Je třeba investovat do prodejních automatů (obchodní vending)

Jednou z možností investování do podnikání s nízkým vstupním právem je prodej - prodej osob prostřednictvím prodejních automatů.

Existuje obrovský počet automatů: svačinkové automaty, kávovary, pizzy, prodejní automaty na žvýkačky, hračky, kondomy, výrobky pro ženskou hygienu atd.

Podle odborníků v Rusku jsou kávovary nejvýnosnější: rychle se vyplácejí a přinášejí vysoké příjmy. Kávovary stojí levně, můžete je najít za 50 000 rublů, náklady na pronájem místa je velmi nízké (potřebujete minimální prostor) - 500-2000 rublů za měsíc nebo procento tržeb. Daně za IP v Rusku za zjednodušené 6% příjmu. Spotřební materiál může být vybrán jako nejpřijatelnější kvalita a cena pro desítky různých dodavatelů.

Přes stroje můžete prodávat téměř vše, v Japonsku, například prostřednictvím nich prodávají ovoce, ložní prádlo a dokonce i zlaté mince.

Jaké stroje jsou ve vašem městě (nutně volat město), které nestačí, byste chtěli podnikat? Zvláště budu rád, že se jedná o komentáře a vzdělávací program lidí, kteří mají zkušenosti s touto záležitostí.

Vending - co to je, obchodní funkce

Vending je prodej různých zboží prostřednictvím prodejních automatů. Tento způsob prodeje výrobků se ve světové praxi používá už více než sto let, ale pokud dříve takové stroje prodávaly pouze malé zboží s nízkou hodnotou, pak automaty postavené na moderní standardy mohly prodávat dražší a nejrůznější výrobky.

Zkušenosti zahraničních investorů ukazují, že maloobchod se zbožím denní poptávky, který se uskutečňuje prostřednictvím takové obchodní sítě, přináší velký zisk, protože neposkytuje žádné výdaje na údržbu prostorů, personálu, zvláštních licencí a povolení. Z tohoto důvodu producent komodity snižuje jak konstantní, tak variabilní výdaje, a tudíž samotné výrobní náklady. Stojí za to, že služba poskytování automatu je oblíbená u zákazníků.

Výhodou prodeje je také rychlá návratnost, a to bez ohledu na rozsah činnosti: ať už 1-2 kancelářské stroje nebo obchodní síť několika stovek jednotek. Projekt začne přinášet čistý zisk již v 10-16 měsících od jeho zahájení. To vše ukazuje, že prodej je velmi slibnou výbavou v odvětví služeb, která může konkurovat tradičním metodám prodeje.

Dobrý den! Koupil jsem si 2 stroje, které připravují sportovní koktejly, jako náhradní sportovní bar ve fitness klubu. Nejdřív mi příjemný příjem netrápil, vypil jsem 2-5 sklenic denně. Byl jsem naštvaný, ale stejně jako všude a ve všem to potřebuje čas. Lidé by si měli zvyknout na novou službu. Samozřejmě akce. Všichni mají slevy. O dva měsíce později už máme 30-45 brýlí a myslím, že to není limit.
Ale káva se bojí kávy, konkurence je velká, dobrá místa jsou obsazena. Ano, a "kávu s vámi" v každém nákupním centru.
Líbí se mi myšlenka automatu se suvenýry)

Dobrý den! Objednala firma LLC AMIN g Moskva 1 Novokuznetsk d1 prodejní automat Polio pro čištění obuvi 4. září. S velkými problémy přivezli 5. října bez dveří, bez obalů, bez náhradního pásu a NEPRACOVACÍ. Dnes 11. listopadu nemohu vrátit žádné peníze, a to je téměř 40 000 rublů, bez výměny zařízení. Napsala jsem firmě stížnost na reakci. Řekni mi, jak dostat peníze zpět na nefunkční zařízení.

Dobrý den! Máte zájem o prodejní automaty na nalévání vody do obalů. Máte takové produkty, pokud ano, zašlete prosím prezentaci.

trvalo pouhých 20 hrnce a 15 snack takoooooooooy hemoragické, normální body byl 5-7 zbytek přinejlepším nulový práce, rozbití začala o dva roky později, že to bylo levné zisku a ona byla pryč, kromě toho se některá místa zaplavila, kde soutěžící se objevil, kratší sloučil přístroj za penny, a to ukončilo náš prodejní automat

možná to byl problém, který okamžitě vzal 20 pušek?

Karaoke automatické Play Box
Skříň odolná proti vandalům (2,5 mm ocel)
19 palcový dotykový displej,
vodotěsné (zejména pro sauny a vany),
1 terabajt paměti, 90 000 skladeb, HD video,
30 000 karaoke stop!
Nainstalujte jej a vydělávejte bez opuštění vašeho domova!
Plná kontrola nad strojem prostřednictvím telefonu nebo počítače! Okamžitě zavolejte a obdržíte pokyny: "Jak přinést stroj, aby přinesl 500 dolarů měsíčně"
8 923 677 25 97 - Dodání v Rusku zdarma!

Snažil jsem se koupit automat! Po zaplacení jsem čekal dva měsíce a váš manažer nevybral telefon za měsíc, nakonec vrátil své peníze a vyplivl takový postoj..

I.E. je nutné zaregistrovat IP nutně? Nemůžete jen dát stroj do obchodu bez stavu IP? Děkuji!

ano, obecně hudební automaty - chladná věc, tak jsem se několikrát setkal. někdy dokonce mají karaoke, ale potřebují samostatný pokoj...

No, já nevím, mám Playbox v přízemí baru. cool věc, návštěvníci se to líbí)

bohužel (nebo naštěstí) hudební prodej, který jsme dosud nevyvíjeli) přes kopci, který byl již dlouho propagován a považován za velmi výnosný podnik. jako potvrzení můžu citovat zajímavý příspěvek: http://sedov-05.livejournal.com/2085946.html

Jsem jen známý, který se zabývá hudebním vendingem. on dal jeho playboy v saunách a stravování. ve skutečnosti je to velmi snadné, takové problémy jako u platebních terminálů, ne. a vandalové se nemusí bát, protože stroje jsou v budově, nikoliv na ulici.

ale je to možné ještě podrobněji? Jaké stroje? kolik to stojí a kolik je "hromadné" (pokud ne tajné).

ano, prosím) Přehrávání stojí někde od 43 tisíc, splatí se za pár měsíců v závislosti na modelu a místě, kde je má dát. mají spolehlivý software a v práci jsou velmi pohodlné. přátelé v hlavním modelu Soundcraft Light, jsou jednoduché, pohodlné a velmi oblíbené. a mají vestavěnou akustiku.

Zdá se, že cena není vůbec špatná. Porovnával ceny v různých společnostech, četl recenze - většinou jsou stroje Playbox oceněny.

Ahoj všichni! je zajímavé slyšet názor prodejců se zkušenostmi o dosud nevyvinutých v našem hudebním vendingu. myslíte, že je to zajímavé pro lidi? a pokud existují ti, kteří to dělají, řekněte mi, kolik je to obecně výnosné?

Dobrý den. Prodávám model kiosku s dotykovou obrazovkou, který může automaticky poskytovat následující služby: kopírování, skenování, tisk z USB disku nebo flash karty, příjem plateb. Náhled kopie v reálném čase, plně dotykové ovládání. Stroj je vypnut na univerzitě (Moskva). Bylo vyrobeno celkem 200 kopií. (pracoval tak málo kvůli změně vedení ústavu) Stát je dokonalý, nebyly tam žádné zlomky. Všechny dokumenty jsou k dispozici. Cena 125000 rub. Nové náklady stojí 195 000 rublů. Více informací na webových stránkách výrobce newautomats. Máte otázky - napište na poštu.

