Jak otevřít vodní park: podniknout obchodní plán

Vodní park je relativně nová zábava, která se stala populární již od počátku 90. let. Nejprve se otevřely pouze ve velkých městech a téměř zcela odpovídaly evropskému standardu. Když se tato podnikatelská aktivita začala rozvíjet v regionech, situace se mírně zhoršila, protože značka "aquapark" začala blikat i přes běžné bazény s několika dětskými skluzavkami.

Před zahájením plánování takových aktivit je nutné vzít v úvahu přání potenciálních návštěvníků, aby bylo možné jim poskytnout pohodlný, zábavný, pestrý, zajímavý a bezpečný odpočinek.

Souhrn

Ve skutečnosti je podnikatelský plán podrobný návod, který vám umožní vytvořit efektivní podnik. V tomto případě je to vodní zábavní komplex, který může návštěvníkovi nabídnout širokou škálu vysoce kvalitních služeb a plně komfortní odpočinek pro klienty v jakémkoli věku.

Takže bude nutné:

 • analyzovat stávající trh a případné konkurenty;
 • provést finanční výpočty (velikost kapitálových investic, ziskovost, doba návratnosti atd.);
 • Vyvinout efektivní marketingovou strategii a optimální personální zajištění;
 • popište hlavní organizační aspekty.

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Je třeba provést důkladný průzkum trhu. Tam je hodně vodních atrakcí, ale nemohou přijmout všechny příchozí. Proto by bylo vhodné říci, že existuje velká poptávka po této zábavě, protože neexistuje dostatečný počet návrhů. Analytici se domnívají, že v příštích 5-6 letech nejsou významné změny v situaci plánovány. Obecně platí, že teď je okamžik, kdy můžete vzít vaše místo.

Velká část podnikatelů a investorů se snaží investovat na trhu malého města, protože zde je mnohem levnější než v metropoli. Dalším plusem je skutečnost, že v malém městečku není mnoho zábavy, takže se nemusíte obávat stálého toku zákazníků. Hlavním cílem je prokázat návštěvníkům, že je to takový druh zábavy, který je různorodý a zajímavý.

Mezi úspěchem a účastí je jasně viditelná přímá závislost. Trvalý tok zákazníků lze zajistit, pouze pokud jsou dodrženy následující klíčové faktory:

 • bezpečné a pohodlné prostředí;
 • dostupné ceny;
 • širokou škálu zábavy.

Proto by se ve vodním parku měly nacházet nejen nejrůznější skluzavky, ale také další atrakce, odpočinkové prostory, kavárny a bary.

Bude to obecně ideální, pokud je tato vodní zábava představována komplexním zařízením, ve kterém najdete potravinářské kurty, obchody se sportovním příslušenstvím a rozsáhlé zábavní zóny. Je velmi vhodné zavést plaveckou školu pro děti a jejich rodiče. Navíc sauna, horká vana a masážní služby nebudou ponechány bez pozornosti.

Finanční plán

Není možné předložit podnikatelský plán, v němž není uvedena žádná položka obsahující podrobné informace o nákladech na zahájení a udržování projektu, výši plánovaného zisku a délce přibližné doby návratnosti. Například, velký vodní komplex, vybavený velkým množstvím atrakcí, vyžaduje přibližně 30 milionů dolarů jako kapitálové investice.

Tato částka zahrnuje:

 • pořízení pozemků - 1-3 miliony;
 • stavební, montážní a dokončovací práce - 15 mil. Kč;
 • vybavení s potřebným vybavením - 10-12 milionů;
 • plat zaměstnancům, daně - 10 tisíc dolarů;
 • reklamní kampaně - 20 tis.
 • vývoj jejich vlastního stylu - 20 tisíc dolarů.

Tento druh činnosti je velmi obtížné začít samostatně, protože výše počáteční investice je velmi vysoká. V tomto případě je vhodným řešením hledání investorů. Samozřejmě, můžete vyzkoušet bankovní úvěr, ale pro výstavbu takového zábavního centra je nepravděpodobné, že to dá.

Část nákladů je samozřejmě obrovská a děsivá, ale zisk, který tato aktivita přináší, je přiměřená - asi 12-15 milionů dolarů. za rok. Ziskovost se liší od 50 do 70%, to znamená, že otevření takového podniku je pro podnikatele velmi přitažlivé. Kapitálové investice se vyplatí včas do 5 let.

Vývoj marketingové strategie

Měli bychom také věnovat pozornost vývoji efektivní marketingové politiky. Měla by být založena na přilákání klienta jakéhokoli věku a úrovně prosperity.

Musíte také věnovat pozornost vytvoření značkového formuláře a organizaci bonusového systému. Forma disciplíny a slevy přitahují další zákazníky.

Dalším důležitým bodem je reklamní kampaň. Tento postup musíte spustit po dobu 2-3 měsíců až do okamžiku, kdy je vodní atrakce oficiálně otevřena. A samotný otvor by měl vypadat jako velká a nezapomenutelná dovolená s pozvanými slavnými hosty a maximálními možnými slevami.

Plán pracovníků

Dokonce i když jste si jisti, že vodní park se brzy neotevře, musíte hned vyhledat obsluhu. To může být provedeno samo o sobě nebo se může obrátit na náborovou agenturu. Přestože odborníci tvrdí, že druhá možnost nemůže být nazývána optimální. Sebe-výběr umožňuje zjistit nejen pracovní zkušenosti a vzdělávací úroveň, ale i samotnou osobu, komunikovat s ním.

Instruktor nemusí mít sportovní regálie a ceny. Je to docela dobrá schopnost plavat a schopnost přijít na záchranu jak dítě, tak dospělého. V takovém případě nezapomeňte na taková kritéria, jako je zdvořilé chování, protože tato kvalita je nejlepší reklama vašeho zábavního centra.

Pro zajištění stabilního fungování instituce byste měli přijmout alespoň takový minimální počet zaměstnanců:

 • 2 pokladníci;
 • 2 administrátoři;
 • 4 instruktory.

Organizační plán

Místo, kde bude komplex umístěn, nemá žádný vliv na úspěch tohoto podnikání, protože většina zákazníků používá své vozidlo jako vozidlo. Ale nezapomeňte na základní dopravní dostupnost pro část návštěvníků, kteří se nemohou pochlubit osobním autem. Velmi důležitým bodem je uspořádání na území prostorného parkoviště.

