Půjčovna aut jako podnik

Pokyny od majitele automobilu Natalia Starikova

Chcete uspořádat firmu k pronájmu automobilu? Pak si přečtěte podrobné pokyny od první osoby od majitele automobilu Natalia Starikova.

Půjčovna aut Je podnikání pro poskytování vozidel pro dočasné použití.

Subjektivní pohled

Před nástupem do pronájmu auta můj manžel a já využívali služby pronájmu automobilů po mnoho let. Ať už je to Moskva, kde jsme žili v jednom okamžiku, pronájem bytu, Petrohradu, na pobřeží Černého moře, kde je přítomnost čtyř kol dělá dovolenou mnohem zajímavější a rozmanitý, a moje rodné město, kde se periodicky létat do hotelu.

Komunikovat s lidmi, kteří nám vozům předávali auta, postupně jsme se stali prosíkáni touhou dělat tento druh podnikání, obzvláště proto, že informace, které nám sdílely, nám umožnily vyhnout se chybám mnoha prodejců nováčků. Snad by myšlenka vlastního místa pronájmu vozů zůstala v plánech, pokud ne kvůli náhodě.

Vyhláška, hypotéka a půjčka automobilu jsou individuální, protože znamenají rodinu, samostatný byt a nové auto. Ale souhrnně, tyto tři jevy se stávají velmi těžkou zátěží, která spadá výhradně na rameny mužů. Krátce před tím, než jsem přestala pracovat, koupili jsme auto, za které musím platit tři roky.

Jednou, po počítání toho, kolik peněz zůstalo po zaplacení všech příspěvků, jsem si udělal místo na kolenou o novém autopůjčovně v našem městě a zveřejnil několik bezplatných reklam na městských deskách. Volání proběhla dostatečně rychle. Přirozeně, volajícím, vysvětlil jsem, že všechny automobily v rozptylu a v přítomnosti je jen jedno. Většina z nich byla příliš drahá, ale tam byli ti, kteří se s ní spokojili. O měsíc později jsem vypočítala výsledky, po dobu 30 dní stroj přinesl poloviční platbu. O měsíc později jsme si koupili dva second-hand cizí zahraniční automobily, a to šlo.

Pravda života: Statistiky autopůjčovny

Co je trh s pronájmem aut dnes? Jaké peníze se točí a kdo využívá služby půjčovny aut?

Po dlouhou dobu bylo prakticky nemožné nalézt spolehlivé informace o těchto otázkách. Po dlouhém hledání jsem našel tiskovou zprávu od významné marketingové agentury ve společnosti FOLIO Research Group, jejíž specialisté v první polovině letošního roku prošetřili trh s autopůjčovnami a zveřejnili některé výsledky.

Takže v roce 2012 v zemi pronajal 27 200 vozů, z nichž 76% bylo v Moskvě a Petrohradu. Objem trhu činil 21,8 miliard rublů.

Ukazuje se, že jeden stroj přinesl svým majitelům průměrně 21,800,000,000 / 27,200 / 12 = 68,000 rublů. za měsíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o drahé limuzíny a zahraniční automobily pro korporátní klienty, vypadá to přesvědčivě.

Podíl soukromých osob (kteří se automobily nehodlali na slavnostní události) mezi zákazníky bodů nájemného činil 16%. Ukazuje se, že mimo oba hlavní města byli běžní spotřebitelé oficiálně nabízeni pouze 27200 * (1-76%) * 16% = 1044 strojů! Celému Rusku! Podle mého názoru to ukazuje obrovský potenciál trhu.

Pokud jde o strukturu poptávky, vypadá to takto:

Statistiky jsou převzaty z Rossiyskaya Gazeta. Průzkum byl proveden před třemi lety, ale během této doby se trochu změnilo. Stejně jako dnes se většina zákazníků obrací na pronájem automobilů, aby si vozidlo vyměnili za opravu svého vlastního vozu, nebo ten starý je prodán a ten nový ještě nenastal.

Půjčovna aut jako podnikání z mého pohledu

Věřím, že pronájem auta je skvělý obchodní nápad.

 1. Za prvé to nevyžaduje vysoké investice. Můžete začít s několika auty a postupně se rozšiřovat. Park deset automobilů vám umožní mít dostatečnou úroveň pohody a zabývat se výhradně vašimi oblíbenými věcmi. Při neexistenci okolností vyšší moci investujete pouze jednou při koupi automobilu. Poté zbývá podstoupit včasnou kontrolu a zaplatit za pojištění. A když auto vyrábí určité množství zdrojů (za 2-3 roky), můžete je prodat (v nejhorším případě pro náhradní díly, ale také nejsou levné).
 2. Za druhé, ona nevyžaduje hodně času. Můžete podnikat a pracovat paralelně při své hlavní práci. Během dne budete odpovídat na volání a po 18 hodinách budete muset jen párkrát jet na parkoviště, abyste obdrželi a předali auta.
 3. Za třetí nevyžaduje jedinečné osobní vlastnosti a odborné dovednosti. Nemusíte být talentovaným prodejcem, máte kreativitu a zvláštní schopnost přesvědčit. V dnešní době je vůz základním požadavkem, takže se služba sama prodá.

Právní otázky

Organizační forma

Můžete se zaregistrovat jako IP nebo vytvořit LLC. U malého autopůjčovny, kde je jedna osoba zakladatelem i jediným zaměstnancem, je snadnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Registrace v daňové službě sama o sobě bude mnohem snazší, poté nebudete muset vést účetnictví a postupovat podle pokynů pro provádění hotovostních transakcí. Budete-li IP, můžete si svobodně zlikvidovat obdržené peníze.

Další otázka se týká zdanění. Vybrat peníze vydělané LLC, můžete tak mzdy se jako režisér (pak budou muset zaplatit dalších 13% daně z příjmů fyzických osob) nebo ve formě dividend (pouze jednou za čtvrtletí, v tomto případě z příjmu fyzických osob daňová sazba bude činit 9%). Zadejte kód ОКВУД 71.1 "Pronájem automobilů".

Další informace o všech organizačních krocích, které je třeba podniknout k zahájení podnikání, naleznete v našem materiálu, jak začít podnikat. A článek, že je lepší otevřít PI nebo LLC, vám pomůže zjistit, která organizační forma je nejlepší pro vaši aktivitu.

Zdanění

Půjčovna aut vám umožňuje zvolit jeden ze tří zvláštních režimů zdanění: USN 6%, USN 15% a patentový systém. Pokud kupujete automobily na základě kupní smlouvy, je výhodnější zaplatit 6% daň z příjmů. Pokud jsou automobily pronajaty, je výhodnější zaplatit 15% rozdílu mezi výnosy a náklady, protože leasingové platby snižují daňový základ. Konečně můžete koupit patent, jeho cena je stanovena v každém regionu zvlášť.

