Podnikatelský plán: pronájem nářadí - výpočet nákladů, seznam běžícího nástroje. Jaké stavební zařízení mohu pronajmout?

Dnes, v souvislosti s aktivním prováděním oprav a stavebních prací, se v Rusku opět získává nájem potřebných nástrojů. Pro mnoho občanů to může být velmi výhodné.

Ne každý bude kupovat drahé nástroje, aby provedl opravy v jednom bytě. Je mnohem levnější je pronajmout zaplacením za užívání bytu za den.

Kromě profesionálních nástrojů a nástrojů pro domácnost je možné pronajmout benzinové vybavení, vibro-přístroje, brusky na parkety. Obecně platí, že pronájem stavebních zařízení může přinést značné příjmy. Organizace tohoto druhu činnosti bude podrobněji posouzena později.

Podnikatelský plán: pronájem nářadí

Při organizaci nějakého podnikání byste měli pečlivě přemýšlet a vypočítat vše. Tento případ není výjimkou. K realizaci této myšlenky je nutné správně vypracovat obchodní plán. Nájem nástroje není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Dokumenty by měly popisovat všechny hlavní aspekty této oblasti činnosti. Je také třeba analyzovat hlavní problémy, které mohou vzniknout při otevírání určité firmy, a určit hlavní způsoby jejich řešení. To bude popsáno později.

Výběr místnosti

To bude vyžadovat individuální přístup. Předpoklad, v němž bude umístěn Váš nájemný prvek, může být oblast o rozloze asi 20 metrů čtverečních a v každém spánkovém prostoru města. Ideální bude malý kout v provozovně, takže je pohodlný přístup autem.

Ne každý klient přetáhne 20-25 kilogramů pronajatých zařízení. Pokud je obchod umístěn na rušné straně ulice nebo silnice, je třeba dobře uspořádat okno kanceláře tak, aby přilákalo pozornost spotřebitelů z dálky.

Nábor zaměstnanců

V takovém případě budou zapotřebí tito odborníci:

 1. Master opravy agregátů a nástrojů.
 2. Přijímač zařízení. Může být zodpovědný za zadávání zakázek a finanční účetnictví.
 3. Účetní.
 4. Advokát (pokud se nástroj nevrací dlouho).

Reklama

To je nedílná součást rozvoje podnikání, která odráží podnikatelský plán. Pronájem nářadí by měl začínat aktivní reklamou společnosti. Reklama můžete publikovat v místních novinách nebo rozdávat letáky.

Provozní hodiny položky

Na základě zkušeností jiných podnikatelů bude optimální režim od 9.00 do 19.00 hodin bez přerušení. Den volna je neděle.

Určit, že si můžete pronajmout

Seznam nejoblíbenějších nástrojů obsahuje následující:

 • Přizpůsobení rotační povahy - kladivo, vrtačka, klíč, atd.
 • Nástroje broušení a řezání - pily, brusky atd.
 • Svářecí zařízení a příslušenství.
 • Montážní a kompresní zařízení.
 • Stavební nástroje - míchačka betonu, tepelná pistole atd.

Je třeba si uvědomit, že pronájem bude v poptávce, pokud nabízíte velký sortiment zboží, nejlépe asi 30 položek. Také pronájem stavebního zařízení výrazně diverzifikuje seznam služeb. Musí mít profesionální typ, aby byl v poptávce s vážnými stavebními týmy. Je lepší se o to postarat dlouho předtím, než otevřete pronájem kanceláře. Musíme určit, kde bude nakupovat zařízení a nástroje. Zakupte je na místech, kde budou při nákupu hromadně poskytovat záruční doklady a slevu.

Potenciální spotřebitelé

Zákazníci obvykle spadají do tří hlavních kategorií:

 1. Stavitelé, kteří se zabývají soukromými opravami. Pronájmy nástrojů jsou zahrnuty do předpokládaných nákladů na práci. Tato kategorie zákazníků podléhá povinnému školení o bezpečnosti a používání elektrického zařízení, protože ne všichni stavitelé v praxi jsou odborníci, mohou snadno proniknout pronajatým zbožím.
 2. Jednotlivci. Jedná se o nejvíce problematickou a často se vyskytující kategorii nájemníků. Měli by věnovat velkou pozornost a měly by se také podrobně poučit o všech otázkách a podrobných studiích o osobnosti klienta.
 3. Právnické osoby, organizace. Tato kategorie zákazníků obvykle rozděluje své elektrické nářadí. S těmito klienty je s manažerem snadné pracovat. Podrobné pokyny nejsou potřeba, pracovní zkušenosti jsou k dispozici.

Zvažte přítomnost rizikových faktorů

Nezapomeňte tuto položku zahrnout do svého podnikatelského plánu. Pronájmy přístroje zahrnují následující hlavní rizikové faktory:

 • Často se stává, že nájemci nástrojů nebo zařízení mohou být lidmi, kteří s nimi nemají žádné zkušenosti. Takže je pravděpodobné, že je pravděpodobné, že se vrátíte k již rozbitému zařízení, nebo dokonce i horšímu, že se klient může neopatrně zneužít. Aby se předešlo těmto problémům, měli by manažeři podrobně poučit o používání nástrojů a zařízení. To není nedůležité.
 • Na všech místech pronájmu by měly být umístěny stánky s pokyny a pravidly pro provoz různých nástrojů a vybavení, jakož i s regulačními bezpečnostními dokumenty při jejich používání. S danými materiály spotřebitele je lepší seznámit se v seznamu.
 • Při podpisu smlouvy se klient smlouva musí poskytnout pas, fotokopie, což je lepší odstranit, v případě nesplnění dohodnutých závazků může být žádný problém najít nepoctivého nájemce. Obvykle kanceláře pronájmu nevyžadují zajištění, ale je lepší se ujistit, že pořizujete 100% nákladů na vybavení. Ne každý člověk však s sebou nese takovou částku. Koneckonců, například, v průměru, obyčejný puncher stojí asi 1000 dolarů. Pak se v tomto případě omezují pouze na pojištění nástrojů, stejně jako na definici identity nájemce.

Kdy očekávat návratnost investic?

Pronájem kanceláří zpravidla poskytují služby za úhradu za nástroj k pronájmu. Průměrná cena pronájmu za jednotku ubytování za den činí zhruba 9-10% jejích nákladů. Obvykle mohou zákazníci využívat nejméně dva druhy nástrojů denně. Takto prostí stavitelé pracují s malým množstvím práce. Ale velké brigády si mohou pronajmout deset jednotek najednou po dobu delší než jeden týden. Průměrná doba návratnosti jednoho zařízení je přibližně půl roku.

