Jak otevřít realitní kancelář

Otevření realitní kanceláře může vypadat jako jednoduchá záležitost, která vyžaduje pouze dostupnost počátečního kapitálu a správnou komunikaci se zákazníky. Ale počet firem, které každoročně krachují a zmizí z trhu služeb v oblasti nemovitostí, je dobrým ukazatelem toho, že je třeba vzít v úvahu všechny nuance a nástrahy, aby bylo dosaženo slušného příjmu. Podrobný výpočet podnikatelského plánu a pečlivé plánování budoucích aktivit ještě nebyl zrušen.

Tvorba realitní kanceláře od počátku roku 2017-2018

Ačkoli otevření realitní kanceláře od začátku nepotřebuje povinnou certifikaci - v poslední době je to i nevýhoda. Tato skutečnost je způsobena skutečností, že příliš mnoho neprofesionálních agentur diskredituje práci realitních firem. Proto, pokud existuje počáteční kapitál k otevření takové vlastní činnosti, nebudete muset jen bojovat se zavedenými organizacemi na trhu s nemovitostmi. Více času bude muset utratit, aby potenciálním zákazníkům dokázalo, že nově otevřená společnost nepatří k takzvanému "jednodennímu".

Většina realitních kanceláří zastává názor, že nejdůležitější součástí práce NA je dostupnost bohaté databáze nemovitostí. Pokud je k dispozici taková základna, můžete bezpečně pokračovat v výpočtu podnikatelského plánu.

Pokud informace potřebné pro zahájení podnikání nejsou k dispozici, pak před zahájením registrace je kromě shromažďování registračních dokumentů a náboru zaměstnanců nejlepší začít ihned vytvářet vlastní databázi. K nákupu od jiných stávajících agentur je jejich základem plýtvání penězi. Na prodej dal takzvané "figuríny", následné "zvonění", které nebude dát výsledky.

Jak a kde začít s realitou získat EDS?

V jakých případech je likvidace IP? Jak provést tento postup sami?

Pokud ihned nemůžete shromažďovat informace o kvalitě, můžete dočasně najmout několik zaměstnanců, jejichž plat bude přímo záviset na efektivitě dat.

Okamžitě se musíte zvyknout na to, abyste vedli zachování důvěrnosti budoucí základny, aby zaměstnanci neprodávali postupně to, co bylo věnováno spoustu peněz a času.

Během posledních několika let se legislativní rámec upravující práci realitních kanceláří radikálně nezměnil. Totéž platí pro zákony upravující registraci a právní vztahy stran k transakcím prodeje a pronájmu. Proto náklady na zpracování dokumentů, propagace a obsah realitních firem se nemění.

Proto, abyste odpověděli na otázku ziskovosti realitní kanceláře, musíte použít tolik kritérií a znalostí konkrétního trhu s nemovitostmi, který je možný pouze prostřednictvím zkušeností.

Obchod s nemovitostmi: kde začít?

Takže jste se zeptal na otázku: jak otevřít realitní kancelář? Za prvé, je třeba určit, jakým způsobem by měla být registrována.

Ačkoli je možné zaregistrovat budoucí agenturu jako uzavřenou akciovou společnost nebo individuální soukromý podnik, je nejlepší vybrat klasickou variantu - společnost s ručením omezeným. To vám nedovolí znovu vystavit dokumenty, pokud podnikání probíhá dobře nebo naopak špatně. Registrace musí být provedena sama o sobě, abyste se ujistili, že jste solventní jako realitní makléř, pokud okolnosti nucení vás pracovat nějakou dobu sami.

Budete se muset zaregistrovat k registraci originálů a kopií:

 • protokol o založení společnosti s ručením omezeným;
 • charta společnosti vykonávaná v určité formě s potřebnými podpisy;
 • pasy občanů, kteří budou zakladateli a ředitelem budoucí agentury;
 • žádosti o registraci;
 • inkasa za úhradu státního poplatku.

V důsledku správného podání dokladů za pět pracovních dnů získáte certifikát o státní registraci. S ním budete potřebovat registrovat v:

 • rozdělení daňové kontroly;
 • místní statistické oddělení;
 • regionální nebo městské členění penzijního fondu;
 • místním pojišťovacím fondem.

Poté můžete začít tisknout a registrovat zúčtovací účet agentury.

Z názvů ve stylu "Phoenix", "New Life" nebo "Realitní kancelář № 1 města..." je lepší okamžitě odmítnout. Pokud fantazie a znalosti pro vytvoření správného názvu a kvalitní reklamní kampaň nestačí, je lepší okamžitě vybrat nezávislého, ale profesionálního inzerenta.

Ještě před registrací agentury musíte rozhodnout o tom, co jsou notáři plánováni k provádění transakcí. Nekvalifikovaný nebo příliš zaneprázdněný právník může způsobit selhání jakékoli dohody o koupi, prodeji nebo pronájmu. Nemůžete spoléhat pouze na jednoho, i když prokázaného notáře. Nejlepší je mít příležitost pracovat paralelně s několika specialisty.

Je nutné poprvé načrtnout pro vaši agenturu určitou oblast města nebo oblasti, ve které můžete naplánovat práci a rychle získat od zákazníků pozitivní zpětnou vazbu. Koneckonců, velmi v práci dokonce velké AN závisí na doporučení těch, s nimiž bylo nutné provádět transakce. Spokojený zákazník je nejlepším způsobem distribuce reklamních informací. Nemůžete okamžitě očekávat, že získáte kontrolu jak na trhu nákupu a prodeje, tak na trhu s nájemnými nemovitostmi. Musíte zvolit odvětví, ve kterém je méně soutěžících. A pak jen aby se búrka více populární a výnosné. Totéž platí pro okresy města nebo oblasti, se kterými agentura bude pracovat.

Jaké nástrahy je třeba vynechat, aby se vytvořila úspěšná realitní kancelář?

