Jak otevřít vodní park: podniknout obchodní plán

Vodní park je relativně nová zábava, která se stala populární již od počátku 90. let. Nejprve se otevřely pouze ve velkých městech a téměř zcela odpovídaly evropskému standardu. Když se tato podnikatelská aktivita začala rozvíjet v regionech, situace se mírně zhoršila, protože značka "aquapark" začala blikat i přes běžné bazény s několika dětskými skluzavkami.

Před zahájením plánování takových aktivit je nutné vzít v úvahu přání potenciálních návštěvníků, aby bylo možné jim poskytnout pohodlný, zábavný, pestrý, zajímavý a bezpečný odpočinek.

Souhrn

Ve skutečnosti je podnikatelský plán podrobný návod, který vám umožní vytvořit efektivní podnik. V tomto případě je to vodní zábavní komplex, který může návštěvníkovi nabídnout širokou škálu vysoce kvalitních služeb a plně komfortní odpočinek pro klienty v jakémkoli věku.

Takže bude nutné:

 • analyzovat stávající trh a případné konkurenty;
 • provést finanční výpočty (velikost kapitálových investic, ziskovost, doba návratnosti atd.);
 • Vyvinout efektivní marketingovou strategii a optimální personální zajištění;
 • popište hlavní organizační aspekty.

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Je třeba provést důkladný průzkum trhu. Tam je hodně vodních atrakcí, ale nemohou přijmout všechny příchozí. Proto by bylo vhodné říci, že existuje velká poptávka po této zábavě, protože neexistuje dostatečný počet návrhů. Analytici se domnívají, že v příštích 5-6 letech nejsou významné změny v situaci plánovány. Obecně platí, že teď je okamžik, kdy můžete vzít vaše místo.

Velká část podnikatelů a investorů se snaží investovat na trhu malého města, protože zde je mnohem levnější než v metropoli. Dalším plusem je skutečnost, že v malém městečku není mnoho zábavy, takže se nemusíte obávat stálého toku zákazníků. Hlavním cílem je prokázat návštěvníkům, že je to takový druh zábavy, který je různorodý a zajímavý.

Mezi úspěchem a účastí je jasně viditelná přímá závislost. Trvalý tok zákazníků lze zajistit, pouze pokud jsou dodrženy následující klíčové faktory:

 • bezpečné a pohodlné prostředí;
 • dostupné ceny;
 • širokou škálu zábavy.

Proto by se ve vodním parku měly nacházet nejen nejrůznější skluzavky, ale také další atrakce, odpočinkové prostory, kavárny a bary.

Bude to obecně ideální, pokud je tato vodní zábava představována komplexním zařízením, ve kterém najdete potravinářské kurty, obchody se sportovním příslušenstvím a rozsáhlé zábavní zóny. Je velmi vhodné zavést plaveckou školu pro děti a jejich rodiče. Navíc sauna, horká vana a masážní služby nebudou ponechány bez pozornosti.

Finanční plán

Není možné předložit podnikatelský plán, v němž není uvedena žádná položka obsahující podrobné informace o nákladech na zahájení a udržování projektu, výši plánovaného zisku a délce přibližné doby návratnosti. Například, velký vodní komplex, vybavený velkým množstvím atrakcí, vyžaduje přibližně 30 milionů dolarů jako kapitálové investice.

Tato částka zahrnuje:

 • pořízení pozemků - 1-3 miliony;
 • stavební, montážní a dokončovací práce - 15 mil. Kč;
 • vybavení s potřebným vybavením - 10-12 milionů;
 • plat zaměstnancům, daně - 10 tisíc dolarů;
 • reklamní kampaně - 20 tis.
 • vývoj jejich vlastního stylu - 20 tisíc dolarů.

Tento druh činnosti je velmi obtížné začít samostatně, protože výše počáteční investice je velmi vysoká. V tomto případě je vhodným řešením hledání investorů. Samozřejmě, můžete vyzkoušet bankovní úvěr, ale pro výstavbu takového zábavního centra je nepravděpodobné, že to dá.

Část nákladů je samozřejmě obrovská a děsivá, ale zisk, který tato aktivita přináší, je přiměřená - asi 12-15 milionů dolarů. za rok. Ziskovost se liší od 50 do 70%, to znamená, že otevření takového podniku je pro podnikatele velmi přitažlivé. Kapitálové investice se vyplatí včas do 5 let.

Vývoj marketingové strategie

Měli bychom také věnovat pozornost vývoji efektivní marketingové politiky. Měla by být založena na přilákání klienta jakéhokoli věku a úrovně prosperity.

Musíte také věnovat pozornost vytvoření značkového formuláře a organizaci bonusového systému. Forma disciplíny a slevy přitahují další zákazníky.

Dalším důležitým bodem je reklamní kampaň. Tento postup musíte spustit po dobu 2-3 měsíců až do okamžiku, kdy je vodní atrakce oficiálně otevřena. A samotný otvor by měl vypadat jako velká a nezapomenutelná dovolená s pozvanými slavnými hosty a maximálními možnými slevami.

Plán pracovníků

Dokonce i když jste si jisti, že vodní park se brzy neotevře, musíte hned vyhledat obsluhu. To může být provedeno samo o sobě nebo se může obrátit na náborovou agenturu. Přestože odborníci tvrdí, že druhá možnost nemůže být nazývána optimální. Sebe-výběr umožňuje zjistit nejen pracovní zkušenosti a vzdělávací úroveň, ale i samotnou osobu, komunikovat s ním.

Instruktor nemusí mít sportovní regálie a ceny. Je to docela dobrá schopnost plavat a schopnost přijít na záchranu jak dítě, tak dospělého. V takovém případě nezapomeňte na taková kritéria, jako je zdvořilé chování, protože tato kvalita je nejlepší reklama vašeho zábavního centra.

Pro zajištění stabilního fungování instituce byste měli přijmout alespoň takový minimální počet zaměstnanců:

 • 2 pokladníci;
 • 2 administrátoři;
 • 4 instruktory.

Organizační plán

Místo, kde bude komplex umístěn, nemá žádný vliv na úspěch tohoto podnikání, protože většina zákazníků používá své vozidlo jako vozidlo. Ale nezapomeňte na základní dopravní dostupnost pro část návštěvníků, kteří se nemohou pochlubit osobním autem. Velmi důležitým bodem je uspořádání na území prostorného parkoviště.

