Analýza trhů a poptávka po službách fitness klubů a kosmetických salonů

Pro obecnou představu o dynamice změny na trhu fitness služeb a salony se obrátit na databázi TGI-Rusko (ruský index cílová skupina). Je to jen v Rusku a Společenství nezávislých států certifikované výzkumné cílové skupiny spotřebitelů, zboží, služeb a diváci z média, které je plně v souladu s mezinárodními standardy v oblasti technologií TGI http://www.comcon-2.ru/default.asp?trID=427.

Obrázek 4. Účast kosmetických salónků a fitness center u žen (2006-2011),%

Údaje (Obrázek 4) ukazují tendenci snížit podíl žen, které se nezúčastňují fitness a nevyužívají služby kosmetických salonů v letech 2008-2011. ve srovnání s obdobím 2006-2007. Podíl těch, kteří pravidelně využívají tyto služby, je prakticky nezměněn (asi 2%), ale podíl těch, kteří navštěvují takové instituce jednou měsíčně a méně často se zvyšují. Ačkoliv poptávka po službách fitness center a kosmetických salónů roste, nicméně podíl aktivních spotřebitelů zůstává prakticky nezměněn.

Přehled trhu s fitness kluby v Rusku

Fitness pro Rusko je nový, ale slibný průmysl. Dvě desetiletí ještě neskončila, když byla fitness rozdělena do samostatné struktury, a to nejen v obsahu, ale také v místě: kluby se začaly objevovat v jejich vlastních budovách.

V současné době firmy stále častěji obracejí své oči do klubů jako kapitálové investice, mládež se zájmem o nové a vzrušující kariéru školitele a další progresivní Rusové vytáhl ke zdravému životnímu stylu.

Fitness se rozvíjí nejen ve městech s milionem obyvatel, ale v ruských provinciích začíná vývoj fyzické kultury a zdravotnictví. Samozřejmě, že metropolitní průmysl se pohybuje tímto směrem rychleji, dokonce i v poslední době se trochu zpomaluje, protože v Moskvě a Petrohradě je spousta prémiových klubů.

Fitness club http://ru.wikipedia.org/wiki/Фитнес-клуб - místo, které kombinuje sportovní hala, plavecký bazén, kardio zóny, aerobní sál, tanečních pořadů. Ve fitness klubu najdete instruktor, který provede individuální program hojení a posilování těla. Mnohé fitness kluby poskytují také masáže, krásu, saunu a saunu.

To vše je kombinací fitness služeb.

Segmentace trhu s fitness kluby podle hlavních parametrů služeb.

V Rusku neexistuje jednotná klasifikace fitness klubů, ale podle různých kritérií můžete určit určité kategorie. Podle organizace RosBusinessConsulting mohou být fitness kluby klasifikovány podle počtu poskytovaných služeb, cílových skupin, velikosti, platebního systému a možností členství. http://mira-club.ru/o-fitnese - informační místo fitness klubu

Je možné přidělit následující služby fitness klubů:

· Posilovna s výkonovými simulátory

· Haly pro box a bojové umění

· Haly s kardiovaskulárním zařízením

· Haly pro vedení skupinových programů

· Dětský pokoj a specializované aktivity pro děti

· Sauny, lázně, hammam

· Salon krásy, SPA-centrum

Cílové publikum fitness kluby lze rozdělit do kategorií:

· Kluby pro náročné zákazníky, kteří mají velké finanční prostředky; Kluby zaměřené na bohémské nebo módní publikum

· Kluby zaměřené na střední třídu (kluby nabízející celou řadu standardních služeb, často s bazénem za přijatelnou cenu)

· Rozpočtové kluby pro osoby, které jsou nenáročné nebo omezené prostředky

· Kluby pro studenty a ženy v domácnosti (pěšky)

· Kluby "pouze pro ženy"

Podle velikosti kluby jsou rozděleny do:

· Malé - až 2000 m².

· Střední - od 2000 do 5000 metrů čtverečních

· Velké - od 5000 do 7000 metrů čtverečních

· Obři - více než 7 000 metrů čtverečních

Za cenu služeb fitness kluby lze rozdělit do 4 skupin:

· Fitness kluby střední třídy

· Fitness kluby ekonomické třídy http://mira-club.ru/o-fitnese - informační místo fitness klubu

Nejlepší vyhlídky mají kluby, které poskytují dostatek možností pro rodinnou kondici, nabízejí klientům širokou škálu souvisejících služeb, nové skupinové a individuální programy, exkluzivní vývoje a vybavení, které splňují světové standardy.

Od roku 2012 působilo v Moskvě přibližně 500-600 fitness klubů, což představuje celkem 1 milion lidí, z nichž 40% tvoří síťové značky. Moskevský trh s fitness službami je ve stádiu aktivního rozvoje a tvoří hlavní rusko-ruské trendy: vznik především klubů prémiových segmentů a pomalejšího vývoje středního a ekonomického místa. http://fitseven.ru/fitness-academia/industriya-fitnessa/fitness-rynok-rossii - hlavní intranetový portál o fitness průmyslu

V Rusku, sektor „premium“ (náklady na služby překročí $ 200 za měsíc, nebo náklady na klubové karty přesahující $ 1,500 za rok), prémie segment je již naplněna více než 70-90%, ale nadstandardní služby pro spotřebitele je velmi nestabilní a neloajální. Tyto dva faktory vysvětlují nejvyšší úroveň hospodářské soutěže v prémiovém segmentu a nemají vysoký potenciál pro jeho růst. K dnešnímu dni se drahé odvětví podílí na hodnotě přibližně tří čtvrtin trhu s fitness službami. Tato okolnost se vysvětluje skutečností, že zpočátku všichni hráči na trhu s fitness službami spěchali, aby se dostali do drahého segmentu. http://apelsintez.ru/files/Report_for_sale.pdf - průzkumy fitness klubů, strana 8

Kluby s průměrnou úrovní cen je směr, který se stal populárním v posledních pěti letech. Nejen v hlavních městech, ale iv dalších velkých městech, podnikatelé začali investovat do výstavby středních tříd fitness klubů. V průměrném segmentu trhu s fitness službami se ceny pohybují v rozmezí 80-150 USD za měsíc nebo 400-1500 USD ročně. Stupeň nasýcení tohoto odvětví je podle Reebok-Fitness 50-60%. Elasticita a kapacita segmentu je poměrně vysoká. Tento segment je zaměřen především na vznikající střední třídu, jejíž příjem je více než 600 dolarů za člena rodiny za měsíc. Právě v tomto sektoru trhu dochází k hlavnímu boji o konkurenta, jelikož průměrné cenové výklenky poskytují největší možnosti pro expanzi podniků. http://ko.ru/articles/4541 - elektronická verze článku "Fitness zprávy"

