Pěstování arašídů

Po pokusu o arašídy mnoho zemědělců přemýšlí o tom, jak rostou arašídy na zahradě. Navzdory skutečnosti, že rodištěm kultury je jižní Amerika, klima středního pásu na Ukrajině je docela vhodná pro pěstování arašíd doma. Konkrétně byly odvozeny takové odrůdy jako Valencia, Stepanak, Krasnodar a další. Stačí koupit vhodný materiál a seznámit se s jednoduchou technologií.

Výsadba arašídů

Peanut rostlin potřeba v teplé půdě, klíčení semen probíhá při teplotě +12 ° C a 14, ideální teplota je 25 + 30 ° C, zmrazené arašídy destruktivní, takže čekat na zavedené teplého počasí. Obvykle se jedná o polovinu května po výsadbě melounů.

Arašídy, jako intenzivní osvětlení a dobré větrání, se rozhodnou postavit otevřené prostory bez stínu.

Při pěstování arašídů v zemi je nutné zajistit střídání plodin, mělo by být vysazeno po zelí, okurkách nebo bramborách oplodněných organickými. Nemůžete rostliny po luštěninách.

Reaguje dobře na fosforečnanová hnojiva, to je třeba vzít v úvahu při přípravě půdy na jaře a přidání nitrofosfátu rychlostí 50 g na 1 m2.

Secí kultura s vyčištěnými semeny zvyšuje klíčivost. Vyberte si pro osivo velké semena, také zlepší klíčivost a v důsledku toho výnos.

Výsev v otevřeném terénu arašídy potřebují široké řady 60 cm - 70 cm na šířku, přičemž vzdálenost mezi pouzdry 15 cm - 20 cm, do hloubky 6 cm - 8 cm.

Péče o plodiny

To není na škodu udržovat půdu volná a vlhké až klíčení může produkovat lehké trýznivé brány. Dále péče je hilling rostliny, první uzemnění up by mělo být provedeno 10 dní po začátku kvetení, ve výšce 5 cm. - 7 cm Později okuchit další 2 - 3 krát každých 10 dnů, postupně s usínáním stonek rostliny. Každé hilling je nejlepší udělat po dešti nebo zalévání.

Zavlažování

Rostoume arašídy, aniž bychom vůbec používali zalévání, na centrální Ukrajině je dostatek vlhkosti pro dobrý růst této kultury. Zavlažování může zvýšit výnosy při nedostatku přírodních srážek. V suchých oblastech může být zalévání prováděno po celou vegetační období, každých 10 až 12 dní (s přihlédnutím k dešti) a po rozkvětu během tvorby ovoce může být zalévání zvýšeno. Ujistěte se, že půda je navlhčena, ale není naplněna vodou. Nejlepším řešením je kapající zavlažování nebo použití sluneční vody. Jeden měsíc před sklizní se zastaví zavlažování.

Kdy arašíd

Když listy rostliny zbarvují žlutě a semena jsou snadno odstraněna z fazolí, je čas sklízet. Ale dávejte pozor, aby zpřísnila s arašídovou sklizní před chladným počasím, protože když zmrazené semena ztrácejí svou klíčivost a získat hořkost stává nevhodné pro lidskou spotřebu.

Čištění probíhá ve dvou stupních, první vykopané arašídy na povrchu, je složena do rolí a nechá se uschnout, po fazole jsou odděleny od kořenů a jsou zasílány do konečného sušení a skladování. Suché arašídové boby při teplotě nejvýše 40 ° C s větráním. Uložení arašídy lepší fazole při nízké teplotě 8 ° C, 10 ° C, na dobře větraném místě, skladovatelnost vrstvy není větší než 10 cm, nebo hadr tašky.

Jak vidíte, pěstování arašídů není vůbec náročné a se správnou touhou získáte dobrou sklizeň této zdánlivě exotické rostliny na svém webu na Ukrajině. Hlavní podmínky pro úspěch: kvalitní semena a dodržování technologií.

Máte-li jakékoli dotazy nebo chcete objednat semena arašíd, prosím kontaktujte nás prostřednictvím kontaktních čísel na stránce objednávky.

Rostoucí arašídy, podnikání na arašídy

Líbí se vám žvýkat ořechy? Nezáleží na tom pivo, soda nebo jen tak, ale ořechy: lískové oříšky, kešu, mandle, pistácie, každý den se rozptýlí z regálů obchodů doslova v tunách. A nejoblíbenější mezi mladými lidmi a mezi dospělé populace jsou arašídy. Smažené, solené, ve složení směsi ovoce - jak ukazuje analýza prodeje, je tento ořech nejvíce spotřebován v Rusku mimo jiné. Samozřejmě, skutečnost, že takový požadavek nemohl uniknout mojí pozornosti, a proto naše dnešní téma roste arašídy.

Ale! Zjevně autoři článku nezohledňovali charakter ruského lidu, který, pokud chtějí, jistě udělá, získá, pěstuje. A v důsledku krátkých experimentů arašídy se úspěšně pěstují a kultivují nejen v Kubánském a Stavropolském území, ale také v příměstských oblastech poblíž Moskvy. Vzhledem k tomu, že se o toto téma zajímáme z podnikatelské strany, můžeme poskytnout desítky příkladů pěstování arašíd doma i v průmyslovém měřítku av jiných oblastech naší země. Ačkoli bychom měli v zájmu spravedlnosti uvést, že tento podnikatelský nápad bude optimální pro podnikatele žijící na jihu.

V této oblasti nejsou požadovány žádné specifické znalosti, a proto, aby se začalo realizovat myšlenka růstu arašíd doma, stačí "zbavit" znalostí získaných z tohoto článku. Mimochodem, není nutné věnovat veškerou váš volný čas této činnosti, rostoucí arašídy mohou být "aplikovaným" zdrojem příjmů pro vaše základní výdělky.

Začínáme s registrací firmy

Mělo by se okamžitě poznamenat, že pokud je plocha vaší farmy pro domácnost menší než 1 hektar půdy, pak se nebudete muset zaregistrovat - bude se považovat za osobní dceřinou farmu. V situaci, kdy je plocha pozemku více než hektar a výroba a marketing arašíd se provádí ve velkých objemech, je nutné formalizovat vaše podnikání, jinak nebudete mít problémy s daňovou kontrolou.

K dispozici jsou 3 možnosti:

 1. Registrace rolnického zemědělství (PF)
 2. Registrace IP
 3. Registrace LLC

Neexistuje prakticky žádný rozdíl mezi prvními dvěma druhy podnikatelské činnosti, v obou případech jsou podnikatelé jednotlivci a mohou využívat stejné daňové systémy (zde se můžete dozvědět o daňových režimech). Jediným rozdílem je, že PF může být sdružením několika občanů (obou rodin a zcela navzájem nespojených, s výjimkou podnikání), ačkoli je farma registrována pro jednu osobu.

Pozemek

Samozřejmě se předpokládá, že pokud jste věnovali pozornost tomuto podnikatelskému nápadu, pak již vlastníte pozemní zdroje. Může se ale stát i další situace: myšlenka "zachytila" vás a vy jste se rozhodli prodávat ji od začátku. V takovém případě musí být pozemek zakoupen nebo pronajímán. Mimochodem na pozadí nedávných prezidentských adresy do Federálního shromáždění země, ve které on navrhoval „zvolit“ zemi od nedbalé majitele a dát to na ty, kteří jsou vážně děje, aby se zapojily do zemědělských činností, takže je možné, aby bylo jednodušší. Přibližné ceny pozemků, například na území Krasnodar, se nyní pohybují od 65 do 75 tisíc na 1 hektar. Samozřejmě, nájemné bude mnohem levnější.

