Jak otevřít obchod se starožitnostmi. Podnikatelský plán starožitnictví

Znalci krásy existovali po celou dobu. Století XXI není výjimkou. V tomto ohledu otevřením antického obchodu si můžete být jisti, že bude poptávka s potenciálními kupci. Mělo by se okamžitě poznamenat, že takováto činnost nemůže být nazvána jednoduchá, ale její vlastní výhodou je nízká konkurenční aktivita, stejně jako příležitost se dotýkat krásné každodenní komunikace s jedinečnými předměty, stejně jako jejich znalci.

Takže navrhujeme pochopit, jak otevřít obchod se starožitnostmi.

Registrace a registrace podnikání

Dříve podnikatelský plán pro starožitnictví musí nutně obsahovat doložku, která stanoví licenci pro tento druh činnosti. V roce 2000 bylo toto pravidlo zrušeno, což značně usnadnilo život podnikatelů, kteří chtějí vyzkoušet své ruce v této oblasti.

Nyní stačí zaregistrovat se jako právnická osoba, dostat se na daňový účet a začít pracovat. Chtěla bych si především uvědomit, že pokud uvažujete o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, neměli byste zapomenout na možné problémy s vnitřními záležitostmi.

Abyste předešli takovým potížím, musíte se velmi pečlivě zabývat otázkou nákupu produktů pro váš obchod. Doporučuje se vždy mít po ruce seznam starožitností. To lze snadno najít v otevřených zdrojích.

Jak otevřít obchod se starožitnostmi: výběr místnosti

Důrazně se doporučuje, abyste v obchodním domě nepůjčili oddělení. Koneckonců, obchod se starožitnostmi je zvláštní svět, který netoleruje cizí prvky. Měl by dát klientovi příležitost ponořit se do úžasné a fascinující atmosféry nádherných starožitností.

V tomto ohledu, aby vaše podnikání bylo úspěšné, je smysluplné, aby nedošlo k přeměně na pronájem nebo nákup místnosti pro samostatný obchod. Vynikající volba v podobě prvního patra obytné budovy. Bude levnější než samostatná budova. Vzhledem k tomu, že tyto sběratelé jsou připraveni jít za zajímavou věc pro jakýkoli městský okres, není třeba zaplatit za pronájem, protože mají svůj obchod v centru.

Design starožitného skladu a vybavení

Důležitým prvkem v obchodě starožitností je atmosféra. Proto musíte vynaložit veškeré úsilí na vytvoření vhodného návrhu vašeho obchodu. Pro tento účel je nejlepší najmout odborníka, který bude schopen znovu vytvořit starou dobu.

A jako dekorativní prvky můžete použít některé položky k prodeji. Co se týče vybavení, to je seznam standardu:.. regály, stoly, atd. Nicméně, to by mělo být styl starý do svého starožitnictví v potenciálního kupujícího dojem, že magicky pohyboval v čase a bylo v minulosti.

Sortiment

Přemýšlejte o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, věnujte velkou pozornost starožitnostem, které plánujete prodávat. K tomu je třeba mít na paměti, že světový trh v této oblasti je rozdělen takto:

- předměty malířství a sochařství představují asi 40% z celkového objemu starožitností;

- za 20% se tento trh skládá ze starých mincí, cen a vyznamenání, stejně jako tištěných vydání;

- nábytek a ostatní zařízení - 17%;

- šperky - 15%.

Jak otevřít starožitný salon: nábor zaměstnanců

Bez ohledu na velikost vaší prodejny starožitností budete muset najmout následující zaměstnance:

- Prodejní konzultanti. Kandidáti na tato volná místa musí mít zkušenosti s obchodem, jakož i dobrý vkus a znalosti v oblasti umění.

- Expert. Mezi povinnosti tohoto zaměstnance patří posouzení pravosti a hodnoty uměleckého díla. Bez takového specialisty prostě nemůžete udělat. Koneckonců je to ten, kdo bude schopen zjistit, zda před vámi stojí cenný starožitný objekt nebo prostě kvalitativní falešný předmět.

- Obnovitel. Pravděpodobně potřebujete služby takového odborníka, protože ne všechny výrobky, které spadají do vašich rukou, budou mít ideální vzhled. V takovém případě není třeba restaurátor ani odborník-odhadce vůbec najat. Nejlepším řešením by bylo najít podobné profesionály a vyjednávat s nimi o poskytování služeb podle potřeby.

- Správce nákupu. Pokud chcete, a abyste ušetřili peníze v počáteční fázi zahájení podnikání, můžete sami plnit povinnosti tohoto zaměstnance. Práce člověka na této volné pozici se omezuje na výlety do vašeho města a dalších osad, které hledají staré věci uložené v lidech, hodnoty, o kterých lidé nepochybují. V každém případě je nutné absolvovat speciální školení, aby bylo možné získat představu o trhu se starožitnostmi a být schopni rychle zjistit pohledem hodnotu předmětu.

- Možná, že během aktivity budete muset zapojit řidiče do nákladního automobilu a posunovače, aby zákazníkovi poskytli těžkopádný nákup (pohovka, šatník, klavír atd.).

- Účetní. Ne vždy, a zvláště na začátku po zahájení podnikání, je logické zaměstnávat zaměstnance na plný úvazek. Bude mnohem jednodušší a levnější se uchýlit k pomoci outsourcingu firem poskytujících takové služby.

Reklama a propagace podnikání

V této fázi bude vaším hlavním úkolem přilákat nové zákazníky, s nimiž je nutné a následně udržovat vztahy. Na samém začátku práce nemůžete udělat bez alespoň malé reklamní kampaně. Umístěte tak reklamy do tiskových médií, a pokud je to možné, na televizi (ve formě běžící čáry). Navíc, skvělý výnos a poskytuje kontextovou reklamu na internetu.

Práce s klienty

Také nezapomeňte, že je důležité nejen přilákat nového zákazníka, ale i udržet ho, znovu a znovu se přinutit vrátit se do obchodu a uskutečnit nové nákupy. Požádejte proto své zákazníky, aby vyplnili malý dotazník se svými kontaktními údaji a oblastmi zájmu. Následně při doplňování sortimentu vašeho obchodu s položkami, které mohou být pro určitého zákazníka zajímavé, mu můžete poslat textovou zprávu nebo zavolat osobně a nahlásit novinku.

Finanční stránka obchodu

Pokud jste vážně přemýšleli o tom, jak otevřít obchod se starožitnostmi, pak je samozřejmě velmi důležitým bodem otázka potřebného počátečního kapitálu, a také o tom, jaké příjmy lze očekávat. Pokud jde o investice, podle odborníků, aby váš obchod má poměrně široký rozsah, budete muset investovat nejméně 800 tisíc rublů.

Pokud jde o ziskovost, bude to přímo záviset na tom, jak vybudovat tento podnik. Je však třeba poznamenat, že zisky starožitných obchodníků se často měří ne každý měsíc o tisíc dolarů zisku. Proto s určitým úsilím můžete vždy zajistit velmi slušný příjem.

Myšlenky podnikání od začátku

jak začít podnikat na starožitnosti

Arina28 »Před více než rokem

jak začít podnikat na starožitnosti

jak začít podnikat na starožitnosti.

Administrátor »Před více než rokem

Arina »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

optimista »Před více než rokem

jak začít podnikat na starožitnosti

Patrubok »Před více než rokem

Jak otevřít obchod se starožitnostmi

Ve starožitnictví se čas od času objevují události téměř neuvěřitelné. V loňském roce se společnost Sotheby's prodávala za 2 miliony dolarů bílé čínské porcelánové mísy, kterou koupila za bleší trh za 3 dolary.

Zatímco tato váza nevěnovala pozornost odborníkům na Sotheby's, majitel ani nehádal, co je poklad v rukou (viz "Historie aukčního domu Sotheby's"). A v Londýně byla soška, ​​koupená na blší trh za 80 dolarů, dílem učitele Leonarda da Vinciho. Jeho cena v dražbě vzrostla na 3 miliony dolarů.

Taková překvapení se objevují jen výjimečně a stanou se senzačními. Ale je to taková štěstí, která dělá starožitnosti atraktivní v očích mnoha začínajících podnikatelů. Mezitím není podnikání starožitností možné bez seriózních finančních investic a důkladných znalostí. Praví obchodníci starožitností považují své "stánky starožitností" za podnikání, ale za způsob života.

Prodej starožitností v Rusku je nyní velmi relevantní. Poptávka požívá nábytek, nádobí, nádobí, mince, ozdoby, hračky a vše, co lze obecně považovat za starožitnosti. Zájem o staré věci roste každým rokem.

