Ruský trh pracovních oděvů a osobních ochranných prostředků

Trh pracovních oděvů a osobních ochranných prostředků v Rusku aktivně roste a ministerstvo průmyslu a obchodu předpovídá jeho nárůst o 40% do roku 2025. Výrobci jsou přesvědčeni, že budou schopni potvrdit prognózy - díky dovozním substitučním programům, současným opatřením státní podpory, skutečnosti, že ruské podniky mají potřebné výrobní kapacity a také aktivní modernizaci.

Rusko je tradičně jedním z největších světových spotřebitelů kombinéz a osobních ochranných prostředků (PPE). Podle průzkumu Grand View Research je Rusko ve čtvrtém místě ve světě na trhu PPE s výsledkem 2.02 miliardy dolarů (údaje z roku 2015), které předávají pouze USA, Čínu a Německo.

Trh s kombinovanými obaly se dá nazvat trhem se stálou poptávkou, protože je regulován legislativou. Podle Kodexu práce Ruské federace je každoročně nutné obnovení výrobních kombinéz. Proto všechny průmyslové společnosti poskytují stálou poptávku po kombinézech a OOP.

Čísla potvrzují tento trend. Tak, v roce 2016 růst produkce kombinézy v Rusku činil asi 40% ve srovnání s roky 2015 a prvním čtvrtletí roku 2017 - 13,6%. Jak řekl novinářům Victor Evtukhov, náměstek ministra průmyslu a obchodu, na celkovém trhu z kombinézy a ochranné obuvi v Rusku se odhaduje na zhruba 100 miliard rublů, asi 50% z celkové částky připadá na zadávání veřejných zakázek. Současně se odhaduje Evtuhova Victor, že trh poroste v roce 2025 o 40% a může dosáhnout 200 miliard rublů, což je způsobeno včetně nahrazování dovozu v podnicích se státní účastí.

V roce 2016 vzrostl růst výroby kombinézy v Rusku o 40% oproti roku 2015, na 1 čtvrtletí roku 2017 - 13,6%.

Dříve byla většina kombinéz vyrobena z dovážených materiálů, velká část dovozu pocházela ze Spojených států a Británie. Pro změnu situace zahrnovalo Ministerstvo průmyslu v programech na náhradu dovozu řadu projektů z lehkého průmyslu, zaměřených konkrétně na výrobu kombinéz a materiálů pro kombinézy. Výsledky nebyly dlouhé. V důsledku roku 2016 je přes 90% potřeb podniků ropného a plynárenského komplexu poskytováno domácím oděvem.

Celkový trh a OOP se zvýší v průměru o 40% - až o 200 miliard rublů - do roku 2025. Ve většině segmentů, jako jsou silové struktury, záchranné služby, energetika, těžební průmysl a další, se očekává dvojnásobný nárůst.

Victor Evtukhov náměstek ministra průmyslu a obchodu

To je skutečně rozvíjející se trh, existují různé módy a trendy. V průměru zaznamenáváme nárůst z 10 na 15% ročně v různých pozicích. A právě v té době, která je považována za krizi. Nyní například dochází k velmi velkému nárůstu izolace a netkaných materiálů - asi o 25%.

Igor Rogozhin, generální ředitel Asociace vývojářů, výrobců a dodavatelů osobních ochranných prostředků (ASIZ)

Lídr na trhu ve výrobě oděvů a ochranných pracovních pomůcek - společnost „Vostok-Servis“, „Energokontrakt“, „Tekhnoavia“, „BTC Group“, „zvláštní ochranu“, „Respirační komplex“, „Roskhimzaschita“.

"Energokontrakt" se specializuje na ochranu proti elektrickému oblouku, tepelným rizikům. "Technoavia", "Vostok-Service" vyrábí širokou škálu produktů: uniformy a ochranné pomůcky a vybavení pro práci v chladném klimatu. A "Armakon" a "Skinkea" produkují vysoce kvalitní dermatologické prostředky ochrany.

Firmy, které se specializují na prostředky ochrany proti pádu z výšky, - „Vento“, „závod“ Luch „“ Suksunsky opticko-mechanické zařízení, třeba ruský jediným výrobcem ve velkém měřítku ochranu očí, hlavy a obličeje. Společnost Manipula vyvíjí a dodává ochranu rukou. Má velmi široký sortiment rukavic. Tvorba moderních ochranu dýchacích orgánů - respirátorů, plynových masek, self-záchranáři - korporací zabývajících se „zvláštní ochranu“, „Roskhimzaschita“, „Respirační komplex“, „Breeze“, „Volgaspetszaschita“. Lídr ve výrobě speciálních textilií pro ochranu - skupiny společností „Čajkovského textilních“.

Trh s kombinézami se neustále rozšiřuje, pokud jde o sortiment, suroviny, použité technologie a podle odborníků se bude i nadále aktivně rozvíjet ve střednědobém horizontu.

Goszakupki - hnací síla rozvoje trhu

V roce 2016 vzrostl podíl tkanin ruské výroby o 11%, z 35 na 46%. A tento rok pokračuje trend: po čtyři měsíce se výroba kombinézy zvýšila o dalších 9,7%, technický textil - o 13,4%. 50% poptávky po oblečení poskytuje státní podnik. A tento ukazatel má také trvalý trend k ročnímu růstu přibližně o 10%. Podle výsledků roku 2017 předpokládají odborové organizace nárůst objemu nákupů ruských tkanin při nákupu státních společností na 55%.

50% poptávky po oděvu poskytuje státní podniky, toto číslo se zvyšuje o 10% ročně.

Domácí podniky lehkého průmyslu, jsou již aktivně spolupracuje s významnými ruský energií, ropných a plynárenských společností, včetně „Rosněfť“, „Gazprom Neft“, „Bashneft“, „Rosatom“, „Transněfť“ a další. Ministerstvo průmyslu a rovněž přispívá k rozvoji spolupráce mezi ruskými výrobci OOP s státních podniků, a to zejména díky své účasti na společném jednání k problematice veřejných zakázek produktů lehkého průmyslu domácí produkce.

Z nedávných úspěšných dohod např. Spolupráce norilského niklu s toskánskou tovární gumovou obuví. Norilsk Nickel převzal produkty rostlin do zkušebního provozu a vyzkoušel je v reálných výrobních podmínkách za pomoci pracovníků z těžebních a metalurgických celků. Společnost "Lukoil" již testovala OOP v druhé polovině roku 2016. Mezi testovanými PPE byly vzorky modelů ohnivzdorného zimního oblečení vyrobeného s použitím nejnovějšího domácího izolačního materiálu vyrobeného netkané továrně "Ves mir". Výrobky byly spokojeny zákazníkem a budou zakoupeny společností Lukoil.

