Myšlenka podnikání: jak otevřít obchod s půjčovnou jízdních kol

Půjčovna jízdních kol je nový a spíše slibný směr. Při výběru umístění pro úspěšné nájemních místech se můžete spolehnout na vysokých marží, což umožňuje pokrytí počátečních investic v průběhu sezóny.

Než začneme

Půjčovna kol je novou službou v Rusku. Velká konkurence v tomto směru ještě nebyla zaznamenána. Před nákupem jízdních kol a zdobením firmy bychom měli studovat poptávku. V každé vesnici není taková služba nutná. Proveďte podrobný obchodní plán s přihlédnutím ke všem možným rizikům. Prodávejte kola v případě selhání za počáteční cenu, kterou nemůžete.

Hlavní rizika

Hlavním nebezpečím pro body pronájmu je krádež. Při uzavření smlouvy s klientem uveďte údaje o pasu. Obvyklá praxe je uložit určitou částku jako zajištění. Úplná cena jízdního kola, kterou si sotva můžete vyžádat, je standardní volbou 1/3 ceny. Majitelé některých pronajatých firem vyžadují řidičský průkaz nebo jiné důležité dokumenty jako jistotu. Ale tyto metody vás nezabrání před podvody. Mohou vám být poskytnuty padělané dokumenty. V přítomnosti konkurentů si zákazníci zvolí firmu, která nevyžaduje zajištění.

Místo:

Odborníci nedoporučují organizovat pronájem jízdních kol v malých městech s počtem obyvatel méně než 50 tisíc. Výjimkou jsou resorty, které jsou zajímavé pro cykloturistiku turistů.

Zařízení

Udělejte si čas na začátku koupit hodně kol. Ve městě s počtem obyvatel 250-300 tisíc lidí stačí 10-15 jednotek. Ve městě s počtem obyvatel přes 400 000 lidí můžete začít s 20 jízdními kolami. Pokud bude sezóna potěšena vysokou poptávkou, můžete rychle koupit požadovaný počet nejoblíbenějších druhů.

Zaměstnanci

Čas pronájmu jízdních kol - od 9:00 do 21:00. Ve velkých rekreačních oblastech může pracovní den skončit v 23:00. Na začátku může majitel samostatně vydávat jízdní kola zákazníkům a najat zaměstnance pro práci na směny.

Dokumenty a licence

Není nutné vydávat licenci a velký počet povolení pro tento směr. Stačí při registraci IP v daňové kontrole. Půjčovna jízdních kol patří do sektoru služeb s možností výběru zjednodušeného daňového systému.

Ziskovost

Poskytujeme přibližný bod ziskovosti pro 20 jízdních kol pro město s počtem obyvatel asi 500 tisíc lidí.

Marketing

Neomezujte se na nabídky jízdních kol. Můžete si pronajmout nebo prodávat příslušenství, ochranné pomůcky. Ujistěte se, že instalujete chladničku s nápoji, deštníky a stoly na odpočinek. Přítomnost opraváře vám umožňuje nabízet své služby majitelům jízdních kol. Takové metody umožňují zvýšení ziskovosti položky o faktor 1,5-2.

Souhrn

Pronájmy na kole vykazují vysokou ziskovost s malými počátečními investicemi. Rizika, že se nepodaří vybrat správné místo nebo organizaci podniku, jsou také vysoké. Zkuste je minimalizovat kvůli přísným bezpečnostním požadavkům a podrobným výpočtům v obchodním plánu.

Podnikatelský záměr: půjčovna jízdních kol jako výdělečná činnost

V prvé řadě je třeba rozhodnout, zda vaše podnikání, kde většinu času nošení opravdu pracovat, a to zejména v počáteční fázi, kdy se peníze již bylo investováno, a zákazníci nemají - mají spoustu věcí, „vydržet“ až do prvních zisků.

Business půjčovna kol není vhodný pro všechny lidi, zvláště dobré je to, kde lidé chtějí trávit čas společně, a na dlouhou dobu - resort město půjde dobře, a to i dobrá kola poptávky a v městských oblastech v blízkosti parků, alejí a centrálního náměstí.

Obvykle lidé prostě zjistíte, že vaše služby, a namísto obvyklého, chůzi, dávají přednost „pokatushki“ kolo, které způsobí, že je hezký vydělat na klienty, a oni jsou za malý poplatek, získáte spoustu radosti a vrátit se do dětství (ve skutečnosti v „normální“ většina lidí v posledních několika letech nejezdila na kole).

Takový obchod je vhodný pro ty, kteří chtějí začít, ale má strach z potíží tady, ačkoli oni jsou, ale ne katastrofální, a všechny problémy lze vyřešit alespoň bez větších ztrát v krátkodobých výnosů. „Easy“ je vzhledem k mnoha - zejména malé investice (což znamená „ve svém lůně“ několik tisíc dolarů, můžete začít pracovat pro sebe, přičemž všechny příjmy osobně, komunikaci se zákazníky a trávit čas v přírodě), drobné rizika - téměř nikdo nechce „ukrást „Vaše kolo, protože to bude chycen téměř okamžitě, v případě poškození se čeká na mírnou ztrátou (k upevnění na kole může být za pár desítek dolarů, ve většině případů).

Cílové publikum v oblasti pronájmu jízdních kol

Je třeba se nacházet v místech hromadného přetížení lidí, obvykle jsou to parky, nábřeží, náměstí měst. To projde soubor „páry“, kteří mohou chtít využít své služby s cílem uvést sám sebe potěšení, a vy - hodně peněz, který bude hradit náklady, a to i na „čaj“ zůstane. Ve většině případů, obzvláště tento druh podnikání, půjčovnu kol, „řeší“ to je místo, jak je objednat předem zájezd pro dvě osoby není ten, kdo - touha jezdit obvykle dochází spontánně, stačí ovlivnit způsob, jakým má být vidět, stejně jako poskytují příjemnou cenovou politiku a pohodlné podmínky.

Při zapůjčení více kol mohou povolenky - důležité pro ty, kteří jdou jejich rodiny, například odstraněním 2 kola pro sebe, můžete jim nabídnout 3 pro dítě zdarma, a to díky podobným přístupem této C třída může stát vaši věrní zákazníci po celou sezónu, a další čas přinese přátele rodiny.

Kde otevřít půjčovnu jízdních kol

Tady máte celou řadu možností, jediným kritériem, které by měly být považovány za 100% - propustnost a dav lidí. Obzvláště dobré jsou v těchto parametrech resortní města, kde každý den přichází tisíc až dva potenciální zákazníci, kteří chtějí odpočívat a bavit se na dovolené. Je možné uspořádat jako statický bod, když si jen pronajmout kola k pronájmu pro každého, kdo bude platit, a předložit dokumenty, nebo „vychovat“ motorky na svém místě - Podobný postup se vyplatí v dlouhodobém pronájmu.

Poslední je místo, kde se na dovolenou, například v Thajsku, nebo dokonce v naší oblasti, budou lidé rádi zaplatí několik set hřiven za půjčovny kol po celou dobu jejich pobytu, protože jít nakupování nebo na pláž, kde je to mnohem pohodlnější, a desky byly zanedbatelné.

Cílem reklamy je stojí za to přijít s speciální nabídky pro zákazníky, spíše než jen visí letáky - i ony by měly být, vzhledem k příchodu většina turistů je poprvé v této oblasti, a ani nevědí o přítomnosti své pronájem jízdních kol, ale vytvářet atraktivní podmínky se dostat platící zákazníky bude ještě jednodušší.

