Jak napsat kompetentní obchodní plán pro masážní místnost?

V poslední době byla masáž považována za výlučně lékařskou službu, kterou by mohla poskytnout příslušná instituce - nemocnice nebo polyklinikum. Cenu za poskytování takových služeb nyní najdete v kadeřnických salonech, fitness klubech, kosmetických salonech a samozřejmě v masážních saloncích.

Mezi hlavní výhody podnikání patří:

 • malé množství základního kapitálu;
 • rychlá návratnost;
 • není potřeba získat povolení k činnosti na ministerstvu zdravotnictví (jedinou výjimkou je manuální terapie).

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Masáž je velmi populární léčebný a léčebný postup. Dobrý masér může během několika málo zasedání odstranit nepohodlí v těle spojené se sedavým životním stylem. Tato podnikatelská činnost je velmi zajímavá, protože nízké počáteční náklady jsou spojeny s vysokou popularitou mezi obyvatelstvem.

Dalším důležitým bodem, který je třeba věnovat při přípravě podnikatelského plánu, je definice cílového publika. Přímý vliv na to má i specializace masérů a zvolený typ masáže, který může být:

Pokud hovoříme o konkurenci, pak je poměrně nízká: počet těch, kteří chtějí využít tuto tradiční službu, je mnohem vyšší než počet skutečně kvalifikovaných odborníků.

Zajímavý rozhovor s majitelem takové firmy naleznete na následujícím videu:

Výrobní plán

Jakmile je cílové publikum určeno, můžete pokračovat v hledání vhodného pokoje. Návštěvníci navštíví cenného specialistu, jehož kvalifikace jsou si jisté, přinejmenším na druhém konci města. Ale pokud je návštěva kanceláře zaměřena pouze na získání potěšení a pozitivních pocitů, prioritou budou instituce umístěné poblíž domu.

Statistiky ukazují, že 30% klientů je v souladu s lékařskými údaji a 70% - za účelem uvolnění a péče o vlastní tělo. Proto by měla být místnost umístěna v obytné čtvrti, a v takových případech, kde převládají elitní nové budovy.

Struktura instituce musí obsahovat nejméně 3 místnosti:

 • samotného úřadu ne méně než 8 metrů čtverečních. m., za předpokladu, že jeden masážní terapeut pracuje;
 • recepční místnost;
 • v místnosti administrátora.

V souladu s požadavky Rospotrebnadzor musí být salon nezbytně vybaven koupelnou a vnitřní plocha místnosti, ve které jsou služby poskytovány, musí být pokryta takovým dokončujícím materiálem, který lze umýt - dlaždice nebo odpovídající tapety.

Po dokončení hledání vhodného pokoje můžete pokračovat v nákupu potřebného vybavení:

 • masážní stůl - 15 000 rublů;
 • gauč - 4000 rbl. (potřebujete alespoň 2 ks);
 • pohovka a stůl v čekárně - asi 30 000 rublů;
 • skříň nebo police - 10 000 rublů.

Základní potřebné vybavení pro práci množství speciálních olejů. Standardní masáž zahrnuje použití varianty oliv a složitější nebo specializovaný postup - éterické oleje. Kromě toho je třeba poskytnout návštěvníkům čisté ručníky na mytí, které vyžadují pračku.

Finanční plán

Hlavní náklady prvního roku podnikání jsou:

 • pronájem pokoje;
 • provádění kosmetických oprav;
 • výběr a nábor potřebného personálu;
 • nákup vybavení;
 • registrace podniku.

Celková výše kapitálových investic je přibližně 2 miliony rublů.

Další roční výdaje jsou:

 • nákup olejů pro masážní a hygienické prostředky - 70 000 rub;
 • nákup potřebného prádla - 30 000 rub.

O tom, jak otevřít tělocvičnu v malém městě, si přečtěte zde.

Organizační plán

Pro zahájení podnikání je vhodné poskytovat masérské služby obecně posilující povahy, které se netýkají zdravotnických služeb a neznamenají získání licence. K podnikání je docela vhodné je status IP.

Kromě toho je třeba vydat následující dokumenty:

 • program, v jehož rámci bude prováděna kontrola výroby;
 • lékařské knihy, bez nichž zaměstnanci nemohou pracovat;
 • závěr podepsaný vedoucím Rospotrebnadzoru;
 • zakázky na dezinsekce, dezinfekci a deratizace, jakož i údržbu klimatizace a odstraňování lamp.

Záruka úspěchu je dobrá masér, což není snadný úkol, protože mistr této úrovně obvykle pracuje pro sebe. Zkušený zaměstnanec přijde do práce pouze tehdy, pokud ví, že pro něj byly vytvořeny příznivé pracovní podmínky na pracovišti, a také pokud mu byly nabídnuty vysoké mzdy.

Specialista by měl mít obecnou orientaci, měl by mít východní a evropské techniky. Plat tohoto zaměstnance závisí na tom, kolik stojí masáž a je asi 50% těchto nákladů.

Kromě toho to stát nemůže udělat správce a účetní. Každý z nich bude muset zaplatit asi 10-15 tisíc rublů. měsíčně.

Marketingový plán

Plán na podporu projektu zahrnuje postupné procházení následujících etap:

 1. Pokud je zařízením místo pro spaní, hlavním úkolem je informovat obyvatele žijící poblíž otevírání. To lze provést pomocí reklamního plakátu (streamery, citylights, bannery).
 2. Chcete-li upevnit loajalitu zákazníků, musíte se postarat o poskytování slev a diskontních karet.
 3. Reklama na internetu - umístění banneru na regionální stránky nebo vytvoření vlastního zdroje. Realizace této fáze zajišťuje přilákání zákazníků z jiných částí města. Současně by však měla být zveřejněna nějaká jedinečná služba, nebo by měla stát mnohem méně než konkurence.
 4. Reklama v místním lesklém časopise, populární mezi ženskou polovinou obyvatelstva.
 5. Barevné brožury s podrobným popisem služeb a jejich náklady.
 6. Studenti, důchodci a ženy v domácnosti mohou být přitahováni poskytnutím slev ve všední dny, například od 10 do 12 hodin.

Analýza rizik

Pro organizační plán, který má být proveden v souladu s očekávaným scénářem, je nutné provést analýzu rizik a porovnat pravděpodobnost jejich výskytu s finanční částí.