U většiny agentur nejdůležitějšími příčinami ztrátových nebo nerentabilních činností je únik informací a úspora reklam. Proto ihned při otevření společnosti musíte věnovat pozornost výběru specializovaných pracovníků. Může být vhodné uzavřít dodatečnou smlouvu vedle pracovní smlouvy, která by poskytla značnou pokutu za zveřejnění důvěrných informací. V případě úniku nebude získání náhrady škody u soudu snadné, ale umožní nám okamžitě odstranit ty zaměstnance, kteří přišli do agentury, pouze pro prodej dat v nesprávných rukou.

Kvalita personálu bude záviset na počtu transakcí a jejich ziskovosti. Ale nábor zkušených realitních kanceláří může vést k tomu, že výtěžek projde kolem kapsy manažera. Proto je nejlepší najímat lidi s malou praxí, ale s doporučeními a ochotnými pracovat na výsledku. Koneckonců, mnoho zkušených agentů začíná být líné v průběhu času, očekává velké dohody s velkými provizí a postrádá mnoho malých obchodů. Pokud se takoví zaměstnanci začnou v agentuře objevovat, nejlepším řešením bude propuštění. Koneckonců, je jednodušší získat živého realitního agenta než znovuobnovovat líného profesionála.

Dokonce i přítomnost nejlepších realitních kanceláří ve stavu agentury nemůže kompenzovat úspory na reklamě. Koneckonců, potenciální zákazník vidí nejprve reklamní sloupec na internetu nebo tištěných produktech. A pokud neexistují žádné podrobné informace o realitní společnosti ani o navrhovaných objektech nemovitosti, volba bude provedena ve prospěch soutěžících s velkým banerem a rozsáhlými podrobnými sloupci.

Potřebujeme pro agenturu zajímavou a vysoce kvalitní webovou stránku, kde bude klient potěšen a snadno nalezne potřebné informace. Kromě toho musíte neustále sledovat internetové zdroje, abyste se ujistili, že konkurenti nepřijmou společnosti "černou PR". Pokud se na specializovaných fórech a místech začne objevovat masivní negativní zpětná vazba o agentuře, pak je třeba se postarat o jejich odstranění a hledání "dobrodince", který se zabývá zasíláním e-mailů.

Realitní kancelář neustále pracuje s papíry. Cirkulace dokumentů zajišťuje jejich správné prošití. Učte se od nás, jak správně stitovat dokumenty.

Otevření vlastního kadeřníka: jak se to děje?

Ačkoli to může být nepříjemné, ale některé z reklam na prodej / nákup / pronájem musí psát ručně. To je způsobeno skutečností, že stejná předsudky se vyskytly v podvědomí většiny lidí - ručně psaná reklama nepatří do agentury. A každý klient hledá dohodu bez zprostředkovatelů. Počet hovorů na ručně psaných reklamách je vždy o řádu větší, což umožňuje zvýšit šanci uzavřít dohodu. Hlavním úkolem je udržet pozornost klienta, že zapomněl na přítomnost prostředníka mezi ním a vlastníkem nemovitosti. Totéž platí pro reklamy pro vyhledávání osob, které vlastní nemovitost k prodeji nebo pronájmu.

Jak se stát úspěšným realitním agenturou?

Vedle provádění podnikatelských činností musíte neustále zdokonalovat vlastní legislativní a realitní znalosti. Pokud jsou tyto znalosti malé, pak se můžete rychle zbavit ze dvou důvodů. První je účast na nelegálních transakcích. A druhý - zaměstnanci mohou kroužit nevzdělaným vůdcem kolem prstu a dát do kapsy většinu zisků.

Doporučuje se ihned po otevření AN plánovat v rozpočtu výdaje na návštěvu specializovaných certifikovaných realitních kurzů a programů. To vám umožní poznat jakékoliv změny na trhu a lépe vidět příležitosti pro podnikání na trhu s nemovitostmi. Pokud zaměstnanec má spolehlivého a osvědčeného zaměstnance, a pak zlepšit jeho profesionální úroveň, úspěšný realitní může utratit určitou částku.

Pokud množství znalostí a úroveň agentury sama zasluhují nejen pozornost velkého počtu zákazníků, ale také závist konkurence, můžete se zamyslet nad registrací u regionální asociace realitních kanceláří.

Mnozí dělají chybu a začnou shromažďovat dokumenty hned pro Ruský cech realitních kanceláří. Okamžitě je nutné pochopit, že je pro začínajícího člověka velmi obtížné dostat se do tak uzavřené komunity. Proto je lepší jít kruhovým objevem a stát se členem několika místních komunit.

Tajemství úspěšného realitního makléře

Vzhledem k tomu, že "Housing Finance Bank" nabídla nový typ hypotéky jako převod do nebytového fondu, je možné využít této inovace při rozvoji svého podnikání. Tento program hypoték nabízí příznivé podmínky pro ty, kteří už vlastní nebo budou nakupovat nemovitosti z bydlení, který je vhodnější pro komerční aktivity.

Tím se změní obytný rozpočet nemovitostí na komerční účely za účelem zisku. Při nízkých nákladech se můžete dostat do rozsahu transakcí s nebytovým fondem a vytvářet vlastní objekty.

V mnoha oblastech jsou otevřeny vysoké školy nemovitostí, kteří se účastní seminářů, které mohou přinést značné výhody znalostem v rozvoji podnikání. Navíc se stát studentem této školy je cesta k příležitosti nakonec stát se členem RGR (Ruský cech realitních kanceláří), který okamžitě zvýší agenturu na vyšší úroveň jak pro zákazníky, tak pro konkurence. Pokud existuje jistota, že jedna z konkurenčních firem zformovala certifikát o členství ve WGR, musíte nutně informovat cech. To pomůže rychle vyloučit konkurenta s rukama někoho jiného.