Pak přichází další etapa: výstavba a výstavba samotného vodního parku. Předtím se musíte obávat dostupnosti stavebního projektu a veškeré potřebné dokumentace. Pro pomoc můžete kontaktovat stavební společnost nebo architektonickou a stavební kancelář, která je hojná ve velkých a středně velkých městech.

Stavbu by měla provádět společnost s rozsáhlými zkušenostmi a dobrými doporučeními na trhu. Přítomnost několika dokončených objednávek této povahy je ideální volbou. Doba výstavby je silně ovlivněna složitostí a rozsahem díla, ale, jak ukazuje praxe, dokončení postupu přichází do 1 roku.

Povinná registrace není daleko od všeho, co právnická osoba potřebuje. Poté následuje řada potřebných dokladů a povolení, jejichž vydání je pod dohledem stavební inspekce, hasičského oddělení a Rospotrebnadzor. Tato fáze je velmi obtížná a je povolena pouze po dokončení přípravy předmětu pro doručení. Mimochodem, tento typ činnosti nepodléhá licencování.

Ruská legislativa říká, že vodní park je totožný s veřejným bazénem, ​​takže nemůže být otevřen před provedením kontroly dodržování sanitárního a epidemiologického režimu. Specialista Rospotrebnadzor nutně prohlédne filtry, pokoje, sprchy atd.

Nyní můžete začít nakupovat potřebné vybavení. Problém momentu spočívá v tom, že vodní atrakci bude možné vybavit pouze nákupem zahraničního vybavení.

Organizace potravinového soudu vyžaduje nákup vhodného vybavení a nábytku. Kromě toho musí mít instituce potřebné množství lehátek, lehátek a dalších nezbytných doplňků.

Všechny výše uvedené procesy mohou být reprezentovány následující vizuální tabulkou:

Obchodní plán: jak otevřít vodní park

Podrobný návod, jak otevřít vodní park

Vodní park je zřídkakdy považován za podnikání začínajícími podnikateli, protože masy jsou zvyklí na skutečnost, že jedno zábavní zařízení tohoto typu stačí pro jedno město. A pak, pokud je město dostatečně velké, aby ve svém vodním parku získalo mnoho návštěvníků, včetně seznamu zákazníků od lidí z blízkých osad.

Nicméně vodní park dnes není v žádném případě posledním místem v seznamu zábavy pro celou rodinu kdykoliv během roku. A pokud se zpočátku, když se v 90. letech tento druh volného času začal stát v naší zemi, služby vodního komplexu byly poměrně monotónní - bazén a pár vodních skluzavků, nyní to trvá celý den, aby si plně užívali všechny zábavy.

Proto poptávka po těchto službách stále roste. Lidé mají rádi přístupnost, rozmanitost a rodinnou zábavu v aquaparku.

Hlavním důvodem, proč ne každý může zaujmout úkol otevřít vodní atrakce, zůstává extrémně vysokým barem investiční náklady, a také spíše velké, dokonce i podle obchodních standardů doba návratnosti. V nově otevřeném vodním parku dosahuje průměrně čistý zisk až po 4 - 5 letech provozu. Taková doba návratnosti nutí i ty, kteří mají správný počáteční kapitál, aby se ustoupili.

Pokud se tedy stále rozhodnete přijmout velký závazek, bude důležité, abyste v podnikatelském plánu nejprve přemýšleli a malovali všechny dostupné a možné způsoby, jak zvýšit ziskovost podniku.

Atrakce návštěvníků

Každý případ se musí spoléhat počet klientů. A to je na tomto ukazateli určí ziskovost, a tudíž výnos z čistého zisku vodního parku.

A že mezi mnoha druhy zábavy, které si potenciální publikum zvolí váš návrh, musíte poskytnout komplexu maximální škálu služeb. A co je důležitější, jejich kvalita. Úkolem centra je zamilovat se do rodiny tak, aby lidé rádi navštěvovali vodní park ne jednou za rok, ale spousta. Stálým zákazníkům jsou nejen ti, kteří milují vodu a skluzavky, ale i někdo, kdo se někdy objeví ve vašem vodním parku.

Kromě různých domácích zábavy, které jsou určeny pro různé věkové kategorie (například bar nebo bazén pro malé děti s animátory), musíte se postarat o jiné stejně důležité sousední služeb. A mohou být také maximálně diverzifikováni a dělat vše, co je možné, aby zákazníci mohli všude hromadit.

 • Parkovací místo. Požadovaný atribut. Mělo by být pohodlné, přemýšlivé a přístupné. A co je nejdůležitější - prostorné. Počet nejméně 200 míst pro automobily. Je žádoucí více. Koneckonců, zákazníci půjdou k vám z celého města, a někteří z okresů. Na veřejné dopravě se samozřejmě také dostanou, ale v moderní realitě to je malá část potenciálního publika. A pokud se nestaráte o pohodlné parkoviště, které může vyhovět všem návštěvníkům, a to i v případě, že je aquapark podle přání zákazníka, stále se nevrátí.
 • Hotel. Ne první nutnost výstavby. Nicméně, pokud plánujete pokrýt celé možné publikum, vezměte v úvahu hosty vašeho města. Ne nutně to budou ti, kteří pocházejí z jiných měst kvůli vodnímu parku. Nicméně jeho umístění v pěší vzdálenosti od místa osídlení povzbudí turisty, aby přidělil čas na návštěvu vašeho centra.
 • Čerpací stanice. Čerpání paliva není to, co se očekává u vodního parku. Podle statistik však zákazníci, kteří přicházejí z dálky, budou rádi využívat služby čerpací stanice před cestou zpět. A plánovat výlet příště - nebudete se bát o nedostatek benzínu a najít blízké předměty.
 • Vody. Kombinace umělých bazénů, tobogánů a služeb na přírodní nádrži poskytne obrovský nárůst návštěvnosti. Například, pokud je vodní park se nachází vybavená pláž se všemi důsledky - solária, čistého písku a vody, dětské oblastech, na nájem vodní vozidla, budete moci udělat jednoduchou vodní park celé rekreační oblasti. A i kdyby klient neměl v úmyslu jít do samotného vodního parku, může se na své zemi vyrovnat na pohodlné pláži. Hlavním úkolem je zpřístupnit ji většině obyvatelstva finančně a nepřiřadit resort VIP zóny.
 • Půjčovna kol. Pokud to velikost území dovolí, pak spolu s pláží můžete také vytvořit speciální trasy pro milovníky jízdních kol. To značně diverzifikuje možnosti pro zábavu v rekreační oblasti.
 • Vedle přímé služby by měli být organizováni ti, kteří bydlí na území vašeho vodního parku pohodlný a žádoucí. Mluvíme o kotelně pro vytápění hotelu a interiéru parku. O čistírnách odpadních vod a kanalizačních systémech, které musí splňovat všechny bezpečnostní normy. Koneckonců lidé jsou lidé. Čistota a pohodlí je třeba udržovat denně.

