Které franšízy realitních kanceláří jsou nejoblíbenější v Rusku

Mnoho lidí chce mít vlastní podnik, protože zaručuje dostatečně vysoký zisk (v případě kompetentního přístupu k organizaci, podpoře a výpočtu peněžních toků). Většina z nich však nemá dostatečnou zkušenost s nezávislým otevřením společnosti. Je důležité si uvědomit, že zkušenosti s budováním podniku v jedné oblasti nezaručují úspěch v jiné oblasti.

To je důvod, proč jedním z nejvýnosnějších schémat práce je franchising, což vám umožňuje získat neustálé konzultace a podporu od firmy, která je zkušený hráč v oblasti, která je určena pro rozvoj.

Realitní kanceláře jsou jedním z nejvýnosnějších podniků, takže v této oblasti chce pracovat mnoho začínajících podnikatelů.

Výhody práce v rámci tohoto systému

Na trhu s nemovitostmi v naší zemi se schéma práce na franchisingu objevilo poměrně nedávno - na počátku 21. století. Na tomto trhu existuje několik poměrně rozsáhlých sítí zahraničních, ruských i regionálních. Současně, pokud franchisingový model pracuje v rezidenčních nemovitostech, pak v komerčním realitním společnostech dává přednost samostatné práci, protože každá transakce je jedinečná a extrémně drahá.

Práce na franchise má franchisant následující výhody:

 • Příležitost využívat značku známé agentury: na tomto trhu je to obzvláště důležité, protože lidé nedůvěřují realitním kancelářím a nejsou v případě pochybností ochotni platit.
 • Nová společnost bude mít podrobný návod, jak má instituce fungovat.
 • Franchiseři organizují nábor a školení personálu nebo poskytují doporučení ohledně personálního řízení.
 • Volné agentury nutně poskytují všechny reklamní produkty (nejčastější v této oblasti jsou stánky a letáky).
 • Stávající společnost se nutně podílí na otevření franšízové ​​společnosti: to je zvláště důležité, protože pomáhá porozumět právním subtilím.
 • Konečně, společnost poskytuje všechny potřebné pokyny k podpoře podnikání.

Hlavní nevýhodou je, že franchisant bude muset dát část svých příjmů, stejně jako zaplatit paušální příspěvek. Kromě toho je úroveň autonomie (než v situaci s vlastní agenturou) poněkud nižší.

Přehled nejoblíbenějších franšíz

Samozřejmě, ve všech sférách podnikání jsou nejúspěšnější hráči. To je třeba vzít v úvahu při výběru potenciálního partnera. Mezi nejznámější realitní kanceláře, které poskytují právo na nákup franšízy, lze rozlišovat následující organizace.

"Podlahy"

Tato společnost spojená s nemovitostmi má 29 poboček v Rusku. Některé z nich byly otevřeny pomocí franšízového systému. Společnost má velký počet partnerů jak mezi vývojáři, tak mezi bankami, takže spolupráce s nimi je pro franchisanta prospěšná kvůli zjednodušení postupu při hledání partnerů.

Abyste se mohli stát franchisorem, musíte provést následující:

 • Mějte částku počáteční investice ve výši 2 miliony rublů (jako možnost, pokud bude mít budoucí partner již realitní společnost, bude vyžadováno pouze 500 tisíc).
 • Plaťte odměny ve výši 4% výnosu měsíčně.
 • Najděte si kancelář v místě s velkou terasou s možností parkování.
 • Umístění kanceláře by mělo být v prvním patře budovy se samostatným vchodem.
 • Najděte 15 zaměstnanců s následným nárůstem na 30 do konce prvního roku práce.

V tomto případě neexistuje žádný jednorázový příspěvek a zisk společnosti se bude pohybovat v rozmezí od 100 do 350 tisíc rublů měsíčně (částka je určena těm franšízantům, kteří pracují pro druhý rok).

Hlavní výhodou je možnost spolupráce se stejnými bankami jako agentura "Etazhi": vzhledem k tomu, že se zabývají registrací hypoték, to vážně ovlivňuje důvěru a poptávku spotřebitelů. Společnost proto slibuje, že podíl nové agentury na trhu ve městě za 2-2,5 let se bude rovnat 12% (v jednom městě může existovat pouze jedna instituce této značky).

Na rozdíl od "Podlaží", které se poprvé otevřely v Tyumenu, sídlí agentura "1204" v Petrohradě. Jejich konkurenční výhodou považují vysokou úroveň služeb srovnatelnou s evropskou. Současně se vývoj v jiných městech úspěšně provádí pomocí systému franšízy.

Výhody jsou následující:

 • Společnost vytváří obchodní plán pro nově vytvořenou agenturu (která umožňuje přesněji pochopit počáteční investici, aktuální náklady, ziskovost a čas návratnosti).
 • Poskytuje plnou odbornou přípravu investorům a ostatním zaměstnancům.
 • Na rozdíl od jiných agentur poskytuje organizace své vlastní reklamní materiály v plném rozsahu.
 • Konečně se firma zabývá konzultací ve všech fázích organizace a podnikání.

Provozovatel franšízy bude připraven zaplatit jednorázový příspěvek, jehož velikost závisí na počátečním regionu (např. V Petrohradě, jeho výše je 600 tisíc rublů, av ostatních oblastech leží v rozmezí od 200 do 300 tisíc).

Kromě toho může společnost rozvíjet realitní kancelář na klíč (včetně náboru pracovníků). Taková služba bude stát franšízantovi 3,5 milionu rublů. Konečně, odpočty jsou 10% měsíčně s přidáním dalších 3000 rublů.

Miel

Společnost "Miel" je síť realitních kanceláří. Hlavní výhodou je flexibilní přístup k práci s franšízanty: výše plateb a odpočtů je stanovena individuálně v závislosti na regionu, stavu bytového fondu a dalších faktorů na specializované tarifní sazbě.

Společnost je zástupcem třídy agentur, které nabízejí v rámci své činnosti řadu služeb. Takže se zabývá pravidelným trhem, příměstskými a komerčními nemovitostmi, novými budovami, smlouvami o pronájmu bytů a hypotečních úvěrů. Pro jednoduchost organizace jsou všechny kanceláře sítě prakticky jednotné.

Společnost stanoví následující podmínky:

 • Chcete-li provést paušální příspěvek z 350 tisíc rublů. Jeho velikost se může lišit v důsledku stávající tarifní stupnice (například v Moskvě jeho částka je 860 tisíc rublů).
 • Minimální odměna je 25 tisíc rublů (zpočátku tato částka je nižší než u jiných agentur). Společnost však může tuto částku také zvýšit (v Moskvě činí 55 tisíc).
 • Celková investice 800-900 tisíc rublů.
 • Mít vhodnou kancelářskou plochu o rozloze 50 až 80 metrů čtverečních ve městech, kde je počet obyvatel menší než 300 tisíc a od 80 čtverečních metrů a více, s počtem obyvatel více než 300 tisíc obyvatel.

Podrobnosti o tom, co potřebujete k otevření hostelu, naleznete zde.

Století 21

Tato agentura je mezinárodní a v rámci své franšízy nabízí záruky za následující podmínky:

 • Oprava a návrh kanceláře ve stylu přijatém společností. Zástupci navíc připraví značku franchisanta.
 • Síť poskytuje právní podporu.
 • Agentura poskytuje marketingovou podporu, která spočívá nejen v poskytování propagačních materiálů, ale také v publikacích o nové instituci v médiích, která může poskytnout rychlý příliv zákazníků.
 • Schopnost používat CRM systém korporátních informací, který umožňuje efektivněji organizovat jak podnikání obecně, tak proces interakce s potenciálními i stávajícími zákazníky.
 • Společnost organizuje výběr a školení pracovníků.

Výše počáteční investice je z 900 tisíc na 1,2 milionu rublů. Současně je paušální poplatek poměrně malý a činí 200 tisíc rublů a minimální odměna činí 20 tisíc rublů za měsíc (může být změněna směrem nahoru). Doba návratnosti, jako je téměř každá agentura, je od 9 do 15 měsíců.

"Rizolit"

Společnost začala pracovat v roce 1994. Být jedním z nejzkušenějších hráčů na trhu s nemovitostmi, dělá docela působivý seznam požadavků pro své franšízy. Mezi nimi lze rozlišit:

 • Ochota investovat poměrně velké množství peněz (asi 25-30 tisíc dolarů) - jedná se jak o situaci, kdy vzniká společnost od začátku, tak o provádění rebrandingu.
 • Přítomnost obchodní pověsti v oblasti objevu.
 • Podpis závazku reinvestovat velké procento příjmů získaných do rozvoje společnosti za tři roky.
 • Podepsání povinnosti odečíst 10% příjmu pro charitu po 3 letech práce.
 • Kromě licenčních poplatků bude od pátého roku provozu franšízant nucen odečíst 10% svých výnosů z vývoje společnosti Rizolit.