Pak přichází další etapa: výstavba a výstavba samotného vodního parku. Předtím se musíte obávat dostupnosti stavebního projektu a veškeré potřebné dokumentace. Pro pomoc můžete kontaktovat stavební společnost nebo architektonickou a stavební kancelář, která je hojná ve velkých a středně velkých městech.

Stavbu by měla provádět společnost s rozsáhlými zkušenostmi a dobrými doporučeními na trhu. Přítomnost několika dokončených objednávek této povahy je ideální volbou. Doba výstavby je silně ovlivněna složitostí a rozsahem díla, ale, jak ukazuje praxe, dokončení postupu přichází do 1 roku.

Povinná registrace není daleko od všeho, co právnická osoba potřebuje. Poté následuje řada potřebných dokladů a povolení, jejichž vydání je pod dohledem stavební inspekce, hasičského oddělení a Rospotrebnadzor. Tato fáze je velmi obtížná a je povolena pouze po dokončení přípravy předmětu pro doručení. Mimochodem, tento typ činnosti nepodléhá licencování.

Ruská legislativa říká, že vodní park je totožný s veřejným bazénem, ​​takže nemůže být otevřen před provedením kontroly dodržování sanitárního a epidemiologického režimu. Specialista Rospotrebnadzor nutně prohlédne filtry, pokoje, sprchy atd.

Nyní můžete začít nakupovat potřebné vybavení. Problém momentu spočívá v tom, že vodní atrakci bude možné vybavit pouze nákupem zahraničního vybavení.

Organizace potravinového soudu vyžaduje nákup vhodného vybavení a nábytku. Kromě toho musí mít instituce potřebné množství lehátek, lehátek a dalších nezbytných doplňků.

Všechny výše uvedené procesy mohou být reprezentovány následující vizuální tabulkou:

Podnikatelský plán pro vodní park (s finančním účetnictvím)

 1. tištěná verze (2 kopie)
 2. elektronická verze (video).
 3. naše knihajako dárek!
 4. manuál pro vlastní modifikaci
 5. navrhování

Název projektu: podnikatelský záměr na výstavbu otevřeného vodohospodářského komplexu (aquapark) s rozlohou 33,000 m2 m. m.

Účel vývoje: stanovení finančních, ekonomických a marketingových parametrů výstavby vodního parku a zdůvodnění jeho investiční atraktivity.

Navrhovaný obchodní plán je v budoucnu technickým úkolem pro projektanty vodních parků, stavitele, dodavatele zařízení, partnery projektu a také umožňuje získání počátečních povolení a získání financování projektů.

Způsob plánování: mezinárodní doporučení UNIDO, vlastní metody.

Koncepce projektu

V rámci projektu se plánuje koupit pozemek v jedné z plážích Krasnodarského území a otevřený (sezónní) vodní park.

Potřeba investice projektu

Pro realizaci projektu se plánuje investovat 115 milionů rublů. ve dvou tranších:

 1. *** milionů rublů. (**% investic) - jsou investovány na úkor vlastních zdrojů;
 2. *** milionů rublů. (**% Investice) - jsou investovány v podobě bankovního úvěru ve výši 14,0% ročně bez moratoria, úrokové platby - od ** - ** do - první měsíc, návrat úvěru - od ** - ** do - první měsíc.

Celková doba návratnosti - ** měsíců (** sezóny).

Doplňkové služby aquaparku:

 1. restaurace terasa (správcovská společnost),
 2. cvičební místnost,
 3. salon terapeutické masáže,
 4. školy pro výuku dětí plavání,
 5. bazén dětských atrakcí,
 6. terminály pro příjem plateb.

Přehled marketingu trhu

Vodní park je realitní zařízení s infrastrukturou pro poskytování zábavních služeb na vodě (bazény, vodní skluzavky, fontány atd.). Vodní park může fungovat jako samostatný objekt nebo do zábavního komplexu.

Od prvního odstavce roku 2016 v Rusku existuje a 120 vodních parků včetně zařízení umístěných ve sportovních zařízeních a rekreačních domech. Převážná většina vodních parků jsou volně stojící objekty (**% všech vodních parků) nebo jsou součástí zábavního komplexu (**% vodních parků).

K dnešnímu dni více než polovina (**%) stávajících vodních parků v Rusku spadá do 5 regionů:

 1. Krasnodarské území (**%),
 2. Moskva (**%),
 3. Krymská republika (**%),
 4. Rostovská oblast (**%),
 5. Petrohrad (**%).

Největší vnitřní vodní parky jsou "Peterland","Riviera","H2O","Limpopo","Piterland-2".

Nejvyšší ceny - v vodních parcích v Moskvě, průměrné *** tisíc rublů. na všední den a *** tisíc rublů. v den volna. Nejnižší ceny - v Norilsku - *** rub. pro návštěvu ve všední den a *** rub. v den volna.

Průměrná plocha otevřených vodních parků je od ** do ** ha. Práce takových vodních parků jsou sezónní (provozují se od května do října).

Největší otevřené vodní parky v Rusku jsou "Golden Bay"(154 tisíc metrů čtverečních. m), "Koktebel"(44 tisíc metrů čtverečních. m), "Banánová republika"(40 tisíc metrů čtverečních. m), "Tiki-Tak"(35 tisíc metrů čtverečních. m).

V Rusku je potenciální počet nově otevřených vodních parků *** jednotky.

První světový vodní park se objevil v Rusku na počátku 17. století v Peterhofu, protože to byl prostředek jeho fontánek, který sloužil jako model pro výstavbu vodních parků.

Ve světě je víc 2000 zábavné a zajímavé vodní parky, včetně otevřených a uzavřených vodních parků.

Největší vodní park na světě "Ocean Dome" (Ocean Dome) je v Japonsku a může ubytovat více než 10 tisíc lidí najednou. Ve střeše budovy je posuvný mechanismus, který umožňuje otevření a zavření, což umožňuje slunění na slunci v teplých dnech a zavírání střechy za chladných a zasněžených dnů. Výška kopule je asi 38 metrů.

