Co je aerotube a jak je uspořádáno?

Aerodynamický tunel je moderní sportovní a zábavní zařízení napodobující volný pád, stejně jako dlouhý skok s padákem. Zatímco tato zábava je poměrně rozpočtová, přesto může přinést obrovské množství pozitivních emocí, vyzkoušených několika extrémy. Mnoho z této popularitě přispívá minimum kontraindikací, stejně jako velké množství pozitivních vlastností, včetně blahodárných účinků na lidské zdraví - aerotruba pracuje takovým způsobem, že tělo plovoucí prochází fyzickou zátěž, díky čemuž po letu je označen svalovou únavu a spalování více kalorií.

Jak je uspořádána aerodynamická trubka

Aerodynamický tunel je speciální konstrukce ve formě vertikální, prostorné trubky, v dolní části je umístěn super výkonný ventilátor. Díky tomu je uvnitř potrubí vytvořen proud vzduchu, rychlost pohybu vzduchu je asi 200 km / h. Přesto, aby zvedl lidské tělo do vzduchu, a držet po dlouhou dobu, a rychlost proudění vzduchu 160 km / h. Navíc můžete změnit míru pádu pomocí změny v představě. Milovníci padáku nás ujišťují, že se jedná o pocit, který cítíte při volném pádu, například při skákání s padákem.

Když mluvíme o materiálech, používáme speciální sklo pro konstrukci aerotube, což umožňuje zaručit maximální pocit volného letu. Aerotube je obecně navržena tak, aby nepředstavovala pro člověka nejmenší nebezpečí, což potvrzují řada vědeckých a praktických testů.

K dnešnímu dni existuje velké množství různých typů aerotrans, na jejichž základě závisí velikost letového pásma, tj. Jeho výška a průměr. Když hovoříme o minimálních hodnotách, pak by měl být průměr otevřeného potrubí alespoň 2,2 metry. V zásadě tyto ukazatele dost pro osobu jakýchkoli parametrů (i když si představit, že létající výška je větší než 2 m, v-letu lidské tělo má nějaký postoj - nohy ohnutý pod úhlem 45 °, a ruce 90, takže prostor bude stačit ). Výška potrubí se také liší v závislosti na typu konstrukce, zejména minimálně 6 m. Pokud jde o výkonnější konstrukce, jejich průměr se pohybuje od 2,5 do 3 m. V některých případech může několik lidí letět v airtube najednou, pokud jde o profesionální stavby, jejichž výška dosahuje 9 metrů. Stojí za zmínku, že pro profesionální aerotrub používají mnohem výkonnější ventilátor a obecně, tato přitažlivost je jako zkušeného sportovce, kteří jsou schopni provádět různé kousky ve vzduchu. Pro začátečníky je lepší zvolit si nejmenší ukazatele - takže bude mnohem bezpečnější získat letu, než se přesunete na vážné návrhy.

Typy vzduchových trubek

K dnešnímu dni existuje velké množství vertikálních vzduchových trubic, které se používají pro různé účely - pro zábavu, pro výcvik nebo jako možnosti vojenského výcviku. Mezi nimi existuje několik typů:

Mobilní aerotruby - tato možnost je otevřený a je charakterizována silnou přívodem vzduchu a malý průměr letové zóny je asi 2 m Vzhledem k malé velikosti se používá poměrně často pro různé události, jako pobavení.. Mezi rysy tohoto designu je upozornit na zvýšené pozadí hluku, které může být někdy i po ruce, protože vytváří realističtější pocit volného letu.

Stacionární - tento typ aerotube je instalován na základové desce a vyznačuje se velkým průměrem letové zóny.

Pokud vezmeme v úvahu všechny typy aerotranů, a to nejen BAT (Vertical Aerotube) pro výcvik parachutistů, pak je lze klasifikovat takto:

 • podzvukové;
 • transonic;
 • transonic;
 • nadzvukový;
 • hypersonální.

Zde je metoda klasifikace rychlost a směr průtoku v pracovní části vzduchové trubky.

Jak bezpečný je let v letecké dopravě

Začátečníci se zajímají o to, zda jsou lety v aerotrantech nebezpečné. Jak výzkum a praktické použití ukazují, volné plovoucí v airtube, díky své speciální konstrukci, je naprosto bezpečný. aerotruby Přístroj umožňuje rostoucí lidské tělo, a to i v případě, že ventilátor je vadný a bude výrazně vypnutá, lehce spadnout na roštu, a to především vzhledem k proudění vzduchu. Také s těmito strukturami je nutně představovat instruktora, který kontroluje správné postavení osoby vzhledem k proudu vzduchu, a instruuje ho o pravidlech a hledání letu aerotrube. Podle těch, kteří tyto lety již vyzkoušeli, bezprostředně po prvních třech nebo čtyřech minutách je létání ve vzduchu naprosto přirozené a po několika zasedáních mohou lidé již bez instruktora létat samostatně.

Co může návštěvu zabránit

Samozřejmě, že za letu v aerodynamickém tunelu, existují určitá omezení, zejména se vztahuje k těhotenství, nadváha, nad 120 kg, trvající muskuloskeletální postižení převeden řadou zranění a poškození kostí, stejně jako pooperační stav. To platí také pro osteoporózu, která způsobuje křehkost kostí.

Navíc lidé, kteří jsou ve stavu intoxikace drogami a alkoholem, stejně jako ti, kteří trpí duševními chorobami, nemohou létat.

Pro všechny ostatní bude létání v airtube skvělou příležitostí získat spravedlivý podíl adrenalinu a ostré neobvyklé pocity. Tato zábava bude také skvělý dárek pro rodinu a přátele, což umožní bez nejmenšího nebezpečí nevysvětlitelného pocitu volného letu. Zvláště velmi oblíbené jsou dárkové certifikáty pro lety, které budou originálním darem pro každou dovolenou. Další informace o funkcích týkajících se letu v letadle naleznete v sekci Časté otázky

Aerotube - jak létat v airtube správně?

Oblíbenost padáku se prosadila, aby vytvořil design, který by poskytl příležitost prožít let bez skákání z výšky. Aerotube má jednoduchý design a používá se jako atrakcí, sportovní simulátor pro výsadkáře a samostatnou disciplínu.

Aerotube - volný let

Zařízení pro simulaci letu v důsledku umělého pohybu vzduchu se nazývá vertikální vzduchové potrubí. Existují různé verze zařízení, které mají průměr od 2 do 5 m. Výška antény je větší než 10 m. Rychlost proudění vzduchu se může pohybovat od 200 do 250 km / h a jeho motor se vytvoří velkým šroubem. Provozovatel ovládající potrubí může neustále měnit rychlost průtoku vzduchu. Aerodynamický tunel může být nafukovací (šroub je na spodní straně a jeho kryty trampolíny) a odsávání (šroub je umístěn nahoře a mřížka je na obou stranách).

