Obchodní myšlenka №1049. Jak otevřít vaření?

Předtím si lidé mohli dovolit luxus vaření domácího jídla. Každý byl velký a bude vybaveno nezbytnými kuchyňskými spotřebiči, kde to bylo možné udělat „výrobu“ kulinářských specialit. Ale ve věku rychlosti a informačních technologií se všechno změnilo. Čas pro sebe, ne pro vaření, není skoro žádný. Mnoho domácností nemá ani kuchyň. Vzhledem k jeho zbytečnosti. A pokud je k dispozici kuchyně, neznamená to, že je aktivně používán. Lidé (zvláště ve velkých městech) se aktivně pohybuje na spotřebu hotových jídel, polotovarů, které jsou tak akorát, aby se zahřál v mikrovlnné troubě nebo na jídlo v kavárnách a restauracích (ale tento luxus si nemůže dovolit ne všechny).

Výsledkem je situace, kdy tisíce lidí téměř úplně přestanou konzumovat chutné a zdravé potraviny, které bylo od dětství tak milované. Hamburkáři, hot dogy, pizza, koláče nahradit a vyměnit bramborovou kaši, zelí, kotlety, různé saláty atd. Ale i v nejatraktivnějším "fast food" v tomto či onom okamžiku vzniká touha jíst normální domácí jídlo.

Zdá se, že cesta z této situace je možná ze dvou stran. Můžete určitě uspořádat čas vaření a vaření ve vlastní kuchyni. Druhou možností je získat více a jíst v dobrých kavárnách nebo dokonce i v restauracích. Ale tento způsob pro většinu zůstane nedosažitelným snem.

Jak pomoci těmto lidem?

Objevení vaření pomůže při řešení tohoto problému. Je to takový druh obchodu s hotovými jídly, kde se většina jídel obvykle vaří na místě. Před kupujícími. Nebo v další místnosti, kde je kuchyň vybavena.

V dnešních dnech se ve velkých městech kulinářské obchody tak populární, že jsou schopny soutěžit s běžnými obchody s potravinami. Lidé mají rádi možnost zakoupit hotová domácí jídla. Mohou zároveň ušetřit svůj čas a jíst chutné, čerstvé a zdravé jídlo.

Dobrá poptávka po této kategorii zboží činí podnikatelskou myšlenku na objevení vaření skvělou příležitostí jak pro začátečníky, tak pro zkušené podnikatele.

Otevřeme cookery?

Začátek, samozřejmě, vyplývá z hledání vhodného předpokladu. Spíše nejdůležitějším faktorem není samotná místnost, ale její umístění. Vše závisí na orientaci na toto nebo ono klientské publikum. Ideální volba - dvě. První - obchodní oblasti, kde je mnoho kanceláří různých společností. Za druhé - oblasti pro spaní. Vedle velkých obytných komplexů. Doporučujeme zvolit nejvýkonnější výškové budovy. Jejich nájemníci mají vždy nedostatek času, který můžete kompenzovat nabídkou čerstvých hotových jídel.

Také dobrou volbou je otevřít kulinářský obchod vedle velkého supermarketu nebo hypermarketu. Ale je zde jeden běžný problém. Velmi často se majitelé takových obchodních sítí organizují ve svých obchodech s varnými odděleními. A musím říci, že jídlo je často příliš mnoho. Vedle takových obchodních zařízení, které by mohly otevřít sklad hotových jídel, možná nestojí za to.

Pokud jde o prostory, je žádoucí, aby sestávaly z alespoň dvou místností. V jedné kuchyni máte vybavení. V druhém místě bude obchodní místnost, kde vaši zaměstnanci budou sloužit zákazníkům. Pokud je obchodní plocha dostatečně velká, pak zde můžete uspořádat malou "jídelnu". Obvykle se na takových místech obvykle vyskytují vysoké stoly pro výslovné užívání potravy. Studenti (a nejen) vám budou velmi vděční.

Objevování vaření - registrace a oprávnění

Prvním krokem je registrace kuchařského skladu u daňových úřadů. Tímto nebude nikdo mít problémy.

Složitosti mohou být pouze v souhlasu a získání všech potřebných povolení. Koneckonců, budete se zabývat "výrobou" potravin. A tady je třeba vyvinout dobré úsilí, abyste dostali všechny dokumenty potřebné pro výkon této činnosti. Získejte vše, s největší pravděpodobností to bude možné, ale to bude stát buď peníze, nebo čas, nebo dobré spojení. Obecně, jako vždy.

Otevřeme vaření - tvorbu sortimentu

Samozřejmě, nejdůležitějším faktorem úspěchu každého obchodu, který prodává hotová jídla, je ten správný sortiment. Vaším úkolem je vytvořit seznam jídel, které jsou zákazníci připraveni denně nakupovat ve velkém množství.

Samozřejmě, okamžitě zajistit, že všechny přání zákazníků nebude uspět. Pomůže to pouze pozorování a experimenty. Nicméně existuje určitý seznam hotových jídel, které jsou vždy požadovány.

Za prvé, tam jsou různé pokrmy z brambor. No, co můžeme říct, milujeme brambory. V dosahu vašeho vaření by měly být smažené, vařené, pečené brambory. A také různé pokrmy s těmito produkty jsou založeny.

Za druhé, jsou to všechny druhy masných pokrmů. Kočky, kotlety, řízky, zelí, plněné papriky, palačinky s masem atd.

Za třetí, rybí pokrmy. Rybí kotlety, pečené se zeleninou, rybí, smažené, vařené atd.

Za čtvrté, saláty. Začněte s obvyklým Olivier, krabí salát atd. Jsou vždy v módě. A postupně jim přidávejte něco exotičtějšího.

A samozřejmě byste měli mít z těsta dostatek sladkých pokrmů - koláče, rohlíky, koláčky, koláče, koláče atd.

Za prvé to stačí. A pak - experimentujte, sledujte, rozšiřte rozsah.

Otevřeme vaření - něco, co nebylo uvedeno v předchozích odstavcích

Zde budeme hovořit o některých dosti důležitých bodech, které jsme ještě nezahrnuli. Pojďme začít s obalem. Připravené jídlo, které zákazníci nějak musí předat do svého bytu nebo do kanceláře. Proto musíte vyřešit nejdůležitější problém balení.

Naštěstí to dnes nemá žádné problémy. Vždy si můžete zakoupit potřebný počet balení nebo plastových krabic různých velikostí. Kromě toho si můžete objednat balíček s individuálním designem, včetně názvu a loga vašeho vaření.

Vzhledem k tomu, že v kulinárních obchodech se potraviny prodávají podle hmotnosti, budete muset zakoupit několik jednotek závaží. Potřebujeme vysoce kvalitní elektronická zařízení, která dokáží vážit přesně jeden gram.

Pokud jde o personál, vše závisí na objemu. Ale vy budete v každém případě potřebovat kuchaře, kuchaře asistentky a pokladníky sloužící zákazníkům. Kromě toho je zapotřebí administrátor, který řeší organizační problémy a pracuje s nespokojenými zákazníky.

Několik slov na závěr

Když zjistíte vaření, musíte si vzpomenout na dvě nejčastější chyby, které jsou v tomto oboru prováděny, a to i zkušenými hráči. Nejprve neukládejte na produkty. V srdci vaší pokrmy by měla být kvalita a čerstvá zelenina, ovoce, maso, ryby atd. Věřte mi, teď není čas, kdy jsou zákazníci připraveni na ekonomiku, aby jedli nekvalitní produkty. A co je nejdůležitější - jakékoliv vaše úspora, dříve či později, bude zaznamenáno. A pak vás klient určitě opustí. To nelze tolerovat.

