Sestavujeme podnikatelský plán proti penalizaci: projekt s výpočty

Možná jsou předpisy kavárny známy každému: přesto se jedná o stravovací zařízení - tady přicházejí za chutný dezert nebo voňavý šálek kávy, platí za jídlo a odjíždí.

Novým trendem času je anti-kavárna. Tady je všechno jiné: neplatí na rafinované pokrmy a nápoje, ale na čas strávený v tomto prostoru.

Podnikáme podnikatelský plán: co dělá antifake?

Taková zařízení neposkytují pevné lahodné pokrmy nebo elitní nápoje, zaměřují se především na kulturní zábava, odpočinek, komunikaci a zajímavý volný čas. Hlavní rozdíly mezi protiprávními opatřeními:

 • příjmy se skládají z doby strávené v protiprávním režimu (existují různé tarify: 1,5 rublů za minutu, první hodina - pevná částka a poté - platba za minutu atd.);
 • hlavními klienty jsou mladí lidé, pracovníci na volné noze, podnikatelé atd.;
 • K dispozici je vždy bezplatné Wi-Fi, místo pro setkání, školení atd., Stolní hry;
 • to je volný prostor, kde není kouření a žádný alkohol.

Anticafe je vynikající alternativou k domácím setkáním a majitelé takového zařízení mohou zasedání a komunikaci na těchto "setkáních" atraktivní a zajímavé.

Co se týče jídla a nápojů, jsou zde, ale v minimálním sortimentu (čaj / káva, sušenky / perník), i když v neomezených množstvích a zcela zdarma. V některých kouřících místech se provádí "složitější" pokrmy: saláty, sendviče, ale za poplatek nebo si můžete objednat plnohodnotný oběd od partnerské firmy.

O tom, jaké dokumenty jsou potřebné pro obchod s oblečením, si přečtěte v článku.
Podnikatelský plán pro pekárnu nebo jak začít podnikat od začátku.
Obchodujeme s houbami: průmyslové pěstování žampionů.

Historie a vývoj trhu

První anti-feat se objevila nedávno - v roce 2011 byla myšlenka zvednuta a Nyní ve velkých městech se otevřou nové "kavárny naopak". Proč ve velkém? Protože existuje více lidí, kteří vytvářejí cílový kontingent pro tento druh podnikání, a v malých městech existuje více nebezpečí, že se vyhoří.

Tento formát kavárny vynalezl ruský obchodník Ivan Mitin a až donedávna zahraničí nevědělo nic o "kavárně naopak", takže tento trh je velmi mladý a slibný.

Takové instituce se stávají stále populárnějšími, zejména mezi mladými lidmi, a ještě se nestaly otrávenými, čímž se stalo něco známým, je čas otevřít vaši anti-kavárnu.

Co bude trvat, než otevřete anti-kavárnu

Anticafe je podnik, který nevyžaduje velké investice. Hlavní věc, která je zde potřeba:

Místnost

Část nákladů bude zapotřebí k pronájmu místnosti. Pro úspěšné fungování a rozvoj by měla být anti-kavárna poměrně prostorná (plocha od 100 m2) A mají několik místností (minimálně tři, ale větší a rozmanitější, tím lépe). Každý pokoj je lepší pro konkrétní účel:

 • hra (stoly, židle, stolní tenis, kulečník, šipky atd.);
 • Čítárna (skříně, knihy, křesla, pohovky);
 • kina (z vybavení domácí kino, pohovky, disky s filmy je možné);
 • prostor pro skupinové setkání, semináře, školení apod. (možná budete potřebovat velký stůl, projektor, markery, volné netbooky, kancelářské vybavení atd.);
 • místnost pro jednání (křesla, pohovka, stůl);
 • dětské (hračky, nafukovací míče, stolní hry atd.).

Vybavení a nábytek

Optimální startovací sada zařízení může zahrnovat domácí spotřebiče: mikrovlnná trouba, chladič, lednice, kávovar, varná konvice.

Z nábytku, samozřejmě, bude vyžadovat stoly a židle (číslo závisí na velikosti místnosti), křesla, skříně, pohovky, závěsy. Potřebujete zařízení pro správu (postoj, židle atd.).

Místnost potřebuje klimatizace, vše potřebné k bezplatnému rozšiřování Wi-Fi, lamp, desky a projektoru pro demonstraci filmů. Situace v oblasti proti kouření by měla být útulná, proto stojí za to vynaložit peníze na interiérový design a pohodlný nábytek.

Sortiment

Samozřejmě, že budete potřebovat nádobí (hrníčky, lžíce, misky a podobně), v pokojích a čtením hry - knihy, tabule a jiné hry, výrobky pro kreslení a mnoho dalšího. Menu je jednoduché: káva, čaj, nealkoholické nápoje, sušenky, bonbóny, čokoláda. Všechny tyto - ve volném přístupu (obvykle jsou buď v každé místnosti nebo na jednom společném místě - jídelna), vedle - kávovar, varná konvice, mikrovlnná trouba.

Návštěvníci si mohou přinést nebo objednat jídlo, nejčastěji není zakázáno. Jediným zákazem je alkohol.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, anti-kavárně - samoobslužnou restauraci, nevyžaduje velkou personál, optimálně: Administrator (mluvit o možnostech kavárně, bude sledovat čas, pohodlí návštěvníků), ostrahu, uklízečka.

Samozřejmě musíte vybavit koupelnu. Pokud je kouření proti kouření skvělé, návštěvníci mohou mít až 150 osob, v menší kavárně - až 50 osob.

Balíček dokumentů.

Jednat v souladu se zákonem, rozvíjet tuto firmu, je nutné vydat stav individuálního podnikatele (kód NACE 55.5 - jako tabulku nebo pustit 92,7 - jako klub typu instituce, organizace zábavy, atd.)

Poté, co obdržíte registraci osvědčení o státních zkouškách a veškerou dokumentaci, kterou potřebujete, musíte získat od SES také povolení - orgány požární bezpečnosti, aby uzavřely smlouvy:

 1. Pronájem.
 2. Na vývoz odpadu.
 3. Provádět opatření pro deratizace a dezinsekce.
 4. Vypracujte plán řízení výroby.

Pokud nechcete otevřít vlastní kuchyň, ale je tu touha poskytnout návštěvníkům teplé jídlo, pak je možné uzavřít dohodu o dodávce hotových jídel.

Jak uspořádat zelený dům? Přečtěte si zde.

Hospodářská soutěž a ziskovost

Vzhledem k tomu, že trh proti kouřením získává pouze dynamiku a vše čerstvé a nové je vždy atraktivní, pak s dobrou organizací a původním přístupem se to může stát poměrně výnosným obchodem.

Ve srovnání s tradičními stravovacími zařízeními je konkurence nízká, Ruské anti-kouření stále ještě není tolik, a dokonce i v podstatě v Moskvě nebo Petrohradě.

Podle statistik, náklady na otevření anti-kavárna může být od dva a půl až sedm a půl milionu. Pokud nezohledňujete první měsíce, kdy se práce zlepšuje a budete muset pracovat po nějakou dobu dokonce se ztrátou, většina majitelů protiopatření získá zisk asi 60 tisíc rublů měsíčně. Doba návratnosti je maximálně 2 roky, ziskovost činí 20%.

Výpočet přibližných nákladů podniku

Pro plnohodnotné zařízení proti kouření bude vyžadováno průměrné počáteční kapitál 500-800 tis. (Hodně záleží na oblasti, umístění prostor, výběru zařízení atd.). Další informace o tomto můžete získat v následujícím videu:

Měsíční výdaje půjdou na:

 • pronájem;
 • utility;
 • nákup jídel a nápojů;
 • internet;
 • náklady na domácnost (toaletní papír, ubrousky, mýdlo, čisticí prostředky atd.);
 • nákup vody (chladič);
 • platu zaměstnancům.

