Podnikatelský plán: jak otevřít ateliér automobilového leteckého broušení

Aerografie - pojem v každodenním životě není tak běžný jako například graffiti nebo tetování. Jeho podíl na mysli amatérů a na trhu služeb však získal. Zvláště pokud jde o letecké broušení, na prvním místě se míní ozdoba vašeho milovaného auta.

Nezapomeňte, co vám způsobilo emocí, nebo zaparkované auto se šikmou kresbou na kapuci nebo dokonce po celém těle. Alespoň se jí chtěla dívat déle. Zvláště pokud je výkres proveden majestátně. Jednoduché nálepky s nápisy a číslem nezůstaly.

Ale co je airbrushing? Obecně vychází z různých povrchů uměleckých obrazů. Všimneme si, že je to otázka nejen o autě. V současné době se airbrushing používá i pro telefony.

Tento postup se provádí pomocí kapalných nebo práškových barviv. Barva je nastříkána vzdušným kartáčem - speciálním zařízením, které umožňuje nejen nanášení vrstvy po vrstvě, ale úpravu trysky. Jako výsledek, umělec může používat jak různé barvy a tahy různých šířkách, což otevírá široké pole možností. Zvláště pokud je umělec profesionální a vkusný.

Mimochodem, aerografie má své jméno od hlavního nástroje. I když ve skutečnosti je to speciálně vybavený rozprašovač.

Aerografie na automobilech

Postup aplikace trvá hodně času, ale po tom, co kresba zůstala na povrchu, práce nekončí. Paint dát dostatek času na suché, a pak vše je pokryta speciálním fixačním laku, přičemž vaše mistrovské dílo není a bude proudit ani od banální izotrotsya slunci, dešti, prachu, nebo proudem teplé vody na mytí automobilů.

Zajímavé je, že aerografie na automobilech jsou považovány za dobrý nástroj proti krádeži. Po nakreslení výkresu uděláte železný kůň jedinečný. Zvláště pokud airbrushing pokrývá ne jeden prvek stroje, který by mohl být jednoduše odstraněn a nahrazen. Tento faktor je považován za hlavní plus, kromě estetického potěšení majitele automobilu.

Mezi nevýhody se podle našeho názoru říká jedna zvláštní věc. Existuje názor, že vlastník automobilu s aerografií působící na jeho prvky je zcela zbaven chuti a navíc není příliš chytrý. Samotné prohlášení se zdá být extrémně podivné a vhodnější pro závistivé osoby, které prostě nemohou dovolit takovou službu pro svého koně. Nepochybně mohou existovat případy aerogramového kreslení, které nezpůsobují potěšení. Ale tady buď umístil umělec, nebo vlastník auta opravdu není v pořádku s chutí. Ale proč je to stejné?

Aerografie s profesionálně vyhotoveným a kvalitativně vybraným výkresem budou vynikající výzdobou pro vůz, dodá mu originálnost a vytvoří svůj vlastní jedinečný styl.


Jak začít podnikat v leteckém broušení automobilů?

Hlavní osobou v tomto oboru je samozřejmě umělec. Umělec je profesionální, má vlastní portfolio kvalitních děl. Bez toho klienty nepřijdou k vám. Pokud člověk přijde a chtěl vynaložit peníze na takovou původní službu, bude muset před náhledem, dotykem, vyhodnotit, jak dobře pracuje mistr.

Proto na začátek můžete navštívit odborného učitele. Zde můžete získat nenahraditelné zážitky nejen z uměleckého hlediska, ale také z hlediska samotného leteckého štěpení a jeho technických vlastností. Výhodou tohoto přístupu je to, že pokud je mistr skutečně prvotřídní a jeho jméno je rozeznatelné, pak mu můžete využít skutečnosti, že se ho učíte pro jeho reklamní účely.

Naučte se a postupně sbírejte práci, sbírejte dobré portfolio, aby si budoucí zákazníci mohli prohlédnout sbírku vašich děl. Jsou-li jedinečné, ochráníte se a vaše služby před nedůvěrou ze strany zákazníků, protože v naší době je bohužel nedůvěra práce podvodníků častá.

Je třeba si uvědomit, že pokud se rozhodnete jít na kurz, nebo se stanete studentem mistra, pak předtím musíte znát základní umělecké dovednosti. Koneckonců, budete zobrazováni a vyučováni formou airbrushingu, ale nejjednodušší věci, základy malby, práce s photoshopem se tam nezobrazí.

Umělec v leteckém studiu

Umělec, jako profesionál, by měl být schopen pracovat nejen na papíře, ale i v grafických editorech, jako je Coral Draw a Photoshop. S pomocí nich bude moci vytvářet náčrty, přínos bohatství schopností moderních redaktorů a počítačů umožňuje zjednodušit proces. V elektronické podobě bude tato práce trvat déle a poskytne další možnosti. Ale to neznamená, že se musíte omezit na schopnost kreslit v editoru. Umělec je umělec, aby mohl kreslit všude. Včetně staromódního způsobu - na papíře.

Pokud ve vašem státě není žádný umělec, je zbytečné začít s leteckým průmyslem. Každý mistr vyvíjí svůj vlastní styl a klienti nakonec přijdou k osobě.

Obecně se může zdát, že letecké podnikání nemá sezónní omezení. Že zákazníci po celý rok se budou chtít zbavit obyčejné šedosti svého auta. Ale není tomu tak. Jak poznamenali odborníci tohoto případu, sezónní výkyvy stále existují. A vrchol dotazů přichází na jaře a na podzim. Ale v létě jsou služby barvení bytů a domů více populární. V zimě častěji k umělci přistupují majitelé motocyklů.

Zajímavostí je, že po nakreslení leteckého obrazu na vozidle může cena železného koně vzrůst o 10-15%. To je způsobeno právě jedinečností stroje. Takže pokud klient nechce udržet auto až do věku vzácnosti, můžete mu o tom připomenout.

Požadovaná investice do studia airbrushing.

Odhaduje se, že pro vaše úsilí bude požadováno množství 2 000 USD. Protože budete muset pronajmout pokoj. A není to jen pronájem, ale je nutné jej vybavit uzavřenou krabicí, dobrou kapucí a dosáhnout kvalitního osvětlení. To je způsobeno technologickým procesem používání airbrushu a barev. Je zapotřebí světlo, protože váš umělec bude muset dlouho pracovat v interiéru.

Budou také hrazeny náklady na registraci jejich činností. Otevřeno IP, LLC - se rozhodnete, ale není to zbytečné prohlédnout všechny vztahující se k registraci právní subjektivity, pochopili, že je výhodnější pro vás, jaké jsou úskalí. Možná je nejlepší konzultovat specialisty.

Další sloupec výdajů souvisí s pořízením specializovaného vybavení pro vaše nové studio. Airbrush, airbrushes, kompresor a další mechanismy.

Zařízení komory pro sušení je povinné. Technologicky je proces vzduchového broušení spojen s rizikem usazování prachu na nově aplikovaném vzorku. Účinky kolísání teploty mohou také poškodit čerstvý vzor. Fotoaparát pomůže tomu zabránit a zajistí kvalitní sušení nátěru.

Zpětná vazba

Stejně jako u každého podniku, který má schopnost používat různé materiály ve svých výrobních procesů, bude vaše airbrush studio moci měnit kvalitu laku a další komponenty použité v tomto procesu. A kvalita materiálu závisí hodně na jejich hodnotě. Na druhou stranu, pokud používáte pouze vysoce kvalitní barvy a rozdíl v porovnání s levnějšími možnostmi bude skutečně patrný, pak může být zvýšená cena za práci zvýšena. Samozřejmě, někteří z klientů jistě upadnou, protože proces sám o sobě není levný, ale zároveň přiláká další vrstvu zákazníků, kteří dávají kvalitě do první fáze.