Já sám jsem měl kávovary. Běžné podnikání bylo na počátku roku 2000. Pak se přestěhoval do Moskvy, pomyslel jsem si, budu pokračovat v této práci. Ukázalo se, že to není možné. Důvod - v normální, přes průchod nebo nedovolte majitelům, nebo zlomit tak absurdní nájem, který nemůže být odmítnut. V důsledku toho přežívají velcí prodejní operátoři, kteří se vraceli o 15-20 let. Malý začínající podnikatel zde prostě nemá co zachytit. Bohužel.
Ukaž mi místo v Moskvě, kde majitelé zahájí kávovar za sto dolarů za měsíc a že se jedná o prodej na úrovni nejméně 50 šálků denně. Budu ti tyto informace koupit!

Pečlivá práce s podporou služeb společnosti Babylon Vending Arrogant, která odpovídá na všechny otázky - přečtěte si pokyny. Také zodpovědný za prodejní manažery. Nebo mohou prohlásit, že jde o technicky složité zařízení, které nelze vrátit a vyměnit. (Opatrně pracovat s touto společností, protože pro technickou podporu této společnosti peníze nejsou přiděleny, neposkytuji poradce novým prodejcům).
Blinov Roman, ředitel společnosti Vending-Vyatka Ltd.

Jedná se o relativně nový typ podnikání v naší zemi, která se rozvíjí poměrně rychle a získává dynamiku. V dnešním životě se začaly častěji vyskytovat prodejní automaty na prodej potravin a náčiní. Jedním z hlavních bodů v této obchodní oblasti je umístění a kvalita nabízených produktů.

Chodím do posilovny, stojí automat s kávou a čajem strojem a plynu použití vodoy.Chasto imi.Odin prostě nevyšlo stakanchik.i káva vylila mimo.Na stroj měl mobilní telefonní hovor, řekl, že peníze se vrátí do mobilního telefonu a opravdu zpět, dokonce tři rublů bolshe.Neskolko časy tváří v tvář chlap porce to docela avtomat.Poyavlyaetsya chasto.To přivádí vodu, to bere peníze, pak remontiruet.Iz ale pak si uvědomil, že malý stroj řečeno, vyžaduje neustálou pozornost.

Ve skutečnosti se v současné době zdá být levné podnikání s dobrými vyhlídkami. Ale je tu špatná předvídatelnost regionálními úředníky, nebo nově vyvinuté lehké pravděpodobnost daňových pravidel a všechna pravidla, a pak se výnosný obchod se dá proměnit banální cíl návratnosti investic. V Rusku, bohužel, existuje dostatek příkladů nestabilní půdy pro podnikání. Ale toto téma je stále nutné zvládnout, je to stále přirozený a logický vývoj, tak říkají, diktáty technologického pokroku.

Prodejní automaty samozřejmě je to výhodné, ale na některých cenových značkách je trochu zakalený, a tak je tato myšlenka zajímavá, ale pouze s přiměřenými cenami!

Stroje určitě velmi výnosný věc, ale je tam jeden „ale“, za prvé to podnikání od nuly, budete potřebovat počáteční kapitál a působivý, jako nový, vysoce kvalitní stejný kávovar v hodnotě téměř 500 000, a se zbraněmi b / spoustou problémy. Například můj dobrý přítel koupil použitý / mají kávovar «Venson» 100 000, odehrávající se v kancelářské budově, 2 týdny došlo k selhání čerpadla, náhradní čerpadlo 50000, obchod se stal.To samozřejmě zvláštní případ, ale přesto myslím, než investují své finanční prostředky.

Výměna čerpadla 50 tisíc, děláte si srandu? V čerpadle není nic, co by se mohlo poškodit, opravná sada stojí 100 rublů a čerpadlo je sestaveno ze síly 700.

Takové stroje jsou velmi užitečné. A kromě toho nyní získávají popularitu. Já osobně je často používám, rychle a pohodlně.

U nás ve městě v nákupních centrech jsou automatické stroje se sodou, které se nalévají jako káva v brýlích. Pouze čtyři chutě: dehet, hruška, krémová soda a citrón, ale je tam takový sklenici dvaceti rublů. Myslím, že je to ziskové podnikání!

Podle mého názoru ideální volbou pro podporu počátečního kapitálu nejsou takové velké výdaje a s kompetentním managementem znatelný zisk)

když jsem studoval u institutu (město Vladimir), v našem prvním patře bylo několik automatů s kávou a čipy a čokoládami, kavárna měla vždy frontu

Je nesmyslné číst další hovory, které NEPOUŽÍVEJÍ, ale užitečné a čestné podnikání. "Automata" je velmi užitečná a nezbytná, ale téměř žádné čestné soukromé podnikání s existující "flexibilní" legislativou "je nerentabilní.
"LANA" - ten automat na prodej "kontaktních čoček" vskutku stál v drogerii nebo ve velkém nákupním centru? Protože chcete-li jej osobně nainstalovat, jako soukromý podnikatel, očekává se, že budete "mluvit"
1) Řízení lékáren.
2) Jakýmkoli zástupcem hlavního lékaře vašeho města na linii oftalmologie a souvisejících zisků.
3) A co je nejdůležitější - SES, zda v automatickém objektivu „špinavé ruce“ nebyl strčit a jaké záruky může dát, že nikdo (uvnitř zařízení) na znečištění)).
A také:
- a náhle se vaše objektivy zdají být někdo "vadný" nebo - horší - způsobený nesprávným použitím infekce, ale stěžují si na vás?

Závěr: Jako dodatečný zisk z největších majitelů těchto strojů jsou velmi užitečné pro zákazníky - VELMI potřeby (zde, v Petrohradě, je bolestně chybí automaty.. ano stejné soda v létě nebo horkou kávu, čaj - v zimě, je třeba spustit v přízemí) ale ZAČÍNÁNÍ PRIVÁTNÍCH PODNIKATELŮ - jsou škodlivé a dokonce i nebezpečné.

Pravděpodobně jste neviděli čočky), co špinavé ruce, čočky jsou uloženy pouze ve speciálním řešení v uzavřeném obalu, jeden kus ve speciální nádobě. Druhou otázkou je teplotní režim a sluneční světlo - kvůli tomu nevím, jestli existují nějaké konkrétní požadavky.

Kluci a občané přesvědčeni, že zkušenost - nejprve držet na takový stroj dobu nejméně jednoho roku, což pro „privilegované“ postavení okresní správy úplatek - ale aniž by to v žádném případě, bude automaticky pro soda stánek s fontánami a automatickými suvenýrů na okrajích nových budov - a to neustále přestavět po, řekněme, „Day Marine“)), pak se pokusil k dani, a to pouze počítání všechno dohromady - daně, peníze okresní správa, a pokud žijete v „staré město“, pak město Property management výbor, bez jejichž povolení není dodat, peníze, od jste vynaložili na opravy.. - A POUZE ZE ZISKU. Pro kupujícího je velmi výhodné - pokud stroj není rozbitý - pro majitele pevný mínus. Okouzlující "úspěch Sultanovičů" mě nepřesvědčuje))

1) Soda - bez sezónnosti.
2) Káva je spousta starostí, spousta spotřebního materiálu
3) Beaver - malé stroje s žvýkačky, hračky, gumové galoše - levné (za 20 000 si můžete koupit), ale také levné zboží, zisk nestačí. Je třeba vzít jen párkrát a dát si pár různých.