Jak se stát profesionálním realitním agenturou? Při zabezpečení na trhu s nemovitostmi je nejlepší přehodnotit svůj reklamní program a zvýšit jeho informovanost a přístupnost zákazníkům. Chcete-li to provést, musíte buď postupně rozvinout dobrý tým inzerenta v týmu, nebo najmout zaměstnance zvenčí. Kvalitativní inzerce pomáhá mnohem výhodněji, aby vaše agentura působila na pozadí konkurence.

Jak otevřít realitní kancelář?

Realitní kancelář - ziskové podnikání!

Dobrý den, drahí kolegové! Jmenuji se Vitaly Baranov, jsem z Orenburgu. Stalo se tak, že i v ústavu jsem chtěl vytvořit vlastní podnikání, stát se nezávislou osobou. Samozřejmě, tyto sny nebyly finančně podporovány.

Stejně jako ostatní studenti jsem pracoval na částečný úvazek a snažil jsem se uvědomit alespoň v něčem. Na prvním místě práce byla malá kancelář, která se zabývala prodejem a pronájmem nemovitostí.

Od prvních dnů se tato oblast skutečně táhla. Časem jsem začal dělat dobré peníze a dokonce jsem se rozhodl otevřít realitní kancelář.

Tento sen mě neobtěžoval. Nebyl žádný den, takže jsem si nemyslel, jak vytvořit realitní kancelář, co je k tomu potřebné, kolik peněz bude zapotřebí a tak dále. Ale neúnavně jsem sbíral peníze.

Časem byla kumulovaná částka dostačující k pronájmu malého pokoje v prvním patře jedné z ubytoven s platbou 5000 rublů měsíčně.

Oznámení v novinách, na internetu, mnoho známých a odešla. Věděla jsem dobře trh s nemovitostmi ve městě, takže bych mohl svým klientům nabídnout hodně.

Současně jsem se nezastavil a objednal si obchodní plán pro realitní kancelář. Chtěla jsem něco silnějšího a výnosnějšího. Zisk byl velmi dobrý, takže byla příležitost odložit realizaci budoucího projektu.

K dnešnímu dni jsem majitelem realitní kanceláře. Personál je 10 osob. Kancelářské prostory zaujímají 60 metrů čtverečních, osobní kancelář - 20 metrů čtverečních.

Kancelář má veškeré potřebné komunikace, kancelářské vybavení, pracovní stoly a počítače připojené k globální síti.
K dispozici je koupelna a oddělená místnost s TV a stereo systémem.
Počáteční výdaje na podnikání - 600 000 rublů.
Celkový příjem je z 800 000 rublů za měsíc.
Výdaje - od 300 000 rublů za měsíc.

Poznámka redakce: Pozor prosím! Rozhovor s Vitalym, který se konal před poklesem směnného kurzu rublu na počátku roku 2015, je třeba upravit výpočty uvedené v článku a je třeba věnovat pozornost tomu, kdo sní o vytváření podobného podnikání.

Jako úvod

Trh s nemovitostmi dnes rotuje velké peníze a bylo by hloupé nevyužít stávajících příležitostí. Lidé potřebují profesionální zprostředkovatele při nákupu, prodeji nebo pronájmu bytů (domy, pozemky).

Současně mnozí věří, že je velmi obtížné otevřít realitní kancelář od začátku.

Ale je to opravdu tak? - Vůbec ne. Pokud správně přistupujete k realizaci této myšlenky, pochopíte obchodní procesy realitní kanceláře a inteligentně promyslíte své kroky, vše se ukáže.

Musíte vědět, do jakého směru se budete vyvíjet, s kým budete muset pracovat, odkud bude profitovat a co budete muset v budoucnu vynaložit.

Jaké jsou vlastnosti podnikání v oblasti nemovitostí?

V této oblasti se zabýváte všemi transakcemi, které zahrnují nákup, prodej a dokonce i pronájem obytných (někdy komerčních) prostor.

Úkolem společnosti zabývající se realitami je hledat možnosti, analyzovat situaci na trhu, připravovat doklady a pomoci s transakcí a poradenství. Nezapomeňte, že čím širší je odvětví služeb, tím lépe.

Kde začít?

Než otevřete svou realitní kancelář, analyzujte vyhlídky v této oblasti. Zkušení realitní makléři jsou si jisti, že bez jistých úspěchů a znalostí je obtížné vytvořit skutečně konkurenční podnikání.

Z tohoto důvodu prostudujte tuto oblast podnikání, zjistěte co nejvíce cenovou politiku ve svém městě, přečtěte si inzeráty o prodeji nemovitostí a tak dále. Rozhlédněte se a proveďte analýzu trhu, zhodnoťte konkurenci v této oblasti.

Čím více informací o nemovitostech prodávaných ve městě získáte, tím lépe.

Je lepší udělat to sami, ale s cílem ušetřit čas, můžete okamžitě zakoupit databázi předmětů, které jsou prodávány (pamatovat na pravidelné aktualizace).

Pokud je to možné, pracujte jako obyčejný realitní makléř. To je užitečná zkušenost, která vám umožní proniknout hlouběji do oblasti zájmu. Musíte jasně pochopit, co potřebujete k otevření realitní kanceláře, protože jen tak můžete dosáhnout výsledku

Jak podat žádost?

Mnoho nováčků, kteří se rozhodli uspořádat realitní kancelář, jak otevřít nebo uspořádat tuto strukturu, ani nereprezentují.

Nejlepším řešením pro začátečníky je registrace právnické osoby nebo IP.

Chcete-li otevřít realitní kancelář, je to dost.

Získání certifikátu makléře není nutné, ale pomůže vám v rozvoji kariéry.

Kromě toho musí zaměstnanci společnosti podstoupit ověření agentů. Ale to není všechno.