Kromě kvality samotných materiálů je cena ovlivněna výkresem, jeho složitostí, jedinečností a provedením. V závislosti na těchto faktorech se také mění konečná cena díla. A jak bylo řečeno výše, pokud je ve vašem leteckém ateliéru umělec-mistr zaneprázdněn, může se cena pro značku také zvýšit. Známý odborník vždycky potřebuje více pro svoji práci než začátečník, pro nějž je důležité nejprve udělat tolik kvalitní práce a získat jméno.

Abychom však nebyli neopodstatněni, dáme pár čísel. Takže nejjednodušší kresba, monofonní, bez pozadí, stojí asi osm tisíc rublů. Z toho vyplývá závěr, že složitější práce bude kolísat za cenu již patnácti tisíc. To je jen jeden prvek. A pokud mluvíme o aplikaci airbrush celé tělo z auta, s obrázkem bude jedinečné, zajímavé, vysoce kvalitní, lze si představit, kolikrát zvýší cenovku pro tyto práce.

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že právě se začíná vypořádat s tímto obchodem, neměli bychom očekávat milion dolarů zisků. Na začátku začátečníci nebudou mít více než 2-3 malé objednávky za 100 - 150 dolarů měsíčně. A dokonce i tehdy, téměř všechny příjmy půjdou na materiály. Všichni však procházejí touto fází.

Vývoj studia

Předtím jsme mluvili výhradně o umělci jako o hlavním pracovníkovi leteckého studia. Ale obvykle se jedná o tři zaměstnance. Kromě umělce je to malíř a umělec.

Koneckonců, na prvcích stroje, kde je vzor aplikován, může dojít k různým škodám. A pokud hodláte provádět vysoce kvalitní malování, pak by tato škoda měla být v každém případě odstraněna. Zde se budou podílet i ostatní pracovníci.

Mimo jiné to dodá vašemu podniku další zisk. A mimochodem, jako volbu, budeme najímat umělce ne průběžně.

Hlavní věc je, že se nesnažte najmout jednu osobu, aby vykonala veškerou práci. Je zřejmé, že tím se snížíte výdaje několikrát, ale na výstupu získáte negativní výsledek, hackerské práce, špatnou kvalitu a jako výsledek - selhání vašeho podnikatelského nápadu.

Obrovským plusem a zjednodušením celé organizace ateliéru bude jeho otevření na základě již existující auto služeb. Kdykoli kromě všech hlavních děl bude dílna nabízet služby airbrushing. S existující základnou běžných zákazníků bude snadnější začít a distribuovat neobvyklou službu.

Ale i po spuštění spuštění nemůže zastavit. Vždy budete potřebovat informace. Buďte připraveni stát se svými ve fórech věnovaných ladění automobilů. Musíte být informováni o nejnovějších trendech, trendech, nových produktech v oblasti vzduchotlakových zařízení a dalších. Pokud se cítíte v této malé vrstvě informací, jako je ryba ve vodě, pak se klientům objeví jako profesionál, který se nebudete bát řešit.

Nakonec směr letectví není jen malbou automobilů. V současné době se služba používá také pro kreslení výkresů na stěnách, domácích spotřebičích, počítačích, telefonech, sportovních zařízeních - skateboardech atd. Tím, že úspěšně provozujete tuto pobočku, získáte spoustu příležitostí pro rozvoj.

Podnikatelský nápad: automobilové airbrushing studio

Aerografii automobilů je živým příkladem externího ladění, které je navrženo tak, aby vyniklo a bylo jedinečné. Spolu s vnější atraktivitou poskytuje aerografie malý nárůst ochrany vozu před krádeží, protože auto je viditelné a při operativních vyhledávacích opatřeních není těžké najít.

Hlavní typy aerografií závisí na způsobu kreslení. K dispozici je metoda tvorby ručně umělce povlak přes šablonu pomocí pistole, stejně jako vložení strojně hladký povrch vzorek umístěn na vinylový film, který také slouží jako další ochrannou funkci.

Na místě kreslení je také oddělování vzduchového štětce: celý obvod, dveře, kufr, střecha, křídla.

Na technických vlastnostech vozu se airbrushing neodráží. Vzhledem k tomu, že kreslení nemá za následek změnu tvaru nebo hmotnosti těla, aerodynamika zůstává stejná.

V současné době neexistuje žádná jasně definovaná kategorie vlastníků automobilů, kteří na svých vozidlech používají airbrushing. To může být jak majitelé drahých luxusních vozů, tak i řidičů rozpočtových domácích automobilů. Proto je tato služba je relevantní pro všechny a nemá jasně definovanou cílovou skupinu: může to být absolutně žádné vlastníky všech vozidel, neboť kromě malování auta, mistr ve stejné dílně pracuje s motocykly, skútry, jízdní kola, skateboardy, prvky zařízení a mnozí ostatní.

Jak začít podnikat

Zahajuje se podnikání v oblasti leteckého broušení s pochopením, kdo bude provádět malířské práce. V případě, že majitel firmy má odpovídající odborné znalosti, zkušenosti a smysl pro chuť, pak na jedné straně, ušetří na personálních nákladů, by bylo lépe pochopit nuance práce, pocit neustále se měnící trendy, ale na druhou stranu, bude menší pozornost věnována podnikání jako podnikání. Ukazuje se, že vlastníkem obchodu bude zaměstnanec pro sebe, nikoli podnikatele.

Dále, poté, co rozhodl o své úloze v nadcházejícím případě, je nutné oficiálně zaregistrovat svou organizaci po vydání všech potřebných dokumentů. Poté byste měli hledat prostory, koupit potřebné vybavení a v případě potřeby získat pracovníky.

Připravený k přijímání objednávek, workshop vyžaduje reklamu a propagaci, což také bude vyžadovat značné množství peněz a času.

Příprava dokumentů a registrace organizace

Airbrushing studio, je-li to samostatná, vysoce specializovaná organizace, je obvykle mikropodnik s 1 až 3 lidmi. Proto zde existuje pouze možnost volby mezi dvěma organizačními a právními formami: společností s ručením omezeným nebo individuálním podnikáním.

LLC v tomto případě bude nepostradatelnou formou, protože vyžaduje větší odpovědnost, udržování úplného účetnictví a tím i další zaměstnance nebo kontaktování specializovaných společností. Navíc v rámci tohoto podnikání nemá smysl přijímat obrovské půjčky a půjčky. Registrace jako IP je proto lepší a proces registrace a likvidace je mnohokrát rychlejší a snazší.

Ale než se zaregistruji jako samostatný podnikatel, je třeba si uvědomit, že vlastník firmy bude zodpovědný za své závazky s jeho osobním majetkem, a nikoli pouze s majetkem organizace.

Registrace IP začíná výběrem názvu. V Rusku působí všichni jednotliví podnikatelé ve svých oficiálních dokumentech pod jejich iniciály po zkratce IP. Při podnikání však můžete zvolit jakýkoli název, značku, pod kterou bude činnost vykonávána. Ale toto jméno nebude mít právní sílu. V případě potřeby můžete také značku služeb (značku) zaregistrovat samostatně.

Místo registrace IP je adresa sídla majitele registrovaného podniku, musí se shodovat s pasem.

Také při registraci je nutné určit aktuální kódy aktivit a případně kódy zájmu, které budou v budoucnu zajímavé. Jeden kód je základní, další mohou být implementovány ve skutečnosti a nemusí být implementovány.