Klíčové parametry projektu:

 1. lokalita: oblast Černého moře / území Krasnodar;
 2. Plocha pozemku: *** ha;
 3. průměrné náklady na návštěvu: *** rub. / osoba;
 4. náklady na další. služby: *** rub. / osoba;
 5. plánované příjmy: průměrně *** milionů rublů. / měsíc (sezónně očištěno);
 6. plánované příjmy: průměrně *** milionů rublů. / rok;
 7. daňový systém: USN (ve výši 6%);
 8. částka daní splatných: průměrně *** milionů rublů. / rok;
 9. příjmy vlastníka projektu po navrácení investovaných prostředků: *** mil. rub. / rok;
 10. podíl čistého zisku na zisku je ***%;
 11. bod rovnováhy: **% plánu;
 12. Projekt IRR: ***%;
 13. PI projektu: *** b / r;
 14. Projekt NPV: *** milionů rublů.

Připravený obchodní plán vodního parku obsahuje 163 stran, 39 tabulek, 21 grafů, 10 čísel a 5 diagramů.

Podnikatelský plán je poskytován v roce 2009 elektronické (.doc a.xls na vlastním disku CD) a vytištěno formulář. Doprava zdarma v Moskvě nebo zasláním expresní pošty.

ECC "Invest-Project" poskytuje službu pro úpravu dokončeného podnikatelského plánu:

 1. podle oblasti umístění,
 2. na ploše objektu a pozemku,
 3. podle typu (vnitřní / vnitřní),
 4. počtem výletních kopců a atrakcí,
 5. dodavatelem vybavení a projektanta,
 6. dalšími. služby vodního parku,
 7. za cenu návštěvy,
 8. podle zdroje financování (vlastní zdroje / banka / investor / dotace) atd.

Pokud potřebujete zakoupit nebo změnit připravený obchodní plán, volejte prosím: +7 (495) 760.96.92.

Inovace ve výstavbě vodních parků - hydromagnetické skluzavky:

Obchodní plán: jak otevřít vodní park

Podrobný návod, jak otevřít vodní park

Vodní park je zřídkakdy považován za podnikání začínajícími podnikateli, protože masy jsou zvyklí na skutečnost, že jedno zábavní zařízení tohoto typu stačí pro jedno město. A pak, pokud je město dostatečně velké, aby ve svém vodním parku získalo mnoho návštěvníků, včetně seznamu zákazníků od lidí z blízkých osad.

Nicméně vodní park dnes není v žádném případě posledním místem v seznamu zábavy pro celou rodinu kdykoliv během roku. A pokud se zpočátku, když se v 90. letech tento druh volného času začal stát v naší zemi, služby vodního komplexu byly poměrně monotónní - bazén a pár vodních skluzavků, nyní to trvá celý den, aby si plně užívali všechny zábavy.

Proto poptávka po těchto službách stále roste. Lidé mají rádi přístupnost, rozmanitost a rodinnou zábavu v aquaparku.

Hlavním důvodem, proč ne každý může zaujmout úkol otevřít vodní atrakce, zůstává extrémně vysokým barem investiční náklady, a také spíše velké, dokonce i podle obchodních standardů doba návratnosti. V nově otevřeném vodním parku dosahuje průměrně čistý zisk až po 4 - 5 letech provozu. Taková doba návratnosti nutí i ty, kteří mají správný počáteční kapitál, aby se ustoupili.

Pokud se tedy stále rozhodnete přijmout velký závazek, bude důležité, abyste v podnikatelském plánu nejprve přemýšleli a malovali všechny dostupné a možné způsoby, jak zvýšit ziskovost podniku.

Atrakce návštěvníků

Každý případ se musí spoléhat počet klientů. A to je na tomto ukazateli určí ziskovost, a tudíž výnos z čistého zisku vodního parku.

A že mezi mnoha druhy zábavy, které si potenciální publikum zvolí váš návrh, musíte poskytnout komplexu maximální škálu služeb. A co je důležitější, jejich kvalita. Úkolem centra je zamilovat se do rodiny tak, aby lidé rádi navštěvovali vodní park ne jednou za rok, ale spousta. Stálým zákazníkům jsou nejen ti, kteří milují vodu a skluzavky, ale i někdo, kdo se někdy objeví ve vašem vodním parku.

Kromě různých domácích zábavy, které jsou určeny pro různé věkové kategorie (například bar nebo bazén pro malé děti s animátory), musíte se postarat o jiné stejně důležité sousední služeb. A mohou být také maximálně diverzifikováni a dělat vše, co je možné, aby zákazníci mohli všude hromadit.

 • Parkovací místo. Požadovaný atribut. Mělo by být pohodlné, přemýšlivé a přístupné. A co je nejdůležitější - prostorné. Počet nejméně 200 míst pro automobily. Je žádoucí více. Koneckonců, zákazníci půjdou k vám z celého města, a někteří z okresů. Na veřejné dopravě se samozřejmě také dostanou, ale v moderní realitě to je malá část potenciálního publika. A pokud se nestaráte o pohodlné parkoviště, které může vyhovět všem návštěvníkům, a to i v případě, že je aquapark podle přání zákazníka, stále se nevrátí.
 • Hotel. Ne první nutnost výstavby. Nicméně, pokud plánujete pokrýt celé možné publikum, vezměte v úvahu hosty vašeho města. Ne nutně to budou ti, kteří pocházejí z jiných měst kvůli vodnímu parku. Nicméně jeho umístění v pěší vzdálenosti od místa osídlení povzbudí turisty, aby přidělil čas na návštěvu vašeho centra.
 • Čerpací stanice. Čerpání paliva není to, co se očekává u vodního parku. Podle statistik však zákazníci, kteří přicházejí z dálky, budou rádi využívat služby čerpací stanice před cestou zpět. A plánovat výlet příště - nebudete se bát o nedostatek benzínu a najít blízké předměty.
 • Vody. Kombinace umělých bazénů, tobogánů a služeb na přírodní nádrži poskytne obrovský nárůst návštěvnosti. Například, pokud je vodní park se nachází vybavená pláž se všemi důsledky - solária, čistého písku a vody, dětské oblastech, na nájem vodní vozidla, budete moci udělat jednoduchou vodní park celé rekreační oblasti. A i kdyby klient neměl v úmyslu jít do samotného vodního parku, může se na své zemi vyrovnat na pohodlné pláži. Hlavním úkolem je zpřístupnit ji většině obyvatelstva finančně a nepřiřadit resort VIP zóny.
 • Půjčovna kol. Pokud to velikost území dovolí, pak spolu s pláží můžete také vytvořit speciální trasy pro milovníky jízdních kol. To značně diverzifikuje možnosti pro zábavu v rekreační oblasti.
 • Vedle přímé služby by měli být organizováni ti, kteří bydlí na území vašeho vodního parku pohodlný a žádoucí. Mluvíme o kotelně pro vytápění hotelu a interiéru parku. O čistírnách odpadních vod a kanalizačních systémech, které musí splňovat všechny bezpečnostní normy. Koneckonců lidé jsou lidé. Čistota a pohodlí je třeba udržovat denně.

