Bez kterého není možné si představit podnikání související s aplikací airbrushing na auto?

Kreslení výkresů na automobilech a jiných plochách, nebo prostě airbrushing - dnes je ziskové a slibné podnikání. Mnoho moderních lidí je ochotno vyjít z davu, zabarvit auto nebo motocykl s originálním uměleckým dílem. Proto je důvod považovat tento podnik, který má šance na rozvoj, za podrobnější.

Podstata podnikání

Organizování takového druhu podnikání není obtížnější než kterýkoli jiný. Stačí pouze pochopit hlavní aspekty, které jsou pro začátek nezbytné, a vývoj a úspěch přicházejí se zkušenostmi a pravidelnými zákazníky. Vzduchotěsnost je sama o sobě celkovým uměním, a proto kromě podnikatelské složky v tomto oboru jsou důležité i další věci, například profesionalita zaměstnanců.

Pokud vynecháte detaily a nuance, můžete identifikovat hlavní podstatu, která vám pomůže pochopit, co je podnikání. Zde je na první pohled vše velmi jednoduché - zákazník dává auto, objednává obraz, získá konečný výsledek a zaplatí za službu. Ale je to jen špička ledovce. Celá činnost airbrushing může být podmíněně rozdělena na několik komponent, z nichž každá vyžaduje finanční investice a kompetentní vedení. Bez řádné pozornosti a pečlivé přípravy takový podnik nikdy neoprávňuje investované prostředky a úsilí. Aerografie přináší nejen zisk, ale i neziskové. Abychom tomu zabránili a abychom dosáhli určitého úspěchu, je nutné každou složku brát v úvahu podrobněji.

Součásti podnikání

Každé podnikání se skládá z mnoha komponent a profesionální airbrushing není výjimkou. V tomto případě můžeme rozlišit následující hlavní aspekty:

 • prostor;
 • vybavení;
 • spotřební materiály;
 • zaměstnanců;
 • kompetentní inzerci.

Z každé z těchto komponent závisí celkový úspěch podnikání, takže pod každým z nich se posuzuje podrobněji.

Místnost s airbrushingem

Místnost airbrush je možná nejdůležitější a nákladná otázka pro zahájení tohoto podnikání. První věc, kterou musíte rozhodnout, je vybrat správné místo. Pokud je to možné, takové podnikání je nejlépe organizováno v blízkosti centra města a daleko od konkurenčních firem. Zákazníci by neměli mít žádné potíže při hledání vaší společnosti. Nedaleko je žádoucí uspořádat malé parkoviště pro ty, kteří k vám přišli pouze pro informaci, a pro ty, kteří již nechali auto na airbrushing.

Samotná místnost by měla mít dostatečné rozměry pro umístění vozu a vybavení, jakož i pro volný pohyb umělce. Existují tři možnosti:

 • získání hotových prostor;
 • pronájem;
 • nezávislé konstrukce.

První a poslední možnost vyžaduje velký počáteční kapitál, který ne každý má. Dnešní pronájem je však nejoblíbenější a cenově dostupnější způsob, jak získat požadované prostory k dispozici.

Dalším krokem je organizace opravy v místnosti. Všechny vnitřní povrchy musí být zakončeny materiálem, který nebude sbírat prach, absorbovat vlhkost a ztrácet teplo. Barva stěn a stropů je žádoucí, aby byly bílé, zatímco by neměly být bleskovány ze světelných zdrojů.

Důležitým bodem je zařízení pro správnou ventilaci a filtraci vzduchu. Místnost by měla být dodávána pouze s čistým vzduchem bez prachu a vlhkosti. Vnitřní vzduch je také žádoucí pro filtrování, pro tento účel existují speciální hydraulické filtry, které jsou dokonale vyčištěny z rozpouštědlových par a barevných mlh.

Stejně důležitá je i organizace správného osvětlení. Aerografie vyžadují umělce velkou přesnost a efektivitu a špatné osvětlení nepřispívá ani k prvnímu, ani k druhému. Světlo se nejlépe provádí na základě fluorescenčních zářivek. Zdroje by měly být rovnoměrně umístěny na stropě a stěnách. Světlo by mělo klesnout stejně na všechny prvky automobilu.

Zařízení a spotřební materiál

Trochu levnější bude stát vybavení a zásoby, ale zde je spousta drobností, z nichž každá záleží. Většina zařízení a spotřebního materiálu je nejlépe zakoupena konzultací osoby, která bude pracovat přímo s airbrushing. Hlavní zařízení, které bude nutné spustit, je uvedeno v následujícím seznamu:

 • vysoce kvalitní airbrush;
 • kompresor se stabilizátorem tlaku;
 • stříkací pistole;
 • nástroj pro odstraňování koroze a přípravu těla;
 • sady barev;
 • počítač s editory obrazu;

Pokud jde o airbrush, musí tento nástroj rozhodně vybrat umělec. Přístroj by měl být uživatelsky přívětivý. Kromě toho musí být schopen ho přizpůsobit a dovedně pracovat pro ně. Barvy jsou také důležité, protože barvy a odstíny pro umělce jsou srozumitelnější než pro podnikatele.

Vše ostatní lze získat nezávisle, řídí se zkušenostmi jiných lidí. Pokud jsou plány na podnikání vážné, pak si koupit vše levné nestojí za to. Zkušenosti ukazují, že takové úspory vedou k velkým ztrátám. Například levný kompresor, který má tlakové skoky, nemůže v žádném případě zajistit dobrou kvalitu obrazu, i když je váš umělec skutečný.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat stříkacím pistolím, které budou potřebné k přípravě povrchu. Proto budete muset zakoupit zbraň, která bude používat půdu. Velmi odlišné parametry pro výběr stříkací pistole pro aplikaci substrátu a pokrytí vzorku lakem. Jeden levný nástroj zde nedosahuje dobré kvality a umístění zákazníků.

Zaměstnanci

Ti, kteří již dlouho pracují, mohou s jistotou říci, že dobrá pracovní síla je nejdůležitější složkou nějakého podnikání. Zvláště aerografie vyžadují nejen schopnost pracovat se zařízením, ale uměleckým talentem, který ne každý má. Takže nábor začíná umělcem. Kde to mohu najít?

Můžete vyzkoušet tradiční způsoby - odesílání reklam pro tisk zdrojů nebo Internetu. A můžete jít do práce s kreativitou. Rozhlédněte se - dnes je spousta mistrů, kteří opouštějí své výtvory na zídkách a plotech města. Často umělci umisťují své pseudonymy pod mistrovská díla, na kterých se mohou nacházet v sociálních sítích a tak dále.

Kromě umělce je žádoucí najmout si osobu, která má zkušenosti s opravou těla. Často před použitím vzduchového broušení může být zapotřebí postup, jako je odstranění koroze, vyrovnávání zbytků a podobně.

