Kreativita jako podnikání: otevřete vlastní obchod řemesel

Otevření obchodu se zbožím pro vyšívání je považováno za ziskové podnikání s příslušnou organizací pracovního procesu. Poptávka po řemeslech neustále roste, stejně jako oblíbené výrobky jako korálky a flitry, různé tkaniny, krystaly a doplňky. Vyšívání, tkaní a výroba dekorativních výrobků pro dům fascinuje mnoho žen v každém věku. V popularitě vyšívací techniky v naší době můžete vidět tím, že půjdete na jakékoliv fórum pro témata žen, kde se diskutuje o produktech pro kreativitu, a také o místech, kde si je můžete koupit ziskově. Proto, otevřít obchod pro prodej materiálů pro výrobu jednotlivých produktů - aktuální obchod, který později přináší značné příjmy.

Vyberte produkt a zaregistrujte firmu

Při navrhování obchodního plánu pro kreativní prodejnu by měla být věnována zvláštní pozornost výběru produktu, který bude v budoucnu ziskový. Některé kategorie výrobků pro vyšívání jsou velkou poptávkou, měly by začít s tím, že první nákup nákupů na vlastní kreativitě:

 • Materiály a plniva pro výrobu měkkých hraček.
 • Vše pro šití koženého zboží.
 • Sada komponentů pro výrobu příslušenství pro vlastní práci.
 • Požadovaná sada příslušenství pro pletení a háčkování.
 • Vše, co potřebujete pro lehkost.
 • Tkanina a doplňky pro výrobu oděvů s ručním lakem.

Chcete-li otevřít vlastní prodejní místo kvalitní výroby pro vyšívání, musíte se zaregistrovat oficiálně ve formě individuálního podnikatele. Pokud jde o nastavení marží komoditních položek, pak by mělo být zhruba 50%, v některých případech asi 90-100%. Nezapomeňte na to, že budete mít pravidelné propagační akce, prodeje, ale pokud vlastní kreativní obchod bude mít bonusový systém, to znamená, že pro klienty jsou poskytovány bonusové karty.

Zboží pro vlastní práci může být vyrobeno na objednávku. Dokonce i tehdy, když podnikatel nebude mít z toho velký užitek, bude klient mít dojem z obchodu.

Je nezbytné zavést zvláštní přístup kupujícím, kteří pravidelně nakupují výrobky pro vyšívání ve velkém množství.

Široká škála produktů pro kreativitu

Chcete-li otevřít prodejnu pro prodej výrobků pro manuální výrobu od začátku, měli byste si zakoupit položky zboží patřící do různých cenových kategorií.

Základem sortimentu jsou následující typy látek:

 • Coats.
 • Záclony.
 • Světle a vysoká hustota.
 • Moderním moderním zpracováním.
 • Na přirozeném základě.
 • Tyl.

Vzhledem k poměrně velkému objemu je racionálnější zakoupit od distributorů speciální katalog s nálepkami vzorků materiálů pro účely dalšího dovozu na zakázku. Kromě typů tkanin pro vyšívání je třeba přinést vlastní zboží pro pletení. Jedná se o jinou přízi: na bázi akrylu, bambusu, dlouhého Mohahu Mohéra - vše, co je požadováno pro výrobky jednotlivých prací s různou sezónností.

Dalším populárním segmentem vyšívání je výšivka. Rozsah je také obrovský:

 • Plátno různých odstínů v určitém kvantitativním formátu nebo záznamu.
 • Sady od různých výrobců.
 • Nitě pro dokončování vysoké kvality.
 • Mulina je vyrobena z bavlny a vlny.

Před otevřením obchod specializující se na prodej zboží pro domácí práce, je třeba poznamenat, že značná příjmy získá veškeré příslušenství pro ruční práce, jako jsou jehly, nití, korálků, doplňků, kamínky a flitry, speciálním lepidlem, příslušenství pro šicí stroje, knoflíky a stuhy.

Nuance prodeje

V průměru za účelem organizace jejich podnikání pro další prodej zboží pro vyšívání, to bude trvat asi 200.000-300.000 rublů. pouze pro vytvoření sortimentu. Stojí za to, že hodně závisí na zemi výrobce výrobků. Nejprestižnější a nejdražší jsou tkaniny z Itálie, které jsou vysoce kvalitní. Koupit tak drahé zboží nemůže každý kupující, takže byste měli přemýšlet o výměně v předstihu. Alternativou je tkanina domácí výroby, turečtina, angličtina nebo korejština. Ve všech ostatních segmentech produktů je relevantní i princip alternativní náhrady. V každém případě je možné drahé předměty objednat na základě požadavku konkrétního kupujícího a nastavit částečnou zálohu.

Během posledních několika let dramaticky vzrostla poptávka po zboží z Koreje a Číny pro individuální práci. To je způsobeno skutečností, že výrobci vykazují poměrně vysokou kvalitu výrobků a velký výběr. Takže byste měli být koupen v malých doplňků, výrobky pro vyšívání, jakož i sady pro vyšívání s krystaly a flitry, u nichž poptávka je kvůli novosti a exotiky z různých vyšívání.

Vytvoření vlastního obchodu pro řemesla znamená sledovat nejnovější trendy, sledovat novinky, uspokojit sezónní poptávku. Velikonocou budou například doplňky doplněny o příslušné symboly, dárkové soupravy na téma Nový rok, hustá tkanina, zimní typ příze.

Správný výběr místnosti

V závislosti na kapacitě rozpočtu se určuje velikost oblasti obchodu. Za trochu peněz si můžete pronajmout kompaktní oddělení o rozloze 10 metrů čtverečních. m. Kiosk můžete uspořádat na centrálních ulicích obce, ve velkém nákupním centru nebo u stanice metra. Není třeba očekávat velké prodeje, protože na takovém náměstí není možné umístit mnoho pozic. Mezi výhody patří menší náklady na pronájem a malé investice - až 200 000 rublů.

Velký zisk přinese samoobslužný obchod, jehož plocha by měla být nejméně 30-35 metrů čtverečních. m. Tato oblast může být pronajata v prvním patře bytového domu v rezidenční čtvrti, ve velkém nákupním centru. Druhá možnost je však považována za dražší, což je nepřijatelné pro podnikatele, kteří začínají podnikat od začátku.

Výběr prodejců

Uspořádejte správnou sadu zaměstnanců - jednu z hlavních úkolů otevírání vlastního obchodu. Je zapotřebí najmout osoby s praxí, které rozumí tvořivosti a vztahují se k podnikání se zodpovědností. Ideální, pokud má zaměstnanec představu o vlastnostech různých tkanin a přízí, které mohou pomoci při výběru výrobku. V prvé řadě je třeba najmout ty lidi, kteří sami sebe nějakým způsobem zabývají sešíváním nebo vytvářením příslušenství s vlastními rukama.

Úspěch podnikání do velké míry závisí na dobrém svědomitém zaměstnance, takže je důležité ho podporovat. Může se jednat o stabilní plat, bonusové platby, stejně jako všechny druhy výsad a darů. Pokud zaměstnanec skutečně dobře vyznají v oblasti podnikání a odpovědného přístupu k problematice prodeje, pak - to je člověk, který pomůže nejen při udržování podnikání ve stabilním stavu, ale také násobit zisky.

Provádění reklamních akcí

Plán pro takovou kampaň by měl zahrnovat nejen krásný design vývěsní tabule a původní název, ale také řadu dalších parametrů. Všechny druhy malých věcí fungují dobře: firemní balíčky s adresou, telefonem organizace, distribucí vizitek a letáků v místech veřejného přetížení. Náklady, například na balíčky - nejsou velké: jedna kopie se všemi tištěnými údaji bude stát 10-15 rublů, u vizitek asi 2 rublů na kus. Reklama může být uvedena na World Wide Web. Zde je nejefektivnějším řešením vytvoření vlastního webu, kde by měly být uvedeny a zveřejněny následující údaje:

 • Umístění organizace.
 • Všechny kontaktní údaje.
 • Harmonogram práce.
 • Akce a slevy na produktových řadách.
 • Kompletní katalog výrobků s náklady.