Váš cíl je zcela jiný. Musíte zajistit, aby vaši zákazníci doporučili svůj gastronomický obchod vašim přátelům, příbuzným a přátelům. Po dosažení tohoto cíle vaše podnikání poroste a zisky se budou neustále zvyšovat.

A druhá důležitá věc - pozorujte svěžest pokrmů. Pokud vypršela doba platnosti, nepokoušejte se opakovaně vlepit samolepky a "vparit" zákazníkovi neštandardní produkt. Nejmenší, co se může stát, je odebrání klienta. Maximální je závažná otravou. A pak se nemůžete vyhnout procesu a velké pokuty. Je lepší vyhazovat salát po splatnosti, ale udržet si bezvadnou pověst. Koneckonců věrní zákazníci jsou nejdůležitější součástí této činnosti. A nemohou být vůbec opomíjeni. Přejeme Vám úspěšný obchod!

Kulinářské podnikání: rysy otevření

Navzdory skutečnosti, že čas nečeká, a všichni běží a běží, láska k jídlu a touha jíst lahodně nezanechává mysl ani těch nejrušnějších podnikatelů na planetě. Bohužel doba vaření nestačí, takže potřebujete ranní kulinářskou pomoc! A stanete se to, když otevřete vaření.

Dokumenty pro objevení vaření

Chcete-li otevřít kuchařskou firmu (pokud plánujete nasazovat aktivity v pronajatém pokoji, spíše než doma), musíte se nejprve zaregistrovat jako právnická osoba jako LLC nebo jako individuální podnikatel. V dalším článku se dozvíte, co je lepší než IP nebo LLC.

Pak stačí projít "agonií":

 • Požádejte o povolení kuchařské činnosti v Rospotrebnadzor předložením potřebných dokumentů o sortimentu výrobků, dostupnosti vhodného vybavení.
 • Při získání povolení je nutné obejít SES a požární úsek.
 • Vydání smlouvy o vývozu organických odpadků.
 • Proveďte smlouvu o dezinfekci.
 • Sběr dokumentů pro všechny zaměstnance o lékařské prohlídce.
 • Pokud máte v úmyslu přepravit vařené jídlo nebo polotovary, musíte mít k vozidlu pas.
 • Je požadováno osvědčení o jakosti výrobků.

Pro výpočet daní se zpravidla používá UTII a všechny potřebné otázky týkající se dokumentace jsou svěřeny právním organizacím, které s nimi uzavřely dohodu o poskytování placených služeb.

Vaření: výběr míst a organizace činností

Vaření je podnik, který vyžaduje pečlivou volbu místa, a to nejen pokud jde o "průchod", ale také pokud jde o vhodnost prostor pro realizaci kuchařského podnikání. Prostory budou kontrolovány službami, které mají právo a vůbec neumožňují otevření, takže zde potřebujeme zvláštní přístup:

 • Netřeba říkat, že místnost by měla být nejprve vybrána s potřebným vybavením pro vaření. Hledání a "rezervace" takové místnosti je velmi obtížné, takže si můžete také vybrat možnost bývalého obchodu s pomocnou místností. Nezapomeňte, že ve všech ostatních případech bude instalace všech komponent pro vynikající kontrolu vyvstávat ve velkém množství, takže je lepší sebrat více či méně vhodné místo.
 • Je žádoucí, aby místnost byla rozdělena do dvou oblastí: obchodu prostoru a jíst prostor, pokud máte jeden pokoj, můžete ji sdílet s pomocí oblouky sádrokartonové desky, a je-li malé místnosti, pak stačí nastavit několik stolů, aby hosté, aby se pokusili své potěšení. To je volitelné, ale je žádoucí, zejména pokud chcete vyrůst v budoucnu.
 • Umístění vaření nesmí být odděleno, může být "umístěno" v supermarketu, v samostatné oblasti - zde bude automaticky zajištěn nepřetržitý příliv návštěvníků.

Pokud je to stále samostatný obchod - skvělé umístění pro něj:

 • Trh (pokrytí spotřebitelů je zde velmi vysoké od pracovníků trhu až po kupce);
 • Spací plochy převážně "přeplněná" s elitními výškovými budovami - pokud se ukážete jako výrobce vynikajících a kvalitních potravin, nebudete mít trvalý zákaznický hovor;
 • Boční ulice jsou mimořádně dobré, protože na tomto území se často nachází nejen samotná stanice (se svými pracovníky a pravidelnými návštěvníky), ale také budovy, ve kterých pracuje mnoho železničářů - některé výhody pro kulinářské podnikání!

Předtím, než "vezmete" pokoj, i když se vám zdá být extrémně ziskové, podívejte se na nejbližší konkurenty, zejména pokud v této místnosti bylo kuchařské místo. Navzdory všem výzvám, nedělejte se v blízkosti supermarketu, protože naopak je to další proud lidí. Dokonce i když už existuje oddělení vaření, můžete dát vašemu dítěti takový styl a pohodu, že bych chtěl přijít k vám, a ne snack, stojící u stolů v supermarketu.

Nepoužívejte po velkých místnostech a pamatujte si na pronájem: je to mnohem méně, ale peníze přeplatku za nadbytečný prostor, můžete vložit do místností, vybavení nebo reklamy.

Zařízení na vaření

Zařízení po pronájmu je nákladnou položkou, ale také jednorázově, takže je lepší připravit vše, co potřebujete předem, a zjistit, co bude zapotřebí:

 • Chladicí vitríny pro hotové a surové výrobky, polotovary a chladicí zařízení (ledničky a mrazničky).
 • Pece, trouby a mikrovlnné trouby (nejlépe dva). Na všech zařízeních můžete ušetřit, pokud si koupíte z druhé ruky, a mikrovlnné trouby si mohou koupit ten nejjednodušší jen pro vytápění jídla bez extra "lotion".
 • Malá zařízení jako míchačky a kombajny, zeleninové grily a grily - lze také použít z druhé ruky a podívat se na stupeň potřeby a priority.
 • Pokladny, váhy, stoly a židle - co je nezbytné pro kompletní kuchařství a hosty.

Pokud však chcete otevřít vaření v obchodě, nemusí být zapotřebí mnoho z uvedených zařízení v závislosti na vaší specializaci: prioritou bude polotovar nebo hotová jídla.

Sortiment a směřování kuchařského podnikání

Vaření je podnikání, ve kterém můžete hledat "sami" na dobu neurčitou! Můžete zvolit několik směrů najednou:

 • Polotovary (maso a ryby);
 • Standardní verze: první, druhá a dezertní;
 • Samostatný směr národní kuchyně (gruzínská, arménská, ruská kuchyně);
 • Zdravá výživa (zde také může být první a druhý a kompot a například "bonusy" pro vegetariány a surové potraviny, bílkovinové koktejly a fitness menu);
 • Povolovací proces výroby a zařízení, vaření může obsahovat celou řadu pokrmů z domova Halofilní Rostliny a bramborovou kaší s naštípat do pevného koláče a pečenou šunkou, nejdůležitější věc, kterou si být jisti, poptávky a jeden a další položky. Je třeba brát zřetel na přítomnost nápojů - ovocný kompot, džus, káva a čaj nikdy nebude zbytečné, zvláště pokud nechcete nakupovat a vaření s tabulkami na jídlo;
 • Hotové řešení pro polední přestávky (zde je žádoucí zajistit výdej);
 • Propagace vašeho "čipu": například domácí koláče nebo knedlíky nebo cheburechnaya.

