Macromedia. Analýza trhu s dětskými hračkami.

Popis společnosti

Chcete-li napsat tuto práci, byla provedena společnost (obchodní řetězec) OJSC "Detsky Mir". Dětský svět - největšího operátora v Rusku a SNS v maloobchodním prodeji dětského zboží. Uznávaná značka, nejširší sortiment a optimální kombinace ceny a kvality zboží pomáhají udržet vedoucí pozici. Skupina společností "Detsky Mir"vede maloobchod se zbožím pro děti a dospívající v Rusku. Řetěz obchodů "Detsky Mir" se skládá ze 128 formátovaných supermarketů a hypermarketů v 68 městech Ruska. Celková prodejní plocha je více než 210 000 m2. Výtěžek společnosti GC "Detsky Mir" v roce 2008 činil 797 milionů dolarů. Síť Detsky Mir je zaměřena na ty zákazníky, kteří mají zájem kupovat kvalitní zboží za přijatelné ceny.

Popis produktu

Více než 50 tisíc položek, prezentované v síti obchodů "Detsky Mir", uspokojí potřeby nejnáročnějších zákazníků. Tyto obchody nabízejí zákazníkům širokou škálu výrobků pro děti ve věku do 14 let, včetně hraček, oblečení, obuv, potraviny pro děti, tvůrčí soupravy, školní psaní, papírenské zboží, sportovních potřeb, knih, jakož i výrobky péče o děti.

Geografie aktivit

Obchody sítě Detsky Mir v Moskvě

4) Doba plánování

Leden - prosinec 2010

Závěry

Po provedení externího a interního marketingového auditu společnosti Detsky Mir lze konstatovat, že společnost má na ruském trhu stabilní pozici pro prodej zboží pro děti a je její vůdčí osobou.

Při analýze makroekonomického prostředí společnosti bylo zjištěno, že makro prostředí je obecně příznivé pro růst trhu s dětským zbožím. Změny v ekonomické oblasti (ukončení krize) jsou doprovázeny nárůstem demografických ukazatelů a také zvýšením blahobytu spotřebitelů. Příznivá situace téměř ve všech sférách otevírá příležitosti pro efektivní hospodářskou soutěž s ostatními hráči trhu s dětským zbožím.

Podle analytiků je trh, na kterém společnost působí, slibný a má velký objem.

Hlavním konkurentem "Dětského světa" je řetězec obchodů "Korablik", který často nabízí zboží za nižší ceny. Obecně platí, že vliv konkurenčního prostředí na společnost na většině parametrů je poměrně nízký. Řetěz obchodů "Detsky Mir" drží krok s časem, úspěšně se účastní konkurenčního boje, nabízí spotřebitelům širokou škálu zboží, kvalitní služby a snaží se umístit své obchody co nejvíce pohodlně pro své zákazníky. Proto řetězec obchodů "Detsky Mir" zaujímá vedoucí pozici nejen kvůli úspěšné soutěži, ale také kvůli kompenzaci dobrého jména.

Analýza produktového portfolia společnosti ukázala, že společnost nemá vyvážené portfolio, ale její složení není tak špatné: 5 "hotovostní krávy", 1 "hvězda", absence "otazníků" a 1 "pes".

Analyzovali jsme také silné a slabé stránky společnosti. Síla Detsky Mir je přítomnost velmi silné značky. S takovou značkou může společnost aktivně zvýšit počet svých zákazníků, kteří věří "dětský svět" jako jeden z nejstarších prodejců výrobků pro děti. Značka společnosti je také jedním z ukazatelů konkurenceschopnosti společnosti. Ruští kupci jsou pro něj víc věrní. Další významnou výhodou společnosti je dostupnost nejširší nabídky produktů pro děti. Centrální problém ve společnosti "Children's World" může být nazýván byrokratickým systémem podnikání. "Detsky Mir" je bývalým státním obchodním podnikem, pro který je charakteristické velké množství různých "papírových" formalit. To vše dělá Detsky Mir spíše neohrabaný a v důsledku toho méně citlivý na změny trhu na trhu. Druhým problémem společnosti je obraz vysokých cen. S takovým nedostatkem konkurentů je velmi snadné "lákat" spotřebitele na ziskovější nabídky a nižší ceny.

Strategie, kterou sleduje Detsky Mir, je strategie diferenciace (jedna z základních strategií Portera). Tato strategie znamená, že se něco musí lišit od ostatních. Klíčem k úspěchu při provádění diferenciace je jedinečnost, kterou oceňují kupující. Pokud kupující chtějí zaplatit za tyto jedinečné vlastnosti velkou cenu a pokud jsou náklady řízeny firmou, prémie k ceně povedou k vysoké ziskovosti.

V souladu s touto strategií by společnosti měly zvážit následující změny:

1) zavedení takových služeb, jako je registrace úvěru na nákup zboží pro novorozence. Kupci, kteří potřebují být zakoupeny najednou kolébka, dětský kočárek, dětské oblečení a další nezbytné doplňky mohou být potýkají s nedostatkem vlastních finančních prostředků na výrobky a jejich nákup zboží na úvěr, bude cesta ven.

2) směrovat síly, aby zničily svůj obraz "velkoobchodní prodejny" tím, že částečně snížily ceny zboží úsporou nákladů. Tuto činnost však musíte pečlivě naplánovat, protože většina kupujících je spojena s vysokou cenou vysoce kvalitního zboží. Vysoká kvalita zboží pro děti - to je hlavní kritérium výběru při nákupu. Cílem obchodů je přesvědčit kupce Detsky Mir, že všechny nákupy budou pro ně cenově dostupné.

Externí marketingový audit

Macromedia. PEST analýza

Závěr: Makro prostředí je obecně příznivé pro růst trhu pro děti. Změny v ekonomické oblasti (ukončení krize) jsou doprovázeny nárůstem demografických ukazatelů a také zvýšením blahobytu spotřebitelů. Příznivá situace téměř ve všech sférách otevírá příležitosti pro efektivní hospodářskou soutěž s ostatními hráči trhu s dětským zbožím.

Mesosreda

Soutěžící

A) Řetěz obchodů "Korablik"

V obchodech lodi až 1000 metrů čtverečních. m se nachází téměř vše, co je potřebné pro růst a rozvoj dětí.

B) obchody KENGURU

"Kangaroo" je síť obchodů pro děti (od 0 do 6 let) a nastávající matky. Síť salonů úspěšně přijala tradice evropských obchodů, které poskytují celou řadu produktů těhotným ženám a jejich budoucím dětem. Obchod obsahuje luxusní značky: DolceGabbana, Burberry, La Perla, Liu Jo atd.

C) Řetěz obchodů "Sedm výhonků"

"Seven Pjadey" je první sítí inteligentních zábavních obchodů v Rusku. „Sedm klene“ nabízí zákazníkům širokou škálu vysoce kvalitních produktů zahraničních a tuzemských výrobců: chytrých kolekcí návrhářů, soupravy pro výzkum, montáž modelů, kreativní výstroje, deskové hry, didaktické hračky, CD.

D) Hypermarkety "Behemoth"

Hypermarket "Behemoth" je federální obchodní síť Centra malého prodeje dětských hraček. V současné době existuje 50 takových středisek v Rusku o rozloze 1000 m2. m.

