Pharmacy franchise bez investic pro implementaci

Podnikání v oblasti prodeje léčiv patří do kategorie požadovaných obchodů. Farmaceutické činnosti jsou ziskové, ale jsou plné rizik, kvůli přísným požadavkům a kontrole ze strany autorizovaných subjektů. Nákup franšízy lékáren v Rusku poskytuje příležitost ke snížení rizik a zjednodušení vstupu do obchodu.

Lékárna. Způsoby otevření

Lékárna je shodná se standardní obchodní činností v oblasti prodeje.

Cílem realizace ve farmaceutické oblasti je zboží pro udržení zdraví nebo léčbu stávajících nemocí. Jejich kategorií jsou léky, optika, vitamíny a byliny. V zásuvce mohou být prodávány produkty jednoho nebo několika výrobců.

Obchod s léčivy je přísně kontrolován státem, který je vyjádřen v požadavku na získání povolení před zahájením práce. Organizaci podnikání lze provádět vlastní silou nebo prostřednictvím spolupráce se značkovací společností sítě lékáren v rámci systému franšízy. Vedení nezávislých činností je spojeno s riziky způsobenými nedostatkem potřebných znalostí a marketingovým výzkumem.

Chcete-li otevřít prodejnu od začátku a bez zkušeností s podnikatelskými aktivitami v síti lékáren, neměli byste zanedbat možnosti franšízové ​​spolupráce. Schéma práce nabízené známými značkami je jediným způsobem podnikání pro začátečníky. Zkušenosti podnikatelů, kteří chápou výhody podnikání, jsou také upřednostňováni tím, že je nabádají, aby rychle získali ziskový a maximálně chráněný status z dopadu hospodářské krize.

Jak otevřít lékárnu pro franšízu bez investice

Je téměř nemožné začít podnikat, aniž byste investovali vůbec. I s podporou franchisora ​​bude podnikatel muset investovat do obchodních nástrojů. Systém franchisingu však při startu předpokládá minimální náklady, jelikož společnost značky bere hlavní náklady na svou organizaci.

Plánování otevření firmy jménem známé značky byste měli jednat v souladu s určitým algoritmem. Poskytuje postupné kroky:

 1. Výběr franchisora ​​pro spolupráci.
 2. Podáním žádosti zasláním e-mailu s odrazem v tom záměr rozvíjet podnikání v farmoblasti a s touhou koupit franchise na poštovní adresu společnosti, které lze nalézt na oficiálních stránkách značky sítě lékáren.
 3. Vypracování obchodního plánu s přihlédnutím k doporučením franchisora.
 4. Podpis smlouvy s uvedením doby přípravných prací, které jsou podmínkou pro otevření prodejny pod oficiální vývěsní tabule, stejně jako postup pro řešení sporů v případě, že nejsou splněny regulované požadavky.
 5. Příprava na otevření místa pro prodej farmaceutických výrobků.
 6. Školení zaměstnanců.
 7. Spuštění reklamy.
 8. Otevření lékárny.

Při přípravě lékárny k otevření je nutné vydávat povolení v případě, že není poskytována franchisorem.

Interiér by měl být opravován v souladu s designovým stylem značky. Po uvedení prodeje, hotovosti a chladicích zařízení můžete provést primární objednávku na dodání produktů k prodeji. Po instalaci softwaru je možné přijímat aplikace, připravovat léky pro zákazníky a vytvářet dokumenty sestav.

Rigla Pharmacy Network

Rigla Farmaceutický řetězec vedl farmaceutický trh již 15 let. 1840 značkových prodejen je otevřeno v 49 regionech země. Společnost značky nabízí své služby při pomoci začínajícím podnikatelům pomocí nástroje Rigla.

Chcete-li zahájit formalizaci spolupráce, může potenciální franchisant investovat do podnikání 2 500 000 rublů. Předpokládá se, že tyto prostředky budou splaceny za 2 roky. Projekt poskytuje paušální příspěvek, jehož výše odpovídá 100 000 rublům. Licenční poplatky za podmínek smlouvy se nemusí platit. Při provozování v rámci regulovaného režimu bude průměrný výnos na obchodní objekt 12 500 000 rublů, takže podnikatel může očekávat průměrný příjem 60 000 rublů.

"Rigla" uvádí určité požadavky na všechny obchodní parametry. Zvláštní pozornost je věnována prostorům jejich specialistů, kde bude umístěn vývod. Jeho rozloha by měla být v rozmezí 60-120 m2. Objekt by měl být umístěn v přízemí nebo v přízemí a měl by být majetkovým statusem nebo by měl být vydán na dlouhodobý pronájem po dobu 3 let. Měl by být vybaven veškerou komunikací a koupelnou. Je povoleno umístit lékárnu do nákupního centra, což je samostatná budova, jejíž provozní provoz odpovídá necelým 400 osobám za hodinu.

Franchisová lékárna Gorzdrav

Největší ruský lékárenský řetězec Gorzdrav působí od roku 1989. K dnešnímu dni má společnost značky 450 partnerů se statusem franšízantů, kteří se specializují na maloobchodní prodej. Jejich sortiment je zastoupen nejen farmaceutickými přípravky, ale také zdravotnickým vybavením a kosmetickými prostředky.

Gorzdrav prodává franšízy pouze 4 roky, ale dnes se společnosti podařilo franšízovat díky dlouholetým zkušenostem svědomitosti a úspěšné práce, která se osvědčila na pozitivní straně. Podmínky spolupráce nejsou konstantní, jejich parametry jsou určeny jednotlivě pro každého podnikatele, který vyjádřil touhu pracovat v rámci tohoto systému. Minimální výše paušálního příspěvku dosahuje 150 000 rublů. Pro rychlý a bezproblémový začátek se doporučuje investovat nejméně 1500000 rublů do podnikání, které se při provádění doporučení vyplácí po 18 měsících.

Gorzdrav kladl přísné požadavky na své franšízy, jejichž realizace umožní dosáhnout rychlých výsledků. Prostory pro prodejny by měly mít minimální plochu 70 metrů čtverečních a uzavřené prostory pro skladování a příjem léků. Musí být vybaven úplnou sadou zařízení v souladu se zákonnými požadavky. Podnikatel, který používá franšízu, musí zaplatit 1,5 procentu.

Evalar

Společnost "Evalar" je na trhu prodeje farmaceutických výrobků více než 20 let. Specializuje se na výrobu doplňků stravy, pro které byla opakovaně udělena národní cena. Značka byla uznána jako "značka č. 1 v Rusku", kterou každý ruský spotřebitel zná, vzhledem k poptávce po nabízených produktech.

Franchise Pharmacy Evalar uděluje franšízantovi právo užívat značku poskytováním reklamních a PR služeb. Specialisté společnosti pomáhají při navrhování maloobchodních prostor, při tvorbě sortimentu a při merchandisingu.

Podnikatel se může spolehnout na bezplatné poradenské služby o právních aspektech podnikání a organizování prodeje. Správné chování pracovníků a jejich kompetence jsou řízeny franchisorem. Při zjišťování nesrovnalostí s požadavky vnitřních předpisů specifických pro společnost značky se organizuje školení. Příjemným bonusem ve spolupráci je získání dodatečných odměn za prodej určitého objemu produktů.

Chcete-li formalizovat dohodu o spolupráci se značkovou společností, musíte být registrovaným obchodním subjektem a mít licenci, která vám umožňuje provádět lékárenské činnosti. Prodejní místo by mělo být umístěno na místech, jejichž průchodnost je vysoká.

Společnost usiluje o dlouhodobé vztahy, jejichž výsledkem bude obchodník s franchisingem obchodovat o 1 000 000 rublů. Podnikatel musí být při podpisu smlouvy ve výši 5000 rublů připraven zaplatit paušální poplatek. Neexistuje žádná platba za používání značky ochranné známky, ale budete muset platit licenční poplatky ve výši 0,1 procenta prodaných produktů. Podle průměrných statistických výpočtů je pro bezproblémový vstup do podnikání nutné minimální množství 200 000 rublů.