Otevřete tento obchod lépe léto, nebo spíše dokonce od začátku května do konce října. V tuto chvíli lze otevřít pouze jeden nebo pět zákazníků. Ke konci roku bude poptávka podstatně klesat. V důsledku toho budou zákazníci mít pouze dva nebo tři denně.

Průměrné náklady na pronájem nástroje za den budou asi 500-600 rublů. Jak se pracovní zkušenosti hromadí, v příštím roce bude podnikání pronájmu nástroje přinášet svým majitelům 15 smluv, z nichž každá má hodnotu zhruba 1 tisíc rublů.

Můžete také současně prodávat spotřební materiál různým zařízením a uvolnit zákazníka od obchodu. Bude to vhodné pro nájemce, aby si koupil hmoždinky, vrtáky a mnohem více přímo u nájemní kanceláře přístroje a pro vás to bude další zdroj příjmů.

Tip

Pokud do šesti měsíců od zahájení činnosti bude průměrný měsíční příjem z pronájmu byl nižší bod a půl tisíce dolarů, přemýšlet o tom, zda bude i nadále usilovat o případu. V tomto případě lze nástroje prodávat za 50% nákladů, stejně jako prodávat stojany a stoly, přičemž získávají přibližně 25% počáteční investice.

Ale nemluvme o smutných věcech. Nájemné nástroje mohou přinést poměrně stabilní příjmy, pokud je vše dobře plánované a pozorné vůči zákazníkům, snažte se cítit ty, kteří jsou připraveni podvádět. Bylo by hezké vědět o nástrojích zařízení, protože někdy je musíte vzít až 20 dní v měsíci a musíte být připraveni na cokoli. Pokud během prvního roku práce bude mít podnikatel dostatek peněz na zaplacení platů a pronájmu prostorů, pak můžeme předpokládat, že podnikání bylo úspěšné, brzy se zisk učiní. Zbývá jen čekat velmi málo, jste na správné cestě.

Obchod pro nájem nástrojů

Nájem stavebních nástrojů se v poslední době získává na popularitě a podle odborníků trh s nájemnými nástroji v Rusku nyní trpí druhým porodem. Pro opravy a další práce je nejlepší použít vysoce kvalitní vybavení, což pomáhá šetřit čas i úsilí. Ale ne každý může získat profesionální nástroj, ale ve většině případů je třeba jen na krátkou dobu, takže není ekonomicky životaschopné ho koupit. Proto je velmi oblíbený pronájem různých stavebních zařízení, protože pomáhají výrazně snížit náklady na opravy.

V současnosti na trhu na pronájem stavebního nářadí v Jekatěrinburgu pracuje více než 50 společností. Podle odborníků komoditního trhu je asi 10% obyvatel Jekatěrinburgu připraveno využít služeb podobných nájemních stanic. Hlavními cílovými uživateli jsou konstrukční brigády různých směrů práce, soukromí obchodníci používající nástroje v dachu av zahradě, také pro výstavbu jednotlivých domů, opravy v bytech.

Registrace firmy, nezbytné licence a povolení.

Pro tento typ činnosti stačí zaregistrovat se jako samostatný podnikatel. Zvláštní licence a povolení pro tento typ činnosti se nevyžadují, stačí splnit obecný seznam požadavků na otevření místa prodeje a pronájmu, a to:

- soulad místností s normami SES a službou dozoru v oblasti požární bezpečnosti;

- zápis společnosti do daně;

- otevření běžného účtu pro vypořádání se zákazníky.

Při registraci IP zvolíme daňový systém. Pro naše místo pronájmu jsme zvolili patent, protože daňová legislativa umožňuje, aby byla provedena podle klasifikátoru, spadá pod položku 40 "pronájem". Všechny postupy pro tento druh zdanění jsou značně zjednodušené. Uveďme příklad, v Ekaterinburgu za přítomnosti 1 až 5 najatých pracovníků, roční daň naší společnosti bude pouze 25.215 rublů.

Pro naši činnost si vybíráme následující kódy OKVED:

71.32 "Pronájem stavebních strojů a zařízení";

71.40 "Pronájem osobních a osobních předmětů".

Výběr místnosti pro válcovací nástroje.

Odborníci doporučují, aby v centru města nechodili na prestižní místa. V mnoha městech existují celé okresy, jejichž obyvatelé velmi vzácně chodí do centra, ale denně chodí na stejná místa v jejich domě. Nebo oblasti, kde v Jekatěrinburgu převládají velké množství auto-vyrobených řemeslníků, jsou Uralmash, okres Khimmash atd. Ve skutečnosti jsou nejčastějšími zákazníky nájemních bytů obyvatelé nejbližších domů, takže si vyberte čtvrť s velkými vícepodlažními rezidenčními komplexy. Malý pavilon v blízkosti hypermarketu, místnost v nákupním centru nebo v suterénu vedle rušné ulice může být vhodná pro pronájem kanceláře, nejdůležitější je, že vstup je z ulice a nikoliv z dvora. Celková plocha potřebných prostor pro pronájem kanceláře - až 40 metrů čtverečních.

Obchodní zařízení a kancelářské vybavení.

Hlavní věc, kterou je třeba umístit, je místo pro pult a označíte stojany se zařízením. Na nápadném místě je nutné umístit znamení se jménem. Veškerý potřebný nábytek si můžete zakoupit v libovolném nábytkovém hypermarketu podle typu Ikei, můžete také používat vývěsky na internetu, tk. tam je nyní prodána hodně obchodu a výstavní nábytek v dobrém stavu. Někdy sám pronajímatel poskytne prostory, tato možnost není vyloučena.

Dnes není možné představit činnost společnosti bez minimálního počtu kancelářských potřeb. Budeme potřebovat:

- mobilní telefon (s připojeným číslem města);

- počítač (nebo notebook);

- směrovač pro přístup k Internetu;

- terminál pro bezhotovostní platbu;

- hotovostní tiskový stroj (pokladna se nevyžaduje na základě zvoleného daňového systému);

- další kancelářské vybavení a potřeby.

K nákupu nábytku a kancelářského vybavení jsme z našeho rozpočtu přidělila 70 000 rublů.

Výběr nástrojů k pronájmu.

V našem článku věnovaném zahájení podnikání pronájmu nástroje jsme dospěli k nejdůležitějším věcem, a to, co je nutné koupit nástroj, aby ho mohli zákazníci využívat s poptávkou, jak dlouho to nebude trvat, a tak dále.