Počáteční kapitál a hlavní položka nákladů v podnikání pro jízdní kola

Jednou z nepochybných výhod pronájmu jízdních kol je nízká vstupní prahová hodnota, na rozdíl od pronájmu aut nebo jakékoliv jiné speciality. Technologie budete potřebovat pouze několik tisíc dolarů na nákup na kole, stejně jako trochu peněz „v záloze“ v případě poruch a platové ohodnocení (irelevantní, pokud jste se rozhodli řešit všechny záležitosti osobně, včetně práce s klienty, s malým počtem bicyklů tento přístup je zcela opodstatněný a ušetří vám více než sto dolarů).

Jedná se o jeden z typů podnikání, které můžete začít i s vypůjčenými prostředky. Peníze na nákup první kolo vám bude vydáno bez jakýchkoliv problémů v každé normální kanceláři banky, protože částka je malá - specifické požadavky pro vás jako kandidáta na přijetí finančních prostředků nebude účtován. Co se týče konkrétních čísel - na nákup 10 jízdních kol (z nichž první termín může být i hodně), budete potřebovat asi 2-3 tisíc dolarů, zaplatit zaměstnance (v případě, že dílo samo nechce), asi 250 až 350 dolarů (v závislosti na oblasti) 3 hodiny jízdy dnes stojí "v průměru" asi 5 dolarů, takže stahování alespoň některých z nich na nulu nebudete mít jistotu.

Rizika související s obchodem s jízdními kolami

Šance jsou znalých čtenářů uhodli všechna rizika, ve skutečnosti - je riziko tady je jeden - a to krádeže jízdních kol, ale vzhledem k času, který mezi vámi a nájemce má dohodu, a navíc k tomu máte kopii (a v některých případech, originál) pasu, s tím, že zmizení nebo rozbití jízdního kola bude vyžadovat práci nebude. Existuje mnoho nuancí, například rozbité kolo nemůže, protože osoby, takže opravy jsou nejlepší vzít, aby nedošlo k vytvoření nespokojení zákazníci (zejména rozbít vlastnost dobře, to je velmi vzácné).

Podnikatelský plán pro pronájem jízdních kol

Není žádným tajemstvím, že moderní svět prožívá cyklistickou renesanci. Právě tato skutečnost umožňuje zahájit vysoce ziskový podnik, který umožní v krátké době získat značné zisky s relativně malými investicemi. Doufáme, že navrhovaný obchodní plán pro pronájem jízdních kol vám umožní přesněji posoudit a zvážit své schopnosti v tomto typu činnosti a pokud se rozhodnete začít, je racionálnější organizovat.

Souhrn

Až docela nedávno se zdálo, že počet lidí připravených k pronájmu drahých věcí se snížil na téměř nulu. Nečekaně na trhu však byl nový trend - pronájem jízdních kol, který nejenže mohl přežít "módní syndrom", ale také neustále obsazoval své místo na trhu služeb. Půjčovna jízdních kol dnes je hodně hodná a slibná druh podnikání určená pro lidi, kteří rádi jízdí, ale nemají možnost si koupit kolo nebo jednoduše nemají dostatek místa k uložení.

Požadavek moderních modelů jízdních kol umožňuje, aby se tato činnost prakticky po celý rok v jižních oblastech země (od dubna do listopadu). Ve velkých městech roste počet lidí, kteří jsou připraveni na změnu pro tento druh dopravy, kvůli dopravním zácpám a trendu směrem k aktivnímu životnímu stylu.

Ve středním pásmu, kde velosezon trvá od března do dubna a říjen-listopad, pohledy poskytují vysoký výnos půjčovna kol je také stále více zřejmé, že vzhledem k rostoucí poptávce po pronájmu jízdních kol jako ziskový, snadné a pohodlné použití dopravy.

Integrované indikátory

Cílem projektu je vytvořit místo k pronájmu jízdních kol ve městě s populací kolem 1 milionu lidí. Cíle projektu:

 • Popularizace výletů na kole.
 • Spokojenost s potřebami obyvatel v cyklistické dopravě jako nejvhodnější dopravní prostředek ve velkých městech.
 • Organizace a distribuce nových forem rodinné rekreace s použitím jízdních kol.

Hlavním cílovým publikem jsou mladí lidé ve věku 14-35 let, rodiny s dětmi, turisté a návštěvníci města.

Projekt nevyžaduje velké investice a je charakterizován nízkou úrovní potenciálních rizik.

Většinu organizačních a funkčních činností provádí přímo zakladatel - individuální podnikatel.

Analýza trhu

Projekt je určen k vytvoření malého podnikatelského subjektu pro město s počtem obyvatel zhruba 1 000 000 lidí, které jsou plné historických památek, kulturních a rekreačních zařízení. Přítomnost tohoto obchodního objektu v takovém řešení je vhodným řešením, pokud jde o jeho ziskovost a účinnost při dosahování deklarovaných cílů.

Jak ukazuje analýza, pronájem jízdních kol se stává stále populárnějším a nejoblíbenějším typem podnikání. Jeho podíl na trhu služeb neustále roste. Nicméně na pozadí rychlého nárůstu zájmu o jízdní kolo jako dopravního prostředku se zvyšuje i intenzita prodeje.

Nicméně pro několik skupin obecné cílové skupiny je výhodnější půjčovna jízdních kol. Patří sem:

 • Ti, kteří nechtějí nebo nevědí, jak toto vozidlo opravovat.
 • Lidé s nízkými příjmy, kteří si nemohou dovolit koupit drahé kolo.
 • Lidé, kteří tento způsob dopravy pravidelně používají.
 • Lidé, kteří nemají kam uložit kolo.
 • Rodiny s dětmi, které věří, že během narůstajícího dítěte dítěte není koupě kola v nemovitosti vhodná.

Jak ukazují statistiky, v osadách se stejným počtem obyvatel po celou cyklistickou sezónu je v průměru aktivních 18 až 25 lokalit. Jejich umístění není vždy dáno optimálními podmínkami pro rozvoj podnikání, což výrazně snižuje jeho ziskovost.

Popis objektu

Projekt zajišťuje organizaci půjčovny jízdních kol nacházející se na místě, kde městská infrastruktura umožňuje aktivní využití tohoto vozidla pro pohyb a rekreaci.

Půjčovna kol se nachází v pronajaté místnosti o rozloze 20-25 metrů čtverečních. metrů, vybavené pevným stojanem, police pro dočasné uložení jízdních kol, pracovní místo pokladní operátora.

Vstup do pokoje a pultu v kanceláři je vyzdoben v moderním stylu, který zajišťuje přilákání potenciálních zákazníků a seznámení se s poskytovanými službami. Vývoj návrhu provádí odborníci.

Vozový park je vypočítán na základě poměru:

 • Univerzální jízdní kola pro muže a ženy - 60%.
 • Dospívající jízdní kola - 20%.
 • Speciální dámské jízdní kola - 10%.
 • Dětské jízdní kola - 15.

Pro zákaznické služby jsou zakoupeny pouze nové modely moderních modelů.