Z pohledu ziskovosti se prodej starožitností stává třetím místem po prodeji diamantů a ropných produktů a každoročně se zvyšují ceny starožitností. To nám umožňuje doufat, že podnikání na starožitnosti bude jistě slibné.

Potíže s otevřením starožitnictví jsou spojeny s velkými kapitálovými investicemi, ale podnikatelský plán je poměrně jednoduchý. Odborníci se domnívají, že návratnost starožitností začíná druhým třetím rokem provozu a vytváření dostatečné klientele.

Princip antikvářského podnikání je jednoduchý: koupit levnější a dražší. Ale k nákupu potřebujete počáteční kapitál, vlastní nebo půjčený. Tato okolnost způsobuje, že většina těchto obchodů pracuje na provizi ve výši 20 až 25%.

Také, starožitnosti prodejci, zpravidla preferují zboží zakoupené s vypůjčenými penězi, okamžitě prodávají. Nákupy zaplacené z vlastní kapsy lze ušetřit do lepších časů, kdy se cena stane. Zdá se, že úspěšná starožitnost ročně stoupá o 20%.

Dalším rysem starožitných prodejců je, že mají rád krizové časy. Poptávka po jejich zbožích v těžkých časech je znatelně snížena, ale příležitost kupovat spíše cenné nebo dokonce jedinečné věci se zvyšuje za výhodnou cenu.

Hierarchie v prostředí starožitných prodejců

Ve starožitnictví je jasné rozdělení odpovědností, za něž každý odpovídá za určitou část práce:

1. Kupující. Získejte starožitnosti od veřejnosti. Oblastem činnosti jsou bleší trhy, vesnice, osobní kontakty. Po koupi levných věcí, které jsou předmětem zájmu, kupující je prodávají starožitníkům nebo soukromým osobám. Hlavním úkolem shromáždění je nakupovat věci co nejlevněji.

2. Hodnotitel. Vyhodnoťte zboží s přihlédnutím k původu, historii a ceně. Služby kvalifikovaného znalce jsou vysoce ceněné. Přibližně polovina antikvářských věcí se ukázala jako falešná a pouze odhadce, který dokáže odlišit skutečnou věc od falešného, ​​je vždy požadován.

Hodnotitelé hodnotí svou pověst velmi. Praví odborníci se obvykle specializují na jedno historické období nebo se účastní určité skupiny věcí. Předběžné hodnocení lze provést na fotografii a při zkouškách se používá laboratorní vybavení a chemická činidla.

3. Antikvariát. Antikvariáti vybírají jednu nebo více oblastí specializace: nábytek, malířství, zbraně, knihy, mince, sochy a tak dále. Je nemožné pochopit všechno stejně dobře. Úspěšní antické prodejci mají vždy spolehlivé uchazeče o raritu a odhadce. Prodejce starožitností může mít svůj vlastní obchod se starožitnostmi nebo on-line obchod, podstata obchodu zůstane stejná - koupit a prodat ziskové.

Starožitné podnikání - ne "soud" deli. Vstup do tohoto podnikání bez znalosti starožitnictví je bezvýznamný. A získáte potřebné znalosti pouze v praxi sledováním procesu zevnitř.

Nejlepším řešením je několik let pracovat v někdejším obchodě s antikvariáty a získáte zkušenost, kterou se nebudete ze svých knih učit. Ignoramuses v antikvářských obchodech nikdy nezvykne. Opravdový profesionalismus je jedinou kvalitou, kterou ocení sběratelé starožitností.

Kde má být obchod se starožitnostmi?

Chcete-li si vybrat místo, kde se prodává starožitnost, potřebujete zvlášť rozumný přístup. Správně zvolené místo má vždy pozitivní vliv na podnikání. Stejně jako v jakékoli obchodní činnosti, je lepší vybrat živé oblasti.

V případě podnikání starožitností jsou však nejvhodnější místa v blízkosti muzeí, v historické části města, kde je mnoho turistů nedaleko výstavních hal. Tam jsou znalci krásy, kteří se stanou hlavními zákazníky starožitnictví.

Byrokratické momenty

Především byste se měli zaregistrovat u daňových orgánů jako individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným. První možnost je jednodušší, protože vyžaduje méně úsilí při registraci.

Poté musíte získat povolení od Sanitární a Epidemiologické služby a požární kontroly, pokud chcete postavit pokoj. Pokud jsou prostory pronajaty, odpovědnost za komunikaci s SES a hasiči je přiřazena pronajímateli.

Nákup zařízení a zboží

Chcete-li starožitnictví plně pracovat, budete potřebovat následující zařízení:

 • uzavřené skleněné vitríny,
 • tabulky,
 • regály,
 • skříně,
 • pokladna.

Věci by měly být uspořádány tak, aby je mohl kupující volně prověřit. Proto by pokoj neměl být blízko - ne méně než 50 metrů čtverečních. m. Vitríny se nejlépe používají pro malé věci: mince, ozdoby, účty. Na regálech můžete pohodlně umístit suvenýry a domácí potřeby.

Skříně jsou vhodné pro ukládání drahých a exkluzivních předmětů. V některých obchodech se starožitnostmi je část věcí uložena v trezorech nebo ve skladu. Samozřejmě má majitel obchodu právo rozhodnout se o tomto problému podle vlastního uvážení, ale zdá se nám, že je lepší, když kupující vidí veškeré zboží.

Zvláštní pozornost vyžaduje návrh interiéru, který by měl vytvořit vhodnou náladu. Zdá se nám, že situace by neměla být příliš moderní, je lepší, naopak, poněkud růst staré předměty, takže starožitnosti vypadají organicky.

Důležitou součástí úspěchu je klientská základna, která zajistí nákup starožitností. Doporučujeme nakupovat pouze věci, které jsou spolehlivě požadovány. Pokud se vám podaří představit něco neobvyklého ve vašem sortimentu, cena za takový produkt může být poněkud nadhodnocená. V ostatních případech se pokuste nastavit ceny, poněkud nižší než ceny konkurentů. Starožitný nábytek, mince a šperky se prodávají dobře, ale je třeba získat dostatečné finanční prostředky na jejich nákup.

Nábor zaměstnanců

Je-li obchod malý, stačí, aby sloužil 1-2 lidem. Chcete-li zvýšit zisk, je vhodné pozvat konzultanta, který je schopen kvalitativně popsat zboží a zjistit, kde můžete koupit nebo prodat starožitnosti. Konzultační služby by měly být zaplaceny.

Všechny položky určené k prodeji musí mít prezentaci. Pokud plánujete prodávat šperky a drahé kameny, budete potřebovat licenci a registraci. Prodávající musí profesionálně porozumět starožitnostem, aby nepřijímal padělky.

Náklady a příjmy

Organizace antického obchodu vyžaduje značný počáteční kapitál. Ale pokud se chystáte otevřít malou lavici asi 10 metrů čtverečních. m, můžete si udržet několik desítek tisíc rublů. Uspořádání obchodu bude spojeno s velmi rozdílnými náklady. Hlavní náklady budou souviset s:

 • pronájem prostor,
 • nákup vybavení - vitríny stojí od 5 000 rublů. každý, skříňky - od 6 000 rublů.,
 • komunikace a opravy;
 • nákup starožitností;
 • vyplácení mzdy - z 10 000 rublů.

Uveďte částku, která bude potřebná k tomu, aby se pokoj dostal do správného stavu a koupil věci, je pro nás obtížné. Záleží na vašich plánech a možnostech. Za značné náklady je třeba říci, že ziskovost starožitností je vysoká, neboť včas se tyto výrobky stávají dražšími.

Organizace starožitnictví je považována za velmi slibnou záležitost, ačkoli v prvním roce práce není zisk obvykle dosažitelný. S dostatečným počátečním kapitálem a znalostmi odborných znalostí se obchod nutně stává ziskovým.

Podnikání: otevření obchodu s antiky

Získávání starožitných věcí - to bylo a zůstane jedním z nejspolehlivějších způsobů investování finančních prostředků, což vám umožní zajistit stabilní zisk ve výši 20-50% ročně. To je důvod, proč se nejen lidé s bohatými zkušenostmi zabývají shromažďováním starožitných předmětů, jak mají myslet, ale i zástupci střední třídy.

Světový trh starožitností je rozdělen na několik segmentů. Největší a nejslibnější z nich je malba a socha (více než 40%). Numismatika a použité knihy jsou na druhém místě z hlediska prodeje (20%). Nábytek a různé interiérové ​​předměty představují 17% celkového prodeje. Šperky - 15% a staré automobily - 8%. Podnikání spojené s nákupem a prodejem starožitností, na návrat, je třetí po obchodování s diamanty a ropou.