Létání v potrubí nevyžaduje speciální trénink a stačí, abyste přišli na místo, poslouchat bezpečnostní techniky a podrobit se trochu tréninku. Zpočátku to nemusí fungovat, ale nemějte strach, protože to jsou nové pocity. Brzy tělo zvykne na pohyby a bude jasné, jak se pohybovat v toku. Aby nedošlo k poškození aerodynamické trubice, nedoporučuje se tam zůstat déle než 15 minut. Po několika minutách vznášení se můžete dozvědět, jak pohyb ovlivňuje let, naučit se správně otočit tok, pohybovat se nahoru a dolů a stále cítit, jaký je volný pád.

Pokud srovnáváte s seskoky v padáku, pak v aerotube můžete létat mnohem déle (až 15 minut). Přínosy, které lze získat při pravidelném využívání atraktivity:

 1. Existuje ztráta nadváhy, protože rychle spaloval kalorie. Studie ukázaly, že za půl hodiny, kdy jste v potrubí, můžete strávit co nejvíce energie jako běh maratonu na 42 km.
 2. Koordinace pohybu se rozvíjí a svaly se stabilizují. To se vysvětluje skutečností, že ve vzrůstajícím stavu se tělo cítí zcela odlišné.
 3. Existuje zlepšení v práci nervového systému a posilování imunity, protože během letu v těle se produkuje "hormon štěstí".

Aerotube - kolik let?

Pro lety v airtube nejsou prakticky žádné věkové hranice, a dokonce i malé děti, které jsou ve věku 4 let, se mohou těšit na takovou zábavu. Takový výcvik pro dítě bude užitečný, protože vzniká vývoj svalů, obratnost, likvidace psychofyzikálních svorek a další problémy. U aerotube není věk jediným omezením a je třeba vzít v úvahu váhu osoby, takže povolený limit je 25-120 kg.

Jak létat v airtube správně?

Velký význam má předběžné školení a výcvik zaměstnanců aerotube. Kromě toho, že pro dobrý let potřebujete odpočinout, musíte vědět, jak správně ležet ve vzduchu:

 1. Zaměření na tok by mělo být na žaludek a stále je důležitá deformace v pánevní oblasti.
 2. Chcete-li létat v airtube, držet ruce ve stejné rovině s tělem, ohýbat je na loktech v pravém úhlu. Důležité je, abyste nepoškozovali lokty a nerozrušili vodorovnou čáru.
 3. Zvedněte hlavu a podívejte se trochu nahoru. Nohy by měly být mírně ohnuté a umístěny o něco širší než ramena. Navíc vytáhněte ponožky a zvedněte boky.

Aby vzduchotěsná trubka nezpůsobila zranění, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 1. Během letu nemůžete držet ruce na spodní mřížce. Navíc to vám neumožní pohnout a řádně držet proudění vzduchu.
 2. Abyste neztratili pocit volného letu, nesnažte se opřít ruce a nohy v bočních stěnách. V opačném případě může dojít k poklesu, protože ztratí proudění vzduchu.
 3. Je zakázáno vystavovat jednu ruku nebo nohu, skupinu a provádět další pohyby, které vedou k poklesu v oblasti těla, protože to může vést k pádu.

Cvičení ve větrném tunelu

Při instalaci se provádějí různé cviky, stejně jako při skákání s padákem. Let v aerotube obsahuje:

 1. Hlava dolů - lety v obráceném stavu, tj. obrácené.
 2. Backfligh - lety na zádech, během kterých můžete cítit práci končetin a zpět.
 3. Sitflay - lety v sedící pozici, ale důraz je kladen na zadní stranu, zadní část stehna a nohy.
 4. Hlava nahoru - lety s vertikální polohou těla nahoru.
 5. Freefly - změnit polohu těla v různých rovinách.

Aerotube - nový sport

Zařízení Miracle se používá k výcviku parašutistů a fanoušků jiných extrémních destinací. Létání v aerodynamickém tunelu pomáhá procvičovat akrobatické postavy a zvládat proudění vzduchu. Stojí za zmínku, že samostatný sport je nejen padák, ale i lety v letecké dopravě. Novinkou jsou tance v tomto uspořádání, takže na nich již probíhají mezinárodní soutěže, které vypadají velkolepě.

Aerotube - soutěž

Od samého začátku se lety v letecké dopravě začaly stát populárnějšími a rychle se rozvíjejí jako sport. V letectru, friflai, akrobacii, freestyle a dalších typech parašutismu se úspěšně cvičí. V potrubí se konají poháry a mistrovství ve skupinové akrobacii a dokonce tam je samostatná disciplína - vertikální akrobacie. Soudci posuzují estetiku triků, synchronitu a krásu výkonu osobností. Možná, že za pár let budou lety na airtrue zařazeny do seznamu disciplín na olympijských hrách.

Tance v Aerotubes

Ve větrném tunelu se konají mezinárodní taneční soutěže, které se nazývají WindGames. Sportovci provádějí složité triky a vyšplhají do vyšších výšin. Program zahrnuje individuální a skupinové představení. Soutěže v aerotrubech jsou prováděny podle všech pravidel, takže je porota, doba výkonu, trestné body a tak dále jsou omezené. Protože se v trubce nic neslyší, účastník si nasadí sluchátka a slyší hudbu. Mistrem světa v leteckém tanci v roce 2016 je ruský Leonid Volkov.

Kolik to stojí za to létat v airtube?

V mnoha velkých městech najdete atrakci, jako je aerotube. Můžete zůstat v něm v různých časech a to vše závisí na přípravě. Poprvé odborníci nedoporučují letět déle než 4-6 minut. Během této doby se můžete naučit ovládat své tělo ve vzduchu, ale nenechte se unavit. Aerotube, jejíž cena závisí na době, kdy je v ní, může být přijata několika osobami najednou. Pro let jedné osoby na 5 min. muset zaplatit z 25 dolarů.

Aerodynamická trubice - kontraindikace

Aby se v potrubí stoupalo, není potřeba speciální tělesné výcviku, takže i děti mohou létat. Existuje řada kontraindikací, při nichž je zakázána taková zábava: těhotenství, problémy s krevními cestami a srdcem, duševní poruchy, závažné onemocnění pohybového aparátu a poranění zad. Nemůžete létat v aerodynamickém tunelu ve stavu intoxikace. Pokud máte strach a úzkost o svém zdraví, měli byste se poradit s lékařem.