Prostě se musíte připojit ke sdružení odborníků v oboru. Samozřejmě budete muset provést zálohu, ale to nemusí být uloženo. Koneckonců, chcete získat důvěru vážných zákazníků?

Všimněte si, že pokud očekáváte, že úspěšně otevřete realitní kancelář podnikatelský plán by měl obsahovat průměrné náklady na vydání osvědčení broker - od 12.000 rublů, potvrzení agentů - od 20.000 rublů. Samotná registrace bude stát ve výši 10 000 rublů.

Potřebuji znát zákon?

Určitě ano. Prozkoumejte sami zákonodárnou sféru a požadujete podobné znalosti od zaměstnanců. Zejména je třeba vědět, jak jsou vypracovány příjmy, smlouvy a všechny základní dokumenty pro nemovitosti.

Je důležité si uvědomit, že realitní kancelář je garantem kvalitní transakce, proto musí mít dovednosti pracovat s bankami a dostatečným množstvím hotovosti. Máte-li zkušenosti v oblasti hypotečních úvěrů, pak je to pouze plus.

Jak si vybrat pokoj?

Místnost by měla být vybrána uprostřed vesnice (to je nejlepší možnost). Pokud peníze nestačí, pak stojí za to hledat kancelář poblíž hlavních dopravních uzlů, aby se jakýkoliv klient mohl dostat jak na osobní, tak na veřejnou dopravu.

Vynikající možností je pronajmout si kancelář v obchodním centru, v domě kultury nebo ve zvláštních administrativních budovách (nejvhodnější možnost financování).

Minimální plocha místnosti by měla činit 15 metrů čtverečních. Průměrná cena jednoho "čtverce" je od 6000 rublů za měsíc (v závislosti na poloze, dostupnosti komunikací, vybavení prostorů apod.).

Jak se vypořádat s reklamou?

Při výpočtu, kolik stojí za otevření realitní kanceláře, nezapomeňte zvážit náklady na reklamu. Vyhlaste sebe a otevření realitní společnosti.

Připojte rádio, noviny, internet a média. Stojany a billboardy dávají vynikající výsledek. Dbejte na důležité věci jako brožury a vizitky. Objednejte pevný znak u vchodu. V průměru je rozpočet na reklamu od 20 000 rublů měsíčně.

Potenciál spotřebitelů služeb realitních agentur

Kde mohu získat peníze?

Tento bod je nejdůležitější. Peníze budou potřebné k vedení telefonních linek a internetu, pronájmu místností, inzerci a tak dále. Pokud je to možné, můžete sestavit půjčku, ale banky zřídkakdy vydávají úvěry na tento typ podnikání.

K dispozici je možnost s krátkodobým nezajištěným úvěrem nebo úvěrem zajištěným nemovitostí. Prozkoumejte všechny možnosti a konzultujte s odborníky.

Pokud máte pochybnosti, můžete vidět obchodní plán vzorku realitní kanceláře a vybrat si jedno ze stávajících řešení. V takových dokumentech často ukazují, kde můžete najít peníze a jak rychle je možné je vrátit.

Jaké vybavení je potřeba?

Začněte nakupovat minimálně vybavení - stoly, židle, počítače a telefony. Pokud jsou zaměstnanci více než pět, je žádoucí mít dvě telefonní čísla.

Pokud je širší personál (10 osob), měla by existovat samostatná linka pro zákaznický servis. Navíc pro plnohodnotnou práci potřebujete kancelářské vybavení - fax, kopírku, tiskárnu a další vybavení. Minimální náklady na všechno - od 60 000 rublů.

Jak otevřít realitní kancelář

Kdo je od zaměstnanců potřebný?

Agentura by měla zaměstnat 10 lidí, ale nejprve se můžete omezit na pět zaměstnanců. V počáteční fázi je nutné se sladit s tím, že zaměstnanci budou nově příchozí, protože zkušenější realitní kanceláře hledají místo, které je solidnější.

Bez účetního nejprve můžete udělat bez, ale přítomnost ve stavu čistší (plat od 3000 rublů) a sekretářka (s plat 10 000 rublů) je povinná.

Navíc budete potřebovat realitní makléře (bez 10 000 rublů), pokladníky (bez 8 000 rublů), manažer lidských zdrojů (bez 15 000 rublů) a tak dále.

Analýza trhu spotřebitelů služeb realitních kanceláří

Celkem:

Porovnejme průměrné výdaje a příjmy vašeho potenciálního podnikání:

Otevření:

 • Registrace - od 10 000 rublů;
 • Certifikáty makléře a agentů - od 30 000 rublů;
 • Zařízení - od 60 000 rublů.

Celkové náklady - ze 100 000 rublů.

Měsíční výdaje:

 • Pronájem - od 6 000 rublů za měsíc;
 • Platba za služby - od 2 000 rublů za měsíc;
 • Pojištění - od 600 rublů;
 • Reklama - od 20 000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - od 50 000 rublů.

Celkem: ze 70 tisíc rublů.
Příjmy - z 200 000 rublů měsíčně.
Ziskovost - 50%.
Splácení - asi rok.

Skutečný příběh o vytvoření cenově výhodného podnikatelského záměru naleznete v tomto zajímavém článku: "Jak vytvořit levný podnikatelský plán pro lékárnu".

Velký počet případů vytváření podniků s vysokými výnosy od stávajících podnikatelů naleznete zde >>>

Chcete-li najít, stáhnout nebo zakoupit pracovní obchodní plán pro jakoukoli firmu, můžete v tomto adresáři: https://www.russtartup.ru/skachat-biznes-plan

Závěry

Otevřením realitní společnosti je dnes jedním z nejzajímavějších a nejslibnějších směrů. Jedinou obtížností je zůstat v podnikání, rozvíjet ji a činit ji opravdu konkurenceschopným.

Pro to je však nutné poskytovat vysoce kvalitní služby. Pokud existuje potřebná částka, nemusíte trpět vytvářením podnikání od začátku.

