Macromedia. Analýza trhu s dětskými hračkami

Pozitivní trendy na trhu dětských hraček uvést následující informace: jeho objem podle analytiků RBC jsou nyní odhadovány na 670-720 milionů $ ročně a je zde vysoká stabilní růst v posledních letech rychlostí, která se rovná průměru asi 30%.. Je zřejmé, že v důsledku finanční krize, která zasáhla trhy jak v rozvinutých, tak v rozvojových zemích, jakož i prudký pokles objemu likvidity, které brání mezibankovní úvěry, údajný růst trhu jako celku a jejích jednotlivých segmentů se může snížit v budoucích letech. Z dlouhodobého hlediska by však měly být míry růstu považovány za relevantní. K dnešnímu dni je ruský trh s hračkami daleko od saturace.

Na trhu v příštích letech i nadále neprůhledné, protože je stále vysoký podíl nelegálních dovozů a padělaného zboží (podle různých odhadů až 60-70% celkového dovozu), což je zvlášť charakteristické pro hračku segmentu, který je dovážené především z Číny a Jižní Východní Asie.

Současně podle společnosti Finam Management představují oficiální dovozy 80-90% trhu. Z toho vyplývá, že podíl domácí výroby hraček je extrémně malý - ne více než 10-20%. Dětské hračky nejúspěšnějších ruských výrobců jsou však na světovém trhu velice konkurenceschopné a jsou úspěšně vyváženy.

Struktura ruského trhu s hračkami ve výrobních zemích je následující: 70% hraček na trhu vyrábí Čína, 20% v Evropě a 10% v Rusku. Evropu zastupují tyto země: Polsko, Německo, Španělsko.

Na ruském trhu se projevuje celá škála typů her a hraček, jeho struktura je v současné době následující: 40% jsou panenky a plyšové hračky, 22% - projektantů, 20% - videohry, 8% - technické hračky (auta s motorem a bez, atd..p) a 10% - stolní hry a hádanky.

Při výběru sortimentu se objevují nové trendy: nyní jsou zakoupeny jednoduché jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují zvláštní přístup, to jest prodávajícího vysvětluje funkčnost nebo výhodu, kterou může přinést dítě potenciálnímu kupci. Na rozdíl od souboru mladých chemiků kupříkladu kupují medvídka bez váhání.

Téma zabezpečení zůstává na prvním místě. Podle průzkumu společnosti TGI-Baby COMCON více než 90% kupujících upřednostňuje bezpečnou hračku vyrobenou z materiálů šetrných k životnímu prostředí a s vývojovými funkcemi. Asi 80% se řídí věkovými doporučeními a designem. O poloviční životnosti, ceně a dostupnosti v obchodě. Konečně, méně než třetina dotázaných věnuje pozornost zemi původu, prestiž značky, bonusové kupony a slevy. Ale jak dítě narůstá, roste starosti rodičů o jeho zdravotní potíže a touhách dítěte a rozvíjejících se možnostech hraček. Studie provedená společností COMCON rovněž ukázala, že 40% dětí ve věku 4-6 let rozhoduje o hračkách převážně samo o sobě a dalších 40% společně s rodiči a jinými příbuznými a 20% dětí hračky vybírají rodiče.

Dalším důležitým trendem ruského trhu s dětskými hračkami je přítomnost několika hraček v jedné sadě. Moderní hračky stále více kombinují několik herních, vývojových nebo učebních funkcí a vytvářejí pro dítě co nejvíce možností zábavy. Takové okolnosti výrazně rozšiřují nabídku potenciálních kupujících a povede také ke zvýšení poptávky po hračkách s "užitečnými" vlastnostmi pro vývoj dětských vlastností.

V roce 2009 zaznamenávají výrobci hraček po celém světě pokles prodeje. Zvláště největší výrobce hraček na světě - společnost Mattel Inc, která vyrábí, včetně slavné panenky Barbie, vydala finanční ukazatele na rok 2008. Ukázalo se, že čistý zisk společnosti za tento rok klesl o 37% na 379,6 milionů dolarů - proti 600 milionům dolarů obdržel v roce 2007. Kromě toho, podle portálu BFM, společnost v roce 2008 měla nejhorší za posledních 40 let, vánoční prodeje.

Účastníci ruského trhu a odborníci mluví o poklesu poptávky a že v důsledku devalvace národní měny je pravděpodobné, že některé snížení dovozu a znatelný nárůst ceny kvůli vysokému podílu zahraničního zboží. Ruští distributoři jsou v takových podmínkách, kdy není možné zvýšit ceny.

Je zřejmé, že ceny produktů jsou velmi závislé na dolaru. K dnešnímu dni ne všechny prodejny zvýšily ceny; účastníci trhu říkají, že i když je tato otázka dohodnuta, v řadě obchodů můžete pozorovat nedostatek sortimentu. Distributoři si všimli, že mnoho maloobchodníků začíná nakupovat zboží přímo bez zprostředkovatelů.

V souvislosti s krizí se může také zhoršovat kvalita cenově dostupných hraček, protože většina jejich podílu je dovezena z Číny. Mnoho továren v Číně už propustilo tisíce pracovníků. Proto většina čínských rostlin přežít, nyní musíte ušetřit na materiálech, ze kterých jsou hračky vyrobeny.

Atraktivita ruského trhu s hračkami, podmíněná takovými faktory, jako je význam hračky a jeho společenský význam, bude schopna překonat všechny obavy rodičů a výrobců hraček před dočasně komplikovanou ekonomickou situací. Zvlášť teď, že vláda věnuje velkou pozornost sociální a demografické problémy obyvatel, má zájem a trvá úsilí o vytvoření prostředí příznivého pro investice, posilování své role v boji proti výroby, dodávek a prodeje nekvalitní, nebezpečná pro zdraví dětí a non-certifikovaných výrobků. Hlavním trendem ruské výroby je postupné zvyšování kapacity, přechod na moderní technologické procesy, rozšíření sortimentu, zavedení zahraničních značek a také včasná reakce na změny poptávky spotřebitelů.

Kapacita ruského trhu plastových hraček podle časopisu Igroprom činí více než 293 milionů dolarů, zatímco se zvyšuje o cca 20-25% ročně. Na trhu plastů dnes existuje odvětví, ve kterém pravděpodobnost nového výrobce je poměrně vysoká. Například v Rusku se velká plastová hračka prakticky nevyrábí. Tento segment se bude rozvíjet, téměř není vyplněn. Poptávka po těchto produktech začala růst v posledních dvou až třech letech a prodej velkých plastů se zvýšil dvakrát. Výklenek velkých hraček není naplněn, na trhu je velmi málo herních zařízení. Odborníci dospěli k závěru, že k nasycení sektor plastový je stále velmi, velmi daleko, a nepředpovídají nižší růst v příštích pěti letech. Velkou roli na trhu s hračkami hraje kvalita a síla výrobků. Takže pro vstup na světový trh musí výrobci ruských hraček pracovat na zlepšování kvality výrobků, zkrácení délky výrobního cyklu, zkoumání trhu s hračkami a vytváření partnerství s dodavateli, spotřebiteli a orgány.

