Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

Praktické rady týkající se organizace obchodu v oblasti obchodu s oděvy pro děti: význam, rozsah, hledání dodavatelů, návrh obchodního sálu a marketing.

Poptávka po dětských oděvních prodejnách

I bez odkazu na statistiky vidíme, jak se situace s narozením dětí v naší zemi zlepšila. Čísla však pomáhají hodnotit spolehlivost našich subjektivních hodnocení. Údaje Rosstatu ukazují, že v roce 1999 byla porodnost 1,2 milionu dětí a počet dětí narozených v roce 2011 činil 1,79 milionu a pokles ještě není předpovězen.

Je tedy jasné, že podnikání při prodeji věcí dětí je v současné době jedním z nejvýnosnějších nápadů.

Výběr místa obchodu

Chcete-li otevřít dětský oděv od začátku nepotřebuje obrovskou plochu, stačí 50-100 metrů čtverečních. Samozřejmě, větší plochy mohou ubytovat více zboží, ale to nezaručuje vysoký zisk. Rizika a složitost se zvyšují v poměru k nárůstu plochy, protože druhová rozmanitost sortimentu se zvyšuje.

Výběr místa začíná odhadem cílového kupujícího zboží. V tomto případě jsou to maminky, takže si musíte vybrat místo, kde je můžete často setkat. Dokonalé řešení - malý obchod v nákupním středisku na spaní, ale nějaký velký Mall bude dělat. V nákupním centru je lepší otevřít poblíž podobných oddělení nebo na cestě velkého spotřebitelského toku.

Tento praktický materiál koreluje s tématem o otevření mazazu dětské obuvi a dětského zboží.

Mělo by být vybráno místo pro samostatný obchod se zaměřením na "bodů atrakcí"- nejnavštěvovanější místa v oblasti. Mohou to být obchody s potravinami, mateřské školy, školy, dětská centra. Díky dobře zvolené poloze si můžete být jisti, že váš potenciální kupující neprojde.

Sortiment

Při otevírání dětského oděvního oblečení musíte pochopit, že pro prezentaci sortimentu pro všechny věkové skupiny potřebujete spíše velkou plochu a důvěru ve vkus. Je lepší začít s malými objemy, tj. Z několika věkových skupin a postupně se rozšiřovat, založené na skutečné poptávce zákazníků.

Nejjednodušší produkt - oblečení pro novorozence a skupinu mateřských škol. Hlavní věc je zaměřit se na přírodní materiály, roztomilý design a udržování ne velmi vysokých cen.

Oděvy pro děti, které navštěvují mateřské školy, by měla být krásná v designu a pohodlné ve střihu. Zde již můžete hledat dodavatele s průměrnými cenami.

Potíže začínají školní skupiny, protože při výběru oblečení se začíná účastnit samotné dítě, jehož chuť může být naprosto nepředvídatelná. Ceny za tuto skupinu zboží však mohou být nízké až drahé.

Pokud bude obchod prodávat oblečení pro různé věkové kategorie, pak by měl být v sousedních skupinách: například pro novorozence a školky.

Jak najít dodavatele

Jako dodavatelé dětského oblečení je lepší zvážit následující výrobce:

Výhody dítěte sortiment ruské výroby Nepopiratelné před zahraničními dodavateli.

 1. Jedná se o nižší ceny, protože cesta od výrobce k obchodu je kratší a neexistuje dlouhá cesta, žádné cla
 2. To je lepší kvalita, protože ruské továrny vyvíjejí své specifikace, řídí se přísnými normami SSSR
 3. Jedná se o zjednodušený systém objednávek a rozměrů, stejně jako schopnost vyjednávat o výrobě jednotlivých rozměrů
 4. Ruský výrobek je certifikován v továrnách a vstupuje do obchodů s kompletní sadou dokumentů

Vše, co potřebujete k zahájení práce, je vybrat si výrobce, vyhodnotit katalogy a uzavřít smlouvu o dodávce zboží. Dodání se obvykle provádí vlastními silami kupujícího nebo s pomocí dopravní společnosti. Odeslání se provádí předplacením.

Ruské známky, již důvěryhodní kupující:

U zahraničních výrobců je to obtížnější. Aby se minimalizovaly problémy s celním odbavením a dodávkami, je lepší spolupracovat s internetovými stránkami nebo se zástupci továren.

Minimální výše objednávky je v takových případech stanovena předem a obvykle není vysoká. Produkt, na který je přiložen minimální balíček dokumentů, dodává prodávající na zadanou adresu. Certifikáty, které povolují prodej dětského oblečení, musí být získány nezávisle.

Vlastní pracovní cesty jsou racionální, když obchod již dosáhl dobrého obratu nebo při prodeji luxusního sortimentu, kde je nutné zkontrolovat každou jednotku výrobku.

Když strana přijde s vadným výrobkem, ruské továrny jdou na schůzku a změní ji, ale neexistují zahraniční dodavatelé. V takovém případě musíte vyřešit problém s vadným oděvem, který je často prodáván za cenu nižší než cena.

Průměrné procento přirážky na sortiment pro děti je o 130%.

Obchod může být otevřen až po splnění řady požadavků Federální služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv, státní kontrolní služby a obchodního oddělení. Všechny požadavky jsou předepsány v nařízeních, pravidlech nebo právních předpisech.

Obchodní oddělení se zabývá implementací "Pravidel obchodu určitých druhů zboží", zejména pokud jde o vybavení obchodu.

Rospotrebnadzor vyžaduje zavedení hygienických pravidel odrážejících se v PLC - laboratorním kontrolním programu, který je vytvořen na základě SanPiN a GOST. Tento program musí mít libovolného prodejce.

Protipožární inspekce se řídí federálním zákonem z 21. prosince 1994 č. 69-FZ "On Fire Safety", vydávajícím povolení otevřít obchod.

Registrace obchodní síně

Dekorace nákupní haly dětského oblečení má řadu vlastností. Mělo by existovat spousta zařízení. Za to stojí za zvážení mnoho nákupů v obchodech tohoto druhu má spontánní povahu: přišla na sukni, moje matka ochotně koupí halenku, pár triček a džín.

Vycházejíc z této specifičnosti, zboží musí být předloženo v plné výši a nejlepší ze všech, pokud se bude nacházet na úrovni očí a rukou kupujících. Ideálním řešením je ostrovní vybavení, Když můžete bezpečně vyřídit věci na sousedních visutých místech uprostřed chodby.

Doporučuje se vybavit dětskou oblast, kde dítě může trávit čas, zatímco rodiče mají zaneprázdněnou volbu. A instalace do rozvaděče TV, který vysílá karikatury, umožní měřit hodně oblečení i pro ty nejkrásnější děti. Mnoho příkladů je více kupovat.