Dnes je stále více a více reklam, jako je "prodej realitní kanceláře ready-made podnikání". Zbývá pouze zvolit si výhodnou možnost a stát se vlastníkem stávající agentury.

Podnikatelský plán realitní kanceláře s výpočty

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 521 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 147 900 rublů.
 • Počáteční náklady - 254 800 rublů.
 • Splácení - od 2 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro realitní kancelář s výpočty.

Popis služby

Realitní kancelář poskytuje služby pro nákup, prodej, pronájem nemovitostí. Hlavními zákazníky jsou fyzické osoby, ale je také plánováno poskytovat služby právnickým osobám. Vezměte prosím na vědomí, že obchodní plán je pro malou agenturu. Při sestavování své vlastní musíte věnovat pozornost faktorům a podmínkám určitého regionu a času.

Analýza trhu

Investice do nemovitostí patří mezi nejspolehlivější typy investic. Kromě toho se časem nehodnotí. A poptávka v tomto odvětví byla vždy vysoká. Lidé vždy potřebují žít někde. K vyřešení tohoto problému se lidé často obracejí na realitní kanceláře.

Dokonce i přes současnou krizi v Rusku se odvětví nemovitostí vyvíjí pouze. Analytici tvrdí, že tento trh nemá žádné hmatatelné ztráty, pokud někdo utrpěl kolapsem rublu, pak je minimální. Hlavní část realitních kanceláří nadále pracuje v pravidelném režimu a získává všechny stejné zisky. Navíc je dnes trh primárního bydlení obrovský. V tomto odvětví je investováno velké množství investic. Není to ukazatel úspěchu, ziskovosti a vyhlídek této výklenky?

Je nutné si uvědomit, že k dosažení zisku je třeba skutečně prodávat. Často jsou takové schopnosti spojené s vrozenými vlastnostmi, ve skutečnosti mohou různé dovednosti a dovednosti rozvíjet různé tréninky a mistrovské kurzy. Nezapomeňte, že schopnost prodávat v tomto odvětví je rozhodujícím faktorem. Musíte to udělat tak, aby lidé chtěli koupit nebo prodávat nemovitost od vás.

Důležitým faktorem je dostupnost velké zákaznické základny. Je třeba, aby byl také funkční, neustále aktualizován.

Ale v tomto druhu podnikání je poměrně málo konkurentů. Můžete je rozdělit do dvou skupin:

 • Velké realitní kanceláře. Oni zaujímají leví podíl na trhu. Získávají velké a velmi výnosné příkazy. Bojovat s nimi bude mít loajálnější cenovou politiku a kvalitu poskytovaných služeb, rychlost, s jakou budou plnit své úkoly.
 • Průměrné kanceláře. Mírně ovlivňují náladu na trhu, dokonce můžete říci, že vůbec neovlivňují. Jako takový nemají masovou slávu. V jejich případě je efektivnější metoda "ústně". Boj s nimi je nezbytný a poskytuje lepší služby. Masivní reklama může také prospěšit vašemu podniku v boji proti takovým konkurentům. Dostupnější ceny vám mohou pomoci. To je také příležitost přilákat nové zákazníky z jiného cenového segmentu, což bude také pozitivní faktor.

Je velmi důležité určit, na koho budete pracovat. V počáteční fázi je nejsnadnější pracovat s jednotlivci, jejichž příjmy souvisí s průměrem. Právnické osoby, které se zapojují do spolupráce, nebudou snadné. Takže, shrneme, můžeme říci, že potenciální kupující má věk 30-55 let. Tím, že jste si vědomi schopností svých zaměstnanců, můžete také začít pracovat s organizacemi a společnostmi. Mohou samozřejmě získat zisk vícekrát vyšší než jedna transakce.

SWOT analýza

Než začnete otevřít svou vlastní realitní kancelář, musíte provést analýzu SWOT a analyzovat vnější a vnitřní faktory, které ovlivní fungování společnosti.

Externí faktory nelze ovládat. Obsahují následující kategorie:

 1. Vlastnosti
 • Zvýšení kupní síly v zemi.
 • Obrovský počet spotřebitelů.
 • Vysoká nabídka nabízených zdrojů.
 • Volný vstup na trh.
 • Nízké počáteční náklady.
 • Vysoká ziskovost transakcí.
 1. Hrozby
 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže.
 • Pokles cen na trhu s nemovitostmi.
 • Nepříznivá situace v zemi.
 • Důkladnější právní předpisy.
 • Nedostatečná legislativa v této oblasti.
 • Zachyťte velkou část trhu konkurenty.
 • Nedostatek příležitostí pro rozvoj samotného sektoru (což znamená, že nové typy služeb se pravděpodobně neobjeví a nebudou mnohé).

Ale s vnitřními faktory můžete a měli byste pracovat. Jsou také rozděleny do dvou skupin:

 1. Silné stránky
 • Nábor vysoce kvalifikovaných pracovníků.
 • Poskytování vysoce kvalitních služeb za dostupnou cenu za krátkou dobu.
 • Poskytování právně kompetentních služeb (kvůli přítomnosti právníka ve společnosti).
 • Týmová práce, společný zájem o úspěch případu.
 • Dostupnost jasné cenové politiky a marketingové strategie.
 1. Slabé stránky
 • Nedostatek zkušeností.
 • Nejistota společnosti.
 • Nedostatek vlastních zákaznických základen.
 • Nedostatek potřebných schopností v marketingovém prostředí.
 • Nulová obchodní pověst.

Je nutné vypořádat se s existujícími nedostatky, přeměnit je na výhody, vyhnout se nebo minimalizovat ztráty.

Posouzení příležitostí

Jak již bylo zmíněno, jako takové neexistuje sezónnost v tomto oboru. Nejdůležitější je správné budování práce, flexibilita vůči vnějším podmínkám a jejich změna.