Zařízení

Vzhledem k tomu, že vodní parky nejsou nejoblíbenějším zbožím na moderním domácím trhu, výrobci podobných druhů plastových výrobků se obvykle vyhledávají v zahraničí. Samozřejmě to ukládá určitá omezení a zvyšuje výdaje. Koneckonců musíme vynaložit na logistickou složku a celní odbavení.

Nicméně, nenechte si ujít příležitost najít mezi výrobci ruského trhu alespoň některé z možných detailů. To vám ušetří peníze. Situace s výstavbou vodního parku, hotelového komplexu, technologických sítí a území je mnohem jednodušší. Zde můžete najmout odpovědného dodavatele, aniž byste se uchýlili k službám zahraničních firem.

V každém případě budete potřebovat několik jednotek pro plný provoz vašeho komplexu. Proto je lepší provést kvalitativní analýza trhu v době podání návrhů, než investujete peníze do první organizace, která se objevila. Připomeňme, pro vás je kvalita důležitá. Zvláště pokud jde o poskytování služeb pro lidi.

Zařízení bude vyžadováno:

 • Systémy čištění vzduchu
 • Ventilační zařízení, klimatizační zařízení a systémy dodávek vzduchu
 • Topné jednotky
 • Radiátory
 • Mnoho různých typů sítí potrubí
 • Nábytek
 • Bazény
 • Zařízení pro vybavení koupelny a sauny
 • Zařízení kanalizační sítě
 • Zásobování plynem
 • Vybavení pro organizaci solária
 • Zařízení pro úsporu energie

Zapište rozpočet přechází z řady 300 tisíc dolarů za všechna zařízení. Ale to je extrémně průměrná cena. Trh se neustále mění a závisí na hospodářské a politické situaci v zemi. Jak je známo, v této fázi vývoje je nestabilní.

Navíc bez důkladné analýzy trhu dodavatelů nebude možné zvolit optimální poměr cena / kvalita zakoupeného výrobku, a to i v případě, že je evropský, přestože cena je již značně velká.

Zaměstnanci

Chcete-li zajistit, aby váš aquapark a veškeré okolní území s různými službami fungovaly a přinášely příjmy, je třeba zajistit práci velkého počtu zaměstnanců, což bude jednou z hnacích sil při zajišťování kvality a poptávce.

A protože všechny služby budou spojeny s rekreanty ve vašem komplexu lidí, všichni zaměstnanci musí být profesionály ve svém oboru. Samozřejmě, můžete si samy zaměstnat zaměstnance, provádět rozhovory. Výsledky však vyjdou, takže bude levnější okamžitě se obrátit na specializovanou agenturu.

Takové firmy se s tímto úkolem lépe vyrovnají, a co je nejdůležitější - rychlejší a lepší. Například vám bude těžké nalézt lidi s úzkou specializací a mnoho agentur a HR podniků vydělávají na tom, proto se lépe vyrovnávají.

V povinném personálu vašeho vodního parku bude několik míst:

 • Správce vodních parků. Vzhledem k tomu, že tato pozice znamená velkou odpovědnost, je třeba najmout pouze osobu s manažerskou zkušeností. Pokud se s touto funkcí chcete vyrovnat sami, doporučujeme vám, abyste o tom přemýšleli. Máte jako podnikatel a tak bude velký problém a budete muset pracovat v tomto postu po celou dobu, takže možná bude muset být nalezena alespoň jedna náhrada.
 • Administrátoři. Oddělení správy celého komplexu do zón a jmenování pro každou zodpovědnou osobu je nezbytnou volbou. Proto se v administraci podílí různí lidé.
 • Instruktoři na koupání. Na stejné místo je možné zahrnout záchranáře, které jsou nezbytné ve sféře vodohospodářských služeb.
 • Šermíři. Nechte svůj vodní park začít, stejně jako jakékoliv divadlo, od šatníku, kde jsou lidé přivítáni dobrými službami.
 • Prodejní konzultanti ve sportovních odděleních, bary, kavárnách a pokladnách.

Kromě výše uvedených příspěvků ve státě budou i další čísla, z nichž každý odpovídá za svůj vlastní úkol. Vše závisí na tom, jaké služby se rozhodnete implementovat ve vlastním vodovodním centru. Nezapomeňte také na technický personál. Koneckonců, pro všechny tyto věci, plněné s mnoha technologií a elektroniky bude muset neustále sledovat, včasné řešení problémů a reagovat rychle.

Je nemožné přesně vypočítat náklady bez vypracovaného vysoce kvalitního podnikatelského plánu orientovaného na konkrétní stavební oblast a současných skutečností cen, ekonomické situace a příjmů obyvatelstva. Ale v průměru počáteční investice do prostor, vybavení, reklamy, obchodních výdajů, administrativních výdajů apod. Budou nejméně třicet pět milionů dolarů.

Částka je značná, ale samotný úkol je obrovský. Navíc toto číslo zahrnuje také:

 • Náklady na suroviny a materiálů
 • Pomůcky a tarify
 • Náklady na stavební vybavení a služeb smluvních firem
 • Mzdový fond personálu vodního parku a okolních oblastí
 • Daňové odpočty a odchází do fondu sociálního pojištění
 • Náklady na organizaci a implementace marketingové společnosti
 • Výdaje za pronájem náměstí a dočasné prostory.

Kde dostat peníze z

Problémem je nejen to, že celá částka prostředků na realizaci projektu začínající podnikatel je nepravděpodobné. Ve skutečnosti žádná banka nebude souhlasit s vydáním úvěru této velikosti ani s nejlepším obchodním plánem, který přesně odráží všechny podmínky, náklady, příjmy a rizika. Proto musíme hledat způsoby řešení tohoto problému. A je několik z nich.