Následující rizika vyžadují povinnou pozornost:

 • Zvýšení nákladů na suroviny. Provádění aktivit je nemožné bez vhodných materiálů a nástrojů, jejichž realizace zahrnovala řadu dodavatelů. Vyhněte se riziku změnou dodavatele nebo přepnutím na jinou značku make-upu.
 • Aktivace a vyhození přímého konkurenta. Pokud v otevřené oblasti instituce existují konkurenti, pak je třeba vzít v úvahu jejich možnou marketingovou činnost, která může snížit a přerozdělit tok klientů. Bezriziková marketingová a cenová strategie, jedinečné obchodní nabídky a věrnostní program pomohou vyrovnat riziko.
 • Sezónnost prodeje. Snížení průměrného ročního ziskového rozpětí výrazně zvyšuje nákladovou stránku podniku. Srovnání sezónních vrcholů není možné bez rozvoje vnitřních organizačních politik a externích marketingových komunikací (různé druhy akcií).
 • Změna módního trendu, vznik nové kosmetické techniky. Toto riziko vede k zastarání základní technologie a zhoršování potřeby nákupu nového materiálu, nástrojů a přitahování dražších specialistů. Abychom zabránili nástupu této situace, neustále podporujeme relevanci služeb.

Podnikatelský plán masážního salonu

V dnešní době masérské salony navštěvují lidé většinou ne na doporučení lékaře, ale pro uvolnění z tvrdého každodenního života. Tato činnost je velmi výhodná a v krátké době se vyplatí. Pokud chcete otevřít soukromý masážní salon, potřebujete dobrý obchodní plán. Příklad typického podnikatelského plánu.

V obchodním plánu svého salonu by měly být zohledněny následující body:

Přehled (přehled)

Hlavním cílem projektu je otevření masážního salonu, který bude poskytovat služby klasické, kosmetické, léčebné, masáže pro relaxaci a relaxaci těla. Licence je nutná pouze v případě, že se ve vašem salonu používá ruční terapie.

Analýza potřeb budoucích zákazníků by měla být nedílnou součástí struktury vašeho podnikatelského záměru, což zjednoduší výběr vašeho sortimentu a výběr místa.

Například pokud je salón umístěn uvnitř bytového domu, podporuje šíření popularity u zákazníků s potřebou relaxačních a korekčních typů masáží.

Popis interiéru

Za prvé, salonek je nejlépe pronajatý. Chcete-li například odstranit část oblasti v kosmetickém salónu nebo kadeřnictví. V budoucnu, kdy se věci zlepšují a máte pravidelné zákazníky, si můžete dovolit koupit pokoj nebo samostatnou budovu a rozšířit nabídku poskytovaných služeb.

Nejvhodnější program pro tento salon je od 10 do 22 hodin.

Váš masážní salón bude provádět následující služby:

 1. tradiční masáž;
 2. terapeutická a profylaktická masáž;
 3. kosmetická masáž;
 4. masáž pro relaxaci.

Analýza trhu

K určení ziskovosti špatného výkonu je nutné analyzovat trh s těmito službami. Chcete-li zvýšit konkurenceschopnost vašeho salonu, existuje několik specifických technik:

 1. přitažlivost odborných specialistů;
 2. stanovení přijatelných cen;
 3. rozšířený rozsah služeb.

Výrobní plán

Při výběru místnosti pro salon je třeba mít na paměti, že podle hygienických norem je pro každého zákazníka požadováno minimálně osm metrů čtverečních. Je lepší, pokud je místnost s masážními stoly ohraničena ze zbytku místnosti. U stejných sanitárních standardů by podlahy v místnosti měly být omyvatelné, například dlaždice.

Nástroje a vybavení

Bude nutné zakoupit následující seznam:

 1. stolní masáž - 2 ks;
 2. zdravotní lehátka - 2 ks;
 3. skříňka pro kosmetické výrobky - 2 ks;
 4. esenciální oleje a masážní oleje;
 5. ručníky.

Zaměstnanci

Důležitou součástí masážního salonu bude pracovní personál. Protože lidé zpravidla chodí na osvědčené specialisty. Pro salón se dvěma masážními stoly je třeba najmout tři specialisty, aby práce mohla být provedena ve dvou směnách nebo s předběžným záznamem. Stále potřebují účetní a čisticí dáma.

Finanční část plánu

Chcete-li otevřít vlastní masážní salon, potřebujete počáteční kapitál ve výši tři sta tisíc rublů. Podrobný seznam finančních výdajů (v tisících rublů):

 • Poplatek za pronájem 20
 • Veřejné služby 5
 • Inventář a zařízení 70
 • Kosmetické oleje a výrobky 30
 • Reklamní náklady15
 • Plat mzdy 110
 • Ostatní náklady 50

Dobrý masážní salón může skutečně vrátit náklady za méně než čtyři měsíce. Průměrný příjem za jeden měsíc je téměř 300 tisíc rublů.

Příklad podnikatelského plánu pro masážní salon: Stáhnout

Analýza trhu

Desk survey trhu pomocí metody extrapolace.

Po analýze informací o minulém prodeji zboží na trhu solárií získáváme:

Předpověď na rok 2016g. Pozitivní

Vlastní opalovací studio dnes představuje jeden z nejslibnějších typů podnikání. Poptávka po službách solária roste každým dnem: i přes množství letního slunce většina fanoušků bronzové kůže stále raději přijímá svou část ultrafialového záření ve specializovaných prodejnách, a nikoli na volném prostranství.

Analýza dat médií, marketingový výzkum a informace o tomto segmentu trhu získáváme:

Na 1. místě jsou kosmetické salony, které nabízejí širokou škálu služeb (kadeřnictví, kosmetické salóny atd.). 30% salonů z celkového počtu 100% je určeno pro příjmy potenciálního klienta nad průměr, tj. provádějí vysokou cenovou politiku, zbývajících 70% je zaměřeno na klienty s průměrným příjmem.

V obytných oblastech Ufa se začaly objevovat malé solária, zaměřené na takzvanou střední třídu. Ve středu města jsou otevřeny kluby solária (podle různých odhadů zaujímají špičková solária 2% až 5% trhu). To je velmi malý ukazatel ve srovnání s jinými městy v Rusku.

- Roční míra růstu solárenských salonů v zemi jako celku činí 300%

V podmínkách takové situace na trhu je poměrně snadné najít své místo a vašeho klienta v případě, že vedení solária provádí promyšlenou, konzistentní rozvojovou politiku.