Nakupující

Podle čtvrtletního průzkumu společnosti TGI-Rusko o výzkumné společnosti Comcon, každá třetí ruská rodina vynakládá peníze na hračky nejméně jednou za tři měsíce. Kromě toho se kupující více zajímají o vývoj her, stejně jako hry, které mohou hrát celou rodinu.
Nové trendy jsou pozorovány v rozmezí od výběru: Nyní koupit jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují zvláštní postup při prodeji, má prodávající vysvětlení nebo funkčnost na výhody, které může přinést dítě na potenciální kupce. Na rozdíl od souboru mladých chemiků kupříkladu kupují medvídka bez váhání.
Hlavními odběrateli hraček jsou rodiče s dětmi ve věku 3-6 let (45,3%). Podíl rodičů s dětmi 0-3 let je 43,2%, rodiče s dětmi 7-9 let - 34,3%, rodiče s dětmi 10-12 let - 23,7%, rodiče s dětmi 13-15 let - 12, 3% (obrázek 3).


Stále populárnější pro děti v segmentu od 0 do 3 let získává rozvojové hry. Faktem je, že rodiče se na jedné straně pokoušejí co nejdříve identifikovat schopnosti dětí a začít je rozvíjet, na druhé straně mezi nimi existuje pochopení, že hračka je předmětem vytváření světového pohledu a obecné kultury mladší generace. Situace, kdy se rodiče snaží nabídnout malému dítěti velký výběr hraček, aby stimulovali jeho vývoj, je pro výrobce velmi atraktivní a způsobuje vysoké vyhlídky tohoto segmentu trhu.
Téma zabezpečení zůstává na prvním místě. Více než 90% kupujících upřednostňuje bezpečnou hračku vyrobenou z materiálů šetrných k životnímu prostředí a s vývojovými funkcemi. Asi 80% se řídí věkovými doporučeními a designem. O poloviční životnosti, ceně a dostupnosti v obchodě. Konečně méně než třetina věnuje pozornost zemi původu, prestiži značky, bonusovým kupónům a slevám. Ale jak dítě narůstá, roste starosti rodičů o jeho zdravotní potíže a touhách dítěte a rozvíjejících se možnostech hraček. 40% dětí ve věku 4-6 let rozhoduje o hračkách většinou nezávisle a dalších 40% společně s rodiči a dalšími příbuznými a pro 20% dětí si rodiče vybírají hračky.

RBC agentura provedla studii spotřebitelů na trhu dětského zboží mezi obyvateli Moskvy, Petrohradu a 13 hlavních regionálních center v Rusku (Nižnij Novgorod, Samara, Kazaň, Ufa, Rostov na Donu, Volgograd, Čeljabinsk, Jekatěrinburg, Novosibirsk, Omsk, Perm, Vladivostok, Khabarovsk). Na průzkumu se celkem zúčastnilo 1820 respondentů.

Průměrný věk většiny respondentů činil 30-32 let. Asi polovina má vyšší vzdělání. Podle postavení v Moskvě předními odborníky - 32-34%, o 10-14% zaměstnanců, 18% - zaujímají pozice střední a nižší úrovně manažerů a ženy v domácnosti, 4% pracovníků a technického personálu, vedoucích pracovníků v Moskvě, o 8% 5% respondentů je vlastníkem vlastního podnikání.

Podle úrovně prosperity ve všech regionech vedoucí postavení převzala příjem 6-10 tisíc rublů. na osobu a měsíc. V Moskvě žije s takovým příjmem 21,4%. V Moskvě, druhé místo je ukazatel 16-20 tisíc rublů. měsíčně za jednoho člena rodiny. Zajímavé je, že příjmy ve výši 33 tisíc rublů, které jsou dostačující pro narození druhého dítěte, lze dosáhnout pouze u 12,8% respondentů.

V závislosti na úrovni příjmů se objevuje zejména obraz měsíčních výdajů na dětské zboží obecně a zejména na hračky. Na otázku: "Jaké dětské výrobky jste koupili za poslední tři měsíce?" Téměř 95% respondentů z Moskvy odpovědělo: "Hračky". Vedoucím s malou rezervou se stala kategorie zboží "dětské oblečení a obuv" - asi 97-98%.

Společnost COMCON provedla psychografické portréty zákazníků. Odborníci identifikovali pět skupin:

Jsou mladými matkami sebevědomě vzdělanými (staršími než průměrnými), kteří se starají o jejich obraz a snaží se koupit to nejlepší, protože jim to dovoluje: stačí nejen na potraviny a oblečení, ale také na nákup velkých domácích spotřebičů. V podstatě (70%) jsou matky s prvním dítětem. Je zajímavé, že v Moskvě jsou takové mladé matky nejméně (13,8%). "Móda" - aktivní spotřebitelé, dobře známé značky jsou nepravděpodobné, že najdou více oddaný a vděčný příznivci. Mohou být ovlivněny reklamou v médiích, sázením na značku a propagací značky: jsou ochotni koupit inzerované zboží.

Nejchudší segment s nižším než průměrným příjmem, který je někdy jen dost potravinový. Je pasivní a úzkosti středního věku člověk prožívá strach z budoucnosti. U mnoha z nich (31%) nebylo zrození dítěte vědomá volba. Reklamou publikace pro rodiče jsou negativní, a to především v rámci konzervativního pohledu na svět a ochotni kupovat nové položky. Při výběru zboží je vedena pouze podle ceny, takže můžete přilákat je pravidelným uspořádáním prodeje.

Mezi nimi čtvrtina jsou matky, pro které nebyl zrození dítěte vědomá volba (26%). Proto neberou roli matky a relativně méně péče o dítě, rodinu a domov, nejméně s dítětem tráví čas. Chtěli by změnit své životy k lepšímu, ale kvůli své vlastní nejistotě se nemohou rozhodnout, jak to udělat a jsou v hledání. Současně "baviči" aktivně tráví svůj volný čas a zajímají se o módní trendy. Problémy s penězi nejsou zatěžující, jsou dostatečné pro potraviny, oblečení a domácí spotřebiče. Je zajímavé, že podíl těchto mumií je nejvíce v Moskvě - 22%

Věří, nezávislé, aktivní ženy středního věku s vysokoškolským vzděláním, mezi nimiž je největší podíl pracujících matek. Snaží se sledovat módní trendy, ale nesnaží se nakupovat propagované produkty, dodržovat zdravý životní styl a aktivně trávit svůj volný čas. Velký význam má obraz. Jedná se o nejbezpečnější segment, jehož příjem je mnohem vyšší než průměr. Mohou být připsány potenciálním zákazníkům prémiového zboží.

Strážci krbu - 23%

KaZ titulu lze vidět, že takové matky jsou rodinně zaměřené, ekonomické osoby, které samozřejmě nefungují. Všechny jejich myšlenky jsou zcela oddány péči o dům, rodinu a děti a můžou o tom hovořit celé hodiny. Pokud jde o další otázky, "opatrovníci krbu" nemají svůj vlastní názor a jsou závislí na soudech jiných. Nemají módu, preferují pohodlí krásy. V tomto segmentu je největší podíl žen nadprůměrný věk, obvykle se středním nebo vyšším vzděláním. Ačkoli jejich příjem je podprůměrný: peníze jsou dostatečné pro jídlo a oblečení - vrozená spořitelnost a spořitelnost umožňují rodinám "chovatelů", aby uskutečnili velké nákupy.

