Podnikatelský plán kavárny

Dlouho jsme si mohli všimnout, že se otevřou všechny nové gastronomické provozy, ať už jsou to kavárny nebo restaurace. Podle statistik je mnoho z nich uzavřeno v prvním roce existence.

Důvody mohou být různé. Tato a nekvalitní služby a špatná správa. Proto je důležité ve fázi plánování vypracovat podnikatelský plán, aby se tento případ zodpovědně zodpověděl. Budeme učinit finanční plán, nejprve však budeme analyzovat vlastnosti obsažené v tomto dokumentu.

Popis projektu

V popis projektu Podnikatelský plán uvádí:

 • typ kavárny, její umístění, adresa;
 • prostor místností, počet míst;
 • je třeba zakoupit úplný seznam zařízení a inventáře;
 • personálu. Při provádění činností v jedné směně budou potřebovat: administrátor, kuchař, číšník, čistič. Se měnícím se počtem jednotek personálu se zvýší dvakrát.

Pokud je vypracován podnikatelský plán, který by získal grant, je třeba vzít v úvahu význam a přínosy pro obyvatelstvo, socioekonomické ukazatele a možnost uspořádání nových pracovních míst.

Při sestavování plánu pro investory je důležité provést přesné odhady nákladů, výnosů, ziskovosti a doby návratnosti projektu. Soukromí investoři se zajímají především o tyto komponenty.

Analýza trhu a výběr typu kavárny

Při přípravě na otevření, analýzy trhu a hospodářské soutěže. Pomůže určit, jaký typ kavárny bude v určitém městě nebo okrese požadován.

V tomto případě, definovat:

 • životní úroveň a příjmy obyvatelstva;
 • počet obyvatel (poměr mládeže, schopné populace a starší osoby);
 • rozdělení kaváren do kategorií;
 • umístění těchto zařízení;
 • poptávku po službách tohoto druhu.

Dalším krokem bude analýza činnosti konkurentů. Poté, co byly zjištěny chyby v činnostech konkurentů, je nejdůležitější nedovolit, aby se objevili jako doma. Je důležité udělat "zkroucení".

Jsou určeny náklady na otevření kavárny typu instituce. K dnešnímu dni jsou považovány za relevantní a v poptávce:

 • dětská kavárna;
 • internetová kavárna;
 • anti kavárna;
 • sushi bary;
 • palačinka.

Vlastnosti různých typů kaváren a příklady jejich otevření jsou diskutovány v následujícím videu:

Úspěch kavárny závisí převážně na její gramotnosti místa. Zaměřte se na široké publikum, abyste se starali o zařízení v rušné, hustě osídlené oblasti. Takže mega-populární internetové kavárny a anti-kavárny dnes je nepravděpodobné, že je ve vysoké poptávce ve městech s malou populací, oni jsou nejvíce populární v megacities.

Důležité zásady jsou:

 • pohodlné přístupové cesty a parkoviště;
 • nález "v dohledu", v blízkosti vlakových nádraží, autobusových zastávek, nákupních center.

Otevření například dětské nebo dětské kavárny se doporučuje, aby se o ni postarali v centru města, v parku, poblíž zábavních klubů, v ústavu apod. Proto bude cena nájemného vyšší o řádu.

Poskytování takových služeb, jako je obchodní oběd, bude více poptávka v blízkosti obchodních center.

Vývoj menu

Pro práci je třeba rozvinout nabídku kavárny. Je žádoucí připravit obvyklé každodenní a slavnostní (banket).

Přiláká návštěvníky do instituce nejen kvalitu vařených pokrmů, ale i jejich jména. Doporučuje se vyhýbat se banálním jménům. Některé je možné představit originality a v popisu a jménu pokrmů.

Při vytváření nabídky je důležité v této fázi určit, kde přesně budou zakoupeny produkty pro jejich přípravu vyberte odpovědné dodavatele.

Finanční plán

Takže například můžete určit výši přibližné investice, zisku a vypočítat ziskovost.

Účel: otevření dětské kavárny.

Popis projektu. Bylo rozhodnuto otevřít dětskou kavárnu pro 50 míst v živém Kazanosu s průměrnou kontrolou 500 rublů na osobu. Kromě haly budou k dispozici společenské místnosti a kuchyně.

Cílové publikum: děti, matky nebo babičky, páry s dětmi.

Rozvrh práce: od 9:00 do 21:00.

Analýza trhu: Místnost pod kavárnou je vybrána v blízkosti místa odpočinku - parku. V tomto okrese města jsou stravovací zařízení, ale mezi nimi nejsou dětská kavárna.

Konkurenční výhody před ostatními institucemi: přítomnost jasného designu, systém slev pro pravidelné návštěvníky, zábavní program pro děti.

Marketingová politika. V první fázi se plánuje realizace reklamní kampaně. Další atrakcí klientů spočívá v reklamě v sociálních sítích a distribuci letáků.

Zařízení. Vstupte do smluv o dodávkách výrobních zařízení a nábytku:

 1. chladnička - 2 ks.
 2. kuchyňské stoly - 5 kusů.
 3. plynový sporák - 1 ks.
 4. stoly a židle pro návštěvníky (12 stolů a 48 židlí).
 5. závěs.
 6. mikrovlnná trouba.
 7. odšťavňovač.

Zaměstnanci. V počáteční fázi se plánuje najat: správce, 2 kuchaři, 4 číšníci, 2 čističe. Účetní služby budou provádět účetní na volné noze.

Výpočet zisku a nákladů

Náklady na otevření bude:

 1. Pronájem prostor - 25000 rub / měsíc.
 2. Oprava prostor - 150000 rublů.
 3. Získání dekorací pro designérské služby - 150 000 rublů.
 4. Reklamní kampaň - 20000 rub.
 5. Nákup nábytku a vybavení 350000 rub.
 6. Mzdy za měsíc - 180 000 rublů.
 7. Nákup potravin: 100000 rub.

Levná kavárna: otevření kavárny má vlastní prostředky. Je plánováno získat grant z Ministerstva hospodářství ve výši 200 000 rublů v rámci programu na podporu mladých podnikatelů.

Pro rovnoměrný provoz kavárny by průměrná kontrola měla činit nejméně 500-600 rublů. Pak zaplatit podnik bude moci za rok.

Tipy pro vytvoření takového podniku jsou uvedeny v tomto videu:

Marketingový plán

Přitáhnout návštěvníky pomůže chovat reklamní kampaň. Zde můžete použít jak bezplatné, tak placené metody.

Je žádoucí provádět takové kampaně nejen v počáteční fázi, ale také pravidelně.

Představme si některé způsoby realizace reklamní kampaně:

 1. plakáty;
 2. vizitky;
 3. reklama v rozhlase;
 4. výměna partnerů (například řidič taxíku může rozdávat vizitky mezi klienty výměnou za reklamu svých služeb zaměstnanci nové kavárny);
 5. vytvořte stránku v sociálních sítích a propagujte své služby tímto způsobem.

Je také důležité předpokládat doplňkové služby v ceníku kavárny. Provádění zábavných dětských párty, firemní večírky, svatby přinese další příjmy. Je dobré, jestliže pro tyto účely bude použita samostatná místnost připravená speciálně pro tyto oslavy.

Pořadí akcí k otevření této firmy

Pro organizaci podnikání je důležité vyřešit právní problémy i ve fázi:

 1. zaregistrovat se v daňové službě jako samostatný podnikatel nebo vytvořit LLC;
 2. zaregistrovat pokladnu;
 3. oznamovat penzijní fond;
 4. určit daňový systém;
 5. vypracovat nájemní smlouvu pro prostory (pokud je budova pronajata) nebo nákup a prodej, požární poplach;
 6. obdrží závěr a povolení od společnosti Gospozhnadzor (soulad místností s hygienickými a protipožárními předpisy;
 7. uzavírat smlouvy o dodávkách potravin.

Kdy výběr prostor je důležité věnovat pozornost:

 • náklady na pronájem;
 • uspořádání místnosti, stav;
 • počet vstupů a výstupů;
 • dostupnost zastávky veřejné dopravy, vzdálenost;
 • jak byl předpoklad použit dříve;
 • Je v souladu s normami požární a hygienické bezpečnosti.

Je žádoucí, aby si vybrali prostor pro kavárnu, aby upřednostňovali ty, které se nacházejí v přízemí.