Dále jsou všechna výše uvedená data zapsána do registračního formuláře P21001 IP. Poté je nutné zaplatit státní daň ve výši 800 rublů a přiložit k žádosti doklad o zaplacení.

Poté musíte zvolit daňový systém. Pro období šetření existuje několik variant systémů, v tomto případě bude služba USN velmi výhodná ve formě "příjmů mínus náklady", protože práce na leteckém broušení jsou doprovázeny značnými výdaji na materiály. Tento přístup umožní trochu, ale stále zvýší výsledný zisk. Výběr daňového systému je potvrzen oznámením přechodu na USN.

Po podpisu všech dokladů je třeba je předat příslušnému úřadu pro registraci v místě bydliště.

Po skončení registračního postupu můžete pokračovat v provádění této činnosti.

Výběr umístění a polohy

Výběr místa, kde bude umístěno studium airbrushing, by mělo být provedeno z dostupných zdrojů. Ideální volbou bude centrum města s obrovským provozem. Nicméně, s řádným marketingem, studio, které se nachází v blízkosti spacích prostor, přinese také významný zisk. Geolokace tedy nemá žádný zvláštní význam.

Místnost v ateliéru musí splňovat určité požadavky. Přítomnost vlastní garáže a její další uspořádání výrazně sníží náklady. Při jeho nepřítomnosti existuje možnost volby mezi pronájmem budovy nebo budovy. První možnost celkových nákladů se bude rovnat plnohodnotnému vývoji přibližně za 5 let, takže pokud je podnik orientován z dlouhodobého hlediska, je výhodnější postavit si vlastní novou garáž.

Předpoklad by měl být podmíněně rozdělen na 2 zóny: pracovní a kancelářské. Celková plocha by měla činit přibližně 50 metrů čtverečních, přičemž nejméně 30 m2 by měla být přidělena pracovní oblasti.

Na pracovišti se bude provádět lakování, vybavení, materiály, zařízení bude umístěno. Kancelář bude sloužit k organizační práci, bude obsahovat veškerou potřebnou dokumentaci, počítače, místo pro práci s klientem a malý odpočinkový prostor pro čekání.

Místnost musí být vybavena hasicími prostředky, které jsou vyrobeny bez použití hořlavých materiálů. Zvláštní pozornost by měla být věnována dobrému osvětlení, větrání a vzduchotěsnosti, protože práce budou prováděny s toxickými materiály. Také je třeba se připojit k vodovodním, odpadním a elektrickým systémům. Výdaje na výstavbu areálu budou přibližně 600 000 rublů, za uspořádání kancelářské plochy - 200 000 rublů.

Zaměstnanci

Minimálně, při absenci vlastních dovedností jako aerografist, byste měli najmout pouze jednu osobu, která bude provádět malířské práce. Volba by měla být přijata zodpovědně, protože práce velitele určí pověst a prestiž společnosti. Velitel by měl mít pracovní zkušenosti, portfólio, dovednosti v práci s barvivy a speciálním vybavením. Také je vítána dostupnost výtvarné výchovy a dovedností v grafických a vizuálních editorech. To je nezbytné pro přípravu rozvržení a návrhových prací, protože tyto formáty jsou vhodné, pokud je to nutné, upravit, na rozdíl od výkresů na papíře. Plat by měl záviset na objemu splněných objednávek, avšak v průměru mistr letectva získá měsíčně zhruba 25 000-30 000 rublů.

Chcete-li usnadnit práci uměleckého umělce, měli byste najmout asistenta, který bude provádět sekundární funkce, jako je čištění místnosti, příprava povrchů pro malování, pomoc veliteli. Neexistují zde žádné zvláštní požadavky, lze si najmout specialisty jakéhokoli profilu, hlavními kritérii jsou zodpovědnost a péče. Plat tohoto zaměstnance bude 15 000 rublů měsíčně.

Konečně třetí manažer bude manažer. Jeho úkoly by měly zahrnovat vedení záznamů, zajištění provozu webové stránky společnosti, práce s klienty, nalezení nových objednávek, marketing a tak dále. Hlavními požadavky jsou přítomnost vysokoškolského vzdělání, pracovní zkušenosti, porozumění specifikám této činnosti. Mzdy z 20 000 rublů.

Měsíční mzdové náklady se tak pohybují kolem 60 000 rublů.

Zařízení

Počet zařízení pro letecké broušení obsahuje následující součásti:

 1. Airbrush. Jedná se o nástroj, který bude použit pro lakování materiálů. Chcete-li začít s univerzální airbrush s průměrem trysky 0,3 mm, můžete v budoucnu rozšířit rozsah modelů nebo použít vyměnitelné trysky. Cena je asi 10 000 rublů.
 2. Kompresor. Slouží k přívodu vzduchu. Cena je asi 10 000 rublů.
 3. Tlakový regulátor s redukčním ventilem. Je třeba kontrolovat tlak, pod kterým je barva aplikována. Cena je asi 2 000 rublů.

Také vynikající možností je koupit olejový filtr, odlučovač vlhkosti a vzduchové hadice. Ve výši nákladů na tyto komponenty nepřesáhne 8000 rublů.

Také byste měli koupit další zařízení, jako je držák airbrush na nože, rohože, příslušenství pro čištění airbrush a různá měření kontejnerů, osobní ochranné pomůcky (respirátor, rukavice, masky), tedy celkem asi 10 000 rublů.

Celkově mohou být náklady na vybavení přibližně 40 000 rublů.

Materiály

Hlavním spotřebním zbožím v leteckém broušení jsou barvy a ředidla.

Celkově lze všechny barvy pro rozstřikování vzduchem rozdělit do tří skupin: barvy na bázi vody, nitro barvy, umělecké barvy. Pro každé použití je jeho vlastní rozpouštědlo: voda - voda, nitrokrasok - speciální chemická rozpouštědla a umění je připraveno k použití.

Výhodou vody je jejich neškodnost, rychlé sušení, schopnost rychle nanášet několik vrstev. Nevýhody - když je voda zředěna, změní se odstín barvy. Nejoblíbenější značky jsou eXmix a Air Master. Cena je asi 200 rublů na 50 ml.

Nitro-barvy jsou dobré, protože okamžitě vyschnou. To vám umožní vytvořit jasný obraz. Ale jsou toxické, pronikají hluboko do povrchových struktur a vyžadují pro ně speciální rozpouštědlo. Známky - Fox, Air Master. Cena je asi 30 rublů za 15 ml.

A konečně, umělecké barvy nemusí být zředěny, štětce a airbrushes mohou být použity pro jejich použití, pro ně tam je množství odstínů, když suché, neměňte barvy. Hlavní nevýhodou je hustota, pro airbrush je třeba nejprve zředit. Acryl Art a eXmix jsou nejoblíbenější značky. Cena je 200 rublů na 100 ml.

Barvy doporučujeme začít nakupovat sady značného počtu barev, aby bylo možné dále určit nejoblíbenější a zaměřit se na jejich nákup.

Spotřeba nátěrových hmot závisí na složitosti výkresu a nelze je obecně počítat. Výkres může být velký nebo malý, skládá se z mnoha prvků, má mnoho barev. V průměru používají aerografové barvu na kapuci středně složité barvy asi 3 až 4 tisíce rublů.

Technologie pokovování

Před povrchem musí být povrch vyčištěn nečistotami a prachem, omyt a poté odmaštěn. Teprve poté by mělo pokračovat v postupu aplikace barvy na tělo.

Technika kreslení obrázku závisí na typu konkrétního výkresu. Může stříkat barvu pomocí airbrushu nebo stříkací pistole přes šablonu. Takové práce jsou univerzální a postrádají originálnost, nízké náklady a jsou velmi rychlé.