V mém městě Lipetsk existuje mnoho různých strojů! V zásadě, pravděpodobně jako v každém městě, ale v Evropě jsem se rád strojů se suvenýry! Jednoduché a pohodlné, není třeba se ptát, kolik to stojí, všechno napsáno, vložit minci, vybrat ten správný suvenýr a odvézt! Také v Amsterodamu byl stroj s hamburgery, párky v rohlíku a jiné sendviče jsou také velmi užitečné, pokud neznáte jazyk a chcete jíst)) Já bych dal ve svém ústavu automatické kávu! On by se vyplatilo najednou, ale náš děkan, neumožňuje, a v jídelně jinak, nikdo nebude pít čaj bez chuti (

S dárkovým automatům skvělý nápad! Můžete jej umístit na jedno z míst s velkou průchodností turistů. Pokud nezvednete ceny, investice se nutně vyplatí, zisk bude. No a řada suvenýrů, samozřejmě, musíte pečlivě myslet.

Zde je nejdůležitější věc, kde je stroj umístěn. To znamená, že stroj s žvýkačkou musí být umístěn na místě, kde je mnoho dětí. Například v blízkosti školy. Pak bude zisk dobrý.

Tento nový typ podnikání nyní získává popularitu v Rusku. Splácejte takové stroje poměrně rychle a zisky jsou tedy dobré. Dostatečné výnosné podnikání.

Nedávno jsem poprvé viděl takový prodejní automat, který prodává oční čočky. Vy zvolíte firmu, dioptry, platíte - a to je vše. To, že se to dokonce stává))

Velmi zajímavé. Ale tady je otázka: co kdybych si nevybral špatné tlačítko (netlačil jsem toto tlačítko)? Jak se vrátit?

Získejte vending - obchod na kávovarech

Obchod s prodejem kávy s kávovarem vypadá velmi atraktivně. nevyžaduje trvalou přítomnost a vysoké nájemné. Ale v tomto oboru existují úskalí.

Většina moderních lidí si nepředstavuje život bez kávy. Káva je ráno opilá, aby se před námi, v polovině dne, rozčilovala, aby si večer odpočinula a rozptýlila, aby se večer posunula z práce do odpočinku s dobrou náladou a stejnou pohodou. Není vždy možné pít kávu doma nebo v kavárně. Někdy je třeba to udělat doslova na útěku, v přestávkách mezi některými druhy aktivit. V takovém případě pomozte strojům prodávat kávu, instalovaných v kancelářích, nákupních centrech a někdy přímo na ulici. Jejich výrobky jsou velmi žádané, protože lidé, kteří chtějí mít šálek kávy a odpočinout pár minut jsou vždy hodně. Proto zvážíme, jak uspořádat firmu na kávovarech.

Výhody a nevýhody prodeje

Vending je obchodní činnost pro organizaci prodeje potravin a nepotravinářských výrobků pomocí prodejních automatů. Tato metoda podnikání má mnoho výhod. Pokusme se je vypsat:

 • Malý, můžete dokonce říct, skromný, komerční prostor. K instalaci konvenčního kávovaru potřebujete plochu 1 m2. U některých těžších modelů s rozšířeným sortimentem se plocha může zvýšit na 1,5 - 2 m. V tomto případě však zůstává malá. Je pravda, že je třeba mít na paměti, že v blízkosti stroje by měl být volný prostor pro ubytování 2-3 osob, ale to není problém, protože tyto stroje nejsou umístěny v rohu nebo pod schody, měly by stát v otevřených prostorech.
 • Malé nájemné. Je to důsledek předchozího odstavce. Pronajímání jednoho metru čtverečního plochy může začít od 500 rublů měsíčně, což je docela kousek na místě prodeje. Samozřejmě, velikost desky může být mnohem větší, záleží na umístění.
 • Nedostatek prodejců a neustále pracující obsluhy. A to znamená, že nebude nutné zapisovat zaměstnance a platit jim mzdu. Stroj samozřejmě potřebuje údržbu, ale člověk ho potřebuje nejdříve jednou za 1-3 dny.


Ze všech prodejních automatů je kávovar považován za nejefektivnější. Vyžaduje méně údržby (v jednom stroji může být až 300 porcí kávy se všemi potřebnými přísadami) a příplatky na kávu jsou nejvyšší. Za cenu 4 až 8 rublů může šálek kávy na výstupu stát 20-30 dolarů. To je důvodem, proč kávovary podle odborníků dosahují 65 až 70% všech obchodů s vendingy.

Hlavní nevýhodou vendingu je vysoká konkurence. Ti, kteří začali s touto činností na počátku dvou tisíc, obsadili téměř všechna komerčně výhodná místa, a proto je obtížné nalézt dobré ziskové místo pro kávu nebo jakékoliv jiné obchodní zařízení.

Kromě mínusů jsou zde také rizika, například riziko poškození vandalů kávovaru. K ochraně proti tomu je nutné umístit stroje do chráněných prostor, a pokud je stroj stále umístěn na ulici nebo na autobusové zastávce, měl by být v zorném poli kamer CCTV.

Prostor pro kávovar

Po prozkoumání kladů a nevýhod vendingu a rozhodování o práci v této oblasti musíte podniknout obchodní plán. Kávovary budou výnosné jen tehdy, pokud se zamyslíte nad všemi aspekty podnikání.

A musíte začít tím, že vyberete místo pro umístění stroje. To je možná nejdůležitější. Pokud najdete dobré místo, kde bude mít vysoký požadavek na produkty vašeho kávovaru, budete muset pouze přidat suroviny a extrahovat peníze.

Úspěšné místa pro umístění kávovaru:

 • Stanice.
 • Letiště.
 • Autobusové a autobusové stanice.
 • Poliklinik.
 • Státní instituce, kde lidé musí trávit čas v očekávání: daňová inspekce, sociální služby, jednotky městské správy.
 • Univerzity, vysoké školy, školy a další vzdělávací instituce.
 • Banky.
 • Obchodní centra.
 • Trhy.
 • Obchody.
 • Kancelářské a obchodní centra.
 • Kina a další zábavní místa.

Ve většině uvedených míst mohou kávovary již stát. Musíte buď s nimi soutěžit, nebo hledat jiné místo. Zůstává jen jednat experimentem. Pokud jste nainstalovali prodejní automat na prodej kávy a během jednoho měsíce nedostali očekávaný zisk, podívejte se na další místo. Sotva stojí za naději na spontánní změnu situace.

Je třeba poznamenat, že náklady na pronájem prostor na různých místech se mohou výrazně lišit. Nejdražší ubytovací zařízení jsou letiště, velké nákupní střediska, banky, železniční stanice. To může být levnější k pronájmu ve vzdělávacích institucích, trzích, obchodech nebo klinikách.

Někdy je výhodnější zaplatit určité procento tržeb než pevný nájem. Zvláště v prvním měsíci po instalaci kávovaru, pokud nevíte, zda toto místo přinese očekávané příjmy. Pokud existuje taková příležitost, jednat s majiteli prostorů o úrokové splátky nájmu v první fázi.

Volba modelu a výrobce

Existuje mnoho možností pro kávovary. Například klasické, známé, časově testované prodejní automaty zahraniční výroby. Další možnost - domácí, se objevila na trhu poměrně nedávno, ale již získala určitou popularitu. K dispozici jsou drahé kávovary nových moderních modelů. Obvykle mají větší velikost, originální, pútavý design, zajímavé menu s dalšími prvky, jako je zelený čaj, kamarád, atd. a relativně vysokou cenu.

Jak si vybrat z celé řady možností? Studium modelů teoreticky i prakticky. Prozkoumejte tuto otázku na internetu, najděte skutečné recenze o konkrétních modelech, které nejsou umístěny na webových stránkách výrobce, ale na tematických fórech. Pokud je to možné, navštivte místa instalace různých strojů, vyzkoušejte je v práci, rozhovorte se zákazníky.