Samozřejmě, v počátečních fázích budou vyžadovány reklamní náklady.

Je obtížné říci o konkrétních číslech, protože antikata mají odlišný rozsah, vybavení a další parametry, které jsou důležité pro hodnocení.

Jak sestavit podnikatelský plán a zajistit úspěšný start

Pokud chcete otevřít vlastní firmu a zkušenosti v takovém případě neexistují, možná byste se měli obrátit na možnost franšízy. Franchisor pomůže a podporuje v počátečních fázích řadu otázek (účetnictví, jemnosti atd.).

Pokud se rozhodnete udělat vše sami, pak stojí za to pamatovat takové důležité body:

 1. Za prvé, přemýšlet, co bude konkurenční výhodu svého anti-kavárna, jeho kůru, než to bude vyčnívat z jiných podobných institucí ve vašem městě. Hosté mohou přitahovat například ceny, bonusy, možná i nějakou neobvyklou loterii u vchodu.
 2. Předpokladem je lepší začít se volit malý s možností rozšíření (optimálně - 100 m2) A ne blízko konkurenčních institucí.
 3. Při vybavení místnosti rychlost je pro komfort, jak návštěvníci přicházejí k anti-kavárny na chatu a relaxaci (zajímavé dekorace, polštáře, houpací síť, pohodlí a příjemnou atmosféru přilákat návštěvníky).
 4. Zvažte plán. Nejoblíbenější je obvykle od 10-12 hodin do 22-23.
 5. Aby se snížily náklady na současné činnosti (opravy, stojan, strany atd.), Stojí za to uzavírat smlouvy s přímými dodavateli bez obchodních marží.
 6. Základem anti-kavárny je internet a káva (čaj). Internet by měl pracovat stabilně a v dobré rychlosti a příprava kávy nebo čaje - nepřerušená.
 7. Atrakce návštěvníků anti-Cafe mohou zajímavé události: živá hudba, hry na hraní rolí, tématické party, noční filmy atd.

Při vývoji svého podnikatelského plánu byste se měli držet tohoto plánu:

 • definice účelu, charakteristika podnikání;
 • popis poskytovaných služeb;
 • marketing (analýza dostupného trhu);
 • organizace (akční plán, lhůty);
 • výpočet rozpočtu (počáteční kapitál, měsíční výdaje, odpisy zařízení);
 • zisk, další rozvoj.

O zisku

Náklady na návštěvu anticafe jsou v průměru 1,5 rublů za minutu a v kavárně návštěvník obvykle tráví z jedné hodiny na dvě a půl a více.

Ve velkém městě proti kouření, v průměru asi 50 lidí denně návštěvu. Tak za měsíc, můžete mít zisk asi 150 milionů, s měsíční náklady na údržbu anti-kavárnu, například 100 000 rublů, bude čistý zisk ve výši 50 000.

Výhody a nevýhody této činnosti.

Jak otevřít proti trestu. Podnikatelský plán, rysy konceptu, finanční výpočty

Anticafe je nový typ, nový formát institucí. Nemůže být ani přiděleno veřejným stravovacím zařízením. Tento typ podnikání se stává stále populárnějším mezi moderními začínajícími podniky, stále více podnikatelů má zájem o tento druh projektů. Není obtížné vytvořit podnikatelský plán proti trestu. Chcete-li to provést, jednoduše najděte připravenou šablonu a přizpůsobte ji vašim individuálním podmínkám.

Co je to anti-kavárna?

Anticafe je něco uprostřed mezi kavárnou, klubem, internetovým klubem, rekreační místností, obchodním pokojem. Zde můžete organizovat obchodní jednání a jednání, pracovat, relaxovat, bavit se. Hlavní rozdíl od všech obvyklých kaváren je, že návštěvníci platí za čas strávený v něm. Vše ostatní lze poskytnout zdarma nebo za symbolickou cenu. Cena může zahrnovat jídlo, zábavu, aktivity. Nabídka může obsahovat lehké občerstvení, nealkoholické nápoje, čaj, kávu, čokoládu, koblihy, sladkosti, sendviče. Také návštěvníkům není zakázáno s sebou přinášet jídlo nebo si je objednat prostřednictvím doručovacích služeb v jiných institucích.

Anticafe jako podnikání: cíle a přínosy

Hlavním článkem příjmu takové instituce je zaplacení doby pobytu. Může to být za minutu nebo za hodinu. Průměrná běžná cena v Rusku dnes činí 1,5-2 rublů za minutu.

Cílem anti-café projektu: vydělává tím, že poskytuje vhodné prostory a místa pro různé formy činností - komunikace, výměny zkušeností, pomáhat nadějné podnikatele, tak i pro vzdělávací a zábavní služby, sociální práce, a další.

 • zvláštní atmosféra, originalita koncepce a celá myšlenka podnikání, malá konkurence;
 • není třeba mít vlastní kuchyň (všechny pokrmy a občerstvení jsou zakoupeny v hotové podobě, včetně pravidelného obchodu s potravinami);
 • schopnost profitovat z návštěv, spíše než z počtu objednávek;
 • nízké pracovní náklady pro pracovníky údržby;
 • vzájemně prospěšná spolupráce s dodávkami zboží, z kavárny rychlého občerstvení, s kavárnami na silnici, s obchodními trenéry, sociálními psychology, hudebními a kreativními skupinami apod.;
 • příležitost hostitele kombinovat tento typ podnikání s jinými aktivitami (ale pokud někde pracujete pro nájem, pak před zahájením podnikání si prostudujte, zda je možné pracovat současně a být IP).

Cílové publikum

Hlavní kontingent - jsou studenty, na volné noze, hudebníci, designéři, umělci, fotografové, herci, spisovatelé, básníci, obchodníci.

Všichni návštěvníci antikataf, v závislosti na účelu návštěvy, lze rozdělit do několika typů:

 • klienty, kteří přišli s cílem uspořádat obchodní schůzku, pracovat v pohodlném volném prostředí, používat internet, nabíjet gadgety;
 • mladí lidé, kteří přišli odpočívat a pobavit (navštívit mistrovskou třídu nebo koncert, hrát hry, snadno a přirozeně komunikovat s přáteli).

Průměrný věk návštěvníků je 25 let.

Analýza trhu

Hromadné rozložení tohoto druhu institucí bylo přijato asi před pěti lety. Od konce roku 2016 bylo známo o otevření několika set institucí v 8 zemích. Největší počet anti-kouření byl otevřen v Rusku a některých dalších zemích bývalého SSSR.

Většina proti kouření je otevřena systémem franšízy. Největší sítě proti kouření jsou:

 • "Neckafe" - více než 20 institucí v Rusku a Kazachstánu;
 • Jeffrey'sCoffee / NewYorkCoffee - 20 zařízení v Rusku a na Ukrajině;
 • "Dial" - nejméně 11 institucí v Rusku, na Ukrajině, ve Slovinsku a ve Velké Británii;
 • "Time Club" - 4 instituce v Rusku.

Většina nezávislých zařízení je otevřena ve velkých městech a ty, které jsou otevřeny franchisingem - v malých.

Hlavními konkurenty prokurérů mezi zařízeními jiných formátů lze považovat za coworking.

Jak otevřít proti trestu. První kroky

Obchodní registrace

Vyžaduje několik povolení a licencí, registrace IP nebo LLC. Státní povinnost pro IP je nyní kolem 800 rublů. Bude také vyžadovat registraci anti-kouření, program řízení výroby (PEP), rozlišení SES.