Je téměř nemožné přesně stanovit objemy tohoto trhu v hodnotovém vyjádření, protože důvěrnost je v takovém podnikání nejcennější. Někteří odborníci uvádějí čísla v rozmezí od 1 miliardy do 1,5 miliardy dolarů.

Podnikání spojené s nákupem a prodejem starožitností vyžaduje velké množství znalostí a pracovních zkušeností. Procento padělků v naší zemi je velmi vysoké. Podíl falzifikátů dosahuje 40-50%. Proto pokud máte rádi starožitnosti, ale ne odborník na hodnocení, budete muset buď hledat skutečné odborníky v této oblasti, nebo opustit myšlenku otevření vlastního obchodu s antiky.

Sortiment vašeho obchodu je hlavní věcí, která udržuje celý obchod. Nejlepší ze všech, pokud sami můžete hodnotit pravost a určit přibližné náklady na starožitnosti. Jakákoli chyba může vést k velkým finančním ztrátám. Samozřejmě můžete požádat o pomoc prodejce starožitností, který neustále sleduje poptávku po některých starožitných předmětech, může provádět odborné zhodnocení zboží a zaručit autentičnost. Nicméně služby specialisty jsou poměrně drahé. Náklady na jednu konzultaci mohou činit asi 15% celkové hodnoty oceňovaného produktu.

Opravdu cenné věci se dostanou na police starožitností nebo přímo od svých bývalých vlastníků nebo prostřednictvím obchodníků s uměním. Maloobchodní marže je zpravidla 300% z kupní ceny. V některých případech může obchod dokonce prodat i bez příplatku, pokud je například možné získat trvalého zákazníka. Starožitný obchod může také provést starožitnosti na provizi a účtovat až 25% nákladů na zboží.

Dalšími zdroji příjmů budou služby odborného poradenství a odborných znalostí. Nemá cenu čekat na rychlý zisk. Investiční prostředky lze vrátit i po několika letech. Podle odborníků se sedm z deseti starožitností zakoupených v obchodě se starožitnostmi prodává až po jednom nebo dvou letech. Majitelé firem se ovšem konzultují s tím, že náklady na tento druh zboží se každý rok zvyšují.

Největší zisk přichází v obchodech se starožitnostmi prodávajícími obrazy. Na druhém místě - staré knihy. Cena knihy z druhé ruky se každoročně zvyšuje o 25-30%. Staré mince se každoročně stávají 20% dražšími. A retro auta přinášejí až 15-17% ročně. Kategorie starožitností s nízkými příjmy zahrnuje šperky a razítka. Jejich náklady se každý rok zvyšují pouze o 5-7%.

Místnost pod starožitným obchodem by měla být dost prostorná. Chcete-li mít několik metrů v obchodě, samozřejmě, nedává smysl. Jedná se o obchod se samostatným vchodem, například v prvním patře obytné budovy. Okamžitě vložte náklady na opravy. Starožitný obchod - to nejsou jen krásné věci v prodejnách, je to zvláštní atmosféra minulosti.

Při vývoji interiérů doporučujeme konzultovat odborníka, který bude brát v úvahu všechna vaše přání. Náklady na pronájem malého prostoru (20-30 metrů čtverečních) v prvním patře obytné budovy bude od 20 tisíc rublů a výše, v závislosti na regionu a umístění vašeho obchodu (nejoptimálnější je centrum města). Navíc budete potřebovat speciální obchodní zařízení - uzavřené regály a vitríny.

Dalším největším výdajem je pojištění vašeho produktu a licencování aktivit, jakož i platy zaměstnancům. Budete potřebovat služby účetního (není třeba ho najmout za práci na plný úvazek), jeden nebo dva prodejní konzultanti, kteří chápou starožitnosti. Ale nejprve potřebujete: odhadce, restaurátora a vedoucího nákupu (povinnost posledně jmenovaných je nejpravděpodobnější, že je třeba nejprve provést sami).

Ocenitel určuje skutečnou hodnotu zboží, vybírá padělky. Restaurátor provádí předprodejní přípravu zboží, protože většina starožitností, které vás přivedou k prodeji, nebude v nejlepším stavu. Vedoucí nákupu hledá zboží k prodeji, inzeruje v novinách, navštěvuje vesnice a vesnice při hledání starožitností. To je možná nejtěžší a důležitá část celého obchodu.

Povinná licence, přísné vykazování a pravidelná inventarizace jsou základní požadavky na provozování antikvariátu. Chcete-li propagovat svůj starožitný obchod, můžete samozřejmě použít tradiční typy reklam - reklamy v místních specializovaných časopisech, nápis na fasádě, přilákat pozornost, venkovní reklamu, reklamu v televizi. Nicméně pro úspěšnou práci to nestačí (a většina z výše uvedených je zcela zbytečná).

Sbírání starožitností je zájmem vyvolených. V podnikání spojené s prodejem starožitností, zvláště důležité dobré pověsti a osobní vazby. Velcí zákazníci nepocházejí z reklam v novinách, ale z doporučení známých a / nebo odborníků. Pokud tedy chcete uspět ve vaší firmě, použijte nejen standardní reklamu, ale všechny prostředky Public Relations. Zúčastněte se tematických akcí, navštěvujte aukce, komunikujte s odborníky a sběrateli.

Zamyslete se nad vytvořením svého vlastního online obchodu. Náklady na vytvoření takového obchodu se pohybují od 50 tisíc rublů (pokud nemůžete vytvořit stránky sami), ale rychle vyplatíte všechny investice. Věnujte zvláštní pozornost kvalitě fotografií zboží ve vašem internetovém obchodě. Nestráchejte dobrou techniku ​​a / nebo fotografa.

Tak, aby otevřely své vlastní obchod starožitností, budete potřebovat: speciální vzdělání, znalosti a zkušenosti v této oblasti, což je hodně trpělivosti (jedinečné zboží v hodnotě stokrát dražší než sériově vyráběných výrobků, ale také koupit za mnohem méně), start-up kapitál ve výši méně než 800 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje registraci právnické osoby, licencování, nájemné a mzdy zaměstnanců v prvních dvou měsících provozu, minimální náklady na reklamu a pořizování první várky zboží. Období návratnosti starožitného obchodu je od jednoho roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchodní nápad otevřít obchod se starožitnostmi

Mnoho začínajících podnikatelů chce otevřít obchod se starožitnostmi. V tomto oboru můžete počítat s neustálým zájmem lidí, kteří mají zájem o starožitnosti:

 • Ruční nábytek slavných manufaktur
 • Obrázky slavných umělců
 • Klenoty a domácí potřeby
 • Historické knihy
 • Starší duchové slavných značek
 • Hodinky
 • Porcelán
 • Vintage ručně vyrobené předměty

Pokud jste vášnivý sběratel a máte představu o hodnotě věcí s příběhem, možná si můžete přemýšlet o vytvoření svého vlastního starožitnictví a získání dobrého zisku tím, že uděláte to, co se vám nejvíce líbí. Jak říká čínská moudrost: "Pokud se dostanete do svého oblíbeného obchodu, nebudete pracovat den!"

Takže stojí za to dozvědět se podrobněji, jak otevřít svůj vlastní starožitný obchod. Ve skutečnosti, v tomto oboru, kromě faktu, že je velmi důležité pochopit starožitnosti, musíte znát mnohem více různých organizačních jemností.

Pokud jste vášnivý sběratel, proč si nemyslete, že byste měli otevřít obchod se starožitnostmi

Jak začít podnikat

Prvním krokem k vytváření vlastního úspěšného podnikání ve starožitnictví je znalost historie a schopnost poznávat dědictví velkých mistrů a slavných manufaktur, které k nám přišli z hlubin století. Může to být jeden odborník nebo několik, ale zkušenost v této věci je nutná!

Mnoho lidí prodává starožitnosti na bazarech, veletrzích a železničních stanicích, ale to není vždy legitimní činnost! Tyto prodejní místa můžete využít k vyhledání a nákupu zboží, ale k úspěšnému rozvoji vašeho podnikání je nutné, aby společnost v daňové kontrole formalizovala podle všech pravidel. Bude také nutné otevřít účet u banky pro finanční transakce a platby transakcí.

Nákup starožitností pro obchod

Nákup zajímavých starožitných předmětů za účelem dalšího prodeje v obchodě je velmi důležitým časem pro úspěšné fungování obchodu. Můžete si koupit cenné předměty od jednotlivců. Chcete-li to udělat, musíte inzerovat v tisku a na internetu, stejně jako neustále hledat zboží na "blší trh" nebo prohlížet reklamy jednotlivců na internetu a reklamní publikace.

