Jak otevřít knihkupectví: inteligentní podnikání

Obchod s knihami lze organizovat jak v běžném obchodě, tak i v jeho internetovém analogu. Knihy jsou požadovány mezi mnoha skupinami obyvatelstva a mohou přinášet dobré zisky.

Navzdory rozsáhlému šíření všech druhů elektronických médií jsou knihy stále poptávané. A je nepravděpodobné, že se tato situace v blízké budoucnosti změní. Obchodování s knihami může přinést dobrý příjem, pokud je organizujete správně. Zvažte, jak otevřít knihkupectví: jak se registrovat a platit daně, kde si zboží vzít, jak si vybrat skladu, maximalizovat návštěvnost, kolik peněz bude potřebné k organizaci tohoto podnikání apod.

Registrace a daně

Majitel knihkupectví se může zaregistrovat jako samostatný podnikatel. Pokud existuje více vlastníků, pak bude vhodnější formou registrace společnost s ručením omezeným.

Kód vaší činnosti je OKVED - 52.47 "Maloobchod s knihami, časopisy, novinami, papírnictvím a papírnictvím." Pohodlným systémem zdanění je jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). Může platit obchody o ploše nepřesahující 150 m2.

Pokud si samostatně kupujete nebo pronajmáte prostory mimo obchodní centrum, budete potřebovat povolení od SES a hasičského sboru.

Prodejna

Kde by měl být obchod s knihami umístěn tak, aby přinesl zisk jeho majiteli? Samozřejmě, v rušné pasáži, kde budou vidět vaši potenciální kupci.

Je velmi dobré otevřít knihkupectví v blízkosti velkých supermarketů nebo přímo na jejich území. Ještě lepší - v populárních a navštěvovaných nákupních centrech. Výhody tohoto uspořádání jsou zřejmé. Za prvé, existuje neustálý tok zákazníků. Nemusíte ani vynakládat peníze na reklamu, potřebujete pouze jasný nápis a dobře navržené vitríny. Za druhé, nemusíte se starat o získání povolení k obchodování v pronajatém pokoji, jsou to odpovědnost správy nákupního centra. Totéž platí pro ochranu.

Při výběru místa pro knihkupectví v nákupním centru se snažte vybrat nejnavštěvovanější místa: u vchodu, u výtahů nebo eskalátorů, u nejznámějších a nejznámějších obchodů bez ohledu na jejich směr.

Získání prostor pro sklad v objektu je velmi nákladné a často si nemůže dovolit začínajícího podnikatele. Proto je obvykle výhodnější si pronajmout pokoj. Další možností je investovat peníze do obchodního centra ve výstavbě. Když je postavena, obdržíte vlastní čtvereční metr, na kterém můžete uspořádat obchod.

Formát knihkupectví

Nejoblíbenější mezi obyvatelstvem jsou malé knížky (40-50 m2) s univerzálním sortimentem. Takové obchody jsou nejoblíbenější mezi podnikateli, protože jsou schopny přinést maximální zisk. Zejména se nacházejí v malých městech nebo ve spacích oblastech velkých měst a v nepřítomnosti blízkých konkurentů.

A přesto je v některých případech výhodné otevřít univerzální, ale specializované knihkupectví. Například:

 • Nakupování dětských knih (a vyvíjení hraček). Doporučujeme otevřít takový obchod blízko centra dětské kreativity, s mateřskou školou, nebo dokonce lépe - v oblasti, kde se nachází několik mateřských škol. A také v blízkosti dětských polyklinik nebo v nákupní arkádě dětských obchodů.
 • Prodej specializované střední školy. Otevírá se v těsné blízkosti univerzit nebo v areálu.
 • Starožitné knihkupectví nebo knihkupectví z druhé ruky. To je důležité pro velké města. Může se hodit do oblasti jiných obchodů se starožitnostmi.
 • Malý obchod se světelnou zábavou: levné knihy v papírových krytech, převážně žánrová literatura. Může úspěšně fungovat v rekreačním městě, na rušném místě na cestě k pláži.

Sortiment knihkupectví

Měli byste být dobře orientováni v oblasti vydávání knih, věděli jste, co je nyní populární, uvědomte si budoucí inovace a plánujte jejich vzhled v obchodě předem. To znamená, že musíte jasně znát odpověď na otázku: co se čte a co bude zítra číst. A prodávat právě to.

Kromě toho existují destinace, které mají konstantní nebo sezónní poptávku. První z nich zahrnuje literaturu pro děti, stejně jako knihy o umění: žánr beletrie (detektivní, dobrodružné, romantické romány, sci-fi), současnou prózu, tuzemských i zahraničních, a, samozřejmě, klasický ve všech svých variantách (próza, poezie, ruské literatury, cizí - od starověku až po naše dny).