Postarejte se o elegantní výzdobu obchodu, jasné vitríny a krásné figuríny. Tyto detaily přitahují co nejvíce kupujících s dětmi.

A samozřejmě byste neměli zapomenout na hlavní atributy obchodu: počítač, pokladna, šatny, zrcadla atd.

Ve středně velkém obchodě potřebujete správce a prodejce pracovat efektivně. Ideální způsob práce prodávajícího dvěma ze dvou, takže optimální počet zaměstnanců - čtyři konzultanti (dva lidé na směnu).

Marketing

V den otevření bude obchod dobře distribuován všem kupujícím slevové karty. Sleva na kartě by měla být alespoň 5%. Kupující se budou více zajímat, pokud mohou získat věcné slevy na věci pro děti. Proto stojí za to přemýšlet o 8% nebo dokonce o 10%.

Funguje dobře kumulativní systém, kdy se procento slevy zvyšuje v poměru k částce vynaložené v obchodě.

V každém případě je vstup slevový systém umožňuje spustit dotazování zákazníků. Dotazník tvoří klientskou základnu s telefonními čísly a e-mailovými adresami. To umožňuje SMS-mailů s upozorněním na promo akce, prodeje, nové akvizice. Každá SMS je způsob, jak kupujícímu připomenout obchod.

Bude zdvořilé ve vztahu k klientovi, aby stanovil dobré procento slevy na jeho narozeniny. V obchodě s dětskými oděvy míníme dítě od klienta. Stačí se omezit na jeden den, dát alespoň týden před a po stanoveném datu. Veškeré kouzlo tohoto rozhodnutí se uskutečňuje v okamžiku, kdy si rodiče koupí nové oblečení před dovolenou na příští narozeniny.

V obdobích významných svátků pro děti (1. června, 1. září, Nový rok) můžete uvažovat o slevách a dárcích pro zákazníky.

Jakékoli oblečení má záruční dobu. Je nastavena výrobcem, ale prodejce jej může zvýšit. Zárukou v porozumění kupujícímu je kvalita zboží, a pokud obchod přebírá takové závazky po dobu jednoho měsíce, dokonale charakterizuje jeho sortiment.

Materiál na téma: Zájem o dětský obchod "Stilnyashka".

Sortiment dětského oblečení

Chcete-li otevřít dětský obchod s oblečením, měli byste si uvědomit, že to je jeho rozsah bude jedním z nejdůležitějších klíčů k úspěchu vašeho podnikání. Chcete-li vytvořit skutečně promyšlenou produktovou řadu, musíte se naučit spoustu informací, určit cílovou skupinu, zjistit, jaké jsou potřeby a vkus lidí v oblasti, kde se plánuje otevření bodu a nalézt spolehlivé dodavatele.

Kromě toho se budete také muset naučit správně položit zboží, protože dobře plánované umístění položek podle kategorií může výrazně zvýšit prodej, zatímco chybné akce v této věci mohou mít velmi negativní dopad na vaše podnikání. Jsou popsány následující informace, které se týkají všech výše uvedených aspektů činností dětských oděvních prodejen. Může vám pomoci vyhnout se běžným chybám a otevřít si vlastní, ziskový a stabilní obchod.

Jak si vybrat sortiment dětského oděvního oblečení

Samozřejmě, takřka nejdůležitější otázkou pro majitele dětských oděvních prodejen je vytvořit optimální sortiment, který pomůže přilákat kupce a přizpůsobí je jejich chuti a potřebám. Tato otázka je obzvláště akutní pro podnikatele, protože oblast těchto bodů je často skromná a finanční prostředky jsou omezené. Pravidelně asi polovina částky investice do obchodu jde koupit zboží k prodeji. Proto ve fázi tvorby počátečního sortimentu je důležité udělat vše v pořádku - jakákoliv chyba způsobí značný materiální dopad na podnikání.

Před zakoupením dětského oblečení by každý podnikatel měl procházet nejbližší obchody a pečlivě studovat jejich produktovou řadu. Které značky prodávají? Jaká je jejich cenová politika? Jaká je korelace věcí různých období? Jak se zboží šíří? Nepotřebujete jen shromažďovat informace tím, že odpovíte na všechny výše uvedené otázky, ale také musíte analyzovat všechna data o vašich přímých konkurentů. Porovnejte počet kupujících a vlastností sortimentu a určete vyhrávací a ztrátové strategie. Kromě toho byste měli hledat nedostatky v bodech vašich konkurentů v podnikání a snažit se jim vyhnout se ve svém vlastním podnikání - a tak se na začátku činnosti dáte docela dobře.

Samozřejmě, že v šíři a hloubku rozsahu bude ovlivněn i formát store (zeměpisná šířka - je počet nabízených výrobků, například, šortky, sukně, kalhoty, atd, zatímco hloubky - počet značek pro každou položku). Pokud otevřete malý obchod s rozlohou 50 metrů čtverečních. m, nemusíte objednávat 10 různých značek pro jiná jména, pak pokud otevřete velký bod, můžete si dovolit takovou rozmanitost.

Co majitelé obchodů s malými dětskými oděvy? Budou muset oblast optimalizovat a zvolit rozsah tak, aby přilákali své zákazníky. K tomu můžete:

 1. Koupit zboží určené pro děti určité věkové skupiny. Takže například obchod se může specializovat na prodej oblečení pro děti a malé děti od 0 do 3 let, oblečení pro školáky, mládež atd.
 2. Vyplňte sortiment výrobkůmi známých značek;
 3. Koupit zboží stejného stylu a zaměření. Může se jednat o sportovní oblečení, módní oblečení, sváteční oblečení atd.
 4. Zaměřte se na jednu skupinu výrobků - kalhoty nebo bundy, další drobné zboží (spodní prádlo, punčochy, trička, ponožky atd.).

Navíc začínající podnikatelé často mají potíže s vytvářením rozměrů pro různé modely, protože omezená oblast vyžaduje maximální sortiment, což nepovede k akumulaci nadbytečných zásob. To je možné díky rozdělení sortimentu do určitých věkových skupin a vytvořit minimální matici pro každou z nich. Tyto skupiny jsou zpravidla následující: od 0 do 1 roku, od 1 do 3 let, od 3 do 6 let, od 11 do 14 let.

Jak již bylo řečeno, začátečníci zřídkakdy mají peníze k pronájmu velkých ploch a nákupu velkého množství zboží. Proto se mohou zaměřit na jednu nebo více věkových skupin a nakupovat zboží pouze pro novorozence a děti do 3 let (děti v tomto věku rostou velmi rychle a jejich šatník musí být neustále aktualizován), pouze pro mládež, pouze pro školáky atd.. Charakteristiky každé věkové skupiny jsou popsány v následující tabulce.

Oblečení pouze z přírodních materiálů, volný řez.

Nedostatek těsných elastických pásů, malé dekorativní prvky, těsné krky, přírodní materiál.