Cílovou skupinou naší společnosti jsou muži a ženy ve věku ženatý, s dětmi, s vyšším vzděláním, se střední a vysoké příjmy, kteří pracují na plný úvazek, jakož i studenti a pensionery.Oni žijí v obytných částech města a obvykle, číst noviny, poslouchat rádio a často pravidelně využívat internet.

Pro dnešní den se v okrese Demsk vyznačují následující konkurenti v dané pobočce:

1. "Lokon", Levitan, 14/3

Všechny druhy kosmetických služeb, kadeřnické služby, solárium.

Nízká kvalita, staré lampy.

Sleva: 5% na zlaté kartě, 10% na platinovou kartu,

2. "Rio" solárium, fitness klub, Dagestan 14/1.

Vysoká zátěž solária.

3. "Obraz", Groznenskaya 69/2

Trvalý make-up rtů, očních víček, obočí.

Mikropigmentace, aparáty pressoterapie. Prodej prostředků pro opravu postavy. Hardware kosmetologie, budování, barvení vlasů. Cenová politika je vysoká.

Analýza soutěžních sil (5-bodová stupnice)

Masážní salon jako podnik

Masáž je považována za službu, která je potřebná téměř vždy, bez ohledu na to, zda je krize na ulici nebo ne. Pokud dříve byly takové masážní salony otevřeny, bylo to možné pouze ve zvláštních zdravotnických zařízeních, dnes je to možné téměř kdekoli. Kromě toho, není-li to ruční verze masáže, není dokonce třeba získat povolení od Ministerstva zdravotnictví.

Vše, co podnikatel potřebuje, je najít vhodné místo, podniknout obchodní plán pro otevření masážního salonu, najmout si odborníka, koupit potřebné vybavení, dát reklamu a dosáhnout zisku. Ve statistikách je také uvedeno, že pouze 30% všech lidí, kteří navštívili masážní salony, přišlo pouze na doporučení ošetřujícího lékaře. Všichni ostatní lidé mají za cíl získat z těchto procedur hodně zábavy, trochu pečovat o vlastní tělo a relaxovat. (Viz též: obchodní plán pro thajský masážní salon).

První kroky k otevření masážního salonu

Stejně jako každý správný přístup k založení podniku by tato činnost měla začít s rozvojem obchodního plánu pro otevření masážního salonu. To bude nejen užitečné při kontrolách, ale také vám pomůže pochopit, co přesně chcete od tohoto podniku, kde je nejlepší to udělat a jak. Stačí si uvědomit, že samotní maséři dělají jen několik typů relaxační masáže.

Pokud nevíte, co byste mohli začít rozšiřovat své služby, můžete tyto služby poskytnout:

 • SPA procedury;
 • Čínská masáž;
 • Thajská masáž;
 • Japonská masáž, atd.

Podle lidí, kteří se již v tomto oboru podařilo dosáhnout skvělých výsledků, jsou procedury s použitím páry oblíbené, například když je manžel a manželka mohou přijímat současně. Celkově s rostoucí rozmanitostí služeb budete muset zpočátku utrácet více, ale doba návratnosti bude snížena.

Co může salon poskytnout ze služeb:

 • jednoduchá masáž;
 • různé metody relaxace;
 • SPA;
 • omlazující masáž;
 • solárium;
 • postupy pro dva;
 • pokud máte licenci, můžete poskytnout kosmetické služby.

Hlavním důvodem je pochopit, že je nutné rozšířit seznam služeb kosmetického salonu, a to nejen na přání majitele, ale také na přání potenciálních zákazníků. Pokud uděláte velmi drahou instituci v oblasti ložnice, náklady se prostě nezaplatí. A naopak, pokud dáte jednoduché služby v drahé čtvrti, pak zisk nemusí být. Potřebujete tedy začít pochopit, kde bude salon umístěn a jaké potenciální zákazníci tam bydlí.

Analýza trhu masáží

Otevřete masážní salon, obchodní plán, peníze, nábytek, personál - to vše je dobré, ale je nejlepší začít se procházky po okolí a zjistit, kolik salonů je v poskytování masérských služeb. Podobné informace můžete také vyhledat na internetu. Tím je zajištěno, že máte co nejvíce informací o konkurenci. Musíme ale také pochopit, že pokud jde o poskytnutí terapeutické masáže, pak se lidé nestará o to, kde se bude nacházet masážní salón: nevybírají si místo, ale odborníka.

Je-li to otázka klientů, kteří chtějí získat relaxační služby, půjdou tam, kde jsou blízko, nejsou příliš drahé a vysoce kvalitní. Pokud lidé mají spoustu peněz, často preferují exotické masáže a doplňují další komplexní služby. Mají rádi romantickou atmosféru, luxusní atmosféru a vysoce kvalitní služby. Ne velmi bohaté ženy se dívají spíše na cenu, a to se nestará o situaci, chtějí alespoň alespoň trochu uvolnit. Mladí lidé jsou často ve dvojicích.

Jak můžete vidět, existuje mnoho nuancí a je snadné se zmást, proto musíte udělat pro sebe dobrý a srozumitelný obchodní plán. Budete také muset okamžitě vypočítat, jaké ceny budou muset stát za služby, jaké platy budete muset zaplatit vašim odborníkům a tak dále. Navíc byste měli vědět, že ceny by měly být nižší než konkurence a měli byste platit více odborníků, na rozdíl od vašich konkurentů. To je poměrně závažný trh, pokud jde o konkurenci, a mylné výpočty zde mohou být fatální. Pokud odborník dělá svou práci špatně, mohou tyto informace rychle odletět a měnit, a proto ztratíte spoustu zákazníků a dokonce podnikání. Ukládání na něco lepšího tedy nestojí za to.

Výběr a příprava prostor

Pokud chcete otevřít masážní salon, nemusíte dělat riskantní rozhodnutí. Nejlepší je začít se podívat na pronájem prostor s uzavřením všech dokumentů, a pokud možno ne daleko od klinice nebo obytné budovy, pokud ne sami o sobě. Pokud po uvedení vašeho podniku do takových prostorů po nějaké době uvidíte jeho účelnost a ziskovost, pak má smysl přemýšlet o koupi vlastního nemovitosti na stejném místě. (Viz též: obchodní plán masáží).

Je také nutné vzít v úvahu, že hygienické normy vyžadují nejméně 10 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. Bude to v pořádku, pokud bude pro každého odborníka příležitost přidělit vlastní masážní místnost. A pokud jde o poskytování služby masáže párem, bude nutné poskytnout okamžitě místo pro dva specialisty, aby mohli pracovat současně. Rozloha území v tomto případě by neměla být menší než 12 metrů čtverečních. Kromě masérských místností budou potřebné také pokoje:

 • místo pro změnu oblečení;
 • podávání;
 • sprcha;
 • recepci.