Druhá může zahrnovat školní a univerzitní učebnice, dárkové vydání (aktivně zakoupené v předvečer prázdnin), některé části odborné literatury, například zahradnictví.

Pokud to oblast dovolí, můžete kromě knih také předat pohlednice, kalendáře, reprodukce obrazů a nástěnných map, malou sadu nejprodávanějších papírenských potřeb, vzdělávací hračky v oddělení knih pro nejmenší apod.

Vybavení a ubytování

Aby bylo možné zboží pohodlně umístit, budete potřebovat regály, regály, vitríny, skluzavky a obrubníky. Všechna zařízení by měla být umístěna tak, aby umožnila co nejvíce knih a současně poskytovala dostatek prostoru pro zákazníky.

Optimální formou obchodu pro knihkupectví je volný přístup ke zboží podle druhu supermarketu. Kniha není komodita, kterou lze vybrat, když ji pohlédnete z dálky. Kupující vždy chtějí prohlížet a prohlížet knihy.

Kromě umístění zboží se budete muset postarat o vybavení pracoviště pokladní a uzamykatelné skříňky na tašky. Budete potřebovat pokladnu se skenerem pro optimalizaci a urychlení procesu zpracování zakoupeného zboží.

Dodávky zboží

Na dodávku knih lze jednat přímo s vydavateli nebo s velkoobchodníky a zprostředkovateli. S vydavateli se můžete dohodnout na dodání zboží k prodeji - je to velmi výhodné a výhodné. Možná budou souhlasit s tím ihned, ale po určité době spolupráce. Proto byste měli být připraveni na to, že první zásilka zboží bude muset být zaplacena v plné výši. Obchodní marže pro knihy je 50 - 100%. V některých případech může být vyšší.

Zamyslete se nad dopravním problémem. Možná se rozhodnete, že bude levnější zboží dodat sami. Pokud je taková příležitost, dobrá. V některých případech je výhodnější uzavřít smlouvu s dopravním podnikem. Některé velkoobchodní společnosti při objednávání velkých pozemků a při dlouhodobé spolupráci sami dodávají zboží zákazníkům.

Zaměstnanci obchodu

 • Správce a odborník na komoditu je možné u jedné osoby. Obvykle je tato funkce prováděna vlastníkem obchodu, zejména v první fázi.
 • Účetní. Tento přístroj může být na volné noze.
 • Prodejní konzultanti-pokladníci. Optimální je mít čtyři lidi, kteří budou pracovat ve směnách, ve dvou, a budou vykonávat všechny uvedené funkce.

Knihkupectví by mělo pracovat pro lidi, kteří mají zájem o čtení, v literatuře se věnují, včetně všech novinek. Měli by být v kontaktu a společenský, mohli něco poradit a navrhnout, a také diskutovat o této nebo té knize. Měli byste povzbudit své prodejní konzultanty, aby rozšiřovali své obzory a zvyšovali své znalosti. Chcete-li tak učinit, můžete jim dovolit, aby si na víkend vzali knihy pro čtení, stejně jako koupit oblíbené publikace za velkoobchodní cenu.

Počáteční investice do podnikání

Další důležitá otázka: Kolik stojí za otevření knihkupectví?

Přibližný odhad nákladů na knihkupectví asi 50-60 m².

 • Registrace podniku v daňových orgánech - 5 000
 • Příjem povolení k obchodu v areálu - 5 000
 • Opravy, vybavení, vývěsní tabule a osvětlení - 200 000
 • Získávání zboží (asi 10 tisíc knih) - 1 000 000
 • Pronájem prostor - 50 000 za měsíc
 • Plat - 140 000
 • Ostatní výdaje - 100 000

Takže otevření malého knížky bude vyžadovat 1,5 milionu rublů. Úhrada takového podnikání je asi rok.

Obchodní plán knihkupectví je nejdůležitější součástí přípravy na otevření. Musí to být provedeno dříve, než začnete hledat obchod a přemýšlet o sortimentu. Váš obchodní plán se může mírně nebo výrazně lišit od výše uvedeného. Závisí to na velkém množství faktorů: náklady na nájemné, obyvatelstvo vašeho města, odlehlost vydavatelů a dodavatelů, přítomnost či absence konkurence atd.

Jak otevřít knihový obchod online

Obchod prostřednictvím internetu je moderní a v mnoha ohledech vhodná forma podnikání. Knihovnu můžete otevřít na internetu jako doplněk k obchodu, který již existuje ve skutečnosti nebo jako nezávislá firma.

Hlavním problémem tohoto podniku je vytvoření rozšířeného, ​​detailního, pohodlného a atraktivního katalogu produktů, kde bude každá kniha prezentována jako samostatná stránka s krycí fotografií a podrobným popisem.

