Technologie aquaprint

O financích a životě

Aquaprint s vlastními rukama

Aquaprint s vlastními rukama

AQUAPRINTS HANDS

Ponorný tisk. Těsnění vody. Aquapark.

POKYNY PRO POUŽITÍ. AQUAPINT sám.

Potřebujeme:
1. Ponorný základ.
2. Ponorné leštění.
3. Aktivátor pro hydraulický tisk.
4. Scotch-Bright, pro utlumení povrchu.
5. Ubrousky pro odmašťování.
6. Alkohol teploměr pro vodu.
7. Ochranná maska ​​(postačuje typ A).
8. Latexové rukavice.
9. No, samotná výuka, resp.

VYBRAT VODNÍ NÁDRŽ PRO ŠÍŘKOU VELIKOSTI.
Vezmeme jakoukoliv kapacitu, která bude odpovídat velikosti části (věci), kterou chcete zdobit. Můžete použít například kbelík nebo umyvadlo. Pokud je položka velká, použijeme obvyklé lázně. Pokud je naopak malý, můžete použít oddělovací nádobku. Vše podle vašeho uvážení a za vašich podmínek. Nejdůležitější je, že hloubka kapacity je dostatečná, aby bylo možné volně a zcela umístit svou část do ní. Je lepší, aby se při ponoření stále nacházel volný prostor mezi částí a stranami samotné nádrže (minimálně 5-10 cm).

PŘIPRAVUJTE POVRCH.
1. Nejprve musíme zabalit povrch. Pokud je povrch detailu víceméně hladký, použijeme lešticí houbu. Je-li to drsné, s čipy, vyvýšeninami a jinými byakami, pak jen kůže a zároveň je vše vyrovnáno.
2. Odmasťujte povrch naší části. Jako odmašťovač používejte jakékoli rozpouštědlo nebo jen alkohol.
3. Aplikujte na povrch půdy. Lepší pár vrstev s meziprodukčním sušením. Nanášení může být buď z postřikovače, nebo jednoduše vyléváním nebo pádem části přímo do půdy samotné.
4. Produkt vysušte 20-60 minut, v závislosti na vlhkosti a teplotě vzduchu v místnosti. A opět jsme si vylepšili náš detail s Scotch-Bright.

DEKORACE POVRCHU.
1. Odřízněte kus ponorného filmu (aqua film) správné velikosti.

Velikost filmu by měla být o 5-10 cm větší než náš produkt na každé straně.
2. Vkládáme na všechny strany našich pásů aqua filmové pásky. Uprostřed každého pásku pásky děláme malé řezy. Přibližně polovina šířky švu samotného.
3. Vložený kus ponorného filmu položíme na vodu do připraveného kontejneru. Voda by měla být zahřátá na určitou teplotu, 28-32 stupňů Celsia. Teplota vody hraje klíčovou roli v procesu vodního tisku. To závisí na tom, jak bude ležet obraz na straně a zda vůbec bude ležet. Možné problémy a způsoby, jak eliminovat proces aquaprint, lze nalézt v souhrnné tabulce: technologie aquaprint (problémy a jejich řešení). Ponorná fólie musí být umístěna na vodě s rozpustnou (aktivní) stranou. Rozpustná strana je velmi snadno určitelná! Jednoduše mokré prsty a stlačte okraje aqua filmu na obou stranách. Strana, která bude držet prsty a je aktivní. Je to tato strana a musíme dát náš film na vodu.

4. Jemně položíme vodní film na vodu, čekáme 80-120 sekund. Během této doby film musí "zvyknout" na vodu. Nyní aplikujeme (rozstřikováním) na akvakulturu aktivátor. Pro postřik můžete použít běžný plastový postřikovač. Totéž, co je přípustné, se používá pro květiny (rostliny). Aktivátor nastříkejte ze vzdálenosti přibližně 20-30 cm. Vyvarujte se postřikování kapičkami.

Je také možné stříkat aktivátor pomocí nízkotlakého rozprašovače.
5. Po opeření ponořovací fólie s aktivátorem čekáme 10-15 sekund. a ponoříme se do detailů přímo přes film do vody. "Stoke" část, kterou potřebujete pod úhlem 30-45 stupňů.
6. "Zařaďte" výrobek, podržte jej pod vodou po dobu dalších 30 sekund, pravidelně se protřepávejte, otáčejte, otřásávejte nebo se škrtí. Kým je to spíš. To je nutné k odstranění zbytků filmu, které jsou na výrobku připevněny. Poté produkt vyjmeme a myme jej teplou tekoucí vodou bez tlaku. Můžete se jen sprchovat.

DŮLEŽITÉ!Během praní se nedoporučuje dotýkat se povrchu výrobku, aby nedošlo k narušení povlaku filmu.

7. Po vyprání vysušte náš produkt při pokojové teplotě 20-25 stupňů po dobu jedné hodiny.

ZÁVĚREČNÁ ZACHÁZENÍ.
Po vysušení výrobku, aby byl filtr chráněn před mechanickým poškozením a zbarvením, pokryjeme vše vrstvou laku ve 2-3 vrstvách. Pro imerzní tisk (hydroprint).

Jak si vyrobit aquaprint sami doma? Ladění pro přítomnost

Jak si vyrobit aquaprint sami doma? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte pochopit, co to je. Ve skutečnosti je aquaprint jakousi formou vodotěsného tisku. Pomocí této metody lze imitovat různé povrchy. A lze jej aplikovat na jakýkoli povrch, přizpůsobený konstrukčním prvkům. Tato metoda dekorace byla aktivně používána v Japonsku na konci minulého století.

Nyní získala bezprecedentní popularitu u řemeslníků, kteří mají rád tuning auta. Film se dokonale hodí na všechny možné povrchy. To vám umožní zdobit stroje všech modelů. Materiál prakticky nevyhoří a také se nebojí vody. Druhá charakteristika dělá takový film populární u majitelů jachet.

Pro tento typ ladění je zapotřebí spousta různých nástrojů, které umožní tuto práci co nejpřesněji provést. Proto zadejte následující položky:

 • Teploměr pro vodu;
 • Elektrický kotel;
 • Koupelna pro vodu. Mělo by být vhodné ve velikosti;
 • Kompresor;
 • Pulverizer.

To je povinné minimum. Můžete také potřebovat stříkací pistoli.

Vše závisí na množství práce.