Realitní kancelář bude pracovat na tomto plánu:

Jak otevřít realitní kancelář?

Nemovitost je na první pohled jednou z nejatraktivnějších oblastí pro malé podniky.

Kdy běžní lidé dělají miliony obchodů? Pouze při koupi bytu nebo domu. Roční obrat na sekundárním trhu s bydlením v naší zemi je více než 10 bilionů rublů. Tak proč se nepokoušejte, aby jste z tohoto "koláče" zasekli svůj kus?
Pokud se rozhodnete otevřít svou realitní kancelář, měli byste vše pečlivě vyčíslit a přemýšlet.

Jaký je důvod pro popularitu realitních kanceláří?

Mýtus lehkého chleba realitních kanceláří existuje již velmi dlouho. Navzdory skutečnosti, že realitní kanceláře ve městech se odhadují na desítky, a ve velkých městech a stovkách, bez soukromých realitních kanceláří, každý rok jsou otevřeny nové podniky.

Hlavní důvody pro popularitu obchodování s nemovitostmi:

 • relativně nízká vstupní prahová hodnota: stačí kancelář s telefonem odstranit;
 • V počáteční fázi nejsou zaměstnanci potřební a můžete pracovat sami;
 • vysoká marže z jedné transakce (dostatek jednoho zákazníka za měsíc pro získání 30-50 tisíc rublů);
 • nezáleží na předchozím povolání, pracovních zkušenostech a vzdělání - stačí komunikovat s lidmi a informace potřebné pro práci lze studovat přes internet.

Většina nových realitních kanceláří otevřela bývalé realitky, získala zkušenosti a klientskou základnu.

Pokud jste nikdy nepracovali s nemovitostmi, pak bude pro vás optimální. Pro začátečníky by bylo hezké se dostat do jakékoliv agentury, "běžet" po dobu nejméně šesti měsíců a naučit se základy trhu s nemovitostmi v terénu, a ne prostřednictvím počítače.

Nicméně, stejně jako v každém obchodě, který předtím vyšel, to a tenisky. Firmy s dobře vyvinutou značkou, se zkušenými zaměstnanci a vlastní klientskou základnou, které neexistují po dobu prvních deseti let, postupně nahrazují nováčky a malé hráče.

Smlouva o uzavření smlouvy vám umožňuje převést dluh na jinou osobu. Všechny podrobnosti o obchodu naleznete zde.

Jak fungují realitní kanceláře?

Služby v oblasti nemovitostí jsou rozmanité, stejně jako samotné nemovitosti. Můžete jednat pouze s obytnými nebo komerčními nemovitostmi, nebo můžete kombinovat oba směry.
Navíc existuje sekundární trh s bydlením, kde se uskutečňují transakce prodeje a nákupu, a trh s nájemným.

Plná podpora transakce

V závislosti na předmětu transakce je činnost realitního makléře následující:

 • Při práci s prodávajícím: agentura zajišťuje předprodejní přípravu bytu, poskytuje reklamu, provádí vystavování, vyhotovuje dokumenty a provází transakci;
 • Při práci s kupujícím: agentura vybírá možnosti bytu, zkontroluje byt pro právní čistotu a plně provází transakci.

Informační služby

Kromě doprovodných transakcí může agentura také poskytovat informační služby zákazníkům, kteří raději kupují a prodávají bydlení samostatně.

V takovém případě agentura za malý poplatek poskytuje ze své databáze informace o objektech, které splňují přání zákazníka.

Stejným principem můžete pracovat na trhu pronájmu nemovitostí: hledat byty, vzít 50% měsíčního nájemného nebo poskytnout databázi dostupných nabídek na trhu.

Mezinárodní realitní kanceláře

Existují agentury, které prodávají nemovitosti v zahraničí: ve Španělsku, v České republice, Bulharsku a dalších evropských zemích, stejně jako v USA. Chcete-li prodat zahraniční nemovitosti, musíte najít partnera v těchto zemích.

Není to nic složitého - díky internetu najdete stovky internetových stránek zahraničních realitních kanceláří. Mnoho z nich ochotně jede do partnerství a stačí s nimi podepsat smlouvu.

Proto můžete tento směr vyvíjet paralelně s hlavní činností.

Jak otevřít realitní kancelář od začátku: krok za krokem

Takže jste se rozhodli pracovat pro sebe a otevřít svou realitní kancelář. Nejdříve se musíte rozhodnout o organizační a právní formě.

Jak začít registrace: registrace, dokumenty

Licenční činnost v oblasti nemovitostí se v současné době nevyžaduje. Chcete-li otevřít vlastní agenturu, stačí zaregistrovat IP nebo LLC, nejsou potřeba žádné další licence a licence.

Registrace dokumentů bude trvat od týdne do měsíce v závislosti na zvolené formě vlastnictví.Tuto záležitost můžete pověřit odborníky a nejvíce se zabývat důležitějšími problémy. Ale služby takových společností stojí za peníze, za to, že se rozhodnete: utrácet svůj čas nebo těžko vydělat.

IP nebo LLC?

Na začátku se můžete zaregistrovat jako individuální podnikatel - jednodušší a levnější registrace, méně trestů (z toho nikdo není imunní).

Zaregistrujte se jako IP, aniž byste opustili domov prostřednictvím místa daňové kontroly. Budete muset zaplatit pouze státní povinnost (800 rublů) a přijít po pěti dnech k daňové kontrole pro certifikát.
Individuální podnikatel nemusí mít pečeť, ale doporučuje se to udělat, a to pouze proto, že zákazníci mají větší důvěru k dokumentům s pečetí.

Pokud vytvoříte agenturu s obchodním partnerem, pak otázka IP zmizí sama - budete muset zaregistrovat LLC. Z hlediska klienta je většina lidí jedno, jaká je vaše organizační a právní forma. Je důležité, aby vaše společnost měla dobrou pověst.