Druhým důležitým bodem je dodávka produktů vybraných kupujícím po jeho objednávce a platbě. Existují tři hlavní způsoby dodání zboží z internetového obchodu:

 • Dodání kurýrem. Nejspolehlivější a nejvýhodnější způsob. Nevýhodou je, že může být použita na krátké vzdálenosti, nejčastěji v mezích města.
 • Pošta Ruska. Je to také velmi pohodlná a spolehlivá metoda, ale dražší a trvá mnohem víc času.
 • Dopravní společnosti. Rychlé a spolehlivé, ale velmi drahé. Jen málo kupujících souhlasí s tím, že za tuto formu doručení zaplatí.

Internetový prodej knih - podnikání je zcela nové, ale rychle se rozvíjí a je ziskové. Podle analytiků, knihy v tuto chvíli - nejběžnější a nejprodávanější produkt na internetu.

Jak otevřít knihkupectví od začátku

Dítě každého z nás je spojeno s knihami. Máma četla pohádky na noc, s tátou bylo zajímavé číst o dobrodružstvích a mořských cestách. Ale pesimističtí lidé již mnoho let tvrdí, že kniha je zastaralá, že byla nahrazena elektronickými verzemi.

To není pravda. Knihy byly vždy čteny a čtené. A co je čteno, je vám jedno, jestli se rozhodnete přijmout knihu. Protože potřebujete obchodovat s tím, co je nejvíce požadováno. Pokud máte rádi knihy, pokud máte opravdu radost číst knihy a těšit se na šustění a vůně svých stránek, pak budete určitě muset otevřít knihkupectví. Informovaní lidé říkají, že produkt, který se vám líbí, je lépe prodáván.

Hlavním úkolem je vše správně uspořádat. A v tomto případě bude knihkupectví přinášet dobrý příjem. Nyní se pokusíme odpovědět na otázky, které se týkají každého začínajícího podnikatele. Jak otevřít knihkupectví od začátku? Jaké kroky je třeba učinit na prvním místě?

Registrační formulář

Experti na trhu tvrdí, že otevření malého knížky bude vyžadovat od jeho majitele zhruba jeden a půl milionu rublů. Ale během jednoho roku se tato podnikatelská činnost zaplatí sama za sebe.

Samozřejmě by bylo lepší a jednodušší se registrovat jako individuální podnikatel. Ale to je možné pouze v případě, že obchod vlastní pouze vás. Pokud otevřete obchod ve skupině několika lidí, musíte jej zaregistrovat jako LLC.

Při registračním řízení strávíte zhruba 4 tisíce rublů. Pokud jste si vybrali samostatný obchod pro obchod, nikoliv na území obchodu nebo centra, budete potřebovat také dokumenty od sanitární a epidemiologické stanice a hasičského oddělení, které vám umožní otevřít. Příjem těchto dokumentů bude vyžadovat dalších 10 - 15 tisíc rublů. Pokud skladovací plocha nepřesáhne sto padesát čtverečních metrů, zaplatíte UTII na výhodném daňovém systému.

Výběr místnosti

Otázka ubytování by měla být pro vás nejdůležitější. Protože pokud je místo zvoleno správně, dochází k dobrému navštívení obchodu a zisk se zvýší.

Musíte najít rušnou pasáž. Procházka kolem velkých supermarketů a nákupních center. Souhlasíte s pronájmem prostor na jejich území. Získáte řadu výhod. Nejprve. Žádné reklamní náklady, protože průchodnost ve velkých obchodech je vysoká. Bude nutné pouze přijít s neobvyklým označením a krásně vyzdobit obchod. Druhý. Správa nákupního centra se bude zabývat ochranou vašeho obchodu a získáním povolení prodat váš produkt. Nemusíte to dělat.

Nejnavštěvovanější místa v nákupních centrech jsou u vchodu do centra, v blízkosti eskalátorů a nedotčených obchodů. Zde na těchto místech musíte najít pokoj.

Pronájem prostor - to je nejvíce přijatelná možnost pro začínajícího obchodníka. Nákup místnosti pro vybudování obchodu je drahé potěšení, a ne každý podnikatel na začátku své cesty ji vytáhne. Existuje však ještě jedna zajímavá možnost. Určitě ve vašem městě je postavený supermarket nebo nákupní centrum. Investujte do něj a v tomto centru, když je vybudován, budete mít svůj vlastní prostor, kde můžete otevřít obchod.