Modernizace: úspěšné případy

Výrobci jsou si jisti, že mají nyní potřebné výrobní kapacity a díky současným opatřením státní podpory mohou aktivně a neustále pracovat na technologické modernizaci.

Například výrobní kapacita jednoho z největších podniků na trhu "Čajkovskij textil" činí 40 milionů běžících metrů ročně. Společnost provádí rozsáhlou modernizaci a nové zařízení umožňuje vývoj a výrobu inovativních tkanin, zvýšení objemů výroby a zlepšení kvality.

Další společnost, Tekhnoavia, ruský výrobce kombinéz, firemního oblečení, uniformy a ochranné obuvi, plánuje sledovat výsledky v letech 2017-2018. růst o 10%. Současně plánovaný objem investic do modernizace činí zhruba 390 milionů rublů.

Ve společnosti Energocontract, která vyrábí OOP, očekává růst tržeb v roce 2017 o 10%, stejný růst se očekává do konce roku 2018. K dnešnímu dni, množství svých vlastních investic investovaných do lokalizace výroby PPE, tato společnost je asi 2 miliardy rublů.

K realizaci tohoto projektu byla společnosti poskytnuta půjčka od Fondu průmyslového rozvoje (FED), který poskytuje dotace na modernizaci. "Čajkovskij textil" se specializuje na výrobu textilií pro kombinézy, uniformy vojáků. Novým směrem sortimentu jsou tkaniny pro školní uniformu.

Elizaveta Repkina ředitelka pro spolupráci s veřejnými orgány společnosti Energocontract

Tržní hráči vysoce oceňují aktivní podporu dovozní náhrady Ministerstvem průmyslu a obchodu. Legislativní akty zavádějící omezení dovozu zahraničních výrobků lehkého průmyslu a stanovení preferencí pro domácí výrobce umožňují průmyslu rozvíjet jak kvalitativně, tak i kvantitativně: zvýšit výrobu a zlepšit kvalitu.

Největší výrobci vysoce oceňují aktivní podporu dovozní náhrady Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Současně mnoho výrobců v budoucnu plánuje zvýšit svou přítomnost na zahraničních trzích, zejména spolupracovat s Evropou, státy SNS, Latinskou Amerikou a Středním východem.

Trh kombinéz v Rusku: Objem výroby v lednu až dubnu 2016 vzrostl o 18%

Výroba kombinézy se vyznačuje dobrým výkonem i přes krizi. Podle výsledků analýzy trhu s overalmi, Tempo růstu za první čtyři měsíce roku 2016 bylo 18 g / r. Na trhu dominují ruské výrobky.

Trh OOP a kombinézy je trhem stálé poptávky. Zákoník práce a většina současných předpisů musí být aktualizovány jednou za rok kombinézy. To znamená, že je třeba pravidelně získávat nové sady, a to i výrobci low-cost, zaměstnavatelé nemohou uniknout. Hluboký propad ve výrobě je možné pouze v případě, že vývoj velmi pesimistického scénáře ekonomiky (pozastavení z největších společností, propouštění, vysílání zaměstnanců na neplacené dovolené). Poptávka po oblečení je definován jako stávající legislativy, kvalitativní změny v oblasti výroby a technické kultury a výstupních dynamiky v odvětvích, kde jsou široce používány oblečení, jako je ropa a zemní plyn, hutnictví a stavebnictví.

Kumulativní nárůst objemů výroby po výsledcích roku 2015 byl meziročně o 11%. Produkční index za předchozí měsíc byl pozitivní na 2 měsíce ze 4. Produkce kombinézy v dubnu 2016 v naturáliích se zvýšila o 36% r / r.

Dynamika výroby kombinéz v Rusku

Objem výroby kombinézy v Rusku

Mezi nejvýznamnějších firem v tomto odvětví: CJSC „Chaplyginskaya oděvní závod“ - za vedoucí podnik na „Vostok-Servis“ - se nachází v regionu Lipetsk, LLC „PROMKOMPLEKTATSIYA“ - ten samý díl GC „Vostok-Servis“ z Moskevské oblasti, PV Ltd. " FIRMA TECHNOAVIA „z Moskvy, JSC“ FPG Energokontrakt „z Moskvy, a jiní. průmysl je stále v provozu mnoho starých podniku, který byl založen v sovětském období.

Trh kombinéz v Rusku: geografie výroby

Největší objem výroby ve všech federálních okresech spadá do Centrálního federálního okruhu: v 1. čtvrtletí. V roce 2016 bylo vyrobeno 26 327 tisíc kusů. přesahy, což je 85% z celkového počtu. Na druhém místě s 9% podílem je Volga Federal District, na třetím místě - sibiřský federální okres s 3% podíl. Celkově tyto federální okresy představují 97% produkce Ruska na 1 km čtverečních. 2016, zatímco na 2 km čtverečních. V roce 2015 činily stejné kraje celkem 96%. Stabilní distribuce akcií v celkovém objemu výroby vykazuje jednotné využití kapacity ve všech federálních oblastech.

V rámci hranic federální výroby oděvu se často provádí v regionech a obcích s levnou pracovní silou. S ohledem na skutečnost, že subjekty federace a obecní subjekty jsou koncentrované podniky, nyní výroba kombinézy se týká odvětví přežití.

Odborníci Indexbox věří, že trh s kombinovanými obaly je aktivně se rozvíjejícím sektorem lehkého průmyslu a ve střednědobém horizontu bude aktivně vybuchovat. Trhy kombinézy se vyznačují neustálým rozšiřováním a aktualizací sortimentu. Pracovní oblečení se neustále vylepšují: objevují se nové tkaniny, zvyšují se ochranné vlastnosti. Na rozdíl od většiny průmyslových trhů dominuje trh s oděvy na trhu s oděvy, který je spojen se stabilní poptávkou, nízkými náklady a osobními charakteristikami. Většina dovozců zvyšuje konkurenceschopnost na úkor ceny, což okamžitě ovlivňuje kvalitu.

Analýza trhu s náhradními díly

Během implementace 5. etapy procesu "procesu získávání dat" budeme provádět marketingové výzkumy trhu se speciálním oděvem v Čeljabinsku a provádět jejich analýzu v 6. etapě "Zpracování a analýza dat".

1) Charakteristiky produktů a hlavní spotřebitelé. V současné době se začíná vytvářet trh s kombinézami: navíc k velkým podnikům na tom pracuje velký počet malých obchodníků a výrobců, což znemožňuje přesně vypočítat celkové objemy výroby.

