OBCHOD NA ATRAKCI AEROTUBE

Autor nápadu: Nelly Fedosenko
Před více než 10 lety mi byla poslána myšlenka antény.

A komentáře k nápadu (komentáře byly poté přesunuty na fórum) říkaly, že Aerotube - skvělá věc, ale vybavení bude velmi drahé.

Mnozí nazývali myšlenkou utopickou.

Na druhou stranu, mnoho dnes je závislých na seskoku padáku. Existují podobné podniky - tam, kde jsou za peníze lidé dovoleni skočit s padáky. A letadla s tímto - věc také není levná.

A jestli tam jsou seskoky z padáku jako podnikání, tak proč by neměl podnikat v Aerotrube jako podnik?

První podniky na aerotrubes

Na základě těchto skutečností bylo, zdá se, že podnikatelé, kteří se rozhodli začít podnikat na linkách do Aerotrube. Dnes v Moskvě existuje celá řada takových firem (existují v Petrohradě, první aerotruba v Petrohradě se objevil není to tak dávno - v roce 2010); a to i na obchodní koučování mládeže létě roku 2013. Jedna dívka předložené Aerotrube podnikání - a to znamená, že pokud je mi známo, získala více než 120 tisíc rublů (protože se na scéně objevil na konci koučování a podělili o své úspěchy).


(foto z milanadbogdan.mypage.ru)

Distribuce letecké trubice v Rusku a na Ukrajině

Zajímavosti nazvané Aerotube dnes existují nejen v Moskvě a Petrohradě, ale také v Čeljabinsku a Samaře:

A pokud se tato atraktivita objevuje v mnoha městech, pak je služba skutečně poptávka a návratnost.

Při hledání požadavků na vyhledávání se slovem "Aerotrub", taková přitažlivost již existuje v následujících městech (v seznamu jsou ruská i ukrajinská města, seřazila jsem je abecedně):

Adler
Barnaul
Volgograd
Voronež
Devyatkino
Dneprop
Doneck
Ekaterinburg
Zelenogorsk
Izhevsk
Irkutsk
Kazan
Kemerovo
Kyjev
Krasnogorsk
Krasnodar
Krasnojarsk
Kuzmolovo
Moskvě
Minsk
Nizhny Novgorod
Novosibirsk
Odesa
Omsk
Pervouralsk
Perm
Podolsk
Rostov-na-Donu
Samara
Petrohrad
Saratov
Soči
Tver
Toksovo
Togliatti
Tula
Tyumen
Ulyanovsk
Ufa
Khimki
Chelyabinsk
Čechov
Jaroslavl
(pokud je zadáno určité město a v něm ještě nejsou aerotuby,
to znamená, že existuje poptávka bez dodávek;
tím víc je čas přinést zde anténu!)

Zdá se mi, že tento seznam je velmi neúplný. Nevidím dokonce několik desítek ruské (a ukrajinské, zejména lázně) měst, jejíž populace by také takový dárek v podobě letu aerotrube neodmítne.

Kde koupit tubu

Zařízení, samozřejmě, drahé (v hodnotě několika milionů rublů).

Ale podnikatel Ignatov E.N., vlastník společnosti "Aeropotok" - aeropotok.ru, již několik let své činnosti (od roku 2006) již koupil několik takových zařízení (a proto stojí za to).

Navíc si nejprve koupil instalaci běloruské produkce. Ale ukázalo se, že toto nastavení není promyšlené a funguje špatně (to by mělo být buď dále rozvíjet, nebo se vytváří mnoho hluku a environmentálních problémů, a brzy pády).

Takže nyní vkládá Voronezh výrobu na aerodrubes "Tornado": tornadopro.ru

Mimochodem, v podniku Voronež si můžete koupit nejen stacionární aerodynamiku (z 14,5 milionů rublů), ale také mobilní, za cenu 7,5 milionu rublů, kterou lze umístit na libovolné místo ve městě:

Akce mobilní aerodynamiky byla natočena společností RIA Novosti:

Ceny jsou samozřejmě nebe vysoké. Ale zdánlivě a očekávaný příjem by měl být na vrcholu.

Zvláště pokud se postaráte o efektivní reklamní kampaň a nabídnete návštěvníkům nejen vznášení se v letecké dopravě, ale i další služby.

Mimochodem, v místě Voroněžské výrobce aerotruby - tornadopro.ru/faquestion.html#10 - postavy návratnosti jsou uvedeny toto nastavení (pod nápisem „BAT“ se vztahuje na vertikální větrné trenér - to je Aerotruba):

Podle těchto informací se ukazuje, že na masové události po dobu 3 dnů aerotube může přinést 200 tisíc rublů.

Našel jsem rozložení zisku majitele aerotube "Aeropotok", který zůstal v jednom fóru. Tam vede (homeidea.ru/index.php?topic=2450.30) následující údaje (platné pro leden 2012).

Průměrná cena 1-minutového letu v letecké dopravě činí 400 rublů. Cena za jednu minutu činí 250 rublů (včetně platů zaměstnanců, nákladů a neustálé výměny vybavení, nájemného, ​​nákladů na pohonné hmoty). Čistý zisk z 1 minuty letu - 150 rublů.

V tomto případě aerotube přináší příjem v různých časech různými způsoby. Nejvýnosnější měsíce jsou od května do října.

Za prvé koupil běloruskou aerotubu za 3,5 milionu rublů a strávil dalších 5 milionů rublů, aby ji vyladil na normální úroveň.

O dva roky později koupil Voronezh aerotrubu „tornádo“ a o dva roky později - aerotrubu „Tornado 2“ (silnější, 7 milionů rublů).

Obchodní firma "Aerotruba" se vrátila za 2 roky. A s přihlédnutím k nákupu nové aerotube - pouze pro 5. rok existence projektu.

Ale v těch letech (2006-2011), kdy nikdo o této atrakci dokonce nikdo nevěděl - Aerotube. Dnes, když téměř všechny aerodynamiky začaly využívat služby kuponů k propagaci svých služeb - téměř každý o nich ví.

A v poslední době, majitel jedné aerotruby v St. Petersburg propiarilsya, svézt na vaší jízdy osiřelého chlapce z převodu „svátek“ - tak, aby několik milionů diváci Channel Five se dozvěděl o této službě. Proto se dnes takové podnikání může vyplácet daleko dříve.