Další možností je Hirsch. Podrobné informace o něm naleznete na videu:

Na trhu s nemovitostmi je tedy poměrně velký počet společností působících v rámci franšízového systému. Všechny z nich nabízejí různé podmínky spolupráce a náklady na nákup franšízy. Tyto faktory je třeba vzít v úvahu při výběru partnera pro interakci. V takovém případě se nová společnost bude moci rychle vrátit zpět k zisku a získat dostatečnou úroveň zisku.

Jak otevřít realitní kancelář pro franšízu bez příspěvků

V současné době se na trhu s nemovitostmi dochází ke zvýšené aktivitě spojené s přáním občanů měnit jejich podmínky bydlení v souladu s finanční situací. Růst poptávky po nemovitostech způsobuje rozvoj podnikatelské činnosti v této oblasti formou otevření realitních kanceláří. Nicméně, mnoho podnikatelů raději koupit franchisu již známých společností, které se osvědčily mezi zákazníky služeb, pro rychlou propagaci svých služeb na trhu.

Podnikání v realitní kanceláři, jejíž franšíza je vhodná pro zástupce malých a středních firem, je oblíbeným místem. Účastníci transakce, kteří mají možnost vykonávat své aktivity pod záštitou známé značky, mohou být pouze obchodníci, kteří zaregistrovali svou činnost nebo nedávno vstoupili na trh s realitními transakcemi.

Výhody a nevýhody spolupráce

Můžeme si všimnout pozitivních stran, usnadnit rychlou podporu podnikání při koupi franšízy od známých realitních kanceláří:

 • poskytování kvalifikované pomoci při registraci nové společnosti;
 • vypracovaný obchodní plán;
 • Pokyny k fungování instituce;
 • výběr pracovníků franchisorem a jeho školení;
 • pravidelná práce se zaměstnanci v oblasti profesního rozvoje v právním směru;
 • školení všech zaměstnanců nově založené organizace v oblasti psychologie a vztah systému prodávajícího-kupujícího;
 • není potřeba nadměrných reklamních aktivit, protože značka agentury a její značka mluví samy za sebe;
 • poskytování propagačních produktů ve formě vizitek a letáků;
 • poradenské služby v případě kontroverzních situací.

Nevýhody podnikání pod záštitou velké organizace jsou:

 • potřebu paušálního příspěvku;
 • Potíže při plnění požadavků franšízy na podnikání;
 • Měsíční platba licenčních poplatků;
 • Další odpočty za školení, reklamu a další služby;
 • nedostatek možnosti realizovat vlastní projekty z důvodu omezení autonomie pobočky.

Výběr společnosti pro spolupráci

Pro rychlý start byste měli postupovat zodpovědně při výběru franchisora, který bude pracovat na franšízovém systému. K tomu je třeba sledovat trh s nemovitostmi tak, aby byly identifikovány agentury, které mají nejvyšší ratingové ukazatele.

Pozor prosím: brát v úvahu požadavky na potenciálního poskytovatele povolení a služby poskytované k udržení a rozvíjení hospodářské činnosti pobočky organizace.

Hlavní podmínky nákupu franšízy mohou být:

 • Jednorázová jednorázová platba nebo její nepřítomnost;
 • přítomnost určité částky peněz na investice do nákupu kanceláří, zařízení,
 • vybavení, opravy v souladu s návrhem franchisora;
 • zvláštní požadavky na vznik kanceláře jeho umístění, dostupnosti a kvalifikace zaměstnanců;
 • plocha kancelářských prostor stanoveného rozměru (obvykle je přijímána s přihlédnutím k kritériím 30-120 m2);
 • zkušenosti s prováděním činností v oblasti realitních transakcí.

Jako pomoc franšízantům lze poskytnout služby o podpoře a podpoře podnikání:

 • Poskytování propagačních produktů jako brožury, stojany a letáky;
 • školení zaměstnanců;
 • příprava podnikatelského plánu;
 • rozvoj marketingové strategie.

Po analýze nabídek společností, které nabízejí franšízové ​​služby, budete muset rozhodnout pro spolupráci tak, aby při minimální požadavky na franšízy má svůj maximální počet služeb pro podporu hospodářské činnosti nového podnikatelského subjektu.

Slavné značky

Všechny společnosti, které nabízejí franšízové ​​služby, jsou registrovány v katalogu speciálních služeb, kde uvádějí podmínky spolupráce v souladu s požadavky pro potenciálního franchisanta. Pohodlí těchto zdrojů spočívá ve schopnosti vybrat si ten správný agent, bez opuštění domova a bez ztráty času hledat informace na celém internetu.

Podlahy

Jednou z nejžádanějších společností je "Podlahy", která v současnosti podporuje spolupráci s 29 pobočkami v celé Ruské federaci.

Povolení realitní kanceláře Floors přebírá splnění určitých podmínek u franchisanta:

 • počáteční kapitál pro nové podniky je více než 2 000 000 rublů a pro již fungující 500 000 rublů za možnost profesionální přeměny;
 • 15 odborníků na personálním stole;
 • kancelářské prostory v centrální části města s dobrým dopravním uzlem;
 • Přítomnost parkoviště, určená pro vozidla zaměstnanců a zákazníků.

Pozor prosím: Podlahy - realitní kancelář, která nabízí franšízu bez poplatků. Podnikatelský subjekt však bude muset platit měsíční licenční sazbu ve výši 4% ze zisku.

Výhodou spolupráce s organizací je absence plateb za reklamní kampaně a akcie, které poskytuje franšízant jako bonus. Provozovatel franšízy slibuje kupujícím své franšízy rychlou návratnost nákladů a měsíční zisk mezi 100 000 a 300 000 rubli

1204 - je realitní kancelář, koupit franšízu, která je výhodnou nabídkou pro podnikatele, nabízí jedinečnou příležitost vyjet do dvou měsíců evropské úrovni služeb.

Firma spolupracuje s tuzemskými společnostmi, tlačí je měkčené požadavky na jehož plnění je zaručeno plné ochrany a podpory podnikání.

Chcete-li zakoupit franšízu, potřebujete:

 • vypracovat obchodní plán;
 • k jednorázovému příspěvku ve výši 200 000 až 600 000 rublů (v závislosti na referenčním regionu
 • obchodní činnost);
 • 1204 pomáhá při registraci nové organizace při školení zaměstnanců. Specialisté známých značek poskytnou poradenské služby franchisorům v jakékoli sporné nebo pochybné situaci.

Pozor prosím: výhodou spolupráce s firmou 1204 je poskytování bezplatných reklamních produktů v objemu objednaném franchisorem.

Po zahájení a zahájení činnosti pobočky organizace je nutné odečíst ve formě povinné úhrady 3000 rublů a 10% z přijatých příjmů ve formě ročních poplatků. Agentura slibuje, že při provádění doporučení pro práci bude návratnost investic do 4 měsíců.

Není-li žádoucí, aby podnikatel pracoval na podpoře nové pobočky Můžete využít služby zprostředkovatelů, který za určitou částku bude samostatně podporovat společnost, investice, v níž provádí své klienty. Současně je hlavním vedoucím organizace a zprostředkovatel provádí ekonomickou činnost prostřednictvím zástupce.

Je třeba poznamenat, že v oblasti nemovitostí se rozšiřují obrovské peníze získané z transakcí prodeje a nákupu objektů. Z tohoto důvodu je obtížné uspět, aniž by nově vytvořené agentury doporučení a pozitivní historie hospodářské činnosti, protože lidé nemají důvěru své peníze a nechtějí platit za služby pochybné organizace.

To může vést ke zmizení z trhu malých a středních podniků náležité neokupaemosti investic a nedostatek zisku. Z tohoto důvodu je nákup nemovitostí franchisingem moderní trend v oblasti podnikání.

Franšízy realitních kanceláří. Výhody a požadavky

Franchising mezi realitními agenturami je vzácným fenoménem pro Rusko, ale je slibný. Spojením zkušené a osvědčené sítě se zabrání všem překážkám na začátku podnikání. Společnosti budou provádět školení pro hlavu a zaměstnance, poskytovat moderní informační systémy a rozšiřovat pomocnou ruku v krizi. To vše však bude muset být zaplaceno: ceny franšízy realitních kanceláří se pohybují od 60 tisíc do téměř 1 milionu rublů.

Trh s obytnými nemovitostmi zažívá to nejlepší. Prodejní boom na konci roku 2014, který byl způsoben oslabením rublu, následoval recese. V roce 2015 výrazně klesl počet nákupních a prodejních transakcí, stejně jako počet vydaných hypotečních úvěrů. Podle Rossrestry se počet registrací smluv o akcie snížil o tři čtvrtiny roku 2015 o 11,9% a o 20,7% se snížil počet hypotečních smluv. Růst byl zaznamenán v segmentu registrace práv ve zjednodušeném řízení pro tzv. "Dacha amnestie" (+ 6,5%).