Přinejmenším začít realizovat projekt sám. Spolupráce s jinými podnikateli je nejlepší cestou. V takovém případě již můžete očekávat, že většinu investice půjčíte. A vodní park bude uveden do provozu mnohem dříve. Ale měli byste mít v každém případě slušné počáteční úspory.

Ukončete návrat k čistému zisku

Jak již bylo uvedeno výše, doba návratnosti je přibližně pět let. Za předpokladu, že roční příjem provozního vodního parku činí přibližně 15 milionů dolarů. Částka je skutečná. Náklady na údržbu podniku na základě průměrných údajů za takový komplex mohou činit 700 tisíc dolarů měsíčně. Zdanitelný příjem - asi 6,9 milionu dolarů.

Výsledek

Vytváření a spuštění vlastního vodního parku s rekreační oblastí, které vám umožní najít způsob, jak trávit svůj čas kdykoli v průběhu roku, je rozsáhlé podnikání, které vyžaduje velké úsilí a investice. Nicméně, ziskovost Tento druh servisního centra je vysoký - až 80 procent. Proto můžeme dospět k závěru, že při správném přístupu může podnikání v této oblasti přinést značný příjem.

Samozřejmě to bude trvat investice. Start-up projekt - příčina, pro kterou je třeba vzít v obchodní spolupráci s dalšími podnikateli, nebo v případě, že již máte velké zkušenosti, start-up kapitál a vysoce kvalitní obchodní plán, který umožňuje vypočítat a předvídat chování trhu, poptávky a dostupnosti rizik.

Dalších 1000 nejlepších obchodních modelů najdete v sekcích: Obchodní nápady nebo Franchise

Projektování a výstavba vodních parků

Návrh, vývoj, konstrukce a návrh vodního parku

PROJEKTOVÁNÍ, STAVBA A ZAŘÍZENÍ AQUA PARKŮ PODLE "KEY".

Takže jste se rozhodli postavit vodní park a nevíte, kde začít?

Jakmile jste již na stránkách našeho webu, jste na správném místě!

Výstavba AQUAPARKY je nejkomplikovanějším technologickým procesem, který musí být pověřen odborníky v této oblasti.

Více než 20 let naši španělští kolegové "Amusement Logic" úspěšně navrhli, postavili a vybavili vodní parky po celém světě:

PŘÍKLADY NAŠICH PRACÍ:

Všechny tyto záznamy nám dávají možnost navrhnout a postavit vodní parky ve všech klimatických zónách a zeměpisných šířkách s důvěrou.

Co nabízíme:

-Koncepční návrh a ideologický obsah budoucí budovy.

-Výpočet investic a maximální příjem budoucího podniku.

-Celý komplexní návrh budoucí budovy (od návrhového návrhu až po závěr odborné a autorské supervize).

-Dodávka vybavení pro vodní park.

-Vlastní výroba scenérie pro vodní park.

Nabízíme také služby pro správu již vybudovaného komplexu.

Naše práce Vás příjemně překvapí evropskými kvalitními a demokratickými cenami.

Individuální přístup, vlastní výroba, přísné dodržování všech smluvních podmínek, platové stupně, kvalitní vybavení - to vše a mnohem více nám dává konkurenční výhodu na trhu. Pro nás je každý projekt jedinečný a přístup k myšlence je hluboce promyšlený a opodstatněný.

Výsledkem je, že naši zákazníci vždy obdrží exkluzivní projekt bez ohledu na velikost a náklady.

Poskytované služby:

Koncepční návrh:

- Koncepční návrh, vývoj vnější a vnitřní plnění až po nejmenší detaily budoucího projektu vodního parku.

PŘEDBĚŽNÉ VÝPOČET INVESTICE:

- Předběžný výpočet investic, průzkum trhu, vypracování podnikatelského plánu.

Sjednocujeme fantazii s maximální racionalitou, abychom vytvořili exkluzivní a nákladově efektivní projekty.

VÝZKUM TRHU A EKONOMICKÁ ZODPOVĚDNOST PROJEKTU.

ARCHITEKTURA A INŽENÝRSTVÍ.

DESIGN.

Vývoj všech potřebných částí:

- SKETCH-PRACOVNÍ DOKUMENTACE.

Manuál stavebních a montážních prací.

ŘÍZENÍ VSTŘEDNÍ VODY PARAK.

- Výběr a školení personálu. Organizace reklamní společnosti za účelem přilákání největšího počtu hostů komplexu. Organizace provozního a technického systému. údržba zařízení a systémů vodního parku. Sledování souladu s plánovanými finančními a ekonomickými ukazateli.

KONSTRUKCE:

- Celá řada stavebních a montážních prací v zařízeních pro volný čas a zábavu.

Od stavebního povolení až po uvedení do provozu.

Dodávky a konstrukce.

DEKORACE.

Vlastní výroba scenérie pro:

- Vodní parky, extrémní parky, dobrodružné parky.

STYLIZACE NA ÚZEMÍ AQUAPARKU.

Obrovský výběr sochařských prvků a atrakcí:

- Pohádkové postavy, interaktivní komplexy, hry uvnitř i mimo bazény.

ATRAKCE A KOMPLEXY HER.

SPOTŘEBA PRO VODNÍ PARKY.

ZAŘÍZENÍ PRO VYTVÁŘENÍ TOKŮ V KŘÍŽOVÝCH BAZÁNECH A SLOW RIVERS.

KOVOVÉ KONSTRUKCE A STARÉ VENKOVAČE PRO ATRAKCE.

HYDRAULICKÉ ZAŘÍZENÍ PRO FILTRAČNÍ A PUMPOVÉ ZAŘÍZENÍ.

ZAŘÍZENÍ PRO LÉČOVÉ VODNÍ ZAŘÍZENÍ.

ZAŘÍZENÍ PRO FILTRACI:

- Filtry, čerpadla, ventily, ovládací panely, automatika.

ZAŘÍZENÍ PRO VYTVÁŘENÍ TOKŮ:

- Wave bazény, pomalé řeky.

KONSTRUKCE BAZÉNŮ A TECHNICKÝCH PROSTOR.