Co je aerotube? Atrakcí, která pomůže vzlétnout

S příchodem větrných tunelů fanoušci extrému mohou využívat volný let ve vzduchu bez rizika pro zdraví. Simulátor má bezpečný, promyšlený design, proto nemá prakticky žádné omezení a může být testován na široké publikum návštěvníků.

Obsah

Trochu historie: účel využití aerodynamického tunelu

Od nepaměti se naši předkové snili o volný let a snažili se vytvářet vozidla, která by je zvedla na oblohu. V průběhu let byly vytvořeny desítky vědeckých objevů a pro lidstvo byly k dispozici různé technické prostředky k překonání suchozemské gravitace. Jedním takovým vývojem je vertikální aerodynamický tunel. První vzduchové potrubí bylo postaveno v roce 1871 ve Velké Británii. Přístroj byl určen k vědeckým testům - monitoroval chování pevných látek ve vzduchu. Zároveň byl v Rusku vybudován letecký tunel. Zařízení bylo použito pro vývoj a testování ve vojenských záležitostech. Vynález aerotube byl velký přínos pro letecký průmysl - to pomohlo vyzkoušet padáky, letadla a další letadla.

Pro lidské lety byla aerotube používána pouze v roce 1964 ve Spojených státech. Instalace pomohla rozvinout potřebné dovednosti pro astronauty a sportovce - výsadkáře. Teprve v roce 2000 se tento vynález stal pouhou atrakcí. Volné lety ve vzduchu způsobují lidem obrovské a nezapomenutelné emoce, které přispívají k popularizaci takové zábavy. Chcete-li zkusit skákat v aerotrube nabídne komplex FREEZONE. Dva obrovské aerodynamické simulátory jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce, kteří chtějí zlepšit své dovednosti při sestupu z padáku. Pokusíme se zjistit, co je tento aerodynamický simulátor?

Návrh a provoz principu aerodynamického tunelu

Aerotube je specializovaný simulátor, který vám umožní zažít pocit volného pádu. Dříve se takové emoce mohly zažít pouze skákání s padákem. Nicméně, málo lidí je ochotno riskovat svůj život tím, že udeří do letadla. Taková zábava je nebezpečná, ne každý může překonat strach z výšek. Aerotube jako atrakcí je naprosto bezpečná. Po absolvování instruktáže se návštěvník snadno naučí ve vzdušném prostoru. Princip fungování technické instalace je založen na vstřikování vzduchu. Vzduchová trubka je ovládána jedním nebo více velkými ventilátory, které vytvářejí silný proud vzduchu ve svislé trubce o rychlosti 190 až 260 km / h. Stavby moderních simulátorů se liší v několika parametrech:

 • Umístění ventilátoru. Může to být v horní nebo dolní části potrubí.
 • Velikost letové zóny. Zařízení má jinou výšku a průměr.
 • Rychlost proudění vzduchu. Indikátor závisí na kapacitě ventilátoru ventilátoru.

K ochraně osoby, která je uvnitř simulátoru před zraněním, je letová zóna uzavřena speciální kovovou sítí. Neumožní návštěvníkovi dostat se do lopatek ventilátoru airtube. Během celého času letu obsluha sleduje pracovní oblast. Reguluje průtok v závislosti na fyzické přípravě a dovednostech klienta. Před každým zasedáním v aerodynamickém simulátoru je návštěvník instruován. Během výcviku vám trenér povědí, jak je uspořádána aerodynamická trubka, seznámí se s bezpečnostními technikami a bude vás informovat, co by mělo být provedeno v rámci simulátoru. Zkušení pracovníci centra FREEZONE vám pomohou rychle zvyknout na stav volného pádu, zvládnout své tělo a provádět jednoduché triky během několika zasedání. Jak funguje aerotube a její princip fungování bude v praxi lépe pochopitelný.

Aerodynamický simulátor: zábava nebo sport?

Mnoho odborníků stále nesouhlasí, aerotube, co je to: sportovní simulátor nebo extrémní zábava? Dnes technické zařízení kombinuje několik funkcí. Parašutisté trénují v letadlech, aby zlepšili své dovednosti a vylepšili své triky. Odborníci říkají, že aerodynamický let je srovnatelný s padákovými seskoky. Dává vám plný pocit, jaký je stav volného pádu. Proto si lidé, kteří chtějí provést dlouhý skok s padákem, zpočátku vyzkoušejí svou ruku na airtrue. Pro děti, aerodynamický simulátor slouží jako druh fascinující atraktivity. Pro dospělé je aerotube nádherná outdoorová aktivita, zajímavý způsob, jak trávit volný čas.

Vzhledem k tomu, že aerodynamická instalace je navržena jako simulátor, kromě příjemných emocí se očekává:

 • Když je v aerotube, návštěvník aktivně spaluje kalorie.
 • S takovými zátěžemi funguje svalový korzet skvělý, koordinace pohybů se zlepšuje.
 • Jiné extrémní zábavy pravděpodobně nepřinesou tolik pozitivních emocí jako aerotube. Tělo během tréninku syntetizuje hormon štěstí, který posiluje nervový systém a zlepšuje imunitu.

Aerotube je jednoduchá, ale její aplikace je poměrně široká. Často se turistika v aerodynamickém komplexu mění pro lidi v hobby. Dnes často provozují sportovní soutěže na letech v potrubí, kde účastníci soutěží v dovednostech, vykonávají složité triky a dokonce tančí. Velké úspěchy začínají malými. Přihlaste se k prvnímu letu v airtube ve Freezone ve vhodnou dobu. Kromě toho můžeme koupit dárkový certifikát, než budete potěšeni svými příbuznými nebo přáteli.

Volné lety: od malých po velké

Zásada aerotube je pochopitelná, nyní je pochopitelné, kdo je oprávněn k tomuto typu zábavy. S ohledem na bezpečnostní opatření aerodynamický simulátor nepoškodí lidské zdraví. Hlavní věc v airtube je, abyste se nedotkli bočních stěn, nepochopte ochrannou síť. Dokonce i děti (od 4 let) a starší lidé (až 70 let) mohou létat. Ukazatele jsou spíše libovolné - to vše závisí na hmotnosti (mělo by být v rozmezí 20-130 kg), stavu zdraví a fyzickém tvaru. Aerotube je simulátor s minimálním seznamem kontraindikací. Nedoporučujeme létání:

 • těhotná;
 • Osoby s mentálním postižením;
 • v přítomnosti nemocí muskuloskeletálního systému, osteoporózy;
 • lidé, kteří nedávno utrpěli zranění.

