Jak otevřít realitní kancelář

Profesní pokyny od realitní kanceláře o tom, jak otevřít realitní kancelář, s praktickými příklady.

Touha pracovat pro sebe je také přirozená jako touha vydechnout čistý vzduch. Souhlasíte s tím, že není jen prestižní získat finanční svobodu, řídit se sami, ale pro někoho nepracovat, ale je to nezbytné, pokud chcete žít v prosperitě. Není proto překvapující, že se mnozí snaží začít podnikat a často si vybírají oblast své budoucí činnosti. Potřebujete však být schopni uspořádat své podnikání v oblasti nemovitostí tak, abyste se nestali jinou bankrotovou společností nebo tak malou agenturou, že zákazníci ani nebudou znát jména.

V rámci článku vám řekneme formou podrobných pokynů, jak správně otevřít realitní kancelář a správně uspořádat práci realitní kanceláře, která vám v budoucnu pomůže dosáhnout stabilního příjmu.

Registrační postupy

Pro otevření kanceláře nejsou zapotřebí tolik dokumentů. Od zrušení licencí budete potřebovat:

 • žádost o registraci,
 • zaregistrovat a zaregistrovat svou firmu po registraci,
 • vydat INN,
 • pojišťovací certifikát,
 • platit povinný státní poplatek,
 • tisk objednávek.

Samozřejmě, pokud půjdete na půjčku na zahájení podnikání, potřebujete obchodní plán, doklad o vašem příjmu a dostupnost vhodného zajištění pro půjčky. Mělo by být ihned poznamenáno: banky se velmi zdráhají půjčovat agenturám, protože sektory nemovitostí vyžadují poměrně vážné investice po dlouhou dobu. A banka nemůže riskovat, to je nepřijatelné pro úvěrové instituce, takže budete muset poskytnout závažné argumenty pro získání finančního úvěru. Ale registrace, získání půjčky - jen špičku obří ledovec nazvaný "nemovitostí".

Jak začít s otevřením realitní kanceláře: kancelář, tým nebo..

První věcí, kterou byste měli dělat jako vůdce, je určení prioritních úkolů pro sebe a uspořádání správných akcentů. Je třeba jasně pochopit: v příštích šesti měsících budete investovat spoustu peněz do propagace vašeho sídla. Rozsah, v němž se kompetentně vyvíjíte v prvních měsících, závisí na celkovém úspěchu nebo neúspěchu vašeho podnikání. Pokud je nejprve provedeno nesprávné výpočty, váš nápad bude spálit.

Svět nemovitostí je nestabilní, lze jej srovnávat s obrovským mechanismem: stojí za to úskoku a tento mechanismus se jednoduše rozdrtí. Váš hlavní úkol za první dva měsíce nedostane brzy zisk, ale ladí příslušnou práci každého oddělení a vytvoří klientskou základnu.

Snažte se mít k vám dva odborníky, kteří jsou dobře zběhlí v oblasti nemovitostí a hypotečních úvěrů. Bude dobré, pokud jste přilákat příslušný inzerent, ale s důrazem na jeho zkušenosti v této oblasti: v případě, že je mnoho let v reklamě, to neznamená, že to byl profesionál v oblasti nemovitostí reklamy. Často se stává, že jednoduchý prostředek spíše vyrovnat se s tímto problémem, jako dlouhodobou praxí naučil vnitřně cítí výkyvy trhu a poptávka po těchto nebo jiných objektů.

Pokud máte osobní zkušenost, to se také stane, začít pracovat ze směru nemovitostí, které jste obeznámeni. Dokonce i když je to jen pronájem bytového fondu: existuje mnoho úspěšných firem, které mají pevný příjem na jednom pronájmu.

Vyberte místo

Kancelář by měla být umístěna na přeplněném místě, není nutně centrem vašeho města. Pro vás je hlavní volbou umístění dostupnost obytného sektoru v okolí. Z praxe budeme říkat, že většina klientů se stane v té společnosti, která se nachází v hustě obydlených oblastech spaní. Chcete-li však pokrýt všechny oblasti vašeho města, sbírat databázi objektů, pak by kancelář měla být umístěna ve středu města.