Chcete-li zjistit velikost plotu, nejprve zjistěte, jaké množství arašídů můžete růst, na základě množství počátečních peněz pro zahájení podnikání. Rozhodněte se, zda potřebujete speciální techniku, nebo všechny výrobní procesy budou prováděny ručně; kde budete prodávat své výrobky za jakou cenu; identifikovat přítomnost nejbližších konkurentů apod. Obecně budete potřebovat podrobný obchodní plán pro budoucí podnikání. do obsahu ↑

Jaké druhy arašídů si vyberete pro pěstování

V naší zemi je vhodný pro pěstování pouze z jednoho druhu arašídů - (. Lat) Arachis hypogaea, nebo jen arašídy, tak pojmenovaný protože jeho semena, jedlý, to jsou splatné v zemi. Jedná se o rostlinu ročního původu, patří k rodině zeleniny, její kultivace je prakticky nezničitelná - vrcholy mohou být použity jako krmivo pro hospodářská zvířata. To je budoucnost, v případě, že farma je tak lákají vás, ať už se rozhodnete udělat více a chov prasat nebo skotu (mimochodem, zde si můžete prohlédnout příklad živočišné výroby obchodního plánu).

Je-li všechno jasné s druhem arašídů - volba je malá, pak s definicí odrůdy této rostliny, musíte pečlivě studovat klimatické podmínky ve vašem regionu. Různé odrůdy se mohou lišit jak v době, tak i v metodách vylodění az hlediska výnosové kapacity. Domácí chovatelé vyvedli několik odrůd, které mohou růst jak v jižní části naší země, tak iv její centrální části. Ale nejoblíbenější odrůdy jsou Krasnodar 13 a 14 (proto jsem uvedl hodnotu pozemku v této oblasti). do obsahu ↑

Jak rostliny arašídy

Arašíd je vysazen v ohřáté půdě (asi 15 ° C) a doba růstu až do zrání je v průměru 150-160 dnů. Vezměte v úvahu tentokrát při výběru místa k takovému podnikání. Nicméně, v CFA arašídy jsou úspěšně pěstovány ve sklenících, stejně jako zelená cibule na peří, petržel, chřest, nebo česnek.

Složení půdy pro rostlinu není tak důležité jako přítomnost světla, vody a tepla. Arašidy mohou růst i na hlíně nebo písečné půdě. Přítomnost těchto faktorů pro pěstování (světlo, teplo, voda) může přímo ovlivnit výnos v podzimním období. Mimochodem, arašídy jsou při pěstování tak nenáročné, že mohou volně růst i na dlouhých nezpracovaných polích, s podmínkou, že tráva na nich roste už několik let.

Ale barva půdy, jak se ukázala jako arašíd, je důležitá. Lehčí zem, na kterém jsou vysazeny arašídy, tím lépe se zakopne a zapalovač bude mít plody. Lehké ovoce na trzích jsou oceňovány poněkud dražšími než tmavé, protože olej získaný z lehkých arašíd má také světlou barvu, která je kupujícímu dobře známa.

Nyní něco málo o výkonu: 50 kg (! Není „standardní číslo může být vysazeny a 20, a 70 kg - záleží na kultivaru), arašídy vysazených na 1 hektar půdy může produkovat až 1,5 tun této plodiny. Souhlasíte, tento obrázek je docela působivý. A pokud převádíte vše do peněz, bude materiál osiva asi 50 rublů na 1 kg a náklady na těžbu budou již snadno vypočítány.

Před vysazením je osivo lehce klíčeno ve speciálních sklenících. Arašídy dobře spolupracují s rajčaty, takže jsou často vysazovány společně. Na pozadí "ztráty" tureckého "toku" rajčat bude tento trend zvlášť relevantní a určitě budu o tom příště informovat. do obsahu ↑

Rizika při pěstování

Stejně jako v jakémkoli podnikání má pěstování arašídů i vlastní rizika. Z větší části se jedná o specifická onemocnění, která je vlastně v tomto typu rostlin, a škůdci ve formě hmyzu a ptáků. První problémy jsou vyřešeny pomocí včasného zpracování pole, od hmyzu se zbavují postřikem pesticidů a ptáky odrazují buď ultrazvukové repelenty nebo "staromódní" - vycpaná zvířata. do obsahu ↑

Požadované vybavení

Jak již bylo řečeno, lze ručně manipulovat s malými pozemky, velké plochy vyžadují účast na čištění speciálních zařízení:

 • Multifunkční kombajn, který provádí několik operací - otáčení rostlin k sušení na zemi, čištění od země, zpracování semen přímo na cestách.
 • Často alternativou k zahraniční technologii (obvykle čínské) je běžný traktor s pluhem a dalšími přílohami.

Pokud kromě marketingu produktů v surové formě budete také vyrábět hotové výrobky, například:

 • Pečené arašídy
 • Slané arašídy
 • Arašídy v různých příchutích
 • Arašidové máslo atd.

franchizy.com největší franšízový katalog

Pěstování arašídů jako podnikání

Zdrojem pevných příjmů může být jakýkoli druh činnosti. Například, snadné provedení a poměrně výnosný podnikatelský nápad je pěstování arašídů.

Co potřebujete k růstu arašídů

Mnoho lidí na jejich zemi pěstuje arašídy. Tento proces nevyžaduje zvláštní znalosti a organizaci zvláštních podmínek.

Získat dostatek sklizně:

 1. Révové arašídy na jaře.
 2. Trvale odstraňovat plevele a také zajistit, aby rostliny nebyly vystaveny vyhubení škůdci.
 3. Po 3 až 3,5 měsících sklizně.

Rostoucí arašídy: základní doporučení

Nákup rostlinného materiálu by se měl uskutečňovat v obchodech (specializovaných) nebo na zemědělských trzích. Poté, co se vám podaří sklízet první sklizeň, můžete použít vaše semena.

Před vysazením arašíd musí být půda důkladně oplodněna a opuštěná. Dobrou volbou hnojení pro půdu bude sádra. Na každých 10 m 2 zahradního pozemku stačí použít 150 - 200 g tohoto materiálu (drcený). Alternativní možnosti hnojiva jsou rašelina nebo humus, ale je lepší použít sádru. Obohacuje půdu vápníkem.

Chcete-li získat dobrou sklizeň, musíte semena arašídových semen ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe navzájem. Měly by být ponořeny do půdy do hloubky 3-4 cm.

Nejlepší období pro výsadbu arašídů je konec dubna nebo začátku května, kdy se usadí teplé počasí. Dokud nebudou křoví kvetoucí, je je každý den vodou. Po zvětšení květin by měla být intenzita zavlažování snížena. Stačí natáčet rostliny každý druhý den. Pokud dojde k období silných přetrvávajících dešťů, měla by být rostlina pokryta polyethylenovým filmem.

Sklizeň

Doba zrání arašídů je 110-120 dnů. Když listy rostlin zbledly, můžete sklízet. Za tímto účelem jsou kousky tráveny a hlízy jsou shromažďovány.

Shromážděné arašídy musí být vyčištěny z pláště a dobře vysušeny. V opačném případě se matice může zhoršit.

Jak uspořádat prodej arašídů

Můžete prodat arašídy na váhu nebo balení na obaly. Pokud zvolíte druhou možnost, budete muset použít plnící zařízení nebo plastové nádoby.

Pěstování a další realizace arašídů je ziskovým typem podnikatelské činnosti. Tato sezónní podnikání přináší dobrý příjem.

Najděte povolení

Recenze franchisů

Dmitrij Mishukov

"Vítejte" - to jsou tato slova, která vám bude splněna, pokud se ocitnete v hostelu u Tretyakovky nebo Proletarku. To není jen standardní pozdrav hosta - je to motto ubytovny Dmitry Mishukov.