Stylový - v tomto věku se již projevuje individualita.

Stylový a odolný proti opotřebení.

Stylové a vhodné subkulturní trendy.

Nejvíce podobné oblečení pro dospělé.

Samozřejmě, i když se soustředíte na jednu nebo více věkových skupin, musíte maximálně vyplnit produktovou řadu pro každou z nich. Níže jsou skupiny sortimentů a názvy, které obsahují. Zvláštní pozornost je věnována oblečení pro nejmladší, protože takový sortiment je velmi specifický.

1. Oděvy pro nejmladší (0-3 let)

Bez spojovacích prostředků, na knoflících, je zasunutá zpět nebo vpředu.

Jedná se o tenisky nebo boty, které jsou spíše dekorativní. Obvykle jsou vyrobeny z vlny nebo pleteniny.

Používají se od 0 do 3-4 let, z přírodních materiálů.

Chraňte dítě, zabraňte poškrábání nehty. Rukávy jsou vyrobeny z lehkých materiálů, mají lehkou gumu.

Obálky, ve kterých je dítě položeno na procházku. Mějte topný prvek (přírodní nebo syntetický).

Bundy a kalhotky jako jeden kus oblečení. Šité jsou rukavicemi, které je chrání před poškrábáním.

Šité šortky a tričko.

Jsou to bavlněné, pletené, fleece.

Vyrobeno z různých materiálů, podepřeno elastickými pásky nebo kravaty.

Vyrobeno z různých, ale vždy přirozených materiálů.

K dispozici jsou cyklisté, pletené, mohér.

Sortiment oblečení pro jiné věkové skupiny se neliší od standardního sortimentu oblečení pro dospělé. Dětské oblečení má však následující vlastnosti:

 • Jasné barvy;
 • Různé druhy řezu;
 • Měkké čáry a výrazné detaily;
 • Jasné dekorativní prvky.

Dále je třeba zdůraznit, že pro starší školní skupinu a skupinu mládeže je lepší přidat módní doplňky: brýle, klobouky, řemeny atd. Pamatovat postavení a že se 10 let, děti začínají napodobovat dospělé v styl oblečení, což znamená, že výrobní série měla obsadit špičkové modely a lehké oblečení, které by klidně mohl být v obchodě pro dospělé ve velkých velikostech.

2. Sortiment dětských oděvních prodejen (od 4 do 18 let)

Muži: kabáty, příkop kabát, sako, bunda, blejzr, vesta, oblek, kalhoty, kombinézy, džíny, krátké kalhoty, krátké kalhoty, mikiny.

Ženy: kabáty, bundy, kabáty a pláštěnky,, vesty, kombinézy, kombinézy, svetry, legíny, kalhoty, džíny, šortky, kalhoty, Capris, mikiny, legíny.

Šaty, sarafany, župany, halenky, vesty, sukně, vesty

Pyžama, noční košile, spodní prádlo

Pokud se rozhodnete otevřít obchod pro dvě nebo více věkových skupin, struktura jeho sortimentu by měla vypadat takto:

 1. Zboží pro novorozence - 10% celkového sortimentu;
 2. Trička, trička, mikiny - 20%;
 3. Zimní zboží: klobouky, šátky, palčáky, kombinézy - 25%;
 4. Šaty a sukně - 18%;
 5. Kalhoty, šortky, kalhoty - 17%;
 6. Ostatní zboží: spodní prádlo, doplňky atd. - 10%.

Tento režim je samozřejmě optimální pro většinu, ale ne pro všechny dětské oděvní prodejny. Pokud jste stále zaměřuje na stejné věkové skupiny, ale ne v produktech pro nejmenší, můžete vyloučit výrobky pro děti z této série, a podíl ostatních druhů zboží zůstávají stejné.

Je třeba zdůraznit skutečnost, že tento systém je stále ještě není univerzální, což znamená, že každý podnikatel se budou muset přizpůsobit produktové řady, šíři a hloubku sortimentu v závislosti na obchodu místě, jeho velikosti, plochy a zvoleném směru obchodu.

Nicméně obecně při vytváření sortimentu by majitelé podobných bodů měli dodržovat následující doporučení:

 • Všechny produkty by měly být pro zástupce cílové skupiny co nejdůležitější;
 • Prezentované modely by měly být trendy, to znamená, že odpovídají hlavním tendencím dětské módy (často rodiče kupují přesně to, co má dítě rád), ale současně odpovídají obecné orientaci bodu, protože vaši zákazníci přijdou u vás za určité výrobky;
 • Pokud je zboží dodáváno několika společnostmi, ujistěte se, že jejich výrobky dobře padnou;
 • Pokud oblast vašeho obchodu umožňuje doplnit hlavní sortiment dalších produktů, ujistěte se, že tak učiníte. To bude mít pozitivní vliv na výši průměrné kontroly;
 • Vyberte si oblečení, aby měli zákazníci možnost kombinovat, vytvářet jedinečné a módní sady;
 • Nechávejte se příliš unášet tím, že objednáte modely z jedné skupiny výrobků a doufáte, že něco určitě zákazníkovi uklidní. To jen komplikuje proces výběru pro kupujícího, který je nepravděpodobné, že bude určit a koupit něco ve vašem obchodě;
 • Mělo by se rovněž vzít na vědomí, že se zbytkové zboží liší špatně, zatímco sezónní sbírky představené ve všech velikostech jsou dokonale zakoupeny;
 • Pečlivě si vyberte oblečení, protože přináší většinu zisků;
 • Věnujte pozornost nejen vzhledu produktu, ale také způsobu, jakým dítě sedí. Například, i když jsou šaty velmi krásné na závěsu, ale bude to nepříjemné nebo prostě nebude sedět, maminky ji přesně nekupují za své dcery. Požádejte dodavatele o fotografie konkrétních modelů na dítěti.
 • Nejedná se náhodně, měli byste jasně pochopit, proč si tyto oblečení koupíte. Poznejte módní trendy, věnujte pozornost tomu, co děti nosí, podívejte se, co rodiče kupují.

Pravidla uvádění zboží v obchodě s dětskými oděvy

Zkušení obchodníci tvrdí, že neexistuje žádný zásadní rozdíl mezi zásadami, jak si oblečení v obchodech pro děti a dospělé. Jedinou výjimkou je jeho výška - produkt by měl být na úrovni dětského pohledu. Vlastníci takových bodů by proto měli dodržovat hlavní doporučení, z nichž každá je popsána níže.