Jsem registrován v Moskvě, podle zákona města Moskvy "o zdanění patentů", potenciální příjem z poskytování nájemních služeb je stanovena na 900 tisíc rublů. za rok.

Cena patentu bude 900 000 * 6% = 54 000 rublů. za rok. Ukazuji méně příjmů, vlastním autům vlastním vlastnictvím, a proto raději zaplatím 6% z částky příjmu.

Chcete se naučit ukládat daňové účetnictví? Přinášíme vám přehled o službě My Business, která umožňuje podnikateli nezávisle spravovat všechny účty, aniž by se uchýlili k profesionálním účetním, aniž by museli věnovat mnoho času a úsilí.

Organizační problémy

Přejdeme se k nejdůležitějším - podrobnostem. Jak víte, v nich se skrývá ďábel. Pokud jde o podnikání, jsou to na první pohled sekundární problémy, které někdy nedávají pozor. Komunikace s prodejci v showroomech Trade-in, zaměstnanci a majitelé půjčoven bodů, ve kterých jsem se vzal auto, vyšlo najevo, že právě ignorování tyto „maličkosti“, obvykle vede ke kolapsu podnikatelských aktivit. A ano, v článcích naplněných internetem o nich nepopisují příklady podnikatelských plánů napsaných lidmi, kteří nemají ani tu nejmenší představu o funkcích společnosti konkrétního profilu.

Řekni to: Píšu pouze o tom, co znám zevnitř, tedy o aktivitách malého podniku, který se nachází v prosperujícím městě s regionálním významem ve středním Rusku. Velké metropolitní společnosti hrají podle vlastních pravidel, které vím pouze teoreticky.

Výběr vozidla

Nejdůležitější je vybrat modely, z nichž bude sestávat kostra vašeho vozového parku. Při řešení tohoto problému byste se měli řídit požadavky zákazníků. Lidé, kteří chtějí vzít auto z nás, jsou rozděleni do tří kategorií. Většinou to prostě chcete "Něco levnějšího". To je pochopitelné, vzhledem k tomu, že měsíční náklady na pronájem nejlevnějšího auta (včetně všech slev) zhruba shoduje s průměrnou mzdou (podle Goskomstat v dubnu tohoto roku to činilo 29453 rublů.).

O něco menší část si přeje "Něco levnějšího s pistolí". Zpravidla se jedná o ženy a mladé lidi, kteří chodili na mechaniku pouze během tréninku. Vzhledem k tomu, že nyní jim bylo umožněno okamžitě vzít zkoušku na práva na automobily s automatickým strojem, podíl těchto klientů poroste. Konečně, 10 procent je připraveno vzít si vůz bez ohledu na cenu. Toto je nejbezpečnější část klientely, zvyklá řídit dobré vozy.

Které stroje si vyberete pro každou z těchto skupin zákazníků?

Ještě před pěti lety byl nejnižší cenový segment hustě obsazen auty domácí výroby. Na trhu v Moskvě existovaly velmi velké hráče s parky složenými ze stovek vozů VAZ. Tyto společnosti si mohou dovolit poskytovat služby za velmi nízké ceny. Sami jsme někdy vzali devět 700-800 rublů za den do Elekspole a klasika byla nalezena za 500-600 rublů za den.

Nyní není výhodné zakoupit domácí automobily pro půjčovnu. Tarify zůstaly na stejné úrovni, ale cena automobilu se velmi zvýšila. Použité Lada Grant bude stát půlkrát dražší než Daewoo Nexia ve stejném roce vydání, ale můžete mu dát maximálně tisíc rublů (reputace Zhiguli nezmizela nikde).

Páteř vozového parku by tudíž měl být tvořen rozpočtovými zahraničními vozy. Za tyto účely se obvykle kupují Daewoo Nexia, Chevrolet Lanosa (nyní ZAZ Chance) nebo Reno Logans. Podle mého názoru je optimálním modelem Daewoo Nexia. Nejprve jsme několikrát vzali Lanos a byli velmi nešťastní s touhle touhou tohoto auta (ve městě, kde "jedl" až 14 l / 100 km).

Renault Logan má nyní výrazně vyšší cenu a "křehkost" tohoto vozu je nespravedlivé. Právě druhý den v salonu poslouchal příběh muže, který koupil 15 nových Logánů. Všechno jeho vozy netrvalo ani rok. Nezapomeňte: lidé, kteří berou rozpočet, se o to nestará. Nexia - to je nejodolnější v podmínkách intenzivního provozu stroje.

Ještě jedna věc. Vůz je lepší využít druhou ruku ve věku 2-3 let. Tříletá Nexia je téměř dvakrát levnější než nová (po skončení záruční lhůty auto ztrácí v ceně), což znamená, že se vrátí dvakrát rychleji.

Automobily se strojem, rozpočet Korejci jsou nejvhodnější. Tříletý Hyundai Accent je zhruba 300 tisíc, ve stejné výši bude stát ZAZ Chance s automatickou krabicí.

Pokud jde o auta pro drahé zákazníky, je to vaše volba. Věřím, že malý pronájem je zbytečné koupit auto speciálně pro tuto kategorii. Pokud někdo volá, kdo je zvyklý řídit dobré auto a je ochoten zaplatit za něj, pak mu nabídnu své osobní auto.

Obchodní Thinness

V této části se budeme zabývat nejvíce "problematickými" okamžiky operace pronájmu automobilu. Takže jste si vybrali auta a koupili je, teď je musíte pojistit. A pak začnou překvapení. Pokud nenastanou žádné problémy s OSAGO (nutně v možnosti "neomezený počet řidičů"), je téměř nemožné vytvořit vozidlo CASCO. Většina velkých pojišťoven oficiálně odmítá pojištění vozidel určených k pronájmu, a pokud souhlasí, tarif může dosáhnout 40% tržní hodnoty vozidla.

Co mám dělat?

Vyberte nejlevnější smlouvu. V letošním roce, ruský Nejvyšší soud nakonec chrání řidiče před pojišťoven a vydal dekret, že pojišťovna je povinna uhradit náklady na ukradeném autě, bez ohledu na to, kde jsou dokumenty byly ve vozidle a který byl přijat do provozu vozidla v době krádeže.

Nezapomeňte v každém stroji nainstalovat systém sledování. Jedná se o zařízení, které sleduje všechny pohyby vozu a v určitých intervalech o něm informuje o svém telefonu. Náklady na takové zařízení je 5 až 10 tisíc rublů. v závislosti na modelu. Dobře skrytý maják vám nejen pomůže rychle najít auto v případě krádeže, ale také vám sdělí, zda zákazník porušil územní omezení a odešel například do jiné oblasti, která je zakázána smlouvou.