Odborníci z oboru však nacházejí své výhody v krizi. Krize eliminuje slabé hráče a zanechává ty nejodolnější: nemůžete vydělat peníze na nemovitosti. Bohužel, realitní činnost v Rusku nemá pravidla hry předepsané v zákoně. V oblasti nemovitostí je podíl "šedého" trhu tradičně silný a případy podvodů jsou rozšířené. Největší počet šedých schémat funguje na sekundárním trhu - více než 70% transakcí. Tento údaj byl ohlášen na konferenci o předložení nového návrhu zákona o regulaci činnosti v oblasti nemovitostí na území Ruské federace. Dokument, který bude předložen vládě k posouzení, by měl definovat základní koncepce průmyslu, standardizovat zásady poskytování služeb a, co je nejdůležitější, konsolidovat odpovědnost společností vůči zákazníkům.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Program rozvoje franchisingových agentur, na rozdíl od západních zemí v Rusku, je neobvyklý - v asi 5% případů. Pro srovnání, v Německu je podíl franšíz asi 30%, v USA - asi 45-50%. Síťová firma nemá velký podíl na domácím trhu. Podle hrubých odhadů je v Rusku více než 20 tisíc realitních kanceláří. Jen málo lidí se rozhodne otevřít svou franšízu. Pro společnosti to má potíže s organizováním a kontrolou a pro partnery se stává dodatečné finanční zatížení, zejména v době krize. Ve velkých agenturách způsobuje franchising opodstatněné obavy. Neznačená značka může být použita pro nevhodné účely. Skrýt se za známým jménem "partneři" je vhodné, aby se podvodné transakce změnily. Nepřipojujte se k jejich návrhům do Ruska a zahraničních hráčů. Důvod je triviální: nedostatek podrobných právních předpisů upravujících práci realitních kanceláří. Vývoj franšízy však zahrnuje iniciativu potenciálního partnera, který chce pracovat pro sebe a co nejvíce využít zkušenosti společnosti za úspěchem. Tato možnost pro společnosti vypadá mnohem výhodněji než najímání manažerů. Pro potenciální partnery, zejména ty, kteří dosud neměli vážné podnikatelské zkušenosti v oboru, se franchising stává preferovanou volbou kvůli malým výdajům. S nezávislým otevřením musíte investovat hodně do vývoje technologie. U malých společností zabývajících se realitními nemovitostmi je získání známého franšízy příležitostí rozšířit vaši firmu a zvýšit finanční výkonnost.

Balíček franšízy: obsah

Nejčastěji se franchisová smlouva uzavírá na dobu 5 let. Během tohoto období má franšízant právo používat obchodní značku a technologie pro podnikání. Po uplynutí této lhůty může být smlouva obnovena.

Hlavní věc, kterou vlastní realitní kancelář, jsou informace a IT technologie. Hlavní výhodou franšízy je přemístění vlastního CRM systému nově vytvořenému partnerovi. Používá se k provádění databází nemovitostí, k práci s klienty a požadavkům na záznamy, k provádění dokumentů a mnoha dalších procesů, například k publikování nových prodejních objektů na hlavním elektronickém zdroji nebo k uskutečňování reklamních kampaní. Databáze agentur jsou obvykle synchronizovány s předními realitními portály. Realitní služby jsou trvalá komunikace mezi klienty, realitními kancelářemi, hypotečními makléři, bankami, developery, specialisty společnosti Rosreestr atd. Všechna tato interakce vyžadují automatizaci procesů a vytváření šablon kvůli zkrácení času a získání možnosti analýzy dat. Například společnost "Floors" poskytuje franšízantovi vlastní patentovaný informační systém nemovitostí (RIEN), který umožňuje zvýšit produktivitu realitního makléře o 40% a spravovat několik obchodních procesů najednou.

Žádné technické inovace a elektronické systémy nemohou nahradit práci zaměstnance v obchodě s nemovitostmi. Podnikatel, který se rozhodne získat povolení, obdrží značnou podporu v personální otázce. Není náhodou, že náklady na práci v této oblasti jsou nejdůležitější - pozornost by měla být věnována personálu. Poskytovatel franšízy může a měl by pomáhat při výběru, přizpůsobování, školení a motivaci zaměstnanců. To vše je systémový proces, který je velmi obtížné organizovat samostatně. Začíná rekrutováním. Realitní kancelář potřebuje takové lidi, kteří budou následně schopni dodržovat zásady společnosti, která se nazývá na bojišti, protože většina realitních kanceláří pracuje mimo kancelář. Bohužel, obraz realitního makléře v Rusku nemůže být považován za atraktivní. Více často než ne, realitní kancelář je spojena s osobou, která dočasně pracuje jako částečný pracovní úvazek a vždy usiluje o "chycení jackpotu". Velké společnosti se snaží tento stereotyp překonat. Pro franšízy a agenty jsou organizovány opakovací kurzy a pravidelná denní a distanční výuka. Například Century 21 poskytuje kurzy pro vedoucí pracovníky a zaměstnance založené na vlastní obchodní škole. Školení zahrnuje teorii i praxi založenou na zkušenostech společnosti v Rusku a v zahraničí. Síť Miel má vzdělávací program nazvaný New Star * t. Zahrnuje všechny potřebné kurzy v oblasti transakčních technologií, právních aspektů práce, zvláštnosti uspořádání bytu, telefonních jednání se zákazníky, zadávání argumentů, práce s námitkami a dalšími aspekty. Také pro rozvoj stresové odolnosti firma provádí tzv. "Realtorové boje" - firemní školení pro vyjednávání pro začátečníky a zkušené profesionály. Udržování podnikání by mělo probíhat ve všech fázích utváření a rozvoje. Komunikace probíhá prostřednictvím konzultací, mistrovských kurzů a analýzy klíčových ukazatelů výkonnosti, které vedoucí pracoviště provádí.

V balíku franšízy musí existovat marketingový směr. Není žádným tajemstvím, že konkurence v oblasti nemovitostí je vysoká. Společnosti, které distribuují své zkušenosti s koncesí, si dobře uvědomují, co a jak klient potřebuje a s jakými kanály mohou být informace efektivně předávány. Franšízové ​​získají prodejní místo, možnost umístění do federálních médií a grafickou inzerci v odborných publikacích.

Práce v partnerství s rozsáhlou sítí může podnikatel vyhnout potížím při hledání místa. Pronajímatelé jsou mnohem ochotni uzavírat smlouvy s těmi organizacemi, které pracují na federální úrovni, a nikoli na místní úrovni. Také nové agentury mohou dostat návrhový projekt pro interiér a fasádu kanceláře.

Někteří franšízové ​​poskytují partnerům exkluzivní aktivity v určitém městě. Je nutné předem vědět, zda je území obsazeno franchisorem a jaké jsou minimální omezení pro obyvatelstvo. Například společnost "Etazhi" otevře v každém městě s výjimkou Moskvy více než jednu zastupitelskou kancelář a samotný obchodní model je vhodný pro města s 100 tisíci obyvateli. V ostatních případech, když jsou kanceláře společnosti v nejbližším okolí, franchisor sdílí "sféry vlivu" mezi jeho franchisanty. Například kancelář pod obchodním názvem sítě Miel se může zaměřit na obsluhu území s počtem obyvatel až 50 000 obyvatel v Moskvě a až 70 000 lidí v jakémkoli jiném městě Ruska, s výjimkou měst v milionech měst. Pro ně by mělo pokrývat území až 20 tisíc bytových jednotek. Sousední kanceláře, které společnost nabízí, rozdělí nejméně 700-1200 metrů.

K tomu, abyste mohli otevřít zastoupení velké společnosti, můžete využít lukrativní půjčky. Zejména franšízanté v sítích Miel a Hirsch mohou získat půjčku bez zástavních práv a ručitelů v rámci programu Savings Bank Business Start. Výsledky prvního roku činnosti agentury se obvykle nepovažují za orientační. Tento čas se vynakládá na náklady na budování a vyvažování. Můžete mluvit o úspěchu a neúspěchu ve druhém roce. Například společnost "Hirsch" úspěšný výkon agentury považuje nejméně 64 prodejních transakcí za rok a 8 pracovních agentů. Pokud jsou realitní kanceláře menší než 10, náklady na jejich údržbu, s výjimkou času stráveného, ​​se nevyžadují. V takovém případě bude nutné zaplatit trvalý plat pouze kancelářskému manažerovi, účetnímu a právníkovi (nebo poradci pro outsourcing), vztahy s realitními kancelářemi jsou tradičně stanoveny ve formě zájmu.