Zařízení

Vzhledem k tomu, že vodní parky nejsou nejoblíbenějším zbožím na moderním domácím trhu, výrobci podobných druhů plastových výrobků se obvykle vyhledávají v zahraničí. Samozřejmě to ukládá určitá omezení a zvyšuje výdaje. Koneckonců musíme vynaložit na logistickou složku a celní odbavení.

Nicméně, nenechte si ujít příležitost najít mezi výrobci ruského trhu alespoň některé z možných detailů. To vám ušetří peníze. Situace s výstavbou vodního parku, hotelového komplexu, technologických sítí a území je mnohem jednodušší. Zde můžete najmout odpovědného dodavatele, aniž byste se uchýlili k službám zahraničních firem.

V každém případě budete potřebovat několik jednotek pro plný provoz vašeho komplexu. Proto je lepší provést kvalitativní analýza trhu v době podání návrhů, než investujete peníze do první organizace, která se objevila. Připomeňme, pro vás je kvalita důležitá. Zvláště pokud jde o poskytování služeb pro lidi.

Zařízení bude vyžadováno:

 • Systémy čištění vzduchu
 • Ventilační zařízení, klimatizační zařízení a systémy dodávek vzduchu
 • Topné jednotky
 • Radiátory
 • Mnoho různých typů sítí potrubí
 • Nábytek
 • Bazény
 • Zařízení pro vybavení koupelny a sauny
 • Zařízení kanalizační sítě
 • Zásobování plynem
 • Vybavení pro organizaci solária
 • Zařízení pro úsporu energie

Zapište rozpočet přechází z řady 300 tisíc dolarů za všechna zařízení. Ale to je extrémně průměrná cena. Trh se neustále mění a závisí na hospodářské a politické situaci v zemi. Jak je známo, v této fázi vývoje je nestabilní.

Navíc bez důkladné analýzy trhu dodavatelů nebude možné zvolit optimální poměr cena / kvalita zakoupeného výrobku, a to i v případě, že je evropský, přestože cena je již značně velká.

Zaměstnanci

Chcete-li zajistit, aby váš aquapark a veškeré okolní území s různými službami fungovaly a přinášely příjmy, je třeba zajistit práci velkého počtu zaměstnanců, což bude jednou z hnacích sil při zajišťování kvality a poptávce.

A protože všechny služby budou spojeny s rekreanty ve vašem komplexu lidí, všichni zaměstnanci musí být profesionály ve svém oboru. Samozřejmě, můžete si samy zaměstnat zaměstnance, provádět rozhovory. Výsledky však vyjdou, takže bude levnější okamžitě se obrátit na specializovanou agenturu.

Takové firmy se s tímto úkolem lépe vyrovnají, a co je nejdůležitější - rychlejší a lepší. Například vám bude těžké nalézt lidi s úzkou specializací a mnoho agentur a HR podniků vydělávají na tom, proto se lépe vyrovnávají.

V povinném personálu vašeho vodního parku bude několik míst:

 • Správce vodních parků. Vzhledem k tomu, že tato pozice znamená velkou odpovědnost, je třeba najmout pouze osobu s manažerskou zkušeností. Pokud se s touto funkcí chcete vyrovnat sami, doporučujeme vám, abyste o tom přemýšleli. Máte jako podnikatel a tak bude velký problém a budete muset pracovat v tomto postu po celou dobu, takže možná bude muset být nalezena alespoň jedna náhrada.
 • Administrátoři. Oddělení správy celého komplexu do zón a jmenování pro každou zodpovědnou osobu je nezbytnou volbou. Proto se v administraci podílí různí lidé.
 • Instruktoři na koupání. Na stejné místo je možné zahrnout záchranáře, které jsou nezbytné ve sféře vodohospodářských služeb.
 • Šermíři. Nechte svůj vodní park začít, stejně jako jakékoliv divadlo, od šatníku, kde jsou lidé přivítáni dobrými službami.
 • Prodejní konzultanti ve sportovních odděleních, bary, kavárnách a pokladnách.

Kromě výše uvedených příspěvků ve státě budou i další čísla, z nichž každý odpovídá za svůj vlastní úkol. Vše závisí na tom, jaké služby se rozhodnete implementovat ve vlastním vodovodním centru. Nezapomeňte také na technický personál. Koneckonců, pro všechny tyto věci, plněné s mnoha technologií a elektroniky bude muset neustále sledovat, včasné řešení problémů a reagovat rychle.

Je nemožné přesně vypočítat náklady bez vypracovaného vysoce kvalitního podnikatelského plánu orientovaného na konkrétní stavební oblast a současných skutečností cen, ekonomické situace a příjmů obyvatelstva. Ale v průměru počáteční investice do prostor, vybavení, reklamy, obchodních výdajů, administrativních výdajů apod. Budou nejméně třicet pět milionů dolarů.

Částka je značná, ale samotný úkol je obrovský. Navíc toto číslo zahrnuje také:

 • Náklady na suroviny a materiálů
 • Pomůcky a tarify
 • Náklady na stavební vybavení a služeb smluvních firem
 • Mzdový fond personálu vodního parku a okolních oblastí
 • Daňové odpočty a odchází do fondu sociálního pojištění
 • Náklady na organizaci a implementace marketingové společnosti
 • Výdaje za pronájem náměstí a dočasné prostory.

Kde dostat peníze z

Problémem je nejen to, že celá částka prostředků na realizaci projektu začínající podnikatel je nepravděpodobné. Ve skutečnosti žádná banka nebude souhlasit s vydáním úvěru této velikosti ani s nejlepším obchodním plánem, který přesně odráží všechny podmínky, náklady, příjmy a rizika. Proto musíme hledat způsoby řešení tohoto problému. A je několik z nich.

Přinejmenším začít realizovat projekt sám. Spolupráce s jinými podnikateli je nejlepší cestou. V takovém případě již můžete očekávat, že většinu investice půjčíte. A vodní park bude uveden do provozu mnohem dříve. Ale měli byste mít v každém případě slušné počáteční úspory.

Ukončete návrat k čistému zisku

Jak již bylo uvedeno výše, doba návratnosti je přibližně pět let. Za předpokladu, že roční příjem provozního vodního parku činí přibližně 15 milionů dolarů. Částka je skutečná. Náklady na údržbu podniku na základě průměrných údajů za takový komplex mohou činit 700 tisíc dolarů měsíčně. Zdanitelný příjem - asi 6,9 milionu dolarů.