Pouze zkušená osoba se s tímto úkolem může vyrovnat kvalitativně. Abyste nevynaložili další zaměstnance, můžete řídit zákaznická vozidla nejbližšímu servisu. Náklady na jejich služby však vždy nezaplatí peníze.

Ve zbytku se můžete spolehnout na sebe. Protože ve většině případů není airbrushing obchodem, kde potřebujete velký personál s účetními, sekretáři, zástupci a jiným kancelářským plánem. Všechny obchody s finančními, dokumentačními, reklamními a dalšími detaily můžete svěřit sobě. Přinejmenším se doporučuje v počátečním stádiu vývoje, dokud se podnik nezvýší.

Reklama

Navzdory skutečnosti, že tato součást podnikání je poslední věcí, reklama je jedním z nejdůležitějších aspektů podnikání. Pokud máte alespoň nejvíce diskrétní umělce a vysoce kvalitní drahé vybavení, nikdo nepřijde k vám, pokud nebudete deklarovat své služby potenciálním zákazníkům.

Možnosti moderní reklamy jsou nekonečné. Můžete použít své stránky, reklamní bannery a sociální sítě, navíc inzerce v městských tiskovinách nebude nadbytečná. Nezapomeňte na billboardy.

Bude dobré konat kvalitní výkres, umístěný přímo ve vašem areálu, který bude viditelný při procházení a přitahuje pozornost motoristů.

Vyhlídky

Závěrem můžete uvést několik možností nebo předpovědi pro rozvoj podnikání v oblasti leteckého broušení. Faktem je, že toto umění získává popularitu nejen mezi motoristy. Později bude možné kreslit kresby na jiných objektech a objektech. Mnoho lidí, kteří jsou vedeni stejnou touhou vyčlenit se z davu, objednat originální kresby na bráně své garáže, ozdobit stěny domu nebo ozdobit interiér.

Aerografii na autě jako zajímavé a výnosné podnikání

Aerografii lze nazvat progresivním nápadem pro podnikání, kde můžete vydělat dobré peníze. Myšlenka zbarvení auta je dobrá, protože konkurence v této oblasti není tak velká. A poptávka je stále rostoucí, protože řada motoristů chce namalovat své auto, aby byla jedinečná.

Každý den nesneseme tolik aut s kresbami, že? Proč neudělat tuto službu ve vašem městě častěji, takže mnoho řidičů může vlastnit auto vašich snů!

Právní aspekt: ​​zda je nutné zaregistrovat podnik

Nejprve se můžete jen naučit, jak pracovat s airbrush a dalšími zařízeními, zdokonalit své dovednosti. Objednejte si své přátele. Potom, když se začnete objevovat klienty, stačí je vydat individuální podnikání na USN. To bude vyžadovat 800 rublů. za státní poplatek se registrace provádí rychle.

Budou zaměstnanci vyžadováni?

Pokud jste sami umělec a máte velkou touhu učit se pracovat s airbrushem - můžete pracovat sami. Pokud jste jen nadšenec, který chce nabídnout takovou službu - najmete si profesionála. Obvykle se takový podnik začíná samotnými umělci.

Potřebujete partnery? Může to být nezbytné pro dvě osoby, které se zabývají opravami a malováním. Faktem je, že musíte pracovat s dokonale plochým povrchem. Existuje cesta: v situacích, kdy k vám přicházejí vozy s čipy, škrábanci a drsnosti, můžete jednoduše souhlasit a dát práci svobodným osobám. Nemá smysl platit jim plný plat, obzvláště na začátku práce as malým platu.

Místnost

V místnosti je spousta požadavků. Mělo by být dobře osvětlené, nenápadná neutrální barva (bližší k bílé) je žádoucí pro adekvátní práci s barvami a nezaměňovat odstíny. Je třeba, aby v takovém pokoji seděl vůz, zatímco vzdálenost ke stěnám by měla být poměrně velká. Budou potřebné regály, stejně jako místo, abyste mohli hodnotit průběh práce zvenčí. Uvnitř je nejlepší použít bílé dokončovací materiály.

Pokud vezmete tento případ vážně a investujete více peněz - je žádoucí vytvořit připravenější místnost. Výhodou bude také parkování vedle ní, abyste mohli přijímat zákazníky.

Nejdřív si můžete odložit garáž. To bude stát 7-10 tisíc rublů měsíčně. Ceny za Rusko jsou stejné.

Zařízení

Abyste mohli poskytnout služby airbrushing, budete potřebovat následující vybavení:

 • airbrush: toto zařízení se stává hlavním zařízením;
 • kompresor mající tlakový stabilizátor;
 • airbrush;
 • nástroje, které zbavují automobil korozi;
 • několik sad barev;
 • počítač a grafický editor (obvykle to má každý).

Vyberte si airbrush v případě, že umělec, pokud jste vy - přečtěte si fóra, konzultujte s prodejci ve specializovaných prodejnách. Možná bude užitečné získat práci v podobné firmě, aby získaly potřebné dovednosti.

Nekupujte levné použité zařízení.. To je velký problém v práci. Například pokud si koupíte starý kompresor - jakýkoli tlakový skok může vést k významným ztrátám v kvalitě výkresu.

Rovněž věnujte pozornost volbě stříkacích pistolí. Jeden z nich by měl sloužit k aplikaci půdy. Ostatní - slouží k nanášení substrátu i lakování.

Náklady a ziskovost

Chcete-li organizovat podnikání, budete potřebovat startovací kapitál ve výši 70 - 100 tisíc rublů. Tyto náklady jsou nutné zejména pro nákup zařízení a základních materiálů. Náklady na reklamu budou asi 10 tisíc rublů. Za měsíc na pronájem - taky 10 tisíc.

Nyní si musíte představit, kolik zisků můžete získat. Kreslení obrazu na jedné části těla stojí asi 12 tisíc rublů. Pokud za měsíc budete mít alespoň 5 zákazníků - příjmy budou minimální 60 tisíc rublů. Je to opravdu výnosné. Ne každý zákazník bude chtít své auto úplně malovat, ale taková služba je drahá. Pokud půjdete správným způsobem - můžete získat měsíc ze 100 tisíc rublů. Ale nezapomeňte, že musíte pravidelně nakupovat materiály.

Tip: pokud pracujete v malém městě, pak je neustálý tok zákazníků utopický. Proto doporučujeme kombinovat tuto aktivitu s jiným zaměstnáním nebo zpočátku nabízet tuto službu jako doplňkovou službu.

Propagace služby

Vaše hlavní publikum je většinou mladí lidé, proto je povinně vytvořena komunita VKontakte, kde je nutné přijímat předplatitele zveřejněním dobrého obsahu. Rovněž je nakonfigurována cílená reklama. Nezapomeňte být přátelé s administrací tematických komunit ve vaší oblasti.