Také podle pravidel SES by všechny materiály obkladů měly být dobře umyté a těžké se vznítit. Proto je lepší položit dlaždice na podlaze, a na stěnách - umývatelné tapety, na přání.

Potřebné vybavení a nábytek

Často existují obchodní nápady na masážní salony s chybou, která spočívá v chybějících místech pro výdaje na nábytek a vybavení. Budete muset koupit pohovku a židle pro zákazníky a jejich zaměstnance. Budete také potřebovat stůl pro správce, veškerý potřebný nábytek pro sprchy, čaj a další prostory. Pokud bude příležitost vyrobit veškerý nábytek v jednom stylu, je lepší upřednostnit tuto možnost.

Může se také stát, že si pronajmeme jednu velkou místnost a není možné, aby byly oploceny ploty alespoň ze sádrokartonových desek. V tomto případě budete muset udělat nábytkové kování. Také nezapomeňte na osvětlení, hudbu a další malé věci, které ovlivní celkovou atmosféru vašeho salonu.

Pokud jde o vybavení, bude to již záviset na službách poskytovaných vašim salonem. V každém případě budete muset zakoupit:

 • masážní stůl;
 • lékařský gauč;
 • ručníky;
 • Listy;
 • skříňky;
 • závěsy.

Finanční část otázky

Jak ukazuje praxe, s řádnou výstavbou tohoto druhu podnikání, jeho splacení trvá asi šest měsíců. Pokud vezmeme v úvahu, že salon bude neustále naložen klienty a dva lidé budou pracovat, pak může být přijato denně přibližně 14 lidí (to je u dvou mistrů). Většina klientů je pozorována v jarním období roku, protože lidé začínají věnovat větší pozornost vlastnímu zdraví. Minimální počet klientů však klesá v zimním období.

Průměrný masážní salón může svým majitelům přinést přibližně 1,5-2 milionů rublů ročně. Po nějaké době, pokud existuje touha rozšířit, bude možné přidat další služby, například v kosmetologii. To zvýší zisk kabiny o půl milionu rublů.

Jak můžete vidět, je to poměrně výnosná a jednoduchá obchodní možnost. Po otevření malého masážního salonu pro dva specialisty můžete získat neustále dobrý tok peněz, který pak můžete investovat do dalších oblastí, abyste zvýšili svůj vlastní kapitál.

Podnikatelský plán masážního salonu

Podnikatelský plán pro otevření masážního salonu ve vilové čtvrti města s populací 1,3 milionu obyvatel.

Účelem našeho projektu je uspořádání masážního salonu (thajské masáže), který poskytuje jedinečné a kvalitní služby obyvatelům našeho města. V současné době existuje mnoho otevřených masážních salonů, ale existuje jen velmi málo hodnotných organizací. Prováděli jsme výzkum, během kterého bylo jasné, že lidé jsou ochotni zaplatit 2000-3000 rublů za sezení, pokud jen masáž byla vysoce kvalitní, zdravá a prospěšná tělu.

Podrobný plán otevření masážního salonu

Podle plánu zahájení podnikání předcházejí následující kroky:

 1. Analýza investičních vyhlídek, hodnocení rizik;
 2. Hledání zdrojů financování projektů;
 3. Předběžné hledání vysoce kvalifikovaných masérů;
 4. Vyhledání výhodného a výhodného umístění salonu;
 5. Registrace podnikání, uzavření pronájmu prostor;
 6. Drobné opravy a návrhy prostor;
 7. Nabytí masážního zařízení;
 8. Umístění zaměstnanců;
 9. Aktivní reklamní služby a otevření salonu.

Kolik peněz potřebujete k otevření masážního salonu

Podle předběžných výpočtů bude otevření masážního salonu vyžadovat investování asi 1 180 000 rublů:

 • Oprava a návrh prostor (v ofsetu) - 300 000 rublů.
 • Nákup zařízení a nábytku - 500 000 rublů.
 • Spotřební materiál - 30 000 rub.
 • Rozpočet na reklamu - 100 000 rublů.
 • Registrace podniků a další organizační výdaje - 50 000 rublů.
 • Rezervní fond - 200 000 rublů.

Popis výrobků a služeb

Zvláštností našeho salonu bude dostupnost velkého počtu populárních SPA programů. Seznam služeb bude obsahovat:

 • Tradiční thajská masáž;
 • Tradiční balijská masáž;
 • Hluboké uvolnění;
 • Oprava postavy;
 • Romantické programy - SPA pro dva;
 • Programy proti stárnutí a proti stresu;
 • Balení a talasoterapie;
 • Výkonové masáže;
 • Péče o obličej;
 • Masáž nohou.

Náklady na masáž závisí na délce trvání relace (15, 30, 60 a více minut) a času služby. O víkendech bude cena vyšší. Thajská a balijská masáž stojí v průměru 2500 rublů za hodinu zasedání, masáže nohou - od 2000 rublů. za hodinu (1300 rublů za 30 minut). Oprava postava bude stát klient 3000 - 5000 rublů za hodinu. Omlazující program bude stát za hodinu 2 000 až 7 000 rublů.
Podle předběžných výpočtů plánu podnikání bude průměrná kontrola našeho salonu 1500 rublů na osobu. Průměrná návštěvnost za den je 15 osob. Potenciální příjmy tak budou činit 22 500 rublů. za den a 675 000 rublů. za měsíc. Ve skutečnosti se jedná o průměrnou roční míru, stejně jako v sezóně (jaro a podzim), výnosy mohou být mnohem vyšší, zatímco v nesezonním období (v létě, v zimě) budou příjmy nižší.

Výrobní plán

Pro ubytování masážního salonu se plánuje pronajmout pokoj o rozloze 82 m2. m v prvním patře víceúcelového obytného domu. Pokoj se nachází v rezidenční čtvrti města, v oblasti elitních nových budov. Nájemné bude 49,200 rublů. za měsíc.

Podle norem SES by každý návštěvník masážního salonu měl mít alespoň 8 metrů čtverečních. m, v místnosti musí být instalováno přívodní a odsávací větrání a úroveň osvětlení by neměla být menší než 120-150 luxů. Tyto požadavky budou splněny v plném rozsahu. Místnost bude rozdělena do několika místností:

 • Obývací pokoj - čekárna a odpočinek pro návštěvníky;
 • Koupelna a WC;
 • Tři masážní místnosti (12 m2);
 • Pracovní místnost;
 • Recepční místnost pro návštěvníky (recepce).