FREEZONE vyzývá všechny, aby létaly v aerodynamickém tunelu a aby v centru měli slavnostní události. Náš tým organizuje skvělou dovolenou, ať už jde o dětské narozeniny, firemní událost nebo jinou významnou událost. Zasedání letů v airtrue se stane nedílnou součástí zábavního programu. K dispozici je velká konferenční sál, dobrá restaurace s vlastní kuchyní, kvalifikovaný personál, schopný se starat o vaše pohodlí. Ponořte se do světa potěšení a extrému.

5 nejoblíbenějších mýtů o letecké dopravě

"Nebezpečné", "nerealisticky drahé" a jiné mylné představy, které jsou časem k odhalení.

Zákaznický servis aerodynamického komplexu FlyStation neustále odpovídá na otázky lidí, kteří se právě chystají začít plavat ve vzduchu. A zpravidla se objevuje spousta dialogů kvůli lidovým mylným představám, které letečtí dopravci sledují. V tomto článku jsou nejčastější mýty o letech odhaleny. Celá pravda o tom, jak to skutečně je.

Při letu je nebezpečné: můžete letět skrz vrchol nebo pád z výšky, pokud se motor zastaví.

REALITA: Fly v profesionální vzduchové trubky (v Petrohradě, jeden) je naprosto bezpečný. Každý let je sledován dvěma lidmi. Prvním je instruktor, který pojistí návštěvníky. Druhým je operátor v místnosti s kontrolou. Dokonce i když se aerostuba FlyStation náhle zastaví, nikdo nespadne. Koneckonců v ní pracují moderní motory. Poskytují hladký nárůst a útlum průtoku vzduchu. A to znamená, že člověk jen lehce spadne na síť. Pokud jde o pravděpodobnost, že se do potrubí dostanou, klasifikace samotná (uzavřená aerodynamická trubka) to neopustí. Nejvyšší v komplexu je strop.

Jak funguje aerotube? Přečtěte si zde.

V aerotrubu můžete letět společně - tři ze čtyř, zatímco instruktor vás jen sleduje. Tak to dělají všude.

REALITA: Ano, sportovci, kteří mají minimálně 30 minut osobního dotyku, mohou stoupat v proudění vzduchu v jakékoli kompozici. Ale tady začátečníci a neprofesionálové létají přísně jeden po druhém a pouze s instruktorem. V předletové zóně můžete zadat celou firmu. Zatímco někdo obíhá, ostatní se dívají z laviček.

Instruktoři mají uzavřené přilby a jsou mnohem pohodlnější. A návštěvníci jsou rozdáváni strašnými věcmi!

REALITA: Všichni instruktoři FlyStation letí v uzavřených přilbách ze stejného důvodu jako návštěvníci na volném prostranství - kvůli bezpečnosti. Ve skutečnosti, pokud začátečník, který nedrží tělo v proudu vzduchu, neopatrně dá instruktorovi v osobě, důsledky budou vážné. Proto mají instruktoři ochranu před takovými situacemi. Kromě toho mohou být uzavřené přilby pouze individuální. Koneckonců, snadno množí bakterie. Na základě hygienických pravidel jsou návštěvníci FlyStationu výjimečně otevřeni.

Pokud se dostanete lépe, nebo se dostanete do tělocvičny, cesta je objednána ve vzduchové trubce. Když hodně zvážíte, proud vzduchu vás nezvedne.

REALITA: V profesionálních vzduchových trubicích jsou instalovány dobré motory. Mohou dělat hodně. Například v Tokiu je jejich kapacita 400 kW (na ruských technologiích je vybudována letecká trubka). A rychlost vzduchu dosahuje 350 km / h. Performance FlyStation v Petrohradě není horší: můžete létat všem, jejichž hmotnost nepřesahuje 125 kilogramů. A to je vysoká prahová hodnota.

Aerotube - nepřístupné potěšení. Ceny jsou opravdu kousání! A co je 2 minuty? Nic, co máte čas cítit.

REALITA: Aerotube je simulátor volného pádu. V tom člověk zažije stejné emoce jako z padáku. Průměrný let na obloze trvá 60 sekund. V aerotrubu začínají stejné sazby od 2 minut (viz tarify za letenku). To znamená, že navrhnou letět alespoň dvakrát tak dlouho. Během této doby mají návštěvníci čas cítit celou škálu emocí. Proto 2-4 minuty na osobu - dost dobře pro začátečníka. Ceny v aerotube FlyStation začínají od 1500 rublů. Tato částka je v restauraci ponechána mnohokrát. Takže o jaké nedostupnosti mluvíme? Pokud si přejete, každý si může dovolit létat v airtube.

Struktura aerotube a schéma zařízení

Aerotube konstrukce

Stručně představím strukturu sportovního aerodynamického tunelu. Domnívám se však, že mnoho z nich se o to zajímá a informace ve zjednodušené podobě nelze nalézt všude. Průtok vzduchu potrubí je poháněn jednou nebo více šrouby rychlostí 800-2 500 ot / min. K tomu použijte výkonné motory, podobné nádrži, od jednoho do šesti kusů. Motory mohou být nafty nebo elektrické, v závislosti na projektu a jeho účelu. Průtok se čerpá nebo přitáhne do oblasti letu, místo podlahy, z níž se roztahuje ocelová drátěná síť, na kterou se můžete pohybovat.

Let ve volné letecké dopravě

V otevřených potrubích není horní rošt, průtok jde přímo do ulice a vrchní létání není chráněno před špatným počasím a teplotou. V některých provedeních není okolo obvodu dokonce skleněná ochranná stěna, ale rohože jsou položeny kolem. Jedná se o nejprimitivnější a nejlevnější typ instalace. To jsou ty, které mohou fungovat pouze jako atrakce. Bezpečnost v nich však nese neoprávněné náklady.

Jak funguje FlyStation?

Aerodynamický systém FlyStation je třípodlažní budova, kde je vždy suchá, teplá a útulná. Teplota v letové zóně je pohodlná kdykoliv v roce: +22 stupňů.

Vzduch v potrubí se pohybuje kvůli čtyřem 12-blade uhlíkových motorů. Jednoduše řečeno, aerotube je uspořádána jako výkonný ventilátor. Motory jsou v samostatné místnosti za letovou komorou. Průtok vzduchu se čtyřikrát změní a přejde do letu zespodu v perfektním stavu.

Dolní hranice letové zóny je mřížka typu trampolíny. Průměr letové komory je 4,3 metru. Výška viditelné zóny (pro diváky, které jsou mimo trubky) je 4 metry od mříže. Celková výška letové zóny je 17 metrů. V každém místě skleněné komory je rychlost a hustota proudění vzduchu stejně hladká.

Prostřednictvím absolutně průhledných stěn letové komory můžete vidět, jak naše profesionální sportovci trénují a vaše přátele létají. Vedle letové zóny jsou prostory pro přípravu sportovců a týmů, stejně jako rekreační oblasti. Můžete navštívit návštěvníky komplexu prostřednictvím speciální sekce.

