Obchodní myšlenka: atraktivita "větrného tunelu"


Létání v letecké dopravě - vzrušující, zajímavý a příjemný způsob, jak trávit volný čas. Jen velmi málo lidí to původně ví aerodynamický tunel byl určen pro průmyslovou výrobu. Ale poté, co profesionální parašutisté ocenili výhody potrubí, začali jej využívat jako atrakci pro zábavu nebo v klubech pro výsadkáře a sportovce.


Aerodynamický tunel je potrubí, kde díky silnému proudu větru, který se zvedá svisle nahoru, můžete cítit volný pád nebo beztížnost. Takový pocit, který člověk zažije při skákání s padákem.


Jak funguje typ aerosolu a jak ovlivňuje design design ceny zařízení? Instalace Tornáda výroba Voronezh. Je nejvhodnější pro začátečníky. "Tornado" bez problémů je nasazen a instalován, vzhledem k nízké ceně služeb, aerotube je k dispozici pro mnoho. Roční zisk umožňuje zakoupit několik dalších stejných leteckých dopravců a otevřít síť atrakcí ve městě.


Vertikální mobilní anténa "MTA" má aerodynamický otevřený obvod a je namontován na přepravním nebo mobilním samostatném základě. "MTA" může mít uzavřenou pracovní plochu skládající se z plastových průhledných fólií nebo sestávat z vzduchových podložek různých tvarů a velikostí, díky nimž je pracovní plocha otevřená. Takové mobilní simulátory mají standardně dieselový motor s domácí instalací. Nepotřebují externí napájecí zdroj. Můžete je instalovat kdekoli v rozmezí 20-25 m2.

Wind tunnel jako moderní obchodní myšlenka

Aerodynamický stroj již dávno přestal být jen výrobním nástrojem a simulátorem pro výsadkáře. Dnes se toto zařízení nachází v zábavním průmyslu a atrakcích.

Aerodynamický tunel má velmi jednoduchou strukturu, která poskytuje silný proud vzduchu, který drží předmět nebo osobu. Tato funkce umožňuje jeho široké použití v různých sférách podnikání a výroby. Například, aerodynamický tunel je velmi populární mezi fanoušky mimořádné zábavy, což činí tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Je zajímavé, že navzdory popularitě automobilu, a to i ve velkých městech, existuje jen málo společností, které jsou připraveny nabízet služby takové atraktivity, což znamená, že konkurence je také nízká. Být jedním z nových amerických nápadů pro podnikání, přinese vám dobré příjmy, pokud se budete snažit pracovat na tom.

Wind tunel, cena za vybavení - otevření obchodu

Navzdory skutečnosti, že podnikání je považováno za malé, náklady na jeho majitele nejsou v žádném případě malé. Ano, a hodinová zábava v tomto designu je asi 8 tisíc rublů. A tato cena nezahrnuje tolik nákladů na vybavení, jako náklady na napájení stroje.

Náklady na aerodynamický tunel

Dnes na trhu aerodynamických zařízení je možné získat nejen velké agregáty, ale také mobilní, což je docela výhodné. A jsou levnější. Je pravda, že je třeba poznamenat, že nejlevnější mobilní design stojí asi 3-10 milionů rublů, v závislosti na dalších možnostech. Nejdražší ADT se všemi funkcemi a odolností proti opotřebení je asi 20-30 milionů rublů. Rozměry těchto zařízení jsou také výrazně větší než předchozí verze. Nejdražší mezi profesionálními automobily je asi 100 milionů rublů. Takové ADT se liší nejen odolností proti opotřebení a množstvím užitečných možností, ale také s nízkým hlukem a nízkou spotřebou energie. Nákup se však často sám ospravedlňuje, protože se poměrně rychle vyplatí.

Náklady na provoz a údržbu aerosolu

Drahé lze považovat nejen za samotné zařízení, ale za jeho provoz a údržbu. Faktem je, že některá z navrhovaných zařízení vyžaduje spoustu energie, bez ohledu na to, zda funguje na elektřinu nebo na motorovou naftu. Cena za elektřinu začíná na 250 kW / h a končí s obrovskými 2-3 megawattmi. Průměrná hodnota, zejména u mobilních jednotek, je přibližně 350-500 kW / h. Musíte však vzít v úvahu skutečnost, že některý z těchto návrhů má dva režimy: standardní a vyztužené. Vše závisí na hmotnosti osoby, která zařízení použije, a na požadované kvalitě průtoku vzduchu.

Dieselové elektrárny mají zpravidla dvě možnosti práce: střední a zesílené. Spotřeba paliva zde kolísá přibližně 30-50 litrů za hodinu. Takže hodina provozu zařízení bude stát 1200-3000 rublů.

Tip: pokud hodláte stát velkým podnikatelem a koupíte velké a nákladné instalace ADT, možná budete muset přemýšlet o vybudování elektrárny. Je však třeba připomenout, že takové jednotky nestačí nejen proto, že jsou drahé, ale také proto, že pokud hodně hodnou, může to vést k energetické krizi.

Náklady na instalaci zařízení a zahájení podnikání

Kromě skutečnosti, že samotná instalace stojí od 3 do 100 milionů rublů, stojí za to přemýšlet o tom, kam ho opravit. Kromě toho, že budete muset postavit speciální místnost a elektrárnu, v případě potřeby budete potřebovat také služby jeřábu, protože upevnění zařízení není tak jednoduché. Navíc budete muset neustále nakupovat další díly a provádět opravy. Je mnohem jednodušší vytvořit od začátku čistící společnost nebo organizovat miniprodukci v garáži.

Kromě samotné instalace budete potřebovat vybavení, a to: různé helmy, rukavice, kombinézy a masky. Cena 10 setů vás bude stát zhruba 100 tisíc rublů. Reklama, dokumentace a další náklady vám budou stát 100 tisíc rublů. Inventář, různé prostředky bezpečnosti a protihlukové izolace - plus dalších 200 tisíc rublů.

Výnosy z instalace antény

Vzhledem k tomu, že hodina provozu naftového nebo elektrického větrného tunelu stojí asi 3 tisíce rublů a pro zákazníky 8-10 tisíc rublů, obrovský proud lidí, kteří chtějí vyzkoušet zajímavou zábavu, nebude. Měli byste však vzít v úvahu skutečnost, že i když budete zahrnovat ADT alespoň dvě hodiny denně, získáte dobrý zisk. Kromě toho profesionální parašutisty pro trénink neustále tráví obrovské sumy, a pokud budou tvořit většinu vašich klientů, nebudete se obávat příjmů.