Jaké vybavení si můžete vybrat pro masážní salon

Ze zařízení bude možné zakoupit masážní lehátka kontakt s podšívkou z pěnové gumy, kulaté rohlíky, stoly a židle pro speciální masáže, skříňky (pro ukládání ručníků, prostěradel, župany a masážní příslušenství). V obývacím pokoji bude k dispozici měkká kožená pohovka, konferenční stolek, plazmová televize a masážní židle s mincí a bankovním přijímačem. Některé finanční prostředky budou vynaloženy na nákup speciálních olejů, ručníků, plechů a jiných spotřebních materiálů. Celkově se v této fázi utratí 400 až 500 tisíc rublů.

Nábor zaměstnanců

Některé potíže mohou nastat při hledání personálu. V našem městě je velmi málo dobrých mistrů thajské masáže. Nejlepší maséři jsou zástupci Thajska a Bali. Budeme přitahovat velitele kvůli vysokému platu. Plat mistra bude 50% nákladů na zasedání. V průměru náš klient získá od klienta 1000 rublů.

Pro nás bude důležité získat od mistra vysokou kvalifikaci. Koneckonců, cena za služby v našem salonu není daleko levná, takže úroveň velitele by měla být vhodná. Nejméně dvakrát do roka (a ještě častěji), naši mistři budou zasláni do obnovovacích kurzů.
Vedle masérů budeme muset zaměstnávat dva správce, kteří budou pracovat v směnovém plánu 2/2. Mzdový fond bude 34 tisíc rublů měsíčně. Úklidové služby a účetní jsou plánovány na základě smlouvy o outsourcingu (12 000 rublů měsíčně).

Jaký kód OKVED by měl být uveden při registraci masážního salonu

Jako organizační forma bude registrováno řádné individuální podnikání. Jako kódy OKVED bude uvedeno: kód 93.02 - "poskytování služeb pro kadeřnictví a kosmetické salony", kód 93.04 - "sportovní a rekreační aktivity".

Jaký daňový systém si vyberete pro masážní salon

Optimální systém zdanění thajského masážního salonu je USN, což představuje 6% příjmů.

Marketingový plán

Zvláštní pozornost bude věnována způsobům podpory masérských služeb. Thajská masáž - poměrně populární směr, známý mnoha lidem (alespoň o tom slyšeli). Je pouze nutné informovat o našem salonu maximální počet potenciálních zákazníků. A už můžete získat první návštěvníky.

Vynecháme všechny možné reklamní kanály: distribuci letáků na vchody domů, inzerce v novinách a specializovaných časopisů o kráse a zdraví, reklama v rozhlase, bannerová reklama. Aktivní spolupráce s místními kosmetickými salóny je naplánována. V prvních měsících po otevření se budou konat akce a masáž bude nabízena za snížené ceny. Také plánujeme provést výkresy osvědčení o bezplatném navštívení našeho salonu (na speciálních stránkách - kupóny).

Dobrým nástrojem pro přilákání návštěvníků do velkých měst je internet. Takže podle statistiky vyhledávače Yandex se hledá výraz "masážní salon Jekaterinburg" více než 2800 krát za měsíc (a to je ještě v hlavní sezóně):

Vytvořením vlastních webových stránek a umístěním kontextové reklamy lze prostřednictvím vyhledávacího systému přilákat až 10 až 15 zákazníků denně. Náklady na otevření své vlastní vizitky je asi 50 tisíc rublů. Měsíční náklady na kontextovou reklamu (Yandex-direct) budou 10-15 tisíc rublů.

Finanční plán

Podívejme se nyní na výpočet hlavních ukazatelů ekonomické efektivnosti projektu.
Pravidelné měsíční výdaje:

 • Pronájem prostor - 49 200 rublů.
 • Platové a pojistné odpočty pro správce - 44 200 rublů.
 • Reklama (včetně venkovní reklamy, kontextová reklama na internetu) - 25 000 rublů.
 • Pomůcky - 10 000 rublů.
 • Outsourcing (účetnictví a čištění) - 12 000 rub.
 • Ostatní výdaje - 15 000 rub.

Celkem - 155 400 rublů.

Struktura fixních nákladů je následující:

Proměnné: platby za práci masérů. Bude to 50% příjmů salonu nebo 337 500 rublů měsíčně.
Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - předpověď příjmů a výdajů masážního salonu:

Kolik můžete získat tím, že otevřete masážní salon

Čistý zisk organizace bude 154 785 rublů. za měsíc. Ziskovost masážního salonu činí 31%. Náhrada počátečních investic do těchto výpočtů nastane za 8 měsíců. Skutečná návratnost může být o 5 až 6 měsíců delší, protože organizace stále potřebují získat publikum pravidelných zákazníků a dosahovat plánovaných výnosových cílů.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření masážního salonu

Balíček dokumentů potřebných k otevření salonu bude zahrnovat:

 • závěry od Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor;
 • smlouvy o dezinfekci, deratizace, dezinsekce,
 • smlouvy o údržbě a čištění bazénů a kanalizací;
 • smlouvy o praní prádla;
 • účetní dokumentace:
 • dokumenty o kvalifikaci pracovníků.

Potřebuji povolení k otevření masážního salonu

Licence na činnost masážního salonu musí být získána pouze v případě, že do služeb je zahrnuta manuální terapie nebo lékařská masáž. Pokud služba zahrnuje pouze thajské, relaxační nebo podobné typy masáží, nebude licence vyžadována.

Ale musíte věnovat pozornost ještě jednomu detailu. Pokud pozvete zahraniční občany na práci, musí být zaregistrováni, jinak byste mohli mít problémy.

Lázeňské obchodní technologie

Při vytváření lázeňské firmy je třeba vzít v úvahu nejnovější technologie, které jsou přizpůsobeny modernímu zákazníkovi a splňují oficiální požadavky. Proto se v našem masážním salonu pokusíme využívat nové technologie, které jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. To může zahrnovat:

 • přípravné postupy;
 • různé druhy masáží;
 • hydroterapie a thalassoterapie;
 • tepelné postupy;
 • balení;
 • aroma, kameny a chromoterapie.

Vzhledem k tomu, že mnoho procedur SPA může vytvořit určité napětí na těle, bude nutné správně sestavit balík SPA, který můžeme klientovi nabídnout.