Speciální vaření, například dětské. Provádějte bezplatné třídy master, vybavte dětský koutek, pohněte svůj kanál na YouTube a zákazníci budou vždy s vámi!

Pracovníci vaření

V ideálním případě je pro začátek třeba obchodník, kuchař a kurýr. Z akcí těchto tří osob (kromě jídel přímo ze vaší vaření) závisí další pověst instituce přímo, proto je nutné zapojit odborníky, kteří chtějí pracovat, naladěni na výsledek.

Nepotřebujete vzít příbuzné do vašeho podnikání (přátelé, přátelé), velmi často jsou výsledky žalostné. Je lepší najít zaměstnance a organizovat malý nárazový test, abyste si mohli okamžitě představit, zda je tato osoba pro vás vhodná nebo ne.

Jak spustit kulinářské podnikání na "papírech"?

Vedle běžných účetních výkazů a výpočtu mzdy, účtování cenností a dlouhodobých aktiv je nutné provést výpočet. Technologické mapy pokrmů musí být povinně sestaveny. To nejen ulehčí výpočet "výnosu" a zisku z prodeje jídel a polotovarů, ale také potřeby komunikace s orgány dohledu.

Výpočet nákladů na produkt není vždy založen na nákupních cenách ingrediencí: zde je třeba analyzovat nejen chuťové přednosti potenciálních kupujících, ale také sázet na "čip" vašeho vaření.

Například chcete, aby dezerty byly "čipy". To může vyžadovat specializované vybavení, které samo o sobě má vysokou cenu, a nikoliv levné suroviny, ale vy 100% "prozkoumali" budoucí zákazníky a uvědomíte si, že tyto dezerty připravujete nesrovnatelně. Proto je třeba přemýšlet o nákladech na nezbytné náklady na vybavení, které se vyplatí z důvodu dodatečných poplatků za pečení a druhých kurzů.

Vaření doma - je to možné?

A proč ne?! Řekněme, že nemají materiální zdroje k pronájmu prostor a nákup vybavení, zajistíme prostor pro potraviny, nebo dokonce jen otevřít obchod vaření, ale je zde velký potenciál, schopnost vařit, který je již ocení ne jeden člověk.

Optimální jsou zde dva nejpřesnější způsoby vývoje:

 • Hot obědy a polotovary. V tomto případě je vůz žádoucí, protože v jeho nepřítomnosti bude oblast pokrytí těch, kteří si přejí, příliš malá a prostě se nebudete moci uvolnit, pokud nebudete bydlet mezi 2-3 obchodními centry. Můžete si vzít žluté stránky a vybrat poblíž organizace, které od vás mohou zvážit nákup jedlého zboží. A jednat! Můžete také nabídnout polotovary (masové nebo zeleninové kotlety, klobásy, pečivo).
 • Pečení výrobků z dortů na buchty a sušenky. To je vždy dobrá volba, která je ve vysoké poptávce. Současně, pokud se postaráte o stylové balení (můžete si je koupit na velkoobchodních trzích), budete moci získat vynikající zisk i bez uspořádání prostor.

V každém případě dokonce i organizace práce doma vyžaduje výpočet nákladů na produkt a identifikaci jeho přirážky a pak zisk. Proto všechny stejné účetnictví a účetnictví, plus organizace IP a povolení zůstávají "na místě" as domácím řízením kulinářské činnosti.

Reklama - motor výborného jídla

Kulinářská reklama není potřeba, stačí, aby se udělalo chytlavé znamení a vitrína, a za měsíc dát rozložení o blížícím se otevření. Ale pro důkladnou propagaci to nestačí a reklama by měla být prováděna neustále a podporovat ji ve formě různých bonusů:

 • Dokonce i když máte doma nebo kuchařský obchod, nemůžete si dovolit vytvořit webové stránky a doporučit je na stránkách věnované vašemu městu v sociálních sítích s jasným uvedením adresy a okresu.
 • Letáky nebo časopisy, vložené do vývěsních tabulek nebo do schránky (nezáleží na tom) jsou také motorem! Současně by informace o vašem vaření s chutnými fotografickými pokrmy a popis toho, co může "hladný úředník" dostat po práci a v době oběda, by měly být spíše okázalé.
 • Už jste začali pracovat a chcete podpořit "horký zájem" a aktivovat slovo z úst? Vše ve vašich rukou! Kompletní večeře a snídaně, bonusové nádobí (tady, mimochodem, je skutečnost, že nepříliš úspěšně prodávají, nebo naopak, je značná poptávka a máte nákupy na misky jsou k dispozici ve velkém rozsahu), například nápoj a dezert za cenu dezert.
 • Dodání je vždy zapotřebí v tomto druhu podnikání, a pokud to může být zdarma (na základě výpočtů), pak to bude impozantní bonus vaší prasnice, aby se zvýšil počet objednávek.

Vize jsou také viditelné v sociálních sítích, které musí být provedeny bezpodmínečně, zejména pokud jsou "chrbtová křivka" vašich zákazníků studenty.

Podnikatelský plán pro vaření: výhodný nebo ne?

Vaření - podnik, který s dobrou představou "hvězd" nemusí být příliš nákladný pro jednorázovou investici:

 • Registrace IP a získání potřebných povolení - 40 000 rublů.
 • Nákup zařízení - minimálně 350 000 rublů.
 • Oprava prostor - 100 000 rublů.
 • Nábytek, stoly a židle - 150 000 rublů.

Celkové náklady na jednorázové přišel na 650 000 rublů - oni mohou být více či méně v závislosti na vašem výběru (jaké vybavení si přejete z druhé ruky, nebo nové, tolik potřebné opravy a jaký nábytek se rozhodnete koupit akcie ve středu, nebo novou).

Poté musíte vypočítat přibližné měsíční výdaje, abyste viděli úplný obrázek podnikatelského plánu (co to je?):

 • Náklady na produkty od dodavatelů - 100 000 rublů za měsíc.
 • Plat zaměstnancem je 100 000 rublů měsíčně.
 • Pronájem prostor - 50 000 rublů.
 • Daně a poplatky plus platby za služby - nejméně 50 000 rublů.
 • Reklama - 10 000 rublů.

Celkem: 310 000 rublů každý měsíc budete muset dát příjmy. Nezapomeňte, že kulinářské podnikání stále má sezónní charakter a v zimě jde do kopce a v létě jde do kopce.

Poté proveďte přibližný plán poptávky, pokud máte v průměru 100 návštěvníků denně (což je dobrý ukazatel). Řekněme, že tito návštěvníci si koupili minimálně složitou večeři za 200 rublů. Celkem jste za měsíc obdrželi příjem ve výši 600 000 rublů. Z toho zaplatíte 310 000 rublů měsíčních výdajů a možná krytí kreditní historie za jednorázové investice do vaření. V každém případě, s takovým tokem návštěvníků, zůstanete ve zisku 290 000 rublů.

Aby se udržel takový tok a zvýšil se, je třeba pokračovat v provádění reklamních kampaní měsíčně a podporovat příležitost dodat lahodné domácí jídlo do různých částí města.

Otázka ziskovosti vaření tedy sama o sobě zmizí: díky řádné organizaci marketingu, výběru "hotovosti" a výběru vynikajících dodavatelů je zajištěna ziskovost iv krizi.