Alexander Morozov

Milují všichni lidé pivo? Souhlasím! Jenom se mi líbí nejen pít tento nápoj, ale také prodat.

Oksana Menzhinskaya

Pokud se nikdy nestaráte o koupi spodního prádla, nejste žena.

Victor Samokhin

Je to pravděpodobně úžasné, když muž otevře příslušný obchod. Více "mužské" podnikání - opravy automobilů, stavby nebo něco podobného.

Rostoucí arašídy na Ukrajině

Pro milovníky lahůdek jsou arašídy oblíbeným způsobem. Také se nazývá jednoduše arašíd. Samotný výrobek pochází z Jižní Ameriky. Jen velmi málo lidí ví, že je to možné ve vaší zahradě. Farmáři vzali tuto poznámku, protože klima v mnoha zemích, včetně Ukrajiny, je pro tento obchod zcela vhodná. Chcete-li vytvořit podnik na růst arašíd na Ukrajině, která je nyní považována za ziskové podnikání, musíte mít počáteční kapitál.

Koneckonců, tento obchod se opravdu těší velké popularitě, a to jak mezi průmyslovými a obyčejnými vesničany. Jak správně kultivovat kulturu, kterou vám řekneme v našem materiálu.

Jak rostliny arašídy

Výsadba arašíd na Ukrajině je docela ziskové podnikání. Ale můžete to také udělat doma, protože domácí odrůda je vždy chutnější. Za prvé, musíte si koupit semena ořechů, mezi kterými si vybíráte odrůdu. Obecně platí, že existují různé druhy arašídů:

 • "Valencia je ukrajinská";
 • Stepnyak;
 • "Krasnodar" atd.

Existují i ​​jiné druhy, ale je to nejlepší, co je uvedeno výše.

Kdy je třeba plantovat ořech

Samozřejmě, v teplé sezóně. Nemůžete to udělat, pokud předpovídáte mrazy a velmi chladné počasí. Teplota přistání musí být nejméně + 12 ° C. A ještě lepší, pokud je to mnohem více než 20 až 35 ° C. Pěstování arašíd na Ukrajině je jemná záležitost, vyžaduje péči a trpělivost.

Skládací růstový proces

Rostoucí arašídy v zemi na Ukrajině je nejlepší začít kolem poloviny nebo konce května. Důležité je také vědět, že je nemožné zapojit se do výsadby arašíd po fazolích. Také při výsadbě můžete přidat fosforové hnojivo. Na obalu by měla být stanovená dávka.

Dalším důležitým pravidlem je, jak budete zpracovávat samotná semena. Musí být vyčištěny. To se děje tak, že semeno klíčí rychleji.

Pokud jde o to, jak přesně je potřeba vysévat arašídy, pak existují i ​​náznaky, které je třeba následovat. Arašídy se proto vysévají na otevřené půdě ve velkých lůžkách, které by měly být přibližně 50 cm a samotné semena by se měly vysadit ve vzdálenosti 10 až 15 cm od sebe a postele by měly být dostatečně hluboké - 5-6 cm.

Rostlinné ošetření a péče

Poté, co se již naučíte, jak řádně arašídové rostliny připravit, musíte se naučit, jak se o ni správně starat. Země musí být uvolněna. Vykřikněte zemi předtím, než uvidíte první vyvržení, a další orc bude poměrně nadbytečný, ale naopak, díky němu budou rychlejší.

Poté, co rostlina začne kvést, musíte je shromáždit v takzvaných hrudkách, aby se rozrostla jako v samostatných křoví. Ale to nemusíte dělat hned. Za prvé trvá 11 dní od první prosperity. Pak je nutné ukrást půdu po třech týdnech nebo dvou, asi třikrát. Doporučuje se to po dešti, kdy se země stává měkkou.

Pokud správně arašídy na Ukrajině a postupujte podle pokynů, tak vám můžeme získat úžasnou sklizeň. Na druhou stranu to přinese podnikatelům dobré zisky.

Jak vodit rostliny

Co se týče zavlažování, v naší zemi nám to dovoluje klima a množství srážek. Pokud je však sucho a velmi horké dny, můžete trochu posílit postele, aby byla sklizeň dobrá. Důležité je, aby se půda silně nenalévala, ale lehce ji navlhčila a postupovala po celou dobu. Nejlepší je navlhčit půdu, když arašídy začnou kvést a přinášet ovoce.

Abyste se vyhnuli problémům se zavlažováním, stačí vědět, kdy je třeba na Ukrajině pěstovat arašídy. Pokud se budete řídit všemi pravidly vysazenými v květnu, pak by se neměly objevovat problémy se špatnou plodinou. V ostatních případech vše závisí na povětrnostních podmínkách.

Když je třeba sbírat ovoce

To je pravděpodobně ten nejpříjemnější okamžik. Mletá ořech, pěstovaná doma, bude mnohem chutnější. První známky, že je čas shromáždit následující:

 • objevily se žluté listy rostliny;
 • pokud vyzdvihnete ovoce, pak se skořápka snadno vyjme;
 • podle chuti musí být vhodné;
 • příjemná svěží vůně.

Pěstování arašíd doma na Ukrajině není tak složitý proces. Vzhledem k tomu, že tato kultura není náročná. Nezůstávejte při sklizni ovoce, protože ořech je příliš tvrdý a hořký na chuť.

Známky zrání produktu

Pokud všechny znaky naznačují, že je čas sklízet, postupujte podle těchto pravidel při sběru:

 1. První fáze. Nejprve musí být ořechy vykopány a vyjmuty ze země.
 2. Druhá fáze. Měli byste je vyschnout na slunci.
 3. Třetí etapa. Když je ovoce trochu suché, musíte je vyschnout v troubě nebo sušičce.

Také musíte vědět, jak správně sušit arašídy, aby neztratili své vlastnosti a nutriční hodnotu. Suché ořechy při teplotě 30-40 stupňů. V takovém případě je nutno pravidelně větrat otevřením trouby.

Bezpečnost produktu je důležitá věc

Skladování arašídů je velmi jednoduché. Nejlepší, pokud ji máte ve vašem shellu. Teplota, ve které bude umístěna - by neměla být větší než 10 stupňů. Nejlépe ji vložte do tkáňových sáčků, aby byly neustále větrané a nepoškozené.

Jak na arašídy na Ukrajině už víte. Jak se ukázalo, není to tak obtížné, ačkoli kultura pochází z daleko. Ale naše klima je docela vhodná pro tuto rostlinu. Je pravda, že to většina podnikatelů používá. Pokud existuje možnost, proč ne pěstovat domácí dobro.

Pokud jste dříve nevěděli, jak na Ukrajině pěstovat arašídy, pak doufáme, že takové otevření vám udělá dobré. Koneckonců, jak už víme, v tomto podnikání je nejdůležitější správně vybrat semena a zasadit je v pravý čas roku a pak vykopat zem, přidat minerály a včas napojit.

Vlastní podnikání: pěstování arašídů

Chov dosáhl značného pokroku; Díky tomu bylo možné pěstovat rostliny v původně nevhodných klimatických podmínkách pro ně. Zvláště rozvinuté odrůdy jsou nyní pěstovány ve sklenících, současně někdy agronomové dělají téměř nemožné. Městská legenda, že Islandu je pěstovaná banány, byla pravda v polovině minulého století. Proto v porovnání s takovými zkušenostmi v zemědělství již kultivace arašíd v Rusku již není fantastická. Ve skutečnosti se tato rostlina dlouhodobě úspěšně pěstuje v této zemi, ale samozřejmě ji mohou pěstovat pouze zemědělci v jižních oblastech.