A) Řetěz obchodů "Korablik"

V obchodech lodi až 1000 metrů čtverečních. m se nachází téměř vše, co je potřebné pro růst a rozvoj dětí.

Přehled trhu s dětskými výrobky

1. ÚVOD

K dětskému zboží se obvykle vztahují různé hry a hračky, dětské oblečení, nábytek, v některých případech - dětská výživa a hygiena. Zvláštností této skupiny zboží je relativně krátká doba provozu - dítě rychle vyrůstá ze šatů a nábytku.

U výrobků pro děti jsou zvláště přísné požadavky v oblasti bezpečnosti pro zdraví a šetrnost k životnímu prostředí.

K dnešnímu dni žije v Rusku více než 24 milionů dětí:

Až 4 roky - asi 9 milionů lidí.

5-9 let - asi 8 milionů lidí.

10-13 let - více než 5 milionů lidí.

14-15 let - 2 miliony lidí.

2. ANALÝZA TRHU

Stejně jako ostatní odvětví národního hospodářství se trh s dětským zbožím podrobuje vícerozměrným účinkům spojeným s obtížnou ekonomickou a geopolitickou situací. Takže k negativním faktorům vlivu, které lze ovlivnit: pokles bonity obyvatelstva, pokles reálných disponibilních příjmů, přechod na úsporný model spotřeby. Existují ovšem pozitivní: státní opatření přispívají k růstu porodnosti, tendence dovozu nahrazuje stimulující domácí produkci a oslabení rublu činí ruské zboží konkurenceschopnější na mezinárodních trzích a stimuluje vývoz. Odborníci poznamenávají, že v tomto odvětví je náhrada dovozu nejúspěšnější.

Podle výzkumu byl objem ruského trhu zboží pro děti v roce 2014 507 miliard rublů a v roce 2015 dosáhl 515,5 miliard rublů. Bez zohlednění inflace se tedy zvýší o 1,7%. Při zohlednění inflace by skutečný pokles mohl činit 9,4%.

Spotřebitelé v Rusku podle výzkumu na konci roku 2016 očekávají, že krizová situace se může přetáhnout na nejméně 3-4 roky. Důvodem pro takové závěry je nejen zpravodajství o stavu domácí ekonomiky a různých makroekonomických procesů, ale také o osobní finanční situaci obyvatelstva. Podle průzkumu, pro bezplatné výdaje, má obyvatelstvo pouze 15% příjmů, zatímco 85% je zaměřeno na nákup zásadních potřeb (jídlo atd.). S průměrným příjmem na obyvatele 31,5 tisíc rublů měsíčně, výrobci zboží dlouhodobé spotřeby včetně zboží pro děti soutěží o 4,7 tisíc rublů měsíčně nebo 56,670 rublů ročně.

Trh s dětským zbožím dosud prošel určitými změnami, ale nelze je považovat za negativní. V segmentech dětského oblečení a obuvi se pozoruje stagnace, stejně jako na celém trhu s módou. Nejčastěji trpěl prémiový segment trhu s oděvy, zatímco segmenty střední a nízké ceny zaznamenaly růst. Podrobnější členění je situace následující: v hotovosti segmentu „luxus“ a „premium“, klesly o 5-7%, v segmentu „střední“ a „průměrné plus“ se zvýšil o stejnou 5-7% a segmenty „hospodářství“ a "mass-mart" vzrostly o 20%. Obecně platí, že podle odborníků, při zachování objemu trhu v reálném vyjádření, jeho rozsah, pokud jde o peníze je výrazně snížena díky sníženým nákladům.

Obrázek 1. Struktura trhu s dětským zbožím

Ruský trh s dětským zbožím v roce 2000 byl jedním z nejrychleji rostoucích v Evropě, jeho růst činil 15-18% ročně. Na konci roku 2016 se růst odhaduje na pouhých 2%. Dochází k prodlužování intervalu nákupu dětského zboží, zejména v segmentu hraček, bylo několikrát zakoupeno méně často. Obecně se objem segmentu hraček odhaduje na zhruba 107 miliard rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Existuje také vysoký stupeň saturace na trhu - velký počet hráčů, velké množství různých zboží v obchodech. V této souvislosti mnoho sítí snižovalo a optimalizovalo sortiment a ponechalo pouze ty nejreverznější pozice na regálech. Zajímavým trendem je nárůst poptávky po vzdělávacích a vzdělávacích hračkách - spotřebitel chce od zakoupené hračky získat více funkcí. Samozřejmě je to kvůli šetření spotřeby.

Výrobci berou v úvahu změny na trhu a přizpůsobují se jim, snaží se udržet objemy prodeje. Takže například vzrostla produkce trvanlivých a ekonomických hraček (s přihlédnutím ke zvýšení intervalu pořízení). Ekonomická výhoda se dosahuje zjednodušením zboží - například opuštění drahých výtisků (monogramované prsníkové krmítka, lahve bez kreseb apod.).

V segmentu hraček se růst projevuje u některých kategorií zboží: prodej elektronických her se zvýšil z 4,5% v roce 2014 na 6,3% v roce 2015, panenky z 10,6% na 13%. Prodej měkkých hraček se snížil - nyní je jejich objem nižší než 2% trhu. Prodej a doprava hraček klesly.

Průměrná cena hraček v roce 2014 byla 491 rublů, v roce 2015 - již 610 rublů. Sortiment hraček s hodnotou do 120 rublů se snížil z 31,0% na 15,9%; současně se podíl hraček zvýšil o 300-780 rublů.

Objem segmentu zboží pro novorozence roste. Zde se předpokládá další zachování významných tempa růstu. Krize neovlivnila takové výrobky, jako jsou kočárky, nádobí a nábytek pro děti (objem trhu s dětským nábytkem se odhaduje na 25 miliard rublů) nebo 3,6 milionu výrobních jednotek). Zboží není podstatné - baby monitory, křesla na krmení, teethers - začali kupovat mnohem méně často. Zvýší se zájem spotřebitelů o zboží, které s dítětem může růst: posuvné postele, kočárky a transformátory.