 1. Vysaďte se a položte si oblečení v barvách nebo se pokusí kombinovat dobře kombinované odstíny. Nepríjemné kombinace barev očí budou nepříznivě ovlivňovat úroveň prodeje.
 2. Umístěte modely tak, aby "vypadaly" u kupujícího. Jinými slovy, pokud se volba změní mezi přední a boční závaží, vždy zvolte přední.
 3. Vzdálenost mezi závěsy by měla být nejméně 2,5 cm. Takže vám usnadní výběr vašich návštěvníků.
 4. Strana bočního zavěšení musí být uzavřena závěsem s visícím obličejem;
 5. Nezapomeňte, že v žádném případě nemůžu smíchat oblečení z různých ročníků. To je, pověsit letní sarafan vedle zimní bundy - to není nejlepší nápad. Existuje však další malá nuance - v jasném slunečním dni se snažíme předvést nejlepší místa v obchodě s lehkými věcmi a za mraků - teplé oblečení.
 6. Umístěte do blízkosti oděvy a doplňky, které se navzájem doplňují. Například, klobouky a panamy mohou být zavěšeny přes šaty, narážka na rodiče o krásné a funkční set.
 7. Nezapomeňte na kapsle šatny - speciální a efektivní způsob, jak vyložit zboží v obchodě s oděvy. Například, pokud v blízkosti krásné sukně by mělo být naprosto všechno, co se k ní může dostat - halenka, opasek apod. Takže můžete okamžitě dostat návštěvu, aby si kúpil kitu. Je to mnohem jednodušší než dostat ho zpět do obchodu, aby si dal další nákup.
 8. Dnes je chaotická prezentace oblečení považována za trend. Jinými slovy, nemusíte se snažit uklízet a rovnoměrně rozložit všechny police - neopatrně svázané rukávy mohou přitahovat návštěvníky více.
 9. Pokud má váš obchod dětské a dámské oblečení, neumísťujte dětské předměty vedle skvělých šatů nebo ložního prádla pro dospělé, protože pocit sexuality neodpovídá mateřskému instinktu. Toto umístění bude nepříznivě ovlivňovat zboží obou kategorií.
 10. Neumísťujte dospívající oblečení v blízkosti školky. Teenageři popírají jejich příslušnost k dětem, které vidí jako dospělí, a okolí je jako pro ně nepříjemné. S největší pravděpodobností bude dokonce udržet teenager z návštěvy vašeho obchodu, protože to považuje za zvláště dětinský.
 11. Pokud odtrhnete oděvní prodejnu, měli byste mít na paměti, že mnoho malých dětí nemá rád figuríny. Navíc se jim prostě bojí. Proto by měl být každý podnikatel při výběru takových modelů velmi opatrný. Win-win alternativou je použití měkké hračky jako figuríny.
 12. Ujistěte se, že zónujete prodejní prostor. Různé skupiny zboží by měly být viditelné ihned po vstupu do obchodu. Oděvy pro chlapce a dívky by také měly být odděleny co nejjasněji. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je umístění věcí pro dívky vlevo a pro chlapce - vpravo. Ale hodně bude záviset na vlastnostech místnosti. Je-li úzká a dlouhá, nebude tato metoda fungovat. V tomto případě nelze univerzální schéma správně uspořádat, ale musíte se ujistit, že návštěvník při vstupu do obchodu vidí obě zóny. Dokonce můžete umístit příslušné tablety.
 13. Snažte se nepokládat regály nebo vitríny. To návštěvníkům připomene trh nebo oblečení druhé ruky, oblečení nízké kvality atd. Nicméně, prázdné police by neměly být ponechány - takže váš obchod bude vypadat jen drzý.

Jak otevřít dětský oděv od začátku

Prodej dětského oblečení se může stát ziskovým a stabilním podnikáním, pokud se přiblížíte k projektům implementace projektu komplexním způsobem a budete studovat vlastnosti budoucích prodejů. Bez ohledu na velikost obchodu by měl mít vše, co by zákazníci mohli potřebovat.

Pro uložení rychle odešel k soběstačnosti, musí být správně vybrat místo pro obchod, tvořit řadu, vypočítat všechny možné ztráty a minimalizují náklady na opravy a vybavení. A samozřejmě musíte zvolit chytlavé, jasné jméno, které přitahuje pozornost a vzpomíná na váš konkrétní obchod.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, musíte se nejprve zaregistrovat a zaregistrovat jako individuální podnikatel (IP) nebo právnická osoba. Je mnohem jednodušší, aby se začínající podnik stal IP, protože tato forma podnikání zahrnuje menší část daní a zjednodušený systém práce. IP, které potřebujete také k uzavření pronájmu a pronájmu místnosti.

Dalším krokem je výběr místa, kde plánujete otevřít obchod s dětskými oděvy. Takové možnosti mohou být hromadné, ale existují základní doporučení pro výběr místa prodeje:

 • místo by mělo být s velkým množstvím kupujících;
 • obchod musí mít velkou vitrínku;
 • Nebojte se nákupních center, kde jsou konkurenti;
 • v oblasti, kde má být obchod otevřen, je velmi žádoucí mít mateřské nemocnice, mateřské školy atd.

Pokud máte v blízkosti dětského oblečení, berte to jako symbol toho, že podobné zboží je v této oblasti poptávka. Naučte se sortiment soutěžícího a využijte jeho nedostatků, nabízející kupujícímu nejlepší produkt za výhodnou cenu.

Je výhodné prodat dětské oblečení

Existuje několik důvodů, proč je výhodné prodat dětské oblečení: první je, že tento výrobek nikdy neztrácí význam, děti vyrůstají, věci se rychle opotřebovávají. Kromě toho se rodiče mohou něco samého popřít, ale nutně si dítě koupí, nebo něco, co potřebuje.

Dalším důvodem je ekonomický prospěch z prodeje oblečení. K nákupu oblečení, za přítomnosti několika dodavatelů, může být za nízké velkoobchodní ceny, zatímco obal na zboží může být až 100%. Je důležité si uvědomit, že čím větší sortiment, tím vyšší je prodej.

Hlavní náklady na otevření dětského oděvního oděvu jsou pro sortiment. Dokonce i v nejmenším obchodě bude trvat asi 300 tisíc na nákup minimálního souboru nejoblíbenějších zboží.

Také můžete zajistit prodej dětského oblečení přes internet, což zvýší zisky bez dodatečných nákladů.

Potřebujete otevřít obchod s dětskými oděvy

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, potřebujete:

 • registrace jako IP;
 • prostory (v případě potřeby s opravou);
 • široký sortiment oděvů;
 • obchodní zařízení;
 • prodejce.

Výhodou bude uspořádání dětského koutu - kde mohou děti kreslit, hrát si hračky, zatímco jejich matky nakupují. Hlavním důvodem je bezpečná zábava pro obchod a děti samotné.

Jak zavolat obchod s dětskými oděvy

Název dětského oděvního oblečení by měl způsobit jasné vztahy s dětmi, zábavou, radostí a odrazem segmentu vašeho cílového publika. Jméno by nemělo být složité, skládá se z více než tří slov. V opačném případě bude obtížné si pamatovat, a dokonce i nejefektivnější název obchodu zůstane nevyžádaným v paměti.