Nejaktivnější je nyní vývoj malých domácích podniků pro šití kombinézy, které vyrábějí průměrně zhruba 100 sad výrobků denně. Důvodem je možná to, že takové podniky mohou reagovat rychleji na nové tržní trendy. Koneckonců, kombinézy nejsou jen zárukou bezpečnosti personálu, ale také image společnosti v očích zákazníků, partnerů a konkurentů. Nyní mnoho firem pracuje s klienty na individuálním programu s přihlédnutím ke všem svým přáním - počínaje firemními symboly a barvami a končí kapsou pro mobilní telefon.

Podmíněně lze pracovní kombinézy rozdělit do čtyř typů: ochrana před obecným průmyslovým znečištěním, nízkou a vysokou teplotou a také vlhkostí. Ve skutečnosti se termín "kombinézy" kombinuje přímo s oblečením (župany, kombinézy, bundy atd.). Nyní na ruském trhu jsou všechny druhy kombinézy. Zvláště širokou škálu rukavice: plátno, v kombinaci pro běžné papírů pro kůži a průmyslových přesnou práci, rukavice s latexem nebo nitrilu povlak, odolný proti teplu, odolná proti olejům.

V Rusku jsou nejvíce stabilní poptávky pracovní obleky (kombinézy, semišové kombinézy, bundy), plachtoviny a pletené výrobky s PVC rukavicemi. Spotřebitelé plánovaných produktů mohou být naprosto všechny podniky Chelyabinsk: jak výrobci, tak i obchodní organizace.

Počet výrobců v segmentu kombinézy roste, protože se zvyšuje poptávka po firemním oblečení pro práci. Ve městě a sousedních městech narůstá počet výrobních podniků, odvětví služeb roste. Konkurence se zvyšuje, takže existují nové způsoby, jak se lišit od konkurence. Společenské uniformy se staly jedním z takových prostředků. Pokud již dříve kombinézy potřebné hlavně proto, že chrání pracovníky, bylo pohodlné, nositelné a přijatelnou cenu, ale nyní je vidět také jako marketingový nástroj - prostředek k vytváření pověsti podniku a jeho umístění na trhu. V souladu s tím, místo nákupu standard pro kombinézy svých zaměstnanců, ‚stále větší počet společností dávají přednost nosit‘ jednotlivec „oblečení pro práci - navrženy a vyrobeny speciálně pro ně v závislosti na jejich firemní identity.

Hlavní výrobci kombinézy v Čeljabinsku LLC "SpetsUral" zaujímají kolem 40%. Zbylých 60% tvoří malé ateliéry, stejně jako zprostředkovatelé, kterým jsou přesměrovány objednávky obdržené od výrobních partnerů. Trh s montérky má velký potenciál, proto je pravděpodobné, že se v průběhu času objeví na trhu nový silní výrobci, kteří budou schopni konkurovat stávajícím výrobcům.

Vzhledem k tomu, že společnost LLC "Oblečení" plánuje prodávat výrobky v rámci regionu, konkurenční podniky jiných regionů Ruska se nezohledňují.

Dynamika cen. Jak již bylo uvedeno, hlavní faktor, z něhož závisí cena hotových výrobků, je cena materiálu.

Druhým důležitým faktorem je cena - sezónnost prodeje, což je dáno nejen specifika pracovních oděvů, jako, řekněme, letní nebo voděodolné výrobky, ale také frekvence nákupů těchto produktů ze strany velkých podniků, drží své nabídky (běžná praxe v uplynulých letech). Objemy prodeje vzrostly o necelé 25% se sezónním nárůstem poptávky. V průběhu sezóny se tedy cena za některé druhy výrobků zvýší o 5-20%.

Surovina. Společnost Apparel LLC se musí orientovat na trh výrobců a dodavatelů tkanin, příslušenství, nití, aby zjistil, kde je výhodnější je koupit.

Pro výrobu různých druhů pracovního oděvu používejte různé druhy tkanin. Nejpopulárnější materiál se jmenuje orthon, protože má vysokou trvanlivost a dobrou hodnotu za peníze. Orton je dvouvrstvá tkanina s bavlněnou základnou a vnější povrchovou úpravou polyamidem s impregnací odolnou proti vodě nebo impregnaci oleje. Taková kompozice zajišťuje vytrvalost tkaniny a umožňuje její použití pro šití jak letního, tak zimního oblečení.

Druhým nejoblíbenějším je tenčí tkanina Greta. Používá se hlavně k šití lehkých pracovních svrchních oděvů a sestává ze syntetických materiálů a bavlny (50/50).

Materiály vyrobené v zahraničí se často nepoužívají, protože za cenu jsou podstatně (1,5-2 krát) dražší než podobné domácí. A pokud se domníváte, že cena za pracovní oblek je 70-80% určená cenou tkaniny, ukáže se, že hotový oblek automaticky zvýší cenu.

Zimní šaty jsou nyní šité na sintepon a odpalování. Tyto bundy a kombinézy jsou dobře chráněny před chladem, lehké a pohodlné pro nošení. Pro šití letního oděvu je oblíbená i bavlna - tkanina se neotáčí a snadno prochází vzduchem. Pro ty, kteří pracují ve tmě, se vyvíjejí oděvy s reflexními pruhy, což umožňuje snížit průmyslová zranění.

Naše oděvní továrny vybral dodavatele surovin těchto společností: HK Xinmeng Investment Limited (Moskva), dále jen "Společnost" Svateks (Ivanovo), "Ivanosky textil" (Tolyatti), společnost «Baltic Textile“ (Saint- Petersburg "), LLC" Textil-Chelny „(Naberezhnye Chelny)

Státní regulace trhu s overalmi.

Otázky týkající se zaměstnanců speciálních oděvů, speciální obuv a další osobní ochranné prostředky v Rusku se řídí následujícími dokumenty: spolkového zákona ze dne 17. července 1999 №181-FZ „Na základě ochrany práce v Ruské federaci“, zákoníku práce Ruské federace. V souladu s článkem 17 federálního zákona "Poskytování pracovníků s osobním ochranným vybavením" jsou definována tato ustanovení:

1. pracují pod škodlivé nebo nebezpečné pracovní podmínky, stejně jako práce vykonaná ve speciálních teplotních podmínkách nebo zaměstnanci souvisejících se znečištěním jsou vydávány s certifikací osobních ochranných pracovních prostředků, praní a neutralizační činidla v souladu s pravidly schválenými způsobem stanoveným vládou Ruské federace.

2. Nakupování, skladování, praní, čištění, opravy, dezinfekce a neutralizace osobních ochranných prostředků pro zaměstnance se provádí na náklady zaměstnavatele.

V souvislosti s výše uvedenými ustanoveními jsou prakticky všechny průmyslové a obchodní podniky, stejně jako zdravotnické instituce a polovojenské organizace povinny nakupovat speciální oblečení pro své potřeby.