Segment sportovního zboží, který zahrnuje sportovní zboží, sportovní komplexy, vybavení dětských hřišť, se odhaduje na 26 miliard rublů nebo 9,6 milionů jednotek. Hodnotit segmentu produktů pro tvořivost je poměrně obtížné, protože zboží pro dětskou tvorbu (7,6 miliardy rublů), spotřebitelé obecně přičítány segmentu hračkami a materiály pro tvůrčí činnost (Barvy, štětce, alb i dalších aplikací - 4,7 miliardy rublů) - kategorie školy zboží.

Dětské oblečení segmentu zůstává jednou z nejrychleji rostoucích, jeho objem se odhaduje na 168 miliard rublů v penězích, v naturáliích - 176 milionů jednotek (objem na trhu dětské obuvi - 50 miliard rublů, nebo 34,2 milionů jednotek). Pokud se trhy s oblečením pro dospělé v uplynulých letech projevily neustálý pokles, růst trhu s dětským oděvem se za poslední rok zvýšil o 0,63%. Upřednostňuje se trvanlivější a vysoce kvalitní zboží, pokud je to žádoucí, aby se snížilo výdaje na častou obnovu šatníku. Takže v příznivé pozici budou výrobci, kteří mohou nabídnout nejvýhodnější kombinaci ceny a kvality zboží. Účastníci trhu solidarity, které dnes nestačí pro vytvoření dobře rozsah, musíte být zapojen a aktivní prodej: zatraktivnit zobrazení zboží, k interakci s klientem na všech možných platformách, čímž se vytváří věrné publikum.

Segmenty dětské výživy, péče a hygiena zůstávají obecně stabilní. Výjimkou je tzv. Zboží pro potěšení, které není relevantní pro kategorii nezbytně nutné - dětské džusy a pyré. Spotřeba klesla v roce 2016 o 18,2%, resp. O 4%. Kvůli poklesu těchto kategorií ztratil celý segment dětské stravy fyzicky 8,8%. Předpokládá se, že spotřebitelé přešli z průmyslových výrobků na výrobky pro domácnost.

Výrobky hygieny a péče vykazují vážný růst. Například největší komoditní kategorie - pleny s nárůstem cen v průměru o 14% zaznamenaly v roce 2016 fyzický nárůst o 20%.

Graf 2. Dynamika trhu dětských výrobků v peněžním vyjádření podle kategorií v roce 2016 (tempo růstu předcházejícího roku),%

Graf 3. Dynamika trhu dětského zboží fyzicky podle kategorií v roce 2016 (tempo růstu předcházejícího roku),%

Výzkum trhu s hračkami

Současný stav světového a ruského trhu s hračkami, vývoj elektroniky a měnící se demografická situace jako faktory a předpoklady pro její vývoj. Charakteristika produktu, struktura trhu a jeho subjekty. Analýza hospodářské soutěže na trhu s hračkami.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Publikováno na http://www.allbest.ru/

Ministerstvo školství a vědy Ruské federace

Federální agentura pro vzdělávání

IRKUTSKÁ STÁTNÍ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Oddělení "Světová ekonomika"

Na akademické disciplíně Marketing informací

Na téma: Výzkum trhu s hračkami

Student skupiny: NE-07-2

Vědecký poradce: Nesterova Yu.V.

  Úvod
 • Kapitola1. Současný stav světového trhu s hračkami
 • 1.1 Vlastnosti zboží
 • 1.2 Struktura trhu s hračkami
 • 1.3 Předměty trhu
 • Kapitola 2. Současný stav ruského trhu s hračkami
 • 2.1 Struktura ruského trhu
 • 2.2 Analýza hospodářské soutěže na trhu
 • Závěr
 • Seznam použité literatury

Úvod

Význam výzkumu trhu s hračkami na světě spočívá v tom, že hračky jsou zboží povinné spotřeby. Je zřejmé, že nemohou být vyrovnány s potravinami a léky, ale přesto, pokud máte dítě, musíte si koupit hračku. A protože poptávka je zaručena, konkurence na tomto trhu je velmi tvrdá.

Hračky - výrobky určené pro děti do 14 let. Hračky hrají důležitou roli ve vývoji dítěte. Jsou materiální základnou her. Z jakých her a hraček obklopuje dítě, jeho intelektuální a osobní vývoj do značné míry závisí. Hračky pomáhají dětem učit se o světě, učil ho cílevědomé, smysluplné aktivity, rozvíjet fantazii, intuici, vytvářejí morální hodnoty schopnosti dítěte, láska k práci, zájem o technologie, zvědavost, pozorování, zvyšování umělecký vkus, podpořit tvořivost.

Je to pomocí hraček a her, které dítě samo přirozeně a přímo objevuje pro sebe, jeden po druhém, oblasti všeobecných znalostí, přijímá potřebné věcné informace.

Vývoj světového trhu s hračkami a hrami je nyní určován dvěma důležitými faktory - rychlým rozvojem elektroniky a měnící se demografickou situací. Ve světle klesající plodnosti ve vyspělých zemích a dřívějšího vývoje dětí, obchodní úspěch stále více závisí na inovaci výrobků a dobře organizovaných marketingových kampaních.

Sortiment hraček je extrémně různorodý a neustále se aktualizuje s přihlédnutím k nejnovějším úspěchům v různých oblastech znalostí. Mnoho hraček je vybaveno elektronikou a dalšími mechanismy, které pohánějí hračky v pohybu, zajišťují provádění hlasových příkazů a přeměňují je na hračky s umělou inteligencí.

Trh dětských hraček je jednou z nejslibnějších oblastí podnikání. Podle odborníků jsou velmi žádané vzdělávací hračky, stejně jako hračky postavené na základě elektronických obvodů.

Cílem této práce je prozkoumat současný stav světového a ruského trhu s hračkami.

Kapitola1. Současný stav světového trhu s hračkami

Dětská hračka musí být vyrobena výlučně z materiálu šetrného k životnímu prostředí a neměl by uvolňovat toxické látky, i když je používán po dlouhou dobu. Podle výzkumníků LIMA (Asociace výrobců licencovaných výrobků) asi 15% všech dětských hraček vydává toxické látky. Z pohledu lékařského hlediska by hračka neměla mít ostré hrany, zuby visící venku a všechny druhy nebezpečných upevňovacích prostředků, v důsledku čehož se dítě může zranit nebo dokonce zranit. Důležitým místem je estetický design hračky, protože hračka je jakýsi ideál, obraz, který je položen v podvědomí dítěte.

Typy hraček jsou rozděleny podle principu korelace s různými typy her: pozemek, didaktika, sport, hry-zábava.

1. Předmětové hračky, jejichž prototyp jsou animované a neživé předměty okolního světa, se používají hlavně v hrách na pozemcích:

1) panenky;

2) postavy lidí;

3) figurky zvířat;

4) objekty používání hry;

5) divadelní;

6) slavnostní karneval;

7) technické.