Výsledek

Vytváření a spuštění vlastního vodního parku s rekreační oblastí, které vám umožní najít způsob, jak trávit svůj čas kdykoli v průběhu roku, je rozsáhlé podnikání, které vyžaduje velké úsilí a investice. Nicméně, ziskovost Tento druh servisního centra je vysoký - až 80 procent. Proto můžeme dospět k závěru, že při správném přístupu může podnikání v této oblasti přinést značný příjem.

Samozřejmě to bude trvat investice. Start-up projekt - příčina, pro kterou je třeba vzít v obchodní spolupráci s dalšími podnikateli, nebo v případě, že již máte velké zkušenosti, start-up kapitál a vysoce kvalitní obchodní plán, který umožňuje vypočítat a předvídat chování trhu, poptávky a dostupnosti rizik.

Dalších 1000 nejlepších obchodních modelů najdete v sekcích: Obchodní nápady nebo Franchise

Obchod od nuly: vodní park

Podnik s vysokou ziskovostí vyžaduje kompetentní přístup a komplexní organizaci. Ti, kteří nemají dostatek vzrušení, snívají, že dělají vlastní vodní park. Samotná myšlenka otevření vodního parku je velmi atraktivní, protože odpočinek na vodě je nádherná zábava, ale spousta nuancí a vážných překážek na cestě může vyděsit každého.

Analýza trhu

Při otevírání vodního parku není vhodné považovat problém za normální obchod. Především je to zábavní komplex, který spolupracuje s velkým počtem zařízení.

Podle analýzy trhu v Rusku lze s jistotou říci, že ziskovost a úspěch přímo závisí na:

 • umístění;
 • klima;
 • velikost městské populace;
 • organizace bezpečnostního systému;
 • náklady na služby;
 • rozmanitosti a kvality poskytovaných služeb.

Běh vodního parku bude vyžadovat, aby podnikatel podnikl vážné investice. Pokud existuje riziko, že není dostatek peněz, je lepší odložit projekt zatím.

Když mluvíme o krytých bazénech se zábavními zónami, profesionálové doporučují, aby zajistili současně splnění několika podmínek:

 1. Obyvatelstvo města by mělo být skvělé.
 2. Náklady na pozemky by neměly být vysoké.
 3. Pod jednou střechou je nutné umístit co nejvíce atrakcí, přitahovat zákazníky.
 4. V blízkosti by neměly být velké vodní parky.

Dosavadní podmínky pro zahájení takového podnikání lze označit za příznivé. Je důležité vypočítat všechny náklady, náklady na jízdenky musí odpovídat schopnostem zákazníků.

Registrace a organizace obchodu

Registrace podniku a jeho organizace je obtížné. Při otevírání vodního parku budete muset pečlivě promyslet všechny podrobnosti.

V zábavním centru by mělo být upozornění:

 • zajímavý design;
 • původní forma bazénů;
 • neobvyklé atrakce;
 • kavárna s dobrým jídlem;
 • bar a tak dále.

Nicméně, nejprve se musíte postarat o papírování.

Požadovaná dokumentace

Aquapark navrhuje otevření společnosti.

Pokud jde o daňový systém, podnikatelé by měli předem vypočítat vše. Od roku 2017 se limit na USN zvýšil na 120 milionů rublů. Pokud vodní park neplánuje překročit tyto rychlosti, bylo by hezké zvolit zjednodušený režim.

Budete potřebovat povolení:

 1. V hygienicko-epidemiologické službě.
 2. V hasičském oddělení.
 3. Při stavebních prohlídkách.
 • kanalizace;
 • vzduch v místnosti;
 • systém veřejného stravování;
 • topení a tak dále.

Současně by návštěvníci měli být v zábavním komplexu prostorní a pohodlní.

Prostory a opravy

Promluvme si přímo o pokoji, ve kterém bude práce tak komplexního objektu uspořádána.

Existují dvě možnosti, jak najít místo:

 1. Nakupte web, vymažte všechny dokumenty a sestavte vlastní budovu.
 2. Použijte hotovou strukturu (například pronájem plaveckého bazénu nebo jiného zařízení, jeho uložení do vodního parku).

První možnost je výhodnější, i když dražší.

Oprava je vážná záležitost v organizaci. Vyžaduje kvalitní materiály, přístup odborníků. Ujistěte se, že používáte služby designéra.

Je třeba zajistit následující zóny:

 1. Změna místnosti.
 2. Sprchy.
 3. Výživa.
 4. Koupelny a sauny (pokud budou).
 5. Fitness.
 6. Atrakce pro děti a zvlášť pro dospělé.
 7. Odpočinek.

Zařízení

Nejtěžší otázkou je organizace vodního parku během instalace zařízení. Kvalita podnikové organizace závisí na tom, co bude zakoupeno.

Přibližný seznam zařízení je následující:

 • vytápěcí zařízení;
 • Čističe vzduchu a vody;
 • klimatizační systém;
 • zařízení pro stabilizaci napětí v elektrické síti;
 • čerpací zařízení;
 • bazény;
 • osvětlovací zařízení pro vnější i vnitřní osvětlení (včetně podvodních světel);
 • nábytek;
 • atrakcí.

Tento seznam je velmi velký, náklady na vybavení je také skvělé. Musíme zajistit vše: jak bude systém vytápění a zásobování vodou organizován atd.

Organizace vodního parku

Chcete-li organizovat práci, měli byste získat povolení od příslušných úřadů. V této fázi by zaměstnanci měli být najati. Všichni zaměstnanci musí mít v rukou potřebné dokumenty.

Nezapomeňte na malé věci: otevření vodního parku zahrnuje vytvoření značky, a to není omezeno na vytvoření loga.

Zaměstnanci

Velký tým bude pracovat ve vodním parku. Často podnikatelé v tomto případě žádají o pomoc ve zvláštních náborových agenturách.

Přibližný seznam zaměstnanců:

 1. Ředitel.
 2. Hlavní účetní.
 3. Administrátor.
 4. Pokladní.
 5. Inženýr.
 6. Mistři.
 7. Školení trenér pro plavání.
 8. Záchranáři.
 9. Pracovníci v kuchyni.
 10. Barman.
 11. Masér.
 12. Sprcha.
 13. Elektrikář.
 14. Pračka.
 15. Správce skladů.
 16. Šermovna.
 17. Číšníci.
 18. Lékař.
 19. Čističe.