Video-otevření obchodu s lidmi vaření

Veškeré podnikání v době krize se spíše bojí otevřít. Stejná otázka se týká i podnikání spojeného s krmivem, a to ze skladovacích termínů, které jste neopustili. Ovšem kompetentně prosazujeme vaření, organizujeme místo s jídlem a vařením, s přihlédnutím k populárním trendům, jako je "otevřená kuchyně", kde každý návštěvník může vidět, jak a od jakých jídel se připravuje, může přinést dobrý zisk. To bude diskutováno ve videu:

V kulinárském podnikání je důležité nejen být schopni vařit lahodně, ale také mít znalosti o konkurenci, ochutnat preference zákazníků a udržet krok s dobami, aktivně využívat všechny nástroje virtuálního prostoru pro ekonomickou a okamžitou propagaci vašeho podnikání.

Plán vaření podniku

Vaření v potravinářském průmyslu má různé formy. Může se jednat o kavárnu prodávající pekařské výrobky a přijímání žádostí o koláče s různými výplněmi. Dalším způsobem vaření je populární, ve kterém je sortiment prezentován z lehkých občerstvení a zákusků na horké obědy a různé nápoje. Poptávka po produktech je vždy tam. Pracovníci v kanceláři, studenti, jen chodci často vybírají občerstvení mimo dům nebo kupují něco chutného na večeři, vracejí se z práce. Proto má smysl otevřít kavárnu, protože předtím vypracoval obchodní plán pro vaření. Plán je nutný, aby bylo možné pochopit, jaké investice podnikání vyžaduje, po jakém časovém období bude čistý zisk obdržen a zda bude tento podnik úspěšný?

Charakteristika objektu

Chcete-li pochopit, jak svůj projekt učinit, nabízíme k úvaze příklad malého pekařství, které má v jedné oblasti obchodní síň a gastronomický obchod. Bude to podnikatelský plán pro vaření s výpočty, který bude odrážet náklady na přípravnou fázi pro otevření a finanční prostředky, které budou muset být vyvedeny z kapsy ve fázi podpory instituce.

Druh činnosti: stravování.

Adresa: regionální centrum. Ubytování v 1. patře bytového domu s přístupem na centrální ulici a servisním vchodem do dvora.

Předpoklad: Obchodní síň - 25 metrů čtverečních. m, kuchyňská dílna, technická místnost, salonek, administrativa - 35m2. Celková plocha - 60 metrů čtverečních. m.

Prostory k pronájmu. Náklady na 1 čtverec. m - 750 rublů měsíčně.

Rozvrh: denně od 9:00 do 21:00 hodin.

Počet návštěvníků: v nákupní oblasti jsou 4 stoly se židlemi pro rychlé občerstvení nebo čajovou party (určeno pro 8 osob). V podstatě se zboží pro vaření bude prodávat k odběru. V závislosti na velkém toku zákazníků může kavárna sloužit po celý den od 300 návštěvníků.

Seznam služeb

 • Pečení chleba různých odrůd, koláče, sušenky s náplní, koláče.
 • Prodej nápojů (čaj, káva, džus v pytlích, čerstvé ovoce).
 • Prodej výrobků pro přepravu.
 • Přijímání žádostí o pečení koláčů a koláčů.
 • Příležitost vypít horký nápoj s pečivem v prodejním prostoru.

Sortiment

 • Chléb je pšenice, nejvyšší stupeň.
 • Žitný chléb.
 • Bochník žitné mouky s otrubami.
 • Bun s obilovinami z pšeničné mouky.
 • Otevřené pečivo se sladkou náplní.
 • Koláče se uzavřou masem, rybou, mléčnou náplní.
 • Koláče sladké, maso, ryby, s houbami, mrkví, sýrem.
 • Dorty v malém sortimentu.
 • Káva v sortimentu.
 • Čaj v dosahu.
 • Morse z čerstvých bobulí.
 • Šťáva v balení na skladě.

Rozsah se může lišit v závislosti na vzhledu sezónních produktů pro plnění (bobule, ovoce, zelenina).

Organizační a právní forma

Pro zahájení vaření shromažďujeme balíček dokumentů a požádáme federální daňovou službu o registraci podnikatelských činností. Vydáváme IP. Označujeme kód OKVED 56 "Aktivity pro zajištění jídla a nápojů". Forma zdanění: USN (výnosy mínus výdaje). Uvádíme v době registrace IP.

Zařízení pro vaření

Ve vaření je k dispozici vlastní výrobní oddělení, kde zaměstnanci připraví těsto, náplně, pečivo na speciálních zařízeních. Je třeba připravit sklad pro skladování a balení výrobků. Kromě toho budou muset finanční prostředky dokončit a vybavit nákupní oblast pro kupující. Vybavení a další základní potřeby pro vaření jsou uvedeny v tabulce.

Takže v zařízení, nábytku, domácích spotřebičů pro vaření musíte investovat nejméně 1 milion rublů. Náklady na jednotlivé položky se mohou změnit, pokud je nabízena výhodnější nabídka na dodávku vybavení pro kuchařskou prodejnu. Nábytek bude potřebný pro personál, administraci. To může být položeno dalších 100 000 rublů.

Náklady však budou mít vliv na výzdobu interiéru a dokončování ve výrobní místnosti, protože podmínky dílny musí splňovat požadavky SES. Zbývající náklady jsou také uvedeny v tabulce.

Tak, před zahájením vaření v práci strávit 2,1 milionů rublů, s výjimkou nákupů surovin pro pečení, přípravu na otevření kaváren a dodatečné náklady. Při počátečních nákladech dalších 300 000 rublů zohledňujeme.

Plán spuštění projektu

Pro otevírání vaření bude nutný čas na opravu prostor, nákup a instalaci zařízení, hledání personálu, provádění kontrol inspekcí instancí. Sezónnost má malý vliv na počáteční období vaření, ale čím dříve se otevře, tím rychleji se výnos objeví. Místnost je malá, veškerá komunikace probíhá a nevyžaduje další instalaci. Proto je možnost otevřít vaření během tří měsíců.

Pokud se všechny přípravné fáze konají podle schváleného harmonogramu, do 1. června by mělo být vaření připraveno k přijetí prvních návštěvníků. Postupujte podle toho, kdo je vlastníkem a designérem, který se podílel na vývoji projektu.

Formujeme personál kuchařského oddělení a obchodní síň

Vaření bude fungovat denně. Jedna změna je 12 hodin. Produkce bude celý den naložena, takže pečivo je čerstvé a přijde na pult, protože zásoba je prázdná v vitríně. Vaření cukrářských výrobků pro budoucí použití nemá smysl, protože následující den bude muset být prodáván se slevou.

Proto by v posunu měli pracovat jako zaměstnanci kulinárny a prodejci.

Výroba

 1. Baker - 4 lidé pracující ve směnách 2/2. Musí být univerzálie k pečení koláčů, chleba, koláčů.
 2. Pomocný zaměstnanec - 2 osoby pracující ve směnách 2/2. Pomoc při přípravě náplní, sledování čistoty místnosti.
 3. Administrátor - 1 osoba. Plán 5/2 s 8hodinovým pracovním dnem. Zabývá se problematikou zásobování a organizuje práci s vařením. První odpovědnost převezme majitel.
 4. Účetní - 1 osoba na částečný úvazek, pracuje doma.