KONSTRUKCE A DOKONČENÍ PODLAHŮ A ZVLÁŠTNÍCH TEMATICKÝCH PRVKŮ.

PRODUKTY PRO INTEGRACI KRAJINY.

TEMATIZACE.

Spousta různých prvků:

- Umělý kámen jakékoliv struktury a uspořádání, tematické prvky ze dřeva, cementu nebo skleněného vlákna, obklady, pokládky povlaků.

SPECIALIZOVANÉ PRÁCE.

Výroba misky na vodu:

- Zóny přistání skluzavků, vlnových pánví, kanál pomalé řeky, sportovní bazény, SPA-zóny.

INŽENÝRSKÉ SYSTÉMY:

- Technická instalace, uvedení do provozu, úprava.

Typický obchodní plán pro vodní park (s finančními odhady)

Název projektu: podnikatelský záměr na výstavbu otevřeného vodohospodářského komplexu (aquapark) s rozlohou33,000 m2 m. m.

Účel vývoje: stanovení finančních, ekonomických a marketingových parametrů výstavby vodního parku a zdůvodnění jeho investiční atraktivity.

Navrhovaný obchodní plán je v budoucnu technickým úkolem pro projektanty vodních parků, stavitele, dodavatele zařízení, partnery projektu a také umožňuje získání počátečních povolení a získání financování projektů.

Způsob plánování: mezinárodní doporučení UNIDO, vlastní metody.

Koncepce projektu

V rámci projektu se plánuje koupit pozemek v jedné z plážích Krasnodarského území a otevřený (sezónní) vodní park.

Potřeba investice projektu

Pro realizaci projektu se plánuje investovat 115 milionů rublů. ve dvou tranších:

 1. *** milionů rublů. (**% investic) - jsou investovány na úkor vlastních zdrojů;
 2. *** milionů rublů. (**% Investice) - jsou investovány v podobě bankovního úvěru ve výši 14,0% ročně bez moratoria, úrokové platby - od ** - ** do - první měsíc, návrat úvěru - od ** - ** do - první měsíc.

Celková doba návratnosti - ** měsíců (** sezóny).

Doplňkové služby aquaparku:

 1. restaurace terasa (správcovská společnost),
 2. cvičební místnost,
 3. salon terapeutické masáže,
 4. školy pro výuku dětí plavání,
 5. bazén dětských atrakcí,
 6. terminály pro příjem plateb.

Přehled marketingu trhu

Vodní park je realitní zařízení s infrastrukturou pro poskytování zábavních služeb na vodě (bazény, vodní skluzavky, fontány atd.). Vodní park může fungovat jako samostatný objekt nebo do zábavního komplexu.

Od prvního odstavce roku 2016 v Rusku existuje a 120 vodních parků včetně zařízení umístěných ve sportovních zařízeních a rekreačních domech. Převážná většina vodních parků jsou volně stojící objekty (**% všech vodních parků) nebo jsou součástí zábavního komplexu (**% vodních parků).

K dnešnímu dni více než polovina (**%) stávajících vodních parků v Rusku spadá do 5 regionů:

 1. Krasnodarské území (**%),
 2. Moskva (**%),
 3. Krymská republika (**%),
 4. Rostovská oblast (**%),
 5. Petrohrad (**%).

Největší vnitřní vodní parky jsou "Peterland","Riviera","H2O","Limpopo","Piterland-2".

Nejvyšší ceny - v vodních parcích v Moskvě, průměrné *** tisíc rublů. na všední den a *** tisíc rublů. v den volna. Nejnižší ceny - v Norilsku - *** rub. pro návštěvu ve všední den a *** rub. v den volna. Na obchodní plán ECC "Invest-Project" aquapark v Norilsku

Průměrná plocha otevřených vodních parků je od ** do ** ha. Práce takových vodních parků jsou sezónní (provozují se od května do října).

Největší otevřené vodní parky v Rusku jsou "Golden Bay"(154 tisíc metrů čtverečních. m), "Koktebel"(44 tisíc metrů čtverečních. m), "Banánová republika"(40 tisíc metrů čtverečních. m), "Tiki-Tak"(35 tisíc metrů čtverečních. m).

V Rusku je potenciální počet nově otevřených vodních parků *** jednotky.

První světový vodní park se objevil v Rusku na počátku 17. století v Peterhofu, protože to byl prostředek jeho fontánek, který sloužil jako model pro výstavbu vodních parků.

Ve světě je víc 2000 zábavné a zajímavé vodní parky, včetně otevřených a uzavřených vodních parků.

Největší vodní park na světě "Ocean Dome" (Ocean Dome) je v Japonsku a může ubytovat více než 10 tisíc lidí najednou. Ve střeše budovy je posuvný mechanismus, který umožňuje otevření a zavření, což umožňuje slunění na slunci v teplých dnech a zavírání střechy za chladných a zasněžených dnů. Výška kopule je asi 38 metrů.

Klíčové parametry projektu:

 1. lokalita: oblast Černého moře / území Krasnodar;
 2. Plocha pozemku: *** ha;
 3. průměrné náklady na návštěvu: *** rub. / osoba;
 4. náklady na další. služby: *** rub. / osoba;
 5. plánované příjmy: průměrně *** milionů rublů. / měsíc (sezónně očištěno);
 6. plánované příjmy: průměrně *** milionů rublů. / rok;
 7. daňový systém: USN (ve výši 6%);
 8. částka daní splatných: průměrně *** milionů rublů. / rok;
 9. příjmy vlastníka projektu po navrácení investovaných prostředků: *** mil. rub. / rok;
 10. podíl čistého zisku na zisku je ***%;
 11. bod rovnováhy: **% plánu;
 12. Projekt IRR: ***%;
 13. PI projektu: *** b / r;
 14. Projekt NPV: *** milionů rublů.

Typický obchodní plán vodního parku obsahuje 163 stran, 39 tabulek, 21 grafů, 10 čísel a 5 diagramů.