Také poměrně rychlou cestou je držet speciální filmy, které byly již předbarveny. Typicky se výkres vytiskne pomocí lisu a jeho umístění na vozidle se provádí řeznými prvky (je-li výkres velký). V tomto případě je další výhodou možnost rychle odstranit obrázek.

Klasická airbrush technika je dlouhé a pracné pracovní mistři s kartáčem, při němž se vzorek obrysy aplikované a barvení se provádí a stříkání airbrush barvy. Pomocí této techniky můžete nakreslit obraz jakékoliv složitosti a jedinečnosti.

Ve všech případech je však předběžná práce mistra vyhotovení rozvržení výkresu. Může být proveden na papíře nebo na počítači v speciálních programech. Poslední možnost je vhodnější, protože vizuálně zobrazuje klientovi vzhled auta s obrázkem a umožňuje provádět opravy v případě potřeby.

Reklama

Chcete-li propagovat studium airbrushing, potřebujete kvalitní reklamu.

Tato služba je nejlépe distribuována prostřednictvím internetu. Společnost musí mít své vlastní stránky, které jsou optimalizovány pro vyhledávací dotazy a musí obsahovat příklady prací a veškeré potřebné informace. Hnízdění, plnění a propagace by měly být prováděny odborníky, takže nejlepší možností je kontaktovat webové studio, ale tato služba bude stát 50 000 rublů a více.

Dobrou volbou je reklama v rozhlase a televizi. Návrat z těchto kanálů však není vždy odůvodněn prostředky vynaloženými na propagaci.

Také je možné tisknout a distribuovat tiskové produkty. Jeho hlavními rysy by měly být jas, dostupnost příkladů práce a kontaktní informace. Distribuce mohou provádět zaměstnanci nebo uzavírat vzájemné dohody s různými společnostmi z oblasti automobilového podnikání.

Nápady pro zvýšení zisku a přilákání nových zákazníků

Přilákat nové zákazníky, podpořit vznik stálé zákazníky a tím zvýšit zisk, je třeba v prvé řadě kvalita plnit rozkazy, protože dobré jméno v průvodci dělá celou společnost, a za druhé, aby provedla řadu dodatečných opatření.

Taková opatření mohou zahrnovat diverzifikaci služeb. Kromě leteckého lakování automobilů se můžete podílet na kreslení výkresů na jiných vozidlech, nábytku, sportovním zboží, domácích předmětech, zařízeních. To výrazně rozšíří cílové publikum.

Je také důležité, aby zákazníci zaváděli věrnostní programy, zejména vydávání diskontních karet, včetně kumulativní povahy.

Také příjemné vzpomínky na poskytovanou službu zanechávají nezapomenutelné upomínkové předměty s logem leteckého studia: hrnky, pera, poznámkové bloky, klíčenky a tak dále.

Další služby

Airbrushing samo o sobě je dodatečnou službou v různých obchodech s opravami automobilů, protože při provozu středně velkých podniků nevyžaduje značné náklady na vytvoření plnohodnotného místa pro poskytování takové služby. To vyžaduje minimum vybavení a jednoho odborníka.

Ve specializovaném leteckém studiu je dodatečnou službou rozšíření objektů, na které je kresba aplikována. Mohou to být motocykly, skútry, jízdní kola, příslušenství (například helmy), skateboardy, kryty mobilních telefonů a mnoho dalšího.

Také letecký umělec může poskytovat služby na silnici. Například umělecké malování interiéru.

Kromě toho může umělec s uměleckým štětcem uspořádat a uskutečnit mistrovské kurzy airbrush, zapojit se do výukové činnosti jménem společnosti.

Výpočet nákladů a zisků

Při organizaci práce aerografního studia budou počáteční náklady:

 • budova budovy - 600 000 rublů;
 • uspořádání kancelářské plochy - 200 000 rublů;
 • vybavení - 40 000 rublů, spotřební materiál na začátku práce - 20 000 rublů.

Počáteční výdaje tak činí 860 000 rublů.

Měsíční výdaje jsou následující:

 • platit za personál - 60 000 rublů;
 • platby na bydlení a komunální služby - 5 000 rublů.

Celkové měsíční náklady činí 65 000 rublů měsíčně.

Cena leteckých služeb se liší v závislosti na složitosti a velikosti obrazu, na ošetřovaném povrchu, takže obraz může stát od 5 000 do 30 000 rublů. Cena je ovlivněna spotřebou materiálu a časem práce. Cena materiálů činí přibližně 20% nákladů na službu. Velmi složitý výkres může být proveden několik dní.

Také další poplatek za vytvoření návrhu pro jednotlivé objednávky: cena za tuto službu se pohybuje od 1 000 do 10 000 rublů.

Vzhledem k tomu, že poptávka po službách aerografů není sezónní, očekává se plné pracovní zatížení zaměstnance s řádným pokrokem. Měsíční airbrushing studio tak může přinést až 200 000 rublů tržeb. Po odečtení nákladů, jakož i vynaložených finančních prostředků na podporu, čistý měsíční příjem může dosáhnout 100 000, respektive projekt vyplatí během prvního roku.

Výhody a nevýhody podnikání

Hlavní výhody airbrushing jako typ podnikání jsou nízké náklady na zahájení podnikání, popularitu a poptávku po službách v různých kategoriích obyvatelstva. Tento projekt se může rychle vyplatit. Kromě toho existuje možnost rozšíření podnikání diverzifikací služeb objektů, protože není nutné omezovat barvení automobilů.

Mezi hlavní nevýhody mohou být jak vnější rizikové faktory (kolísající poptávka, pokles kupní síly, tvrdé konkurenci, vznik podobného a méně nákladné způsoby kreslení, atd) a domácí: neschopnost najít kvalitní master aerografista, chyby v práci vedoucí k poklesu pověsti, možnost opustit kapitána, aby otevřel vlastní podnikání po vývoji určité zákaznické základny.

Bez kterého není možné si představit podnikání související s aplikací airbrushing na auto?

Kreslení výkresů na automobilech a jiných plochách, nebo prostě airbrushing - dnes je ziskové a slibné podnikání. Mnoho moderních lidí je ochotno vyjít z davu, zabarvit auto nebo motocykl s originálním uměleckým dílem. Proto je důvod považovat tento podnik, který má šance na rozvoj, za podrobnější.

Podstata podnikání

Organizování takového druhu podnikání není obtížnější než kterýkoli jiný. Stačí pouze pochopit hlavní aspekty, které jsou pro začátek nezbytné, a vývoj a úspěch přicházejí se zkušenostmi a pravidelnými zákazníky. Vzduchotěsnost je sama o sobě celkovým uměním, a proto kromě podnikatelské složky v tomto oboru jsou důležité i další věci, například profesionalita zaměstnanců.

Pokud vynecháte detaily a nuance, můžete identifikovat hlavní podstatu, která vám pomůže pochopit, co je podnikání. Zde je na první pohled vše velmi jednoduché - zákazník dává auto, objednává obraz, získá konečný výsledek a zaplatí za službu. Ale je to jen špička ledovce. Celá činnost airbrushing může být podmíněně rozdělena na několik komponent, z nichž každá vyžaduje finanční investice a kompetentní vedení. Bez řádné pozornosti a pečlivé přípravy takový podnik nikdy neoprávňuje investované prostředky a úsilí. Aerografie přináší nejen zisk, ale i neziskové. Abychom tomu zabránili a abychom dosáhli určitého úspěchu, je nutné každou složku brát v úvahu podrobněji.