Pro každého zaměstnance je nutné poskytnout mzdový fond.

Marketing

Reklama při otevření vodního parku je důležitá. Potřebujete začít tím, že vnější fasáda by měla být zdobena odpovídajícím způsobem: velká jasná vývěska, osvětlení. Dokonce i vstupenky musí být ozdobeny originálním způsobem a odpovídají jménu.

Otevření vodního parku je pro město významnou událostí a nejlepší reklama bude dovolenou s distribucí dárků. Další reklama v televizi, rádiu a internetu je také dobrý krok. Postarejte se o vytvoření vlastního původního webu.

Návštěvníkům vodního parku přitahuje neobvyklá, například zmrzlina, která se nachází pouze na jeho území. Často je to v detailech, které jsou nejdůležitější.

Finanční složka podniku

Jak již bylo řečeno, vodní park je nákladný obchod. S nárůstem směnných kurzů se náklady na vybavení, které nelze zakoupit na území Ruska, výrazně zvyšují. Náklady na úplatky budou rovněž ročně růst.

Předběžně bude nutné sestavit:

 • obchodní plán;
 • odhady pro stavbu a opravy;
 • marketingový plán.

Náklady na otevření a údržbu

Plnohodnotný vodní park bude stát podnikateli asi 30 milionů dolarů.

Skládá se z následujících výdajů:

 1. Akvizice pozemku;
 2. Výstavba budov;
 3. Opravy;
 4. Nákup zařízení;
 5. Reklamní náklady;
 6. Platy zaměstnanců, vypočtené několik měsíců předem;
 7. Daně;
 8. Užitkové platby;
 9. Nákup zboží (ručníky, nábytek a jiné);
 10. Nákup surovin.

Výše budoucích příjmů

Výtěžek takového komplexu je extrémně vysoký. I přes skutečnost, že investice jsou obrovské, správná organizace je rychle vrátí. Čím více poskytujete služby, tím vyšší budou příjmy.

Mohou být připraveny s vodou návštěvníky parku, aby ti, kteří budou kupovat roční předplatné s návštěvníky sauna, solárium, s dětmi, kteří se chtějí naučit plavat. Velké vodní parky vydělávají nejméně 3 miliony rublů měsíčně.

Doba návratnosti

Vzhledem k tomu, že se podnik rozvíjí, s růstem zisku bude možné zhruba vypočítat dobu návratnosti konkrétního projektu.

Odborníci odhadují ziskovost takového podniku na úrovni minimálně 45-51%. Samozřejmě je třeba vzít v úvahu správnou organizaci procesu. Někteří podnikatelé dokáží přilákat další investice ve fázi vývoje tím, že organizují obchody v aquaparku nebo jiném podniku.

Obchodní plán vodního parku: vybavení, dokumenty a požadavky SES

První vodní parky v naší zemi se začaly objevovat v polovině 90. let minulého století. Velmi rychle získala popularitu mezi obyvateli a stala se trvalým místem pro rodinnou dovolenou v horkých letních dnech. V souvislosti s tím, že takové parky vodních atrakcí jsou velmi žádané, je jejich objev velmi přínosný. Navrhujeme dnes, abychom se naučili, jak vytvořit obchodní plán pro vodní park a kolik peněz bude potřebné k zahájení takového podnikání.

Co je aquapark?

Je to veřejný zábavní a rekreační komplex, který je vybaven řadou zařízení pro vodní zábavu. Patří mezi ně bazény a dětská hřiště, různé atrakce pro děti i dospělé, hydromasážní vany, sauna, místnost pro fitness tříd, jakož i kaváren, barů a restaurací.

Co určuje úspěch vodního parku?

Úspěch vašeho podniku bude přímo záviset na jeho účasti. Aby byla zajištěna stejná stálý proud zákazníků je vodní park obchodní plán musí být založena na takových faktorech, jako je bezpečnost, pohodlí, ceně a dostupnosti celé řady zábavy. V této souvislosti je nutné vybavit vaše voda zaparkovat nejrůznější skluzavky, atrakcí, letovisek, kavárny, bary a tak dále.. Kromě toho byste měli najmout dostatečný počet zaměstnanců, jakož i záchranné instruktory s příslušnou pracovní zkušenosti.

V ideálním případě by měl váš vodní park být komplexní zařízení s potravinovým kurtem, obchodem se sportovními potřebami a vše potřebné k rekreaci a samozřejmě i rozsáhlou zábavní zónou. Kromě toho může být na základě střediska uspořádána plavecká škola pro děti i dospělé. Navíc návštěvníci ocení přítomnost sauny, hydromasážní vany a služby masérského terapeuta.

Vyberte si místo pro vodní park

Umístění parku vodních atrakcí nehraje rozhodující roli v jeho úspěchu, jelikož většina vašich zákazníků dosáhne na svých vlastních vozidlech. Neumisťujte však vodní park mimo hranice dopravní dostupnosti pro ty, kteří nemají osobní vozidla. Při vybavení terénu nezapomeňte zajistit prostorné parkoviště.

Analýza a průzkum trhu

Obchodní plán vodního parku musí obsahovat tento okamžik bez zbytečného odkladu. Dnes v Rusku existuje více než sto velkých parků vodních atrakcí, které se nemohou vyrovnat s přílivem návštěvníků. V tomto ohledu můžeme bezpečně říci, že poptávka po takové zábavě je dostatečně velká a stále není spokojena. Podle analytiků bude tato situace pokračovat po dobu nejméně 5-7 let. V tomto ohledu je nyní čas, abyste se dostali do tohoto místa.

Pokud jde o podnikatele a investory, zpravidla se snaží vstoupit na trhy malých měst, kde náklady na pozemky nejsou tak velké, jako v megacities. Navíc obyvatelé těchto měst nejsou rozmazlováni různými druhy zábavy, které zaručí nepřetržitý tok zákazníků do vodního parku. Jak již bylo řečeno, hlavním úkolem je poskytnout návštěvníkům různorodou a zajímavou dovolenou.

Marketingová strategie

Podnikatelský záměr na výstavbu aquaparku nemůže bez podrobné marketingové strategie. Jeho hlavní specifičností by mělo být přilákání klientů různých věkových skupin a úrovně prosperity.

Také marketingový plán bude zahrnovat rozvoj firemní identity: logo, jméno, znak, firemní barvu, design vstupenek, slogan. Kromě toho je nutné vytvořit značkový formulář pro zaměstnance a přemýšlet nad systémem bonusů a slev pro stálé zákazníky.