Mnoho aerotrubes začalo nabízet své certifikáty jako dárek - a to funguje velmi dobře. Zjistil jsem, kdo se impression Blogersha - gonzoblog.ru/post/2010/03/30/aerotruba.aspx, který je obecně o létání ani nesnilo (protože jsem hrozný strach z výšek), ale přijal dar letu aerotrube jako nejlepší dárek v jeho život. A ona zůstala tak ohromená, že se rozhodla, že to nebude jediný let ve vzduchu. Takže si myslím, že taková přitažlivost v každém městě bude přijata "s třeskem".

Naši lidé nemají tolik zábavy a ne tolik příležitostí dát si navzájem něco zajímavého.

A pokud ukážete svou představivost, můžete vydělat nejen od května do října, ale po celý rok. Prázdniny jsme se stalo od ledna do prosince: Silvestr, Valentýn, 23. února, 8. března, promoce ve škole, svatby, narozeniny - každý takový letový událost aerotrube se může stát nezapomenutelný dárek (zvláště pokud je uzamčen na fotce nebo video).

Například Freezone aerotruba (internetové stránky realfly.ru) nabízí kromě skutečného letu (oba individuální a skupinové), létání s superhrdina (pro děti) a fotografii na paměti, a pro milovníky - datum Neskuchnoye aerotruby dovnitř, focení a dezert v téže restauraci.

Můžete sledovat poptávku po aerotube na webových stránkách Aeropotok v sekci "Pořadí letu" (níže uvedená data jsou provedena v 14:45 v neděli 3. listopadu):

Ranní hodiny byly zdarma (v 10 a 11 hodin); večerní hodiny - od 21 hodin - již byly vykoupeny.

Od 3. listopadu je zaručeno, že budou zakoupeny 248 minut. Používáte-li výpočet vlastníka firmy, ze kterého se zdá, že má z každé zakoupené minuty čistý zisk 150 rublů, pak za 3. listopadu získá:

248 minut x 150 rublů / min = 37200 rublů

To je přinejmenším, protože od roku 2011 vzrostly ceny (a zisky v rublech vzrostly).

Podle mého názoru není špatné (v mém městě jiní podnikatelé - ne na airtrude - a za měsíc nevydělávají tolik).

Letecká doprava funguje 4 dny v týdnu, 16 dní v měsíci. Čistý zisk za měsíc činí zhruba 595 tisíc rublů.

Za rok bude přibližně:

595 tisíc rublů x 12 = 7 milionů rublů

Zdá se mi, že za dva roky je zcela možné splatit.

V důsledku mé malé studie o podnikání s názvem "Aerotube" jsem dospěl k závěrům.

1. Navzdory všemu se podnikání v Rusku stále rozvíjí; existuje mnoho lidí, kteří chtějí vytvořit svůj vlastní podnik.

2. Podnikatelé začínají vytvářet poptávku po sadách zařízení pro podnikání (to znamená, že si koupili sadu vybavení - a začít podnikat). To vytváří příležitosti k vytváření podniků při výrobě takového zařízení.

(Soudě podle místa Voroněžské podniku „Tornádo“ Téměř nikdy inzerovány nebo propagované není příliš zkušený a velmi aktivní. - Našel jsem to jen v jednom tip podnikatel vlastníků Aeropotoka a proto mnozí podnikatelé známým prostředkem, obchodníci jsou velmi aktivní.. hledat informace o vybavení pro podnikání.)

3. Zábava v Rusku je velmi špatně rozvinutá. Pokud jsou i moskovci připraveni jít ven z města, tady v takové divočině a nečistotě, aby létali za pár minut za své peníze:
(foto z gonzoblog.ru)

4. Lidé se zajímají nejen o příjemné zábavy (noční klub, cirkus, kino nebo aquapark), ale také o riskantní zábavy, které jsou podobné zkoušce. Musíme zavést více takové zábavy (nebo naši muži už zapomněli, že jsou válečníky, nikoli polštáře).

Takže pokud jste aerotruba příliš tvrdý, přemýšlet o podnikání v jiném extrému zábavy (pokud nechcete získat 7 milionů ročně, a investovat mnohem levnější).

1. Rozhodl jsem se najít něco podobného naší aerotrube na zahraničním internetu - a nenalezl to. Pravděpodobně je to čistě náš vynález (i když možná nehledám tato slova). Možná stojí za to uvolnit tato zařízení pro export?

2. Na jednom ukrajinském bulletinu jsem našel reklamu o prodeji pracovní aerodynamiky:

V tomto oznámení podnikatel prodává pracovní aerotube za 30 tisíc dolarů, což je asi 1 milion 50 tisíc rublů.

V letní sezóně (6 měsíců - pro Odessu), tato aerotube vydělá asi 40 tisíc hřiven za měsíc, podle našeho názoru je 160 tisíc rublů měsíčně.

To znamená, že po dobu 6 měsíců můžete vydělat 960 tisíc rublů a zhruba získat zpět nákup trubky (tato aerotube, protože je něco příliš levné).

Čísla mohou být samozřejmě zdobeny. A Odessa pro tebe není Kirov, je tu vždy teplé. Ale v zásadě za dva roky můžete získat zpět (pokud samozřejmě lidé nebudou unavení létat v něm).

Průměr zóny letu 2.2 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 360 (dříve 450) kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 15,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 25 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

18 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 2500

Průměr zóny letu 2.5 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 650kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16 metrů;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 28 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

24 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 3000

Průměr zóny letu 3.0 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřeba elektrárny až do 900kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 38 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

Wind tunnel: cena a náklady na podnikání

Vzduchový tunel - zajímavý a relevantní z pohledu organizace simulátoru malého podnikání (atrakcí). Vzhledem k poměrně malému rozšíření tohoto typu zábavy můžete začít v relativně nízké konkurenci, vítězství a velkém spotřebitelském publiku. Na druhou stranu, malý "nenápadný" aerodynamický tunel bude vyžadovat další investice do reklamy, "propagace projektu".

Zařízení přitahování aerodynamického tunelu

Jádrem funkce je simulace efektu volného pádu. Pro ty, kteří chtějí být zapojeni do parašutismu, aerotruba - velké a bezpečné simulátoru, který umožňuje posoudit jejich sílu a schopnosti plnit techniku ​​skákání a automatismu opravdových akcí v průběhu výstavby pareniya.Bolshie šrouby pod tlakem se silným proudem pohybujícího vzduchu, který dosahuje rychlosti až dvě stě kilometrů za hodinu. To vám umožní držet váhu člověka, aniž by ho nechal spadnout se vznáší ve vzduchu v aerotrube. Ventilátor vytváří dostatečnou sílu držet přitažlivost návštěvníka, jehož hmotnost se pohybuje v rozmezí od 25 do 120 kg.Vysota struktuře sám - více než 10 metrů v průměru. - 3 vývojáři m atrakcí doporučuji pro osoby mladší 6 do 70 let. Podle odborníků se vznáší ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské tělo, ale přesto začínající testery se doporučuje začít s nízkou dobu trvání letu, ne více než 5-6 minut, ačkoli technicky to může být v aerotrube libovolně dlouhou dobu.