Levná lékárna

Značka nazvaná "sovětská" je umístěna jako lékárna s nízkou cenou. Chcete-li jej zastupovat, musíte zakoupit licenci. Když vstoupíte do podnikání, nepotřebujete investovat ve formě paušálního příspěvku. V počáteční fázi není třeba platit poplatky.

Francouzská franchisová smlouva s nízkou cenou předpokládá, že první kroky při vytváření obchodu jsou prováděny společně oběma stranami transakce. Poskytovatel franšízy vykonává přísnou kontrolu nad místem prodeje a dodržuje pravidla pro umístění zboží. V tomto pořadí se sníží náklady franchisanta na organizaci a řízení.

Sleva Pharmacy ve formátu, znamená „doma“ s tajemným rouškou „sovětské“, umožňuje zajištění návratnosti investice pro povolení znamená maximálně jeden rok. Nízké ceny, rozšířená nabídka produktů, poskytování internetových služeb a pravidelné marketingové kampaně umožňují zajistit velký obrat.

Lékárna-sklad

Z franšízy lékárny ze skladu nabízí společnost "Farm-Consult". Jeho otevření bylo v roce 1997 a franchisingové služby byly k dispozici až v roce 2016. Pro vlastníky vlastního lékárenského podniku je možné pro zvýšení prodeje navrhnout rebranding. Pro dnešek v síti společnosti bylo otevřeno 23 francouzských obchodů a 12 obchodů.

Nákup koncepce podnikání "Farm Consult" a právo používat značku zajistí rychlý start bez časových nákladů na reklamu a získání důvěry spotřebitelů. Poskytovatel franšízy komplexně pomáhá ve všech oblastech fungování odbytu a poskytuje bezplatnou právní, právní a účetní pomoc. Veškeré finanční operace a sledování pohybu léčiv jsou zjednodušeny zavedením moderního softwaru. Umožňuje vám snížit náklady, minimalizovat pravděpodobnost chyb způsobených lidskými faktory a snížit počet personálu.

Vzhledem k tomu, že se zvyšuje potřeba léků v populaci, zboží ve značkové lékárně neleží ve skladech kvůli důvěře v obchodní síť, která se ukázala být jedním z nejstabilnějších léčiv na trhu. Obrat zboží činí přibližně 20 dní. Neustálý tok zákazníků je poskytován prostřednictvím pravidelně prováděné pobídkové politiky ve formě slev a akcií, umístění prodejen na výhodných místech a flexibilní ceny. Sortiment lékárenského skladu se skládá z obecného seznamu léků, které lze prodávat na území Ruské federace.

Můžete si zakoupit franchisovou lékárnu, pokud splníte požadavky, v závislosti na možnosti partnerství. Může být vyjádřeno v zahájení podnikání od začátku nebo v re-značení stávajícího prodejního místa. Nová lékárna musí investovat minimálně 650 000 rublů a pro změnu značky bude snížena na 250 000 rublů.

Výhody a nevýhody franšízy v oboru lékáren

Farmaceutická licence bez investic do implementace poskytuje opravdovou příležitost k otevření vašeho podnikání s podporou organizační a manažerské povahy. Franšízor obvykle pomáhá při přípravě povolení, jakož i při výběru a školení personálu.

Po formalizaci dohody o spolupráci a investování do podnikání finančních prostředků získává franchisant příležitost pracovat pod rozpoznatelnou značkou.

Popularita značky ovlivňuje vnímání spotřebitelů z jejích výrobků a je zárukou přístupu věrných zákazníků k němu. Poskytovatel franšízy poskytuje kontakty důvěryhodným dodavatelům a také poskytuje hotovou logistiku.

Navzdory zjevným výhodám nákupu franšízy můžete v procesu spolupráce s franchisorem také čelit nepříjemným skutečnostem. Jedná se o omezení týkající se návrhu prostor, stejně jako při neexistenci možností volby jeho velikosti a požadované polohy. Franchisér po podpisu smlouvy nemá právo nezávisle určit sortiment výrobků a typy poskytovaných služeb. I když podnikatel vidí výhodu z jiného systému fungování podniku, bude muset dodržovat plán činnosti navrhovaný franchisorem.

Franchisingové lékárny

Lékařské podnikání má neustálou popularitu, a to jak mezi zkušenými podnikateli, tak mezi začátečníky. Nicméně, navzdory ziskovosti a stálé poptávce, farmaceutické aktivity mají mnoho složitostí a nuancí. Pokud chcete snížit všechna možná rizika a usnadnit proces otevírání vlastní prodejny, měli byste si zakoupit franšízu z jednoho z řetězců lékáren. Tím získáte řadu důležitých výhod a umožníte si rozvíjet vlastní, ziskové a výnosné podnikání.

Výhody franchisového lékárny

Jaké jsou výhody nákupu franchisingové licence?

 1. Slávná značka. V oboru lékáren, stejně jako v jakémkoli jiném, pověst a jméno znamenají hodně. Tím, že se připojíte k již rozvinuté síti, automaticky získáte solidní klientskou základnu, poptávku po vašich produktech a tím i stabilní zisk.
 2. Hotový sortiment. Již vybraný a dobře promyšlený sortiment léčiv je velkou výhodou. Neexistence nutnosti přemýšlet o tomto okamžiku nezávisle umožňuje podnikateli vyhnout se chybám v procesu výběru konkrétních drog a všem negativním důsledkům špatných rozhodnutí, včetně poklesu poptávky a poklesu zisku.
 3. Závažná marketingová podpora. Většina lékárenských řetězců dělá jejich franšízy účastníky rozsáhlých regionálních a federálních akcí, propaguje nový bod na internetu, v televizi a v tisku.
 4. Poskytování kontaktů pro pravidelné dodavatele franchisora. Spolupráce s dodavateli v oblasti lékáren je vždy plná vážných rizik. Přítomnost stabilních a osvědčených partnerů, kteří dodávají zaručené kvalitní drogy za snížené ceny a včas, bude pro novou prodejnu obrovskou výhodou.
 5. Pomoc při výběru prostorů a zajištění hotových návrhů-projektu. Požadavky na prostory lékáren, drogérií a kiosků zůstávají extrémně přísné. Podnikatel, který sám otevírá lékárnu, má možnost dělat chyby a v důsledku toho má problémy s orgány dohledu. V takovém případě poskytne franchisor nový partner podrobněji o všech standardech, pomáhá zvolit si ten správný a poskytuje připravený design zásuvky navržené v souladu se síťovými standardy, což značně usnadňuje práci franchisanta.
 6. Pomoc při získání licence. Prodej farmaceutických výrobků bez souhlasu je zakázán zákonem. Současně je proces získání licence pro lékárnu poměrně složitý a obvykle vyžaduje pomoc odborného právníka. Podpora franchisora ​​v tomto případě umožňuje podnikateli ušetřit peníze, čas i vlastní síly.
 7. Školení franchisanta a jeho zaměstnanců. Farmaceutická činnost vyžaduje neustálé zlepšování kvalifikace všech osob, které se na něm podílejí. Školení prodejců a samotného podnikatele, znalost hlavních jemností tohoto podnikání a doporučení zkušeného partnera, školení a seminářů umožní franchisantovi a jeho zaměstnancům efektivně řídit podnikání a vždy splnit vysoké standardy v této oblasti.
 8. Poradenská podpora. Všechny lékárenské řetězce, které prodávají franchising, nabízejí svým partnerům možnost poradenství a vysvětlení jakéhokoli aspektu obchodního (právního, finančního, reklamního atd.) Odbytu kdykoli vhodného pro franchisanta

Franchisingové lékárny

Níže jsou nejoblíbenější lékárny v Rusku. Více o nich můžete získat na našich webových stránkách:

Franchisingové lékárny

Pharmacy franchise "120/80"

Aby kandidatura byla schválena franchisorem, potřebujete: Udělat zálohu ve výši 150 tisíc rublů; Pravidelně platí poplatky, které činí 2%; Máte nebo si pronajmout pokoj, oblast.