Tip: investice do větrného tunelu se netýkají ziskových investic bez rizika. Proto než začnete pracovat v této oblasti, musíte ekonomicky vypočítat poptávku a ziskovost v oblasti, kterou jste chtěli rozvíjet. Riziko nezapočítání obrovských investic je příliš velké, takže se nestaráte a požádejte o odbornou radu v této věci.

Kde koupit aerodynamický tunel?

Vzhledem k tomu, že zařízení pro aerotube je opravdu drahé, je třeba analyzovat trh s takovými zařízeními před nákupem. Kde najít kompetentní dodavatele? ADT se vyrábí nejen v zahraničí, ale také v Rusku. Ujistěte se, že hledáte zpětnou vazbu a rady od těch, kteří se podílejí na takovém podnikání a chápe své detaily.

 • Chcete-li vyzkoušet vzduchové potrubí sami nebo koupit certifikát pro let jako dárek, navštivte stránku http://www.nebo-v-podarok.ru. Pokud máte rádi extrémní sporty, doporučujeme vyzkoušet si padák, balón, vrtulník a mnoho dalšího. Toto vše najdete také ve společnosti Sky jako dárek.
 • Domácí společnost "Tornado" z Voroněže vyrábí přístroje v hodnotě zhruba 4 miliony. Samozřejmě mohou najít dražší a profesionální jednotky.
 • Každý ví, že můžete koupit vybavení pro malé podniky doma z Číny. Ale čínské větrné tunely lze nalézt z 3 milionů rublů. A možná to bude nejvhodnější rozpočtová možnost poměrně vysoké kvality.
 • Německo a Česká republika vyrábějí nejlepší pomůcky v poměru "cena / kvalita" a cena jejich výrobků je mírně vyšší - od 6-7 milionů rublů. Navzdory vysokým nákladům však při jejich instalaci nemusíte brát v úvahu mnoho nuancí a ve službě neustále provádět opravy.
 • Běloruské společnosti vyrábějí spíše vysoce kvalitní a silné ADT za cenu 3,5 milionu rublů.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Obchodování s větrnými tunely je obtížné volat z malých nákladů, i když se nazývá tak. Ti, kteří to chtějí, budou muset investovat spoustu peněz. Takové podnikání zjevně není vhodné pro začátečníky, ale zkušení a zajištění podnikatelé mohou investovat do takovéto obchodní činnosti. Ale také musí být opatrní a pečlivě zkoumat poptávku po těchto službách.

Létání v aerotrubě: obchodní plán

Podrobné pokyny pro zjištění letů v aerodynamickém tunelu

Začneme tím, že létání v letectví není novým druhem zábavy, zejména ve velkých městech. Je však stále vzrušující a fascinující, vhodný pro širokou veřejnost a dobře se hodí v každé rekreační oblasti.

Obecně platí, že nadšení pro extrémní sporty se nyní stává masivním. Z různých důvodů však nejsou k dispozici všechny takové druhy času předání. Aktivní turistika, sportovní turistiku, kite surfing, karting, Rope jumping, snowboarding a bruslení - to vše jsou formy sportovní zábavy, které musí vynaložit nejen peníze, ale i čas. A pokud pracuje člověk s omezeným rozvrhem, pak je nepravděpodobné, že by mohl často přidělit prostředky pro tyto druhy sportů.

To je důvod, proč jízda přichází na trh, což může způsobit akutní pocity. Extreme je přístupný všem - co je zapotřebí v moderním světě. Vzduchové potrubí je jen jedním z nich.

A extrémní je jen v pocitů, ale neohrožuje člověka ve skutečnosti, jako například stejný parašutismus. I když jsou pocity podobné - tělo stoupá ve vzduchu ve stoupajícím proudu. Kde jinde je možné bez časové ztráty a je bezpečné cítit tyto nevysvětlitelné emoce?

To je základ podnikání. Poptávka po návštěvě tak atrakcí jako aerotube stále roste. Existuje tedy stále více nabídek. Ale trh je stále relativně zdarma.

Přehled leteckých potrubí

Samotná instalace potěšení z aerodynamiky není nejlevnější. Ale příliš mnoho kapitálových investic není ohrožující. Například organizace skákání s padákem nebo paraglidingem bude stát podnikateli mnohem více. Podnikání založené na službách aerotube bude vyhovovat podnikavému člověku, který sám o svých extrémních a pocitových věcech dobře ví.

Hlavní výhodou aerotube je jeho pohyblivost. Jako podnikatel se možná budete muset pohybovat s vaší přitažlivostí z místa na místo. Pokud se například nenacházíte v jednom z center zábavy, ale soustředíte se na neustálou účast na různých akcích - od soukromých svátků po městské svátky. Můžete snadno přenášet zařízení pro přenos jeho pronajímat pro záznam videa a dokonce i školení začínajícím parašutisty (a to je opravdu standardní způsob pro ty, kteří mají rádi parašutismus).

Podnik založený na umístění antény je považován za poměrně ziskový, protože jak již bylo zmíněno, poptávka po ní se zvyšuje pouze každý rok. A mezi potenciálními publikem lze nalézt obyčejné milovníky, kteří nejsou obeznámeni s takovými zábavami, a poloprofesionálové z jiných sfér sportu.

Které aerotube koupit

Pro začínajícího podnikatele vzniká první otázka, kde a jakým aerotube si vybrat. Protože existuje několik různých výrobců v Rusku a zemích SNS, nemluvě o zahraničních možnostech.

 1. Instalace s názvem "Tornado", výroba Voronezh se ukázala jako nejvhodnější pro start. Jeho funkcemi je, že začátečník nebude mít potíže s nasazením zařízení na místě a jeho instalací.

Kromě toho se "Tornado" na úkor služeb liší v příznivém směru. Nemusíte extrémně zlomit ceny vstupenek na vzduchové potrubí, aby se obnovil provoz zařízení. A to znamená, že rozsah potenciálních návštěvníků se ještě více rozšiřuje, což poskytuje dostatek příležitostí k provozování tohoto podnikání.

Zisk za jeden rok práce s instalací Voronezh vám může dovolit koupit jedno nebo dvě zařízení v budoucnu. Vycházejí tak vyhlídky na vytvoření celé sítě nebo jednoduše komplexu atrakcí. Pokud pracujete na zvýšení poptávky po vaší atrakci a zřízení většího počtu provozních bodů, může se zisk zvýšit o několikrát.

 1. Druhou možností je aerotube "Free Flight". Výrobce tohoto zařízení je umístěn v Běloruské republice. Tato možnost má jedno mínus, ale je to technický plán. (pro ty, kteří alespoň trochu rozumějí):

- na "volném letu" se používá reduktor italské výroby Z-75. Jak ukazuje praxe, není dostatečně silná pro instalace tohoto druhu. Kromě toho používá mazivo, které také neodpovídá kapacitě instalace přístroje do aerosolu.

Tato nevýhoda není kritická. Nicméně, ty, kteří získávají běloruský aparát, měli byste vědět - pro plnohodnotný a vysoce kvalitní provoz aparátu aerotube, budete muset přemýšlet o nahrazení reduktoru. Doba výměny se liší podle použití a zatížení. Ale s plným zaměstnáním atrakcí, to bude 3 - 4 měsíce.

Přidejte k tomu skutečnost, že budete muset dále přemýšlet o instalaci speciálních prostředků ke snížení hluku. Zařízení pracuje s hlukem 110 decibelů. Takže by měla být umístěna ne méně než kilometr od obytných budov.

Problémy s převodovkou lze řešit jiným způsobem. Například snížit otáčky motoru na 500 koňských sil. Přirozeně to zvýší životnost cizí části. Budete však muset odmítnout přijmout klienty s nadváhou a jednoduše velké lidi. Maximální hmotnost člověka ve vzdušném prostoru bude v tomto případě pouze 80 kilogramů, aniž by se vzala v úvahu zvláštní celková hodnota, která zvyšuje odolnost proti proudům vzduchu.

Existují i ​​další způsoby, jak zvýšit kapacitu motoru vzduchové trubice, aniž by došlo ke ztrátě odolnosti proti opotřebení a zvýšení izolace proti hluku. Ale všechny jsou spojeny s nákupem dodatečného vybavení a technických pomůcek, jako je například vybavení převodovky s dalším chladicím systémem a cirkulací vzduchu.

 1. Vertikální anténa mobilní jednotky "MTA". Taková sestava je namontována na samostatném typu transportního typu. Dodává se v několika verzích zařízení a má otevřený aerodynamický obvod.
 2. MTA "má otevřenou pracovní plochu, vyrobenou na základě vzduchových podpěr různých průměrů a velikostí. Alternativně je k dispozici verze s uzavřeným pracovním prostorem na základě průhledných plastových desek.

Takové mechanismy jsou obvykle vybaveny dieselovými motory, nevyžadují připojení k externím napáječům. Máte rozsáhlé možnosti instalace. Ve skutečnosti může být místem instalace takového leteckého potrubí libovolné místo s volnou plochou od dvaceti do dvaceti pěti metrů.

Instalace a instalace výcvikových komplexů MTA jsou pohodlné a jednoduché. Instalace trvá asi tři hodiny. Také v celé sadě přístroje je vynikající systém potlačení hluku. Proto je takové potrubí oceňováno v podmínkách městského doprovodu a obytných oblastí, kde bude povinným požadavkem zachování úrovně pozadí hluku.

Trochu o tornádu:

Jak již bylo uvedeno výše, instalace výroby "Tornádo" Voronež je nejvhodnější možností pro začínajícího podnikatele, protože má řadu výhod. Mezi nimi - pohodlí při instalaci a přepravě. Ale existují i ​​jiné vlastnosti, které nám umožňují vydat cestu nejmenšího odporu.

"Tornado" má externí systém potlačení hluku a uzavřené ventilátory. Trubka vytváří průtok vzduchu rovnoměrně rozmístěný v průměru dva a půl metru. Průtok vzduchu má vynikající stabilitu a porovnává se s vlastnostmi vzduchotlaké trubky se stacionárními instalacemi. Kromě toho je k dispozici automatické nastavení výkonu.

Takže pokud zvažujete oba možnosti, v případě běloruského potrubí budete muset hledat novou jednotku, která již byla výrazně modernizována.

A nezapomeňte, že náklady na nákup zařízení nebudou konečné. Budete také potřebovat:

- palivo pro přístroj

- provádějí pravidelné kontroly

- náhradní díly v případě poškození

- rezervovat inventář za krádež nebo ztrátu

- nepředvídatelné výdaje a výdaje (jsou vždy, a proto je zařazujeme do tohoto seznamu)

Průměrné měsíční náklady na provoz komplexu větrných tunelů včetně všech uvedených nákladů budou asi 200 tisíc rublů.

Tři nevýhody většiny mobilních aerodynamických tunelů:

 1. Průtok vzduchu, tvořený motorem aerodynamického komplexu, má nižší kvalitu a pevnost než analogie stacionárních komplexů.
 2. Redukce šumu. Provoz jednotky je vždy doprovázen nepřijatelným hlukem, který může vést k nesouladu s administrací místa, kde bude přístroj instalován. Proto se používají různá zařízení pro potlačení hluku, které jsou často dodávány v konstrukci potrubí, ale ne vždy.
 3. Bezpečnost. Jak bylo uvedeno na začátku článku, aerodynamický tunel je imitací pocitů z extrémního sportu, jako je například parašutismus. Ale i při simulaci funguje simulátor vždy nebezpečí zranění. Proto se vyvíjí vylepšení v návrhu hardwaru, aby se předešlo nehodám. Jsou zaměřeny především na zajištění maximální pevnosti konstrukce s minimální hmotností.

Software

Softwarová náplň aerodynamického komplexu provádí práci přímo přímo s motorem komplexu. Zaměřuje se na automatickou detekci parametrů s maximální přesností a přesným nastavením.

Rozhraní počítačového vypchávky je vytvořeno s pohodlím řízení běžným uživatelem, který nemusí potřebovat speciální dovednosti při práci se softwarem.

Plnění pomáhá efektivně řídit parametry, jako jsou otáčky motoru, teplota, motorový olej a směs paliva a další parametry. Kromě toho současně sleduje stav různých částí instalace včetně samotného motoru a hlásí potřebu výměny nebo řešení problémů, které společně zajišťují správnou funkci zařízení a umožňují prodloužit životnost součástí.

Systém je spravován tak, aby byl dálkově ovládán pomocí počítače nebo notebooku. Připojení je přes wi-fi síť. Počítač přijímá data, která systém registruje na určitou frekvenci.

Náklady na instalaci aerodynamického tunelu

Ceník se bude lišit v závislosti na výrobci a skupině příchozích služeb, nákladech na přepravu objednávky a potřebě školení, prvních instalačních a dalších ukazatelů.

V počáteční fázi vývoje vašeho podnikání stojí za to rozumně přemýšlet o nákupu potrubí, které již bylo v provozu. Tím se výrazně ušetří rozpočet na počáteční investice do rozvoje vašeho podnikání. A po dosažení návratnosti můžete okamžitě zakoupit nový model "Tornado", a to podle rozhodnutí o odstranění nebo opuštění provozního vzduchového potrubí.

Nový aerodynamický komplex může stát 5 milionů rublů. Pokud vezmeme v úvahu, že část částky, která má být vypůjčena, doba návratnosti z jediné jednotky se standardem pro podnikové procesy a rostoucí poptávky (v první fázi je třeba ještě dopadne věrné zákazníky a těžké informovat obyvatele o možnosti vyzkoušet nové lákadlo), bude o dva roky.

Aerodynamickou instalaci si můžete objednat nejen v profilových firmách, ale také ve speciálních vzdělávacích institucích. Takové jsou instituty leteckého inženýrství, letové školy. Je pravděpodobné, že tam budete schopni najít levnější provedení objednávky.

Zaměstnanci

Pro plnou funkčnost a pohodlí komplexu větrných tunelů bude vyžadováno pět pracovníků. Mezi ně patří:

- Instruktoři. 2 osoby. Musím říci, že váš komplex bude s největší pravděpodobností pracovat každý den. Zaměstnanci proto budou pracovat na směnách. Právě pro tyto účely budou pro pozici instruktorů vyžadováni dva lidé. Jedna osoba na směnu bude stačit.

- Provozovatel. 1 osoba.

- Manažeři. 2 osoby.

Na placenou platbu budou muset vaši zaměstnanci přidělit asi 150 tisíc za měsíc. Vše však bude záviset na regionu vaší situace, protože úroveň výdělků a výdajů se liší.

Výdaje

- Zaměstnanci. 150 000 rublů.

- Palivo. Spotřeba je asi dva litry nafty na dvě minuty volného pádu. V závislosti na návštěvě vaší atraktivity očekávejte, že utratíte asi 100 - 200 tisíc rublů měsíčně pouze na naftu.

- Aerotube služba. Opravy, výměna náhradních dílů, nepředvídané náklady. Je lepší dát poměrně velkou částku, aby nebyla chycena v budoucnu. Nechte to být asi 100 tisíc rublů.

- Náklady na pronájem místa

- Náklady na propagaci

Výdaje, jak vidíte, jsou zdaleka malé. A platit za ně musíte dosáhnout konstantního toku klientů. To samozřejmě vyžaduje dobrou marketingovou společnost a reklamu. Ve skutečnosti je však pro dosažení přílivu zákazníků důležité vybrat nejdřív vhodné místo pro instalaci potrubí a pak využít všech možných prostředků, aby potenciální zákazníci o vás věděli. A neustále udržujte různé propagační akce, díky nimž se lidé, kteří vás již navštívili, vrátí znovu a ti, kteří nevěnovali pozornost, se začali zajímat.

Takové metody zahrnují spojení s jinými zábavními komplexy na stejném místě.

Aerodynamický tunel je formát zábavy, který je městským metropolím znám. Ale v mnoha ne tak velkých, to bude stále novinka. Pokud tedy začínáte od nuly v novém městě, můžete se spolehnout na dvě výhody:

- příležitost získat klientskou základnu mezi těmi, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, ale dosud jste nezkoušeli roli vaší atraktivity.

Hlavní myšlenkou, kterou byste měli použít pro úspěšnou propagaci, je návrh potenciálnímu kupujícímu služby, aby získal nezapomenutelné dojmy, které nejsou běžným lidem snadno dostupné.

Možnosti propagace:

- Internetová síť. Nyní je nejlepší způsob, jak se vyjádřit k velkému publiku.

- Letáky. Flyery, i kdyby vás zákazníka nepřišly ve stejný den, zanechávají znalosti o osobě, že existuje taková příležitost - prožít vzrušení bezpečně a levně.

- Propagační akce. Pokud se neodvažujete organizovat takové akce kompetentně, můžete se obrátit na reklamní agenturu nebo agenturu BTL. Naplánujte však náklady na jejich služby v předstihu.

- Vedení mistrovských kurzů a demonstračních letů.

Etapy realizace obchodního projektu aerodynamického tunelu:

 1. Vývoj dokumentace a výpočtů.
 2. Nákup aerodynamického komplexu
 3. Registrace obchodního práva (paralelně)
 4. Získání povolení od obecních úřadů (profesionální aerodynamické tunely se liší od jízd a vyžadují speciální licence a povolení).
 5. Pronájem pozemku nebo náměstí uvnitř nákupního a zábavního komplexu.
 6. Získání vybavení - ochranné rukavice, přilba, létající kombinézy, sluchátka..
 7. Testování jednotky
 8. Otevření atraktivity pro masovou návštěvu
 9. Vedení reklamní společnosti.

Celkové náklady na počáteční investice, s přihlédnutím k tomu, že si koupíte nové zařízení - asi 85 tisíc dolarů. Ale s úspěšným obchodem a kompetentní marketingovou společností, můžete dosáhnout návratnosti do dvou let od jednoho potrubí.

Obchodní myšlenka №1094. Attrakce "Aerodynamická trubka"

Ne tak dávno jsme hovořili o další slibnou atrakci - malý, ale opravdu strašný pokoj. Pak jsme zjistili, že veškeré investice můžete získat za tři měsíce práce. A další práce přinese čistý zisk. Místnost strachu je nádherná varianta zábavy, která se nikdy neztratí. S jeho pomocí získáte velmi slušné peníze a nakonec získáte dlouho očekávanou finanční nezávislost. Pokud je váš sen není jen o dobrý zdroj příjmů, a zdrojem velmi velký zisk, a jsou ochotni trávit čas, úsilí a peníze na realizaci svých plánů, naši současnou obchodní nápad pro vás.

Už jste někdy slyšeli o atrakci nazvanou aerotube nebo aerodynamický tunel? Jedná se o poměrně nový a nadějný fenomén v zábavním průmyslu v naší zemi. Před deseti lety naši občané ani nemysleli na existenci něčeho takového. Ale i dnes takové atrakce nejsou zastoupeny ve všech městech naší země. A dokonce i tam, kde jsou, konkurence je velmi nízká.

Aerotube je simulátor volného pádu. Ten, který je k dispozici všem milovníkům parašutismu. Jedná se o určitý typ konstrukce (trubka s velkým průměrem), na jehož spodní straně je silný ventilátor (je uzavřen mřížovou podlahou). Tento ventilátor vyvíjí dostatečnou sílu, aby zvedl a držel ve vzduchu poměrně těžký předmět. Nebo dospělé. To je všechno kouzlo této zábavy.

Každý, kdo s pomocí aerodynamického tunelu chce cítit jako skutečný výsadkář a zažít radost z procesu volného pádu. Současně neexistuje žádné riziko a volný pád může pokračovat, ať už je to dlouhé. Přestože se při startu "letáků" nedoporučuje provést "skoky" delší než 5-6 minut. A potěšení je poměrně drahé. Ale o tom níže.

Nad tím jsme řekli o malé nebo zcela nepřítomné konkurenci v tomto segmentu podnikání. Proč se tato situace vyvíjí. Nízká konkurence může vyplynout z několika scénářů událostí:

 • Když je podnikání stále nové a podnikatelé se na něj právě začínají dívat.
 • Když podnikání není nákladově efektivní, vynaložené úsilí nepřináší požadovaný výsledek.
 • Při zahájení podnikání je příliš složité, vyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti.
 • Když je zapotřebí příliš mnoho investic, které si většina podnikatelů nemůže dovolit.

Výstavba nebo nákup atrakce "Aerodynamická trubka" odkazuje na poslední bod. Ano, zahájení podnikání vyžaduje velmi velké počáteční investice. Nejjednodušší design (čestně, ne nejvyšší kvality) bude stát 3-5 milionů rublů. Z nevýhody - „kapacitě“ nízkou spolehlivostí (není známo, jak dlouho to bude potěší své zákazníky), otevřenost (za špatného počasí nebude fungovat), s malou šířkou pásma (najednou pouze jeden člověk může létat) a nízké

Aerotrany, které jsou dražší, budou větší. Některé z nich mohou současně sloužit několika klientům. Jsou spolehlivější a mohou být uzavřeného typu. To znamená, že je můžete použít kdykoliv během roku a za každého počasí, což je nepochybně velký plus. Existují takové instalace od 10 milionů rublů a více (některé větrné tunely se prodávají za cenu více než 100 milionů).

Také v arzenálu výrobců atrakcí jsou mobilní aerotrans na kolech. To je zvláště vhodné pro ty podnikatele, kteří nechtějí nechat ujít žádné stálé události ve svém regionu. Koneckonců, nejúspěšnější místo k vydělávání - různé slavnostní události s mnoha lidmi na dovolené.

Kolik můžete získat s přitažlivostí Aerotube?

Přesné číslo nelze pojmenovat, ale lze provést přibližné výpočty ukazující vyhlídky této činnosti. Vezměte jako výchozí bod náklady na letecké potrubí - 10 milionů rublů. Chcete-li jej nainstalovat, potřebujete pozemek. Je to žádoucí na přeplněném místě. Nechť je 100 tisíc rublů měsíčně. Platy pro instruktory (dva lidé) - od 2000 rublů za den. Také potřebujete místo pod šatnou (malý přívěs - 100 tisíc rublů) a speciální oblečení (helmy, rukavice, kombinézy - asi 200 tisíc rublů). Pracovní přitažlivost bude 5 dní v týdnu (v sobotu a neděli, samozřejmě pracujeme, v tomto okamžiku největší příliv zákazníků) na 10 hodin. V důsledku toho obdržíme 10,3 milionu rublů počátečních investic a zhruba 180 tisíc měsíčních nákladů. Všechny údaje jsou přibližné a pravděpodobně se budou lišit v jednom směru.

Cena jedné minuty letu v letecké dopravě pro klienta je asi 500 rublů. Z toho zhruba 300 rublů za let. Zbývajících 200 rublů je váš příjem. Pro jednu reálnou hodinu můžete "létat" 45 minut zaplacenou. Den v dobrých přeplněných místech je přibližně 300 minut placeného času. Nebo 60 tisíc rublů denně. Vezmeme plat instruktorům a získáme 56 tisíc rublů. Máme 20 pracovních dnů. To znamená, 56 x 20, dostaneme 1 120 000 rublů měsíčně. Méně nájemné a neplánované výdaje. Ukazuje se, že se jedná o milión rublů čistého zisku za měsíc. To znamená, že přitažlivost si plně zaplatí do konce prvního roku práce. A pak přinese skutečné (a velmi slušné) zisky.

Samozřejmě jsou to pouze přibližné výpočty. Ve skutečnosti doba návratnosti závisí na mnoha parametrech. Stejně jako s vaší schopností prodat. Pokud můžete přilákat davy zákazníků, udržet je a dát jim hodně pozitivních emocí, pak může být doba návratnosti výrazně snížena. Profesionálové v tomto segmentu podnikání říkají, že s dobrou organizací aerotube, to plně platí za sebe za 3-4 měsíce práce. Ať je to možné, jedna věc je jistá. To je vážná záležitost, která může skutečně přinést majiteli obrovské zisky. To je všechno. Nejlepší štěstí!

Všechny aerodynamiky v Moskvě - adresy a ceny letu 2018

Všechny aerodynamiky v Moskvě - adresy a ceny letu 2018

Ruský kapitál každým rokem stále více gravituje k obloze. Skok z padáku, let balónem a kluzákem není překvapením. A s takovou atrakcí ("sportovní simulátor"), jako aerodynamický tunel stále ještě málo lidí ví. V našem přehledu "Aerotube v Moskvě - adresy a ceny letu" jsme zahrnovali všechna data, která potřebujete k výběru místa. Vezmeme-li v úvahu, že na celém území Ruska nemá dostatek aerodynamických komplexů, vybrali jsme ty, kteří jsou v Moskvě av Moskvě.

1. Aerodynamika aerodynamiky

Aerodynamika - sedmá aerodynamika v Moskvě.. Nachází se 10 minut od Yugo-Zapadnaya, je to jeden z nejmodernějších aerodynamických komplexů v hlavním městě: tam mít nejnovější elektromotory, takže simulátor je mnohem klidnější než jejich „kolegové“.