Vyvstává často otázka: a lepší pronajatý pokoj nebo vlastní? Odpověď je jedna: vaše vlastní a především proto, že je vaší úrovní prestiže. Kromě toho ve svých prostorách můžete provádět jakékoli změny. Mimochodem, kancelář v nemovitosti je velkým přínosem pro budoucí financování ze strany investorů, je to dobrý důkaz vašeho úspěchu. Není správné říkat, že vaše kancelář by měla mít dobré a kvalitní opravy, kancelářský nábytek. To je také nezbytné jako jasné znamení nad vchodem: zákazníci, kteří navštíví vaši kancelář, nejprve vyhodnotí vzhled a prezentovatelnost a teprve pak profesionalitu zaměstnanců. Slovo "se setkáváme s oblečením" pracuje v oblasti nemovitostí stejně jako v běžném životě.

Je důležité předem uvažovat o tom, jak mohou zákazníci ve vaší kanceláři vždy dorazit. Samozřejmě můžete dát několik běžných telefonů Mini PBX je mnohem lépe schopen zvládnout tento úkol. Pamatujte na to zákazník nebude znovu volat vaše číslo, pokud právě vyzve reklamu: linka bude zaneprázdněna - bude volat vaše konkurence. Nezáleží na tom, na koho platit provizi, ale je to pro vás důležité, takže zajištění stabilního vytáčení je jednou z hlavních složek úspěchu růstu klientské základny.

Organizace reklamní společnosti

Kompetentní reklama je klíčem k vytvoření klientské základny. Reklamní předměty nejsou snadné, ale to je důvod k otevření realitní kanceláře. Zpočátku se rozhodněte, na co přesně budete moci inzerovat. Musíte být schopni rozlišení likvidity objektů a pochopení cenových kategorií.

V každém městě, kdykoliv v roce, je vždy cenný levný objekt, nech je to jednoletý v pětipatrové budově nebo dokonce jen ve společném bytě. Začátek propagace je s těmito zařízeními jednodušší, protože přitahování elitních klientů je obtížné a reklama na takové byty není levná. Věnujte pozornost tomu, zda je dům vhodný k půjčování, s obvyklým inzerátem, který by měl být uveden.

Princip vytváření reklamy pro objekt ve zdůraznění všech možných výhod bytu: umístění, vývoj okresu, typ domu, počet podlaží - je obzvláště choulostivý okamžik. Pokud je apartmán v posledním nebo prvním patře, je lepší nechat ho specifikovat. Pro takové byty je optimální reklama tohoto druhu: "Na prodej 2k byt cp / 9et." Nenechte se zmást nějakou falešností informací, což je nejdůležitější - klient vás zavolá, ale nyní - na práci profesionálního realitního makléře. Z tohoto stavu se mu podaří vyjít, aby klient nepochyboval nic a ochotně souhlasil s tím, aby spolupracoval s vaší firmou.

Při zahájení inzerce je povinné oblast, ve kterém se nachází kancelář. S největší pravděpodobností, pokud člověk potřebuje severní oblast města, nebude vám zavolat, pokud máte kancelář na jihu. Vaše umístění je snadno určeno jednoduše prvním číslem kontaktního telefonního čísla.

Pevný příjem pro realitní kancelář vždy přinášejte výhradní objekty. Pokud tedy vy nebo váš zaměstnanec uzavřeme výhradní smlouvu, pak je nutné tento byt inzerovat velmi pečlivě. Abyste to mohli udělat, nestačí jednoduše oznámit v modulu "Va-Banka" nebo linii v novinách "Z ruky do ruky". Vyzbrojte dobrou kamerou, vytvořte nějaké dobré a vysoce kvalitní snímky a umístěte je do reklamních publikací.

Pro úspěšnější reklamu musíte mít také několik propagačních strií s kontaktními informacemi vaší společnosti: jsou visí na balkonech, oknech exkluzivních možností. Výpočet je založen na přitahování pozornosti kolemjdoucích, zpravidla objekty s takovými úseky se prodávají rychleji.

Také Samolepky a reklamní brožury fungují dobře. A je třeba tyto dva typy reklam oddělit: pokud se brožury používají v obchodech, pokud jsou distribuovány na ulicích, pak budou zveřejňovat reklamy efektivní, pokud se budou provádět na přeplněných místech. Například dopravní zastávky, zvláštní prostory, kde se lidé shromažďují při hledání vhodných bytů, u vchodů. Je velmi důležité, aby se vysílání aktualizovalo jednou týdně, protože to může být jednoduše odtrháno.