Práce na povolení

Koncept franšízy přišel k nám ze zahraniční praxe, kde jsou velmi rozvinuté franchisingové sítě, včetně nemovitostí.

V Rusku se situace poněkud liší. Na našem trhu převažují malé agentury bez značek. Celý rys ruského obchodování s nemovitostmi, zejména v malých městech, je osobní spojení a známí nebo slovo "ústní". V tomto ohledu nevýslovné delirium nemá velkou hodnotu. Proto mezi realitními agenturami neexistuje tolik rozvinutých značek.

Na jednání s výjimkou toho, že společnost "Miel", která úspěšně implementovala franšízu, není prvním rokem.

Potřebujete povolení, rozhodněte se sami. Na jedné straně je to rozpoznatelná značka a hotový obchodní model. Na druhou stranu je tento podnik technologicky ne tak komplikovaný, že bude mít podporu ve formě "staršího bratra". A měsíční platby za určitou hodnotu, což vůbec není zřejmé.
Pokud jste začátečník, je lepší zapomenout na franšízu.

Její realitní kancelář: mohu pracovat sama?

Práce sama

Samotné povolání realitní kanceláře nezahrnuje týmovou práci. Specialista na nemovitosti spolupracuje s klientem sám. Potřeba týmu zaměstnanců vzniká, protože se firma musí rozšířit, jinak většina potenciálních zákazníků půjde do jiných agentur. Jedna osoba není schopna pokrýt všechny oblasti města, a to i s populací několika stovek tisíc lidí, nemluvě o velkých městech.

Pokud se otázka hledání zaměstnanců již objevila, pak vzniká otázka: kde je hledat? Je dobré, když máte příležitost pozvat přátele nebo bývalé kolegy, s nimiž spolupracovali v jiné agentuře.

V oblasti nemovitostí je velmi důležité pracovat s lidmi, kterým důvěřujete.

Ale dříve nebo později budete muset na reklamu najít zaměstnance. Musím říci, že lidé nejsou ochotni jít na tuto práci. Hledání zaměstnanců může trvat měsíce a neposkytnout výsledky. Nejdůležitějším důvodem je nedostatek mezd a stabilní příjem.

Realitní kancelář může fungovat po dobu jednoho měsíce a nezískávat nic. V tomto smyslu je práce v realitní kanceláři více než práce.

Realitním příjmem je jeho procento z prodaného bytu, které musí ještě s agenturou sdílet. Ve většině agentur neexistují žádné sazby, sociální záruky. To vysvětluje vysoký obrat personálu v agenturách.

Mnoho agentů, kteří pracovali několik měsíců, jen hodí tuto činnost a bez toho, aby se vydali na dlouho očekávanou dohodu. Zpravidla, v prvních 2-3 měsících začínající realitní neobdrží žádné příjmy.

Nevýhody této práce jsou zřejmé:

 • pracovní den nestandardizovaný;
 • náklady na dopravu a mobilní komunikace;
 • existuje možnost podvodu ze strany klientů;
 • nedostatek zaručených příjmů s vynaloženými úsilím.

Je výhodné pracovat v agentuře?

Z hlediska budoucího realitního makléře má tato činnost své výhody. Za prvé, poskytování materiálů a informací. Není třeba přemýšlet o podpoře podnikání, reklamě. Je tu někdo, kdo se o to postará. Za druhé, je to neklidné, ale podpora ve formě oficiálního platu.

Nezávislé příjmy nejsou vždy úspěšné - po měsíc může být provedeno pouze několik kopeckých obchodů a platba je vhodná.

Ale na druhé straně, v každém případě, příjmy budou muset být rozděleny "se strýcem" - a tohle od 10 do 50% provize za každou transakci. Navíc musíte dodržovat pracovní kázeň, podat zprávu o tom, co se dělo před vedením, usilovat o plnění plánu a dalších rysů práce pro nájem. Potřebujete nebo ne - je to na vás

Agentura bez kanceláře. Je to možné?

Řekněme, že jste pracoval nějakou dobu v agentuře a rozhodl se jít na "volné koupání". Již máte alespoň zkušenosti a vlastní zákaznickou základnu. V tomto případě můžete nejprve pracovat sami. Kromě toho není třeba pronajmout kancelář.

Všechny práce lze provést z domácího telefonu. Ale bez auta nebude snadné, protože pro efektivní denní práci je žádoucí uspořádat alespoň 5 setkání a přehlídky.

Pronájem a prodej realitní kanceláře

Vaše agentura se může specializovat na podporu transakcí na nákup a prodej bytů nebo na hledání bytů k pronájmu. Můžete se také specializovat na komerční nemovitosti a poskytovat služby pro vyhledání prostor pro obchody, kanceláře, sklady a další. Nicméně v porovnání s rezidenčním trhem není tolik takových objektů a tento typ činnosti s největší pravděpodobností nepřinese trvalý příjem.

Jaké jsou vlastnosti trhu s bydlením a nájemního trhu?

 1. Trh s nájmem je rozsáhlejší. Lidé si mohou koupit byt jednou za celý život a pronajmout bydlení mnohem častěji. Ve velkých městech, nejen v Moskvě a Petrohradě, lidé mohou žít v pronajatých bytech po celá léta.
 2. Marže s jednou transakcí na trhu s bydlením je menší a počet transakcí může být větší.
 3. Poptávka po koupi bydlení může klesnout v různých časech a poptávka po nájmu zůstává konstantní.
 4. Nákup bytu je vážné rozhodnutí, které vyžaduje vhodné finanční prostředky. Důvodem k pronájmu bytu může být jakákoli situace v životě: vstup do ústavu, manželství, narození dítěte, rozvod, přestěhování do jiného města, touha žít odděleně od rodičů atd.