Zobecnění výsledků marketingového výzkumu pro rozhodnutí o zahájení nové výroby

Nohavice jsou výrobky, které budou vždy poptávka bez ohledu na hospodářský vývoj státu a regionu. Slouží jako prostředek ochrany a přiděluje občany určité profese od davu. Rozhodnutí přizpůsobit oblečení pro speciální účely je proto velmi prospěšné pro LLC Apparelle

Podle odborníků je ruský trh s oděvy na počátku svého vývoje a to znamená vznik krátkých nových "hráčů" (jak výrobců, tak obchodníků). Toto výklenkové číslo není dosud plně obsazeno, ale poptávka po kombinézech roste každým rokem, takže je pro každého dost místa.

Ceny našich produktů budou odpovídat tržním cenám. Náš region prodeje je Chelyabinsk region, což zajistí nízké přepravní náklady, a tím i nižší maloobchodní cenu.

Apparel LLC vytvořila vazby s budoucími dodavateli surovin, to jsou firmy v Moskvě, Togliatti a korejská firma, jejíž zastoupení sídlí také v Moskvě.

Zákony Ruska nepředstavují překážky tomuto druhu výroby. A naopak, povzbuzuje jej a nutí každého zaměstnavatele, aby pracovníkům poskytoval kombinézy.

Správa společnosti LLC Apparel tedy dospěla k závěru, že na trhu prodeje existuje pozitivní situace, aby bylo možné organizovat detailní výrobu výrobků.

Analýza ruského trhu s pracovním oděvem

Analýza dynamiky výroby oděvního průmyslu ruského pracovního oděvu, směr jeho vývoje, současné trendy a budoucí vyhlídky. Dynamika změn podílu ruského trhu s pracovním oděvem na celkové výrobě oděvů.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Publikováno na http://www.allbest.ru/

Publikováno na http://www.allbest.ru/

Pro periodika za posledních deset let analyzujte dynamikuoděvní průmysl Ruská práce oblečení. Analyzovat dynamiku změn podílu ruského pracovního trhu na celkové produkci oděvy

Během posledních deseti let se odborníci domnívají, že ruský trh s pracovním oděvem je ve stádiu aktivního rozvoje. A obecně, v textilním průmyslu je ruský trh s pracovním oblečením jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících segmentů. Jeho hlavním rysem je neustálé rozšiřování a obměňování sortimentu s přihlédnutím k moderním vědeckým doporučením a prioritám spotřebitelů.

Vedení společností začíná chápat, že otázky průmyslové bezpečnosti a ochrany pracovníků nejen počítají, komu a kolik si kupují rukavice, šaty a tak dále. To je také neoddělitelně spojeno s personální politikou společnosti, s pracovními podmínkami nabízenými v podnicích.

Klíčoví účastníci trhu jsou domácí výrobci a distributoři pracovního oděvu. Mnoho z nich, společně s pracovním oděvem, vyrábí obyčejné oblečení a boty. Podle odborníků, více než 30% celkové produkce tvořily tří největších hráčů - Asociace textilního a lehkého průmyslu „Vostok-Servis“ ZAO „cesta“ a LLC Firma „Tekhnoavia“. [6.].

Výrobci prodávají oblečení prostřednictvím sítě specializovaných prodejen, velkoobchodních skladů. V září 2007 otevřela Moskva největší prodejní centrum pro pracovní oblečení v Rusku. Jedním z nejdůležitějších kanálů pro distribuci kombinézy je internet. Zvláště je vhodná pro podniky nacházející se v regionech daleko od základních center výroby a prodeje kombinézy.

Většina aktérů na trhu vyjadřuje svůj názor na vyhlídky trhu s kombinovanými obaly, stejně jako na jeho roční růst. Mnoho z nich však naznačuje, že část obratu na trhu je ve stínu a jeho skutečný objem je větší. Někteří z účastníků trhu se domnívají, že zahraniční výrobci nemají silné konkurenci domácích výrobců i zahraničních firem, především se zabývá dodávkou surovin pro oděv, nebo ruští zprostředkovatelé importovat konfekci z Asie a prodávají pod vlastními značkami.

Ruský trh s pracovním oděvem roste velmi rychle, ale má své vlastní nuance. Dnes v Rusku používá asi 30 milionů lidí profesionální oblečení. Celkový objem trhu s kombinézami a osobními ochrannými prostředky (PPE) se odhaduje na 1,5 až 3 miliardy USD a jejich tempa růstu se pohybuje od 15% do 30%. Takové šíření čísel expertů vysvětluje především opacitu samotného trhu. Nicméně, bez ohledu na rozdíl v odhadu tržní kapacity, všichni odborníci připouštějí, že doposud je jedním z nejrychleji rostoucích. Zároveň více než 70% trhu zaujímají domácí výrobci.

Více než 40 000 právnických osob je stálým spotřebitelem na trhu s nábytkem. Nicméně téměř 50% prodejů poskytují velké korporace, jako je například "Gazprom", RAO UES, Ruské dráhy, "Lukoil", "Sibneft", "Norilsk Nickel" Rusal, UGMK, "Severstal", TNK-BP, atd, to jsou všechny "oligarchické" společnosti.

Za posledních deset let vykazuje ruský trh kombinéz a osobních ochranných pomůcek nejvyšší tempo růstu na světě (v rozmezí od 15% do 30%). Přední domácí operátoři nemají v úmyslu vzdát se dominantního postavení na trhu cizincům. Navíc ruské společnosti směřovaly k rozvoji západních trhů.

Podle údajů Asociace vývojářů, výrobců a dodavatelů osobních ochranných pomůcek (sdružení PPE) je dnešní trh s pracovním oděvem kolem 1,5 miliardy dolarů a jeho růst činí zhruba 10-15% ročně. V Evropě například roční růst nepřekročí 4%. Ve stejné době, podle generálního ředitele „URSU.S“ Sergei Ursu, značná část pracovních oděvů trhu je ve stínu, a protože jeho skutečného objemu může dosáhnout 3 miliardy $. Nicméně, oficiálně, účastníci trhu stále dodržovat statistik Asociace OOP.

Perspektiva dalšího vývoje souvisí s nárůstem poptávky po kvalitnějších a tedy i dražších výrobcích - kombinézech a OOP. Vyhlídky na trh jsou dobré: v zemi - růst průmyslu, výroba se rozvíjí, na ruský trh přicházejí vážní zahraniční hráči, kultura využívání ochranných prostředků roste.

Tento proces je nevratný, ale jeho tempo bude do značné míry záviset na postavení státu. Vláda přijímá opatření ke zlepšení regulačního rámce zaměřeného na zvýšení a zpřísnění požadavků na kvalitní a ochranné funkce ochrany práce. Ve stadiu vzniku ruského trhu byly z SSSR zděděny tzv. Normy pro bezplatné šíření oděvů. Na jedné straně zaručují určitou minimální úroveň ochrany. Na druhé straně jsou tyto normy velmi zastaralé. Nyní díky úsilí hlavních aktérů v některých průmyslových odvětvích a některých samostatných velkých podnicích bylo možné v oblasti bezplatných emisí umožnit registraci modernějších prostředků ochrany.