Pokud jsou na stránkách stránek zveřejněny realistické obrázky dobré kvality, závisí na tom přitažlivost komoditních předmětů a kupující tedy může okamžitě toužit po koupi.

Bylo by nadbytečné umístit informace o otevření obchodu na speciálních bulletinových panelech na internetu, příspěvky v sociálních sítích, fórach, vytváření skupin.

Finanční stránka problému

Výdaje v každé firmě jsou uvedeny jak měsíčně, tak počáteční. Začněte, budete muset strávit (v rublech):

 • Provádění reklamní kampaně - cca 10 000-15 000.
 • Nájemné v prostorách je 25 000 - 30 000 (všechny závisí na oblasti a lokalitě).
 • Nákup zásilky zboží - nejméně 200 000.
 • Dokumentace je přibližně 15 000 - 20 000.
 • Vybavení obchodu s potřebným obchodním zařízením - 80 000 - 90 000.

Obecně platí, že minimální částka, která bude zapotřebí k otevření plnohodnotného kreativního obchodu, je asi 350 000 rublů.

Měsíční náklady zahrnují platby zaměstnancům. - 70 000, zaplacené za pokoj, bude propagace stát 5 000 až 7 000, dozakupku produkty od dodavatelů ve výši nejméně 50 000. Navíc bychom měli také zvážit malé kancelářské náklady ve výši 4,000-5,000 rublů.

Výnosy z prodeje výrobků řemeslné výroby jsou vypočteny takto: průměrný denní šek je 200-300 rublů, měsíční příliv návštěvníků je asi 900 osob. Příjem za měsíc je přibližně 250 000 r. Měsíční zisk v čisté podobě činí 40 000-50 000 r. Pro zvýšení výnosů je nutné pravidelně provádět slevové programy, všechny druhy akcí a propagační činnosti.

Online prodej zboží pro vyšívání

Organizování obchodu na prodej zboží pro kreativitu na internetu poskytuje možnost, že skladování výrobků nevyžaduje velkou skladovací místnost se zvláštními podmínkami. Kompletně vyplněná a kompetentně navržená stránka stojí podnikatele ve výši až 80 000 rublů. K uložení zboží potřebujete asi 8 čtverečních. m. plocha, částka pro vytvoření základní rozsah - až 300 000 rublů.

Monitorovat pracovní postup trvá pouze 3 osoby: zběhlý v místě a obsahu, stejně jako dokončení sortiment stolů, na starosti příjmu objednávek a jejich další zpracování, navíc k tomu, specialista na práci s účetními zpráv a dodavatelů. Kromě toho si můžete pronajmout kurýra k doručení zboží zákazníkovi.

Tvořivé a vyšívané zboží - shop "Udělejte to sami" v akci

Do-It-Yourself Shop je obchodní podnikatelský podnik založený na realizaci zboží pro vyšívání a tvořivost, který se vyznačuje širokou zákaznickou základnou a absencí sezónních faktorů. Sortiment zahrnuje nástroje a materiály pro koníčky: šití, pletení, vaření, květinářství, dekor apod. S počátečními investicemi 700-800 tisíc rublů. můžete dosáhnout návratnosti po 7-8 měsících. Dodávky zboží budou částečně zajišťovány domácími výrobci a dodavateli z EU a Číny. Firma může pracovat ve formátu jednoho pavilonu, butiku, salonní sítě, internetového obchodu.

Obchodní model obchodního domu

Touha hrát si přinesli lidé z raného dětství řemesel v hodinách práce, self-made ozdob pro vánoční stromeček, šaty pro panenky... Mezi nejčastější v průběhu let, touha po kreativitě neprojde, a promění v plnohodnotné hobby, nebo dokonce povolání.

Potud ve všech hlavních měst v Rusku provozovat prodejny, které mohou nabídnout korálky a korálky pro šperky, příze pro pletení, těžby dřeva a akrylovými barvami na čajovnách, samolepky nebo papír pro scrapbooking, originální hrnců a sušené květiny pro ikebana, jíl polymeru a formuláře pro cookies.

Tento typ podnikání zažívá období formování na ruském trhu, zatímco velké multidisciplinární POS-prodejny již působí ve formátu do-it-yourself v zahraničí

Zajímavý fakt! Obchod s formátem "DIY" může být zvážen a sklad stavebních materiálů, nářadí a zahradní techniky, protože jsou založeny na opravě a uspořádání bydlení, vytváření komfortních prvků, pohodu vlastních rukou.

Proč se zdá, že nápad na obchod ve formátu "DIY" je relevantní?

 1. Takové podnikání není ovlivněno sezónními faktory: kreativita a vyšívání jsou v každém ročním období relevantní.
 2. Široké klientské publikum zahrnuje jehlové ženy, které mají zájem o určitou kreativitu, matky s dětmi; milovníci vytvořit originální výzdobu pro svůj dům atd.
 3. Podnikání lze spustit z malého kiosku v rozloze 6-8 metrů čtverečních. m.
 4. Vzhledem k tomu, že marže pro zboží pro kreativitu a vyšívání se pohybuje od 40 do 100%, ziskovost odbytu může být 50-60%.
 5. Obchod může být registrován jako IP, což vám umožní počítat se se speciálními daňovými režimy.

Obrázek 1. V sortimentu obchodu s DIY stojí za to zahrnout zboží pro kreativitu profesionálů a amatérů v různých cenových kategoriích.
Zdroj: webová stránka BusinessTop

Chcete-li otevřít obchod, budete muset najít počáteční kapitál 700 až 800 tisíc rublů. Možnost použití vypůjčených prostředků není vyloučena, protože s řádnou organizací se podnik vyplatí za 7-8 měsíců.

Důležitý bod! Obchod může prodávat nástroje, materiály, polotovary. Můžete se soustředit nejen na maloobchodní nákupy milovníků tvořivosti, ale také na velkoobchodní nákupy kreativních studií, dětských kroužků, ručně vyráběných dílen.

Vyberte formát podnikání

Shop „DIY“ může nabídnout svým zákazníkům zboží pro určitý druh práce (pro všechny šicí produktů pro umělce a další.), A pro související činnosti (šití a pletení), nebo pro širokou škálu oblastí ručního Maida.

Obrázek 2. Optimálním způsobem uspořádání obchodu s DIY je vytvoření tematických sekcí v oblastech tvůrčí činnosti (floristika, výzdoba, pečení, scrapbooking atd.).
Zdroj: webová stránka BusinessTop

V současné době existují 4 formáty pro organizaci takového prodejního místa:

 1. Jediný kiosk nebo oddělení v obchodním centru, které prodává základní zboží pro kreativitu a vyšívání.
 2. Salon, obchod nebo butik, který nabízí širokou škálu materiálů a nástrojů pro různé druhy vyšívání, vhodný pro profesionály i amatéry.
 3. malý řetězec obchodů, které prodávají stejný rozsah na různých místech ve městě a se specializuje na prodej zboží do celé řady ručně vyráběných ventilátorů (korálek obchod, všechny pekařské výrobky pro dekoraci, atd.).
 4. Online obchod, který může nabídnout širokou škálu produktů pro kreativitu a řemesla, které jsou k dispozici nebo dodávány na zakázku.

Důležitý bod! Nemyslete si, že v případě prodejny DIY bude optimální formát internetového obchodu: jeho propagace bude vyžadovat značné náklady, které nebudou zaplaceny. Navíc většina milovníků tvořivosti má tendenci zvolit si vnitřní nástroje a materiály, kde je možné je podrobněji vyhodnotit.