Obchodní síň

 1. Prodejce-pokladník - 4 osoby, rozvrh 2/2. Podívejte se na zákazníky, pozor na sortiment.
 2. Cleaner - 1 osoba pro práci na částečný úvazek. Přichází ráno nebo večer.

Každý zaměstnanec má zdravotní záznamy a je povinen vykonávat práci podle popisu práce. Všichni zaměstnanci jsou registrováni na základě pracovní smlouvy. Náklady na mzdy se odrážejí v tabulce.

Na všechny zaměstnance je přidělen plat. Pokud je rentabilita vaření vyšší než plánovaná a instituce půjde na čistý zisk, můžete si přečíst plat a vytvořit bonusy pro plnění plánu.

Ukazatele ziskových institucí

Chcete-li odhadnout rentabilitu projektu v obchodním plánu, ukážeme výpočet měsíčního příjmu za daný rok.

Vaření se otevře v prvním měsíci léta. Lidé jsou na ulici mnohem víc, procházejí kolem města a pustí se do kavárny na lehké občerstvení. Existuje tedy možnost, že vaření bude požadováno. A také v létě není touha vařit doma pečení, protože nechcete stát u horké trouby. Hosteska proto chce jít do kuchyně a koupit si koláč na čaj nebo čerstvý chléb.

Na základě očekávaných okolností byly pro výpočty použity následující ukazatele:

 1. Průměrná kontrola: 200 rublů.
 2. Počet návštěvníků za den: 200 zaměstnanců ve všední dny, 100 lidí o víkendech, protože poblíž kanceláří nefunguje.
 3. Tržby za pracovní dny: 200 x 200 = 40 000 rublů.
 4. Tržby za víkend: 100 x 200 = 20 000 rublů.

Takže průměrný měsíční příjem z činnosti vaření bude 1,25 milionu rublů. Postupně se zvýší průměrná kontrola kvůli rozpoznatelnosti instituce, zákazu zákazníků na koláče a koláče na objednávku. To je další příjem.

Chcete-li vypočítat dobu návratnosti a ziskovost zahájení vaření, musíte určit čistý zisk instituce za měsíc.

Takže čistý zisk za měsíc je asi 450 tisíc rublů. Ponecháme 100 000 na nepředvídané výdaje a dostaneme ziskovost ve výši 350 000 rublů.

Investice ve fázi přípravy na otevření činily 2,4 milionu rublů. Vaření bude schopen dosáhnout soběstačnosti po dobu 8-9 měsíců, pokud budou splněny předpovědi počtu návštěvníků a průměrné kontroly. Obvykle se kávovary pekařství vyplácejí během prvního roku, pokud je poptávka po výrobcích vysoká. Ziskovost je až 25%.

Marketing

Marketingovým základem bude analýza trhu, ohrožení konkurencí, vypracování návrhů, které budou přínosné pro potenciální publikum. Existuje možnost poklesu toku návštěvníků, protože v okrese je supermarket, který nabízí zboží pro rychlé občerstvení, včetně pečení jeho produkce.

Několik domů se nachází na vaření se širokým seznamem výrobků (salátů, teplých jídel, pečení v malém sortimentem koláče, pečivo, nápoje).

 1. Stojí za to postarat se o chuť a kvalitu pekařských výrobků.
 2. Vždy udržujte rozmanité zboží a nepřekračujte seznam konkurentů.
 3. Upravte ceny ve srovnání s konkurencí.
 4. Uveďte vřelé přivítání, rychlé služby.
 5. Strávit spoustu peněz na reklamu nestojí za to.
 6. Týden před zahájením ozdobte fasádu s kuličkami a jasnou vývěsní tabule.
 7. Vytvořte atraktivní světelnou krabici.
 8. Nezakrývejte okna cizími předměty, abyste mohli vidět zboží z ulice a způsobit, že přijdete na chutné jídlo, tvarohový koláč.

Samostatná inzerce bude vůně vonící, která bude pocházet z kulinárny. Může se šířit daleko a přitahovat kolemjdoucí.

Chcete-li přilákat zákazníky z jiných ulic nebo oblastí, může být reklama:

 1. Reklama v médiích (noviny, reklamní katalogy, které jsou umístěny na regálech v maloobchodních prodejnách).
 2. Tvorba webu a stránek v sociálních sítích.
 3. Přitažlivost běžných zákazníků prostřednictvím bonusového systému - pevná nebo financovaná sleva.
 4. Na fasádě zavěste na nástěnku, kde ukažte různé akce. Jednou z nich může být sleva 25% na všechny produkty po 20:00 hod., Aby se zbývající zbytky prodaly.

Hlavní důraz je kladen na kolemjdoucí a lidi, kteří žijí nebo pracují blízko vaření. Pokud budou výpočty podle obchodního plánu odpovídat skutečnosti, za rok bude možné otevřít druhý kuchař stejného formátu, ale v jiné čtvrti obce.

Nakonec,

Vaření v malém formátu kavárně s kulinářské dílny - je to případ, že když je racionální přístup přinese měsíční čistý zisk ve výši kolem 400 000, a možná i více. Tak to stojí za to vyzkoušet.

Myšlenka na podnikání č. 98: Co je potřeba k objevení vaření s produkcí?

Každý dospělý pracující pravidelně nakupuje jídlo ve vaření. Dokonce i pro malé město to je výnosný podnik s trvalou poptávkou. Jak otevřít vaření od začátku s produkcí a co je pro to nezbytné? Podrobný obchodní plán pro vaření s výpočty pomůže začínajícímu podnikateli realizovat se v oblasti veřejného stravování.

Začátek

Odborníci radí k výrobě kulinářských výrobků pro osoby se zkušenostmi ve veřejném stravování a speciálním vzdělávání. To zajistí kvalitu a rozmanitost sortimentu.

Vaření můžete otevřít několika způsoby:

 1. Samostatný prodejní místo. Riziková událost s velkými investicemi v prostorách, vybavení, široká škála pokrmů. Potenciálně úspěšný ve velkém městě s dobře zvoleným místem a aktivní reklamou.
 2. Oddělení v obchodě. Hlavní plus - nemusíte přitahovat kupce. Zákazníci v obchodě často získají něco ve vaření, poté co po nakupování hladoví.
 3. Doručování adres a výjezd. Podnikatel může pořádně organizovat výrobu a balení potravin doma. Hlavním problémem je hledání klientů.

Co se týče sortimentu a kuchyně, musíme se zaměřit na cílové publikum. Nejlepším řešením je zahrnutí různých pokrmů, pečiva, nálevu, občerstvení a nápojů v nomenklatuře.

Podnikatelský plán

Zahájení vaření jako podnikání by mělo začít s psaním pokynů pro realizaci projektu:

 • analýza trhu;
 • registrace společnosti a registrace povolení;
 • výběr prostor;
 • nákup vybavení a kuchyňského náčiní;
 • plánování nabídky;
 • přijímání pracovníků;
 • organizování reklamní kampaně;
 • sestavování výpočtu investic do podnikání, plánované výnosy a náklady na určení doby návratnosti.

Podnikatelský plán "Jak otevřít kuchařský obchod" si můžete stáhnout zdarma.

Analýza trhu

Kuchařská výroba je v segmentu trhu s vysokou konkurencí. Patří sem obchody, potravinářské trhy a podobné podniky. Proto je důležité najít volné území, studovat poptávku a cílové publikum.

V průmyslové oblasti je vhodné otevřít levné vaření s domácími jednoduchými potravinami. Nedaleko od obchodního centra s mnoha kancelářemi bude požadavek využívat menu ekonomické třídy spolu s drahými pokrmy. Dodatečné příjmy budou hrazeny z možnosti doručení.