Součásti podnikání

Každé podnikání se skládá z mnoha komponent a profesionální airbrushing není výjimkou. V tomto případě můžeme rozlišit následující hlavní aspekty:

 • prostor;
 • vybavení;
 • spotřební materiály;
 • zaměstnanců;
 • kompetentní inzerci.

Z každé z těchto komponent závisí celkový úspěch podnikání, takže pod každým z nich se posuzuje podrobněji.

Místnost s airbrushingem

Místnost airbrush je možná nejdůležitější a nákladná otázka pro zahájení tohoto podnikání. První věc, kterou musíte rozhodnout, je vybrat správné místo. Pokud je to možné, takové podnikání je nejlépe organizováno v blízkosti centra města a daleko od konkurenčních firem. Zákazníci by neměli mít žádné potíže při hledání vaší společnosti. Nedaleko je žádoucí uspořádat malé parkoviště pro ty, kteří k vám přišli pouze pro informaci, a pro ty, kteří již nechali auto na airbrushing.

Samotná místnost by měla mít dostatečné rozměry pro umístění vozu a vybavení, jakož i pro volný pohyb umělce. Existují tři možnosti:

 • získání hotových prostor;
 • pronájem;
 • nezávislé konstrukce.

První a poslední možnost vyžaduje velký počáteční kapitál, který ne každý má. Dnešní pronájem je však nejoblíbenější a cenově dostupnější způsob, jak získat požadované prostory k dispozici.

Dalším krokem je organizace opravy v místnosti. Všechny vnitřní povrchy musí být zakončeny materiálem, který nebude sbírat prach, absorbovat vlhkost a ztrácet teplo. Barva stěn a stropů je žádoucí, aby byly bílé, zatímco by neměly být bleskovány ze světelných zdrojů.

Důležitým bodem je zařízení pro správnou ventilaci a filtraci vzduchu. Místnost by měla být dodávána pouze s čistým vzduchem bez prachu a vlhkosti. Vnitřní vzduch je také žádoucí pro filtrování, pro tento účel existují speciální hydraulické filtry, které jsou dokonale vyčištěny z rozpouštědlových par a barevných mlh.

Stejně důležitá je i organizace správného osvětlení. Aerografie vyžadují umělce velkou přesnost a efektivitu a špatné osvětlení nepřispívá ani k prvnímu, ani k druhému. Světlo se nejlépe provádí na základě fluorescenčních zářivek. Zdroje by měly být rovnoměrně umístěny na stropě a stěnách. Světlo by mělo klesnout stejně na všechny prvky automobilu.

Zařízení a spotřební materiál

Trochu levnější bude stát vybavení a zásoby, ale zde je spousta drobností, z nichž každá záleží. Většina zařízení a spotřebního materiálu je nejlépe zakoupena konzultací osoby, která bude pracovat přímo s airbrushing. Hlavní zařízení, které bude nutné spustit, je uvedeno v následujícím seznamu:

 • vysoce kvalitní airbrush;
 • kompresor se stabilizátorem tlaku;
 • stříkací pistole;
 • nástroj pro odstraňování koroze a přípravu těla;
 • sady barev;
 • počítač s editory obrazu;

Pokud jde o airbrush, musí tento nástroj rozhodně vybrat umělec. Přístroj by měl být uživatelsky přívětivý. Kromě toho musí být schopen ho přizpůsobit a dovedně pracovat pro ně. Barvy jsou také důležité, protože barvy a odstíny pro umělce jsou srozumitelnější než pro podnikatele.

Vše ostatní lze získat nezávisle, řídí se zkušenostmi jiných lidí. Pokud jsou plány na podnikání vážné, pak si koupit vše levné nestojí za to. Zkušenosti ukazují, že takové úspory vedou k velkým ztrátám. Například levný kompresor, který má tlakové skoky, nemůže v žádném případě zajistit dobrou kvalitu obrazu, i když je váš umělec skutečný.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat stříkacím pistolím, které budou potřebné k přípravě povrchu. Proto budete muset zakoupit zbraň, která bude používat půdu. Velmi odlišné parametry pro výběr stříkací pistole pro aplikaci substrátu a pokrytí vzorku lakem. Jeden levný nástroj zde nedosahuje dobré kvality a umístění zákazníků.

Zaměstnanci

Ti, kteří již dlouho pracují, mohou s jistotou říci, že dobrá pracovní síla je nejdůležitější složkou nějakého podnikání. Zvláště aerografie vyžadují nejen schopnost pracovat se zařízením, ale uměleckým talentem, který ne každý má. Takže nábor začíná umělcem. Kde to mohu najít?

Můžete vyzkoušet tradiční způsoby - odesílání reklam pro tisk zdrojů nebo Internetu. A můžete jít do práce s kreativitou. Rozhlédněte se - dnes je spousta mistrů, kteří opouštějí své výtvory na zídkách a plotech města. Často umělci umisťují své pseudonymy pod mistrovská díla, na kterých se mohou nacházet v sociálních sítích a tak dále.

Kromě umělce je žádoucí najmout si osobu, která má zkušenosti s opravou těla. Často před použitím vzduchového broušení může být zapotřebí postup, jako je odstranění koroze, vyrovnávání zbytků a podobně.

Pouze zkušená osoba se s tímto úkolem může vyrovnat kvalitativně. Abyste nevynaložili další zaměstnance, můžete řídit zákaznická vozidla nejbližšímu servisu. Náklady na jejich služby však vždy nezaplatí peníze.

Ve zbytku se můžete spolehnout na sebe. Protože ve většině případů není airbrushing obchodem, kde potřebujete velký personál s účetními, sekretáři, zástupci a jiným kancelářským plánem. Všechny obchody s finančními, dokumentačními, reklamními a dalšími detaily můžete svěřit sobě. Přinejmenším se doporučuje v počátečním stádiu vývoje, dokud se podnik nezvýší.

Reklama

Navzdory skutečnosti, že tato součást podnikání je poslední věcí, reklama je jedním z nejdůležitějších aspektů podnikání. Pokud máte alespoň nejvíce diskrétní umělce a vysoce kvalitní drahé vybavení, nikdo nepřijde k vám, pokud nebudete deklarovat své služby potenciálním zákazníkům.

Možnosti moderní reklamy jsou nekonečné. Můžete použít své stránky, reklamní bannery a sociální sítě, navíc inzerce v městských tiskovinách nebude nadbytečná. Nezapomeňte na billboardy.

Bude dobré konat kvalitní výkres, umístěný přímo ve vašem areálu, který bude viditelný při procházení a přitahuje pozornost motoristů.

Vyhlídky

Závěrem můžete uvést několik možností nebo předpovědi pro rozvoj podnikání v oblasti leteckého broušení. Faktem je, že toto umění získává popularitu nejen mezi motoristy. Později bude možné kreslit kresby na jiných objektech a objektech. Mnoho lidí, kteří jsou vedeni stejnou touhou vyčlenit se z davu, objednat originální kresby na bráně své garáže, ozdobit stěny domu nebo ozdobit interiér.

Aerografie na autě jako způsob, jak vydělat peníze

Každý člověk chce být mezi davem, touha po individualitě ovlivňuje účesy, oblečení a dokonce i auta. Chcete-li udělat originální účes, jděte do kosmetických salonů, abyste změnili šatní skříň - na obchody s oblečením a jak individualizovat své auto? V posledních letech se více a více majitelů automobilů obrací k umělcům, kteří s pomocí airbrushingu dělají železné koně jedinečné. Výkres může být cokoli: krajina, fragment z filmu, obraz zvířat, komiksy a mnoho dalšího. Aerografii jako podnik se úspěšně rozvíjí. Proto v dnešním článku vám řekneme, jak vydělat peníze.