Vzhledem k nedokonalosti legislativního rámce se jednotlivé společnosti a dokonce i sdružení lobují při zavádění státních požadavků na speciální ochranný oděv proti celosvětovým standardům kvality a snižují tlak těchto požadavků na úroveň svých výrobků. Jinými slovy, stát by se mohl aktivněji podílet na tvorbě národních požadavků a norem, zejména pokud jde o speciální oblečení, které působí jako osobní ochranné pomůcky.

Nicméně nikdo nezpochybňuje, že úloha státu není omezena na změny v tzv. Normách volného racionalizace. Například pozitivní dopad na růst produktivity práce v oděvním trhu mělo nařízení vlády (od 27. března 2007 №187) a Ministerstvem zdravotnictví objednal (od 30. března 2007 №216), umožňuje zaměstnavatelům strávit až 20% příspěvků do fondu sociálního zabezpečení (SIF) až získání pracovních oděvů a OOP pro své zaměstnance. [6.].

Požadavek kvalitních výrobků na ochranu pracovní síly však roste nejen v závislosti na efektivitě státu stimulovat ji. Účastníci trhu také zaznamenávají zvýšení "vědomí" zaměstnavatelů. Mnoho velkých podniků - spotřebitelů kombinéz - stanovilo pro sebe vysoký standard PPE, aniž by čekalo na přijetí státních norem.

Z ekonomického hlediska je trh stále více slibný, protože levné kombinézy, které se tradičně vyrábějí v špatně vybavené výrobě, postupně ustupují před drahými výrobky high-tech. Tento trend je obzvláště výrazný v odvětví spotřeby spojeném s palivy a energetikou. Postupné společnosti často začaly volit to nejlepší, ale ne nejlevnější.

Mezi ruskými podniky byly "průkopníkem" zvyšování nákladů na kombinézy a PPE největší ropné společnosti. Vážní zástupci jiných odvětví průmyslu se postupně stávají za nimi. Nejvíce "pokročilé" z hlediska zajištění bezpečnosti svých zaměstnanců společnosti investují do bezpečnosti práce srovnatelné se západními standardy - 200-250 dolarů na zaměstnance. Nicméně, v průměru v Rusku, asi 60 dolarů je vynaloženo na poskytnutí jednoho pracovníka s kombinézy.

V důsledku toho lze říci, že výroba pracovních oděvů v Rusku do roku 2011 se zdvojnásobila. To odpovídá průměrnému ročnímu indexu fyzického objemu výroby. V tomto případě bude podíl domácích výrobků na pracovním oděvu v celkové výrobě oděvů činit nejméně 55%. Tento růst umožní ruským výrobcům, aby převzali převládající postavení na domácím trhu a stali se konkurentem zahraničních výrobců na trzích jiných států.

šití pracovníci trhu opotřebení

1. Časopisy "Šicí průmysl" pro období 2002-2009.

2. Časopis "Lehký průmysl pro rok 2005 a 2007"

3. Vyhláška vlády Ruské federace (ze dne 27. března 2007 č. 187) a nařízení Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje (30. března 2007 č. 216).

4. Zakharova Т.V. Metodické pokyny pro provádění testů v oboru "Monitoring trhu s oděvy" Ekat. 2007

3. Belyavsky I.K. Marketingový výzkum: informace, analýza, prognóza: Proc. příspěvek - Moskva: finance a statistika, 2001. - 320 stran.

Výzkum trhu s kombinézami (strana 2)

Podle celních údajů XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

1.2 Stručný přehled ruského trhu pracovních oděvů a osobních ochranných prostředků

Ruský trh s oděvy je jedním z nejrychleji rostoucích na světě, přestože míra ziskovosti jeho výrobců je zdaleka nejvyšší v průmyslu. Ale výrobci mohou počítat se stabilní poptávkou.

Trh výrobců kombinézy se začal formovat v devadesátých letech. Zároveň se podle odborníků, prodej pracovního oblečení ročně zvýší o 15-30%, a v příštích dvou až třech letech trh může přidat 50%. Účastníci trhu vysvětlují tento trend rychlým vývojem odvětví, kde je zakázáno pracovat bez uniformy, módy pro uniformy a rostoucí poptávku po obuvi a osobních ochranných prostředcích.

Světový lídr ve výrobě kombinéz, stejně jako jiných textilií, je zvažován Čína. Je tam, že mnoho ruských distributorů nakupuje oblečení a prodává v Rusku. Ruské firmy však působí nejen jako prodejci, ale také jako vývojáři prostředků na ochranu práce, tedy oblečení a obuvi. Objednávky na jejich výrobu jsou umístěny v Rusku, Číně a dalších zemích. Název patentu, technologie, průmyslový vývoj.

Výroba různých druhů kombinéz v Rusku *

Vlněné bundy (kombinézy) (v tisících kusů)

Obleky pro pracovníky a speciální účely (tisíce kusů)

Župany z bavlněných tkanin pro práci a speciální účely (tisíce kusů)

Rukavice (tisíce párů)

* Data Goskomstat RF.

Každoročně se na trhu se specializuje více než 80 milionů položek. Most rukavice, následuje obleky, bavlněné šaty, bavlněné bundy, zateplené soupravy, kombinézy, kombinézy, bavlněné kalhoty a kabáty. Tržní kapacita pracovní obuvi je asi pořadí párů za rok. Podíl obuvi je 30% a prakticky není dovážen.

Hlavní typy kombinézy mohou být podmíněně rozděleny do několika skupin:

Široký sortiment je nepostradatelným předpokladem úspěšného rozvoje trhu s kombinézami. Zpravidla neexistují žádné vysoce specializované společnosti, které by se zabývaly jedním směrem profesionálního pracovního oděvu. Všichni dodavatelé se snaží nabízet co nejširší objem zboží. Obrovské škody, a to jak pro zaměstnavatele, tak pro výrobce, jsou způsobeny padělanými výrobky. Podle tržních odborníků na trhu OOP dosahuje až 45% celkového prodeje. Situace je obzvláště špatná v regionech, kde tento počet někdy dosahuje 60%.

1.3 Přehled bieloruského a ukrajinského trhu s oděvy

Kapacita ukrajinského oděvního trhu je mnohem nižší nejen v kapacitě trhů rozvinutých evropských zemí, ale také v Rusku. Analytici odhadují, že na 1,3-1,4 milionu sad, což je v peněžním vyjádření asi 25 milionů dolarů.