Franšízové ​​sítě realitních kanceláří: citace a ukazatele

Navzdory omezenému počtu hráčů v Rusku najdete zahraniční i domácí povolení. Náklady na franšízu (jednorázová částka) sítě realitních kanceláří se bude pohybovat od 60 tisíc až téměř 1 milion rublů. Tato odchylka je způsobena skutečností, že společnosti obvykle sdílejí výši plateb v závislosti na regionu franchisanta a investují různé částky do výše. Většina bude muset zaplatit partnery z Moskvy a Moskevské oblasti. V případě regionů platí zpravidla podmínky pro vstup do obchodu. Při placení licenčních poplatků se používají různé systémy. Měsíční platby lze vybírat ve formě pevně stanovené částky nebo procentuálního obratu. A někdy poskytovatelé franšízy poskytují dovolenou na licenčních poplatcích na počátku práce partnera nebo postupně zvyšují poplatky, jak se vyvíjí. Také může být účtován dodatečný poplatek k reklamnímu fondu u franchisanta. Celkově otevření zastoupení jedné ze sítí bude vyžadovat částku od 500 tisíc do 5 milionů rublů a investované prostředky budou moci vrátit zpět za 1 až 1,5 roku.

Mezi zahraničními hráči na ruském trhu je největší síť realitních kanceláří ve světě Century 21. Společnost se rozvíjí v 78 zemích a má více než 8 tisíc kanceláří. V Rusku funguje značka pod francouzskou franšízou, kterou vlastní společnost Setabor Industries Limited. Investice na otevření agentury pod touto značkou bude od 500 tisíc do 1,5 milionu rublů, a výše paušální příspěvek je 600 tisíc rublů. Velikost poplatku bude záviset na velikosti sídla. Počáteční částka činí 20 tisíc rublů a 1 tisíc rublů z každé transakce provedené od třetího měsíce práce franchisanta.

První franšízovou společností na trhu s nemovitostmi v Rusku byla síť "Hirsch", která zahájila prodej franšíz v roce 2003. Většina poboček byla otevřena franchisingem. Chcete-li založit agenturu pro franšízu Hirsch, podnikatel bude potřebovat 900 000 až 3 miliony rublů investic. 68 tisíc rublů bude nutné zaplatit jako paušální příspěvek. Měsíční splátky, které společnost zřizuje z 34 tisíc rublů a nejméně 4,6 tisíc rublů, bude franšízy pravidelně odečteno do reklamního fondu.

Mezi dalšími federálními hráči, kteří pracují na franchisu, je možné vyřadit realitní společnost "Etazhi". Společnost má síť více než 40 zastupitelských úřadů, z nichž většina pracuje pod franšízou. Sídlo společnosti "Podlahy" se nachází v Tyumenu. Mezi výhody své franchisové společnosti s názvem inovativní a systematický přístup k obchodování s nemovitostmi, pokročilé technologie přípravy a možností získání preference klientů z bank kvůli velkému počtu partnerů (zejména za zvýhodněných podmínek na hypotéky). Chcete-li začít od začátku, musí mít nový partner alespoň 3 miliony rublů, které má k dispozici. Odpočty na franchisora ​​budou 4% měsíčně + 1% pro potřeby marketingu.

Jednou z největších sítí v Rusku a nejpozoruhodnějším základem nabídek v Moskvě av Moskvě je společnost Miel, která také aktivně rozvíjí směr franšízy. Tato síť se specializuje na poskytování zprostředkovatelských služeb ve všech segmentech trhu s nemovitostmi. Tato franšíza je nabízena jak pro zahraniční, tak pro ruské partnery. Počáteční kapitál pro otevření zastoupení by měl činit zhruba 2,5-3 milionů rublů. Vlastník právního řádu stanoví jiný práh pro vstup do sítě pro budoucí partnery. Klíčovým faktorem je oblast, kde je nový bod zjištěn. Pokud ve městě až 100 tisíc lidí paušální příspěvek je 350 tisíc rublů, pak moskevský franchisant bude muset zaplatit 950 tisíc rublů. Podrobné ukazatele této a dalších povolení naleznete v následující tabulce.

Doporučení pro provedení postupu pro otevření franšízy pro realitní kancelář

Stejně jako v mnoha oblastech ekonomiky ruský trh s nemovitostmi v současné době necítí to nejlepší. Mnoho stavebních projektů je zmrazeno, byty v nových budovách a na sekundárním trhu nejsou prodávány tak chytře jako předtím.

Na druhou stranu nyní najdete mnoho návrhů na prodej nemovitostí, ale nedokonalý hypoteční systém, obecný pokles životní úrovně našich občanů činí tyto návrhy nepřístupnými většině lidí. Začněte v tomto okamžiku nový projekt související s realitní činností je záležitostí vyžadující velkou profesionalitu, zkušenosti a odpovědnost. Ne každý podnikatel bude tak riskovat.

To je důvod, proč nyní mnozí z nich preferují franchising a uzavírání smlouvy, protože v tomto případě velké realitní kanceláře zaujmou pod svým křídlem menší firmy, které prodávají své franšízy.

Co je realitní kancelář?

Mnozí stále nedůvěřují činnosti realitních kanceláří a realitních kanceláří. To je zapříčiněno především skutečností, že často podvodníci, kteří se skrývají za činnostmi agentur, se dopustili bezohledných transakcí.

Dalším důvodem je to, že jejich služby agentům odměna a někdo prostě nechce zaplatit realitáře, protože se domnívá, že se bude vyrovnávat se všemi problémy. V některých případech je však nutná znalost všech legislativních aktů k řešení mnoha složitých otázek.

Proto v posledních letech stále více a více lidí uvědomuje, že seriózní realitní kanceláře mají dostatečnou základnu nabídek, zkušené agenty a právníci s nimi pracují, což jim pomůže vybrat si správnou možnost a dohodnout kompetentně.

Franchising nebo vlastní agentura?

Pokud již máte opravdový zážitek Estate, že máte zájem o tuto oblast činnosti, a uvažujete o zahájení podnikání vztahující se k nemovitosti, je nutné pečlivě analyzovat příležitosti a situace na trhu ve své oblasti. Musíte se rozhodnout: otevřít svou vlastní agenturu nebo si koupit franchise je již úspěšná společnost, která nabízí mnoho let služby v oblasti nemovitostí, osvědčený a má dostatečné zkušenosti, zákaznickou základnu, kompetence, které mohou sdílet.

Abyste to pochopili, je nutné, abyste obě možnosti podrobně zvážili a učinit příslušné rozhodnutí.

Otevření vlastní firmy

Abyste mohli otevřít i malou realitní kancelář, musíte mít v této věci praktické zkušenosti. Kromě toho budete muset splnit následující podmínky:

 1. Pick up a pronájem kancelářských prostor.
 2. Zakoupte a upravte zařízení.
 3. Uspořádejte reklamní kampaň.
 4. Vytvořte informační databázi a vyhledávání zákazníků od začátku.
 5. Najít zaměstnance: agenti, právníci. Zapojte se do výcviku. Provádět kompetentní personální politiku.
 6. Být schopen budovat práci společnosti a spravovat ji tak, aby její činnosti nepřinesly ztráty a vedly ke zvýšení příjmů.

Jednou z výhod takového případu je to, že na rozdíl od konceptu franchisingu není v tomto případě nutné platit poplatek ve formě poplatku nebo paušálního poplatku. Ve všech ostatních případech však budeme muset spoléhat pouze na sebe, své osobní zkušenosti a znalosti.

Kromě toho, jak vytvořit dobrou pověst, podporoval značky a přilákat zákazníky vyžadují velké investice obou materiálu a času stráveného na reklamu, propagaci a samozřejmě, příslušná podpora transakcí, které mají být provedeny pomocí vaší agentury.

Realitní Franchise

Situace je zcela odlišná, pokud si koupíte povolení od známého velkého realitního makléře. Pro ty, u kterých je snadnější začít jednat na hotovém schématu, je tato možnost vhodná.

Další výhody franšízy jsou:

 1. Připravený obchodní plán.
 2. Vytvářená personální politika a zkušenosti s personálním řízením.
 3. Školení pracovníků a předávání zkušeností provádí odborníci franchisora.
 4. Plná podpora při řešení právních otázek týkajících se zahájení podnikání.
 5. Provádění obecných marketingových a reklamních kampaní, vývoj a dodávky reklamních tiskových výrobků apod.
 6. Používejte jméno známé agentury, která je oblíbená u zákazníků.

Nevýhody franšízy jsou pravidelné platby - licenční poplatky a nedostatečná autonomie ve vedení společnosti. Pro ambiciózní podnikatele to může být vážná překážka.

Při výběru formuláře by si tedy každý měl sám rozhodnout, co se s ním blíží - v tom, aby se vydal na bezplatnou cestu nebo aby pracoval pod dohledem zkušených profesionálů předtím, než začne podnikat.

Přípravná fáze

V naší zemi se v devadesátých letech začala rozvíjet historie rozvoje franšízy nemovitostí. Krize v roce 1998 vedla k tomu, že většina společností působících v té době se zhroutila. Pouze ty agentury, které původně stavěly sítě v celé zemi, se podařilo přežít v této obtížné době. Rozšiřovat své podnikání i tehdy, mnozí začali používat franchising.

V naší těžké době franchising opět dává šanci začínajícím realitám, aby se připojili k zavedenému podnikání, použili společnou databázi a jednu reklamní kampaň.

Pokud se rozhodnete otevřít realitní kancelář pro franšízu, musíte nejprve rozhodnout, od které firmy si ji koupíte.