Design kavárny je velmi důležité. Mělo by odrážet jeho název a odpovídat typu. V tomto případě je žádoucí obrátit se na profesionální floristy, návrháře. Neužívejte rozpočet, protože s kompetentním přístupem k návrhu instituce se všechny investice snadno vyplácejí.

Náklady na zařízení závisí na tom, jaké nádobí se plánuje připravit. Měly by být uvedeny v obchodním plánu. Musí existovat zařízení pro skladování potravin a jejich přípravu.

Například, klasická sada vybavení můžete pojmenovat:

 • řezné stoly;
 • mytí;
 • chladničky;
 • gril;
 • plynová nebo elektrická pec;
 • mraznička;
 • kuchyňské spotřebiče (masové mlýnky, směšovače, houčáky, směšovače atd.);
 • nádobí.

Tento seznam by měl obsahovat potřebný nábytek pro haly a pomocná zařízení, instalatérské práce, interiérové ​​předměty, lampy apod.).

Rovněž není zodpovědný za přístup k výběru zaměstnanců. Nespoléhejte se na to, že se časem všichni učí. Je lepší si najmout profesionály. Nekvalifikovaný hrubý personál, chutné jídlo připravené jednou a navždy zbavit návštěvníky kavárny.

Vytvoření kavárny není snadné a nákladné, ale s kompetentním přístupem se investované peníze mohou snadno vrátit zpět.

Úvod

Náš podnik se bude zabývat výrobou a prodejem produktů palačinek a souvisejících produktů. Výrobky budou vždy kvalitní a čerstvé. Na počátku se očekává malá poptávka po produktech, ale s ohledem na kvalitu a výbornou chuť výrobků, a po realizaci reklamní kampaně, můžeme očekávat přitažlivost nových návštěvníků. Výsledkem bude dosažení konstantní úrovně poptávky, tk. Naše výrobky naleznou svého stálého kupce.

Ve všední dny budou hlavními návštěvníky naší kavárny studenti, školáci, zaměstnanci různých organizací. O víkendech a svátcích se naše kavárna dokonale hodí k odpočinku s celou rodinou. Také v naší kavárně můžete oslavit nezapomenutelné pro vás a vaše přátele a známosti termíny a svátky.

Věříme, že naše kavárna bude úspěšná na spotřebitelském trhu, protože útulný interiér, příjemný personál a lahodné palačinky vytvoří nádhernou, nezapomenutelnou atmosféru a návštěvníci nás budou chtít navštívit víc než jednou.

Analýza trhu

K dnešnímu dni je problém stravování ve středních oblastech města poměrně naléhavý. To je obzvláště akutní, jelikož tento okres je správním, obchodním a kulturním centrem města. Najdeme zde většinu státních institucí, bank, kanceláří velkých a středních firem, velké obchodní podniky, vysoké školy, hotely, kulturní zařízení (divadla, parky, náměstí a další místa pro rekreaci občanů a návštěvníků). Stávající podniky veřejného stravování v tomto regionu mohou být podmíněně rozděleny do dvou typů: velké a malé podniky.

První patří restaurace a kavárny. Jejich charakteristickým znakem je vysoký servis a kvalita služeb. Druhou součástí jsou malé občerstvení a bary. Mohou být rozděleny do dvou typů:

drahé značkové restaurace a bary (například řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's), které se vyznačují vysokou kvalitou služeb a poměrně vysokými cenami v blízkosti velkých restauračních podniků.

malé občerstvení typu Pyrozhkov, které nabízejí levné i když, ale ne vždy, kvalita výrobků, a tyto společnosti omezený sortiment výrobků, které je způsobeno malou velikostí prostor obývaných nich.

Na tomto základě lze dojít k závěru, že cateringové firmy, ve městě, které působí v centru nemohou plně uspokojit stávající poptávky na trhu, a tam je skutečná potřeba kavárně s širokou škálou výrobků, vysokou úrovní služeb a kvality služeb a poměrně vysoké ceny. Významné sezónní výkyvy v poptávce se nepředpokládá, protože ve všední dny jsou hlavními spotřebiteli lidí, kteří pracují v okolních budovách, stejně jako žáci a studenti, a ve večerních hodinách ao víkendech - lidí, kteří přicházejí z jiných oblastí na kulturní aktivity a hosty. Cenová politika je zaměřena na spotřebitele s průměrnou úrovní příjmů.

Vzhledem k tomu, že vnější a vnitřní prostředí kavárny se mění pod vlivem různých faktorů, je nutné identifikovat omezení, silné a slabé stránky naší kavárny.

Silné stránky: moderní vybavení, výhodná geografická poloha, vysoce kvalitní výrobky, rychlá obsluha, individuální přístup k zákazníkovi.

Slabé stránky: nedostatečná manažerská zkušenost, nevytvářený obraz kavárny, malý počáteční sortiment nabízených produktů.

Příležitosti: zavedení doplňkových služeb, přilákání investorů, stálí dodavatelé.

Hrozby: nepříznivé demografické změny, rostoucí inflace, pokles celkové kupní síly, nepříznivá daňová politika.

Vzhledem k tomu, že v této oblasti neexistují žádné provozovny veřejného stravování této úrovně a výklenky, na které bude kavárna orientována, jsou prakticky zdarma, neočekává se žádná vážná konkurence.

Analýza trhu restauračních a kavárenských služeb v Rusku v letech 2010-2014, prognóza pro roky 2015-2019

Podle BusinesStat se v letech 2010-2014 počet návštěvníků restaurací a kaváren v Rusku zvýšil o 3,4% na 107,5 milionu lidí. V roce 2014 došlo k poklesu ukazatele oproti předchozímu období kvůli zhoršující se ekonomické situaci v zemi - lidé začali šetřit návštěvou restaurací a kaváren.

V letech 2010-2014 vzrostla průměrná kontrola návštěvy restaurací a kaváren o 61,4% na 805,7 rublů. Nejvyšší cenová hladina byla pozorována v segmentu labužníky - 2263,8 rublů na konci roku 2014 Navíc k růstu cen potravin, dokonce i domácí produkce, zvýšení průměrné jízdenky zasáhl výrazný nárůst obchodní hodnoty nemovitosti a změny v postupu při výpočtu daně z majetku organizace stravování.

V letech 2010-2014 vzrostla hodnota trhu restaurací a kaváren o 74,1% a dosáhla 727,8 miliard rublů. Růst tržního obratu je způsoben zejména růstem průměrné kontroly způsobené nárůstem nákladů na nákup potravin, pronájmu prostorů a placení daní.

Zvýšení tržní hodnoty trhu bude pokračovat v průměru v letech 2015-2019 o 11,6% ročně. V roce 2019 dosáhne číslo 1261 miliard rublů. Nicméně, v 2015-2016 se tempo růstu bude částečně kompenzováno snížením průměrné doby zdržení kuřáků v organizacích veřejného stravování, a to zejména v zimě a mimo sezónu. Za méně času návštěvníci provádějí méně objednávek na jídlo a alkohol.

Normalizace situace na trhu se očekává od roku 2017, kdy si návštěvníci "zvyknou" na nové ceny a zákaz kouření a náklady na nájemné se sníží v důsledku snížení poptávky po komerčních nemovitostech.

Každoročně společnost BusinesStat vydává řadu recenzí trhu s veřejným stravováním v Rusku:

 • Analýza trhu restaurací a kaváren
 • Analýza trhu služeb barů
 • Analýza trhu služeb jídelny v podnicích a institucích

"Analýza trhu restauračních a kavárenských služeb v Rusku v letech 2010-2014, předpověď na rok 2015-2019" obsahuje nejdůležitější údaje potřebné pro pochopení současných tržních podmínek a posouzení vyhlídek na vývoj trhu. Přehled ukazuje statistiky restaurací a kaváren, zaměstnanců, návštěvníků, indikované průměrné kontroly, přírodní a nákladové objemy trhu, finanční a investiční ukazatele průmyslu, profily průmyslových podniků.

Údaje v přehledu jsou podrobně rozděleny podle odvětví trhu:

 • Rychlé občerstvení
 • Rychle příležitostné
 • Příležitostná jídla
 • Dobré jídlo

Přehled poskytuje hodnocení podnikům v odvětví "Činnost restaurací a kaváren". Hodnocení vychází z jednotlivých právnických osob. Kromě toho jsou prezentovány podrobné profily deseti předních podniků tohoto odvětví. Hodnocení a profily zohledňují právnické osoby, informace o nich jsou obsaženy v databázích Federální státní statistické služby.