Důležitým bodem je správná příprava části pro aplikaci filmu. Tato práce se skládá z několika etap. Od správnosti jejich provedení závisí do značné míry na vzhledu auta po ladění. Příprava se provádí v následujícím pořadí:

 • Nejprve odmašťte povrch. Chcete-li to provést, otřete jej rozpouštědlem.

Vezměte prosím na vědomí, že mnoho dekorativních částí vozu je pokryto látkou obsahující gumu. To se provádí pro ochranu detailů. Ujistěte se, že tuto látku zcela odstraníte;

 • Povrch ošetřete jemným brusným papírem. To značně zjednodušuje lepení dekorativního filmu;
 • Po broušení součásti se na něj nanese speciální nátěr;
 • Detail je uzemněn. Za tímto účelem se používá obvyklý primer. Pokud se zpracovává malá oblast těla, můžete ji koupit v aerosolové nádobě. Pro velké objemy je nejjednodušší použít stříkací pistoli.
 • Zbývá provést poslední přípravnou operaci - použití základní barvy. Nejjednodušší způsob použití této barvy na nitrozákladní bázi. Suší se dostatečně rychle a umožňuje bez problémů držet film. Je důležité vybrat správnou barvu. To je provedeno s přihlédnutím k vlastnostem filmu, který hodláte použít. Pro výběr barev je lepší použít radu profesionálů. Ve většině obchodů, které nabízejí barvy pro automobily, budete míchat nejoptimálnější barvu.

  Před hlavní činností se ujistěte, že barva byla zcela vysušena. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat v lepení součásti.

  Děláme to takto:

  • Nejprve zahřejte vodu v koupelně. Měla by být teplota 30 ° C;
  • Film jsme nakrájeli. Na okrajích děláme řezy 2 cm;
  • Připravené kusy filmu jsou ponořeny do vody. Udělejte to lepivou stranou dolů. Určete správnou polohu materiálu tak, že ho dotýkáte mokrými prsty. Na jedné straně se budou držet, na straně druhé nebudou;
  • Pozorujeme plovoucí film na vodě, někde za 2 minuty by měly být záhyby na okrajích zabaleny;
  • Na straně aplikujeme aktivátor, nejlépe to děláme štětcem;
  • Další stupeň se liší v závislosti na vlastnostech lepené části. Malé prvky jsou ze stroje vyjímány a ponořeny do van. Proces aplikace Aquaprint probíhá přímo ve vodě. Velké části těla jsou hojně navlhčeny vodou, po které jsou pokryty filmem.

  To je hlavní část práce skončila. Ujistěte se, že mastnotu opláchnete. Rovněž se doporučuje pokrýt část bezbarvým lakem. Tím ochráníte film před poškozením během provozu.

  Závěr. Mnoho automobilových nadšenců má tendenci zlepšit vzhled svého auta. To je důvod, proč se často zajímají o to, jak vytvořit aquaprint vlastním rukama doma. Koneckonců, je to velmi hezké ladění. Současně neexistují prakticky žádné problémy při procesu depozice filmu

  Jaká je podstata této technologie?

  Je to jednoduché! Velmi tenká vrstva barvy s obrazem (jakákoliv struktura nebo vzorek) je rovnoměrně aplikována na připravenou část ve vodném prostředí. Po vysušení je zdobený povrch dílu lakován a leštěn (nebo zůstává pod matným lakem).

  A jak jsou zpracovávány detaily výrobních automobilů pocházejících z montážní linky?

  Od konce 80. let využívají všichni přední výrobci automobilů tuto technologii k dekoraci interiéru automobilu jako alternativu k dokončení přírodních materiálů. Většina výrobních vozů, která přicházejí z dopravníků, má dnes součásti, které byly speciálně zpracovány pro tuto technologii. Zvláště populární je výzdoba "pod stromem" - v hotové podobě je těžké pochopit: "Aquaprint" je přírodní dýha! Zvláštnost obráběcích dílů v auto-studiích je exkluzivní! Takové varianty barev a textur nenájdete na sériových vozidlech.

  Proč bych měl zdobit auto pomocí technologie Aquaprint?

  Nový vzhled vašeho vozu - je krásný, exkluzivní a odpovídá vašim představám o dekoraci interiéru a výzdobě vnějších tělesných prvků...

  Co bude obsahovat obal "Aquaprint"?

  individualitě, a to je mimo jiné druh komplexu proti krádeži;

  kvalita na úrovni "továrního" dekoru;

  potěšení z toho, že jsme v autě, jehož interiér pozorujeme déle (my také vezeme dovnitř...), než zkoumáme auto zvenčí...

  Co může být pokryto technologií "Aquaprint" z detailů exteriéru?

  Ráfky, mřížka, lišty, dekorativní obložení, zrcátka, kliky dveří atd. Vše závisí na vaší touze, schopnosti rozložit část a velikost pracovní kapacity pro povlak. Vystaven agresivnímu prostředí nátěr odolává není horší (ne-li lepší) personální laku.

  Jak dlouho trvá povlak?

  Celá doba provozu vozidla! "Aquaprint" je pokryt vrstvou laku a stav prvků výzdoby závisí pouze na vašem postoji k němu...

  Výhody "Aquaprint" ve srovnání s dýhováním salonu

  Výrazně nižší cena za dekoraci, nebojí se teplotních změn, velký výběr obrázků, rychlá dodací lhůta.

  Jak pečovat o ošetřené povrchy?

  Zvláštní péče se nevyžaduje. Odstraňte prach a nečistoty z povrchu mohou být leštěny (péče o vůz) pomocí měkkých ubrousků. Nepoužívejte pro čištění organická rozpouštědla, aceton a jiné agresivní kapaliny.

  Jak dlouho trvá práce s díly?

  Tento proces je namáhavý a vyžaduje přísné dodržování technologie ve všech fázích zpracování (zejména sušení). V závislosti na typu vozidla a počtu prvků proces obvykle trvá ne více než pět dní. Ve většině případů nejsou odstraněné prvky překážkou pohybu na vozidle.

  Krása vyžaduje oběť!

  Jak odstranit "obtěžující" kryt a opět změnit obličej auta?

  Aquaprint není nutné odstraňovat! Na vrcholu můžete použít nový výkres, jen jej natřít nebo zabalit vinylovým filmem...

  Kolik bude tato exkluzivita stát?