Můžete si vyměnit provoz, inzerovat, psát v diskusích, zmínit se o sobě. Například skupina, která se věnuje automobilovému tónování ve městě, je odvysílána, tam je docela možné najít její předplatitele, protože tyto výklenky se protínají.

Vzhledem k tomu, že svou firmu postavíte jako návrháře, je třeba tuto část přemýšlet až do nejmenších detailů. Doporučujeme vytvářet kreativní vizitky s jasným designem. Netrvá to moc peněz. Také udělejte atraktivní značku ve svých prostorách. Ale je lepší to udělat, pokud se nachází místnost, kde je mnoho kolemjdoucích, a také v blízkosti dálnice. Pokud je to garáž, namaluj to. Vynikající reklamní náklady nebudou vyžadovány. Sarafanovo rádio je stále jedním z nejúčinnějších prostředků.

Obchod může být skutečně výnosný. Hlavní věcí není ztrácet nadšení a zapojit se do tvůrčího procesu s duší.

Mnoho nápadů pro malé firmy

Nápady pro podnikání

Aerografie na automobilech jako podnikání

Nedávno byl zájem motoristů o takovou službu jako aerografii. Všichni pravděpodobně viděli v jejich městě krásně malované vozy.

Airbrush v širokém slova smyslu - to je umělecké zařízení, ve kterých pomocí stlačeného vzduchu za použití airbrush na každém povrchu vzoru se nanáší v kapalné nebo práškové barvivo. Je to vysoká poptávka po autě.

Obrázek na autě každý majitel se sám rozhodne. Může se jednat o krajinu fotografie milovaného obrazu různých zvířat, ptáků v letu, prostorové obrazy, obrazy z fantazie... Údaje o strojích mohou být různé, není tam žádný limit k dokonalosti.

Někdo chce dělat své auto jako jediné ve svém městě; někdo se tímto způsobem vyjadřuje; někdo formou airbrushing chce skrýt některé vady v těle; někdo chce tak pojistit proti krádeži - znatelné auto je mnohem těžší ukrást. Podle statistik jsou malované automobily uneseny mnohem méně často.

Nedávno taková služba získává dynamiku v automobilovém průmyslu, jako je aerografie pneumatik. Stroj (když stojíte) se vzorem na boku pneumatiky vypadá dobře - za předpokladu, že je kvalitativní.

Kromě toho se v Rusku objevuje pouze tento typ služby, jako je aerografie automobilů se světelnou barvou - takové výkresy září ve tmě bez dodatečného osvětlení.

Pokud jste dobrý v kreslení, pak zvládnutí techniky kreslení obrazu nebude těžké. Musíte být schopni kreslit nejen na papíře, ale také vlastnit základy grafických programů - Corel Draw, Photoshop, atd.

Samozřejmě budete muset studovat na internetu technologie kreslení výkresů na autě. V ideálním případě musíte získat praktickou mistrovskou třídu od zkušeného odborníka.

Pokud nic jiného, ​​kromě zeměpisných postav, nemůžete kreslit, pak stále existuje možnost získat - můžete najmout příslušného zkušeného odborníka, umělec na airbrush. Je třeba poznamenat, že hodně závisí na dovednosti a zkušenosti umělce v tomto oboru.

Pokud máte připravené šablony, kreslení kresby není obtížné - potřebujete pouze vykonávat práci podle pokynů, potřebujete pouze přesnost. A klient si vybírá z mnoha náčrtků, které má rád.

No, pokud klient vyžaduje autorskou práci, pak opravdu není žádný způsob, jak to udělat bez umělce.

Kreslení výkresu není jen dílem umělce. Významný přínos má majitel opravy karoserie, protože na něm závisí kvalita přípravy povrchu vozu pro použití tohoto vzoru.

Můžete si najmout svého pána pro opravu karoserií a můžete využít služeb autoservisů, kteří s nimi uzavřeli úzkou spolupráci.

Minus airbrushing je vysoká cena služeb. V případě poškození figury, například v důsledku nehody, jsou náklady na její obnovu také poměrně vysokou.

Také někteří zákazníci mohou být zaměňováni skutečností, že při prodeji auto, může se obraz nelíbí nového majitele. Ačkoli kdo ví, možná bude rozhodujícím faktorem při výběru auta. Cena vozu se vzorem kvality na sekundárním trhu je vždy vyšší než cena podobného automobilu bez čísla.

Zařízení pro letecké broušení

- Airbrush. Princip jeho působení se podobá principu působení rozprašovače, s tím rozdílem, že airbrush má velmi úzké a přesné spektrum postřiku barviva. V zásadě, v rozmezí 10-15 tisíc rublů, najdete poměrně dobrý airbrush;

- Nádržka na stlačený vzduch;

- Kompresor (vytváří správný tlak vzduchu pro stříkání barvy), jeho náklady obvykle nepřesahují 10 tisíc rublů;

- Spotřební materiál - laky, nátěrové hmoty, kartáče, válečky, tužky, odmašťovadla, rozpouštědla, šablony, nátěrové hmoty...

Výběr kvalitního nátěru je velmi důležitým bodem, takže si vybírejte lépe osvědčené výrobce.

Obecně platí, že počáteční investice není tak velká, jak se to může zdát na první pohled. Můžete docela zvládnout 3-5 tisíc dolarů a dokonce i menší částku.

Bude těžší najít dobrého umělce a odborníka na opravy těl.

Technika kreslení

Okamžitě řekneme, že v různých dílnách se technologie liší.

Klient může přinést svůj výkres nebo fotografii jako podklad pro kreslení. Nebo si klient může zvolit navrhovaný výkres z databáze studio airbrush.

Následně je vytvořen náčrt - u modelu počítače může klient vidět, jak vypadá jeho auto po kreslení výkresu.

Je velmi důležité vzít v úvahu barvu auta - vzor by měl být v souladu s barvou auta.

Po dohodě klienta na náčrtu začíná technická práce - karoserie je připravena pro kreslení.

Starý lak je odstraněn, je-li to nutné, odstraňuje se starý nátěr, štěpky, odstraní se záhyby, praskliny se tmelí. To je nezbytné k tomu, aby se zajistilo, že vady těla "nevystupují" po aplikaci samotného čísla.

Potom se použije kresba samotná. Je-li to nezbytné, u některých prvků obrazu umělec dělá šablony. Je-li vzorek složitý, aplikuje se barva vrstvou po vrstvě. Po tomto je zpravidla vzorek "pískován", takže výkres po nanesení laku nevyčnívá mimo povrch těla.

Pak se obraz lakuje. Samozřejmě, že vrstvy laku a vrstvy laku jsou vždy další vrstvy, a ze strany se zdá, že obraz "povstane" nad povrchem automobilu. Skilly airbrushu jsou lešticí a lakované, takže vzorek je vyrovnaný s povrchem těla automobilu.