Kde budou auta?

Pokud celkový počet vozidel nepřekročí 10 a alespoň polovina z nich je na silnici, je nejlepší nechat neobsazené vozy v otevřeném parkovišti u velkého obchodního nebo kancelářského centra. No, pokud bude blízko železniční a autobusové stanice, protože mnoho zákazníků pochází ze sousedních měst. Další možností je pronájem parkoviště u placeného parkoviště.

Další fáze - reklamy, lidé by měli vědět o vaší firmě. Nyní se domníváme, že nejlepším způsobem, jak podporovat malé podniky, je vytvořit reklamní webovou stránku. Samozřejmě, krásné místo bude dobrou pomocí, ale v malém městě většina lidí (včetně mého manžela), pokud je to nutné, se nejprve podívá na sekci "služby" v místních reklamních novinách.

Příspěvek zdarma reklamy v novinách, že každý týden rozšířila do poštovní schránky, zaplatí VIP inzerát s fotografií v „ruku v ruce“ (většina nových zákazníků k nám přicházejí z ní) a „Avito“. Další účinnou metodou propagace je registrace v nejrůznějších místních "žlutých stránkách". Alespoň když jsem ve vyhledávacím nástroji ve vyhledávacím modulu "pronájem automobilů ve městě N", první jsou průmyslové adresáře města.

Nyní, když zákazníci šli k vám, je nutné přijmout opatření, která minimalizují rizika. Chcete-li to provést, odpovězte na několik otázek.

 • Za prvé, Budete pronajmout auta pro obyvatele jiných oblastí? Mnoho pronájmů odmítá sloužit mimo městské zákazníky, což motivuje rozhodnutí, aby následně nehledali své auto v odlehlých oblastech. Podle mého názoru je to strach ze série "ranu u vody". Já sám, přijíždím k rodičům nebo na odpočinek, půjčuji si auto, proto jsou tyto služby zamýšleny. Zákonodárce bude dodržovat podmínky smlouvy za jakýchkoli podmínek a potenciální pachatel nezastaví vydání registrace.
 • Za druhé, jaký denní kilometrový limit nastavujete? Standardní limit je 200 km. Tato hranice pomáhá odstraňovat řidiče taxiů, kteří berou auto do bomby. Nicméně, obvykle varují o tom najednou. Potřebujete takové klienty? Je-li auto staré, ale osoba je ochotna zaplatit zvýšenou sazbou, tak proč ne? Další nuance je územní omezení. Ve výchozím nastavení je zařízení provozováno pouze v jedné oblasti. Pokud klient okamžitě varuje, že potřebuje jít do sousední oblasti, pak se s ním setkáme, aniž bychom zvýšili ceny.
 • Za třetí, zda budete předávat vozy mladým řidičům, tedy osobám mladším 21 let a kteří mají zkušenosti s jízdou méně než 3 roky?

Poslední otázka se týká slib. Obvykle, autopůjčovna, poskytuje auto má s klientem určité množství (5 až 10.000. Rub.), Který slouží jako záruka v případě drobných poranění vinou řidiče a že je třeba věnovat dopravní pokuty. Pokud se zákazník zeptá, souhlasíme s tím, že vozidlo poskytneme bez zajištění, zvyšujeme tarif o 20%.

Pokuty za porušení pravidel provozu - je to zvláštní rozhovor. Měli jsme zákazníky, po kterých přišly tři oznámení denně. Zahrnout do smlouvy položku o závazku nájemce zaplatit pokutu do 10 dnů (jinak je povinna zaplatit pokutu ve výši 300%).

Pokud existuje dohoda o pokutách, nemusíte se vůbec bát. Správní řád uvádí, že vlastník vozidla není odpovědný, pokud v době porušení SDA jednal jiný člověk.

Obchodování s autopůjčovnami: jak uspořádat a kde začít

Pronájem auta je skutečný obchod s obrovským počtem schémat na výdělky. Můžete jednat jako věřitel, stejně jako vypořádat se s denním a hodinovým doručením. Můžete se stát zprostředkovatelem. Počínaje zakoupením jednoho vozu k pronájmu můžete postupně organizovat práci celé flotily.

Výhody obchodní myšlenky

Nabízíme, abychom zvážili hlavní výhody takového podnikání:

 • Na začátku není potřeba vážných investic. Na začátku se můžete omezit na nákup vozů ekonomické třídy (Renault Logan, Lada Granta). V poměrně velkém městě to může přinést zisk 10-15 tisíc za měsíc. Možnost je také možné využít s minimálními náklady bez nutnosti nákupu zprostředkovatelských služeb. Budeme ji zvažovat zvlášť.
 • Podnik nevyžaduje zvláštní výdaje včas. Pro denní nájemné stačí přijít večer na parkoviště, abyste si vzali za sebou auto. Nemůžete se rozptýlit od hlavního zaměstnání nebo jiného podnikání. No, pokud je podnikatel v automobilovém průmyslu již zaneprázdněn.
 • Pronájem auta nevyžaduje speciální údaje, zkušenosti a dovednosti. Každý občan to dokáže.
 • Minimální osobní náklady. Nejprve můžete jednat samostatně, což nelze říci o většině ostatních typů autoobchodu.

Cílové publikum a možnosti vozidel

Nejprve pochopíme, v jakých případech je obecně zapotřebí pronájem automobilů:

 • Dočasná nepřítomnost auta. Vlastně, když si člověk nedokáže představit život ve městě bez automobilů a jeho auto se nedá koupit naléhavě.
 • Auto pro rekreaci. Myšlenka pronájmu je populární v resortových městech a všude, kde si odpočinout turisté.
 • Auto pro dovolenou. Je umístěn v samostatné kategorii. Obvykle jsou objednávány pro svatby, recepce atd. Objednané jsou limuzíny a výkonné vozy.
 • Auto pro návštěvu podnikatelů a hodnostářů. Obvykle se nezanechává pozornosti a objednávají auto s řidičem.
 • Pronájem taxikářů. Ti, kteří pracují bez vlastního vozu nebo nechtějí jej používat pro tento účel - tato možnost může být optimální.
 • Touha seznámit se s konkrétním vozem před nákupem. Můžete si nechat budoucího majitele vozu zajistit kompletní testovací jízdu.

Takže vaše publikum je obyčejní majitelé automobilů, turisté, podnikatelé, taxiči, soukromí řidiči. Od organizací - soukromé firmy, rekreační agentury, dopravce.