OKVED kódy pro potrestání:

 • 51 - "Činnost klubových institucí";
 • 72 - "Ostatní činnosti spojené s organizací rekreace".

Podnikatelská činnost musí být bezpodmínečně zaregistrována u IFES.

PPK je normativní dokument sanitární a epidemiologické legislativy Ruské federace. Podrobně popisuje hygienicko-antiepidemiologické (preventivní) opatření pro skutečné umístění zařízení a dodržování hygienických a hygienických norem.

Výběr místnosti

Chcete-li zvolit místo proti trestu, musíte cílit na několik parametrů:

 • řada domů (první nebo druhá);
 • dostupnost zastávek veřejné dopravy;
 • parkování v blízkosti;
 • dostupnost všech komunikací - elektrické sítě, kanalizace, zásobování vodou;
 • technický a hygienicko-hygienický stav prostor;
 • průchodnost místa.

Nejvhodnějším místem pro anticafu lze považovat centrální oblasti města, místa v blízkosti obchodních center, studentských areálů, hostely. Ale náklady na pronájem místnosti na takových místech budou vždy vyšší než ve spacích oblastech nebo předměstích.

Vycházejíc z kritéria poměru průchodnosti a nájemného se zdá, že střední okresy nebo mikrodistři města jsou optimální. Méně průchodnost v tomto případě může být kompenzována ambicióznější a účinnější reklamní kampaní, zajímavými marketingovými plány.

Pracovní plán

Pracovní program antikvariety by měl být proveden s přihlédnutím k charakteristikám toku návštěvníků. Na začátku projektu, zatímco instituce bude pracovat v testovacím režimu, nejlepší harmonogram je od 10:00 do 22:00. V budoucnu bude jasné, v jaké době je většina návštěvníků a že plán může být upraven.

Pokud je v noci poptávka po kavárně, bude možné pracovat nepřetržitě, nebo například od 12 hodin odpoledne do 3 hodin. Časové zúčtování lze provádět dvěma způsoby: buď ručně - správce zaznamenává čas příchodu a odchodu každého návštěvníka nebo pomocí elektronických karet.

Nábytek a vybavení

Pokud je plocha místnosti asi 100 metrů čtverečních. metrů, můžete potřebovat:

 • 5 tabulek;
 • 4 pohovky;
 • 2 křesla;
 • 8 vteřin;
 • barový pult;
 • několik lamp;
 • několik uměleckých předmětů, například obrazů.

Vybavení kuchyně

 • kuchyňská sada;
 • 2 kuchyňské stoly;
 • 2 stolice;
 • kávovar;
 • lednice;
 • jednorázové ručníky;
 • toaster;
 • nádobí.

Koncepční vybavení pro návštěvníky

 • Herní konzole;
 • stacionární počítač;
 • knihy, noviny, časopisy;
 • karaoke;
 • 2 notebooky;
 • 1 projektor;
 • stolní hry (fotbal, hokej atd.);
 • tiskárny nebo zařízení MFP.

Nábor zaměstnanců

Vzhledem ke specifičnosti protifalzových služeb by měli být zaměstnanci vybráni pro lidi, kteří dobře pochopili myšlenku a koncept instituce. Tito lidé by měli, jak říkají, "být v trendu": být přesvědčeni, že jsou uživatelé internetu schopni zvládnout moderní elektroniku (gadgets), pochopit zvláštní potřeby lidí, kteří jsou zákazníky anti-cata. V závislosti na celkové ploše instituce může být rozvrh práce a seznam služeb, počet pracovních míst a počet zaměstnanců v každé pozici odlišný. Zaměstnanci anti-Cata obvykle zahrnují:

 • ředitel nebo manažer - 1 osoba;
 • správce - 1 osoba;
 • číšník a (nebo) animátor (možná u jedné osoby) - 1-2 osoby;
 • čistič - 1 osoba (může pracovat na částečný úvazek, na částečný úvazek, na principu outsourcingu);
 • manažer pro propagaci a rozvoj projektu (může být vlastníkem instituce);
 • účetní (mohou být také zadávány externě).

Celkový počet zaměstnanců činí 5-6 osob za předpokladu, že antikvariát pracuje v 1 směnu.

Požadavky na uchazeče:

 • aktivní poloha života;
 • vysoká sociální a komunikační dovednosti - schopnost komunikovat, udržovat konverzace na jakémkoli tématu;
 • široká erudice a horizonty;
 • upřímnost, zdvořilost, disciplína.

Služby

 • zůstat ve volném prostoru antikata;
 • bezplatné připojení k internetu;
 • poskytnutí možnosti využití vzdělávacích a rekreačních zařízení;
 • coworking (organizace práce lidí s různými povinnostmi a různých stupňů zaměstnání ve stejné místnosti);
 • zábavní akce;
 • bezplatné nebo velmi levné jídlo;
 • možnost rezervace (rezervace) stolů, herních míst;
 • pořádání různých akcí - turnaje stolních her, koncertů, školení, přednášek, seminářů, mistrovských kurzů různých profilů.

Pokud je možné rozdělit anti-kavárnu na 2 autonomní zóny, je možné vytvořit prostor pro kuřáky, ve kterém můžete instalovat vodní dýmku.

Propagace a podpora proti obchodování s lidmi

Nejlepší reklama v těchto obchodech je "slovo z úst", které se také nazývá "marketingové slovo z úst". Ti zákazníci, kteří jednou navštívili tuto instituci a byli s ní velmi spokojeni, o tom budou muset všem svým přátelům, příbuzným a známým sdělit. A řeknou nejen v živé komunikaci, ale také v sociálních sítích internetu.

Kromě "ústního jednání" je třeba použít i jiné typy reklamy:

 • reklama v dopravě;
 • reklama v místních médiích, včetně televize a rozhlasu;
 • distribuce letáků;
 • reklama na internetu;
 • vzájemně prospěšná spolupráce s poskytováním jídel, taxíků, animátorů, hudebních a tvůrčích skupin, konzultačních center atd.;
 • Účast na různých masových akcích v jiných institucích a organizacích, včetně účasti na seminářích, výstavách, obchodních školeních apod.

Tvorba skupiny pravidelných zákazníků do značné míry závisí na kvalitě poskytovaných služeb. Také dobrý motiv k návštěvě může být systém slev a bonusů, poskytování sezónních lístků. Neustálá komunikace se zákazníky poskytuje příležitost neustále aktualizovat širokou škálu lidí.

Finanční plán

V těchto výpočtech jsou uvedeny přibližné náklady pro průměrné ruské město. Kolik je tato nebo tato pozice zboží, což je v tomto případě nutné, můžete snadno zjistit na internetu.

Jednorázové náklady (na nákup nábytku, vybavení a nádobí)

 • Tabulky (5 ks) - 17,5 tis. Rublů.
 • Pohovky (4 kusy) - 80 tis.
 • Křesla (2 kusy) - 24 tis.
 • Osmanské (8 kusů) - 20 tisíc.
 • Barový pult (1 ks) - 40 tis.
 • Svítidla (10 ks) - 15 tis.
 • Kuchyňský set (1 kus) - 12 tis.
 • Stoly (4 kusy) - 5 tisíc.
 • Mytí (1 ks) - 2,5 tis.
 • Mikrovlnná trouba (1 ks) - 5 tis.
 • Kávovar (1 ks) - 19 tis.
 • Lednice (1 ks) - 17 tis.
 • Topinkovač (1 ks) - 1,5 tis.
 • Šálek čaje a kávy - 5 tisíc.
 • Knihy - 15 tisíc.
 • Televizní panely - 50 tisíc.
 • Karaoke - 22 tisíc.
 • Stolní hry - 21 tisíc.
 • Herní konzole - 20 tisíc.
 • Projektor - 12 tisíc.
 • Notebooky (2 ks) A stacionární počítač (1 ks) - 51 tis.
 • Umělecké předměty - 20 tisíc.
 • Tiskárna nebo multifunkční zařízení (1 ks) - 6 tisíc.
 • Oprava prostor - 250 tis.