Avšak vzhledem k tomu, že se arašídy používají v obrovském počtu průmyslových odvětví a že z nich jsou vyráběny mnohé potraviny, neměly by se objevit problémy s realizací sklizených plodin. Arašídy jsou poměrně drahá plodina a v multidisciplinárním hospodářství se může stát velmi dobrým příjmem. Nicméně kromě požadavků na vhodné přírodní podmínky má kultivace arašídů řadu potíží, které jsou charakteristické pouze pro tuto rostlinu.

Pokud se arašídy stane první kultivovanou plodinou a plánuje se její růst v průmyslových objemech, je nutné zaregistrovat se jako předmět podnikatelské činnosti. Pokud bude práce prováděna na území s méně než jedním hektarem, pak všechny činnosti spadají pod definici soukromé farmy na částečný úvazek (PSH) a nevyžadují registraci. Je-li půda větší, je optimální zaregistrovat rolnickou farmu (PFH), ačkoli je možné zůstat pouze PI nebo dokonce formalizovat právnickou osobu. Skutečný rozdíl mezi SP a kfh není k dispozici, zemědělci jsou také vypláceny v rámci zjednodušeného systému zdanění daní (ale to je voláno UAT - jeden zemědělský daně), zatímco zbývající jedince. Obecně platí, že KFH předpokládá spíše sdružení občanů než individuální podnikání, ačkoli podle zákona může selský podnik založit pouze jedna osoba. Pěstování arašíd je zcela pokryto kódem (OKPD 2). 01.11.8 Sójové boby, zemní ořechy, bavlníkové semena. Celý proces registrace bude vyžadovat více než 20 tisíc rublů a jeden měsíc.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Během registrace je možné začít hledat pozemky, pokud ještě nebylo provedeno. Pro produktivní pěstování a pro dobrou ziskovost i pro včasnou návratnost celého projektu je lepší pronajmout nebo koupit asi 50 hektarů půdy. Přesná částka je určena částkou dostupných prostředků a odhadovaným objemem prodeje, které jsou určeny přítomností potenciálních spotřebitelů. Je třeba předem studovat trh, aby bylo zajištěno, že v regionu bude možné prodávat, že výrobek je potřebný podniky a že neexistují vážní konkurenti. Vzhledem k exotické povaze arašídů jsou tyto podmínky velmi často splněny. Pokud není pozemek k dispozici, budete si muset hledat v pronájmu. Peanut má rád teplé podnebí, takže se často věnují v jihozápadní části země, přesně tam, kde je cena jednoho hektaru půdy na černé země může dosáhnout tří a půl tisíc rublů.

V poslední době, arašídové plantáže může být viděn v centrální části Ruska, kde se náklady na jeden hektar demokratičtější, a mohou být dva tisíce rublů ročně. Nicméně, zemědělec pravděpodobně již předtím kultivuje, zda se tato rostlina pěstuje ve svém regionu. Pokud ne, někdy je to kvůli nemožnosti kultivace. Ale často a jednoduše s tím, že podnikání rostoucích arašídů se stále rozvíjí. Každopádně, v nejnepříznivějším případě je třeba přidělit asi 175 tisíc rublů pouze na vlastní půdu.

Pěstovat, zpravidla pouze jeden druh arašíd, v každém případě, v Rusku jediný může růst - arašídy kulturní nebo Arāchis hypogaēa. Také se nazývá podzemnice olejná a podzemnice olejná. Ta druhá je v kořene špatného, ​​protože všechny druhy arašídů patří do rodiny luštěnin. Samotná rostlina je jednoletá tráva, jejíž semena jsou již v půdě, proč se nazývá arašíd. Ve skutečnosti je ovoce arašídů - to je jen fazole, plné semeno, které je určeno k výsadbě rostliny. U arašíd je samozřejmě především to, že její fazole jsou cenné, ale zelené části se také krmí dobytkem jako další krmivo.

Ale pokud je názor velmi jednoduchý, proces výběru odrůdy se někdy stává velmi vážným problémem. Mnoho arašíd by mělo být umístěno pod klimatickými podmínkami určité oblasti, tento cizinec z Jižní Ameriky je zcela nevhodný pro ruské klima v jeho původní podobě. Nejlepší arašídy rostou na jihu země, ve vhodnou dobu byly odrůdy Krasnodar-13 a Krasnodar-14 populární, jménem které lze odhadnout, pro kterou část Ruska byly zamýšleny. Zónované odrůdy se mohou značně lišit, pokud jde o osivo, stabilitu a výnos, ale použití ne-vlastní "odrůdy" bude známým selháním.

V centrální zóně Ruska se tato kultura mohla stát poměrně nedávno, ale zde v severních oblastech je nepravděpodobné, že se jednoho dne ukáže, že to bude hotové. V každém případě, v blízké budoucnosti. Koneckonců, arašídy by měly být vysazeny v již teplé půdě a vegetační doba této rostliny je poměrně dlouhá - až 160 dní. Takže v oblastech s krátkým teplým obdobím v roce, arašídy prostě nebude mít čas dozrát před nástupem chladného počasí, který zničí všechny rostliny na kořen.

Ale zde kvalitě půdních arašídů existují mnohem méně požadavků a mohou růst tam, kde jiné rostliny nepřežijí. Půda může být jemnozrnná, písečná nebo dokonce téměř písková. Hlavní věcí pro něj je uvolněná půda, spousta světla a tepla a také relativně velké množství vlhkosti. Arašídy samozřejmě nejsou rýží a nerostou ve vodě, ale zavlažovací metody ukazují zvýšení výtěžku arašíd několikrát. To znamená, že pokud dodáváte vodu pro trvalé zvlhčení půdy, můžete výrazně zvýšit ziskovost vaší produkce.

Jsou to podzemnice olejné, které jsou velmi dobrým předchůdcem mnoha rostlin, např. Obilovin, neboť půda otevírá dusíkem - což je přirozený majetek mnoha zástupců struktury zeleniny. V tomto ohledu mohou arašídy nahradit plodiny, jako jsou fazole nebo hrach, při střídání plodin. Samotný arašíd může růst na polích, které nebyly dlouho pěstovány, ale s podmínkou, že na něm rostlo mnoho let trávy. Ale v tomto případě je stále nutné vyrábět velké množství fosfor-draselných hnojiv.

Zajímavý fakt, který může ovlivnit zisk, je, že arašídy jsou kultura, která reaguje na barvu půdy. Proto je lepší osit na lehkých půdách, protože získaný olej bude také lehčí. Na trhu je tento produkt cennější. Tmavý olej je považován za druhý stupeň.

Semena arašídů se zavádí do půdy při teplotě asi 15 stupňů Celsia, takže v některých oblastech může být zaseto v březnu nebo dokonce na začátku června. Dokonce ani krátkodobé mrazy nebudou tolerovány. Rychlost výsevu se v závislosti na odrůdě drasticky liší, s průměrnou hodnotou přibližně 50 kilogramů na hektar. Taková vysoká hodnota je také dána skutečností, že každá fazole je poměrně velká semena, absolutní počet z nich není příliš velký.

Podnikatelská myšlenka - pěstování arašídů

Rostoucí arašídy jsou nyní možné v Rusku, ale samozřejmě pro tyto účely se budou hodit jen jižní oblasti země. V potravinářském průmyslu je poptávka po arašídech velká, takže by zemědělce neměl mít problémy s prodejem tohoto produktu.

Pokud máte v plánu zapojit se vážně na arašídovým rostoucích oborů podnikání o rozloze 1 hektar, budete muset zaregistrovat jako individuální podnikatelé a zaregistrovat se daní. Postup registrace dokumentů není dlouhá, a peníze budou uvolněny asi 15.000. třít. Ale pokud máte méně půdy, můžete zůstat jen individuální pobyt v postavení malých podniků (soukromých farem).