Jaké druhy aut jsou vyžadovány? Budeme analyzovat:

 • Pro volný čas levného zahraničního auta, například, Kia Rio. Domácí auto není pravděpodobné, že bude vybrán nikým.
 • Pro taxi - od Lada Granta až do Toyota Corolla a Huyndai, Kia - špičkové modely se střední konfigurací.
 • Pro podnikání - Toyota Camry, VW Passat atd. Obchodní třídy z korejských společností je také přijatelná.
 • Pro svátky - v bazénu motorových vozidel je nutné mít limuzínu.
 • Pro výjimečné případy a VIP - Lexus, Jaguar, Chrysler, Mercedes.

Jak uspořádat firmu

Pronájem pouze na první pohled se může zdát jako jednoduchá schéma. Ve skutečnosti - existuje mnoho možností k vydělávání. Můžete:

 • Poskytněte pouze auta;
 • Být nezávisle na přepravě cestujících;
 • Pronajmout řidiče průběžně nebo mít na vyžádání řadu možností.

Pokud jde o přímé doručení auta pro řidiče k pronájmu - existují dvě možnosti:

 • Pronájem auta s následným nákupem. Pro vůz nájemce provede první platbu. Pak podle svých povinností platí pronájem za 1-2 roky. Nejčastěji se jedná o pronájem za taxíkem. Systém funguje jako půjčka v bance.
 • Pronájem bez vykoupení. Autopůjčovna je pronajata za denní nájem. Je také možné platit za hodinu - pokud jde o konkrétní události, jako v případě limuzíny na svatbu.

Které auto začne

Takže jsme se rozhodli pro druh podnikání, teď se musíme rozhodnout, který vůz koupit jako první. Všichni, kteří se zabývají tímto obchodem, nemají společný názor na mnoho otázek. Například, je dovoleno koupit domácí auto nebo je třeba okamžitě koupit cizí vůz.

Pokud je auto pronajato, pracuje v taxíku - v malém městě můžete myslet na takové stroje jako Daewoo Nexia, Lada Granta a další v tomto cenovém rozpětí. V Moskvě a Petrohradě jsou požadavky na taxikáře obvykle tvrdší. Nejlepší možností je z levných - Renault Logan. Levná a prostorná, a za opravu stojí méně než tolik peněz.

Další dilema je, zda si koupit ojetý vůz. Zde se názory podnikatelů opět liší. Na jedné straně mohou existovat různé "překvapení". Na druhé straně - cena. Řekněme to takto: zahájení podnikání s minimem finančních prostředků (méně než jeden milion rublů) z nákupu nového vozu je nepřiměřené. Vše závisí na cílech a rozsahu. Na 2 miliony rublů. můžete si koupit pár dobrých nových vozů, v blízkosti obchodní třídy. A můžete uspořádat parkoviště.

O klientech

Nejoptimálnější možnostt - spolupráce s firemními klienty. Nejlepší je dát jim dobrou slevu. Nechte to být tak ziskové jako u běžných, ale vždy existuje poptávka po automobilu.

Nabídku pronájmu lze umístit na stránky bezplatných reklam. Také tam jsou specializované služby, kde můžete nechat auto dotazník. Můžete si udělat obchodní nabídku pro taxi služby.

Co bych měl hledat? Poradenství pro zkušené pronajímatele

Pronajímatelé, kteří pravidelně pronajímají své automobily (včetně majitelů velkých vozových parků), sdílejí rady a doporučují následující pravidla:

 • Nemůžeš ignorovat zákon. K poskytování takových služeb je třeba se zaregistrovat jako IP nebo právnická osoba. Jinak ohrožuje odpovědnost, dokonce i zločince.
 • Všechny právní aspekty pomáhají zajistit bezpečnost transakce. Pronájem musí být vypracován, pečlivě navržen, včetně nejmenších podrobností. Pokud plánujete pronajmout více než jedno auto - služby zkušeného právníka nebudou nadbytečné.
 • Při dlouhodobých splátkách by mělo být pravidelné každých 1 až 2 týdny. Tím se zabrání zadlužení, které řidiči nemůže platit.
 • Dávejte pozor na totožnost řidiče. Zkontrolujte jeho data. V ideálním případě je tato osoba od 30 let s dlouhou jízdní zkušeností. Doporučuje se odmítnout začátečníkům, kteří seděli za volantem. Zjistěte také, jak řidič hodlá používat vůz, ať už se usadil v dobré firmě. Neškodí fyzickému vyšetření - na trvalé zaměstnání v taxíku. Zkontrolujte registraci řidiče: ruské občanství je povinné.
 • Nainstalujte systém sledování GPS na vozidlo. Za to stojí levně a vždy bude známo, kde je vůz. Takový systém bude stát méně než 8-10 tisíc rublů.

Když společnosti a soukromé osoby potřebují pronajmout auto s řidičem, měly by být nabízeny pouze zkušení kandidáti. No, kdyby tato osoba měla zkušenosti s řízením tohoto auta opakovaně.

Možnost zprostředkovatelských služeb

Poskytování zprostředkovatelských služeb při pronájmu automobilů riskuje méně - nevyžaduje významné investice. Samozřejmě, že si můžete koupit auto později, ale teď už to není.

Zprostředkovatelské služby vyžadují vytvoření pohodlné služby, kde by řidiči a soukromé společnosti mohli nabídnout své nabídky, a nájemci - je snadné najít vhodné vozidlo.

O tom, co je třeba věnovat pozornost:

 • Pečlivě prostudujte všechny návrhy - aby nebyla ovlivněna pověst služby.
 • Je žádoucí mít jasné oddělení podle třídy strojů a cílových skupin. Stroje všech tříd s různými cenovými nabídkami by měly být nabízeny.
 • Před zahájením podnikání je třeba podrobně studovat trh: služba je užitečná a zisková, pokud může vytvořit odpovídající konkurenční prostředí.
 • Pokud má město několik společností, které nabízejí služby pronájmu - osobně promluvte s jejich zástupci a nabízejte služby.

Teď se podíváme, jak ji vytvořit. Potřebujeme místo, které se neliší od prvotřídního designu. Nejdůležitější je zde funkční. Požadavky jsou stejně rigidní jako v případě prodejce automobilů. Všechno by mělo fungovat 24 hodin denně, takže se musí předem postarat o technickou podporu.

 • Využijte webové stránky sami nebo přilákejte známých vývojářů;
 • Uveďte vývoj webového studia "na klíč".

Druhá možnost je nejlepší, protože nikdo se nebude moci samostatně zabývat danou stránkou, její podporou a rozvojem. Bez poplatku to vývojář nebude dělat. Outsourcing znamená existenci konkrétních povinností developera, zajištění kontinuity služby.