Hlavní kvantitativní charakteristiky trhu

Objem ruského fitness trhu je asi 1% světového trhu. V roce 2010 vzrostl objem trhu o 11% (obrázek 5), který dosáhl 1 miliardy dolarů a dosáhl úrovně před krizí. Očekává se, že v příštích letech se tento trh bude rozvíjet jak na úkor hráčů v síti, tak díky pronikání fitness do regionů. http://www.marketcenter.ru/content/document_r_3CA0BFB4-5745-468B-85D8-5AF8A960CAE6.html - přehled o ruském trhu fitness služeb

Obrázek 5. Dynamika trhu v hodnotovém vyjádření pro období 2004-2010, mil. Zkompilovali odborníci společnosti "Market Analytica" ve studii kabinetu o trhu s fitness službami podle databáze Federální státní statistické služby, EMISS, Federal State Statistical Service

V podstatě se soustřeďuje v Moskvě a Petrohradě, zatímco v regionech je prakticky nekvalifikovaná výbavu pro fitness. Více než polovina (53%) ruského trhu služeb v naturáliích se soustředí v Moskvě. 17% klubů se nachází v Petrohradě. Pouze třetina fitness odvětví se rozvíjí v jiných oblastech země. http://tribuna.ru/publications/rynok-fitnes-uslug.html - přehled tréninkových služeb, elektronický časopis Tribuna (obrázek 6).

Obrázek 6. Teritoriální struktura trhu v% celkové tržní hodnoty v http://planovik.ru/research/2011/08/30/5278.html - RBK.Issledovaniya trhy

Tempo růstu trhu. Podle odborníků z průmyslu v roce 2011 bylo v Rusku asi 1500 tisíc fitness klubů. http://www.creativeconomy.ru/articles/25839/ - desk research trhu fitness služeb v Rusku, elektronická verze nakladatelství „kreativní ekonomiky“ na základě dat EMISS v roce 2012 v Rusku bylo otevřeno 3168 fitcenter. V Moskvě v roce 2012 bylo otevřeno 239 fitness klubů, v Petrohradě 129, ve zbývajících oblastech Ruska je mnohem menší. http://www.fedstat.ru/indicator/data.do - EMISS databáze Odborníci předpovídají, že trh fitness center bude i nadále růst v letech 2013-2014 poroste o 12%.

Podle výsledků studie RBC.research "Russian Fitness Services, 2011" většina spotřebitelů fitness služeb navštěvuje fitness kluby / centry pravidelně, několikrát za měsíc. To naznačuje, že spotřebitelé obecně raději systematicky pracují v rámci určitého sportovního programu. Většina klientů fitness klubů / středisek je navštěvuje 2-3krát týdně (63,4%). http://www.aup.ru/news/2011/06/10/5082.html - Trh fitness služeb, 2011, RBC výzkum

Obrázek 7. Dynamika počtu fitness klubů pro období 2006-2010. v Ruské federaci Zkompilovali odborníci společnosti "Market Analytica" ve studii kabinetu o trhu s fitness službami podle databáze Federální státní statistické služby, EMISS, Federal State Statistical Service

Obrázek 8. Dynamika počtu návštěvníků fitness klubů v letech 2007-2010. v Ruské federaci tisíc lidí

Konkurenční analýza trhu s fitness službami

Úroveň a parametry soutěže. Největší podniky ve fitness průmyslu jsou v současné době: http://www.aup.ru/news/2011/08/30/5351.html - Trh fitness služeb, 2011, výzkum RBC

· "Russian Fitness Group" (sítě "World Class" a "Physical Culture"),

· Planet Fitness (síť Planet Fitness)

· Strata Partners (sítě Orange Fitness a CityFitness).

Většina fitness služeb je poskytována ve fitness centrech (cca 45%), přibližně 16% trhu funguje ve formě sportovních klubů. Také fitness služby jsou poskytovány ve sportovních a zdravotních klubech, sportovních centrech, fitness a sportovních a zábavních klubech. http://yurii.ru/ref/ref-15994.htm - studie "Analýza příčin nelidality klientů fitness klubu"

Mezi největší účastníky Moskevského trhu patří ruská fitness skupina "Planet Fitness", "Impérium fitness", "Strata partneři", Dr.Sc. Loder, Gold`s fitness, "Marcus Aurelius", N-Ergo a drugie.http: //www.fitnessexpert.ru/index.php/component/content/article/154-doxody-fitnes-czentrov-za-proshedshij- god-sokratilis-v-srednem-na-6 (obrázek 9).

Obrázek 9. Podíl největších hráčů na trhu,% objemu trhu v hodnotovém vyjádření http://yurii.ru/ref/ref-15994.htm - výzkum "Analýza příčin nelidality klientů fitness klubu"

Popis profilů vedoucích hráčů na trhu s fitness

Vzhledem k tomu, že pro studium návštěvníků fitness center jsme si vybrali síťové fitness kluby "World Class" a "Territory of Fitness", pak budeme popisovat profily těchto firem.

Společnost Russian Fitness Group http://www.worldclass.ru/about/ - místo společnosti «Světová třída»

Společnost "Russian Fitness Group" je největší společností v ruském fitness průmyslu. Značka světové třídy se objevila na ruském trhu v roce 1990. V roce 1993 byl v Moskvě otevřen první fitness klub Světové třídy. To byl začátek rozvoje fitness průmyslu v Rusku a zemích SNS. "Russian Fitness Group" byla vytvořena tak, aby spojila prémiový segment fitness sdružení Business Class "FizKult" ve světové třídě a fitness klubu. "FizKult" - síť podnikových formátů fitness klubů, která byla založena v roce 2006. Používají se tedy následující názvy:

Geografie aktivit a počet fitness klubů. "Russian Fitness Group" je největší fitness společnost v Rusku, která zahrnuje 50 fitness klubů v 17 městech Ruska a zemí SNS. http://www.worldclass.ru/about/ - místo společnosti «Světová třída»

Politika sortimentu. V síti World Class jsou k dispozici následující služby:

· Komplex fitness a wellness programů

· Skupinové a individuální školení

· Ruské a turecké lázně

· Kosmetické salony SPA

· Módní prodejny PODIUM Sport

Cenová politika a ukazatele výkonnosti. Světová třída působí v prémiovém segmentu (náklady na individuální klubovou kartu za rok v Moskvě je více než 70 000 rublů).