Pharmacy franchise "36.6"

Apteka 36.6 přitahuje mnoho podnikatelů k tomu, že budou mít možnost otevřít výnosný podnik od začátku a relativně malé počáteční investice. Pokud se chystáte stát se partnerem.

A5 lékárna

Koncept franšízy "A5" je pro ruský trh neobvyklý. Takže si franchisor vyhrazuje právo zakoupit franchisovou prodejnu za dohodnutých podmínek, zatímco nový partner se zavazuje rozvíjet.

Pharmacy franchise "Lékárna №1"

Síť "Lékárna № 1" nabízí partnerům tři balíčky franšízy: Balíček "Light" Balíček "Plné" No Franchise Oficiální licence - + - Obchodování.

Franchise lékárny Rigla

Za účelem otevření lékárny "Rigla" musí být franšízant připraven na následující náklady: Licenční poplatky - 1,5% z obratu (údaje o ekonomických ukazatelích bodu, které franchisor obdrží automaticky); Polstrovaná.

Pharmacy franchise "sovětská lékárna"

Před zahájením praktických akcí by se měl potenciální franchisant seznámit se zvláštnostmi formátu franšízy "sovětské lékárny", které jsou uvedeny níže. Vstupní poplatek a licenční poplatky chybí. Plocha.

Franchise lékárny "Evalar"

Náklady na získání franšízy Esvalar jsou pro tento podnik velmi skromné. Takže podnikatel, který se chce stát partnerem této společnosti, bude muset zaplatit: Odměny (je 0,1%.

Co potřebujete k otevření lékárny pro povolení

Lékařské podnikání bylo vždy považováno za vysoce ziskové, proto se podnikatelé rozhodli otevřít lékárnu. Moderní ekologie, špatná dědičnost, nekonečné stresy a mnoho dalších faktorů vytvářejí "omlazení" nemocí, přítomnost chronických onemocnění u 68% populace. Současně klesá důvěra lidí v lékařství, obyvatelé naší země upřednostňují léčbu podle rady své matky / sousedy / přítelkyně - pomohla jim a pomůže mi!

Lidé chodí do lékárny, kupují "testovaný" seznam z různých pozic, čímž vytvářejí příjmy z lékárny. Léky mají absolutně nepružný požadavek, to znamená, že bez ohledu na jejich příjmy lidé nikdy nepřestanou kupovat pilulky. Mezitím je stanovení cen lékáren velmi málo kontrolováno státem, značka na léčivých přípravcích je 70-300%.

Přehled ruského trhu: je výhodné otevřít lékárnu

Lékařské podnikání přímo závisí na kvalitě surovin, takže nejlepší možností je otevření lékárny pro franšízu. V Rusku se franšízový trh vyvíjí velmi rychle, stále více lidí chce koupit franchisovou franchisovou smlouvu, protože franchisor v takovém případě komunikuje s již ověřenými dodavateli nebo sám distribuuje léky jako distributor. V Rusku je více než 60% trhu pokryto pět distributorů, z nichž všichni pracují v systému franchisingu.

Například síť lékáren "Rigla", ve vlastnictví distributora "Protek", pokrývá 17% trhu. Také významné segmenty trhu zaujímají franchisingové řetězce "36,6" (15,6%), "sovětská lékárna" (14,8%). Uvedené lékárny se vyplácejí po dobu 6 až 12 měsíců v závislosti na počtu obyvatel a také na umístění lékárny.

Výhody a možné problémy

Promluvme si o výhodách, které podnikatel očekává po zakoupení franchisového lékárny a jaké obtíže může čelit. Samozřejmě, začněte s výhodami. Lékařské podnikání předpokládá stabilní, vysokou poptávku, prakticky nezávislé na faktoru sezónnosti. Není žádným tajemstvím, že lékárny prodávají nejen drogy, ale také příbuzné produkty - z hlediska obratu přinášejí dobré zisky. Například mladá dáma s hroznou bolestí hlavy, která přišla na tabletu, zřejmě nebude hledat supermarketu koupit láhev vody, a koupit v léčebném farmacie a stolní vody (všichni víme, že jeho cena je mnohem vyšší než normální).

Stejně jako u každé franšízové ​​firmy, po podpisu smlouvy budete podporováni týmem franchisorů, a to jak během zahajovací fáze, tak v průběhu práce. Přenesené obchodní procesy umožní snížit na minimum čas pro otevírání a známou značku - náklady na reklamu. Poskytovatel franšízy bude provádět školení zaměstnanců, věnovat veškeré jemnosti a nuance podnikání.

Klíčovou nevýhodou, podle mého názoru, jeden - většina lékáren řetězce jsou ochotni vzít na franchisantů zcela nezkušení začátečníci priority běžících lékárny, které můžete rychle převést na značce a v rámci svých síťových standardů.

Požadované dokumenty

Důležitá rada: Pokud jste se rozhodli pracovat ve farmaceutické oblasti, doporučuji vám, abyste si ji pečlivě prostudovali nebo s pomocí kompetentních právníků, protože se stále více mění a stává se komplikovanější.

K otevření lékárny na vlastní pěst nebo franchisu bude vyžadovat spoustu dokumentů. Níže uvádíme:

 1. Povolení k SES (hygienický pas), které lze získat po předložení následujících dokladů:
  • Prohlášení majitele;
  • Pas majitele;
  • INN;
  • Smlouva o pronájmu nebo doklady o vlastnictví;
  • Plán budov ze ZINZ;
  • Smlouvy se zdravotnickými a hygienickými organizacemi (pro dezinfekci, inspekci personálu, likvidaci zářivek);
  • Knihy lékařských pracovníků;
  • Měření světla.
 2. Řešení požárního útvaru;
 3. Farmaceutická licence, pro kterou budete potřebovat:
  • Prohlášení majitele;
  • Doklady z daně;
  • Potvrzení o zaplacení licenčního poplatku;
  • Smlouva o pronájmu nebo doklady o vlastnictví;
  • Personální záznamy;
  • Plán lékáren a jejich charakteristiky;
  • Závěry SES a požární služba.

Oblíbené nabídky franšízy

Níže budeme zvažovat návrhy, které jsou na ruském trhu, budu analyzovat klíčové ukazatele: náklady na franšízy a licenční poplatky, přibližné období návratnosti.

Výběr nejlepších franchisových návrhů pro otevření lékárny

Pokračování v tématu franšízy v Rusku bych chtěla upozornit na podnikání v oblasti lékáren. Proč lékárny?

Prodej léků je jedním z nejatraktivnějších oblastí maloobchodu v zemi. Důležitým bodem je nejen rentabilita prodeje, a to jak v perspektivách, tak ve vysokém obratu v prodejnách. Podívejme se, jak to funguje.

Obsah

Perspektiva pro otevření lékárny

Lékárenská činnost v Rusku byla vždy vysoko ziskovým podnikem, souvisí to se třemi hlavními faktory:

První mentální - nikdy v Rusku neexistovala kultura prevence nemocí, ve skutečnosti většinou připadá na staré rčení: "Dokud hrom, nehrozí se sám sebe." Důsledkem této mentality je vysoká míra chronických onemocnění, která okamžitě tvoří obrovský trh.

Druhý faktor - rozšířená praxe sebeúcty. Většina občanů "sama předepisuje" léčbu, ve skutečnosti, když nakupují, důsledkem tohoto přístupu je nákup velkého množství zdravotnických prostředků. Oficiální statistiky tohoto fenoménu neexistují, ale ve srovnání s EU v zemi "léčí" léky 2-3 krát více (podle odborníků).