Investiční projekt výstavby vodního parku

S důvěryhodnými informacemi a jasným akčním plánem můžete zájem investorů a bank a vypořádat se se složitými úkoly, které se jistě setkají v procesu organizace. Při vytváření obchodního plánu můžete použít tradiční strukturu, která se skládá z následujících položek:

 1. Analýza a průzkum trhu.
 2. Marketingový plán.
 3. Právní nuance.
 4. Vybavení a personál.
 5. Finanční kalkulace.

Analýza trhu a výzkum V Rusku je asi 97 vodních parků. Stávající vodní parky se nesetkají s přílivem zákazníků. Poptávka po takových službách je skvělá a stále není spokojena. Obvykle se investoři pokoušejí vstoupit na trh malých měst, protože cena pozemků je mnohem nižší a pravděpodobně přitahuje volné investice do rozvoje různých zábavních projektů, včetně vodních parků.

Investiční projekt pro výstavbu "aquaparku"

Ale nezapomeňte na základní dopravní dostupnost pro část návštěvníků, kteří se nemohou pochlubit osobním autem. Velmi důležitým bodem je uspořádání prostorného parkoviště na území.
Pak přichází další etapa: výstavba a výstavba samotného vodního parku. Předtím se musíte obávat dostupnosti stavebního projektu a veškeré potřebné dokumentace.

Úvod

Zástavní úroková sazba z půjčených prostředků Zástavní úroková sazba z vypůjčených prostředků v rámci tohoto projektu je přijata na úrovni 18% ročně v rublech. Úrok se vypočítává měsíčně, počínaje okamžikem obdržení úvěru.

Ekonomické základy investičního projektu výstavby "vodního parku"

 • 2 pokladníci;
 • 2 administrátoři;
 • 4 instruktory.

Organizační plán Kde bude komplex umístěn, nemá vliv na úspěšnost tohoto podnikání, protože většina zákazníků používá své vozidlo jako vozidlo.

Investgo24.com není na serveru nakonfigurován

Co se týče vstupních vstupenek, musí být v korporátním stylu, což představuje jakousi suvenýr, což je příjemné, aby někdo dal nebo zachránil. Vývoj systému slev bude proveden na základě výsledků prvních měsíců aktivní činnosti, neboť v počáteční fázi je zjištěna potřeba změny cenové politiky společnosti.

Chcete-li vytvořit zvukový a nezapomenutelný slogan, návštěvníci vám pomohou. Oznámte soutěž s názvem "Nejlepší slogan vodního parku" a jako cenu si můžete zdarma objednat.

Jak otevřít vodní park: podniknout obchodní plán

Dalším plusem je skutečnost, že v malém městečku není mnoho zábavy, takže se nemusíte obávat stálého toku zákazníků. Hlavním cílem je prokázat návštěvníkům, že je to takový druh zábavy, který je různorodý a zajímavý.

Mezi úspěchem a účastí je jasně viditelná přímá závislost. Trvalý tok zákazníků lze zajistit, pouze pokud jsou dodrženy následující klíčové faktory:

 • bezpečné a pohodlné prostředí;
 • dostupné ceny;
 • širokou škálu zábavy.

Proto by se ve vodním parku měly nacházet nejen nejrůznější skluzavky, ale také další atrakce, odpočinkové prostory, kavárny a bary.

Bude to obecně ideální, pokud je tato vodní zábava představována komplexním zařízením, ve kterém najdete potravinářské kurty, obchody se sportovním příslušenstvím a rozsáhlé zábavní zóny.

Typický projekt vodního parku

 • uzavřený vodní park, který zahrnuje: uzavřený aquapark, dva bazény a kavárnu;
 • lázeňského komplexu (fuser) přechází do uzavřené aquaparku a přímý přístup do přirozeného vodního útvaru, který se skládá ze stylizovaného čtyři vany, dvou ruských lázní, tureckou lázní a finskou saunou;
 • park extrémních vodních sportů, který zahrnuje: raftovou základnu a letní kajakářský tábor;
 • Zajímavosti: Ruské kolo (35 metrů), horské dráhy "Wild Train" obří houpačka "Argo", hra, prize zábavu, připoutaný kolotoč a mini vláček.

Co je potřeba potenciálních zákazníků splňují projektu: V rámci investičního projektu bude realizována výstavba aquaparku a zábavního parku ve zvláštní ekonomické zóně turistického-rekreační typu „Turquoise Katuň“ v Altai regionu Altai regionu.

Investiční projekt vodní park "bílá velryba"

Hlavním produktem poskytovaným během realizace tohoto investičního projektu budou sportovní a zábavní služby. Rovněž se plánuje poskytovat další (související) rekreační služby a výživové služby. Iniciátor projektu předpokládá, že se bude řídit turisty, jejichž úroveň příjmů je na úrovni průměrné nebo nadprůměrné. Konkurenční výhody projektu: Podmíněné především jedinečné geografické a klimatické podmínky, bude ostrov parku poskytovat kvalitní služby, recepce, organizované volnočasové aktivity, velké množství vodních sportů zábavy fanoušky.

Typický projekt vodního parku

Aquapark je veřejný a zábavní komplex s různými zařízeními určenými pro vodní zábavu. Jedná se o bazény a bazény, mnoho atrakcí pro děti i dospělé, hydromasážní koupele, sauny, solária, fitness, atd., Stejně jako kavárny a snack bary. Statistiky ukazují, že vodní parky neztrácejí svou popularitu mezi obyvatelstvem, ale naopak, popularita těchto služeb roste každým rokem.

Ziskovost tohoto druhu podnikání je dána nepřetržitým tokem návštěvníků a pro zajištění stálého toku klientů je nutné vypracovat obchodní plán pro vodní park s ohledem na následující faktory:

 • bezpečnost;
 • pohodlí;
 • cenová dostupnost;
 • zájem.

To vše přímo závisí na poloze parku, kvalitě vybavení a personálu. Chcete-li otevřít vodní park, potřebujete vážný počáteční kapitál. Chcete-li vytvořit funkční systém, přilákat investory, pro výpočet rizika a perspektivy rozvoje, s cílem ověřit proveditelnost stavby, plánovat posloupnost úvodních etap, jakož i detailní pohled na další významné momenty, budete muset napsat podnikatelský plán. Pouze hotový stavební projekt poskytne úplný obraz o plánovaném podnikání.

Kompetentně vypracovaný obchodní plán je klíčem k úspěšnému podnikání. S důvěryhodnými informacemi a jasným akčním plánem můžete zájem investorů a bank a vypořádat se se složitými úkoly, které se jistě setkají v procesu organizace.