Celkový počet klientů fitness klubů přesahuje 120 000 lidí a společnost zaměstnává více než 2 700 koučovacích a řídících pracovníků. Podíl RFG na trhu v hodnotovém vyjádření je 18%. Počet návštěvníků světové třídy přesahuje 109 tisíc lidí. Počet návštěvníků společnosti "FizKult" přesáhne 33 tisíc lidí. http://www.fizkult.ru/fk/russian_fitness_group.php - místo sítě fitness klubů "FizKult"

Společnost "Území fitness"

Společnost Territory Fitness Company působí na ruském trhu s fitness službami v obchodním segmentu od roku 2010 a již se stala jedním z nejúspěšnějších fitness projektů.

V současné době pod označením "Territory of Fitness" je otevřeno osm klubů: pět v Moskvě, dva v Moskvě a první regionální projekt společnosti v Samaru. V roce 2015 se chystá otevřít dva nové kluby s bazény: klub v Moskvě (stanice metra Bratislavská) a druhý regionální projekt firmy v Cheboksary.

Celkový počet klientů sítě fitness klubů "Territory Fitness" je již více než 20 000 osob. Průměrný počet klientů v každém klubu za den je od 500 do 1000 osob.

Politika sortimentu. Síť Fitness Territory nabízí následující služby:

· Velké množství fitness programů:

· Nutriční doporučení

· Klubové karty: Speciální nabídky, Akce "Fitness day!"

Cenová politika a ukazatele výkonnosti. Síť společnosti Territory Fitness působí v obchodním (demokratickém) cenovém segmentu trhu: cena klubové karty se pohybuje od 30 000 do 45 000 rublů. V sítích společnosti existují 3 typy klubových karet: individuální, rodinné a firemní. Podíl společnosti Territory Fitness na trhu v hodnotovém vyjádření je 7%. http://www.terfit.ru/o-kompanii/istoriya/ - místo sítě fitness klubů "Territory of Fitness"

Spotřeba a segmentace trhu

Ve fitness centrech / centrech pracují ženy i muži. Podíl žen v Rusku v roce 2012 činil 54% a podíl mužů činil 46%.

Hlavními uživateli fitness služeb jsou ženy. Podle odborníků jsou ženy čtyřikrát více závislé na fitness. U sportovních žen považuje 71% fitness za nejvhodnější zaměstnání, ale mezi sportovci, podíl přívrženců fitness nepřesahuje 40%. (Obrázek 10). Velkou roli při přilákání klientů k fitness klubům nedávno hrála přítomnost univerzální haly pro herní sporty ve fitness klubu. http://www.rg.ru/2012/03/20/fitnes.html - materiály z článku ruského podnikatelského časopisu "Fitness průmysl v Rusku roste o 20 procent za rok"

Obrázek 10. Úroveň aktivní poptávky po fitness službách, v závislosti na pohlaví,% počtu respondentů http://www.rg.ru/2012/03/20/fitnes.html - materiály z článku ruského podnikatelského časopisu "Fitness průmysl v Rusku roste o 20 procent za rok"

Podle Ligového poradenství je nejaktivnější částí zákazníků ve fitness skupině věková skupina 20-29 let. Současně se však utváří i spotřebitel fitness služeb starší věkové skupiny. Klienti ve věku nad 40 let již představují 13,2% (obrázek 11). A další veřejný rozvoj fitness kultury v příštích 10 letech bude vyžadovat, aby fitness kluby vyvinuly speciální programy pro ty, "pro koho 50". Dnes existuje více klubů než síťových. Je poměrně obtížné určit dynamiku korelace, jelikož počet síťových hráčů na trhu je známý, ale neexistují přesné údaje o místních hráčích. Vysoká koncentrace klubů v hlavním městě znamená, že velké subjekty rozvíjejí nové regiony, myslí si na strategii zvládnutí segmentu středních cen a konkurence ve velkých městech - přemýšlejte o nových strategiích pro prodej klubových karet. http://www.rg.ru/2012/03/20/fitnes.html

Hlavním faktorem při účasti fitness center a fitness klubů, výběr určitých institucí ze strany různých uživatelů, frekvence návštěv a tak dále, jsou velikost peněžních příjmů obyvatelstva různými skupinami a počet těchto skupin. Je třeba poznamenat vliv příjmu na klasifikaci spotřebitelů. Takže s nízkými příjmy si mnozí spotřebitelé vybírají alternativní možnosti pro outdoorové a fyzické aktivity nebo fitness kluby pro ekonomický cenový segment.

· Chudí. Tato populační skupina je také nejméně aktivní.

Skupina středních příjmů. Tato populační skupina je zaměřena především na fitness kluby středního cenového segmentu.

· Skupina s vysokým ziskem. Tato skupina spotřebitelů vyžaduje vysoké nároky na fitness kluby / střediska střední a vysoké cenové segmenty.

Obrázek 11. Věkové skupiny spotřebitelů fitness služeb

Největší podíl obyvatelstva připadá na osoby s příjmovou úrovní 15-25 a 10-15 tisíc rublů. tisíc rublů. za měsíc. Právě tyto kategorie občanů jsou hlavními ve spotřebě zboží. V roce 2012, 24,8% byli muži, jejíž příjmy pohybovat v mezích 15-25 tisíc rublů, 19,8% -.. 10-15 tisíc rublů.. Podle průzkumu RBC.research, v Rusku hlavními spotřebiteli. fitness služby jsou zástupci střední třídy s měsíčním průměrem na obyvatele více než 70 tisíc rublů. (34,4%). http://www.rg.ru/2012/03/20/fitnes.html - materiály z článku ruského podnikatelského časopisu "Fitness průmysl v Rusku roste o 20 procent za rok"

S ohledem na sociální postavení spotřebitelů fitness služeb, odborníci na vědomí, že největší podíl středních manažerů a vedoucích pracovníků na nižší úrovni (30,1%) a kvalifikovaných odborníků zabývajících se duševní práce (30,0%) u návštěvníků.

Služby zdravotních klubů jsou méně populární mezi pracovníky, zástupci technického nebo údržbářského personálu (0,8%) a zástupci tvůrčí profese (1,6%). http://www.aup.ru/news/2011/12/06/5649.html

Podle studie provedené Akademií wellness, největší počet spotřebitelů fitness služeb navštívit tyto zařízení udržovat dobrou fyzickou zdatnost; přibližně polovina spotřebitelů zaznamenala likvidaci negativní energie a udržení zdraví, asi jeden ze čtyř návštěvníků ve fitness centru spočívá nebo nachází harmonii duše a těla (obrázek 12).