Sortiment nájemného nářadí závisí na cílovém publiku, je-li léto obyvatel, pak je třeba zdůraznit nástroj, který se používá v životě zahradníků a zahradníků, a to řetězové pily, sekačky a sekačky. Jsou-li naši zákazníci hlavně stavitelé, pak již zmíněný nástroj bude prachu na regálech a zvýšená poptávka bude využívána bulharskými, jackhammery, perforátory, brusky a podobně.

Opravdu, proč si koupit motorovou pilu, pokud potřebujete vystřihnout jen pár stromů? A kdo chce ručně rušit řešení, když si můžete vzít den na malé množství betonového mixéru?

Častějšími nástroji jsou obvykle opraváři nebo jejich známí, zatímco ty dražší jsou pronajaty méně často.

Podmínkou je sortiment obchodu za pronájem nářadí rozdělit do následujících skupin:

- šokové a rotační nástroje (vrtačky, perforátory...);

- nástroj pro broušení a řezání (pily, brusky...);

- nářadí s kompresory, svařovací a montážní účely;

- multifunkční obráběcí stroje a stavební zařízení (míchačka betonu, tepelná pistole, dřevoobráběcí stroj).

Účastníci trhu s nemovitostmi uvádějí, že na regálech musí být přítomno nejméně 30 nástrojů pro různé účely. Ideální poměr využití nástroje je poměr, pokud je z pronájmu 10 jednotek všech zařízení 9 a poslední jednotka je vždy k dispozici k pronájmu. Protože je prostě nemožné předpovídat poptávku po konkrétním nástroji, nejjednodušším způsobem, kdy bude nutné vytvořit správný sortiment zboží s minimálními náklady, bude nákup pouze jedné jednotky každého zařízení. Dále v procesu rozšiřování nebo snížení počtu konkrétních nástrojů.

Proto se na začátku doporučuje, abyste se omezili na úzký sortiment ručních nástrojů. A levné nebo nekontrolované vybavení není vhodné k pronájmu, protože to může selhat. Podle pozorování vlastníků jsou nejoblíbenější následující stavební nástroje:

Nákup takového množství nástrojů najednou a naplnění obchodu vyžaduje nejméně 30 jednotek nástrojů pro různá použití, musíte se okamžitě dohodnout na slevě 5 až 10% z maloobchodní ceny. Při nákupu nedoporučujeme nakupovat nástroje levných značek, musíte nejprve věnovat pozornost profesionálním značkám, jako jsou Makita, Bosh atd. Závěr je zřejmý, že toto zařízení stojí několikrát dražší, ale bude také trvat mnohem déle v provozu, což umožní stavebním brigádám být pronajato bez jakýchkoliv zvláštních důsledků.

Poradenství novým podnikatelům. Při plánování sortimentu je žádoucí, aby každý druh nástroje byl jednoho konkrétního modelu. Vezměte to v úvahu, abyste opravili poškozené nástroje, abyste vždy měli správnou náhradní část z neúspěšného vrtačky.

Kromě toho stojí za zmínku nutnost zakoupit nástroje v obchodech, které výrobcům poskytují záruku na zboží. Protože Průměrná životnost pronajatého zboží je obvykle do 1 roku, během záruční doby můžete využít služeb servisních střediscích, částečně šetří peníze na master opravy techniky, což zpravidla je ve stavu společnosti nájemních nástrojů.

Při růstu můžete rozsah rozšířit přidáním například lešení nebo sněhového pluhu, který může v zimě výrazně zvýšit ziskovost společnosti.

Cena za pronájem za jeden den je obvykle 5-7% jejích nákladů, tedy téměř žádná technika platí po dobu 15 dní. S takovými citacemi mohou kvalitní nástroje vyplatit až pětkrát. Stojí za zmínku, že u některých nepohyblivých zařízení může cena nájemného dosáhnout 9%.

Největší ziskovost pronájmu nástrojů jako podnikání je dosaženo získáním velmi drahého vybavení. Například cena diamantové stěny je asi 250 tisíc rublů. Malé stavební firmy si nemohou dovolit tento přístroj zakoupit a obsluhovat. Přesto, když to potřebují, mohou na svém místě zaplatit až 20 tisíc za den instalace, což činí nájem stavebního nástroje velmi výnosný. Na základě výsledků analýzy stávajícího pronájmu stavebních nástrojů v Jekatěrinburgu je zjištěno, že průměrné náklady na válcování nástroje za den jsou 1120 rublů.

Při počátečním nákupu odborníků na trhy s vybavením doporučujeme, aby slíbil alespoň 500 000 rublů, ale ne více než 1 milion rublů. V našich výpočtech začneme od "zlatého průměru" - to je 750 000 rublů.

Zaměstnanci.

Půjčování nástroje zahrnuje rychlé opotřebení pronajatých nástrojů, aby se udrželo v řádném a funkčním stavu, zaměstnanci společnosti se skládají z opraváře zařízení. Obvykle je to osoba s technickým vzděláním, která pracovala po mnoho let v závodě, má nejen teoretické, ale i praktické znalosti o tom, jak je nástroj uspořádán, jak funguje a co se nejčastěji rozpadá. Nedávno podnikatelé přinesli spoustu čerstvých nápadů průmyslu, například s omezeným rozpočtem, odborníci doporučují, aby v prvních dvou dnech nebrali opraváře nástrojů ve státě. Pokud si zakoupíte strojní zařízení se zárukou, opravu provede výrobce. A když potřebujete odborníka na opravy, můžete ho najat na principu outsourcingu, jako by ho najali. V našem případě bude opravář specialisty v personálu, tk. opravou inventury podniku ve svých oficiálních povinnostech bude zahrnovat opravu nástroje třetí strany.

Rovněž požaduje, aby zaměstnanec obdržet - o vydání tohoto nástroje, jehož úkoly rovněž patří procesní konstrukce zařízení nájemní smlouvu, obdrží hotovost, jako velmi důležitý úkol, je instrukce klienta k manipulaci s nástroji, aby se předešlo nedorozuměním v budoucnu, kdy například vzít vrták s vrtákem na beton a pokuste se vrtat kov. V počáteční fázi podnikání pronájmu nástroje může tato funkce provádět opravář zařízení nebo přímo vlastníkem firmy.