  Například náklady na dokončení středové konzoly automobilu začínají od 1500 rublů. Dokončení všech vnitřních plastových a kovových interiérových prvků - 10 000 - 20 000 rublů. Není to mnohem dražší než dokončení těchto stejných dílů s dekorativním vinylovým filmem. Ale vzhled a trvanlivost nátěru "Aquaprint" je neporovnatelně lepší!

  Akupunktura nebo aquaprint - technologie pro nanášení na různé povrchy speciálních textur zcela identických vzhledu s přírodním dřevem, kamenem, kovem, kamufláží, kůží různých zvířat a dalšími. Na rozdíl od jiných technologií umožňuje imerzní tisk pracovat s jakýmikoli tvrdými povrchy a materiály: plasty, kovy, dřevo, keramika a sklo.

  Omezení prakticky neexistují! Vnější a vnitřní prvky automobilů, disků kol, počítačů, nábytku, příslušenství, sportovního vybavení a dokonce i zbraní - to vše lze provést pomocí dekorativního nátěru.

  Každý objekt může být atraktivnější a originálnější.

  • vysokotlaké mytí
  • v páře
  • teplota od -50 do + 180˚
  • vliv vibrací
  • ultrafialové záření

  V závislosti na počtu a ploše dílů bude proces trvat dva až pět dní. V tuto chvíli nebudete ponecháni bez vašeho oblíbeného "dopravního prostředku". Ve většině případů odstranění prvků není překážkou pro provoz vozidla.

  Aquaprint dnes je jedním z nejčastějších způsobů restaurování a dekorace automobilových salonů. Pomocí této relativně nové technologie můžete rychle a levně přeměnit interiér vašeho vozu a jeho interiér je moderní. akvaprinta technologie (ponoření tisk) je následující: obrázek uložený na základní fólii, připravený ve změkčené vodě, pak se přenese do předem určené ploše pomocí specializovaného zařízení. Zvláštní pozornost je věnována přípravě povrchu, který je předem připravený, aplikován na pozadí a poté pečlivě vysušen.

  Vlastnosti akvapechati dekor uvnitř vozu pomocí těsnění vody má některé zjevné výhody, říkejme některé z nich: • Univerzální. Technika aquaprint umožňuje dekorovat jakýkoli tvrdý povrch v interiéru vozu, dokonce i s komplexní reliéfou. Jako základ jsou vhodné plastové a kovové části: torpédo, rukojeti dveří, přístrojová deska, řadicí páka atd.

  Technologie aquaprint

  Technologie Aquaprint je správnou technologií imerzního tisku, technologického procesu aplikování dekorativního ochranného povlaku na výrobky, které mají jakékoliv trojrozměrné tvary. Zvláštní ponorný film různých vzorů a aktivátor se používá k aplikaci vzorku.

  S pomocí technologie aquaprint vymýšleli japonští výrobci automobilových nápadů drahé a nepraktické dřevo se "stromovým" povrchem. Logika byla jednoduchá: ve vzhledu - je téměř nemožné odlišit se od skutečného stromu, cena je mnohem menší, odolává kolísání teploty, je snadno obnovena. Už po desetiletí se ponorná tiskárna stala tak oblíbenou, že byla používána celosvětově výrobci automobilů a výrobců sportů, turistických zařízení a zbraní. Seznam aplikací je jednoduše neomezený!

  Krásný a exkluzivní vzhled, který získávají produkty ošetřené aquaprintem, je získán díky 100% podobnosti s přírodními materiály.

  Průběh procesu

  Proces se provádí hladkým spoustěním části do zásobníku s vodou, na jehož povrchu po zpracování filmu aktivátorem zůstává "kapalný" vzorek mikrocelulózy. Celý proces přenosu vzorku probíhá při konstantní teplotě vody. Čistota výrobního procesu je zajištěna speciálním zabudovaným bariérovým filtrem, který slouží k odstranění zbytků filmu.

  V procesu vodního tisku probíhá i přípravná fáze: produkt je nanesen na vyrovnávací základ, je lakován v základní barvě. To však závisí na stavu povrchu výrobku.

  Alternativou technologie aquaprint?

  Dnes je hlavním konkurentem potápěčského tisku tzv. "Vinyl", který získal širokou popularitu ve své době. Ale vinylový nátěr má vážné nevýhody: obává se teplotních změn, po chvíli se začne odlupovat po okrajích, praskat, spálit na slunci, po ročním období již nemá prezentovatelný vzhled. Koneckonců, vinylový film, je to jen lepidlo bez ochranné vrstvy, neměli byste od něj očekávat víc.

  Aquaprint (nebo ponorný tisk) se provádí pomocí jednoduchého, avšak vysoce přesného technologického procesu, pro který se používá speciální zařízení. Během procesu se každá část podrobí několika krokům zpracování. To je důvod, proč jsou všichni japonští, němečtí a korejští výrobci automobilů využíváni pro dokončení svých aut.

  A teď teze o všem, co se týká technologie aquaprint. Abyste byli přesvědčeni o praktickosti, výhodách a popularitě této metody:

  Materiály - základ pro tisk:

  • plasty
  • kovů a porézních slitin
  • keramiky
  • sklo
  • stromu
  • překližky, MDF a dřevotřískové desky

  Oblíbené barvy aquaprint:

  • kámen
  • různé druhy stromů
  • uhlíku
  • kůže exotických zvířat
  • maskování

  Vlastnosti povlaku

   Vydrží:
  • Teplota: od +50 do -45 ° C.
  • Prodloužené vibrace.
  • Ultrafialové záření.
  • Mytí páry a vysoký tlak.
  • Mořská voda.
  • Rozpouštědla.

  Aplikace aquaprint:

  • Interiér vozidel (automobily, motocykly, jachty, letadla atd.).
  • Nábytkářský průmysl (stoly, židle, fasády, nábytek).
  • Prvky uspořádání prostor (profil plastových oken, dveří, oblouků).
  • Gadget případy (notebooky, mobilní telefony).
  • Výroba suvenýrů (fotorámečky, pouzdra).
  • Výrobky pro domácnost (ventilátory, zrcadlové rámy atd.) A domácí spotřebiče.
  • Zbraň.
  • Sportovní vybavení (snowboardy, alpské lyže, wakeboards, helmy).

  Co potřebujete pro aquaprint

  Zde je kompletní seznam vybavení a spotřebního materiálu - "účastníci procesu" nazvaný Aquaprint nebo ponorný tisk.