Celková výše počátečních investic není menší než 735 tisíc rublů.

Měsíční výdaje

 • Pronájem prostor o ploše cca 100 metrů čtverečních. metrů (spolu s úhradou účtů) - 80 tisíc rublů.
 • Saldo zaměstnanců - 100 tisíc.
 • Odpisy odpisů - 5 tis.
 • Daňové platby - 10 tisíc.
 • Spotřební materiál a denní náklady - 20 tisíc.
 • Periodický tisk - 3 tis.

Celková výše plateb je zhruba 220 tisíc měsíčně.

Odhadovaný počet návštěv. Splácení a ziskovost

Očekávaný počet každodenních klientů na 100 000 obyvatel města může být 35 osob. Průměrná doba pobytu jednoho člověka v protiprávním jednání je 2 hodiny. Průměrný počet organizovaných akcí (výstav, mistrovských kurzů, školení apod.) Je 12 za měsíc.

Doba návratnosti je vypočítána jako poměr jednorázových nákladů a měsíčních zisků.

Při zohlednění slev na každé 2 hodiny času stráveného v instituci, každý klient zaplatí 210 rublů. Tedy. Příjem bude 7,350 rublů za den, nebo 220, 5 tisíc rublů měsíčně.

Období návratnosti bude nejméně jeden a půl roku. Ziskovost takového projektu činí nejméně 15%.

Možná rizika

Před otevřením proti trestu, stejně jako před objevením jakéhokoli jiného podnikání, se doporučuje, abyste se pokusili předvídat, jaké problémy a problémy v průběhu záležitosti mohou vzniknout. Kvůli nepředvídaným obtížím může dojít ke ztrátě pověsti a hmotným finančním ztrátám.

Možná rizika při otevření proti trestu

 • Nedostatek finanční rezervy. Mnozí začínající podnikatelé, kteří se snaží začít podnikat od začátku a nemají velký počáteční kapitál, dělají chybu, když jsou do podnikání investovány všechny dostupné prostředky a nezůstávají žádné rezervy pro vyšší moc.
 • Originálnost služby, jako důsledek - nedostatek velké poptávky a nízká návštěvnost. Samotný pojem "anti-kavárna" je něco nového, neobvyklého, neobvyklého. Lidé jsou stále špatně zastoupeni (nebo vůbec ne) důležitost takových institucí, takže zatím neexistuje velká poptávka po jejich službách.
 • Nekomunikace návštěvníků. Mnozí z těch, kteří navštíví tuto kavárnu, si prostě zapomenou vyprávět o tom svým přátelům.
 • Možnost navštívit kavárny lidmi, kteří mají protichůdné zájmy, nebo prostě zažívají silnou nelibost vůči sobě navzájem.
 • Nestabilita trhu s nemovitostmi v důsledku - možná změna nájemného.

Prezentace a objev

Každé podnikání musí mít velkolepý start. Otevření kavárny by proto mělo probíhat ve formě slavnostního jasného a veselého obřadu. Čím zajímavější a působivější je otevření, tím větší pozornost bude věnována instituci.

Anti-fake podnikatelský plán: nápady a příklady pro začátečníky

Anticafe je specifická instituce. Pokud máte touhu otevřít takovou instituci, pak navrhujeme zvážit obchodní plán proti kavárně. Pomůže vám zhodnotit proveditelnost implementace vaší myšlenky.

Popis činnosti

Anticafe je novodobý druh zařízení, ve kterém mohou lidé relaxovat, komunikovat a angažovat se v kreativitě. Specifičnost kavárny nebo kavárny je, že návštěvník provádí platbu pouze za dobu, kterou strávil v instituci. Čaj, káva a různé sladkosti jsou poskytovány zdarma. Myšlenka proti kouření je docela čerstvá, pokud se blížíte k otevření obchodu s kreativitou. Chcete-li dosáhnout co nejvíce zisku, musíte navrhnout podnikatelský plán proti kavárně (nebo jej stáhnout na internetu) a postupovat jasně.

Video z kanálu "Den sedmého" představuje přehled a zpětnou vazbu k protiprávnímu jednání.

Poskytované služby

Ve skutečnosti je protipráce placeným místem pro různé aktivity, kreativní nápady, zábavu a komunikaci v útulné a teplé atmosféře.

Návštěvníkům mohou být nabízeny služby:

 • připojte se k bezplatnému WI-FI;
 • organizovat mistrovské kurzy a podílet se na nich;
 • mít zájem;
 • Sledujte filmy z knihovny videa;
 • Chcete-li uspořádat turnaj na různých typech stolních her na speciálně organizovaném místě pro tento web.

Je třeba si uvědomit, jaké nápoje a sladkosti nabízejí návštěvníci, například:

 • černý nebo zelený čaj (listový nebo v pytlích);
 • Cappuccino nebo espreso, vařené v kávovaru;
 • Cookies na skladě;
 • různé druhy non-nikotinových parních koktejlů.

V antikataf není zakázáno s sebou přinášet jídlo a nápoje. Můžete si také objednat pokrmy z jiných restaurací.

Relevance

Navzdory skutečnosti, že se otvírá více anti-kouření, tento typ podnikání ještě není plně rozvinut. Pokud se k vytvoření tvůrčí instituce přiblížíte tvořivě a přijedete s návštěvníky nové zábavy, můžete se vyplatit na pozadí institucí tohoto formátu.

Typy antikatafů

V závislosti na místě a cílovém publiku může být časová kavárna rozdělena do několika kategorií:

 • bez "špatných návyků";
 • malá anti-kavárna;
 • proti kouření s velkou halou.

Při absenci "špatných návyků"

Tento druh anti-kavárny přiláká návštěvníky, kteří obhajují zdravý životní styl (HLS). Nebude možné uspořádat obchodní schůzku, která by znamenala použití alkoholu. Ale v této situaci budou mít pravidelní zákazníci.

Malé proti kouření

Takové protiprávní podvody jsou vytvořeny pro malé a individuální klienty. V souladu s tím bude anti-kavárna umístěna v malé místnosti. Zde se můžete setkat s přáteli, setkat se nebo najít inspiraci pro tvůrčí úspěchy.

Anticafe s velkou halou

Tato kategorie kavárny by měla být umístěna ve velkém pokoji, aby bylo možné ubytovat mnoho návštěvníků. Velký sál je vhodný pro vedení mistrovských kurzů, seminářů nebo firemních akcí.

Popis a analýza trhu

Před otevřením proti trestu je třeba určit cílové publikum a posoudit jeho konkurenceschopnost. Je lepší otevřít instituci ve velkém městě s více miliony obyvatel, aby vydrželo konkurenci. V provincii se takové podnikání může stát neziskové. Vzhledem k tomu, anti-kavárenské podobě tohoto vynálezu, se otevřel provozovny ve více než 8 zemí s největším počtem anti-kavárenských děl v Rusku a zemích SNS.

Nejširší sítě proti frontám pracují pod franšízou. Jedná se například o:

 • Jeffrey'sCoffee / NewYorkCoffee (20 proti kouření v Ruské federaci a na Ukrajině);
 • "Necafe" (22 institucí v Rusku a Kazachstánu);
 • "Dial" (11 anti-fikce na Ukrajině, Rusku, Slovinsku a Velké Británii);
 • TimeClud (4 časová kavárna v Rusku).