2. Didaktické hračky jsou určeny pro didaktické hry, v jejichž obsahu nebo návrhu jsou stanoveny vzdělávací (rozvojové) úkoly:

1) skutečně didaktické - jsou založeny na principu sebeovládání;

2) didaktické hry (sady) s pravidly - jsou určeny hlavně pro hry na stole (tisk a jiné);

3) návrháři a stavebnice;

4) puzzle hry;

5) hudební hračky.

3. Sportovní hračky.

4. Hračky jsou zábavné.

Klasifikace hraček podle různých charakteristik je uvedena v tabulce 1.1.

Tabulka 1.1.

Klasifikace hraček

podle stupně připravenosti

2. Skládací, sestávající z transformačních částí a částí.

3. Předvalky a polotovary pro domácí hračky.

4. Sada různých materiálů pro vytváření domácích hraček.

podle typu použitých surovin

4. Z tkanin, včetně tištěných hraček.

6. Z papíru a lepenky.

7. Z keramiky, porcelánu a faianky.

8. Z dřevěných materiálů papier-mache.

9. Z nových syntetických materiálů.

1. Malý (velikost 3 až 10 cm).

2. Střední (velikost 10 až 50 cm).

3. Velké velikosti (úměrné růstu dětí v různých věkových obdobích).

Podle funkčních vlastností

1. Jednoduchý, bez pohyblivých částí.

2. S pohyblivými částmi, mechanickými

7. Elektronické (počítačové).

8. Sady hraček (nebo částí) - souhrn údajů o jedné nebo více hračkách, které se vzájemně vztahují podle účelu nebo funkce.

9. Sady přehrávání, sjednocené jediným tématem (úkolem).

pro umělecky nápadité řešení

Měkká hračka - dětská hračka vyrobená z kožešiny nebo jiné měkké látky, určená k hraní. Měkká hračka odpovídá jménu, protože je vyrobena z kožešiny nebo tkaniny a je plná měkkého materiálu. Dřív byla použita sláma pro balení, piliny, hobliny, vata, bavlněné vlákna apod. Nyní používáme moderní materiály: synthapon, holofiber, syntetické granule atd.

Panenka je předmět ve formě člověka nebo zvířete z porcelánu, plastu, papíru, dřeva a dalších materiálů.

Celková velikost trhu s měkkou hračkou a panenkami činí přibližně 40% světové kapacity na trhu. V takovém případě objem trhu s panenkami vezme čtvrtinu objemu celé měkké hračky. Tak, měkké tvoří největší segment trhu s hračkami. V mnoha ohledech to vyplývá ze skutečnosti, že hračka je poptávaná spotřebiteli všech věkových kategorií a jakýkoli příjem, který je univerzálním darem.

Nejaktivnější hračky se nakupují v rodinách s dětmi do pěti let: 87% těchto rodin nakupuje hračky nejméně jednou za tři měsíce. Čím starší dítě se stává, tím dražší hračky, které si koupí.

Měkký trh s hračkami je velmi citlivý na růst porodnosti a "demografické vlny". To je způsobeno skutečností, že malé děti jsou nejaktivnějšími spotřebiteli hraček. Z bezpečnostních důvodů se však nedoporučuje, aby měkké hračky daly dětem mladším 3 let, a proto se předpokládá, že po dosažení tohoto věku začíná aktivní spotřeba. Nicméně podle průzkumu společnosti LIMA (Asociace výrobců licencovaného zboží) 29% rodičů koupilo měkkou hračku a děti do 3 let, resp. 71% měkkých hraček nebylo koupeno dětmi. Tyto ukazatele pravděpodobně vyplývá z toho, že tato věková skupina je nejrychleji rostoucí. Mezi hlavní oblíbené značky měkkých hraček patří: Semo, Aurora, ZinaToys atd.

Při výběru panenku nebo plyšová spotřebitel věnuje pozornost materiálu, ze kterého je vyroben. Měkké, nadýchané látky způsobují pozitivní emoce u dětí a drsné, chladicí materiály navozují pocit vyloučení z mnoha. Balení hračky by měly být pro dítě bezpečné, jasné a zajímavé, by měly být snadno otevřít. Většina moderních hraček je vyrobena ze syntetických tkanin. Hlavní věc je, že všechny tyto materiály jsou certifikovány a splňují normy. Je lepší, aby byly hračky vybaveny věkovým označením. Věkové omezení se vztahují jak na bezpečnost, tak na funkčnost - hračky s ostrými zvuky mohou vyděsit, dlouhá srst se může dostat do dýchacích cest, velká hračka, kterou může dítě jednoduše vyzdvihnout.

Výroba plastových hraček vyžaduje velkou přesnost a vysokou technologii.

1.2 Struktura trhu s hračkami

Cennost a velký sortiment není jedinou výhodou čínské hračky. V Číně se nachází výroba většiny amerických hračkářských korporací, takže Číňané mají někoho, kdo přijme moderní technologie a kopíruje vzorky nových výrobků. Kromě toho mají Číňané mnoho jedinečných materiálů a výrobních postupů, takže i ruské společnosti jsou výhodnější si objednat hračky v Číně na svých vlastních náčrcích, než otevřít novou produkci ve své vlasti.

Během posledních tří let byla na světovém trhu s hračkami jistá stabilita. Na jedné straně je to pozitivní okamžik, který ukazuje, že stav hračkového trhu nezávisí na stavu hospodářství. Na druhé straně je na tom negativní stránka - na trhu s hračkami neexistuje žádná pozitivní dynamika.

Hlavními odběrateli hraček jsou děti. Statistiky ukazují, že počet dětí na světě každoročně klesá. Například v Evropě je 40% populace starší 60 let. Kromě toho, 2/3 dětí žije v Asii a hlavní země - spotřebiteli hraček - evropské země (kde roční náklady na množství dětí, aby byly v průměru o $ 121) a ve Spojených státech, kde cena je 2,5 krát větší. Stárnutí obyvatelstva je velkým problémem mnoha výrobců hraček. Aby se tyto hračky vypořádaly, snažily se přitáhnout jiné cílové skupiny k sobě; existuje tendence vyvinout hračky pro dospělé.

Najednou byl New York hlavním městem Spojených států. Nyní je asi polovina produktů vyrobených ve státech vyráběna v Kalifornii, New Yorku, Pensylvánii, Ohiu, Illinois, Floridu, Coloradu, Michiganu, Missouri a Marylandu. Většina hraček určených pro americký trh se stále vyvíjí v USA, ale samotná výroba je již v jiných zemích. A především - v Číně. Vycházíme z toho, že statistiky zahraničního obchodu USA neodrážejí skutečnou sílu amerických společností, protože většina z nich uvádí výrobu mimo jejich zemi.