Aby se snížily investiční náklady, některé starožitnické obchody berou věci od veřejnosti na provizi. V tomto obchodním modelu uvádějte navrhované předměty na prodej na regálech jejich prodejen a v případě jejich prodeje získáte od bývalého vlastníka procentní podíl odhadované částky. To je skvělý způsob, jak diverzifikovat rozsah v obchodě bez použití velké investice.

Bude možné zboží vrátit? Mohou zákazníci vyjednávat nebo budou ceny zboží konečné? Před otevřením obchodu je třeba zodpovědět tyto a další organizační otázky. Máte také zaregistrovat jako soukromý podnikatel otevřít svůj vlastní podnik a získat příslušná povolení a povolení k účasti na pojištění, zavést účetnictví a stanovení mzdy pro zaměstnance.

V obchodě starožitností najdete mnoho zajímavých položek

Vždy lepší pracovat přímo s přímými vlastníky starožitností, ale nevzdávejte služby malých prodejců, pokud jsou dobře vyznají v oboru a jsou připraveni vám dodat zboží za rozumnou cenu. Obecně platí, že je třeba poznamenat, že nemůžete udělat pro úspěch v obchodě bez asistentů, a alespoň bude muset najmout alespoň jednoho prodejce, odhadce. Pokud jste také prodávat starožitný nábytek, budete určitě potřebovat zaprvé mistr restaurátoři, a za druhé, pokoj-storage, kde si můžete umístit a obnovil nábytek.

Problémem je, že neexistují místa, kde by bylo možné velkoobchodně zakoupit starožitný nábytek a dát ho do prodeje v jeho obchodě. Zpravidla můžete zakoupit starožitný nábytek, pravidelně oznamovat a provádět průzkumy mezi nájemníky starých čtvrtí. Chcete-li držet ruku v pulsu, měli byste jednat s vlastníky dopravních společností, které vám za poplatek oznámí, že si nájemci vybrali starý nábytek. Samozřejmě, že při přepravě nábytku budete muset koupit nákladní dodávku a přívěs.

Starožitné hodinky jsou vysoce oceňovány znalci starověku

Finanční příležitosti

Hodnota zakoupených položek k prodeji v obchodě je do značné míry závislá na vašich finančních možnostech. Samozřejmě, nejdražší jsou velmi staré věci, a pokud jsou udržovány ve výborném stavu, jejich hodnota se zvyšuje. Položky, které potřebují opravu, lze koupit trochu levněji a starožitnosti ve špatném stavu, které potřebují významné čištění nebo obnovu, je možné zakoupit za nízkou cenu. Zde už musíte hledat, zda bude možné získat takový věc z dobrého zisku, nebo že obnovení "bude jíst" všechny zisky z prodeje rarity.

Zralé alkoholické nápoje známých výrobců

Umístění obchodu

Velmi důležité pro rozvoj podnikání starožitností je umístění obchodu. Nepochybně zkušení sběratelé a milovníci starověku, poháněni touhou najít jedinečnou expozici a doplňovat sbírku, budou připraveni jít do jejich hledání do nejvzdálenějších oblastí. V budoucnu však získáte pravidelné zákazníky, ale prozatím je lepší otevřít obchod se starožitnostmi v přeplněném prostoru - v nákupním centru, v centru města nebo v blízkých oblastech.

V obchodě, který stojí na rušné ulici, bude potěšením vstoupit do zvědavých kolemjdoucích a koupit zboží, které se vám líbí. Investování do nákupu nebo pronájmu dobře umístěného majetku je obvykle ziskové a dobře placené.

Starožitné starožitné krabice z bronzu ve tvaru lotosu

Pracovní okamžiky

Vzhledem k tomu, že úspěch a prosperita vašeho podnikání závisí na množství a kvalitě prodávaného zboží, je hlavním úkolem pro vás najít hodné a zajímavé exponáty. Není to tak důležité, budete pracovat sami nebo s pomocníky, budete muset trávit většinu času na internetu. Vaše povinnosti budou mimo jiné zahrnovat péči o neustálou aktualizaci rozsahu, evidenci zboží a hotovostních transakcí.

Kromě výběru zajímavého produktu se musíte postarat o dobrý popis exponátu. Opravdový znalec sám identifikuje zajímavé pro něj objekt, ale příležitostné kupující, který chce zušlechtit svůj interiér krásné starožitností, jsou více ochotni koupit věc s krásným příběhem, a je třeba ji, aby mu říct... A samozřejmě, bude vaše práce bude spojena s přímým kontaktem s zákazníkům.

Charakteristika klientů

Hlavními zákazníky našeho obchodu budou vášniví sběratelé, kteří chtějí rozšířit své sbírky o nové a zajímavé exponáty. Také mezi vašimi kupci budou hodně amatérských sběratelů. S každým klientem, bez ohledu na jeho zkušenosti, stojí za to vyměnit pár slov. Někteří přijdou prozkoumat regály v obchodě při hledání unikátních předmětů, jiní budou hledat dárek pro své blízké a třetí krásný objekt, který může vytvořit správný přízvuk ve vnitřku svého domova. Pokud máte zájem o klienta, odpovězte na všechny otázky a poskytněte mu přesné informace - naše podnikání bude mít mnohem větší šanci na úspěch.

Starobylé porcelánové jídlo

Pozitivní aspekty antikvariátu

 • Tento typ činnosti je určen pro opravdové nadšence. V důsledku toho si každý den oblíbenou firmu užijete
 • Můžete hromadit zboží a postupně je kombinovat do malých sbírek a poté otevřít druhý obchod nebo spustit online prodej
 • Možnost setkat se s milenci s podobnými zájmy, kteří jsou ochotni se učit a poslouchat příběhy týkající se starožitností

Zlatý doutník v polovině osmnáctého století

Negativní aspekty

 • Vyžaduje poměrně velké počáteční finanční investice (pronájem nebo nákup prostor pro sklad, nákup zboží)
 • V počáteční fázi, dokud nebude váš obchod znám, bude růst zisku zanedbatelný

Hledání se starožitnostmi obchod - obtížné a nepříjemné věci, ale příjmy z obchodu se starožitnostmi je poměrně velká, a pokud jste tvrdě pracovat a mají touhu neustále vyvíjet Otevření prodejny velmi rychle získat zpět.

Myšlenky podnikání od začátku

jak začít podnikat na starožitnosti

Arina28 »Před více než rokem

jak začít podnikat na starožitnosti

jak začít podnikat na starožitnosti.

Administrátor »Před více než rokem

Arina »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

optimista »Před více než rokem

jak začít podnikat na starožitnosti

Patrubok »Před více než rokem

Obchodní sběratelé: jak změnit staré věci na luxusní zboží a otevřít obchod se starožitnostmi?

Říkáme, kde je efektivnější prodávat starožitné zboží, jak rozlišovat falešný od originálu a kdy se můžete spoléhat na zisk. Názory zkušených podnikatelů na to, zda by měl být sběratel starožitnosti a zda je možné přeměnit konkurenty na kolegy. Odborníci: Arthur Plenkin - majitel Starožitného domu v Kirov; Alexander Smirnov - sběratel starožitností (Petrohrad), Denis Kruznov - odborné poradenství v oblasti marketingu a obchodu od začátku.

* * *Technická interpretace vysílání

Maria Tsyganová: Ahoj, drahí posluchači rádia. Jedná se o program "Startup-environment". Na mikrofonu Maria Tsyganová. Nadále hledáme zajímavé nápady pro vlastní podnikání. A dnes, v příštímu hodině, navrhuji, abyste diskutovali o dalším projektu, který byste mohli v budoucnu vzít na vědomí a používat. Tématem dnešního programu je: "Obchod sběratelů: jak změnit staré věci na luxusní zboží a otevřít obchod se starožitnostmi?".

Antikvariál, jako skutečné luxusní zboží, nikdy nevyjde z módy a starožitnost, která má nyní symbolický otisk kultury a historie, bude po několika letech ceněna ještě více. Více o tom budeme říkat Arthur Plenkin, majitel Starožitného domu v Kirově. Dobrý den,

Arthur Plenkin: Dobré odpoledne.

M.C.: Kolik let jste obsadili antikvariát, odkud všechno začalo?

AP: Asi před 5-6 lety jsem viděl mince od jednoho soudruha. A také jsem chtěl začít sbírat mince, výhradně mince v té době. Během šesti měsíců jste vybrali mince, které požadovala duše, a postupně se postupně vyvíjel z koníčky do práce. Zpočátku to bylo záliba - prostě se mi to líbí, sbírám mince, něco koupím, něco z obratu, atd. A pak se to všechno ukázalo.