Protože činnost zahrnuje pronájem zařízení a jeho použití není vždy přesné, nebo nevrátí do práce s pohledávkami a pokut a tak dále, budete potřebovat právní radu, je třeba přilákat outsourcingu advokátní kanceláře. Účetnictví v našem případě udržuje iniciátor projektu. Dodání velkokapacitního přístroje, je-li to nezbytné, je prováděno také vlastníkem.

Přilákat zákazníky. Reklama na pronájem nářadí.

Chcete-li přilákat zákazníky, není zapotřebí velký rozpočet na reklamu. Je nutné vybrat reklamní platformy tak, aby byla společnost uznána co nejvíce potenciálních zákazníků, obvykle to jsou bezplatné inzeráty v novinách, internetové služby typu Close a Avito. V každém regionu se provádí individuální stavby a pracují i ​​malé brigády, především by se měly dozvědět o otevření nového nájemního místa. Stojí za to věnovat pozornost místu společnosti, můžete dokonce ani vynaložit peníze na to, ale můžete to udělat s bezplatnými šablonami (WordPress, WiX), tento prvek může zvýšit počet klientů několikrát.

"Úskalí" válcovacích nástrojů

Nájem nástrojů má nuance, které se často stanou nepředvídatelným testem v prvních fázích rozvoje podnikání.

"Všechno, co se dá rozdělit, bude zrušeno" - tak zazní pravdivo mnoho lidí, kteří se zabývají pronájmem relativně levných věcí. Pokud klient opustí poškozený vůz, okamžitě opraví škodu způsobenou bez zbytečných kontroverzí a pokud je stavební nástroj poškozen nebo ztracen, vinník často jednoduše odmítá zaplatit. Aby se snížil počet takových případů, zkušení podnikatelé doporučují uložit pokutu za škody způsobené podniku a uzavřít s každým klientem zvláštní smlouvu. Tento doklad bude důkazem správnosti společnosti, pokud pachatel jde na soud.
Přesto není nutné stanovovat velké pokuty, protože pak se nespokojený klient může obrátit na orgány dozoru, takové situace se opakovaně vyskytly.

Pronájem nebo pronájem, vlastnosti smluv.

Ve skutečnosti je pronájmem zvláštní případ nájemní smlouvy. Jejich hlavní rozdíl spočívá v tom, že když firma dává nástroj k pronájmu, osoba získaná zákonem nemá právo používat zařízení k obchodním účelům.

To znamená, že při pronájmu stavebního nástroje ho klient nemůže využít k získání zisku, například k předání jiným lidem nebo k vrtání otvorů do betonu za peníze, neboť musí toto zařízení pronajmout nebo mít své vlastní. Obě smlouvy jsou pro společnost velmi riskantní, protože v případě nevrácení může ztratit spoustu peněz. Proto, v mnoha společnostech za pronájem nástrojů při přípravě smlouvy se zákazníkem se slibuje, což je až 100% nákladů. V některých případech by společnosti měly uvažovat o pojištění svého majetku proti nevrácení, zvláštní firmy poskytují takovou službu.

Podniková ekonomika při pronájmu nástrojů

Pojďme se k podrobnějším výpočtům, první věc, kterou budeme považovat za počáteční investice, které potřebujeme. Údaje jsou uvedeny v tabulkové podobě.

Nové obchodní nápady

Krize, kdy se prudce zvýšený dolar stal překážkou pro většinu nákupů, se objevilo několik ziskových a neprášených obchodních výklenků. Živým příkladem takového podnikání je pronájem konstrukčního elektrického nářadí.

Není žádným tajemstvím, že většina elektrospotřebičů prodávaných v Rusku má buď cizí původ, nebo jsou sestaveny z dovážených náhradních dílů. V souvislosti s touto skutečností - cena tohoto zboží roste v poměru k růstu amerického dolaru. To se stalo obzvláště patrným v době krize - 2014. Dvojitá zvýšená cena se pro většinu spotřebitelů stala nepříjemným překvapením. Dříve, když byl dolar 30-35, koupit čínský šroubovák pro 900 rublů (30 dolarů) byla jednoduchá věc a vyřešena. Bude spálit - není to škoda, ale je možné otočit pár šroubů! Dnes má jen málo lidí, aby si koupili tento "shurik" za stejné 30 dolarů, ale v rublech - za

2100 rublů. Plat se po dolaru nezvyšuje.

Proto se stále více zákazníků začalo obracet na pronájem elektrického nářadí. Je to vynikající způsob, jak na chvíli přijmout potřebný nástroj, aniž byste museli vynaložit peníze na dražší nákup.

Jak uspořádat pronájem stavebních elektrických nástrojů

Mimochodem, očividně máte otázku - proč stavební elektrický nástroj?

 • Široké spotřebitelské publikum. Vzhledem k vysokým nákladům na takovou elektrárnu a její jednorázové potřebě je většina spotřebitelů věnována pozornost válcování. Jsou levnější, aby si za pár dní vzali zařízení, než aby dali několik tisíc (desítek tisíc) rublů za to, co je zapotřebí 1-2 krát za rok.
 • Kompaktnost. Dokonce i výkonné elektrické nářadí má poměrně kompaktní rozměry. Nepotřebují velký prostor pro jejich ukládání.
 • Opravitelnost. Na rozdíl od benzinového nářadí lze elektrické nářadí snadno kontrolovat, diagnostikovat a opravovat. A podnikání v pronájmu nebude uniknout.
 • Širší sortiment. Prakticky jakékoliv elektrické zařízení má elektrický analog. Ale ne všechny elektrické nástroje mají analogy pracující z jiných zdrojů energie.
 • Jednodušší požadavky na skladování. Protože nepracujete s ropnými produkty (benzín, olej), můžete tento nástroj uložit i v bytě.

Nejprve je třeba otevřít LLC nebo IP. To povede k oficiálním obchodním činnostem.

Pak se musíte rozhodnout, jak budete pracovat, to je místo, kde bude vaší vitrínou.

 • Nebo to bude fyzický bod. Chcete-li to udělat, musíte si pronajmout pokoj (20-40 m²), který bude nejen výkladní skříní, ale také skladiště. Musíte vybavit svůj pokoj - instalovat regály, čítače. Co bude znamenat dodatečné náklady.
 • Buď otevřete svůj web. Chcete-li to udělat, potřebujete webové stránky, nejlépe s podrobným katalogem, jako je například internetový obchod (například Insales vám to umožňuje za 199 rublů). Kde umístíte všechny své návrhy. Tím ušetříte pronájem a organizaci prostor (pouze prostor pro skladování elektrického nářadí, je možné i v bytě). Ze všech nákladů - otevření stránky a fotky vašeho sortimentu.