Obrázek 12. Cíle hostujících fitness center,% http://www.wellness-vlz.ru/index.php?option=com_contentview=articleid=181:2011-03-11-19-43-18catid=64:2011-03-11-19-06-45Itemid= 127 - Health Academy Wellness "Výzkum spotřebitelských preferencí na trhu fitness služeb"

Podle studie Health Academy wellness, fitness centra návštěvníků dává přednost jít do posilovny - tato odpověď byla dána téměř 60% respondentů, aerobiku nebo formování poptávky 56% návštěvníků, saunu nebo vanu - 50%, na masáž na fitness kluby raději chodit 41% návštěvníků. Odborníci poznamenávají, že služby solária a kosmetologické služby jsou méně žádané, navíc spotřebitelé mají menší pravděpodobnost, že budou používat vybavení pro jízdní kola a kardiovaskulární zařízení. To může být způsobeno špatným rozvojem těchto typů služeb ve fitness klubech. (Obrázek 13)

Výzkum trhu s fitness službami 2018

Tým RBC Market Research připravil třetí roční studii ruského trhu s fitness službami, sportovním vybavením, potravinami a maloobchodem.

Výzkum byl založen na spotřebitelských průzkumech výzkumu trhu RBC, odborných rozhovorech se zástupci sítí, dotazníků pro fitness kluby a studia.

Celkový počet analyzovaných fitness objektů ve studii překročil 6 000 osob.

Poprvé v řadě studií o fitness bylo zjištěno a analyzováno segment vzdělávání dětí.

Analýza trhu fitness klubu

V Rusku se fitness ukázalo docela nedávno, před deseti lety a půl. Jistě, kultura krásného těla stavitelů komunismu byla také ve 30. letech, v 50. a 70. letech byla školní a průmyslová gymnastika. V těchto časech byly sportovní oddíly přístupné všem členům klubu, i když se neusilovaly o dosažení atletických výšky. Koncept "fyzické kultury" je také částečně prototyp moderních fitness programů.

Avšak s koncem sovětského období se sportovní komplexy a stadiony postupně mění na trhy a starý systém fyzické kultury klesá. Počátkem devadesátých let se občané naší země, kteří byli unaveni reformami a inflací, zcela zapomněli na jejich vzhled. V té době však ze zahraničí začaly pronikat různé módní trendy, z nichž jedna byla myšlenkou na to, jak důležité je vypadat dobře, to znamená, že kromě drahých drahých šatů jste měli také krásnou sportovní postavu. A proto jeden z atributů západního života, který padl v těch letech v Rusku, byl fitness. Přišel k nám jak na videokazetách s programovými poznámkami, tak ve formě praktických tříd, mistrovských kurzů, které nám k nám přišel americký gurus-fitness. Na Západě byly v té době již vytvořeny různé programy a bylo získáno mnoho zkušeností, které bychom mohli využít. Lidům bylo řečeno, jak správně jíst, jak se postarat o vaše tělo, kolik hodin se má věnovat, aby bylo dosaženo tohoto nebo toho účinku. Ukázalo se, že po dlouhou dobu existují speciální metody, které berou v úvahu fyziologické vlastnosti mužů a žen, pro osoby různého věku a fyziky.

Fyzikální průmysl v dnešní době prosperuje po celém světě. Podle odborníků, podle rychlosti vývoje, je fitness průmyslu na druhém místě po světě po špičkových technologiích. Investice do zdraví a krásy jsou dnes nejvážnější a návratnost.

Podle dynamiky růstu počtu posilovacích středisek je Rusko před předními světovými špičkami v oblasti fitness. Zaujmout silnou pozici na trhu v metropolitních oblastech jsou hlavními hráči jsou o taktice „koberec“: v oblastech otevřených pro franchising fitness centrech. Fitness - průmysl v Rusku nabírá na síle tím, že přitahuje různé zdroje, zejména prostřednictvím organizování a pořádání výstav a festivalových projektů, včetně například, fitness - MIOFF Festival a Moscow International Open Health and Fitness Festival.

Je zajímavé poznamenat, že náklady návštěv fitness klubů v Rusku jsou mnohem vyšší než v Evropě.

Průměrné roční náklady na účast na fitness klubu v některých zemích

Průměrné roční náklady na návštěvu, $

To lze vysvětlit skutečností, že hlavním příjmem na rozvinutých trzích tvoří obrat návštěvníků, zatímco v Rusku se výnos vytváří na úkor nákladů na předplatné.

Největší světové sítě fitness služeb ve středním cenovém rozpětí mají přístup k levným finančním zdrojům a dlouholetým zkušenostem:

· Americká 24hodinová posilovna

· Angličtina Fitness první

Zatím však žádný z nich nevydává plány v Rusku a ještě před jejich výrazným rozšířením mají domácí hráči šanci posílit své postoje.

Pokud se podíváte na vývoj fitness průmyslu na světě, je zřejmé, že budoucnost není pro jednotlivé kluby, ale pro velké síťové hráče. Ruský fitnessový průmysl se vyvíjí podobně jako anglický trh, který také začínal s horním segmentem, s velmi drahými klubovými kartami (na rozdíl od amerického, který vyrostl z obvyklých "rockerů"). Kapitálový trh přišel na britský trh přibližně po 15-18 letech tržního vývoje. Na tomto základě odborníci dospěli k závěru, že za 3-5 let přichází spousta peněz do ruské fitness.

Segmentace cen výrobků

Ruský trh s fitness službami se rozvíjí ve čtyřech cenových segmentech: prémiové, luxusní, střední, ekonomické (nebo demokratické).

Podle odborníků je stupeň naplnění trhu následující:

Kategorie VIP-klubů je vyplněna 89-90%

Kategorie klubů střední třídy je nasycena pouze o 40%

Navíc ziskovost fitness klubů v prémiovém segmentu je 20-25%, na rozdíl od 15-20% získaných kluby demokratické třídy. Proto jsou historicky nejdůležitější střediska příjmové fitness od zákazníků, kteří mají příjmy nad průměr.

Kluby nejvyšší kategorie představují 72% obratu na moskevském fitness trhu a právě v této oblasti fungují fitness centra.

Prémiové a luxusní kategorie se vyznačují vysokou úrovní služeb a vysokými cenami. Náklady na roční klubovou kartu jsou 2 až 4 tisíce dolarů a více.

Náklady ročního předplatného v klubu s hromadnou poptávkou činí přibližně 1 tisíc dolarů ročně. Právě tato skupina je charakterizována nejdynamičtějším vývojem, neboť tato cenová kategorie je nejvíce přijatelná pro manažery, mladé specialisty, studenty a členy jejich rodiny, kteří dosud nejsou zapojeni do fyzické kultury. Odborníci naznačují, že během několika let bude tato skupina nejpočetnější.

V nízké cenové kategorii existují samostatné nezávislé fitness kluby - bývalé "houpací křesla", které poskytují omezený rozsah služeb (obvykle jen tělocvična). Nejsou vybaveny moderním vybavením a nenabízejí služby kvalifikovaných školitelů a rady zdravotníků. V současné době je mnoho z nich nerentabilní a snaží se přesunout do vyšší cenové kategorie. Zatímco ceny za jejich služby jsou 400-800 dolarů ročně.