Cena zařízení a ziskovost podnikání

Aerodynamický tunel je návratnost, ziskový obchod. Práce simulátoru organizuje jeho majitel v teplé sezóně - od května do října. Cena za minutu použití je 500 rublů. Když pracujete výhradně o víkendech, průměrný počet prodaných minut za sezónu je 100 za den. Celkový prodaný měsíční čas je asi 2000 minut, proto průměrný měsíční příjem podnikatele činí 1 000 000 rublů. Průměrné běžné náklady (v rublech):

 • zaplacení práce instruktorů s placením daní (vyžaduje se minimálně 4 osoby) - 120 000;
 • palivo pro fungování konstrukce (spotřebuje 2 litry nafty / min.) - 100 000;
 • pronájem pozemku pro organizaci antény - 180 000.

Celkové náklady - 400 000 / m. Čistý zisk - 600 000 / měsíc.

Měla by brát v úvahu vysokou počáteční investici pro akvizici, instalaci, certifikaci a reklamní společnost.

 1. Podnikatelský plán původního balíčku vypadá takto: Získání samotného zařízení. Jedná se o největší nákladovou položku. V závislosti na konstrukčních prvcích, značky a výrobci se jejich hodnota může pohybovat od 3 000 000 do 100 000 000 RUB.
 2. Dodávka a instalace budou vyžadovat přibližně 500 000 p. Hodně bude záviset na naléhavosti procesu. Účinnost vyžaduje dodatečnou platbu. Projekt instalace může v závislosti na dodavateli trvat až 2 až 7-10 dní v průměru, smluvní podmínky, technologické montážní funkce. Tam jsou také mobilní modely, které nevyžadují přípravnou přípravu pro jejich instalaci, ale takové designy stojí nejméně 10 000 000 RUB a není snadné je najít v prodeji.
 3. Organizace místa pro umístění zařízení, její výzdobu, hlukové izolační práce a aktivity - od 700 000 osob.
 4. Nákup kabin pro skladování komponentů, zásob, pomocných materiálů a zařízení k zajištění bezpečnosti přitažlivosti - 200 000 rublů.
 5. Outfit - kombinézy, helmy, rukavice a masky ve výši 20 setů - 250 000 rublů.
 6. Koordinace, reklama, dokumentace, další organizační a obchodní náklady - 100 000 RUB.

Navzdory tak vysokým finančním požadavkům je návratnost tohoto podnikání blesková a podle různých odhadů je maximálně 3 až 6 měsíců. K tomu je však nutné provést kvalitní, včasnou a řádnou přípravnou kampaň, která zajistí efektivní propagaci služby.

Kromě Moskvy a Petrohradu, pro jiné regiony, PR kampaň bude obsahovat:

 • slevové akcie;
 • distribuce letáků a letáků;
 • sms-distribuce;
 • aktivní interakce s reklamními agenturami regionu;
 • mistrovské kurzy a promo akce;
 • spolupráce s létajícími školami a muzea;
 • propagace ve vyhledávačích a na internetu prostřednictvím vlastního webu (můžete - site-business card).

Kde koupit aerodynamický tunel

Vzhledem k tomu, že většina nákladových položek je nákup zařízení, měli by být výrobci a dodavatelé pečlivě ohodnoceni a analyzováni.

Větrný tunel vyrábí mnoho domácích i zahraničních výrobců. Nejpopulárnější a optimální z hlediska poměru cena / kvalita jsou produkty:

 • Běloruské společnosti. Mezi nejznámější značky jsou „SVP - 650“, jejich cena - asi 3,5 milionu rublů, „Coast.“ - produkce Minsk za zhruba stejné peníze. Tyto atraktivity se vyznačují slušnou kvalitou, vysokou bezpečnostní a spolehlivostí, zárukami výrobce a dostupností instalace.
 • Domácí výrobce "Tornado", město Voronež. Sortiment společnosti má řadu modelů, můžete si vybrat na základě specifikací a cen. V průměru začínají od 4 milionů RUB, jsou také drahé, složité, poskytují řadu efektů a souvisejících produktů.
 • Evropských výrobců. Nejlepší v poměru ceny a kvality jsou výrobky vyráběné v Německu a České republice. Jejich cena je nejméně 7-8 milionů rublů, ale jsou odolné, silné a mají nízké požadavky na instalaci, umožňují rychlou instalaci na místě přímého použití.
 • Čínské výrobky. Najdete cenově dostupné a cenově dostupné produkty. Cenový segment je od 3 000 000. Mínus takového nákupu je minimální zárukou vysoce kvalitního a trvanlivého provozu zařízení.

Použitá aerodynamická trubka: klady a zápory

Další možností pro úsporu je získání použité aerodynamiky. Tyto návrhy jsou však extrémně vzácné a přinášejí určitá rizika, pokud jde o minimální bezpečnostní kontroly a kontinuitu jejich práce. Nicméně, pokud má tento výrobek platnou záruku výrobce nebo dodavatele, bude to nejvýhodnější a nejvýhodnější volba pro otevření tohoto druhu podnikání, což bude účinně minimalizovat investice do projektu.

Aerotube Attraction - vaše létající podnikání

Aerodynamický tunel s řádnou propagací se vyplácí jen za 6-12 měsíců. V budoucnu tato společnost přinese nejméně 500 tisíc rublů. čistý zisk za měsíc...

Aerodynamický tunel - proč je určen?

Aerodynamický tunel je simulátorem volného pádu. Pro ty, kteří nikdy skočil s padákem, nebo chcete naučit správnou techniku ​​skákání, aerotruba - skvělý trenér. Podle Vaše aerotruba co nejblíže ke skutečnému pádu z výšky - silný proud vzduchu z velkých šroubů, pohybující se rychlostí 200 km / h, a to je dost, že člověk se vznášel v oblacích. Děti z takové zábavy jsou prostě potěšeny.

Průměr trysky je asi 3 metry, výška je větší než 10 metrů. K přitažlivosti jsou dovoleni lidé ve věku od 5 do 75 let, v rozmezí 25-120 kg.