Důležitým bodem je reklama na vodní park. Mělo by být zahájeno několik měsíců před otevřením vašeho zábavního centra. Již ve stejný den otevření stojí za to udělat opravdovou dovolenou, pozvat slavné hosty, hudebníky a udělat dobrou slevu pro návštěvu této akce pro všechny zákazníky.

Právní nuance: dokumenty a povolení

Kromě povinné registrace vaší firmy jako právnické osoby budete potřebovat také povolení k provozování vodního parku od stavebních inspekcí, hasičské a sanitární epidemiologické stanice. Tato fáze je docela obtížná a můžete k ní přistoupit pouze tehdy, když je objekt připraven k uvedení do provozu. Licence pro tento typ činnosti se nevyžaduje.

Podle ruských právních předpisů je vodní park rovnocenný veřejnému bazénu, proto před jeho otevřením bude nutné provést kontrolu dodržování hygienických a epidemiologických norem. Specialisté ze společnosti SES prohlédnou všechny filtry, místnosti, sprchy atd.

Zařízení pro vodní park

Bohužel dnes v naší zemi není možné získat veškeré potřebné vybavení pro park vodních atrakcí, takže je budete muset koupit od zahraničních výrobců. Takže kromě samotných atrakcí, bazénů, fontán atd., Budete potřebovat také vybavení pro klimatizaci, čištění vzduchu, topení, různé čerpadla, potrubí a tak dále.

Navíc pro potraviny soudy potřebují odpovídající vybavení a nábytek. Nezapomeňte, že vodní park by měl mít dostatek lehátek, lehátek a dalších místech, kde se pohodlně odpočívá. V průměru, na nákup potřebného vybavení bude muset utrácet asi 250-300 tisíc dolarů.

Náklady na výstavbu vodního parku se budou skládat z nákladů na sestavení návrhových odhadů, nákup stavebních materiálů a placení práce pro inženýry a pracovníky. Veškeré potřebné suroviny a materiály lze zároveň zakoupit u domácích firem. Cena této položky bude asi 1,5 milionu dolarů.

Finanční kalkulace

Podnikatelský záměr vodního parku nemůže dělat bez položky popisující náklady na jeho otevření a údržbu, stejně jako plánované výnosy a plánovanou dobu návratnosti investic. Takže v průměru za účelem otevření velkého parku vodních atrakcí to bude trvat tři až čtyři miliony dolarů.

Tato částka zahrnuje náklady na nákup pozemku, placení za stavební, montážní a dokončovací práce, nákup zařízení, nábor zaměstnanců, rozvoj firemní identity a realizace reklamní kampaně během prvních měsíců provozu vodního parku. Vzhledem k tomu, že náklady jsou poměrně velké, je logické najít investora. Co se týká bankovního úvěru, pak pro takový zábavní komplex bude obtížné ho získat.

Když hovoříme o ziskovosti tohoto podniku, činí to od 50 do 70%, což činí tuto společnost velmi atraktivní. Doba návratnosti stejné počáteční investice se může pohybovat od 3 do 5 let.

Otevření nafukovacího vodního parku

Vzhledem k tomu, že výstavba rozsáhlého parku vodních atrakcí vyžaduje velmi významnou investici, kterou mají pouze velké společnosti, je také třeba zvážit možnost podnikání na základě nafukovacího vodního parku. Co je to? Vybavení pro vodní park tohoto typu zahrnuje několik nafukovacích prvků, které jsou umístěny na hladině vody v libovolném pořadí.

Kam dát takovou atrakci?

Existuje několik požadavků na umístění nafukovacího vodního parku.

 1. Ideálním místem pro umístění takové atraktivity je městská pláž, kde je v létě spousta turistů.
 2. Umístěte nafukovací vodní park do příliš hlubokého rybníka, aby jeho návštěva byla bezpečná pro děti. Mimochodem, děti mladší 14 let by měly mít dovoleno jezdit pouze v doprovodu svých rodičů.
 3. Místo, kde plánujete umístit vodní park, musí mít přístup k elektrické energii, která zajistí připojení elektrických čerpadel.
 4. Aby bylo zákazníkům snáze dosaženo atraktivity, mělo by se nacházet blíže k pobřeží.
 5. Nezapomeňte uzavřít pronájem s administrací pláže.

Vzhledem k tomu, že tato činnost je sezónní, musí být všechny organizační záležitosti vyřešeny před zahájením koupací sezóny.

Personál pro nafukovací vodní park

Pro úspěšné fungování jízdu, budete potřebovat šest zaměstnanců: pokladní, správce (pokud je to žádoucí, tyto funkce mohou být kombinovány) a čtyři záchranáři (dva na pláži a dvě přímo do vodního parku).

Zařízení

Můžete si koupit nafukovací vodní park od jedné ze zahraničních firem zabývajících se výrobou podobných atrakcí. Jeho průměrná cena činí asi 50 tisíc dolarů. Takový vodní park bude obsahovat 20 připojených nafukovacích prvků. Jeho rozměry v sestavené formě budou asi 40 x 35 metrů s hmotností dvou tun.

Otevření nafukovacího vodního parku: finanční stránka vydání

Průměrné náklady na otevírání a udržování vodního parku budou:

 • nákup vybavení - 50 000 dolarů;
 • plat zaměstnanců - 4000 dolarů měsíčně;
 • zapůjčení místa pro aquapark - 1500 dolarů za měsíc;
 • reklama - 2000 dolarů;
 • služby příchozí účetní - 300 USD za měsíc;
 • další výdaje - 500 dolarů.

Celkem za otevření nafukovacího vodního parku bude muset vynaložit zhruba 58 000 dolarů.

Pokud jde o zisk, pak s účastí 200 lidí denně a cena vstupenek 6 dolarů za měsíc, můžete vydělat asi 36.000 dolarů. Počáteční investice se tedy vyplatí po několika měsících práce.

Vlastní podnikání: ziskovost vodního parku je 50-80%

V horké sezóně není nic lepšího než odpočinek na vodě. Obvyklé koupání v bazénu nebo v řece (jezero, moře) se rychle obtěžuje. Navíc ne každý má možnost dát do bazénu nebo jít znovu do resortu. A v tomto případě se vodní park může stát vynikající alternativou k takovému odpočinku na vodě.

V mnoha velkých městech jsou vodní parky, nabízejí širokou škálu vodních sportů, jsou velmi žádané u dětí a dospělých. Zpočátku byly na území hotelových komplexů, základen a rekreačních domů (hlavně ve formě malého bazénu s jedním nebo několika skluzavkami) umístěny mini-vodní parky v naší zemi. Dnes však počet jejich druhů výrazně vzrostl.