Nyní, jak přilákat zákazníky do vašeho obchodu. Pronájem pokoje ve velkém nákupním centru, komplexní reklamní kampaň, kterou nepotřebujete. Zamyslete se nad názvem a vzhledu značky obchodu. Měla by být krásná a nezapomenutelná. Můžete použít hromadné nebo podsvícení. Vložte do ulice reklamní plakáty nebo stánky ve vstupní hale centra. Nebojte se vytvořit vlastní webové stránky, kde můžete uveřejňovat všechny informace o vašem obchodě.

Výdaje na místě. Bude nutné provést opravy a vynaložit peníze na znamení. Asi dvě stě tisíc rublů od vás to půjde pryč. Faktem je, že samotné označení a schválení jeho instalace jsou drahé.

Formát a sortiment obchodu

Velmi oblíbené jsou lidé v knižních kioscích nebo v malých obchodech, kde najdete knihu pro každý vkus - a dětské pohádky a milostný příběh. Proto podnikatelé považují všestranný formát knihového kiosku za nejvýnosnější.

Pokud však ve studiích trhu ve vašem městě nevidíte hodnou konkurenci a existuje poptávka po odborné literatuře, můžete si vybrat úzké profily.

Příklady

 • Dětská kniha. V tomto obchodě můžete přidat k prodeji různé vzdělávací hry. Vyberte oblasti, kde je mnoho mateřských škol, je zde polyklinikum. Dobrou volbou je vybrat si pokoj v centru pro děti.
 • Technická a vzdělávací literatura. Ideální pro areál nebo vedle ústavu.
 • Použitý knihkupectví. Tato možnost je vhodná pro velké města. Tyto obchody připomínají klub zájmů, kde se všichni dobře znají, jak návštěvníci, tak prodejci.
 • Snadné čtení. Obchod pro letovisko. Vyberte si levnou dobrodružnou literaturu a romantické romány, které rekreanti rádi čtou na pláži a na lavičkách.

Publikování studijních knih, držte krok s novými produkty. Musíte vždycky vědět, co dnešní lidé čtou a co zítra mají rádi. Protože musíte tuto konkrétní literaturu prodávat.

Další bod, který musíte vědět. Konstantní poptávku požívá taková literatura jako dětská, žánrová, současná próza, klasika. A sezónní poptávka - učebnice pro školy a univerzity, dárkové vydání. Špičková aktivita v srpnu-září - školáci a studenti nakupují potřebné učebnice a doprovodné vzdělávací materiály. Druhý vrchol nastane na konci roku, kdy se zakoupí dárky. Stále existují lidé, kteří tuto knihu považují za nejlepší dárek.

Proto právě v této době, v srpnu nebo prosinci, plánujete otevřít svůj obchod. Úspěšná propagace vašeho obchodu se všemi pravidly organizace, které vám budou poskytnuty.

Jak správně vybavit knihkupectví

Musíme pečlivě a zodpovědně přijmout nákup zařízení. Potřebujete speciální skluzavky, nízké obrubníky, pohodlné regály a vitríny a samozřejmě regály. Konzultujte s dobře informovanými lidmi. Vystavené vybavení by mělo odpovídat co nejvíce knih. A pro kupce musí být prostor pro pohyb.

Opravdové milovníky knih nekupují knihu hned. Podívají se na něj a procházejí. Takže nechte své knihy volně přístupné.

Knihy byly rozloženy. Zamyslete se nad pracovištěm pokladníka. Pro kupující by měly být skříňky instalovány tam, kde mohou dát své osobní věci.

Dohodněte se na zboží přímo s vydavateli. A ceny budou nižší a můžete se dohodnout na výpočtu po prodeji knih. Přibližné náklady na nákup zboží. S kapacitou svého obchodu v desetitisících knih budete potřebovat zhruba milion miliárd rublů. U knihového segmentu je kurz pro knihy obvykle mezi 50 a 100 procenty. A to je dobrý příjem.

Nábor

Obvykle je provozovatelem obchodu majitel obchodu. Pracuje také jako komoditní expert. Zpočátku není nutné vést zaměstnance do účetního, najdete osobu, která bude pracovat na částečný úvazek.

Od toho, jak prodejci pracují, závisí zisk přímo v obchodě. Když hledáte zaměstnance, nejprve věnujte pozornost učitelům, knihovníkům. Vědí dobře literaturu a mohou v případě potřeby poskytnout kupujícímu praktickou radu.

Vybírejte společenské a dobrotivé lidi, abyste pozdravili každého klienta přátelsky a mohli byste mu poskytnout praktické rady. Dobře čtení a vzdělaní konzultanti mohou hodně informovat o autora o jeho autorech, o jeho nejlepších dílech a o pomoc při výběru zajímavé nebo potřebné práce.

Optimální počet prodejců - čtyři lidé. Obvykle prodejci pracují podle plánu - dva ze dvou. A stálou přítomností dvou lidí poskytne zákazníkům lepší služby.