Velikost trhu kombinézy nelze spolehlivě odhadnout, možná nikdo. Za prvé, průmysl je silně fragmentovaný - výrobci jsou jak velké společnosti, oděvní závody, a malé firmy, soukromí podnikatelé nebo studio krejčovství. Zadruhé, oficiální statistické výkaznictví nebude schopen poskytnout přesný objem trhu se slevou ani v počtu výrobků, ani v penězích. Zatřetí, dovoz kombinéz - oficiální a nelegální hranice - provádí vlastní úpravy celkového obrazu.

Nejaktivnější je nyní vývoj malých domácích podniků pro šití kombinézy, které vyrábějí průměrně zhruba 100 sad výrobků denně. Důvodem je možná to, že takové podniky mohou reagovat rychleji na nové tržní trendy.

Největší poptávka po oděvu je tradičně pozorována v průmyslových regionech Ukrajiny - Dnepropetrovsk, Doneck, Záporoží, Lugansk a Charkov, stejně jako v Kyjevě.

Na Ukrajině neexistuje jasná klasifikace pracovního oděvu. Tak například tržní odborníci rozlišují následující kategorie kombinézy:

Nejvíce zastoupená na ukrajinském trhu je pracovní oděv, který odborníci klasifikují takto: tradiční oblečení střední třídy (tzv. "Eurowear") a elitní výrobky.

Tradiční ("černé") pracovní oděvy - tento segment trhu je tvořen na úkor levných oblečení, na jejichž kvalitu neexistují žádné zvláštní požadavky. Hlavním faktorem při výběru takových výrobků je nízká cena. Podle odborníků je podíl trhu, který zaujímá tradiční pracovní oděv, o něco více než 50%.

Pracovní oděvy střední třídy nebo "eurowear" - liší se od tradičních kvalitních látek, doplňků a krajčírství; vhodnější k charakteru vykonávané práce, a také nese určitý prvek corporate identity - často zdobený symboly nebo logem společnosti, vzniklé v barvách společnosti, atd. jsou zapojeny, že má podíl na trhu ve výši zhruba 30 až 40%... Výroba oděvů této třídy se zabývá většinou společností (velkými a malými), kteří legálně pracují na ukrajinském trhu.

Elite pracovní oblečení je vysoce kvalitní, jednotné pro každého zákazníka, uniformu. Při navrhování oblečení této třídy se berou v úvahu jednotlivé ergonomické požadavky zákazníka, ale také se používají nestandardní konstrukční řešení. Právě tyto oblečení tvoří "módní trendy" na trhu kombinéz. Elite oblečení se vyrábí zpravidla v zahraničí a jeho hlavními spotřebiteli jsou firmy se zahraničními investicemi. Nicméně, ve spravedlnosti, je třeba poznamenat, že některé ukrajinské podniky (například společnost "Formica", atd.) Jsou docela schopni dělat pracovní oděvy dobré kvality. Vzhledem k poměrně vysokým nákladům je podíl "elity" na ukrajinském trhu specialit relativně malý a činí nejvýše 10%.

Obecněji (podle odborníků na trhu), kombinézy lze klasifikovat takto:

Podle operátorů, dnes ukrajinský trh pracovních oděvů výrazně překonává poptávku. Mezi hlavní konkurenční výhody ukrajinskými představiteli pracovat operátoři oblečení na trhu připsat stabilní kvalitu výrobků, schopnost účinně plnit objednávky ze strany zákazníka je nabídnout kompletní výstroj (v rozmezí od oděvů a obuvi a končící s osobními ochrannými prostředky) a samozřejmě přítomnost flexibilní systém slev na výrobky.

Dnes lze na ukrajinském oděvním trhu jasně rozlišovat následující kategorie hospodářských subjektů.

Podle odborníků, široká škála produktů - jedna ze složek úspěchu na ukrajinském trhu s oděvy. Proto se řada firem snaží nabídnout spotřebitelům nejen produkty "pro každou příležitost", ale také zboží různých cenových kategorií (od nejlevnějších až po elitní výrobky).

Sortiment téměř všech podniků zahrnuje zpravidla:

Nyní lze na ukrajinském trhu s oděvy vyzdvihnout následující trendy:

1.4 Přehled trhu: Tkaniny pro pracovní oděvy

Celkový objem ruského trhu s tkáněmi v roce 2006 byl fyzicky zhruba 3,1 miliardy metrů čtverečních. m., zatímco domácí výroba trvá 2/3 textilního trhu. Tempo růstu tohoto trhu je podle odborníků okolo XXXXXXXX

S rozšířením používání firemního a ochranného oděvu může být situace ještě více akutní. Potřeba tkanin pro kombinézy bude růst až XXXXXXXX, a při zachování dnešních objemů výroby a sortiment domácí tkaniny na ruském trhu může udělat jen o něco více než 30%. Za přítomnosti volných kapacit s dostatečně dobrou povrchovou úpravou se nakupují vlněné tkaniny pro šití uniformy pro železniční pracovníky, aeroflot a řadu orgánů činných v trestním řízení.

Proč musí šicí firmy nakupovat textilie pro pracovní oděvy v zahraničí?

Existuje několik důvodů:

Dalšími problémy, které brání rozvoji výroby tkanin pro kombinézy, je nedostatek surovin.

Současně s přihlédnutím k tomu, že speciální a ochranný oděv skutečně řeší národní problémy, rozvoj jeho výroby na současné úrovni by měl být v oblasti státních zájmů. Především by tento hospodářský sektor měl vytvářet ekonomické podmínky pro rychlou modernizaci výroby, stimulovat nejnovější vývoj technologií a výrobků.

Podle odborníků je dnešní převážná většina pracovních oděvů vyrobena z dovezených tkanin. Podíl pracovní kombinézy na trhu kombinézy vyrobené z výrobků například ukrajinských výrobců je pouze 10-15%. Zbytek oblečení je vyroben z tkanin vyrobených v Rusku, Bělorusku, Polsku, Holandsku, Koreji, Hongkongu, Střední Asii atd.

Tkaniny pro šití pracovního oděvu jsou vybrány na základě účelu ochrany:

Pro severní regiony použít materiály, které mají oba ochranné vlastnosti a námrazy z hmyzu ochranu tkaniny impregnované repelenty (navoněly repellers) materiály nebo hustou strukturu.

Hlavním účelem tkaniny, která se používá při výrobě ochranných kombinéz. Jeho úroveň je určena výkonovými charakteristikami tkaniny: složením použitou surovinami, fyzikálními a mechanickými vlastnostmi (odolnost tkaniny proti oděru a prasknutí). Odborníci považují především za použití moderních technologických tkanin ve své výrobě, které mají všechny potřebné ochranné charakteristiky, s ohledem na specifičnost určité profese, jako záruku kvality kombinézy.