Nyní, když jste se rozhodli pro formu vašeho podnikání, vzniká otázka - Co? Samozřejmě jste již udělali široký výběr - elektrické nářadí. Ale, který z nich? Existují počáteční, sekundární a profesionální úrovně. Proto je cena také odlišná. Ideálním řešením je nákup profesionálního nástroje. Má vysoký výkon a trvanlivost. Ale je to drahé a bude to mít vliv na cenu nájemného. Proto pro začátek budete potřebovat elektrický nástroj střední segmentu cen. Bude to méně spolehlivé, ale zcela uspokojí vaše cílové publikum. Protože vaši hlavní zákazníci budou soukromí, kteří hledají nástroj pro jednorázové úkoly. Profesionální stavební brigády obvykle nepoužívají nájemné.

Strávte několik hodin, navštivte internetové obchody s podobnou technologií. Studovat jejich katalogy. Takže zjistíte, který elektrický nástroj je nejoblíbenější ve vašem regionu. Získejte 2-3 kusy každého názvu elektrického nářadí. Množství více než 1 vám umožní přenést jeden název nástroje na větší počet klientů, což zvyšuje loajalitu vašich zákazníků - máte všechno, řeknou ve večerních hodinách svým známým.

Pokuste se zakoupit nástroje téže značky. Tak můžete obdržet další slevy od oficiálních prodejců zboží a založit partnerské vztahy s opravovnami specializovanými na tuto značku.

Ceny a ochrana elektrického nářadí

Můžete dodržet stanovené pravidlo: cena nájemného za den = jedna dvacátá (dvacet pětina) nákladů. Nebo se seznámíte s konkurenčními nabídkami, abyste vytvořili tarifní tarif, který vás odvodí ze zisku. V každém případě by cena měla být prospěšná pro spotřebitele v poměru - koupit nebo pronajmout.

Takzvané ochranu před nepoctivými zákazníky by měly být kombinovány. Z právního hlediska: musíte vytvořit jasná pravidla pro leasing, uzavřít pronájem nemovitosti, identifikovat svého klienta (tedy minimálně vzít kopie svých dokumentů nebo je přijmout jako záruku). Na straně materiálu: zkontrolujte hodnotu zajištění. Samozřejmě, že vás nebudou chránit před krádeží, poruchami a jinými nepředvídatelnými situacemi, ale budete je plně vyzbrojeni.

Podle odborného hodnocení trhu - měsíční zisk takového podniku - z 50 tisíc rublů.

Kde najít zákazníky?

Hlavním úkolem hledání zákazníků je popularizovat služby pronájmu. Kromě přímé reklamy: na internetu, na bulletinové desce, reklamní publikace v místních novinách, můžete dát nestandardní reklamu. Neštandardní reklama může být - distribuce letáků v blízkosti velkých nákupních center, vkládání automobilů, organizace partnerství s opravovnami: vydávání náhradního náčiní namísto rozbití na úkor servisů a mnoho dalších reklamních směrů.

Vzhledem k tomu, že vaše služby jsou pro klienta účelné a nezbytné, bez ohledu na to, kde se nacházejí - díky kompetentní marketingové podpoře je možné požadovat službu v celém městě.

Další směry výdělku

Můžete získat další zisk kvůli rozmanitým a různým službám poskytovaným společně s poskytováním nářadí k pronájmu.

 • Dodávka elektrického nářadí. Proveďte doručení zboží kolem města další placenou službu.
 • Prodej, výměna a opravy použitých strojů. Můžete si vzít provizi, koupit starý elektrický nástroj, poskytnout opravářské služby. A také rozšiřování a aktualizace svého "parku" technologie - prodávat zbytečné vybavení.
 • Nástroje a spojovací materiál. Zařízení je obvykle zakoupeno zákazníkem. Navrhněte mu, aby si od tebe koupil. Ušetřete si čas a vydělávejte na něm. Někdy se prodej zařízení (nebo stavebního hardware) může stát výnosnějším podnikáním než pronájem elektrického nástroje.
 • Další stavební vybavení k pronájmu. Kromě elektrického nářadí si můžete pronajmout další vybavení: schody, lešení, navijáky, zdviháky, vybavení. Nepotřebují velký skladovací prostor ani komplexní údržbu, ale jsou velmi žádané v soukromé a nízkopodlažné výstavbě.

Viz též:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak vydělat za pronájem stavebních nástrojů a vybavení

Možnost dočasného používání drahých předmětů postupně získává popularitu v Rusku. Samozřejmě, že to bude fungovat dobře, zejména ve ziskové sféře činnosti. Například pronájem stavebního nářadí je velmi zajímavý typ podnikání, který si zasluhuje zvláštní rozhovor.

Studujeme vlastnosti a výhody

Každý člověk bude mít potěšení, že bude mít k dispozici dobré, nezbytné a nákladné stavební vybavení. Ale zpravidla je prostě nemožné zakoupit celý sortiment těchto výrobků, zejména proto, že některé speciální zařízení jsou velmi drahé. Co mám dělat? Z této situace je jednoduchý a jednoduchý způsob, jak získat nástroj k pronájmu.

Tato inovace se těší absolutně všemu - od velkých stavebních organizací až po jednoduchého občana. Varianty zařízení, které mohou být potřebné pro opravy nebo nějakou konstrukci, jsou velmi různorodé a nikdo je nemůže spravovat v jejich používání. Takže by bylo vhodné využít techniku ​​k dočasnému použití a nekupovat ji za hodně peněz. Ukazuje se, že půjčování nástroje jako podnikání je velmi výnosná a úspěšná investice.

Dnes na stavebním trhu najdete spoustu vybavení. Ale pro podnikání, musíte vybrat pouze ty věci, které jsou opravdu v poptávce. Obvykle na nájemních místech požadujete svařovací a montážní zařízení, zařízení pro řezání a leštění, perforátory, elektrické vrtačky, míchačky betonu, řetězové pily a sekačky na trávu. Samozřejmě, toto není celý seznam, který může být prezentován zákazníkům v jejich obchodě.

Je samozřejmé, že za účelem podnikání s válcováním musíte koupit kvalitní, spolehlivé a profesionální vybavení. Levné zboží nebo padělky nebudou odolávat těžkým nákladům ani opakovanému použití a mohou se rozpadnout v rukou prvního zákazníka. Je důležité vzít v úvahu, že pronájem nářadí musí být ziskové, takže výpočet s návštěvníky by měl být proveden na základě ceny produktu. Nejvýhodnějším řešením bude stanovení ceny pro dočasné použití na přibližně 25% nákladů na zařízení na trhu.