Kolik můžete získat v letecké dopravě

Náklady na 1 minutový let - v průměru 500 rublů. Podle zkušeností pracujících podnikatelů je hlavní příjem od května do října. Průměrný den prodává zhruba 100 minut letu (většinou přitahuje víkendy). Celková doba letu prodaného v letecké dopravě za měsíc je přibližně 2000 minut. S nájemní cenou 500 rublů za minutu. Měsíční příjmy atraktivity jsou asi 1 milion rublů. Z této částky je třeba odečíst náklady na pracovní sílu placené instruktory (4 os.), Pronájem pozemků a náklady na pohonné hmoty (2 l. Motorové nafty za 1 minutu letu). Čistý zisk - průměrně 600 tisíc rublů měsíčně.

Kolik peněz potřebujete k otevření větrného tunelu?

Jednou z významných nevýhod tohoto podnikání jsou vysoké náklady na zahájení provozu. Náklady na novou leteckou instalaci běloruské produkce "SVP-650" je asi 3,5 milionu rublů. Kromě toho budou vyžadovány další náklady:

 1. Dodávka a montáž zařízení - od 500 tisíc rublů;
 2. Organizace místa + instalace hlukové izolace - od 700 tisíc rublů;
 3. Akvizice kabin 5x6m pro personál a skladování zásob - od 200 tisíc rublů;
 4. Šití letové obleky (20 ks) - ze 100 tisíc rublů;
 5. Parašutistické přilby (20 ks) - ze 100 tisíc rublů;
 6. Masky a rukavice - od 40 tisíc rublů;
 7. Ostatní náklady (reklama, schválení, dokumentace, vyšší moc, atd.) - ze 100 tisíc rublů.

Celkové celkové náklady na zahájení podnikání jsou asi 5,2 milionu rublů. Nemůžete počítat s méně. Jedinou možností, jak ušetřit při startu, je nákup použitého zařízení. Ačkoli návrhy na sekundárním trhu jsou aerotube jednotky.

Zaměstnanci a pevné náklady

K organizaci práce atrakcí bude zapotřebí najmout 5 zaměstnanců: 2 instruktory, 1 provozovatel a 2 manažeři, kteří budou přijímat objednávky. Mzda každého zaměstnance je v průměru 2000 rublů denně, tj. Kusový bonus, v závislosti na počtu zákazníků. Celkově je měsíční mzdový fond v průměru 150 tisíc rublů.

Kromě placení za práci je významná část fixních nákladů motorová nafta. Stlačený vzduch je velmi "žvýkalý" a spotřebuje asi 2 litry. motorová nafta na 1 minutový let. V závislosti na stupni zatížení jsou náklady na pohonné hmoty od 100 do 200 tisíc rublů za měsíc.

Dodatečné náklady by měly zahrnovat náklady na údržbu výkon zařízení, střelivo faktury za opravy a nečekané výdaje, náklady na reklamu - od 150 tisíc rublů měsíčně.. Plus, pronájem pozemku, a to je další 50 - 100 tisíc rublů na měsíční výdaje.

Podpora podnikání

Získání správné úrovně příjmu za první měsíce práce je velmi obtížné. Podle provozních operátorů aerotube začne přinášet hmatatelný příjem pouze za druhý rok provozu. Poprvé přitažlivost získala jen oblibu a popularitu mezi masami.

Reklamní umístění

Protože atrakcí pro mnohé je nová (s výjimkou Moskvy a Petrohradu), reklama a PR na začátku záležitosti jsou velmi důležité. První věc, kterou potřebujete, je přinést informace lidem, co je aerotube a jaké dojmy člověk přijímá na takové přitažlivosti. Existují dobré nějaké způsoby: účast v akčním nabídkám (kuponatory), spolupráce s událostmi agentur, distribuce letáků a reklamních letáků, rozesílání „spamy“ faxem, vytvářet své vlastní malé internetové stránky a podporovat ji ve vyhledávačích, provádění propagační činnost a semináře -třídy, spolupráce s létajícími školami a tak dále.

Jak začít podnikat v letecké dopravě

Je lepší začít podnikat jako aerotube s výběrem místa nebo budovu, kde bude umístěna atrakce. Protože je to docela hlučné, je lepší umístit ho mimo obytné budovy nebo poskytnout izolaci hluku, protože stížnosti ze sousedů na různé případy jsou možné.

Samozřejmě, že mobilní aerodynamický tunel lze rychle dopravit z místa na místo, což však bude vyžadovat zbytečné náklady a čas. Poté musíte vyhotovit všechny dokumenty a získat povolení od místní správy, po které můžete pokračovat instalací atrakce. Dalším krokem je nalezení kompetentního instruktora a nákup první pomoci pro první pomoc. V poslední fázi je nutné zakoupit zařízení pro zákazníky a podlahové váhy.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání v letecké dopravě

Pro registraci je lepší zvolit LLC a shromáždit příslušný balíček dokumentů

Jaký daňový systém si vyberete

Je lepší zvolit si zjednodušený daňový systém, protože se budete muset vypořádat s poměrně velkými částkami.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Kód OKVED 93.2 "Činnosti v oblasti rekreace a zábavy".

Potřebuji povolení k otevření obchodu v aerodynamickém tunelu?

To bude vyžadovat povolení od SES, Gospozhnadzor, Rospotrebnadzor, stejně jako dohodu se společností, která dodává elektřinu. Vykonávání dokumentů v tomto případě je komplikovaný proces, a je-li to možné, je žádoucí využít služeb advokáta.

Obchodní technologie: jak uspořádat atrakci

Aerotube - atrakcí, které vyžadují zvláštní dovednosti. Proto nemůžete bez instruktora dělat, jinak může vaše podnikání vystaveno velkému riziku. Když přijde začátečník, musí být nejprve instruován. Potom bude trochu zahřátí a trénink, a teprve pak - samotný let.

Který letecký tunel je lepší koupit?

Nejlepší možností je koupit tornádo. Je rychle instalován, má externí systém potlačení hluku a uzavřené ventilátory. Není to špatná volba, "MTA", ale v každém případě bude muset provádět trvalé mazání a technické prohlídky.

2 KOMENTÁŘE

Kolik stojí Aerotube Attraction v plném rozsahu as dodávkou a instalací v Minsku? Čeká na odpověď

Vlastním v Murmansku věže - výtahy (akumulátory volných směsí) s pozemkem. Pouze 4 věže (výška asi 20 metrů a průměr 5,5-6 metry) + 2-podlažní budova (kanceláře, sklady, atd.) + Zdarma 350 metrů pozemku. Hledáme investory, kteří jsou připraveni organizovat tento druh podnikání na tomto webu. Nájem není drahý.
+7 (8152) 43-66-66 (všimněte si, že voláte na objekty na Domostroitelnaya Street).