  Hlavní zařízení:

  • Speciální koupel - pro nanášení imerzní vrstvy na dekorace.
  • Zařízení ručního broušení - pro předběžné zpracování malovaného povrchu.
  • Sada nátěrových a lakovacích zařízení (stříkací pistole a kompresorová jednotka - pro aplikaci aktivátoru a laku).

  Dodatečné vybavení:

  • Sušicí komora.
  • Mycí systém.

  Spotřební materiál:

  • Film.
  • Zem.
  • Lak.
  • Aktivátor.
  • Brusný papír.
  • Lepící páska.
  • Rukavice, respirátory.

  Obnova nákladů v počáteční fázi vlastního podnikání

  Ne více než 2 měsíce aktivní práce. Chcete-li být přesnější - asi 10 více či méně velkých objednávek (auto salon, motocykl, nábytek, atd.).

  Technologie aquaprint - prostě jednoduchá

  Šel jsem na trhu při hledání tónování do modelu Vaz 10., nepamatuji si, jestli je to 97 nebo '99 tehdy, ale „ten“ byl pak sen stroj. Podle jaké náhody jsem šel do té garáže, nepamatuji se, možná to byl můj osud. )) Viděl jsem tam nějakého muže ve vaně. Přihlásil jsem se k němu, abych se zeptal, kde je krabice, ve které prodávají tónování. No, začali mluvit. Řekl mi a řekl mi, že jeho syn z Moskvy poslal film, a aktivátor, řekl v kostce, jak to funguje, si stěžoval, že film z čeho asi 3 metry, a není tam žádný efekt, to nelepí, vzor plave. Jedním slovem je, že jeho "kopečka" zůstane v jeho bývalém stavu. Nevím, co skončilo příběh tohoto muže, ale od chvíle, kdy jsem se velice "chytil oheň" s aquaplaningem.

  V té době nebyl žádný Internet, a to nebylo možné najít podrobný popis akvaprint technologie, takže jsme přeložen film není jeden metr čtvereční, dosud neobdrželi slušný výsledek. Ve skutečnosti to není tak složité jako mnoho prodejců lázní a ti, kteří prodávají filmy. To lze srovnávat, možná, s "vařením pelmeni": jednou nebo dvakrát uvařenými a naučenými po celý život. Zde je to stejné: jednou nebo dvakrát jste udělali a už můžete pokrýt libovolné zařízení.

  Sedím u své milované babičky, zazvoní telefon, stará Nokia. Mluvila po telefonu se svým přítelem. Říkám jí: „Pche, je minulého století, ať si koupíte na dotek))) Se všemi zvonky a píšťalky)) bude vnoučata k natáčení videa, ale rajčata obrazy“ před „a“ po „)). Říká, že pro ni je nezajímavá nová technologie, noviny jsou zdrojem informací atd. Ale přesto jsem voboltal, že jsem naladil telefon a teď, s příkladem svého přístroje, se pokouším vysvětlit vám techniku ​​v akci.

  Jak rozebrat telefon, nebudu vám říkat, protože první část, kterou může být cokoli chcete, a ne jen telefon, a budete v každém případě mají svou vlastní tuto položku!

  Zde je to, co Nokia vypadá ve svém standardním "těle":

  Protože mám plochou část, prostě zamatiruyu jemně nazhdachkoy. Někdo používá rohožku pro rohož - to není důležité. Existují samozřejmě podrobnosti o jiném plánu, například s hlubokými škrábance nebo se šaržemi a nepravidelností. Obecně řečeno, naším úkolem je, aby část byla hladká a matná. Rohože - čerpání na ní také údaje z velkého počtu malých tsarapinok za použití jemného skelného papíru a Scotch-Brite, hloubka drážek musí být vyšší než jednu desetinu milimetru. Udělali jsme to s cílem zlepšit adhezi následných vrstev základního nátěru a barvy, které budeme používat. Není to tak strašidelné, jak je napsáno))

  My jsme natřeli a namalovali stříkací pistolí v barvě, tk. on a ona). Můžete to udělat doma, například na balkoně pomocí aerosolové plechovky (instrukce napsané na samotných aerosolů: kolik zaschne, v kolik vrstev základním nátěrem, a jak se malovat). Vysoušíme část sušicí skříňky (máme ji). Jeho plus je, že doba celého procesu aqua tisk je snížena o dva nebo dokonce třikrát. Pokud máte v úmyslu otevřít svou firmu v ponorném tisku, nehněte se na tuto úžasnou věc). Dám ti radu: nenechávejte noviny, aby se mohli držet detailů. Malování je lepší v pozdrženém stavu, na laminovaných deskách nebo na dřevěných tyčinkách.
  Ano, skoro jsem zapomněl, že po opracování součástí je nutné odmastit ošetřený povrch tak, aby půda byla položena bez bublin. Proces přípravy dílu se nijak nijak neliší od přípravy na malování auta, takže pokud máte známé nebo známé automobilky, můžete je kontaktovat pro

  pomoc při přípravě vašeho budoucího díla).

  Další krok: najděte kapacitu, kde se uskuteční "svátost".

  Ale tady jsme se dostali k nejzajímavějším: jak správně dát film, jak ho odříznout? Kolik aktivátoru používáte? Jaká by měla být teplota vody?

  Nejprve je třeba určit vrstvu rozpustnou ve vodě. Definuji ji metodou "mokrých prstů": navlhčete palcem a ukazováčkem a lehce stlačte film mezi nimi, počkejte pár vteřin. Na kterou prst je fólie přilepená, na této straně je ve vodě rozpustná vrstva. Proto ve vodě rozpustnou vrstvu položíme film na stůl (později na vodu). Můžete snížit kancelářský nůž (je to rychlejší a jednodušší, než nůžky, ale nezapomeňte si dát pod skleněnou vrstvou tak, aby nedošlo k poškození povrchu stolu). Poté se dal už na detail filmu, který plánujeme ponořit zpátky na každé straně. 5 - 10 cm a vložte obvod maskovací pásky, tak, že film není zkroucený a Curly od okrajů, když jeho místo na vodě (to může mírně držet film tak, aby se nerozkládal po vodě). V ideálním případě si přemýšlejte o některých víc omezujících záclonách, aby se film neplovou. Ve speciálních lázních pro imerzní tisk jsou tyto závěsy již zahrnuty. Po lepení obvodu řezeme film přímo z malby a položíme ji na vodu. Voda by měla být 25-32 stupňů Celsia (přesná teplota závisí na typu filmu). Chcete-li měřit teplotu vody, můžete použít konvenční dětský teploměr, který se prodává

  v jakékoli lékárně. Film by měl v průměru ležet na vodě asi 2 minuty, po kterém bude vidět, jak to změkčilo. Pokud se pod filmem najednou objevují bubliny, je třeba je pečlivě vysunout, můžete jednoduše použít prst, ale jen velmi opatrně. Následuje aktivátor. Aktivátor je chemická látka s poměrně ostrým zápachem, takže je lepší provést celý postup v dobře větraném prostoru, nejlépe u okna. Děláme to ve speciálně vybavené místnosti s větráním. Aktivátor koroduje želatinovou vrstvu podkladu, okamžitě uvidíte, jak film pokrytý vodou znamená, že aktivátor pracoval. Mimochodem, aktivátor by měl být aplikován přes barvu pistoli s tryskou 1,2 mm.