Přenos výroby vedl k poklesu zaměstnanosti v průmyslu. Za posledních deset let klesla o více než polovinu. Většina firem působících na tomto trhu jsou malé podniky.

Největší prodejci hraček v USA jsou Wal-Mart, Hračky "R" Us a Target, které zřejmě budou i nadále posilovat své pozice. Podle skupiny NPD 54% prodeje hraček ve Spojených státech amerických představovalo velké obchody (hypermarkety) a prodejny, které prodávají zboží za diskontní ceny (diskontní prodejny). V posledních letech tyto typy maloobchodníků nadále zvyšují svůj podíl na prodeji. Na druhém místě jsou specializované hračkárny, které obsadily 20%. Prodej na internetu činil 6%.

Překonávání celních bariér a využívání výhod plynoucích z volného trhu vedly americké společnosti k překážkám jiného pořadí. Během několika posledních let používalo několik zemí různé mechanismy, které jim umožňují chránit svou hračku. Například, v Brazílii po dobu 10 let, zákaz reklamních produktů zahraničních společností Igroprom, což významně bránilo propagaci amerických firem. Největší nová bariéra, podle analytiků amerického ministerstva obchodu, je dohoda o zpřísnění požadavků na kvalitu čínských výrobků ze strany Evropské unie.

Podíl zemí na celosvětovém vývozu hraček je uveden v tabulce 1.2.

Tabulka 1.2.

Světový export hraček

Podíl na vývozu (%)

Hlavními vývozci EU jsou Německo, Itálie a Spojené království. Asociace hraček Evropy se domnívá, že vývoz z nových zemí EU, které jsou nyní nevýznamné, bude i nadále růst v budoucnu.

I přes těžké časy zažívají průmyslu, veřejné výdaje na nákup hraček po celém světě nadále poroste (viz obrázek 1.1). A činil v roce 2009 g.59,4 miliard dolarů. (Proti 55,8 miliardy dolarů. V roce 2008), s výjimkou videohry nebo 85,4 miliardy dolarů (oproti 80,1 miliardy dolarů v roce 2008), s přihlédnutím k videohrám.

Světový dovoz hraček některých zemí je uveden v tabulce 1.3.

Světový dovoz hraček

Podíl na vývozu (%)

Hlavním kupujícím hraček vyrobených v EU jsou stále USA, které tvoří 20,3% vývozu. Na druhém místě Švýcarsko - 18,3%, na třetím Norsku - 11%. Podíl tradičních hraček vzrostl ve složení produktů vyvážených v EU. Růst trhu EU byl způsoben především výrazným nárůstem dovozu.

Obrázek 1.2 ukazuje rozložení výdajů na dítě k nákupu klasických hraček v roce 2009. Je zřejmé, že největší náklady v Japonsku ($ 305), Anglie (280 USD.), Francie ($ 255), USA (242 dolarů)..

Přední dodavatel hraček je nepochybně asijský region, který tvoří 94,6% dovozu.

V rámci EU existuje rozdělení na jednotlivé velké trhy. Během posledních několika let bylo vyhlášeno pět hlavních evropských trhů: Spojené království, Francie, Německo, Itálie a Španělsko. Ve většině evropských zemí existují obecné trendy ve zvyšování poptávky po hračkách pro děti, návrháře a hračkářské hrdiny.

Hlavní montážní dílna dětských hraček je nepochybně Čína, která tvoří 70% světové produkce. Efektivita procesu výroby výrobku v kombinaci s přijatelnou kvalitou činí výrobky nebeské říše extrémně konkurenceschopnými na světovém trhu. Výroba hraček v Číně je jednoznačně lokalizována.78,6% ze všech vyráběných v Číně, hrací průmysl se "narodil" v Guangdongu. Dochází k nasazení 60% čínských společností - asi 5 000. Celkově podle čínské asociace výrobců hraček existuje v zemi více než 8 000 výrobních společností, které vyrábějí více než 30 000 typů hraček.

Čína se nejen zabývá výrobou hraček pro západní vzory, ale také formací své produktové řady. Pokud dříve byly všechny myšlenky na nové hračky vytvořeny na Západě, nyní samotné čínské hračky nabízejí své vlastní návrhy. Nicméně, čínští výrobci stále musí pracovat vážně na vytvoření silných národních značek (značek).

Navzdory všem těmto úspěchům není pověst hraček "vyrobených v Číně" vysoká. To není překvapující, jelikož v ČLR bylo vytvořeno 85% potenciálně nebezpečných hraček identifikovaných v zemích EU.

Je nemožné si nevšimnout sezónnosti obchodu s hračkami. Oživení trhu s hračkami začíná v srpnu a dosáhne vrcholu nového roku. Úroveň prodeje v tomto období dosahuje astronomických výšin, na regálech jsou zajímavé novinky, a přestože ceny za ně skus, téměř každý najde kupujícího. To je zvláštnost těchto slavnostních dnů. Jakýkoliv rezident Spojeného království v průběhu vánočních svátků vynaložené na dary až 420 $ a 15% Britů nakupalis dárků jen $ 1,000. Podle tohoto ukazatele se s nimi nemůže být přirovnáván k některého, i ty prosperující evropskou zemi. Italové a Španělé tráví 330 dolarů každý a Francouzi tráví jen 315 dolarů každý.

Po novém roce začíná recese. Obzvlášť těžké měsíce jsou květen a červen. Toto je doba, kdy se výrobci mohou seriózně zapojit do vývoje nových produktů a modernizace stávajících výrobků. Také za účelem neutralizace této sezónnosti výrobci aktivně vyvíjejí nové produkty svázané s určitou sezónou (zima-léto), tj. hry mobilní povahy.

trh hračky soutěž ruština

Obrovskou roli na světovém trhu hraček hraje kvalita výrobků. Především všichni návštěvníci stánků na mezinárodních veletrzích hraček začali kontrolovat kvalitu a sílu výrobků. Takže, aby vstoupili na světový trh, musí výrobci ruských hraček pracovat na kvalitě výrobků, zkrátit trvání výrobního cyklu, zkoumat trh s hračkami a vytvářet partnerství s dodavateli, spotřebiteli a orgány.

Postupně se dětský obchod pohybuje směrem k civilizovaným formám. Na trhu je více značek, především se jedná o trh s hračkami.

Stále více velkých výrobců produktů klesne pod licencí ateliérů a triková studia, udával tempo v módní a oblíbených dětských postav. Ukazuje se, že dnešní filmový průmysl v mnoha poptávky tvary spotřebitelů a aby pochopili, co dětské zboží (hračky, oblečení, obuv, atd) Bude prodávat nejlepší, jen se podívejte, jaké filmy a karikatury připravené filmové distributory v blízké budoucnosti. Živá ukázka nových marketingových nápadů je Hasbro vypořádat s Universal Pictures, podle kterého studio po dobu šesti let by měly být odstraněny alespoň čtyři filmy nejslavnější série hraček.