Konkurence v rámci odvětví

Konkurence v rámci odvětví je poměrně vysoká.

· Na moskevském trhu je 8 velkých a mnoha malých společností, které prodávají výrobky pro děti. Konkurence s obchodními řetězci "Dětský svět" 4: "Lodní", "Kangaroo", "Begemotik" a "Sedm bodů". +

· Cenová válka pokračuje mezi "dětským světem" a "lodí" a v nízkých segmentech +

· Agresivní reklamní politiku provádí společnost "Korablik" ve vztahu k společnosti "Detsky Mir", neboť "Korablik" se snaží zaujmout pozici vedoucího na trhu pomocí strategie nízké ceny.

· Nízké výstupní bariéry. -

Tlak spotřebitelů

Konkurenční tlak kupujících na toto odvětví je slabý.

· Spotřebitelé jsou pouze omezeni -

· Absence spotřebitelů, které přinášejí významnou část zisku -

· Spotřebitelé nejsou integrováni do komunit -

· Nízké překážky přechodu na produkty konkurentů -

Závěr: Obecně platí, že vliv konkurenčního prostředí nenarušuje činnost společnosti.

Interní audit

Provozní výsledky

Tabulka 1 Ukazatele finanční a ekonomické činnosti OJSC Detsky Mir

Měrná jednotka: tisíc rublů.

Přehled ruského trhu s hračkami

Hračka byla vždy spojena s hrou - vedoucí aktivitou, ve které se tvoří obraz dítěte: mysl, fyzické a mravní vlastnosti. Nejdřív byly hračky vyrobeny z papír-mache, poté se objevily plastové hračky, které získaly různé tvary - loutky, panenky, kostky, míče atd. Nyní se po celém světě stávají stále populárnější elektronické hračky, které mohou mluvit, pohybovat. Naše země překvapí svět hádanky, stolní hry a plastové hračky (podle stránky http://www.igrushki-optom.ru/razn.html).
Pozitivní trendy na trhu dětských hraček uvést následující informace: jeho objem podle analytiků RBC jsou nyní odhadovány na 670-720 milionů $ ročně a je zde vysoká stabilní růst v posledních letech rychlostí, která se rovná průměru asi 30% (podle. data webu http://www.advertology.ru/article63460.htm).
Je zřejmé, že v důsledku současné finanční krize, která zasáhla trhy jak v rozvinutých, tak v rozvojových zemích, jakož i prudký pokles objemu likvidity, které brání mezibankovní úvěry, údajný růst trhu jako celku a jejích jednotlivých segmentů se může snížit v budoucích letech. Z dlouhodobého hlediska by však měly být míry růstu považovány za relevantní.
Ale dnes je ruský trh s hračkami daleko od saturace. Na trhu dětského zboží v segmentu Ruska Toy pokrývá podíl, což je méně než 10%, zatímco celkový objem ruského trhu dětského zboží se odhaduje na asi 10 - 12000000000 $. Globální trh Hračka je 90 až 100 miliard $. To znamená, že celý objem Ruská DÍLČÍ hraček (v maloobchodních cenách) je menší než 1% objemu celosvětového prodeje tohoto výrobku, který umožňuje, aby předpoklad o nevyužitý stávajícího potenciálu tohoto trhu v Rusku (v závislosti na místě http://www.advertology.ru/article63460.htm ).
Na trhu v příštích letech i nadále neprůhledné, protože je stále vysoký podíl nelegálních dovozů a padělaného zboží (podle různých odhadů až 60-70% celkového dovozu), což je zvlášť charakteristické pro hračku segmentu, který je dovážené především z Číny a Jižní Východní Asie.
Současně podle společnosti Finam Management představují oficiální dovozy 80-90% trhu. Z toho vyplývá, že podíl domácí výroby hraček je extrémně malý - ne více než 10-20% (podle webu http://www.newsru.com/finance/06feb2009/toys.html).
Dětské hračky nejúspěšnějších ruských výrobců jsou však na světovém trhu velice konkurenceschopné a jsou úspěšně vyváženy. Lídrem mezi ruskými společnostmi vyvážejícími zahrnuje JSC „Zvezda“, ZAO „Krok puzzle“, LLC „Plus Comet“, „Popelka“, sro a řadu dalších ruských společností (v závislosti na místě http://drgroup.ru/gi/all / cpart2 / diffrent / data / ic_383 / 253).
Struktura ruského trhu s hračkami ve výrobních zemích je následující: 70% hraček na trhu vyrábí Čína, 20% v Evropě a 10% v Rusku. V Evropě jsou zastoupeny následující země: Polsko, Německo, Španělsko (obr. 1).

Na ruském trhu se projevuje celá škála typů her a hraček, jeho struktura je v současné době následující: 40% jsou panenky a plyšové hračky, 22% - projektantů, 20% - videohry, 8% - technické hračky (auta s motorem a bez, atd. ) a 10% - stolní hry a hádanky (obrázek 2).

Podle čtvrtletního průzkumu společnosti TGI-Rusko o výzkumné společnosti Comcon, každá třetí ruská rodina vynakládá peníze na hračky nejméně jednou za tři měsíce. Kromě toho se kupující více zajímají o vývoj her, stejně jako hry, které mohou hrát celou rodinu.
Podle Comconu v roce 2008 strávili Rusové zhruba 80 miliard rublů na nákup hraček. V roce 2009, podle účastníků trhu a odborníků trhu, bude částka výrazně nižší. Dopad krize a pokles poptávky spotřebitelů na trhu byly zaznamenány již v prosinci 2008.
"Online monitorování krizí" - studie provedená společností "Comcom" - ukázala, že v prosinci oproti listopadu 2008 začalo 42% kupujících šetřit na hračkách. Především se to projevilo ve skutečnosti, že hračky byly nakupovány méně často (26% kupujících) nebo v levných obchodech (11%). Pro srovnání, pouze 30% kupujících začalo šetřit dětské oblečení (podle webu http://www.newsru.com/finance/06feb2009/toys.html).
Nové trendy jsou pozorovány v rozmezí od výběru: Nyní koupit jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují zvláštní postup při prodeji, má prodávající vysvětlení nebo funkčnost na výhody, které může přinést dítě na potenciální kupce. Na rozdíl od sad mladého chemika, například medvídka kupující koupit to poprvé, co (podle http://www.newsru.com/finance/06feb2009/toys.html stránky).
Hlavními odběrateli hraček jsou rodiče s dětmi ve věku 3-6 let (45,3%). Podíl rodičů s dětmi 0-3 let je 43,2%, rodiče s dětmi 7-9 let - 34,3%, rodiče s dětmi 10-12 let - 23,7%, rodiče s dětmi 13-15 let - 12, 3% (obrázek 3).