Služby

Tento bod poskytuje jako základní službu pronájem automobilů pro různé kategorie uživatelů. Doba pronájmu je od 1 hodiny do několika dnů. Smlouva o pronájmu osobních automobilů vydává přímo správce, jízdní kolo je klientovi poskytnuto na základě zajištění cestovního pasu nebo jiného dokladu prokazujícího totožnost nájemce. Je také přijatelné uzavřít nájemní smlouvu bez zajištění pasu s fotokopií dokumentu.

Navíc je od klientů vybírána zástavní částka ve výši 3 tisíc rublů, která je po skončení doby trvání leasingu vrácena v plné výši. Pokud jsou v době návratu do kanceláře technické problémy nebo poškození stroje, náklady na opravu a opravu vozidla se z hypotéky vrátí. Výše náhrady se vypočítá podle nákladů na opravu nebo obnovu jízdního kola.

Předpokládá se, že při podpisu nájemní smlouvy by se měl zákazník seznámit s cenovým seznamem opravářských služeb pro nejčastější typy poškození zařízení.

Jsou stanoveny následující náklady na služby pro pronájem jízdních kol:

Jak otevřít pronájem jízdních kol?

V teplé sezóně, jak ve městech, tak v malých městech, vidíme poměrně velký počet cyklistů. Na tomto typu přepravy se můžete velmi rychle pohybovat po městě, nezastavíte žádné dopravní zácpy. Kromě pohodlí má motor také řadu dalších výhod. Určitě každý ví o výhodách cyklistických procházek pro zdraví. Jízda na tomto druhu dopravy je uctívána dětmi i dospělými, takže půjčovna jízdních kol se může stát vynikajícím lukrativním nápadem vydělat peníze.

O tom, jak otevřít pronájem jízdních kol a kolik toho můžete vydělat, budeme hovořit v dnešním článku.

Půjčovna jízdních kol podnikatelský plán

Jakákoli obchodní myšlenka vyžaduje postupnou a kompetentní implementaci. Proto je zapotřebí nejprve sestavit podrobný obchodní plán pro pronájem jízdních kol. V tomto dokumentu byste měli identifikovat takové důležité body, jako je ziskovost, určit poptávku po službě, konkurenci, vypočítat dobu návratnosti a zisk z podnikání.

Výhody a nevýhody podnikání při pronájmu jízdních kol

 1. Velký požadavek. Půjčovna jízdních kol je populární po celém světě. Tento typ dopravy je velice žádoucí díky řadě důležitých výhod. Můžete jet na kole v parku nebo jít na druhý konec města na podnikání. Tato doprava je mobilní, takže je důležitá pro velká města, kde dochází často k dopravní zácpě.
 2. Malé investice. Organizace pronájmu jízdních kol, podnik, který nevyžaduje velké finanční investice. Proto organizovat podnikání v této oblasti, může jako začínající podnikatel (student, nezaměstnaný), a zkušený podnikatel (vynikající finanční investice volné části kapitálu).
 3. Soutěž. Proto velký požadavek na službu vytváří solidní konkurenci. Proto bude skvělé snažit se uspět ve zvolené oblasti činnosti.
 4. Sezónnost. Obchod při pronájmu jízdních kol je sezónní typ výdělku. Ale takový významný, na první pohled minus, by vás neměl zastavit. Věřte mi, s kompetentním přístupem je docela možné vydělat na jaro-podzim pevné peníze.

Obchodní registrace

Každá forma činnosti je povinně předmětem právní registrace u příslušných orgánů. Pro začínající podniky je nejlepší zaměřit se na individuální podnikání nebo založit společnost s ručením omezeným. Vydávání IP je mnohem jednodušší než LLC, takže pokud plánujete otevřít malou půjčovnu jízdních kol, zastavte tuto možnost. Shromažďování a provádění dokumentů je lepší svěřit zkušeného právníka.

Jak otevřít pronájem jízdních kol?

Chcete-li uspořádat pronájem jízdních kol, musíte tyto vozy zakoupit. Z rozsahu a stavu jízdních kol závisí přímo na poptávce po službě a tedy i na vašem zisku.

V počátečních fázích není nestojí za to koupit mnoho jízdních kol, stačí 5-6 kusů. Doporučujeme, abyste se neomezili na žádný model, ale nabídli svým zákazníkům výběr. Proto je nutné zakoupit sportovní modely, horská kola, pro off-road cestování a také pro děti. Pokrytí co nejvíce diváků, jak je to možné, obdržíte více zákazníků a v důsledku toho výrazně zvýšíte svůj příjem.

Je spíše nákladné kupovat nová vozidla nebo drahé modely. Věřte mi, profesionální sportovci nemají zájem o pronájem jízdních kol, vaši zákazníci jsou děti a lidé, kteří chtějí odpočívat, jet na kole v parku. Proto získávání drahých, moderních modelů - to je další plýtvání penězi. Upřednostněte použité modely ze zahraničí, jsou mnohem lepší než domácí kola a za mnohem levnější cenu.

Vyberte si místo pronájmu

Ze správné volby místa pronájmu závisí tok zákazníků, kteří chtějí službu využít. Proto pokud chcete v krátké době splácet všechny investice a získat dobrý příjem, věnujte zvláštní pozornost umístění místa k pronájmu.

Vyberte místa s vysokou návštěvností. Půjčovna jízdních kol může být otevřena ve střední části města, například v parku, poblíž atrakcí, zábavních center. Je velmi důležité, aby vás potenciální zákazníci vybírali z dálky, takže jasná značka nebude nadbytečná.

Úschovna jízdních kol

Pro uložení vozidel budete muset pronajmout malý uzavřený prostor. Je žádoucí, aby bylo místo skladování a pronájmu nedaleko, aby se zabránilo stálým nákladům na přepravu jízdních kol.

Pro skladování vozidel vhodných pro běžnou garáž. Lze jej pronajmout nebo zakoupit s nezbytnými prostředky.

Jak zajistit pronájem jízdních kol: vrácení záruky

Pronájem vozidel je oblíbenou službou, ale stěží je možné ji považovat za zcela bezpečnou. Aby vozidla zůstala nedotčená a bezpečná, musíte provést nejrůznější bezpečnostní opatření.

S klientem, který pronajímá kolo, měli byste uzavřít smlouvu, ve které budou poskytovány všechny nestandardní situace, jsou předepsány podmínky pro pronájem a vrácení kola. Smlouva by měla zahrnovat takové důležité body, jako je finanční kompenzace v případě havárie jízdních kol, jakož i pokuta za pozdní vrácení vozidla.

Kromě smlouvy musí klient poskytnout kopii cestovního pasu, jméno bydliště a kontaktní číslo pro komunikaci.

Kolik stojí za pronájem jízdních kol?

Vy jakožto majitel půjčovny motocyklů můžete určit ceny za službu. Doporučuji vám však, abyste se k tomuto důležitému nuanci postarali dobře. V této oblasti je konkurence poměrně velká, takže nepřiměřené ceny budou jen potenciálním zákazníkům vystrašit. Abyste pochopili, kolik stojí pronájem jízdního kola, měli byste ceny za podobnou službu ve vašem regionu stanovit.

Náklady a zisky

 1. Nabytí jízdních kol. Přibližné náklady na jednu, asi 150-200 dolarů. Nejprve musíte koupit nejméně 10 kusů. Celkově to činí 1500-2000 dolarů;
 2. Pronájem garáže. Náklady na pronájem budou záviset na oblasti a lokalitě;
 3. Plat v případě, že najmete zaměstnance, aby pracovali v pokladně. Samozřejmě můžete ušetřit peníze a nejprve pracovat nezávisle.