Obrázek 3. Ruská síť 53 obchodů, která nabízí širokou škálu zboží pro kreativitu a vyšívání.
Zdroj: místo "Fiesta-City"

Vyberte si místo a uspořádejte obchod

Správná volba místa pro sklad zboží pro vyšívání a kreativitu je klíčovým faktorem jeho úspěchu. Je důležité vzít v úvahu formát činnosti:

 • Pokud se zásuvka zaměří na širokou škálu milovníků, aby vytvořila krásné vlastní ruce, pak ji umístěte lépe na procházející ulici, v blízkosti míst velké davy lidí nebo si pronajmete butik v obchodním centru.
 • Pokud se obchod specializující (zboží pro šití, materiálů a nástrojů pro floristika kol.), Je možné zvolit méně přeplněných místech přístupných cílové populace (ukládání štětce a barev v blízkosti Akademie výtvarných umění a tak dále. D.).

Důležitý bod! Můžete začít s malou obchodní platformou 6-10 metrů čtverečních. m. Další rozšíření je vhodné až do velikosti 30-60 m2. m.

U vybavení pro prodejny DIY budete potřebovat fixní kapitál pro prodejní místo:

 1. Regály, police, vitríny pro zboží, v závislosti na velikosti a uspořádání místnosti.
 2. Stojan pro pokladnu.
 3. Stojany a stativy pro předvedení novinek, prodejů atd.
 4. Zvedací stojany a figuríny.
 5. Osobní počítač a CCTV.
 6. Systém vytápění, větrání a klimatizace.
 7. Poplašný poplach.
 8. Interiérové ​​doplňky - křesla, bankety, stoly atd.

Obrázek 4. Regály a police ze starých dřevěných beden: kreativní, stylové, praktické a levné.
Zdroj: WCPO

Důležitý bod! Zvláštní roli v obchodě s DIY hrají prodejci: musí být dobře orientovaní v různých směrech tvořivosti a vyšívání. Optimální je najímání jehelních žen s právem na nákup materiálů a nástrojů se slevou.

Co je součástí sortimentu?

Rozsah produktů závisí na formátu prodejny. Ve velkém univerzálním butiku se představí zboží pro začátečníky a profesionály v různých směrech vyšívání a tvořivosti. V malém specializovaném obchodě bude méně zboží, ale všechny budou brát v úvahu preference cílové kategorie kupujících (značka, výrobce atd.).

Pomoc! Na primární nákup zboží může jít z 300 tisíc až 1,5 milionu rublů.

Nákup zboží může být organizován na úkor domácích výrobců, stejně jako na objednávku ze zahraničí. Některé zboží pro kreativitu v Rusku nejsou vyráběny (přírodní barevný písek, polymerní hlína apod.).

Důležitý bod! Na základě úložiště „DIY“ může uspořádat další výdělečným činnostem: kurzy v některé z oblastí kreativity, šití záclon, oděvy restaurování, vytváření dekoračních předmětů pro domácnost, výroba svatební šperky a další.

Obrázek 5. Hlavní třída na oddělení v obchodě "Comus" (Moskva).
Zdroj: oficiální webové stránky společnosti "Komus"

Jak přilákat zákazníky?

Uspořádání obchodního domu je kreativní myšlenka, která vyžaduje adekvátní reklamu, jejímiž hlavními součástmi jsou:

 1. Atraktivní vývěsní štít.
 2. Tematická výzdoba obchodu.
 3. Originální varianty reklamních zpráv (památné slogany na asfaltu, letáky ve stylu scrapbookingu apod.).

Obrázek 6. Registrace vstupu do obchodu DIY.
Zdroj: Wikimedia Commons

Přilákat zákazníky relevantní Zdá se držet volného master class na obruby, plstěný vlna, výrobních čajovnách, takže obaly na telefony vyrobené z plsti, a jiní. U těchto opatření je dostatečná k vytvoření tabulek přímo mezi regály obchodu přizpůsobit návštěvníky ke kreativitě, přilákat další pozornost k výrobě. Výstup můžete procvičit a pořádání veletrhů a výstav věnovaných důležitých dat (New Year, Mezinárodní den žen, atd.).

Důležitý bod! Nezapomeňte na reklamu v sociálních sítích a vytváření vlastních webových stránek ve formátu internetového obchodu, který doplní prodejní místo, které funguje offline.

Obrázek 7. Sortiment online zboží pro kreativitu Lelek.
Zdroj: Oficiální stránky Leleky

Finanční obchodní plán - počáteční kapitál pro obchod s DIY

Chcete-li uspořádat obchodní místo ve formátu "dělat sám", budete muset strávit v průměru 700-800 tisíc rublů. Většina finančních prostředků půjde na nákup primární zásilky zboží, z nichž některé budou dodávány na objednávku ze zahraničí (Čína, EU).

Zpočátku stačí najmout 2 prodejní konzultanty, bezpečnostní důstojník a čistící ženu. Právní a účetní záležitosti jsou vhodné pro outsourcing.

Je obchod se stroji a jak ji správně otevřít?

Prodej zboží pro vyšívání - ziskové a není příliš složité v organizačních záležitostech. Hlavním úkolem je řádně posoudit situaci na trhu, zvážit schopnosti konkurentů a přemýšlet nad základními nuancemi. Vyberte si místo pro prodejnu nebo obchod, určit sortiment, najít dodavatele a uspořádat příslušné dokumenty.

Pokud uděláte všechno v pořádku, první zákazníci nebudou dlouho čekat. Vyšívání je jedním z nejoblíbenějších koníček nejen v Rusku, ale i na celém světě.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Můžete obchodovat příze a korálky jak ve stavu jednotlivého podnikatele a jménem společnosti. Vše závisí na tom, jaký příjem očekáváte, jaké objemy produktů budou realizovány a zda máte volný čas na vydání velkého množství dokumentace.

Chcete-li zaregistrovat IP, musíte zadat následující cenné papíry:

 • Vyplněná přihláška (formulář P21001);
 • Fotokopie pasu občana Ruské federace;
 • Placené státní dluhy;
 • Plná moc (pokud je vynesena prostřednictvím zástupce);
 • Oznámení federální daňové službě o přechodu na USN (v případě potřeby).

LLC je těžší registrovat. Je třeba, aby status, určit velikost základního kapitálu, schválit jméno, a tak dále. D. Po obdržení potvrzení o státní registraci právnické osoby zaměstnavatel je povinen se zaregistrovat u daně a získat povolení od Rospotrebnadzor a požární kontrolních orgánů.

Jak si vybrat pokoj

Nemusíte pronajmout velký prostor. K dispozici bude maloobchodní kiosk, pult nebo výkladní skříň a 6-8 m2. Obchody určené pro několik oddělení, je lepší umístit do místností na 30-35 m2

Požadavky na umístění jsou standardní: čím blíže k centru a ulicím chodců, tím lépe. Pro vysoké tržby potřebujete tok zákazníků. Získejte to v oblasti spánku nebo na okraji města je obtížné.

Skvělá volba - umístění oddělení s materiály a nástroji pro vyšívání na území velkého nákupního centra.

Takže můžete snížit náklady na reklamu a od počátku zajistit vysokou propustnost výstupu.

Vybavení obchodů

Chcete-li otevřít obchod, budete potřebovat následující zařízení:

 • Počítadlo;
 • 2-3 skleněné vitríny;
 • 3-4 stojan nebo skříňka, aby dokázala zboží;
 • Pokladna;
 • Počítač (s velkým množstvím produktů ve skladu).

Nezapomeňte na balení zboží (obaly, obálky, krabice atd.). Než si kupujete vitríny, doporučujeme přemýšlet o uspořádání místnosti a zoradit ji do několika oddělení. To vám ušetří problémy při třídění sortimentu a zjednoduší navigaci pro potenciální zákazníky.

Některé obchody zvyšují popularitu vedení na svém území, mistrovské kurzy nebo výstavy. Pokud máte v úmyslu použít tuto reklamní techniku, je vhodné si předem zakoupit několik demonstračních stojanů a přidělit prostor pro jejich instalaci.

Hledáme dodavatele

Mnoho obchodníků se zabývá velkoobchodním prodejem. Proto nebude těžké najít 2-3 trvalých dodavatelů. Jedinou nevýhodou takové spolupráce je cena produktů, v nichž jsou položeny náklady ruského prodávajícího na pronájem skladovacích prostor, dodávky, platy zaměstnanců apod.