Obvykle se navrhuje zveřejňovat dotazníky o vozidlech:

 • Jednoduché cizí automobily;
 • Limuzíny;
 • Obchodní a prémiové vozy.

Obvykle je poptávka více pro limuzíny a drahé vozy - jsou objednávány pro speciální akce. Ale pokud pracujete s taxikářem - levné automobily přinášejí pravidelný příjem. Zde můžete také přidat kamiony a autobusy.

Při otevírání firmy je třeba mít na paměti, že auto je možné pronajmout za služby řidiče. Je nutné vytvořit filtr pro řízení služeb na webových stránkách služeb. Jako zprostředkovatel riskujete mnohem méně a trvale získáváte pasivní příjem. Později si můžete přemýšlet o vytvoření vlastního vozového parku. Existuje mnoho myšlenek, záležitost zůstává pro implementaci. Přejeme vám úspěch v rozvoji automobilového podnikání!

Je výhodné pronajmout si auto?

Autopůjčovna je pro Rusko zajímavou a poněkud neobvyklou myšlenkou, která může přinést majiteli impozantní zisk s minimálními fyzickými a časovými náklady. Ale investovat do tohoto podnikání bude mít hodně, protože peníze budou potřebné k vytvoření vlastního vozového parku. Že činnost byla zisková a rychle se vyplatila, musíte začít s nejméně 10 až 15 vozy.

Hodnocení trhu

Půjčení auta je zajímavá. Je velmi populární v zahraničí, zejména v těch městech, kde je počet turistů velký. V Rusku je nedostatek autopůjčovny špatně rozvinutý. V podstatě jsou služby těchto společností používány ve velkých městech. Takže více než polovina příjmů z pronájmu automobilů pochází z Moskvy a Petrohradu. Kde jsou mírnější výsledky pro ostatní města - miliony.

Čím větší je osada, tím více peněz může podnikatel získat. Ale otevření vlastního podniku v malém městě nemá smysl. Služba tam nebude nárokována. Vaše auto můžete pronajmout pouze inzerováním bezplatných reklam v novinách, vývěskách.

Neexistuje žádná konkurence v oblasti pronájmu automobilů jako takové. Tento segment trhu není téměř obsazen. Výjimkou jsou velké města. Ale i tam trh není přeplněný - začátečník bude moci obsadit své místo a učinit zisk.

Potenciální zákazníci

Chcete-li zjistit, které automobily je třeba koupit, je třeba posoudit poptávku po této službě. Většina lidí si půjčuje auto z následujících důvodů:

 • dočasně není žádné auto (je například v opravě);
 • během zbytku;
 • pro služební cestu.

Tam, kde jsou automobily méně často pronajaty před přímým pořízením automobilu za účelem vyhodnocení pohodlí a dalších vlastností vozidla.

Nestačí odhadnout požadavek na službu. V této studii je důležité pochopit, jaký stroj by potenciální kupující rád obdržel. Při výběru vozu lidé hodnotí následující parametry:

 • pohodlí;
 • vzhled;
 • náklady;
 • dostupnost dalších možností;
 • stavu vozidla.

V návaznosti na to lze definovat tři skupiny potenciálních kupujících:

 1. Ti, kteří chtějí pronajmout levné auto. Patří sem střední vrstvy obyvatelstva. Před několika lety bylo pro tyto občany výhodné nabízet domácí automobily. Ale jejich cena se prudce zvýšila a náklady na služby zůstaly na stejné úrovni. Proto má smysl kupovat levné zahraniční auta. Je lepší zastavit u Daewoo Nexia, Chevrolet Lanos nebo Renault Logan. Tyto automobily jsou mezi rozpočtovými vozidly, ale na cestě se chovají dobře.
 2. Lidé, kteří chtějí najmout levné auto, ale s automatickým strojem. Jedná se o mírně vyšší cenovou kategorii automobilů. Využívají poptávku od žen a mládeže. Počet těchto zákazníků se zvyšuje. Lidé stále více upřednostňují automatické zbraně a někteří z nich prostě neví, jak používat mechaniku. Pro takové zákazníky je nutné poskytnout samostatnou kategorii automobilů. Například si můžete koupit jeden z modelů Hyundai.
 3. Zákazníci, kteří dávají přednost drahým vozům. Je méně lidí. Tvoří přibližně 10% všech spotřebitelů. Proto, a koupit mnoho automobilů prémiového segmentu nemají smysl. Ale přinejmenším několik možností, které by měl mít velký vozový park. Ale v malých obchodech, aby si je koupili, je to bezvýznamné, a proto stroj často neplatí za vzniklé náklady.

Stojí za to zvážit nákup ojetých vozidel pro jeho flotilu. Věk vozidel by měl být v tomto případě asi 2 až 3 roky. Takový stroj bude stát téměř 2krát levnější než nový, ale náklady na jeho pronájem budou téměř stejné. Tím se výrazně zvýší ziskovost a doba návratnosti se může snížit dvakrát.

Proč stojí za to začít s pronájmem aut?

Myšlenka vytváření autopůjčovny bude vyhovovat nejen zkušeného podnikatele, ale i začátečníkovi. Tuto firmu můžete dělat pouze proto, že má několik následujících výhod:

 • Nevyžaduje vážnou investice. Pokud podnikatel nemá hodně kapitálu, může začít s nákupem jen několika použitých strojů. Ale zkušení podnikatelé dostanou 10 vozidel najednou. To vám umožní dosáhnout vysoké úrovně zisku.
 • Minimální provozní náklady. Po nákupu automobilu jsou značné náklady vyloučeny. Benzin je hrazen samotným klientem, poruchy jsou možné, ale ve většině případů neznamenají velké injekce v hotovosti. A dostupnost pojištění automobilu eliminuje potřebu obnovy za peníze v případě nehody. Vše, co bude muset zaplatit, je kontrola vozidla a pojištění.
 • Možnost získání dodatečného zisku. Když stroj zaplatí za svou hodnotu, může být prodán. To zvýší úroveň příjmů a ziskovosti.
 • Nepotřebujeme hodně času. Není nutné věnovat veškerý svůj čas tomuto podnikání. Stačí odpovídat na příchozí hovory, vydávat a přijímat auta. Tento formát podnikání umožňuje člověku pracovat na normální práci a dělat svou vlastní věc.
 • Nepotřebují žádné dovednosti. Ve skutečnosti si můžete pronajmout auto bez zvláštních osobních vlastností nebo profesionality. Dokonce i kreativní myšlení v této oblasti není nutné, protože auto se prodá. Stačí ohlásit službu pouze v místních novinách, na bezplatných vývěskách.