Podnikový plán pro "Aerodynamické potrubí"

Aerodynamický tunel je atrakcí, která vyžaduje velké investice, ale kompetentní reklama jim za ně může zaplatit za 3-6 měsíců. Aerotrans jsou stále považovány za novinku, takže podnikatel má šanci vydělat peníze za spěchu.

1. Shrnutí projektu "Aerodynamická trubka"

Cílem tohoto podnikatelského záměru je otevřít atraktivitu "Aerodynamic Pipe" pro realizaci řady služeb v oblasti zábavy a extrémních volnočasových aktivit ve městě s populací více než 1 milionu lidí. Zvýšení poptávky po letech v letecké dopravě usnadňují trendy rozšiřování zábavního průmyslu a popularizace aktivních, extrémních druhů rekreace. Vertikální aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Vzhledem k výkonnému ventilátoru a motoru se vzduch v potrubí zrychluje na 200 km / h, což umožňuje, aby osoba zažila téměř stejné pocity jako parašutisté. Aerotube není jen bezpečnou alternativou k parašutismu, ale také jako simulátor pro výsadkáře.

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Cílovou skupinu lze rozdělit do tří skupin: amatéři, firemní klienti, odborníci. V souladu s tím může být aerotube využívána jako atrakce, jako místo pro firemní akce, a také jako simulátor pro profesionální sportovce.

Pro realizaci projektu je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Objem počáteční investice je 3 867 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, reklamu na společnost a vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než projekt dosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic je určena na nákup zařízení, jehož podíl je 89,2%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky. Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, plánovací horizont je 5 let. Doba návratnosti projektu Aerodynamic Pipe je 9 měsíců. Ukončení plánovaného objemu prodeje je naplánováno na 9. měsíc provozu. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 46,5%. V tomto případě mají tržby výraznou sezónnost: maximální prodej se plánuje od května do října.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Hlavní výhodou podnikání při organizaci letů v aerodynamickém tunelu je popularita této oblasti v zábavním průmyslu, vysoký zisk a ziskovost, nízká konkurence v segmentu. Měli bychom však vzít v úvahu i obtíže, s nimiž se podnikatel může setkat: významné počáteční investice, vysoké náklady na reklamu a propagaci, sezónnost prodeje. Praxe ukazuje, že tento druh zábavy může být vysoce výnosný podnik, přinášející roční zisk ve výši 6 milionů rublů. V některých uskutečněných projektech bylo možné nahradit investice po dobu 3-6 měsíců.

2. Popis průmyslu a společnosti

V posledních letech se zábavní průmysl dynamicky rozvíjí a nabízí spotřebitelům celou řadu volnočasových aktivit. Oblíbenost získávají sportovní a extrémní druhy odpočinku: kiting, skákací můstky, snowboarding bruslení a tak dále. Nadšení pro extrémní zábavu získává masový charakter a může zaujmout širokou škálu diváků. Účelem tohoto obchodního směru je zajistit maximální přístup k extrémní zábavě pro všechny hosty. Extrémní, přístupné všem, je moderní koncept zábavního průmyslu. Z tohoto pohledu je vynikající možností aerodynamický tunel. Za prvé, přitažlivost zapadá do libovolného prostoru pro volný čas; za druhé, je to bezpečné; za třetí, umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelné pocity podobné tomu, co parachutisté zažívají. Nezanedbatelnou výhodou této atraktivity jako podniku je poměrně malá prevalence, která vám umožňuje začít v podmínkách nízké konkurence.

Aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Tato konstrukce, ve které v důsledku vrtule a těžká dieselového motoru vytváří silné proudění větru, který směřuje svisle vzhůru při rychlosti 250 km / h, a vytváří podmínky volného pádu. Výsledkem je absolutně bezpečný analog padáku. Komerční popularita aerodynamických tunelů získali teprve před 15 lety, na konci 90. let, kdy došlo k trend růstu seskoky. Aerodynamický tunel je zastoupena nejen jako bezpečnou alternativu parašutismu, ale také jako simulátor pro parašutisty.

V současné době poptávka po letech v aerodynamickém tunelu nadále roste, což činí činnost organizování letů v aerodynamickém tunelu docela populární. Otevření větrného tunelu by mělo být ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion lidí, protože cena za návštěvu atraktivity se pohybuje mezi 400-600 rublů. Existují však případy, kdy byly v městech s počtem obyvatel více než 700 tisíc lidí úspěšně realizovány podobné projekty. Hlavní věcí je řádně organizovaná reklamní kampaň, která může přitáhnout velké množství návštěvníků.

Nevýhody podnikání na větrném tunelu:

 • značné množství počáteční investice, od té doby náklady na aerodynamickou instalaci jsou od 1 milionu rublů. až 30 milionů rublů;

vysoké náklady na reklamu a propagaci. Aerodynamické potrubí jsou stále relativně novým typem zábavy, aby přilákaly dostatečný počet návštěvníků, je třeba organizovat silnou reklamní kampaň;

sezónnost prodeje na otevřených místech;

určité potíže při organizaci podnikání, související s pořízením a instalací zařízení, koordinaci a evidenci potřebné dokumentace, jakož i hledání kvalifikovaného personálu.

Nicméně, se zjevnými obtížemi, aerodynamický tunel jako obchodní směr má své výhody významné výhody:

doba návratnosti 3-6 měsíců (za přítomnosti příslušné reklamní kampaně);

variabilita použití aerosolu: Může být přepravována, pokud je to nutné, k pronájmu, poskytnout zařízení pro zachytávání videa, organizovat školení pro začínající parašutisty na pořádání firemních akcí a jednotlivých letů;

módní obchodní linky, s přihlédnutím k vývojovým trendům na trhu zábavy;

variabilita místa pro ubytování: Aerodynamický tunel lze instalovat na ulici, v samostatné budově nebo v nákupním centru. K dispozici jsou také mobilní modely umožňující volnou pohyblivost;

nízká konkurence a relativně volný trh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžeme tedy mluvit o investiční atraktivitě tohoto podnikání. Otevřením atrakce "Aerodynamic Pipe" se vezmou v úvahu trendy moderního zábavního průmyslu a vezmeme si volné místo.

3. Popis služeb přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Vzduchový tunel je extrémní atrakcí, napodobující volný let, který umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelný zážitek z padáku. Samotný let zpravidla trvá 3-5 minut a vyskytuje se v nadmořské výšce až 10 metrů. Podle názoru odborníků takové vznášení ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské zdraví, a proto může být technicky v aerotube na neomezenou dobu. Začátečníci se však doporučují, aby začali krátkými lety delšími než 6 minut.