Stručný popis hlavních segmentů účastníků trhu

Největší síťových hráčů na trhu pro poskytování služeb fitnes služeb elitním společnostem jsou tři:

Světová síť (od roku 2007 je světová třída součástí ruské fitness skupiny (RFG), která zahrnuje také fitness centra pro demokratický směr "Fizkult" a "MaxiSport")

systém fitness klubů "Planet Fitness"

společnost fitness služeb "Strata Partners" (řídící sítě fitness klubů Orange Fitness a CityFitness)

Jsou to konkurenční kluby: Dr. Loder, Daev Club, Sport Petrovka, Olympic Star.

Jedná se buď o elitní fitness společnosti, které poskytují širokou a inovativní škálu služeb a programů za vysoké ceny, které využívají individuální přístup a nejnovější lékařský vývoj, nebo elitní společnosti nabízející celou řadu fitness služeb, včetně bazénů a vodních programů. Tato skupina se postupně zvyšuje rozšířením sítě, využívá se franchising.

Pro klienty s nadprůměrným příjmem nabízejí fitness kluby a sítě plný rozsah fitness služeb včetně bazénu za přiměřené ceny. Obvykle se nacházejí ve spacích oblastech. Tyto společnosti vyvíjejí vlastní marketingové strategie, aby se vynikly mezi konkurenčními firmami, které jsou v této skupině poměrně početné. Mezi nimi jsou takové společnosti, jako je Marcus Aurelius, Gold's Gym, Swim Tělocvična, Janinn Fitness, Orange Fitness atd. Některé z klubů Planet Fitness Network by se také mohly uvést zde. Nyní je to nejvýnosnější segment trhu.

Střední třída je zaměřena na fitness kluby, určené pro masovou poptávku, a tedy i vhodně vybrané programy. Vzhledem k rychlému rozvoji fitness centra ve střední třídě tato skupina vzkvétá, je doplněna kluby, které nedávno upgradovaly a modernizovaly úroveň kvality služeb a programů. Je zpravidla malé v oblasti. Tato skupina zahrnuje: CityFitness, Solosport, Scooter, HeadLight, Super gym, Banana Gym, Manny Penny, Zebra Fitness atd.

Dříve byla popsána situace na trhu s fitness službami v období před krizí. Snížení reálných disponibilních příjmů obyvatelstva a růst nezaměstnanosti v důsledku zhoršení ekonomické situace v zemi vedly k poklesu podílu Rusů navštěvujících fitness kluby v roce 2009 na 0,81%. Rok 2010 však byl poznamenán návratem k tréninku některých firemních a soukromých klientů, v důsledku čehož se trh zvýšil o 14,3%.

Podle "Express-Review" v roce 2010 existovalo 1915 fitness klubů v Rusku. Ruský trh s fitness službami je poměrně mladý, takže stupeň jeho nasycení je ve srovnání s ostatními zeměmi velmi nízký. I v největším segmentu Moskva, která v hodnotovém vyjádření představuje více než polovinu ruského trhu, nasycení počtem klubů na jednoho obyvatele nepřekročí 55% (obr. 1)

Hlavní vývojový potenciál průmyslu podle prognózy "Express-Review" spadá do podnikání, který je umístěn v segmentu středních cen (v regionech kromě toho segment "ekonomika plus"). Důvodem je vývoj trhu "shora dolů", tj. se vznikem prvních klubů s vysokým cenovým segmentem a v budoucnu s vývojem segmentů s nižší cenou. Podle prognózy "Express-Review" se do konce roku 2011 trh vrátí k předkrízovým ukazatelům.

fitness klub tržní kvality

Obr. Struktura objemu trhu s fitness službami v Rusku v hodnotovém vyjádření,%, 2010

Předvolby spotřebitele podle typu služby

Zvažte spotřebitelské preference sportovních služeb u obyvatel Ruska (obr. 2).

Zdá se, že fitness je na druhém místě, což naznačuje jeho vysokou popularitu.

V Rusku jsou nejpopulárnějšími těmito druhy fitness služeb: Pilates, jóga, bojová umění, břišní tanec.

Hlavní kritéria pro výběr fitness klubu jsou (v sestupném pořadí):

2. blízkost domu;

3. soubor programů;

4. přátelský a profesionální personál;

5. přítomnost bazénu;

6. moderní simulátory;

7. Nedostatečná těsnost.

Obr.2. Hodnocení sportovních služeb mezi obyvateli Ruska,%

Konkurenční analýza fitness klubů umístěných na území GOAT zdarma

Na území zóny volného obchodu působí dva fitness kluby:

1. fitness klub "FRESH" (předmět studijního předmětu);

2. fitness klub "Dolphin", pracující na základě Školy pro mládež.

Tabulka 2 uvádí konkurenční analýzu fitness klubů.

Konkurenční analýza aktivity fitness klubů umístěných na území GOAT zdarma

Marketingový výzkum trhu s fitness službami. Voronezh (demo verze) OOO "Správcovská společnost" Rezon "

Přepis

1 Marketingový výzkum trhu s fitness službami ve Voroneži (demo verze) OOO "Management company" Rezon "Voronezh 2014

2 Obsah 1. Market Fitness - ruské tržních služeb Charakteristika objemu na trhu business - trendů dané struktury trhu poptávky po službách zdatnosti v Rusku Portrét spotřebitelské úrovni hospodářské soutěže na vstup na trh překážek průmyslu charakteru integrace v odvětví trhu Předpověď rysy podnikání na trhu fitness - Služby obchodní organizace způsoby balíček potřebných dokumentů, které jsou nezbytné pro organizaci klubu Vytvoření podnikání prostřednictvím franchisingu připraven business Nákup obchodního ocenění Portrét potenciál Invest a investiční atraktivity trhu. Názor experta Voronezh trhu fitness služby průmysl Voronezh Development Feature Story Market fitness - Voronezh fitness tržní kapacita služby - služby Voronezh Voronezh Klasifikace fitness klubů na místě Cena segmentaci spotřebitelů na trhu Důvody Voronezh Voronezh konkurenční prostředí na trhu fitness Voroněži - Service 36 2