Chcete-li to udělat, musíte analyzovat situaci na trhu s nemovitostmi, vybrat nejpopulárnější a nejoblíbenější agentury ve vašem regionu. Chcete-li zakoupit franšízu, budete potřebovat počáteční peníze; pokud není dostatek peněz - můžete požádat banku o půjčku.

Jak vybrat správnou agenturu

Chcete-li udělat správnou volbu, musíte pečlivě analyzovat všechny dostupné návrhy, porozumět situaci ve vašem regionu, porovnat možnosti každého z nich a teprve potom si koupit franšízu.

Zvažte návrhy nejoblíbenějších v tuzemských realitních agenturách.

MIEL

Jedna z nejstarších domácích realitních kanceláří. V roce 1997 společnost zahájila několik projektů, které se dnes úspěšně provádějí. Rozsáhlé sítě kanceláří agentury se nejprve rozšířily po Moskvě a Moskvě, a pak v dalších oblastech země.

Společnost se zabývá všemi oblastmi trhu:

 • nákup a prodej nových budov a bydlení na sekundárním trhu;
 • prodej komerčních nemovitostí;
 • pronájem obytných a nebytových prostor;
 • příměstské nemovitosti.

Společnost má struktury, které se zabývají prodejem a pořízením luxusního bydlení, stejně jako nemovitostí v zahraničí.

Od roku 2007 existuje speciální divize společnosti MIEL-Franchising, která prodává povolení a kontroluje činnost franšízantů.

80% franšízových společností agentury je soustředěno v Moskvě a regionu. V regionech MIEL prodává hlavní franšízy. Aby se stal mistrem franšízy firmy, budete muset projít speciální výběr, po kterém holdingová společnost odvádějící důkladnou studii na regionálním trhu, určuje velikost paušálních plateb a licenčních partnerů, kteří budou platit jejich hlavní farnchayzi.

Předtím, než pán určí určité úkoly, které musí splňovat, například prodej určitého počtu licencí v každém městě nebo městě regionu.

Podmínky koupě franšízy realitních kanceláří MIEL

 1. Záloha - z 350 tisíc rublů. (v závislosti na regionu a tržních podmínkách, například v Moskvě a regionu, velikost příspěvku je od 720 tisíc rublů a více).
 2. Odměna je od 25 tisíc rublů. měsíčně (pro Moskvu - od 55 tis.), ale lze jej zvýšit.
 3. Kancelář společnosti musí mít plochu nejméně 50 metrů čtverečních. m pro osady s populací méně než 300 tisíc lidí a více než 80 metrů čtverečních. metry pro sídla s velkým počtem obyvatel.
 4. Doba odkladu je od 2 do 3 měsíců.
 5. Franchisor pravidelně kontroluje kvalitu práce franchisanta a posuzuje profesionalitu zaměstnanců.

Po uzavření smlouvy o koupi franšízy může být partnerovi v počáteční fázi zajištěna pomoc franšízy. Společnost nabízí svým partnerům právní, marketingovou a finanční podporu, poskytuje možnost využívat společnou informační databázi pro propagaci svých služeb, firemních PR a reklamních kampaní.

MIEL neustále provádí školení pro zaměstnance, včetně výměny zkušeností, právních, psychologických, finančních a obchodních aspektů interakce se zákazníky.

Podpisem obchodní koncesní smlouvy s touto agenturou získává franchisant:

 1. Balíček dokumentů, včetně smluvních šablon, vyvinutých právními zástupci agentury, standardy a pravidla práce, podniková etika, doporučení ohledně organizace podniku.
 2. Plná právní podpora.
 3. Značka, vývoj firemní identity a design kanceláře.
 4. Instalace, připojení a údržba potřebného vybavení.
 5. Přístup k podnikovým sítím a databázím.

Podle ruského podnikatelského fóra "Expert-400" má společnost MIEL nejvyšší ukazatele spolehlivosti mezi ostatními agenturami.

Expert

Ze všech regionálních společností je to zatím nejúspěšnější. Agentura "Expert" rozšířila svůj vliv nejen na domácí Ufa, ale i na celý Baškortostan a nejbližší regiony Ruska. Realitní kancelář této agentury zaručuje vysokou kvalitu poskytovaných služeb bez ohledu na typ transakce.

Společnost nabízí řadu služeb na trhu s nemovitostmi: nákup a prodej obytných nemovitostí (novostavby a sekundární trh), příměstské nemovitosti, transakce s pozemky, registrace hypotéky, prodej a koupě komerčních nemovitostí; pronájem bytových a nebytových prostor včetně dodávky bytů k pronájmu. Agentura byla založena v roce 1998 a od roku 2003 působí na franšízovém trhu.

K dnešnímu dni má společnost 26 franšízových partnerů. "Expert" v práci bere v úvahu specifika oblasti a poskytuje několik možností pro franšízy.

Megapolis

Tyto podmínky pro nákup franšízy jsou důležité pro velké metropolitní města s počtem obyvatel přes 900 tisíc lidí.

Paušální poplatek za tuto možnost je 30 tisíc rublů a royalties - 17 tisíc měsíčně.

Město

Pro osady s populací 300 až 900 tisíc lidí. V tomto případě budete muset udělat paušální příspěvek - 18 tisíc rublů., A měsíční zaplatit poplatky za 12.000 dolarů.

Umístění

U malých měst a vesnic s populací méně než 300 tisíc lidí bude nákup franšízy vyžadovat zálohu ve výši 15 000 rublů. a odměny - 7 tisíc.

Pro každou verzi franšízy je nezbytnou podmínkou dostupnost vytápěné místnosti se všemi inženýrskými sítěmi o rozloze minimálně 30 metrů čtverečních. Kancelář by měla být umístěna na snadno přístupném místě: v centru města nebo poblíž velkých nákupních center, trhů a dalších vstupních prostor. Na fasádě musí být značka a reklamní agentura. Pokud ve městě pracuje několik franšízů "Expert", vzdálenost mezi jejich kancelářemi by měla být nejméně půl kilometru.

Osvědčení agentury "Expert" umožňuje:

 1. Používejte vlastní značku; firemní styl a propagační produkty.
 2. Připravte si dokumentaci pro práci s klienty: vzorové smlouvy, popisy práce pro zaměstnance, zákonné a jiné dokumenty.
 3. Použití v pracovních normách, technologiích, vývoji firmy při získávání zákazníků a práci s nimi.
 4. Poskytněte školení a stáže.
 5. Mějte plný přístup k databázím společnosti.
 6. Získejte právní pomoc v počáteční fázi a ve všech složitých případech.
 7. Práce na připraveném podnikatelském záměru vyvinutém zkušenými odborníky s přihlédnutím k charakteristikám regionu.

Zakoupení koncese "Expert" byste měli být připraveni přísně dodržovat standardy a pravidla přijatá společností. "Expert" pravidelně provádí certifikaci svých partnerů, sleduje své aktivity, pomáhá vytvářet podmínky pro získávání nejlepších realitních kanceláří, stimuluje jejich školení a pracuje na výsledcích.

Mezi další tuzemské realitní kanceláře, které prodávají franšízy, můžete zavolat agenturu "Podlahy", "Hirsch", "1204".

Existují zahraniční společnosti, které prodávají franšízy na ruském trhu. Například Američan Century 21, známý po celém světě a působí již více než 40 let. Společnost plánuje mít asi 500 agentur v celém Rusku a vstoupí na trhy Kazachstánu, Ukrajiny a dalších zemí bývalé Unie.

V uplynulých letech je mezi našimi občany poptávka po nemovitostech v cizích městech. Mnoho Rusů chce koupit byty a domy v Turecku, Chorvatsku, Černé Hoře, Bulharsku, Španělsku a dalších pobřežních zemích. Podobné služby poskytují místní i zahraniční agentury, které se také zabývají franchisingovými činnostmi a rozšiřují tak své podnikání.

Závěr

Podle odborníků, Rusko se postupně zvyšuje popularitu série nabízí realitní služby mezi podniky, a to díky silné, úspěšné agentury s dobrou pověst a jsou připraveni poskytnout nováček podnikatelé všechny výhody tohoto typu vztahu. Katalog franšízy si můžete prohlédnout na našich webových stránkách.

Přehled franšízy realitních kanceláří

10.6.2009, Azat Murtazin

LEACHER FRANCHISING PRO NEMOVITOSTI.

Ve vyspělých zemích franchising dlouhodobě a pevně vstoupil do obchodování s nemovitostmi. Například v USA existuje 34 franšízových sítí nemovitostí. Prostřednictvím nich dochází k přibližně 45% transakcí na trhu s nemovitostmi. Hlavní hráči amerického trhu s nemovitostmi rozšířili globální sítě nemovitostí, desítky tisíc kanceláří pod jejich značkami jsou rozptýleny po celém světě. Realitní franchising se aktivně rozvíjí v Evropě, tady prostřednictvím franšízových agentur se zavázalo 30% transakcí na bydlení. V Rusku naopak franchising ještě nelze nazvat nejoblíbenějším směrem vývoje trhu s nemovitostmi.