Je z tkání, že úroveň ochrany, trvanlivost ponožky a zachování spotřebitelských charakteristik pracovního oděvu závisí na 90%. Hlavní výrobci levných smíšených tkanin pro hromadnou výrobu levné nohavice dnes představují společnosti z Asie. Obecné výrobní oděvy ze speciálních tkanin, které jsou předmětem pravidelné péče (mytí, chemické čištění), jsou dodávány Evropany. Tkaniny evropské výroby v souladu s požadavky EU jsou charakterizovány rovnováhou všech klíčových ukazatelů: síla, spotřebitelská a ochranná.

Nohavice vyrobené z moderních technologických tkanin mají velké výhody. Inovacemi na trhu, patří textilie pro ochranu před úrazem elektrickým obloukem, vysoká koncentrace roztoků kyselin, tepelně odolné tkaniny pro ochranu před roztaveným kovem a kryolitu, hliníkem textilie odolné proti žáru pro ochranu z vysokých tepelných toků. Jedním z důležitých požadavků na vytvářené materiály je zachování zvláštních vlastností při provozu ochranného oděvu.

Vysoce kvalitní textilie pro speciální a uniformy jsou stále více zahrnuty do priorit oděvních podniků jiných zemí. Například největší textilní běloruská společnost "Mogotex" vyrábí materiály s novými ochrannými vlastnostmi, které splňují požadavky trhu. Tkaniny pro speciální, profesionální a jednotné představují smíšené, bavlněné a syntetické tkaniny. Vlákna v podkladu dávají tkáním vysoké fyzikální a mechanické vlastnosti a komfort bavlny. To poskytuje sadu vlastností "síla + komfort", což je jedno z hlavních kritérií pro vytváření pracovního oděvu.

Odpovídající látky na evropské normy - skutečný test, který pomáhá se orientovat v rozmanitosti dostupný rozsah trhu a vybrat látku, která bude poskytovat spolehlivou ochranu zaměstnanců musí být trvanlivé, pohodlné a úsporné udržet reprezentativní vzhled a zdůrazňují postavení firmy.

Navzdory skutečnosti, že se rozvíjí trh s speciálním textilem, je mezi domácími podniky ještě málo výrobců vysoce specializovaných textilií. Proto jsou vysoce odolné protipožární a žáruvzdorné látky, specializované bavlněné tkaniny s membránami - to vše je výsadou evropských firem, neboť ve světě jsou takové tkaniny vyráběny již 30 let. A zkušenosti s použitím protipožárních technologií od ruských výrobců jsou pouze 3-4 roky.

Společnost XXXXXXXXXXXXXXX byla první mezi ruskými výrobci, která začala vyrábět tkaniny splňující požadavky EU - textilie Premier Group, která v některých ohledech dokonce překonala evropské protějšky.

Společnost XXXXXXXXXXXXXXX také představuje sortiment speciálních tkanin. Bavlněné tkaniny pro pracovní oděv představují rychle rostoucí popularita balkánských tkanin, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního zádi a nejdůležitější je, že konečné zpracování probíhá na moderních počítačových linkách. Výsledkem je absolutní konzistence barevného gamutu (vyloučená barva), zvýšená trvanlivost barvení, výjimečný jas a odšťavování barev a zvýšená pevnost tkaniny. Navíc se zvýšil podíl Oxfordské látky. Rozsah této tkaniny je rozsáhlý: nákupní a turistické stany, oděvy, všechny druhy obalů a mnoho dalšího.

Podle předpovědí odborníků, textilní trh Ruska bude růst o 30-40% ročně a dojde k nárůstu poptávky po kvalitních výrobcích a zvýšení poptávky po původních produktech. Významně více bude v budoucnu a vysoce kvalitní kombinézy a tkaniny pro jeho výrobu. Podle odborníků do roku 2009. tento segment textilního trhu by měl růst asi 15krát - podle hlavních kvantitativních ukazatelů na 30-35 milionů dolarů ročně.

1.5 Vedoucí společnosti na trhu pracovních oděvů

Podle odborníků na trhu více než 60% trhu náleží třem společnostem „Vostok-Servis“, „cesta“, „Tekhnoavia“, hlavní klienti jsou klienti z ropy, hutní, stavebnictví a dalších odvětvích.

1.6 Hlavní hráči na trhu s kombinézami

V Rusku je asi 2 000 velkých společností, které vyrábějí speciální oblečení (včetně asi 5 000 malých výrobců). Posílil takové oblasti, jako je pronájem a elitní oblečení. Vedoucí hráči - "East-Service", "Technoavia", "Ursu. S "," Trakt "," Rosspaye "," Soyuzpetsodezhda "- jsou přeplněné společnostmi, které používají pokročilé domácí technologie, v žádném případě méně než zahraniční.

Je třeba poznamenat, že přibližně 90% je obsazeno produkty ruských firem a pouze 10% zahraničními společnostmi, což je spojeno s vyšší cenovou konkurenceschopností.

U velkých firemních klientů se nyní objevuje pouze 20-30% prodeje hlavních účastníků trhu a tento podíl se postupně snižuje. Ropný a plynárenský průmysl je považován za největšího kupce nákladné obchodní skupiny, zejména LUKOIL a Sibneft, podle účastníků trhu, utratí kolem 1 milionu dolarů ročně na kombinézech.

Tabulka 1.6a uvádí hlavní hráče na území Ruska, Ukrajiny a Běloruska na trhu kombinéz a ochranných pomůcek.

Analýza trhu s náhradními díly

Tato analýza trhu je založena na informacích z nezávislého průmyslu a zpravodajských zdrojů, jakož i na základě oficiálních údajů Federální státní statistické služby. Interpretace ukazatelů se provádí rovněž s ohledem na údaje dostupné v otevřených zdrojích. Analytik zahrnuje reprezentativní čáry a ukazatele, které poskytují nejkomplexnější přehled o daném trhu. Analýza se provádí obecně pro Ruskou federaci i pro federální okresy; Krymská federální oblast není zahrnuta v některých průzkumech kvůli nedostatku statistických údajů.

Speciální oblečení je osobní ochranné pomůcky (oblek, kombinéza, plášť, spodní prádlo, zástěry apod.) Určené k ochraně před škodlivými a nebezpečnými faktory pro zdraví pracovníka na pracovišti. V některých případech si zaměstnavatelé mohou prohlížet speciální oblečení jako prostředek komunikace s koncovými uživateli a soukromými investory prostřednictvím přiřazení prvků firemního stylu.