V každém místě pronájmu je prezentována technika, která je v poptávce jak v létě, tak v zimě. Rozsah vašeho obchodu by se proto měl měnit a prezentovat ve všech kategoriích. Samozřejmě, v průběhu práce pochopíte, který výrobek by měl být opuštěn, a naopak, který by měl být zakoupen v dodatečném množství.

Rizikové faktory

Pronájmy elektrického nářadí nebo některých jiných stavebních zařízení nesou některé nevýhody. Pravděpodobnost zlomení nebo krádeže v tomto typu podnikání je velmi vysoká, a proto před otevřením instituce musíte vzít v úvahu důležitá a nezbytná kritéria pro práci. Zpočátku by všichni zákazníci, kteří chtějí vzít nějaký výrobek na pronájem, měli provést stručnou, ale podrobnou instrukci o používání konkrétního zařízení a dát příležitost vidět připojené pokyny.

Chcete-li chránit sebe a svou firmu, je lepší požadovat podpis, který zajistí, že nájemce prozkoumal pravidla používání stavebních zařízení a je připraven je pečlivě sledovat. Také, aby nedošlo k poškození bezohledných návštěvníků a abyste se ujistili, že vaše zařízení se vrátí zpět, měli byste dát nástroje pro použití pouze na bezpečnost dokumentu, například pasu. Tento postup je prostě nezbytný, protože budování vaší firmy na upřímném slově bude pro začátečníka nepředstavitelnou chybou.

Obecně lze takový postup zjednodušit, pokud s klientem sestavujete řádně uzavřenou leasingovou smlouvu. Vzorek formuláře, který bude v tomto případě zapotřebí, můžete snadno najít na internetu sami nebo vyhledat pomoc zkušených právníků. Díky tomuto dokumentu můžete vždy najít nečestného nájemce a ukázat mu vaše nároky na nekvalitní použití nebo poruchu vybavení.

Také k obcházení pravděpodobných rizikových faktorů můžete plně zajistit pojistné zařízení, i když to bude vyžadovat značné investice. Nicméně, pro klidnou a úspěšnou práci, mnozí z nich stále dělají tento krok navzdory vynaložené částce. Mimochodem, pokud došlo k potížím, když se nástroj rozbije nebo odmítne pracovat, je nutné poskytnout i příležitost opravit toto zařízení. Tato možnost by měla být brána v úvahu při nákupu zařízení od dodavatelů, při rozhodování o možnosti záruky nebo bezplatných dodatečných opravách. Samozřejmě, takové nepříjemné situace se dějí zřídka, ale koneckonců, správné a kompetentní chování činností se stává klíčem k úspěchu a prosperitě podniku v budoucnu.

Potenciální zákazníci

Nyní promluvte o lidech, kteří mohou využít vaše služby. V zásadě je lze rozdělit do tří skupin: velké organizace, stavitelé soukromých firem a neprofesionálové (jednoduchí občané). První kategorie zákazníků je nejspolehlivější. Obvykle jsou právnické osoby, které potřebují určitý nástroj nebo vybavení. Spolupracovat s nimi je jednoduché a snadné, protože vždy přesně vědí, jak pracovat s určitým produktem a rozpad nástroje s jejich účastí je téměř nemožný. Nepotřebují další vysvětlení ani další pokyny, protože tito klienti jsou často profesionálové a mistrovsky vyznáni ve všech zařízeních.

Pokud vezmeme v úvahu druhou kategorii, konkrétně stavebníky soukromých firem, je jim často poskytnuto více času a úsilí. Koneckonců, dnes v odvětví stavebních služeb existuje spousta self-učil týmů, které zná svou práci ne 100%. To je důvod, proč tito nájemci často musejí mluvit o možnostech zařízení, prokázat svou práci vizuálně nebo ukázat připojené pokyny.

Ale nejtěžší a nejdůležitější možností je pracovat s nově příchozími. Jedinci se v takovém případě stávají nejproblematičtějšími. Tito zákazníci potřebují podrobně informovat o práci instituce, o charakteristikách pronájmu a údržby, o technologiích ao pečlivém prozkoumání dokumentů, které poskytli. U nových zákazníků je od správců ukládání povinen vypracovat nájemní smlouvu s nástrojem.

Vzorek (mezi jednotlivci) by měl být neustále v zorném poli vašich zaměstnanců, protože musí být vypracován co nejpřesněji a nejprávněji. V takovém dokumentu plně informujete nájemce o okolnostech, které mohou vzniknout jeho vadou, jako je například krádež nebo porucha, a najděte si nejlepší situaci z této situace, která je pro obě strany přijatelná. Klient vaší instituce bude samozřejmě rozmanitý, ale měli byste být rád všem návštěvníkům, kteří přišli za vámi.

Shop a jeho zaměstnanci

Pokud se dotknete tématu místa pronájmu kanceláře, spací prostor města je nejlepší. Samozřejmě, velkým plusem bude nalezení obchodu u silnice nebo někde na rušném místě, například na místním trhu. Pro činnost je celkem vhodný prostor o rozloze 20m2. s jakýmkoli uspořádáním uvnitř. Hlavním úkolem je dbát na to, aby byla co nejblíže k obchodu s autem. Nezapomeňte, že některé vybavení, které si pronajmete, má hodně váhy a ve vašem nejlepším zájmu je pečovat o to, že zákazník jej úspěšně doručil do svého auta.

Také si musíte přemýšlet o koupi dobré a jasné vývěsní tabule. To vám dá příležitost přilákat ostatní a být si toho všiml i z velké vzdálenosti. Samozřejmě nemůžete zvládnout jen se znamením. Můžete uspořádat reklamu pro vaši instituci, vše závisí výhradně na vašich finančních možnostech. Nejjednodušší způsob je například distribuovat letáky a můžete jít nahoru a inzerovat v novinách, televizi nebo dokonce organizovat své stránky na internetu. Obecně platí, že všechny vaše náklady a významné výdaje musí být předem uhrazeny konkrétnímu podnikatelskému plánu. Pronájem elektrického nářadí je druh podnikání, kde je třeba vše předem pečlivě vypočítat a promyslet.