Neklidné tempo franchisingu.

Podle místa BEBOSS.RU, v Rusku, funguje pouze 3-5% realitních kanceláří v rámci franšízového systému. S jistotou lze konstatovat, že franchisingový trh v ruském obchodování s nemovitostmi se dosud nevyvíjel.

Franchising v domácí nemovitosti zpočátku neměl předpoklady pro rozsáhlé rozdělení. Původ tohoto podnikání byl v 90. letech minulého století. Soutěž v těchto letech mezi realitními agenturami byla nevýznamná a přední část práce je pro každého dostačující.

- Bylo to v době prosperity soukromých kanceláří a malých realitních kanceláří, které měly hlavní cíl kliky tolik transakcí na černé nebo šedé schémat a dostat se na tento tuk - říká obchodní ředitel franšízové ​​projektu „Dom.Ru“ Anton Seleznev. - Nedostatečná činnost takových dočasných pracovníků z nemovitostí byla nedostatečná perspektivní pohled na budoucnost jejich společností.

Mnoho z nich zaplatilo za krátkozrakost a nepřežilo zanedbání roku 1998. Pouze malý počet firem zabývajících se realitami v Moskvě, Petrohradě a regionálních městech se v té době zúčastnil budování sítě firemních kanceláří, investováním vydělaných peněz do reklamy a vytvoření vlastní značky. Tyto společnosti se od poloviny devadesátých let staly vedoucími představiteli trhu s nemovitostmi. Několik známých domácích realitních kanceláří se již rozhodlo využít franšízy jako nástroje pro rozvoj trhu. Některé z těchto inovací však na počátku nevycházely a další, které již několik let podporovaly programy franchisingu, dosáhly nevýznamných výsledků.

Ruské podnikání v oblasti nemovitostí prochází těžkými časy. Celkový nárůst ceny nemovitostí, stejně jako nedostatek hypotečního systému vedl k poklesu objemu prodeje bydlení v Rusku. Malé společnosti zabývající se nemovitostmi nemohou přežít. Pokud samozřejmě nevyužijí franšízový záchranný kroužek...

Franchising v současné době rozvíjí silné značky: zatímco jejich uznání a skutečné výhody pro potenciální franšízy nejsou tak nápadné. Mezi tyto výhody patří zejména známá značka, která generuje tok zákazníků, vlastní databázi nemovitostí (například Winner) a kvalitní školení agentů. Velké množství malých agentur a jednotlivých agentů má své vlastní klientské základny a tok zákazníků, který je dostatečně velký, aby si nemusel zakoupit povolení. Navíc samotní Rusové, zejména v regionech, stále raději řeší své vlastní problémy s nemovitostmi a nerozumí tomu, co zaplatí agentovi.

Modré kouzlo realitních kanceláří hlavního města.

Jeden z prvních začal prodávat svoji franchisovou licenci v regionech ruského investičního developerského holdingu "MIEL". Od roku 1997 je pro něj otevřeno několik projektů, které úspěšně fungují dodnes. Partneři franšízy "Miel" v Omsku - 6 kanceláří a 27 jednotek - a franchisový partner v Barnaulu. K aktivaci franchisového směru v roce 2006 byla v rámci holdingu založena společnost MIEL-Franchising. Mezi její úkoly patří vytvoření a rozvoj franšízové ​​sítě holdingu v Moskvě, v Moskvě a v regionech Ruské federace.

- Po dobu prvních 17 franchisantů v Moskevské oblasti, uzavřel s námi smlouvu na sub-licence, výši paušální částky bude 650 tisíc rublů, -. Říká Alexander Stepanov, „Miel-Franchising“ ředitel marketingového oddělení. - Pro všechny následující - 910 tisíc rublů. Investice do zprostředkování kanceláří a organizace jejich práce jsou zhruba stejné jako paušální příspěvek. Regiony Ruska, naše společnost prodává master franšízy regionální master franšízy, a to v pořadí, prodává právo používat ochrannou známku „Miel“ jednotlivé franšízy v regionu. Velikost paušálního poplatku se může lišit a závisí na řadě faktorů, včetně velikosti území přidělených hlavnímu franchisantovi. Partneři licenčních poplatků "MIEL" budou platit měsíčně, v průměru 6% hrubého příjmu, avšak v smlouvě o měsíční výši licenčních poplatků.

Získání pravomoci a statusu regionálního franchisanta franšízy znamená průchod partnera ve spolupráci s přípravnou fází společnosti "Miel". Zahrnuje povinné provedení komplexní marketingové studie trhu s nemovitostmi v regionu, kde bude franchisant pracovat. Výzkum se provádí na úkor partnera. Podle výzkumu společnosti „Miel“ vypracovala návrhy pro vypracování možností pro spolupráci s partnerem, odůvodněno velikost paušálních plateb a licenčních poplatků, které mají být vyplaceny franchisantů regionální master franšízy „Miel“. Je určena velikost paušální částky vyplacené regionálnímu franchisantovi společnosti "MIEL-Franchising". Regionální franšízové ​​mohou být požádáni, aby otevřeli určitý počet kanceláří ve stanovenou dobu a podle dohodnutého termínu.

V roce 2005 zahájila moskevská společnost "Best Real Estate" franchisingový program se záměrem otevřít partnerské kanceláře pod svým podpisem ve 32 regionech země. Společnost nabídla regionálním operátorům trhu s nemovitostmi nejlevnější nemovitost franchising - pro jen 60 tisíc rublů. K dnešnímu dni se však podařilo prodat pouze jednu franchisovou smlouvu do Petrohradu. Jejich selhání ve společnosti je vysvětleno skutečností, že franšíza "Best Real Estate" způsobila zájem ne v cílové skupině, pro kterou se stali tvůrci programu. Povolení bylo určeno malé regionální realitní společnost, a požadavky a návrhy na spolupráci pocházely hlavně z start-up podnikatele nebo non-core firmy, které chtějí diverzifikovat své podnikání a vyzkoušet jeho umění u nemovitostí. Tito kandidáti ve franchisantovi "Best Real Estate" nevyhovovali.

Moskevské společnosti "Inkom-real estate" a "MIAN" se také snažily prodat franšízy, ale jejich projekty byly brzy uzavřeny. V "MIAN" považuje implementaci franchisového projektu za příliš nákladné a rozhodla se zaměřit se na otevření vlastních kancelářských sítí. Společnost Incom-Real Estate nedokázala překonat mentalitu regionálních realitních kanceláří při zapracování svých standardů práce a rozhodla se, že bude čekat na lepší časy, kdy budou vytaženy na kapitálovou úroveň.

Pokusil se vyvíjet franchisovou realitní kancelář Adveks z Petrohradu. Výsledkem této práce je současné zastoupení Adveků v Moskvě, Petrohradě, Tyumene, Voroneži a Nižním Novgorodu. Další přidání poboček franšízy do sítě Petrohradu nebylo následováno. Odborníci se však domnívají, že schéma zvolilo Advekové a ne příliš franchisingové.

Z regionálních realitních kanceláří, Ufa realitní kanceláře "Expert" ukazuje pozitivní aktivitu. Společnost otevřela 20 franchisingových kanceláří ve městech Bashkortostan a dokonce odešla mimo svou republiku organizováním partnerské agentury v Petrohradě.

Tyče v franšízových kusech.

V současné době je v Rusku asi 2500 firem zabývajících se nemovitostmi. Pouze v Moskvě existuje více než 1 200 realitních kanceláří, které nepočítají pobočky velkých společností. Největší operátoři zaujímají zhruba čtvrtinu ruského trhu s nemovitostmi a vše ostatní je oblastí činnosti malých firem a soukromých makléřů. Neexistují žádné skutečné statistiky o transakcích s nemovitostmi. Nikdo neví přesné roční objemy transakcí obsluhovaných ruskými realitami.

- odborníci Trh nemovitostí se domnívají, že v rezidenčním segmentu, za účasti realitních kanceláří transakcí na nákup a prodej bytů se provádí asi 5% z celkového městského bytového fondu v Rusku, - říká prezident Mezinárodního franchisingu společnosti „Hirsch“ Felix Albert.

Proč jsou malé firmy s nemovitostmi tak mírně zájem o franchising?

- Skutečnost, že ruský trh služeb v oblasti nemovitostí ve většině případů stále nelze nazvat transparentní a otevřený, i když pozitivní změny v tomto směru jsou pozorovány v posledních dvou letech - říká obchodní ředitel projektu „Dům Roux.“ Anton Seleznev. - Nedostatek právního rámce a poskytování této oblasti činnosti vede k tomu, že v obchodu s nemovitostmi je dnes stále točí mnoho náhodných lidí, které nelze nazvat gramotné podnikatele. Nikdo z nich nezajímá poskytování kvalitních služeb zákazníkům. Tito „podnikatelé“ žít jen pro dnešek: otočit o smlouvat, odstřihnout jejich provize, daně „go“ - a spokojený... Problém je v tom, že jsou spokojeni s tímto způsobem vydělávání peněz, a druhý, právní, civilizovanými metodami nabízí franchising oni nebo nevíte, nebo tomu nevěříte.