Jak pracovat s klientem

Schopnost pracovat s klientem je bonanza pro manažera. Při prodeji nějakého předmětu musíte pochopit nejdůležitější věc: nemáte co do činění s bezduchými byty, ale s lidmi: mají vlastní emoce, své problémy, požadavky a požadavky. Chcete-li, aby klient spolupracoval, musíte nejprve provést velmi jemnou psychologickou práci. Zřídka, jaký typ člověka, když přijde do společnosti zabývající se realitami, hovoří jen o případu. Častěji chce mluvit, někdy dokonce sdílet něco bolestného a je třeba poslouchat, uklidnit, slibnout pomoci.

Důvěra zákazníků - jedním z hlavních klíčů k úspěšným transakcím. Je nepřípustné vidět v osobě pouze peníze, které může zaplatit. Schopnost nalézt kontakt a přístup k prodávajícímu / kupujícímu je něco důležitého, co potřebujete požadovat jak od sebe, tak od vašich zaměstnanců.

Když kontaktujete potenciálního zákazníka, potřebujete zkoumat je to o tom, co chce od požadovaného bytu: jaké opravy, na které podlaze se dává přednost, "závazné" k tomu, co je žádoucíškola, mateřská škola, práce). Je třeba vyjasnit: hotovost je plánována na nákup nebo na úvěr, protože při nákupu na úvěr existují také pohledávky věřitelské banky na bydlení. Čím více informací získáte, tím větší je šanci porozumět realitě uspokojování požadavku, což může být v průběhu samotného rozhovoru nenápadně napraveno.

Osoba, která vás požádá, by měla věřte, že zde určitě pomůže a vynaloží veškeré úsilí na vyřešení jeho problému. Nicméně, neměli byste tlačit na fráze, jako je "Nejdříve jsme na trhu s nemovitostmi a všechno bude na nejvyšší úrovni", je mnohem efektivnější komunikovat s člověkem v obvyklém jazyce: "nebojte se, pokusíme se vám pomoci", "Nebuď tak nervózní, budeme s tebou jednat jenom". Stejně jako každá osoba si klient přitahuje pozornost a pokud ho nedostane ve vaší společnosti, pak prostě zmizí.

Nábor zaměstnanců

Profesionalita zaměstnanců - cesta k vašemu úspěchu. Při výběru kandidátů je třeba vzít v úvahu dostupnost zkušeností, zejména pokud přijímáte oddělení prodeje nemovitostí. Záležitost spočívá v tom, že i začátečník může po tréninku trvat týden. Pronájem bytů obecně snadný směr pro realitní kancelář, ale je dobrým výchozím bodem v případě, že agent plánuje v budoucnu pokračovat v prodeji.

Za několik měsíců se můžete naučit pracovat s lidmi, pochopit ceny a zdokonalit potřebné dovednosti. Manažer však musí vzít v úvahu, že pro další růst společnosti je nezbytné neustále zlepšovat kvalifikaci svých zaměstnanců. Za tímto účelem se obvykle konají semináře, na nichž jsou vysvětleny nejen základní principy práce v oblasti nemovitostí, ale také hlubší znalosti. V budoucnu to pomůže úspěšně předat certifikaci pro vás a váš tým. Atestace se stala důležitým indikátorem, aniž by se postavení vaší firmy nikdy nezvýšilo nad hodnost a agenturu.

Hlavními kritérii pro výběr personálu by mělo být: schopnost pracovat s lidmi a společenská schopnost. Všichni ostatní přijdou v procesu práce, ale pokud zaměstnanec nemá žádnou trpělivost a pochopení, je lepší se ho okamžitě zbavit. Tak by měl správný dialog mezi realitní a klientem vypadat na telefonu.

Klient: Dobrý den, ale chci byt, který máte v reklamě, ale za menší částku.
Agent: Dobrý den. Řekni mi, prosím, jak vás kontaktovat?
Klient: Varvara Stepanovna.
Agent (zkušený): Dobrý den, Varvara Stepanovna. Jmenuji se Svetlana Petrovna. Ujasňme si, která reklama vás zajímá?