3 2.2.1 Analýza umístění fitness klubů Voronezh, pokud jde o jejich konkurenční analýzy poptávky po řadě služeb na trhu fitness Analysis Services Voroněžské ze soutěžního postavení klubů na přehledu na trhu, který se používá na trhu, reklama fitness klubů Voronezh Voronezh počasí na fitness trhu - průmysl 49 Aplikace Obrázek 1.1 Dynamika růstu trhu fitness služeb v Rusku, pokud jde o peníze, roky., mld. rub. Obrázek 1.2 Dynamika růstu počtu fitness klubů na trhu v letech. Obrázek 1.3 Rozdělení objemu ruského trhu fitness služeb podle krajů v% Obrázek 1.4 Podíl zapojený do fitness,% populace Obrázek 1.5 Struktura trhu fitness RF služeb na cenových segmentech v% Obrázek 1.6 Distribuce požadovaných výrobků na sportovním zaměřením, jako% celkové poptávky po obrázku 1.7 Změny v poptávce po fitness služeb v závislosti na sezóně obrázku 1.8 Změny v poptávce po fitness - sportovní během dne Obrázek 1.9 spotřebitelské preference fitness kluby v oblasti sportu,% Graf 1.10 Věkové skupiny vyžadují Lei fitness služby,% Graf 1.11 Struktura návštěvníků fitness klubů na podlaze, v% Graf 1.12 Rozdělení zákazníků fitness klubů pro sociální postavení, v% Graf 1.13 Prognóza dynamiky růstu fitness trhu Ruska, pánové., Mld. Rub. 3

4 Obrázek 2.1 Dynamika vývoje fitness odvětví ve Voroněži v milionech rublů. Obrázek 2.2 Dynamika vstupu na trh ve fitness služeb Voroněžské noví hráči Obrázek 2.3 Mapa fitness průmyslu ve Voroněži, označující místo a rok otevření fitness kluby přijít na 2,4 Cena segmentaci fitness klubů ve městě Voroněž, v% Graf 2.5 motivů pro vhodnost kluby obyvatelstvo% Graf 2.6 Kritéria pro výběr fitness - kluby% Graf 2.7 Zone soutěž tělovýchovné spolky střední třída Obrázek 2.8 Zone soutěž tělovýchovné spolky economy class Obrázek 2.9 Zone soutěž fitness prémiové a luxusní třídy kluby Obrázek 2.10 Nejběžnější využití fitness klubů podle místa, v% Graf 2.11: Mapa exkluzivní fitness služeb v Voronezh Obrázek 2.12 Kritéria pro výběr fitness klub, v% Graf 2.13 Odhad poptávky pro různé cenové relaci fitness klubů,% Graf 2.14 frekvenční charakteristiky vstup do fitness - kluby% Graf 2.15 Poptávka po službách ve fitness klubech,% obr 2,16 spotřebitelské preference při výběru fitness klub ve Voroněži, v% Graf 2.17 nejefektivnější formy reklamy na fitness klubů (z pohledu spotřebitele), v% Tabulka 1.1 Portrait of zákaznických služeb fitness klubů Tabulka 1.2 Basic Networking fitness značkami - Industry Tabulka 2.1 Adresy tělovýchovné spolky Voronezh Tabulka 2.2 Fitness kluby Voronezh Tabulka 2.3 Výsledky návštěvníků zjišťovací fitness klubů Voronezh určit kvalitu fitness klubů služeb Voroněže a obsazení 4

5 Tabulka 2.4 výsledky návštěv fitness klubů ve Voroněži odborníky za účelem určení kvality služeb Tabulka 2.5 Varianty reklamy pro fitness kluby ve Voroněži 5

Přehled trhu s fitness službami

1. ÚVOD

Fitness - směr sportovních služeb, aktivně rozvíjený v Rusku koncem 90. let - začátkem roku 2000. První fitness kluby se objevily v Moskvě na počátku 90. let. V úzkém a zdravém rozumu je fitness léčebnou technikou, která umožňuje změnit tvar těla a jeho hmotnost a trvale konsolidovat výsledek. Zahrnuje fyzický trénink, v některých případech v kombinaci s správně zvolenou dietou. Mezi hlavní a nejoblíbenější typy fitness patří:

 • Step aerobics
 • Aqua aerobik
 • Fitness bruslení na kolečkových bruslích
 • Tanec na pylonu (pólový tanec)
 • Aerobik pumpy
 • Bosu
 • Břišní tanec
 • Callanetika
 • Skandinávská chůze
 • CrossFit
 • Fitballová aerobik
 • Pilates
 • Fitness jóga
 • Posuňte aerobik
 • Fibox
 • Protahování
 • Zumba aerobik

  2. ANALÝZA TRHU

  Fitness - to je součást trhu sportovních a zdravotních služeb, který je naopak součástí trhu placených služeb. Platené služby jsou důležitou součástí struktury výdajů populace. Nicméně podle podílu placených služeb na struktuře hrubých výdajů na obyvatele Rusko zaostává za rozvinutými zeměmi. Především je to kvůli poměrně nízké úrovni příjmů a velkému podílu potravinových nákladů v nich. S nárůstem příjmů se podíl výdajů na potraviny sníží, zatímco podíl výdajů na placené služby se zvýší.

  Odborníci zaznamenávají neustálý pokles reálného disponibilního důchodu obyvatelstva od roku 2014; Teprve v prvním čtvrtletí roku 2016 klesly o 3,7%. Tento pokles způsobil snížení výdajů domácností o 4,3%, což negativně ovlivnilo dynamiku HDP - vedlo k poklesu hrubého domácího produktu o 1,2% ročně.

  Ve stejné době, říkají analytici (Rosstat a analytického centra pod vládou Ruské federace), zaplatil spotřeba služeb je velmi stabilní na pozadí poklesu poptávky po zboží (hlavně výrobky dlouhodobé spotřeby) - v roce 2015 poptávka po službách klesl pouze o 2% v roce zatímco komprese maloobchodu činila 10%. Objem trhu placených služeb v roce 2015 (výsledky roku 2016 přichází stále ještě) činí 7,9 bilionů rublů, což odpovídá 17,3% přidané hodnoty celého trhu služeb země.

  V první polovině roku 2016 tempo poklesu poptávky po placených službách zpomalilo - pokles poptávky byl ročně o 0,9%. Během jednotlivých měsíců (únor a květen) byly zaznamenány pozitivní tempa růstu.

  Graf 1. Dynamika reálného objemu placených služeb obyvatelstvu v ročním vyjádření a podíl výdajů na platby za služby ve spotřebitelských výdajích,%, 2013-2016.

  Největší objem spotřeby placených služeb spočívá na třech oblastech: bydlení a komunální služby (27,5%), dopravní služby (19%), komunikační služby (16,1%). Přibližně 11% spadá na služby domácnosti (údržba a opravy vozidel, opravy a výstavba bydlení a další). Podíl zdravotnických služeb (včetně sanatoria - resortů) činil zhruba 8%, vzdělávací služby - 6,8%. Pokles podílu tří klíčových typů placených služeb v roce 2013 z 65,3% v roce 2013 na 62,6% v roce 2015, zatímco ve stejném období se podíl lékařských (ze 6,9% na 8%) a vzdělání (ze 6, 2% až 6,8%) služeb.