  Doma můžete použít stříkací pistoli (1,2 mm je maximální průměr otvoru na atomizéru). Hlavní věcí není nalijte aktivátor, protože on může "hltat" barvu. Film se také nemůže držet, pokud je hodně
  aktivátor. Pokud jste ještě nemůže být zvyklá neustále transfuze aktivátor, což vede k filmu slazit s položkami, ne ve spěchu, aby ji dostat ven z vody, umístěte položku na dně nádrže, a nechal ji ležet po dobu 20 minut (aktivátor omyjte vodou a vytáhnout vynikající kus ). Pokud jste udělali všechno správně a vzorek je dokonale položen, měli byste část umýt pod tekoucí vodou, jejíž teplota je 30-32 stupňů.

  To se provádí za účelem vymytí želé podobného materiálu, který zůstává na části (houba může být použita k propláchnutí tohoto želé). Nyní o samotném dunkingu, není nic složitého: spodní část pod úhlem 45 stupňů, pomalu, velmi pomalu. Je lepší začít s hloupým rohem. Držte položky lze použít hák, sloupky nebo jiná zařízení přijde na mysl, jsem například, aby podrobnosti krytu telefonu, použijte kus krycí pásky, vložte jej na „špatné“ straně dílu)). Ale tady jste macked, umýt, samozřejmě, vysušený. Nyní je nutné zakrýt lakem. Pokyny, které jste napsali na laku, řeknu, že lak je aplikován v 2-5 vrstvách, s
  povinné sušení mezi vrstvami.

  No, moje babička je nyní s novým "Vert")). A vy možná máte aktualizovanou showroom nebo počítač.

  Jak vytvořit aquaprint na vlastní pěst? 5 hlavních etap

  Změna vizuálního designu interiéru a exteriéru vozu je k dispozici s nejnovější technologií - potápěčský tisk. Zvláštní způsob kreslení kresby se často nazývá aquapark nebo aquaprint. Chcete-li přenést původní obrazy do roviny těla nebo změnit konstrukci prvků interiéru, je možné, že jste provedli vlastní akvárií v domácích podmínkách. Trvá jen málo praxe a přísné dodržování výrobního procesu.

  Technologie aquaprint a historie jejího vzhledu

  Hydrografický tisk je dobře snášen na sklo, plast a kov. Dokonce i na dřevěných vložkách s mapami dveří, torpédovými kryty a područkami je možné změnit původní odstín a zvýraznit jedinečnou strukturu. Detail je připraven a ponořen do "koupele", na jejichž povrchu je obraz umístěn. Aktivátor pro aquaprint upevní vzorek a po vysušení je část pokrytá lakem.

  Aquaprint - co to je?

  Dekorační technologie začala být používána v Japonsku asi před 40 lety a v posledních letech na domácích prostorech získala bezprecedentní popularitu mezi fanoušky auto tuningu.
  Speciální technologie přenosu displeje umožňuje získat jedinečné povrchy prvků:

  • textura dřeva;
  • rovina kamene;
  • váhy plazů.

  Technologický proces se skládá z hlavních etap:

  • čištění povrchu prvku;
  • aplikovat základní odstín a připravit film;
  • aktivace filmu;
  • ponoření do kontejneru pro přenesení obrazu na část;
  • sušení a dokončení laku.

  Materiály a zařízení potřebné pro tisk

  Pro realizaci technologického procesu budete muset připravit zařízení pro aquaprint. Můžete si zakoupit modul snap-in nebo získat nový. Hlavní prvky výroby:

  • Prostorná nádrž dostatečného objemu pro úplné ponoření části;
  • nádoba na mytí hotových dekoračních předmětů;
  • speciální film pro přenos obrazu;
  • sada nástrojů a nástrojů pro přípravnou fázi - hrubování povrchu a broušení;
  • aktivátory filmu, několik různých barev a nátěrových laků;
  • stříkací pistole - airbrush nebo kompresor se stříkací pistolí a rozprašovací tryskou o určitém průměru.

  Pokud jde o proces ponoření, je nutné dodržovat přísný teplotní režim (29-32 stupňů). Chcete-li to udělat, je lepší získat teploměr (rtuť nebo alkohol) a elektrický průmyslový ohřívač s topným čidlem. Teploměr je upevněn na povrchu kapaliny pro neustálé monitorování. Pro dočasné zapnutí a ohřev vody na požadovanou teplotu je nutný kotel.

  Chcete-li odpadní kapalinu vypustit, opláchněte nádrž a naplňte vanu, nainstalujte potrubí s kanalizačním potrubím a vodovodním potrubím s kohouty pro teplou a studenou vodu. Pokud je výroba umístěna v místnosti bez centrálního propojení komunikace, do potrubí se odřízne speciální filtr a čerpadlo. Je nainstalována přídavná nádrž, ve které čerpadlo čerpá filtrovaný roztok. To umožní proces se provádí na principu oběhu filtrované kapaliny.

  Technika kreslení

  Pro dosažení vysoce kvalitní aquaplaningu doma je možné, pokud se zachováte všechny nuance technologického procesu. Než začnete pracovat, přečtěte si informace na internetu. Na přání "aquaprint s vlastním rukama" bylo natočeno mnoho zajímavých klipů, které vám pomohou objasnit všechny jemnosti přenosu obrazu. Po osvojení materiálu pokračujte v postupné realizaci procesu.