Zde je zahájen dialog s kompetentním předložením nemovitosti. Obrátka by však mohla být jiná:

Klient: Ano, tady na Lenin Avenue v novém domě.
Na základě špatné odpovědi odborníka: Ne, levnější majitel se neprodá. Může vám nabídnout jiný objekt? Kde hledáš?

A téměř z 90% dále vyplývá z klienta: "Ne, díky"A vina za přerušený dialog se plně týkala zaměstnance firmy, která nemohla navázat kontakt.

Předpokládejme však, že se vám podařilo získat dokonalý personál a všechny výhody vašeho podnikání. Zde je také třeba ukázat vůdcovi důvtipnost a povinnou slušnost. Nemůžete udržet zaměstnance, pokud se dostane z drobného příjmu. Nezbavujte zaměstnance růstové vyhlídky, je žádoucí okamžitě poskytnout jim sociální balíček.

Jak můžete vidět, otevření realitní kanceláře je ve skutečnosti jen špičkou ledovce. Je mnohem obtížnější rozpoutat firmu, projít celou trnitou cestou problémů a chyb. Ale když vezmete v úvahu mé návrhy a aby vyvinula maximální úsilí a trpělivosti, pak nakonec můžete získat diplom „Profesionální uznání“ na platformě ruské Cech realitních kanceláří, přičemž své místo ve světě realit.

Jak otevřít realitní kancelář: tajemství úspěchu

Otevření realitní kanceláře může vypadat jako jednoduchá záležitost, která vyžaduje pouze dostupnost počátečního kapitálu a správnou komunikaci se zákazníky. Ale počet firem, které každoročně krachují a zmizí z trhu služeb v oblasti nemovitostí, je dobrým ukazatelem toho, že je třeba vzít v úvahu všechny nuance a nástrahy, aby bylo dosaženo slušného příjmu. Podrobný výpočet podnikatelského plánu a pečlivé plánování budoucích aktivit ještě nebyl zrušen.

Tvorba realitní kanceláře od počátku roku 2017-2018

Ačkoli otevření realitní kanceláře od začátku nepotřebuje povinnou certifikaci - v poslední době je to i nevýhoda. Tato skutečnost je způsobena skutečností, že příliš mnoho neprofesionálních agentur diskredituje práci realitních firem. Proto, pokud existuje počáteční kapitál k otevření takové vlastní činnosti, nebudete muset jen bojovat se zavedenými organizacemi na trhu s nemovitostmi. Více času bude muset utratit, aby potenciálním zákazníkům dokázalo, že nově otevřená společnost nepatří k takzvanému "jednodennímu".

Většina realitních kanceláří zastává názor, že nejdůležitější součástí práce NA je dostupnost bohaté databáze nemovitostí. Pokud je k dispozici taková základna, můžete bezpečně pokračovat v výpočtu podnikatelského plánu.

Pokud informace potřebné pro zahájení podnikání nejsou k dispozici, pak před zahájením registrace je kromě shromažďování registračních dokumentů a náboru zaměstnanců nejlepší začít ihned vytvářet vlastní databázi. K nákupu od jiných stávajících agentur je jejich základem plýtvání penězi. Na prodej dal takzvané "figuríny", následné "zvonění", které nebude dát výsledky.

Jak a kde začít s realitou získat EDS?

V jakých případech je likvidace IP? Jak provést tento postup sami?

Pokud ihned nemůžete shromažďovat informace o kvalitě, můžete dočasně najmout několik zaměstnanců, jejichž plat bude přímo záviset na efektivitě dat.

Okamžitě se musíte zvyknout na to, abyste vedli zachování důvěrnosti budoucí základny, aby zaměstnanci neprodávali postupně to, co bylo věnováno spoustu peněz a času.

Během posledních několika let se legislativní rámec upravující práci realitních kanceláří radikálně nezměnil. Totéž platí pro zákony upravující registraci a právní vztahy stran k transakcím prodeje a pronájmu. Proto náklady na zpracování dokumentů, propagace a obsah realitních firem se nemění.

Proto, abyste odpověděli na otázku ziskovosti realitní kanceláře, musíte použít tolik kritérií a znalostí konkrétního trhu s nemovitostmi, který je možný pouze prostřednictvím zkušeností.