Na druhé straně, pro mnohé malé regionální realitní kanceláře, náklady na budování civilizované firmy v rámci franchisingového systému jsou velmi zatěžující a někdy dokonce ani velmi vysoké. Ne každá malá agentura je připravena zaplatit 25 tisíc dolarů za povolení a tolik za opětovné vybavení kanceláře a organizaci práce podle firemních standardů franšízy.

Na trhu s nemovitostmi existuje také určitý dualismus při hodnocení národních značek nemovitostí. Hlasné názvy kapitálových společností mohou být konečnému spotřebiteli úplně neznámé v oblasti nemovitostí v regionálních městech a jejich technologie jsou v regionech málo užitečné nebo zbytečné. A pokud ano, pak potenciální regionální kupující kapitálové franšízy zváží, zda si koupí značku, která má být v jeho městě ještě propagována na vlastní náklady.

Nicméně, ke vstupu na ruský trh realitních služeb dvou mezinárodních společností - izraelský „Hirsch International“ a americký CENTURY 21 - popřel obvinění z klasického marketingu Úlohou značky v propagaci společnosti a jejích služeb. Ukázalo se, že značka neznámá pro nový trh není vůbec překážkou pro aktivní expanzi franšízové ​​sítě realitních kanceláří.

Chytří nováčci.

V roce 2003, nová realitní společnost „Hirsch“ na ruském trhu s nemovitostmi, který je základem pro jejich činnost dal vývoj franchisingové sítě obdobných agentur v Moskvě a ruských regionech. Zajímavostí je, že značka „Hirsch“ patří multidisciplinární izraelské holdingová společnost „Hirsch International“, v „track“ seznamu, který je realitní činnost obecně chybí. „Hirsch“ jako mezinárodní realitní společnost vyvinula v Rusku a v relativně krátkém čase.

- Zakladatelé společnosti studovali zkušenosti s vývojem franchisingu v USA a Evropě a díky syntéze výhod každého typu vytvořili svůj vlastní model tohoto podnikání - pro Rusko, "říká Firs Albert, prezident Hirsch. - Společnost má 50 poboček v Moskvě a 13 v regionech. To je zdaleka největší ukazatel počtu franšízových sítí v Rusku. Společnost prodala Franchise do Rumunska a České republiky, čímž se stala plně mezinárodní. Nyní jednáme o rozšíření geografie našich aktivit s ukrajinskými, baltskými a polskými protějšky.

Felix Albert se domnívá, že alespoň třetina ruských majitelů domů, kteří si koupili nebo prodali své domovy na trhu, jsou známí značky "Hirsch". Podle jeho názoru činí 3 až 4 roky aktivní propagace na trhu s nemovitostmi dostatek, aby se známá značka stala rozeznatelnou v prostředí koncového uživatele. A na příkladu společnosti "HIRSH Russia" je zřejmé, že rozšíření sítě a propagace značky probíhá paralelně. Do roku 2012 plánuje společnost "Hirsch" zvýšit počet svých franchisantů na 600-700 kanceláří. Felix Albert si je jist, že kromě franchisingu neexistuje jiný způsob, jak vytvořit účinnou federální nebo mezinárodní síť realitních kanceláří:

- Korporace, které se rozšiřují tím, že otevírají své vlastní body, dosahují určitého kritického bodu, začínají jíst, vynakládat peníze vydělávané na údržbu svých četných kanceláří.

Společnost "Hirsch" poskytuje kupujícímu franchisingu celou řadu služeb v rámci integrovaného a dobře rozvinutého podnikového systému. Franšíza "Hirsch" si může koupit jakoukoli provozní realitní kancelář a podnikatele, který začíná zvládat realitní činnost, a dokonce i soukromý makléř, který chce pokračovat v samostatné činnosti pod značkou "Hirsch". "Hirsch" stojí 24 tisíc dolarů bez ohledu na město, oblast, okres a velikost společnosti. Podpora franchisanta mateřskou společností může být hodnocena různými způsoby. Pro moskevské kanceláře může být "HIRSH" od 13 tisíc rublů měsíčně.

Podnikatel obdrží právo užívat ochrannou známku "Hirsch", je realitní makléřem a přípravou franchisanta, a teprve pak začne pracovat na vytvoření vlastní kanceláře. "Hirsch" doprovází franchisanta v průběhu své práce a poskytuje konzultační služby v oblasti podnikání, obchodních standardů a metod řízení, náboru a školení pracovníků atd. Vzdělávací procesy ve společnosti "Hirsch" probíhají nepřetržitě: formou seminářů nebo formou neustálé podpory partnerských kanceláří. Každá samostatná skupina kanceláří má samostatný trenér. Různé kurzy se provádějí pro různé úrovně obchodování s nemovitostmi. Důležitým plusem franšízy "Hirsch" - kombinace reklamního úsilí skupiny sousedních kanceláří, přináší značné úspory peněz. A ústřední kancelář "Hirsch" neúnavně pracuje, aby zajistila, že její franšízové ​​získají co nejvíce.

- Jedna moskevská kancelář "HIRSH" s personálem 10 lidí podává měsíc od 6 do 10 transakcí na prodej bytů, - říká Felix Albert. - Průměrná měsíční mzda úřadu činí zhruba 10 tisíc dolarů. Na této úrovni efektivity kancelář jde od šesti měsíců do roku po otevření. V regionech je ziskovost našich franšízových kanceláří obecně vyšší.

V září 2006 oznámila největší světová realitní společnost CENTURY 21, která působí v rámci franšízového systému, vstup na ruský trh s nemovitostmi. Společnost byla založena v roce 1971 v Kalifornii (USA). K dnešnímu dni společnost CENTURY 21 působí ve více než 50 zemích po celém světě. V Rusku budou jeho standardy, přizpůsobené místním podmínkám, implementovány firmou "CENTURY 21 Russia". Ve svých činnostech aplikuje západní zásadu formování trhu s nemovitostmi: každé agentuře je přiděleno vlastní území práce.

"CENTURY 21 Rusko" vyzývá ke spolupráci stávající realitní kanceláře. Náklady na povolení "CENTURY 21 Rusko" - od 25 tisíc dolarů plus měsíční licenční poplatek ve výši 6% z obratu. Smlouva je platná po dobu 5 let. Všichni ruští majitelé ochranné známky „Century 21 Rusku“, bude muset použít standardy velké společnosti, operační systémy, vzdělávacích programů pro agenty, obchodní poradenství pro vlastníky a manažery flexibilní motivační systém, výkonné marketingové a reklamní podporu. Vytvoří se jeden reklamní fond, v němž každý účastník pošle 2% svého obratu.

Během pěti nebo šesti let společnost očekává otevření 500 poboček v Rusku a vstup na trhy Ukrajiny a Kazachstánu. K dnešnímu dni má CENTURY 21 Rusko již 45 podepsaných smluv o otevření franšízových kanceláří, z nichž 13 je v Moskvě.

Znakem „Hirsch“ a „CENTURY 21 Rusku“ v naší zemi je, že samotné franchisors úřady nezabývají v praktickém obchodu s nemovitostmi, a provést jakousi unikátních školících center prodávají obchodní znalosti a koordinovat práci partnerských kanceláří. V tomto ohledu zlé jazyky mezi konkurenty a oponenty činí úsudek, že tyto společnosti prodávají poloprázdné franšízové ​​produkty a úspěšně se zvýšily v souvislosti s nedostatečnou konkurencí v oblasti franchisingu s nemovitostmi. Ale oponenti by měli připomenout, že CENTURY 21 "poloprázdníci" by nekupovali více než 8 tisíc franšízů po celém světě. "Hirsch" předtím, než prodal franchisu, vylepšil svůj obchodní model ve vlastní agentuře Taganskoye, která se později úspěšně prodala.

Tito franšízové ​​velmi kompetentně prodávají svůj kontrakt na rozdíl od starých hráčů. Na rozdíl od ruské společnosti mají „Century 21“ ve směru na skvělý zážitek, protože to je jeden z největších světových hráčů na trhu s nemovitostmi (ale dosud existuje celá řada faktorů, které vážně brání úspěšné společnosti přizpůsobit se na ruském trhu, a především nedostatek příležitostí řízení skutečných příjmů agentů).

Komentář konzultanta "FRANSH strategie růstu", Azat Murtazin.

Podobný postup do říše franchisingu vybral Moskvu drží „Domostroy“, pracující na realitním trhu od roku 1994. V oblasti podniku se narodil franšízový projekt "Dom.Ru", který začíná v září 2007. Od října 2007 se pět moskevských kanceláří "Domostroy" přepne na práci pod značkou "Dom.Ru".