Konkurenci provádí i další prostory proti kouření a koksování.

Cílové publikum

Hlavními návštěvníky antikalet jsou mladí lidé (školáci, studenti) a tvořiví lidé, kteří mají volný plavání. Také volná pracovníci mohou přijít zde pracovat v uvolněné atmosféře, nebo podnikatelé se setkat se zákazníky a partnery.

V závislosti na tom, co hledá osoba, cílové publikum bude:

 • designéři, hudebníci, umělci, začínající firmy, fotografové a další lidé, kteří hledají inspiraci;
 • podnikatelé a nezávislí pracovníci, kteří chtějí pracovat v útulné atmosféře;
 • lidé, kteří tráví čas čekající na dopravu.

Konkurenční výhody

Chcete-li rozlišit svou anti-kavárnu, musíte analyzovat práci konkurentů a rozhodnout, co je možné udělat. Takže je důležité vybrat místo. Zde je žádoucí nejen soustředit se na velký tok lidí, ale také přemýšlet o kontingentu. Například blízkost vysokoškolských institucí, mladí studenti vždy touží po aktivní komunikaci.

Abychom upoutali pozornost, potřebujeme originální název a odpovídající design místnosti. Bylo by hezké se držet jednoho stylu. Název může například zdůraznit řešení interiéru spojené s určitou historickou dobou. Je to dobrý nápad myslet na "čip". Například uspořádání měnících se výtvarných známek, pohlednic, plakátů, fotografií, které odrážejí náladu té doby.

Propagace a reklama

2-3 týdny před začátkem práce můžete zahájit inzerci vašeho anti-kavárny tak, aby první zákazníci mohli přijít na otevření.

Reklama může být distribuována několika způsoby:

 • prostřednictvím propagačních letáků;
 • v rozhlase, televizi;
 • v dopravě;
 • prostřednictvím sociálních sítí;
 • spolupracovat s hudebníky, taxikáři, animátory;
 • prostřednictvím účasti na fórech.

Nejefektivnější způsob, jak propagovat marketing proti obchodování s lidmi. Pokud se vám někdo líbí, bude nutně poradit s antikariérovými přáteli, známými, příbuznými, sdílet fotky v sociální oblasti. sítě.

Co potřebujete otevřít?

Poté, co jste se rozhodli pro publikum a sestavili obchodní projekt, měli byste:

 • shromažďování dokumentů;
 • hledat pokoj;
 • výběr pracovního kolektivu.

Dokumenty

Chcete-li vytvořit trest proti trestu, musíte se zaregistrovat jako IP s kódem OKVED 92.51 (aktivity klubových typů institucí) a 92.72 (další aktivity pro pořádání rekreace).

Potřebná jsou také tato oprávnění:

 • PEP ze sanitární a epidemiologické stanice;
 • povolení od společnosti Gospozhnadzor pro soulad objektů s požárními požadavky.

Pokud plánujete prodávat alkohol a nechat kouřit v anti-kouření, budete potřebovat povolení k pití alkoholu a ozdobit místnost jako místo pro kouření.

Místnost

Výběr místnosti je hlavním aspektem objevu antikata. Mělo by to být velký (minimálně 100 m2) a nachází se v blízkosti zastávek nebo metrem, na ulici přeplněné s dobrým tokem. Je žádoucí, aby parkoviště v blízkosti proti trestu.

Požadavky

Území pro antitaf by mělo zahrnovat:

 • zásobování vodou a kanalizace;
 • elektřina a topení;
 • WC a pokoj pro zaměstnance.

Zaměstnanci

Chcete-li organizovat práci anti-kata, budou lidé muset:

 • ředitel;
 • správce;
 • číšník a animátor (může to být jedna osoba);
 • klientem;
 • obchodník;
 • účetní.

Kandidáti na výše uvedená volná místa musí být aktivní, čestní, společenská a disciplinovaná.

Pokyny krok za krokem

Pro začínající podnikatele, kteří se rozhodli otevřít své anti-kouření od začátku, poskytli pokyny k opatřením:

 1. Výběr pokynů orgánu.
 2. Vypracování obchodního plánu s výpočty.
 3. Příprava dokumentů.
 4. Výběr místnosti.
 5. Sada příkazů.
 6. Podpora instituce.

Finanční plán

V podnikatelském plánu musí nutně existovat bod "výpočet nákladů a příjmů". Musíte počítat, co a kolik se vzít v úvahu místnosti nájemné (cca 100 m²) a mzdy pracovníků kolektivních.

Příklad počáteční investice:

 • oprava a dekorace prostor - 300 000-400 000 rub;
 • zařízení a inventář - 300 000-400 000 rub;
 • Ostatní náklady - 100 000-200 000 rub.

To znamená, že poprvé budete muset investovat asi 700 000-1 000 000 rublů.

Pravidelné investice

Při plánování nákladů za měsíc stojí za zvážení:

 • Pronájem - 40 000 až 60 000 rublů;
 • platy zaměstnanců - 80 000-120 000 rublů;
 • Ostatní výdaje - 30 000-50 000 rublů.

Celkem, průměrné náklady za měsíc budou 150 000-230 000 rublů.

Podmínky otevření

Načasování začátku práce je snadné zjistit, pokud existuje připravený plán proti trestu. Je lepší začít od času, který půjde do návrhu dokumentů, a pak vše závisí na vaší flexibilitě, vnitřní organizaci a touze.

Rizika a návratnost investic

Rizika, kvůli nimž může být protizáruka záporná, jsou rozdělena na vnější a vnitřní. Externí rizika souvisí s nestabilitou ekonomiky v zemi a vnitřní rizika jsou spojena s kvalitou služeb a činností instituce.

Mezi vnější rizika patří:

 • přítomnost silnějších konkurentů;
 • zvýšení cen za použité materiály a pronájem prostor.

Interní rizika zahrnují:

 • snížení toku zákazníků;
 • obchodní orientaci po určitou dobu v daném roce;
 • ztráta prestiže z důvodu nesprávné organizace práce nebo nedostatečné kvality údržby.

Zvláštní riziko pro anticafe - zákazník může objednat částku převyšující platbu za svůj pobyt. V tomto případě výdaje převýší příjem.

Co se týče zpětné návratnosti, to vše závisí na cenách a toku návštěvníků. Například, platba za pobyt v antifaque - 1,5-2 rublů za minutu. Průměrný průtok (20-30 zákazníků za 120-180 min / den) přinese z 6000 na 10 000 rublů denně. To znamená, že za měsíc zisk anti-falešné bude 30 000-50 000 rublů. Úplná návratnost bude dosažena za 1,5 až 3 roky.

Video "Jak otevřít proti trestu"

Na videu z kanálu Arthur Goncharenko se naučíte, jak otevřít svůj trest proti trestu.

Jak otevřít proti pokutě v malém městě

Rytmus života moderního města znamená vznik speciálních klubových institucí, kde je možné trávit čas s přínosem kruhu podobně smýšlejících lidí, uspořádat schůzku nebo obchodní jednání. Dnešní západní model takových míst odpočinku získává popularitu v zemi. Pro začínajícího podnikatele se otevření takové instituce může stát základem úspěšného podnikání.

Podstata a vlastnosti spuštění

Samozřejmě, každý podnik potřebuje podrobné posouzení a podrobnou analýzu. Budeme se snažit zjistit, jak ziskový bude tento projekt, jak otevřít protiprávu v malém městě. K tomu je nutné zjistit, co je to podnikání a jak široký potenciál pokrytí zákazníků v této oblasti služeb. Důležité je také posoudit poměr pozitivních a negativních bodů při implementaci a provozu projektu. Koneckonců někdy taková analýza pomůže správně přistupovat k organizaci podnikání a budovat vlastní prosperující podnikání.