Co hledat při výběru automatu:

 • Kdo vám dává větší jistotu: domácí výrobci nebo zahraniční společnosti.
 • Dostupnost ve vašem městě nebo oblasti servisních středisek tohoto výrobce.
 • Formát zařízení: zda potřebujete silnou anti-vandalistickou uliční verzi, nebo vaše zařízení bude nainstalováno v bezpečném pokoji a bude se dělat obvyklý kancelářský model.
 • Záruční podmínky a náklady na pozáruční servis.
 • Náklady na kávovar.
 • Přítomnost tohoto modelu na trhu. Čím déle je tento model uvolněn, tím lépe je testován. Nové modely mohou být atraktivní pro cenu, design a další deklarované charakteristiky, ale není známo, jak model bude fungovat a kolik popis odpovídá skutečnosti.
 • Jaká káva se používá v tomto modelu, obilovině nebo zemi. Vyberte, podle toho, co podle vašeho názoru je lepší, chutnější a výhodnější.
 • Kvantitativní nakládací stroj: kolik porcí kávy lze vařit bez "doplňování paliva".
 • Technické parametry: výkon, množství spotřebované elektřiny, rychlost vaření části kávy.

Kávovar

Možná to uděláte sami, ale možná se rozhodnete zaměstnat zaměstnance. Jedna osoba může sloužit asi 10 kávovarům denně. Průměrné doplňování složek je nutné jednou za tři dny. To znamená, že pokud máte 30 kávovarů, budete mít jednoho zaměstnance pro jejich plné služby.

Ale nejprve, když jste právě nainstalovali stroj, je lepší poskytovat častější přítomnost. Ve skutečnosti se v prvních dnech rozvíjí reputace nového místa prodeje kávy. Musíte vyloučit možnost jakékoli poruchy při provozu stroje. A nezapomeňte, že kromě doplňování surovin a získávání příjmů potřebuje stroj péči. Musí být udržována v čistotě, aby se nevyděsilo potenciální zákazníci.

Někdy se v práci objevují zlomy nebo některé poruchy. Pro opravu použijte služby dodavatele prodejních automatů. Proto se doporučuje zakoupit nový a nikoli použitý stroj, zvláště začínající podnikatel v této oblasti. V takovém případě bude vaše záruka platná na vašem prodejním automatu a po dobu přibližně tří let se veškerá údržba a opravy uskuteční na náklady dodavatele.

Z komunikací potřebujete pouze elektřinu. Voda není dodána do stroje, ale je jednoduše nalita do speciální nádoby.

Složení pro výrobu kávy

Přísady by měly být vysoce kvalitní a káva v zařízení by měla být chutná. V opačném případě budou zákazníci opouštět své konkurenty nebo budou pít kávu doma. Před nákupem nápojových komponentů a podepsáním smluv s dodavateli vyzkoušejte všechny možnosti. Zkušení podnikatelé pracující v této oblasti doporučují testování ne prototypy nabízené firmami, ale ty, které jsou v práci. Někdy se mohou lišit v chuti a kvalitě.

Přísady kávovaru jsou následující:

 • Káva - zem a zrno, v závislosti na modelu stroje, v různých směsích a složení
 • Čaj
 • Kakao nebo horká čokoláda - také obvykle přítomné v dosahu
 • Mléko (suché nebo granulované) - někdy je v menu "Hot Milk"
 • Krém - suchý nebo granulovaný
 • Vodou filtrovaná nebo minerální
 • Jednorázové nádobí - poháry, míchačky

Jaký je rozdíl mezi náplněmi kávovarů od obvyklých ingrediencí, z nichž vyrábíme kávu doma? Jsou navrženy a vyráběny speciálně pro automatickou přípravu kávy s použitím technologií, které jim umožňují dlouhodobou skladování bez spekulace a lepení, neabsorbují vlhkost a nehromažďují cizí pachy a rychle a kvalitativně se rozpouštějí. Káva pro prodejní automaty je smažena zvláštním způsobem a má danou sílu, chuť a vůni.

Koupit přísady pouze od specializovaných firem, které zásobují prodejní automaty. Dodržujte uvedené dávkování. A vaše káva bude lahodná a přitažlivá pro zákazníky.

Registrace společností

Aby bylo možné podnikat na kávovarech legitimní, stačí se zaregistrovat u daňového inspektorátu jako samostatného podnikatele. Jako daň je vybrána jediná daň z imputovaných příjmů (UTII) nebo zjednodušený daňový systém (USN).

Licencování tohoto druhu podnikání není poskytováno. Nepotřebujete žádné povolení od úřadů. Jediná věc, kterou potřebujete, jsou certifikáty kvality pro plnidla pro automaty. Tyto certifikáty musíte poskytnout dodavateli.

Kromě toho budete muset uzavřít nájemní smlouvu s majitelem prostor, kde bude kávovar nainstalován. Chcete-li nainstalovat kávovar do vládního úřadu, budete pravděpodobně muset nabídnout a vyhlásit nabídku.

Náklady a ziskovost podniku

Nyní je hlavní otázka: kolik je kávovar? Rozložení cen pro osvědčené a nově vyvinuté nové modely zahraničních a tuzemských výrobců je poměrně velké. Náklady na nový kávovar se mohou pohybovat od 80 do 300 tisíc rublů. Ojetý vůz lze zakoupit za 50 tisíc.

Průměrné náklady na kvalitní zařízení s dobrou volbou a hodnou chutí nápojů, které budou fungovat správně a nebudou vytvářet problémy v provozu - od 120 do 150 tisíc.

V průměru se stroj na prodej kávy vyplácí po dobu šesti měsíců. To znamená, že za šest měsíců získáte zhruba 120-150 tisíc. Tato hodnota může být mnohem vyšší, ale může být nižší, než bylo plánováno.

Výpočet nákladů a zisku jednoho kávovaru:

 • Cena za jednu porci kávy - od 4 do 10 rublů.
 • Náklady na část v zásuvce jsou od 20 do 35 rublů.
 • Příjem z jedné porce - v průměru 15 rublů.
 • Počet porcí denně je od 50 do 100.
 • Příjmy z kávovaru tedy mohou být od 750 do 1500 rublů.
 • Příjem za měsíc je od 22 000 do 45 000 rublů.

Náklady za měsíc:

 • Pronájem - od 500 do 10 000 rublů.
 • Platba elektřiny - 2 000 - 5 000.
 • Náklady na služby jsou od 500 rublů za měsíc.

Z toho lze konstatovat, že čistý měsíční zisk z jednoho kávovaru může být od 20 a více než tisíc rublů. Horní hranice je asi 50 tisíc za velmi příznivých okolností, z nichž nejdůležitější je úspěšné umístění stroje, stejně jako nízké náklady na pronájem oblasti. Bohužel, dolní hranice za nepříznivých okolností může být nulová.

V tomto oboru hodně závisí na schopnosti podnikatele pochopit a cítit potřeby potenciálních zákazníků, stejně jako na jeho důvtipné, efektivní a energii.

Další otázka: jak moc koupit kávovary? Vše závisí na vaší schopnosti a rozšíření takové služby ve vašem městě nebo oblasti. V každém případě je lepší začít s jedním nebo dvěma počítači pochopit podnikání, pochopit principy činnosti, posoudit příjmy a výdaje.

Je jasné, že čím víc máte automatické stroje, tím vyšší jsou příjmy, ale to je jen tehdy, pokud najdete poměrně výnosné a pohodlné místo pro jejich umístění. Pokud si koupíte 10 kávovarů, pak za rok, kdy bude splacena počáteční investice, budete mít velmi dobrý zisk. Pak můžete přemýšlet o rozšiřování společnosti a o tom, že prodejní podnik je hlavním zdrojem příjmů.

Vendingové zprávy

Jak se dostat do pasti iluzí, které přicházejí do prodejního obchodu.