Doba kreslení kresby závisí na její složitosti a může trvat několik dní až několik týdnů (všimněte si, že po nanesení laku a laku musí vyschnout).

Náklady na letecké služby

Obecně platí, že vše je individuální a závisí na složitosti výkresu. V průměru jeden čtvereční metr čísla stojí 15 až 20 tisíc rublů. I když ve skutečnosti se cena obrazu měří ne čtverečních metrů, ale počet barevných prvků (dveře, kapota, křídlo) a také velmi složitá podoba obrazu. V průměru, obraz jednoho prvku (dveře, kapota, křídlo) stojí asi 15 tisíc rublů.

Zároveň může být přilba motocyklu vymalována až na 7 až 8 tisíc rublů, motocykl - až 30 tisíc rublů...

Je obtížné určit jednotlivé citace.

Pokud existují konkurenti, měly by být zohledněny jejich ceny za takové služby. Stojí za to sledovat - ať už jejich ateliér-workshop má úspěch se zákazníky. Jsou-li konkurenti silní - je třeba pečlivě zvážit, než vstoupíte do konkurenčního boje.

Výběr místa pro studio airbrush (workshop)

Pro airbrushing je požadována nejméně 25-30 m2.

Obvyklá garáž v garážovém družstvu je také vhodná, za předpokladu, že jeho plocha je dostatečná pro poskytování služeb pro kreslení výkresů na autě.

Předpokladem je dostupnost dobrého osvětlení.

Kromě toho by měla být místnost čistá - protože prachové částice, když barva nevystřela, může poškodit celý obraz.

Obecně platí, že pro poskytování kvalitních služeb potřebujete sušicí komoru.

Někde musí být poskytnuta a pracoviště umělce - tak se v případě potřeby (jak vyplývá) diskutovat se zákazníkem navrhnout počítačový model postavy. Bude to poblíž kancelář umístěná nebo přidělená přímo v garáži - rozhodněte se sami, v závislosti na konkrétních podmínkách.

Reklamní a propagační služby letecké dílny

Lepší reklama bude představovat zboží člověkem - totiž automobily, které se pohybují po městě s výkresy, a telefonní číslo pro komunikaci. Při zahájení podnikání můžete výrazně zvýšit slevy na ty zákazníky, kteří souhlasí s inzerováním vaší firmy (například vaše telefonní číslo může být zapsáno na vůz zákazníka jakýmkoli způsobem). Po nějaké době může být číslo pokryto jiným obrázkem (již zdarma) a majitel auta zůstane s jeho fotkou. Nebo telefonní číslo na zadním okně vozidla zákazníka, které označuje jednoduchou nálepku.

To je nejlepší reklama a nejprve musíte věnovat pozornost tomuto způsobu reklamních služeb.

Je nutné spolupracovat s prodejci automobilů, kteří prodávají nová a ojetá auta - při prodeji automobilů zákazníkům mohou inzerovat vaše služby. Buď si zákazník může okamžitě objednat obrázek v předváděcím salonu, a už si musíte objednat prodejce automobilů.

Nezapomeňte navázat spolupráci s autoservisy, zejména těmi, kteří se zabývají opravou karoserií.

Je nutné nechat vizitky všem zákazníkům, kteří o to požádají. Obvyklá reklama v médiích funguje dobře. Reklamy v garážových družstvech také poskytují dobré výnosy.

Dobrou volbou by byla reklama na automobilových mycích místech, autoservisech a prodejnách automobilů na místech montáže pneumatik.

Je nutné spolupracovat se všemi reklamními agenturami - úzce spolupracují s inzerenty a mohou se o tuto službu také zajímat. Zisk z reklamy ve formě airbrushing je rozdělen mezi reklamní agenturu a vy.

Kromě toho můžete odeslat komerční návrhy přímo inzerentům - možná, že mnoho organizací bude chtít umístit své firemní vozy na původní logo společnosti.

Nejen, že majitelé automobilů budou vaši zákazníci. Mnoho motocyklistů ráda namaluje železné koně, někteří si přilbují helmy.

Mopedy lze velmi krásně natřít a dokonce i jízdní kola. Možná majitel garáže chce nasadit snímek na dveřích jeho garáže. Vzduch je aplikován na snowboardy, mobilní telefony, kapuce z rezervního kola, na víko laptopu.

Nedávno se také získává oblíbená vzduchotěsnost bytů, domů a kanceláří. Někteří zákazníci si na chladničce objednávají i snímky.

Kresby na stěnách budov také začínají být populární.

Majitelé vilek mohou mít zájem o tohoto služebníka, pokud chtějí malovat plot nebo brány.

Vlastní webové stránky přilákají další zákazníky a vytvářejí reklamu pro podnikání. Zde můžete uveřejnit portfolio dokončených prací.

Pokud se chystáte provádět kvalitní práci - vydělat slovo z úst, a tady teprve můžeme mluvit o skutečné peníze z tohoto podnikatelského nápadu.

Další informace o této myšlence na otevření a podnikání naleznete zde.

Možná vás zajímá následující obchodní myšlenky:

Podnikatelský plán: jak otevřít ateliér automobilového leteckého broušení

Aerografie - pojem v každodenním životě není tak běžný jako například graffiti nebo tetování. Jeho podíl na mysli amatérů a na trhu služeb však získal. Zvláště pokud jde o letecké broušení, na prvním místě se míní ozdoba vašeho milovaného auta.

Nezapomeňte, co vám způsobilo emocí, nebo zaparkované auto se šikmou kresbou na kapuci nebo dokonce po celém těle. Alespoň se jí chtěla dívat déle. Zvláště pokud je výkres proveden majestátně. Jednoduché nálepky s nápisy a číslem nezůstaly.

Ale co je airbrushing? Obecně vychází z různých povrchů uměleckých obrazů. Všimneme si, že je to otázka nejen o autě. V současné době se airbrushing používá i pro telefony.

Tento postup se provádí pomocí kapalných nebo práškových barviv. Barva je nastříkána vzdušným kartáčem - speciálním zařízením, které umožňuje nejen nanášení vrstvy po vrstvě, ale úpravu trysky. Jako výsledek, umělec může používat jak různé barvy a tahy různých šířkách, což otevírá široké pole možností. Zvláště pokud je umělec profesionální a vkusný.

Mimochodem, aerografie má své jméno od hlavního nástroje. I když ve skutečnosti je to speciálně vybavený rozprašovač.

Aerografie na automobilech

Postup aplikace trvá hodně času, ale po tom, co kresba zůstala na povrchu, práce nekončí. Paint dát dostatek času na suché, a pak vše je pokryta speciálním fixačním laku, přičemž vaše mistrovské dílo není a bude proudit ani od banální izotrotsya slunci, dešti, prachu, nebo proudem teplé vody na mytí automobilů.