Obchod s nemovitostmi: kde začít?

Takže jste se zeptal na otázku: jak otevřít realitní kancelář? Za prvé, je třeba určit, jakým způsobem by měla být registrována.

Ačkoli je možné zaregistrovat budoucí agenturu jako uzavřenou akciovou společnost nebo individuální soukromý podnik, je nejlepší vybrat klasickou variantu - společnost s ručením omezeným. To vám nedovolí znovu vystavit dokumenty, pokud podnikání probíhá dobře nebo naopak špatně. Registrace musí být provedena sama o sobě, abyste se ujistili, že jste solventní jako realitní makléř, pokud okolnosti nucení vás pracovat nějakou dobu sami.

Budete se muset zaregistrovat k registraci originálů a kopií:

 • protokol o založení společnosti s ručením omezeným;
 • charta společnosti vykonávaná v určité formě s potřebnými podpisy;
 • pasy občanů, kteří budou zakladateli a ředitelem budoucí agentury;
 • žádosti o registraci;
 • inkasa za úhradu státního poplatku.

V důsledku správného podání dokladů za pět pracovních dnů získáte certifikát o státní registraci. S ním budete potřebovat registrovat v:

 • rozdělení daňové kontroly;
 • místní statistické oddělení;
 • regionální nebo městské členění penzijního fondu;
 • místním pojišťovacím fondem.

Poté můžete začít tisknout a registrovat zúčtovací účet agentury.

Z názvů ve stylu "Phoenix", "New Life" nebo "Realitní kancelář № 1 města..." je lepší okamžitě odmítnout. Pokud fantazie a znalosti pro vytvoření správného názvu a kvalitní reklamní kampaň nestačí, je lepší okamžitě vybrat nezávislého, ale profesionálního inzerenta.

Ještě před registrací agentury musíte rozhodnout o tom, co jsou notáři plánováni k provádění transakcí. Nekvalifikovaný nebo příliš zaneprázdněný právník může způsobit selhání jakékoli dohody o koupi, prodeji nebo pronájmu. Nemůžete spoléhat pouze na jednoho, i když prokázaného notáře. Nejlepší je mít příležitost pracovat paralelně s několika specialisty.

Je nutné poprvé načrtnout pro vaši agenturu určitou oblast města nebo oblasti, ve které můžete naplánovat práci a rychle získat od zákazníků pozitivní zpětnou vazbu. Koneckonců, velmi v práci dokonce velké AN závisí na doporučení těch, s nimiž bylo nutné provádět transakce. Spokojený zákazník je nejlepším způsobem distribuce reklamních informací. Nemůžete okamžitě očekávat, že získáte kontrolu jak na trhu nákupu a prodeje, tak na trhu s nájemnými nemovitostmi. Musíte zvolit odvětví, ve kterém je méně soutěžících. A pak jen aby se búrka více populární a výnosné. Totéž platí pro okresy města nebo oblasti, se kterými agentura bude pracovat.

Jaké nástrahy je třeba vynechat, aby se vytvořila úspěšná realitní kancelář?

U většiny agentur nejdůležitějšími příčinami ztrátových nebo nerentabilních činností je únik informací a úspora reklam. Proto ihned při otevření společnosti musíte věnovat pozornost výběru specializovaných pracovníků. Může být vhodné uzavřít dodatečnou smlouvu vedle pracovní smlouvy, která by poskytla značnou pokutu za zveřejnění důvěrných informací. V případě úniku nebude získání náhrady škody u soudu snadné, ale umožní nám okamžitě odstranit ty zaměstnance, kteří přišli do agentury, pouze pro prodej dat v nesprávných rukou.

Kvalita personálu bude záviset na počtu transakcí a jejich ziskovosti. Ale nábor zkušených realitních kanceláří může vést k tomu, že výtěžek projde kolem kapsy manažera. Proto je nejlepší najímat lidi s malou praxí, ale s doporučeními a ochotnými pracovat na výsledku. Koneckonců, mnoho zkušených agentů začíná být líné v průběhu času, očekává velké dohody s velkými provizí a postrádá mnoho malých obchodů. Pokud se takoví zaměstnanci začnou v agentuře objevovat, nejlepším řešením bude propuštění. Koneckonců, je jednodušší získat živého realitního agenta než znovuobnovovat líného profesionála.