Třetí faktor - slabá státní kontrola nad cenami. V praxi mohou lékárny nastavit značku na úrovni 200-300%. Ze své vlastní zkušenosti mohu říci (provedl úplnou kontrolu lékárny), že pod 70% z ceny, kterou jsem neviděl, čím více "běží" léky, tím vyšší je přírůstek.

Jak vidíme obrovský trh a rychle rostou (počet chronických pacientů se zvyšuje a důvěra v lékařství klesá), s přítomností slibných regionálních výklenků pro otevření vlastní prodejny. Pravda otevírá novou otázku, ale jak otevřít lékárnu?

Dvě možnosti

 • Nejprve spusťte sebe
 • Druhou možností je využít nabídky franšízy pro lékárnu.

Řekněte, že obchod s léky, zdravotnickými prostředky (včetně výroby brýlí) je licencovaná činnost. To znamená, že potřebujete licenci k otevření vlastní lékárny.

Vyberte si mezi franchisingem a nezávislostí

Před výběrem je nutné mít na paměti, že franchising je návrh připraveného obchodního modelu. Specifičnost podnikání v ruských lékárnách spočívá v tom, že dnes neexistuje žádná národní značka lékáren (jako je McDonald's in fast food), která by byla stejně prosazována v celé zemi. Takže alespoň otázka ochranné známky není relevantní. Další věcí je obchodní model, který zahrnuje logistiku, dodavatele. Vycházíme z toho, že je třeba si uvědomit, že práce na franchisovém franchisantovi v lékárně přijímá:

 • - dokončená logistika (pokud tomu tak není, pak by neměla být brána v úvahu);
 • - seznam dodavatelů s možností trvalé práce;
 • - podpora části organizace lékárny, včetně podnikatelského plánu,

Většina hlavních výhod franchisingu pro lékárnu vám umožní rychle, nejméně nákladné (z pozice času, počátečního kapitálu) otevřít svou vlastní lékárnu. Navíc, aby se předešlo nejběžnějším chybám, které zahrnují výběr nomenklatury, potřebné vybavení, jednotky, police, výlohy, ledničky.

Pokud máte zkušenosti s farmakologickým obchodem nebo přinejmenším dobrý konzultant, pak můžete udělat vše sami, aniž byste se uchýlili k nákupu franšízy.

Z mého osobního hlediska není volba zde skvělá, pokud jste se rozhodli otevřít lékárnu od nuly bez zkušenosti, pak nejlepší verze franšízy, pokud je to zážitek, pak se sami pracujte.

Které franchisingové lékárny jsou na trhu

Existuje poměrně málo návrhů, ale je tu něco, z čeho vybírat, zejména proto, že se podmínky velmi liší.

Franšíza farmaceutické společnosti PHARMA Distribution Group

Otevírá první tři na návrh franchisy pro lékárny skupiny PHARMA Distribution Group. Návrh této společnosti je "nejmladší" na trhu, ve skutečnosti společnost byla zahájena před několika lety. Co nabízí síť chemiků pod značkou "Sovětská lékárna":

Franšízové ​​podmínky

 • - právo používat značku, ochrannou známku
 • - společnost je významným distributorem léků a franchisant nakupuje léky za zvýhodněné ceny bez jakýchkoli omezení počtu (i když v regionech by výše objednávky neměla být nižší než 30 tisíc rublů)
 • - neexistuje žádný dodatečný poplatek (v žádném případě zatím)
 • - franchisor pomáhá při provádění licence a souvisejících dokumentů
 • - existují dva návrhy s počátečním kapitálem 1,5 milionu rublů (farmářský formát v domě) a 2,5 milionu rublů standardní lékárny.
 • - plnou podporu, včetně konzultací o zahájení a dalším vzdělávání a rozvoji.

Co potřebujete majitele povolení

 • - najít vhodnou místnost;
 • - mít počáteční kapitál pro registraci prostor a počáteční nákup výroby.

Jedním z nejatraktivnějších návrhů je nedostatek povinných nákupů, nabídka je docela atraktivní. Více informací o franchisu sovětské lékárny na oficiálním webu http://fr.sovetapteka.ru/

Franšíza farmaceutické společnosti "Pharmacy 36.6"

Jeden z největších lékárenských řetězců v zemi s možností otevření místa pro udělení povolení je "Lékárna 36.6". Stejně jako většina ostatních nabídek nabízí franšízové:

 • - Platba poplatku ve výši 1 000 USD za každý bod. V takovém případě se konečná částka počátečního příspěvku stanoví individuálně, pokud je region zajímavý pro rozvoj, pak příspěvek může být nepřítomný.
 • - schopnost nakupovat léky na komoditní půjčku.
 • - Vypracování individuálního designového projektu pro franchisanta, s ohledem na firemní styl. Platba za projekt je na náklady zákazníka.
 • - organizování přímých nákupů od budoucích distributorů. Vedle přímých dodávek ze sítě jsou také možné nákupní možnosti pro velké distributory, ačkoli se otázka komoditního úvěru rozhoduje v této možnosti individuálně.
 • - Plná marketingová podpora a merchandising, včetně tvorby sortimentu a nomenklatury léků.
 • - školení s lékárníky.
 • - přítomnost široké reklamní společnosti a propagace značky v celé zemi.

Co musíte udělat s franchisovou lékárnou "Lékárna 36.6"

 • - najít prostory vhodné pro lékárenské standardy;
 • - získat licenci, dokumentaci k povolení;
 • - na vlastní náklady opravit prostory;
 • - mít pracovní kapitál na nákup zařízení a zboží.

Celkové náklady na otevření malé lékárny o rozloze 40-50 čtverečních metrů se odhadují ve výši 50 000 tisíc dolarů investice. Doba návratnosti projektu je od 2 let.

Franšíza farmaceutické společnosti Rigla

Dalším návrhem je franšíza z řetězce lékáren Rigla. Podmínky pro franchising v této možnosti jsou mnohem tvrdší.

Rigla franchisingové podmínky

 • Objem investic: od 2 do 5 milionů rublů, zatímco více než polovina částky by měla jít do firemní podoby lékárny
 • Úvodní příspěvek: 200 000 (bez DPH)
 • Licenční poplatky: 1,5% maloobchodního obratu
 • Marketingový příjem partnera: až 2% obratu výrobců
 • Doba splácení při spuštění: od 2 do 3 let
 • Pokoje: od 30 m².
 • Marketingová podpora franchisora
 • Školení personálu
 • Nákup léků a souvisejících produktů za slevlivé ceny od partnera strategické lékárny

Celková výše licenčních poplatků je o něco více než 3% hrubého výtěžku lékárny.

Co potřebujete frankise

 • - najít prostory vhodné pro lékárenské standardy;
 • - získat licenci;
 • - na vlastní náklady opravit prostory;
 • - mít pracovní kapitál na nákup zařízení a zboží.
 • - včas platit poplatky a příspěvek na marketingové společnosti, ziskovost podniku je slibována na úrovni 30%.

Investice se odhadují na 60 tisíc dolarů se splácením až dvou let.

Farmaceutická síťová franšíza "Lékárny 120/80"

Otcové zakladatelé sítě role profesionálních lékárníkům, které poskytují velmi vysokou úroveň informovanosti a poradenské podpory, po zbytek volebního práva „Lékárny 120/80“ opakuje nejzákladnější podmínky jiných společností.

Nabídky pro franšízy

 • pomoc při výběru místa pro lékárnu, poskytování poradenství o vývoji instituce;
 • školení v oblasti podnikání, počáteční seznam dodavatelů výrobků;
 • právo na obchodní značku "Pharmacy 120/80";
 • individuální vývoj projektového projektu, reklamní podpora, práce s personálem;

Francouzská franchisingová smlouva

 • Paušální částka: 150 000 rublů.
 • Licenční poplatky: 2% z prodeje prodejny
 • Objem investic: od 650 000 rublů.
 • Doba návratnosti: od 6-8 měsíců.
 • Plocha pokoje je 75 metrů čtverečních.