  Příprava povrchu dílů

  Letouny jsou broušeny velkým brusným papírem. Odstraňte pogumované oblasti a obložte rovinu s prvky:

  Vyčistěte z olejových skvrn a prachových částic. Velký prostor se snadno manipuluje s brusným zařízením a pro malé obtížně přístupné povrchy ohybů musí být broušení provedeno ručně nebo vrtákem s miniaturní tryskou.

  Po vyčištění roviny dílu je odmaštěte čistým benzínem nebo alkoholem. Použijte primer pro automobil. Po vysušení znovu pečte jemným brusným papírem a znovu odmašťte. Nyní je část připravena na další fázi.

  Příprava filmu

  Před řezáním filmu pro aquaprint se nádoba naplní vodou a zahřeje na teplotu 35 stupňů. Dále podle náčrtu jsou detaily prováděny řezáním filmu s přihlédnutím k 3D geometrii tvaru.

  Hádat oblast pro složitou geometrii je poměrně obtížné. Velitelé provádějí předběžné náčrty o rozměrech dílu, provádějí zametání a kreslení ploch letadel.

  Plocha filmu je vytvořena s okrajem několika centimetrů a na okrajích jsou malé řezy děleny s krokem 2 centimetry. Připravte aktivátor pro aquaprint a pokračujte v přenosu vzoru.

  Přenos obrazu

  Připravená fólie je opatrně umístěna na povrchu vody v lázni. Chcete-li to provést, ponořte prsty a vytvořte dojem na okraji filmu. Lepicí rovina by měla ležet na povrchu vody.

  Incize na filmu se začnou postupně sbíhat. Pokud se pod povrchem fólie vytvoří bubliny, jemně je vytlačte. Po 2 minutách po otočení všech sekcí aplikujeme aktivátor pomocí stříkací pistole s pohyby ve tvaru písmene S (horizontálně a vertikálně). Po 5 až 10 sekundách se film rozpustí, přičemž na povrchu zůstane želé podobná hmota se vzorem.

  Dále ponořujeme připravenou část do lázně pod úhlem 45 stupňů (od ostrých rohů části). Všechny pohyby jsou prováděny jemně, hladce, rovnoměrně, bez náhlé pohyby. Po úplném ponoření položky jej okamžitě vyjměte. Zkoumáme detail - barva by měla ležet plochá, aniž by došlo k narušení obrazu.

  Mytí a sušení

  Hotová část musí být důkladně opláchnuta ve stejné vodě z pozůstatků lepivé vrstvy.

  Dále musí být část rovnoměrně vysušena. Těžko dosažitelné části forem mohou být nahrazeny slabým prouděním vzduchu při pokojové teplotě (po úplném vysušení laku). Rozměrové prvky jsou umístěny na regálech a malé mohou být zavěšeny na hácích.

  Aplikace laku

  Aplikace laku se provádí po úplném vyschnutí všech rovin prvku. Povlak se provádí v několika vrstvách, po kterém může být leštený.

  Části vozidla vhodné pro aquaprint

  Pro dekoraci se speciální strukturou nebo specifickým vzorem - většina automobilových dílů, která mají výraznou rovinu pro design. Originální prvky interiéru exteriéru interiéru auta vypadají originálně:

  • rovina volantu;
  • prvky konzoly;
  • obložení dveří;
  • vložky na torpédo;
  • dveře a područky.

  Obraz se aplikuje na povrchy trupu externích částí:

  • zábradlí;
  • disky kol;
  • rovinné zrcadla a spoiler.

  Závěr

  Díky technologii aqua print mohou nadšenci auto tuningu přeměnit své vozy, dát salonu jedinečný vzhled a přeměnit vzhled. Dekorativní nátěr je dobře umístěn na kovových a plastových prvcích a různé textury kreseb - umožňuje vytvořit jedinečný dekor a realizovat své nápady.

  Seznámení s technologií aqua tisk, tipy pro použití

  Jakýkoliv nadšenec vozu chce řídit pohodlně a každý chce, aby salon automobilu potěšil oko (řekněme, že sníte o pokrytí vnitřních částí "pod stromem" nebo "pod kůží"). Bude to o návrhu interiéru, jak můžete interiér vypadat "draho" s minimálními náklady. Nerealistické? Ne, je to docela možné. Moderní technologie mají takový způsob, jak zlepšit vzhled kabiny jako aquaprint. Je skutečné, abyste si sami vytvořili aquaprint a co je pro to nezbytné?

  Co je to společnost Aquaprint?

  Pokud se podíváme na slovník, pochopíme, že aquaprint je aqua (voda) + tisk (tisk). Jinými slovy, aquaprint (nebo aquaprint, imeris, 3D dekorace) je metoda aplikace želatinového filmu se vzorem na povrchu. Tato technologie vodotěsného tisku umožňuje měnit vzhled téměř jakékoliv části stroje (velikost, materiál a tvar součásti nejsou důležité).

  Jak správně připravit auto

  Pro akvaprint dobře položený na povrchu a byl schopen potěšit vás po dlouhou dobu, je nutné řádně připravit povrch zdobené části pro aplikaci filmu. Chcete-li získat dobrý výsledek z práce, měli byste:

  1. Odmastit povrch dílu. To se provádí s rozpouštědlem.

  2. Pískněte součást. Ozdobnou část projdeme k pokožce, aby se zlepšila přilnavost součásti základním materiálem. Pokud má součást hrubé hrany - pískněte tuto oblast, dokud to nebude dokonale hladké.

  3. Zakryjte základním nátěrem. Plastová část by měla být pokryta základním nátěrem, aby později půda nebyla oteklá. Můžete si zakoupit základní nátěr v oddělení auto chemie (nátěrové hmoty, laky).

  4. Základní nátěr. Celou část zakryjte základním nátěrem na vozidlo a po opětovném vysušení půdy písek (část by měla být hladká).

  5. Použijte základní barvu. Použijte to by mělo být nitro-barvivo, protože okamžitě vysuší - 15-20 minut. Vrstva laku by měla být jednotná. Aquapark lze aplikovat po úplném vysušení laku.

  Jaké vybavení budete potřebovat?

  Předtím, než uděláte aquaprint sami, je vhodné se seznámit s technologií těchto děl a připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Vybavení pro aquaprint:

  • Koupel s vodou, lopatou, umyvadlem, velkou miskou. Velikost kontejneru je vybrána pro velikost položky, která má být ozdobena. Koupel musí být z nerezové oceli o objemu nejméně 500 litrů.

  • Teploměr.

  • Kotle.

  • Časovač.

  • Vzduchový kompresor.