Při vytváření obchodního plánu můžete použít tradiční strukturu, která se skládá z následujících položek:

 1. Analýza a průzkum trhu.
 2. Marketingový plán.
 3. Právní nuance.
 4. Vybavení a personál.
 5. Finanční kalkulace.

Analýza a průzkum trhu

V Rusku je asi 97 vodních parků. Stávající vodní parky se nesetkají s přílivem zákazníků.

Poptávka po takových službách je skvělá a stále není spokojena. Obvykle se investoři pokoušejí vstoupit na trh malých měst, protože cena pozemků je mnohem nižší a pravděpodobně přitahuje volné investice do rozvoje různých zábavních projektů, včetně vodních parků.

Hlavním tajemstvím úspěšného vytvoření podnikatelského záměru vodního parku je množství navštívených akcí. Doporučujeme umístit do vodního parku kavárnu nebo malou restauraci, otevřené plavecké kurzy, zajistit rekreační areál, otevřené sportovní obchody. Náklady na vstupenky na vodní park přímo závisí na jeho zeměpisné poloze. Vstupenky budou rozděleny na: děti a dospělé, ve všední dny a o víkendech.

Cenová politika společnosti by měla přitahovat širokou škálu návštěvníků všech věkových kategorií. Cena vstupenek na pracovní den je 850 rublů, o víkendu 1200 rublů. Příznivé podmínky pro otevření podnikání v oblasti aquaparku budou vzhledem k odhadu analytiků pokračovat i v příštích 3-4 letech. Ti, kdo včas využijí situaci, zaručují maximální zisky a stabilní postavení na trhu.

Marketingový plán

Charakteristická vlastnost vodního parku, jako marketingového objektu, může být nazývána soutěž mezi různými skupinami návštěvníků v jednom prostoru. Vycházíme z toho, že je nutné nejen předvídat a kvantifikovat vliv přežití určité třídy návštěvníků, ale také vytvořit všechny podmínky pro účelnou stabilizaci toku.

Potřebuji vytvořit firemní identitu, a sice přijít s logem, název vodního parku, logo, firemní barvy identifikovat, rozvíjet návrh vstupenky, za diskontní systém, zavést oblékání pro zaměstnance a samozřejmě slogan. Také je třeba uvažovat o stylu informací prostřednictvím tiskových zpráv, informací a podkladů, nabídek pro různé společnosti, dětských institucí, vzdělávacích institucí a cestovních kanceláří.

Co se týče vstupních vstupenek, musí být v korporátním stylu, což představuje jakousi suvenýr, což je příjemné, aby někdo dal nebo zachránil. Vývoj systému slev bude proveden na základě výsledků prvních měsíců aktivní činnosti, neboť v počáteční fázi je zjištěna potřeba změny cenové politiky společnosti.

Chcete-li vytvořit zvukový a nezapomenutelný slogan, návštěvníci vám pomohou. Oznámte soutěž s názvem "Nejlepší slogan vodního parku" a jako cenu si můžete zdarma objednat.

Pokud mluvíme o firemním stylu šíření informací, pak kromě různých brožur a brožur můžete publikovat svou vlastní informační a zábavnou publikaci a distribuovat ji na území vodního parku. Vezmeme-li toto vydání u vchodu, návštěvníci se mohou seznámit s zábavním programem vodního parku a také zjistit veškeré informace o probíhajících akcích.

Otevření vodního parku může být nazváno významnou událostí kvůli jeho sociálně-ekonomickému významu pro město, takže je vhodné uspořádat oficiální zahájení tím, že pozvete zástupce místních úřadů a televize.

Právní nuance

Nejtěžší a zdlouhavější etapou v právním vyjádření je získání povolení od hygienické a epidemiologické stanice, hasičského závodu, stavební inspekce. Provedení takové obtížné etapy je možné až po výstavbě vodního parku, jelikož inspekce uvedených služeb se uskuteční v dokončené budově, která je již připravena k uvedení do provozu. Pokud jde o licenci, není to nutné.

S ohledem na právní předpisy Ruské federace, vodní park může být právně přirovnáván k veřejnému bazénu, takže když otevřete, budete muset být testován na dodržování sanitární-epidemiologické norem. Všechny filtry pro vodu, vstup a výstup, místnosti, sprchy atd. Budou kontrolovány. Co se týče stavebního dozoru, je povinen ověřit soulad s normami EU na výstavbu všech zařízení a jejích částí, které budou vybavené bazény, a to výpočet zatížení na podlaze a na opěry upevnit pod umyvadlo, pevnost konstrukce střechy a stav ventilačním systémem.

Vybavení a personál

Zařízení pro vodní park bude muset objednat od zahraničních firem, neboť dnes neexistují tuzemští výrobci vybavení pro vodní parky. Tento podnikatelský plán pro výstavbu vodního parku je představen s ohledem na nákup vybavení v Evropě, což vysvětluje vysokou úroveň cen. Pro vodní park je nutné zakoupit následující zařízení:

 1. Čištění vzduchu.
 2. Větrání.
 3. Kondicionéry.
 4. Vytápění.
 5. Úspora energie.
 6. Čerpadla.
 7. Radiátory.
 8. Trubky.
 9. Nábytek.
 10. Krby.
 11. Fontány.
 12. Bazény.
 13. Koupelna.
 14. Sauny.
 15. Solária.
 16. Úprava vody.
 17. Dodávka vody.
 18. Kanalizace.
 19. Zásobování plynem.

Na nákup zařízení bude zapotřebí přibližně 300 000 USD.

U stavebních materiálů by neměly vznikat problémy, neboť produkty ruské výroby nejsou nijak podřazené západním analogům. Suroviny a materiály potřebné pro výstavbu budou zakoupeny od domácích výrobců. Odhadované náklady činí 15 000 000.

Složení výrobních pracovníků lze stanovit zaměřením na počet zaměstnanců podobných stavebních firem.

Pojem odměny bude časově náročný. V budoucnu se plánuje přechod na bonusový platební systém, který flexibilněji zohledňuje množství a kvalitu vynaložené práce. Pokud jde o platy vedoucích pracovníků, jedná se o platy, které přímo závisí na množství odpracované doby a na konečném výsledku činnosti jejich jednotek.