Zůstat v atrakci lze rozdělit do tří etap:

Teoretická příprava. Před letem je nutné instruovat návštěvníka a změnit jej do speciálního vybavení;

Školení. Pro bezpečnost návštěvníka před letem se doporučuje provést zahřívání a zkušební let na několik vteřin. To je nezbytné pro přípravu lidského těla na zátěž a podmínky aerodynamické trubice, a také k vyloučení nepředvídaných situací;

Hlavní let, který nastane pod dohledem instruktora.

Důležité je také poznamenat, že pro přitažlivost je možnost poskytnout první pomoc za pohybovou nemoci nebo ztrátu vědomí návštěvníkem. Zpravidla se sám inženýr s tím vyrovná.

Aerodynamický tunel má omezenou nosnost. Existují různé vzory, některé z nich umožňují zvednout celou skupinu lidí. Takové vybavení je však mnohem dražší. V tomto obchodním plánu je instalace považována za určenou pro 1 návštěvníka a instruktora. Pro lety umožnily návštěvníkům hmotnost 25 až 120 kg. Proto je žádoucí, aby vedle tohoto přitahování byly k dispozici podlahové váhy pro ovládání tohoto okamžiku. Cena 1 minutového letu je 500 rublů, což je průměrná tržní cena v tomto segmentu. Pro pohodlí návštěvníků existuje 5 různých tarifů (tabulka 2).

Tabulka 2. Tarify přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Letový čas - 2 minuty (sleva 10%)

Doba letu - 5 minut

Letový čas - 10 minut (20% sleva)

Doba letu - 30 minut, skupina až 8 osob

Doba letu - 60 minut bez instruktora

K dispozici jsou také další služby:

fotografické a video natáčení letů;

prodej dárkových certifikátů jakéhokoli označení;

nájemné za událost.

Algoritmus pro poskytování služeb na atraktivitě "Aerodynamická trubka":

Klient v telefonu je zaznamenán na letu. Určitý čas je pro něj vyhrazen.

Návštěvník by se měl objevit půl hodiny před určeným časem, aby byl instruován a vložen do zařízení.

Před letovým instruktorem by měl v případě potřeby zkontrolovat váhu klienta a na několik sekund provést zkušební let, aby byla zajištěna bezpečnost letu.

Návštěvník společně s instruktorem provádí placený čas letu.

Při takovém časovém plánu je průměrný počet prodaných minut za den 100.

4. Prodej a marketing

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Podrobněji lze cílové publikum této atraktivity zastupovat ve třech velkých skupinách:

Milovníci - lidé, kteří považují atrakci za zábavu;

Firemní klienti - skupina lidí, kteří si pronajali vzdušnou trubku po dobu podnikové události;

Profesionálové - výsadkáři a sportovci používající aerotube jako simulátor.

Takže publikum "Aerodynamic Pipe" atrakcí je poměrně různorodé a četné. Vzhledem k tomu, že takový formát zábavy je zcela specifický, podporovat je, aby využily určitou sadu propagačních metod. Atrakce „aerodynamický tunel“ je třeba reklama, protože se jedná o relativně nová forma zábavy, která stanovuje obchodníkům prvořadý úkol vyprávět potenciální zákazníky o výhodách létání v aerotrube.

Propagace atraktivity "Aerodynamická trubka":

propagace v síti s pomocí stránek a skupin v sociálních sítích (soutěž o překlady, připomínky atd.);

distribuce tištěné reklamy v místech přetížení potenciální cílové skupině: nákupních center, hlavní ulice, v blízkosti kolejí, školy, tělocvičny a sportovní kluby, některé stránky s podobnou zábavu (karting, paintball, atd);

dodání obsahu: fotografické sestavy, video reporty, užitečné a zajímavé informace;

umístění reklam (výtahy bytových domů, fitness centra, bazény, zimní stadiony apod.);

vedení demonstračních letů, různých mistrovských kurzů a propagačních akcí, zaměřené na zvýšení loajality a angažovanosti diváků. Událost marketing, kreslení zdarma-návštěva na atrakci.

V tomto obchodním plánu se očekává aktivní propagace aerodynamického tunelu, což znamená určitý rozpočet na reklamu. Plánovaný seznam reklamních akcí a náklady na jejich realizaci jsou uvedeny v tabulce 3. Podle výpočtů se předpokládá, že 82 000 rublů bude vynaloženo na propagaci aerodynamického tunelu.

Tabulka 3. Rozpočet na reklamu aerodynamického tunelu

Vytváření vlastního webu

Místo by mělo odrážet popis a výhody letů v letecké dopravě, míry návštěvnosti, reporty z fotografií a videa, kontakty a adresu, stejně jako možnost rezervovat návštěvu online.

Umístění reklam

Za tímto účelem se plánuje použití reklamních míst: plavecký bazén, fitness klub, kino.

Vysílání reklamy

Náklady na tento typ reklamy zahrnují poplatek za natáčení a úpravu videa, jakož i za vysílání videa na monitorech vodního parku (nebo podobného zařízení). Válec, který trvá 30 sekund s 1 otočením každých 10 minut, bude stát od 10 000 rublů měsíčně.

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Je možný variant distribuce letáků se slevovým kuponem.

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje několik měsíců získat zpět náklady na aerodynamický tunel, ačkoli obvykle trvá nejméně 1 rok. Kombinace všech výše uvedených opatření zvýší loajalitu návštěvníků a poskytne průměrnou měsíční prodejní cenu 3 000 minut letu. Na základě sazeb pro návštěvu aerotubu vypočítáme plánované tržby: 3000 * 500 = 1 500 000 (rublů). Odhadovaný objem měsíčního příjmu větrných tunelů činí 1 500 000 rublů.

5. Výrobní plán

Zahájení svého podnikání pro pořádání letů na atrakci "Aerodynamická trubka" zahrnuje následující etapy:

1.Zvolte umístění a prostory. Poloha aerodynamického tunelu není tak důležitá. Nepotřebuje vysoký provoz pro pěší, protože návštěva atrakce není spontánní, ale plánuje se předem. Také byste měli zvolit typ místa pro aerotube - ať už se jedná o uzavřenou místnost nebo na čerstvém vzduchu. Každá z možností má klady i zápory: hlavním plusem volné plochy je nízká cena nájemného, ​​avšak v tomto případě bude mít prodej výraznou sezónnost a závislost na povětrnostních podmínkách. Uzavřená místnost umožňuje pořádání celodenních přitažlivých akcí, nicméně pronájem takového prostoru bude dražší. Navíc instalace vzduchové trubky v uzavřeném prostoru je komplikována znaky budovy a nedostatečnou pohyblivostí konstrukce.