Zisk

Váš příjem bude záviset na poptávce po službách a tedy na jejich cenách. Je-li soutěž velká, neměli byste očekávat rychlé zisky, ale nepotřebujete zoufalství. Příznivé místo, kompetentní reklamní kampaň, nakonec povede k úspěchu a změní vaše podnikání na ziskový podnik.

Při pronájmu jízdních kol je možné vydělat si dobré peníze otevřením několika míst v různých částech města. Vše závisí pouze na vašem podnikatelském talentu.

Další příjmy

Kromě poskytnutí půjčovna jízdních kol si můžete nechat v blízkosti opravnu. Najděte si inteligentního mistra a slušný příjem navíc.

Příslušenství pro jízdní kola. Pro bezpečnou jízdu na kole musíte nejen dodržovat pravidla silnice, ale také nosit ochranné prostředky. Proto, kromě pronájmu jízdních kol, můžete svým zákazníkům nabídnout dodatečné pronájmy kolenních podložek a helmy pro bezpečné jízdy po městě.

Reklamní činnost

Dobrá reklamní kampaň vám může v krátké době vést k úspěchu. Proto je nutné tuto nuance věnovat odpovídající pozornost. Jak zajímat zákazníky?

Způsoby, jak přilákat zákazníky

 • Reklama na město. Poměrně účinný způsob - distribuce propagačních letáků s adresou místa k zapůjčení. Vybírat osoby, které budou distribuovat letáky ve veřejných částech města.
 • Oblékl se rádio. Nejúčinnější a nejrychlejší způsob, jak přilákat zákazníky, je slovo z úst. Dobrá zpětná vazba zákazníků o kvalitních službách a přijatelných cenách služby vám za krátkou dobu zajistí vysokou účast na zapůjčení motocyklu.
 • Reklama na internetu. Případně můžete inzerovat své služby na populárních internetových stránkách nebo vytvořit svůj vlastní zpravodajský portál, kde budou k dispozici veškeré informace o službách, cenách a umístění nájemního místa jízdních kol.
 • Jasná vývěsní tabule. Atraktivní pozornost jasné znamení, také, nepochybně přitahuje pozornost lidí. Takže se o tento malý, ale důležitý nuance postará.
 • Propagace a slevy. Nic tak šťastných jako zásoby, vždy přitahují další zákazníky. Kompetentní přístup může několikrát zvýšit váš zisk. Například můžete zajistit cyklistům den, kdy bude cena za pronájem vozidla o 50% nižší. Nebo nabídněte slevy zákazníkům, kteří přinesli pár přátel. Obecně platí, že v této věci je fantazie neomezená, jednat sama.

Přeji vám hodně štěstí v podnikání a rychlé zisky.

Půjčovna jízdních kol: obchodní plán pro otevření

Půjčovna kol je výnosný podnik, který získal v poslední době popularitu. Tato firma má své vlastní pravidelné zákazníky, rychle se vyplácí a pro otevření bude vyžadovat několik základních dokumentů a minimální investice. Chcete-li realizovat obchodní plán, jehož myšlenkou je půjčovna jízdních kol, budete potřebovat kapitál ve výši 230 000 rublů. Návratnost podnikání bude průměrně 5 měsíců.

Hlavní činnosti

Půjčovna kol je sezónní podnikání, ale poměrně ziskové. Hlavním předmětem činnosti je půjčovna jízdních kol. Kromě toho můžete nabídnout různé související produkty. Cyklistika je považována za vhodnější aktivitu v období od dubna do října. Během těchto 7 měsíců budete moci vrátit své investice a získat dobrý zisk.

Stáhněte si kompletní "Podnikatelský plán pro pronájem automobilu"

 • obsahuje podrobnou analýzu
 • obsahuje všechny nezbytné výpočty pro získání půjčky, dotace a investice
 • Obsahuje důležité informace pro spuštění malé firmy nebo firmy
 • podnikatelský plán se provádí ve formátu MS WORD

Pokyny, jak otevřít a co potřebujete

Jak otevřít pronájem jízdního kola a co pro něj musíte udělat? Zvláště je třeba věnovat pozornost takovým momentům: dokumentaci, hledání místnosti, nákup vybavení a výběru zaměstnanců - to je minimum nezbytné pro otevření vlastní půjčovny kol.

Fáze 1 - příprava a příprava dokumentů

Jak mohu zajistit pronájem jízdních kol? Chcete-li organizovat tuto firmu, stačí, abyste se zaregistrovali u daňové kontroly IP. K tomu potřebujeme následující dokumenty:

 • aplikace;
 • cestovní pas;
 • doklad o zaplacení státního poplatku - 800 rublů.

Půjčovna jízdních kol se týká odvětví služeb, ve kterém můžete pracovat na zjednodušeném systému zdanění (USN):

 • USN 6% - individuální podnikatel musí zaplatit 6% všech vydělaných peněz a příspěvků do FFOMS, FIU;
 • USN 15% - individuální podnikatel musí platit 15% z rozdílu mezi výnosy a náklady, stejně jako příspěvky do FRIFF a FIU.

Seznam dokumentů, které budete potřebovat k založení pronájmu kola v roce 2018:

 • osvědčení o zápisu IP;
 • cestovní pas podniku a jeho náležitosti;
 • osvědčení o registraci daně;
 • smlouva o pronájmu;
 • lékařské knihy pracovníků;
 • požární povolení;
 • povolení sanitární a epidemiologické stanice.

Krok 2 - Vyhledejte pokoj

Půjčovna kol by měla být organizována v přeplněných místech. Je žádoucí najít místo v blízkosti parku nebo nějaké turistické základny. Oblast by měla být živá a oblíbená u obyvatel nebo návštěvníků města. Ale nejprve musíte zjistit, zda v městské správě můžete jet na kole v zóně, kterou jste si vybrali. Také si musíte pronajmout pokoj, jehož minimální plocha by měla být 20 m2.

3. etapa - nákup a instalace potřebného vybavení

Nemusíte kupovat hodně kol. Za prvé, bude k dispozici 10-15 kusů. Pokud bude poptávka v budoucnu vysoká, bude možné koupit některé z nejoblíbenějších druhů. Základní požadavky na jízdní kola:

 1. Velikost rámu by měla být 18-20 palců;
 2. Odolný, lehký kov;
 3. Tlumiče nárazů;
 4. Doporučujeme si koupit přímé modely, protože jsou pohodlné, robustní a spolehlivé.
 5. Je třeba mít v řadě ženských a dětských modelů;
 6. Levné značky značek se rychle rozpadají, zatímco kvalitní jsou pohodlnější a přilákají více zákazníků k vašemu zboží, takže je neukládejte.

Dobrý jízdní kolo pro dospělé stojí 10-14 tisíc rublů a pro děti - 4-5 tisíc rublů. Proto bude nákup jízdních kol vyžadovat asi 160 tisíc rublů.

Nejlepší je koupit potřebné vybavení v zimě, kdy výrobci nabízejí velké slevy. Můžete si také uložit při nákupu několika jednotek na jednom místě. K opravě je nutné zakoupit nářadí, protože po každém pronájmu je nutné zkontrolovat stav jízdního kola a provést preventivní práci.