Autor: Polina Nekrasová

Možná tento článek pomůže začínajícím prodejcům vyhnout se některým chybám nebo si dokonce zvolí jiný druh činnosti pro sebe. Jsem člověk, který se více než mnoho zajímá o růst trhu, rozvoj podnikání v Rusku, protože naše firma prodává prodejní automaty již více než sedm let. K dnešnímu dni začínáme také dodavatele. Upřímně řečeno, v průběhu let jsme se vyzkoušeli v mnoha segmentech: malá síť platebních terminálů, kávovary, občerstvení. To vše však skončilo na nezanedbatelné úrovni vývoje, kterou mnoho lidí neví o těchto neúspěšných experimentech. Napište tento článek, byl jsem podněcován neustálou otázkou našich zákazníků: "Odkud pochází použitá výbava nebo kolik říká" stroje s kilometrovým počtem kilometrů ". Tato otázka skrývá podezření nebo pochybnosti a my nejsme klamat sami sebe, prodejci vybavení jsou to, že prodejní činnost je opravdu zisková a přináší alespoň nějaký zisk. Samozřejmě, odpovídáme: "Ano, ano, je to velmi výhodné", ale dodáváme: "Pokud něco uděláme, budeme vždy pomáhat realizovat vaše stroje".

To je u konce, téma se většinou týká naší společnosti, ačkoli již existují další představitelé trhu, kteří tento směr rozvíjejí. /
"Nové místo, můžete se stát prvním globalizátorem a vydělat si velký podíl na trhu, což je mimořádně výhodné podnikání." Výklenek je nový a zcela nevyužitý, ale trh s ojetými vozy již existuje.

Při plánování vývoje obchodů s vendingem, jako partneři a dodavatelé vybírají odborníky tohoto trhu. Nebudou vám jen prodávat vybavení, ale poskytnou plnou konzultační podporu, naučí vás, jak podnikat správně, pomáhá vyhnout se typickým chybám nově příchozích a vytváří ziskovou síť.

Její prodejní obchod: kolik si vendingový operátor vydělává?

Moderní prodejní automaty jsou ideálním začátkem podnikání pro začínajícího podnikatele. Hlavní věcí je vybrat správné místo a aktivně rozvíjet síť. Výhodou je růst - takže roční obrat prodeje v Rusku je 140 milionů dolarů, zatímco v Japonsku - 60 miliard dolarů.

Jak ukazuje praxe, automaty na prodej teplých nápojů jsou nejvýnosnější. A při snackech je to obtížnější: okraj je menší a je mnohem těžší uhádnout dobré místo. Například univerzity - ideální místo na první pohled k umístění takových zařízení, často se ospravedlňují - nesoustávají konkurenci studentských jídel.

Na druhou stranu, pokud můžete získat oprávnění k instalaci v oficiálních institucí, jako je dopravní policie, nebo ještě lépe, v administrativních center - problémy s nedojde cash flow - jen podaří načíst do přístroje nové produkty.

Jediným problémem je souhlasit. A i když odborníci z Business Journal tvrdí, že platí pouze 25% případů, dovolím si pochybovat. Moje osobní zkušenost zástupce šéfredaktora populárního volného obchodního deníku vyplývá, že i stojan, zabírá třicet centimetrů s volným (!) Osvobodil noviny, je téměř nemožné, nemluvě o stroji, samozřejmě přináší značný prospěch jejich majitelům. Takže přeskočit příběhy o tom, jak tento argument pracuje efektivně, „říkají, že je to služba, která svým zaměstnancům a návštěvníkům, a místo, které potřebujete dvě nohy - čtvereční metr“ a přejít na více autentických schémat:

vyplácení elektřiny plus 200 rublů měsíčně, nebo vzdát se až 10% obratu, nebo se dohodnout na pevnou sazbou ve výši jeden a půl až dva tisíce rublů měsíčně (pro spolehlivost vynásobte částku alespoň 2).

Mimochodem, zkušení obchodníci z prodejní praxe tento režim:

"Říkáme pronajímateli: pojď, budeme otestovat bod na dva měsíce - a pak budeme souhlasit s nájemní smlouvou. Čas plyne a otázka kompenzace se "přijímající strana" nevrací: zapomene. Částka za majitele nemovitostí ve výši několika milionů dolarů je triviální. "

Úplně věřím v účinnost systému. Ano, to je jeden problém - pak se soutěžící začnou připomínat, pak se manažer změní a rozhodne se uklidnit příznivci s nadřízenými - obecně po jistém počtu měsíců se taková "zapomnětlivost" jistě vrátí k vám. Znovu potvrzuji z vlastní zkušenosti.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s konkurenty, kteří se snaží dostat se do dobytého a "přivázaného" území, není dát majitelům budovy problémy. Takže - čím úspěšněji, tím spolehlivější (a ve skutečnosti nové) stroje byste měli stát.

Protože stojí několikrát za účelem zablokování automatické změny stroje - a šance na odlety z vaší společnosti budou růst rychlostí blesku. Pro administrátora budovy a bez tebe máte dostatek problémů s rozzlobenými pronajímateli. Obecně platí, snažte se upoutat pozornost na správu a samozřejmě strávit zářez peníze a ukládat položky v době, kdy je šance že padne do oka je malý správa - pro dostatek jeden podnikavý senior manager, vypočítat váš příjem do jednoho měsíce vaše dobře regulovaná místa obsazena vlastní automat.

Obecně platí, že optimální objem nakládky stroje by měl být takový, aby váš zaměstnanec musel naplňovat častěji než jednou týdně. Takže vy a vaše oči se nebudou hněvat a na platu operátora ušetříte.

Obecně platí, že ekonomika je nekonečný proces. Co ukazuje tento příklad:

Je zde průměrný automat na prodej teplých nápojů. Nakládání s přísadami - pro 500-600 sklenic. Voda, která se nalévá do speciálního objemu 60 litrů, je dostatečná pouze pro 400 sklenic. Takže zařízení neuvědomuje své schopnosti 100%. Kde je cesta ven, jestli jsou prodeje pryč? Půjčujeme za další náklady a připojujeme přístroj k přívodu vody. Zvýšila účinnost stroje o 15%.

Ale to není všechno. Plastové kelímky končí dříve než přísady. Začneme nabíjet stroj s jinými šálky, které jsou díky tenčímu hornímu okraji o 24% větší. Skvělé, ale teď ingredience skončí dříve.

Začněte ležet v prášku více koncentrovaného prášku od jiného výrobce, což je o 10% méně.

Nyní kapitulace končí dříve než šálky a přísady. Opět přicházíme s dalšími výdaji a instalujeme na zařízení špičkový akceptor mincí s inteligentním systémem pro udržení úrovně dodávek. Pokud nastavíte režim nastavení peněžního toku, určuje množství mincí, které mají být uloženy v trubce, v závislosti na intenzitě toku a přijetí mince.

Další plus: protože rubové mince jsou nejdražší a kupující se je snaží zbavit, můžete v minci udržet zatížení 70 ruble mincí. Úspora pracovního kapitálu se ukáže!

Mimochodem, jako majitel sítě prodejních automatů řekl v rozhovoru pro Business Journal: "Vending je velmi intelektuální podnik obecně. S jedním platebním systémem budete experimentovat - tyto vzory jsou otevřeny! Zanechal ceny na nápoje na 17, 18 a 19 rublů - méně vkladů je nutné. Umožňoval akceptaci bankovky přijmout sto ruble bankovky a prodej - bam! - zvýšil o 5-7% "

Jak vidíte, obchodní činnost není tak jednoduchá, jak se zdá. Aby bylo dosaženo skutečných příjmů, je vhodné, aby obsahovaly alespoň 20 automatických strojů. Které by měly být nejen úspěšné, ale i udržované.