Právní aspekty

Důležitým bodem otevření vlastního pronájmu aut je skutečnost, že zde nebudete moci podnikat bez registrace. Koneckonců, musíte dokumentovat pronájem, poskytovat pojištění, což vám umožní získat náhradu, i když řidič nebyl vlastníkem automobilu. Musíte se chovat takto:

 1. Výběr nejvhodnější formy organizace. Malý nájem lze zaregistrovat jako IP. Pokud je několik majitelů firem, má smysl otevřít LLC. Ale v takovém případě musíte být připraveni na přísnější ověření registračních dokladů. Společnost LLC navíc disponuje určitými požadavky na provádění hotovostních transakcí. Účtování takových firem je také složitější než u IP, které mohou být zcela osvobozeny od účetnictví.
 2. Volba kódu OKVED. Stačí si vybrat z nového adresáře kódu 2017 77.11 - "Pronájem a leasing automobilů a lehkých motorových vozidel". Musí být uvedeno při podání přihlášky. Uvedený kód umožňuje pronajmout vozy jak s řidičem, tak bez něj.
 3. Výběr režimu zdanění. K dispozici jsou tři možnosti: USN "příjem", USN "výnosy mínus výdaje" a SPE. Při nákupu automobilů je lepší vybrat první schéma. Při nákupu vozů na leasing však bude výhodnější platit daně z rozdílu mezi příjmy a výdaji. V tomto případě mohou být leasingové platby přijaty za účetnictví a sníženy o jejich částku na zdanitelný základ.

Skutečnost zakoupení patentu musí být stanovena nezávisle. Náklady na to v každém regionu jsou různé. Před zakoupením patentu stojí za to vypočítat jeho cenu, odhadovaný zisk a daň, která by měla být zaplacena na USN.

Efektivní reklamní metody

Je důležité určit kanály pro propagaci vaší firmy. Lidé se stále více snaží vytvářet vlastní webové stránky. Takové rozhodnutí je vhodné pro velké společnosti nebo půjčovny, které se nacházejí ve velkých nebo rekreačních městech. Ale v menších městech tato možnost nemusí přinést požadovaný efekt.

Proto je rozumné postarat se o reklamu v místních novinách. Můžete uveřejňovat reklamy v blízkosti velkých ubytoven, hotelů, v blízkosti vlakových nádraží. Při výběru novin, které mají umístit reklamy, je lepší upřednostňovat ty, které jsou distribuovány týdenně ve schránkách.

Kromě toho stojí za to přidat organizaci do adresáře vašeho města. Lidé tak mohou rychle najít, kde si můžete půjčit auto.

Minimalizace možných rizik

Aby bylo podnikání ziskové, je nutné brát v úvahu možné nebezpečí a minimalizovat riziko jejich výskytu. Zvláště důležité je vyřešit následující problémy:

 • Věková skupina. Můžete omezit minimální věk nebo požadovaný zážitek z jízdy.
 • Denní limit počtu kilometrů. Tím nebude vyloučena možnost pronájmu automobilu taxikářem. U těchto kategorií zákazníků můžete zvýšit náklady na služby.
 • Riziko krádeže, poškození stroje. Důležité je určit velikost zajištění. Nejdůležitější je získat určitou částku (obvykle asi 5000 až 10 000 rublů). Návrat se provádí až po přijetí vozidla. Můžete jít a další způsob - zvýšit náklady na pronájem bez zajištění, například o 15 - 25%.
 • Nezaplacení pokuty. K tomu, aby klient převzal povinnost zaplatit pokutu, musí být příslušná položka stanovena ve smlouvě. Ještě lepší, pokud se předpokládá pozdní platba, bude to závažné.

Finanční výsledky

Pokud podnikatel otevírá pronájem 100 automobilů, budou počáteční náklady zahrnovat náklady na automobily, navigátory GPS, DVR a další atributy. Nevýznamné náklady budou souviset s reklamou, nákupem kancelářského vybavení a registrací. Celkově bude potřeba méně než 6 000 000 rublů.

Náklady na jeden rok budou zahrnovat následující položky:

 • pojištění - 600 000 rublů;
 • reklama - 50 000 rublů;
 • oprava, údržba, mytí aut, parkování - 550 000 rublů;
 • pronájem kancelářských prostor - 100 000 rublů;
 • mzdy zaměstnancům (včetně pojistného) - 900 000 rublů;
 • řešení právních otázek a sporů (bez právníka to neudělá) - 200 000 rublů.

Celkem: 2 400 000 rublů.

Pokud předpokládáme, že 60% automobilů bude použito po dobu 300 dní v roce, průměrná výše příjmů bude (2 500 rublů - nájemní cena za den) činí 4 500 000 rublů. Při zohlednění nákladů bude zisk 2 100 000 rublů ročně. Ukazuje se, že ziskovost je asi 40 - 50% i při neúplném zatížení vozového parku. Náklady se vrátí až po uplynutí 3 let.

Jak začít podnikání v oblasti pronájmu automobilů - vaše podnikání podrobně

Prvním, kdo dávali auta k pronájmu, bylo divize Intourist. Bylo to asi před 15 lety. Tato služba byla poskytována pouze cizincům, kteří jsou na takovou službu zvyklí. Po celém světě se spousta turistů a podnikatelů, kteří přijíždějí do cizího města, dostanou za volantem - je to levnější než taxi a poskytuje naprostou svobodu pohybu. Proto je logické, že na mezinárodním letišti v hlavním městě byl otevřen další pronájem showroomu jedním z franchisorů světového systému Hertz.

Zahraniční hosté až do druhé poloviny 90. let představovali přibližně 80% klientů několika půjčoven. Ale pak se řada těch, kteří chtěli dočasně používat auto, začala rychle růst na úkor ruských občanů. Tato skutečnost podnikatelé neopustili bez pozornosti.

Nyní, podle ředitele společnosti "Eleks-pole" Yuri Lvov, trh s autopůjčovnou bez řidiče roste o 15-20% ročně. Jeho obrat činí až 2,5 milionu dolarů měsíčně a pouze 3 000 vozů se účastní ruského pronájmu. Pokud se porovnáme s USA, je tento údaj směšně malý. Tam v autě "spinning" asi 2 miliony vozů. V tomto měřítku mohou domácí společnosti jen snít.

Podle odborníků je hlavním důvodem nedostatečného rozvoje ruského podnikání, že mnoho potenciálních zákazníků jednoduše neví o existenci takové služby. Proto mnoho řidičů neprodává svou značku, jako službu jako takovou. Možná proto proto jednoduše neexistují žádné "propagované" značky, které spotřebitel na první pohled uvědomí. Výjimkou je společnost "Eleks-pole". Je však známa mostem nejen kvůli pronájmu, ale kvůli úspěchu v obchodu s domácími vozy.