Nejčastěji se výrobky pro děti nakupují ve specializovaných dětských obchodech. Nedávno se s jistotou dostali na prvním místě mezi všemi prodejními kanály podle frekvence nákupů. Ve velkých městech se zde chová téměř 90% rodičů dětí všech věkových skupin.
Uncivilizované prodejní kanály - trhy a veletrhy - postupně ustupují organizovanému obchodu s obchody. K nákupu patří pouze každý třetí rodič (32-37%). V Moskvě je s největší pravděpodobností podíl nákupů na trzích a veletrzích zvýšen o specializované dětské nákupní komplexy "Sovenok", "Kolomenskiy" a další. Na regionálních hlavních trzích - oděvní trhy. Hlavní konkurencí pro specializované dětské prodejny jsou hypermarkety a obchodní domy - 76-79%.
Internetový sektor dětského obchodu stojí od sebe. V Moskvě je podíl nákupů prostřednictvím tohoto prodejního kanálu výrazně vyšší než v ostatních regionech: 27,6% respondentů - moskevští kupují výrobky pro děti, včetně v síti. Pro srovnání, podobný údaj v regionálních hlavních městech byl třikrát méně - 8,7%, a v Petrohradě - polovina tolik (13,1%).
Pokud jde o samotný sektor hraček, podíl zákazníků na internetu vypadá přibližně stejný. V Moskvě se ukázalo, že je 18,6%, což je více než dvojnásobně nižší hodnota v severním hlavním městě - 7,8% av regionálních centrech ještě méně - 4,7% (podle stránky http: //www.igroprom. com / journal / recenze / index.php? SECTION_ID = 192ELEMENT_ID = 54674).
Stále populárnější pro děti v segmentu od 0 do 3 let získává rozvojové hry. Faktem je, že rodiče se na jedné straně pokoušejí co nejdříve identifikovat schopnosti dětí a začít je rozvíjet, na druhé straně mezi nimi existuje pochopení, že hračka je předmětem vytváření světového pohledu a obecné kultury mladší generace. Situace, kdy se rodiče snaží nabídnout malému dítěti velký výběr hraček, aby stimulovali jeho vývoj, je pro výrobce velmi atraktivní a způsobuje vysoké vyhlídky tohoto segmentu trhu.
Téma zabezpečení zůstává na prvním místě. Podle průzkumu společnosti TGI-Baby COMCON více než 90% kupujících upřednostňuje bezpečnou hračku vyrobenou z materiálů šetrných k životnímu prostředí a s vývojovými funkcemi. Asi 80% se řídí věkovými doporučeními a designem. O poloviční životnosti, ceně a dostupnosti v obchodě. Konečně, méně než třetina dotázaných věnuje pozornost zemi původu, prestiž značky, bonusové kupony a slevy. Ale jak dítě narůstá, roste starosti rodičů o jeho zdravotní potíže a touhách dítěte a rozvíjejících se možnostech hraček. Studie provedená společností COMCON rovněž ukázala, že 40% dětí ve věku 4-6 let vybírá hračky většinou sama a dalších 40% společně s rodiči a jinými příbuznými a rodiče vybírají hračky pro 20% dětí (obr. 4).