Názvy v angličtině si zaslouží zvláštní pozornost. Mají sklon dívat efektní, stylové a moderní, ale vžít do vašeho zákazníka: babička, kdo chce, aby se jeho vnuk dar, nebo mladá maminka, sotva čas se podívat po neklidná, že dítě je nepravděpodobné, aby bylo možné rozeznat rysy hláskování a výslovnosti slov cizí jazyk.

Příklady názvu dětského oděvního obchodu

Při rozhodování o tom, jak pojmenovat dětský oděv, je třeba nejprve zohlednit věk, kdy bude zboží prezentováno. Pro nejmladší a nově narozené děti jsou vhodné ideální dětská jména:

U obchodů se souvisejícími kategoriemi se vejde více obecných jmen, ve kterých můžete také použít kreslené znaky. Pokud bude hrdina odrážet design obchodu, způsobí další vztahy s kupujícím a zvýší vaše šance, že bude trvale. Taková jména jsou zvláště dobrá:

Jiný příklad názvu dětského obchodu má obecnou povahu:

 • Svět dětství;
 • Oblíbené děti;
 • Planeta pokladů atd.

Dodavatel dětského oblečení pro internetový obchod

Výběr dodavatelů pro prodejnu a jeho online verzi je velmi důležitým a důležitým krokem. To určuje, jak výnosné vaše podnikání znamená, že pokud si koupíte zboží za přemrštěné ceny, nebo budete muset snížit procento podvádění, nebo podobné nafouknout ceny, takže zboží nekonkurenceschopné.

Máte na skladě několik dodavatelů, včetně zahraničních. Většina zákazníků preferuje nákup oděvů pro děti z ruské, evropské nebo turecké výroby, takže důraz na čínský zboží by se neměl dělat. Ujistěte se, že kvalita zboží je vysoká - špatný produkt nebude kupovat ani za velmi atraktivní cenu.

Můžete spolupracovat s dodavateli dvěma způsoby:

 • přímo s výrobci;
 • s velkoobchodníky.

Metody mají své výhody a nevýhody, ideální řešení bude kombinovat: zboží, které nelze objednat v továrnách, je lepší koupit od velkoobchodů. Hlavní věc je, že ve vašem obchodě je vždy něco, co je požadováno.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení s výpočty

Chcete-li optimalizovat náklady a vypočítat očekávaný zisk, vybírat ve prospěch nákupního prostoru, který potřebujete, a řádně organizovat reklamu, musíte podniknout obchodní plán.

Připravený obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy se standardními výpočty vám pomůže vytvořit vlastní projekt a učinit obchod přesně tak, jak jste zamýšlel.

Sortiment dětského oblečení

První věc, na kterou se zaměříte, je, že s ohledem na pracovní plán budoucího dětského oblečení je sortiment zboží. To je na tom bude záviset na úspěchu vašeho obchodu, to je jeho popularita.

Stejně jako u jiných obchodů s oblečením by prodejce měl mít celou škálu možných velikostí. Pouze dospělý nosí celý svůj život po celý život a děti potřebují nové věci každé 2-3 měsíce.

Pokud zákazník, který udělal první nákup dítěte, bude spokojen, přijde k vám pravidelně a provede nové a nové akvizice.

Oděv pro novorozence

Oblečení pro novorozených je levnější než pro starší děti, ale děti mladší jednoho roku rostou velmi rychle, a proto rodiče jsou neustále potřebují nové akvizice. Sortiment musí obsahovat:

 • kombinézy;
 • tělo;
 • blůzy, pyžamy, trička;
 • posuvníky;
 • ponožky;
 • elegantní oblečení.

Takové šaty by měly být šité z přírodních bavlněných tkanin, které nezpůsobují podráždění u dětí. Měla by být prezentována v různých cenových kategoriích: od věci pro dům až po slavnostní obleky nebo šaty.

Dětské oblečení pro mateřskou školu

Pro tento segment zákazníků je třeba:

 • T-košile;
 • T-košile;
 • šortky;
 • sportovní kalhoty;
 • punčochy, ponožky, spodní prádlo.

Děti v mateřské škole aktivně hrají, studují svět kolem sebe, jejich oblečení se rychle opotřebovává, a proto si většina matek zvolí levnější modely ruských výrobců.

Přidružené zboží

Kromě oblečení musí mít obchod také hračky. Dokonce i když kupující přišel za vámi na oblečení, když viděl neobvyklou hračku pro vaše dítě, pravděpodobně ji koupí. Navíc, malé děti, které nakupují s rodiči, po tom, co se podívají na drahocenný stroj nebo panenku, budou tlačit maminku nebo táta k nákupu.

Nejdůležitější je umístění dětí do nedostupné zóny pro děti, aby nedošlo k žádným trapným situacím, kdy musíte hračku odebrat od dítěte.

Plenky, kojenecká výživa, plenky budou také vynikajícím doplňkem k sortimentu vašeho obchodu. Prodej kojenecké výživy není tak výnosný jako oblečení, ale pro sklenice, maminka vás bude velmi často chodit spolu s výživou a kupovat nové věci pro vaše dítě.

Podprsenky, luky a ráfky, včetně ruční práce, budou dalším zdrojem příjmů. Nejdůležitější je efektivně umístit je na prodejně.

Vybavení obchodů pro obchod s dětským oblečením

Zvláštní obchodní zařízení pro dětský oděv není nutné, nicméně, jak budete muset umístit zboží, je třeba předem promyslet. Bez selhání budete potřebovat:

Kupující by měl mít možnost volně prohlížet dostupné zboží, ale vždy byste měli mít možnost tento proces ovládat. Hračky by měly být umístěny na regálech a výlohách.

Autor článku: Inga Kazarová. Můžete se zeptat odborníka v komentářích k tomuto článku.

Jak otevřít dětský oděv od začátku

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy samostatně a rychle. Co je k tomu zapotřebí, kolik to bude stát, jak rychle se vyplatí, jaké důležité kroky budou nutné k předání a zda je taková obchodní činnost zisková. Podrobný podnikatelský plán pro budoucí podnikatele.

Dětské oblečení je velmi náročné - vždy a kdykoliv během roku. Největší poptávka přichází v srpnu, kdy rodiče připravují děti na školu. Taková obchodní činnost tedy může přinést dobrý zisk. Ale pro to je nutné udělat podnikatelský plán, najít spolehlivé dodavatele, mít širokou škálu a zvolit správné umístění obchodu.

Tento článek podrobně popisuje proces otevírání dětského oděvního obchodu a to, co pro to potřebujete.