Fáze 4 - výběr zaměstnanců

Když otevřete firmu, bude mít k dispozici dostatek lidí pro práci s klienty na směnách, z nichž jeden může být vlastníkem. Často, kola, které jsou pronajaty, z nějakého důvodu, se rozpadají a je třeba je opravit. A vzhledem k tomu, že ideální technický stav jízdního kola je nejdůležitějším kritériem pro úspěch této práce pro trvalou práci, je třeba najmout odborníka na opravu jízdních kol. Správně udržovat účetní závěrku není nutné najmout účetní na plný úvazek, může být tato práce vykonána smluvním specialistou.

Fáze 5 - propagace a reklama

Kromě pronájmu jízdních kol můžete nabídnout zákazníkům příslušenství a ochranné pomůcky. Doporučujeme instalovat chladničku s nápoji a místo pro odpočinek. Takové metody zvýší ziskovost podniků o 2 krát.

Chcete-li inzerovat vaši společnost, můžete použít následující metody:

 • jasná vývěsní tabule;
 • bannery;
 • letáky;
 • reklamy;
 • vytvoření stránky nebo skupiny v sociálních sítích;
 • je žádoucí účastnit se veřejného života města.

Finanční plán

Vypočítáme přibližné náklady nezbytné pro realizaci plánu zapůjčení kola pro 15 jízdních kol s populací 350 tisíc lidí:

 1. Registrace jednotlivých podnikatelů a všechny potřebné certifikáty - 10 000 rublů.
 2. Poplatek za pronájem je od 10 000 rublů.
 3. Zařízení - 160 000 rublů.
 4. Plat dvou zaměstnanců - z 30 000 rublů.
 5. Opravy - 15 000 rublů.
 6. Nepředvídané výdaje - 5 000 rublů.

Výsledkem je, že přibližný počáteční kapitál pro realizaci plánu nájmu kola bude přibližně 230 000 rublů.

Možná rizika

Půjčovna kol je doprovázena těmito druhy rizik:

 • Krádež. Aby se tomu zabránilo, uzavře se smlouva, ve které jsou zaznamenány údaje o pasu klienta nebo klient uloží určitou částku jako zajištění. Nicméně, žádný z těchto způsobů vás nemůže pojistit za 100% podvodů.
 • Nedostatek svědomí zaměstnanců, kteří mohou dát jízdní kola bez podpisu smlouvy nebo s vyznačením kratšího období, ponecháním rozdílu na sebe. Zabránění takovým případům umožní dobré mzdy a kontrolu.
 • Poveternostní podmínky. Déšť a teplo nepřispívají k pohodlnému cyklování, ale tento rizikový faktor nemůžete ovlivnit.

Video "Pronájem jízdních kol: obchodní myšlenka"

Další informace o tomto typu aktivity se dozvíte z následujícího videa.

Stáhněte si podrobný "Podnikatelský plán pro pronájem automobilů" s výpočty:

Časopisy

Směnné kurzy

Jak organizovat půjčovnu jízdních kol?

Podnikatel, který se rozhodne otevřít podnik na pronájem jízdních kol, musí mít aktuální informace. Pro zjednodušení úkol před sebou, jsme analyzovali činnost půjčovna kol v Moskvě, Petrohradě a Kazani, a na základě znaleckého posudku, jsme se shromáždili v tomto článku hlavní body, které je třeba znát podnikatel, který se rozhodne otevřít půjčovnu jízdních kol v roce 2017.

Organizace pronájmu jízdních kol: kde začít?

Rozhodnutím o zahájení pronájmu jízdních kol podnikatel musí zvolit formu vlastnictví. Pro typ podnikání je vhodné zaregistrovat jako IP nebo otevřít LLC. Pokud se neplánuje vytvářet velká síť na pronájem jízdních kol, je lepší zaregistrovat se jako IP. Dokumenty pro formu vlastnictví jsou mnohem jednodušší. IP nevyžaduje údržbu složitých účetních výkazů a spadá pod zjednodušený daňový systém.

Pak podnikatel zvolí OKVED kódy. Pro typ podnikání je vhodné:

 • 71. 40. 4 - Pronájem inventáře a zařízení pro rekreaci a rekreace.

Součástí skupiny je také půjčovna sportovních potřeb včetně jízdních kol. Podnikání nevyžaduje licencování, avšak za účelem otevření pronájmu jízdních kol je třeba získat povolení od městské správy.

V místě pronájmu musí být dokumenty k dispozici vždy:

 • Kniha stížností a návrhů.
 • Pravidla jízdy a podmínky pro zapůjčení jízdního kola.
 • Věstníku bezpečnosti.

Pokud se otázka provádí na základě budovy, musí být uspořádán roh spotřebitele.

Kde je lepší otevřít půjčovnu jízdních kol?

Po vyřizování dokumentů by podnikatel měl přemýšlet o tom, zda si vybere místo, kde bude otevřen bod, na jehož základě bude fungovat půjčovna jízdních kol.

Pro organizaci podnikání bude vyhovovat:

 • Nábřeží.
 • Střediska středisek.
 • Parkování.
 • Čtverce nebo háje.

Půjčovna kol nepotřebuje specializovanou místnost. Bude vyžadovat pouze místo pro uložení zařízení. Chcete-li to udělat, potřebujete malý pokoj o velikosti 20 metrů čtverečních. m. Musí splňovat požadavky SES a požární bezpečnost. Dodání jízdních kol může být prováděno přímo u místa skladování nebo v určité vzdálenosti od něj. V tomto případě se však budete muset postarat o dodávku zařízení na místo a budou vyžadovány další nájemné. Z tohoto důvodu je lepší uspořádat půjčovnu jízdních kol v blízkosti místa jejich uložení.

Cena pronájmu závisí na městě a blízkosti centra. Průměrná pronajímaná plocha v parcích v Moskvě je 1400 / km2. m., v Petrohradě - 1000 / m2. m., v Kazani - 800 / m2 m.

Při výběru místa je třeba vzít v úvahu blízkost konkurentů. Čím více jsou, tím lépe. Perfektní volbou je jejich úplná absence.

Vybrané místo se má pronajmout.

Pro zvýšení výše měsíčního zisku je možné poskytnout služby pro dodávku jízdních kol na místo, které zákazník požaduje. Za to je dodatečný poplatek.

Co bude zapotřebí k zapůjčení kola a kolik to bude stát?

Podnikatel bude muset zakoupit vybavení. V pokladně musí existovat jízdní kola různých modelů.

Budete muset koupit:

Široký výběr vybavení je vyžadován, aby se zajistilo, že pronajatá kancelář bude potěšit každého návštěvníka, protože zákazníci různých věkových kategorií a preferencí se s ním budou kontaktovat. Odborníci doporučují nekupovat více než 2 jízdní kola stejného modelu.

Nekupujte levné modely. Budou se rychleji rozbíjet a nebudou na návštěvníky pronajatých. Je lepší koupit levnější zařízení za stejné peníze. Bude trvat déle a přinese větší zisk. Pro běžné fungování pronájmu na začátku bude trvat asi 15 jízdních kol. Časem by měl být rozsah rozšířen.

Chcete-li si koupit jízdní kolo, musíte být opatrně osloveni. Mělo by to být kvalitativní model.