Pharmacy Chain Franchise A5 Lékárna

Navzdory relativní "mládí" sítě "A5" se podařilo vstoupit do vedoucích trhů s maloobchodním prodejem drog. Zároveň byl jedním z nástrojů agresivní propagace aktivní prodej franšíz. Stojí za zmínku, že společnosti nevyužívají zcela klasickou definici franchisingu. Francouzům se tak nenabízí pouze standardní smlouva, ale partnerství, v nichž nová lékárna funguje podle dokumentů mateřské společnosti. Podle podmínek smlouvy je také jasně uvedena možnost prodeje podniku.

Z podmínek je vše v pořádku

 • zaručené přijetí povolení
 • pomoc při personální politice, školení personálu, řídící pracovníky
 • návrh obchodního sálu
 • poradenství v oblasti automatizace workflow, podpora marketingu.

Pokud jde o finanční část, vše je velmi individuální a do značné míry závisí na regionu.

Františkánská síť Aptek "Evalar"

Nabídka "Evalar" je jedinečná svým vlastním způsobem, ve skutečnosti je jediným významným výrobcem léčivých přípravků (na bázi bylinek), které se souběžně podílejí jak na výrobě, tak na maloobchodním prodeji. Návrh franšízy je relativně standardní:

Podmínky udělení licence:

 • Poplatek za oběd: 5 000 rub.
 • Licenční poplatky: 0,1%.
 • Objem investic: 75 000 rublů.
 • Požadavky: licence, pokoj s vysokým provozem, obrat nejméně 1 milion rublů / měsíc.

Za to vám nabízíme

 • reklama a PR-podpora
 • procentuální podíl prodeje produktů vlastní značky
 • vývoj individuálního designu
 • rozvoj primárního sortimentu pomoci v merchandisingu
 • podpora odborné přípravy pracovníků regionálních zástupců
 • konzultace o právních, obchodních otázkách, obchodních a personálních politikách, cenách a marketingu.

Hlavním rysem je rozdělení části ploch pod vlastní značkou a obrat lékárny nejméně 1 milion rublů měsíčně, navíc:

 • Přítomnost platné licence na farmářskou činnost
 • Umístění ve velkých dopravních oblastech
 • Usilovat o dlouhodobou spolupráci

Zde jsou hlavní nabídky na trhu, pokud jste našli někde nové nabídky, napište, zvažte a přidáte. Mohu jen dodat, že určitě budete muset otevřít samostatnou firmu nebo zaregistrovat LLC a nemůžete to udělat bez bankovního účtu. Při výběru banky okamžitě zvažte možnosti instalace POS terminálů pro výpočet plastových karet.

Malé video o tom, jak si vybrat a nedělat chyby při výběru franšízy

Jak si vybrat špatnou licenci

V nedávném čísle video blogu o franchisingu říkají Roman Kirilovič a Andrei Krivonos o nekvalitních franšízách. Poradit při výběru podniku

Lékárna v oblasti franchisy: studujeme trh

Obchodník, který se rozhodl vzít lékárny podnikání jako franšízy, franšízy budou mít možnost získat tváří v tvář silné a spolehlivé spojence, který mu pomůže překonat specifické obtíže při vývoji tohoto případu. Aby nedošlo k ztratit v toku informací a učinit volbu ve prospěch nebo proti spoluúčastí, je třeba, aby bylo možné správně posoudit celou řadu nabídek, analyzovat, porovnat všechny klady a zápory konkrétních provedení a daného odvětví trendů přijmout správné rozhodnutí.

Jaká je výhoda franchisingu v lékárnách

Trh lékáren v Rusku neustále roste. Podle ministerstva zdravotnictví se v období od roku 2013 do konce první poloviny roku 2015 počet lékáren v zemi zvýšil o 1,7 krát. Konkurence v oblasti léčiv se zvyšuje. V podmínkách nejpříznivější ekonomické situace v aréně zůstávají nejsilnější hráči, takže pro každého nového hráče v této oblasti existuje velké riziko, že se nedostane ze stolu. V takové situaci může společnost zabývající se franchisingem poskytnout silné rameno při otevření lékárny.

Jaká je výhoda získání povolení k založení lékárny? Za prvé, farmacie v oblasti obchodu s farmaceutickými výrobky je stát jedním nebo druhým způsobem regulována, ukládá přísné požadavky na organizaci práce a stanovuje strop pro obchodní marže (ne více než 30%). Proto i v počáteční fázi může mít podnikatel potíže s získáním povolení. Při výběru ve prospěch franšízy, franšízy, nejčastěji získává aktivní pomoc při licencování. Fáze vytváření podniků je bezbolestná, protože jste pod kontrolou společnosti, která má zkušenosti a má zájem o to, abyste získali zisk. Hlavní výhodou je, že podnikatel otevře vlastní podnikání, někdy dokonce nevyžaduje zvláštní znalosti.

Po obdržení ochranné známky jedné z proslulých lékáren vstoupíte na trh jako řádný člen. Trh lékáren zůstává stabilní i v době krize - lidé jsou vždy nemocní. Při získávání povolení získáte zpravidla určitý rozsah základních výhod. Může to být školení manažerů a zaměstnanců, pomoc při výběru místnosti a vytváření návrhu, personálních záležitostech a cenách, právním poradenství, propagační reklamě, slevovým podmínkám od dodavatelů a tak dále. Sada "plusů" se liší podle konkrétní nabídky.

Co hledat

Než začnete zvažovat návrhy, musíte přesně vědět, jaký formát bude ve vaší budoucí lékárně, kdo bude kupujícím, a ve kterém regionu nebo městě rozšíříte své aktivity. V závislosti na tom můžete okamžitě odstranit působivou část možností.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nyní se trh ruských lékáren aktivně rozvíjí ve třech segmentech. Jedná se o lékárny středního cenového segmentu, sociálních lékáren (diskontní prodejny) a nejnovější inovační prémiové "luxusní" lékárny. Existují i ​​jiné formy, jako jsou například kiosky lékáren. Návrhy franšízy jsou však k dispozici především pro klasické lékárny - obchody středních a ekonomických segmentů. Je třeba si uvědomit, že segment ovlivňuje umístění lékárny (prostor pro spaní, centrum města, nákupní centrum), prostor prostor (v závislosti na formě: uzavřený obchod nebo farmakoterapeutický trh) a cenová politika.

Stojí za to říci, že počet návrhů na franchising v lékárnách je omezenější, než by se mohlo zdát objemem informací vydaných na internetu. Faktem je, že pobočka lékárny se zabývá franchisingem s určitým podezřením, zejména pokud jde o přístup velkých metropolitních sítí k regionům. Zkušenosti spolupráce v oblasti franšízy, dokonce i mezi vedoucími pracovníky v průmyslu, vždy ne vždy uspějí. Například první startegiya povolení od „Rigla“ (společnost „unikly“) nepřinesl úspěch společnosti a dokázal být nerentabilní, což v roce 2013, byl program restartuje na nové podmínky, a do poloviny roku 2015 povolení otevřel 20 lékáren. Až do konce roku 2015 budou plány značky přinést toto číslo na 50 bodů.

Podle maloobchodníků jsou nedostatky spolupráce v franchisingové franchisingové společnosti, že franchisant je obtížně kontrolovatelný. Navíc někdy je značka jedné oblasti zcela neznámá pro kupce jiného regionu a není schopna soutěžit s většími nebo místními hráči. Některé lékárenské řetězce se proto pokoušejí jít opačným směrem - rozvíjet se v oblastech, kde jsou jejich postavení tradičně silné. Sázením na vývoji své vlastní sítě snižuje mateřská společnost riziko chyby partnera. Takovou strategii vybrala zejména federální lékárna "36.6", opustila mnoho neefektivních regionálních úřadů a zaměřila se na Moskvu a Moskvu.