Zajímavé je, že aerografie na automobilech jsou považovány za dobrý nástroj proti krádeži. Po nakreslení výkresu uděláte železný kůň jedinečný. Zvláště pokud airbrushing pokrývá ne jeden prvek stroje, který by mohl být jednoduše odstraněn a nahrazen. Tento faktor je považován za hlavní plus, kromě estetického potěšení majitele automobilu.

Mezi nevýhody se podle našeho názoru říká jedna zvláštní věc. Existuje názor, že vlastník automobilu s aerografií působící na jeho prvky je zcela zbaven chuti a navíc není příliš chytrý. Samotné prohlášení se zdá být extrémně podivné a vhodnější pro závistivé osoby, které prostě nemohou dovolit takovou službu pro svého koně. Nepochybně mohou existovat případy aerogramového kreslení, které nezpůsobují potěšení. Ale tady buď umístil umělec, nebo vlastník auta opravdu není v pořádku s chutí. Ale proč je to stejné?

Aerografie s profesionálně vyhotoveným a kvalitativně vybraným výkresem budou vynikající výzdobou pro vůz, dodá mu originálnost a vytvoří svůj vlastní jedinečný styl.


Jak začít podnikat v leteckém broušení automobilů?

Hlavní osobou v tomto oboru je samozřejmě umělec. Umělec je profesionální, má vlastní portfolio kvalitních děl. Bez toho klienty nepřijdou k vám. Pokud člověk přijde a chtěl vynaložit peníze na takovou původní službu, bude muset před náhledem, dotykem, vyhodnotit, jak dobře pracuje mistr.

Proto na začátek můžete navštívit odborného učitele. Zde můžete získat nenahraditelné zážitky nejen z uměleckého hlediska, ale také z hlediska samotného leteckého štěpení a jeho technických vlastností. Výhodou tohoto přístupu je to, že pokud je mistr skutečně prvotřídní a jeho jméno je rozeznatelné, pak mu můžete využít skutečnosti, že se ho učíte pro jeho reklamní účely.

Naučte se a postupně sbírejte práci, sbírejte dobré portfolio, aby si budoucí zákazníci mohli prohlédnout sbírku vašich děl. Jsou-li jedinečné, ochráníte se a vaše služby před nedůvěrou ze strany zákazníků, protože v naší době je bohužel nedůvěra práce podvodníků častá.

Je třeba si uvědomit, že pokud se rozhodnete jít na kurz, nebo se stanete studentem mistra, pak předtím musíte znát základní umělecké dovednosti. Koneckonců, budete zobrazováni a vyučováni formou airbrushingu, ale nejjednodušší věci, základy malby, práce s photoshopem se tam nezobrazí.

Umělec v leteckém studiu

Umělec, jako profesionál, by měl být schopen pracovat nejen na papíře, ale i v grafických editorech, jako je Coral Draw a Photoshop. S pomocí nich bude moci vytvářet náčrty, přínos bohatství schopností moderních redaktorů a počítačů umožňuje zjednodušit proces. V elektronické podobě bude tato práce trvat déle a poskytne další možnosti. Ale to neznamená, že se musíte omezit na schopnost kreslit v editoru. Umělec je umělec, aby mohl kreslit všude. Včetně staromódního způsobu - na papíře.

Pokud ve vašem státě není žádný umělec, je zbytečné začít s leteckým průmyslem. Každý mistr vyvíjí svůj vlastní styl a klienti nakonec přijdou k osobě.

Obecně se může zdát, že letecké podnikání nemá sezónní omezení. Že zákazníci po celý rok se budou chtít zbavit obyčejné šedosti svého auta. Ale není tomu tak. Jak poznamenali odborníci tohoto případu, sezónní výkyvy stále existují. A vrchol dotazů přichází na jaře a na podzim. Ale v létě jsou služby barvení bytů a domů více populární. V zimě častěji k umělci přistupují majitelé motocyklů.

Zajímavostí je, že po nakreslení leteckého obrazu na vozidle může cena železného koně vzrůst o 10-15%. To je způsobeno právě jedinečností stroje. Takže pokud klient nechce udržet auto až do věku vzácnosti, můžete mu o tom připomenout.

Požadovaná investice do studia airbrushing.

Odhaduje se, že pro vaše úsilí bude požadováno množství 2 000 USD. Protože budete muset pronajmout pokoj. A není to jen pronájem, ale je nutné jej vybavit uzavřenou krabicí, dobrou kapucí a dosáhnout kvalitního osvětlení. To je způsobeno technologickým procesem používání airbrushu a barev. Je zapotřebí světlo, protože váš umělec bude muset dlouho pracovat v interiéru.

Budou také hrazeny náklady na registraci jejich činností. Otevřeno IP, LLC - se rozhodnete, ale není to zbytečné prohlédnout všechny vztahující se k registraci právní subjektivity, pochopili, že je výhodnější pro vás, jaké jsou úskalí. Možná je nejlepší konzultovat specialisty.

Další sloupec výdajů souvisí s pořízením specializovaného vybavení pro vaše nové studio. Airbrush, airbrushes, kompresor a další mechanismy.

Zařízení komory pro sušení je povinné. Technologicky je proces vzduchového broušení spojen s rizikem usazování prachu na nově aplikovaném vzorku. Účinky kolísání teploty mohou také poškodit čerstvý vzor. Fotoaparát pomůže tomu zabránit a zajistí kvalitní sušení nátěru.

Zpětná vazba

Stejně jako u každého podniku, který má schopnost používat různé materiály ve svých výrobních procesů, bude vaše airbrush studio moci měnit kvalitu laku a další komponenty použité v tomto procesu. A kvalita materiálu závisí hodně na jejich hodnotě. Na druhou stranu, pokud používáte pouze vysoce kvalitní barvy a rozdíl v porovnání s levnějšími možnostmi bude skutečně patrný, pak může být zvýšená cena za práci zvýšena. Samozřejmě, někteří z klientů jistě upadnou, protože proces sám o sobě není levný, ale zároveň přiláká další vrstvu zákazníků, kteří dávají kvalitě do první fáze.

Kromě kvality samotných materiálů je cena ovlivněna výkresem, jeho složitostí, jedinečností a provedením. V závislosti na těchto faktorech se také mění konečná cena díla. A jak bylo řečeno výše, pokud je ve vašem leteckém ateliéru umělec-mistr zaneprázdněn, může se cena pro značku také zvýšit. Známý odborník vždycky potřebuje více pro svoji práci než začátečník, pro nějž je důležité nejprve udělat tolik kvalitní práce a získat jméno.