Takže začněte s formátem instituce. Na rozdíl od běžného kavárny pro naše obyvatele tady návštěvníci neplatí objednávku, ale čas strávený. Obecně platí, že nedostatek kuchyňského koutu a sortimentu alkoholu je normou pro anti-kavárnu. Obchodní myšlenka projektu znamená možnost nabídnout návštěvníkům zdarma čaj nebo kávu, stejně jako cukrářské výrobky a občerstvení. Současně mohou hosté přinést vlastní jídlo a nápoje. Vaším cílem je vybavit pokoj tak, aby zákazníci mohli pohodlně trávit čas.

Chcete-li sestavit připravený podnikatelský plán proti dívce, musíte zvážit část vaší cílové skupiny. Koneckonců, vaši pravidelní návštěvníci se mohou stát lidmi různého věku a prosperity, mezi kterými budou studenti i podnikatelé. V každém případě je nutné zajistit stálý přístup hostů na vysokorychlostní internet.

Rovněž stojí za to přemýšlet o zónovém prostoru - vybavení několika sálů různého zaměření pomůže přilákat více zákazníků. Například je vhodné vybavit samostatná místa pro setkání, práci a zábavu. Proto musí vybavení každého pokoje odpovídat účelu. Samozřejmě je důležité přezkoumat konkurenční podniky a určit pro sebe optimální umístění instituce.

Počínaje registrací případu

Podívejme se na přibližný plán jednání organizace vašeho podniku, pokud jste odhodláni zahájit proti pokutě. Jak začít projekt, poradit zkušeným podnikatelům. Obvykle je nutné postoupit postup pro registraci činností v IFTS. Pro běžné podnikání stačí zaregistrovat IP a vybrat zjednodušený daňový systém (6% hrubého příjmu). Také je třeba zakoupit a dát do rejstříku v pokladně daňové služby.

Kromě toho je důležité získat balíček povolení pro činnosti v těchto organizacích:

 • SES (soulad místností s hygienickými a epidemiologickými normami);
 • GPN (splnění požární bezpečnosti);
 • Rospotrebnadzor (prodej stravovacích produktů);
 • Místní obec (umístění štítků a venkovní reklamy).

Vezměte v úvahu, že shromažďování všech dokumentů bude trvat poměrně dlouhou dobu a s největší pravděpodobností bude vyžadovat opětovné plánování a opravy prostor. Nemáte zkušenosti s procházením instancí, můžete tuto organizační fázi svěřit odborníkům z této oblasti. Obvykle pro poskytování těchto služeb budete platit od 100 do 250 tisíc rublů. Nezávislost od nuly bude stát mnohem méně a nepřesáhne 50 000 rublů.

Základem úspěchu je výběr prostor

Takový úkol, jak otevřít vaši protikusovou kavárnu, vyžaduje velmi promyšlenou analýzu možného umístění instituce. Zde musíte vzít v úvahu několik nuancí. Za prvé, jak velká je koncentrace potenciálních zákazníků ve vybrané oblasti. Druhý - přítomnost konkurenčních společností v okolí. A konečně pohodlí umístění budovy. Samozřejmě je žádoucí, aby se vybraná budova nacházela poblíž konglomerace univerzit nebo studentských ubytoven. Tato kategorie občanů se zpravidla může stát vašimi pravidelnými návštěvníky.

Nyní mluvte o technických charakteristikách místnosti a jejich uspořádání. Budova musí být propojena s přívodem vody, odtokem, 380 V elektrickým vedením a teplárnou. Tato zařízení jsou lépe vybavena v prvním patře budovy, ale je také vhodná i základna budovy. Je žádoucí, aby plocha místnosti nebyla menší než sto metrů čtverečních, protože kromě hlavní haly bude nutné přidělit prostor pro koupelnu, ubytování personálu a technickou místnost. Pronájem za plochu 150 m2. m. bude od 80 000 do 180 000 rublů.

Nezapomínejte, že nejvýnosnějším obchodním z obchodního hlediska může být otevření antikataf, orientované na víceúčelové publikum. Jinými slovy, je vhodné naplánovat návštěvu vaší organizace se všemi druhy lidí. Takže musíte pracovat tvrdě, abyste vykonali kompetentní zónování prostor. Je optimální rozlišovat tři hlavní sekce - společný sál, obchodní zónu pro coworking a izolované VIP skříně pro obchodní jednání.

Pokud jde o návrh prostor, měli byste se zaměřit na chutě svých návštěvníků. Pokud se pronajímatelná plocha skládá z několika oddělených místností, můžete se pokusit vyřešit interiér v různých barvách, ale celkový styl by měl být zachován. Zkuste si zvolit materiály odolné proti opotřebení, odolné a představitelné, a na výběr příslušenství, přichází se zvláštní odpovědností. Tyto malé věci poskytnou jedinečnou atmosféru vaší události a dávají interiéru útulnou atmosféru.

Uspořádání sálu

Příklad podnikatelského plánu proti kouření musí nutně obsahovat úplný popis vybavení potřebného pro provoz klubu, uvádějící jeho náklady a množství. A je žádoucí systematizovat vše, co je potřeba samostatnými skupinami. Takže je možné podmíněně rozdělit vybavení instituce na nábytek, technické vybavení, inventář a drobné doplňky. Seznam požadovaného nábytku může vypadat takto:

 • stůl (1 ks na každých 20 m2, podmíněně 7 ks) - 21 000;
 • židle (16) - 11 000;
 • pohovka (8) - 40 000;
 • pouf (6) - 3 000;
 • Stánek a předseda správce (1) - 70 000;
 • kuchyň (2 skříně s umyvadlem a zavěšenými policemi nahoře) - 15 000;
 • knihovna (2) - 16 000;
 • závěs (4) - 6 000.

Vybavení klubového komplexu bude vyžadovat 182 000 rublů. Také budete muset koupit nějaké vybavení, například:

 • rychlovarná konvice;
 • kávovar;
 • směrovač;
 • Televizní a zvukový systém;
 • notebooky;
 • lednice.

Tato položka výdajů bude přibližně 210 000 rublů. Dalších 168 000 r. by mělo být odloženo na nákup různých deskových her, časopisů, knih, pokrmů a malého dekorace. Proto bude zařízení proti kouření stát nejméně 560 000 rublů.

Zaměstnáváme zaměstnance

Před otevřením proti trestu by podnikový plán - v malém městě to je zvláště důležité - měl vzít v úvahu počet najatých pracovníků v závislosti na pracovním plánu. Je rozumné plánovat zahájení 24hodinové instituce. Takový formát umožní maximální pokrytí široké škály návštěvníků různých sociálních kategorií a věku.

Zvažte proto personální obsazení této konkrétní možnosti. Takže nabídneme žadatele takové pozice:

 • vedoucí haly (3) - 22 000;
 • účetní (1) - 16 000;
 • čistič (1) - 12.

Jak je vidět, za platy na minimální počet zaměstnanců je nutné poskytnout asi 94 000 rublů měsíčně. Samozřejmě by mladí manažeři měli být voleni jako manažeři. Technická gramotnost, kreativita, zodpovědnost a komunikační dovednosti by se měly stát hlavním kritériem pro výběr kandidátů.

Vývoj marketingové strategie

Obecně platí, že proti kouření jako podnik může se stejnými šance stát se kultovní institucí ve městě nebo úplně bankrotu. Samozřejmě, správná reklamní politika je velmi důležitá. Z povědomí obyvatel oblasti, ve které jste se otevřeli, bude záviset na plném zájmu vašeho klubu o zájmy. Nezapomeňte proto zahrnout do celkového vývoje projektu náklady na služby reklamní agentury za účelem provedení profesionální akce.