Pokud chcete koupit zboží levněji, stojí za to uzavřít dohodu s přímým výrobcem nitě, která vás zajímá, tkaniny nebo nitě. Nicméně za to budete muset osobně přijít do kanceláře společnosti, jejíž produkty máte zájem.

Obvykle velké továrny nebo závody nejsou v žádném spěchu spolupracovat s malými obchody, které si nemohou dovolit velké velkoobchodní objednávky. K dosažení pozitivního rozhodnutí budeme muset spolupracovat s konkurenty. Nebo otevřete jeden nebo dva body, abyste dosáhli požadovaných objemů prodeje.

Jaké zaměstnance najmete

Chcete-li sloužit v malém obchodě, musíte najmout dva dodavatele, kteří budou pracovat na rozvrhu 2/2. Zvláštní pozornost by měla být věnována jejich kompetenci a odborným zkušenostem. Prodejci zboží musí pochopit sortiment výrobků, je snadné odpovídat na otázky zákazníků a rychle obsluhovat každého návštěvníka.

Takových lidí můžete najít na fórech věnovaných vyšívání, nebo prostřednictvím tematických komunit v sociálních sítích. Lidé, kteří se zabývají obruby nebo scrapbooking, dobře orientuje v materiálech pro kreativitu a snadno najít společnou řeč s potenciálními zákazníky.

Úlohy účetního můžete převzít poprvé. Nebo najmete specialista na plný úvazek. Ve velkých prodejnách nebude přítomnost strážce a čističe nadbytečná.

Výběr sortimentu pro prodej

Vyšívání je obrovská pole. Není to jen tradiční pletení a háčkování, pletení s korálky a vyšívání, ale scrapbooking, patchworku, decoupage, a tak dále. D. Proto, pokud chcete uložit do každé našel, co potřeboval, dobře navržený výrobní sortiment. A dokonce si pronajmout malou skladovou místnost, aby bylo možné zásoby včas doplnit.

Můžete si také předem vybrat jednu nebo dvě oblasti ruční práce a specializovat se na zboží pro ně. Jak ukazuje praxe, šití a pletení jsou nejoblíbenější. Nezůstávejte bez zákazníků a obchod s nástroji pro tkaní s korálky.

Je obtížné provést přesný plán veřejných zakázek od prvního. Nemějte strach, pokud se po objevu ukáže, že někteří kupci rychle kupují část zboží, zatímco druhá část stojí na vitríně a není požadována. To je docela běžná situace, která je známá každému podnikateli. Po 2-3 nákupech budete schopni tento problém vyřešit, protože budete předem vědět, které produkty jsou nejoblíbenější.

Přilákat zákazníky

Úspěšný obchod nelze představit bez krásného nápisu a jasně zdobených výkladních oken. Proto by v podnikatelském plánu od samého počátku měly zahrnovat náklady na reklamu. V první fázi dosahují krátkodobé propagace dobrý účinek: slevy na počest, dary nebo speciální cenové nabídky.

V budoucnu můžete pravidelně distribuovat letáky na nejvíce přeplněných místech nebo si pronajmout stojany a štíty ve středních ulicích.

Často lidé, kteří začínají procvičovat vyšívání, hledají informace o otevřeném zboží ve svých městských obchodech pro kreativitu prostřednictvím internetu.

Není nadbytečné umístit inzeráty na tématické fóra a zpravodajské stránky. A také má několik skupin v nejoblíbenějších sociálních sítích, které podporují věrnost pravidelných zákazníků a nacházejí nové návštěvníky.

Užitečný nástroj pro zvýšení prodeje - webové stránky obchodu s možností objednávky zboží online. Neexistence minimálního prahu objednávky a doručení kurýrem bude pro zákazníky velkým přínosem. Takže budou motivovat nákup častěji a častěji.

Výdaje a výnosy

Před otevřením obchodu je třeba vytvořit finanční plán. V počáteční fázi budou hlavní náklady tvořit náklady (ceny v tisících rublů):

 • Nájemné v areálu činí 20;
 • Nákup zboží - 400;
 • Reklama - 20;
 • Oprava a příprava prostor - 30;
 • Nákup zařízení - 80;
 • Platy zaměstnancům - 50.

Celková výše investic je 600 000 rublů. Průměrná kontrola v těchto obchodech se pohybuje mezi 200-400 rublů. S průchodností 900 lidí podnikatel obdrží za měsíc necelých 180 tisíc rublů.

Další video:

Při zohlednění nákladů a daňových plateb bude čistý zisk přibližně 50 000 rublů. Úplné vrácení peněz bude trvat od 12 do 18 měsíců.

Vyšívací dílna

Hlavním faktorem obchodního úspěchu je jeho význam. Je důležité poskytnout potenciálním zákazníkům zboží a služby, které potřebují. Dnes patří vyšívání mezi oblíbené oblasti. Je to módní a musí se zabývat ruční výrobou a používat výrobky ruční práce v každodenním životě. A to znamená, že obchod řemesel je úspěšným obchodním nápadem.

Potenciální zákazníci a vyhlídky

V tomto případě je velmi snadné určit cílové publikum. Zástupci spravedlivého sexu od 12 let a starší - to jsou klienti obchodu se stroji. Ti, kteří jsou mladší, budou rádi kupovat korálky a korálky pro tkaní cetky, stuhy a kamínky vytvořit vlasové ozdoby v kanzashi technologie. Mladé ženy zákazníci budou dávat pozor na výrobky pro decoupage a vitráží nátěrových hmot pro scrapbooking a výrobu šperků z jílu polymeru. Slušný dámy (a nejen oni) se zajímat nití, jehel a háčky. No, sety pro výšivky přilákají klienty jakéhokoli věku! Některé produkty mohou být předmětem zájmu a mužů: dárkové drahé poloviny, matek a dcer, jsou ochotni získat sady pro diamantu vyšívání.

Takže v obchodě s řemesly můžete přilákat ženy v jakémkoli věku a pro určité termíny - dokonce i muže. Zbývá vám, abyste si vybrali, které zboží pro řemesla budete provádět a co dalšího nabízíte kupujícím.

Existuje mnoho možností pro podnikání:

 • Prodej zboží pro jeden typ vyšívání.
 • Prodej nástrojů a materiálů pro několik souvisejících typů vyšívání.
 • Realizace a atributy potřebné pro ruční výrobu a ruční práce stejného směru.

Pokud jde o organizaci obchodu, pak existují možnosti:

 1. Jediný obchod, oddělení, prodejna v nákupním centru, kde je prezentována hlavní sada zboží potřebná pro řemesla. Obvykle se jedná o implementaci ukládá atributy jedné (např, látky, nitě, jehly a tvarovek) nebo v jeho blízkosti (kromě předchozích zboží - vláken, jehel a háčky obruč, plátno, výstroje pro vyšívací) druhy řemesel.
 2. Salon v sortimentu, který vypadá skvěle ručně vyráběné výrobky, zejména komplex - šperky šperky, oděvy a doplňky, vyrobené v technice šněrování nebo neobvyklé viskózní. Salon se liší od obchodu s nádherným interiérem, dostatečnou plochou pro expozici uvedených předmětů, provedení ručně vyráběných výrobků na objednávku.
 3. Řetěz obchodů (uvnitř města), kde jsou předměty prodávány každé jehláši.
 4. Online obchod, vhodný proto, že sortiment může být mnohem rozsáhlejší než na regálech obvyklých. Stránku s katalogem lze vytvořit vedle stávajícího skutečného maloobchodního místa. Navíc internetový obchod - vynikající platforma pro ty, kteří se chtějí specializovat na podnikání sešívání pro prodej vlastních výrobků. Můžete začít se sociálními sítěmi - zde a cílovou skupinou lze nalézt a dělat nejprve bez tisíců investic.

"Jsme otevřeni!"

Chcete-li rychle vidět znamení s těmito posvátných slov na dveřích svého vlastního řemesla obchod, vybrat, jakým směrem se bude následovat (po analýze, které nabízejí potenciální konkurenty ve zvolené oblasti na místě), a pokračovat s projektem.