Nicméně počet firem, které se zabývají pronájmem, roste. Před šesti měsíci začal působit v Moskvě sdružení půjčoven společností. Její členové se již stali jedenácti firmami, které vlastní 800 vozů.

- Je zajímavé, že v posledních třech letech podnikaly desítky nových podniků a nikdo z nich ještě neopustil trh - Lvov sdílí své připomínky. - Je to poměrně vzácná situace.

Marketingový koordinátor společnosti Razumov Ivan Razumov byl ve svých hodnoceních ještě odvážnější:

- Každý rok trh v Moskvě roste o 20-30% a jeho celková kapacita činí zhruba 3 miliony dolarů měsíčně.

- Segment pronájmu domácích automobilů je již rozdělen mezi hlavní hráče, - řekl Dmitrij Novozhilov, ředitel Aventa. - Ale na trhu pronájmu cizích automobilů je pro každého dost místa. Společnosti, které nabízejí kvalitní služby za přijatelné ceny, jsou málo. Existuje však dostatek firem, které nakoupí zahraniční auta za pět až sedm let za cenu nových automobilů.

Podle předpovědí odborníků z Asociace půjčoven společností v blízké budoucnosti na trhu přicházejí desítky malých společností, které vlastní malý automobilový park - od dvou do tří desítek aut.

Automobilová výroba: Klienti

Pronájem i domácí auto není tak levné - $ 18-30 za den. Teoreticky by zákazníci pronájmů měli být lidé s vysokými příjmy. Ale tito mají obvykle své vlastní auto, a často ne jeden. Proč by měli vzít auta jiných lidí?

"Většina našich zákazníků má auto." Oni se obrátit na půjčovnu, když je jejich vůz z nějakého důvodu "nefunkční", například je opraven, "říká Yury Lvov. "Na rozdíl od cizinců, naši občané dosud nevyvinuli zvyk na pronájem auta, až přijdou do jiného města." To je důvod, proč 80% našich klientů sídlí v Moskvě av Moskvě.

Podle Ivana Razumova je 50% klientů své firmy majitelé automobilů, kteří jsou zatím bez auta. Dalších 20-25% je těch, kteří si vozidlo projíždí za účelem cestování nebo zábavy. Například cestovat na dovolené na předměstí nebo jiném městě.

Dalším typickým klientem je osoba, která je čas od času povinna předvést svým obchodním partnerům bezpečnost. Pak si na jeden den půjčil drahé auto pouze na výlet na obchodní schůzku.

Navíc se v poslední době zvýšil počet firemních klientů, kteří vozí automobily po dlouhou dobu.

"Mnoho společností raději nekontaktuje vlastní nákup automobilů, údržbu a vyhledávání řidiče," řekl Michail Yudin, výkonný ředitel Asociace půjčoven.

Automobilový průmysl: Autopark

Moskevský trh pro pronájem automobilů dnes může být rozdělen na dva segmenty. V první, "levné", společnosti, které nabízejí domácí automobily působí. Zpravidla využívají Zhiguli, které mají nejoptimálnější poměr ceny a kvality mezi ruskými vozy. Tento sektor je téměř zcela kontrolován dvěma společnostmi - "Eleks-pole" a "Incom-Lada". V parku každé z nich - asi 500 aut.

Podle odborníků není nic překvapivého, že domácí automobily nabízejí velmi omezený počet velkých společností. Nemá-li peníze na nákup stovek levných aut, "demokratický" segment nebude dnes moci opustit. Proto to nikdo z nových společností nečiní.

Většina pronajatých kanceláří působí v "drahém" segmentu. Park největších firem dosahuje 150-200 automobilů zahraniční produkce - "ekonomická", "střední" a "obchodní".

U zahraničních vozů většina společností pracuje ze dvou důvodů: jsou spolehlivější než naše auta, a za jejich pronájem si můžete vyhradit vyšší poplatek. Je-li firma současně prodejcem značky, pak tvoří z ní své flotily válcovacích strojů. Například "Rolf-rental" pracuje hlavně s Mitsubishi a "Europcar-RUS" - s Audi. Výhody tohoto přístupu jsou zřejmé. Za prvé, společnost získává při prodeji automobilů slevu při prodeji a za druhé ušetří na opravách a údržbě, což se děje ve vlastním technickém centru.

Auta ekonomické třídy jsou převážně zastoupeny malými vozy. Jsou pronajaty za 40-50 USD za den. Mezi obchodníky na trhu patří například Honda Accord, Volkswagen Passat nebo Škoda Octavia. Pro ně zákazníci již berou 80-90 dolarů. Jízda ve výkonném vozidle - například Mercedes nebo Audi A6 - může být za 130-170 dolarů za den. A pronájem některých modelů drahých automobilů, například Mercedes Gelend-wagen, stojí zákazníků 250 dolarů za den.

Aby bylo možné si pronajmout nadprůměrné zahraniční auto, jako je Porshe nebo Ferrari, v Moskvě, na rozdíl od zahraničí, je to nemožné.

Nejdražší auto, pronajaté, je limuzína. Cena pronájmu limuzíny se obvykle stanovuje ne za den, ale za hodinu. To je zcela přirozené: pro většinu zákazníků je limuzína vyžadována pouze pro krátkodobou událost, například pro svatbu. Pronájem "dlouhého" Lincolna v Moskvě může být za 60-70 dolarů za hodinu.

Limuzíny jsou pronajímány řidičům. Někteří zákazníci však raději využívají služby řidičů a při pronájmu "běžných" vozů. Jsou převážně cizinci.

- Často se bojí jít do ulic Moskvy, - říká Dmitrij Novozhilov. - V ruském hlavním městě, jejich přísná pravidla chování na silnicích, které mají málo společného s těmi po celém světě.

Obvyklý příplatek za služby řidiče je asi 60 dolarů za den. Od těchto dnů však bude řidič pracovat pouze osm hodin. Přesčasy se platí zvlášť. Ve většině společností nejsou řidiči drženi ve státě. V zásadě jsou přitahováni k tomu, aby sloužili konkrétním příkazům. V průměru sedm až deset vozů v parku má jednoho řidiče.

Půjčovna aut: příjem

Většina profesionálů na trhu s pronájmy je jistá: malá nebo střední společnost s až 30 vozy ve své flotile je mnohem výhodnější využít cizích automobilů.