  Graf 2. Struktura placených služeb obyvatelstvu na čtvrtletní bázi%, 2013 - 2016.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Trh se sportovními službami obecně prochází určitými obtížemi, což vede k poklesu jejich objemů. Pád, který začal v roce 2014, pokračuje i dnes. Důvodem je obecné zhoršení ekonomické situace v zemi. Roční růst do roku 2014 činil více než 25% a potenciální tržní kapacita se odhadovala na 2 miliardy USD, a to navzdory skutečnosti, že trh je velmi vzdálen od saturace.

  Významná část systému tělesné kultury a sportu je tradičně financována státem. Do roku 2014 se přidělování prostředků postupně zvyšovalo, přestože byly výrazně pod úrovní rozvinutých zemí, kde průmysl přidělil přibližně 2% HDP. V Rusku je tento údaj téměř desetkrát nižší. Soukromí investoři projevují zájem o trh, nicméně nebyl příliš velký ani v období před krizí. Většina zájmů soukromých investorů je spjata s osobními zájmy a záliby, než s vytvářením ziskového podnikání.

  Všechny organizace působící v odvětví sportu a rekreačních služeb mohou být rozděleny do dvou kategorií: komerční a nekomerční. První jsou vytvořeny za účelem zisku, druhý jsou zaměřeny na zpřístupnění sportovních služeb chudým. V současnosti je na trhu nerovnováha. Veřejné financování je primárně zaměřeno na realizaci rozsáhlých projektů (výstavba infrastruktury pro Světový pohár FIFA 2018), stejně jako pro malé sportovní struktury a instituce (obvykle financované z regionálního rozpočtu). Soukromí investoři investují do fitness klubů, které tvoří 75% celkové investice.

  Finanční krize a pokles reálných příjmů obyvatelstva v roce 2016 měly dopad na sféru fitness služeb. Přesto, i přes tento negativní vliv, trh i nadále rostl. Současně je její míra růstu podle některých odhadů pro ruskou ekonomiku velmi významná. Podle průzkumu trhu RBC se v roce 2015 trh s fitness službami zvýšil v peněžním vyjádření o 14,1% a reálně o 3,6%. Celkový objem trhu včetně doprovodných směrů (crossfit, individuální školení) činil ke konci roku zhruba 101,5 miliard rublů.

  Obrázek 3. Dynamika objemu trhu s fitness službami v Rusku v cenách roku 2015, miliard rublů.,% (Údaje z výzkumu trhu RBC, CPI - Rosstat)

  Navzdory skutečnosti, že první kluby se objevily v zemi na počátku 90. let, v průběhu času se trh měl nějaké potíže při vývoji. To je do značné míry způsobeno tím, že většina fitness klubů vyvinutých v high-cenovém segmentu - „Premium“ a „Lux“, příjmy jsou relativně nízká a dělat fitness služby byly malé poptávce kvůli jejich nízké popularity. Cílové publikum fitness klubů bylo do konce dvacátých let velmi úzké.

  Ceny za posilovací služby v běžném roce se ve srovnání s předchozím rokem zvýšily o 4,8%, což není ve srovnání se zvýšením cen v segmentu výrobků a v oblasti placených služeb obecně. Obecně platí, že trh služeb je charakterizován spíše inerciálními cenami - v době krize ceny rostou poměrně hladce, což je však kompenzováno jejich překonáním růstu po krizi a stabilizaci ekonomiky. Odborníci také spojují nízkou míru růstu cen ve fitness průmyslu s jejich umělým odrazováním hráčů na trhu, kteří se bojí ztratit významnou část publika.

  Podle průzkumu expertů na RBC dosud činí 12,5% obyvatel Moskvy a Moskva. Současně se podílí i obyvatelé jiných světových hlavních měst (především rozvinutých zemí) 20-25%. To naznačuje, že trh s fitness službami v Rusku má významné vyhlídky na rozvoj a jeho objem se může zvýšit ne méně než dvakrát.

  Podle různých odhadů dnes funguje v Rusku 3,5-3,7 tisíc fitness klubů a objem ruského trhu s fitness průmyslem není více než 1% světového trhu.

  Trh fitness služeb 2016 v Rusku: růst i přes krizi

  Trh s fitness službami v Rusku je poměrně mladý: na počátku 90. let se objevily první klasické fitness kluby v Moskvě a velkých městech Ruska. Trvalý vývoj trhu byl z několika důvodů obtížný: téměř všechny stávající kluby se rozvinuly v prémiové a luxusní segmenty a příjmy a způsob myšlení obyvatelstva nebyly zdaleka moderní. Cílové publikum fitness klubů bylo malé až do poloviny roku 2000. Po 26 letech je fitness průmysl zcela odlišný, trh vykazuje dlouhou dobu pozitivní dynamiku a má velký růstový potenciál dokonce i v ekonomické nestabilitě.

  Krize a klesající příjmy obyvatelstva měly negativní dopad na tempo růstu na trzích s těžebními službami, ale trh nadále roste vysokým tempem podle ruských standardů: v roce 2015 byl nominální růst trhu 14,1%, reálný růst činil 3,6%. Objem trhu s fitness službami spolu s doprovodnými trhy (Crossfit, osobní tréninky atd.) Je přinejmenším 101,4 miliard rublů.

  Největší potenciál pro další rozvoj trhu ve městech s vysokým počtem obyvatel: generální ředitel sítě fitness klubů "Území fitness„Alex Kolmykov v rozhovoru,“ RBC Průzkum trhu, „řekl která města budou mít největší zájem na rozvoji sítě:“ Rozvinout plán nejen v Moskvě a Moskevské oblasti, ale i regionů. Máme zájem o města s populací půl milionu lidí nebo více... ". Prezident federálního holdingu "Alex Fitness„Alex Kovalev rovněž plánuje rozšíření řetězce fitness klubů na úkor regionů:“ Za prvé, chceme i nadále rozvíjet v oblastech, ve kterých jsme již předložených ze všeho nejvíce zajímá nás ve městech s počtem obyvatel nad 150 tisíc lidí.“.

  Nicméně, tam je potenciál pro růst v metropolitní oblasti v geografické poloze klubů různých cenových kategorií výzkumu trhu fitness služeb v Moskvě a Moskevské oblasti byly analyzovány a výsledky naznačují vysoký potenciál růstu kapitálového trhu fitness služeb. Potenciál je nerovnoměrný v závislosti na cenových segmentech - největší vyhlídky dalšího vývoje segmentů má fitness klub s ročním upisovací cenu ne více než 50 tisíc rublů..