V přehledu jsou informace podrobně rozděleny podle oblasti.

Zdrojem informací pro hodnocení byly subjekty státní správy a výzkumné organizace:

 • Federální státní statistická služba Ruska (Rosstat)
 • Ministerstvo hospodářského rozvoje Ruské federace
 • RF Ministerstvo financí
 • Ústav sociálních a ekonomických problémů obyvatel Ruské akademie věd
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu Ruské federace
 • Federální daňová služba Ruské federace

STAV RUSKÉ EKONOMIKY

 • Základní parametry ruské ekonomiky
 • Výsledky přistoupení Ruska k celní unii
 • Výsledky přistoupení Ruska k WTO
 • Výhledy ruské ekonomiky

INFRASTRUKTURA SEKTORU

 • Podniky
 • Plocha sálu a počet servisních míst
 • Zaměstnanci

HODNOCENÍ PROVOZOVATELŮ PRŮMYSLU

 • Hodnocení restauračních řetězců
 • Hodnocení právnických osob v odvětví podle finančních ukazatelů

NÁVŠTĚVNÍCI

 • Počet návštěvníků
 • Průměrné návštěvy
 • Průměrné roční náklady

Počet návštěv

 • Počet návštěv
 • Sektory trhu

VOLNÝ NÁKLAD PRODEJE

 • Objem prodejních nákladů
 • Sektory trhu
 • Tržby ve veřejném stravování
 • Finanční výsledky odvětví
 • Investiční přitažlivost průmyslu

MIDDLE CHECK

PROFILY PRŮMYSLOVÝCH OPERÁTORŮ

 • Údaje o registraci společnosti
 • Řízení organizace
 • Hlavní účastníci organizace
 • Rozvaha podniku ve formě č. 1
 • Výkaz zisku a ztráty podniku ve formuláři č. 2 (za vykazované období)
 • Hlavní finanční ukazatele podniku

ZPRÁVA OBSAHUJE 53 TABULEK

Tabulka 1. Nominální a reálný HDP, RF, 2010-2019 (bilióny rublů)

Tabulka 2. Reálný HDP a index reálného fyzického objemu HDP, RF, 2010-2019 (bilióny rublů,%)

Tabulka 3. Investice do fixních aktiv v důsledku všech zdrojů financování, RF, 2010-2019 (bilióny rublů,%)

Tabulka 4. Vývoz a dovoz, obchodní bilance, RF, 2010-2019 (miliardy dolarů)

Tabulka 5. Průměrná roční míra dolaru vůči rublu, RF, 2010-2019 (rubla za dolar,%)

Tabulka 6. Index spotřebitelských cen (inflace) a index cen výrobců, RF, 2010-2019 (% z předchozího roku)

Tabulka 7. Velikost obyvatel včetně migrantů, RF, 2010-2019 (v milionech osob)

Tabulka 8. Reálný disponibilní příjem obyvatelstva, RF, 2010-2019 (% z předchozího roku)

Tabulka 9. Počet restaurací a kaváren, Rusko, 2010-2014 (v tisících)

Tabulka 10. Počet restaurací a kaváren podle vlastnictví, Rusko, 2014 (tis.)

Tabulka 11. Plocha sálu restaurací a kaváren, Rusko, 2010-2014 (tis. M2)

Tabulka 12. Průměrná podlahová plocha restaurace nebo kavárny, Rusko, 2010-2014 (m2)

Tabulka 13. Počet míst obsluhování restaurací a kaváren, Rusko, 2010-2014 (tisíce míst)

Tabulka 14. Průměrný počet míst k obsluze restaurace nebo kavárny, Rusko, 2010-2014 (místa)

Tabulka 15. Pracovní zdroje podniků průmyslu, Rusko, 2014 (tis. Osob)

Tabulka 16. Pracovní zdroje podniků průmyslu podle regionů Ruské federace, 2014 (lidé)

Tabulka 17. Fond časově rozlišených mezd a průměrný plat zaměstnance průmyslových podniků, Rusko, 2014 (miliardy rublů, tisíc rublů ročně)

Tabulka 18. Průměrná mzda zaměstnanců podniků v odvětví podle regionů Ruské federace, 2010-2014 (tis. Rublů ročně)

Tabulka 19. Hodnocení restauračních řetězců podle počtu poboček, Rusko, 2014

Tabulka 20. Hodnocení podniků v odvětví podle tržeb (čistého) z prodeje, Rusko, 2013 (v milionech rublů)

Tabulka 21. Hodnocení podniků v odvětví podle zisku z prodeje, Rusko, 2013 (v milionech rublů)

Tabulka 22. Hodnocení podniků v odvětví fixními aktivy, Rusko, 2013 (v milionech rublů)

Tabulka 23. Hodnocení podniků v průmyslu za cenu prodaného zboží, výrobků, stavebních prací, služeb, Ruska, 2013 (v milionech rublů)

Tabulka 24. Počet návštěvníků restaurací a kaváren, Rusko, 2010-2014 (miliony lidí)

Tabulka 25. Prognóza počtu návštěvníků restaurací a kaváren, Rusko, 2015-2019 (milion lidí)

Tabulka 26. Průměrný počet návštěv na spotřebitele, Rusko, 2010-2014 (počet návštěv za rok)

Tabulka 27. Předpověď průměrného počtu návštěv na spotřebitele, Rusko, 2015-2019 (počet návštěv za rok)

Tabulka 28. Průměrné roční náklady spotřebitelů na restaurace a kavárny, Rusko, 2010-2014 (tis. Rublů ročně)

Tabulka 29. Předpověď průměrných ročních spotřebitelských nákladů v restauracích a kavárnách, Rusko, 2015-2019 (v tisících rublů ročně)

Tabulka 30. Počet návštěv, Rusko, 2010-2014 (milion návštěv)

Tabulka 31. Prognóza počtu návštěv, Rusko, 2015-2019 (milion návštěv)

Tabulka 32. Počet návštěv podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, výborné stravování, Rusko, 2010-2014 (milion návštěv)

Tabulka 33. Předpověď počtu návštěv podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, výborné jídlo, Rusko, 2015-2019 (milion návštěv)

Tabulka 34. Objem nákladů na prodej restaurací a kaváren, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 35. Předpověď hodnoty prodejů restaurací a kaváren, Rusko, 2015-2019 (miliardy rublů)

Tabulka 36. Objem nákladů na prodej restaurací a kaváren podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, výborné stravování, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 37. Předpověď hodnoty prodejů restaurací a kaváren podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, vynikající jídlo, Rusko, 2015-2019 (miliardy rublů)

Tabulka 38. Tržby ve veřejném stravování, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 39. Obrat veřejných stravování podle regionů Ruské federace, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 40. Příjmy (čisté) z prodeje, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 41. Výnosy (čisté) z prodeje průmyslu podle regionů Ruské federace 2010-2014 (v milionech rublů)

Tabulka 42. Obchodní a administrativní náklady, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 43. Obchodní a administrativní výdaje podle regionů Ruské federace, 2010-2014 (v milionech rublů)

Tabulka 44. Náklady na výrobu, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 45. Náklady na výrobu podle regionů Ruské federace, 2010-2014 (v milionech rublů)

Tabulka 46. Hrubý zisk z prodeje, Rusko, 2010-2014 (miliardy rublů)

Tabulka 47. Hrubý zisk podle regionů Ruské federace, 2010-2014 (v milionech rublů)

Tabulka 48. Ukazatele investiční atraktivity průmyslu, Rusko, 2010-2014

Tabulka 49. Struktura investic v průmyslu, Rusko, 2010-2014 (v milionech rublů)

Tabulka 50. Průměrná kontrola návštěvy restaurace nebo kavárny, Rusko, 2010-2014 (rub)

Tabulka 51. Prognóza průměrné kontroly návštěvy restaurace nebo kavárny, Rusko, 2015-2019 (rub)

Tabulka 52. Průměrná kontrola návštěv restaurací a kaváren podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, vynikající jídlo, Rusko, 2010-2014 (rub)

Tabulka 53. Prognóza průměrné kontroly pro návštěvy restaurací a kaváren podle tržních sektorů: rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, příležitostná jídla, vynikající jídlo, Rusko, 2015-2019 (rub)

Jak analyzovat trh před otevřením kavárny

Realizace restaurace je mnohem komplikovanější než se zdá na první pohled. Aby bylo možné analyzovat trh, je v zásadě nutné se zabývat touto činností, stanovit cíle a teprve pak provést obecnou analýzu.