Pro rozsáhlé pěstování arašídů bude stačit 50 hektarů půdy. Náklady na roční pronájem v jihozápadní části země je asi 3,5 tisíc rublů. Jinými slovy, bylo by dobré mít k pronájmu zhruba 150 až 200 tisíc rublů, které by shromáždily velkou plodinu a více než splatit vaše investice. Než začnete s vaším podnikáním, ujistěte se, že studujete poptávku na trhu a také stojí za to najít předem kupujícího.

V našem proužku bude možné vypěstovat pouze jeden druh arašíd, to je Arāchis hypogaēa nebo v běžných lidech, které se nazývají arašídy. Ale výraz arašídy není zcela správný, protože arašídy jsou fazole, která jen na samém konci dozrávání padá do země a klíčky. Pro jednoho člověka, arašídové fazole sami jsou cenné, ale vrcholy jsou krmení zvířatům. Nejběžnější odrůdy arašíd Krasnodar-13 a Krasnodar-14, podle kterých je jasné, pro které oblasti jsou určeny.

Případ ještě v tomto období plného zrání arašídů je 150-160 dní, takže v centrální Rusko pěstování arašídové je v otázce, jako jsou klimatické podmínky, může jednoduše nedovolí matice zrát před chladném počasí. Tato skutečnost klade pěstování arašídů v chladných zeměpisných šířkách v ohrožení, protože farmář nese velká rizika.

Do země, arašídy nevyžadují velké požadavky a mohou růst téměř v jakékoli zemi. Pokud zajistíte pravidelné dodávky vody rostlinám, může se výnos zvýšit o jeden a půlkrát. Pokud se chystáte pěstovat nejen arašídy, pak na zemi, kde roste dobře, bude cítit pšenici nebo oves. Stále existuje taková vlastnost u arašíd spojených s jejím olejem, jehož barva se bude lišit v závislosti na tom, jaký barevný odstín půdy. Největší hodnotou je lehký olej.

Foto. Pole arašíd

Rostliny arašídů, když teplota půdy dosáhne 15 stupňů. Jeden hektar vyžaduje průměrně 50 kg semen, což je způsobeno skutečností, že ořech je dostatečně velký. Náklady na kilogram semen jsou asi 150 rublů, takže 50 hektarů bude muset být vynaloženo na částku 300 tisíc rublů. Zasazeno by mělo být vyklíčené semena, tak často se zemědělci zabývají klíčením ve speciálních sklenících. Květy arašídy pouze 1-2 dny, a poté, co se květy změní na vaječníky a postupně se srazí k zemi, ale pokud vaječník nedosáhne půdy, pak ovoce nebude.

Z hnojiv nejdříve vytvářejí fosforečnan, a to již v procesu růstu, draslíku a dusíku. Pokud byla zavedena organická hnojiva, minerální hnojiva jsou mnohem méně.

Velký problém s pěstováním arašídů se může stát ptákem. Opravdu, pokud neprovedete opatření k ochraně plodin, pak vás ptáci mohou zbavit většiny luštěnin. Chcete-li vyděsit pole, nastavte strašák, na kterém visí lesklé látky. Proti vranům takový systém nemusí fungovat, protože jsou velmi inteligentní ptáci. Ale pokud zavěste vrah na hůl, příbuzní ji vezmou jako nebezpečí a letí kolem tohoto místa. Ultrazvukové zařízení se používá k odpuzování ptáků, ale může negativně ovlivnit domácí zvířata.

Pro sklizeň arašídů bude zapotřebí speciální harvestor, který bude s největší pravděpodobností muset být převeden na arénu, protože takové vybavení je příliš drahé. Moderní harvestory dělají veškerou práci, tj. po vytáhnutí listů, protřepejte a potom oddělte semena, která spadají do zvláštního oddělení. Při výrobě sklízecí techniky se Číňané podařilo, takže jako možnost si můžete přemýšlet o nákupu malého kombajnu, jehož cena je asi 500 tisíc rublů. Evropské vybavení stojí několikrát více.

Pěstované arašídy můžete prodávat nejen prodejcům, ale také k balení syrových ořechů a prodeji úvěru prodejnám. Nezapomeňte na potravinářské společnosti, které dokážou a koupí veškeré zboží najednou.

Z hektaru je možné sklízet až 1,5 tuny arašídů, ale v podstatě je to limit a od 50 hektarů to bude 75 tun. Za cenu za kilogram 120 rublů. celkový příjem je 9 milionů rublů.

Pokud organizujete další zpracování arašíd, tj. čištění a vaření, lze zisk zvýšit až na 11 milionů rublů. Výrobní linka je přirozeně umístěna v budově, jejíž stavba bude stát 15-20 milionů rublů.

Arašídy konzumují nejen v surové a smažené formě, ale používají je k výrobě čokoládových těstovin, halva a také přidávají do pečiva. Lze konstatovat, že poptávka po této ořechové sušině je poměrně velká, takže podnikání pěstování arašídů je velmi slibné, zejména v jižních zeměpisných šířkách.

Pěstování arašídů jako podnikání

Nyní rostou nejen jahody, hrozny, zelenina a zelenina, zatímco mají dobrý přínos z tohoto druhu zemědělství. Dnes se podívejme na mírně specifický typ podnikání v Rusku, neřekl bych obyčejný druh obyvatel ruského jazyka, jeho potenciál přinese ne méně příjmů než z obvyklých druhů zemědělství. Dnes budeme pěstovat arašídy jako obchod.

Podnikání na arašídy doma

Vím, že existují tak úspěšní podnikatelé, kteří začali pěstovat arašídy doma, a ve své vlastní praxi dokázali, že to není tak obtížné. Arašídy rostly, aniž by investovaly velké úsilí, obecně bez problémů. Ukázalo se, že arašídy se cítí dobře i v našich drsných podmínkách. Pro něj člověk ani nepotřebuje vyrábět speciální skleníky. Arašídy dokonale odolávají nízkým teplotám, což je pro ruskou ekonomiku velmi důležité. Samozřejmě, že v zimě nebude možné pěstovat arašídy, ale stačí 3 až 4 měsíce letní sezóny.

Co potřebujete vědět

Rostliny arašídy na jaře, to také závisí na vaší klima, obvykle to je začátek května nebo koncem dubna, sklizeň začíná na konci letní sezóny, pokud máte suché klima, můžete sklízet na podzim v září-říjen. Podle zkušeností některých lidí, kteří pěstují arašídy po mnoho let v Rusku. Takže tito lidé říkají, že není těžší růst arašíd než růst fazole nebo hrachu, ale je to jednodušší a zisky mohou být mnohem větší. Nejdůležitější je monitorovat buriny, je-li to nutné, je zničit a zabránit vnikání škůdců do rostlin.

Jak rostliny arašídy

Kde koupit semena arašídy pro výsadbu? Nyní máme štěstí, že v našem moderním světě lze arašídová semena koupit v internetovém obchodě nebo snad ve specializovaném obchodě ve vašem městě. Semena na opuštěné oplodněné lůžko, pokud je to možné, přidejte pravidelnou sádru. Sádra obsahuje vápník, který je nezbytný pro růst arašíd, je to důležité. Přibližně 20 čtverečních metrů půdy potřebujeme až 5 gramů sádry, sádra musí být ve drcené formě. Často se země může oplodnit obyčejným humusem nebo rašelinou.