Formát obchodu

Před otevřením takového obchodního objektu musíte určit jeho formát. Zde jsou některé pokyny, ve kterých můžete pracovat:

 • Dětské oblečení pro děti od 0 do 15 let.
 • Zboží pro novorozence a kojence.
 • Oděvy pro předškolní děti.
 • Oděvy pro žáky.
 • Oděv pro dospívající.
 • Sportovní dětské oblečení.
 • Dámské oděvy.
 • Oblečení pro chlapce.
 • Slavnostní oblečení pro děti.
 • Školní formy.

To znamená, že se můžete specializovat na určitou věkovou skupinu nebo určitý směr. V počáteční fázi bude lepší vybrat jednu věc. Pak můžete vždy vytvořit obchod a zvýšit rozsah.

Analýza trhu

Před otevřením svého dětského oděvního obchodu je třeba prozkoumat trh a vypočítat jeho kapacitu. Věnujte pozornost počtu podobných nákupních zařízení ve městě a jejich umístění. Je třeba zjistit jejich sortiment a ceny. Podívejte se, jak jsou vybaveny.

Pokud jsou známí rodiče dětí mladších 15 let, musí s nimi nutně mluvit, zjistit své potřeby, co se jim nelíbí a co se jim líbí v místních prodejnách dětských oděvů. Z takových rozhovorů je příležitost získat mnoho užitečných a okamžitě přijet na trh s výhodnými nabídkami.

Abyste lépe poznali "kuchyň zevnitř", můžete na chvíli dostat práci v obchodě s dětskými oděvy prodávajícím nebo správcem. Ne každý podnikatel to bude souhlasit. Je to však dobrá příležitost získat užitečné znalosti, učit se pochopit rozsah a potřeby potenciálních kupujících.

Mezi obchodem s dětskými oděvy dochází k velmi vysoké konkurenci. Proto musíme být připraveni, že na analýzu trhu trvá hodně času. Jen proto, abyste získali veškeré potřebné informace k otevření obchodu, který bude pro rodiče atraktivní.

Počáteční náklady na otevření obchodu

V počáteční fázi, než začnete, podnik bude muset vynaložit značné množství peněz. Uveďme přibližný výpočet nákladů.

Otevření IP - 800 rub. sám nebo asi 4000 rublů. při podání žádosti v advokátní kanceláři.

Certifikáty a přípustná dokumentace (v případě potřeby) - asi 10 000 rublů.

Pronájem prostor - v průměru 60 000 - 70 000 rublů.

Oprava pronajatých prostor, jeho design, vybavení - až 200 000 rublů.

Kancelářské vybavení a spotřební materiál - 60 000 rub.

Zboží - 300 000 rbl.

Reklama - od 20 000 rublů.

Ostatní výdaje - 40 000 - 50 000 rub.

V důsledku toho jsou počáteční náklady více než 700 000 rublů. Částka bude záviset na ploše pronajatých prostor a sortimentu zboží. To znamená, že může být méně, pokud se například plánuje otevřít malý obchod. Dodavatelé zde hrají důležitou roli.

Návrat na podnikání

Obecně platí, že prodej dětských oděvů je 1,5 let. Tato doba však může být menší, pokud:

 • dobrá reklama;
 • vysoce kvalitní zboží;
 • dostupnost cen;
 • dobré umístění.

Dosavadní balení dětských oděvů je v rozmezí 120%. To je poměrně běžná cena pro ruského spotřebitele.

Abyste se mohli rychle vrátit zpět, v sortimentu obchodu můžete přidat hračky, které budou zdrojem dodatečných příjmů. Navíc poptávka po nich je stabilní a v případě oděvů si musíme pamatovat na sezónní pokles.

Co je nutné pro otevření obchodu?

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, potřebujete:

 1. Zaregistrujte IP, LLC nebo OJSC, podklady s daňovým a penzijním fondem.
 2. Najděte a pronajměte vhodný pokoj.
 3. Provádějte opravy v místnosti.
 4. Koupit potřebné vybavení a příslušenství.
 5. Najděte dodavatele.
 6. Najděte prodejce.
 7. Spusťte reklamní kampaň

Zpracování dokumentů trvá nejdéle jeden týden. V tomto procesu můžete najít dodavatele a uzavřít smlouvy s nimi. Nejlepší je hledat dodavatele, který je schopen poskytnout certifikát pro každý produkt.

V oblasti dětského oblečení stojí za to pracovat s domácími výrobci. Dovážené zboží by mělo být v menšině. Proč?

Za prvé, domácí zboží není v žádném případě nižší než zahraniční zboží. Jsou certifikovány a nemusí platit cla a platit nákladní dopravce.

Zadruhé je těžké spolupracovat se zahraničními výrobci. Osvědčení bude muset například projít samostatně, což vážně ovlivní rozpočet.

Zatřetí, v případě manželství s domácími producenty je snadnější a snadnější vyjednávat.

Zaměstnanci zaměstnanců by měli být řízeni rozsahem a oblastí obchodu. Pokud je to malý obchod, který pracuje ve všední dny, stačí jen jeden prodejce. Při práci bez volných dnů - dva. Velké body mohou vyžadovat více než dva prodejce a administrátora.

Podrobné informace o dodavatelích a zaměstnancích.

Umístění obchodu

Z jak dobře zvolené umístění obchodu závisí na jeho popularitě a zisku.

Nejúspěšnějšími místy jsou:

 • vedle oděvních trhů;
 • v blízkosti nebo v supermarketech;
 • ve velkých zábavních nebo nákupních centrech;
 • v blízkosti rekreačních oblastí, jako jsou veřejné zahrady a parky;
 • vedle dětských zábav, vzdělávacích a vzdělávacích institucí.

Bez ohledu na zvolené umístění musí být úložiště viditelné. Proto stojí za to postarat se o atraktivní a světlé výlohy.

Návrh interiéru

Interiér obchodu musí být také jasný a nějakým způsobem "báječný". Je třeba si uvědomit, že hlavním publikem tohoto bodu jsou děti a rodiče. Proto by měla být situace vhodná.

Jako příslušenství můžete používat různé hračky. A je lepší přidat je do sortimentu obchodu, jak je uvedeno výše.

Místnost by měla být zdobena světlými materiály světlé barvy. Na stěnách můžete kreslit postavy populárních karikatur a pohádek - pro to je žádoucí využít služeb umělce.

Nábytek by měl být také světlý a většinou dětinský, aby se mladí zákazníci cítili dobře. Ano, a dospělí mi nevadí alespoň trochu zpátky v dětství.

To znamená, že interiér by měl požádat účastníky obchodu o vhodnou náladu.

Prostor a vlastnosti místnosti

Optimální plocha zásuvky je od 30 do 50 metrů čtverečních. metrů. V obchodě musíte umístit alespoň 2 šatny. Prostor by měl být natolik, aby se spotřebitelé cítili dobře a nebyli přeplněni v přeplněnosti.