1.3 Předměty trhu

Vývoj světového trhu s hračkami a hrami je nyní určován dvěma důležitými faktory - rychlým rozvojem elektroniky a měnící se demografickou situací. Ve světle klesající plodnosti ve vyspělých zemích a dřívějšího vývoje dětí, obchodní úspěch stále více závisí na inovaci výrobků a dobře organizovaných marketingových kampaních.

V současné době je globální trh hračka je rostoucí trend dominuje známých značek (značky), což představuje nárůst prodeje o licencovaných hraček vytvořených pro filmy (knihy, hry atd) a stabilního růstu obratu velkých společností z důvodu přidání nové vlastnosti známých produktů.

V současné době má světový šampionát šest hlavních hráčů: Mattel, Hasbro, Bandai, MPA, LeapFrog a LEGO. Posledních deset let na trhu s hračkami dochází k masivní konsolidaci aktiv organizovaných takovými americkými giganty jako Mattel a Hasbro. Ve srovnání s jinými trhy existují tisíce společností různých velikostí a specializací. Malí hráči tohoto odvětví, převážná většina, jsou docela konkurenční. Mohou nejen prodat, ale také vyrábět a vyvíjet nové hračky.

Mattel Inc (NYSE: MAT) je americká hračka, která vyrábí slavnou panenku Barbie. Centrála - v El Segundo, Kalifornie.

Počet zaměstnanců je 26 000. Prodej společnosti v roce 2008 činil 5,92 miliardy dolarů, což je čistý zisk - 379,6 milionů dolarů. Panenky Barbie představují třetinu tržeb společnosti.

Dnes je Mattel jedním z největších výrobců hraček na světě. Výrobky slavné značky se prodávají ve 150 zemích. Mezi hračky společnosti vyniknout nejen panenky Barbie, ale také sbírka strojů Hot Wheels, stejně jako značkové hračky, které společnost vyrábí na základě smlouvy s Warner Brothers: Superman, Batman, Harry Potter a mnoho dalších.

Produkty Mattel jsou vyráběny v továrnách v Číně, Indonésii, Malajsii a Mexiku. Zhruba tam, kde stojí mnohem méně než ve vyspělých zemích. Nicméně asi polovina tržeb Mattel generovat tři největší světové obchodní sítě (pokud jde o hračkách): všudypřítomný Wal-Mart, Target a Toys'r'Us.

Hasbro je hračka a desková hra založená ve Spojených státech. Jedná se o jednu z největších společností zabývajících se výrobou hraček na světě. Sídlo společnosti v Pawtucket (Pawtucket, Anglie), Rhode Island, USA. Většina produktů společnosti se vyrábí ve východní Asii.

V současné době Hasbro má řadu dceřiných společností, které vyrábějí hry pod vlastní značkou a provádějí nezávislé reklamní kampaně. Mnoho her Hasbro se stalo součástí masové kultury.

Největší dceřinou společností Hasbro je Kenner (Cincinnati, Ohio). Kenner je hračkářskou společností, která se proslavila například Star Wars, Play-Doh, Super Powers, M.A. S. K., Strawberry Shortcake a Care Bears.

V současné době má Hasbro řadu dceřiných společností:

Avalon Hill, CBS, hračky Coleco, poradenství v oblasti výchovy, Claster televize, Galoob, Kenner, Larami, Maisto, Milton Bradley, Parker Brothers, PLAYSKOOL Selchow a napravovatelce, Tiger Electronics, Tonka, Wizards of the Coast, Wrebbit TSR, Inc., Atari.

Lego (LEGO - psaní v rámci značky, od dánských slov „nohou“ a „Godt“ - „vzrušující hra,“ lat „Jdu.“) - série vzdělávacích hraček, je sadu dílů sestavit a simulovat různé subjekty ( konstruktéři). Na základ soupravy je stavební blok LEGO - detail, je dutý plastový blok, který se spojuje s dalšími takovými stavebními bloky na trny. Sady mohou také obsahovat mnoho dalších detailů: postavy lidí, kola, detaily určitého tvaru, někdy i aktivní detaily - například elektromotory. Sady umožňují sbírat modely automobilů, letadel, lodí, budov a dokonce i provozních robotů. To ztělesňuje myšlenku modularity, jasně ukazuje dětem, jak můžeme vyřešit některé technické problémy (zejména problém montáž, opravy a demontáž zařízení).

Lego soupravy vyrábí společnost LEGO Group, jejíž hlavní společnost se nachází v Dánsku. Zde je v Dánsku na poloostrově Jutland v malém městečku Billund největší Legoland na světě - město zcela postavené od návrháře LEGO.

Společnost byla založena v roce 1932, zakladatelem společnosti byla Dane Ole Kirk Christiansen. Zpočátku společnost vyráběla schody, žehlící prkna a dřevěné hračky. Slovo "LEGO", později se stalo názvem společnosti, se objevilo v roce 1934, od výrazu "bohyň nohou" - "fascinující hra". Původní název produktu byl "Automatické vazebné cihly" (Automatické vazebné cihly).

SMOBY je francouzská společnost a známý světový výrobce, který navrhuje a vyrábí hračky pro děti od 0 do 10 let. Založení společnosti bylo založeno v roce 1924. Ale v té době o dětských hračkách vedení Smobyho neplánovalo. Vše začalo s výrobou příslušenství pro kouření tabáku. Začněte v dětském směru, který společnost podnikla v roce 1970. Od té doby společnost nezměnila kurz a dnes zaujímá vedoucí pozici v této oblasti. V odvětví hraček Smoby Majorette diverzifikuje nabídku výrobků, pracuje se širokou škálou směrů a pravidelně otevírá nové, pro které existuje poptávka spotřebitelů ve všech zemích. Rozsah směrů jako celku činí 75% tržní nabídky.

Počínaje francouzským prodejním trhu, společnost SMOBY na krátkou dobu zaujala vedoucí postavení na evropském trhu, a nyní představila svou řadu světovém trhu dětských igrushek.90% Smoby Majorette pobočkami rozmístěnými po celém světě a 65% svých tržeb mimo Francii. K dnešnímu dni je jich tam 18 poboček, které distribuují širokou škálu výrobků v západní Evropě, Rusku, Jižní Americe a Asii, s přihlédnutím ke specifické kulturní charakteristiky každé země, s podporou vysoce mezinárodního logistického systému.