Zajímavé rozdíly ve výběru hraček, v závislosti na pohlaví dítěte, jeho duševním vývoji a charakteristice emoční a morální sféry. Specialisté střediska hry a hraček moskevské Státní pedagogické univerzity věří, že mezi hračkou a dítětem existuje obousměrné spojení. Nejen, že hračka přispívá k tvorbě některých osobních kvalit dítěte, ale také dítě vybere určitý typ hračky, které ovlivňují jejich obsah organizovaný plot-hry na hrdiny. Děti obvykle vybrat kreslenými postavičkami, kteří jsou nositeli opačných emocionálních a morálních kvalit: Cheburashka, Dr. Aibolit, Crocodile Gena, Tom a Jerry, Teletubbies, Barmalej, Spider-Man, Batman. Studie také ukázala, že dívky preferují větší počet hraček pro své hry (7 typů jejich 9 navrhovaných) a chlapci méně (4 typy z 9).
Drtivá většina dívek (84%) sympatizovat s Cheburashka, Dr. Dolittle, Shrek a osel, Teletubbies, Tom a Jerry. Pouze 16% z nich si vybralo Spider-Man a Batman. Chlapci byli nejvýhodnější Spider-Man (52%) a Batman (35%), zatímco nejméně výhodný - Tom a Jerry a Cheburashka (6,5%). Proto si děti různých pohlaví vybírají pro své hrací hračky různé emocionální a morální charakteristiky. Pro dívky, tyto vlastnosti jsou laskavost, veselá povaha, ochota pomoci, schopnost se spřátelit, pro chlapce - síla a odvaha (podle http://www.igroprom.ru/journal/review/index.php?SECTION_ID=192ELEMENT_ID= stránky 54674).
Mezi ruskými výrobci hraček dominují firmy: JSC AK „jaro“, „Zvezda“ ZAO „Outlook“ hračka továrna „Spark“ a všichni, tam je asi padesát výrobci hraček v Rusku.
Jeden z největších zahraničních výrobců a dodavatelů hraček v ruském trhu jsou společnosti: Barbie Jako Rapunzel, Bratz Salon 'N' Spa, zelí Patch Kids, Chicken Dance Elmo, FurReal Friends, LEGO Harry Potter Chamber of Secrets, Yu-Gi-Oh! Trading Game Booster balíček Collection Tin (podle http://www.4p.ru/main/research/31314 stránky).
Dalším důležitým trendem ruského trhu s dětskými hračkami je přítomnost několika hraček v jedné sadě. Moderní hračky stále více kombinují několik herních, vývojových nebo učebních funkcí a vytvářejí pro dítě co nejvíce možností zábavy. Takové okolnosti výrazně rozšiřují nabídku potenciálních kupujících a povede také ke zvýšení poptávky po hračkách s "užitečnými" vlastnostmi pro vývoj dětských nemovitostí (podle webové stránky http://www.advertology.ru/article63460.htm).
A nyní zvažte nejoblíbenější segmenty trhu s hračkami.
Celková velikost trhu s měkkými hračkami a pannami je asi 40% kapacity ruského trhu. V takovém případě objem trhu s panenkami vezme čtvrtinu objemu celé měkké hračky. Tak, měkké tvoří největší segment trhu s hračkami. V mnoha ohledech to vyplývá ze skutečnosti, že hračka je poptávaná spotřebiteli všech věkových kategorií a jakýkoli příjem, který je univerzálním darem.
Nejaktivnější hračky se nakupují v rodinách s dětmi do pěti let: 87% těchto rodin nakupuje hračky nejméně jednou za tři měsíce. Čím starší dítě se stává, tím dražší hračky, které si koupí.
Měkké hračky jsou dobrou příležitostí pro potěšení dětí. Nejdůležitější vlastností měkké hračky je poskytnout něhu a pohodlí. Ze všech druhů hraček se soft se narodil později než mnoho. První hračka, která stojí na dvou nohách, byla patentována v roce 1902 v Německu, poté na veletrhu řemeslného průmyslu v Lipsku získala hlavní cenu.
Z hlediska pedagogiky měkké hračky pozitivně ovlivňují vývoj dětí. Nechť medvídek nerozvíjí logické myšlení a koordinaci pohybů, děti stále usínají, když se oblékají s vycpaným měkkým materiálem, protože medvěda zůstává pro děti ostrovem lásky a ochrany. Psychologové oceňují tuto hračku za svůj prospěšný vliv, evokují u dětí lásku k živé přírodě a vzdělávají lidstvo. A dospělí nejsou pro medvídky lhostejní, často si své duše milují po celý život, nemyslím si, že se s nimi rozloučí.
Měkký trh s hračkami je velmi citlivý na růst porodnosti a "demografické vlny". To je způsobeno skutečností, že malé děti jsou nejaktivnějšími spotřebiteli hraček. Z bezpečnostních důvodů se však nedoporučuje, aby měkké hračky daly dětem mladším 3 let, a proto se předpokládá, že po dosažení tohoto věku začíná aktivní spotřeba. Nicméně, 29% rodičů koupí měkkou hračku a děti do 3 let, respektive, 71% měkkých hraček děti nekupují. Tyto ukazatele pravděpodobně vyplývá z toho, že tato věková skupina je nejrychleji rostoucí. Mezi hlavní oblíbené značky měkkých hraček patří: Semo, Aurora, ZinaToys atd.
Při výběru panenku nebo plyšová spotřebitel věnuje pozornost materiálu, ze kterého je vyroben. Měkké, nadýchané látky způsobují pozitivní emoce u dětí a drsné, chladicí materiály navozují pocit vyloučení z mnoha. Balení hračky musí být pro dítě bezpečné; jasné a zajímavé, by se měly snadno otevřít. Většina moderních hraček je vyrobena ze syntetických tkanin. Hlavní věc je, že všechny tyto materiály jsou certifikovány a splňují normy. Je lepší, aby byly hračky vybaveny věkovým označením. Věkové omezení se vztahují i ​​na bezpečnost a funkčnost s - hračky s ostrými zvukům může vystrašit, dlouhá srst je schopen se dostat do dýchacího ústrojí, velká hračka dítě nemůže jednoduše zvýšit (podle http://www.4p.ru/main/ stránky výzkum / 31314).
Kapacita ruského trhu s plastovými hračkami podle časopisu Igroprom činí více než 293 milionů dolarů, zatímco se zvyšuje o zhruba 20-25% ročně.
Výroba plastových hraček vyžaduje velkou přesnost a vysokou technologii. Dokonce i nejsilnější podniky dávají přednost objednávkám forem pro hračky v zahraničí - je to levnější.
Důvody tohoto paradoxu spočívají v tom, že v drtivé většině ruských podniků neexistují moderní technologie pro rychlou výrobu párových zakřivených povrchů se specifikovanou přesností a čistotou, které navíc mají vysokou odolnost proti opotřebení. Problém je v "formování", tj. komponenty formy, ve kterých je plast zhotoven přímo. Zavedení počítačových metod pro návrh a výrobu formování budov vyžaduje zásadní investice do nových technologií, rozhodování na úrovni změn ve výrobní strategii. Bohužel praxe ukazuje, že vedení ruských podniků není na to připraveno.
Kromě toho v naší zemi dosud nejsou vytvořeny špičkové modely s čipy uvnitř, takže mnoho plastových hraček nesnese konkurenci za cenu a kvalitu s dováženým zbožím.
Ačkoli dnes můžete dělat cokoli od plastů, v Rusku to je většinou vyrobeno z jednoduchých sovochki, forem pro hraní v pískoviště, pádla, řada psacích strojů, hračky na kolečkách. V souvislosti s nedostatečnou investicí ruští výrobci hraček nejvíce ovládají výrobu jednoduchých výrobků, které nevyžadují velké finanční prostředky. V dnešním plastovém trhu s hračkami je podíl výrobců v postsovětském prostoru asi 20%, asi 40% je obsazeno čínskými podniky a 40% výrobci evropských zemí.
Sortiment současných prodejen produktů pro děti se může pohybovat od 10 000 do 100 000 položek. K dispozici jsou hračky pro každý vkus a peněženku. Každá hračka má autory a vlastní historii tvorby. Kromě toho prodej hraček - ve většině sezónní podnikání. Oživení trhu s hračkami začíná v srpnu a dosáhne vrcholu nového roku. Úroveň prodeje v tomto období dosahuje astronomických výšin, na regálech jsou zajímavé novinky, z nichž každý najde svého kupce. Po novém roce začíná recese. Obzvlášť těžké měsíce jsou květen a červen. Toto je doba, kdy se výrobci mohou seriózně zapojit do vývoje nových produktů a modernizace stávajících výrobků. S cílem neutralizovat tuto sezónnost výrobci aktivně vyvíjejí nové produkty svázané s určitou sezónou (zima-léto), tj. Hry mobilního charakteru.
V asi 70% z odvětví post-produkce plastového trhu hraček je ve vlastnictví tří velkých továrnách - „Nordplast“ (Rusko), „Polesie“ (Bělorusko) a „Hvězdná“ (Rusko), a zbývajících 30% připadá na menší podniky, včetně firma „Abric“, „Casson“, „Sovtehstrom“, „Plastmaster“, „technologie“ a další. Dnes, obchody, například písek soupravy, mozaiky, středně velké dopravní hračky bez mechanismů reprezentovaných především ruskými společnostmi. A tento seznam se neustále rozšiřuje.
Na trhu plastů dnes existuje odvětví, ve kterém pravděpodobnost nového výrobce je poměrně vysoká. Například v Rusku se velká plastová hračka prakticky nevyrábí. Tento segment se bude rozvíjet, téměř není vyplněn. Poptávka po těchto produktech začala růst v posledních dvou až třech letech a prodej velkých plastů se zvýšil dvakrát. Výklenek velkých hraček není naplněn, na trhu je velmi málo herních zařízení.
Hlavními odběrateli velkých plastových hraček jsou mateřské školy, herní centra a různé zábavní komplexy. Na druhém místě - online nakupování. Na třetí - maloobchodní sítě, které mají velké obchodní prostory ("Mega", "Hobby Center" atd.). Pak zde existují i ​​kupci z regionů, kteří pracují "pod objednávkou" pro klienty z chat a venkovských domů. V Moskvě jsou výrobky nakupovány také v obchodech ve formátu "Sport a rekreace", "Všechno pro dům a zahradu" a maloobchodní prodejny na dálnici. "Zákazníci - spotřebitelé velkých plastů jsou dnes mnoho.
Odborníci dospěli k závěru, že k nasycení sektor plastový je stále velmi, velmi daleko, a nepředpovídají nižší růst v příštích pěti letech. Velkou roli na trhu s hračkami hraje kvalita a síla výrobků. Tak vstoupit na světový trh Ruští výrobci hraček třeba pracovat na zlepšení kvality vlastnosti výrobku, zkrácení doby cyklu, průzkum trhu hraček a vytváření partnerství s dodavateli, zákazníky, orgány (podle http webu: //www.igrushki-optom.ru / razn.html).
V podmínkách finanční krize výrobci hraček vážně uvažují o tom, že v období klesající poptávky po svých produktech nebudou ztraceni. Hráči trhu s hračkami vezmou v úvahu, že koncept značky je úzce spjat s dětskou psychologií. Specialisté si povšimnou, že děti jsou dostatečně vnímaví k reklamě a mají sklon věřit tomu. Mezi nejoblíbenější patří reklamní potraviny a hračky.
Jak ukázala studie provedená psychology, děti považují reklamu za základní součást televize, protože je informuje o nových produktech a službách. Pod vlivem reklamy je asi 80% dětí z přípravné skupiny mateřské školy a 75% jejich rodičů, do druhé třídy školy pouze 46,2%, respektive 62%. V tomto ohledu a aby se hračka stala rozeznatelnou a zakoupenou, jsou výrobci vedeni zejména "malým" publikem, který hraje rozhodující roli při rozhodování o koupi. K dosažení tohoto cíle se výrobci a prodejci řídí pravidly: být nesmazatelní při nabízení hraček spotřebitelům - dělat hrdiny populárních filmů a karikatur, okamžitě reagovat na novinky; používejte světlé, chytlavé, barevné materiály pro hračky (podle stránky http://www.4p.ru/main/research/31314).
V roce 2009 zaznamenávají výrobci hraček po celém světě pokles prodeje. Zvláště největší výrobce hraček na světě - společnost Mattel Inc, která vyrábí, včetně slavné panenky Barbie, vydala finanční ukazatele na rok 2008. Ukázalo se, že čistý zisk společnosti za tento rok klesl o 37% na 379,6 milionů dolarů - proti 600 milionům dolarů obdržel v roce 2007. Kromě toho, podle portálu BFM, společnost v roce 2008 měla nejhorší za posledních 40 let, vánoční prodeje. Dalším významným hráčem, německý výrobce hraček železnic Maerklin, jehož model parní lokomotivy byly ještě ve sbírce posledního ruského císaře Nicholas II, město žalovala prohlášení Göppingen uznává, že v konkurzu.
Účastníci ruského trhu a odborníci mluví o poklesu poptávky a že v důsledku devalvace národní měny je pravděpodobné, že některé snížení dovozu a znatelný nárůst ceny kvůli vysokému podílu zahraničního zboží. Ruští distributoři jsou v takových podmínkách, kdy není možné zvýšit ceny.
Je zřejmé, že ceny produktů jsou velmi závislé na dolaru. K dnešnímu dni ne všechny prodejny zvýšily ceny; účastníci trhu říkají, že i když je tato otázka dohodnuta, v řadě obchodů můžete pozorovat nedostatek sortimentu. Distributoři si všimli, že mnoho maloobchodníků začíná nakupovat zboží přímo bez zprostředkovatelů.
V souvislosti s narůstající krizí se také může zhoršit kvalita cenově dostupných hraček, protože většina jejich podílu je dovezena z Číny. Mnoho továren v Číně už propustilo tisíce pracovníků. Proto většina čínských rostlin přežít, nyní musíte ušetřit na materiálech, ze kterých jsou hračky vyrobeny. Jedovaté barvy a materiály použité při výrobě hraček, mohou způsobit alergické reakce u dětí i v budoucnu, a mentální retardaci, kožní onemocnění, astma, problémy s játry a zažívací trakt. Zvláštní nebezpečí představují hračky určené pro malé děti, které vytahují hračky do úst. Podle odbornosti veřejné organizace „Green Patrol“, který dělal testovací nákupy čínských hraček v různých regionech Ruska - Moskva, Petrohrad, Povolží, na severozápadě a na Dálném východě, z 11 vybraných hraček čtyři nesplňovala hygienické normy. Proto je nejlepší zakoupit výrobky pro děti v specializovaných prodejnách, kde jsou požadavky pro dodavatele vysoké a pro každou hračku je vždy certifikát kvality.
Hlavním důvodem uzavření čínských továren je silná závislost na americkém trhu. Po mnoho let v Číně bylo příliš mnoho závodů, které soutěží o nabídku zahraničních odběratelů, kteří požadovali "nerealistické" nízké ceny. Vítězové byli Američtí a Evropští spotřebitelé, kteří si koupili levné čínské výrobky.
Podle agentury Xinhua v letošním roce bylo v konkurzu 3 631 společností vyrábějících a vyvážených hraček - 52,7% všech čínských výrobních podniků. Důvody - růst výrobních nákladů, zvyšování mezd pracovníků a zvýšení kupní síly juanů (podle webu http://www.newsru.com/russia/28oct2008/china_2.html).
Přitažlivost ruského trhu s hračkami, podmíněná takovými faktory, jako je význam hračky a jeho společenský význam, bude schopna překonat všechny obavy rodičů a výrobců hraček před dočasně komplikovanou ekonomickou situací.
Zvlášť teď, že vláda věnuje velkou pozornost sociální a demografické problémy obyvatel, má zájem a trvá úsilí o vytvoření prostředí příznivého pro investice, posilování své role v boji proti výroby, dodávek a prodeje nekvalitní, nebezpečná pro zdraví dětí a non-certifikovaných výrobků. Hlavním trendem v ruské výroby je postupné zvyšování kapacity, přechod do moderních výrobních procesů, rozšíření produktů, zavedení cizích značek linek a včasné reakce na změny v poptávce spotřebitelů (dle http://marketing.unipack.ru/349/ místě).