Pokud jsou všechny potenciálně lukrativní místa obsazeny konkurencí, můžete uspořádat stravování a dodávat jídlo do domu.

Je nutné studovat ceny konkurentů a najít "vrchol" pro vaše podnikání - to může být:

 1. Delší pracovní doba odbytu než jiné zařízení.
 2. Široká nabídka produktů.
 3. Ekologické výrobky.
 4. Nezvyklé názvy pokrmů.
 5. Hotové sady pro různé příležitosti.

Chcete-li poradit, jak otevřít vaření od začátku, můžete kontaktovat specializovanou marketingovou společnost, která provede kvalifikovanou analýzu trhu a poskytne doporučení ohledně tvorby cen a podnikové strategie.

Registrace a oprávnění

Chcete-li otevřít vaření legálně, musíte vědět, jaké dokumenty jsou potřebné pro to. Registrace u orgánů dozoru je povinná:

 • FNS, pro které je třeba se zaregistrovat jako individuální podnikatel.
 • Rospotrebnadzor, SES a požární inspekce za účelem získání pracovního povolení.

Bude také nutné uzavřít smlouvy o odstranění odpadků, získat zdravotnické knihy pro zaměstnance, sanitární pas pro auto pro přepravu, předat certifikaci výrobků.

Místnost

Chcete-li otevřít domácí kuchařství v obchodním plánu, nemusí být stanoveny náklady na pronájem pokoje. Pokud je vybrána podrobnější obchodní strategie, je velmi důležité zvolit místo pro výrobu a obchod.

Nejlepší umístění zásuvky je na cestě procházet velkým proudem lidí:

 1. Dopravní uzly.
 2. Stanice.
 3. Obchodní centra.
 4. Trhy.
 5. Obchodní a zábavní zařízení.
 6. Studentki (v tomto případě bude mít podnik sezónní charakter - s přestávkou na letní prázdniny).

Základní požadavky na stravovací zařízení:

 • plocha od 60 m2. m;
 • dobrá komunikace (teplá a studená voda, elektřina, topení, kanalizace);
 • přítomnost toaletní místnosti;
 • výkonné systémy výfuku a větrání;
 • oddělené pokoje pro vaření a obchodování.

Při uspořádání vaření v bytovém domě budete potřebovat také kvalitní zvuková izolace a koordinaci s nájemci.

Zařízení

Zařízení potřebné pro zahájení vaření závisí na zvoleném formátu. Pro přípravu jídel doma s následnou dodávkou bude zapotřebí další chladnička pro skladování velkého množství produktů, obalových materiálů a dopravu.

Kuchyňská a obchodní zařízení na pevném místě je nákladná, a to i na trhu komisionářů. Hlavní seznam obsahuje vybavení pro výrobní dílnu, prodej výrobků a umístění návštěvníků:

 1. Varné desky.
 2. Pece.
 3. Odsávací zařízení.
 4. Chladicí zařízení.
 5. Mikrovlnné trouby.
 6. Míchačky, kombajny.
 7. Nože, vidličky, lžíce.
 8. Stříhací desky.
 9. Hrnce, pánve na smažení, pánve.
 10. Plachetnice, plachetnice.
 11. Váhy.
 12. Pokladna.
 13. Počítače.
 14. Vitríny.
 15. Police a regály.
 16. Záznamy o registraci a účetnictví, ceníky.
 17. Počítačový hardware a software.
 18. Stoly a židle.
 19. Detaily interiéru.

Výše investice do technické složky projektu se může pohybovat od několika set tisíc do jednoho milionu rublů.

Sortiment

Čím více jídlo nabízí vaření, tím více zákazníků přitahuje. V praxi je však nereálné uspokojit poptávku absolutně celého cílového publika. Proto se musíme zabývat jedním směrem a doplnit je několika exotickými a univerzálními možnostmi.

 • Domácí vaření - to jsou saláty, první kursy, přílohy, maso, ryby, koláče, konzervy, kompoty. Nabídku můžete rozšířit přidáním několika variant stejného pokrmu, např. Kuřecí kotlety, ryby, vepřové maso, vařené, smažené, pečené se zeleninou a sýrem.
 • Kuchyně je úzce zaměřená - italština, gruzínština, ruština, ukrajinština. Zde můžete také prodávat koláče, koláče a dezerty.
 • Zapomenuté recepty ze starých kuchařských knih - řízek, kulebyaka, koláč - doplní denní stravu oliv a brambor.
 • Zdravá výživa - pokrmy pro vegetariány, surové potraviny, z produktů zemědělské, parní kuchyně, ovoce.
 • Obědové boxy pro pořádání večeří ve velkém sortimentu.

V nabídce jsou také dětské pokrmy - bramborová kaše, cereálie, želé, soufflé, nízkotučné koláče.

Je velmi důležité sledovat kvalitu jídla - složky musí být čerstvé a kuchař musí být schopen odolat všem technologickým procesům během vaření.

Zaměstnanci

Pokud podnikatel sám plánuje být zapojen do přípravy kuchařských pokrmů, pak bude v závislosti na formátu podniku potřebovat:

 1. Pro domácí podnikání: asistent v kuchyni nebo kurýr.
 2. Pro prodejní místo: prodejce-pokladník (2 osoby) a asistent.

V případě, že podnikatel bude provádět pouze všeobecné řízení, pak je nutné najmout vysoce kvalifikovaného kuchaře, který bude vyrábět vysoce kvalitní výrobky. K pečení muffinu je lepší vzít samostatného pracovníka - pekaře.

U pomocných pracovníků v kuchyni je žádoucí mít kulinářské vzdělání, ale ne nutně. Prodejci by měli být schopni být zákazníkům přívětiví, zdvořilí a mít úplné informace o produktu.

Všichni zaměstnanci musí mít hygienické knihy.

Podpora podnikání

Bez reklamních technik bude mít i kulinářka, která se nachází na úspěšném kontrolním bodě, malý příjem na dlouhou dobu. Můžete přilákat zákazníky a vytvořit pozitivní dojem z podnikání různými způsoby:

 • Barevný a tematický design vývěsní štítek, vnější stěny, vnitřní dekorace vaření. Pro tyto účely budou vyhovovat "chutné" fotky, dekorace s náčiním, výrobky, recepty. Původním krokem bude zobrazení části výrobního procesu v okenním kufru pro veřejnou prohlídku, například zdobení koláčů nebo zdobení salátů.
 • Přijďte s netriviálním jménem. Mezi desítkami provozoven pod značkou "Vaření" bude zvučná značka určitě přitahovat pozornost.
 • Internetová reklama. Vzhledem k tomu, že většina spotřebitelů vaření - mladí lidé, někdy žijící na webu, musíte vytvořit svůj web a zapojit se do jeho propagace SEO. Na stránkách je nejvýhodnější prezentovat sortiment, přidat sekci s recenzemi návštěvníků, užitečnou kulinářskou kalkulačku, blog o chutném a zdravém jídle. Kromě toho můžete vytvářet stránky v sociálních sítích, organizovat propagační akce a nabízet slevy. Nezapomeňte na rozsáhlé oblasti pro podání reklam, zvláště to je důležité pro zahájení podnikání doma.
 • Tradiční letáky, letáky a vizitky. Distribuujte oběma kolemjdoucím a zaměstnancům blízkých firem.
 • Vytvořte konstantní čas pro realizaci za snížené ceny. Obvykle se provádí v pozdních večerních hodinách, kdy končí konec trvanlivosti výrobků podléhajících zkáze.
 • Nabídněte zákazníkům bezplatnou dodávku v případě nákupu za určitou částku.
 • Provádíme kurzy pro děti a dospělé.