M.C.: A kdy jste se stěhoval ze sběru mincí do sbírání starožitných věcí úplně? A kdy jste chtěli otevřít svůj obchod?

AP: Pravděpodobně je spíše přesné říci, že nesbírat starožitné věci, protože v tuto chvíli mám obchod, ale jako takový nemám starožitné sběratelské předměty. Nejsem sběratel, jsem prodavač. Našla jsem lidem to, co potřebují. Pomáhám koupit. A já sám nemám velký zájem o shromažďování, jen s tím pracuji. Je těžké pracovat a sbírat, protože pokud vím, chlapci, kteří vlastní obchody, obchody, jsou sběrateli, kteří nejsou příliš dobře zavedení. Velice málo lidí si to vzalo něco pro sebe. Mám jisté věci, které mě zajímají, tyto věci nechávám pro sebe. Ale nejsem samolibý sběratel. Nemám horlivou touhu shromažďovat věci v neuvěřitelných množstvích.

M.C.: To znamená, že dáváte přednost zprostředkovateli, který najde některé exkluzivní předměty a nabídnout lidem, kteří o to mají zájem, správně chápu?

AP: Ano, to je pravda.

M.C.: A kolik času uplynul od chvíle, kdy jste se začali zabývat mincemi, než jste otevřeli svůj obchod?

AP: Přibližně jeden rok 4. Není to tak snadné otevřít obchod, je to všechno spojeno s velkými problémy, penězi, zákonem, konkurencí atd.

M.C.: Ale řekněte nám o těchto problémech. Jaké problémy jste čelili, když jste začali přemýšlet o podnikání starožitností, otevírání starožitnictví a zahájení podnikatelské činnosti v této oblasti?

AP: Problémy mohou být uvedeny po dlouhou dobu. Hlavním problémem je, že nyní žijeme ve 21. století a všechno skončí, půjdou do konečných rukou a druhá část zůstane s lidmi, které nikdo nikdy nevzdá. Dříve v letech 1980-90 to bylo s tím snadnější. V té době jsem samozřejmě nepracoval, ale z příběhů vím, že existuje spousta dalších věcí a bylo mnohem jednodušší najít nějakou vzácnou, exkluzivní věc. Nyní se tyto věci zvětšují a zmenšují.

Druhým problémem je, že konkurence existuje všude. Máme malé město, méně než milion lidí. Ale trh je naplněn velice těsnými obchody se starožitnostmi, nejrůznější obchody bleší, atd. Ale spíše nejsou konkurenti mezi sebou, ale kolegy. Každý z nás pracuje v našem segmentu. Máme lidi, s nimiž pracujeme podle určitých specifik. Dvě stejné věci, které já a můj konkurent nemají. Věci, které lidé potřebují, jsou obvykle v jediné kopii. Konkurence se proto stále dostává do pozadí. Soutěž je minimální. Pracujeme tiše, nikdo se mezi sebou nesnáší. Proto nebudu říkat, že existují velmi velké problémy a je to obtížné.

V Rusku existuje spousta zákonů, které se týkají oblasti naší práce, tématu starožitností atd. Řekněme, že v únoru tohoto roku *** 7:29. Každá komodita, každá věc musí být zapsána do určitého registru. Taková a taková věc je přivedena do takového a takového registru, může být prodána. Není-li v rejstříku, nemůžete ho zlikvidovat. Díky Bohu, když byl tento zákon posunut do pozadí, pracujeme tiše.

A pokud jde o jiné problémy, abych byl upřímný, nejsou. Tichá práce.

M.C.: Pokud k vám přichází klient a zeptá se, jestli máte nějakou jedinečnou věc, nemáte to, ale víte, že má vašeho konkurenta a je to také váš kolega, máte možnost jít k němu a buď ji vykoupit, nebo si ji vyměnit za něco, že?

AP: Ne, nikdy jsem to neudělal. Nekupoval jsem věci od člověka. Jenom říkám, že tam je taková a taková věc. Pokud je nějaká příležitost, budu zobrazovat fotky. Fotografie jsou stále k dispozici u určitých zdrojů. Možná to bylo kdysi, ale byla to taková maličkost, když potřebujete něco získat někomu nebo něčemu jinému. A když je potřeba určitá věc, prostě jsem poslal tuto věc těm lidem, pokud vím přesně, co mají tito lidé. Pak vám také poděkujeme. To znamená, že soutěž je něco takového, v citacích.

M.C.: A naznačujeme, že obecně vstupuje do konceptu starožitností. Předměty interiéru, mince. Co jiného?

AP: Výklenek je velmi velký. Pod pojmem starožitností může být cokoli chcete podepsat, protože jakékoli věci, řekněme, k rozpadu Sovětského svazu se uvolní v malých množstvích, je propuštěn do určitého výkonu a mohou být předmětem zájmu člověka, který sbírá tyto věci. Nemůžeš ani představit, co lidé sbírají. Cokoliv. Dokonce se shromažďují obaly z náramkových hodin, obaly z bonbónů, balení.

M.C.: To bude také považováno za starožitnosti?

AP: Nebude to považováno za starožitnosti, protože tyto věci jsou mnohé. Starožitnosti mají spoustu jednotek, jsou to faleristika, numismatika atd. Každá z těchto jednotek má člověka, který to má rád. A v každém směru je obrovské množství zboží, pozice, které lze za tímto účelem podepsat. Říkáte mince, starý nábytek. Starožitnosti mohou být auto a nějaké svícen, hodinky. Můžete si nekonečně uvést a neuvádět počet výrobků, které se mohou nazývat starožitnosti.

M.C.: Když jsem se připravoval na program, na internetu jsem se setkal s takovou koncepcí jako jedinečností v oblasti starožitných věcí. Co to je? Jak zjistit jedinečnost věci a pochopit, že věc je opravdu cenná?

AP: Pokud jde o jedinečnost, můžete také argumentovat, protože každá věc, která je stará, která je vydána v limitované edici, něco v jediné kopii, je v každém případě jedinečná. Každá věc má určitou historii. Jak to zjistit - nyní vydalo obrovské množství adresářů. Neřeknu, že absolutně všechno je popsáno v katalozích, ale většinou. Předpokládejme, že stejné mince, protože to je nejběžnější a nejjednodušší směr při shromažďování. Jakékoli mince vydaná někdy, i když Elizabeth II, a to i když Nicholas II, a v historii říše, k historii říše, ve starověkém Rus, je popsána v katalogu. Má jasné fotografie, oběh, hmotnost, průměr, všechny vlastnosti, které jsou označeny. Podle katalogů můžete určit, například, oběh. Pokud je oběh obrovský a zpravidla má velmi velkou minci, přirozeně bude hodnota této mince mnohem nižší. Pokud je mince propuštěna v malých množstvích, ve velmi dobrém stavu, pak bude oceněna mnohem vyšší. Právě toto je jemná linka jedinečnosti, která určuje hodnotu a poptávku po tomto produktu. Odchází se od katalogů, diskutuje o míře bezpečnosti mincí, stupni hodnocení mincí. Při nastavování bezpečnosti mincí existují určité podmínky, existuje určitá stupnice. Určuje hodnotu mince. Pokud jde o tuto měřítko, určuje se hodnota této mince. Čím dražší je mince, tím menší je, je to všechno doprovázeno obrovským množstvím padělků. Teď v Rusku, v zahraničí, naše největší poddelschiki - to je Čína, dělají všechno. Stejné mince, vyrábějí se v Číně obrovské množství. V roce 1865 je snadné koupit minci. Řekněme, že jedna rubla z roku 1865. To stojí asi 200 tisíc za slušné podmínky. Čínská kopie lze zakoupit 100 rublů velmi snadno. Jsou všichni řízeni, velmi kvalitní dělají, dokonce i váha konverguje na minci, fotografie, pokud porovnáváte, vypadá jako samostatný pohled. Není-li osoba v této záležitosti velmi zběhlá, snadno si tuto minci koupí jako originál. Chcete-li zjistit, zda je kopie nebo ne, musíte ji zkontrolovat velmi dobře, mít zkušenosti, vyškolené oko. A abychom přesně určit, potřebujeme samozřejmě odborné znalosti. Protože dělají falešné figurky - je tu stříbrná mince, bude vyrobena ze stříbra, bude totožná, velmi podobná originálu. Půjde do oběhu, někdo si ho koupí jako originál za spoustu peněz, i když ve skutečnosti je to cena šrotu. Platí to nejen pro mince. Každý zná známý sovětský porcelán, například figurky, nádobí. Jídlo je v pořádku, není žádoucí zvlášť s těmi, kteří kovář. Ale porcelánové figurky jsou velmi drahé, což stojí stovky tisíc. Jsou faktorem přesně stejným způsobem, jak se zdá, jako originál. Položte dvě sošky vedle sebe - bude velmi obtížné určit originál.