Wind tunnel jako moderní obchodní myšlenka

Aerodynamický stroj již dávno přestal být jen výrobním nástrojem a simulátorem pro výsadkáře. Dnes se toto zařízení nachází v zábavním průmyslu a atrakcích.

Aerodynamický tunel má velmi jednoduchou strukturu, která poskytuje silný proud vzduchu, který drží předmět nebo osobu. Tato funkce umožňuje jeho široké použití v různých sférách podnikání a výroby. Například, aerodynamický tunel je velmi populární mezi fanoušky mimořádné zábavy, což činí tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Je zajímavé, že navzdory popularitě automobilu, a to i ve velkých městech, existuje jen málo společností, které jsou připraveny nabízet služby takové atraktivity, což znamená, že konkurence je také nízká. Být jedním z nových amerických nápadů pro podnikání, přinese vám dobré příjmy, pokud se budete snažit pracovat na tom.

Wind tunel, cena za vybavení - otevření obchodu

Navzdory skutečnosti, že podnikání je považováno za malé, náklady na jeho majitele nejsou v žádném případě malé. Ano, a hodinová zábava v tomto designu je asi 8 tisíc rublů. A tato cena nezahrnuje tolik nákladů na vybavení, jako náklady na napájení stroje.

Náklady na aerodynamický tunel

Dnes na trhu aerodynamických zařízení je možné získat nejen velké agregáty, ale také mobilní, což je docela výhodné. A jsou levnější. Je pravda, že je třeba poznamenat, že nejlevnější mobilní design stojí asi 3-10 milionů rublů, v závislosti na dalších možnostech. Nejdražší ADT se všemi funkcemi a odolností proti opotřebení je asi 20-30 milionů rublů. Rozměry těchto zařízení jsou také výrazně větší než předchozí verze. Nejdražší mezi profesionálními automobily je asi 100 milionů rublů. Takové ADT se liší nejen odolností proti opotřebení a množstvím užitečných možností, ale také s nízkým hlukem a nízkou spotřebou energie. Nákup se však často sám ospravedlňuje, protože se poměrně rychle vyplatí.

Náklady na provoz a údržbu aerosolu

Drahé lze považovat nejen za samotné zařízení, ale za jeho provoz a údržbu. Faktem je, že některá z navrhovaných zařízení vyžaduje spoustu energie, bez ohledu na to, zda funguje na elektřinu nebo na motorovou naftu. Cena za elektřinu začíná na 250 kW / h a končí s obrovskými 2-3 megawattmi. Průměrná hodnota, zejména u mobilních jednotek, je přibližně 350-500 kW / h. Musíte však vzít v úvahu skutečnost, že některý z těchto návrhů má dva režimy: standardní a vyztužené. Vše závisí na hmotnosti osoby, která zařízení použije, a na požadované kvalitě průtoku vzduchu.

Dieselové elektrárny mají zpravidla dvě možnosti práce: střední a zesílené. Spotřeba paliva zde kolísá přibližně 30-50 litrů za hodinu. Takže hodina provozu zařízení bude stát 1200-3000 rublů.

Tip: pokud hodláte stát velkým podnikatelem a koupíte velké a nákladné instalace ADT, možná budete muset přemýšlet o vybudování elektrárny. Je však třeba připomenout, že takové jednotky nestačí nejen proto, že jsou drahé, ale také proto, že pokud hodně hodnou, může to vést k energetické krizi.

Náklady na instalaci zařízení a zahájení podnikání

Kromě skutečnosti, že samotná instalace stojí od 3 do 100 milionů rublů, stojí za to přemýšlet o tom, kam ho opravit. Kromě toho, že budete muset postavit speciální místnost a elektrárnu, v případě potřeby budete potřebovat také služby jeřábu, protože upevnění zařízení není tak jednoduché. Navíc budete muset neustále nakupovat další díly a provádět opravy. Je mnohem jednodušší vytvořit od začátku čistící společnost nebo organizovat miniprodukci v garáži.

Kromě samotné instalace budete potřebovat vybavení, a to: různé helmy, rukavice, kombinézy a masky. Cena 10 setů vás bude stát zhruba 100 tisíc rublů. Reklama, dokumentace a další náklady vám budou stát 100 tisíc rublů. Inventář, různé prostředky bezpečnosti a protihlukové izolace - plus dalších 200 tisíc rublů.

Výnosy z instalace antény

Vzhledem k tomu, že hodina provozu naftového nebo elektrického větrného tunelu stojí asi 3 tisíce rublů a pro zákazníky 8-10 tisíc rublů, obrovský proud lidí, kteří chtějí vyzkoušet zajímavou zábavu, nebude. Měli byste však vzít v úvahu skutečnost, že i když budete zahrnovat ADT alespoň dvě hodiny denně, získáte dobrý zisk. Kromě toho profesionální parašutisty pro trénink neustále tráví obrovské sumy, a pokud budou tvořit většinu vašich klientů, nebudete se obávat příjmů.

Tip: investice do větrného tunelu se netýkají ziskových investic bez rizika. Proto než začnete pracovat v této oblasti, musíte ekonomicky vypočítat poptávku a ziskovost v oblasti, kterou jste chtěli rozvíjet. Riziko nezapočítání obrovských investic je příliš velké, takže se nestaráte a požádejte o odbornou radu v této věci.

Kde koupit aerodynamický tunel?

Vzhledem k tomu, že zařízení pro aerotube je opravdu drahé, je třeba analyzovat trh s takovými zařízeními před nákupem. Kde najít kompetentní dodavatele? ADT se vyrábí nejen v zahraničí, ale také v Rusku. Ujistěte se, že hledáte zpětnou vazbu a rady od těch, kteří se podílejí na takovém podnikání a chápe své detaily.