Závěry:
 Celý objem ruského dílčího trhu s hračkami (v maloobchodních cenách) je nižší než 1% celkového objemu prodeje tohoto druhu výrobku, což umožňuje předpovídat dosud nevyužitý potenciál pro tento trh v Rusku
 Oficiální dovoz představuje největší trh s hračkami. Z toho vyplývá, že podíl domácí výroby hraček je velmi malý. 70% hraček na trhu vyrábí Čína, 20% v Evropě. Evropa zastupuje Polsko, Německo, Španělsko.
 V souvislosti s globální finanční krizí jsou na trhu pozorovány nové trendy: nyní se nakupují jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují speciální přístup k prodeji. Podle odborníků se kvalita levných hracích přístrojů může zhoršit, takže většina jejich dovozů je dovážena z Číny.
 Mezi ruští výrobci hraček dominují firmy :. JSCB „jaro“, „Zvezda“ ZAO „Outlook“ hračka továrna „Spark jedním z největších zahraničních výrobců a dodavatelů hračky na ruském trhu jsou společnosti: Barbie Jako Rapunzel, Bratz Salon 'N' Spa, Zelí Patch Kids, Chicken Dance Elmo, FurReal Přátelé, LEGO Harry Potter Tajemná komnata, Yu-Gi-Oh!
 V budoucnu bude pokračovat tendence ke snižování poptávky a v důsledku devalvace národní měny je pravděpodobné, že dojde k určitému snížení dovozu a výraznému nárůstu cen v důsledku vysokého podílu zahraničního zboží.

Macromedia. Analýza trhu s dětskými hračkami

Pozitivní trendy na trhu dětských hraček uvést následující informace: jeho objem podle analytiků RBC jsou nyní odhadovány na 670-720 milionů $ ročně a je zde vysoká stabilní růst v posledních letech rychlostí, která se rovná průměru asi 30%.. Je zřejmé, že v důsledku finanční krize, která zasáhla trhy jak v rozvinutých, tak v rozvojových zemích, jakož i prudký pokles objemu likvidity, které brání mezibankovní úvěry, údajný růst trhu jako celku a jejích jednotlivých segmentů se může snížit v budoucích letech. Z dlouhodobého hlediska by však měly být míry růstu považovány za relevantní. K dnešnímu dni je ruský trh s hračkami daleko od saturace.