Abychom však nebyli neopodstatněni, dáme pár čísel. Takže nejjednodušší kresba, monofonní, bez pozadí, stojí asi osm tisíc rublů. Z toho vyplývá závěr, že složitější práce bude kolísat za cenu již patnácti tisíc. To je jen jeden prvek. A pokud mluvíme o aplikaci airbrush celé tělo z auta, s obrázkem bude jedinečné, zajímavé, vysoce kvalitní, lze si představit, kolikrát zvýší cenovku pro tyto práce.

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že právě se začíná vypořádat s tímto obchodem, neměli bychom očekávat milion dolarů zisků. Na začátku začátečníci nebudou mít více než 2-3 malé objednávky za 100 - 150 dolarů měsíčně. A dokonce i tehdy, téměř všechny příjmy půjdou na materiály. Všichni však procházejí touto fází.

Vývoj studia

Předtím jsme mluvili výhradně o umělci jako o hlavním pracovníkovi leteckého studia. Ale obvykle se jedná o tři zaměstnance. Kromě umělce je to malíř a umělec.

Koneckonců, na prvcích stroje, kde je vzor aplikován, může dojít k různým škodám. A pokud hodláte provádět vysoce kvalitní malování, pak by tato škoda měla být v každém případě odstraněna. Zde se budou podílet i ostatní pracovníci.

Mimo jiné to dodá vašemu podniku další zisk. A mimochodem, jako volbu, budeme najímat umělce ne průběžně.

Hlavní věc je, že se nesnažte najmout jednu osobu, aby vykonala veškerou práci. Je zřejmé, že tím se snížíte výdaje několikrát, ale na výstupu získáte negativní výsledek, hackerské práce, špatnou kvalitu a jako výsledek - selhání vašeho podnikatelského nápadu.

Obrovským plusem a zjednodušením celé organizace ateliéru bude jeho otevření na základě již existující auto služeb. Kdykoli kromě všech hlavních děl bude dílna nabízet služby airbrushing. S existující základnou běžných zákazníků bude snadnější začít a distribuovat neobvyklou službu.

Ale i po spuštění spuštění nemůže zastavit. Vždy budete potřebovat informace. Buďte připraveni stát se svými ve fórech věnovaných ladění automobilů. Musíte být informováni o nejnovějších trendech, trendech, nových produktech v oblasti vzduchotlakových zařízení a dalších. Pokud se cítíte v této malé vrstvě informací, jako je ryba ve vodě, pak se klientům objeví jako profesionál, který se nebudete bát řešit.

Nakonec směr letectví není jen malbou automobilů. V současné době se služba používá také pro kreslení výkresů na stěnách, domácích spotřebičích, počítačích, telefonech, sportovních zařízeních - skateboardech atd. Tím, že úspěšně provozujete tuto pobočku, získáte spoustu příležitostí pro rozvoj.

Podnikatelský nápad: automobilové airbrushing studio

Aerografii automobilů je živým příkladem externího ladění, které je navrženo tak, aby vyniklo a bylo jedinečné. Spolu s vnější atraktivitou poskytuje aerografie malý nárůst ochrany vozu před krádeží, protože auto je viditelné a při operativních vyhledávacích opatřeních není těžké najít.

Hlavní typy aerografií závisí na způsobu kreslení. K dispozici je metoda tvorby ručně umělce povlak přes šablonu pomocí pistole, stejně jako vložení strojně hladký povrch vzorek umístěn na vinylový film, který také slouží jako další ochrannou funkci.

Na místě kreslení je také oddělování vzduchového štětce: celý obvod, dveře, kufr, střecha, křídla.

Na technických vlastnostech vozu se airbrushing neodráží. Vzhledem k tomu, že kreslení nemá za následek změnu tvaru nebo hmotnosti těla, aerodynamika zůstává stejná.

V současné době neexistuje žádná jasně definovaná kategorie vlastníků automobilů, kteří na svých vozidlech používají airbrushing. To může být jak majitelé drahých luxusních vozů, tak i řidičů rozpočtových domácích automobilů. Proto je tato služba je relevantní pro všechny a nemá jasně definovanou cílovou skupinu: může to být absolutně žádné vlastníky všech vozidel, neboť kromě malování auta, mistr ve stejné dílně pracuje s motocykly, skútry, jízdní kola, skateboardy, prvky zařízení a mnozí ostatní.

Jak začít podnikat

Zahajuje se podnikání v oblasti leteckého broušení s pochopením, kdo bude provádět malířské práce. V případě, že majitel firmy má odpovídající odborné znalosti, zkušenosti a smysl pro chuť, pak na jedné straně, ušetří na personálních nákladů, by bylo lépe pochopit nuance práce, pocit neustále se měnící trendy, ale na druhou stranu, bude menší pozornost věnována podnikání jako podnikání. Ukazuje se, že vlastníkem obchodu bude zaměstnanec pro sebe, nikoli podnikatele.

Dále, poté, co rozhodl o své úloze v nadcházejícím případě, je nutné oficiálně zaregistrovat svou organizaci po vydání všech potřebných dokumentů. Poté byste měli hledat prostory, koupit potřebné vybavení a v případě potřeby získat pracovníky.

Připravený k přijímání objednávek, workshop vyžaduje reklamu a propagaci, což také bude vyžadovat značné množství peněz a času.

Příprava dokumentů a registrace organizace

Airbrushing studio, je-li to samostatná, vysoce specializovaná organizace, je obvykle mikropodnik s 1 až 3 lidmi. Proto zde existuje pouze možnost volby mezi dvěma organizačními a právními formami: společností s ručením omezeným nebo individuálním podnikáním.

LLC v tomto případě bude nepostradatelnou formou, protože vyžaduje větší odpovědnost, udržování úplného účetnictví a tím i další zaměstnance nebo kontaktování specializovaných společností. Navíc v rámci tohoto podnikání nemá smysl přijímat obrovské půjčky a půjčky. Registrace jako IP je proto lepší a proces registrace a likvidace je mnohokrát rychlejší a snazší.

Ale než se zaregistruji jako samostatný podnikatel, je třeba si uvědomit, že vlastník firmy bude zodpovědný za své závazky s jeho osobním majetkem, a nikoli pouze s majetkem organizace.

Registrace IP začíná výběrem názvu. V Rusku působí všichni jednotliví podnikatelé ve svých oficiálních dokumentech pod jejich iniciály po zkratce IP. Při podnikání však můžete zvolit jakýkoli název, značku, pod kterou bude činnost vykonávána. Ale toto jméno nebude mít právní sílu. V případě potřeby můžete také značku služeb (značku) zaregistrovat samostatně.

Místo registrace IP je adresa sídla majitele registrovaného podniku, musí se shodovat s pasem.

Také při registraci je nutné určit aktuální kódy aktivit a případně kódy zájmu, které budou v budoucnu zajímavé. Jeden kód je základní, další mohou být implementovány ve skutečnosti a nemusí být implementovány.