Při koupi jízdního kola byste měli věnovat pozornost:

 • Velikost rámu. Optimální je 18-20 palců.
 • Kov, ze kterého je vyroben jízdní kolo. Měl by trochu zvážit, ale současně má vysokou sílu.
 • Přítomnost zadních tlumiče nárazů.

Mají kola se zvýšenou spolehlivostí a mají pohodlný nízký rám.
Cena jednoho spolehlivého kola pro dospělé je asi 25 - 30 tisíc rublů, a pro děti - asi 15 tisíc rublů. Celkově bude nákup vybavení pro půjčovnu jízdních kol vyžadovat zhruba 400 tisíc rublů. Při nákupu jízdních kol od jednoho výrobce získáte značnou slevu a pomoc při doručení.

Provádíme podnikatelský plán pro zahájení pronájmu jízdních kol - ziskovost a doby návratnosti

Chcete-li začít obchod s půjčovnou jízdních kol, bude podnikatel potřebovat zhruba 500 tisíc rublů.

Náklady na pronájem jízdních kol (průměry):

Průměrná cena za pronájem jízdního kola je 150 rublů za hodinu nebo 500-800 rublů za den. Klienti obvykle chodí na kole po dobu 1-3 hodin. Pronájem za den je zajímavý pouze pro návštěvníky, kteří se chystáte na pěší turistiku. Asi 50 lidí denně využívá půjčovnu jízdních kol. Počet návštěvníků závisí na počasí. Ve velmi horkých a deštivých dnech jejich počet klesá. Když se léto blíží ke konci, zapůjčení kol začíná aktivněji navštěvovat. Měsíční zisk průměrného nájemného činí zhruba 150 tisíc rublů. Čistý zisk ve stejnou dobu se bude rovnat 90 tisíc rublů. S touto úrovní zisku se podnik může vyplatit za 6 měsíců.

Ziskovost válcovaných výrobků dosahuje 55%.

Pro výpočet je použit tento vzorec:

P = P / (OPF + OA),

kde П - zisk ze zůstatku, OPF - průměrná cena hlavního výrobního fondu, OA - průměrná cena oběžných aktiv.

Podnikání spadá pod zjednodušený daňový systém. S ziskem získaným podnikatelem bude muset stát dát 6%. Pokud bude na úrovni 150 tisíc rublů, pak bude nutné zaplatit daň ve výši 9 tisíc rublů.

Rizika související s organizací na pronájem jízdních kol

Půjčovna jízdních kol je spojena s riziky, včetně:

 • Zavěšení kola. Můžete se však maximálně chránit před tímto. Mezi nájemcem a pronajímatelem je uzavřena dohoda, ve které jsou diskutovány všechny sporné otázky, zadáno jméno a místo pobytu. Dále je vyhotovena fotokopie dokumentů nájemce. V některých pronájmech je nájemce požádán, aby ponechal původní dokumenty nebo velkou částku peněz na kauci. Ve většině případů to stačí distributorovi vrátit pronajaté zařízení.
 • Rozbité kolo. Tento odstín musí být vyjednán v dohodě uzavřené s klientem při vydávání zařízení. Odborníci radí vlastníkovi pronájmu kola, aby převzal zodpovědnost za škody na sebe. Ve většině případů nedochází k chybě klienta. Zřídka jsou jízdní kola zvlášť zlomená. Odstranění odpovědnosti od nájemce pomůže snížit počet nespokojených zákazníků na minimum a zvýšit prestiž nájemného v očích návštěvníků.
 • Nepřiměřené vrácení zařízení. Tento odstín by měl být rovněž stanoven v dohodě. Klient, který zanedbává dohodnuté podmínky, musí být pokutován. Jeho výše by měla být uvedena v dohodě.
 • Zranění nájemce. Abychom se ochránili před odpovědností, musí smlouva obsahovat ustanovení, které stanoví, že veškerá odpovědnost za možné zranění při jízdě spočívá na klientovi. Před vydáním zařízení s nájemcem by však měla být předána bezpečnostní instrukce. Toto by mělo být provedeno ve vhodném časopise. Při dodání kola musí obě strany zajistit, aby byla v dobrém stavu.

Všechna rizika nelze předvídat. Nicméně, co nejvíce se chránit před většinou, může podnikatel očekávat, že se zisk bez překvapení.

Co jiného si pamatovat při otevírání pronájmu?

Podnikatel musí pamatovat na potřebu opravy zařízení. Jízdní kola se pravidelně stávají nepoužitelnými. Nákup nových je příliš nákladný. Je mnohem snazší opravit ty, které jsou již k dispozici. K tomu musíte najmout zvláštní osobu, která opraví zařízení. Velikost jeho platu musí být nejméně 15 tisíc rublů. Není však vždy výhodné trvale na místě mít odborníka. Náklady na výplatu opravného specialistu se vyplatí pouze tehdy, pokud podnikatel plánuje vytvořit velkou síť půjčoven jízdních kol. V případě, že se plánuje otevření 1 až 2 bodů, je mnohem levnější podepsat smlouvu se servisním střediskem nebo mít odborníka na "dohodu" - pozvat na místo zlomu.

Sezónnost

Podnikatel by neměl zapomínat na sezónnost podnikání. Půjčování kol je obvykle výnosné pouze v létě. V resortových městech začíná fungovat v dubnu a končí v září-říjnu, ale stále dochází k prostojům. Chcete-li získat příjmy v této době, na základě pronájmu kol si můžete zajistit pronájem jiných typů zařízení.

V létě můžete vydat:

 • Příslušenství pro jízdu na kolech.
 • Kolečkové brusle.
 • Skateboardy.
 • Skútry.

V zimě si můžete pronajmout:

K pronájmu dodatečného vybavení však bude vyžadovat finanční prostředky na jeho pořízení.

Zaměstnanci půjčovna jízdních kol

Práce s půjčovnou jízdních kol musí být prováděny ve směnách. Nejprve může vlastník firmy pracovat samostatně. V takovém případě budete muset najmout pouze prodejce, který bude nahrazen. Mzdy musí být nejméně 15 tisíc rublů. Během času můžete najmout další osobu.

Vedle pracovníků, kteří provádějí vydávání zařízení, bude vyžadován účetní. Mezi její úkoly patří finanční řízení a podávání zpráv. Není nutné najmout si zaměstnance na plný úvazek. Stačí, když se účetní zapojí do půjčovny jízd 1 až 2 krát týdně. Jeho plat by měl být nejméně 5 tisíc rublů.

Reklama

Reklama je motorem obchodu. S jeho pomocí můžete přilákat velký počet zákazníků v první den pronájmu. Chcete-li to provést, musíte začít kampaň předem.

Hlavní způsoby podpory pronájmu kol jsou:

 • Venkovní reklama poblíž místa pronájmu jízdních kol.
 • Distribuce letáků.
 • Vytvořte skupinu v sociálních sítích nebo vlastních stránkách.
 • Reklama v médiích.

Otevírání pronájmu může být doprovázeno jízdou na kole, kde můžete uspořádat soutěže nebo jízdní kolo s malými cenami. V celodenních dnech zdraví by měl být pronájem zařízení bezplatný. To přiláká další zákazníky a zvýší velikost zisku.

Připravený obchodní plán pro pronájem jízdních kol

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je uspořádání kanceláře na pronájem jízdních kol ve městě Rostov-on-Don. Služby jsou zaměřeny především na mladé lidi (muže a ženy) ve věku 15-30 let, stejně jako rodiny s dětmi. Je plánováno otevření dvou nájemních míst - v centru města av rekreační zóně (viz oddíl 2, 3 tohoto obchodního plánu).

Předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu - popularizace cyklistických výletů jako prostředku městské rekreace a zdokonalení mnoha částí města, včetně jeho centrální části. Projekt nevyžaduje významné kapitálové investice, iniciátor projektu samostatně vykonává většinu funkcí souvisejících s realizací projektu. Rizika projektu jsou nízká. Investiční přitažlivost projektu je potvrzena integrovanými ukazateli výkonnosti uvedenými v tabulce. 1.

Tabulka 1. Integrované ukazatele výkonnosti

Diskontní sazba (r-rok),%

Diskontní sazba (r-měsíc),%

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Projekt zahrnuje organizaci malého podniku v Rostově na Donu, jehož hlavním cílem bude poskytnout lidem kola na dobu až 24 hodin. Rostov-on-Don je město s populací 1,1 milionu obyvatel, hlavním městem jižního federálního okruhu a administrativním centrem Rostovského kraje. Ve městě jsou koncentrované kulturní a umělecké objekty, vzdělávací instituce, historické památky - to vše přitahuje návštěvníky, kteří sledují různé cíle. V centrální části města je rozšířená pěší zóna - st. Pushkinskaya, což je dobře organizovaný bulvár s kavárnami, restauracemi a další infrastrukturou. Proto je velmi výhodné zajistit pronájem jízdních kol. Bod pronájmu je proprietární mobilní regál pro administrátora a také regál pro jízdní kola určený pro 15 jednotek. Druhý bod pronájmu se nachází v okrese Pervomaisky města, přímo u vchodu do parku Aviator, což je rekreační oblast vybavená pro cykloturistiku od roku 2014.

Skladování regálů a jízdních kol je k dispozici pro skladování. V blízkosti ulice. Pushkinskaya pronajal část suterénu (20 m 2) jedné z budov federální univerzity, stejně jako s vedením univerzity podepsal nájem. Do 300 metrů od vchodu do parku Aviator, soukromá garáž prodává soukromou garáž nacházející se na území garážového družstva; plocha garáže je 22 m 2.

Pro přilákání potenciálních nájemníků jsou regály zdobeny v moderním designu. V jeho vývoji se podílí profesionální designér. Park jízdních kol se skládá výhradně z nových pohodlných městských jízdních kol, z nichž 60% tvoří muži (většina žen nemá problémy s jízdou na kole), 30% - ženských a 10% - dětí.

Pokud jde o trh s takovými službami obecně, v posledních letech aktivně získává impuls. Mladí lidé, kteří přicházejí do centra města ze spaní, mají větší pravděpodobnost, že si půjčí na kole pro pěší turistiku. Také kola jsou stále častěji využívána k rodinným prázdninám.

Na pozadí rostoucího zájmu o cyklistické zájezdy má trh tendenci kupovat vlastní kola. Nicméně ve srovnání s používáním vlastního kola, půjčovna jízdních kol má řadu výhod, jako jsou nízké náklady na používání, bez nutnosti běžné údržby, opravy a skladování atd. Navíc, dokonce i když máte vlastní kolo, člověk se středním tělesným tréninkem bude sotva chtít cestovat 10-15 km jedním způsobem, jak jít po centrálním bulváru města. Ve většině případů se zde využívá městská hromadná doprava a pak je na místě půjčovna jízdních kol.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Ve městě v současné době existuje 18 aktivních půjčoven jízdních kol, které nepokrývají potřebu občanů na kole k pronájmu. Z nich se 12 nachází přímo v hranicích města; zbytek je v předměstských rekreačních oblastech. V bezprostřední blízkosti ulice. Pushkinskaya je 7 cyklistických jízd, od Aviator Park - nikoli oficiálně, ale u vchodu jsou nájemní místa patřící kanceláři v centru města.

3. POPIS SLUŽEB

Společnost poskytuje služby pro pronájem jízdních kol po dobu od jedné hodiny do několika dnů. Registrace nájemného a vydávání jízdních kol probíhá na recepci na ulici. Puškin a u vchodu do letecké flotily. Správce vydá smlouvu o pronájmu, jízdní kolo je vydáno na základě průkazu pasu nebo řidičského průkazu a částky ve výši 3000 rublů. Při vrácení jízdního kola je zástavní právo vráceno nájemci za předpokladu, že nedošlo k poškození jízdního kola. Jsou-li nalezeny nějaké, částka oprav je odečtena od jistoty. Cenou za nejčastější škodu se nájemce seznámí ve fázi registrace pronájmu.

Ve skutečnosti podnik poskytuje pouze dva druhy služeb: pronájem dospělého kola a pronájem dětského kola. Náklady na hodinové nájemné pro dospělé kolo je 130 rublů, pro dítě - 100 rublů. Při pronájmu na den / noc (12 hodin) nebo 24 hodin (24 hodin) jsou k dispozici další slevy. Vzhledem k tomu, že nejméně 80% nájemníků upřednostňuje pronájem jízdních kol na dobu ne delší než 3-4 hodiny, slevy ve většině případů se nepoužijí. V tabulce. 2 znázorňuje základní údaje o podnikových službách.

Půjčovna kol jako podnik

Kolik peněz je zapotřebí k zapůjčení kola?

Půjčovna kol znamená nekomplikované podnikání s minimální počáteční investicí. Náklady na otevření malé půjčovny jízdních kol začínají od 250 tisíc rublů. Hlavní náklady na start-up obvykle zahrnují nákup 10 až 15 jízdních kol a nákup náhradních dílů pro ně. S příslušnou podnikatelskou organizací splácí splátkové náklady v jedné sezóně.

Pronájem jízdních kol znamená nekomplikovaný obchod s minimálními počátečními investicemi. Náklady na otevření malé půjčovny jízdních kol začínají od 250 tisíc rublů. Hlavní náklady na start-up obvykle zahrnují nákup 10 až 15 jízdních kol a nákup náhradních dílů pro ně. S příslušnou podnikatelskou organizací splácí splátkové náklady v jedné sezóně.


Proč je pronájem stále aktuální, protože dnes si můžete koupit nové kolo za pouhých 5 000 rublů?

Hlavní důvody poptávky po pronájmu:

Důvod 1. Mocný obyvatel prostě nemá kam ukládat kolo, nemůžete jej dát do místnosti, balkón je také obsazen;

Důvod 2. Při pronájmu jízdních kol se často jedná o malé milovníky společnosti (páry), kteří jezdí jen několikrát za sezónu a kupují kvůli tomuto vlastnímu motocyklu, nedává smysl;

Důvod 3. V nájmu je vždy výběr z různých druhů jízdních kol, jako jsou hory, silnice, dvuhpodvesy atd, než často pro 5-6 tisíc rublů, ale docela drahé modely, a jeden může jít o některý z nich..;

Důvod 4. Není to vzácné, že pronájmy se nacházejí v turistických, kulturních a rekreačních městech, kde je většina klientů návštěvníky a rekreanti, kteří s nimi pravděpodobně nebudou mít kolo;

Důvod 5. Cyklistika na zeleném parku a malebné zákoutí ve společnosti s přáteli je zábavná, zajímavá, sportovní a zdravá!