- Pracujete-li s domácími vozy, jeden válcovací stolice bude muset vzít jen dva vozy - jedním z nájmu, druhé - na náhradní díly, - řekl Dmitrij Novozhilov. - Zahraniční auta jsou nesrovnatelně spolehlivější.

Podle Michaila Yudina je rentabilita podnikání v současné době na úrovni 20-25%. K dosažení stabilního zisku je však důležité zajistit maximální zatížení automobilů. V průměru je jedno auto provozováno asi 230 dní v roce.

- Je dobré, když auto pracuje u pokladny 65-70% času. To je srovnatelné se světovým průměrem faktoru zatížení 72%, - říká Yudin. - Chcete-li zajistit tento výsledek, je lepší nelitovat peníze za reklamu.

Podle zkušeností společností, na začátku, reklama představuje až 10% celkového rozpočtu společnosti.

Podle Michaila Yudina je nejdůležitějším pronajmout auto pro dlouhodobý pronájem firemním klientům. Náklady na nájemní službu jsou mnohem nižší, ale stále existují výhody, protože se zvyšuje zatížení. Například v případě, že pronájem vozu z ekonomické třídě stojí „Rolf-pronájem“ 55 dolarů za jeden den v době, kdy se měsíční cena je stanovena ve výši 30 $ na den (900 $ za měsíc). Pronájem dlouhodobého pronájmu však umožňuje, abyste nevyužívali energii při hledání nových zákazníků, snižuje čas strávený zpracováním dokumentů a kontrolu. Kromě toho, že ne všechny stroje jsou v poptávce 17 dní v měsíci, potřebné k získání stejné $ 900 v té době vozů základní sazbou.

Špičkový prodej pronajatých firem představuje léto, kdy se zvyšuje tok cestujících. Podle odborníků firmy "Aventa", v létě poptávka stoupá o 30-40%. Mnoho firem v sezóně zvyšuje náklady na pronájem - v průměru 15%.

Půjčovna aut: Leasing

Podle Ivana Razumova je půjčovna lépe než koupit automobily, zmrazovat značné finanční prostředky a přijímat je do leasingu. To vyžaduje podstatně méně investic.

- V tomto případě je možné připsat náklady na leasingové platby k primárním nákladům, a také urychlit odpisy automobilu, - zdůrazňuje Michail Yudin. - Navíc zpravidla ve dvou a půl až třech letech je auto, které je pronajato, odepsáno a prodáno. Současně ztrácí 30-40% své původní ceny.

Existují různé způsoby leasingu automobilů, ale nejčastější je:

- Za prvé, ze se musí klient provést první platbu 20-30% z ceny vozu, - říká generální ředitel leasingové společnosti „Calvin“ Sergei Dianin. - Pak udělá určitý objem každý měsíc - až 3% z celkových nákladů na auto. Doba leasingu zpravidla činí 25 měsíců nebo mírně více. Po uplynutí této doby si půjčovatel buď koupí auto, zcela jej zaplatí, nebo nám ho vrátí, a my sami se zabýváme jeho implementací.

Pokud jsou leasingové splátky 500 dolarů měsíčně a výtěžek z pronájmu činí 1000 dolarů, polovina této částky zůstává distributorovi.

Životnost autopůjčoven záměrně omezuje dva až tři a někdy dokonce rok a půl. Pravidelně po tomto čase auto nejen ztrácí svůj vzhled, ale také začíná být v pohotovostním provozu v pořádku. Podle Ivana Razumova po dobu jednoho roku půjčuje auto v průměru 35 tisíc kilometrů, což je mnohem větší než v osobním vlastnictví. Proto se firmy snaží prodat automobily, dokud nejsou v ceně příliš ztraceny.

Půjčovna aut: Rizika

Autopůjčovna není pronajata všem. Ve všech kancelářích pronájmu jsou významná věková omezení: zákazníci musí být starší 21 let a někdy i 25 let. Majitelé nájemních firem logicky tvrdí, že s věkem člověk nejen získává zkušenosti s řízením, ale také roste. Proto ztratil touhu uspořádat z každého závodu "Formule 1". Důležitá je také zkušenost s jízdou. Pojišťovny obvykle vyžadují, aby zákazníci měli alespoň jeden rok zkušeností s řízením, někdy i tři roky.

Kromě toho si ruští občané, kteří chtějí jezdit na nejdražších a nejprestižnějších zahraničních automobilech, "punč" na téma zločinu. Obvykle se to děje neoficiálně - prostřednictvím komunikace bezpečnostní společnosti s policií nebo dopravní policií. Pokud má klient trestní rejstřík, je obvykle odmítnut.

Nicméně ani žádná nejdůkladnější ověření nemůže poskytnout firmě záruku, že vůz nebude ukraden nebo se nedostane do nehody. Podle statistik je dnes téměř padesátý pronájem automobilu uneseno.

- Každý rok z různých důvodů přestaneme z provozu 15 z 500 vozů, - Yury Lvov uvádí statistiky.

Jak tvrdí Dmitrij Novozhilov, pro 100 objednávek existuje 5-6 nouzových případů a tyto výdaje musí být nějak vráceny. Vedle přímé společnosti dochází také k nepřímým ztrátám, ztrátám výdělků v těch dnech, kdy je stroj "ošetřen".

Před několika lety neměly valné podniky žádné skutečné kroky k ovlivnění zákazníků, kteří poškozují auta. Nyní se situace změnila. Za prvé, všechny společnosti musí pojišťovat auta. Zadruhé, pro lepší bezpečnost, ukládají od zákazníků malý vklad hotovosti.

Obvykle záloha pro klasické „Lada“ je $ 150-200, s pohonem předních kol vozu - 200-400 $ pro zahraniční vozy ekonomické třídě - $ 300-500, business class - $ 500-800, stejně jako zajištění pro výkonné limuzíny není hřích, aby se více 1 tisíc dolarů.

Klient, který složil zástavu, má více motivací vrátit auto neporušené. Pokud se pojistná událost nevyskytne kvůli zavinění klienta, jistota se jistě vrátí.

Další metodou "bezpečnosti" používanou půjčovnami je omezení počtu pronajatých vozů. Obvykle je klient oprávněn řídit 150-200 km denně, ale ne více.

"To nám umožňuje zastavit pokusy používat naše vozy jako taxi," říká Ivan Razumov. - Koneckonců to nejen urychluje opotřebení auta. Lidé, kteří pracují jako soukromí řidiči, jsou našimi konkurenty, slouží našim potenciálním zákazníkům.

Je-li překročen mezní počet kilometrů, pak má půjčovna právo odebrat od zákazníka dva až čtyři rubla za každý další kilometr.

zdroj: www.mybiz.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.