Dokonce i přítomnost nejlepších realitních kanceláří ve stavu agentury nemůže kompenzovat úspory na reklamě. Koneckonců, potenciální zákazník vidí nejprve reklamní sloupec na internetu nebo tištěných produktech. A pokud neexistují žádné podrobné informace o realitní společnosti ani o navrhovaných objektech nemovitosti, volba bude provedena ve prospěch soutěžících s velkým banerem a rozsáhlými podrobnými sloupci.

Potřebujeme pro agenturu zajímavou a vysoce kvalitní webovou stránku, kde bude klient potěšen a snadno nalezne potřebné informace. Kromě toho musíte neustále sledovat internetové zdroje, abyste se ujistili, že konkurenti nepřijmou společnosti "černou PR". Pokud se na specializovaných fórech a místech začne objevovat masivní negativní zpětná vazba o agentuře, pak je třeba se postarat o jejich odstranění a hledání "dobrodince", který se zabývá zasíláním e-mailů.

Realitní kancelář neustále pracuje s papíry. Cirkulace dokumentů zajišťuje jejich správné prošití. Učte se od nás, jak správně stitovat dokumenty.

Otevření vlastního kadeřníka: jak se to děje?

Ačkoli to může být nepříjemné, ale některé z reklam na prodej / nákup / pronájem musí psát ručně. To je způsobeno skutečností, že stejná předsudky se vyskytly v podvědomí většiny lidí - ručně psaná reklama nepatří do agentury. A každý klient hledá dohodu bez zprostředkovatelů. Počet hovorů na ručně psaných reklamách je vždy o řádu větší, což umožňuje zvýšit šanci uzavřít dohodu. Hlavním úkolem je udržet pozornost klienta, že zapomněl na přítomnost prostředníka mezi ním a vlastníkem nemovitosti. Totéž platí pro reklamy pro vyhledávání osob, které vlastní nemovitost k prodeji nebo pronájmu.

Jak se stát úspěšným realitním agenturou?

Vedle provádění podnikatelských činností musíte neustále zdokonalovat vlastní legislativní a realitní znalosti. Pokud jsou tyto znalosti malé, pak se můžete rychle zbavit ze dvou důvodů. První je účast na nelegálních transakcích. A druhý - zaměstnanci mohou kroužit nevzdělaným vůdcem kolem prstu a dát do kapsy většinu zisků.

Doporučuje se ihned po otevření AN plánovat v rozpočtu výdaje na návštěvu specializovaných certifikovaných realitních kurzů a programů. To vám umožní poznat jakékoliv změny na trhu a lépe vidět příležitosti pro podnikání na trhu s nemovitostmi. Pokud zaměstnanec má spolehlivého a osvědčeného zaměstnance, a pak zlepšit jeho profesionální úroveň, úspěšný realitní může utratit určitou částku.

Pokud množství znalostí a úroveň agentury sama zasluhují nejen pozornost velkého počtu zákazníků, ale také závist konkurence, můžete se zamyslet nad registrací u regionální asociace realitních kanceláří.

Mnozí dělají chybu a začnou shromažďovat dokumenty hned pro Ruský cech realitních kanceláří. Okamžitě je nutné pochopit, že je pro začínajícího člověka velmi obtížné dostat se do tak uzavřené komunity. Proto je lepší jít kruhovým objevem a stát se členem několika místních komunit.

Tajemství úspěšného realitního makléře

Vzhledem k tomu, že "Housing Finance Bank" nabídla nový typ hypotéky jako převod do nebytového fondu, je možné využít této inovace při rozvoji svého podnikání. Tento program hypoték nabízí příznivé podmínky pro ty, kteří už vlastní nebo budou nakupovat nemovitosti z bydlení, který je vhodnější pro komerční aktivity.

Tím se změní obytný rozpočet nemovitostí na komerční účely za účelem zisku. Při nízkých nákladech se můžete dostat do rozsahu transakcí s nebytovým fondem a vytvářet vlastní objekty.