Přínosem personálu potřebují trochu one-dva provozovatele, kteří budou cestovat do strojů, nosit hotovost vybrání, záložka produkty a rychlé řešení problémů a na sebe - řídit proces, vést účetnictví a vyjednat instalace nových. Podle odborníků z Business Journal může jeden provozovatel obsluhovat 6 až 11 automatů denně a udržovat vozový park od 30 do 50 vozů. Ale hodně záleží na dopravní zácpě - vůbec vůz v této oblasti nikde.

Takže vypočítáme potenciální příjmy a výdaje: v podstatě shrnujeme údaje uvedené v Business Journal:

Náklady na prodejní automaty prodávající teplé nápoje jsou 100-200 tisíc rublů, v závislosti na výrobci, množství nakládky a možnosti.

Náklady na občerstvení jsou 100-150 tisíc.

K nákupu složek bude trvat asi čtvrtina výtěžku. Ze zbývajících částek budete muset platit plat, pronajmout místo, kancelář a uhradit další výdaje.

Závěr - čím více strojů v síti, tím vyšší je váš zisk.

Průměrná doba návratnosti prodejního automatu: 16-18 měsíců

Průměrné výnosy z jednoho stroje jsou 11,6 tisíc rublů měsíčně

Ziskovost podnikání - 29%

Recenze byla připravena Tatyanou Nikitinou
založené na Business Journal

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Vending business - zpětná vazba od vlastníků. Typy prodejních automatů, obchodní plán a zdanění

76% mladých odborníků sní o otevření vlastního podnikání v Rusku. Podnikatelé na začátku podnikání jsou zpomalováni nedostatkem zkušeností, počátečním kapitálem a jasnými představami o poptávce na trhu služeb a produktů. Obchod na automatech nevyžaduje velké investice a bude vyhovovat jak začátečníkovi, tak podnikateli se zkušenostmi.

Co je Vending?

Tato oblast podnikání je zaměřena na prodej požadovaných služeb a zboží prostřednictvím prodejních automatů. Vending business umožňuje organizovat obchod bez prodejců. Jsou nahrazeny samoobslužnými zařízeními. Čokolády, káva, žvýkačky, cigarety, léky, antikoncepce a dokonce i teplé jídlo lze prodávat prostřednictvím prodejních automatů.

Vývoj vendingu v Rusku

Největší popularitu v zemi získaly prodejní automaty na občerstvení a kávu. Jsou instalovány v obchodních centrech, univerzitách, nemocnicích a dalších veřejných místech. Vývoj vendingu v Rusku je aktuální: ve srovnání s ostatními zeměmi je ve stádiu aktivního růstu. Pokud v Japonsku a Americe přibližně 70% maloobchodu spadá na prodejní činnost, pak na domácím trhu je toto číslo pouze 30%.

Obchodní prodej

Odrůdy aktivit spojených s prodejem jakéhokoli produktu se považují za rentabilnější. Nemají problémy s výrobou, nevyžadují důsledné sledování regulačního rámce. Obchodní činnost se týká těchto činností. Prodej jakéhokoli zboží prostřednictvím automatizovaných systémů probíhá bez účasti zaměstnanců.

Mezi hlavní výhody tohoto druhu obchodu patří:

 • minimální požadavky na oblast prodeje;
 • není třeba udržovat velký počet zaměstnanců;
 • obchodování probíhá nepřetržitě;
 • není třeba pronajmout skladovací a výrobní zařízení;
 • krátké doby návratnosti;
 • nemusíte sledovat peněžní disciplínu.

Pro prodejní obchod existují některé nevýhody:

 1. Prodejní automaty se mohou zlomit, protože ztratíte významný podíl zisků.
 2. Instalujete-li zařízení na ulici nebo mimo kamery, bude trpět vandály.
 3. Veřejné služby zajistí formální kontroly, aby zjistily, zda vaše výrobky splňují standardy.
 4. Nejvýznamnější nevýhodou je závislost výnosů z místa instalace stroje.

Jak začít prodejní firmu od začátku

Každá podnikatelská činnost vyžaduje investice. Přemýšlejte o zahájení prodejního obchodu od začátku, předem určit, kolik z vašich peněz jste ochotni investovat do nákupu zařízení s spotřebním materiálem. Naučte se funkce prodejních automatů ve vašem městě: kde je můžete dát, jaké produkty jsou požadovány, jaké produkty chybí. Nuance:

Instalace prodejních automatů s horkými potravinami a léčivy je důležitá, pokud žijete ve velkém městě.

 1. Na zařízeních, která nabízejí žvýkačky a hračky, bude v 90% případů dítě věnováno pozornost.
 2. Automatické stroje s čipy, čokolády, sycené nápoje jsou stejně oblíbené ve velkých a středně velkých městech.
 3. V malých osadách jsou oblíbené instalace s kávovými nápoji.
 4. Pokud firma nefunguje, může být zařízení prodáno.

Podnikatelský plán pro obchodní činnost

Začátečníci by měli začít s prodejem kávových nápojů pro pracovníky kanceláře, studenty a návštěvníky nákupních center. Poptávka po těchto výrobcích nezávisí na sezóně a sezóně, což činí instalaci takových zařízení nákladově efektivní. Podnikatelský plán obchodní činnosti by měl zahrnovat analýzu trhu a práci konkurentů. Bez znalosti zkušeností jiných vlastníků bude obtížné organizovat vlastní aktivity. Také v obchodním plánu je třeba zvážit:

 • místa k instalaci strojů;
 • servisní personál (technik pro kontrolu a konfiguraci zařízení, doplnění přísad a obsluha spotřebního materiálu);
 • vlastnosti vyhotovení smlouvy o nájmu s majiteli obchodů;
 • náklady na pořízení a instalaci automatických zařízení;
 • náklady na registraci podniku;
 • seznam povolení.

Vending - daně

Před zahájením automatizovaného obchodování musí podnikatel otevřít vlastní IP nebo LLC. Individuální daně z prodeje, stejně jako kód OKVED, nejsou stanoveny právními předpisy. Mnozí nerozumí, jak vybrat ze seznamu klasifikátory vhodné pro tento typ aktivity. U všech vozidel se používá kód 52.63, který označuje jiné maloobchodní prodejny. Můžete zadat další kódy. Zdanění v prodejních obchodech se provádí podle UTII, patentu nebo zjednodušeného daňového systému. Naučte se, jak vypočítat daně z UTII a generovat platební dokumenty online.

Časopisy

Směnné kurzy

Který automat na nákup: Přehled 10 typů pro podnikání

Bez ohledu na makro- a mikroekonomických faktorů, prodejní činnost - implementačních služeb, průmyslového zboží a potravin prostřednictvím speciálních strojů, získává širokou popularitu mezi podnikaví část obyvatelstva. Přirozeně vznikají otázky, který stroj je nejlépe zakoupen, jaká ziskovost má toto zařízení a tak dále. Podívejme se na tyto a další důležité otázky související s úspěšným jednáním na prodejních automatech nabízejících zboží veřejnosti, stejně jako služby.

Kávovar

Jedna z výhod tohoto nápoje je rys spojující téměř všechny lidi! To znamená, že automat na prodej kávy je vhodný v kanceláři, nákupním centru nebo přímo na ulici v blízkosti metra! Vzhledem k tomu, že takový stroj může nabídnout více než tucet variant nápojů bez intervence barmana, je schopen prezentovat několik příjemných okamžiků osobě během pracovního dne nebo během cesty.

Díky této vlastnosti nápoje analytici doporučují zahájit prodejní prodej s nákupem a instalací těchto strojů na následujících místech ve městě:

 • Obchodní nebo obchodní centra.
 • Čekací místnosti - letiště, železniční stanice, autobusové nádraží.
 • Různé finanční instituce - banky, foyer daňové služby a tak dále.
 • Střední škola, vyšší vzdělávací instituce.
 • Mail.
 • Kina, divadla, zábavní centra.