Musíte přemýšlet o kvalitní podpoře instituce v internetovém prostoru, protože vaší potenciální klientelou jsou mladí lidé a lidé ve středním věku. Ujistěte se tedy, že si objednáte vývoj vlastních stránek vizitky a také platit za reklamní příspěvky a umisťovat bannery do sociálních sítí a dobře navštěvovaných portálů. Venkovní reklama je také velmi důležitá. Neměli byste ušetřit na těchto výdajích, protože budoucnost instituce závisí na kvalitě Vaší PR kampaně. Strávit takový podíl bude asi 50 000 rublů.

Vypočítat náklady a výnosy

Předpokládejme, že tím, že se vyrovnáte s možnými přínosy a riziky, rozhodli jste se otevřít svou vlastní kavárnu. Podnikatelský plán s výpočty finančních prostředků investovaných do podnikání a výpočet příjmů bude konečnou fází tvorby počáteční myšlenky. Současně úspěch a ziskovost případu mohou záviset na kvalitě provedené práce. Zvažme, jak by měl vypadat seznam zahajovacích investic. Zpravidla to vypadá takto:

 • registrace podnikání a získání povolení - 25 000;
 • oprava prostor - 210 000;
 • nákup zařízení - 560 000;
 • náklady na nákup kávy, čaje, cukrovinek - 5 000;
 • náklady na reklamu - 50 000.

Začátek začátku projektu může být, mít 850 000 rublů. Pokud pochyvíte o účasti instituce na prvních třech měsících, přidejte k tomuto číslu stabilizační fond na nájemné a platy ve výši 567 000 rublů. Celkově budete potřebovat částku 1 417 000 p.

Samozřejmě je důležité zvážit výši provozních nákladů. Ve skutečnosti každoročně z celkových příjmů je nutné odečíst součet těchto pozic:

 • zaplacení nájmu -1 140 000;
 • vyplácení platů zaměstnancům - 1 128 000;
 • současný nákup spotřebního materiálu - 240 000;
 • daně - 252 000;
 • odpis společnosti - 150 000;
 • reklama - 144 000;
 • dalších 140 000.

Přibližný ukazatel běžných výdajů bude na úrovni 3 050 000 rublů. Pokud za minutu platba každého návštěvníka ve výši tří rublů za první minutu svého pobytu, a dále dobu - dva, stejně jako umístění, umožňuje umístit až 50 osob, měsíční příjmy ve výši asi 350 000 a roční. - 4,2 milionu.

Současně se váš zisk rovná 1,150,00 rublům. To pomůže vyplatit zařízení buď během prvního roku nebo za rok a půl. Zde vše závisí na velikosti počáteční investice.

Jak můžete vidět, takový projekt je účelný a slibný. Samozřejmě další rozvoj podnikání bude záviset na příslušné politice řízení, dobré reklamě a dalších investicích do ní.

Podnikatelský plán: anticafe

Podrobný návod k otevření kavárny s platbou po určitou dobu

Otevření anticafe nebo čas-kavárna je slibná výklenka. Mnoho lidí si může myslet, že tento druh zboží je hromadně... ano, tento typ podnikání se rozvíjí rychle a bez zastavení. A jestliže dřívější zařízení s podobnými charakteristikami byla zvědavost, teď je lze nalézt všude, dokonce ani v největším regionálním centru. Nicméně to neznamená, že v tomto výklenku podnikání není nic co dělat. Navíc poptávka po kavárně tohoto formátu je stále vysoká a vstup na trh proti kavárnám není z hlediska běžného podnikání obtížný. A to je dáno především skutečností, že organizace těchto typů institucí pro návštěvníky je přímo spojena s tvůrčím přístupem. A samotná představa o kavárně a kavárně s časem vám dovoluje přemýšlet a realizovat myšlenky docela široce a bez zvláštních rámců. Hlavní věc je, že tyto myšlenky by měly být spotřebiteli účinné a potřebné.

A pokud si vyberete opravdu dobrý slibný nápad, zůstane pro malé. Konkrétně realizovat všechny standardní okamžiky organizování podniku v kavárně tak, aby přinášelo zisk. To znamená, že ziskovost bude záležet, docela běžné věci, které mají vliv na ziskovost jakékoliv jiné činnosti tohoto širokého výklenku - místa, ceny politiky, kvalita služeb a dostupnosti přímých a nepřímých konkurentů. Stejná myšlenka bude fungovat jako další kanál šíření informací a způsob, jak potenciálnímu spotřebiteli zažádat o první návštěvu.

Registrace ve vládních agenturách

Registrace práva na podnikání je formalizována také podle norem ruské legislativy. Jednoduše kromě výběru právní formy činnosti (individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným) věnujte pozornost i kódům OKVED (All-ruský klasifikátor ekonomické aktivity). Nejen, že poskytují právo provádět určité druhy služeb a zboží, ale také se zabývají určitými činnostmi v rámci vašeho podnikání. Ale jsou schopni poskytnout nějaké výsady správnou volbou. Některé kódy mohou například umožnit vašim zaměstnancům, aby dostávali dávky při placení pojistného (nebo například umožní snížit potřebné odpočty do penzijního fondu). V každém případě studium tohoto problému stojí za to, nebo se obrátit na odborníky.

Také nezapomeňte na všechny licence a certifikace požadované pro vaši činnost ze Sanitární a Epidemiologické služby a další standardní instance, které udělují povolení pro podnikání.

Samozřejmě, abyste získali povolení, musíte zajistit dodržování požadavků každé instance. Takže například při interakci s protipožárním dohledem bude vyžadováno dodržování následujících normativních aktů:

- Požární bezpečnost budov a konstrukcí

- Přítomnost požárního poplachu a automatického hasicího systému

- Evakuační vstupy a výstupy

- Požadavky na elektrická zařízení

- Normy evakuace osob v případě požáru

- Zajištění požární odolnosti objektů

Místnost

Výběr místa pro budoucí kavárnu je důležitou součástí plánování. Na jedné straně musíte najít nejvýhodnější místo z hlediska průchodnosti. Na druhé straně, aby se zahájil rozvoj podnikání, se velké výdaje na leasing stávají významným problémem. Ale čím je místo lepší, tím více investujete do placení nákladů. Proto je nutná důkladná analýza všech možností dostupných na trhu s nemovitostmi.

Samotná místnost by měla být asi 100 metrů čtverečních. V této oblasti půjde jako vlastní kavárna a prostory pro správce, koupelny, kuchyň a tak dále. Pokud si myslíte, že 100 čtverců není dost, zvážit možnost, která vám umožní rozšířit oblast v budoucnu. Koneckonců, na začátku budete potřebovat všechny dostupné prostředky. Ale když vaše podnikání přinese stabilní základnu věrných zákazníků z příjmu je již vytvořen a zámoří čistý zisk dosáhl, to je, když to bude možné rozšířit prostor, zvýšit počet zaměstnanců, kteří pracují pro vás, a přijmout další kroky k rozvoji kavárny strategie.

Pokud jde o interiér, bude zcela záviset na konstrukčním prvku vašeho podnikatelského plánu. Ale nemůžeme zapomenout na standardní věci. Například, pamatujte, že vzdálenost mezi kavárenských stolů - ne rozmaru projektanta a velmi reálná věc, která bude mít vliv na vaše zisky přes komfort a zákazníků. Totéž lze říci o menu, osvětlení a dalších věcech.