Video: jak vařit v kuchařském obchodě - klobása.

Finanční výpočty

Jak výhodné je otevřít vaření, můžete zjistit pomocí přibližného výpočtu všech nákladů a výnosů.

Investice do stacionárního vaření s několika tabulkami se skládají z:

Tajemství objevu soukromého vaření.

Kuchařské oddělení v supermarketech a kuchařských prodejnách přežily pro svou historii a období prominutí a období oživení.

Pohodlí při nákupu hotových jídel nebo polotovarů již dlouho oceňují všechny segmenty obyvatelstva. V průměru každý z nás během roku dělá 10 nákupů ve vaření. Tento typ činnosti proto zůstává v tomto historickém období relevantní. Vyřešíme problémy, které vzniknou při otevření kuchařských oddělení nebo obchodů.

Jak vytvořit obchodní plán.

Bez podrobného obchodního plánu byste ani neměli začít podnikat. Při vypracování plánu objevování soukromého vaření zcela jasně identifikovat ty úkoly, které budou fungovat jako první. V čele rohu bude marketingový výzkum, který určuje, jak populární je vaření na tomto místě, jaké marketingové metody by měly být použity k přilákání zákazníků. Okamžitě v obchodním plánu je stanoven a cenový režim ve vaření. Recepty jídel nabízených k prodeji, to sotva stojí za zmínku, ale důkaz, proč vaření je přesně na tomto místě se stane ziskové podnikání, je třeba si představit.

Kolik stojí za zahájení soukromého kuchařství?

Minimální náklady na zahájení vaření budou stát 350 000 rublů, z nichž většina půjde na nákup potravin a vybavení, relativně malá - pro reklamu. Měsíční výdaje zahrnují náklady na pronájem, platy zaměstnancům, daně, reklama.

Jak správně zaregistrovat kuchařství.

Je podnikatelský plán připraven? Můžete bezpečně přejít na formální stránku problému - registraci podniku. K zahájení činnosti je nutné otevřít IP a uvést druhy aktivit, ke kterým kulinářství zahrnuje dodávku a výrobu potravin. Ze systému zdanění by si měl vybrat UTII, protože vaření se vztahuje na body veřejného stravování. Rozdíl mezi kuchyní a stravovacími zařízeními s jídelnami bude výpočtem základní ziskovosti při výpočtu daně.

Co by měl každý vědět o výběru místa k vaření.

Jsou formality vyřízeny? Pak jsme rozhodováni s výběrem místa, ačkoli to mělo být provedeno ve fázi podnikového plánování. Praxe naznačuje, že existuje jen několik možností pro hostování kuchařských. Mezi nimi jsou zejména obchodní komplexy a trhy. Zaručují neustálý tok kupujících, který se skládá nejen z návštěvníků trhu, ale také od samotných prodejců.

Železniční stanice zaručují stejný počet návštěvníků, kde si cestující a zaměstnanci stanice rádi zakoupí zboží. Konečně, obytné oblasti v oblasti zastavovacích komplexů, kde lze umístit stánku, nebo dokonce obchod, kde jsou produkty vaření radostně zakoupeny lidmi, kteří se vracejí z práce.

Po výběru místa je nutné vyřešit několik důležitých problémů souvisejících se získáním povolení od SES, požární kontroly a ZISZ. Nenechte si ujít chvíli lékařské prohlídky budoucích kuchařů.

Sortiment - tajemství úspěchu vaření

Pro úspěch následného podnikání se musí brát v úvahu chuť cílového publika, neboť to může být zcela odlišné u železničních stanic, supermarketů a v obytných oblastech. Vycházíme z toho, že by se měl vytvořit sortiment výrobků. Minimální soubor pokrmů může obsahovat asi dva desítky druhů výrobků z masa, ryb, zeleniny a pečení. Ale čím širší sortiment, tím vyšší je zájem o vaření u spotřebitelů. V obytných oblastech je kromě kuchařských výrobků také možné přidat zboží jiného sortimentu, například potraviny. Pomůže to vyrovnat nerovnoměrný příliv zákazníků během pracovního dne.

5 pilířů soukromého úspěchu vaření

Zařízení

Nejmírnější vybavení zahrnuje chladicí truhly a vitríny, mrazničky, váhy, pokladnu (i bez fiskální paměti a registrace u daňové kontroly), tabulku pro práci s výrobky.

Dodavatelé

Jednou z hlavních podmínek úspěšné práce vaření - spolehlivým dodavatelům hotových výrobků, pokud neplánujete vyrábět výrobky sami. Včasné dodání čerstvých a kvalitních potravin přiláká pravidelné zákazníky a garantovaný příjem.

Zaměstnanci

Výpočet požadovaného počtu zaměstnanců bude záviset na velikosti kuchařství a způsobu provozu: pokud je to nepřetržitý obchod, měl by v rozvrhu zohlednit, že po celodenní práci musí prodávající mít dva dny odpočinku.

Reklama

V místech hromadného přetížení mohou lidé používat reklamní znamení nebo pilíř. V obytných oblastech - vylepšovat inzeráty nebo distribuovat propagační brožury se seznamem, popisem a fotkami kulinářských výrobků.

Další služby

Služby v podobě dodání zboží objednané telefonicky z obchodu na místo objednávky nebo několik stolů a židlí pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nově získané kulinářské výrobky, je příležitostí získat další příjmy.

Vaření obchod jako podnik

Moderní rytmus života se každým dnem zrychluje: práce, studium, aktivní způsob života. V plánu moderního městského obyvatelstva, často, prostě není čas připravit večeři nebo večeři. V tomto případě, nějaký druh "hůlka-zashchalochkoy" může být pravidelné sklad hotových pokrmů - vaření.

Navzdory rostoucí poptávce obyvatelstva po hotových jídlech není otevření kuchařského oddělení snadným rozhodnutím. V současné době je tato výklenka pevně zvládnuta velkými síťovými přehrávači, hypermarkety a supermarkety. A "zaplnět" s nimi pro spotřebitelskou firmu je drahé a ne vždy odůvodněné. V některých ohledech jsou soutěžitelé obyčejní stravovací zařízení - kavárny, restaurace, ulice rychlé občerstvení. Vstup na tento trh by se neměl vyskytovat spontánně - je důležité vážit všechny výhody a nevýhody.

Postupné otevírání kuchařského skladu

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je, že zboží bude doručeno do obchodu. Stabilitu kuchařského obchodu nelze zajistit bez kontaktu s dodavateli. Praxe ukazuje, že problémy s plnění závazků dodavatelů v kulinářské činnosti nejsou neobvyklé. Nejčastějším problémem je nedoručení produktů do gastronomického skladu, například kvůli "špatnému počasí". U obchodu, kde je 90% zboží krátkodobých portálů, není to příliš příjemná situace. Částečně řešit tento problém pomáhá specifikovat ve smlouvách o sankcích za selhání podmínek. Stejně důležité je i odpovědnost samotného obchodu, který spočívá v včasném vypořádání s dodavateli. V každém případě populární výraz - "nekladou všechna vejce do jednoho koše", to znamená, že nefungují pouze s jedním dodavatelem, pokud jde o kuchařský obchod dokonale padne. Šance zůstat s prázdnými vitrínami jsou v tomto případě mnohem menší.