Většina vodních parků v naší zemi se nachází na jižním pobřeží (především území Krasnodar) nebo ve velkých městech s počtem obyvatel přes milión lidí. Stavba "plného" vodního parku není levným potěšením. Velikost investice do takové organizace nebude činit jeden milion dolarů. Existují však ještě cenově dostupné možnosti.

Například nafukovací vodní park vyrobený z polyvinylchloridu, který je vodní atrakcí z několika nafukovacích modulů. Moduly takového komplexu mohou být propojeny mezi sebou v různých sekvencích, což vám umožňuje "přizpůsobit" vodní park jakémukoli úlevu.

Výběr takových vodních atrakcí je velmi velký jak z pohledu výrobců, tak i nákladů, jakož i velikosti a typu modulů. Například vodní park o 20 modulech o celkové rozloze 40 x 32 metrů a o hmotnosti téměř dvě tisíc kilogramů bude stát 1,5 milionu rublů.

Tento vodní park má určité omezení používání. Nejprve je nemožné ji používat samostatně (například jej nainstalujte do budovy nákupního centra nebo na jiné místo ve městě). Je umístěn výhradně na vodě poblíž pobřeží.

Místo jeho umístění by mělo být velmi pečlivě zvoleno. Na jedné straně by měla být umístěna buď na městské pláži nebo v oblasti s velkým počtem rekreantů (například v přímořském letovisku). Není snadné si vybrat, protože na jedné straně by toto místo nemělo být příliš hluboké, protože tam se děti budou koupat. A na druhou stranu nebudete mít dovoleno obsadit vodní park s většinou pláže, kde nejvíce odpočíváte. Nejoptimálnější místo pro umístění vodního parku je tedy na pláži na dostupném místě, nikoliv tam, kde se shromažďuje největší počet lidí (a současně do pěti minut chůze od něj).

Další omezení při volbě místa: zde musí být dodávána elektřina, ze které se používají elektrická čerpadla k nafouknutí plovoucího komplexu.

V procesu bude muset rozhodovat i organizační momenty. Nestačí jen vybrat si místo pro váš vodní park, budete muset uzavřít nájemní smlouvu na jeho umístění. Otázky týkající se pronájmu části nádrže jsou vyřešeny správou okresu, ve kterém se nachází. K získání povolení musí specifikovat nájemní cílem uzavřít dlouhodobou smlouvu (což je nepovinné, ale žádoucí, a to zejména v případě, že místo, aby vaše vodní park se ukázala jako úspěšná, jinak šance je velká, že byl zastaven konkurenty) a zaregistrujte jej v spravedlnosti.

Práce v takovém vodním parku vyžaduje malý personál ze starší směny, pokladník, čtyři záchranáři a nejlépe animátoři, kteří budou pozorovat děti a bavit je. Vzhledem k tomu, že vodní park funguje od ranního večera až do večera, sedm dní v týdnu, budou zaměstnanci pracovat ve dvou směnách. Pracovníci jsou vydáváni na základě dočasné pracovní smlouvy. Jako animátoři a záchranáři můžete přilákat studenty z nejbližšího města nebo obyvatel vesnice, u kterého je váš vodní park. Před nastavením platu si prostudujte návrhy nejbližších konkurentů - přímé či nepřímé (soukromé pláže, hotely atd.). Průměrná mzda činí zhruba 20 tisíc rublů měsíčně. V manažerských pozicích, kde je větší odpovědnost, bude i plat vyšší.

Aquaparky jsou sezónní zábavy, a proto podmínky jejich práce přímo závisí na klimatických podmínkách regionu. Na jihu fungují vodní parky od května do října. Pokud se rozhodnete podniknout tento druh podnikání, je lepší řešit problémy s nalezením místa aquaparku, koupě nafukovacího komplexu, podpisem smlouvy a hledáním pracovníků z podzimu.

Při otevření vodního parku na typu vodních atrakcí bude třeba zhruba 2 miliony rublů. Tato částka zahrnuje samotný komplex, náklady na jeho doručení, pronájem místa pro jeho umístění, inzerci, mzdy budou zaměstnancům uhrazeny z vašich zisků (ale je lepší mít malou zásobu za první měsíc práce).

Náklady na vstupenku do vodního parku jsou od 300 rublů. Průměrná návštěvnost na správně zvoleném místě a kompetentní reklama dosahuje 180-200 lidí denně. Za měsíc může tedy tržby činit téměř dva miliony rublů, které okamžitě vrátí veškeré náklady na otevření vodního parku. Náklady na údržbu komplexu jsou asi 400 tisíc rublů měsíčně. Jak lze vidět z těchto výpočtů, jeden nafukovací vodní park lze jen stěží poskytnout vám za 5 měsíců práce (vlastně celých měsíců s plánovaným vytížení by nebylo více než tři) dostatečných zisků poté, co odpočty to stačilo na celý rok. Spíše může být nazývána dobrá práce nebo další zdroj příjmů za přítomnosti podobného podniku.

Pokud očekáváte, že vodní park bude plnohodnotným obchodem a ne jen dalším směrem pro existující, pak v tomto případě má smysl přemýšlet o vytvoření komplexního vodohospodářského komplexu. Takový komplex není umístěn na vodě, ale ve městě.

Navíc, protože jeho náklady na výstavbu by bylo působivé je kompenzovat, je třeba zajistit konstantní a velký příliv návštěvníků. Za tímto účelem, vodní park má být umístěn v hlavním městě s populací přes milión lidí a / nebo v turistickém centru, v centru lázeňského města, a tak dále. D. V tomto případě, vodní park zabírá velkou plochu, tak to je obvykle postaven na okraji města. Měl by mít pohodlné parkoviště, být v dopravě přístup pro ty návštěvníky, kteří nemají vlastní auto.

Ideal -.. Stavba vodního parku vedle, nebo na území velkého nákupního centra s kavárnami a restauracemi, obchody atd Aquaparky navštívených celou rodinu, po které lidé jdou na večeři, nebo chodit do obchodů. Takže sousedství vašeho komplexu s obchodním centrem bude vzájemně prospěšné.

Většina návštěvníků vodních parků jsou rodiče s dětmi mladšími 15 let (většinou však děti předškolního a základního školního věku). Nejen milovníci vodních parků, ale také obyvatelé starší generace, je třeba vzít v úvahu i při plánování komplexu (děti a dospělí by měli mít oddělené místo pro odpočinek, a proto různé zábavy). Pokud to dovolí oblast vodního parku, můžete kombinovat své funkce s bazénem a organizovat například plavecké kurzy (především pro děti, stejně jako pro dospělé jsou vyžadovány delší cesty).