Při výběru místa byste měli také zvážit, zda plánujete pevnou nebo mobilní atrakci. Pokud máte v plánu cestovat na různá místa, doporučujeme je umístit na otevřené místo - to usnadní proces demontáže a přepravy. Ideální volbou bude krytá plocha s možností pohodlné dopravy aerodynamické instalace. Vzhledem k tomu, že tyto plochy mohou sloužit jako první patra nákupních center s pohodlným východem, ve skladech a obdobných průmyslových prostorách. Můžete umístit aerotube do města, kde je nájem méně, a ve sportovním centru, který jim nabídne spolupráci nebo souhlasí se značným nájemným.

Důležitou podmínkou - není vhodné umístit aerotrans v blízkosti obytných budov, protože zařízení vytváří hodně hluku a vibrací. Zanedbání těchto faktorů povede k potřebě dodatečných nákladů na izolaci proti hluku. Zvláštní prostory (oblasti) pro umístění atrakce nepodléhají zvláštním požadavkům. Instalace vzduchového potrubí bude stačit 20-25 m2. V této oblasti je možné umístit zařízení, do šatny a technických místností, dalších 10 m². Důležitým požadavkem je přítomnost elektřiny, zejména v případě, že zařízení běží na ní. V posledních letech se však upřednostňují větrné tunely, které spotřebovávají motorovou naftu. Proto před výběrem místnosti nebo oblasti pro umístění atrakce byste měli jasně vědět, jaké zařízení bude použito.

Tento projekt zahrnuje používání dieselových zařízení. Typ stránky - otevřený. Za tímto účelem je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Plocha pozemku je 30 m2, kde se nachází aerodynamická instalace, šatna a kabina řidiče. Nájemné bude asi 50 000 rublů za měsíc. Vzhledem k umístění v dálce od obytných budov, je možné vyhnout se nákladů na hluk izolace (jejich hodnota se pohybuje od 300-700 tisíc rublů.).

Nabídky franšíz a dodavatelů

2. Nabytí vybavení. Nabytí vybavení je nejdůležitější položkou podnikatelského plánu, protože ziskovost celého podniku závisí na jeho kvalitě a kapacitě. Dosavadní trh nabízí různé úpravy aerodynamických tunelů, které se liší v síle, průměru, výšce, snadnosti instalace, druhu spotřebovaného paliva, nákladů na údržbu a dalších vlastností. Při výběru zařízení byste měli určit klíčové charakteristiky konkrétního projektu. Například, pokud hodláte použít letecký tunel jako simulátor parašutistů, budete potřebovat výkonnější a nákladnější (profesionální) zařízení. Pokud je aerotube ošetřena výhradně jako atrakce, může být zařízení zjednodušeno.

Rovněž je třeba věnovat pozornost množství "paliva" spotřebovaného zařízením, protože aerodynamické instalace vyžadují vysoký výkon, pak náklady na "palivo" představují významnou část nákladů. V současné době existují antény, které provozují elektřinu nebo motorovou naftu. Průměrný indikátor spotřeby elektrické energie je asi 350 kW / h (to vše závisí na hmotnosti osoby, kterou potřebujete zvednout do ovzduší). Na základě průměrné ceny za elektřinu bude provozní doba aerodynamické instalace stát asi 1200 rublů. Pokud vyhodnotíte spotřebu naftových generátorů, pak ve standardním režimu zařízení spotřebuje zhruba 50 litrů paliva za hodinu. Při průměrné ceně motorové nafty 32 rublů na litr bude cena 1 hodiny provozu aerotube přibližně 1600 rublů. Jak vyplývá ze srovnání, elektrická zařízení jsou více rozpočtová než dieselová. Mělo by však být zřejmé, že elektrické zařízení vyžaduje vysoké kapacity, které nemohou být poskytovány všemi místy.

Dále zvažte vlastní zařízení, jehož náklady se pohybují od 1 milionu rublů (lehké, mobilní verze) až po 30 milionů (profesionální vybavení). Můžete si koupit nové nebo použité zařízení. Na internetu existuje mnoho podobných návrhů prodávat zařízení s markdown. To vám umožňuje šetřit peníze, ale může obsahovat určité hrozby, jako jsou problémy s údržbou, časté poruchy, rychlé opotřebení apod. Motor ventilátoru je v průměru po 3 000 hodinách provozu. Tento ukazatel by měl být zohledněn při zvažování možnosti nákupu použitého zařízení.

Pro organizaci atrakce bude stačit, že bude mít dostatečnou výšku aeroplánů 4 až 5 metrů a průměr 2,2-3 metrů. Budete také potřebovat vybavit atrakcí ochrannou sítí, která vám neumožní vypadnout ze vznášející se oblasti a rohože - v případě pádu. Majitel firmy se nemusí potýkat se všemi jemnými detaily instalace, protože v současné době existuje mnoho nabídek na trhu pro organizaci aerotranů na klíč. Některé firmy nabízejí nejen kompletní vybavení, ale také dodávku, instalaci, připojení a údržbu.

Co se týče výrobců, zařízení z různých zemí je zastoupeno na trhu:

domácí společnost z Voroněže vyrábí zařízení v hodnotě zhruba 4 miliony rublů;

Většinou se jedná o čínské zařízení. Jejich kvalita je na správné úrovni a náklady jsou nižší než náklady analogů. Pro 3 miliony můžete koupit výkonné a vysoce kvalitní zařízení;

Česká republika a Německo jsou považovány za lídry na trhu výroby aerotube, nicméně náklady na jejich vybavení jsou mnohem vyšší: od 6-7 milionů;

zařízení bieloruské výroby se prodávají za cenu 3,5 milionu.

Aerotube Attraction - vaše létající podnikání

Aerodynamický tunel s řádnou propagací se vyplácí jen za 6-12 měsíců. V budoucnu tato společnost přinese nejméně 500 tisíc rublů. čistý zisk za měsíc...

Aerodynamický tunel - proč je určen?

Aerodynamický tunel je simulátorem volného pádu. Pro ty, kteří nikdy neskočili z padáku nebo se chtěli naučit správnou techniku ​​skákání, aerotube je výborný simulátor. Podle Vaše aerotruba co nejblíže ke skutečnému pádu z výšky - silný proud vzduchu z velkých šroubů, pohybující se rychlostí 200 km / h, a to je dost, že člověk se vznášel v oblacích. Děti z takové zábavy jsou prostě potěšeny.

Průměr trysky je asi 3 metry, výška je větší než 10 metrů. K přitažlivosti jsou dovoleni lidé ve věku od 5 do 75 let, v rozmezí 25-120 kg.