- V letech 2007-2008, budeme nabízet naše základní franšízových společností působící na trhu s nemovitostmi v Moskvě a ve 14 městech více než jeden milion, a investoři diverzifikovat aktivní investice, - říká obchodní ředitel projektu „Dom.Ru“ Anton Seleznev. - V roce 2009 začneme prodávat franšízy ve městech s počtem obyvatel přes 500 tisíc lidí. Naši franšízové ​​budou orientováni především na práci s obytnými nemovitostmi. Pokud však partner chce, můžeme mu poskytnout naši technologii pro provádění dalších operací na trhu s nemovitostmi.

Paušální příspěvek pro franšízu "Dom.Ru" je 25 tisíc dolarů. Smlouva s franchisorem bude uzavřena na dobu 5 let, po uplynutí této lhůty bude prodlouženo.

Investiční partneři v konstrukční kanceláři norem „Dom.Ru“ a nákup kancelářského zařízení může dosáhnout 25 - 30.000 $. Partnerské kanceláře bude měsíčně platit franchisor licenční poplatky 7% tržeb za transakce a marketingová agentura poplatek ve výši 1,5%. Po zaplacení všech daní a poplatků Dom.Ru nabyvatele franšízy „by měly zůstat měsíční čistý příjem ve výši 10 až 20 tisíc dolarů Payback partnerských investic do franchisingu projektu. - A půl roku. K tomu musí provést alespoň jednu transakci na agent za měsíc. Ve stavu povolení agentury „Dom.Ru“ v prvních třech měsících provozu musí pracovat nejméně 5 agenty, pak složení funkce, musí mít alespoň 10 látek, které bude aktivně usilovat o zákazníky.

"Dom.Ru" ještě není značkou, ale to neodstraňuje ambice svých autorů.

- Po tři roky plánujeme prodat nejméně 500 povolení, "říká Anton Seleznev. - V tomto roce budou investovány do propagace ochranné známky miliony dolarů. Ke všem našim kapitálům a regionálním franchisům poskytneme vážnou marketingovou podporu. Pomáhat jim v práci bude firemní web dom.com, který našim partnerům nabídne na trhu konkurenční výhody.

Trochu exotiky nebudou bolet.

Před dvěma lety přišla do Ruska francouzská společnost ComprarСasaComprarasa - jedna z největších lídrů španělského trhu s nemovitostmi a nemovitostmi. Ve svém složení - více než tisíc kanceláří, které nabízejí více než 50 tisíc nemovitostí kdekoli ve Španělsku.

Španělský realitní makléř nabízí ruským podnikatelům a společnostem, aby se podíleli na budoucím podnikání doprovodných transakcí za prodej španělských nemovitostí a otevřeli kancelář společnosti Comprarasa Rus pod franšízovou smlouvou v jeho městě. Výběr franchisanta ComprarSasaRus probíhá na konkurenčním základě. Investoři se vyzývají ke spolupráci se zkušenostmi s vytvářením a úspěšným provozem podniku, dostatečnými finančními zdroji a kancelářskými prostory. Cena franšízy činí 5 až 10 tisíc eur, v závislosti na regionu. Investice franchisanta do podnikatelské organizace činí 15-20 tisíc eur. Původní dohoda o partnerství je uzavřena na dobu 5 let. Podíl na inzerci není vybírán franchisorem, licenční poplatek činí 50% provize za prodej každého objektu. Objemy prodeje, které by měl mít každý regionální úřad: během prvního roku provozu (od 6. měsíce) - 500 tisíc eur za měsíc; od druhého roku provozu - 1 milion eur za měsíc.

ComprarCasaRus seznámí partnery s obchodním modelem společnosti, poskytuje přístup k databázi nemovitostí ve Španělsku, poskytuje komplexní zákaznický servis ve Španělsku. Provádí se pravidelná školení personálu regionálních společností. Poskytovatel franšízy poskytuje také partnerské kanceláře s reklamou na národní úrovni v médiích a na firemní webové stránce.

V roce 2007 vstoupila společnost Sun Realty Group na ruský trh, který v rámci franchisingu rozvíjí síť prémiových realitních kanceláří pod značkou "House by the Sea". Agentury budou realizovat prodej zahraničních nemovitostí ve Španělsku, Černé Hoře, Bulharsku, SAE a Turecku. Zatímco společnost má pouze jeden z vlastních aktiv. Franchise „Chata u moře“, je k dispozici ve 3 letech, stojí 9000 $. Licenční bude $ 150 za měsíc, platby do reklamního fondu není v kanceláři organizace si vyžádá investice ve výši 7 až 10.000 $..

Společnost Sun Realty neuplatňuje na kupujícího franšízy žádné zvláštní požadavky. Průměrná doba vypořádání návratnosti investice do projektu "Dům u moře" je 6 měsíců. Společnost Sun Realty provádí počáteční školení pro franšízy na kurzech agentů a také poskytuje individuální školení pro franchisanty. Pomáhá partnerovi definovat optimální umístění budoucí agentury, poskytuje informační podporu. Na začátku podnikání se pro franchisanta vypočítává individuální tříměsíční marketingový plán vývoje.

Fly ze stínů na světlo!

Ruský trh s obytnými nemovitostmi nyní prochází těžkými časy. Celkový nárůst ceny nemovitostí, stejně jako nedostatek hypotečního systému vedl k poklesu objemu prodeje bydlení v Rusku. A to je citlivá rána do podnikání s nemovitostmi. Ne všechny společnosti přežijí. Jednou z možností pro přežití malých a středních realitních firem - přechod pod křídla velkých franšízových společností s historii společnosti, značky, vlastní obchodní technologie a kapitálu provádět společný marketing a propagace. Tak říká Nuri Katz, prezident společnosti "CENTURY 21 Rusko":

- Mnoho realitních společností utrpí škody z toho, že sníží počet transakcí pro prodej bytů. Méně prodeje, tím horší pro realitky. Ale ti, kteří se připojí k franšízovým sítím, přežijí. Například náš systém franchisingu je pro realitní kanceláře nezbytnější v těch obdobích, kdy je pro ně obzvláště obtížné a obtížné. Franchising učí realitních kanceláří pracovat profesionálněji, pomáhá malým a středním firmám snižovat náklady a zvyšovat výnosy. Síť franšízy je společně navržena tak, aby spolupracovala na snížení nákladů. A také dává účastníkovi sítě - franšízové ​​agentuře - řadu dalších preferencí, které jí umožňují být konkurenceschopnější.

Jasná budoucnost je hned za rohem.

Podle společnosti Nuri Katz se franchising na ruském trhu s nemovitostmi rozvíjí rychleji než v jiných zemích, protože se již může "těšit" ze zkušeností zahraničních trhů. Po celém světě je začátek franchisingového průmyslu vždy velmi obtížný a pomalý. Například v prvním roce příchodu CENTURY 21 do Číny byly otevřeny pouze čtyři franšízy, v příštím roce asi 20 kanceláří. Ale když počet kanceláří začal růst, značka se Číňanům stala známou a srozumitelnější a jejich kvantitativní nárůst pokračoval.

- Potřebujeme další rok a půl roku práce v Rusku, aby se k nám dostali budoucí partneři, než bychom zde hledali potenciální zákazníky, "říká Nuri Katz. - Franchising na ruském trhu s nemovitostmi je velmi slibným směrem a bude se rozvíjet a pracovat.

Ředitel marketingového oddělení společnosti "MIEL-Franchising Alexander Stepanov se domnívá, že v příštích 3 až 5 letech může franšízový podnik zabrat až 50% trhu s nemovitostmi. To bude sloužit jako intenzivní rozvoj hypotéky, která bude činit realitní činnost více standardizovanou a civilizovanou. Situace se změní ve směru větší transparentnosti trhu, zvýšení nezávislosti a nezávislosti agentur a makléřů. V blízké budoucnosti se také zvýší zájem malých firem zabývajících se realitami o franchising, a to díky posílení pozic velkých společností, které vytlačují malé konkurenty. Výsledkem je, že malí hráči nebudou mít jinou možnost, než využít franchising, nebo úplně vystoupit z trhu.

Ešte optimističtější ve svých předpovědích je prezident společnosti "Hirsch" Felix Albert:

- Franchising v oblasti ruského obchodování s nemovitostmi již proběhl a prokázal jeho životaschopnost. Nikdo nemusí dokázat své skutečné schopnosti a vyhlídky. Není dlouhá doba, kdy do Ruska přicházejí další mezinárodní značky nemovitostí a vytvoří se nové domácí franšízové ​​systémy pro trh s nemovitostmi.

Existuje tendence k vzniku silných značek, které budou schopny poskytnout výše uvedené výhody (tok zákazníků, velký vlastní majetek a kvalitní výcvik) a udělají dobrou franchisovou nabídku. Navíc samotní Rusové pochopili, že sami pravděpodobně nebudou schopni řešit své problémy tak kvalitativně a že je lepší obrátit se na odborníky. V Moskvě se nepravidelně uskutečňují realitní transakce bez účasti agentů. To vše dává důvod domnívat se, že franchising realitních kanceláří má velké vyhlídky.