 • Chcete-li vyzkoušet vzduchové potrubí sami nebo koupit certifikát pro let jako dárek, navštivte stránku http://www.nebo-v-podarok.ru. Pokud máte rádi extrémní sporty, doporučujeme vyzkoušet si padák, balón, vrtulník a mnoho dalšího. Toto vše najdete také ve společnosti Sky jako dárek.
 • Domácí společnost "Tornado" z Voroněže vyrábí přístroje v hodnotě zhruba 4 miliony. Samozřejmě mohou najít dražší a profesionální jednotky.
 • Každý ví, že můžete koupit vybavení pro malé podniky doma z Číny. Ale čínské větrné tunely lze nalézt z 3 milionů rublů. A možná to bude nejvhodnější rozpočtová možnost poměrně vysoké kvality.
 • Německo a Česká republika vyrábějí nejlepší pomůcky v poměru "cena / kvalita" a cena jejich výrobků je mírně vyšší - od 6-7 milionů rublů. Navzdory vysokým nákladům však při jejich instalaci nemusíte brát v úvahu mnoho nuancí a ve službě neustále provádět opravy.
 • Běloruské společnosti vyrábějí spíše vysoce kvalitní a silné ADT za cenu 3,5 milionu rublů.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Obchodování s větrnými tunely je obtížné volat z malých nákladů, i když se nazývá tak. Ti, kteří to chtějí, budou muset investovat spoustu peněz. Takové podnikání zjevně není vhodné pro začátečníky, ale zkušení a zajištění podnikatelé mohou investovat do takovéto obchodní činnosti. Ale také musí být opatrní a pečlivě zkoumat poptávku po těchto službách.

Podnikový plán pro "Aerodynamické potrubí"

Aerodynamický tunel je atrakcí, která vyžaduje velké investice, ale kompetentní reklama jim za ně může zaplatit za 3-6 měsíců. Aerotrans jsou stále považovány za novinku, takže podnikatel má šanci vydělat peníze za spěchu.

1. Shrnutí projektu "Aerodynamická trubka"

Účelem tohoto podnikatelského záměru - otevření atrakce „aerodynamický tunel“ pro realizaci spektra služeb v oblasti zábavy a adrenalinových sportů ve městě s populací více než 1 milion lidí.. Zvýšení poptávky po lety na aerotrube podporovat tendenci expanze zábavního průmyslu a podpora aktivní, extrémními formami rekreace. Vertikální aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Vzhledem k silným motorem ventilátoru a vzduch v trubici se zrychluje na 200 km / h, což umožňuje, aby osoba, která má zkušenosti téměř stejný pocit, že parašutistů. Aerotruba je nejen bezpečná alternativa k parašutismu, ale také jako trenér pro výsadkáře.

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Cílovou skupinu lze rozdělit do tří skupin: amatéři, firemní klienti, odborníci. V souladu s tím může být aerotube využívána jako atrakce, jako místo pro firemní akce, a také jako simulátor pro profesionální sportovce.

Pro realizaci projektu je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Objem počáteční investice je 3 867 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, reklamu na společnost a vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než projekt dosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic je určena na nákup zařízení, jehož podíl je 89,2%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky. Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, plánovací horizont je 5 let. Doba návratnosti projektu Aerodynamic Pipe je 9 měsíců. Ukončení plánovaného objemu prodeje je naplánováno na 9. měsíc provozu. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 46,5%. V tomto případě mají tržby výraznou sezónnost: maximální prodej se plánuje od května do října.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Hlavní výhodou podnikání při organizaci letů v aerodynamickém tunelu je popularita této oblasti v zábavním průmyslu, vysoký zisk a ziskovost, nízká konkurence v segmentu. Měli bychom však vzít v úvahu i obtíže, s nimiž se podnikatel může setkat: významné počáteční investice, vysoké náklady na reklamu a propagaci, sezónnost prodeje. Praxe ukazuje, že tento druh zábavy může být vysoce výnosný podnik, přinášející roční zisk ve výši 6 milionů rublů. V některých uskutečněných projektech bylo možné nahradit investice po dobu 3-6 měsíců.

2. Popis průmyslu a společnosti

V posledních letech se zábavní průmysl dynamicky rozvíjí a nabízí spotřebitelům celou řadu volnočasových aktivit. Oblíbenost získávají sportovní a extrémní druhy odpočinku: kiting, skákací můstky, snowboarding bruslení a tak dále. Nadšení pro extrémní zábavu získává masový charakter a může zaujmout širokou škálu diváků. Účelem tohoto obchodního směru je zajistit maximální přístup k extrémní zábavě pro všechny hosty. Extrémní, přístupné všem, je moderní koncept zábavního průmyslu. Z tohoto pohledu je vynikající možností aerodynamický tunel. Za prvé, přitažlivost zapadá do libovolného prostoru pro volný čas; za druhé, je to bezpečné; za třetí, umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelné pocity podobné tomu, co parachutisté zažívají. Nezanedbatelnou výhodou této atraktivity jako podniku je poměrně malá prevalence, která vám umožňuje začít v podmínkách nízké konkurence.

Aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Tento design, který pomocí vzduchového šroubu a těžkého dieselového motoru vytváří silný proud větru, který se pohybuje svisle vzhůru rychlostí až 250 km / h a vytváří podmínky pro volné pádu. Výsledkem je absolutně bezpečný analog padáku. Komerční popularita aerodynamických trubek, která se objevila již před 15 lety, na konci 90. let, kdy došlo k trendu růstu padáků. Aerodynamický tunel je nejen bezpečnou alternativou k parašutismu, ale také jako simulátor parašutistů.

V současné době poptávka po letech v aerodynamickém tunelu nadále roste, což činí činnost organizování letů v aerodynamickém tunelu docela populární. Otevření větrného tunelu by mělo být ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion lidí, protože cena za návštěvu atraktivity se pohybuje mezi 400-600 rublů. Existují však případy, kdy byly v městech s počtem obyvatel více než 700 tisíc lidí úspěšně realizovány podobné projekty. Hlavní věcí je řádně organizovaná reklamní kampaň, která může přitáhnout velké množství návštěvníků.

Nevýhody podnikání na větrném tunelu:

 • značné množství počáteční investice, od té doby náklady na aerodynamickou instalaci jsou od 1 milionu rublů. až 30 milionů rublů;

vysoké náklady na reklamu a propagaci. Aerodynamické potrubí jsou stále relativně novým typem zábavy, aby přilákaly dostatečný počet návštěvníků, je třeba organizovat silnou reklamní kampaň;

sezónnost prodeje na otevřených místech;

určité potíže při organizaci podnikání, související s pořízením a instalací zařízení, koordinaci a evidenci potřebné dokumentace, jakož i hledání kvalifikovaného personálu.

Nicméně, se zjevnými obtížemi, aerodynamický tunel jako obchodní směr má své výhody významné výhody:

doba návratnosti 3-6 měsíců (za přítomnosti příslušné reklamní kampaně);

variabilita použití aerosolu: v případě potřeby je možné je přepravovat, pronajmout, vybavit zařízením pro video natáčení, organizovat školení pro začátečníky, organizovat firemní akce a individuální lety;

módní obchodní linky, s přihlédnutím k vývojovým trendům na trhu zábavy;

variabilita místa pro ubytování: Aerodynamický tunel lze instalovat na ulici, v samostatné budově nebo v nákupním centru. K dispozici jsou také mobilní modely umožňující volnou pohyblivost;

nízká konkurence a relativně volný trh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžeme tedy mluvit o investiční atraktivitě tohoto podnikání. Otevřením atrakce "Aerodynamic Pipe" se vezmou v úvahu trendy moderního zábavního průmyslu a vezmeme si volné místo.