Semena musí být vysazeny na vzdálenost od sebe o 15-20 centimetrů a do hloubky asi 5 centimetrů již víc. Podle stejných agronomů to dá nejlepší výsledek pro sklizeň arašídů. Dokud nebudou semena vzestupu a začnou kvést, měly by být pravidelně napojeny, je lepší, když se probudíte každý den. Když arašídy kvetou a později květy vyklouznou, bude nutné snížit zalévání arašíd asi o polovinu. Pokud máte neustálé deště a bouřky? Zkušení lidé doporučují pokrýt postele filmem tak, aby nebyli zaplaveni vodou.

Když arašídy zrájí, bude mít na křoví nažloutlé listy, bude to signál sklizně. Arašidové hlízy budou muset být tráveny a shromažďovány. Samozřejmě, stejně jako ořechy, je třeba je vysušit a oddělit od skořápky, není možné oddělit arašídy od skořápky a zachovat si jeho původní vzhled, což mu dá přírodní atraktivní vzhled.

Opět třídění arašíd bude záviset na provádění arašídů, možná budete pěstovat arašídy pro sebe nebo na prodej to vše záleží na vás. Je lepší, aby arašídové oloupané a oloupané, takové arašídy mohou být prodávány v obchodě s pivem.

Pro zbytek, růst arašíd v průmyslových objemech potřebujete vhodné místo, pokuste se začít růst arašídy doma v zahradě, určit objemy.

Obchodní myšlenka №500. Pěstování arašídů

Řekněme, že jsem se rozhodl věnovat výročí - pět setové myšlenky podnikání na zajímavé a nestandardní téma. Dlouho jsem si vybrala, o čem vám řeknu, a rozhodla se, že se budu zabývat tímhle extravagantním obchodem, jako je pěstování arašídů. Ano, také mě překvapilo, když jsem se dozvěděla, že někteří ruští občané úspěšně vydělávají arašídy přímo na lůžkách. A nezasahují do zimy. Věc je, že rostlina má čas růst a sklízet v období jaro-léto.

Od výsadby semen až po sklizeň ořechů je jen 3 a půl měsíce (pokud je to velmi přesné - 110 dní). Jak poznamenali zahradníci, pěstování arašídů je poměrně jednoduchý proces, který nevyžaduje žádné konkrétní znalosti.

První věc, kterou potřebujete, je arašídová semena. Mohou být zakoupeny ve specializovaných prodejnách nebo zahrádkářů, kteří pěstují tuto rostlinu ve své zahradě.

Druhým důležitým bodem je výběr pozemků. Pro nejlepší sklizeň vyžaduje dobře uvolněnou půdu, ale není rozdrcena. To znamená, že malé "bloky", které se objeví po vykopávání místa, rozemletí na malé kousky, nestojí za to. Před vysazením by měla být oblast obohacena o vápník. Abyste to udělali, rozemlejte sádru a rozstřikujte ji po celé ploše. Každých 10 km čtverečních. m plocha je asi 150 gr. sádry. Také by měla být přidána bezprostředně před arašídovými květy. Kromě toho musí být půda dobře oplodněna. Používejte hnůj, rašelinu, humus.

Pro výsadbu arašíd udělejte vysoké nábřeží (asi 50 cm vysoký). Vzdálenost mezi nábřežími je asi 60 cm. Samotná semena jsou zasazena do hloubky asi 3-4 cm ve vzdálenosti 15 cm od sebe.

Pěstování arašídů se koná koncem dubna - počátkem května. Po asi 7 týdnech kvete rostlina. Během tohoto období je nutné podávat arašídy denně. Dokud nezmizí. Po zvětšení květin byste měli snížit frekvenci zavlažování dvakrát - to znamená každý druhý den. V tuto chvíli byste měli sledovat počasí, a jestliže začnou silné deště, rostliny by měly být pokryty plastovým obalem.

Sklizeň se sklízí 110 dní po výsadbě. Někdy může toto období vzrůst na 115-120 dní. Dozvíte se o připravenosti na sklizeň na žloutnutí listů. Rostliny podkopávají a sbírají hlízy. Pole tohoto, ořechy jsou vyčištěny a sušeny. Vše, zboží je připraveno.

Zůstává pouze balení v balíčcích a odeslání zákazníkům. Zde můžete potřebovat plnicí zařízení, ačkoli můžete používat obvyklé plastové sáčky.

Rostoucí arašídy, podnikání na arašídy

Rostoucí arašídy, podnikání na arašídy

Líbí se vám žvýkat ořechy? Nezáleží na tom pivo, soda nebo jen tak, ale ořechy: lískové oříšky, kešu, mandle, pistácie, každý den se rozptýlí z regálů obchodů doslova v tunách. A nejoblíbenější mezi mladými lidmi a mezi dospělé populace jsou arašídy.
Smažené, solené, ve složení směsi ovoce - jak ukazuje analýza prodeje, je tento ořech nejvíce spotřebován v Rusku mimo jiné. Samozřejmě, skutečnost, že takový požadavek nemohl uniknout mojí pozornosti, a proto naše dnešní téma roste arašídy.

Kde myslíte, že se pěstují arašídy? Budeme-li otevřít Wikipedia - zdroj „lidové moudrosti“, když nám říká, že arašídy (jak se nazývají podzemnice olejné), roste hlavně v jižních zeměpisných šířkách Americe a Africe, v zemích jižní Evropy - Francie, Itálie, Španělsko, a dokonce i na Ukrajině, ale v žádném případě v Rusku.

Stručná analýza podnikání:

Náklady na podnikovou organizaci: 200 000 - 2 000 000 rublů
Aktuální pro města s počtem obyvatel: pro venkovské oblasti
Situace v odvětví: jak je odvětví zemědělství slabě rozvinuto
Složitost obchodní organizace: 3/5
Návrat: 2-3 období

Ale! Zjevně autoři článku nezohledňovali charakter ruského lidu, který, pokud chtějí, jistě udělá, získá, pěstuje. A v důsledku krátkých pokusů se arašídy úspěšně pěstují a kultivují nejen na Kubánském a Stavropolském území, ale také na předměstských předměstích. Vzhledem k tomu, že se o toto téma zajímáme z podnikatelské strany, můžeme poskytnout desítky příkladů pěstování arašíd doma i v průmyslovém měřítku av jiných oblastech naší země. Ačkoli bychom měli v zájmu spravedlnosti uvést, že tento podnikatelský nápad bude optimální pro podnikatele žijící na jihu.

V této oblasti nejsou požadovány žádné specifické znalosti, a proto, aby se začalo realizovat myšlenka růstu arašíd doma, stačí "zbavit" znalostí získaných z tohoto článku. Mimochodem, není nutné věnovat veškerou váš volný čas této činnosti, rostoucí arašídy mohou být "aplikovaným" zdrojem příjmů pro vaše základní výdělky.

Začínáme s registrací firmy

Mělo by se okamžitě poznamenat, že pokud je plocha vaší farmy pro domácnost menší než 1 hektar půdy, pak se nebudete muset zaregistrovat - bude se považovat za osobní dceřinou farmu. V situaci, kdy je plocha pozemku více než hektar a výroba a marketing arašíd se provádí ve velkých objemech, je nutné formalizovat vaše podnikání, jinak nebudete mít problémy s daňovou kontrolou.

K dispozici jsou 3 možnosti:

- registrace zemědělského zemědělského podniku (PFH)
- Registrace IP
- Registrace LLC

Neexistuje prakticky žádný rozdíl mezi prvními dvěma druhy podnikatelské činnosti, v obou případech jsou podnikatelé jednotlivci a mohou využívat stejné daňové systémy (zde se můžete dozvědět o daňových režimech). Jediným rozdílem je, že PF může být sdružením několika občanů (obou rodin a zcela navzájem nespojených, s výjimkou podnikání), ačkoli je farma registrována pro jednu osobu.