M.C.: Ale jak pochopit obyčejného člověka, který si koupil takovou postavu? Snažil se už dlouho. Může nějak rozpoznat, zda existují nějaké identifikační znaky, aby se nedostal do nějaké levné věci, která byla obsazena v místní továrně, ale koupila si za to hodně užitečnou? Nebo se bude muset obrátit na odborníky?

AP: Záleží na tom, co chce koupit. Pokud je mince, tedy katalogy s úplným popisem této mince. Nebo je tu internet, 21 ve dvoře, velmi snadno ovladatelný ve vyhledávači určité nominální hodnota mince s rokem a otevřít první odkaz, který bude plně popis mince s hmotností s nákladem, a tak dále. D. To vše lze porovnávat. Požádejte o váhy nebo si s sebou vzít a zvážit tuto minci. Existují určité tolerance, kterými můžete zjistit, zda je originál originální nebo nikoliv. S mincemi jednodušší, můžete se naučit vše na internetu.

Pokud budete mít stejný porcelán, pak obyčejná osoba s pouhým okem nebude s největší pravděpodobností schopna určit, protože dělá padělky velmi kvalitě a dobře. Je však třeba se obrátit na osobu, která to chápe. Mnohem snadnější bude určovat originalitu této věci. Nyní se dostanete do jakéhokoli obchodu a požádejte o osobu, která tam pracuje, odborník, který se na tuto věc může podívat, zkontrolovat jej úplně, není to problém. Daleko jít, ani nemusí, protože mnoho profesionálů. Existuje spousta dobrých odborníků, ale na druhou stranu to vše vyvolává skutečnost, že se na trzích objeví špatní odborníci, kteří chtějí vydělat peníze velmi rychle a maximálně, a přinášet lidi dobrou.

V tomto oboru se mi například velmi líbí. Pokud se člověku nelíbí, nemůže pracovat tady. Není to ani o penězích. Jde o to, že jste opravdu potřební lidé, kteří se o určité věci zajímají, zjistíte, že pro ně něco prodáváte, prodáváte to. Samozřejmě tyto věci stojí peníze. Ale člověk se neochotně rozloučí s penězi, ale opravdu chce tuto věc, je skutečně připraven zaplatit peníze za to.

M.C.: Nějaký druh zpětné vazby od člověka, že je šťastný, má konečně tuto věc ve své sbírce.

AP: A to je to, co vede k tomu, že na našem trhu existuje mnoho šarlatánů, kteří se zabývají distribucí, které prodávají věci, které jsou stejné mince v malém počtu prodaných kopií v hrsti. Samozřejmě, to jsou kopie, to jsou kecy, které nikdo nepotřebuje. Poptávka vytváří dodávky, že? Lidé jsou připraveni platit peníze. Ale nevědí o originalitě, dávají tyto peníze, a pak přijdou do našeho obchodu, jen aby se zeptali. Velmi často přicházejí lidé, kteří, podívej, prosím, mám minci, je to originální nebo ne originální? Lidé jsou rozrušení, říkáte, že bohužel je to kopie. Jsou velmi rozrušeni, a to je z nich vidět, protože člověk dal všechny stejné peníze a obdržel čínské padělky.

M.C.: Vraťme se k našemu obchodnímu tématu trochu. Pokud vím, máte obchod jako budova ve městě, kde může člověk přijít, vidět všechen zboží. A také máte online verzi obchodu. Co je důležitější? Kde nakupují zákazníci častěji?

AP: Tam je také dvojitý meč. Prodávat něco je mnohem jednodušší na internetu, protože prohlížení stejných internetových zdrojů je velmi velké. A když lidé přinášejí svou věc k prodeji, přirozeně je to jednodušší a pohodlnější, když je obchod tam, bodka na mapě ve městě, kde může člověk přijít. Lidé přinášejí věci, které nejsou skutečně potřebné, jsou připraveny je odhodit. Lidé nechápou - stojí svícen domů nebo tak něco, plivat na něj, on nepotřebuje, dát to s někým, nebo prostě vyhodit. Ale ve skutečnosti je to svícen 19. století a stojí to peníze. Je mnohem lepší pracovat tam i tam. Něco lepšího v obchodě, něco lepšího na internetu. Prodáváme po celé zemi, prodáváme spoustu zboží v zahraničí prostřednictvím internetu. Samozřejmě je to velká část. S největší pravděpodobností se 80% zboží prodává prostřednictvím internetu. Nejvýznamnější obrat se uskutečňuje prostřednictvím internetu po celé zemi. A z obchodu často prodávají věci na zakázku, které si lidé objednávají, přicházejí, dostanou je z obchodu, protože lidé jsou místní. Lidé pocházejí z jiných měst. Je-li věc je drahá, nebudou jej poslat, že stačí přijít k ní, že nezáleží na tom, 1000, 2000, 3000 km, letadlo poletí nebo vlak přijede a všechno.

M.C.: Je pro člověka rozumné, aby otevřel starožitný obchod s úzkým zaměřením? To znamená, že bude prodávat pouze mince nebo jeden sovětský porcelán. Nebo je lepší pokrýt alespoň všechny komponenty alespoň postupně?

AP: V každém obchodě, v jakékoli obchodní činnosti založené na prodeji by každý měl dokonale pochopit, že nejdůležitější je sortiment zboží, odrůda zboží. Pokud prodáte jeden kus mince, bude to dobré, vyděláte na něm. Ale to není příliš výhodné. Čím více zboží máte, tím více se rozrůstají, čím více lidí přijde k vám a čím více lidí bude mít zájem něco koupit. Protože člověk přijde na minci, vidí ve vašem okně něco jiného, ​​může si také koupit tuhle věc, protože to také potřebuje. Lidé nebudou k vám jít, pokud vědí, že máte pouze mince, a to je napsáno na vývěsce "Starožitnosti". Lidé přijdou a podívá - jo, některé mince, ale mysleli si, že tam je něco jiného. Je třeba zachytit několik oblastí sběratelských předmětů. V jedné oblasti nebudete daleko. Ale je to nesmírně obtížné, potřebujete mnoho vědět, rozumět, je dobře pochopit. Nemůže-li člověk pracovat v této oblasti, nerozumí tomu, pak s největší pravděpodobností nebude schopen pracovat. Než jsem začal pracovat, četl jsem obrovské množství literatury. Když se obchod otevřel, už jsem měl nějaké zkušenosti s prodejem a nákupem některých věcí. Neřeknu, že jsem v tomto dobrém. Ale přesto mám spoustu zkušeností, vím, co prodávat, co koupit. Bez ní, nikde. Hospodářská soutěž je tvrdě zatlačena, pokud odrůda nemáte zboží, pak s největší pravděpodobností podnikání nespadne.

M.C.: A kdy, po jakém časovém období můžete očekávat nějaký zisk?

AP: To je velmi komplexní a zajímavá otázka. Předtím byla otázka ohledně produktu. Máme tu nějakou exkluzivní, velmi drahou věc, která zhruba stojí 1 milion rublů. Je v obchodě. Všichni ve městě ví, že máte tu věc a stojí to za milion rublů. Ale nikdo tě nebude kupovat.

M.C.: Protože takové peníze neexistují.

AP: Ne, ne, kdo sbírá určité věci. Ne každý přijde a koupí. S největší pravděpodobností to prostě nebude kupováno. Promiňte za peníze. Pro lidi levnější, tím lépe, a pokud možno zdarma. Nyní je situace v zemi těžká, platy jsou nízké, trh klesá. Máme také určitou sezónnost práce. V jednom období roku je práce velmi dobrá, ale v jiném období to stojí za to. Jsme bezmocní s těmito věcmi, které se zdají být hodnotné, ale pro nás to stojí za to. Pak přijde čas, jsou vyprodány. Ale sezónnost je přítomna.

Pokud se vrátíte k otázce výdělků, vše závisí na tom, jak vybudujete tuto firmu, jak ji uvedete do kurzu. Pro zboží je určitá cena. Pokud se chystáte prodávat tento výrobek za vysokou cenu, protože víte, že tento produkt se zdá být stojí za to peníze, to je jedinečné, je exkluzivní, lidé stále ještě koupit tento produkt, protože chtějí koupit levněji. Pokud jste pro lidi, zejména sběrateli, trochu slibní, pak bude vše v pořádku. Nebuďte chamtiví, tady je to nejdůležitější věc. Většina lidí, které znám, dělají naše společné podnikání, jsou jen chamtiví. Stohují nerealistické ceny, které prostě tento produkt neprodávají. A sedět a podívat se na tuto věc je trochu špatně. Jsme stále prodejci, ne sběratelé. Musíme prodávat tuto věc kupujícímu, aby ho dal na správném místě v jeho domě. A podívat se na to v obchodě - nějak to není dobré.