Zkušenosti nebo průzkum trhu mohou poskytnout přesné údaje o odhadovaném zisku. Přesto, nejzákladnější výpočty dokládají jasný obraz potenciálního zisku. Kávovar bude stát svým majitelům od 1 500 do 5 000 severoamerických rublů - to vše závisí na všestrannosti modelu a možnosti nákupu zařízení, které bylo v provozu. Od 150 do 200 budou muset každý měsíc zavádět všechny americké severoamerické rubly, aby nakládali kávovar. Stejné množství peněz, které musíte vynaložit na nákup horké čokolády a čaje.

Průměrná kapacita stroje produkuje denně 40 - 120 šálků vonných nápojů denně, jejichž cena činí 10 rublů. Dokonce i takové průměrné ukazatele přinášejí podnikateli zisk ve výši 12 000 rublů měsíčně! Přidáme zde prodej dílů kávy s přísadami, které jsou a priori dražší než obvyklý nápoj a přinesou tuto částku na 20 000 rublů! Odstoupíme pronájem oblasti, daně, služby jednotky a spotřebu přísad - čistý zisk bude asi 5 - 6 tisíc rublů z jednoho stroje měsíčně. Celá doba návratnosti je 1 až 2 roky.

Snack automat

Relativně nový obchod pro ruské otevřené prostory na svačinkách - získávají se obliby jednotky vybavené chladicími jednotkami a prodávají drobné balené produkty, stejně jako nápoje v lahvích, bankách, tetrapackách.

Sestavy lze rozdělit do následujících typů:

 1. Dopravník Výkonné stroje dostaly své jméno díky principu dodávání produktů (dodávka dopravníku-výtahů). Universal, protože mohou být nakládány různými názvy malých produktů jakékoliv velikosti a tvaru, stejně jako v křehkých obalech.
 2. Spirála - tyto svačinkové stroje se vyznačují skutečností, že zakoupené produkty se okamžitě přesouvají do zásobníku a odtud kupujícímu. Rozměry a tvary zboží nezáleží, a u křehkých balíků je k dispozici výtah.
 3. Mobilní. Název stroje mluví sám o sobě. Kupující převezme zakoupené produkty z buňky jednotky. Pomocí takového zařízení je možné prodat velkoplošné produkty - ovoce, zeleninu, droby, koláče a tak dále.
 4. Mini občerstvení. Tento typ stroje se vyznačuje malými rozměry. Proto není určena pro velké zatížení určitého produktu. Je dobré ho používat ve dvojicích, například s kávovarem. Jednotku lze namontovat na stěnu, instalovanou na stojanu nebo na podlaze.

Náklady na svačinkové stroje závisí na výrobním podniku, objemu, druhu. Například jeden z nejspolehlivějších v tomto segmentu univerzální antivandal Machine SM6367 společnosti «VendShop» bude stát 174 tisíc rublů, a venkovní občerstvení stroje severoameričtí výrobci stojí 327,000 rubley.Estestvenno která byla v provozu jednotek bude levnější. Mimochodem, životnost jednotek je 10 let. Při správné údržbě může být tato doba zvýšena na 20 let! Proto je žádoucí najmout provozovatele, který bude sledovat technický stav strojů.

Prodejní automaty na prodej čoček

Problémy s viděním jsou pozorovány téměř u každé druhé osoby. Z mnoha důvodů lidé s neuspokojivým zrakem upřednostňují kontaktní čočky. Prodejní automat pro realizaci čoček je proto skutečným uvedením do provozu pro ty, kteří podniknou první kroky v podnikání a nefungují s působivým kapitálem. Cena těchto strojů se pohybuje od 150 do 200 tisíc rublů - závisí na značce modelu.

Doba návratnosti - do 5 - 8 měsíců, pokud je zařízení dobře umístěno:

 • Obchodní, nákupní a zábavní centra.
 • Fitness a sportovní zařízení.
 • Poliklinik.
 • Vzdělávací instituce a tak dále.

Objektivy - produkt, který lze přičíst drahým výrobkům. Infračervený snímač instalovaný v prodejních automatech sleduje prodej - pokud produkt z jakéhokoli důvodu nebyl předán kupujícímu, nebude částka peněz odečtena z kreditní karty zákazníka. Pokud se z nějakého důvodu produkty dlouhodobě nevyžadují - jednotka může být vždy převedena na realizaci jiného produktu.

Ziskovost stroje pro prodej čoček lze vypočítat jednoduchými matematickými operacemi. Průměrná cena jednoho objektivu s příplatkem 300 - 400 rublů je 600 "dřevěných". Měsíčně prostřednictvím takového automatického prodejního místa je realizováno 100 čoček - automatizovaný prodejní automat, kde je vysoká míra lidské dopravy, může tuto míru zvýšit mnohokrát. Takže 400 je násobeno 100 a dostaneme z jedné jednotky 40 000 rublů měsíčně! Z nich odečteme 10 000 rublů za pronájem oblasti, která je obsazena strojem, daní, služeb a získáte 30 000 rublů čistého příjmu!

Soda automat

Pokud jde o poměr nákladů a zisků, považuje se podnikání na prodejních automatech prodávající starou "sódu" za nákladově efektivní. Cena automatických strojů je v rozmezí od 75 do 200 tisíc rublů.

Dále provádíme následující výpočty:

 1. Náklady na jednu sklenici jednoduchého "soda" - 10 rublů. Při zohlednění realizace 50 šálků denně získáme 15 000 rublů měsíčně.
 2. Náklady na jednu sklenici vody se sirupem jsou 20 rublů. Vzhledem k zavedení 150 sklenic denně ("soda" se sirupem av sovětských dobách prodávaných lépe) získáme 90 000 rublů měsíčně.
 3. Odečtěte měsíční náklady na přísady - lahve vody a sirupu, daň, pronájem prostoru obsazeného strojem, náklady na dopravu, elektřinu, údržbu. V důsledku toho získáme číslo zhruba 65 tisíc rublů.

Doba návratnosti je tedy 4 až 5 měsíců. Přirozeně jsou výše uvedené údaje náklady a zisky z jednoho stroje! Stroje musí instalovat v místech, kde je úroveň propustnosti nejméně 2000 lidí denně, zatímco v průběhu realizace zimní sezóně bude nejméně 100 - 150 šálků „sodu“ denně.

Dávkovače zmrzliny

Realizace studené pochoutky prostřednictvím automatických strojů je poměrně mladým směrem vendingu, čímž se stále zvyšuje popularita. Neobvyklý proces krmení zmrzliny pomocí ručního čerpadla, který lze vidět přes průhlednou čelní stěnu stroje - skutečná show, obzvláště fascinující děti!

Prodejní automat prodává hotovou zmrzlinu v následujícím tvaru:

 • V rohu.
 • Na briketách.
 • Eskimo na tyči.
 • Studený led.

V závislosti na modelu značky může kapacita jednotky dosáhnout až 500 porcí a více než 10 položek studené pochoutky! Průměrná cena strojů na prodej zmrzliny se pohybuje od 150 tisíc rublů.

Další pozitivní charakteristikou těchto jednotek je obsazená plocha pouze 1 m2, což umožňuje instalovat stroje na nejrůznějších místech.

Například, kde tok lidí přesahuje 2 000 lidí denně:

 • Železniční, letecké a autobusové stanice.
 • Nákupní a zábavní centra.
 • Vzdělávací instituce.
 • Kina, muzea a tak dále.

Poměrně malá velikost takových automatických strojů také přispívá ke snížení nájmu na obchodním místě, které ani na nejpřechodnějším místě nedosahuje více než 10 tisíc rublů měsíčně. Při průměrné ceně za porci 50 rublů se můžete spolehnout na 30 prodejů za den (stroj pracuje nepřetržitě). Podle toho bude měsíční výnos 45 000 rublů. Z této částky činí 35% nebo 15 000 rublů - čistý zisk podnikatele.