S výběrem materiálu pro tento článek nám pomáhala Victoria Reiniková, odborná poradkyně v oblasti restaurací z Bureau Business Ideas.

Kde začít

Nejprve odpovězte na jednu otázku: na co ji potřebujete? Můžete zvolit dva typy odpovědí, jiní nějakým způsobem vedou k jednomu z nich:

investovat do ziskových obchodů;

realizujte svůj sen a vydělávejte, užívejte si proces.

Pokud si vyberete některou z těchto možností, události se vyvíjejí téměř stejně, ale přístup k úkolům se bude lišit.

V každém případě, abyste mohli úspěšně a snadno vytvářet podnikání, musíte pochopit její produkt. Přinejmenším musíte rozhodnout o koncepci instituce.

Přemýšlejte o tom, jak to bude

Městská kavárna, cukrárna, pekařství, bar nebo hospoda, rodinná restaurace, mexická restaurace, vodní dýmka?

Zatímco hledáte svůj formát, stojí za to propagovat všechny úspěšné a neúspěšné projekty různých formátů, abyste se pokoušeli zjistit, co to udělalo. Také každý formát má jisté požadavky na umístění, a pro některé musíte dokonce vybrat kuchaře nebo vytvořit menu.

Odrazte od hlavního produktu

Nyní stačí vytvořit složku na Pinterestu a shromáždit obrázky, které mohou předvést váš nápad. Za prvé, měli byste vyplnit složku s hlavním, "kotvou" produkt - ten, pro který hosté přijedou k vám.

Pokud máte například pekárnu, můžete se soustředit na velký sortiment domácího chleba nebo výrobků na bafání. Možná se rozhodnete pro vdolečky nebo koláče. Právě tento kotevní produkt určuje základní podmínky pro realizaci vašeho projektu.

To se projeví i v dalších problémech domácností, které vám pomohou porozumět vašemu místu na trhu a zjistit konkurenci.

Pokud se například rozhodnete, že máte pekárnu, můžete snadno sledovat problémy s odsavačem, větráním a potřebným elektrickým napájením. Po určení hlavního produktu můžete také vytvořit seznam zařízení, rozebrat celý proces přípravy s technologem a pak požádat o nesprávný výpočet výrobků a zařízení od dodavatelů. (Podrobnější plán otevření pekárny naleznete v samostatném článku "Jak otevřít pekárnu.")

Identifikujte s cílovým publikem

Poté, co jste se rozhodli, jaký druh UTS budete mít (jedinečný obchodní návrh), můžete začít analyzovat cílové publikum. Chcete-li pochopit, kdo bude mít přístup k vaší instituci, zkuste si představit vaši kavárnu, postavit skupinu lidí na všech stolech a přinést jim příkazy. A pak se pokuste odpovědět na hosty z různých skupin na jednoduché otázky:

Kde jste se o nás dozvěděli?

Proč jste přišel k nám?

Kdy přijdeš k nám znovu?

Co jiného bychom vám mohli nabídnout?

Kolik jste ochotni za to zaplatit?

Poslední otázka je oblíbená, protože podnikání nemůže být o penězích. Měli byste jasně pochopit, s jakými hosty chcete pracovat a pro koho je váš projekt vytvořen. Přemýšlejte o tom, jaké další služby využívají potenciální hosté, jaký životní styl vedou.

Když můžete odpovědět na tyto otázky o každém vašem imaginárním hostům, bude mnohem jednodušší pro vás analyzovat a plánovat vývoj projektu.

Vyberte návrh

Dále je vaším úkolem vybrat koncept návrhu. Jakékoli stylistické rozhodnutí diktuje jeho požadavky na pokoj, konkrétně z hledání místa závisí na analýze nejbližších konkurentů a na vašem úspěchu na trhu.

Například váš koncept nepřijme nízké stropy nebo nevidíte svůj projekt v suterénu, a tak dále. D. Pokud jste připravil krátký popis koncepce hlavního produktu a design, můžete přistoupit k analýze tržních oblastí pro realizaci tohoto plánu.

Začněte hledat pokoj

Při výběru místnosti se klademe větší důraz na jeho získání v nemovitosti, protože pronájmem v tomto podnikání je riskantní podnikání, zvláště pokud mluvíme o malém projektu. Samozřejmě, s omezenou investicí zůstává nájem jedinou možností. Při zvažování návrhů analyzujte nejen počet lidí, kteří projíždějí, ale celý okres jako celek.

Dalším krokem je porovnání místnosti s vybranou koncepcí (pokud jste nepostupovali na opačné straně - pokud je formát a koncept vybrány pro určitý pokoj). Často se stává, že najdete pokoj s nízkou cenou a vhodný pro jiné ukazatele, ale tento koncept neodpovídá. Poté se musíte rozhodnout, jak postupovat: pokuste se přizpůsobit koncept objektu, vytvořit nový nebo pokračovat v hledání.

Vyberte místo pro formát

Při výběru místnosti věnujte pozornost formám, které již fungují (úspěšné instituce ve vašem městě). Tráví čas, aby pochopili, jakým způsobem hosté jdou a co koupí. Nezapomeňte: Nebojte se konkurence.

Vliv trhu, živé místo, je dobrým znamením. Pokud je v místě, které jste si vybrali, spousta různých zařízení, znamená to, že hosté již existují, a proto je to rozeznatelné místo s dobrým provozem.

Analyzujte, které hosty přicházejí k vašim konkurentům a co chybí z tohoto publika. Je pravděpodobné, že na tomto místě nejsou všechny potřeby uzavřeny. Možná, že by bylo hezké otevřít malou rychlého občerstvení nebo burgernuyu, a pak kolem některých barech - výběr místa, kde si můžete zajít na pracovní oběd v odpoledních hodinách, nebo velmi omezené (jako pozice a přistávacích míst), nebo vůbec žádné.

Důležitý bod. Když vytvoříte koncept, popište všechny skupiny cílového publika a jejich chování. Poté, když již určíte své podmínky, analyzujte, zda není pro vás těžké přilákat takové lidi na toto místo.

Sledujte své konkurenty

Po potvrzení místa a koncepce postupujte podle analýzy kolegů a sousedů. Je lepší provést kontrolu nejpodrobněji: v takovém případě můžete vytvořit opravdu dobrý návrh.

Zjistěte sortiment nabídek a ceny svých sousedů. Při vytváření návrhu nebo jeho částečném kopírování pro podobné produkty zvážíte údaje srovnávací tabulky (jak výhodná bude pro náklady výrobků a personálu).

Zvažte také formáty podobné vašim, nejen ve zvolené oblasti, ale i ve městě. Vaši hosté mohou jít za vaším produktem nejen do blízkého zařízení. Pro kvalitní nabídku jsou hosté připraveni jít na druhý konec města, pokud to opravdu stojí za to. Nezapomeňte na podobný formát v jiné oblasti, ale zkontrolujte jeho silné a slabé stránky.

Podívejte se, na co vystupují konkurenti?

Dávejte pozor na doplňkové služby ke svým sousedům a kolegům.. Například, doručení, pronájem sálu, dětské pokoje, master classes, karaoke místnosti, atd. Velmi často se jedná o doplňkové služby poskytují podnikům větší ziskovosti.

Neexistuje žádný univerzální recept

Pokud budeme mluvit o tom, jak všechny stejné pro volbu samotnou koncepci, nebo jako většina podnikání start-up „které říká:“ naše odpověď - vše bude provedeno účinně a správně v dobré lokalitě. Existují formáty, které jsou diktovány trendy a mohou být úspěšné a zcela selhaly. Existují dokonce zastaralé postsovětské formáty, které podnikatelé nadále otvírají a překvapivě dokonce pracují a dosahují zisku. Je důležité vybrat nejen volné místo, ale i místo, kde budete pohodlně pracovat.

Některé statistiky

Nyní jsou nejpopulárnějšími formáty rychlé občerstvení, rychlé občerstvení a kavárny. Oni s jistotou vytlačují tradiční restaurace z trhu, berou množství, se zaměřením na segment nízké a střední ceny.