V mnoha oblastech jsou otevřeny vysoké školy nemovitostí, kteří se účastní seminářů, které mohou přinést značné výhody znalostem v rozvoji podnikání. Navíc se stát studentem této školy je cesta k příležitosti nakonec stát se členem RGR (Ruský cech realitních kanceláří), který okamžitě zvýší agenturu na vyšší úroveň jak pro zákazníky, tak pro konkurence. Pokud existuje jistota, že jedna z konkurenčních firem zformovala certifikát o členství ve WGR, musíte nutně informovat cech. To pomůže rychle vyloučit konkurenta s rukama někoho jiného.

Jak se stát profesionálním realitním agenturou? Při zabezpečení na trhu s nemovitostmi je nejlepší přehodnotit svůj reklamní program a zvýšit jeho informovanost a přístupnost zákazníkům. Chcete-li to provést, musíte buď postupně rozvinout dobrý tým inzerenta v týmu, nebo najmout zaměstnance zvenčí. Kvalitativní inzerce pomáhá mnohem výhodněji, aby vaše agentura působila na pozadí konkurence.

Jak otevřít svou realitní kancelář

Otevřít realitní kancelář může být za 10 tisíc dolarů

Vytvoření realitní kanceláře je snadné, licencování této činnosti není nutné, počáteční investice je minimální. Hlavní zkušenosti a spojení. Ale ne všichni nováčci mohou přežít na realitním trhu.

Vaše realitní kancelář: Výběr místa

Co se týče geografického umístění kanceláře agentury, zde neexistují jasné názory účastníků trhu. Někteří lidé doporučují otevření agentury v centru města, jiní - ve spacích oblastech. Hlavním požadavkem je první patro a samostatný vchod. Docela dobré možnosti jsou - pokoje v kancelářských budovách, prostory v nákupních centrech, domy každodenního života, paláce kultury.

Cena za pronájem kancelářských prostor se pohybuje od 20 do 45 dolarů za metr čtvereční. m. Velikost kanceláře závisí na stavu společnosti. Pro čtyři až pět lidí stačí 15-20 metrů čtverečních. m. Zkušení podnikatelé doporučují poskytnout v kanceláři prostor pro jednání se zákazníky. Tím se vyvarujete nedorozumění s důvěrnými informacemi.

Vaše realitní kancelář: Zaměstnanci

Otevření realitní kanceláře je zbytečné, bez zkušeností na trhu. V oblasti realitních spojení jsou velmi důležité. Manažer nutně potřebuje pracovní zkušenosti (tři až pět let). Často bývalí zaměstnanci, kteří získali určité znalosti a zkušenosti, často otevřou své kanceláře.

Průměrný počet zaměstnanců realitní kanceláře je 10-15 osob. Ale v počáteční fázi to může být pět lidí. Zaměstnanci jsou zpravidla přijímáni inzeráty v novinách od začátečníků. Zkušení odborníci jdou na jinou agenturu pouze s určitým ziskem pro sebe.

Účetní a právník nejdřív držet v zaměstnance ne nutně. Jejich služby mohou být outsourcovány. Ve státě můžete vzít sekretářku / dispečera (plat 6 tisíc rublů.) A čistší na 1,5 tisíc rublů. Ve velkých společnostech existují také manažeři v oblasti reklamy a personálu, pokladníků apod.

Trvá asi rok, než se vynoří agent. Vzdělávací kurzy jsou k dispozici u regionální asociace realitních kanceláří, ale kurzy dávají agentovi pouze 15% požadovaných znalostí. Ke všem jemnostem: jak komunikovat s klientem, jak přesvědčit, jak nedávat konkurenci nově příchozí, je na místě vyškoleno. Školení se uskutečňuje podle schématu - 3 týdny teorie a poté se provádí pod dohledem zkušeného zaměstnance.

Podle statistiky realitních kanceláří agentů není více než 20% rekrutů vyškolených v organizaci.

Obecně platí, že agenti pracují na platebním platebním systému a získávají určité procento transakce. Čím tvrdší firma stojí na svých nohách, tím menší je zaměstnancům. Velké organizace si mohou dovolit zřídit provizi ve výši 30-50%, malé dávají agent 50-70% z výtěžku z transakce.

Zaměstnanec, který může provést dvě transakce za nákup a prodej bytů za měsíc, je považován za ideální. Ale takové záběry stojí za zlato. Prosperní realitní kanceláře považují specialisty, kteří vydělávají za agenturu v průměru 1 tisíc dolarů za měsíc.