To vše by mělo být zváženo a plánováno v přípravné fázi. Projektové společnosti a architektonické a stavební kanceláře se zabývají vývojem projektů, jakož i sběrem a zpracováním potřebných dokumentů. Minimální náklady na jejich služby jsou od 3 milionů rublů a více, v závislosti na složitosti práce. Často se organizace projektů starají o řešení problémů při získávání povolení z provizí na výstavbu a rozdělování pozemků ve městě, což výrazně zvyšuje celkové náklady na projekt.

V ideálním případě by pozemek měl být vaším majetkem. Na jedné straně se počáteční investice zvýší (a možná výrazně), na druhé straně, bude váš zisk skončit s více, doba návratnosti je kratší, a aktivum máte v každém případě se bude jednat o místo, které je vždy být později prodány. Požadovaná plocha stavby závisí na rozsahu projektu a jeho cena je z oblasti a místa. Pro stavební práce stojí za to obrátit se na velkou známou společnost s příznivou pověstí. Při výběru věnovat pozornost, ať už má zkušenosti z práce na podobných projektech, a ne ignorovat svědectví lidí, kteří vstoupili do služeb smluvních partnerů, které jste vybrali dříve. Lhůty pro splnění těchto zakázek jsou asi jeden rok. Nicméně, v praxi je pravděpodobné, že dokázat víc, takže zkušení podnikatelé se doporučuje, aby ležela v období plánu a polovina z toho, tak to datum plánovaného zahájení nebyla nepříjemná překvapení. Během výstavby probíhá nákup všech potřebných zařízení. Ve většině případů je stavební firma nejen zabývající se samotné stavbě, ale také provádí stavební práce, které ušetří spoustu času a částečně snížit náklady.

Otevření vodního parku nevyžaduje zvláštní licenci. Ale bude nutné získat povolení od hasičů, Sanepidstan a stavební inspekce. To bude vyžadovat značné výdaje peněz a času. Všechna povolení jsou vydána po dokončení zařízení. Podle zákona je vodní park považován za veřejný bazén. Proto bude muset podstoupit kontrolu nad dodržováním stanovených standardů epidemiologické kontroly. Bude vše zkontrolováno, počínaje oblastí sprchových koutů a dostupností vodních filtrů a dokončením skluzů a obložení. Stavební kontrola kontroluje zařízení pro splnění standardů GOST. Také jeho zástupci vypočítají zatížení podlahy prostorů a opěrných ložisek, které se nacházejí pod bazény, zkontrolovat správné fungování ventilačních systémů a pevnost střešní konstrukce. Nespravedliví podnikatelé, kteří se snaží zachránit kvalitu stavby a urychlit příjem povolení, se často snaží "koupit". Ponechme stranou etické a právní momenty (jak víte, dávání úplatků je věcí příslušnosti). Hlavní věc je, že takové podvody jsou ohroženy velkým nebezpečím pro zdraví a život lidí, kteří vás budou mít odpočinout. Proto musíte být jisti, že váš vodní park splňuje všechny bezpečnostní normy.

Zařízení pro vodní parky se provádí pouze v zahraničí, takže v předstihu je třeba vzít v úvahu náklady na dopravu do Ruska. Některé jednotlivé díly a prvky mohou být vyrobeny v naší zemi na objednávku. Standardní stavební a dokončovací materiály lze zakoupit v každém městě.

Dokonce i když se vám zdá, že před oficiálním otevřením vodního parku je ještě daleko, stará se o výběr servisního personálu předem. Můžete vyhledávat lidi sami nebo prostřednictvím náborových agentur. Nicméně, druhá možnost, podle odborníků, není považována za nejlepší. S nezávislým výběrem si člověk může ocenit nejen svou zkušeností z práce a vzdělání, ale také osobní dojmy z komunikace s ním. Instruktoři nemusejí mít sportovní regály a ceny. Stačí, aby sami dokonale věděli, jak si plavat a mohli najít přístup k dětem i dospělým. Nepodceňujte a takové kritérium pro výběr zaměstnanců, jako zdvořilost. Bohužel v naší zemi tato kvalita není nalezena u všech lidí. A zdvořilý a zdvořilý personál bude sloužit Vašemu aquaparku jako nejlepší reklama.

Nicméně, tradiční metody přitahování zákazníků, také nezapomeňte. Způsoby reklamy značně závisí na umístění vašeho vodního parku (a jeho docházky, mimochodem). Například, hlavní proud turistů v aquaparku města (ne v letovisku) klesá o víkendech a během školních prázdnin. Ve všední dny, když návštěvníci jsou mnohem menší (a platy musí platit), můžeme nabídnout celou řadu programů - systém slev (nejen přes den, ale za hodinu návštěvy), zábavu pro děti, soutěží o ceny apod More. ve fázi plánování komplexu vodních parků, zkuste poskytnout maximální volbu pro návštěvníky - zajímavosti, bazény a skluzavky. Pokud váš vodní park stojí samostatně a v blízkosti se nachází kavárna, dát lidem alespoň malý výběr nealkoholických nápojů (a ideálně předkrmy, dezerty, kyslíku, koktejly, atd.)

Otevření "plného" vodního parku bude vyžadovat spoustu peněz. Podle různých zdrojů je tato částka přibližně 4,5 milionu dolarů. Tato částka zahrnuje nákup pozemků, výstavbu a dokončení, pořízení zařízení, jeho dodání, instalaci a údržbu, minimální reklamní kampaň (distribuce letáků, inzerce v tištěných publikacích, venkovní reklama). S tak velkými výdaji nemůže dělat bez pomoci investorů. Ale pokud ve vašem městě nejsou žádné vodní parky (nebo ty, které již existují, nesplňují požadavky a požadavky potenciálních zákazníků), pak s největší pravděpodobností nebude těžké najít partnery.

Ziskovost tohoto druhu podnikání je od 50 do 80%. Doba návratnosti, při zohlednění sezónnosti, dosahuje 4-4,5 roku. I když byste neměli zapomenout na rizika. Nejhorší ze všech těchto rizik jsou obecně mezi nepředvídatelnou a vyšší mocí. Takže například vodní park nebude požadován, kdyby se léto ukázalo jako chladné a deštivé (i když se to na jihu zřídka děje zřídka).

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.