První věc, na kterou byste měli věnovat pozornost, je tedy touha sítě lékáren pracovat na franchisu. Obvykle je ve společnostech, které chtějí učinit nabídku pro podnikatele, vždy pokládejte na oficiálních stránkách ve zvláštní části, jakož i veřejně inzerovány a zveřejněny v aktuálním adresáři franšízy a sociálních sítí. Takže, shrnujícím to, co bylo řečeno, můžeme rozlišit několik věcí, které je třeba udělat na samém začátku:

pochopit, jaký druh lékárenského formátu chcete a zjistit, kdo bude vaším cílovým publikem a jaká bude jeho solventnost;

Věnujte pozornost nabídkám hráčů zastoupených v regionu;

 • učit se co nejvíce o vybraných značkách, jejich strategiích rozvoje společnosti, cenové politice a zkušenostech získaných v rámci franšízy.
 • Jaké jsou nabídky?

  Nyní na domácím trhu najít skutečné lékárny povolení není tak jednoduché. V podstatě se v oblasti medicíny, franšízy zdravotnických služeb, různých laboratoří, center pro odběr vzorků analýz, optiky dostanou do popředí. Nicméně, pokud chcete, můžete najít asi tucet návrhů týkajících se federální i regionální úrovně. V době psaní tohoto článku, například jednal v takových povolení jako „Rigla“ (druhý největší podíl na trhu v Rusku), „sovětský farmacie», «Pharma Group», «Evalar“, ‚Maitre‘ (Bryansk, Smolensk, Kaluga, Tula, Belgorod, Lipetsk, Tver, Kursk a Penza), "Cranberry" (Udmurtia) a další.

  Jedním z prvních kritérií, ze kterých byste měli začít porovnávat nabídky, je výše investice a fáze, od které se nabízíte, abyste zahájili spolupráci. Cenové rozpětí začínajících investic pro otevření lékárny v rámci franšízy se zpravidla pohybuje od 1,5 do 6 milionů rublů. Často jsou však počty, které začínají déle než sedm a dokonce i šest číslic. V takovém případě věnujte pozornost tomu, v jaké fázi vývoje podnikání vám nabízíme spolupráci. Například investice do vytvoření lékárny "Evalar" v rámci franšízy jsou pouze 75.000 rublů. Taková nízká částka je odůvodněna skutečností, že tyto peníze půjdou pouze na nákup výrobků. V požadavcích na získání povolení z "Evalaru" je dostupnost platné licence na farmářskou činnost a měsíční obrat nejméně 1 milion rublů. To znamená, že jste dostali schéma spolupráce nejen od začátku, ale od okamžiku, kdy se vaše podnikání již uvedlo do provozu. Nejběžnější možností je, když se nabízejí lékárny s nízkým počátkem. Chcete-li například otevřít drogerie značku „Rigla“, budete potřebovat počáteční investici ve výši $ 2 až 5 milionů. Rublů, které budou použity pro všechny tradiční oblasti, včetně pronájmu prostor, návrh designu značky, zprostředkování, a tak dále.

  Druhým nejdůležitějším kritériem je doba návratnosti. Obvykle lékárna řetězy představují tento parametr v rozmezí od 6 měsíců do 3 let (například návratnost značky lékárnách „Rigla“ - 2-3 let, „sovětský lékárna“ - 8-10 měsíců). Mějte na paměti, že určená doba splácení není zárukou, že skutečný termín bude stejný. Často franšízy neumožňuje plné „bezproblémové“ franšízy, a to včetně výpočtu nákladů na re-branding, pracovní kapitál, a už vůbec ne, kterým se v jejich bankovních úroků z úvěru na investice, která může mít franšízy.

  Poté se potenciální franšízové ​​nejčastěji podívají na velikosti jednorázového příspěvku a licenčních poplatků. Rozsah paušálních částek na trhu lékáren je také široký a pohybuje se od nuly a symbolických čísel na 150 až 200 tisíc rublů. Nic by však nemělo přikládat příliš velký význam tomuto ukazateli a přikládání se k návrhům s nulovým příspěvkem. Nejpravděpodobnější je, že "platba za značku" je již obsažena v investičním článku. Může se jednat o celý balíček obchodní organizace, od placení reklamní společnosti až po nákup zařízení a produktů od strategického partnera.

  Důležitějším ukazatelem je autorská práva, kterou musíte neustále platit. Zpravidla se lékárenské řetězce pohybují od 1% do 5%. Vyšší odpočty jsou méně časté. V některých případech je velikost licenčního poplatku vyjednávána s franšízemi individuálně a závisí na perspektivách rozvoje regionu. Takový program, například, dříve provozované v síti lékáren „Starý doktor“ (nyní je proces rebrandingu lékáren „Gorzdrav“ a „36,6“ značky). Výše licenčního poplatku ze společnosti byla od 3% do 6% a společně s částkou paušálního příspěvku byla diskutována jednotlivě. V případě, že fotografie není k dispozici, je téměř jisté, že by bylo možné tvrdit, že váš poskytovatel franšízy má velmi úzká spolupráce s dodavatelem je výrobce (například společnost „Evalar“ - léky a potravinové doplňky výrobce) nebo distributor. To znamená, že již zahrnoval své zisky z současné práce franchisanta při poskytování léků. Tato forma spolupráce je nyní aktivně využívána v franšízových návrzích, takže o tom budeme později hovořit.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Co jiného bych měl věnovat pozornost? Pro lékárenskou firmu je velmi důležitá dostupnost dobře vyškoleného personálního vzdělávacího systému. Nejzkušenější společnosti poskytují svým franšízantům speciální metodické materiály a doprovázejí podnikání ve všech fázích vývoje, poskytují poradenství v oblasti právních otázek, personální politiky a tvorby cen. Navíc mateřská společnost a franchisant, pracující pod touto značkou, se nějakým způsobem vzájemně setkávají v oblastech reklamy a PR. Například společnost Rigla poskytuje franchisantovi příležitost podílet se na marketingových propagačních akcích, což povzbuzuje prodej výrobků se soukromým štítkem. Počet prodejů propagovaného zboží může přinést franchisanta retrobonus na 2%. Společnost "Evalar" pomáhá svým franšízantům rozvíjet individuální design a propagaci lékáren, stejně jako rostoucí zájem o prodej vlastních výrobků značky. Všechny druhy slibů reklamních asistencí a Pharm Group (projekt bezplatného designu, dodávka designového nábytku, vývoj reklamních známek a značek, propagace PR).

  Farmaceutické povolení od distributorů

  Stále více pozornosti získávají franšízové ​​franšízy od velkoobchodníků s léky. Současná nabídka například působí od velkého distributora společnosti Pharma Distribution Group působícího v Rusku a zemích SNS. Franchiseři bez licenčních poplatků a paušálních částek nabízejí franšízy lékáren v otevřeném formátu v obchodních centrech a ve formě slev ("doma"). Mezi své výhody franšízové ​​vyzývají spolupráci přímo s dodavateli a v důsledku toho i příznivé podmínky nákupu za velkoobchodní ceny, aniž by vyžadovaly zachování prodeje.

  Formát lékárny "doma" s názvem "sovětská lékárna" společnost zahájila začátkem roku 2015 a po dobu šesti měsíců dokázala otevřít 86 lékáren ve 36 městech Ruska. Jeho činnost discounter zahájena pod heslem „Sovětský lékáren - v sovětských ceny“, se zaměřuje na lekartstvam, jsou ve vysoké poptávce a VED. Ti, kteří chtějí zakoupit franšízu, musí mít od 1,5 milionu počátečních investic, právnické osoby a pronajaté nebo vlastní oblasti. Franchisor na oplátku pomáhá franchisantovi získat licenci na farmaceutický průmysl, školí zaměstnance, dodává nábytek, vybavení, software a zboží samotné. S marže 20-22% franšízantů slibují dobu návratnosti 8-10 měsíců. Průměrná velikost kontroly bude 350-500 rublů. Podobný návrh společnosti se týká formátu otevřeného trhu pro nákupní centra. Výtěžek na odměně za takovou lékárnu se očekává za 8-16 měsíců, s měsíčním ziskem asi 300-320 tisíc rublů.