Je třeba si uvědomit, že děti potřebují prostor. Nezbedné děti mohou začít obcházet kolem obchodu. Z tohoto důvodu musí být zboží umístěno tak, aby bylo obtížné je převrátit.

Na viditelném místě můžete instalovat TV, která bude neustále vysílat karikatury.

Ve zbytku se můžete zaměřit na vlastní preference a potřeby zákazníků.

Uložení sortimentu

Sortiment musí být různorodý a každý typ výrobku je nabízen v několika velikostech.

Určete rozsah pro novorozence a děti jednoduše, protože neexistuje žádný zvláštní vliv módy. Rodiče se více zajímají o kvalitu než o vzhled. Proto musí být takové zboží vysoké kvality a přírodních materiálů. Zároveň hraje důležitou roli přijatelná cena.

Zboží pro děti předškolního věku musí být vyrobeno z odolných materiálů odolných proti opotřebení a oblečení pro chlapce je pohodlné, zatímco dívky se více věnuje vzhledu. Tyto faktory je třeba brát v úvahu.

U školních dětí je výběr produktů mnohem obtížnější. V tomto věku dělají samy děti informovanou volbu, která je založena na módě. Proto musíme věnovat pozornost módním trendům a významu navrhovaného oblečení. Měla by být módní, ale zároveň pohodlná.

S jakými dodavateli funguje?

Jak bylo uvedeno výše, je lepší upřednostnit domácí výrobce. Ale také se nevzdávejte oblečení z Polska nebo Číny.

Hledání dodavatelů je nejlepší prostřednictvím internetu. Takže se můžete seznámit s recenzemi, podmínkami spolupráce a cenami, které udělají správnou volbu. Také stojí za zvážení možnosti spolupráce s online obchody, například s tak velkým on-line webem jako "Aliexpress".

Dnes rodiče dávají více domácím producentům preference. Je to způsobeno kvalitou oblečení a dostupností cen. Tato skutečnost by měla být vzata v úvahu a důraz by se měl klást na ruské zboží.

Jak propagovat obchod?

Čím lépe bude reklamní kampaň, tím více výnosů z ní dostane obchod. Můžete zvážit následující možnosti inzerce:

 • Distribuce letáků.
 • Inzerce na veřejných místech.
 • Uložte stránky na internetu.
 • Reklama v místních médiích.
 • Reklama na bigboardech.

Letáky

Nejúčinnějším způsobem distribuce letáků je jejich distribuce na ulici. A pro tyto účely je lepší najmout animátora v kostýmu populární kreslené postavičky.

Letáky mohou být distribuovány do poštovních schránek v obytných budovách nedaleko od obchodu.

Inzeráty

Může to být jasné oznámení na autobusových zastávkách, speciálních billboardech nebo na vývěsních tabulích.

Oficiální webové stránky obchodu

Místo je nejúčinnější způsob, jak propagovat obchod. Koneckonců, většina matek nemá možnost projít se několika obchody a požádat o cenu nebo vybrat správný výrobek. Proto se mnozí spokojí s internetem, aby šetřili čas.

Místo by mělo obsahovat dostupné produkty, jejich vlastnosti, dostupné velikosti a ceny. Také byste měli pravidelně publikovat zprávy o obchodu, například o propagačních akcích nebo slevách.

Místo může být dalším zdrojem příjmů. Můžete otevřít internetový obchod. Poté musíte přemýšlet o dodávce.

Chcete-li získat více zákazníků, stránky by měly být přidány do reklamních sítí, například Yandex.Direct a Google.AdWords, a spustit kontextovou reklamu.

Vývoj místa bude trvat asi 20 000 rublů. Nevytvářejte sami nebo s pomocí návrhářů. To by měli provádět odborníci. Je to stejné s reklamními kampaněmi na internetu.

Chcete-li vytvořit webové stránky, potřebujete pomoc webového vývojáře, copywritera pro psaní textů a můžete nastavit reklamní kampaň pro adresář.

Místní média

Místní média jsou tištěné publikace, televize a rádio. Nejekonomičtější možností jsou noviny a časopisy. Dražší je televize a rádio.

Propagace v médiích byla opět účinná, bude vyžadovat pomoc zvenčí. Musíte kontaktovat prodejce nebo reklamní agenturu.

Bigboardy

Velké billboardy jsou další populární nástroj pro inzerci jakéhokoli podnikání.

V případě obchodu je lepší umístit billboard ve vzdálenosti nejvýše 200 m od zásuvky. Reklama by měla obsahovat značku nebo mapu cesty do obchodu, aby se k ní mohli rychle dostat zájemci.

Je obchod s dětskými oděvy?

Tato podnikání může přinést dobré a stabilní zisky po celý rok. Toho lze dosáhnout tehdy, když podnikatel podrobně prozkoumal trh, správně uspořádal obchod, vybrán správný sortiment a provedl efektivní reklamní kampaň.

Je obtížné určit konkrétní údaje o zisku, protože zde existuje mnoho různých faktorů:

 • Umístění obchodu.
 • Plocha obchodní síně.
 • Sortiment.
 • a další.

Pokud je vše správně uspořádáno, můžete investovat již po 8 měsících. Přestože se průměrná obchodní aktivita vyplatí do 1,5 roku.

Hlavním pravidlem, které pomůže učinit obchod výhodným, je neustále rozšiřovat nabídku, nabízet cenově dostupné ceny a pravidelně držet propagační akce. Pouze tímto způsobem spolu s dobrou reklamou získáte neustálý tok zákazníků a vysoký příjem.

Podnikatelský plán pro obchod s dětskými oděvy s výpočty: hlavní body pro otevírání vlastního podnikání

Dětské výrobky se prodávají dobře vždy a všude. U potomků to není přijato k ukládání. Kromě toho neexistují alternativy k nákupu oděvů nebo obuvi pro děti. Koneckonců, děti nemohou nosit oblečení pro dospělé, a také rychle rostou.

Současně existují určité normy týkající se návrhu, přizpůsobení a kvality věcí. Pokud srovnáváte prodejnu s bodem na trhu, pak první má mnoho výhod. První a nejdůležitější z nich je pohodlí. Na stacionárním místě v budově je pohodlné měřit oděvy (jsou tam zrcadla, dostatečná úroveň osvětlení a topení).

Navíc v řádně uspořádaném prostoru můžete přispět k delšímu pobytu zákazníků v obchodě, což nepochybně ovlivní počet nákupů.

V praxi se však tento nápad nedá snadno realizovat.

Všechna spojení podnikatelského procesu jsou důležitá, od příslušných pracovníků a prostor až po vytvoření "běžícího" sortimentu.

Bez dokumentu, ve kterém budou zapsány hlavní náklady, nebudou zbaveny nuance organizační a spotřebitelské politiky. Pro ty podnikatele, kteří přitahují vyhlídky na to, že se stanou vlastníkem tak ziskového podnikání, představíme jako příklad obchodní plán pro otevření dětského oděvního obchodu s výpočty.