Dále jsou všechna výše uvedená data zapsána do registračního formuláře P21001 IP. Poté je nutné zaplatit státní daň ve výši 800 rublů a přiložit k žádosti doklad o zaplacení.

Poté musíte zvolit daňový systém. Pro období šetření existuje několik variant systémů, v tomto případě bude služba USN velmi výhodná ve formě "příjmů mínus náklady", protože práce na leteckém broušení jsou doprovázeny značnými výdaji na materiály. Tento přístup umožní trochu, ale stále zvýší výsledný zisk. Výběr daňového systému je potvrzen oznámením přechodu na USN.

Po podpisu všech dokladů je třeba je předat příslušnému úřadu pro registraci v místě bydliště.

Po skončení registračního postupu můžete pokračovat v provádění této činnosti.

Výběr umístění a polohy

Výběr místa, kde bude umístěno studium airbrushing, by mělo být provedeno z dostupných zdrojů. Ideální volbou bude centrum města s obrovským provozem. Nicméně, s řádným marketingem, studio, které se nachází v blízkosti spacích prostor, přinese také významný zisk. Geolokace tedy nemá žádný zvláštní význam.

Místnost v ateliéru musí splňovat určité požadavky. Přítomnost vlastní garáže a její další uspořádání výrazně sníží náklady. Při jeho nepřítomnosti existuje možnost volby mezi pronájmem budovy nebo budovy. První možnost celkových nákladů se bude rovnat plnohodnotnému vývoji přibližně za 5 let, takže pokud je podnik orientován z dlouhodobého hlediska, je výhodnější postavit si vlastní novou garáž.

Předpoklad by měl být podmíněně rozdělen na 2 zóny: pracovní a kancelářské. Celková plocha by měla činit přibližně 50 metrů čtverečních, přičemž nejméně 30 m2 by měla být přidělena pracovní oblasti.

Na pracovišti se bude provádět lakování, vybavení, materiály, zařízení bude umístěno. Kancelář bude sloužit k organizační práci, bude obsahovat veškerou potřebnou dokumentaci, počítače, místo pro práci s klientem a malý odpočinkový prostor pro čekání.

Místnost musí být vybavena hasicími prostředky, které jsou vyrobeny bez použití hořlavých materiálů. Zvláštní pozornost by měla být věnována dobrému osvětlení, větrání a vzduchotěsnosti, protože práce budou prováděny s toxickými materiály. Také je třeba se připojit k vodovodním, odpadním a elektrickým systémům. Výdaje na výstavbu areálu budou přibližně 600 000 rublů, za uspořádání kancelářské plochy - 200 000 rublů.

Zaměstnanci

Minimálně, při absenci vlastních dovedností jako aerografist, byste měli najmout pouze jednu osobu, která bude provádět malířské práce. Volba by měla být přijata zodpovědně, protože práce velitele určí pověst a prestiž společnosti. Velitel by měl mít pracovní zkušenosti, portfólio, dovednosti v práci s barvivy a speciálním vybavením. Také je vítána dostupnost výtvarné výchovy a dovedností v grafických a vizuálních editorech. To je nezbytné pro přípravu rozvržení a návrhových prací, protože tyto formáty jsou vhodné, pokud je to nutné, upravit, na rozdíl od výkresů na papíře. Plat by měl záviset na objemu splněných objednávek, avšak v průměru mistr letectva získá měsíčně zhruba 25 000-30 000 rublů.

Chcete-li usnadnit práci uměleckého umělce, měli byste najmout asistenta, který bude provádět sekundární funkce, jako je čištění místnosti, příprava povrchů pro malování, pomoc veliteli. Neexistují zde žádné zvláštní požadavky, lze si najmout specialisty jakéhokoli profilu, hlavními kritérii jsou zodpovědnost a péče. Plat tohoto zaměstnance bude 15 000 rublů měsíčně.

Konečně třetí manažer bude manažer. Jeho úkoly by měly zahrnovat vedení záznamů, zajištění provozu webové stránky společnosti, práce s klienty, nalezení nových objednávek, marketing a tak dále. Hlavními požadavky jsou přítomnost vysokoškolského vzdělání, pracovní zkušenosti, porozumění specifikám této činnosti. Mzdy z 20 000 rublů.

Měsíční mzdové náklady se tak pohybují kolem 60 000 rublů.

Zařízení

Počet zařízení pro letecké broušení obsahuje následující součásti:

 1. Airbrush. Jedná se o nástroj, který bude použit pro lakování materiálů. Chcete-li začít s univerzální airbrush s průměrem trysky 0,3 mm, můžete v budoucnu rozšířit rozsah modelů nebo použít vyměnitelné trysky. Cena je asi 10 000 rublů.
 2. Kompresor. Slouží k přívodu vzduchu. Cena je asi 10 000 rublů.
 3. Tlakový regulátor s redukčním ventilem. Je třeba kontrolovat tlak, pod kterým je barva aplikována. Cena je asi 2 000 rublů.

Také vynikající možností je koupit olejový filtr, odlučovač vlhkosti a vzduchové hadice. Ve výši nákladů na tyto komponenty nepřesáhne 8000 rublů.

Také byste měli koupit další zařízení, jako je držák airbrush na nože, rohože, příslušenství pro čištění airbrush a různá měření kontejnerů, osobní ochranné pomůcky (respirátor, rukavice, masky), tedy celkem asi 10 000 rublů.

Celkově mohou být náklady na vybavení přibližně 40 000 rublů.

Materiály

Hlavním spotřebním zbožím v leteckém broušení jsou barvy a ředidla.

Celkově lze všechny barvy pro rozstřikování vzduchem rozdělit do tří skupin: barvy na bázi vody, nitro barvy, umělecké barvy. Pro každé použití je jeho vlastní rozpouštědlo: voda - voda, nitrokrasok - speciální chemická rozpouštědla a umění je připraveno k použití.

Výhodou vody je jejich neškodnost, rychlé sušení, schopnost rychle nanášet několik vrstev. Nevýhody - když je voda zředěna, změní se odstín barvy. Nejoblíbenější značky jsou eXmix a Air Master. Cena je asi 200 rublů na 50 ml.

Nitro-barvy jsou dobré, protože okamžitě vyschnou. To vám umožní vytvořit jasný obraz. Ale jsou toxické, pronikají hluboko do povrchových struktur a vyžadují pro ně speciální rozpouštědlo. Známky - Fox, Air Master. Cena je asi 30 rublů za 15 ml.

A konečně, umělecké barvy nemusí být zředěny, štětce a airbrushes mohou být použity pro jejich použití, pro ně tam je množství odstínů, když suché, neměňte barvy. Hlavní nevýhodou je hustota, pro airbrush je třeba nejprve zředit. Acryl Art a eXmix jsou nejoblíbenější značky. Cena je 200 rublů na 100 ml.