V zemích SNS je restaurace v restauracích považována za jednu z nejrizikovějších: vysoké náklady a konkurenci, spoustu byrokracie a podávání zpráv. Dokonce i v Evropě, kde je tato podnikatelská činnost mnohem stabilnější, je přibližně 45% všech projektů uzavřeno během prvních dvou let. Podle údajů Světové seznamu „Dun & Bradstreet“ restobiznesa bankrot zaujímají 4. místo v seznamu, hned za oblečením (včetně místních butiků), nábytku a Photoshop.

A přesto, podle restaurátorů, tento podnik zůstává jedním z nejvíce lákavých. Dobrá restaurace denně přináší skutečné peníze a ziskovost není nižší než maloobchodní prodej a dokonce i prodej cigaret a alkoholu (oba mohou být prodávány v instituci).

Stav trhu s cateringem na Ukrajině

Po krizi v letech 2014-2015, kdy majitelé stanovili ceny v cizí měně a mnozí prostě zjistili, že je nerentabilní udržet instituci, trh nakonec začal oživovat. V té době to bylo prostě nerealistické indexovat nabídku, restaurace byly prázdné a pouze zařízení luxusního segmentu si mohli dovolit zvýšit ceny a zároveň udržet publikum.

Od roku 2016 se začal nový boom při otevření institucí malého formátu, což je zvláště patrné v hlavním městě. Nejen začátečníci, ale i zkušení restaurátoři se přestali bát investovat, protože trh se stal předvídatelnějším. Mnoho majitelů nemovitostí si uvědomilo, že je lepší dostat se o něco méně než držet prázdný pokoj a vůbec nevydělávat. Asi čtvrtina z nich dokonce zaznamenané ceny v hřivny, nebo začal pronajmout prostory pro pevnou procentní podíl příjmů instituce.

Například ve stejném Kyjevě může být otevřena malá instituce v prostoru pro spaní, která investuje od 50 000 dolarů, a v regionech - od 20 000. Tento trend pokračoval i v roce 2017. Podle analytika "Consulting Consulting", ukrajinský trh může růst o polovinu, na úroveň před krizí 2013. A to se nemůže radovat.

V roce 2018 však pro ty, kteří sní o tom, že otevírají své instituce, se všechno stane trochu komplikovanějším a nestojí za čekání na stejné zvýšení nových koncepčních míst. Restaurátoři (zejména metropolitní) začali čelit omezení volných prostor vhodných pro takové podnikání. Nejvhodnější prostory v centru a v blízkosti stanic metra v mikrodistinách jsou již obsazeny.

Prognózy trhu s restaurací

Budou zahájeny pouze jednotlivé koncepce a je velmi pravděpodobné, že je určena pro rozvoj sítí a malých formátů. Průměrná kontrola v zařízeních bude 200-350 UAH pro Kyjev a 150-250 UAH pro regiony - to je tolik ochotné strávit střední třídě na jídlo jeden nebo dvakrát týdně.

Pokud jste přemýšleli o otevření instituce pro franšízu jako o méně riskantní a stabilní variantě, doporučujeme vám přečíst si náš samostatný článek "Jak otevřít instituci pro franšízu". kde také říkáme, jak automatizovat franchisingovou kavárnu.

Další tip

Nejdůležitější věcí v restauraci je marketing, management a produkt. Studie každé kategorie bude trvat značné množství času, než začnete analyzovat trh a zahajovat svůj projekt. S podrobnou analýzou a plánováním bude vaše hypotéza garantována na 80%.

Přehled trhu s veřejným stravováním

Zaměřujeme-li se na mezinárodní ukazatele, kapacitu domácího stravovacího trhu, můžeme usoudit, že dosavadní trh není nasycen a má všechny vyhlídky na růst.

Podle definice GOST R 50647-2010, stravování - je „nezávislý sektor ekonomiky, který se skládá z podniků různých forem vlastnictví a struktury řízení, organizující síle obyvatelstva, stejně jako výroba a prodej hotových výrobků a polotovarů, jako je stravování společnosti, tak a mimo ni, s možností poskytovat širokou škálu služeb pro volný čas a další doplňkové služby. "

Jak lze vidět z definice, na trhu s jídly má dva hlavní typy služeb - stravování a volnočasové aktivity. Segmentace trhu může být na těchto parametrech, stejně jako řada dalších.

Segmentace trhu s veřejným stravováním

Pro dnešní dne v různých zdrojích je možné uspokojit váhu variant segmentace trhu s veřejným stravováním. V tomto článku navrhujeme vlastní variantu založenou na rozdělení trhu na dva hlavní segmenty, jak je uvedeno v části 1 (v závislosti na dominantním formátu):

Napájení

Restaurace s neformálním jídlem - obvykle restaurace středního cenového segmentu bez výrazných témat; jsou zpravidla vybrány na základě zásady geografické blízkosti

Kavárny - jsou vybírány na principu geografické blízkosti, aby mohli mít nějaký skus nebo trávit čas v očekávání něčeho (filmové setkání, setkání atd.).

Jídelna - zařízení s plnou nebo částečnou samoobsluhou orientovanou na demokratické ceny s relativně nízkou kvalitou potravin; Zpravidla se vytvářejí v podnicích nebo v obchodních klastrech pro obsluhu zaměstnanců podniků

Rychlé občerstvení - stravovací zařízení zaměřená na rychlou obsluhu návštěvníka se obvykle vyznačují demokratickými cenami

Uliční jídlo - "pouliční jídlo", zaměřené na rychlý servis za nízkou cenovou hladinu

Aktivity pro volný čas

Jemné jídelní restaurace jsou špičkové restaurace nabízející útulnou atmosféru, vysokou kvalitu služeb a exkluzivní menu. obvykle geografická blízkost nezáleží na zákaznících, rozhodnutí o návštěvě se provádí na základě dodržování kuchyně instituce, jejího statutu atd. Obecně platí, že v takových institucích lidé stráví mnohem více času než v časopisech v restauracích

Tematické kavárny, bary a hospůdky jsou instituce s určitým tématem, často bez rozsáhlého menu, ale nabízejí hostům útulnou atmosféru, exkluzivní menu a dobré služby

Smíšené

Kavárny, cukrárny - zařízení s útulnou atmosférou, nenabízejí široký výběr jídel, ale zaměřují se na úzkou nabídku produktů; jsou obvykle vybrány podle principu geografické blízkosti, nicméně doba pobytu hostů je obvykle delší než v běžné kavárně

Rozpočtový segment síťových institucí - například japonské restaurace nabízející demokratické ceny, které přitahují firmy mladým lidem

Přehled trhu s veřejným stravováním

Podle odborníků byla v roce 2015 nejobtížnější pro průmysl v posledních letech. Hlavními faktory ovlivnění byly: pokles spotřebitelské aktivity v důsledku poklesu reálných příjmů obyvatelstva a také potravinového embarga, které vedlo k vyšším cenám ak poklesu ziskovosti mnoha provozoven.

Do konce roku 2015 se obrat veřejného stravování v Rusku snížil o 5,5% oproti předchozímu roku.

Graf 1. Dynamika obratu na trhu s cateringem v letech 2006 - 2016, miliard rublů,% (dané společností Alfa-Bank a RBC)

Největší pokles zaznamenaly restaurace středního cenového segmentu - 12,4%. Obrat tohoto segmentu do konce roku 2015 činil 396 miliard rublů. Tento segment byl nejvíce ovlivněn kontraktačními transakcemi - omezením dovozu potravin, v důsledku čehož ceny pro mnohé z nich výrazně vzrostly. V důsledku toho - přechod na produkty domácích výrobců, změna v nabídce, zvýšení cen pokrmů. Kromě toho ekonomická krize nepříznivě zasáhla střední třídu, která byla hlavním cílovým publikem v neformálních restauracích - lidé začali šetřit, jíst méně z domova.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V tomto kontextu je jedním z hlavních trendů na trhu posun poptávky z segmentu průměrné ceny do segmentu rozpočtu, zejména do zařízení rychlého občerstvení. Tento trend zaznamenává řada odborníků a účastníků trhu. Bylo to rychlé občerstvení, které se stalo jediným segmentem trhu, který rostl na pozadí nepříznivé hospodářské situace. V roce 2015 dosáhl růst v reálných hodnotách 5,2%. RBC.research odhaduje objem trhu stacionárních restaurací rychlého občerstvení na 198 miliard rublů.