Menu

Obecně platí, že samotná myšlenka anti-kavárny je, že nemáte menu jako takové. Lidé využívají svůj prostor k tomu, aby mohli trávíti čas tiše, chatují, mohou podnikat nebo si zajímají věci, jako stolní hry, ale nejí. Maximální množství, které bude k dispozici, je velmi lehké občerstvení.

Ale nápoje hrají důležitou roli. Protože v každém posezení, ať už je to rozhovor o práci nebo masová hra v "mafii", nikdo nebude odmítnout vypít šálek čaje nebo kávy. Pro hrnček s příjemným nápojem se takové věci ještě veseleji projíždějí. Proto se budete muset rozhodnout, jaké nápoje budou podporovat popularitu vaší kavárny. Například se můžete zaměřit na různé druhy čaje. Požehnání je velmi. Ale nepřehánějte to. Otočení místa pro odpočinek a rozhovor na čajový obřad není nejlepší řešení.

S kávou je to ještě snadnější. Bude nutné se věnovat nákupu kávovaru. Ale opět se k tomuto problému přiblížíte vážněji. Nevybírejte nejlevnější volbu. Nechutná káva zkazí celý dojem klienta, i když máte kávu - jen pěkný bonus.

Jak říkají odborníci - nákup dobrého kávovaru s mletou kávou je polovina úspěchu vašeho podnikání.

Také můžete přemýšlet o tom, že v prodejních automatech máte k dispozici prodejní automaty. Například ti, kteří vaří pizzu za pět minut. Nebo stroje pro bezplatné nabíjení telefonu. Taková řešení mohou přinést další zisk. Ale opět při nákupu takových zařízení nezapomeňte se postarat o další servis a záruku.

Návštěvníci

Potenciální publikum vaší kavárny nebo kavárny s časem je velmi široké. Může být použit jako jednoduchý neúmyslné návštěvníky a obyvatele tvůrčích profesí (fotografy, divadelníky, hudebníky, umělci), na volné noze, manažerů (pro klidný rozhovor o záležitostech pracovníků v neformálním prostředí).

Obecně platí, že většina návštěvníků, kteří navštíví vaši instituci, má účelně dva důvody:

- zábava (stolní hry, komunikace)

- práce (diskuse o podnikových procesech, práce mimo kancelář a doma)

Proto při vytváření strategie pro rozvoj vaší instituce v obchodním plánu, spoléhat se na tyto cílové zákazníky. Vytvořte příležitosti pro lidi, kteří navštíví vaši kavárnu. Pro práci - schopnost nabíjet zařízení - notebooky, telefony. Dobrou pomocí bude bezplatný přístup k síti a distribuce wi-fi připojení. Pro rekreanty - sady stolních her, knih, možnost rezervovat oddělené místnosti se stoly pro několik lidí atd.

Mějte také na paměti, že tyto dvě kategorie lidí určují harmonogram vaší instituce.

Věková kategorie návštěvníků je poměrně široká - v průměru 15 až 40 let. Chuť a preference jsou pro každého odlišné. Ale musíte pochopit, že existuje řada požadavků, které musíte uplatnit na všechny návštěvníky. Například, navzdory skutečnosti, že budete obchodovat s nápoji, nemůže být otázka prodeje alkoholu. Totéž platí pro tabák. Ačkoli můžete přemýšlet o organizaci zvláštního místa pro kouření. Protože někteří návštěvníci stále kouří. A "kouří", nejspíš půjdou na ulici přímo vedle vchodu do vašeho zařízení (ačkoli to spadá pod zákon o kouření na veřejných místech). Tato možnost bude, i když ne příliš, ale negativně ovlivní obraz kavárny. Možnost uspořádání místa pro kouření proto směřuje pouze k okamžitým výhodám služby a pohodlí.

Cenová politika

Od založení platnosti těchto místech - ne prodeje vyrobeného zboží a možnost trávit čas, a základní cena tag by měl být zaměřen přesně na čas strávený zákazníkem v kavárně. Je třeba, abyste si vytvořili cenu, například za jednu hodinu v kavárně.

Je také důležité si uvědomit, že jakýkoli dodatečný příjem bude vítán, ale neměl by se odlisovat od obecného formátu. Proto věnujte pozornost možnosti pronájmu míst kreativních večerů, komorních koncertů nebo představení, turnajů stolních her a také mistrovských kurzů na manuální práci.

Standard od jednoho zákazníka za měsíc můžete získat průměrně asi dvě tisíce rublů. Za předpokladu, že stráví méně než dvacet hodin v protizáruce za měsíc. Ale vše bude záviset na mnoha ukazatelích. Protože k dosažení tohoto výsledku musíte udělat vše, abyste přenesli klienta z jednorázového na trvalý.

Propagace

Chcete-li vybrat správnou taktiku, je žádoucí mít informace o poptávce a konkurenci v oblasti, kde plánujete otevřít kavárnu. A pro to bude nutné provést analýzu. Bude užitečné mít představu o účincích podobných institucí ve stejné oblasti. Takže si dokážete představit, jaké obtíže budete jako podnikatel potkat během vývoje vašeho podnikání a co můžete očekávat z hlediska zisku.

Pokud jde o informování potenciálních zákazníků o vašem anti-falešné, standard v této výklenku jsou několik možností pro propagaci:

 1. Vytvoření a propagace vlastní stránky nebo webové stránky na internetu. To zahrnuje trvalé informace v sociálních sítích, kde žije většina vašich zákazníků.
 2. Slevové programy, letáky, bonusové pozvánky. Tyto metody fungují, pokud je používáte společně s organizací akce v rámci vaší instituce (jak je popsáno výše - hlavní třídy, stolní hry, diskusní tabulky atd.).
 3. Odesílání SMS.

Následně bude použita zásada slova z úst. Ale pouze pokud se to návštěvníci opravdu líbí. A pro to potřebujete hodně péče, abyste vytvořili dobrou atmosféru, pohodlí a služby.

Pro úspěšnější propagaci vaší firmy je také třeba vzít v úvahu možnost spolupráce s dalšími společnostmi, například s dodavateli. Mohou nabízet platformu ve vaší kavárně pro semináře, školení a školení zaměstnanců za podmínek poskytování slev nebo reklamy svým klientům. Tímto způsobem můžete snížit náklady vaší instituce, konsolidovat spolupráci s podniky a získat bezplatné kanály na podporu anti-kavárny.

Existuje mnoho možností spolupráce, a pokud vyvinete opravdu zajímavé návrhy, jednoduchá platforma pro dobrou zábavu pod vaším vedením se stane jednou z nejpopulárnějších a nejrozmanitějších oblastí veřejných akcí.

Existuje mnoho nápadů na ziskovou interakci, která bude zaměřena na rozvoj vaší instituce a na zvýšení a udržení zájmu klienta.

Totéž platí pro vytvoření zvláštního věrnostního programu. Například běžným zákazníkům lze nabídnout nákup měsíčního předplatného nebo vypracovat nabídky s bonusy ve formě volné kávy nebo další hodiny v kavárně.

Samozřejmě, jako každý podnik, tento formát práce s klienty má své riziko. Například sezónní klid, kdy se lidé více zajímají o návštěvu přírody, než o čas strávený v domě. Proto v podnikatelském plánu ještě před zahájením protiprávního jednání musí být zohledněny všechna rizika a úskalí ve fázi budování instituce a jejího vývoje.

Doba návratnosti pro takovou firmu závisí na mnoha faktorech, ale pokud vezmeme průměrné hodnoty mezi podnikateli, kteří takový případ vyvíjejí, můžeme mluvit o skutečném dosažení čistého zisku během prvních 13-15 měsíců práce.