Samozřejmě se předpokládá, že pokud jste věnovali pozornost tomuto podnikatelskému nápadu, pak již vlastníte pozemní zdroje. Může se ale stát i další situace: myšlenka "zachytila" vás a vy jste se rozhodli prodávat ji od začátku. V takovém případě musí být pozemek zakoupen nebo pronajímán. Mimochodem na pozadí nedávných prezidentských adresy do Federálního shromáždění země, ve které on navrhoval „zvolit“ zemi od nedbalé majitele a dát to na ty, kteří jsou vážně děje, aby se zapojily do zemědělských činností, takže je možné, aby bylo jednodušší. Přibližné ceny pozemků, například na území Krasnodar, se nyní pohybují od 65 do 75 tisíc na 1 hektar. Samozřejmě, nájemné bude mnohem levnější.

Chcete-li zjistit velikost plotu, nejprve zjistěte, jaké množství arašídů můžete růst, na základě množství počátečních peněz pro zahájení podnikání. Rozhodněte se, zda potřebujete speciální techniku, nebo všechny výrobní procesy budou prováděny ručně; kde budete prodávat své výrobky za jakou cenu; identifikovat přítomnost nejbližších konkurentů apod. Obecně budete potřebovat podrobný obchodní plán pro budoucí podnikání.

Jaké druhy arašídů si vyberete pro pěstování

V naší zemi je vhodný pro pěstování pouze z jednoho druhu arašídů - (. Lat) Arachis hypogaea, nebo jen arašídy, tak pojmenovaný protože jeho semena, jedlý, to jsou splatné v zemi. Jedná se o rostlinu ročního původu, patří k rodině zeleniny, její kultivace je prakticky nezničitelná - vrcholy mohou být použity jako krmivo pro hospodářská zvířata. To je budoucnost, v případě, že farma je tak lákají vás, ať už se rozhodnete udělat více a chov prasat nebo skotu (mimochodem, zde si můžete prohlédnout příklad živočišné výroby obchodního plánu).

Je-li všechno jasné s druhem arašídů - volba je malá, pak s definicí odrůdy této rostliny, musíte pečlivě studovat klimatické podmínky ve vašem regionu. Různé odrůdy se mohou lišit jak v době, tak i v metodách vylodění az hlediska výnosové kapacity. Domácí chovatelé vyvedli několik odrůd, které mohou růst jak v jižní části naší země, tak iv její centrální části. Ale nejoblíbenější odrůdy jsou Krasnodar 13 a 14 (proto jsem uvedl hodnotu pozemku v této oblasti).

Jak arašídy Arašídy se vysazují v ohřáté půdě (asi 150 ° C) a doba růstu až do zrání je v průměru 150-160 dní. Vezměte v úvahu tentokrát při výběru místa k takovému podnikání. Nicméně, v CFA arašídy jsou úspěšně pěstovány ve sklenících, stejně jako zelená cibule na peří, petržel, chřest, nebo česnek.

Složení půdy pro rostlinu není tak důležité jako přítomnost světla, vody a tepla. Arašidy mohou růst i na hlíně nebo písečné půdě. Přítomnost těchto faktorů pro pěstování (světlo, teplo, voda) může přímo ovlivnit výnos v podzimním období. Mimochodem, arašídy jsou při pěstování tak nenáročné, že mohou volně růst i na dlouhých nezpracovaných polích, s podmínkou, že tráva na nich roste už několik let.

Ale barva půdy, jak se ukázala jako arašíd, je důležitá. Lehčí zem, na kterém jsou vysazeny arašídy, tím lépe se zakopne a zapalovač bude mít plody. Lehké ovoce na trzích jsou oceňovány poněkud dražšími než tmavé, protože olej získaný z lehkých arašíd má také světlou barvu, která je kupujícímu dobře známa.

Nyní něco málo o výkonu: 50 kg (! Není „standardní číslo může být vysazeny a 20, a 70 kg - záleží na kultivaru), arašídy vysazených na 1 hektar půdy může produkovat až 1,5 tun této plodiny. Souhlasíte, tento obrázek je docela působivý. A pokud převádíte vše do peněz, bude materiál osiva asi 50 rublů na 1 kg a náklady na těžbu budou již snadno vypočítány.

Před vysazením je osivo lehce klíčeno ve speciálních sklenících. Arašídy dobře spolupracují s rajčaty, takže jsou často vysazovány společně. Na pozadí "ztráty" tureckého "toku" rajčat bude tento trend zvlášť relevantní a určitě budu o tom příště informovat.

Rizika při pěstování

Stejně jako v jakémkoli podnikání má pěstování arašídů i vlastní rizika. Z větší části se jedná o specifická onemocnění, která je vlastně v tomto typu rostlin, a škůdci ve formě hmyzu a ptáků. První problémy jsou vyřešeny pomocí včasného zpracování pole, od hmyzu se zbavují postřikem pesticidů a ptáky odrazují buď ultrazvukové repelenty nebo "staromódní" - vycpaná zvířata.

Jak již bylo řečeno, lze ručně manipulovat s malými pozemky, velké plochy vyžadují účast na čištění speciálních zařízení:

- Multifunkční kombajn, který provádí několik operací - otáčení rostlin k sušení na zemi, čištění od země, zpracování semen přímo na cestách.
- Často alternativou k cizímu vybavení (obvykle čínské) je běžný traktor s pluhem a dalšími přílohami.

Pokud kromě marketingu produktů v surové formě budete také vyrábět hotové výrobky, například:

- Pečené arašídy
- Slané arašídy
- Arašídy v různých příchutích
Arašidové máslo atd.

Poté budete určitě potřebovat další vybavení - různé pece, pečící linky, lisy pro balicí stroje. Jak ukazují zkušenosti mnoha takových podniků, veškeré výdaje se vyplácejí ve 2, maximálně 3 sezónních obdobích, po nichž podnik začne přinášet čistý zisk. Dnes je to všechno. Hodně štěstí!

Rostoucí arašídy na Ukrajině. Jak pěstovat arašídy?

Když pěstitelé severních oblastech Ukrajiny je touha růst osobně arašídy a matice nejsou ke koupi v obchodě nebo na trhu, a určitě tam jsou četné otázky týkající se pěstování zemědělských technologií, sortiment výběru, skladování a spotřeby jsme pěstované produkty. A především - arašídy rostou v severních oblastech Ukrajiny. Rozptýlit případné pochybnosti o možnosti pěstování arašídového v domácích zahradách jsou nejen pro začátečníky, ale i ogorodnikovdachnikov a zemědělci se zkušenostmi, nikdy chovaného, ​​nabídka materiálů o této rostlině. Vzhledem k tomu, ačkoli podzemní arašídy či podzemnice olejná zemědělských výrobců Černigov - rostlina není tradiční, to znamená, že v průmyslovém měřítku se nepěstuje, zahradníky a zahrádkáře šťastné experimentovat na vlastních pozemcích. Přinejmenším musí být zodpovězeno mnoho otázek týkajících se jižního člověka a každý rok častěji.