Restaurace s jemným jídelním segmentem (vysoký cenový segment) vykazovala také vysokou stabilitu v krizových podmínkách. Zde pokles v roce 2015 bylo pouze 0,2%, z důvodu, zdá se, že k vysoké věrnosti publika, stejně jako dostupnost přidanou hodnotu - lidé nejen považován za tyto instituce, a to nejen jako místo pro splnění základních nutričních potřeb, ale také jako potvrzení o společenském postavení, místo pro obchodní jednání atd. Navíc příjmy poskytované části obyvatelstva klesly výrazně nižší než příjmy střední třídy.

Nejvíce postižené zařízení segmentu pouličního jídla - pokles o 5,5%. Důvodem je méně spontánní nákupy obyvatelstva; rozhodnutí o návštěvě stravovacího zařízení se začalo brát více záměrně = zpravidla ve prospěch rozpočtových restaurací, restaurací rychlého občerstvení a jídelen.

Nicméně, segment jídelních jídel trpěl poměrně hodně kvůli vzniku velkého množství rozpočtu restaurací nabízejících různé combo menu a obchodní obědy za přijatelné ceny. Zejména se jedná o síťové restaurace, které mají možnost snížit náklady na jídlo kvůli nízkým nákupním cenám velkých objemů. Navíc formát jídelních míst je kvůli nízkému stavu stále méně populární. Obrat v tomto segmentu klesl o 3,8%.

Všechny uvedené změny na trhu naznačují jeho demokratizaci - podíl rozpočtových institucí včetně rychlého občerstvení na celkovém objemu trhu se neustále zvyšuje. V roce 2015 se zvýšil o 3,3% a dosáhl 21,0% a od května 2016 již 21,8%. Růst struktury trhu rovněž ukazuje projekty síťových restaurací. Rovněž se vyznačují demokratickou cenou a relativně nízkou úrovní nákladů.

Vedle hospodářských a sociálních problémů měla vládní regulace negativní dopad i na trh. V roce 2016, ve všech stravovacích zařízeních bylo zavedeno pravidlo o povinném EGAIS připojeného k systému (Jednotného státního automatizovaný informační systém výroby a obratu lihu a alkoholických výrobků). Podle regulátoru pořadí (FS PAP), „organizace zabývající v oblasti maloobchodního prodeje alkoholických nápojů v městských oblastech se musí zaregistrovat u EGAIS informace týkající se potvrzení o nákupu alkoholu z 01.01.2016,“ ale „pokud jde o maloobchodní prodej. - z 01.07.2016“

Podle názoru účastníků trhu budou mít náklady na zavedení systému EGAIS extrémně nepříznivý dopad na ziskovost mnoha podniků, čímž se zvýší negativní vliv růstu cen a pokles návštěvnosti.

Nicméně skutečná situace byla mírně lepší než očekávání odborníků, předpovídající pokles obratu o 6,3%, zatímco skutečný pokles byl 5,5%. Odborníci se také domnívají, že trh dosud nedosáhl, ale dosud se víceméně stabilizoval a přizpůsobil se krizi. Můžeme mluvit o obnově, pouze pokud se celková ekonomická situace v zemi zlepší, důvěra spotřebitelů roste.

Analýza trhu

Analýza budoucího trhu je jednou z nejdůležitějších etap při přípravě obchodních plánů a pro tuto práci nelze ušetřit peníze, energii ani čas.

Problém stravování v některých částech města je dosud velmi naléhavý. To je obzvláště akutní ve vzdálené části města, kde se nachází mnoho podniků a institucí. Kromě toho ve městě neexistují žádné instituce tohoto typu.

Stávající podniky veřejného stravování v tomto regionu mohou být podmíněně rozděleny do dvou typů: velké a malé podniky zásobování potravinami.

První patří snack bary a kavárny. Jejich charakteristickým rysem je to velmi vysokou úrovní služeb a kvality služeb na poměrně běžné ceny, v průměru jídlo stojí asi 150-250 rublů a více, což znamená, že jsou zaměřeny na lidi, kteří pracují v této oblasti, ale kvalita nádobí není příliš vysoká, ale je to kvůli velké poptávce po tomto produktu v době oběda (od 12:00 do 15:00) jsou velké fronty, v této souvislosti kupující prostě nečinnosti v souladu na jejich oběd čas.

Druhou součástí jsou bary a kavárny typu restaurace. Drahé tyče, které se vyznačují bílou kvalitou služeb a dostatečně vysokými cenami v blízkosti velkých restauračních podniků.

Charakteristickým znakem je omezený sortiment výrobků a nedostatek rodinných kavárních služeb, které poskytují služby specificky pro rodiny a populaci s dětmi. Také se v každém z těchto typů míst stravování prodává alkohol a tabákové výrobky, což negativně ovlivňuje děti. Kromě toho je režim provozu těchto zařízení orientován hlavně v noci (od 18:00 do 03:00).

Na tomto základě lze dojít k závěru, že proud v gastronomických podnicích nemohou plně uspokojit stávající poptávky na trhu je skutečná potřeba v kavárně jako širokou škálu produktů a připravují restaurace typu nádobí se vyznačují vysokou kvalitou služeb služeb a nízkých cen, jakož i s obsluhou obyvatelstva s dětmi a mladistvými, a také s organizovaným doručením jídel městským podnikům.

Kavárna plánuje obsadit svůj výklenek, který je charakterizován následujícími ukazateli:

cílová skupina spotřebitelů - kontingent mládeže a středně vysokými příjmy a podprůměrný (školy), zaměstnanci daňové kontroly Bodaibo s průměrnými příjmy a nadprůměrné, vysoká;

spotřebitelům jsou nabízeny pouze vysoce kvalitní služby, vysoká kvalita služeb je poskytována, neustále doplňována a měněna s ohledem na žádost spotřebitele;

v kavárně je také plánováno uspořádání různých mistrovských kurzů ve vaření, pořádání oslav, tématických párů;

dostupnost přístupu k internetu prostřednictvím WiFi.

Tabulka 3.1 uvádí textovou analýzu hlavních konkurentů.

Otevřeme vlastní kavárnu (příklad podnikatelského záměru s výpočty výdajů a ziskovosti)

Otevření kavárny je skvělý způsob, jak začít podnikat.

Takové projekty obvykle zpomalují a z dlouhodobého hlediska přinášejí velký zisk.

Proto se na každém kroku objevují všechny druhy kaváren, pizzerie, coworking center, kavárny.

Interiér a kavárna

Zjistíme, jaké kroky máme podniknout k otevření kavárny, aby se stala populární. Jak otevřít kavárnu? Udělejme přibližný obchodní plán, nejprve však porozumíme specifikám tohoto směru.

Proč kavárna

Zajímavý koncept kavárny

V Rusku je segment stravování považován za zcela bezplatný, i přes poptávku po takovém podnikání.

To je způsobeno tím, že polovina zařízení je v průběhu roku uzavřena.

Vysvětlete, že situace může být spíše konkurenční, neúspěšná koncepce institucí nebo nekvalitní služby.

Proto je tak důležité udělat podnikatelský plán pro kavárnu. Ti, kteří se odpovědně přihlásili, úspěšně fungují na trhu.

Každá nová kavárna má své vlastní charakteristiky, které nepřetržitě přitahují návštěvníky, z nichž některé se stávají běžnými zákazníky.

Důvody, které takové podnikání vyžadují mezi novými podnikateli, jsou bohaté:

 • zvýšení blahobytu obyvatelstva;
 • aspirace na moderní způsob života;
 • schopnost komunikovat v uvolněném, pohodlném prostředí;
 • rozvoj kancelářských center a nákupních a zábavních komplexů, jejichž zaměstnanci potřebují jíst;
 • zájem o tematické instituce;
 • existenci milovníků kulinářských lahůdek, stejně jako bakalářů;
 • oslavy oslav.
na obsah ↑

Plánování jako základ úspěchu

Výběr jídel pro vaši kavárnu

Na začátku je důležité upřímně posoudit jejich silné stránky a schopnosti.

Konečně, aby bylo možné podávat lidi, bude nutné získat řadu povolení (IP, hygienicko-epidemiologická služba, hasiči).