Jak začít s půjčovnou jízdních kol

Chcete-li otevřít kancelář na pronájem jízdních kol, potřebujete:

 1. Registrace individuálního podnikání. Jako daňový systém můžete zvolit USN, UTII nebo patent;
 2. Pronajme si místnost od 20m2 nebo si nainstalujte mobilní obytný vůz pro uložení jízdních kol a inventáře;
 3. Nabytí 10-15 kol, celkové náklady 150 tisíc rublů;
 4. Pronájem pracovníků od 2 osob. Pro každodenní práci kanceláře od 10:00 do 19:00 stačí nastavit směnný plán pro 2 osoby.

Představme si základní podmínky úspěšné organizace pronájmu jízdních kol:

 1. Místo pronájmu by mělo být zahájeno ve městě s počtem obyvatel nejméně 50 tisíc lidí. Pronájem kanceláře otevřené v přírodě nezaplatí ani počáteční náklady, protože bude jen málo zákazníků. Výjimkou jsou resortové vesnice, kde v létě mnoho turistů;
 2. Pronájmy jízdních kol by měly být umístěny v místech s vysokým provozem osob. Také existuje potřeba příznivých podmínek pro cykloturistiku, například parkové oblasti, turistické základny atd.
 3. Dostupnost při pronájmu různých modelů jízdních kol: horská, dálniční, dvouplášťová, dámská, dětská atd. Sortiment je nezbytný především pro potěšení každého klienta, protože rodiny, mladé páry, děti různého věku, milovníci rychlého řízení atd. Se obrátí na pronájem kanceláře. Přirozeně platí, že každý z nich vyhovuje vlastnímu typu jízdního kola. Koupit jízdní kola lépe v ne sezónním čase, kdy výrobce stanoví minimální ceny.
 4. Jízdní kola by měly mít dobrou kvalitu, nešetřit na levné modely. Je lepší vzít 15 drahých a kvalitních modelů než 50 levných, které rychle selžou. Pro malé město stačí koupit dva modely pro každý typ jízdního kola. Dále v průběhu činnosti, v závislosti na poptávce, si můžete zakoupit potřebné modely.
 5. Přítomnost opravny jízdních kol na místě pronájmu, jelikož se kola rozbíjí, a někdo je musí opravit. Navíc můžete poskytnout opravářské služby, které přinese další zisk.
 6. Pronájem jízdních kol je sezónní obchod, který trvá od dubna do října, takže je třeba ho otevřít na jaře.
 7. Přítomnost konkurentů. Pokud je již v blízkosti půjčovna jízdních kol, ve většině případů je lepší uspořádat podnik jinde.

Dodržování těchto podmínek umožňuje několikrát zvýšit ziskovost kanceláře.

Samostatným tématem konverzace je krádež pronajatých jízdních kol. Samozřejmě budete mít od zákazníka doklad totožnosti (pas nebo práva) na kauci, ale existuje možnost slíbit falešné doklady. Zapůjčení plných nákladů na jízdní kolo není volba, zřídka má s sebou velké množství peněz. Takové situace se však nebudou dělat často a je nepravděpodobné, že by to mělo vážný dopad na ziskovost kanceláře.

Kolik můžete v této firmě vydělat

Vypočítejte přibližný výnos malého předmětu pronájmu pro 15 jízdních kol umístěných v parkové zóně města s počtem obyvatel asi 300 tisíc lidí.

Průměrná cena pronájmu v regionech činí 150 rublů za hodinu. Nechte na týdenní pronájem využít asi 20 lidí (v průměru 1-2 osoby za hodinu). Během víkendu se ze zřejmých důvodů zdvojnásobuje počet zákazníků, tedy asi 40 lidí denně. Celkově se ukazuje, že za měsíc (minus 5-6 deštivých dnů), bude pronájem využívat asi 500 lidí. Výnosy v tomto případě budou asi 96 000 rublů měsíčně.

Zároveň měsíční nájemné zahrnuje:

 • Pronájem, od 5 tisíc rublů;
 • Plat od 2 zaměstnanců od 25 tisíc rublů;
 • Opravy, odpisy - z 10 tisíc rublů;
 • Daně a odpočty pro FIU - z 10 tisíc rublů;
 • Ostatní výdaje - z 5 tisíc rublů.

Celkový čistý příjem za měsíc činí 41 000 rublů. Po dobu 6 měsíců provozu (od dubna do září) bude celkový zisk pronájmu kanceláře 246 000 rublů.

Další výnosy z pronájmu lze získat od:

 • Služby opravy jízdních kol;
 • Obchod s kolami, náhradními díly a jiným sportovním vybavením;
 • Zahrnuto je v půjčovně dodatečného vybavení: kolečkové brusle, draky (pro děti), koloběžky atd.

Dodatečné služby zvýší tržby o 1,5 až 2 krát.

Z pronájmu jízdních kol nestojí za čekání na super zisky. Spíše je to osvědčený sezónní podnik s malými počátečními náklady a nevyžaduje zvláštní školení a zkušenosti z podnikatele. Současně můžete uhradit náklady vzniklé v první sezóně práce. Tyto skutečnosti činí podnikání na pronájem jízdních kol cenově dostupné pro mnoho začínajících podnikatelů.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro podnik na pronájem jízdních kol?

Hlavním zařízením při zahájení pronájmu jízdních kol bude samotné vozidlo. Chcete-li mít rozsáhlou síť zákazníků, musíte si zakoupit různé modely. Například pokud je kancelář zapůjčena v parku vybaveného písečnými stopami, nečistotami, hlavní část by měla být obsazena modely vybavenými zadním tlumičem nárazů, stejně jako běžecké tratě.

Pro volby a nábřeží jsou ideální modely vhodné pro městské oblasti. Nezapomeňte na publikum dětí a žen. Bude také nutné kupovat vozy pro ně.

Navíc musíte koupit dobrý nástroj pro opravy a údržbu. Budete také muset koupit další vybavení, které zahrnuje helmy a loketní podložky, pedály a kolena, rukavice atd.

Který OKVED mám specifikovat při registraci pronájmu jízdních kol

Při registraci podniku je nutno uvést kód 71.40.4 podle OKVED odpovídá nájemu zásob a vybavení pro rekreaci a volný čas.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Nejlepší možností pro registraci podniku pro pronájem jízdních kol bude individuální podnikání. K tomu potřebujeme následující dokumenty:

 • prohlášení stálého vzorku v FNS;
 • fotokopie pasu občana Ruské federace;
 • zaplatit státní povinnost za podání a přezkoumání žádosti.

Samotné kancelářské prostory potřebujete:

 • kniha návrhů;
 • pravidla a podmínky jízdy, jezdectví;
 • bezpečnostní žurnál pro sledování jízdního kola.

Jaký daňový systém si můžete vybrat z půjčovny jízdních kol

Při výběru daňového systému je nejlepší zvážit zjednodušený systém. Při výběru je nutné zaplatit daň ve výši 6% ze zisku.

Potřebuji povolení

Chcete-li uspořádat obchod s půjčovnou jízdních kol, musíte kontaktovat městskou správu a získat povolení k jejímu otevření.

Technologie pronájmu jízdních kol

Hlavní technologií podnikání je přilákat maximální počet zákazníků. Chcete-li to provést, musíte umístit billboardy poblíž místa pronájmu. Přitahovat návštěvníky může být prostřednictvím distribuce letáků nebo reklamní společnosti na internetu.