Všechny fotky - jakýsi důkaz toho, co bylo řečeno výše - se provádějí přesně v Černigovsku, na hranicích Lesostepi a Polissyy na Ukrajině.
Rodilý arašíd z Brazílie roste divokým v Severní Americe. Široce pěstované v Indii, Číně, Africe, USA. Na území bývalého SSSR se pěstuje zejména v Zakakazsku a ve Střední Asii; na Ukrajině - převážně na jihu: ve stepi, částečně v lesoprostorových zónách. V Evropě byly arašídy dovezeny na počátku 16. století a na Ukrajině se poprvé objevily koncem 18. století. Nyní ve světě jsou arašídy v zasetých oblastech třetím z olejnatých semen a jsou vysety na téměř 15 milionů hektarů.
Botanická charakteristika. Arašídy podzemní nebo arašídy (v praxi je synonymem zeleninou stále používá název „arašídovou“;.. Latin AgasYe urodaea b) - roční bylina z luštěnin rodiny rod arašídové (Raaseae).
Rostlina má vztyčené nebo podlouhlé, plíživé, rozvětvené, dobře listové stonky o výšce 3060 cm. Listy jsou velké, dvakrát parodergické. Květy žluté nebo oranžové, přisedlé nebo na krátkých pedicelách, shromážděné na 13, zřídka 515 v kartáči. Calyx bidentate, s dlouhou nití-jako trubice. Fazole se vyvíjejí v zemi na speciálních výhoncích - gynoforách, které se tvoří po hnojení z nadzemních květin a "pohřbívají" vaječníky v půdě.


Biologické vlastnosti. Arašídy - tepelně milující rostlina, semena začínají klíčit při teplotě Yu 12'S. Sazenice jsou poškozeny mrazy o velikosti 0,5. 1 ° C. Optimální teplota pro růst rostlin je 25 ° C. Největší potřeba tepla je pozorována v období kvetení a tvorby ovoce. Při teplotách pod 12 ° C se plody nevyvíjejí. Podzim zmrazit 0,5 „C poškodit zařízení při teplotě 3 ° C, které jsou zabiti a sklizeny omrzliny není včas dosushennye zrna ztrácejí svou klíčivost. Fazole, při sklizni 4 je nevhodný pro recyklaci.

Ekonomický význam.


arašídové semena obsahují velké množství proteinů (2435%), oleje (4365%), sacharidy (1520%) a vitamín B z podzemnice olejné, získaných velmi cenné jedlý olej používaný v cukrovinek, konzervárenský průmysl, margarín průmyslu. Podle své chuti je dobrou náhražkou drahého olivového oleje extrahovaného z oliv. Používá se v potravinách, pro výrobu vyšších odrůd konzervovaných potravin, margarínu, stejně jako v cukrárně, konzervování, ryby, parfémy, mýdlo.


Marc také v cukrářském průmyslu: arašídové Filtrační koláč obsahuje 45% proteinu a 8% ropy se používá pro výrobu Chalva, zpracování, čokoláda, káva, cukroví apod arašídových semen produkovaných více než 60 druhů různých cukrářských výrobků, a opékané, jak je používán. jako léčbu.


Stonky a listy arašíd mohou být krmeny dobytkem, krmivovými vlastnostmi, které nejsou nižší než Senna z lucerny a jetele. Výnos na hektar je 12 tun fazolí a 34 tun sena; při zavlažování je možné získat dvakrát tolik úrody.


Stejně jako rostlina fazolí, arašídy jsou dobrým předchůdcem mnoha polních plodin.


Charakteristiky technologie pěstování arašídových v oblasti Černigov. Navzdory vysoké hodnotě arašídových výrobků, plodiny na Ukrajině, to obsadit malé plochy. Hlavní překážkou jejich rozšíření je intenzita práce výrobních procesů. Menší množství pěstování arašídového v soukromém sektoru jsou hlavně z důvodu nedostatečné informovanosti zemědělců a zahradníků o morfologobiologicheskih a ekologické vlastnosti rostliny, její pěstování technologie, nedostatek vysoce kvalitních rozmnožovacího materiálu přizpůsobené podmínkám v různých regionech země. Ve státní rejstříku v roce 2009 provedena pouze tři druhy arašídů - Klin, Valar a Linar 90 (poslední dvě - v roce 2007, které jsou doporučovány pro všechny regiony na Ukrajině, a to žadatele - dceřiná společnost „Reylin“), nicméně, podívejte se na výsadbu materiál na trh osiva pro obyčejné kamionáři, zdá se, že je zbytečné - dosud není k dispozici. Proto je i nadále hledat, pokud chcete příležitostná nadšenci pěstitelům méně běžné rostliny a koupit syrové arašídy potraviny (vyloupané nebo fazole) neznámého původu (nebo dokonce, jako kdyby to může znít divně, aby si vybrat z podzemnice olejné. Krmná směs pro papoušky). Lepší je v tomto případě ke koupi malého množství rozmnožovacího materiálu, ale z většího počtu zásuvek, a to nejen získat alespoň kakieto výhonky, ale i v budoucnu volit sami, například nejdříve, výnos, odolnost vůči některým chorobám, a to is kakimito užitečných značky vzory pro další výrobu. Zatím jediná cesta ven.


Arašídové plodiny jsou umístěny po zimních obilovinách vyséhajících po černé vodě, stejně jako po oplodnění kukuřice nebo jiných obdělávaných plodinách.


Základní zpracování půdy zahrnuje jednu nebo dvě peelingy (v závislosti na složení půdy, kontaminaci ploch) a podzimní orbě do hloubky pluhové vrstvy. Zaorání hnoje (2030 t / ha), s hnojivy fosforu a fosfornokaliynymi (P «km) a na jaře - kompletní hnojivo (YadRdoK *).


Jarní kultivace půdy spočívá v obdělávání půdy, kultivace do hloubky 810 cm,


Pro výsev arašíd se používají jak semena, tak fazole. Soubor výběr Cherson experimentální stanice melounu, výtěžek arašídový při setí semen je 26 kg / ha vyšší, než při použití celé nebo sekaných fazole.
Před setí semen leptané TMTD (4 kg na 1 tunu produktu), v domácnosti může omezit na dezinfekčního roztoku manganistanu draselného. V den vysetí se mohou semena ošetřovat risotorfinem.


Zasažte arašídy, když půda v hloubce 10 cm ohřívá až na 14 ° C. V Černigově to je třetí desetiletí dubna - první desetiletí května. K udržení optimální mikroklima částečně vyrovnávací nepříznivých povětrnostních podmínek, výkyvy denní a noční teploty a tak dále. G. části vhodně agrovoloknom krytu, aniž by se zapomnělo provádět zavlažování, aby se zabránilo půdu před sušením za krytem. Nadměrná hydratace, napájení studenou vodou může vést k hnilobě semen v půdě.


Jak bylo uvedeno výše, arašíd, rostoucí za zavlažovacích podmínek, poskytuje 23násobný nárůst výnosu. V průběhu vegetačního období arašídových plodin, v závislosti na množství a intenzitě dešťových srážek nalije až 10 krát v intervalech 1020 dní,, a v období, ovoce - nejčastěji. Norma zavlažování je 500600 m / ha. Měsíc před sklizní se zavlažování zastaví.


Na zavlažované půdě se arašídy krmí před kvetoucím (N ° Pao) a během masové fruktizace (Nyopho).

Sklízet arašídy začíná dnem, kdy jsou boby snadno oddělit od ginofor, a semena jsou odděleny od křídel fazolí a získávání charakteristické druhy barev. Na severu Ukrajiny arašídy by měly být odstraněny až do poloviny září - před nástupem možných mrazů. Čištění probíhá ve dvou fázích. Za prvé, rostliny jsou vykopány z půdy, protřepávány od země a uloženy v rolích. Po vyschnutí jsou fazole odděleny od stonků. Utáhnout s dobou sklizně je nemožné, protože čerstvé fazole, semena, poškozená mrazem, a to nejen ztrácejí svou klíčivost, ale také se stal hořkou a nevhodné k lidské spotřebě v jakékoliv formě. Mokré boby se suší při teplotě nejvýše 40 ° C, poté se vyčistí a uskladní při vlhkosti 8%.