  Výhody tohoto a podobných návrhů za nízké ceny léků. Vzhledem k obtížné situaci v ekonomice země může být míra levných sociálních lékáren produktivní. Většina maloobchodních řetězců při podepisování smluv s franšízanty převádí kontakty dodavatelů pouze na objednávku zboží. V případě distributorů existuje dobře organizovaný systém objednávek prostřednictvím "jednoho kontaktního místa" s dodáním v krátké době. Na druhé straně, nebezpečí takových franchisingů spočívá v tom, že franšízant se spoléhá výlučně na distributora, který zcela tvoří svůj sortiment. Proto, v případě potíží s franchisorem, může táhnout po dně a jeho partnerovi. Kromě toho musí distributor mít dobré zkušenosti, aby pochopil, jaké produkty jsou v poptávce a co bude nejvýhodnější zisk pro úspěšnou práci franchisanta.

  Získání franšízy pro lékárny

  Požadavky na otevření lékárny v oblasti franchisingu začínají prostorami. Pokud nemáte pronajaté nebo vlastní prostory, smlouvu o komerční koncesi nelze zpravidla podepsat. Prostor místnosti a její umístění jsou obvykle dohodnuty předem s franchisorem. Například požadavky lékárny sítě "Rigla" - pokoj pro 30-60 metrů čtverečních. m, která se nachází v prvním patře v blízkosti sjízdné místech (trhy, kancelářské budovy, zastavuje metro), termíny „sovětský lékárna“ - pokoj v prvním patře 34 čtverečních metrů. metrů (nejlépe spací plochy) s vysokou dopravou a vitráže.

  Po vyřešení problému s místností je třeba pochopit, že jste obdrželi licenci na lékárnu. Mnoho franchisorů nabízí pomoc v tomto směru a je dobré, když tomu tak skutečně je. Získání takové licence, bohužel, není rychlé a může trvat až 3-4 měsíce. Můžete o ně požádat teprve poté, co je budova plně vybavena stroji, a zaměstnanci uzavřou pracovní smlouvy. Pro kompletní sadu dokumentů, které budete potřebovat k uzavření zdravotnické a epidemiologické, smlouva pro vývoz pevného odpadu, smlouvy o Pest a hmyzu, stejně jako využití prodlení. Poplatek za získání licence činí 6 500 rublů a doba zpracování žádosti bude činit až 45 pracovních dnů. Nevýhodou je, že po celou dobu budete muset zaplatit nájemné za nečinný pokoj.

  Farmaceutický obchod - lékárna

  Lékárna je velmi oblíbená a téměř bezpečná, takže majitelé často vybírají povolení, protože je snadněji se točí.

  Známá značka pomáhá přilákat lidi a připravený seznam dodavatelů, reklamní a informační podpora činí propagaci firmy rychleji. Odplata mnoha projektů je přibližně rok, což je velmi dobré, zejména během krize.

  Pharmacy franchise

  Abyste neztratili, je nutné vybrat správnou franchisovou lékárnu. Pokud je ve městě několik typů podnikání, raději si raději udělejte výhody. Nebojte se konkurentů, protože správně vybrané pozice mohou přinést obrovský příjem i v těsné blízkosti.

  Na to, co věnujeme pozornost:

  • Umístění bodu;
  • Přítomnost pracovníků, kteří mohou poslouchat klienta a nabízet nejen potřebné léky, ale také související produkty;
  • Flexibilní cenová politika, držení akcií, reklama;
  • Široká nabídka zboží;
  • Rychlý obrat zboží.

  Po prozkoumání nabídek franšíz na trhu a výběru nejvýhodnější varianty můžete zvolit místo, sbírku dokumentů a vyhledávání pracovníků. Nejčastěji je tento typ podnikání vhodný pro ty, kteří skutečně mají velký kapitál, jinak bude podnikání příliš tvrdý.

  Ale po investování peněz do projektu je možné, se šťastnou náhodou, získat návrat za několik měsíců. Zpočátku může lékárna pracovat se ztrátou. Proto je nutné tuto možnost stanovit. Nezapomeňte na poplatky a paušální částku, budou muset také platit.

  Nejlepší je, když je člověk nějak spojen s lékárnou nebo může pozvat lidi do připravených prostor. Je pro něj snazší zavést cenovou politiku a je snadné tuto práci podporovat i mezi ostatními.

  Kdo využívá franšízy lékárny:

  1. Majitelé komerčních prostor. Stabilní příjem a minimální náklady na pronájem, protože nemusíte platit za danou oblast;
  2. Soukromí investoři. Jedná se o výnosné podnikání, které nikdy nespálí. Lidé jsou vždy nemocní, takže je to velmi výhodná investice do tohoto projektu. Můžete koupit obchod na akcie nebo ji sponzorovat úplně;
  3. Majitelům lékáren. Pokud se podnik mizí, může mu pomoci. Jednoduše získáme povolení a rozvíjíme novou licenci na základě naší vlastní. Známá značka bude otřesit prodej a dodávka zboží za nižší cenu bude lákat kupce od konkurence.

  Mám otevřít lékárnu pro franchisovou lékárnu?

  Tento podnik má své výhody oproti ostatním, například:

  • Přítomnost ochranné známky a vytvořeného obrazu. Takže lékárna společnosti Evalar je velmi oblíbená značkou léků;
  • Možnost koupit zboží za nízkou cenu stálý dodavatel pro sítě společností Rigla;
  • Stálé společné reklamní kampaně a společné akce. Metodická doporučení pro zlepšení marketingu produktů;
  • Řízení obchodních operací ústředí;
  • Automatizuje všechny akce o předstihu zboží, odpisování a objednávání. Účetnictví, inventář;
  • Marketingová podpora společnosti a informace o požadavcích zákazníků na určitý produkt;
  • Sortiment, která má konkurenční pozici na trhu;
  • Poskytování informací o vybavení obchodování s kvalitou pro práci;
  • Školení personálu franšízant.

  Čím více příležitostí nabízí franchising, tím je výhodnější.

  Otevření lékárny s nejmenším rizikem a investování peněz

  Je to franchising a představuje nejmenší riziko investování, protože majitel obdrží připravené dodavatele, plnou podporu v plánu dokumentů a další výhody.

  Pouze pro podepisování všech dokumentů může soukromý obchodník, který nemá povolení, potřebovat spoustu času. Nemluvě o koordinaci v různých případech, jako je SES a další kontrolní orgány.

  Výběr nejlepších franchisových návrhů pro otevření lékárny

  V současné době je nejvýnosnější franšíza lékárny Rigla, neboť nabízí nejrozsáhlejší nabídku služeb na podporu svých franšízantů.

  Na popularitě mezi kupujícími je možné si uvědomit, jaké franšízy:

  Jak si vybrat špatnou franšízu?

  Špatná franšíza závisí na sortimentu nabízeného klientovi, stejně jako na velikosti paušálního příspěvku, licenčních poplatků a dalších faktorech.

  Takže například Lékárny "Evalar" nejsou přínosné pro malé město, protože mají spoustu požadavků. Potřebujete pokoj s vysokou dopravou a měsíční obrat nejméně 1 milion rublů. Ne každá lékárna může dělat tento druh hlasitosti.

  Investice jsou vyžadovány od 75 tisíc rublů, výrobky vlastní značky. Faktem je, že není tak mnoho fanoušků těchto produktů, a bude obtížné dosáhnout požadovaného obratu v malém městě.

  Velmi nákladné, pokud jde o obsah farmacie sítě "Implosa". Vyžaduje nejméně 150 tisíc dolarů na rozvoj podnikání.

  V každém jednotlivém případě je nutné zvážit lékárnu, jak je uplatněno na žádost kupujících, jejich umístění a schopnosti majitele. Pokud se vám nelíbí alespoň část položek, pak je to špatná franšíza.