Podnikatelský plán pro masážní salón s výpočty - jak otevřít masážní salon

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 352 500 rublů.
 • Čistý zisk činí 60 180 rublů.
 • Počáteční náklady - 672 900 rublů.
 • Období návratnosti je přibližně 1 rok.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku budeme mluvit o tomto druhu podnikání, jako je masážní salon / kancelář a pokusit se napsat podrobný obchodní plán pro masážní salon s výpočty. Doporučujeme také číst rozhovor o masáži se současným podnikatelem.

Analýza trhu

V Rusku dnes velmi aktivně využívají kosmetické služby. Zpravidla se o tuto oblast zajímají ženy. Jednou z nejoblíbenějších nabídek je masáž. Lze jej rozdělit na 2 typy:

První je zodpovědná za estetickou složku, druhá pomáhá v boji s různými onemocněními, onemocněními.

Muži využívají masážní služby méně často.

Převážná většina návštěvníků jsou ženy (více než 70%). Jedná se buď o bohaté dámy, které dávají přednost kosmetickým typům masáží (proti celulitidě, utahování a dalším), nebo u žen, které mají určité nemoci, jejichž léčba potřebuje masáž.

Nesmíme zapomínat, že pro zasedání terapeutické masáže musí mít mistr příslušnou kvalifikaci.

Kosmetická masáž pro muže je extrémně vzácná, obvykle jsou to bohatí a silní lidé, kteří sledují svůj vzhled a chtějí se vrátit k normálu.

Masáž je služba vytvořená na ruském trhu. Takže přemýšlejte o některých nových technikách nebude úspěšné. Důležitým faktorem bude dostupnost licencí a certifikátů od maséra. Ideální volba - nábor osob s běžnými zákazníky.

Pokud analyzujete konkurenty, největší nepříjemnosti přinesou velké kosmetologické centrum známé ve městě, stejně jako ti, kteří s reklamou aktivně propagují salon. Střediska zdravotní péče se stanou také vážným konkurentem na trhu.

Je důležité poznamenat, že konkurenční boj hlavních hráčů na trhu není zaměřen na vytlačování konkurentů, ale na zachování vlastních pozic. Jednoduše řečeno, každý má zájem poskytovat vlastní zákaznickou základnu.

Chcete-li se stát konkurenčním masážním salonem, bude nutné nabídnout dostupné ceny služeb (nejlépe na úrovni s průměrným, avšak v prvních fázích nižší). Zvláštní pozornost bude také věnována reklamě.

Pozitivním aspektem je standardizace souvisejících produktů, které lze snadno získat.

Práce masážního salonu tak bude zaměřena především na získávání žen a mužů ve věku 20-40 let.

Než začnete pracovat na konkrétním projektu, měli byste studovat trh s masážními službami, analyzovat ceny. Vlastní hodnota by měla být stanovena na základě poptávky a průměrné konkurenční ceny.

SWOT analýza

Má profesionálního maséra, který má bohaté zkušenosti a vlastní klientskou základnu.

Používání špičkových technologií, stejně jako dobře známých účinných technik, v poptávce.

Poskytování vysoce kvalitních služeb.

Nízká úroveň počátečních a následných nákladů.

Volný vstup na trh masáží.

Individuální práce s každým klientem.

Naléhavost a relevantnost nabízených služeb.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže.

Poměrně složitý proces určování kvalifikace zaměstnance, který je zaměstnán.

Dlouho a časově náročný proces hledání správného personálu.

Nulová obchodní pověst (o masážním salonu nikdo neslyšel, neví o kvalitě poskytovaných služeb).

Práce s loajálními zákazníky, přilákání je k pokračující spolupráci.

Výhodná poloha masážního salonu.

Je snadné navázat kontakty s dodavateli vysoce kvalitního vybavení a potřebných prostředků.

Další expanze, otevření nových bodů, poskytování dalších služeb.

Růst příjmů, zisk.

Využívání outsourcingu jakýchkoli služeb, které následně sníží náklady na náklady.

Vysoké ukazatele možných rizik.

Neplatné hodnocení vlastních schopností.

Posouzení příležitostí

Pracovní masážní salon bude denně. Provozní režim bude následující:

Proto se pro práci bude vyžadovat alespoň dva kvalifikovaní odborníci.

Sezónnost nijak zvlášť neovlivňuje práci centra. Tok se zvyšuje, obvykle v období před a po prázdninách. V této době lidé rádi dávají dárkové certifikáty, dávají se do pořádku.

Další rozvoj je možný díky zavedení dodatečných služeb, nových kanceláří a rozšíření.

Organizační a právní otázky:

 1. Prvním krokem je určení OPF. Můžete si vybrat svou volbu LLC nebo IP. Druhá možnost je vhodnější, protože bude jednodušší, daňový režim je velmi loajální současně. Kromě toho IP zahrnuje práci s jednotlivci, což odpovídá poskytovaným službám. Kód OKVED při otevření masážního salonu bude ve většině případů 93.04 - fyzická kultura a rekreace.
 2. Získání příslušného povolení od požární služby a SES, která umožňuje provoz prostor.
 3. Získání licencí na lékařskou masáž, neboť tato činnost je jednou z lékařských služeb. Příslušné dokumenty musí být předloženy společnosti Roszdravnadzor.
 4. Stojí za výběr UTII nebo USN. V případě USN se daně platí buď z příjmu (6%), nebo z rozdílu mezi příjmy a výdaji (15%).
 5. Doporučujeme také přijímat platby od vašich zákazníků na bankovních kartách. Chcete-li to provést, musíte otevřít bankovní účet. Mimochodem, jsme napsali článek o tom, ve které bance otevřete zúčtovací účet.

Několik dalších doporučení:

 • Pro každou masérku by měla být přidělena nejméně 8 m 2. Pokud s klientem pracují dva mistři, je nutné mít skříň o ploše nejméně 12 m 2.
 • Optimální velikost masážní skříně bude 70 m 2, pokud 2 masérky budou pracovat současně. Na území masážního salonu je třeba mít koupelnu, koupelnu, 2 masáže, recepční místnost. Je lepší, pokud má každá kancelář vlastní koupelnu a koupelnu.
 • K pronájmu je lepší si zvolit obchodní prostor najednou. Může to být například byt. Můžete také uzavřít dohodu s fitness centrem, který nemá vlastní masážní místnost. V takovém případě bude přepočet prostor levnější.
 • Snažte se kontaktovat zaměstnaneckou službu, případně podpoří vaši organizaci jako malou firmu. Chcete-li to provést, musíte poskytnout podrobný obchodní plán projektu.