Následně musí být přísně dodržovány všechny normy a normy. Při "položení nadace" je důležitý kompetentní a ohleduplný přístup, jinak se nelze vyhnout dodatečným nákladům.

Organizace kavárny by neměla být výsledkem včerejšího "pochopení" této myšlenky. Každé podnikání musí být počítáno s nejmenšími detaily!

Borscht jako jídlo pro vaši kavárnu

Toto je tajemství úspěšného podnikání. Výsledek se začíná vytvářet z plánování ukazatelů: rozpočet, objemy, načasování zahájení a realizace projektu.

Na těchto třech pilířích zůstává úspěch podniku zachován. Přemýšlet o tom, jakou částku jste ochotni investovat v kavárně, jak to bude fungovat a jak dlouho bude investice vyplatí?

Pokud jste schopni odpovědět na tyto a řadu souvisejících problémů, a navíc pochopit vztah mezi všemi procesy, pak váš projekt k otevření kavárny jistě přinese významný příjem.

Podívejme se podrobně na to, jaké otázky je třeba věnovat maximální pozornost.

Oprávnění a požadovaná dokumentace

Organizace kavárny vyžaduje povinné řešení takových právních otázek:

 • obchodní registrace;
 • volba daňového systému;
 • shromažďování dokumentů (nájemní smlouva, povolení k umístění do konkrétního pokoje provozovny stravování, výsledky lékařského vyšetření zaměstnanci);
 • vydávání licencí (pro provádění obchodních činností, prodej tabákových a alkoholických výrobků);
 • registrační pokladny;
 • uzavírání smluv o: sběru odpadků, odborné znalosti požáru, požární signalizace, alarmové tlačítko (ochrana), deratizace a dezinfekce, účetní podpora;
 • příjem závěru o SES (o souladu vybraných prostor se všemi hygienickými normami);
 • získání povolení k výkonu činností orgánů požární bezpečnosti;
 • podpisu smluv o dodávkách výrobků.

Nebudete se moci vyhnout dokumentární komponentě stejně, proto připojte všechny síly a připojení k vyřešení uvedených problémů.

Všechna pravidla pro stravovací zařízení ve vztahu k dodržování hygienických norem se odráží v ustanoveních „San Pin 2.3.6.1079-01“. Následovat je znamení úcty k klientům, kteří poskytují vaše příjmy.

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Analýza segmentu stravování je velmi důležitá. Pomůže vám zjistit, který typ kavárny je nejvíce žádaný a který z nich bude novinkou. Zpočátku je třeba definovat tyto parametry:

 • celkový počet obyvatel a podíl mladých lidí a lidí v produktivním věku v něm (představují hlavní kontingent);
 • průměrný příjem obyvatel;
 • rozdělení počtu kaváren do výklenků;
 • územní umístění institucí;
 • nabídka a poptávka po službách;
 • velikost průměrné kontroly.

Porovnáním všech těchto parametrů budete schopni porozumět trendům vlastněným na trhu, kompetentně budovat cenovou politiku, vytvářet menu a vybírat koncept instituce.

Vývěsní štítek kavárny v malém městě

Pak si prostudujte aktivity takových institucí ve vašem městě, analyzujte jejich výhody a nevýhody, cílové publikum.

Nedostatky, které konkurenti umožňují, jsou obzvláště důležité.

Snažte se jim vyhnout, zlepšit osvědčené postupy a dělat své nápady.

Je důležité identifikovat ty faktory, které určují návštěvu instituce na jednom nebo druhém místě. Pokud máte k dispozici finanční prostředky, může být analýza trhu objednána od poradenských agentur.

V tomto případě je zajištěno odborné posouzení výklenku s podrobnými detaily a prognózou průmyslových trendů. Pokud se vyhlídky na vaši myšlenku ukáží jako prakticky iluzivní, budou si takové společnosti zvolit výhodnější projekt.

Možná chcete otevřít květinovou firmu - kde začít realizovat květinový salon. Vlastnosti volby umístění a typu prostor.

Výběr typu instituce

Rozpočet je plánován na základě podnikatelského plánu založeného na typu kavárny. Zaměřte se na vlastní preference a počet podobných zařízení.

Dětská kavárna - interiér

Dnes na trhu jsou slibné kavárny:

 • dětské;
 • vegetariánský;
 • internetová kavárna;
 • s karaoke;
 • vodní dýmka;
 • sushi bary;
 • pracovat na franšíze;
 • rychlé občerstvení (zajištění "odběru" jídla);
 • Anticafe (platí se za pobyt, nikoliv za stravování v menu);
 • tématické (literární, sportovní, hudební, národní styl a další).

Ale pytle s cukrem, na jejichž obalu jsou zobrazeny komiksy z vaší instituce, budou správné. Můžete také vyrobit ubrousky s logem nebo jménem, ​​speciální formulář pro zaměstnance nebo kompliment od založení k běžným zákazníkům.

Pamatujte si, že "koktejl" je vždy vítán a bez ohledu na to, kde - v menu, interiéru nebo servisu.

Vyberte místo

Pokud počítáte s širokým publikem, ujistěte se, že umístění kavárny je vhodné pro lidi:

 • byla v první zóně viditelnosti;
 • musel odpočívat (absence poblíž rušných silnic a hlučných cest);
 • Parkování a dopravní dostupnost.

Umístění samozřejmě ovlivňuje účast instituce. Vyberte si místa s velkou průchodností (centrální náměstí, pěší zóny, nákupní střediska, vlakové nádraží a stanice metra) nebo se zaměřte na hlavní myšlenku.

Otevření kavárny s úsekem na ulici s velkým křížem

Koncept je důležitým faktorem pro určení umístění instituce. Pochopení cílového publika vám pomůže zvolit správný okres, ulice nebo TRC. Například kavárny pro mládež se mohou nacházet poblíž hlavních míst zábavy ve městě, kavárny pro přívržence vegetariánství - v blízkosti středisek duchovních praktik.

Ve středu města jsou kavárny oblíbené, protože je vhodné se tam setkat, aby se mluvilo asi o 15-20 minutách.

Vlastnosti místnosti a interiéru

Místnost pod kavárnou lze koupit, postavit nebo pronajmout. Následující kritéria jsou brána v úvahu při výběru:

 • nájem nebo náklady;
 • velikost místnosti;
 • dostupnost sálů a pomocných místností;
 • plánování;
 • blízkost zastávek veřejné dopravy;
 • vzdálenost od auta, pěší provoz;
 • počet podlaží (nejlépe první);
 • přítomnost vchodů a východů (nejlépe z ulice);
 • "Labyrinty" uvnitř;
 • výstupní okna (vynikající, pokud se pokoj nachází na křižovatce a okna mají výhled na 2 ulice);
 • pohled z okna;
 • dostupnost ventilačních systémů;
 • dodržování normy (požár, SES);
 • stav elektroinstalace (co je maximální zatížení místnosti);
 • předchozí využití prostor;
 • potřeba opravy nebo obnovy.

Je nutné jasně pochopit, kolik sálů a sedadel v nich budou pro hosty potřebné k realizaci vašeho nápadu v plném rozsahu. Optimální možnost podle právních předpisů - plocha 280 m² / 50 míst.

Plán kavárny s vynikajícím interiérem

Nezapomeňte navíc k ploše jídelní plochy vypočítat i rozměry kuchyně, toalety, skladovací prostory, personální pokoje, vedení účetnictví, vedení. Čím přesněji vykreslíte plán, tím je pro vás a investory srozumitelnější a tím větší šance na překládání projektu do jeho původní podoby.

Otevření kavárny s drahým designem

Interiér by měl odpovídat názvu kavárny a odrážet jeho koncept. Myslete na nějaký "čip", který pomůže přilákat zákazníky a učinit instituci rozeznatelnou na trhu. To může pomoci návrhářům, dekoratérům, květinářům, obchodníkům.

Otevření a plán kavárny v malé místnosti

Můžete doporučit win-win triků, které bude přitahovat pozornost návštěvníků - čerstvých květin na stolech. Není to tak drahé, ale vždy „práce“.Pro téma kavárna idea je třeba sledovat ve všem, od obrazů a hudebním doprovodem na zaměstnance uniformy a názvy pokrmů na jídelním lístku. To je předpokladem pro takové zařízení.

Zařízení

Velikost odhadovaných nákladů na nákup vybavení pro plnohodnotné dílo kavárny závisí na obchodním plánu, ve kterém je uveden seznam pokrmů, které nabídnete návštěvníkům.