  • Rozstřikovač / stříkací pistole (je lepší mít 2).

  • Ponorný film pro aquaprint. Můžete si zvolit texturu sami.

  • Aktivátor - látka, která dává filmové elasticitě.

  • Lak do auta - pro aplikaci konečné ochranné vrstvy.

  Aplikační technologie

  Technologie aplikace aquaprint se podobá nátěru stroje. Aby film mohl "dobře sedět" na zdobené části, je nutné jednat striktně podle schématu:

  1. Voda v lázni se zahřeje na teplotu 29 - 34 ° C (to je optimální teplota, kdy se želatina rozpouští a vzorek zůstává na vodní hladině).

  2. Ořízněte film (s okrajem) a vytvořte na okrajích každých 2 cm řezů.

  3. Pečlivě ponořte film (přilepený stranou dolů) do vodní lázně a upevněte ji (aby nedošlo k útěku).

  4. Okraje filmu se začnou skládat (až do konce řezů). Pokud se během prvních 30 sekund objeví vzduchové bubliny, měly by být pečlivě vyfouknuty. Pokud nejsou bubliny, počkejte 2 minuty.

  5. Aplikujeme pomocí stříkací pistole aktivátor v cikcakách (horizontálně a vertikálně). Čekáme 5-10 sekund. Během této doby, pod vlivem aktivátoru, se film úplně rozpouští a plovává na hladině vody ve formě želé hmoty.

  6. Úplně ponořte část do vody pod úhlem 45 stupňů. Vše se děje pomalu a pečlivě, pohyby jsou hladké, bez trhnutí. Film musí ležet na straně bez zkreslení, vzorek by měl zůstat rovnoměrný po celé ploše dílu. Začínáme s ostrým úhlem části.

  7. Okamžitě vyjměte část na povrchu. Podíváme se, zda je film dobře položen.

  8. Okamžitě umyjte tuk z povrchu zadekorirovannoy ve stejné vodě. Teplota vody by měla být stejná (asi 30 stupňů). Část protřepeme ve vodě, dokud se nevymaže celá lesklá lepivá vrstva. Pro tento účel můžete použít sprchovou hlavici se slabým tlakem vody.

  9. Část dobře osušte.

  10. Aplikujte ochranný lak v několika vrstvách (od 3 do 5).

  11. Rozemlejte (pokud je to nutné) a vyleštěte lak.

  12. Tuto část jsme uvedli na místo.

  Jak můžete vidět, vytváření aquaprint vlastním rukama není tak obtížné. Potřebujete touhu, trpělivost a trochu zručnosti při práci s želatinovým filmem.

  Praktické rady

  Co potřebujete vědět, abyste získali dobrý aquaprint? Před zahájením práce poslouchejte několik tipů:

  • Pokud překryjete fólii pokrytou aktivátorem, odštěpí se při vyprání.

  • Pokud tomu tak není doderzhat film (změkčuje neboť by neměla reagovat s aktivátorem) a startovní bod ponořením do vody, pak film padne nerovnoměrně, a bubliny mohou občas odlepit na odstraňovač.

  • Pokud to překážíte s aktivátorem, koroduje film spolu s barvou na straně.

  • Pokud není přidáno dostatečné množství aktivátoru, film se nelepí a část se během mytí promyje.

  • Pokud do vody ležela kapka vody, pak se film na těchto místech nedotýká.

  • Pokud je ve filmu umístěn prach, který se nachází ve vodě, objeví se po mytí na těchto místech díry.

  • Pokud se pod filmem objeví bublinky, film se na těchto místech nebude držet.

  • Součást musí být ponořena přísně pod úhlem 45 stupňů, jinak se fólie buď nelepí, nebo se během mytí bubí nebo se umyje.

  • Pokud je úhel ponoru malý, pak díky vzduchovému polštáři bude fólie tvořit bubliny a v důsledku toho se během vysychání umyje nebo se ponechá během sušení.

  • Pokud je součást ponořena do velkého úhlu, film se roztrhne (tam budou díry) nebo bude obraz zkreslený.

  • Při pomalém ponoření může dojít k pokrčení filmu (objeví se záhyby a záhyby).

  • Když je ponoření velmi rychlé, film se roztrhá, obraz je zkreslený.

  • Pokud se během ponoru ruka trhá po boku, film se zlomí, zlomí a vráská. V důsledku toho se na straně objeví praskliny nebo přeskoky.

  • Před ponořením se ujistěte, že filmy nemají žádné překážky (objeví se, pokud je fólie skladována několikrát složená), jinak by se na takových místech objevovaly místa s mezerami nebo prasklinami.

  • Vyčistěte součásti plynulým pohybem (při použití myčky na sprchování nezapomeňte, že tlak vody je třeba udržovat na minime), aby fólie neprofilovala.

  • Pokud jste díl velmi dlouho umyli, bude se polymerizovat ochranná vrstva a pak bude téměř nemožné ji vypláchnout. Pokud není vypraný, ale pokrytý lakem, poškozuje se film a nátěr laku.

  • Během mytí se nemůžete dotýkat části houbičkou nebo rukama - háčkujte film a vypadne.

  • Pokud po promytí pod filmem zůstanou bubliny - práce bude nutno okamžitě přepracovat.

  • Nedotýkejte se surového laku - laku, laku a filmu.

  • Pokud je teplota vody nižší než 29 stupňů, chemická reakce se zpomalí, aktivátor rychle vysuší a film se nelepí.

  • Pokud je teplota vody nad 34 stupňů, chemická reakce se urychlí a aktivátor zrání barvy na části.

  Přihlaste se k našim kazetám na Facebooku, Vkontakte a Instagram: všechny nejzajímavější události na jednom místě.

  Aquaprint> Blog> Co je aquaprint? Otázky a odpovědi.

  Trochu historie...
  Aquaprint byl vytvořen podnikavými japonskými ve vzdálené 80. letech. S pomocí společnosti Aquaprint japonští výrobci automobilů nahradili nákladný a ne vždy praktický strom s "stromovým" povrchem. Logika byla jednoduchá: ve vzhledu je téměř nemožné odlišit ji od skutečného stromu, cena je mnohem menší, neztrácí se, může vydržet teplotní výkyvy, snadno se obnoví...
  Nakonec se společnost Aquaprint stala tak populární, že ji používali nejen japonští, ale i evropští výrobci automobilů, výrobci sportovních a turistických zařízení, zbrojovci...
  Technologie akvakultury se používá pro dokončování automobilů, jachet, letadel, elektroniky, nábytku a interiérů, vojenské munice, obuvi a mnoha dalších typů výrobků.
  Seznam aplikací je jednoduše neomezený!