Na trhu v příštích letech i nadále neprůhledné, protože je stále vysoký podíl nelegálních dovozů a padělaného zboží (podle různých odhadů až 60-70% celkového dovozu), což je zvlášť charakteristické pro hračku segmentu, který je dovážené především z Číny a Jižní Východní Asie.

Současně podle společnosti Finam Management představují oficiální dovozy 80-90% trhu. Z toho vyplývá, že podíl domácí výroby hraček je extrémně malý - ne více než 10-20%. Dětské hračky nejúspěšnějších ruských výrobců jsou však na světovém trhu velice konkurenceschopné a jsou úspěšně vyváženy.

Struktura ruského trhu s hračkami ve výrobních zemích je následující: 70% hraček na trhu vyrábí Čína, 20% v Evropě a 10% v Rusku. Evropu zastupují tyto země: Polsko, Německo, Španělsko.

Na ruském trhu se projevuje celá škála typů her a hraček, jeho struktura je v současné době následující: 40% jsou panenky a plyšové hračky, 22% - projektantů, 20% - videohry, 8% - technické hračky (auta s motorem a bez, atd..p) a 10% - stolní hry a hádanky.

Při výběru sortimentu se objevují nové trendy: nyní jsou zakoupeny jednoduché jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují zvláštní přístup, to jest prodávajícího vysvětluje funkčnost nebo výhodu, kterou může přinést dítě potenciálnímu kupci. Na rozdíl od souboru mladých chemiků kupříkladu kupují medvídka bez váhání.

Téma zabezpečení zůstává na prvním místě. Podle průzkumu společnosti TGI-Baby COMCON více než 90% kupujících upřednostňuje bezpečnou hračku vyrobenou z materiálů šetrných k životnímu prostředí a s vývojovými funkcemi. Asi 80% se řídí věkovými doporučeními a designem. O poloviční životnosti, ceně a dostupnosti v obchodě. Konečně, méně než třetina dotázaných věnuje pozornost zemi původu, prestiž značky, bonusové kupony a slevy. Ale jak dítě narůstá, roste starosti rodičů o jeho zdravotní potíže a touhách dítěte a rozvíjejících se možnostech hraček. Studie provedená společností COMCON rovněž ukázala, že 40% dětí ve věku 4-6 let rozhoduje o hračkách převážně samo o sobě a dalších 40% společně s rodiči a jinými příbuznými a 20% dětí hračky vybírají rodiče.

Dalším důležitým trendem ruského trhu s dětskými hračkami je přítomnost několika hraček v jedné sadě. Moderní hračky stále více kombinují několik herních, vývojových nebo učebních funkcí a vytvářejí pro dítě co nejvíce možností zábavy. Takové okolnosti výrazně rozšiřují nabídku potenciálních kupujících a povede také ke zvýšení poptávky po hračkách s "užitečnými" vlastnostmi pro vývoj dětských vlastností.

V roce 2009 zaznamenávají výrobci hraček po celém světě pokles prodeje. Zvláště největší výrobce hraček na světě - společnost Mattel Inc, která vyrábí, včetně slavné panenky Barbie, vydala finanční ukazatele na rok 2008. Ukázalo se, že čistý zisk společnosti za tento rok klesl o 37% na 379,6 milionů dolarů - proti 600 milionům dolarů obdržel v roce 2007. Kromě toho, podle portálu BFM, společnost v roce 2008 měla nejhorší za posledních 40 let, vánoční prodeje.

Účastníci ruského trhu a odborníci mluví o poklesu poptávky a že v důsledku devalvace národní měny je pravděpodobné, že některé snížení dovozu a znatelný nárůst ceny kvůli vysokému podílu zahraničního zboží. Ruští distributoři jsou v takových podmínkách, kdy není možné zvýšit ceny.

Je zřejmé, že ceny produktů jsou velmi závislé na dolaru. K dnešnímu dni ne všechny prodejny zvýšily ceny; účastníci trhu říkají, že i když je tato otázka dohodnuta, v řadě obchodů můžete pozorovat nedostatek sortimentu. Distributoři si všimli, že mnoho maloobchodníků začíná nakupovat zboží přímo bez zprostředkovatelů.

V souvislosti s krizí se může také zhoršovat kvalita cenově dostupných hraček, protože většina jejich podílu je dovezena z Číny. Mnoho továren v Číně už propustilo tisíce pracovníků. Proto většina čínských rostlin přežít, nyní musíte ušetřit na materiálech, ze kterých jsou hračky vyrobeny.

Atraktivita ruského trhu s hračkami, podmíněná takovými faktory, jako je význam hračky a jeho společenský význam, bude schopna překonat všechny obavy rodičů a výrobců hraček před dočasně komplikovanou ekonomickou situací. Zvlášť teď, že vláda věnuje velkou pozornost sociální a demografické problémy obyvatel, má zájem a trvá úsilí o vytvoření prostředí příznivého pro investice, posilování své role v boji proti výroby, dodávek a prodeje nekvalitní, nebezpečná pro zdraví dětí a non-certifikovaných výrobků. Hlavním trendem ruské výroby je postupné zvyšování kapacity, přechod na moderní technologické procesy, rozšíření sortimentu, zavedení zahraničních značek a také včasná reakce na změny poptávky spotřebitelů.

Kapacita ruského trhu plastových hraček podle časopisu Igroprom činí více než 293 milionů dolarů, zatímco se zvyšuje o cca 20-25% ročně. Na trhu plastů dnes existuje odvětví, ve kterém pravděpodobnost nového výrobce je poměrně vysoká. Například v Rusku se velká plastová hračka prakticky nevyrábí. Tento segment se bude rozvíjet, téměř není vyplněn. Poptávka po těchto produktech začala růst v posledních dvou až třech letech a prodej velkých plastů se zvýšil dvakrát. Výklenek velkých hraček není naplněn, na trhu je velmi málo herních zařízení. Odborníci dospěli k závěru, že k nasycení sektor plastový je stále velmi, velmi daleko, a nepředpovídají nižší růst v příštích pěti letech. Velkou roli na trhu s hračkami hraje kvalita a síla výrobků. Takže pro vstup na světový trh musí výrobci ruských hraček pracovat na zlepšování kvality výrobků, zkrácení délky výrobního cyklu, zkoumání trhu s hračkami a vytváření partnerství s dodavateli, spotřebiteli a orgány.

A) Řetěz obchodů "Korablik"

V obchodech lodi až 1000 metrů čtverečních. m se nachází téměř vše, co je potřebné pro růst a rozvoj dětí.