V Rusku je poskytnutí oděvu zaměstnavatelem upraveno zákonem a je povinné. Požadavky na oděvy jsou stanoveny technickými předpisy celní unie č. 019/2011. Tyto faktory umožňují říci, že zatímco v zemi existují průmyslové podniky, je zapotřebí kombinézy, což činí tuto oblast podnikání atraktivní pro investice v jakékoli míře, protože Otevření výroby technologicky nekomplikovaného speciálního oblečení nevyžaduje významné kapitálové investice.

Podle klasifikátoru OKVED lze odkazovat na výrobu speciálního oblečení (bez zvláštního příslušenství - rukavice atd.):

- 18.21 - Výroba kombinézy;

- 18.24.32 - Výroba ochranných pracovních oděvů z materiálů potažených nebo impregnovaných plasty nebo kaučukem.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Podíl ochranných kombinéz v celkovém počtu je malý, takže v budoucí analýze budou brány v úvahu pouze univerzální kombinézy.

Podle Rosstat, počet organizací v Rusku, kteří předložili informace o své činnosti (OKVED 18.21) snížil z 95 v roce 2011 na 80 v roce 2014. Mírný pokles hráčů neovlivnila dynamiku čistého příjmu, který rostl ve stejném období z 18, 5 až 51,5 miliard rublů. Zisk z prodejů vzrostl z 1,8 na 6,4 miliardy, roste úměrně a dalších finančních ukazatelích. - Velikost krátkodobých a dlouhodobých aktiv, pohledávky a závazky z obchodního styku, atd. Taková dynamika lze hovořit o konsolidaci trhu - zvýšit objem výroby z hlavních hráčů na trhu a prosévání slabá. Kromě toho může nepřímo svědčí o zlepšení platební průmyslu, zvýšení objemu objednávek na oblečení, stejně jako kvantitativní expanzi průmyslu prostřednictvím rozšiřování stávajících průmyslových podniků a vytvářet nové.

Zároveň se průměrný počet zaměstnaných osob v průmyslu ve sledovaném období prakticky nezměnila: 49 966 osob v roce 2011 a 51,754 lidí - v roce 2014. Na základě těchto údajů vyplývá, že zvýšení produktivity práce, stejně jako ta část svazku bylo provedeno smluvními mimo Ruskou federaci, zejména v Číně.

V jižní federální čtvrti se situace poněkud liší od vše-ruské. Počet organizací, které poskytly informace se sníží ze 3 na 2. Je třeba mít na paměti, že zde hovoříme pouze o právnické osoby, zatímco výroba oděvů se často podílí i jednotliví podnikatelé a jednoduše podzemní produkce, která Rosstat data, samozřejmě, no. Výnosy z prodeje se zvýšily z 173,2 milionů na 928,6 milionů rublů. Nicméně, vrchol prodeje v průmyslu přišel v roce 2012, kdy příjmy dosáhly 1 miliardy rublů. Ostatní ukazatele trhu také rostly poměrně. Z důvodu snížení nákladů se ziskovost podniku výrazně zvýšila.

Analýza ekonomických ukazatelů průmyslu podle regionu vykazuje charakteristickou situaci: konstantní a stálý růst profilových oblastí (PFD, BFO, NWFD) a prudký pokles nespecializovaných (DFO, NCFD). Nejvyšší ziskovost je v severozápadním federálním obvodu.

Obecně platí, že ziskovost podnikání je podle dostupných údajů relativně nízká - 12,5% v roce 2014. To je však kompenzováno stabilitou trhu.

Z dynamiky ostatních finančních ukazatelů v celé zemi:

- mírný pokles obratu aktiv (2,15 / 1,72 krát);

- zvýšení výše rezervy s vlastním oběhovým majetkem (47,6% / 56,5%);

- pokles podílu dlouhodobých závazků (14,9% / 2,0% celkového kapitálu) a nárůst podílu krátkodobých závazků (19,8% / 38,6% na měnu pasiv).

Všechny tyto údaje naznačují, že trh s overalmi má silný růstový trend. Studie jednotlivých odvětví, jako hlavní spotřebitelé pracovního oblečení, ukazují, že tento trend může v příštích několika letech přetrvávat.

To také potvrzují plány vládního dotování úroků z úvěrů nejdůležitějším investičním projektům pro ruský průmysl. V letech 2014-2015 v rozpočtu pro toto bylo položeno na 1 miliardy rublů.

Shrneme-li získané údaje, můžeme říci, že výroba kombinézy je průmyslem atraktivní pro soukromé investice, včetně malých a středních podniků.

Analýza trhů bariér na trhu a doporučení maskovací oděv oblečení velkoobchod Rusko pece ženské roucho straitjacket

Byla otázka ohledně obsahu zprávy?

Zeptejte se ho! Osobní správce vás bude kontaktovat a pomůže vyřešit jakýkoli problém

Zadejte ověřovací kód z obrázku *

Analýza trhu s náhradními díly. Bariéry a doporučení (článek: 17994 13332)

Tuto zprávu si můžete nyní objednat on-line vyplněním malého registračního formuláře. Pořadí sestavy není povinné ji zakoupit. Poté, co obdržíte objednávku na zprávu, vás náš správce bude kontaktovat.

Pokud vám tato zpráva nevyhovuje, můžete:

Cíle studie:
• Zjistěte velikost trhu s náhradními díly
• Identifikovat spotřebitele výrobků
• Analyzovat import a export produktů
• Identifikujte hlavní hráče / konkurenty na trhu
• Analyzovat provedené aukce pracovních oděvů
• Identifikovat tržní trendy

Geografie studia: Moskva a Moskevská oblast

Informační báze pro tuto studii byla zpracována z odborných průzkumů výrobců, prodejců, ostatním hráčům v průmyslu, základ publikací v médiích, jejichž výsledky dokončených výzkumů materiálů pobočkových zařízení, materiály pro účastníky trhu, databáze Megaresearch, stejně jako otevřené přístupové prostředky.
V průběhu sběru dat v průběhu rozhovorů byly použity metody legendární ankety (metoda "tajného kupujícího") a sledování dokumentárních zdrojů.
Metody analýzy dat byly obsahová analýza a extrapolační modelování.

Smluvní podmínky
Tento projekt je individuálně aktualizován podle přání klienta.
Podmínky výzkumu: 15 pracovních dnů

1. Přehled trhu s overalmi v Moskvě a Moskvě v letech 2012-2013.
1.1 Obecné informace o trhu s overalmi
1.1.1 Objem a kapacita trhu s kombinovanými obaly
1.1.2 Struktura trhu podle výrobců a typu spotřebitelů
1.1.3 Posouzení současných trendů a výhledů na vývoj trhu s kombinovanými obaly
1.1.4 Posouzení faktorů ovlivňujících trh
1.2 Struktura trhu:
1.2.1. Struktura trhu podle komoditních položek
1.2.2. Struktura trhu podle výrobců, odhad podílu dováženého zboží
1.2.3. Struktura trhu podle odvětví