Kávovary pro kavárny

Některé produkty musí být uloženy za určitých podmínek. Chcete-li to provést, možná budete potřebovat další úložné komory. Jiné vyžadují speciální zařízení pro zpracování. Oceňujte všechny nuance vaření předtím, než je provedete v nabídce.

V kavárně obsahuje standardní sada vybavení:

 • desky;
 • řezné stoly;
 • gril;
 • chladicí a mrazicí komory;
 • kombi parník;
 • mycí zařízení;
 • nádobí;
 • kuchyňské vybavení (směšovače, kávovar, kráječe, mikrovlnné trouby, směšovače, houčáky atd.).

Vypočítejte také množství nábytku, lamp, dekorativních prvků, nádobí, textilií, spotřebičů a spotřebičů potřebných pro zdobení místnosti.

Zaměstnanci

Nová instituce je nežádoucí k tomu, aby riskovala pověst od prvních dnů, zaměstnávala nekvalifikovaný personál. Je hloupé doufat, že se zaměstnanci na pracovišti přímo naučí.

Personál pro malou kavárnu

Nechutné nebo neodpovídající názvu jídla jednou a navždy odcizí zákazníky od vás. Různí a nešikovný personál, špinavé pokrmy, "stale" místnosti nepřispívají k popularitě.

Je důležité, aby zaměstnanci byli:

 • kulturní;
 • s úsměvem;
 • profesionální;
 • zdravé;
 • čistý;
 • zaměnitelné.

K práci malá kavárna nebude potřebovat více než 10 zaměstnanců pracujících na směnách:

 • 2 kuchaři;
 • 2 číšník;
 • 2 podložky;
 • 1 barman-pokladník;
 • 1 správce;
 • 1 účetní;
 • 1 čistič.
na obsah ↑

Vytvořte nabídku

Chcete-li pracovat, potřebujete základní a banketové menu navržené s ohledem na specializaci instituce.

Je důležité vypracovat plán jídel:

 • dietní menu;
 • dětské menu;
 • obchodní obědy (složité obědy);
 • komplimenty pro hosty;
 • alkoholová karta.

Snažte se vyhnout se banálním jménům jídel. Zadejte něco neobvyklého nebo změňte jméno.

Šířka dosahu je vítána. Nicméně, stojí za to držet opatření. Příliš mnoho jídel na jídelním lístku naznačuje, že jsou připraveny z polotovarů nebo starých jídel s porušením hygienických norem.

Navíc vyberte pouze osvědčené dodavatele. Náhodné nákupy za nízké ceny se mohou stát velkým problémem.

Reklama a PR

Reklamační kampaň může být vyčerpána jednou, ale je lepší ji průběžně provádět (v takovém případě je nutné tyto náklady vynaložit na obchodní plán kavárny). Při zpracování marketingové politiky zvažte dvě složky úspěšné kampaně:

 • interní marketing (znamená poskytování maximální úrovně kompetence a loajality personálu);
 • externí marketing (zahrnuje řadu aktivit, které generují poptávku od potenciálních zákazníků).Můžete použít:
 • billboardy;
 • plakáty;
 • Reklamní brožury;
 • vizitky;
 • slevové letáky;
 • reklamy v rádiu.

V TRC, kancelářských centrech, místech přetížení lidí se dá něco distribuovat. Není to špatná verze partnerství. Vložíte taxi vizitky na sebe, naopak - inzerují vás. Současně budou mít vzájemné malé slevy na služby druhé strany dvojí účinek.

Je vhodné vytvářet stránky a skupiny v sociálních sítích, stejně jako zveřejňovat informace o vaší kavárně v katalogu předmětů. Samozřejmě, pokud rozpočet dovolí, můžete vytvořit svůj web. Nezapomeňte však, že je třeba je podporovat. To je drahé a poměrně obtížné.

Vývěsní tabule Káva na fasádě

Proto je lepší odložit to, dokud není kavárna "rozcuchaná". Přemýšlejte o tom, jak zachovat své zákazníky. Možná je třeba zavést věrnostní programy pro stálé zákazníky.

Ziskovost

Ziskovost těchto zařízení závisí na:

 • rozsah činností;
 • umístění objektu;
 • témata instituce;
 • pracovní doba;
 • kvalita "kuchyně";
 • kvalifikace zaměstnanců;
 • cenová politika;
 • pohodlí a atmosféru;
 • výše investice.

Výpočet ziskovosti může být založen na datech uvedených v obchodním plánu. V průměru s maximálními náklady se organizace kavárny vyplatí za 2 roky. Za zmínku stojí specifika institucí.

Anticafe s měkkými polštáři místo židlí

Například módní internetové kavárny a anti-kouření dnes mají ziskovost asi 100%! Ale jsou požadovány pouze ve velkých městech.

Podnikatelský plán pro otevření dětské kavárny

Dětská kavárna je charakterizována ziskovostí kolem 30%. Vybavení dětského hřiště s animátory a pronájem cukrárny může zvýšit ziskovost takového podniku o polovinu.

Podnikatelský plán pro kavárnu s výpočty

Zde je stručný příklad podnikatelského plánu pro otevření kavárny "Old Sity".

Účel: uspořádání kompaktní kavárny nebo cukrárny.

Národní pokrm pro malé zařízení

Popis projektu. Cafe «Old Sity» se nachází ve staré části města (odtud název) v pronajatém pokoji, 1x pokoj (kapacita 40 míst) a 1 kuchyňským koutem.

Kavárna fungovala dříve v areálu, takže náklady na nákup zařízení budou sníženy.

Předpokládá se otevření instituce s konceptem národní kuchyně v nízké cenové kategorii.

Průměrná cena šeku se odhaduje na 5,5 USD. Cílové publikum: studenti, zaměstnanci kancelářského centra, turisté. Pracovní doba: 10-22 denně.

Analýza trhu. Toto místo je oblíbené pro procházky s obyvateli a návštěvníky města. Existuje mnoho podobných zařízení s podobným konceptem - pouze jeden.

Konkurenční výhody budou získány díky prodloužení hodinové práce kavárny, provádění akcí "jídla dne", snížení cen o 5%.

Marketingové zásady. Velkoplošná reklama se bude provádět jednorázově. Další propagace prostřednictvím sociálních sítí, realizace brožur, kupónů se slevami a vizitek se předpokládá.

Zařízení. Hlavní část vybavení je v místnosti (v dobrém stavu). Potřebujete koupit:

 • ledničky - 2 kusy;
 • mikrovlnná trouba - 1 kus;
 • barový pult - 1 ks;
 • výrobní stůl - 1 ks;
 • nové stoly pro návštěvníky - 10 ks;
 • židle v hale - 40 ks;
 • závěsy - 2 ks.

Zaměstnanci. Podle plánu se plánuje najmout 6 zaměstnanců: správce, kuchař, číšník, barman, čisticí dáma, účetní (příchozí).

Finanční ukazatele. Náklady budou:

 • Pronájem - 2 000 $ / měsíc;
 • nákup produktů (včetně alkoholu) - 3 000 USD / měsíc;
 • platby za energie - 1 000 USD / měsíc;
 • kosmetická oprava prostor - 2 000 $;
 • nábytek - 5 tisíc $;
 • vybavení - 7 tisíc $;
 • reklama - 1 000 $;
 • mzdový fond - 3 tis. USD / měsíc. (včetně odpočtů).

Investice jsou plánovány ve výši 40 tisíc dolarů / měsíc. Předpokládaný čistý zisk činí 3-4,5 tis. USD / měsíc. Doba návratnosti investice je 1-1,5 let. Plánovaný příjem je možný při 50% zatížení. Ziskovost kaváren je 30-40%.

Souhrn

Mnoho z nás navštíví kavárny. Někteří chtějí mít uhryznout, jiní - oslavit radostnou událost, třetí - setkat se s přáteli, čtvrtou - podnikat obchodní jednání.

Pro obyvatele měst je normou života, a pro podnikatele - zajímavý a slibný typ podnikání.

Stylová kavárna - otevření

Organizace kavárny je poměrně nákladná, ale úsilí a investované prostředky se pomstou, pokud to správně a pečlivě přistupuje.

Nejdůležitějším prvkem v tomto případě je podrobný obchodní plán se všemi potřebnými výpočty.