Na základě těchto údajů získáme - stroj se vyplácí do 10 měsíců.

Foto kiosk jako podnik

Kovové tělo, které stavěl počítače pro prohlížení fotografických snímků pro tisk, tiskárna, konektory pro celou řadu digitálních médií, mincovník a kontroly výdejního stojanu - kiosku, jehož náklady se liší v závislosti na modelu v rozsahu 4 - 9000 severoamerických dolarů. Funkce doplňování účtu mobilního telefonu, stejně jako u terminálů, vám umožňuje získat další příjmy pro majitele stroje.

Hlavní funkce fotokiosky jsou:

 1. Zaznamenávání této nebo té informace na digitálním nosiči.
 2. Úpravy fotografických snímků.
 3. Tisk fotografií.
 4. Příjem peněz za platby mobilních komunikací a poskytovatelů internetu.

Stejně jako terminály, které přijímá platbu za různé služby, má kiosk s internetovým připojením, který umožňuje vlastníkovi řídit provoz jednotky na dálku - počet transakcí prováděných strojem, spotřeba materiálů, inkoust, kontrola pásky a tak dále.

Poptávka po těchto strojích je pozorována v megacities, stejně jako v resortových městech, kde turisté spěchají, aby získali fotografii památného místa a podobných snímků.

Nainstalujte foto kiosky zpravidla na následujících místech:

 • Nakupování, stejně jako zábavní centra.
 • Hotely, hotely.
 • Restaurace.

Doba návratnosti a ziskovost fotokiosky lze vidět na následujícím příkladu - například cena stroje je 5 000 konvenčních jednotek. Průměrný index tisku fotografie za měsíc je 1500 obrázků. Cena jednoho snímku je 32 centů a cena je 15 centů.

V souladu s tím se 17 centů vynásobí 1 500 fotkami a každý měsíc obdržíme příjem z 255 severoamerických rublů. K této částce je třeba přidat další částku 300 USD - procentuální znovunaplnění plateb v mobilním zařízení a platby na internetu. V důsledku toho máme částku 555 USD, z čehož odečteme náklady na pronájem prodejní plochy (1,5 m2), daně, suroviny, což je celkem 50 konvenčních jednotek. Zbývající částka 500 dolarů - čistý zisk, ukazuje, že návratnost foto kiosku je během 10 měsíců.

Dárkové automaty

Takové prodejní automaty jsou velmi populární na oblíbených turistických trasách - cestovatel dostane suvenýr mincí zabalený za malý poplatek v plastovém sáčku s obrazem městského erbu, atrakcí a podobně. A samotný proces připomíná hru, která ještě víc zachycuje turisty! Instalováno na místech, kde je tok lidí nejméně 2 000 lidí denně - letecké a autobusové stanice, nádraží, nákupní a zábavní centra, rekreační parky a tak dále.

Prodejní automaty na prodej suvenýrních mincí mají čtyři žlaby, kde mince ražily čtyři typy. V každém žlabu je umístěno 30 suvenýrních mincí.

A pak je vše jednoduché:

 1. Cena stroje se pohybuje v rozmezí 60 000 rublů.
 2. Cena mince je 40 rublů.
 3. Suvenýry se prodávají za 100 rublů za kus.

Zřejmými výpočty vidíme, že návratnost takového agregátu je za 1 až 2 měsíce!

Prodejní automaty na prodej kvasu

Studená sezóna je za námi. Ahead jsou horké dny a nesnesitelná žízeň, a priori vzniká od lidí, kteří se snaží vypít sklenici jiného tradičního osvěžujícího nápoje! Proto jsou prodejní automaty na prodej kvasu skvělým nápadem pro zahájení podnikatelské činnosti. A s kompetentním přístupem se investice vyplatí do 4 - 5 měsíců (letní sezóna), a pokud vynaložíte úsilí, můžete jít do čistého zisku! Příští sezóna přinese jen zisk!

Na základě níže uvedených údajů lze snadno vypočítat ziskovost obchodů s vendingem pro kvass:

 1. Cena jednotky je od 140 000 rublů.
 2. Kapacita stroje je 100 litrů kvasu, které slouží zákazníkům ze standardních sudů o objemu 20 nebo 50 litrů.
 3. S přihlédnutím k použití skleněných pohárků o objemu 200 ml stačí na jedno naplnění paliva 500 kusů nápoje. Jednotka je vybavena 600 šálky.

Jednoduchými výpočty vidíme návratnost a ziskovost tohoto podniku. Dokonce i s podmínkou nákladů na pronájem obchodní platformy pod strojem, daně a tak dále.

Teplota nápoje je udržována na konstantní úrovni zvláštním chladicím prvkem instalovaným v přístroji. Kromě toho je možné nabízet potenciálním zákazníkům jak sýrové, tak tradiční kvasy, což významně rozšiřuje klientelu. Na zařízení je možné instalovat dálkový ovladač a sledovat provoz zařízení na dálku - prostřednictvím SMS upozornění.

Co se týče umístění stroje, zde jsou doporučení, jako u všech prodejních jednotek - s tokem lidí. Pokud je to nějaký trh, je lepší upřednostňovat obchod se skleněnými dveřmi nebo velkými okny, takže stroj, který může být namalován v jasných barvách, byl zvenčí dobře viditelný.

Stroje na leštění obuvi

Hlavní atrakcí vendingu při čištění bot je poměrně malý počáteční kapitál. Cena stroje se pohybuje od 700 do 1500 severoamerických "evergreens", v závislosti na modelu. Existují agregáty a dražší, ale získávat je, přinejmenším v prvních fázích podnikání, nemá smysl.

Instalace jednotek se doporučuje v místech, kde jsou seskupeni yuppies - lidé, kteří sledují svůj vzhled:

 1. Obchodní, nákupní a zábavní centra.
 2. Budovy administrativního a státního významu.
 3. Všechny druhy vlakových stanic.

Splácení se uskuteční během 1 - 2 měsíců. Samozřejmě, vše závisí na tom, kde je jednotka nainstalována. Platí to však pro každý prodejní automat. Je možné ho zavěsit na stěnu nebo ji položit na podlahu. Většina strojů je určena k čištění kožené nebo semišové boty, ale jsou zde kombinované modely.

Automatické zařízení pro nabíjení mobilních zařízení

Než začnete s organizací tohoto druhu podnikání, měli byste studovat rysy osídlení, solventnost obyvatelstva. Prodejní automaty pro nabíjení mobilních zařízení se doporučují, aby byly umístěny v městech s počtem obyvatel nejméně 500 000 lidí. Nainstalujte je, stejně jako všechny prodejní automaty v místech největšího toku lidí a možnost připojení k rozvodné síti - železniční stanice všech typů, stejně jako čerpací stanice. Minimální počáteční kapitál - od 35 000 rublů, kde bude 30 000 rublů náklady na jednoduchý stroj se 6 konektory.

Princip fungování je jednoduchý:

 1. Klient připojuje své mobilní zařízení, notebook, multimediální přehrávač a podobně k příslušnému konektoru.
 2. Platí za nezbytný čas.
 3. Po signálu vypne zařízení.

V závislosti na solventnosti populace se náklady na 10 minut nabíjení mohou pohybovat od 10 do 50 rublů. Díky úspěšné poloze stroje a aktivním reklamním aktivitám může poskytnout od 15 000 do 40 000 rublů měsíčně. Pokud budete mít minimální ukazatel, pak po odečtení nákladů na pronájem prodejní oblasti, daně, služby, čistý příjem podnikatele bude 9-10 tisíc rublů měsíčně. Doba návratnosti je tedy 4 až 5 měsíců.