Tam jsou realitní kanceláře a soukromé realitní kanceláře, které se specializují pouze na nákup nebo prodej nebo pouze na pronájem. Existují agentury, které poskytují širokou škálu služeb.

Pokud se vaše firma zabývá leasingem i nákupem prodeje, pak budete mít více zákazníků, vyšší zisky, ale sama se nemůžete vyrovnat s takovým množstvím práce.

Nelegální transakce

Trh s nemovitostmi je obrovským polem pro aktivity všech druhů podvodníků. A nacházejí se na obou stranách: mezi realitky a mezi jejich klienty, i když mnohem méně.

V oblasti nemovitostí se obrovské množství peněz pohybuje a navzdory silné konkurenci stále roste počet firem zabývajících se realitami. Bohužel, zisky zde nejsou vždycky získány legálně a počet obětí na trhu s nemovitostmi v rukou podvodníků neustále roste.

Existuje několik předpokladů pro spáchání zločinů při jednání s nemovitostmi.

To platí zejména tehdy, když osoba prodá nebo koupí byt samostatně, bez zapojení profesionálních realitních kanceláří. A samozřejmě hraje roli právní negramotnost a nadměrná věrnost klientů.

Existuje několik běžných podvodných schémat. Každý ví, že když uzavřete smlouvu s nemovitostmi, musíte připravit působivý balíček dokumentů. V této fázi se většina podvodů s nemovitostmi provádí.

Například "šedý realitní kancelář" začne pracovat s dokumenty klienta, dělá z něj několik tajných kopií a publikuje inzeráty o prodeji bydlení v tištěných a elektronických médiích.

Nejčastěji upozorňuje na značně podhodnocenou cenu bytu, což vysvětluje například naléhavou cestu do zahraničí. S takovým návrhem kupující nemusí dlouho čekat. Podvodník uzavírá několik smluv najednou, obdrží zálohu od všech kupujících a poté, co jsou doklady ověřeny notářem, zmizí.

Další možností pro použití dokumentů podvodníky je registrace dárce nemovitostí namísto kupní smlouvy. Podvodníci jsou velmi dobří psychologové a používají zcela přirozenou touhu každého člověka ušetřit čas a peníze.

Faktem je, že podle ruského práva má dárce nárok znovu získat byt po dvanácti měsících.

K tomu bude muset u soudu prokázat, že byt nebyl řádně udržován. Nevystavujte si iluze o tom, že moudrý soudce vyřeší všechny složitosti vašeho matoucího podnikání a rozhodne se ve vaší prospěch.

To samozřejmě není daleko od všech plánů "černého makléře". Navzdory skutečnosti, že trh s nemovitostmi je v naší zemi stále více civilizovaný, stále se objevují nové způsoby klamání prodejců a kupců bydlení.

Jeden "Chci" nestačí. Co je nezbytné pro otevření agentury?

Nejprve půjčujeme kancelář. Pokud pracujete se starou zákaznickou základnou, pak nejprve můžete udělat bez kanceláře. Ale pokud chcete přilákat nové zákazníky, stejně jako zaměstnávat zaměstnance, je třeba kanceláře.

Neméně než kancelář je důležitá lokalita realitní kanceláře. Nemělo by obsahovat pouze základní informace o společnosti: adresa, telefony, ale také jasně ukázat, co děláte: měla by obsahovat nabídky na nákup a prodej z vaší klientské základny, fotografie a popisy bytů.

Video o organizaci kanceláře realitní kanceláře

Pracovní zkušenosti

Navzdory skutečnosti, že téměř každá agentura může být uspořádána bez zkušeností, budete ji muset získat s tvrdou každodenní prací, ale nemůžete bez ní. Je možné vyhnout se tomuto osudu a jen otevřít nějakou agenturu, přijmout zaměstnance, kteří pro vás budou pracovat? Odpověď je jednoznačná: není možné. Různí lidé přijdou k vám, včetně bez zkušeností.

Jejich zaměstnanci nejen potřebují učit základy profese, ale také pravidelně odpovídají na otázky, které se nevyhnutelně objevují v průběhu práce.

Navíc bez znalosti celé "kuchyně" si můžete nechat oklamat bezohledné zaměstnance, kteří mohou bez vašeho vědomí zhotovit "levé" obchody, používat klientskou základnu pro své vlastní účely nebo jednoduše ji ukrást a jít na "volný chléb".

Existuje další způsob - stát se zakladatelem agentury, kterou bude řídit najatý ředitel. Ale v tomto případě se očekávají významné investice. Pro ty, kteří začínají podnikat od začátku, tato volba nebude fungovat.

Provincie nebo metropole?

Jeho nuance jsou všude. Menší města jsou méně aktivní z hlediska pronájmu nemovitostí, ale zde jsou nabídky nákupu a prodeje. Zvláště vzhledem k nízkým nákladům na byty na okraji obyvatel hlavního města, obyvatelé koupili stále častěji "malé domy v obci" pro rekreaci pod dachou.

Megapolis je vždy chutný sousto pro realitní kancelář. Na provizi z prodeje elitního bytu můžete pohodlně žít měsíc nebo dva, ale soutěž zde je také vysoká. A klient je stále více selektivní.

Zde, jako nikdy předtím, potřebujete v jistých kruzích bezchybný obraz a dobrou pověst. V opačném případě riskujete ztrátu v davu agentů bez tváří.

Vypracujeme obchodní plán pro realitní kancelář

Pokud vytvoříte realitní kancelář bez účasti partnerů a investorů, pak nepotřebujete obchodní plán jako takový. Stačí, abyste vypočítali počáteční náklady, přemýšleli o svých činnostech při nejhorším vývoji událostí a vpřed!
Ale pokud plánujete přilákat financování, pak bude ještě potřebný podnikatelský plán.

Kolik to stojí?

Při otevření realitní společnosti jsou náklady následující: