Wind tunnel jako moderní obchodní myšlenka

Aerodynamický stroj již dávno přestal být jen výrobním nástrojem a simulátorem pro výsadkáře. Dnes se toto zařízení nachází v zábavním průmyslu a atrakcích.

Aerodynamický tunel má velmi jednoduchou strukturu, která poskytuje silný proud vzduchu, který drží předmět nebo osobu. Tato funkce umožňuje jeho široké použití v různých sférách podnikání a výroby. Například, aerodynamický tunel je velmi populární mezi fanoušky mimořádné zábavy, což činí tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Je zajímavé, že navzdory popularitě automobilu, a to i ve velkých městech, existuje jen málo společností, které jsou připraveny nabízet služby takové atraktivity, což znamená, že konkurence je také nízká. Být jedním z nových amerických nápadů pro podnikání, přinese vám dobré příjmy, pokud se budete snažit pracovat na tom.

Wind tunel, cena za vybavení - otevření obchodu

Navzdory skutečnosti, že podnikání je považováno za malé, náklady na jeho majitele nejsou v žádném případě malé. Ano, a hodinová zábava v tomto designu je asi 8 tisíc rublů. A tato cena nezahrnuje tolik nákladů na vybavení, jako náklady na napájení stroje.

Náklady na aerodynamický tunel

Dnes na trhu aerodynamických zařízení je možné získat nejen velké agregáty, ale také mobilní, což je docela výhodné. A jsou levnější. Je pravda, že je třeba poznamenat, že nejlevnější mobilní design stojí asi 3-10 milionů rublů, v závislosti na dalších možnostech. Nejdražší ADT se všemi funkcemi a odolností proti opotřebení je asi 20-30 milionů rublů. Rozměry těchto zařízení jsou také výrazně větší než předchozí verze. Nejdražší mezi profesionálními automobily je asi 100 milionů rublů. Takové ADT se liší nejen odolností proti opotřebení a množstvím užitečných možností, ale také s nízkým hlukem a nízkou spotřebou energie. Nákup se však často sám ospravedlňuje, protože se poměrně rychle vyplatí.

Náklady na provoz a údržbu aerosolu

Drahé lze považovat nejen za samotné zařízení, ale za jeho provoz a údržbu. Faktem je, že některá z navrhovaných zařízení vyžaduje spoustu energie, bez ohledu na to, zda funguje na elektřinu nebo na motorovou naftu. Cena za elektřinu začíná na 250 kW / h a končí s obrovskými 2-3 megawattmi. Průměrná hodnota, zejména u mobilních jednotek, je přibližně 350-500 kW / h. Musíte však vzít v úvahu skutečnost, že některý z těchto návrhů má dva režimy: standardní a vyztužené. Vše závisí na hmotnosti osoby, která zařízení použije, a na požadované kvalitě průtoku vzduchu.

Dieselové elektrárny mají zpravidla dvě možnosti práce: střední a zesílené. Spotřeba paliva zde kolísá přibližně 30-50 litrů za hodinu. Takže hodina provozu zařízení bude stát 1200-3000 rublů.

Tip: pokud hodláte stát velkým podnikatelem a koupíte velké a nákladné instalace ADT, možná budete muset přemýšlet o vybudování elektrárny. Je však třeba připomenout, že takové jednotky nestačí nejen proto, že jsou drahé, ale také proto, že pokud hodně hodnou, může to vést k energetické krizi.

Náklady na instalaci zařízení a zahájení podnikání

Kromě skutečnosti, že samotná instalace stojí od 3 do 100 milionů rublů, stojí za to přemýšlet o tom, kam ho opravit. Kromě toho, že budete muset postavit speciální místnost a elektrárnu, v případě potřeby budete potřebovat také služby jeřábu, protože upevnění zařízení není tak jednoduché. Navíc budete muset neustále nakupovat další díly a provádět opravy. Je mnohem jednodušší vytvořit od začátku čistící společnost nebo organizovat miniprodukci v garáži.

Kromě samotné instalace budete potřebovat vybavení, a to: různé helmy, rukavice, kombinézy a masky. Cena 10 setů vás bude stát zhruba 100 tisíc rublů. Reklama, dokumentace a další náklady vám budou stát 100 tisíc rublů. Inventář, různé prostředky bezpečnosti a protihlukové izolace - plus dalších 200 tisíc rublů.

Výnosy z instalace antény

Vzhledem k tomu, že hodina provozu naftového nebo elektrického větrného tunelu stojí asi 3 tisíce rublů a pro zákazníky 8-10 tisíc rublů, obrovský proud lidí, kteří chtějí vyzkoušet zajímavou zábavu, nebude. Měli byste však vzít v úvahu skutečnost, že i když budete zahrnovat ADT alespoň dvě hodiny denně, získáte dobrý zisk. Kromě toho profesionální parašutisty pro trénink neustále tráví obrovské sumy, a pokud budou tvořit většinu vašich klientů, nebudete se obávat příjmů.

Tip: investice do větrného tunelu se netýkají ziskových investic bez rizika. Proto než začnete pracovat v této oblasti, musíte ekonomicky vypočítat poptávku a ziskovost v oblasti, kterou jste chtěli rozvíjet. Riziko nezapočítání obrovských investic je příliš velké, takže se nestaráte a požádejte o odbornou radu v této věci.

Kde koupit aerodynamický tunel?

Vzhledem k tomu, že zařízení pro aerotube je opravdu drahé, je třeba analyzovat trh s takovými zařízeními před nákupem. Kde najít kompetentní dodavatele? ADT se vyrábí nejen v zahraničí, ale také v Rusku. Ujistěte se, že hledáte zpětnou vazbu a rady od těch, kteří se podílejí na takovém podnikání a chápe své detaily.

 • Chcete-li vyzkoušet vzduchové potrubí sami nebo koupit certifikát pro let jako dárek, navštivte stránku http://www.nebo-v-podarok.ru. Pokud máte rádi extrémní sporty, doporučujeme vyzkoušet si padák, balón, vrtulník a mnoho dalšího. Toto vše najdete také ve společnosti Sky jako dárek.
 • Domácí společnost "Tornado" z Voroněže vyrábí přístroje v hodnotě zhruba 4 miliony. Samozřejmě mohou najít dražší a profesionální jednotky.
 • Každý ví, že můžete koupit vybavení pro malé podniky doma z Číny. Ale čínské větrné tunely lze nalézt z 3 milionů rublů. A možná to bude nejvhodnější rozpočtová možnost poměrně vysoké kvality.
 • Německo a Česká republika vyrábějí nejlepší pomůcky v poměru "cena / kvalita" a cena jejich výrobků je mírně vyšší - od 6-7 milionů rublů. Navzdory vysokým nákladům však při jejich instalaci nemusíte brát v úvahu mnoho nuancí a ve službě neustále provádět opravy.
 • Běloruské společnosti vyrábějí spíše vysoce kvalitní a silné ADT za cenu 3,5 milionu rublů.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Obchodování s větrnými tunely je obtížné volat z malých nákladů, i když se nazývá tak. Ti, kteří to chtějí, budou muset investovat spoustu peněz. Takové podnikání zjevně není vhodné pro začátečníky, ale zkušení a zajištění podnikatelé mohou investovat do takovéto obchodní činnosti. Ale také musí být opatrní a pečlivě zkoumat poptávku po těchto službách.

Aerotube

Aerotube

Jedním ze směrů naší společnosti je prodej aerotranů a servis na klíč.

V roce 2017 se lety v letectví staly oficiálním sportem v Rusku, což znamená, že tento segment má velký potenciál a bude se vyvíjet velice rychle. Hlavní výhodou práce s námi je, že nabízíme aerotuby výhradně za ceny výrobce továrny. Koupit Aerotube ve společnosti Tekklub není těžké.

Poskytujeme také následující:

 • Určete optimální umístění aerodynamického tunelu;
 • Zajišťujeme dodávku hotových aerosolů do jakéhokoliv města na světě a jeho instalace;
 • Pomáháme při založení firmy na letišti, včetně komplexu marketingových a propagačních činností;

Seznam našich vertikálních větrných tunelů obsahuje:

elektrické, nafta, stacionární, stejně jako mobilní aerotrans, které lze snadno přepravovat. U nás je možné koupit aerotube jako novou od výroby a aerotube б.у. s malou provozní dobou. Také přijímáme žádosti o prodej zařízení pro letecký tunel. Pokud je touha koupit aerotube - zavolejte nám, nebo opusťte aplikace, rádi Vám pomůžeme!

Budeme přijímat aplikaci a najít optimální řešení pro dodávku zařízení na vás v základně

OBCHOD NA ATRAKCI AEROTUBE

Získejte 3,427,000 rublů. měsíc, představující sny o létání lidí

Vítejte na stránkách FreeFly Technology

Pokud jste tady, pravděpodobně uvažujete o otevření větrného tunelu v jednom z měst na světě. Let ve vzduchu je služba, která je srozumitelná téměř všem obyvatelům planety. Koneckonců, miliardy lidí na zemi sní o pocitu letu!

Před nějakou dobou jsme si vybrali aerotube, podrobně studovali toto téma, výrobci a čelili mnoha různým problémům. Proto, abychom usnadnili váš život, připravili jsme pro vás podnikatelský plán a podrobnější popis aerotrans, který jsme vyvinuli.

Přístup z trhu.

99% lidí, kteří si vybrali aerotube, chtějí najít variantu s minimálními náklady. To znamená, že otázka počátečních investic a přístupu z produktu (aerotube) jsou v popředí. "Proč bych měl koupit vzduchové potrubí pro 50 milionů rublů, pokud mohu koupit 30 milionů rublů?"

To není zcela pravdivé ze strategického hlediska. Při budování projektu musíte nejdříve přemýšlet o tom, jakou marketingovou strategii budete postupovat (jak to určuje region, ve kterém chcete nasadit aerotube), protože každé publikum má své vlastní požadavky na technické parametry projektu. Konkrétní projekt antény je vybrán pro marketingovou strategii a nikoliv naopak, jak si mnozí lidé zvyklí: "Budeme stavět (koupit) aerotube a pak začít reklamu."

Níže na této stránce jsme identifikovali 3 hlavní kategorie zákazníků. Ve skutečnosti je však více než 10. A když otevřete vzduchové potrubí, měli byste pochopit nuance práce a potřeby každého z nich.

Například:

Vytvořil jste vzduchové potrubí, ale ukázalo se, že v něm není dostatek hladkého průtoku. Sportovci přicházejí, letí 5 minut a jdou, protože kvalita toku není splněna. Ačkoli každý z nich mohl koupit 10 hodin letu.

Naším úkolem není prodat aerodynamický tunel. Naším úkolem je pomoci vám vybrat přesně projekt a marketingovou strategii, která vám umožní dosáhnout požadovaných výsledků.

Co je aerotube?

Aerotube je emoce!

Vzpomínáte si na své pocity z prvních dnů vlastního vlastního auta, z jízdy na ruském kolečku nebo dokonce od prvního polibku?

Podobná rušivé vědomí a duch emocí jsou zažíváni návštěvníky aerotube z jejich prvního letu.

Cítit křídla za ním, člověk bude chtít zažít pocit létání znovu a znovu.

Aerotube umožňuje člověku získat pocit letu jako v padáku, ale zcela eliminuje nebezpečí skutečného letu na obloze.

Z hlediska podnikání je klíčovým bodem dalšího...
Seth Godin - jeden z nejznámějších ve světě marketingu a autor bestselleru „The Purple Cow“ řekl, že pro úspěch vašeho produktu samo o sobě by mělo být na trh. To je, když po kontaktování s vaší firmou lidé mají upřímnou touhu o tom informovat všechny přátele a známé.

Po létání v airtube se každý zákazník stává vaším upřímným "manažerem prodeje", který přitahuje další lidi.

Aerotube cílové publikum

Kolik toho můžete udělat v tomto?

Druhy aerotrans

Každá sada pro dodávku aerosolu obsahuje:

O technologii FreeFly

Freefly Technology Company v roce 2017 stala samostatnou nezávislou jednotkou Experimental konstrukční kancelář „AKM-Avia“ na starosti směru rozvoje „aerodynamických tunelů“.

Rozsáhlé praktické zkušenosti odborníků společnosti „AKM-Avia» (ACM: AeronauticConstructionsManufacturing - založený v roce 2011), získané při úspěšném vytvoření letadla, se stal pevným základem pro výrobu a uvedení na trh úspěšných modelů užitkových aerodynamických tunelech, jejichž cílem je létat lidí.

Podrobné porozumění aerodynamice letadel a potřeb cílové skupiny umožnilo navrhnout a vyrobit jedinečné modely aerotube, které jsou o třetinu úspornější (ve srovnání s dostupnými na trhu) a splňují všechny potřebné požadavky moderních investorů.

Realizované projekty

Projekty v práci

Projektový tým

Projektový tým zahrnuje více než 20 osob, které jsou odpovědné za návrh, výrobu a marketing aerotrans.
Odpovědi na otázky týkající se technické a komerční části projektu vám pomohou najít:

Nejčastější dotazy

Naši partneři

Jedná se o osoby, které mají přímý kontakt s trhem aerotube. Být instruktory, obchodníci, režiséři.
Účastní se prezentací našich aerotranů a můžete se zeptat na jejich názory.

Skutečnost vašeho přístupu k této stránce znamená, že souhlasíte s podmínkami těchto Zásad ochrany osobních údajů.

 1. Odkazy na jiné stránky. Tyto zásady ochrany osobních údajů se vztahují pouze na informace shromážděné touto stránkou. Na této stránce mohou být odkazy na jiné weby, které nejsou nám vlastněny a které nekontrolujeme. Nejsme zodpovědní za zásady ochrany soukromí používané těmito stránkami. Když opustíte naše stránky, měli byste si přečíst prohlášení o ochraně osobních údajů jednotlivých stránek, které shromažďují osobní informace.
 2. Důvěrnost osobních údajů. Příjem informací soukromé povahy. Když nám pošlete dopis, obdržíme osobní informace o vás. "Osobní informace" znamenají veškeré informace, které lze použít k identifikaci osoby, například příjmení, e-mailová adresa, telefonní číslo. Používání informací soukromé povahy. Osobní informace používáme k tomu, abychom s vámi komunikovali jinými způsoby. Například, pokud nám pošlete zprávu prostřednictvím této webové stránky, můžeme použít vaše osobní údaje k reagovat na to, stejně jako informovat o změně v poskytování služeb prostřednictvím SMS nebo e-mailových zpráv. Nebudeme prodávat, pronajmeme ani pronajmeme seznamy uživatelů s e-mailovými adresami třetím stranám.
 3. Pravidla pro neosobní informace. Naše postupy týkající se neosobních informací. Můžeme sbírat neosobní informace o vaší návštěvě webu, včetně stránek, které prohlížíte, vybraných odkazů a dalších akcí spojených s používáním našich stránek. Kromě toho můžeme shromáždit určité standardní informace, které váš prohlížeč směruje na stránky, které navštívíte, například adresu IP, typ prohlížeče a jazyk, čas strávený na webu a adresu příslušné webové stránky.
 4. Změny v tomto prohlášení o ochraně osobních údajů. Vyhrazujeme si čas od času právo na změny nebo doplnění těchto zásad ochrany soukromí, a to zcela nebo částečně.

Průměr zóny letu 2.2 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 360 (dříve 450) kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 15,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 25 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

18 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 2500

Průměr zóny letu 2.5 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 650kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16 metrů;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 28 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

24 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 3000

Průměr zóny letu 3.0 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřeba elektrárny až do 900kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 38 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

Vlastní podnikání: větrný tunel

Aerodynamický tunel byl původně spíše vynálezu pro průmyslovou výrobu, a pak jeho výhody ocení profesionální parašutisty a pak následoval Příklad prostých obyvatel sportovce. Aerotruba díky silnému proudu vzduchu, řítí rovnou nahoru, dává možnost zažít stav beztíže, ne-li, volný pád, který člověka zážitky při seskoku s padákem.

Konstrukce takového stroje je velmi jednoduchá, a proto se aerotrubes dnes používají buď v klubech parašutistických sportovců, nebo jako atrakcí pro zábavu městských lidí. Taková neobvyklá zábava téměř jistě přitahuje svého klienta, a dokonce i v poměrně velkých městech často neexistují společnosti, které se s takovými službami zabývají. V tomto ohledu se taková záležitost slibuje, že bude velmi slibná a zisková, nedostatek konkurence nám umožňuje provádět praktickou cenovou politiku, ačkoli její problémy jsou určitě tam. Začíná to přinejmenším tím, že mnoho výrobců nebo prodejců aerotransu tuto firmu považuje za malou a současně slibuje obrovský zisk již v prvních měsících. Skutečnost je poněkud prozaická.

Nicméně, vše v pořádku. Chcete-li začít, je zaregistrovat se jako podnikatel, pokud máte v plánu pracovat s jednoduchými klienty a jednoduchý na používání stejného zařízení, je možné zaregistrovat jako individuálního podnikatele, a některé podnikání a práci. Přesto se často lepší zvolit formu právnické osoby - společnost s ručením omezeným (STS jako významná výhoda), protože v rozvaze bude přiděleno více než jeden milion rublů (a někdy ne rublů, dolarů nebo eur, co se týče, samozřejmě). Registrace - proces je jednoduchý a relativně levný, výše státního cla je 4 tisíc rublů. Kromě registrace obchodního subjektu bude nutné získat povolení od regulačních orgánů. To zahrnuje Rospotrebnadzor, Požární inspekci a podobné organizace, samostatnou kategorií je smlouva s místní společností, která zajišťuje elektřinu. Aerotruba spotřebovává velké množství elektrické energie (jsou však případy, které běží na motorovou naftu, toto bude popsáno níže), v souvislosti s tím, co je někdy potřeba pro připojení ke stanici na zvláštní smlouvy se speciálními tarify. Velká pozornost je věnována izolaci hluku, v obytných oblastech by taková hlasitá instalace měla být vybavena zvukovým útlumem. Všechny tyto vlastnosti se liší v závislosti na regionu, takže podnikatel poradenství - najít dobrého právníka, aby pomohl tyto problémy vyřešit.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Když jsou tyto problémy vyřešeny, stojí za to přemýšlet přesně o tom, kde se bude nacházet. A pak je třeba okamžitě poznamenat, že všechny aerodynamické tunely, které se používají pro zábavu, lze rozdělit do dvou kategorií - otevřených a uzavřených. Uzavřené jsou často stacionární a, jak je zřejmé z definice, jsou umístěny uvnitř budov. Nejčastěji se jedná o nejdražší variantu - složitý design, který je instalován v souladu s vlastnostmi budovy, značným počtem dalších prvků a napojením na všechny systémy. V tomto případě však můžete obvykle počítat s nejvyšší kvalitou nabízených služeb, profesionální výsadkáři preferují složitá zařízení, která nejsou mobilní. Otevření ADT je ​​mnohem jednodušší a levnější a často je mobilní, to znamená, že v případě neúspěšného zvoleného místa je možné rychle přemístit do nového.

Nicméně mobilita větru - velmi relativní pojem, dokonce i komplexní instalace, která je integrována do budovy, obvykle je možné demontovat a přepravovány na nové místo, kromě toho, že to vyžaduje hodně času a vyžaduje hodně nákladů. Mobile je považován za ADT, který může být téměř každý den přepravován z místa na místo. Mělo by však být zřejmé, že montáž / demontáž jednoduchost obvykle zahrnuje použití nadrozměrných a maximálně zjednodušené zařízení, a tudíž nemají mluvit o kvalitě.

V souvislosti se všemi výše uvedenými skutečnostmi můžeme rozlišit různé formáty práce tímto směrem. Za prvé, je zaměřit se téměř výlučně na základě odborných parašutistů, vyžaduje největší množství počáteční investice, obchodní komplex, je žádoucí najít sportovní klub a nabídnout jim spolupráci, a to, aby se dohodly na tom, aby zajistil svou aerotrubu na území klubu, s v budově. V tomto případě můžete za nejoptimálnější kombinace okolností dokonce počítat s tím, že nemusíte platit za pronájem tím, že poskytnete členům klubu výhody a slevy. Nicméně, většina profesionálních klubů má jejich ADTs, tak oni nemají zájem o vnější podnikatele; Začátek klubů je nepravděpodobné, že bude mít dost peněz na nákup tohoto komplexního vybavení. Navzdory všem obtížím práce s profesionály je charakterizována maximálním ziskem, protože sportovci trénují hodně v aerodynamickém tunelu a stojí to velmi, velmi. To znamená, že pokud existuje značný počáteční kapitál a ve městě je neupravený ADT klub, můžete začít bezpečně. Co se týče zábavy, kdy všichni mají dovoleno stoupat v aerodynamickém tunelu, existuje spousta možností - od někde v zemi až po instalaci v některých sportovních či zábavních zařízeních. Proto je velký rozdíl v hodnotě nájemného - v zemi, v každém parku platit bude mít čistě symbolickou částku (až 10 tisíc rublů) a v komplexu, které zabírají hodně prostoru a je napojen na všechny podnikových systémů, což ještě není vyloučeno, že se částka pět nul za měsíc.

Nyní je nejdůležitější věcí samotné zařízení. Přímo samotná trubka, ve které se vyskytuje stoupající (tzv. "Sklo"), je poměrně jednoduchá konstrukce - je to přirozená vertikální trubka, jejíž nejdůležitějším parametrem není výška, ale průměr. Ačkoli existují instalace velmi vysoké, což naznačuje živější smysl - stoupání je v nebezpečné nadmořské výšce. Nejtěžší část instalace a současně nejdražší část je ventilátor. Je to ten, kdo dodává vzduch s vysokou silou, díky níž se vytváří velmi silný proud vzduchu, že člověk zůstane stoupat. Nebudeme malovat podrobnější rysy práce a design, bude vždy schopen sdělit podrobně prodávajícím (nejen možné, ale je třeba, stejně jako podrobnou instruktáž a výcvik zaměstnanců nástupnické společnosti), zaměří se podrobněji na rozdíly mezi trubkou a jak ovlivňuje cenu.

Cena samotné trubky je určena výškou a průměrem a pokud je instalace nízká, pak je průměr potřebný co nejvíce, protože čím širší je "sklo", tím více se člověk hodí současně. Nicméně potřebné minimum - dva lidé, tedy návštěvník a instruktor, budou mít dostatečné potrubí o průměru 3 metry. Dále ventilátor. Navzdory skutečnosti, že je to přirozeně jednoduchý ventilátor, tato jednotka je velká a výkonná, a proto drahá. Také se zvyšuje cena v závislosti na počtu lopatek. Minimální počet přímo ventilátoru - 2 miliony rublů, je pravděpodobné, že i second-hand fan koupit za méně peněz, a když jsem měl, a přijde s takovým návrhem, je téměř jisté, auto bylo příliš opotřebovaná. Poměrně dobrý ventilátor stojí asi 4 miliony rublů, pak se částka zvyšuje v závislosti na kapacitě a velikosti. Vedle potrubí a ventilátoru je v kabině řidiče instalována a v případě potřeby pracovat ve městě zvláštní bariéra pohlcující hluk.

Jak již bylo zmíněno, nejlevnější zařízení je mobilní, můžete si ho koupit za 5 milionů rublů (to je kompletní sada), dobrý design s vynikající ochranou a odolnými proti opotřebení strojů bude stát zhruba 10 milionů rublů. Nejdražší mobilní ADT může stát 20 až 30 milionů rublů, ale slovo mobile se na ně uplatňuje poměrně libovolně, protože pro montáž a demontáž potřebujete jeřáb a / nebo jiné stavební zařízení. Mobile - prostě proto, že nevyžaduje pokládku základů. Za takové peníze můžete instalovat i stacionární trubku v budově, jen to není to nejsilnější, ačkoli většina dokonce i profesionálních klubů o více a ne snem. A konečně, nejdražší závod bude stát by stálo asi 100 milionů rublů, je již plně profesionální vybavení, pozoruhodně nízká hlučnost, s použitím jen ty odolné materiály, dlouhá životnost, vyvážený spotřeby energie - zkrátka vše, co je možné.

Jak lze pochopit, takový podnik lze sotva přičítat malým, jen málo začínajících podnikatelů si může dovolit dokonce 5 milionů na takový design. Prodejci tohoto zařízení přesvědčují, že si koupí instalaci, což naznačuje, že cena zábavy je velmi vysoká a podnikání se rychle začíná vytvářet zisk. Ve skutečnosti však cena létání v letectví není z nějakého důvodu vysoká.

Kvůli všem poruchám je extrémně vysoká spotřeba energie. Mnoho podnikatelů, kteří žádají o cenu ADT, zapomene, že někdy není tak důležitá cena výrobku, kolik stojí jeho údržba. Takže nyní distribuce získala v podstatě aerodynamické tunely, které se živí elektřinou, přestože na ADT trhu existuje poměrně mnoho dieselových motorů. Začněme s elektrickým. Všechny druhy ADT je ​​obecně rozdělen do dvou úrovní, se mnozí podnikatelé pracovat pouze s klienty, jejichž hmotnost nepřesahuje 100 kilogramů - protože to je to, co tato hmota může letecká podpora aerodynamický tunel ve standardním režimu. Úroveň spotřeby energie se může stále lišit, začíná asi na 250 kWh, ale průměrná hodnota je zhruba 350 kWh. Někdy standardní režim předpokládá spotřebu 450-500 kW / h, ale to je vlastně maximum, jinak účinnost instalace klesá rychle. Výrazně zvyšuje spotřebu energie, pokud chcete zvýšit tělesnou hmotnost více než 100 kilogramů, je zde již nastavování může vyžadovat až 900 kilowattů za hodinu, a nejsilnější fanoušci konzumovat 2-3 megawattů za hodinu, což je srovnatelné s výkonem malého bytového domu. Pokud jste náhle koupili tento typ instalace, měli byste přemýšlet o tom, jak vybudovat i vaši malou stanici pro výrobu elektřiny; je zajímavé, že to bude stát méně než samotný ventilátor. Nyní proizvedom výpočet, a přestože cena za kilowatt se neustále mění, v různých oblastech, to může být velmi odlišné, a každý měsíc má svůj vlastní tarif, v průměru ve standardním režimu hodinu ADT bude stát tisíc rublů (ve výši asi 300 kW / h). Ve výkonném režimu je průměrná sazba překročena, takže tarif je mírně zvýšený a již hodina práce bude stát 3,3 tis. Rublů (spotřeba energie - 900 kW / h). Co se týče dieselových generátorů, pak je princip stejný - dva režimy, ve standardní instalaci pohlcují asi 50 litrů paliva za hodinu, zesílených až 90 litrů. Vzhledem k tomu, že průměrné náklady na motorovou naftu činí 31 rublů, ukazuje se, že hodina práce bude stát asi 1500 rublů (standard) nebo asi 2800 rublů (zesíleno). To znamená, že náklady na provoz jedné hodiny elektrické a dieselové instalace jsou přibližně stejné. Všudypřítomné rozšíření ADT může vést k energetické krizi, je to příliš nehospodárné zařízení.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Avšak průměrná cena za hodinu ve větrném tunelu stojí 8 tisíc rublů. To znamená, že po odečtení paliva podnikatel obdrží asi šest a půl tisíce, ale tady je nutné říci, že významné částky musí být převedeny na odpisy. Instalace drahý, s jeho zdroje nemohou být považovány za velmi vysoké, jednoduché ADT (nebo spíše jeho motoru ventilátoru), je určen pro 2-4 tisíc hodin, a ukazuje se, že tím, že pracuje se na průměr - 3000 - 6,5 tisíc rublů, instalace přinese podnikatel 19,5 milionů rublů. Samozřejmě, na úkor výstavby 5 milionů EUR (tento zdroj je levný v jednotkách) se jedná o velmi dobrý výsledek, a po vývoji je obvykle nutné provádět opravy, ale nenahrazují ventilátor, ale nesmíme zapomínat, že velká část sebe vzít instruktory. Obvykle se jedná o 2-3 tisíce rublů za hodinu práce, i když se částky mohou lišit v závislosti na regionu a zkušenosti instruktora, proto jsou velmi, velmi průměrné. Když pracujete v padáku, je velká šance, že vaši instruktoři nebudou potřebovat, protože noví zaměstnanci budou pracovat pro klub. Ale teď, po počítání, můžete pochopit, že podnikatel obdrží z hodin svého instalace nejlepší 4-5 tisíc rublů (méně odpisů), a v nejhorším případě - 1-2 tisíc. To znamená, že instalace není dost, že spotřebovává spoustu energie a stále není příliš nákladná. Ale tento výpočet je vhodný pro nejhorší situaci, kdy je podnikatel nucen snížit ceny v konkurenčním prostředí a / nebo nedostatek výhod a příležitostí přilákat zákazníky jiným způsobem. Vzhledem k tomu je třeba říci, že cena je obvykle šíří v letadle bez instruktora, mnoho firem jsou jednoduše přidány do základní sazby úhrady množství práce instruktora, a vzácný návštěvník (nejedná se o sportovce, a jen o člověku na ulici) visí hodin v aerodynamickém tunelu. Obvykle mohou stoupat 5-10 minut a v některých případech i po dobu 1 minuty. A je to mnohem dražší při přepočtu na hodinu, takže jedna minuta stojí 200-300 rublů (tedy hodina by se ukázala být 18 tisíc). To znamená, že při neexistenci konkurence a práce s obyčejnými lidmi můžete opravdu počítat se značným ziskem. Ale pouze v případě, že bude možné přilákat dostatečný počet návštěvníků. Dobrá a populární organizace trvá několik návštěvníků denně, což jí umožňuje generovat příjem na úrovni několika set tisíc rublů měsíčně. Co je dobré, když tam není žádný zákazník podnikatelem trochu ztratil, obvykle jen cenu (i když, samozřejmě, prostoje je vždy špatné a výpočet ušlého zisku je také stojí za to mít), protože stroj nepracuje, a instruktoři mohou být sjednána tak, že obdrží pouze vaše procento každého zákazníka. Pokud pracujete s padákovým klubem, nemůžete zaplatit za pronájem. Mimochodem, musíte najmout alespoň dva instruktory a jednoho správce, ten se může stát sám podnikatelem (pokud není samozřejmě instruktorem), aby se snížily náklady.

Největším rizikem této firmy - ne kompenzovat svou investici, protože množství počáteční investice je příliš velký. Na druhou stranu, při práci s parašutisty dělat starosti chybí zisk nestojí za to, profesionálové tráví na školení v aerodynamickém tunelu v době součtu více než 100 tisíc rublů měsíčně. A je to jen jeden výsadkář a v klubu může být více než tucet. Pokud se jedná o řadových občanů v rámci případných běžných tržních podmínek stanovit cenu za služby, které poskytují to potěšení může málo, ale i příliv návštěvníků, v němž má skutečný instalace nemusí fungovat v denních i dvě hodiny, umožňuje generovat značné zisky, které zase bude mít možnost otevřít za rok nebo dva novou ADT. Mimochodem, a to navzdory skutečnosti, že systém funguje trochu, jen pět minut člověk tráví spoustu zábavu čas na briefingu, obvykle to trvá asi hodinu, aby se připravily na chlapa. Obecně lze říci, samozřejmě obrovský zisk v prvních měsících by se nemělo čekat, musíte spustit dobrou marketingovou kampaň k přilákání návštěvníků, výši počáteční investice často velmi velké, ale podnikání je slibný a zajímavý, a nedostatek konkurence nám umožňuje nabídnout exkluzivní služby.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Podnikový plán pro "Aerodynamické potrubí"

Aerodynamický tunel je atrakcí, která vyžaduje velké investice, ale kompetentní reklama jim za ně může zaplatit za 3-6 měsíců. Aerotrans jsou stále považovány za novinku, takže podnikatel má šanci vydělat peníze za spěchu.

1. Shrnutí projektu "Aerodynamická trubka"

Cílem tohoto podnikatelského záměru je otevřít atraktivitu "Aerodynamic Pipe" pro realizaci řady služeb v oblasti zábavy a extrémních volnočasových aktivit ve městě s populací více než 1 milionu lidí. Zvýšení poptávky po letech v letecké dopravě usnadňují trendy rozšiřování zábavního průmyslu a popularizace aktivních, extrémních druhů rekreace. Vertikální aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Vzhledem k výkonnému ventilátoru a motoru se vzduch v potrubí zrychluje na 200 km / h, což umožňuje, aby osoba zažila téměř stejné pocity jako parašutisté. Aerotube není jen bezpečnou alternativou k parašutismu, ale také jako simulátor pro výsadkáře.

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Cílovou skupinu lze rozdělit do tří skupin: amatéři, firemní klienti, odborníci. V souladu s tím může být aerotube využívána jako atrakce, jako místo pro firemní akce, a také jako simulátor pro profesionální sportovce.

Pro realizaci projektu je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Objem počáteční investice je 3 867 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, reklamu na společnost a vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než projekt dosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic je určena na nákup zařízení, jehož podíl je 89,2%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky. Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, plánovací horizont je 5 let. Doba návratnosti projektu Aerodynamic Pipe je 9 měsíců. Ukončení plánovaného objemu prodeje je naplánováno na 9. měsíc provozu. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 46,5%. V tomto případě mají tržby výraznou sezónnost: maximální prodej se plánuje od května do října.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Hlavní výhodou podnikání při organizaci letů v aerodynamickém tunelu je popularita této oblasti v zábavním průmyslu, vysoký zisk a ziskovost, nízká konkurence v segmentu. Měli bychom však vzít v úvahu i obtíže, s nimiž se podnikatel může setkat: významné počáteční investice, vysoké náklady na reklamu a propagaci, sezónnost prodeje. Praxe ukazuje, že tento druh zábavy může být vysoce výnosný podnik, přinášející roční zisk ve výši 6 milionů rublů. V některých uskutečněných projektech bylo možné nahradit investice po dobu 3-6 měsíců.

2. Popis průmyslu a společnosti

V posledních letech se zábavní průmysl dynamicky rozvíjí a nabízí spotřebitelům celou řadu volnočasových aktivit. Oblíbenost získávají sportovní a extrémní druhy odpočinku: kiting, skákací můstky, snowboarding bruslení a tak dále. Nadšení pro extrémní zábavu získává masový charakter a může zaujmout širokou škálu diváků. Účelem tohoto obchodního směru je zajistit maximální přístup k extrémní zábavě pro všechny hosty. Extrémní, přístupné všem, je moderní koncept zábavního průmyslu. Z tohoto pohledu je vynikající možností aerodynamický tunel. Za prvé, přitažlivost zapadá do libovolného prostoru pro volný čas; za druhé, je to bezpečné; za třetí, umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelné pocity podobné tomu, co parachutisté zažívají. Nezanedbatelnou výhodou této atraktivity jako podniku je poměrně malá prevalence, která vám umožňuje začít v podmínkách nízké konkurence.

Aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Tato konstrukce, ve které v důsledku vrtule a těžká dieselového motoru vytváří silné proudění větru, který směřuje svisle vzhůru při rychlosti 250 km / h, a vytváří podmínky volného pádu. Výsledkem je absolutně bezpečný analog padáku. Komerční popularita aerodynamických tunelů získali teprve před 15 lety, na konci 90. let, kdy došlo k trend růstu seskoky. Aerodynamický tunel je zastoupena nejen jako bezpečnou alternativu parašutismu, ale také jako simulátor pro parašutisty.

V současné době poptávka po letech v aerodynamickém tunelu nadále roste, což činí činnost organizování letů v aerodynamickém tunelu docela populární. Otevření větrného tunelu by mělo být ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion lidí, protože cena za návštěvu atraktivity se pohybuje mezi 400-600 rublů. Existují však případy, kdy byly v městech s počtem obyvatel více než 700 tisíc lidí úspěšně realizovány podobné projekty. Hlavní věcí je řádně organizovaná reklamní kampaň, která může přitáhnout velké množství návštěvníků.

Nevýhody podnikání na větrném tunelu:

 • značné množství počáteční investice, od té doby náklady na aerodynamickou instalaci jsou od 1 milionu rublů. až 30 milionů rublů;

vysoké náklady na reklamu a propagaci. Aerodynamické potrubí jsou stále relativně novým typem zábavy, aby přilákaly dostatečný počet návštěvníků, je třeba organizovat silnou reklamní kampaň;

sezónnost prodeje na otevřených místech;

určité potíže při organizaci podnikání, související s pořízením a instalací zařízení, koordinaci a evidenci potřebné dokumentace, jakož i hledání kvalifikovaného personálu.

Nicméně, se zjevnými obtížemi, aerodynamický tunel jako obchodní směr má své výhody významné výhody:

doba návratnosti 3-6 měsíců (za přítomnosti příslušné reklamní kampaně);

variabilita použití aerosolu: Může být přepravována, pokud je to nutné, k pronájmu, poskytnout zařízení pro zachytávání videa, organizovat školení pro začínající parašutisty na pořádání firemních akcí a jednotlivých letů;

módní obchodní linky, s přihlédnutím k vývojovým trendům na trhu zábavy;

variabilita místa pro ubytování: Aerodynamický tunel lze instalovat na ulici, v samostatné budově nebo v nákupním centru. K dispozici jsou také mobilní modely umožňující volnou pohyblivost;

nízká konkurence a relativně volný trh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžeme tedy mluvit o investiční atraktivitě tohoto podnikání. Otevřením atrakce "Aerodynamic Pipe" se vezmou v úvahu trendy moderního zábavního průmyslu a vezmeme si volné místo.

3. Popis služeb přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Vzduchový tunel je extrémní atrakcí, napodobující volný let, který umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelný zážitek z padáku. Samotný let zpravidla trvá 3-5 minut a vyskytuje se v nadmořské výšce až 10 metrů. Podle názoru odborníků takové vznášení ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské zdraví, a proto může být technicky v aerotube na neomezenou dobu. Začátečníci se však doporučují, aby začali krátkými lety delšími než 6 minut.

Zůstat v atrakci lze rozdělit do tří etap:

Teoretická příprava. Před letem je nutné instruovat návštěvníka a změnit jej do speciálního vybavení;

Školení. Pro bezpečnost návštěvníka před letem se doporučuje provést zahřívání a zkušební let na několik vteřin. To je nezbytné pro přípravu lidského těla na zátěž a podmínky aerodynamické trubice, a také k vyloučení nepředvídaných situací;

Hlavní let, který nastane pod dohledem instruktora.

Důležité je také poznamenat, že pro přitažlivost je možnost poskytnout první pomoc za pohybovou nemoci nebo ztrátu vědomí návštěvníkem. Zpravidla se sám inženýr s tím vyrovná.

Aerodynamický tunel má omezenou nosnost. Existují různé vzory, některé z nich umožňují zvednout celou skupinu lidí. Takové vybavení je však mnohem dražší. V tomto obchodním plánu je instalace považována za určenou pro 1 návštěvníka a instruktora. Pro lety umožnily návštěvníkům hmotnost 25 až 120 kg. Proto je žádoucí, aby vedle tohoto přitahování byly k dispozici podlahové váhy pro ovládání tohoto okamžiku. Cena 1 minutového letu je 500 rublů, což je průměrná tržní cena v tomto segmentu. Pro pohodlí návštěvníků existuje 5 různých tarifů (tabulka 2).

Tabulka 2. Tarify přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Letový čas - 2 minuty (sleva 10%)

Doba letu - 5 minut

Letový čas - 10 minut (20% sleva)

Doba letu - 30 minut, skupina až 8 osob

Doba letu - 60 minut bez instruktora

K dispozici jsou také další služby:

fotografické a video natáčení letů;

prodej dárkových certifikátů jakéhokoli označení;

nájemné za událost.

Algoritmus pro poskytování služeb na atraktivitě "Aerodynamická trubka":

Klient v telefonu je zaznamenán na letu. Určitý čas je pro něj vyhrazen.

Návštěvník by se měl objevit půl hodiny před určeným časem, aby byl instruován a vložen do zařízení.

Před letovým instruktorem by měl v případě potřeby zkontrolovat váhu klienta a na několik sekund provést zkušební let, aby byla zajištěna bezpečnost letu.

Návštěvník společně s instruktorem provádí placený čas letu.

Při takovém časovém plánu je průměrný počet prodaných minut za den 100.

4. Prodej a marketing

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Podrobněji lze cílové publikum této atraktivity zastupovat ve třech velkých skupinách:

Milovníci - lidé, kteří považují atrakci za zábavu;

Firemní klienti - skupina lidí, kteří si pronajali vzdušnou trubku po dobu podnikové události;

Profesionálové - výsadkáři a sportovci používající aerotube jako simulátor.

Takže publikum "Aerodynamic Pipe" atrakcí je poměrně různorodé a četné. Vzhledem k tomu, že takový formát zábavy je zcela specifický, podporovat je, aby využily určitou sadu propagačních metod. Atrakce „aerodynamický tunel“ je třeba reklama, protože se jedná o relativně nová forma zábavy, která stanovuje obchodníkům prvořadý úkol vyprávět potenciální zákazníky o výhodách létání v aerotrube.

Propagace atraktivity "Aerodynamická trubka":

propagace v síti s pomocí stránek a skupin v sociálních sítích (soutěž o překlady, připomínky atd.);

distribuce tištěné reklamy v místech přetížení potenciální cílové skupině: nákupních center, hlavní ulice, v blízkosti kolejí, školy, tělocvičny a sportovní kluby, některé stránky s podobnou zábavu (karting, paintball, atd);

dodání obsahu: fotografické sestavy, video reporty, užitečné a zajímavé informace;

umístění reklam (výtahy bytových domů, fitness centra, bazény, zimní stadiony apod.);

vedení demonstračních letů, různých mistrovských kurzů a propagačních akcí, zaměřené na zvýšení loajality a angažovanosti diváků. Událost marketing, kreslení zdarma-návštěva na atrakci.

V tomto obchodním plánu se očekává aktivní propagace aerodynamického tunelu, což znamená určitý rozpočet na reklamu. Plánovaný seznam reklamních akcí a náklady na jejich realizaci jsou uvedeny v tabulce 3. Podle výpočtů se předpokládá, že 82 000 rublů bude vynaloženo na propagaci aerodynamického tunelu.

Tabulka 3. Rozpočet na reklamu aerodynamického tunelu

Vytváření vlastního webu

Místo by mělo odrážet popis a výhody letů v letecké dopravě, míry návštěvnosti, reporty z fotografií a videa, kontakty a adresu, stejně jako možnost rezervovat návštěvu online.

Umístění reklam

Za tímto účelem se plánuje použití reklamních míst: plavecký bazén, fitness klub, kino.

Vysílání reklamy

Náklady na tento typ reklamy zahrnují poplatek za natáčení a úpravu videa, jakož i za vysílání videa na monitorech vodního parku (nebo podobného zařízení). Válec, který trvá 30 sekund s 1 otočením každých 10 minut, bude stát od 10 000 rublů měsíčně.

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Je možný variant distribuce letáků se slevovým kuponem.

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje několik měsíců získat zpět náklady na aerodynamický tunel, ačkoli obvykle trvá nejméně 1 rok. Kombinace všech výše uvedených opatření zvýší loajalitu návštěvníků a poskytne průměrnou měsíční prodejní cenu 3 000 minut letu. Na základě sazeb pro návštěvu aerotubu vypočítáme plánované tržby: 3000 * 500 = 1 500 000 (rublů). Odhadovaný objem měsíčního příjmu větrných tunelů činí 1 500 000 rublů.

5. Výrobní plán

Zahájení svého podnikání pro pořádání letů na atrakci "Aerodynamická trubka" zahrnuje následující etapy:

1.Zvolte umístění a prostory. Poloha aerodynamického tunelu není tak důležitá. Nepotřebuje vysoký provoz pro pěší, protože návštěva atrakce není spontánní, ale plánuje se předem. Také byste měli zvolit typ místa pro aerotube - ať už se jedná o uzavřenou místnost nebo na čerstvém vzduchu. Každá z možností má klady i zápory: hlavním plusem volné plochy je nízká cena nájemného, ​​avšak v tomto případě bude mít prodej výraznou sezónnost a závislost na povětrnostních podmínkách. Uzavřená místnost umožňuje pořádání celodenních přitažlivých akcí, nicméně pronájem takového prostoru bude dražší. Navíc instalace vzduchové trubky v uzavřeném prostoru je komplikována znaky budovy a nedostatečnou pohyblivostí konstrukce.

Při výběru místa byste měli také zvážit, zda plánujete pevnou nebo mobilní atrakci. Pokud máte v plánu cestovat na různá místa, doporučujeme je umístit na otevřené místo - to usnadní proces demontáže a přepravy. Ideální volbou bude krytá plocha s možností pohodlné dopravy aerodynamické instalace. Vzhledem k tomu, že tyto plochy mohou sloužit jako první patra nákupních center s pohodlným východem, ve skladech a obdobných průmyslových prostorách. Můžete umístit aerotube do města, kde je nájem méně, a ve sportovním centru, který jim nabídne spolupráci nebo souhlasí se značným nájemným.

Důležitou podmínkou - není vhodné umístit aerotrans v blízkosti obytných budov, protože zařízení vytváří hodně hluku a vibrací. Zanedbání těchto faktorů povede k potřebě dodatečných nákladů na izolaci proti hluku. Zvláštní prostory (oblasti) pro umístění atrakce nepodléhají zvláštním požadavkům. Instalace vzduchového potrubí bude stačit 20-25 m2. V této oblasti je možné umístit zařízení, do šatny a technických místností, dalších 10 m². Důležitým požadavkem je přítomnost elektřiny, zejména v případě, že zařízení běží na ní. V posledních letech se však upřednostňují větrné tunely, které spotřebovávají motorovou naftu. Proto před výběrem místnosti nebo oblasti pro umístění atrakce byste měli jasně vědět, jaké zařízení bude použito.

Tento projekt zahrnuje používání dieselových zařízení. Typ stránky - otevřený. Za tímto účelem je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Plocha pozemku je 30 m2, kde se nachází aerodynamická instalace, šatna a kabina řidiče. Nájemné bude asi 50 000 rublů za měsíc. Vzhledem k umístění v dálce od obytných budov, je možné vyhnout se nákladů na hluk izolace (jejich hodnota se pohybuje od 300-700 tisíc rublů.).

Nabídky franšíz a dodavatelů

2. Nabytí vybavení. Nabytí vybavení je nejdůležitější položkou podnikatelského plánu, protože ziskovost celého podniku závisí na jeho kvalitě a kapacitě. Dosavadní trh nabízí různé úpravy aerodynamických tunelů, které se liší v síle, průměru, výšce, snadnosti instalace, druhu spotřebovaného paliva, nákladů na údržbu a dalších vlastností. Při výběru zařízení byste měli určit klíčové charakteristiky konkrétního projektu. Například, pokud hodláte použít letecký tunel jako simulátor parašutistů, budete potřebovat výkonnější a nákladnější (profesionální) zařízení. Pokud je aerotube ošetřena výhradně jako atrakce, může být zařízení zjednodušeno.

Rovněž je třeba věnovat pozornost množství "paliva" spotřebovaného zařízením, protože aerodynamické instalace vyžadují vysoký výkon, pak náklady na "palivo" představují významnou část nákladů. V současné době existují antény, které provozují elektřinu nebo motorovou naftu. Průměrný indikátor spotřeby elektrické energie je asi 350 kW / h (to vše závisí na hmotnosti osoby, kterou potřebujete zvednout do ovzduší). Na základě průměrné ceny za elektřinu bude provozní doba aerodynamické instalace stát asi 1200 rublů. Pokud vyhodnotíte spotřebu naftových generátorů, pak ve standardním režimu zařízení spotřebuje zhruba 50 litrů paliva za hodinu. Při průměrné ceně motorové nafty 32 rublů na litr bude cena 1 hodiny provozu aerotube přibližně 1600 rublů. Jak vyplývá ze srovnání, elektrická zařízení jsou více rozpočtová než dieselová. Mělo by však být zřejmé, že elektrické zařízení vyžaduje vysoké kapacity, které nemohou být poskytovány všemi místy.

Dále zvažte vlastní zařízení, jehož náklady se pohybují od 1 milionu rublů (lehké, mobilní verze) až po 30 milionů (profesionální vybavení). Můžete si koupit nové nebo použité zařízení. Na internetu existuje mnoho podobných návrhů prodávat zařízení s markdown. To vám umožňuje šetřit peníze, ale může obsahovat určité hrozby, jako jsou problémy s údržbou, časté poruchy, rychlé opotřebení apod. Motor ventilátoru je v průměru po 3 000 hodinách provozu. Tento ukazatel by měl být zohledněn při zvažování možnosti nákupu použitého zařízení.

Pro organizaci atrakce bude stačit, že bude mít dostatečnou výšku aeroplánů 4 až 5 metrů a průměr 2,2-3 metrů. Budete také potřebovat vybavit atrakcí ochrannou sítí, která vám neumožní vypadnout ze vznášející se oblasti a rohože - v případě pádu. Majitel firmy se nemusí potýkat se všemi jemnými detaily instalace, protože v současné době existuje mnoho nabídek na trhu pro organizaci aerotranů na klíč. Některé firmy nabízejí nejen kompletní vybavení, ale také dodávku, instalaci, připojení a údržbu.

Co se týče výrobců, zařízení z různých zemí je zastoupeno na trhu:

domácí společnost z Voroněže vyrábí zařízení v hodnotě zhruba 4 miliony rublů;

Většinou se jedná o čínské zařízení. Jejich kvalita je na správné úrovni a náklady jsou nižší než náklady analogů. Pro 3 miliony můžete koupit výkonné a vysoce kvalitní zařízení;

Česká republika a Německo jsou považovány za lídry na trhu výroby aerotube, nicméně náklady na jejich vybavení jsou mnohem vyšší: od 6-7 milionů;

zařízení bieloruské výroby se prodávají za cenu 3,5 milionu.