Pokud jde o zisky, všechny mají různé způsoby. Jak si tuto firmu vybudujete, tak to bude znamenat zisk. Maximální výfukové plyny můžete získat za měsíc a ve dvou a ve třech, nebo můžete jednoduše vytvořit stabilitu, abyste se ujistili, že máte každý měsíc určitý obrat. Pokud máte věci, které skutečně stojí peníze, můžete je přesunout na příští měsíc nebo jezdit na deštivý den.

M.C.: Velice vám děkujeme za to, že jste se účastnili našeho programu.

Pokračujeme. ««Od roku 1918 do počátku 90. let 20. století se nákup a prodej starožitností v naší zemi téměř vždy odehrával v podzemí. Byla tam jen málo státních obchodů se starožitnostmi, kde byste mohli legálně prodat nebo koupit starožitnost. Nejzajímavější exponáty byly odebrány z komoditního obratu, který se objevil v muzeích.

V devadesátých letech tento stát legalizoval tuto oblast, což umožňovalo prodávat starožitnosti licencovaným podnikům, stejně jako přímým majitelům vzácných věcí. Objevily se obchody se starožitnostmi, obchody, aukce začaly fungovat.

Po určitou dobu byla centrem starobylého boomu Petrohrad. Ale v průběhu doby existovalo rozdělení funkcí antikvariánské sféry na regiony. K dnešnímu dni se hlavní město stalo centrem obchodování s prastarými hodnotami, které získalo tento čestný titul z Petrohradu".

Jsme v kontaktu Alexander Smirnov, sběratel starožitností (Petrohrad). Dobrý den,

Alexander Smirnov: Dobrý den.

M.C.: Jakou roli ve vašem životě hrají starožitnosti?

AS: To je moje povolání již více než 30 let. Jsem odborník a sběratel ve stejnou dobu. Moje působnost ve starožitnostech je velmi široká, od mincí po ikony a obrazy.

M.C.: Starožitnosti jsou mnoho druhů. Možná zjistíte, který z nich je teď největší požadavek?

AS: Zajímavé je, že vedoucí postavení na trhu starožitností je nyní obsazeno porcelánem. Příklad výroby porcelánu 35:52 ***. Naneštěstí nestačí najít velké peníze na šperky, například na starožitné malby. Proto je cena kategorie porcelánu, porcelánové soupravy, figurky, to se pohybuje od 5 do 50 tisíc rublů. A v této oblasti jsou lidé připraveni koupit. Porcelán tak dosud získal vedoucí postavení. Jedná se o nádobí a figurky.

M.C.: Existují nějaké zvláštní podmínky pro ukládání nebo péči o starožitnosti, včetně sovětského porcelánu? Nebo to vše závisí na druhu starožitností, které jsou nabízeny?

AS: Skladovací podmínky jsou samozřejmě velké plochy. Například mám o výlohách 36:48. Změnil jsem dva skříně, také pod porcelán. Osoba, která sbírá porcelán, by měla mít i restaurátora, který někdy opravuje malé trhliny nebo některé drobné vady předmětů.

Například žena shromažďuje mléka. Proč? Vzhledem k tomu, že mléčné výrobky nebyly používány zpravidla v pokrmech, nepil piva čajem s mlékem a všichni jsou v dokonalé bezpečí, zabírají jen málo místa. Proto, pokud například lidé mají 2-ložnicový apartmán, malý, pak mlékárny se vejde do příborníku. Proto ženy většinou sbírají mléka.

M.C.: Zmínil jste, že na porcelánu mohou být nějaké praskliny a žetony. Oni okamžitě znehodnotili zboží nebo si stále zachovávají určitý význam a mohou být realizováni v budoucnu?

AS: Vážné zboží nebo drobné zboží, samozřejmě, devalvují. Pokud byl tento údaj vydán v 1000 kopiích nebo 500 kopiích, pak samozřejmě sníží jeho hodnotu. Bude nutné ho koupit za rozumnou cenu. A pokud je v jediné kopii, pak se nestarám o přítomnost čipu nebo praskliny. Ano, má vadu, ale je v jediné kopii. Pokud je již zlomený, nebude to vůbec. Rozbití na šálku v jediném exempláři nebo na obrázku mě samozřejmě rozruší, ale ne moc. Dali jsem je do okna a jsou to mé rarity.

M.C.: Dnes jsme se dotýkali trochu tématu falešných obchodů, že starožitnosti, vzácné věci obecně, stále způsobují spoustě bezohledných podnikatelů, aby dělali falešné věci. Podle vašeho názoru je těžké určit pravost výrobku? A existují nějaké úpravy, jiné než osobní zkušenosti, profesionální vzhled? Možná nějaká technika, která pomůže zjistit, zda je originál falešný nebo ne?

AS: Pokud jde například o porcelán, je to jen z pohledu. Existují různé možnosti. Například porcelánová postava je bílá, byla namalována znovu. Samozřejmě, neříkají, že oni malovali. Ale okamžitě najdu barvu. Je-li dobré padělání, je téměř nemožné rozlišit, i odborník nebude rozlišovat. To jsou figurky. Proto jsem s čísly velmi opatrný. A pokrmy nejsou falešné, protože to nemá smysl k tomu, aby se zformovaly, není v cenové kategorii. Proto jsem na pokojích naprosto klidný. Ao číslech - ano, opravdu, dělají nové, zcela předělá takzvaný a novokrasy, že je staré bíle natřené figurka moderní barvou a vydán do starých nátěrů. To je již na svědomí těch, kteří to dělají.

M.C.: Pokud shrneme, je nyní podnikání v oblasti starožitností v poptávce?

AS: Starožitnosti patří laxarskému podnikání. A samozřejmě nyní čelí velkým obtížím. Cenová kategorie prodeje klesla, říkám, mnohokrát. Pokud by lidé byli ochotni kupovat drahé věci, nyní kupují poměrně průměrně. Proto vzniknou potíže, stejně jako vůbec. Ale v zásadě přicházejí starožitnosti. Jediná věc - průměrná cenová kategorie. Lidé si dnes nemohou dovolit utrácet velké peníze, stejně jako předtím, kvůli ekonomickým obtížím.

M.C.: Za to stojí za to, že se člověk, který se nepokusil v roli podnikatele, vzal starožitnosti jako spuštění? Nebo bude muset dlouho čekat na návrat kvůli problémům, které jste vyjádřili?

AS: Jen tak přijít na starožitnosti a začít dělat tuto věc, pravděpodobně nestojí za to. Obecně platí, že na Západě jsou starožitnosti dědická, možná i podnikání ve třetím, ve čtvrté generaci. A lidé z mládí připravují své děti na tuto profesi. Žili ve starožitnostech od dětství. A jen tak úspěšně zabývající se starožitnostmi je nemožné. Pouze za obchodních podmínek. Jen podnikání, ne znalosti. Pak potřebujete partnera, který musí vědět starožitnosti a dobrý recepční, který přijme nebo zakoupí starožitnosti v obchodě, v galerii. Proto se domnívám, že je to nezbytné pro ty, kteří to vědí a chápou.

M.C.: To znamená, že prostě jako penízka, tato záležitost se nezachází, tato oblast musí být skutečně milována?

AS: Ano, naprosto nevhodné. Nejsou to buchty a ne japonská kuchyně. Jedná se o jeden z nejstarších podniků na Zemi. Jako novinář a mnoho dalších je toto téma jedním z nejstarších. A k tomu je třeba být připraven, pochopit v něm. Můžete dokončit některé kurzy nebo pár let mít zájem, a pak po 5 letech otevřít obchod, protože pokud otevřete vaše podnikání hned, žádný zisk bude pouze ztráty.

M.C.: Děkuji, Alexandrovi, že našli čas, aby si s námi popovídali.

Pokračujeme. Jsme v kontaktu Denis Kruznov, specialista na marketingové a obchodní poradenství od začátku. Dobrý den,

Denis Kruznov: Dobrý den.