Aby se zabránilo krádeži knih, měl by být pokladník instalován blízko výstupu. Jeden z prodejců bude moci ovládat výstup z obchodu. A druhý pomůže klientům při výběru správné knihy přímo mezi řadami, mezi knihami.

Jaké jsou investice do knižní činnosti?

Především je třeba vytvořit obchodní plán pro knihkupectví. Podrobný pohled na všechny náklady, stanovení cen zboží, očekávaný příjem.

Každý začínající podnikatel začne počítat a zjistí, kolik mu otevře knihkupectví. Přesné údaje nejsou známy, protože celková výše nákladů je ovlivněna velmi důležitými nuancemi. Jaká bude poptávka po nabídnutém zboží? Jak vysoká je úroveň konkurence? Kolik bude trvat, než si půjčíte pokoj a koupíte nové knihy? A existuje spousta takových otázek. Pro malý obchod, jehož plocha nepřesahuje 60 metrů čtverečních, můžete udělat velmi hrubý odhad.

 • registrace vašeho obchodu bude stát přibližně pět tisíc rublů;
 • povolení od hasičů a sanitární služby pro obchod - více pět tisíc rublů;
 • opravy prostor, nákup vybavení, nákup vývěsní štítky - trochu více než dvě stě tisíc rublů;
 • nákup nových knih. Pokud plánujete koupit deset tisíc knih, budete potřebovat asi jeden milion rublů;
 • pronájem a plat - asi dvě stě tisíc rublů;
 • nepředvídané výdaje - sto tisíc rublů.

Jak jsme uvedli výše, otevření knihkupectví malého prostoru bude potřeba jeden a půl milionu rublů.

Ziskovost vaší společnosti poroste. Hlavní věcí je určit konkurenci a poptávku po zboží, které nabízíte. Knihy jako knihy nakupují. Při správné organizace ve všech otázkách a správný přístup k realizaci svého podnikatelského nápadu, bude vaše podnikání přinese stálý příjem a dobrý zisk.

A trochu rady. Pokud se rozhodnete pevně otevřít vlastní knihkupectví, pracujte v knihkupectvích. Vyberte různé formáty - velký obchod, obchod, řetěz obchodů.

Podívejte se pozorně, studujte tento podnik zevnitř. A pak s vědomím všech nuancí tohoto zajímavého podnikání se stanete opravdovým bizonem knihy knih.

Amital | Objednejte online obchod: nakupujte knihy, zprávy, cvičení

Novinkou sezóny je sbírka deníků "Ametyst"

"Kants-Eksmo" představuje novinku sezóny - sbírku deníků "Amethyst". Pouze tři barvy krycí vrstvy: tmavě fialová, lehká levandule, jemná růžová.

Školní deníky (PHOENIX +)

Umělá kůže, 48 listů, formát A5 +!

Školní tašky (PHOENIX +)

Praktičnost materiálu a výjimečný design jsou prostě úžasná kombinace pro školní doplňky.

Buďte opatrní!

Čtení tohoto blogu může dramaticky změnit váš život.

Je to opravdu konec? Jak otevřít knihkupectví?

Relevance

Kdo by si v 80. letech minulého století myslel, že každý bude mít přístup k libovolné knihovně na světě! Zdálo se to nemožné. Dnes není internet považován za něco mimořádného. Pouze pro 1000 rublů si můžete stáhnout libovolný počet knih z známé online knihovny. Vyvstává otázka: "Do běžných knih, tištěných na papíře nebo v celosvětové literatuře, se zcela dostalo na číslo"?

Tuto otázku lze zodpovídat pouze ti, kteří četní hodně, ne, ne 1-2 knihy za měsíc, ale několik knih týdně a někdy po dobu jednoho dne. Budou říkat, že takové množství informací pomocí notebooku nebo tabletu nelze spolknout, protože to je přímý způsob, jak dokončit slepotu! To je hlavní důvod, proč bude kniha vždy oblíbená, alespoň mezi těmi, kteří četli hodně. Kniha byla proto a byla zisková. Jak otevřít knihkupectví od začátku?

Sortiment

Chcete-li si podnik je rozsah hraje klíčovou roli, protože pro tento bibliofil, fascinující kniha je především a design místnosti, umístění knihkupectví, design znamení stylu - pozlátko, nestojí za pozornost. To neznamená, že výše uvedené faktory nehrají žádnou roli. Všechno je třeba udělat na nejvyšší úrovni, protože tam není tolik opravdových milovníků knih. Před otevřením knihkupectví být připraven, že v podstatě budete pokles amatérských detektivů, romantické romány, fantazie ve stylu nepřemožitelným hrdinou, rozpadající se všechno v jeho cestě a přijímat vše, co potřebuje, nebo ještě dál. Milovníci alternativní historie, klasika přijde k vám méně často.