Kde začít?

Důvody pro adresu autora autora mohou být velmi odlišné: individualizace, tělesné vady, dodatečné pojištění proti krádeži (takové vozy jsou jednodušší najít). Nyní se jedná o servis - pneumatiky s airbrushem, když se pneumatika aplikuje na stranu pneumatik, což také dává velkému efektu vozu. Výkres můžete použít pomocí světelných barev - v tomto případě bude vidět v noci bez dodatečného osvětlení.

V noci kresba, namalovaná světelnými barvami, přiláká pozornost všech kolemjdoucích

Pokud jste sami umělec, nebo máte dovednosti kreslení, pak zvládnutí airbrushing nebude těžké. Koneckonců, je to jen způsob kreslení obrázku vybraného majitelem automobilu. V ideálním případě by umělec měl umět kreslit nejen album, ale také vlastní programy: Corel Draw a Photoshop. Je také žádoucí získat několik masterů od zkušených mistrů.

V případě, že nevíte, jak nakreslit, můžete si najmout odborníka na airbrush, který udělá práci za plat. Na vás pak bude organizační a finanční stránka obchodu: budete muset najít místo pro dílnu, koupit barvu, přilákat zákazníky. Umělec v tomto případě je třeba zvolit velmi pečlivě, protože jeho práce ovlivní loajalitu klientů a tím i příjmy. Je žádoucí, aby měl album se vzorky nebo příklady výkresů, stejně jako portfolio dokončené práce pro klienty.

Dobře víte, jak kreslit nejen chlapy, dívky, airbrushes přístup k práci zodpovědnější a jsou schopni se prezentovat

Před vykreslením obrazu musí být připravena plocha vozu - pro to budete potřebovat správce opravy karoserie, protože kvalita vzduchového broušení přímo závisí na způsobu zpracování karoserie. Pokud nejprve nebude možné platit za služby tohoto pána, můžete požádat o speciální dílny, kde za poplatek bude auto připraveno k malování.

Největší nevýhodou airbrushing je cena za službu. Po poškození výkresu může být obnova majiteli slušná částka. Také před nakreslením si musíte uvědomit, že proces prodeje automobilu se může stát obtížnější, protože nový majitel nemusí ocenit tvůrčí impulsy.

Dílna

Aby se mohl angažovat v aerografii, podnikatel bude vyžadovat prostor o rozloze nejméně 30 metrů čtverečních. Běžná garáž ve družstevním nebo bývalém autoservisu může přijít. Ať si vyberete některou místnost, musíte zvýšit osvětlení, protože odborník bude potřebovat dobré světlo pro práci s kresbou.

Pozornost by měla být věnována čistotě v dílně, v ní by neměly být žádné prachové částice, protože její částice, pokud se na povrchu vozu dotknou, mohou zničit obraz. Proto musí být podlaha pokrytá dlažbou nebo alespoň betonována. Pro poskytování vysoce kvalitních služeb je nutné použít sušicí komoru, která urychlí práci na výkresu. Na území je nutné zorganizovat uměleckou studii, ve které může s klientem diskutovat o náčrtu a ukázat mu vzorky. Místnost by měla být pohodlná: počítač, pohodlné židle, chladič.

Zařízení

Zařízení pro airbrushing bude stát podnikatel ve výši asi 50-60 tisíc rublů

Pro tuto firmu bude zapotřebí následující zařízení:

 • Airbrush. Působí jako rozprašovač, rozdíl je pouze v úzkém rozmezí nástřiku barvy. Dobré zařízení bude stát 12-15 tisíc rublů.
 • Nádrž se stlačeným vzduchem.
 • Kompresor, který vytvoří potřebný tlak vzduchu pro stříkání barvy. Náklady na to je od 8 do 12 tisíc rublů.
 • Kartáče, barvy, válečky, šablony, rozpouštědla, směšovací nádoby, odmašťovadla, laky. Veškerý spotřební materiál bude stát 30 až 40 tisíc rublů. Hlavní náklady padnou na barvu, na ní nemůžete zachránit, protože to ovlivňuje kvalitu vzduchového broušení.

Technika kreslení

Po výběru výkresu vytvoří průvodce počítačový model výkresu tak, aby klient viděl, jak vypadá jeho auto s airbrushingem. Pokud je majitel spokojený s obrázkem, začne technická práce připravovat stroj pro kreslení. Obvykle se odstraní starý lak a dokonce i starý nátěr, štěrbiny a zbytky jsou odstraněny, všechny praskliny jsou rozřezány. Pokud se tyto práce neprovádějí, výkres bude poškozen vadami.

Když se provádí předbarvení, použije se kresba. V případě potřeby umělec připraví šablony některých prvků. Složitým výkresem se barva nanáší vrstvou po vrstvě a spojuje prvky dohromady. Odbornost airbrushu spočívá v tom, že další vrstvy jsou na stejné úrovni jako hlavní barva na povrchu vozu. Doba trvání kresby závisí na její složitosti, může to trvat několik dní nebo dokonce týdnů. Je třeba mít na paměti, že lak a lak musí ještě v uzavřeném prostoru vyschnout.

Cena za služby

Je velmi obtížné vytvořit přesné ceny pro služby airbrushing, protože stupeň složitosti výkresových výkresů je jiný, což znamená, že cena bude odlišná. Průměrná cena za metr čtvereční se pohybuje mezi 15 a 20 tisíc rublů. Náklady mohou záviset nejen na oblasti malby, ale také na prvcích zvolených pro vzduchové rozstřikování (kapuce, dveře, křídla). Když mluvíme o leteckém stříkání motocyklu, pak jeho obraz je asi 30 tisíc rublů.

Chcete-li malovat motocykl, bude klient muset rozdělit s 30 tisíc rublů

Důležitým faktorem pro tvorbu cen bude přítomnost či absence konkurence ve městě, protože každý chce klientovi lákat jakýmikoliv prostředky, včetně akcií a nízkých nákladů na práci. Nicméně před tím, než snížíte cenu, musíte analyzovat práci konkurentů, protože nemusí být lepší, což znamená, že vaše služby budou ospravedlnitelně dražší.

Reklama

První věc, kterou musíte udělat, je dát obrázek na váš vůz a na zadním skle označit název firmy a telefon - to bude dobrý způsob, jak propagovat služby. Za značnou slevu mohou někteří zákazníci souhlasit, že udělají totéž, čímž se zvýší pokrytí území.

Je nutné vytvořit partnerství s prodejci automobilů, kteří prodávají nové a ojeté vozy, protože procento manažerů objednávek může inzerovat vaši dílnu a dokonce zobrazit portfolio. Můžete spolupracovat s autoservisy, kde zákazníci mají zájem o překrývající se vady. Všichni klienti musí opustit vizitku, kterou mohou předat svým přátelům. Můžete uvažovat o reklamě v médiích, v garážových družstvech, v mycích automatech a službách.

Reklamní agentury se mohou také zajímat o vaše služby, protože již existují inzerenti, kteří jsou ochotni přitahovat pozornost tak neobvyklým způsobem. Zisk v tomto případě lze rozdělit s inzerenty, kteří objednávku zadali. Aerografii lze aplikovat nejen na automobily a motocykly, ale také na garážová vrata, ploty, snowboardy, kryty notebooků. Nyní je popularita získává aerografii v bytech a domech.

Chcete-li přilákat zákazníky, musíte vytvořit vlastní stránky s příklady děl, recenzí zákazníků, videí a fotografií. Je-li to nutné, platí za služby obchodníků a promotérů. V případě, že práce bude dělána opravdu dobře, pak bude fungovat ústně, což přinese společnosti dobrý zisk.