  Jaká je podstata této technologie?
  Technologický proces je ve skutečnosti shodný s obrazem automobilů.
  Obvykle lze proces nanášení dekoru na technologii "Aquaprint" rozdělit do několika etap, takže:
  1. Výběr filmu
  Nejrozšířenější pro tiskového procesu mokrého následující struktura: uhlíkových vláken, maskování a válka barva, jemná dřeva, kůže vzácných živočichů, kůže, plaz, kámen, mramor, atd.
  2. Příprava povrchu
  Pro kvalitní aplikaci Aquaprint je třeba připravit povrch jakékoliv části. Proces je standardní pro automobil, i když má řadu technologických vlastností a tajemství, krátce vypadá takto:
  Odmašťování;
  Základní nátěr (pro barvení, večer po poškození atd.);
  Vytvoření substrátu (například plastový interiér automobilu zdobí pod uhlíkem v barvě interiéru automobilu nebo kůže interiéru). Za tímto účelem se používají specializované půdy a nátěry.
  3. Podávání filmu a chemická aktivace
  Zvolená fólie je umístěna na vodní ploše. Za tímto účelem se používá speciální technologické zařízení, při kterém se voda ohřeje na určitou teplotu. Vzhledem k tomu, že základna filmu je vyrobena na bázi želatiny, rozpouští se ve vodě a ponechává pouze požadovaný vzorec. Pro další přenesení tohoto čísla na povrch části se provádí chemicko-technologická operace - aplikace aktivátoru.
  4. Tisk
  Pod vlivem tlaku vody a chemické aktivace je obraz rovnoměrně přenášen na objekt bez záhybů nebo slz, přesně se opakuje geometrický tvar výrobku. Jedná se o proces ponoření imerze do obrazu nebo jednoduchým způsobem - Aquaprint (aquapark, ponoření, imeris, Imeris, 3D dekorace).
  5. Mytí a sušení
  Výrobek se pak umyje tekoucí vodou. Tato operace umožňuje vymytí zbytků z filmu a aktivátoru. Sušení je přípravná fáze před lakováním.
  6. Aplikace laku
  Konečným krokem společnosti Aquaprint je nanášení několika vrstev laku na povrch pokrytý dekorací. V této technologii lak provádí ochrannou a dekorativní funkci, přidává do modelu hloubku (3D efekt). Použité laky, v závislosti na účelu dílů: automobilový průmysl, nábytek, vysokoteplotní.

  Jak si vybrat film?
  Všechny existující filmy pro AQUAPECHTI lze rozdělit do tří typů průhlednosti:
  1) neprůhledná - tak trochu
  2) průsvitný
  3) průhledné.
  Technologie AQUAPECHTI tak umožňuje, aby každý z filmů poskytoval jakoukoli barvu nebo stín. Konečná forma výrobku je přímo závislá na základní barvě součásti. Potřebujete pouze zvolit texturu, která se vám líbí, a náš zaměstnanec vám pomůže vybrat požadovanou barvu nebo odstín. Například "uhlík", "kapky" nebo "khokhloma" mohou mít zcela odlišné barvy.

  Co může být pokryto technologií "Aquaprint" z detailů exteriéru?
  Ráfky kol, mřížka chladiče, výlisky, ozdobné obložení, zrcátka, kliky dveří atd. Vše závisí na vaší touze, schopnosti rozložit část a velikost pracovní kapacity pro povlak. Vystaven agresivnímu prostředí nátěr odolává není horší (ne-li lepší) personální laku.

  Jak silná a odolná je AQUAPECH?
  Celá doba provozu vozidla! "Aquaprint" je pokryt vrstvou laku a stav prvků výzdoby závisí pouze na vašem postoji k němu...
  Aquaprint nehoří na slunci, nevytrhne a neodlupuje se. Povlak lze použít při vysokých a nízkých teplotách (-40 ° C až + 100 ° C)

  Jak dlouho trvá objednávka?
  Doba dodání závisí na počtu dílů a jejich objemu. Obvykle je práce 5 pracovních dnů. V takovém případě se čas může měnit jak na menší, tak na větší straně. To je způsobeno technologickým procesem. Dekorace interiéru auta zpravidla trvá 3 až 5 pracovních dnů.

  Kolik stojí AQUAPRINT?
  Náklady jsou určeny počtem dílů a celkovou plochou v cm2.
  Chcete-li určit plochu součásti sami, je třeba měřit délku (A) a šířku (B).
  U plochých dílů je plocha (S) - S cm² = A x B
  Pro trojrozměrné části je plocha (S) - S cm² = A x B x 2
  A zavolejte nám - 8 (921) - 958 - 12 - 98
  1 cm² může být od 10 do 4 rublů. Čím větší velikost - tím nižší je cena za 1 cm2.
  Pro jednoduchost výpočtu jsme sestavili speciální tabulku.

  Pokud produkt vyžaduje další školení, tj. opravu nepravidelností a poškození, utěsnění trhlin, odstranění filmu, odstraňování chrómu apod., mohou se náklady zvýšit. Konečná cena je určena pouze po prohlídce části velitelem.
  Pro všechny typy dekorací je k dispozici systém BONUSES a SLEVY.

  Přijmeme objednávky z jiných regionů?
  Samozřejmě ano! Po odsouhlasení všech otázek a podmínek zájmu, které vás zajímají, s naším odborníkem, pošlete nám svou objednávku u dopravce nebo EMC. Po dokončení objednávky jsme stejným způsobem zaslali zpět.

  Nyní, po přečtení našeho krátkého článku, chápete, že si každý může dovolit něco jedinečného. Pomáháme při výběru, nebojte se.) V našem studiu je již více než 200 připravených vzorků. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemáte rádi, uděláme pro vás nové, dokud nebude výsledek uspokojen.
  Pracujeme už více než 5 let a přes tuto dobu jsme dosáhli více než 1796 prací v různých směrech. Samozřejmě, že je to místo pro motoristy, ale není nutné zastavit pouze na vozidlech, tato technologie může být použita téměř pro jakýkoli výrobek, jakoukoli, dokonce i nejsložitější formu. Jsme vždy rádi pro vaše nové nápady a těšíme se na ně!