Vaše realitní kancelář: Zařízení

Nováčková realitní společnost potřebuje alespoň stoly, židle a telefon a stacionární. Které budou uvedeny v inzerátu. Pokud společnost zaměstná více než pět lidí, budou vyžadována dvě čísla. Pro agenturu 10-15 osob je ideální mít samostatnou linku pro příjem hovorů, kterou nebudou obsazovat agenti při vyjednávání a vyzvánění. Pro optimální podnikovou organizaci, pokud v odpojitelné místnosti není centralizovaná automatická telefonní ústředna, měli byste si zakoupit vlastní malou automatickou telefonní ústřednu.

Vyžaduje přítomnost počítače (číslo závisí na počtu zaměstnanců), tiskárně, kopírce, faxu. Pro synchronizaci, zrychlení práce a přesnost informací je nutné propojit všechny dostupné počítače do sítě a pracovat s jednou databází.

Vaše realitní kancelář: Reklama

Hlavní reklamní publikace, v nichž jsou informace o sobě a jejich pozemcích zveřejňovány realitními kancelářemi, jsou noviny volných oznámení a odborných publikací: "Z ruky do ruky", "Nemovitosti". V počáteční fázi má agentura, která nemá více než deset objektů, dostatečnou reklamu pro inzerci 100 dolarů na linku o dostupných šaržích v odborných publikacích.

Odborníci radí začínajícím agenturám, aby "zpracovávali území" kolem sebe: aby vytvořili znatelné znamení, aby publikovali reklamy, a distribuovali reklamní brožury do poštovních schránek blízkých domů. Podle zkušených realitních kanceláří, největší návrat dává mailing adresy a oznámení na vchody a zastavování komplexů. Minimální rozpočet na reklamu pro středně velkou společnost je od 5 do 10 tisíc rublů. až 1 tisíc dolarů za měsíc

Vaše realitní kancelář: Payback

Doba návratnosti a ziskovost podniku závisí na výši nákladů, na plánech a požadavcích vlastníků. Malá firma může za pár měsíců splatit. Někteří účastníci trhu nazývají úroveň ziskovosti v této společnosti až do výše 80%. Ale odborníci považují tento údaj za poněkud zveličený a sníží ho na 25%. Ale zkušení realitní kanceláře jsou přesvědčeni - pokud zaměstnáváte deset lidí získat hrubý příjem nižší než 15 tisíc dolarů, neměli byste se zapojit do tohoto podnikání.

Vaše realitní kancelář: Klady a nevýhody nemovitostí

Pros realitní kanceláře:
- Podnik nevyžaduje velké investice
- Navzdory saturaci trhu realitních kanceláří - je docela realistické nalézt své místo, hlavní věcí je stanovit správné priority
- Neexistuje žádný sezónní faktor

Nevýhody realitní kanceláře:
- Nedostatečná stabilita při uzavírání obchodů
- Velká závislost na zaměstnancích
- Je pravděpodobné, že obdrží peníze z nemovitého bytu, který obchází společnost
- Existuje riziko nezaplacení

Vaše realitní kancelář: Vstupní cena

Výpočet pro realitní společnost, která zaměstnává čtyři agenty. Každá z nich uzavře jednu transakci nákupu a prodeje bytu za měsíc s průměrnou provizí ve výši 1,5 tisíce dolarů.

Náklady na otevření:

Registrace - 148 dolarů.

Osvědčení makléře je 276 dolarů.

Certifikace agentů - 425 dolarů.

Vybavení - 1293 dolarů.

Vstup do UPN - $ 2963.

Celkem: 5 105 USD

Příjem - 6000 dolarů.

Pronájem - 440 dolarů.

Komunální platby - $ 126.

Pojištění odpovědnosti - 15 USD

Reklama - 150 dolarů.

Účetní -111 USD.

Reprezentativní výdaje - 150 USD.

Členské poplatky v UPN - 41 dolarů.

Příkazy agentům - 3000 dolarů.

Celkové výdaje: 4 033 USD

Zisk před zdaněním - 1967 dolarů.

Prahová hodnota je 9097 USD.

Návrat - 2, 6 měsíců.

Na materiály článku Natálie Baranchikové pro časopis Delovoy Kvartal

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.