3. Popis služeb přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Vzduchový tunel je extrémní atrakcí, napodobující volný let, který umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelný zážitek z padáku. Samotný let zpravidla trvá 3-5 minut a vyskytuje se v nadmořské výšce až 10 metrů. Podle názoru odborníků takové vznášení ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské zdraví, a proto může být technicky v aerotube na neomezenou dobu. Začátečníci se však doporučují, aby začali krátkými lety delšími než 6 minut.

Zůstat v atrakci lze rozdělit do tří etap:

Teoretická příprava. Před letem je nutné instruovat návštěvníka a změnit jej do speciálního vybavení;

Školení. Pro bezpečnost návštěvníka před letem se doporučuje provést zahřívání a zkušební let na několik vteřin. To je nezbytné pro přípravu lidského těla na zátěž a podmínky aerodynamické trubice, a také k vyloučení nepředvídaných situací;

Hlavní let, který nastane pod dohledem instruktora.

Důležité je také poznamenat, že pro přitažlivost je možnost poskytnout první pomoc za pohybovou nemoci nebo ztrátu vědomí návštěvníkem. Zpravidla se sám inženýr s tím vyrovná.

Aerodynamický tunel má omezenou nosnost. Existují různé vzory, některé z nich umožňují zvednout celou skupinu lidí. Takové vybavení je však mnohem dražší. V tomto obchodním plánu je instalace považována za určenou pro 1 návštěvníka a instruktora. Pro lety umožnily návštěvníkům hmotnost 25 až 120 kg. Proto je žádoucí, aby vedle tohoto přitahování byly k dispozici podlahové váhy pro ovládání tohoto okamžiku. Cena 1 minutového letu je 500 rublů, což je průměrná tržní cena v tomto segmentu. Pro pohodlí návštěvníků existuje 5 různých tarifů (tabulka 2).

Tabulka 2. Tarify přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Letový čas - 2 minuty (sleva 10%)

Doba letu - 5 minut

Letový čas - 10 minut (20% sleva)

Doba letu - 30 minut, skupina až 8 osob

Doba letu - 60 minut bez instruktora

K dispozici jsou také další služby:

fotografické a video natáčení letů;

prodej dárkových certifikátů jakéhokoli označení;

nájemné za událost.

Algoritmus pro poskytování služeb na atraktivitě "Aerodynamická trubka":

Klient v telefonu je zaznamenán na letu. Určitý čas je pro něj vyhrazen.

Návštěvník by se měl objevit půl hodiny před určeným časem, aby byl instruován a vložen do zařízení.

Před letovým instruktorem by měl v případě potřeby zkontrolovat váhu klienta a na několik sekund provést zkušební let, aby byla zajištěna bezpečnost letu.

Návštěvník společně s instruktorem provádí placený čas letu.

Při takovém časovém plánu je průměrný počet prodaných minut za den 100.

4. Prodej a marketing

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Podrobněji lze cílové publikum této atraktivity zastupovat ve třech velkých skupinách:

Milovníci - lidé, kteří považují atrakci za zábavu;

Firemní klienti - skupina lidí, kteří si pronajali vzdušnou trubku po dobu podnikové události;

Profesionálové - výsadkáři a sportovci používající aerotube jako simulátor.

Takže publikum "Aerodynamic Pipe" atrakcí je poměrně různorodé a četné. Vzhledem k tomu, že tento formát zábavy je spíše specifický, měla by být pro jejich propagaci použita určitá sada reklamních metod. Přízvuk "Aerodynamické potrubí" potřebuje reklamu, protože je to relativně nový typ zábavy, který uvádí prodejce v popředí a říká potenciálním spotřebitelům o výhodách letů v letecké dopravě.

Propagace atraktivity "Aerodynamická trubka":

propagace v síti s pomocí stránek a skupin v sociálních sítích (soutěž o překlady, připomínky atd.);

distribuce tištěné reklamy v místech přetížení potenciální cílové skupině: nákupní centra, centrální ulice, hostely, vzdělávací instituce, fitness a sportovní kluby, v blízkosti míst s podobnými zábavy (go-karting, paintball atd.);

dodání obsahu: fotografické sestavy, video reporty, užitečné a zajímavé informace;

umístění reklam (výtahy bytových domů, fitness centra, bazény, zimní stadiony apod.);

vedení demonstračních letů, různých mistrovských kurzů a propagačních akcí, zaměřené na zvýšení loajality a angažovanosti diváků. Událost marketing, kreslení zdarma-návštěva na atrakci.

V tomto obchodním plánu se očekává aktivní propagace aerodynamického tunelu, což znamená určitý rozpočet na reklamu. Plánovaný seznam reklamních akcí a náklady na jejich realizaci jsou uvedeny v tabulce 3. Podle výpočtů se předpokládá, že 82 000 rublů bude vynaloženo na propagaci aerodynamického tunelu.

Tabulka 3. Rozpočet na reklamu aerodynamického tunelu

Vytváření vlastního webu

Místo by mělo odrážet popis a výhody letů v letecké dopravě, míry návštěvnosti, reporty z fotografií a videa, kontakty a adresu, stejně jako možnost rezervovat návštěvu online.

Umístění reklam

Za tímto účelem se plánuje použití reklamních míst: plavecký bazén, fitness klub, kino.

Vysílání reklamy

Náklady na tento typ reklamy zahrnují poplatek za natáčení a úpravu videa, jakož i za vysílání videa na monitorech vodního parku (nebo podobného zařízení). Válec, který trvá 30 sekund s 1 otočením každých 10 minut, bude stát od 10 000 rublů měsíčně.

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Je možný variant distribuce letáků se slevovým kuponem.

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje několik měsíců získat zpět náklady na aerodynamický tunel, ačkoli obvykle trvá nejméně 1 rok. Kombinace všech výše uvedených opatření zvýší loajalitu návštěvníků a poskytne průměrnou měsíční prodejní cenu 3 000 minut letu. Na základě sazeb pro návštěvu aerotubu vypočítáme plánované tržby: 3000 * 500 = 1 500 000 (rublů). Odhadovaný objem měsíčního příjmu větrných tunelů činí 1 500 000 rublů.