Pokud je v blízkosti univerzita, získáte učebnice a adresáře. Nejdražší vzdělávací literaturou je literatura. Připomínky týkající se kodexů, zejména občanské a trestní, mají zvláštní hodnotu. Cena za 1 kopii ve dvou svazcích (obecná část a hlavní část) může dosáhnout až 1000 rublů. Pokud vezmeme v úvahu, že tato publikace není nikdy dost „hladoví po nových znalostí pro studenty,“ to je v pořádku, pokud nechcete podvádět, užitkové rublů v 75. města s počtem obyvatel 800.000 nebo více, Právnická fakulta - 250 osob. Jeden z pěti si koupí 5 komentářů a 10-12 učebnic. Jeden student, můžete získat asi 500 rublů - 25000 s jediným fakulty, o něco méně než fakultě mezinárodních vztahů a hospodářských, jak hodně se zbytkem a že zhruba 100.000 na univerzitu v září a asi 50.000 rublů v únoru čistého zisku!

V zemi, probíhající řada ekonomických krizí, respektive, mnoho domácích žen postupně přechází z polotovarů na vaření přírodních potravin samo o sobě, tak zdravější a levnější. Všechny druhy kuchařských knih jsou velmi žádané. Některé z nich mohou stát více než 500 rublů.

Dnes není nikdo překvapen znalostí cizích jazyků a mnozí je důkladně znají. Zahrňte ve svém sortimentu klasiku v původním jazyce. A zkuste najít například "Omar Khayyam v originále! Samozřejmě, takové knihy nejsou levné.

Někdy, jak se říká, můžete vyhrát v loterii, pokud půjde do knihkupectví, kolektor, pro který sběr nestačí jen trochu - Konfucius Chinese nebo poezie Titus Lucretius v latině. Pokud se to stane a budete mít právo... Více než 100 000 rublů v kapse!

Výše uvedené nákupy - fenomén, který je buď sezónní nebo náhodný, je hlavním ziskem knihkupectví spočívající v prodeji souvisejících produktů nebo poskytování služeb, které se často netýkají knih.

Shromažďování údajů o požadavcích zákazníků

Nedávno bylo tendence věřit, že kupující je král a Bůh, jak říkají, kdo zaplatí ten a objednává hudbu. Pokud tedy kupující nenajde správnou knihu, může zopakovat všechny v okrese, že nikdy nemáte nic. Proto je nutné věnovat zvláštní pozornost složení sortimentu. V knihařské činnosti je to mnohem důležitější než v oblasti prodeje potravin nebo oděvů.

Internet, ideální pomocník pro sortiment vašeho knihkupectví. Otevřete online knihkupectví a vytvořte skupiny svého online obchodu v několika populárních sociálních sítích. Nebude nadbytečné vytvářet fórum na internetových stránkách internetového obchodu s knihami. Zde je sbírka statistických údajů o preferencích ve vašem regionu!

Co jiného můžete vydělat?

Jedním z nejvýnosnějších článků většiny knihkupectví je obyčejný Xerox! Při reprodukci příruček a výpůjček pro studenty, kopie dokumentů, certifikátů atd. Můžete mít více než 10 000 rublů čistý zisk! A pokud dáte dobrý a nejdůležitější rychlý skener, můžete vydělat tolik. Papírnictví může přinést majiteli knihkupectví až 15 000 rublů měsíčně průměrného ročního zisku.

Přílohy

Otevření knihkupectví nevyžaduje velké investice. Chcete-li otevřít knihkupectví, včetně vytvoření webové stránky pro internetový obchod a reklamu na internetu, budete potřebovat nejvýše 500 000 rublů jednorázově a poté 300 000 rublů měsíčně. Nejdražší položkou investice v počáteční fázi je počáteční sortiment, tak řečeno, design obchodu - více než 1 000 000 rublů.

Proto, aby se výrazně ušetřit tím, že podepíše smlouvu s několika vydavateli na získávání maloobchodních her (5-10 kopií) ze všech dostupných publikacích a na přední dveře, vedle označení a rozvrhu práce, zadejte e-mailovou adresu vašeho internetového obchodu. Za několik měsíců po otevření obchodu si můžete objednat nejoblíbenější knihy ve větších losích o 5-10% levněji.

Nejprve to můžete udělat sami. Proč získáte další zaměstnance, pokud znáte své knihkupectví jako své 5 prstů, a kromě toho to není supermarket a nepotřebujete několik prodejců!