Do komplexu se dostanete autem (k dispozici je bezplatné parkoviště před budovou) nebo na bezplatném Chatelet, který běží v určitých intervalech od metra k leteckému potrubí (více informací naleznete zde). Dále jdeme do "kokpitu" (tak zajímavým způsobem, že je vstupní skupina provedena) a jdeme až do druhého patra.

Vezměte prosím na vědomí, že musíte dorazit 30 minut před letem. Tentokrát stačí změnit oblečení, získat výcvik a získat instrukce od profesionálních instruktorů. Nezapomeňte připravit fotografické a videokamery pro zachycení jasných okamžiků letu.

Místo je ideální pro dětské večírky, firemní večírky, banketové akce, stejně jako "dynamické" týmové stavby. K dispozici bude vše, co potřebujete.

Pro dětskou dovolenou

Děti a mládež budou potěšeny! Kromě letu aerotrube můžete „létat“ na simulátoru nebo „jízda“ v automobilovém simulátoru, natáčení v interaktivním pomlčku nebo získat nezapomenutelné emoce ve virtuální realitě atrakci. To vše je na jednom místě. Tým komplexu organizuje dětskou animaci pro každý vkus a věk. Letecké akrobaty, zábavní jízdy a vlastní restaurace s menu pro každý rozpočet.

Pro firemní, teambuilding nebo banket

V restauraci "47 vzducholoď", která se může ubytovat až 100 osob (banket) nebo 150 (čtyřletá), pořádá akce jakékoliv úrovně a stupnice. Samostatně si můžete objednat originální koláče od profesionálních cukrářů, stejně jako vzrušující program "Aeromagia". Tým aerodynamiky má bohaté zkušenosti s pořádáním takových akcí a udělá vše pro to, abyste byli spokojeni.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena (věk 14+): od 320r / min (min 60 min, max 20 osob)
 • Cena (do 14 let): od 270r / min (min 60 min, max 20 osob)
 • Adresa:Moskva, 47 km od Moskevské uličky (mimo), ow. 7.
 • Rozvrh práce: 10:00 - 24:00 (denně), poslední let ve 23:30
 • Telefon: +7 (495) 991-61-88, +7 (499) 650-77-88
Další informace

Zachovejte své příbuzné s certifikátem ve vzduchové trubce!

 • doba platnosti osvědčení je 8 měsíců;
 • dárkové balení;
 • emoce po celý rok;
 • bez dodání v rámci MKAD.
Další informace

2. Kanál Ai-Fly v Kursku

V roce 2017 se na území obchodní čtvrti "Armagh" v blízkosti Gogol-Centra objevila nová aerotube. Šestý v Moskvě. Komplex Ai-Fly se nachází pouhých 400 metrů od stanice metra Kurskaya - to je možná nejvíce výhodná letecká trasa v Moskvě. Tam je velké území a tam je vždy bezplatné parkoviště. Je to mimochodem zaplaceno - 100 rublů za hodinu.

Samotný letoun Ai-Fly se nachází na volném prostranství, takže se cítíte jako pták. Při příjezdu je třeba 40 minut před určeným časem seznámit se s instruktorem, vybavit, předat předletovou přípravu a instrukci - ano, ano, vše je vážné! Změňte oblečení a počkejte, až se vaše řada může stát v místnosti vybavené teplým a pozorovat ty, kteří již létají. Hlavní věc, nezapomeňte nabíjet telefon, fotoaparát nebo fotoaparát a nechat všechny drobné předměty v šatníku.

Instruktoři Ai-Flay doporučují létání po 6 minutách poprvé. Let zpravidla je rozdělen na 2-3 sady po dobu 2-3 minut. To je víc než dost pro začátečníky, aby začali bolet všechny svaly, takže lidé, kteří se zřídka zapojují do sportu, je lepší začít s krátkým letem. Ale po několika zasedáních s trenérem budou získány některé akrobatické triky.

Ti, kteří pravidelně skáče s padákem do vzduchu a drží podstatnou část svého života, nyní příležitost vypracovat prvky letecké akrobacie v AFF kurzu (accelerated free fall) a RW (Relativní práce). Nezapomeňte na dárkové certifikáty. Stane se jasným a nezapomenutelným darem. Certifikáty jsou platné 1 rok a mohou být použity v kterýkoli den.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: věk od 5 let, hmotnost do 120-150 kg
 • Průměr: 2,2 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 400r / min (min. 3 min., Max. 1 osoba). 20% sleva na narozeniny (dva týdny před a po narozenin)
 • Adresa:Moskva, Kurskaya stanice metra, Nizhny Susalny pereulok, 5, strana 19, území obchodní čtvrti "Armagh"
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne), poslední let ve 21:30
 • Telefon: +7 (495) 133-10-34
Další informace

3. SRK "Volný let" na Planernaya

V roce 2011 byla uvedena do provozu první anténa v Moskvě. Samostatná budova se nachází vedle nákupního a zábavního centra VEYPARK. Hlavní výhodou místa je, že potrubí je uzavřeno. To znamená, že vzduch je z místnosti teplý. Proto můžete létat zde po celý rok a nebojíte se, že chladný pouliční vzduch uklidní vaše uši a nos a vaše tvář bude červená a šupinatá další týden.

Projekt komplexu připravili švýcarští inženýři z firmy Bodyflying A.G., která se specializovala na vytváření výcvikových středisek pro výsadkáře. V roce 2011 bylo toto místo certifikováno jako první aerodynamická atrakce. V Aerotrub na Planernaya je pod kopulí instalován obrovský šroubový mechanismus. Vytáhne vzduch skrze mřížkovou základnu a tím vytvoří proud vzduchu, který dosáhne rychlosti 270 km / h.

Pro bezpečnost je tu personál instruktorů a inženýrů. Během letu, za všem, co se děje přes průhledné stěny, pozoruje operátor, který reguluje rychlost proudění vzduchu. S nováčkem v letu se instruktor zotaví, aby nedošlo k odletu. Při přípravě na let zahrnuje povinnou kontrolu zařízení, výcvik a vývoj všech pohybů na zemi.