Analýza a hodnocení trhu s dětskými hračkami

Výzkum trhu dětských hraček a vymezení jejich kapacity. Seznámení se segmentací trhu, volbou strategie pokrytí trhu a způsoby, jakým se zboží nachází. Zvážení hlavních způsobů, jak zlepšit konkurenceschopnost zboží a společností na trhu.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Hosted on http://www.allbest.ru/

Hosted on http://www.allbest.ru/

Ministerstvo školství a vědy Ruské federace

Federální agentura pro vzdělávání

FGAOU HPE "UrFU prvního prezidenta Ruska BN. Jelcin "

Katedra ekonomiky a řízení podniku pro stavební stroje

k disciplíně "Marketing"

na téma "Analýza a hodnocení trhu s dětskými hračkami "

Student: Dmitrieva Yu.M.

Vedoucí: Dashkova Т.Е.

Termín dodání díla:

1. Výzkum trhu komodit

2. Segmentace trhu

3. Hodnocení konkurenceschopnosti zboží a firem na trhu

Hračka ve všech historických epochách byla spjata s hrou - vedoucí činností, ve které se formuje typický vzhled dítěte: mysl, fyzické a mravní vlastnosti. Nicméně, specifické historické podmínky každé éry imponují obsah hraček a směřování her.

Změna povahy hraček v lidských dějinách jasně odráží skutečnou historii hraček, vzhledem k historii vývoje společnosti, historii vývoje dítěte ve společnosti. Je třeba objasnit - EA. Arkin píše o originálních hračkách a vztahuje se na ně:

a) zvukové hračky - ráčny, bzučáky, zvonky, chrastítka atd.;

b) motorové hračky - hora, koule, hady, primitivní verze kozlíku;

c) zbraně - luk, šípy, bumerangy;

d) figurální hračky - obrazy zvířat, panenek;

e) lano, z něhož jsou různé, někdy složité postavy.

Poptávka po hračkách je vždy tam, a velcí výrobci se snaží převzít zájmy zákazníků, poskytovat jim nejnovější, jasný, skvělý produkt. Spolu s vážnými firmami pro výrobu hraček se snažíme i malé výrobci hraček, kteří se s dalšími zkouškami nezabývají. Rodiče koupit hračky pro děti plánovaných nikdo zatarivatsya své dítě do dospělosti, ale největší prodejní vrcholy nastat v září - začátek školy, vánoční svátky a na jaře, konec školního roku a začátek prázdnin.

Hračky pro děti v moderním obchodě lze nalézt pro každý vkus a rozpočet, je velmi drahý model, který ve své hodnotě bližší k hodnotě vozu, existuje poměrně levné hračky, které mohou potěšit dítě každý týden. Lídři jsou ve všech odvětvích hračky a prodejci dětských obchodech zdůraznit, se společnost Lego, Mega Blocks Hasbro, Matell Zapf Creation. Můžete si koupit dítěti hračku - například panenku Barbie nebo mláďat Babyborn, a pak koupit hračky pro toto nové a nové příslušenství, ale věci se staly loutkami téměř větší, než je dítě. Dnes děti začínají opouštět hry s vozíčkami, auty a loutkami brzy a přecházet z jízdních kol do počítače. Dětské hry se stávají stále více interaktivnějšími, seznamují se s virtuální realitou brzy a dávají přednost životu a hrám na webu než v reálném životě. Lékaři a učitelé bijí na poplach - vlna elektronizace zachycuje dětem stále mladém věku, čímž poškozuje jejich zdraví, s plným vědomím nedostatku kontroly a v předmětu dospělých.

Hračky měly také svůj vlastní vývoj a dnes děti vědí, že panenka by měla plakat, jíst, smát, psát v kalhotkách a jednoduché, tiché mláďata jsou posměšňovány. Chlapci vědí, že návrháři musí mít motory, pohyblivé součásti pro sestavování robotů a auta by měla vypadat jako skutečné, přesunout se z konzoly a vydávat zvuky. Stále častěji se hračka stává symbolem prestiže a vysoce postavení svého majitele, a často i rodiče kupovat drahé hračky pro dítě není jeho věku potřebuje, a vidět vše kolem rodinného stavu. To, samozřejmě, pro jeho část, je velmi škodlivé pro psychiku dítěte, touha vyniknout, nutně být nejlepší bude ho pronásledovat v budoucnu, v podobě nezdravé ambicí a společenských očekávání.

O stejných hračkách je módní říci následující. Ruské hračky na trhu s hračkami jsou pouze 10% z celkového objemu segmentu. Většina hraček pro děti je vyrobena v Číně a mnoho vzorků má špatnou kvalitu, stejně jako škodlivou stránku, která může být pro dítě nebezpečná. V současné době výrobci naučili k úspěšnému marketingu, a vím, že kupující v Rusku je stále bojí zahraniční firmy názvy hraček výroby, ale příbuzní, jejich názvy, jako například „World of Childhood“ dělat věřit, klidu, důvěřovat kvalitě. A mezitím se značka "Svět dětství" spojila s výrobci a malými výrobci z několika zemí v jihovýchodní Asii.

ppstrukturu trhu ruských dětských hraček výrobci

Cíle předmětu:

1. Zkoumat trh dětských hraček a určit kapacitu tohoto trhu.

2. Segmentujte trh, vyberte strategii pokrytí trhu a způsob umístění produktu na trh.

3. Posuzovat konkurenceschopnost produktu a společnosti na trhu.

1. Výzkum trhu s dětskými hračkami

Společnost "Canpol baby" se zabývá výrobou široké škály dětských výrobků. Soutěž o dětské hračky tvoří soutěže jako Lego, Mega Blocks, Hasbro, Matell, Zapf Creation a mnoho dalších. Každý rok se konkurence stává silnější a silnější, protože existují nové typy a typy hraček. Abychom byli lídrem v této soutěži, bylo rozhodnuto provést marketingový výzkum, abychom zjistili stabilní preference spotřebitelů v dětských hračkách.

Společnost "Canpol baby" provádí průzkum trhu s dětskými hračkami, aby se co nejvíce naučil vašim chuťům a preferencím pro své vlastnosti, cenovou politiku a použitelnost. Rozšiřujeme nabídku hraček. Uveďte, prosím, možnost, která vám vyhovuje.

Děkuji předem!

1. Koupíte dětské hračky?

Pokud jste odpověděli kladně, přejděte k následujícím otázkám,

2. Máte děti?

C) Ano - tři nebo více

3. Jak často nakupujete hračky pro vaše děti?

A) jednou za měsíc, jeden

B) 1 měsíc za měsíc pro dva

B) jednou za měsíc po dobu 3.

4. Který výrobce preferujete při výběru hračky?

A) "děti Canpol".

5. Znamená vás značka záležitost?

6. Je pro vás design obalu důležitý?

7. Kde obvykle nakupujete hračky?

A) V knihkupectvích.

B) prostřednictvím online nakupování.

B) ve specializovaných oborech.

8. Kolik peněz můžete zaplatit za hračky každý měsíc?

B) Od 300 do 1500.

B) Od 1500 do 5000.

9. Jaké hračky nakupujete častěji?

B) pro chlapce.

10. Jaké hračky se vášmu dítěti více zajímají?

A) Panenky, auta.

B) Návrháři, pyramidy.

11. Věk vašeho dítěte

A) 0 až 1 rok.

B) Od 1 do 3 let

12. Má záležitost země výrobce hračky záležitost?