První věc provádí IP nebo LLC v daňové kontrole v místě bydliště. Pokladna je zde registrována. Licencování aktivit v tomto případě však není zapotřebí.

Dalším krokem je najít pokoj. Z hlediska metrických záznamů je velký - od 10-15 do 30-40 metrů čtverečních. m. Rozsah záleží na oblasti (nebo naopak, kdo tlačí z toho, co). Pokud máte v úmyslu prodat společný hardware a spotřební zboží, je důležité umístit bod u vchodu na ulici nebo v obchodě, protože zboží pro ruční práce nepatří to nejnutnější, a konkurence roste každým dnem. Nicméně, pokud jste se rozhodli zaměřit se na hendmeyd produktů nebo neobvyklé doplňky, vzácných materiálů, je možné otevřít a ne tak přeplněné místo, ale bude muset vynaložit mnoho úsilí a peněz na reklamu. Totéž platí pro velké obchody s textilem, pro něž nikde neexistuje obchodní oblast.

Mluvení o reklamě. Dnes je to jeden z motorů nějakého podnikání, takže nemůžete ignorovat tento bod. Minimální úroveň je atraktivní značkou. Pokud se vaše pobočka nachází v blízkosti zastávky veřejné dopravy nebo oblíbené rekreační oblasti, použijte reklamy na asfaltu. Informujte o otevření pomocí letáků, předávejte je na ulici, umístěte na vývěsní štíty a umístěte do poštovních schránek. Chcete-li inzerovat velké body, musíte připojit rádio, TV. Informování a přitahování budoucích zákazníků pomáhá internetu: od reklamy v sociálních sítích po bannery na populárních stránkách - to vše závisí na rozsahu podniku a prostředcích podnikatele.

Prostory vyžadují kosmetické opravy, interiérový design, vybavení. Základním vybavením dílny je stojany, skříně a vitríny se sklem pro drobné zboží, stacionární a otočné stojany. Pokud plánujete prodávat šperky nebo ručně vyráběné oblečení, potřebujete figuríny. Úspěšným designovým řešením bude zdobení místnosti s fotografiemi s výrobky na téma obchodu. Nezapomeňte na katalogy zboží se vzorky: je výhodné, pokud jsou prostory malé, ale je možné objednat velké zboží (například tkaniny).

Podle zkušeností podnikatelů v této oblasti, otevřít obchod s ručně vyráběnými doplňky a ruční zboží bude potřebovat od 300 tisíc až 1 milion rublů, v závislosti na rozsahu a rozsahu.

Důležité informace

Výběr sortimentu by měl být pravidelně doplňován a měněn. A bez spolehlivého dodavatele (a lepší než nemnoho) nemůže dělat. To je stejně důležité i pro ruční doplňky a ručně vyrobené předměty. Pokud plánujete zorganizovat ručně vyrobenou zónu, najděte pro spolupráci kvalifikovaných pracovníků se zkušenostmi a vysokou kvalitou práce.

Zaměstnanci „na ulici“ pro provoz v ruční práce obchodě nebude fungovat, protože je důležité vědět, co je potřeba každou maličkost, jak se mohou chovat ten či onen tkaniny, příze během operace, o velikosti háčku a jak si vybrat nátěr decoupage produkty. Obchodní poradci by měli tuto problematiku chápat a v ideálním případě by měli mít znalosti v příslušných oblastech.

Skvělý způsob, jak přilákat zákazníky a získat další zisky, je držet mistrovské třídy, které vytvářejí v obchodě jednoduché ručně vyráběné produkty. Pro takovou událost budou děti i dospělí rádi, že přijdou na veletrh ručně vyrobeného zboží. Kromě toho můžete poskytovat následující služby:

 • nákup zboží na zakázku;
 • výroba výrobků na žádost zákazníků - od šperků až po vyšívané ikony a oděvy;
 • šicí závěsy;
 • drobná oprava oblečení, výměna příslušenství atd.

Tato interakce se zákazníky je moderní a slibný krok. V kombinaci s gramotnými akciemi a diskontním programem přinese dodatečné služby příjmy do obchodu.

Nakonec,

Takže ziskovost podnikání v oblasti vyšívání je dnes nepopiratelná. Nicméně stačí otevřít obchod s příslušným sortimentem. Je důležité přilákat kupující se zajímavými produkty a příslušnou cenovou politikou. Rozšiřte klientskou základnu vedením mistrovských tříd, inspirajte účastníky, aby vytvářeli události - a přijížděli k vám znovu a znovu pro zboží pro vyšívání.

Otevřeme obchod pro šití

Ženské ruce nejsou pro nudy. Existuje tolik typů tradičních a moderních, technologických střihů, které pravděpodobně neexistuje žádná žena, která nemá zájem o nic nebo vyžaduje náročnou práci a dovednosti. Není to překvapením, protože v éře stálého stresu je ruční práce, která vám umožňuje přepínat, uvolnit, odvrátit pozornost od každodenní pracovní zátěže a zároveň vytvořit osobní malý mistrovský kus. Většina ženských klubů a on-line fóra mají sekce pro kvalifikované pracovníky, kde je možné nejen k výměně zkušeností, nechte si poradit, ale také najít kontaktní místa prodeje textilií, korálky, nitě a jiné šití poklady. Pro podnikatele je takové nadšení skutečný zlatý důl. Se správně zvoleným segmentem a dobře navrženým obchodním vzorem můžete učinit i malý obchod zboží pro koníčky a řemesla ziskové.

Začátek začal: než obchod, kde vybít?

Sklad zboží pro vyšívání zahrnuje širokou škálu různých výrobků, různé cenové kategorie. Základem sortimentu mohou být lehké, husté, klasické přírodní tkaniny, moderní, se špičkovým zpracováním, tyly, závěsy, kabáty. Navrhovaný sortiment je obrovský a nejprve se některé tkaniny nechtějí kupovat, ale kupují si katalogy od dodavatelů s lepenými vzorky, aby si objednali vybranou látku zákazníka. Po tkaninách je nejvíce poptávané zboží pro pletení - příze různých sortimentních linií z bambusu pro letní halenky až po mohérský mohér a dětský akrylový materiál.

Vyšívání - třetí nejpopulárnější segment vyšívání, a to je možné, aby se zvláštní důraz, který nabízí sady od různých výrobců, tkaniny různých barev, metr nebo nakrájené na nejvíce populárních formátů, vlna, bavlna Floss populárních výrobců, dokončovací nit ze segmentu „premium“ (např «Krejník»). Samozřejmě, že je požadována největší položkou v obchodě, ale neměli byste zapomínat, že hlavní příjmy dělat malé věci - příslušenství, nitě, jehly, malá zařízení, které usnadňují manuální práce (stroje na tkaničky, kroužky střapce, atd...), opona páska, korálky, knoflíky, příslušenství pro šicí stroje, lepidla, rhinestones a tak dále.

Počáteční fáze sestavení sortimentu bude stát velkou částkou od 300 tisíc rublů až po nekonečno. Většina cen závisí na zemi původu. Například italské tkaniny jsou považovány za nejlepší v kvalitě, ale jejich cena činí tento produkt prémií, zejména v souvislosti s neustále se měnícími směnnými kurzy. Několik zákazníků bude moci koupit drahé látky, pak se drahé zboží okamžitě dostane do kategorie nelikvidních. Chcete-li nahradit příliš drahé italské tkaniny, může to být anglický, turecký nebo korejský dovoz nebo vsadit na domácí výrobce. Mnozí jsou překvapeni, když se dozví o ruských tkaninách, ale jsou skutečně vyráběni v zemi a mají vynikající kvalitu. Stejným principem náhrady dovozu se vytváří dodavatelská linka ve všech ostatních segmentech produktů. A nákladné zboží lze vždy objednat dodatečně pro konkrétní zákazníka as částečnou zálohou v případě nepředvídaných okolností.