Kapitola 2. Současný stav ruského trhu s hračkami

Pozitivní trendy na trhu dětských hraček uvést následující informace: jeho objem podle analytiků RBC jsou nyní odhadovány na 670-720 milionů $ ročně a je zde vysoká stabilní růst v posledních letech rychlostí, která se rovná průměru asi 30%..

Ale dnes je ruský trh s hračkami daleko od saturace. Na trhu s dětskými výrobky v Rusku se segment hračky pokrývá podíl, který je menší než 10%, protože celková kapacita ruského trhu s dětskými výrobky se odhaduje na přibližně 10 až 12 miliard dolarů. Na globálním trhu trhu s hračkami činí 90-100 miliard dolarů. Ruský dílčí trh s hračkami (v maloobchodních cenách) je méně než 1% světového prodeje tohoto druhu výrobků, což umožňuje předpovídat dosud nevyužitý potenciál tohoto trhu v Rusku.

Na trhu v příštích letech i nadále neprůhledné, protože je stále vysoký podíl nelegálních dovozů a padělaného zboží (podle různých odhadů až 60-70% celkového dovozu), což je zvlášť charakteristické pro hračku segmentu, který je dovážené především z Číny a Jižní Východní Asie.

Současně představují oficiální dovozy 80-90% trhu. Z toho vyplývá, že podíl domácí výroby hraček je extrémně malý - ne více než 10-20%.

Struktura ruský trh hraček v producentských zemích je následující: 70% hraček na trhu, Čína produkuje 20% - Evropa, 10% - Rusko (Obrázek 2.1.). Evropu zastupují tyto země: Polsko, Německo, Španělsko.

rýže.2.1 Akcie produkujících zemí hračky na Rusky trhu

Hlavními odběrateli hraček jsou rodiče, kteří mají děti od 0 do 6 let. V menší míře jsou rodiče mladších školních dětí ve věku 7-9 let. Teenagery mají zájem o hračky nejméně ze všech. Proto je velký počet dospívajících pro výrobce hraček méně slibný než postupně rostoucí segment malých dětí.

Na ruském trhu se projevuje celá škála typů her a hraček, jeho struktura je v současné době následující: 40% jsou panenky a plyšové hračky, 22% - projektantů, 20% - videohry, 8% - technické hračky (auta s motorem a bez, atd. ) a 10% - stolní hry a hádanky (obr.2.2).

rýže.2.2 CSegmenty Rusky trhu hračky

Podle čtvrtletního průzkumu společnosti TGI-Rusko o výzkumné společnosti Comcon, každá třetí ruská rodina vynakládá peníze na hračky nejméně jednou za tři měsíce. Kromě toho se kupující více zajímají o vývoj her, stejně jako hry, které mohou hrát celou rodinu.

Obrázek 2.3 ukazuje nárůst nákladů na nákup hraček v období 2006-2009 v Rusku. podle výzkumu "Comcon".

rýže.2.3 Výška náklady na nákup hračky s 2006 na 2009 g.

Studie ukázala, že čím horší je rodina, tím více peněz v procentech utrácí na dítě. V některých rodinách tento výdaj převyšuje výdaje na stravu a v některých rodinách dítě bere více než 70% všech příjmů.

Nové trendy jsou pozorovány v rozmezí od výběru: Nyní koupit jednoduché, levnější hračky, které nevyžadují zvláštní postup při prodeji, má prodávající vysvětlení nebo funkčnost na výhody, které může přinést dítě na potenciální kupce. Na rozdíl od souboru mladých chemiků kupříkladu kupují medvídka bez váhání.

Nejčastěji se výrobky pro děti nakupují ve specializovaných dětských obchodech. Nedávno se s jistotou dostali na prvním místě mezi všemi prodejními kanály podle frekvence nákupů. Ve velkých městech se zde chová téměř 90% rodičů dětí všech věkových skupin.

Uncivilizované prodejní kanály - trhy a veletrhy - postupně ustupují organizovanému obchodu s obchody. K nákupu patří pouze každý třetí rodič (32-37%).

Internetový sektor dětského obchodu stojí od sebe. V Moskvě je podíl nákupů prostřednictvím tohoto prodejního kanálu výrazně vyšší než v ostatních regionech: 27,6% respondentů - moskevští kupují výrobky pro děti, včetně v síti. Pro srovnání, podobný údaj v regionálních hlavních městech byl třikrát méně - 8,7%, a v Petrohradě - polovina tolik (13,1%).

Pokud jde o samotný sektor hraček, podíl zákazníků na internetu vypadá přibližně stejný. V Moskvě se ukázalo, že je 18,6%, což je více než dvojnásobně nižší v severním hlavním městě - 7,8% av regionálních centrech ještě méně - 4,7%.

Nyní více než 60% nákupů dětí v Moskvě probíhá na specializovaných trzích. A jenom 30% rodičů nakupuje zboží v dětských obchodech (obr. 2.4.). Byli asi sto v hlavním městě, kde většina komerčních sítí ve vlastnictví: Mothercare, „klokan“, „Mauglí“, „drobky“, „růst-ka“, „Malý Genius“. Důvodem je nedostatečný příjem rodičů a vysoké ceny dětských obchodů.

rýže.2.4 Místa páchání dětské nákupy

Takže spotřebitel se středním příjmem dlouho čekal na vznik obchodů "nového typu", tj. obchody cenově dostupné a vhodné kvality. Zatímco čas pro vznik společností, které by tento problém vyřešili, je poměrně příznivý, neboť trh s dětskými výrobky je stále ve výrobě.

2.2 Analýza hospodářské soutěže na trhu

Jeden z největších zahraničních výrobců a dodavatelů hraček v ruském trhu jsou společnosti: Barbie Jako Rapunzel, Bratz Salon 'N' Spa, zelí Patch Kids, Chicken Dance Elmo, FurReal Friends, LEGO Harry Potter Chamber of Secrets, Yu-Gi-Oh! Obchodní hra Booster Pack Collection Tin

JSC "Zvezda", po dobu 20 let vyrostla z malého podniku na největší ruský výrobce prefabrikovaných modelů a stolních her s ročním obratem více než 300 milionů. rublů. Zvezda podle odborníků řídí 75% ruského trhu s prefabrikovanými modely. Podle marketingové agentury Krok za krokem "Star" - největší ruský hráč zabývající se výrobou deskových her.