Popis služby

Zpočátku návštěvníci budou moci využívat následující služby:

 • celková masáž těla;
 • masáž oddělených zón;
 • anticelulitidní masáž.

Nahrávání se provádí telefonicky prostřednictvím administrátora nebo na webu (skupině) organizace. V ideálním případě, pokud zákazníci stránek mohou opustit on-line žádost nebo provést rezervaci na určitý čas.

V budoucnu se plánuje otevřít několik dalších bodů. Tato masážní místnost může být rozšířena na maximálně 5 specialistů. Není vhodné najmout více na jeden bod a návratnost služby se sníží.

Při práci s klientem řešitel řeší určité problémy, splňuje požadavky návštěvníka. Individuální přístup je aplikován na každý z nich.

Je velmi důležité používat kvalitní oleje, které nepoškodí zejména tělo a kůži. Musí být certifikovány výrobky od spolehlivého dodavatele.

Chcete-li zvýšit poptávku a důvěru zákazníků k náboru, potřebujete kvalifikované a zkušené profesionály. Pokud nemůžete profesionálně hodnotit profesionalitu, můžete se poradit s administrací těch organizací, kde žadatel pracoval na pozici.

Marketingový plán

Zpočátku by cena měla být nižší než průměr v tomto segmentu trhu. To přiláká více zákazníků. Zároveň by měla být kvalita na úrovni. Cena můžete měnit v závislosti na solventnosti klienta, který uplatnil.

Strategie propagace:

Hlavním prostředkem propagace bude samozřejmě reklama. Může obsahovat následující odrůdy:

 • Vývěsní štítek organizace. Je také velmi důležité přijít se zajímavým a nezapomenutelným jménem.
 • "Sarafánské rádio." Jedná se o nejefektivnější reklamu, i když je zdarma. Je založen na informování potenciálních zákazníků prostřednictvím svých známých, příbuzných. Nevýhodou je, že to nemůže být kontrolováno správou organizace. Chcete-li stimulovat, můžete použít slevové programy, například: "Přiveďte kamaráda a získejte zdarma masáž."
 • Letáky (rozdělené vedle samotného salonu, které se rozkládají na poštovních schránkách v oblasti).
 • Propagace na internetu, včetně kontextové reklamy.
 • Tvorba vlastních stránek, skupin, jejich reklamy.
 • Informace v médiích. Tento typ inzerce nemá mít rádi. Tato nákladná metoda zpravidla nedává velký počet odpovědí. Můžete například omezit umístění reklamy v novinách.

Stojí za to rozvíjet systém slevových karet, slevy, datované například na některé dovolené. Vynikajícím kurzem bude vytvoření dárkových certifikátů.

Připravený obchodní plán pro masážní salon

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je uspořádat masérský salon v Jekatěrinburgu. Salon je zaměřen na poskytování masérských služeb klasického zdokonalovacího typu. Taková masáž je indikována pro uvolnění svalového napětí, posilování zdraví obecně, zbavování ospalosti, apatie; stimuluje kardiovaskulární systém, metabolismus; aktivuje fyzickou a duševní činnost. Tento typ masáže nemá žádné kontraindikace pro věk a velmi úzký seznam kontraindikací ze zdravotních důvodů. Cenový segment - střední; Salon je orientován na nejširší publikum.

Investiční náklady směřují k vybavení prostor, nákupu potřebného vybavení, licencování činnosti a také k vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než podnik vstoupí do doby návratnosti. Objem investičních nákladů - 676 ​​tisíc rublů. Doba návratnosti - 4 měsíce. Hlavní ukazatele účinnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 1.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Masáž se týká zdravotnických služeb. Trh se zdravotními službami je neoddělitelně spojen s makroekonomickými ukazateli (tabulka 2). Odborníci zaznamenávají stabilní růst tohoto sektoru ekonomiky - a to jak placených zdravotnických služeb, tak trhu jako celku kvůli placené segmentu (obr. 1).

Tabulka 2. Hlavní makroekonomické ukazatele v Rusku

Obyvatelstvo, miliony lidí

Počet ekonomicky aktivních obyvatel, mil.

Reálný HDP, biliony. rublů.

Reálný disponibilní peněžní příjem obyvatelstva,% předchozího roku


Obrázek 1. Dynamika trhu zdravotnických služeb v Rusku, 2011-2017, miliard rublů.

Obrázek 2. Dynamika struktury trhu placených služeb v Rusku, 2005-2015,%

Jak je patrné z výše uvedených údajů, segment placených služeb neustále roste; snížil podíl „stínové“ segmentu, který, podle odborníků (RBC výzkum) v důsledku dopadů krize v roce 2008, v důsledku kterých lidé stávají racionálnější a smysluplný způsob, jak utrácet peníze vydělané.

Mezi hlavní trendy trhu placených zdravotnických služeb patří:

soutěž soukromých klinik s placenými odděleními veřejných zdravotnických zařízení

nízký stupeň konsolidace trhu - podíl velkých podniků je 9% z celkového počtu

zvýšení podílu segmentu kvůli špatné kvalitě bezplatné služby ve veřejných institucích prostřednictvím povinného zdravotního pojištění

v segmentu VHI je více než 80% účtováno pojištěním firem

V blízké budoucnosti odborníci učiní následující prognózy:

pokles fyzického objemu segmentu o 16% (do roku 2017)

částečný růst v peněžním vyjádření

odliv klientů do segmentů OMI a stínové medicíny kvůli nižší solventnosti populace

Obrázek 3. Popularita zdravotnických služeb v Rusku byla využita% z celkového počtu respondentů

Jak je zřejmé z obr. 3, masáž je poměrně populární lékařskou službou, kterou používá zhruba 17% obyvatelstva.

Podnik se nachází v Jekaterinburgu, což je administrativní centrum Uralské federální čtvrti a Sverdlovského kraje. Ekaterinburg je největším administrativním, kulturním a vědecko-vzdělávacím centrem Uralského kraje, jedním z největších hospodářských center světa. Je zařazen do seznamu 600 největších měst na světě, které produkují 60% světového HDP. Počet obyvatel města je 1,44 milionu lidí. Proto je skutečný objem trhu pro projekt 1,44 * 16,9% = 0,24 milionu lidí.