Stojí za zmínku, že v posledních letech velmi kvalitní a široký sortiment výrobků pro hobby show čínské a korejské výroby, zejména u zboží pro vyšívání, malé spotřebiče a jako exotické pro naši zemi jako typy vyšívání lepidlo „vyšívané flitry.“ Dosažení sortimentu základny by mělo být ponecháno na finanční „mezery“ pro sezónní zboží: Nový rok, například velká poptávka po Dárkové sady pro kreativitu, maličkosti s vánoční symboly, zimní příze atd...

Kde otevřít obchod?

Platební leasing představuje největší podíl nákladů na podnikání. Otevření obchodu se stroji by mělo být založeno na jeho schopnostech. S malým množstvím peněz je logické otevřít malý pavilon až do 10 m². Přidat pavilon může být kdekoli z dobré kříže - na trhu, nákupní centra, v blízkosti metra, supermarket v nákupní galerii a podobných míst, ale spoléhat na pravidelné zákazníky a vyšší zisky není nutné v tomto případě. Sypké materiály, jako jsou svitky tkaniny nebo příze obaly jsou umístěny nebude fungovat, ale objev sám o sobě je mini-z hlediska nákladů relativně malé množství - až 300 tisíc rublů. Nejlepší v mini-shopu vsadit na drobnosti - tlačítka, nálepky, nitě, korálky, jehly, časopisů pro různé druhy šití - zboží, které jsou obvykle prodávány bez dlouhého pritsenivaniya a na cestě.

Pokud je prostor 30-40 m². a částku 1 milion rublů, můžete otevřít obchod ve formě samoobsluhy. V pronájmu prostor může být dobrý nápad ušetřit, pokud umístíte prodejní místo v rezidenční oblasti, v suterénu bytového domu, protože nájemné je mnohem nižší než v centru města nebo ve velkých nákupních centrech. Nejméně 500 000 musí být vynaloženo na vytváření sortimentu základny 300 pro opravy, výzdoba a vybavení obchodů (vitríny, stojany, věšáky), budou pozůstatky peněz jít do vyřešení organizačních záležitostí. Ve formě samoobslužného obchodu můžete již zboží segmentovat, vizuálně rozdělovat oddělení zboží pro šití, pletení, vyšívání a další vyšívání.

Organizační a registrační záležitosti

Malý sklad zboží pro vyšívání nepodléhá povinnému udělování licencí a může fungovat bez organizace právnické osoby. Pokud je však podnikání organizováno několika partnery, je lepší přemýšlet o vytvoření LLC. Pokud se neočekávají partneři, stojí za to zabývat se individuálním podnikáním. IP je nenákladný, ale umožňuje pracovat na nejvýnosnějším daňovém režimu pro podnikatele - UTII ("vmenenka"). Daně v rámci tohoto systému jsou vypočteny v závislosti na velikosti prodejní plochy. V regionech, kde se nepoužívá UTII, je nejlepší pracovat v rámci zjednodušeného daňového systému USN, který platí čtvrtletně 6% výnosů nebo 15% zisku (na přání obchodníka). Chcete-li použít zjednodušený daňový systém, musíte si zakoupit pokladnu.

Ceny a inzerce obchodu

Žádný obchodník nebude pracovat se ztrátou. Výrobky pro vyšívání jsou obvykle prodávány s cenou 30-50% z ceny dodavatele a u některých komoditních položek může přirážka přesáhnout 100%. Zákazník nemusí vždy chtít hledat lepší řešení, ale tak, aby nebyla plašit kupce, je žádoucí stimulovat poptávku vydávání slevových karet, akruální odměn, slev a speciálních nabídek. Pěkné uzavřít smlouvu s několika společností, výroba a opravy oblečení na prodejně nenápadné reklamy, tiskové oběhu letáků po objevu a šíření ze sousedních domů. Ze všech dodavatelů je žádoucí požádat o katalogy, aby mohli pracovat na předběžných objednávkách. Zboží v rámci objednávky může být prodáno s maximální možnou přirážkou, protože nákup a dodávka tohoto zboží bude stát výrazně vyšší než velkoobchodní cena. U velkých odběratelů, balíčků příze nebo rolích z textilu můžete provést slevu na cenu mírně vyšší než velkoobchod.

Personál provádí výtěžek

Najmout dobrého prodejce, zběhlý v předmětu, který prodává a zároveň přátelský k zákazníkům a vždy připraveni pomoci a navrhnout, to je vzácný úspěch pro majitele obchodu. Pokud se vám podaří přilákat lidi, kteří mají zájem o vyšívání a jsou schopni poskytnout dobrou radu, mluvte s klientem o tématu zájmu - musí být dobře odměňováni. Náklady na bonusy, dárky na dovolenou a pobídky pro zvláště dobré dny pomohou udržet dobrého zaměstnance. Zkušený praktický počet personálu nebo ze strany vás může nabídnout strávit víkend nebo večer mistrovských kurzů v quilling, plstění, vytvářet panenky, decoupage, scrapbooking, atd. S úspěšnou organizací mistrovské třídy bude obchod přijímat nové zákazníky a velitel bude dobrým zdrojem příjmů a platformou pro seberealizaci. Pokud to prostor dovolí, můžete přilákat nové zákazníky šitím nebo pletením.

Pojďme se připojit online

Výrobky pro vyšívání nevyžadují zvláštní skladovací podmínky, což dává příležitost rozvinout směr podnikání na internetu. Kompletně připraven vyplnit internetový obchod šablona bude stát 50 až 100 tisíc rublů na sklad je možné pronajmout malé místnosti, na nákup zboží pro obchod základním rozsahu - od 150 do 350 tisíc rublů. Udržovat zdraví obchodě budou moci jen 3-4 osob: webmaster udržovat stránky, psaní informativní články, produktové řady plnicí tabulku manažer-manager pro příjem a zpracování objednávek, manažer pro vedení účetnictví a bude pracovat s dodavateli a kurýrní služby. A účetní a webmasteři mohou být přitahováni ze strany a placeni kusovou prací.

Podnikatelský plán pro obchod s kreativitou "Hobby Land"

1. SOUHRN PROJEKTU

V tomto obchodním plánu je zváženo otevření maloobchodní prodejny zboží pro kreativitu ve městě s populací více než 1 milionu lidí. Obchod bude fungovat ve formátu minimarketu, kde budou představeny produkty pro kreativitu, koníčky a vyšívání s celkovým rozsahem více než 5000 kusů. Cenový segment projektu je středně velký. Obchod se bude nacházet na jedné z centrálních ulic města, v pronajatém prostoru o rozloze 60 metrů čtverečních. metrů.

Objem investic do otevření skladů zboží pro kreativitu bude 1,7 milionu rublů. Hlavní část investice bude zapotřebí na opravy (432 tis. Rublů), nájemné a odměňování zaměstnanců během prvních tří měsíců práce (507 tis. Rublů), komoditní obsah (457 tis. Rublů), vybavení (244 tis. Rublů) rublů). Zdrojem financování jsou vlastní zdroje projektu.

Organizační a právní forma podnikání - IP. Systém zdanění je zjednodušený (výnosy mínus výdaje). Konec plánovaného objemu prodeje je plánován od třetího měsíce provozu. Obvyklá doba návratnosti projektu je 12 měsíců, zlevněná doba návratnosti je 12 měsíců. Další ukazatele výkonnosti jsou uvedeny v tabulce. 1. Podnikatelský plán.

Tabulka 1. Integrované ukazatele výkonnosti

Diskontní sazba (r-rok),%

Diskontní sazba (r-měsíc),%

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Zboží pro kreativitu, koníčky a řemesla jsou specializovaným trhem se svými vlastnostmi. Klíčem je neurčitost hranic: může vstoupit zcela odlišné zboží, od korálků, pletení zboží nebo akrylové barvy až po stolní hry a profilovou literaturu. Podle různých zdrojů se objem tohoto trhu v Rusku pohybuje od 30 do 40 miliard rublů. Jako základní formát obchodu si můžete vybrat malé obchody ve formátu "v blízkosti domu" s malou plochou až 50 metrů čtverečních. metrů. Formáty supermarketů s plochou do 300 m2 jsou mnohem méně časté. metrů. Také existuje formát hobby-hypermarketů s plochou od 500 do 1500 m2. metrů, které jsou reprezentovány sítí "Leonardo".