Nyní stojí za zvážení a nábor zaměstnanců pro vaši instituci. Obecně platí, že pronájem stavebních nástrojů nezahrnuje mnoho zaměstnanců. Prostě potřebujete takové specialisty v personálu: opravář nástrojů, manažer pro práci s klienty, účetní a akceptor zboží. Samozřejmě, v ideálním případě by musel mít v jeho podřízenosti zkušeného právníka, který vždy pomůže při řešení obtížných problémů, dohodne se na řádném vypracování smluv, posoudí dostupnost poskytnutých dokumentů a provede vysvětlující práci.

Pronájem nářadí jako podnikové zpětné vazby mnoha podnikatelů zanechává zpravidla pozitivní, a to navzdory menším obtížím v procesu práce. Většina podnikatelů se většinou podaří úspěšně vybudovat své podnikání, pokud v předstihu předpokládají všechny nuance budoucí práce. Vezměte tedy svůj projekt vážně.

Pojem aktivity a možný zisk

Samozřejmě, že žádný počáteční projekt nemůže okamžitě přinést významné příjmy. Je nutno kompetentně organizovat nejen úspěšnou činnost obchodu, ale také vytvořit dobrou cenovou politiku v něm. Obecně platí, že všechny kanceláře nabízejí každý den dostupné vybavení, přičemž se zaměřují na průměrnou cenu za používání zařízení přibližně 11% své nominální hodnoty. Ačkoli zvýšení této barvy na 25% bude vhodné i pro některé kategorie zařízení.

Obecně platí, že nejběžnější sklad tohoto typu může mít sortiment od dvou do deseti kusů zboží v závislosti na skupině zákazníků. Pokud jsou nástroje potřebné pro obyčejné lidi, použije se několik zařízení - obvykle dvě nebo tři jednotky. Ale když se hlavní organizace stala klientem, očekávejte, že bude pronajato poměrně velké množství vybavení - až deset položek. V takovém rozsahu může být doba návratnosti získaných zařízení přibližně šest měsíců.

Nájem stavebních nástrojů a zařízení, jejichž ziskovost přímo závisí na počtu zákazníků, je v létě nejvíce prosperující. Takže od poloviny jara do konce listopadu může váš obchod navštívit v průměru asi 8 lidí denně. Během této doby pronájmy speciálních zařízení dosahují svých špičkových hodnot. Za cenu zařízení za 800 r. za den, první rok obchodu vám přinese průměrně 15 smluv denně a dá asi 1 200 rublů / dohodu. Plná návratnost podniku se neuskuteční okamžitě, ale po 12 měsících nepřetržitého provozu bodu.

Kromě toho, abyste mohli zlepšit své zaměstnání a příležitost získat další příjmy, můžete zákazníkům nabídnout další spotřební materiál potřebný pro stavební činnost. Mnoho podnikatelů, společně s místem pronájmu, vykonává jiné činnosti. Podnájem speciálních zařízení například pomůže snížit investice v případě, že na začátku - konec konců, takže budete nabízet vybavení pronajaté nebo pronajaté.

Jak říká mnoho podnikatelů, tento typ podnikání může přinést velmi podstatný a stabilní příjem. Hlavní věcí je správné vypracování strategie a realizace projektu se zaměřením na vypracovaný plán. Samozřejmě, komunikační dovednosti a schopnost poskytnout klientovi veškeré informace co nejpřesněji a nejdůležitějším způsobem přispějí k prosperitě podnikání.

Leasing stavebních nástrojů

Jednou z nejoblíbenějších služeb pro dnešní dny je pronájem různých zařízení pro opravy a výstavbu. Tato služba je velmi výhodná pro zákazníky, protože je nevýhodné nakupovat drahé nástroje pro jednu opravu, je mnohem výhodnější si je pronajmout a zaplatit poplatek za každodenní potřebu.

Níže jsou tipy a názory zkušených podnikatelů o podnikání leasingu stavebního nástroje, který pomůže otevřít podnik a minimalizovat rizika.

Můžete si pronajmout domácí spotřebiče a profesionální nářadí, benzinové vybavení, parketové brusky, vibrační zařízení atd. Pronájmy stavebních zařízení jako podniku mohou přinést poměrně vysoký příjem. Aby byl tento podnik ziskový a ziskový, je velmi důležité ho správně naplánovat. Podívejme se blíže na specifika organizace těchto aktivit.

Tipy a důležité nuance

Bohužel, jak ukazuje praxe, 50%, a ještě více, 100% zástavy pro nástroj, který podniknete, je nepravděpodobné, že by fungovalo. Někdy náklady na vybavení může dosáhnout 100 tisíc rublů. a více (například deskový kompaktor nebo těžký beton). Lidé jednoduše nemají peníze na takové obrovské zástavy. A zanechávají vás konkurentům, kteří mají přijatelnější podmínky pronájmu. Nejčastěji je výše zajištění v podstatě mnohem menší nebo závazek není vůbec přijat. A zde existuje riziko nevrácení majetku. Věřte mi, že v prvních šesti měsících pronájmu můžete snadno ztratit celou flotilu válcovacích nástrojů. Jeho základní krást. Navíc je nástroj nejčastěji přerušován neopatrným zacházením. Získejte obrovský problém od zákazníka k opravě.

Proto před tím, než začnete podnikat, musíte taková rizika vypočítat a hledat způsoby, jak je minimalizovat.

Eduard Honorin (majitel pronájmu v Jekaterinburg instrumpro.ru)

Je třeba uzavřít pronájem!

Dobrý pronájem bude stát nejméně 70-100 tisíc dolarů. Ve velkých městech, běh je v podstatě jen nejprofesionálnější (top) zařízení v cenovém rozmezí 30-150 tisíc rublů, u nichž nájemníci budou platit od 1,000-1,500 rublů za jednotku.

Otevření velkého pronájmu nářadí bez opravy nemá vůbec žádný smysl a tyto dodatečné náklady: plat mistra (minimálně 1 osoba), nástroj pro opravu, prostor pro opravy. Kromě toho náklady na reklamu na internetu: Yandex.Direct a Google Adwords z 10-15 tisíc měsíčně, různé adresáře o 10 tisíc, celkově nejméně 20-25 tisíc za měsíc. Celkem Celkové náklady na velkém pronájmu za měsíc: plat (master poremontu, nakladač, ředitel, účetní) 25 + 20 + 30 + 10 = 85+ (reklamní náklady 25 trubky) + (možnost pronájmu 30 trubky) = 140 Trubky měsíčně. Pokud je tato částka rozdělena na 30 dní, získáme přibližně 4500 rublů denně + 500 rublů denně. Takže 5000trub denně představuje zhruba 4-5 jednotek technologií denně, což je vše, co je na tom, váš zisk.