Zařízení obsahuje speciální celkový obuv a přilbu. Kategoricky je zakázáno "vzlétnout" sponkami, opasky, sponami, nýty a jinými kovovými prvky v oblečení, stejně jako šperky. To vše bude odtrženo od proudění vzduchu a může poškodit šroub. Představitelé spravedlivých sexuálních vlasů musí být nutně zapleteni do těsných prstíků, ocasů nebo trsy, aby se v nich neztratili.

Mimochodem, ve městě VEYPARK se nachází jeden z nejlepších bowlingových klubů v Moskvě - Kosmik. Zde, po létání, můžete dokonale relaxovat a hrát bowling. A také pro vás pracuje kulečník, dětské město, hrací automaty a dobrá restaurace.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 3 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 4,1 metru
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena: 633r / min (min 15 min, max 3 osoby) - 1150r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Planernaya, metro Mitino, vnější část silnice Moskvy, 71 km
 • Rozvrh práce: 16:00 - 24:00 (út-pátek), 11:00 - 24:00 (neděle)
 • Telefon: +7 (495) 225-23-23, +7 (985) 315-66-55
Další informace

4. Letharium v ​​Krylatsku

Komplex se nachází v Krylatskij Hills Landscape Park v blízkosti metra Krylatskoe. K dispozici je letová zóna, šatna, klientská oblast a volně stojící prostor pro oslavy a firemní akce. Aerodynamický tunel je vyroben z průhledných materiálů, takže proces může být fotografován na videokameře nebo fotoaparátu.

V letové zóně je povolen pouze instruktor a pilot samotný, kteří během tréninku a instruktáž obdrží přilbu, kombinézy a speciální obuv. Z důvodu ochrany sluchu se doporučuje mít ušní zástrčky, protože hluk z vrtulových listů je velmi silný.

S instruktorem můžete komunikovat pouze pomocí gest. Podle bezpečnostních předpisů musí být pro tuto chvíli v klientské zóně přátelé, rodiče a další piloti. Odtud můžete obdivovat vše, co se děje, a ocenit milost a krásu letu.

Let ve vzduchu dovolí cítit celé spektrum potěšení z volného pádu, jako když skočíte s padákem, pouze bez přetížení a nebezpečí zranění. Děti mohou létat od 4 let a dospělé, kteří nemají zdravotní kontraindikace týkající se onemocnění srdce a nervového systému.

Vedle Letariium je úžasný design "koule". Je určen pro firemní akce, narozeniny, svatby a jiné oslavy. Zde může skupina až 35 lidí odpočívat a bavit se společně. Zařízení a komunikace umožňují pořádání i koncertu živé hudby nebo malého klubového večera, který vyzývá pár DJů.

Docela je to jedno z neobvyklých kaváren v Moskvě. Jeho hlavním rysem je poloprůhledná kopule, pod níž je po celý rok zábava a vždycky se dá jíst. Právě zde piloty Letaria často oslavují svůj první let.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 400r / min (min 60 min, max 20 osob) - 1100r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Krylatskoe, st. Krylatská 5/1
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 241-63-41
Další informace

5. Aeropotok v Lublinu

Attraction (sportovní simulátor) se nachází v blízkosti parku Kuzminki nedaleko paintballe. Je těžké si to představit, ale potrubí je zde otevřené. Volný let je omezen pouze průhlednými stěnami "skla" (tzv. Letové zóny) a kolem nádherné krajiny parku. Za slunečného dne je let ve výšce čtvrtého patra (právě taková výška na "skle") na volném prostranství dechberoucí.

Letíte zde po celý rok, i v zimě, pokud teplota na ulici neklesne pod -10 °. A nebude jistě studené. Standardní vybavení zahrnuje hustou přilbu, oblek a rukavice. Nejdůležitější je, že se budete muset oblékat podle počasí, jako byste šli na procházku venku. A nezapomeňte na boty. Musí to být s vámi. Měla by být hustá, lepší na šněrování a dobře se hodí na nohu, takže nemusíte hledat "boty" kolem okolí.

Příprava na let začíná změnou a poučením všech těch, kteří jsou zaznamenáni v nejbližší hodině, takže je třeba, abyste je dorazili předem a nutně po dohodě. Každý let je doprovázen profesionálním instruktorem. Rychlost proudění vzduchu je sledována obsluhou. Neprovádějí skupinové lety s nově příchozími, takže neletí ze sklenice jako komára.

V aerotube se profesionální parašutisty a parašutisty často trénují. Průměr "skla" je pro lidi nadprůměrný růst příliš malý, ale pro začátečníky, dokonce i pro nejvyšší, to udělá. Zde můžete vyřešit všechny pohyby a manévry, které jsou nutné při skákání. Obvykle 10 minut tréninku v "skle" odpovídá 5-7 skokům s padákem.

Chyť pár kamarádů s dobrými kamerami a kamerami, aby mohli zachytit let. A nekombinujte ji s jinou zábavou. Emoce z volného pádu jsou nesrovnatelné.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: věk od 4 let
 • Průměr: 2,5 - 3,1 metrů
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 250 r / min (min 60 min, max 12 osob) - 600 r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Lublino, st. Zarechie, vv.3
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 971-19-19, +7 (495) 795-12-12
Další informace

6. Freezone na dálnici Simferopol

Největší aerodynamické centrum na světě, jehož analog neexistuje. Existují dva profesionální antény - 11 metrů a 15 metrů, navržené a vyrobené americkou holdingovou společností SkyVenture, která nyní zaujímá vedoucí postavení ve vytváření větrných tunelů.

Rychlost vzduchu dosahuje 270 km / h. Bezpečnost zde zajišťuje nejen ostré oko operátora, ale také automatizace. Pohostinství a nezapomenutelné dojmy z neuvěřitelného letu ve výšce 5. patra jsou poskytovány. A co je nejdůležitější, všechno je v bezpečí.

Formálně nemůžete říci, že komplex je v Moskvě. Nicméně se dostal do našeho přehledu "Aerotube v Moskvě - adresy a ceny letu" vzhledem k tomu, že další letecké potrubí jsou ještě vzdálenější od Moskovské silnice - Petrohrad, Samara, Krasnodar, Tyumen a Irkutsk.

Standardní vybavení zahrnuje přilbu, kombinézy, sluneční brýle, zátkové chrániče sluchu. V místnosti av letecké dopravě je samo o sobě teplé, není třeba dodatečně zahřívat ani v zimě. Dokonce i skupinové lety jsou možné, ale pouze pro profesionály. Začátečníci mohou pouze letět s instruktorem.