Dodávka hotových jídel se nejčastěji provádí na základě smluv z městských jídel. Certifikace produktů není vyžadována (i když je to lepší).

Požadovaný obchodní prostor pro otevření gastronomického skladu je nejméně 15m2 a nejméně 10m2 je vyhrazen pro sklad. Doporučená lokalita - zastavovací komplexy, oblasti spaní města, kancelářské střediska, trhy. To je místo, kde je průchodnost a přímé zákazníky (lidé, kteří chtějí jíst).

[tip] Doporučujeme také studium článku: "Jak otevřít cukrárnu" [/ tip]

Hlavními konkurenty jsou řetězové obchody s vlastním kuchařským oddělením. Sousedství s velkým trhem však nebude vždy nerentabilní. Pokud v řetězci není kulinární oddělení, umístění vedle tohoto objektu je velmi výhodné řešení. Ukazuje se, že lidé, kteří nenajdou ten správný produkt v obchodě s potravinami, půjdou na vaření.

Kolik můžu vydělat v kulinárním obchodě

K určení hlavních ekonomických ukazatelů v gastronomickém obchodě si vezměme průměrný obchodní bod s hrubým měsíčním příjmem 15 tisíc dolarů.

Hlavní náklady firmy:

 • pronájem;
 • utility;
 • mzdy zaměstnanců;
 • reklama;
 • bezpečnost;
 • správní náklady.

Celková výše těchto nákladů nepřekročí 7 tisíc dolarů Průměrná marže v průmyslu o 50-60%, průměr 8 tisíc dolarů: 5300 -... Pořizovací cena výrobků a 2700 - Zisk před zdaněním zásuvky.. Po provedení platební závazky do státní pokladny, bude čistý zisk bude vařit obchod 2295 US $ / měsíc (USN trvat 15% rozdílu mezi hrubými příjmy a výdaji: 2700 * 15% = $ 405)...

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Kuchařské oddělení patří do provozoven. Při registraci IP LLC nebo kód NACE 15.89.1 „Výroba dokončil za použití potravinářské výrobky a přípravky pro jejich přípravu...“ (pokud máte v plánu vyrobit) a NACE 55.30 „Aktivita restaurací a kaváren.“

Jaký daňový systém si vyberete pro gastronomický obchod

Jako daňový systém je UTII (imputace), USN (zjednodušený systém) nebo patent získán za 365 dní. Otevření kuchařského obchodu je nezbytně doprovázeno oznámením orgánů Rospotrebnadzor o zahájení činnosti.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření kulinářského skladu

 • Osvědčení o registraci IP (LLC);
 • Právní doklady pro nebytové prostory (kupní smlouva, nájemní smlouva atd.);
 • Hygienický a epidemiologický závěr s použitím seznamu prodaných výrobků (by měl být v obchodním patře);
 • Smlouvy o odstraňování odpadu a tuhého odpadu, dezinfekce, deratizace, čištění ventilačních a klimatizačních systémů, využití výbojek obsahujících rtuť;
 • Závěr o shodě zařízení se stanovenými požadavky na požární bezpečnost (vydaný Úřadem Státní hasičské služby města). Školení o pravidlech požární bezpečnosti;
 • Certifikát práce Sanitární předpisy SP 2.3.6.1066-01, RF zákony "O hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva" a "O kvalitě a bezpečnosti potravin";
 • Telefony GO a havarijní situace, GUVD, FSB (v obchodním patře);
 • Certifikáty produktu (je-li požadováno);
 • Osobní lékařské knihy o prodejcích s poznámkami k výsledkům inspekcí a hygienické atestace;
 • Text RF zákona "o ochraně práv spotřebitelů" (v obchodním patře)

Sortiment kuchařských prodejen

Rozsah kulinářského obchodu zahrnuje produkty, jako jsou hotová jídla (maso, ryby, saláty, gril, svitky), chlazených produktů (ryby, maso), drůbeže, pečených (pečivo, koláče), koláče, nápoje a podobně. Na doporučení podnikání masných výrobků musí být nejméně 80 položek, saláty - ne méně než 50 hotová jídla - a ne méně než 50 kusů.

Účtování pohybu zboží v této oblasti by mělo začít s prvními vteřinami vzhledu zboží samotného. Takže nebuďte překvapeni, proč váš personál žije lépe než vy. Za účelem zohlednění obratu zboží doporučujeme použít speciální programy, například systém R-keeper a Store House 4. Náklady na software jsou asi 1000 cu.

Kolik peněz potřebujete k otevření gastronomického skladu?

Jak ukazuje praxe, podíl hotových jídel, pečiva a masa představuje 50-70% příjmů skladu, drůbeží z 10-30%, ryby 5-15%. Pokud jde o obchodní marže, jeho rozsah je 25-40%, v závislosti na dodavatelích produktů. Přítomnost vlastní produkce zvyšuje okrajový příjem kulinářského skladu. Když už mluvíme o výrobě. Chcete-li otevřít "banální" kuchařskou prodejnu, potřebujete: masovou dílnu, chladírny (pro horké a studené obchody), připojení elektrické energie a tekoucí vody (splnění požadavků SES). Investice do vybavení je asi 3000-6000 USD.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro obchod

Současně zařízení samotného skladu zahrnuje: chlazené vitríny, regály, gril, kávovar, pokladní zařízení (pos-terminály), systémy automatického řízení obratu zboží, hmotnostní vybavení. To je v podstatě minimum. Ústřední úloha v zařízení kuchařského oddělení je dána chladicím vitrínům. Vestavěné skříně by měly být správně zadány v konstrukci zásuvky a měly by být vybaveny větracím systémem pro rovnoměrné ochlazování položených výrobků. Podle hygienických pravidel pro každý jednotlivý typ výrobku se vyniká vlastní showcase - zvlášť pro maso a drůbež, ryby, hotová jídla a tak dále.

Dokonce i ve vaření, pokud to prostor dovolí, jsou instalovány malé stoly a židle pro návštěvníky, kteří chtějí rychlé občerstvení. To vám umožní mírně zvýšit obrat zásuvky. Celkově náklady na nákup komerčního vybavení nejsou menší než 5000-10000 USD.

Závěrem je třeba poznamenat, že se všemi jeho výhodami je oddělení vaření velmi složité. Většina výrobků prodávaných v gastronomickém skladu je zboží podléhající rychlé zkáze. Vezměte například salátovou olivu - má maximálně jeden a půl dne a vinaigrette je ještě méně - pouze 4-5 hodin (podle SanPin, saláty by měly být prodány do 1 hodiny po ukázkovém okně). Maso, rybí pokrmy, kuřecí maso mají také krátkou skladovatelnost. Proto dochází k pravidelnému odpisu produktů po splatnosti, nejméně 5% z celkového obratu za měsíc. Přidejte k tomu a ne jednoduchou kontrolu nad prací personálu - instalace speciálních. programy kontroly, motivace práce a tak dále.

Nicméně, s příslušnou organizací je to výnosné podnikání. Od začátku podzimu nebo v chladném období se doporučuje otevřít kulinářský obchod, kdy se zvyšuje spotřeba hotových jídel a pečení. Léto není nejlepším časem, protože poptávka po hotových jídlech a polotovarech klesá. Navíc, v horké sezóně, trvanlivost výrobků klesá, což také ovlivňuje ziskovost obchodu.