5. Výrobní plán

Zahájení svého podnikání pro pořádání letů na atrakci "Aerodynamická trubka" zahrnuje následující etapy:

1.Zvolte umístění a prostory. Poloha aerodynamického tunelu není tak důležitá. Nepotřebuje vysoký provoz pro pěší, protože návštěva atrakce není spontánní, ale plánuje se předem. Také byste měli zvolit typ místa pro aerotube - ať už se jedná o uzavřenou místnost nebo na čerstvém vzduchu. Každá z možností má klady i zápory: hlavním plusem volné plochy je nízká cena nájemného, ​​avšak v tomto případě bude mít prodej výraznou sezónnost a závislost na povětrnostních podmínkách. Uzavřená místnost umožňuje pořádání celodenních přitažlivých akcí, nicméně pronájem takového prostoru bude dražší. Navíc instalace vzduchové trubky v uzavřeném prostoru je komplikována znaky budovy a nedostatečnou pohyblivostí konstrukce.

Při výběru místa byste měli také zvážit, zda plánujete pevnou nebo mobilní atrakci. Pokud máte v plánu cestovat na různá místa, doporučujeme je umístit na otevřené místo - to usnadní proces demontáže a přepravy. Ideální volbou bude krytá plocha s možností pohodlné dopravy aerodynamické instalace. Vzhledem k tomu, že tyto plochy mohou sloužit jako první patra nákupních center s pohodlným východem, ve skladech a obdobných průmyslových prostorách. Můžete umístit aerotube do města, kde je nájem méně, a ve sportovním centru, který jim nabídne spolupráci nebo souhlasí se značným nájemným.

Důležitou podmínkou - není vhodné umístit aerotrans v blízkosti obytných budov, protože zařízení vytváří hodně hluku a vibrací. Zanedbání těchto faktorů povede k potřebě dodatečných nákladů na izolaci proti hluku. Zvláštní prostory (oblasti) pro umístění atrakce nepodléhají zvláštním požadavkům. Instalace vzduchového potrubí bude stačit 20-25 m2. V této oblasti je možné umístit zařízení, do šatny a technických místností, dalších 10 m². Důležitým požadavkem je přítomnost elektřiny, zejména v případě, že zařízení běží na ní. V posledních letech se však upřednostňují větrné tunely, které spotřebovávají motorovou naftu. Proto před výběrem místnosti nebo oblasti pro umístění atrakce byste měli jasně vědět, jaké zařízení bude použito.

Tento projekt zahrnuje používání dieselových zařízení. Typ stránky - otevřený. Za tímto účelem je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Plocha pozemku je 30 m2, kde se nachází aerodynamická instalace, šatna a kabina řidiče. Nájemné bude asi 50 000 rublů za měsíc. Vzhledem k umístění v dálce od obytných budov, je možné vyhnout se nákladů na hluk izolace (jejich hodnota se pohybuje od 300-700 tisíc rublů.).

Nabídky franšíz a dodavatelů

2. Nabytí vybavení. Nabytí vybavení je nejdůležitější položkou podnikatelského plánu, protože ziskovost celého podniku závisí na jeho kvalitě a kapacitě. Dosavadní trh nabízí různé úpravy aerodynamických tunelů, které se liší v síle, průměru, výšce, snadnosti instalace, druhu spotřebovaného paliva, nákladů na údržbu a dalších vlastností. Při výběru zařízení byste měli určit klíčové charakteristiky konkrétního projektu. Například, pokud hodláte použít letecký tunel jako simulátor parašutistů, budete potřebovat výkonnější a nákladnější (profesionální) zařízení. Pokud je aerotube ošetřena výhradně jako atrakce, může být zařízení zjednodušeno.

Rovněž je třeba věnovat pozornost množství "paliva" spotřebovaného zařízením, protože aerodynamické instalace vyžadují vysoký výkon, pak náklady na "palivo" představují významnou část nákladů. V současné době existují antény, které provozují elektřinu nebo motorovou naftu. Průměrný indikátor spotřeby elektrické energie je asi 350 kW / h (to vše závisí na hmotnosti osoby, kterou potřebujete zvednout do ovzduší). Na základě průměrné ceny za elektřinu bude provozní doba aerodynamické instalace stát asi 1200 rublů. Pokud vyhodnotíte spotřebu naftových generátorů, pak ve standardním režimu zařízení spotřebuje zhruba 50 litrů paliva za hodinu. Při průměrné ceně motorové nafty 32 rublů na litr bude cena 1 hodiny provozu aerotube přibližně 1600 rublů. Jak vyplývá ze srovnání, elektrická zařízení jsou více rozpočtová než dieselová. Mělo by však být zřejmé, že elektrické zařízení vyžaduje vysoké kapacity, které nemohou být poskytovány všemi místy.

Dále zvažte vlastní zařízení, jehož náklady se pohybují od 1 milionu rublů (lehké, mobilní verze) až po 30 milionů (profesionální vybavení). Můžete si koupit nové nebo použité zařízení. Na internetu existuje mnoho podobných návrhů prodávat zařízení s markdown. To vám umožňuje šetřit peníze, ale může obsahovat určité hrozby, jako jsou problémy s údržbou, časté poruchy, rychlé opotřebení apod. Motor ventilátoru je v průměru po 3 000 hodinách provozu. Tento ukazatel by měl být zohledněn při zvažování možnosti nákupu použitého zařízení.

Pro organizaci atrakce bude stačit, že bude mít dostatečnou výšku aeroplánů 4 až 5 metrů a průměr 2,2-3 metrů. Budete také potřebovat vybavit atrakcí ochrannou sítí, která vám neumožní vypadnout ze vznášející se oblasti a rohože - v případě pádu. Majitel firmy se nemusí potýkat se všemi jemnými detaily instalace, protože v současné době existuje mnoho nabídek na trhu pro organizaci aerotranů na klíč. Některé firmy nabízejí nejen kompletní vybavení, ale také dodávku, instalaci, připojení a údržbu.

Co se týče výrobců, zařízení z různých zemí je zastoupeno na trhu:

domácí společnost z Voroněže vyrábí zařízení v hodnotě zhruba 4 miliony rublů;

Většinou se jedná o čínské zařízení. Jejich kvalita je na správné úrovni a náklady jsou nižší než náklady analogů. Pro 3 miliony můžete koupit výkonné a vysoce kvalitní zařízení;

Česká republika a Německo jsou považovány za lídry na trhu výroby aerotube, nicméně náklady na jejich vybavení jsou mnohem vyšší: od 6-7 milionů;

zařízení bieloruské výroby se prodávají za cenu 3,5 milionu.