Formát naší instituce bude maloobchodní minimarket zboží pro kreativitu. V obchodě „Hobby Land“ představí širokou škálu výrobků (více než 5000 SKU) v různých oblastech umění, které jsou určeny pro různé věkové skupiny, počínaje výrobky pro děti předškolního a školního věku. Obchod bude fungovat v segmentu středních cen a bude se zaměřovat na občany se středním příjmem.

Umístění obchodu bude jednou z hlavních ulic města, jehož počet obyvatel je více než 1 milion lidí. Obchod bude umístěn na první řadě domů, na místě s velkým křížem, v pronajatém suterénu o rozloze 60 metrů čtverečních. metrů. Prostory budou vyžadovat opravu a vybavení vybavením pro obchodování a pokladny. Navíc před zahájením je třeba provést několik hlavních etap, včetně nákupu zboží a vysílání, zaměstnávat a školit zaměstnance, provádět reklamní kampaň s cílem přilákat zákazníky. Období přípravného období před začátkem prodeje bude 2 měsíce.

Investice do otevření minimarketu dosáhnou 1,7 milionu rublů. V tabulce. 2 podnikatelský plán představuje strukturu investičních nákladů projektu.

Obchodní fórum

Vyšívací dílna

Maria_Peter 03.6.2017

Připojené obrázky

Thebes 03 červen 2017

Maria_Peter 03.6.2017

Thebes 03 červen 2017

Novgorodcev 03.6.2017

Maria_Peter 03.6.2017

Možná to napíšu náhle, ale teď přiměřeně přiměješ svůj přízvuk. Tady z čeho. rozhodla se záporně?
Lidé jsou tvrdošíjní lidé) Už mám tři bauliny s lžící, ale nestačí. (Neprodávám přízi, nakupuji jen pro sebe) Jdu za obchody a nemůžu se zastavit, ale najednou něco nového)

Tk slyšel, že sezóna příze je pouze od září do března, zbytek měsíců je velmi špatný. Chcete-li dostat se do nuly, musíte prodávat celý den z celého obchodu za 4000 rublů. Podívej se na fotografii, tvůj názor?

Maria_Peter 03.6.2017

V Yandex jsem označil svou polohu. Skvělý nápad. Děkuji. Myslím, že se budou prodávat samolepky, ale potřebujeme reklamu a čas, abychom se o nás dozvěděli. V ideálním případě chceme celoroční obrat))). Od září do března řemeslné (příze), od Silvestra do 8. března - suvenýry a dary, od dubna do června soud. květiny. To je jen, jak si vzít v červnu a srpnu?)))

stokamney 03 červen 2017

Maria_Peter 03.6.2017

Děkuji! Taky tu přemýšlel o zboží pro kostýmní šperky. Ale zálivka korálků není levná. korálky, monofily, pryžové pásky, drát. Otázkou je, co prodávat elastický pás pro korálky s metrem nebo zátokou? Prodávám zátoku za 50 let, že?

Thebes 03 červen 2017

stokamney 03 červen 2017

Korálky (nikoliv zálivka, ale vlákno, takže je to pravé) jsou velmi odlišné. Standardní nit 40 cm - od 60-80 rub do nekonečna, tam je také 5000, v závislosti na kameni. Busin s průměrem 10 mm ("deset") v nitě 40 kusů.. Průměrná cena nejvíce běží 180-250 rublů. pro vlákno, tj. jeden korálek 5-6 rublů v nákupu. Můžete začít levnější, nemusíte mít přírodní kameny.

Já bych prodával ten vodič za metry, výhodnější. Cena může být trojnásobena ve srovnání s navijákem.

A další nápad - vytiskněte mistrovské kurzy a dejte zákazníkům bonus. Sám se to nepokusilo, teprve teď mě napadlo.

Maria_Peter 03.6.2017

Docela máte oddělený)
Nyní mnoho v síti, tak tam inzerujte. Je to práce, čas na to, že to jde pryč, ale vezměte to zodpovědně! Bude to návrat.
Příslušenství k šperkům přinese i poptávka.

Zatímco malé)))) zítra čeká na dodavatele s přízí, chci dát 3 stojan s přízí. Směr s dárky a suvenýry snížení umělé květiny těsně před hlavním prodeji zítra, možná, že místo bude, kam se obrátit (v krajním případě, přesunout skladu, tam je asi 8 m2). Ale opět, pokud neexistuje žádný výrobek a nemá smysl rozšíření. Podle mého názoru by měl být oddělení vyšívání, i když malý, ačkoli velký, co nejvyšší. A pokud je místo tam, rozšiřte (zvětšete.) 1 jehlu na polici, bude to vypadat, jako by neexistoval sortiment. Je to lépe kompaktní, ale stísněné. Možná není v pořádku.

Korálky (nikoliv zálivka, ale vlákno, takže je to pravé) jsou velmi odlišné. Standardní nit 40 cm - od 60-80 rub do nekonečna, tam je také 5000, v závislosti na kameni. Busin s průměrem 10 mm ("deset") v nitě 40 kusů.. Průměrná cena nejvíce běží 180-250 rublů. pro vlákno, tj. jeden korálek 5-6 rublů v nákupu. Můžete začít levnější, nemusíte mít přírodní kameny.

Já bych prodával ten vodič za metry, výhodnější. Cena může být trojnásobena ve srovnání s navijákem.

A další nápad - vytiskněte mistrovské kurzy a dejte zákazníkům bonus. Sám se to nepokusilo, teprve teď mě napadlo.

Představoval jsem si, že za to stojí asi 4000 r. Můj dodavatel má korálky (Čína). Když se uskutečnil první nákup, podíval jsem se a domníval jsem se, že zboží není nutné a nechává je. Není divu, že říkají: "Nemyslete si na druhé", ale musíte vzít nejen to, co se vám líbí, ale které se vůbec nelíbí. Každý má svůj vlastní chuť.

stokamney 03 červen 2017

Je to lépe kompaktní, ale stísněné. Možná není v pořádku.

Souhlasím, je to lepší. U nás ve 14 metrech bylo nakladáno zboží na 200 tisíc, aby se obrátila, není tam žádné místo, ale je z toho, co si vybrat.
Příspěvek editoval Olga dne: 04 červen 2017 - 08:28
Reklama!

Maria_Peter 06 srpna 2017

Dobrý den! Chtěl jsem slyšet váš názor! Ne daleko od nového roku a vznikla otázka doplňování zboží v oddělení suvenýrů. Mám na mysli přinést šály a štoly. Budou se kombinovat a harmonicky hledat s rukodělnými výrobky?

stokamney 07 srpen 2017

Dobrý den! Chtěl jsem slyšet váš názor! Ne daleko od nového roku a vznikla otázka doplňování zboží v oddělení suvenýrů. Mám na mysli přinést šály a štoly. Budou se kombinovat a harmonicky hledat s rukodělnými výrobky?

A proč ne? Jsou vždy dobře prodávány

Gulya 17. 11. 2017

Ráda bych věděla o pokračování vašeho příběhu. Jak se obchoduje? jste "plus"?

Také jsme otevřeli dílnu na výrobu jehel v malém městě (60 000 obyvatel). 5 měsíců. Pracujeme po celou dobu v mínusu. myslíte nebo uzavřete nebo pokračujte v investování.

Pokud budete pracovat dále, je třeba rozšířit rozsah, před svátky (které zboží chcete dodat?). Zkušenost v těchto případech je nulová. Stojí za to, že suvenýry míchají ručními výrobky?

Děkujeme předem za informace.