Výnosy a náklady

Chcete-li začít podnikat, stačí 80-100 tisíc rublů na nákup nátěrových a jiných spotřebních materiálů, vybavení, pronajmout si pokoj a zaregistrovat právnickou osobu. Pokud máte vlastní prostory, náklady mohou být sníženy o 20-30 tisíc rublů. Nekomplikované místo bude stát 30 až 40 tisíc rublů, jeho propagace - 10-15 tisíc, vybavení a spotřebního materiálu - 50 tisíc rublů. Také měsíčně je nutné platit plat umělec - 20 tisíc rublů + úroky z práce, platit nájemné.

V průměru získává studio airbrushing 200 - 400 tisíc za měsíc, ale pro to se musí dokázat na trhu, aby získalo publikum, které trvá od 2 do 6 měsíců práce.

Protože jsme byli schopni zajistit, aby airbrushing byl dobrý způsob, jak vydělat, takže pokud jste umělec, nebo víte, kde ho najdete, pak stojí za to přemýšlet o dokonalém výhledu příjmů. Možná tvůj první milion číhá v této výklenku.

Aerografie jako podnik v záložkách

Jedním ze směrů moderního umění je restyling starých vozů se stylovým a estetickým vzhledem. Tento typ činnosti se nazývá airbrushing. Dnes airbrush je právem považován za jednoho z nejslibnějších typy podnikání: zkoumá několik nejvyhledávanější technikem nebo najímání kvalifikovaných pracovníků, ctižádostivý podnikatel může začít vlastní podnikání od nuly, jak se na první zisk v prvních měsících provozu.

Vzduch jako druh činnosti: typy a rysy

Aerografie - kreslí obrázek na těle vozidla pomocí speciálních zařízení a nátěru. Vytvořený rukama profesionálního mistra, tento výkres představuje skutečné umělecké dílo, navíc tento typ designu umožňuje skrýt některé nedostatky v povrchu vozu a dokonce snižovat riziko jeho únosu. Hlavním argumentem ve prospěch malování svého železného koně pro většinu motoristů je však stále estetická součást.

Ve skutečnosti vše, co potřebujete k zahájení vlastního malování automobilů, je získání potřebných znalostí a dovedností, získání specializovaných postřikovačů a malování a nalezení místa pro práci.

Většina majitelů automobilů si na těle vybrat monochromní nebo vícebarevný tisk. První možnost umožňuje vytvořit krásnou hru polotónů a odstínů, druhá umožňuje vám dát vůz jakékoliv barvy, jas a sytost. Kromě těchto dvou hlavních typů stojí za to zvládnutí dalších souvisejících technik, včetně světelného, ​​objemového vzduchového broušení, pro které se používají barvy jiného typu. Existuje také tzv. Filmová pseudo-aerografie, která napodobuje nátěr barvou a je prováděna rychleji a jednodušeji.

Pokud se podnikatel samostatně angažuje ve vytváření airbrushing, může si vybrat pouze jednu nebo dvě základní techniky, které se vyvíjejí tímto směrem. Ale pokud plánujete plnohodnotné studio s celou řadou specialistů, je žádoucí pokrýt celou škálu služeb, která mu zaujmou pevnější místo.

Otevření leteckého studia poskytuje několik významných výhod:

 • relativní volné místo v kombinaci s neustále rostoucí poptávkou po tomto druhu služeb je potenciálně poptávkou a výnosem;
 • nízké náklady na začátku;
 • možnost získat vysoký a stabilní příjem;
 • není třeba získat velký počet povolení a licencí.

Existují určité nevýhody tohoto druhu činnosti. Vzduchotechnika bude proto významná především pro velká města, neboť tato nákladná služba ještě není v malých osadách žádaná. Navíc, aby si získal vedoucí pozici ve svém podnikatelském segmentu, je nutné poskytovat opravdu kvalitní služby, které by mohly zaměstnávat kvalifikované profesionály. Relativní sezónnost podnikání se také týká jeho nedostatků - největší špička objednávek spadá na podzim a na jaře, v jiných obdobích roku je nutné aktivně přitahovat zákazníky.

Vlastnosti studia airbrushing

Salon pro vytváření výkresů na karoserii vozidla musí mít dobře zavedený pracovní postup. Pozornost na detail a přesné plnění zadaných úkolů bude hlavními podmínkami pro rozvoj podniku.

Průběh práce odborníků leteckého studia bude zahrnovat tyto etapy:

 • příjem od zákazníka informace o jeho přání týkající se povahy výkresu, jeho vzhledu a umístění;
 • vytvoření náčrtu budoucí kresby s ohledem na přání zákazníka a doporučení velitele. Když je nalezeno požadované řešení, je aplikováno pomocí speciálního počítačového programu na karoserii vozidla, aby se zjistilo budoucí výsledek;
 • po schvalování a schvalování náčrtu zákazníkem, proces kreslení obrázku na karoserii vozidla. Nejprve však obě strany uzavřou smlouvu, ve které předepisují všechny podmínky, včetně informací o technickém stavu stroje a požadovaném výsledku. Existence takové smlouvy výrazně snižuje riziko nepřiměřených nároků zákazníka;
 • příprava povrchu karoserie pro lakování. Tato fáze zahrnuje odstranění všech druhů závad a maximální vyrovnání povrchu;
 • kreslení vzoru zvolenou metodou;
 • pokrytí povrchu lakem na vrcholu vzorku v případě, že se provádí aerografie konstantního typu. Chcete-li vytvořit dočasný výkres, toto pokrytí není potřeba.

Kromě klasického leteckého broušení, což je technicky složitý proces, který vyžaduje velké množství materiálových zdrojů a času, mnoho studií také používá digitální verzi. Zahrnuje kreslení výkresu speciálním robotem, který při výpočtu všech technických vlastností povrchu vytváří virtuální model budoucího výkresu a poté v lakovací komoře provádí celý základní malířský postup.

Navzdory skutečnosti, že hlavním směrem činnosti by měla být aerografie karoserií, má smysl zavádět další služby, včetně dekorace motocyklů, helmy a dokonce i vytváření výkresů na notebooku a jiných typech strojů a elektroniky.

Navzdory této jednoduchosti digitálního airbrusingu, jak ukazuje praxe stávajících studií a soukromých mistrů, jsou klasické metody více poptávané. Kromě toho je klasické letecké broušení hodnoceno vyšší, což znamená, že náklady na tuto práci budou mnohem větší. Proto je na prvním místě vyvíjena a nabízena potenciálním zákazníkům.

Podnikový plán a finanční výpočty

Před vypracováním podnikatelského plánu, který se stane základem podnikatelské strategie, je nutné studovat výši plateb za aerogramové služby na moderním trhu a jejich nákladovou cenu.

Ceny automobilového airbrushingu jsou určeny několika faktory:

 • technologie a složitost výkresu, včetně počtu použitých ozdobných prvků;
 • počáteční stav laku a nátěru automobilu;
 • Množství barvy a jiného spotřebního materiálu použitého k vytvoření výkresu.

Při sestavování finančních výpočtů a stanovení nákladů na poskytnutí služeb je třeba vzít v úvahu průměrnou cenu studií airbrush:

 • malování a malování jedné z částí stroje (například kapuce, dveře nebo kryt rezervního kola) - 250 - 400 dolarů;
 • airbrush motocyklu - 1 100 dolarů v plné výši nebo 650 - jedna nádrž;
 • vytvoření dekorativní malby elektroniky a smartphonů - 65 - 100 dolarů;
 • dekorace motocyklové přilby - až 200 dolarů.