  Perspektiva pro otevření lékárny

  Vyhlídky na farmářskou činnost jsou vždy velmi vysoké:

  1. Především je to nízká kultura prevence nemocí,
  2. Zadruhé, lidé rádi předepisují léčbu, což znamená, že se budou snažit různými způsoby.
  3. Dalším faktorem lze uvažovat o odlišném stanovení cen, ale v každém případě se jedná o příplatek za drogy, tím více se propaguje reklamě. Cena je vyšší. Počítání obvykle začíná od 70% nákladů na zboží, pokud nespadá do seznamu léků nezbytných pro podporu života.
  4. Čím obtížnější je, aby se pacient dostal do nemocnice, tím častěji navštěvuje lékárny, protože se s ním musí léčit. Ve městech s vysokým podílem starších osob a malým počtem lékařů jsou přínosy zřejmé. Lékárna bude vždy výnosná.

  Jaké jsou franchisingové lékárny na trhu?

  Nejpopulárnější v současnosti z franchisingových lékáren jsou:

  • Franchise Pharmacy 36.6
  • Franchise Sovětská lékárna
  • Franchise Rigla;
  • Franchise PHARMA Distribution Group
  • Franchise 120/80
  • Franchise Evalar a další.

  Podívejme se podrobněji na to, co nabízejí franšízy a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

  Franchise 120/80

  Například lékárna 120/80 zaujímá vedoucí pozici na trhu. Jeho motto je poskytnout konzultaci lékaře terapeuta přímo v lékárně.

  Výhody:

  • Objem investice je od 35 tisíc rublů, doba návratnosti je od jednoho do dvou let.
  • Nabízíme pomoc při výběru místa, obchodní buk, poradenství.
  • Poskytování seznamu dodavatelů, inzerce.
  • Individuální design a právo na ochrannou známku.

  Nevýhody: neexistuje žádná softwarová podpora, automatizace práce, školení zaměstnanců.

  Lékárna 36.6

  Nabídka od lékárny 36.6 je velmi lákavá, protože je jednou z největších sítí.

  Výhody této činnosti:

  • Školení a pomoc při podnikání.
  • Pomozte při výběru místa.
  • Poskytování práv značce.
  • Dodávka výrobků.
  • Marketingová podpora v oboru.

  Nevýhody: vysoká cenová politika, neexistuje automatizace, větší důraz na kosmetiku než drogy, což je amatér.

  Řetězec lékáren A5

  Tato franšíza je nejmladší, takže má málo zkušeností.

  Výhody podnikání:

  • Pomoc při získávání licence a nábor zaměstnanců.
  • Vývoj interiérů.
  • Počítačové účtování léků a prodeje.
  • Vývoj outdoorové reklamy.

  Nevýhody: neexistuje výběr dodavatelů, školení personálu.

  Franchise Rigla

  Jedna z největších a nejoblíbenějších sítí v zemi. Minimální výše investice ve srovnání s jinými odpočitatelnými položkami.

  Výhody:

  • Branding
  • Nákup produktů od důvěryhodných dodavatelů za nízké ceny
  • Reklamní kampaně na úrovni regionu, podíly v celé síti lékáren, metodická doporučení prodeje
  • Automatizace všech řídicích systémů od příjmu zboží až po jeho přesun do lékáren a skladu. Pomoc při účetní podpoře a inventarizaci
  • Marketingová politika prodeje podle sezónnosti a poptávky po produktech
  • Konkurenční sortiment zboží
  • Poskytování dodavatelů zařízení
  • Školení personálu

  Nevýhody: neexistují prakticky žádné mínusy, s výjimkou úzkého spektra dodavatelů a nutnosti náboru pracovníků, kteří vlastní speciální účetní programy. Také franšízové ​​si uvědomují závislost na mateřské společnosti.

  Názory odborníků a zpětná vazba

  Podle odborníků má každá franšíza právo na život. Hodně závisí na umístění položky, stejně jako na dostupnosti běžných zákazníků, takže je velmi výhodné otevřít povolení na místě stálé lékárny, třeba si koupit pokoj nebo jej pronajmout.

  Můžete také použít zaměstnance, kteří pracovali na stejném místě, pokud je spokojen.

  Síť společnosti Rigla se vyvíjí velmi rychle díky automatizaci procesů, kompletní kontrole pohybu produktů, takže tato franšíza má velkou budoucnost. Recenze na síť Rigla jsou velmi dobré, franšízové ​​jsou spokojeni s touto volbou obchodu a nabízejí se připojit k ostatním. Lekárny 36,6 a A5 navíc získaly vysoké známky.

  Pozorování ve farmaceutickém průmyslu

  Výběr franchisingu závisí na samotném podnikateli a specifikách fungování tohoto podnikání. Při výběru sítě musíte věnovat pozornost kladům a nevýhodám každého návrhu.

  V tomto ohledu je nejlepší konzultovat s lékárníky nebo lidmi blízkými tomuto typu podnikání. Budou vám říkat, která síť vám dává více výhod.

  Samozřejmě, hodně závisí na dostupnosti volné peněžní částky, kterou podnikatel může začít podnikat.

  Často nejlepších prodejů lze dělat nikoli důchodcům, kteří přicházejí za levné peníze, ale bohatými lidmi, kteří přicházejí za drahé drogy, aby se starali o vzhled, vitamíny nebo produkty pro hubnutí.

  Spíše dobrý příjem je dán prodejem sezónních prostředků na nachlazení a chřipku, doporučení a jmenování lékařů určitých skupin léčiv. Také v každé lokalitě existují rizika, například onemocnění cév a srdce, problémy se spáry.

  Se zaměřením na prodej této kategorie výrobků může lékárna získat co nejkratší dobu. Vysoce specializované prostředky pro diabetiky, prostředky pro matku a dítě, kosmetika řady chemiků jsou požadovány.

  Samozřejmě, všechny tyto prodeje by se neměly odchýlit od směru franchisingu, protože mnozí specifikují úzký rozsah léků na prodej nebo nákup od určitých dodavatelů.

  Na co věnujeme zvláštní pozornost?

  • Kompetentně postavený marketing;
  • Zvolte hlavní typ lékárny (prodej cukrovinek, přístrojů pro měření tlaku, ortopedických výrobků atd.);
  • Správná prognóza rizik při nákupu dovážených léčiv, fluktuace dolaru, omezené peněžní zdroje při poklesu poptávky spotřebitelů;
  • Brát v úvahu plán rozvoje lékáren, školení zaměstnanců a profesní rozvoj;
  • Příslušný výběr místa, účet vlivu konkurentů na prodej jako celek;
  • Vyvinout marketingovou strategii pro firmu na trhu;
  • O potřebách a trendech požadavků trhu v tomto regionu;
  • Ceník a netradiční metody reklamy;
  • Možná vytvoření vašich webových stránek, není-li stanoveno ústředím;
  • Vypracování a dodržování plánu prodeje a jeho zvyšování podle potřeby;
  • Plán zisku, ztráty, peněžních toků a dalších účetních výpočtů;
  • Průběžná analýza aktivit společnosti, zaznamenávání všech jejích potřeb a flexibilní změna prodeje podle požadavků zákazníků.

  To všechno nabízí prakticky všechny výše uvedené franšízy tak či onak. Jen někteří z nich přistupují k těm franšízantům blíže, jako je lékárna Rigla. Poskytují širší rozsah účetnictví a kontroly, což vám umožňuje přesněji nastavit úkoly a získat v krátké době skutečné zisky.

  Stanislav Matveyev

  Autor nejprodávanější knihy Phenomenal Memory. Držitel záznamu z knihy rekordů Ruska. Tvůrce vzdělávacího centra "Remember All". Majitel internetových portálů v právních, obchodních a rybářských tématech. V minulosti majitel franšízy a internetový obchod.