Komplex Freezone má jedinečnou příležitost realizovat sen dítěte - létat s vašimi oblíbenými superhrdinami. Instruktor se změní na speciální oblek Spider-Man, Superman nebo Santa Claus. A pokud se po tom rodiče nebudou čarodějové, kteří pro den volali skutečné dítě současného Spidermana?

Stručné informace

 • Typ: 2 uzavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 150 kg
 • Průměr: 3,7 metru, 5 metrů
 • Výška: 11 metrů, 15 metrů
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena: 550 min / min (min 60 min, max 10 osob) - 1250 r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskovská oblast, okres Chekhov, 59 km dálnice Simferopol (dálnice M2 Moskva-Krym, 39 km od okružní silnice Moskvy)
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 180-00-18
Další informace

7. MŮŽEM FLY v obchodním centru "Aviapark"

Letecká potrubí I CAN FLY se nachází ve velkém nákupním centru "Aviapark", vedle nové stanice metra ČSKA. Můžete létat po celý rok, hlavní věc je, že teplota je nad -10 stupňů. Každý let zahrnuje vybavení (přilbu, brýle, kombinézy, obuv), předletovou instrukci a letu ve vlaku s instruktorem, který pečlivě sleduje bezpečnost. Vezměte prosím na vědomí, že všechny aktivity (školení, vybavení, letu) trvají 40-60 minut.

I CAN FLY má svou vlastní školu, kde se každý (od 4 let) může naučit profesionální lety (vzlétnout a spadnout, obrátit se na svou osu a řadu dalších věcí). Počáteční kurz se skládá z 8 tříd a stojí 12 000 rublů. Na konci školy budete muset absolvovat zkoušku, po které obdržíte certifikát.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: od 4 let do hmotnosti 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena (věk 14+): od 300r / min (min 60 min, max 12 osob)
 • Cena (do 14 let): od 250r / min (min 60 min, max 12 osob)
 • Adresa:Moskva, Khodynský Boulevard, 4, 2. patro parkovacího centra "Aviapark" (m. ČSKA, 990 m)
 • Rozvrh práce: 11.00 - 22.00 (út-pátek), 10.00 - 22.00 (neděle), pondělí
 • Telefon: +7 (495) 508-20-18
Další informace

Co je volný let v airtube?

První letecké potrubí v hlavním městě se objevilo teprve v roce 2011, ale ten chtěl létat vždy a po staletí vynalezl stále více způsobů létání. Padáky, paragliders, kluzáky a křídla si podmanily svět.

Po dlouhou dobu studium vlastností chování těla během letu probíhalo pouze v reálných podmínkách. Zatímco v létě roku 1964 nebyl muž vchodu do aerodynamického tunelu určeného pro testování leteckých zařízení. A... letěl!

"Letěl jsem", v doslovném smyslu slova. Zvednutí dospělého člověka je dost "vánku" a vyfouká rychlostí 130 km / h. Můžete řídit let s rukama a nohama. Při změně polohy vzhledem k vodorovné poloze se člověk zvedne nebo spadne. Pohybuje se nahoru rychlostí až 300 km / h, tok vzduchu umožňuje lidskému tělu "viset" ve výšce téměř 10 metrů od země (úroveň 3 podlaží).

Po dobu 40 let byly lety v letecké dopravě čistě experimentální a vědecké povahy a prováděly se na klasifikovaných vojenských základnách. Rostoucí popularita padáku sportu z nich činí vynikající simulátor a nyní atrakcí (sportovní simulátor). A tato technologie je k dispozici široké škále lidí. Od té chvíle začala doba bezplatného letu pro všechny.

Hlavní výhodou antény v Moskvě je to, že každý může létat, dokonce i dítě. Neexistují žádné takové omezení letu jako věk, váha, fyzická příprava a řada nemocí. Nyní se můžete plně cítit jako pták. Nejstrašnější věc je, že člověk už nemůže žít bez pocitu letu a 90% těch, kteří letěli, se chtějí znovu a znovu trhat.

Jak se oblékat a co si vzít na let v aerodynamickém tunelu

Nemusíte se připravovat na lety v aerotrubech. Jediná věc, která stojí za zmínku, je jídlo - nemusíte přejídat, zvláště lidem se slabým vestibulárním aparátem. Umístění těla pod vlivem proudění vzduchu se může lišit a může se stát, že visíte vzhůru nohama. Tato změna událostí nebude mít žádný žaludek.

Hlavní věc při výběru oblečení spočívá v tom, že na těle jsou pevně a pevně uchyceny všechny věci, zejména helma, brýle, boty a rukavice. Když je průtok vzduchu rychlostí 250 km / h na helmu nebo botách, slabá příloha nebude stát. Pokud máte v úmyslu létat v botách, měli byste mít silné šněrování. Velkro je vypnuto na 10 sekund a posláno samostatně, aby zvítězilo na obloze. Také platí pro přilbu, rukavice a brýle.

Věnujte pozornost nové vyhledávací službě v Moskvě. Zde si můžete koupit dárkový certifikát na dovolenou

Šperky, zejména na krku, kovové nýty, brože, přezky, výstřihy jsou zakázány. Síla větru dokáže tuto situaci narušit, pokud z nějakého důvodu vyskočí z pracovního oblečení. Vlasy jsou lepší předem, aby se splétaly a odstranily, jinak by účes po letu byl velmi extrémní.

Sportovní historie letů

Svět je už dlouho soutěží o padák, což zahrnuje soutěže o přesnost přistání, výkyv, volný styl, přestavování volného pádu, skupinová akrobacie, frelly atd. Mezinárodní letecká federace stanoví pravidla a organizuje rozhodování. Spousta profesionálů a amatérů věnuje veškerý čas a sílu výcviku, aby získali a stali se nejlepšími.

Technika létání v "skleni" není zatím oficiálně jakýmsi leteckým sportem. Mezinárodní soutěže v oblasti leteckého tance se však již po tři roky konají. A nejsou ani méně pestré a někdy i vzrušující. Někdy se to, co se děje v letové zóně, je jako editace počítače.

V roce 2016 byl vítězem soutěže Wind Games, který se konal ve Španělsku, ruský Leonid Volkov, který působil v uměleckém freestyle. Je to nemožné uvěřit, ale on dělá všechny triky bez pojištění a výhradně díky proudění vzduchu pohybující se neuvěřitelnou rychlostí.

Možná vás zaujme vodní parky v Moskvě a karting