Roman Belyaev (9 let zkušeností v tomto oboru)

Malé domácí nástroje, jako jsou děrovače, vrtačky, stejně jako různé sekačky na trávu a pylové vrtáky, budou v malých městech poptávány.

Výběr vhodných prostor

Místo pronájmu by mohlo být umístěno v místnosti asi dvacet metrů čtverečních. Tento pokoj může být umístěn kdekoli, například v některé ze spacích prostorů vašeho města. Nejvýhodnější je umístit půjčovnu nářadí v obchodě - v tomto případě bude pro něho výhodné jezdit autem. To je důležité, protože stavební zařízení má často značnou váhu. Pokud je obchod umístěn na rušné dálnici nebo na ulici, je důležité provést barevný design obchodního domu - to přiláká pozornost potenciálních zákazníků.

Jak by měl být vybrán personál?

Práce při pronájmu stavebních nástrojů zahrnuje využití služeb následujících odborníků:

 • Zařízení přijímače. Souběžně s hlavní činností může tento zaměstnanec provádět účetní a uzavírat smlouvy.
 • Účetní.
 • Zkušený řemeslník, který opraví nástroje a sestavy.
 • Advokát (jeho služby budou požadovány v případě odmítnutí klienta vrátit pronajímaný nástroj).

Pronájem reklamních služeb

Reklamní služby poskytované společností jsou podstatnou součástí veškerého podnikání. Práce na pronájmu nástrojů musí nutně začít s aktivní reklamní společností. Chcete-li inzerovat své podnikání, můžete umístit inzerát do místních novin nebo předat letáky kolemjdoucím. Také nezapomeňte na sociální sítě, kde stačí vytvořit malou skupinu / komunitu a inzerovat ve skupinách vaší osady. Obvykle se jedná o komunity věnované městu nebo stavbě.

Jaké nástroje mohu pronajmout?

Nejoblíbenější stavební nástroje jsou tyto:

 • zařízení, která rotují: šroubovák, šroubovák, vrtačka atd.
 • řezné a brusné nástroje: brusky, pily atd.
 • kompresorové a instalační zařízení;
 • svářecí zařízení;
 • různé stavební nástroje: moderní teplovzdušné pistole, míchačky betonu atd.
 • borax, stejně jako trimery, které v letní sezóně mohou přinést další malé zisky.

K pronájmu se stala oblíbená a populární, je důležité nabídnout zákazníkům širokou škálu produktů. Musí jich být nejméně třicet. Doporučuje se zahrnout do seznamu služeb pronájem profesionálního vybavení, které používají vážné stavební týmy. Získejte takové stavební zařízení by mělo být předem. Je nutné předem určit, kde budou zakoupeny přesně nástroje a vybavení.

Koupit je třeba tam, kde je zboží doprovázeno záruční doklady, a velkoobchodní kupci jsou poskytovány slevy.

Potenciální zákazníci

Lidé, kteří využívají tyto služby, mohou být podmíněně rozděleni do následujících kategorií:

 • Jednotlivci. To je hlavní část potenciálních nájemníků. Soukromí zákazníci vyžadují velkou pozornost pro sebe. Musí být podrobně poučeni o používání zařízení. Při vydávání zboží k pronájmu je důležité pečlivě prozkoumat totožnost klienta.
 • Stavitelé, kteří poskytují služby související se soukromými opravami. Platba za pronájem nástrojů od těchto zákazníků je zahrnuta do celkové odhadované ceny za práci, kterou vykonávají. Tito zákazníci by měli být poučeni o používání elektrického zařízení a bezpečnosti. Od té doby nejsou všichni lidé, kteří poskytují stavební a opravárenské služby, absolventi, mohou náhodně zakázat pronajaté věci.
 • Různé organizace, právnické osoby. Obvykle se tyto zákazníky uchýlí k pronájmu v případě selhání vlastních nástrojů. Práce s nimi je nejsnadnější. Jelikož již mají potřebné pracovní zkušenosti, nemusejí být instruováni.

Účtování rizikových faktorů

Tato položka musí být nutně zahrnutá v obchodním plánu. Pronájmu přístroje jsou doprovázeny následující rizikové faktory:

Často existují situace, kdy se lidé, kteří nemají zkušenosti s používáním takových zařízení, ucházejí o pronájem zařízení nebo nástrojů. V takových případech existuje vysoké riziko, že se vrátíte do zařízení, které selhalo. Také existuje velká pravděpodobnost, že se klient zraní v důsledku nesprávného použití nástroje nebo zařízení. Chcete-li vyloučit pravděpodobnost takových potíží ve vás, je třeba, aby zákazníci byli podrobně poučeni o pravidlech používání zařízení a nástrojů. To je nesmírně důležité.

Každé místo pronájmu by mělo být vybaveno stojanem obsahujícím pokyny pro užívání kolečkového zboží a pravidlami pro jejich používání. Rovněž by měly být umístěny oficiální regulační dokumenty obsahující bezpečnostní pravidla. Doporučujeme seznámit klienty s těmito materiály podpisem.
Při uzavření smlouvy s klientem požádejte ho o předložení pasu. S tímto dokumentem musíte fotokopii odstranit. To vám pomůže nalézt nájemce v případě, že se rozhodne nesplnit s vámi dohodnuté závazky. Rovněž je vhodné, aby zákazník přijal slib ve výši sto procent z hodnoty zboží, které si pronajal. Pokud nájemce s sebou nemá takové peníze, můžete se omezit na pojištění nástrojů a také na určení totožnosti klienta.

Zpětná vazba

V nájemních místech jsou všechny jejich služby poskytovány obvykle za den. Náklady na pronájem nástroje denně činí až 10% jeho hodnoty. Stavitelé, kteří provádějí malé množství práce, obvykle berou 1-2 výrobky denně. Velké brigády někdy berou a deset nástrojů na týden nebo více. Jedno zařízení zpravidla platí za šest měsíců.

Takové podnikání se nejlépe otevře v létě, kdy je poptávka nejvyšší. Na podzim a v zimě se poptávka snižuje.

V průměru je cena pronájmu pět set rublů denně. Časem se tato činnost začne přinášet majitelům patnácti smluv denně, přičemž náklady na každý z nich jsou asi tisíc rublů.

Kromě poskytování pronájmu můžete také prodat spotřební materiál různým nástrojům. Zákazníci najdou výhodu, že si přímo na místě zakoupí vrtáky, hmoždinky, které potřebují atd. A získáte další zdroj příjmů.