Barvy doporučujeme začít nakupovat sady značného počtu barev, aby bylo možné dále určit nejoblíbenější a zaměřit se na jejich nákup.

Spotřeba nátěrových hmot závisí na složitosti výkresu a nelze je obecně počítat. Výkres může být velký nebo malý, skládá se z mnoha prvků, má mnoho barev. V průměru používají aerografové barvu na kapuci středně složité barvy asi 3 až 4 tisíce rublů.

Technologie pokovování

Před povrchem musí být povrch vyčištěn nečistotami a prachem, omyt a poté odmaštěn. Teprve poté by mělo pokračovat v postupu aplikace barvy na tělo.

Technika kreslení obrázku závisí na typu konkrétního výkresu. Může stříkat barvu pomocí airbrushu nebo stříkací pistole přes šablonu. Takové práce jsou univerzální a postrádají originálnost, nízké náklady a jsou velmi rychlé.

Také poměrně rychlou cestou je držet speciální filmy, které byly již předbarveny. Typicky se výkres vytiskne pomocí lisu a jeho umístění na vozidle se provádí řeznými prvky (je-li výkres velký). V tomto případě je další výhodou možnost rychle odstranit obrázek.

Klasická airbrush technika je dlouhé a pracné pracovní mistři s kartáčem, při němž se vzorek obrysy aplikované a barvení se provádí a stříkání airbrush barvy. Pomocí této techniky můžete nakreslit obraz jakékoliv složitosti a jedinečnosti.

Ve všech případech je však předběžná práce mistra vyhotovení rozvržení výkresu. Může být proveden na papíře nebo na počítači v speciálních programech. Poslední možnost je vhodnější, protože vizuálně zobrazuje klientovi vzhled auta s obrázkem a umožňuje provádět opravy v případě potřeby.

Reklama

Chcete-li propagovat studium airbrushing, potřebujete kvalitní reklamu.

Tato služba je nejlépe distribuována prostřednictvím internetu. Společnost musí mít své vlastní stránky, které jsou optimalizovány pro vyhledávací dotazy a musí obsahovat příklady prací a veškeré potřebné informace. Hnízdění, plnění a propagace by měly být prováděny odborníky, takže nejlepší možností je kontaktovat webové studio, ale tato služba bude stát 50 000 rublů a více.

Dobrou volbou je reklama v rozhlase a televizi. Návrat z těchto kanálů však není vždy odůvodněn prostředky vynaloženými na propagaci.

Také je možné tisknout a distribuovat tiskové produkty. Jeho hlavními rysy by měly být jas, dostupnost příkladů práce a kontaktní informace. Distribuce mohou provádět zaměstnanci nebo uzavírat vzájemné dohody s různými společnostmi z oblasti automobilového podnikání.

Nápady pro zvýšení zisku a přilákání nových zákazníků

Přilákat nové zákazníky, podpořit vznik stálé zákazníky a tím zvýšit zisk, je třeba v prvé řadě kvalita plnit rozkazy, protože dobré jméno v průvodci dělá celou společnost, a za druhé, aby provedla řadu dodatečných opatření.

Taková opatření mohou zahrnovat diverzifikaci služeb. Kromě leteckého lakování automobilů se můžete podílet na kreslení výkresů na jiných vozidlech, nábytku, sportovním zboží, domácích předmětech, zařízeních. To výrazně rozšíří cílové publikum.

Je také důležité, aby zákazníci zaváděli věrnostní programy, zejména vydávání diskontních karet, včetně kumulativní povahy.

Také příjemné vzpomínky na poskytovanou službu zanechávají nezapomenutelné upomínkové předměty s logem leteckého studia: hrnky, pera, poznámkové bloky, klíčenky a tak dále.

Další služby

Airbrushing samo o sobě je dodatečnou službou v různých obchodech s opravami automobilů, protože při provozu středně velkých podniků nevyžaduje značné náklady na vytvoření plnohodnotného místa pro poskytování takové služby. To vyžaduje minimum vybavení a jednoho odborníka.

Ve specializovaném leteckém studiu je dodatečnou službou rozšíření objektů, na které je kresba aplikována. Mohou to být motocykly, skútry, jízdní kola, příslušenství (například helmy), skateboardy, kryty mobilních telefonů a mnoho dalšího.

Také letecký umělec může poskytovat služby na silnici. Například umělecké malování interiéru.

Kromě toho může umělec s uměleckým štětcem uspořádat a uskutečnit mistrovské kurzy airbrush, zapojit se do výukové činnosti jménem společnosti.

Výpočet nákladů a zisků

Při organizaci práce aerografního studia budou počáteční náklady:

 • budova budovy - 600 000 rublů;
 • uspořádání kancelářské plochy - 200 000 rublů;
 • vybavení - 40 000 rublů, spotřební materiál na začátku práce - 20 000 rublů.

Počáteční výdaje tak činí 860 000 rublů.

Měsíční výdaje jsou následující:

 • platit za personál - 60 000 rublů;
 • platby na bydlení a komunální služby - 5 000 rublů.

Celkové měsíční náklady činí 65 000 rublů měsíčně.

Cena leteckých služeb se liší v závislosti na složitosti a velikosti obrazu, na ošetřovaném povrchu, takže obraz může stát od 5 000 do 30 000 rublů. Cena je ovlivněna spotřebou materiálu a časem práce. Cena materiálů činí přibližně 20% nákladů na službu. Velmi složitý výkres může být proveden několik dní.

Také další poplatek za vytvoření návrhu pro jednotlivé objednávky: cena za tuto službu se pohybuje od 1 000 do 10 000 rublů.

Vzhledem k tomu, že poptávka po službách aerografů není sezónní, očekává se plné pracovní zatížení zaměstnance s řádným pokrokem. Měsíční airbrushing studio tak může přinést až 200 000 rublů tržeb. Po odečtení nákladů, jakož i vynaložených finančních prostředků na podporu, čistý měsíční příjem může dosáhnout 100 000, respektive projekt vyplatí během prvního roku.

Výhody a nevýhody podnikání

Hlavní výhody airbrushing jako typ podnikání jsou nízké náklady na zahájení podnikání, popularitu a poptávku po službách v různých kategoriích obyvatelstva. Tento projekt se může rychle vyplatit. Kromě toho existuje možnost rozšíření podnikání diverzifikací služeb objektů, protože není nutné omezovat barvení automobilů.

Mezi hlavní nevýhody mohou být jak vnější rizikové faktory (kolísající poptávka, pokles kupní síly, tvrdé konkurenci, vznik podobného a méně nákladné způsoby kreslení, atd) a domácí: neschopnost najít kvalitní master aerografista, chyby v práci vedoucí k poklesu pověsti, možnost opustit kapitána, aby otevřel vlastní podnikání po vývoji určité zákaznické základny.