Kolik můžete získat v letecké dopravě

Náklady na 1 minutový let - v průměru 500 rublů. Podle zkušeností pracujících podnikatelů je hlavní příjem od května do října. Průměrný den prodává zhruba 100 minut letu (většinou přitahuje víkendy). Celková doba letu prodaného v letecké dopravě za měsíc je přibližně 2000 minut. S nájemní cenou 500 rublů za minutu. Měsíční příjmy atraktivity jsou asi 1 milion rublů. Z této částky je třeba odečíst náklady na pracovní sílu placené instruktory (4 os.), Pronájem pozemků a náklady na pohonné hmoty (2 l. Motorové nafty za 1 minutu letu). Čistý zisk - průměrně 600 tisíc rublů měsíčně.

Kolik peněz potřebujete k otevření větrného tunelu?

Jednou z významných nevýhod tohoto podnikání jsou vysoké náklady na zahájení provozu. Náklady na novou leteckou instalaci běloruské produkce "SVP-650" je asi 3,5 milionu rublů. Kromě toho budou vyžadovány další náklady:

 1. Dodávka a montáž zařízení - od 500 tisíc rublů;
 2. Organizace místa + instalace hlukové izolace - od 700 tisíc rublů;
 3. Akvizice kabin 5x6m pro personál a skladování zásob - od 200 tisíc rublů;
 4. Šití letové obleky (20 ks) - ze 100 tisíc rublů;
 5. Parašutistické přilby (20 ks) - ze 100 tisíc rublů;
 6. Masky a rukavice - od 40 tisíc rublů;
 7. Ostatní náklady (reklama, schválení, dokumentace, vyšší moc, atd.) - ze 100 tisíc rublů.

Celkové celkové náklady na zahájení podnikání jsou asi 5,2 milionu rublů. Nemůžete počítat s méně. Jedinou možností, jak ušetřit při startu, je nákup použitého zařízení. Ačkoli návrhy na sekundárním trhu jsou aerotube jednotky.

Zaměstnanci a pevné náklady

K organizaci práce atrakcí bude zapotřebí najmout 5 zaměstnanců: 2 instruktory, 1 provozovatel a 2 manažeři, kteří budou přijímat objednávky. Mzda každého zaměstnance je v průměru 2000 rublů denně, tj. Kusový bonus, v závislosti na počtu zákazníků. Celkově je měsíční mzdový fond v průměru 150 tisíc rublů.

Kromě placení za práci je významná část fixních nákladů motorová nafta. Stlačený vzduch je velmi "žvýkalý" a spotřebuje asi 2 litry. motorová nafta na 1 minutový let. V závislosti na stupni zatížení jsou náklady na pohonné hmoty od 100 do 200 tisíc rublů za měsíc.

Dodatečné náklady by měly zahrnovat náklady na údržbu výkon zařízení, střelivo faktury za opravy a nečekané výdaje, náklady na reklamu - od 150 tisíc rublů měsíčně.. Plus, pronájem pozemku, a to je další 50 - 100 tisíc rublů na měsíční výdaje.

Podpora podnikání

Získání správné úrovně příjmu za první měsíce práce je velmi obtížné. Podle provozních operátorů aerotube začne přinášet hmatatelný příjem pouze za druhý rok provozu. Poprvé přitažlivost získala jen oblibu a popularitu mezi masami.

Reklamní umístění

Protože atrakcí pro mnohé je nová (s výjimkou Moskvy a Petrohradu), reklama a PR na začátku záležitosti jsou velmi důležité. První věc, kterou potřebujete, je přinést informace lidem, co je aerotube a jaké dojmy člověk přijímá na takové přitažlivosti. Existují dobré nějaké způsoby: účast v akčním nabídkám (kuponatory), spolupráce s událostmi agentur, distribuce letáků a reklamních letáků, rozesílání „spamy“ faxem, vytvářet své vlastní malé internetové stránky a podporovat ji ve vyhledávačích, provádění propagační činnost a semináře -třídy, spolupráce s létajícími školami a tak dále.

Jak začít podnikat v letecké dopravě

Je lepší začít podnikat jako aerotube s výběrem místa nebo budovu, kde bude umístěna atrakce. Protože je to docela hlučné, je lepší umístit ho mimo obytné budovy nebo poskytnout izolaci hluku, protože stížnosti ze sousedů na různé případy jsou možné.

Samozřejmě, že mobilní aerodynamický tunel lze rychle dopravit z místa na místo, což však bude vyžadovat zbytečné náklady a čas. Poté musíte vyhotovit všechny dokumenty a získat povolení od místní správy, po které můžete pokračovat instalací atrakce. Dalším krokem je nalezení kompetentního instruktora a nákup první pomoci pro první pomoc. V poslední fázi je nutné zakoupit zařízení pro zákazníky a podlahové váhy.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání v letecké dopravě

Pro registraci je lepší zvolit LLC a shromáždit příslušný balíček dokumentů

Jaký daňový systém si vyberete

Je lepší zvolit si zjednodušený daňový systém, protože se budete muset vypořádat s poměrně velkými částkami.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Kód OKVED 93.2 "Činnosti v oblasti rekreace a zábavy".

Potřebuji povolení k otevření obchodu v aerodynamickém tunelu?

To bude vyžadovat povolení od SES, Gospozhnadzor, Rospotrebnadzor, stejně jako dohodu se společností, která dodává elektřinu. Vykonávání dokumentů v tomto případě je komplikovaný proces, a je-li to možné, je žádoucí využít služeb advokáta.

Obchodní technologie: jak uspořádat atrakci

Aerotube - atrakcí, které vyžadují zvláštní dovednosti. Proto nemůžete bez instruktora dělat, jinak může vaše podnikání vystaveno velkému riziku. Když přijde začátečník, musí být nejprve instruován. Potom bude trochu zahřátí a trénink, a teprve pak - samotný let.

Který letecký tunel je lepší koupit?

Nejlepší možností je koupit tornádo. Je rychle instalován, má externí systém potlačení hluku a uzavřené ventilátory. Není to špatná volba, "MTA", ale v každém případě bude muset provádět trvalé mazání a technické prohlídky.

2 KOMENTÁŘE

Kolik stojí Aerotube Attraction v plném rozsahu as dodávkou a instalací v Minsku? Čeká na odpověď

Vlastním v Murmansku věže - výtahy (akumulátory volných směsí) s pozemkem. Celkem 4 věže (výška na ploše 20 metrů, průměr 5,5-6 metrů) + 2 podlaží budovy (kancelář, sklad, atd.) + Volný pozemek 350 metrů. Hledáme investory, kteří jsou připraveni organizovat tento druh podnikání na tomto webu. Nájem není drahý.
+7 (8152) 43-66-66 (všimněte si, že voláte na objekty na Domostroitelnaya Street).