Určete nápad

Než začnete dělat obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy, musíte se rozhodnout pro nápad. Skutečnost, že má prodávat dětské oblečení, je směrem. Je důležité pochopit, kdo přesně prodávat a co.

Znát cílové publikum a jeho potřeby, bude snadnější přijít s nějakým "čipem", který vás odlišuje od podobných obchodů. Pokud můžete přijít s něčím zajímavým a dáváte zvláštní pozornost podnikání, kupující vám budou upřednostňovat, i když budou ceny konkurentů nižší. Umístění - to je to, co přispěje k úspěchu obchodu.

Sortiment oděvů pro děti

Když se objeví nápad, je jasné, který formát je pro jeho implementaci vhodnější a výhodnější. Je důležité přemýšlet o návrhu obchodní plochy, druhu služby, zásadách umístění tak, aby se vešly do rozměrů místnosti. Odtud bude "tančit" a reklamní společnost.

V segmentu obchodu s oděvy směřuje dětské oblečení mnoha způsoby. Děti rychle rostou a často si musí koupit oblečení, což je přínosné pro podnikatele. Jak otevřít dětský oděv od začátku: náklady, právní návrh, návratnost a obchodní organizace.

Informace o vlastnostech prodeje chemikálií pro domácnost naleznete zde.

A v tomto tématu http://businessmonster.ru/otkryitie-biznesa/biznes-idei/kak-otkryit-komissionnyiy-magazin-s-nulya.html vše o funkcích otevření obchodu a provizí od nuly. Směrování obchodu, náklady a možné příjmy, stejně jako další okamžiky k otevření vlastního podnikání.

Organizační momenty

Chcete-li otevřít obchod, je třeba věnovat pozornost následujícím otázkám:

 1. Chcete-li otevřít obchod, můžete zaregistrovat LLC nebo IP OKVED-52.42. Dokumenty jsou vypracovány dostatečně rychle (5-10 dní). Má smysl otevřít bankovní účet. Koneckonců, mnozí jsou vypočítáni pro nákup platební karty.
 2. Pokud jde o prostory, jeho úspěch při výběru bude mít značný vliv na účast, respektive na ziskovost obchodu. Pro malý bod stačí mít 35-50 m 2. Požadované prostory a široké průchody mezi řadami (aby vozík mohl volně cestovat). Je-li předpoklad umístěn v nákupním centru, není potřeba dokumentace k autorizaci (jiný než ten, který dává právo obchodovat). V opačném případě (samostatná budova) bude nutné vyřešit problémy se SES a hasiči.
 3. Dodavatelé by si měli vybrat testované produkty, zaměřené na kvalitu svých výrobků. Druhýkrát za špatné oblečení nepřijde. Pokud zakoupené zboží "sloužil" svým pánům dlouhé a pravdivé, pak jsou šance, že většina oblečení pro dítě bude zakoupena od vás. Všechny zadávací operace by měly být prováděny pouze prostřednictvím uzavření smluv. Požadovat certifikáty kvality pro produkty.

Poskytnutím slev a bonusů pravidelným zákazníkům jim pomůžete zůstat pravdiví, dokud dítě nevyrůstá.

Vlastnosti sortimentu

Obchod s oděvy má takovou nevýhodu jako sezónnost. V období "jaro-léto" prodeje, zpravidla, pokles. Proto je rozumné nakupovat minimální množství zboží tak, že metodou "zkušební a chyba" vytvoří sortiment, který nebude uložen ve skladu.

Odborníci doporučují "zředit" sortiment doprovodných dětských výrobků - příslušenství, hračky, určené pro batolata s univerzálními předměty.

Sortiment dětských klobouků

Zkušenosti, že mimo sezónní skladové aktivity budou nerentabilní, nestojí za to. Příslušným řízením sortimentu je včasnost. K poklesu přichází doba aktivního prodeje. Je velmi důležité, aby se tomu nestýkalo. Na "vrcholcích" můžete získat příjmy, které nebyly přijaty mimo sezónu.

Je nutné co nejvíce uvažovat o tom, jak bude zboží obstaráno, jakou zásadou je doplnit sortiment. Pro první věc je rozumné se soustředit na kategorii novorozenců (zde nemůžete zachránit kvalitu) nebo na děti, které nejsou starší než školní věk. Veřejné zakázky se nejlépe uskuteční formou předobjednávky (sezónních) přímo od dodavatelů.

Obchodní zařízení

Předpokládejme, že obchod "Cheburashka" se nachází v 1. patře. TRK na ploše 40 m 2. Režim jeho práce: 11-21. K nábytku (pár malých pohovky, stoly, židle, rack prodávajícího) je třeba kupovat:

 • výkladní skříně;
 • regály;
 • znamení;
 • police;
 • zrcadla;
 • závěsy;
 • figuríny;
 • TV;
 • pokladna;
 • PC;
 • proti krádeži a bezpečnostním systémům.

Pracovníci pro dětský obchod

Malý obchod bude stačit:

 • 2 prodejci pracující na směnách;
 • skladovatel-příjemce zboží;
 • účetní;
 • správce;
 • čistič.

Zaplatit za jejich práci bude trvat asi 120 tisíc rublů. Je důležité vybrat čistý, přátelský a pozorný personál.

Ceny

Než budete rozhodovat o cenách, musíte mít strukturované aktuální informace o stavu trhu (preference spotřebitelů, trendy, konkurence, konjunktury, saturace podle segmentů).

Největší potenciál pro rozvoj je obchod se středním cenovým segmentem. Obchodní marže pro dětské obchody všech kategorií je 110-130%. To je světový standard. Je-li soutěž malá nebo vůbec ne, můžete upravit výrobní náklady ve směru nárůstu. Náklady na módní novinky jsou obvykle vyšší než ostatní výrobky o 20%. Zavedení systému slev vám dovolí hovořit o zvýšení o 75%.

Vývojové středisko pro děti nemůže být nazýváno snadným a rychlým obchodem, ale pokud se vám to opravdu líbí, pak budete moci po nějakém čase dobře vydělávat. Jak otevřít vývojové centrum pro děti od začátku: užitečné tipy pro začátečníky.

Plán pro otevření prodejního místa pro prodej masa bude projednán v tomto článku.

Struktura příjmů

Hlavní příjmy (80%) připadají na vnější oblečení, pleteniny, prádlo a doplňky představují 20%.

Obecně platí, že obchod s dětskými oděvy má náhlou strukturu. Začátkem podzimního a zimního období vzrůstá tržby.

To je způsobeno dražšími náklady na teplé oblečení. Kromě toho, pokud dítě může nosit punčochy nebo košili skoro po celý rok, pak zimní bunda pro období, zpravidla roste.

Celkové náklady

Podrobné náklady jsou uvedeny v tabulce.