Maria_Peter 20 listopad 2017

Dobrý den! Rozšířili jsme, odstranili dárky, provedli reorganizaci a rozšířili sortiment vyšívání. Nyní máme takové směry jako: decoupage, quilling, scrapbooking, plstění. Hodně příze. Zboží bylo od června odkoupeno cca 400 tis. Vyšíváním. Květen, červen plus malý, červenec nula, srpen až minus 10 tisíc, září, říjen plus, listopad v dobrém plus vyjde. Vše bylo jasné v dosahu. ))). "Pokud zůstatek klesl pod 90 metrů, obchod prudce klesl" tak to je. Neustále žádat, aby ho přinesl ne, a existuje nový produkt. Velmi dobré jsou nyní šicí příslušenství a příze.

Suvenýr nešetří))) V malých městech mi připadá napjatá. dary jsou slabé, ale berou ručníky, jsou sebevědomé, jsou to levné zrcadla. Velmi dobře prodávané obaly na dokumenty a všechny. zbytek je triviální. Cena daru není vyšší než 250-300 rublů. Nechci víc. Stejně jako u nás vyšívání dodává fotorámečky různé včetně, které pod velikostí výšivky. V laboratoři bagety je velmi drahá, ale našli jsme výrobce za velmi dobré ceny. Pro klienta je 2krát levnější než v bagetě. Máte-li v rozporu se suvenýry, bude dopad být velmi dlouhá doba.. Například v oddělení suvenirka dobře, ne jako bez sošek andělů, dát krásu, opět nakupovat u nás trvalo jim 40 tis. Podívejte se identity jsou nezbytné, ale zmrazení peněz. Podrasprodat chci na svátky a vše je již s zamarachivatsya padarkami a rozvíjet řemesla a umělé květiny.

Maria_Peter 21. února 2018

Brzy rok od otevření obchodu, nemůžu tomu uvěřit!) Teď můžu hlásit. Vyšívání je velmi zajímavá věc. Kdyby se někdo zeptal, znovu se otevřel a věděl, co se stane, s jistotou řekne, že ano. Můj obchod se mi velmi líbí. Hodně nervů, hodně peněz investovalo, ale ANO je to super! Má smysl otevřít, jestliže existují další příjmy (a ne křehké). Pracujte a získejte alespoň něco, aniž byste investovali své vlastní, až po roce. Rozbalte a rozšiřte oblast. O tom, co napsal 20 tisíc při přidání sortimentu příze. ))))). To je zběsilý, ze 100 tisíc měsíčně a pak na regálech rozmazaných. Suvenýry a dárky jsou úplné nesmysly, prodáváme teď, není dostatek prostoru pro vyšívání. Všiml jsem si tohoto trendu, s malým oddělením výnosy jsou malé, všichni jsou zvyklí chodit do velkého obchodu, kde je vše možné koupit najednou. Zde hráči otevřeli 4 ks. v okruhu 200 m. Ale to je jen plus, tam jsou podpatky 5 metrů. Pro začátečníky, číst, číst a číst znovu lokalit, fóra, veškeré související řemesla infu, to hodně pomáhá s rozsahem a menšímu počtu chyb provedených při otevírání. Všechno štěstí!

riglik 22. února 2018

Brzy rok od otevření obchodu, nemůžu tomu uvěřit!) Teď můžu hlásit. Vyšívání je velmi zajímavá věc. Kdyby se někdo zeptal, znovu se otevřel a věděl, co se stane, s jistotou řekne, že ano. Můj obchod se mi velmi líbí. Hodně nervů, hodně peněz investovalo, ale ANO je to super! Má smysl otevřít, jestliže existují další příjmy (a ne křehké). Pracujte a získejte alespoň něco, aniž byste investovali své vlastní, až po roce. Rozbalte a rozšiřte oblast. O tom, co napsal 20 tisíc při přidání sortimentu příze. ))))). To je zběsilý, ze 100 tisíc měsíčně a pak na regálech rozmazaných. Suvenýry a dárky jsou úplné nesmysly, prodáváme teď, není dostatek prostoru pro vyšívání. Všiml jsem si tohoto trendu, s malým oddělením výnosy jsou malé, všichni jsou zvyklí chodit do velkého obchodu, kde je vše možné koupit najednou. Zde hráči otevřeli 4 ks. v okruhu 200 m. Ale to je jen plus, tam jsou podpatky 5 metrů. Pro začátečníky, číst, číst a číst znovu lokalit, fóra, veškeré související řemesla infu, to hodně pomáhá s rozsahem a menšímu počtu chyb provedených při otevírání. Všechno štěstí!

nehilý zisk - to je to, co?

Maria_Peter 23. února 2018

Mám jiný obchod. Téměř 8 měsíců od 30 do 60 tisíc každý měsíc přidal z jejich vlastní rozšiřovat rozsah a nebral zisk z penny. Netto 40-50 tisíc.

Annushka 06 červen 2018

Mám jiný obchod. Téměř 8 měsíců od 30 do 60 tisíc každý měsíc přidal z jejich vlastní rozšiřovat rozsah a nebral zisk z penny. Netto 40-50 tisíc.


Dobrý den, Maria! Máte velmi inspirativní příběh! A proč se neprodávají dary? Mám jen nápad kombinovat ručně vyráběný obchod a řemeslnou dílnu, poradit, pozh-ta, může tato práce? Totéž pro řemesla jsem si koupil spoustu materiálu, je výhodné ho koupit hromadně
Stačí, aby řemeslo uskladňovalo 300 tisíc investic? Nebo je to "rozmazané na regálech"?)))

Maria_Piter 07 červen 2018

Dobrý den, Maria! Máte velmi inspirativní příběh! A proč se neprodávají dary? Mám jen nápad kombinovat ručně vyráběný obchod a řemeslnou dílnu, poradit, pozh-ta, může tato práce? Totéž pro řemesla jsem si koupil spoustu materiálu, je výhodné ho koupit hromadně
Stačí, aby řemeslo uskladňovalo 300 tisíc investic? Nebo je to "rozmazané na regálech"?)))

Dobrý den, Proč se dary neprodávají - většina peněz je dána (obálky a pohlednice v rackovém poli), potřebujete obrovský sortiment k uspokojení požadavků zákazníků, sezónnost je víc než vyšívání.

Ale obchod řemesel a ručně vyráběné výrobky v něm nejsou něco, co by bylo možné kombinovat, ale mělo by to být tak. Téměř všechny pozice ve směru vyšívání, které prodáváme, provádějí vzorky. Děkuje-hodiny, domy. Obrázky podle čísel 2 kusy, diamant, obrazy z vlny, hračky vyrobené z příze a mnoho dalšího. Klient vidí, jak krásně to dopadne, a dokonce i když nekupujete hotový produkt, budete chtít to udělat sám a koupit vše, co potřebujete. Needlewomen "Wishlist" pracují s třeskem! Chtěla jsem to koupit, i kdyby to pak shromažďovalo prach v krabicích. )))

Asi 300 tisíc Pokud je vaše oddělení 5-10 m2 stačí, pokud je to 15-30 pak trochu. Na hardware jde hodně, jako penny zboží, ale koupit, takže cena nákupu byla spousta norm a diamantu. Znovu se podíváte, jakým směrem v jehlicích budete mít tam. příze, scrapbooking, quilling, decoupage, polymer, doplňky, výšivky, materiály? Je-li příze, pak je třeba otevřít červenec-srpen, takže se klient o sezónu dozvěděl o vás. Nejdůležitější je místo, z toho 70% z výtěžku. Druhé místo je analýza konkurentů a dodavatelů. Kdybych teď udělal první nákup, z cen, které jsem si koupil - 30% by určitě ušetřil. V Rusku je spousta dodavatelů s nízkými cenami, kupuji pouze 1 místo v mém regionu)

Otevřel 4 nové soutěžící, 1 z nich zůstal, zbytek byl uzavřen a plus 3 další ze starých, kteří pracovali po dobu 5-10 let. Krize je v plném proudu. Můj názor, pokud otevřete, pak jen příslušenství, stuhy, jízdní kola atd. bez příze 5 m2 nebo 15-20 m2 a více v oblasti. Po dobu 1,5 roku byla permutace 5krát)