Projekt zajišťuje vytvoření podniku od začátku a nábor týmu specialistů.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Společnost poskytuje služby v oblasti wellness wellness masáže ve městě Jekatěrinburg. Obecná wellness masáž je indikována pro zmírnění svalového napětí, posilování zdraví obecně, zbavování ospalosti a inhibice. Masáž stimuluje kardiovaskulární systém, aktivuje metabolismus, duševní a fyzickou aktivitu. Masáž se doporučuje pro:

poruchy v práci nervového systému

zotavení po úrazech a chirurgických zákrocích

hyper- a hapotonových svalů

chronické bolesti hlavy

bolestivé pocity na zádech a krku (osteochondróza a další nemoci)

Nabídky franšíz a dodavatelů

Během postupu se specialisté dotýká všech oblastí těla kromě hlavy: nohy, hýždě, zad a krk, paže, hrudník, břicho. Náraz vzniká různými způsoby: hladením, třením, hnětením, vibracemi.

Procedury pro masáž zlepšující zdraví nemají žádné věkové hranice; existuje malý seznam omezení ze zdravotních důvodů:

přítomnost zánětlivých procesů v akutní fázi

horečka, horečka

onemocnění krve, tendence ke krvácení

alergické, mentální, respirační onemocnění

nádory různých genesis

Standardní postup trvá 45 minut. Setkání se koná ve speciálně připravené místnosti na pohodlném masážním stole. Na výkon procedur mohou provádět pouze kvalifikovaní odborníci s certifikáty profesionálního maséra.

Náklady na zasedání jsou 1500 rublů. Současně působí čtyři masážní stoly.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílová skupina - muži a ženy ve věku od 5 do - 60 let, středními příjmy. Zároveň se výskyt chorob (indikace pro masáž) není povinné, protože navštěvuje masáží mohou zákazníci bez lékařského předpisu, samy o sobě, včetně za účelem relaxace.

Jako jeden z kanálů pro podporu služeb projektu je však využita motivace terapeutů, neurologů a dalších pracovníků ve státních zdravotnických zařízeních v Jekatěrinburgu. S příslušnými indikátory doporučují lékaři motivovaní lékaři služby a poskytnou pacientovi vizitku s podrobnostmi o kontaktu s salonem.

Kapacita trhu lze odhadnout na 240 tisíc lidí. nebo při relativní ceně 1 500 rublů. a plánované zatížení 80% z maximální možné, - 288 milionů rublů. za rok (za předpokladu, že potenciální klient provádí masáž nejméně jednou za rok).

Umístění salonu je pro úspěch projektu velmi důležité. Při výběru místa byla zohledněna dostupnost pro potenciální zákazníky, a to jak osobním automobilem, tak i veřejnou dopravou, pohodlím parkování a snadným vyhledáváním. Na území Státního diagnostického centra byla vybrána místnost o rozloze 40 m2. Centrum má vlastní parkoviště, stejně jako zastávky veřejné dopravy v bezprostřední blízkosti.

Důležitým faktorem úspěchu je také vysoká kvalifikace pracovníků projektu. Při výběru personálu je třeba věnovat zvláštní pozornost dostupnosti osvědčení o ukončení výcviku, jakož i zkušenosti maséra po dobu nejméně tří let; je žádoucí mít kladná doporučení.

Navíc jsou pro propagaci propagovány webové stránky společnosti a skupina v sociálních sítích. Relevantní pro propagaci projektu lze považovat za takové sociální sítě jako: vk.com, ok.ru, Instagram. Skupiny obsahují zajímavý a užitečný obsah, stejně jako soutěže s cenami. Sociální sítě navíc slouží k získávání zpětné vazby od zákazníků salonu.

Podle wordstat.yandex.ru, za poslední měsíc na požádání „masírovat Jekatěrinburg“ bylo 17,625 dojmy, což svědčí o vysoké poptávky po službách (obr. 4).

Obrázek 4. Vyhledávací dotazy Yandex «masáž Jekatěrinburg»

K dnešnímu dni je v Jekatěrinburgu registrováno více než 100 salonů a individuálních masérů. Navíc mnoho z nich se specializuje na určité typy masáží - tónování, anti-celulitidy a tak dále, které nejsou terapeutické. K přímým konkurentům je možné přiřadit pouze salony (namísto cvičení doma masérů), poskytování služeb při provádění masáže (léčebné). Tam je asi 20 takových salonů v Jekatěrinburgu. Náklady na schůzku se pohybují od 1200 do 1600 rublů. Současně má většina z nich řadu nevýhod: nevyhovující umístění, nízkoúrovňové prostory, staré vybavení. Navíc pouze tři z nich využívají motivaci zdravotnického personálu jako způsob podpory svých služeb. Dá se tedy dospět k závěru, že projekt je vysoce konkurenceschopný.

Poptávka po službách projektu nemá výraznou sezónnost, nicméně je možné zaznamenat určité vrcholy a poklesy po celý rok. Například, během letních prázdnin poptávka je poněkud snížena, a v novém roce svátků roste. Při tvorbě finančního plánu projektu je zohledněn faktor sezónnosti.

5. PLÁN VÝROBY

Očekává se, že projekt bude poskytovat služby v pronajatém pokoji. Předpoklad je pronajatý z obecního diagnostického centra; plocha místnosti je 40 m 2. Místnost má veškerou potřebnou komunikaci a samostatný vchod, ale vyžaduje další vybavení pro účely projektu.

Hlavním vybavením masáží jsou masážní stoly. Tabulky s vysokým komfortem evropské výroby, které mají na rozdíl od většiny používaných konkurencí řadu úprav pro pohodlí klienta.

Webové stránky jsou vytvořeny místním designovým studiem. Ona také poskytuje podporu a propagaci s pomocí kontextové reklamy ve vyhledávačích. Skupiny v sociálních sítích vytváří a udržuje iniciátor projektu.

Nahrávání pro masáže se provádí telefonicky nebo prostřednictvím webové stránky salonu. Deník je veden správcem salonu.

6. ORGANIZAČNÍ PLÁN

Projekt není časově omezen. Plánovací horizont je pět let. Rozhodnutí o další práci nebo likvidaci projektu provádí iniciátor projektu na základě analýzy situace na trhu a ekonomické konjunktury.

Proces implementace projektu lze podmíněně rozdělit na dvě hlavní etapy - přípravné a provozní. Délka přípravné fáze je jeden měsíc. Během této doby probíhá příprava prostor, nákup zařízení, vývoj internetových stránek a jejich propagace, jakož i licencování salonu. Poté začíná etapa operační činnosti.