M.C.: Dnes jsme mluvili hodně o starožitnostech. Názory našich odborníků se lišily, což mě překvapilo. První odborník řekl, že sám není sběratel, a pokud jste dobře připraveni na začátek takového podnikání, pak je docela možné vzít jako starožitnost obchod se starožitnostmi. Náš druhý expert s tím nesouhlasí. Věří, že člověk musí tuto oblast vždy milovat. Jako obchodní odborník nám řekněte, zda v současné době je podnikání v oblasti starožitností skutečně relevantní?

DK: Mohu říci, že máme klienty, kteří nás kontaktovali pro poradenství v oblasti internetového marketingu, které se zabývají antikvariátem. K otázce, zda je nutné milostný vztah, který děláte, mohu říci, že souhlasím s tímto tvrzením je 100%, protože 90% lidí, se kterými pracujeme, bez ohledu na to, zda se jedná o uvedení do provozu nebo zavedená firma, Zakojím svou práci, lásku a jsem připravena to dělat 24 hodin denně. Můj názor je jednoznačně, že je nutné dělat to, co se vám líbí. To se držíme a to učí všechny lidi, kteří se k nám obracejí, abychom jim pomohli otevřít firmu od začátku.

M.C.: Je antická koule vhodná pro začátečníky v podnikatelské sféře, nebo je lepší vyzkoušet něco jiného?

DK: Podle mého názoru, pokud máte dobré zázemí je, a člověk zběhlý v historii a umění, tam je skutečný zájem a lásku, samozřejmě, může a měl by být zapojen do antické podnikání. Ale pokud vezmete v úvahu počet podniků, a některé z nich jsou starožitnosti, některé další typy podniků, to nesouvisí s tím, že je potřeba dobře přemýšlet, proč si vybrat, nebo si vybrat jen starožitnosti. Jsem přesvědčen, že ještě jednou říkám, že je potřeba udělat jen to, co se vám líbí. Podle mých zkušeností dosahují všichni lidé, kteří dělají své oblíbené věci, mnohem větší výsledky než ti, kteří obchodují za peníze.

M.C.: Vykreslíme tu linku. Mluvíme o lásce k podnikání a já jsem trochu urazil náš první odborník. Miluje svou práci, ale on ji miluje působit jako prostředník, to znamená, prodat, koupit, najít vzácné předměty a zákazníky, kteří ocení tyto vzácné předměty. Jednoduše, není sám sběratel. Pokud mluvíme o lidech, kteří v zásadě pracovního procesu jako to je nese, mohou odlišit padělek od originálu, ale neshromažďují, plně nepodporují starožitný říši, v takovém případě se mohou úspěšně spustit tuto firmu?

DK: Ano, samozřejmě, mohou, protože pokud jsem pochopil, tvůj první mluvčí je organizátorem obchodu. Je velmi důležité, když je organizátor. Možná není sběratel, ale pokud má dobré zkušenosti a pochopí starožitnosti, samozřejmě můžete a měli byste začít podnikat. Pokud se vám opravdu líbí to, co děláte, musíte to samozřejmě udělat.

M.C.: Jako obchodní analytik se můžete podívat na něco nového pro nováčky, co potřebují vědět, když hledají v podstatě nápad? Co mohou poradit, jak zjistí sebe sama sebevědomí, že z nich budou úspěšní podnikatelé?

DK: Téměř každý den se setkávám s mladými lidmi ve věku 18-20 let, kteří chtějí podnikat. A první otázkou, kterou mají, je samozřejmě co dělat? Pomozte mi najít svůj cíl v podnikání. Kde začít? Která oblast vyzkoušet? Existují dva způsoby. První cesta, a já vždy jít na této cestě - doporučujeme brát koníček, který se zabývá v jednom nebo jiné osoby, a pohled z různých úhlů, jak můžete vydělat peníze z něj. Lidé zpravidla neuvidí zřejmé věci, že jakékoli hobby může být proměněno v podnikání a velmi výnosné podnikání. To je nejvíce, podle mého názoru, správná cesta. Ale jsou to takoví lidé, kteří se často setkávají, kteří nevidí, protože pro ně nejsou žádné zřejmé věci, nechápou, odkud začnou. Pak navrhuji začít s jakýmkoli legitimní záležitostí, prostě to děláte. A když člověk začne dělat, má jasnější představu o tom, co má zájem dělat, o co má větší úspěch, což je jednodušší. A na základě toho si zvolí druhou práci nebo nejprve opraví první a najde práci svých snů, povolání. Máme takový příklad - mladý muž, je mu 19 let. Vyrábí stoly automobilových motorů. Zdá se, že je to tak? Creative. A jeho poslední práce, vzali motor z vozu Porsche, které se ocitly v Petrohradě, a objednal svůj názor na 400 tisíc rublů Krasnodar Porsche showroomu tuto tabulku. Myslím, že je to velká část. A teď přijde objednávka, dělají nejen stolek, ale i celý interiér - pohovky, stoly, vodní dýmky, a to vše v automobilovém průmyslu. Kontrola se blíží jednomu miliónu rublů. To naznačuje, že můžete vydělat peníze za jakékoliv koníčky. Chlapi prostě milují auta. A oni si mysleli, že by se to dalo jen kajfovat podnikání. A teď se k tomuto nápadu dostali. Velmi rychle se to všechno stalo, doslova před našimi oči. Stále s nimi spolupracujeme, pomáháme. A mají vynikající výsledky, protože chlapci skutečně spalují vlastní podnikání, jsou připraveni žít v dílně, aby přišli s různými nápady. To je otázka, co dělat. Proto, pokud máte zájem, domnívám se, že nejprve musíte zvážit vaše hobby.

M.C.: Slyšel jsem o takovém konceptu jako o podnikatelském plánu. Je důležité a nezbytné, aby se takových systémů, takže hluboko do znalostí o podnikání, nebo si můžete udělat, aniž by to, jen přemýšlet o koncepci projektu a začít ji ztělesňují?

DK: Můj jasný názor na tuto otázku spočívá v tom, že je zapotřebí podnikatelského plánu. Nemusíte to však kreslit na 50 stran, pokud právě začínáte podnikat. Podnikatelský plán je potřebný, abyste zhruba pochopili, jaké jsou vaše náklady, jaké další náklady jsou možné a jaký zisk je plánován. Takže ještě před zahájením vašeho podnikání můžete pochopit, jak účelně se vypořádat s touto nebo touto činností. Stává se, že když začneme počítat nějaký obchod s někým, podniknout obchodní plán, uvidíme, že náklady výrazně převyšují zisk. Opravujeme některá opatření, možná jde do velkoobchodních prodejů nebo z jednoho regionu na prodej v celém Rusku. Tím ochráníme osobu před dodatečnými výdaji a dáme mu příležitost dosáhnout zisku. Proto je nutný podnikatelský záměr, ale náš nápad je zásadní - potřebujeme, aby to nebylo příliš velké a srozumitelné pro nás. Musíte pochopit, zda bude pro vás výhodné, co máte v plánu udělat.

M.C.: Zjednodušeně řečeno, je to jen plán, který poskytne vysvětlení, jaké budou náklady bude potřeba, který bude spotřebitele, musíme dostat a co chceme z ní. Takový výchozí bod.

DK: Ano. Radil bych vám, abyste šli hlouběji a spočítali, jaké další rizika mohou být. Pokud se jedná o nákladní dopravu, nějakou jednoduchou dopravu nebo určitý druh automobilu, který dokáže přepravit váš náklad. Nakládání a vykládání, pojištění. Je třeba vzít v úvahu možná rizika, takže je vhodné pro komunikaci s lidmi, kteří jsou buď zapojených do tohoto podnikání, mají zkušenosti, nebo kontaktovat někoho z našeho oboru, které jsme na základě svých zkušeností, stačí dát směr, ve kterém daná osoba není dosud vypadá. On vypadá docela úzká, a říkáme, že mohou existovat rizika, na základě svých zkušeností v určité věci, a je třeba je brát v úvahu. To je podstatou podnikatelského záměru - s důrazem na maximální počet rizik, nákladů a výnosů a získat jasnou představu o tom, zda se zapojit do jakékoliv investice, jaký zisk, kolik zisku je plánováno, a jak to všechno ve skutečnosti. Vzhledem k tomu, mnoho lidí, když chtějí zahájit podnikání, mají hodně peněz, je jen nápad nebo myšlenka není pracovat pro někoho jiného. Ale to nestačí. Je zapotřebí k tomu přistupovat k odpovědnějšímu přístupu a vypracovat podnikatelský plán.

DK: Velice vám děkujeme za to, že jsme si s námi pomluvili.

Přeji Vám úspěšný start, sen, splnění vašich snů. Byl to program "Startup-Wednesday". Mikrofon měl Maria Tsyganovou. Až do nových setkání ve vzduchu!