Registrační formulář

To se stalo v Rusku, že právnické osoby objednávají knihy, které potřebují pouze od vydavatelů, protože nikdo nechce zaplatit! Proto je registrace IP se zjednodušeným systémem zdanění dost. V tomto případě můžete jednoduše zadávat data do databáze formě ready-made a jednou týdně používat účetní outsourcingové služby - 10.000 rublů za měsíc, a zaměstnávání vlastního účetního bude stát 2 krát dražší. Správa online obchodu je také lepší zadávat - 5000 rublů měsíčně.

Zisk a návratnost

V průměru čistý zisk z jednoho knihkupectví, pokud nenajdete další zaměstnance za trvalou práci, společně s prodejem kancelářských potřeb a poskytováním kopírovacích a skenovacích služeb činí měsíčně 120 000 rublů. Pokud otevřete obchod a internetový obchod současně, počáteční investice, kterou máte, není 1500000, ale 800000 rublů. Za první tři měsíce práce budete mít negativní zůstatek přes 1100000 rublů. Nespěchejte prodávat své podnikání! Zákazníci ještě o vás ještě neví. Hlavní tok zákazníků začíná od 4. do 5. měsíce po otevření. Za pátý měsíc musíte vyvážit zůstatek, 15 měsíců po otevření, vyplácíte si knihkupectví.

Za 2 roky po otevření můžete otevřít další knihkupectví, které se vrátí 1,6krát rychleji. Zisk z druhého obchodu bude o 15 000 rublů méně, protože nemůžete být přítomni na dvou místech najednou!

igotmoney


Existuje názor, že knihy jsou zastaralé a elektronická verze přišla nahradit obvyklé závazky. Na to je nějaká pravda, ale není to úplně pravda, teď můžete vydělávat na běžných knihách. Pokud hledáte jednoduchý návod, jak otevřít knihkupectví bez příloh a vydělat miliony za měsíc, pak vás budeme zklamat, s největší pravděpodobností to nebudete mít. Kolem knihy je obrovský počet mýtů a mylných představ, o kterých budeme hovořit v tomto článku.

Existuje požadavek na obyčejné knihy?

První věc, kterou je třeba pochopit, je, zda existuje nějaký požadavek na knihový trh vůbec. K našemu štěstí bude odpověď pozitivní! Kolem knihy tvořily velkou komunitu, která věří, že je třeba číst knihy, které mají zájem na měkkém obalu má duši, a to voní v protikladu k elektronické verzi tabletu. Takové cílové publikum může číst cokoliv od Tolstého po Coelho a obvykle je to fikce.

Kromě fanoušků, kteří dávají přednost knihám do televize, jsou další cílové publikum nakupující knihy:

 • Studenti a žáci nakupují potřebné učebnice každý rok před zahájením studia.
 • Rodiče nakupují dětskou literaturu.
 • Kniha je nejlepším darem a velmi často je zakoupena jako dárek pro nový rok nebo narozeniny.
 • Specializovanou literaturu nakupují lidé, kteří se chtějí něco naučit. Například učebnice pro samostudium angličtiny, programování nebo vytváření podnikání.

Je to opravdu poptávka. Samozřejmě, že to není tak velké jako jídlo, a v první řadě během krize začnou vaši zákazníci šetřit na knihy, nicméně stále můžete vytvářet podnikání. V tomto odstavci jsme analyzovali, že teoreticky otevřeme knihkupectví od začátku a můžete něco vydělat. Dále budeme analyzovat, jak v praxi fungují věci.

Monstrózní konkurence

Nepřítel potřebuje vědět, zvlášť když je to vaše konkurence v oblasti knih. Po otevření vlastního knihkupectví nepřátel budete mít hodně:

 • Pirátské stránky - hlavním nepřítelem, který podkopává celý trh, jsou pirátské stránky, ze kterých si můžete stáhnout libovolnou knihu. Vzhledem k vývoji internetu a vzniku takových zdrojů ztrácejí běžné obchody tržby.
 • Knihovny - Někteří lidé nekupují knihy, ale prostě je berou v knihovnách.
 • Online obchody - například velmi silným konkurentem bude ozon.ru. Mají obrovský sortiment a rychlé dodání na místa dodání.
 • Velké offline obchody - obvyklé velké obchody s velkým sortimentem. Přečtěte si například město.
 • Malé obchody - s malými body také musí nějak bojovat.

V důsledku toho jsme shromáždili velký seznam vážných konkurentů, s nimiž musíme nějak bojovat. Můžeme doporučit dvě strategie:

Kompetentní marketing - v moderních realitách lidé často vybírají obchody, kde je pro ně pohodlné a příjemné nakupovat zboží. Od nákupu chtějí získat nějaké emoce. Svým potenciálním kupujícím můžete poskytnout emoce a pak se pravidelně dostanou do vašeho knihkupectví.