Pod obchodní značkou "Star" ročně vyrábí více než 500 výrobků. Společnost vyrábí více než 80 nových produktů ročně, které se úspěšně prodávají ve všech regionech Ruska a ve více než 50 zemích světa. Za posledních 19 let získala Zvezda na mezinárodním trhu uznání a prestiž. Základem úspěchu společnosti - přesné postavení na trhu, neustálé rozšiřování rozsahu, rozvoj různých oblastí hraček podnikání, zvýšení výrobní kapacity, rozvoj domácích a zahraničních ekonomických vztahů a kontinuální práci na zlepšování kvality výrobků. Že historické vojenské miniatury a kompozitní modely kvalitní a levná, ve srovnání se zahraničními protějšky, rychle našel kupce, a nechá společnost najít své místo na trhu, který „Star“ úspěšně pokračovala ve vývoji a nyní. Dnes "Zvezda" každoročně vyrábí více než 50 nových výrobků pouze v hlavním směru - prefabrikované modely a vojenské historické miniatury. Společnost "Star" je na světovém trhu sdružená jako dobře zavedená značka s trvale vysokou kvalitou výrobků a poměrně přiměřenými cenami.

Z „jaro“ (Kirov) vyrábí a prodává více než 1200 kusů hraček: panenky a plastovou myagkonabivnye, kožešinové hračky, loutkové divadlo, figurky vyrobené z PVC, plastové hračky, hračky a suvenýry značkování, tisk na ploše s potiskem hry, vzdělávací hry, kovové hračky z litinového plechu, dětské umělecké předměty, karnevalové kostýmy, dětské oblečení, kombinézy.

ZAO Nový disk je jedním z největších vydavatelů a distributorů multimediálního softwaru, her a vzdělávacích programů pro osobní počítače v Rusku. Síť prodejců pokrývá více než 150 měst v Rusku, SNS a pobaltských zemích. Programy vydavatelství New Disc se prodávají ve všech hlavních počítačových obchodech, elektronických obchodech, supermarketech, hračkách, knihkupectvích.

JSC "Nordplast" vyrábí plastové hračky.

Odhadnout vyhlídky domácích výrobců na zahraničních trzích, můžeme říci, že nejslibnější by mělo být považováno za vývoz různých vzdělávacích hraček, jejichž trh roste po celém světě. S přihlédnutím k tendenci zpřísnit požadavky na kvalitu dovážených výrobků mají ruští výrobci také dobrou šanci zvýšit vývoz, pokud mohou poskytnout vhodnou nabídku v poměru cena / kvalita.

Závěr

Hračky, jako hry, slouží nejenom prostředkům vzdělávání a sebevzdělávání, asimilaci nových forem chování, ale také druhu vývojářů individuality dětí.

Vývoj světového trhu s hračkami a hrami je nyní určován dvěma důležitými faktory - rychlým rozvojem elektroniky a měnící se demografickou situací. Ve světle klesající plodnosti ve vyspělých zemích a dřívějšího vývoje dětí, obchodní úspěch stále více závisí na inovaci výrobků a dobře organizovaných marketingových kampaních.

V současné době je globální trh hračka je rostoucí trend dominuje známých značek (značky), což představuje nárůst prodeje o licencovaných hraček vytvořených pro filmy (knihy, hry atd) a stabilního růstu obratu velkých společností z důvodu přidání nové vlastnosti známých produktů.

Velmi důležitou roli hrají estetické vlastnosti hračky, které slouží jako další ukazatel kvality, díky čemuž poptávka po této hračce roste. Také trend ve vývoji hraček spočívá v tom, že děti každoročně mění své koníčky a jejich modly, ať už jsou to kreslené postavičky, filmové herci nebo hudební skupiny. Výrobci se musí rychle přizpůsobit novým potřebám svého cílového publika, aby zůstali atraktivní pro spotřebitele.

Přes technické inovace pracují společnosti a USA, západní Evropa a Japonsko a řada dalších zemí. Podíl ročně aktualizovaných produktů od předních dodavatelů často dosahuje 80%.

Podpora výroby elektroniky herních produktů je z velké části kvůli nižším cenám za integrovaných obvodů, což usnadňuje designérům možnost dát o hračkách všechny nové funkce, které kopírují reálných situací.

Postupně se dětský obchod pohybuje směrem k civilizovaným formám. Na trhu je více značek, především se jedná o trh s hračkami.

Seznam použité literatury

1. http://www.artkis.ru/index.html (na základě článku E. Chinarova);

5. www.igroprom.ru/journal/tema/06. php;

6. marketing. rbc.ru/research/1209230.html;

Hostováno na Allbest.ru

Podobné dokumenty

Klasifikace hraček, principy korespondence jejich charakteristik s určitým dětským věkem. Proces marketingového výzkumu, segmentace a umístění zboží na trhu, definice trhu. Řízení jakosti a fáze certifikace hraček.

Marketingový výzkum stavu a tendencí vývoje trhu s hračkami v zemi. Analýza spotřebitelských nemovitostí a sortiment zboží podniku "Smolensk hračky". Určete základní požadavky na kvalitu a bezpečnost výrobků.

Historie vzniku a vývoje hraček. Pedagogická hodnota hraček. Typy didaktických hraček: skládací, konstruktéry, zvukové a hudební, vývojové pohyby, technické. Hygienické požadavky na hračky. Dotazování kupujících.

Role hraček v duševním a tělesném vývoji dětí. Historie tvorby hraček. Analýza bezpečnosti a hygieny surovin. Pravidla pro označování, balení a přepravu výrobků. Struktura nákupního sortimentu hraček v obchodě "Dětský svět".

Hračky pro děti ze školky, předškolního a školního věku. Vliv hraček na pedagogické určení na komplexní vývoj dětí. Klasifikace hraček podle materiálu. Požadavky na kvalitu zboží, balení, značení a skladování hraček.

Organoleptické hodnocení kvality hraček prodávaných v obchodě. Studium poptávky zákazníků. Suroviny, sortiment, klasifikace a spotřebitelské vlastnosti zboží. Struktura hraček podle výrobce, věku a pedagogického účelu.

Sortiment, klasifikace, suroviny a spotřebitelské vlastnosti hraček; faktory, které ovlivňují kvalitu, vady zboží. Analýza struktury sortimentu hraček prodávaných v obchodě "Barbie World", organoleptické hodnocení kvality, konkurenceschopnost.

Historický aspekt vývoje hraček pro batolata. Charakteristika etap marketingového výzkumu poptávky. Klasifikace moderního sortimentu hraček. Moderní metody vědy a marketingu zboží v obchodě "Karapuz".

Charakteristika elektromagnetického pole. Napájecí vedení. Zapojení. Domácí elektrotechnika. Klasifikace hraček podle věkových dětí pro pedagogické účely podle materiálu. Požadavky na kvalitu, balení, značení a skladování hraček.

Historie hraček, jejich spotřebitelských vlastností. Požadavky na kvalitu, suroviny, balení, značení, skladování hraček, pořadí kontroly jejich kvality. Komparativní komoditní charakteristiky podskupiny hraček na příkladu obchodu "Little Country".