Vzhledem k těmto sazbám můžete určit, kolik to bude stát za dekoraci jiných malých předmětů, které mohou být také zdobeny malbou.

Ve stejné fázi se počítají časové náklady na každý typ práce, což také ovlivňuje výši výdělku. Takže v závislosti na objemu a složitosti díla bude jedna objednávka trvat 5-12 dní, čímž se vytvoří 2 až 6 dekorativních malířů za měsíc, jeden odborník si může za měsíc vydělat od 1 700 do 3 000 dolarů. Není-li majitel ateliér a pracuje pro pronájem, obdrží určitou část vydělaných prostředků stanovených v procesu pronájmu.

Mělo by být zapamatováno, že úspěch studovny airbrushing závisí na několika různých faktorech. Patří mezi ně - profesionalita mistrů, řada služeb a efektivita zaměstnanců podniku; charakteristiky cílového publika, přítomnost silných konkurentů, regionu a některých dalších.

Podle finančního plánování je třeba podnikat následující investice:

 • nákup nářadí, kombinézy a spotřebního materiálu - až 300 dolarů na začátku. Následně bude soubor nástrojů pravidelně doplňován, ale měsíční částka bude mnohem nižší;
 • reklamní kampaň. Pouze vývoj stránky studia bude stát 475 dolarů;
 • Dodatečné náklady, včetně registrace IP - až 200 dolarů.

Pokud zakladatel najímá zaměstnance a nezúčastňuje se na této činnosti samostatně, je nutné zahrnout do podnikatelského plánu platy zaměstnanců a nadcházející daňové odpočty. V běžných výdajích je také nutné zahrnout platby za služby a některé související náklady.

Tento plán je určen těm podnikatelům, kteří nepotřebují pronajmout si prostor pro studio a otevřou si práci ve vlastní dílně nebo garáži. Pokud potřebujete další pronájmy, musíte přidat do tohoto plánu od 200 dolarů nebo více za měsíc, v závislosti na vlastnostech prostor. Pokud shrnete všechny nezbytné náklady na zahájení podnikání, celková výše investic by měla činit asi 2 tisíc dolarů.

Obecně platí, že s ohledem na minimální počáteční investice a dlouhodobý poměrně vysoký příjem, investice do otevírání podniků se splácejí během prvních 2 měsíců, po níž letecké studio přinese čistý příjem.

Stupně otevření studia Airbrush Studio

Podnikatelský plán pro otevření studovny airbrushing zahrnuje následující hlavní etapy:

 • registrace podniku jako OP (možnost LLC je možná, avšak individuální podnikání je v tomto případě racionálnější);
 • příprava prostor pro zahájení studia (v případě potřeby - pronájem);
 • nákup vybavení a materiálů;
 • v případě potřeby - najímání specialistů;
 • reklamní propagace.

Registrace podnikání začíná vyplněním žádosti o zvláštní formulář na územní orgán federální daňové služby. Registrace PI umožňuje vyplnění formuláře P21001, který lze získat u úřadu tohoto orgánu nebo na jeho oficiálním webu. Při sestavování žádosti představí budoucí podnikatel své osobní údaje a označuje kód podle klasifikátoru OKVED odpovídajícím druhu vybrané činnosti. V případě otevření airbrushing studio bude příslušný kód 96.09 (http://okved2.ru/kod96.09.htm). Kromě žádosti budoucí OP poskytne kopie cestovního pasu, TIN, kopii platby státního poplatku a pokud plánuje okamžitě přejít na zjednodušený daňový režim, dodatečné prohlášení. V některých případech požadují zástupci daňové kontroly další dokumenty. Registrace podnikání ve formátu IP trvá až 3 pracovní dny, po které žadatel obdrží příslušné osvědčení a může zahájit činnost. Registrace právnické osoby bude zapotřebí, pokud zakladatel plánuje vytvořit podnik velkého rozsahu, například síť studií nebo zakladatelé budou mít více než jednu - v tomto případě nebude možné vytvořit formu individuálního podnikání. LLC je však mnohem komplikovanější při registraci a pravidelném hlášení, takže ve všech ostatních případech se doporučuje zastavit ve formátu IP.

Vzduchotevní studio by mělo mít dostatečnou velikost pro umístění alespoň jednoho stroje, stejně jako speciálního vybavení. Nejlepší možností pro začátečníky v tomto podnikání bude proto jeho vlastní nebo pronajatá garáž, vybavená všemi potřebnými pro práci s automobily.

Chcete-li začít pracovat, musíte si zakoupit speciální zařízení a spotřební materiál. Nejprve - stříkací pistole, airbrushes, kompresor, šablony, kartáče, barvy, mycí kapaliny, brousicí listy a další. Při nákupu materiálů nezapomeňte, že jejich kvalita velmi určuje budoucí výsledek. Proto byste měli nejprve studovat trh, požádat o zkušenosti zkušených mistrů a vybrat spolehlivého dodavatele.

Reklama a propagace: marketingové strategie

Většina potenciálních zákazníků studovny airbrushing patří mladší generaci, která využívá možnosti internetu k nalezení správných informací. Proto je hlavní síť nástrojů pro podporu podnikání celosvětovou sítí. Nejprve musíte vytvořit vlastní webové stránky. S jeho pomocí bude podnikatel schopen šířit informace o službách společnosti v síti, poskytovat informace o cenách a různých propagačních nabídkách a sdílet s potenciálními klienty příklady své práce. Pokud plány zakladatele leteckého studia nevytvářejí vlastní webové stránky, můžete najít ekonomičtější alternativy. Chcete-li například propagovat své služby v sociálních sítích. Takže pro dnešní dne nejúčinnější jsou účty v programech Instagram, Facebook a některé další sociální sítě. Údržba stránek na těchto stránkách a jejich propagace v celosvětové síti mohou být svěřeny odborníkům nebo se zapojit do této činnosti nezávisle. V sociálních sítích můžete umístit své vlastní portfolio - konkrétní příklady děl budou nejlepším reklamním nástrojem.

Venkovní reklama také efektivně přitahuje zákazníky, zejména pokud mají příslušnou teritoriální polohu. Například, billboardy a billboardy jsou vhodnější umístěny v blízkosti refuellings, pneumatiky obchody a auto obchody - kde bude maximální koncentrace potenciálních zákazníků.

Použití médií k inzerci vlastních služeb je tradiční, ale velmi účinnou metodou. Cenově dostupné a efektivní bude umístění krátkých reklam v rozhlase nebo reklamy v novinách. Distribuce tiskových reklamních produktů z finančního hlediska bude o něco levnější než venkovní reklama. Vytvoření vývěsní tabule nebo bigboard a montážní práce bude vyžadovat zhruba 15 tisíc rublů a distribuci letáků nebo letáků v místech významné koncentrace lidí - do 10 tisíc, s přihlédnutím k jejich objednávce a výrobě. Vytvoření a propagace účtu v sociální síti stojí asi 5 tisíc.

Dokonce ještě před tím, než podnik zahájí svou činnost, je nutné aktivně podporovat její služby. Jednou z nejlevnějších, ale efektivních reklamních metod bude bezplatný seznam vozů přátelům a známým. Taková vizuální reklama přiláká pozornost k aktivitám studia.

Pod vedením takového podnikatelského záměru a pečlivě prozkoumali stávající trh, můžete otevřít plnohodnotné studio a vylepšit a vyvíjet jej v budoucnu. Tato slibná odvětví činnosti umožní rozšířit podnikání a následně vytvořit celý komplex center pro integrované dekorativní služby.