  Potenciál růstu na trhu v Moskvě potvrzují projekty realizované hlavními hráči: Sergej Roshchupkin, prezident sítě fitness klubů Zebra, v rozhovoru pro "RBC Market Research" sdílí počet otvírek pro rok 2015-2016. kluby: v průběhu sledovaného období byla otevřena síť 11 fitness klubů a brzy se otevírají další 2 kluby. Počet klubů v síti také rychle roste «SSSR». Územní ředitel prodeje sítě fitness klubů «SSSR» Natálie Golovková to uvedla v letech 2015-2016. síť společnosti se zvýšila o 6 klubů a v blízké budoucnosti by mělo být otevřeno dalších 5 klubů.

  Přílišné soustředění fitness klubů a souvisejících trzích v Moskvě je charakteristická pouze CAO: v některých oblastech východní, jihovýchodní a jižní části hlavního města, stále ještě existují oblasti s nedostatečným počtem fitness klubů, nebo dokonce s jejich nepřítomnosti.

  Pokud na trhu s posilovnou v Moskvě rozšiřují velké kluby své vlastní síly, pak v regionech velké sítě většinou provozují franchisingové kluby. Podíl klubů otevřených franchisem mezi síťovými hráči v regionech je více než 25%.

  Franšízy ve fitness průmyslu mohou být obě velké obchodníky s příjmy v několika stovek milionů rublů a malých soukromých majitelů: často dokonce v rámci stejného řetězce fitness klubů je zde možnost otevření povolení jako velký premium verze fitness klubu a malé fitness studio. Síť fitness klubů X-Fitnabídky pro potenciální franchisanty 2 formáty fitness klubů: X-Fits povinným bazénem a rozlohou 2 tisíc metrů čtverečních. metry a Fit-Studios minimální plochou 220 metrů čtverečních. metrů.

  Největší z hlediska sítě příjmů fitness klubů v Rusku - světová třída se také aktivně vyvíjí prostřednictvím franchisingu: v současné době je polovina z 72 klubů sítě otevřena pro franšízu.

  Potenciál rozvoje vhodnosti v regionech je již dlouho omezen nedostatkem vhodných ploch k pronájmu, nízkým úrokům a nízkým příjmům. Nicméně, v současné době, a to i ve středních a malých měst v Rusku existuje dostatečný počet moderních budov otevřít kluby a příjmy dosáhly úrovně, kdy většina z cílové skupiny mohou dovolit zakoupit klubovou kartu. Victoria Kubrina, marketingová a reklamní ředitelka federální sítě fitness klubů X-Fit, v rozhovoru pro "RBC Markets Research" konstatoval, že v roce 2016 se plánuje otevřít 3 franchisové kluby sítě - v Kogalymu, Dushanbe a Stavropol. Ředitel pro strategii a marketing «Russian Fitness Group» Evgeniya Kostina považuje franchising za důležitý, ale ne jediný směr rozvoje sítě: "Diverzifikace je pro nás důležitá: kluby ve své vlastní činnosti, franchising, testování nových modelů".

  2015-2016 roky, se staly na trhu bodu fitness služby obratu: Capital Region, více než polovina trhu fitness služeb v posledních letech je stále méně populární, pokud jde o otevření nových klubů a přicházejí první regiony a že povolení by měla hrát rozhodující roli při distribuce podílů na trhu mezi velkými síťovými hráči v regionech.

  Investice do otevírání fitness klubů se také výrazně liší v závislosti na formátu: nejkvalitnější prémiové projekty mohou stát investorům více než 200 milionů rublů; kluby obchodní a komfortní formát na 80-100 milionů rublů; malé fitness studny - 5-7 milionů rublů.

  Hlavními faktory, které motivují potenciální franšízy na nákup franchise známá fitness klub sítě jsou více rozeznatelné značka, která bude přitahovat zákazníky v počátečním stadiu, maximálně vstříc pronajímatelé, pomoc s dodávkou zařízení a školení zaměstnanců, připravuje systém elektronické evidence zákazníků a organizace obchodního oddělení.

  Aktivní trhy na trhu sportovních služeb také dostávají trhy sousedící s fitness - osobní trénink, crossfit-direction, EMS a další. Jedním z nejzajímavějších destinací pro franchising je EMSili electromyostimulation, vzhled, který byl původně kvůli léku: EMS používají pro rehabilitaci osob s problémy nervového systému a pohybového aparátu. Inovace výcviku se specializovanými obleky s elektrickými drátky jsou pro moscovci velkým zájmem, ale příjmy studií EMS jsou neporovnatelně nižší než příjmy klasických fitness klubů.

  Růst studií EMS v posledních letech je vyšší než fitness kluby. Za posledních 2 let se síť studií EMS rozrostla na 97 studií v Moskvě a v Moskvě. Aktivní růst počtu studií EMS usnadňují nižší náklady na zahájení projektu a nedostatek rozsáhlého seznamu požadavků na prostory - bude vhodná prostor nad 50 m2. metry s možností instalace koupelny v prvním nebo druhém patře budovy, v pěší vzdálenosti od veřejné dopravy. Vstupní poplatek za největší sítě závisí na umístění franchisového studia EMS, ale zřídka přesahuje 1 milion rublů. Dodatečné náklady se mohou pohybovat od 500 tisíc do několika milionů rublů.

  Vyhlídky na další rozvoj trhu fitness služeb vypadat příznivé: i se současnou ekonomickou situací, bude trh nadále poroste v příštích 4-5 let, a ve zlepšení situace bude stupňovat tempo růstu k úrovním blízko 22-25% v nominálním vyjádření. On dále sledovat ruský trh se světovými trendy v příštích letech i nadále poroste v podílu sítě fitness klubů v ruských regionech.

  Ve skutečnosti je další rozvoj sítě hráčů v této oblasti je omezena přítomností volného kapitálu a dostupnosti úvěrů pro případ vlastního vývoje a úroveň požadavků na franšízy v případě sázky na série, která se těší rostoucí oblibě. Olga Kiseleva, vedoucí sítě, ředitelka pro rozvoj mezinárodní sítě fitness klubů Světová posilovna V Rusku poznamenala ve svém rozhovoru dvojnásobný nárůst počtu žádostí o otevření nových klubů Světová posilovna v roce 2015.

  Nejvíce akutní problémy do konce roku 2014 - začátek roku 2015 fitness sítě úspěšně upraven: nájemné denominované v amerických dolarech zmrazené na staré sazby, nebo snížena na přijatelnou úroveň, vstupenky prodejní nárůst v důsledku rozšíření cílové skupiny, zavádění nových produktů a flexibility cena společnosti a nákup zařízení je optimalizován co nejvíce. Pokračující rozšiřování sítí ve městech s počtem obyvatel 125, 250 a 500 tisíc lidí. - Je zřejmé, že hlavní vektor vývoje geografického trhu.