Tato strategie znamená, že:

 • Učte pracovníky, aby vždy komunikovali pozitivně se zákazníky a neustále se usmáli
 • Zamyslete se nad systémem slev pro běžné zákazníky
 • Proveďte krásnou a nákladnou opravu, která bude kombinována s konceptem značky
 • Jste aktivní v sociálních sítích. Aktivita neznamená pouze zveřejnění informací o slevách a nových produktech, ale psaní opravdu zajímavých článků, které si uživatelé přečtou. Samozřejmě, toto vše by mělo být navrženo v jediném designu s vaší značkou
 • Vytvořte internetový obchod. Pokud jde o internetový obchod, je to obecně samostatné téma pro konverzaci, které budeme pokrývat později.

Velký sortiment a nízké ceny - Další strategie, která vám umožní vypořádat se zákazníky. Zvažte příklad ze skutečného života. V mém městě (autorské město článku) je stará továrna, která byla před 30 lety přeměněna na nákupní centrum. Má obrovské knihkupectví, které zaujímá 1/3 celého podlaží. Tento obchod prodává knihy s malým příplatkem a má obrovský sortiment. Interiér obchodu je spíše starý sklad a prodejci tam nejsou příliš přátelští. A samozřejmě nemají online obchod a komunity v sociálních sítích. V blízkosti tohoto obchodu se otevřelo velké množství značkových knihkupectví, které byly ve všem lepší a musely by je zničit. Nicméně vzhledem k obrovskému sortimentu a nízkým cenám tento starý obchod neztratil 10% zisku. Hlavní obtížností této strategie je objem investic a dlouhá doba návratnosti. Vytvoření takového podniku bude vyžadovat obrovské množství, které často nepatří začínající podnikatelé.

Proč je nutné vytvořit internetový obchod?

Pokud chcete otevřít knihu online obchod jako samostatnou firmu, pak tato myšlenka má právo na život. Také, pokud chcete ve svém městě otevřít pravidelný knihkupectví, potřebujete také internetový obchod.

Spousta lidí si vybírá knihy prostřednictvím internetu. Četli popis, recenze a teprve potom si je koupí. Internetový obchod by neměl být vytvořen pro klíšťata, to prostě je, měl by být opravdu uživatelsky přívětivý. Osoba, která vstupuje do vašeho online knihkupectví, by měla vidět kvalitní design, velký katalog. Je třeba, aby uživatel tak pohodlně vybral knihu, kterou si můžete přečíst na vašem webu. Toho lze dosáhnout vytvořením uživatelsky přívětivého rozhraní, tematických sbírek, filmu pro knihy atd. Dokonce i když si člověk vybírá z vás zboží, které se vám líbí a nechá si ho koupit na jiném místě, nebude to mínus. V každém případě on použil vaše stránky, dostal odpověď na otázku, co číst, a možná v budoucnu přijde k vám znovu a koupit od vás.Příklad knihy online obchodu

Nikdo nemá rád ztrácí svůj čas v prázdné, takže je třeba ušetřit čas a energii vašich potenciálních kupujících. Chcete-li to provést, na webu internetového obchodu pod každým produktem by měla být informace o tom, zda je k dispozici ve vašem offline obchodu nebo ne. Pak kupující nebude muset přijít k vám a být zklamán nedostatkem nezbytné knihy.

Obchodní plán internetového knihkupectví bude následující:

Podnikatelský plán pro knihkupectví

Minimální počáteční kapitál

1. Shrnutí projektu

Účelem projektu je otevření knihkupectví pro maloobchodní prodej knižních výrobků. Tento podnikatelský plán je navržen tak, aby odůvodňoval ekonomickou efektivitu projektu. Cílovou skupinou knihkupectví budou všechny skupiny obyvatel, od dětí předškolního věku. Sortiment knihkupectví bude zahrnovat následující skupiny produktů:

literatura o umění, kultuře, turistice / místní historii;

Investice na otevření knihkupectví budou činit 2 286 000 rublů. Prostředky budou čerpány z osobních úspor. Realizace projektu bude vyžadovat přípravnou fázi po dobu 3 měsíců, která je požadována na registračních postupech, hledat prostor a podpisu leasingové smlouvy, získávání a dodávání uzavřena smlouva, opravy a vybavení zařízení, najímání a školení zaměstnanců. Doba návratnosti návratnosti obchodu je 21 měsíců.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Čistý zisk projektu, rub.

71 000 - 443 000

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Index ziskovosti (PI)%

2. Popis průmyslu a společnosti

Dnešní ruský knižní trh prochází transformací. Podle zprávy průmyslu o stavu knižním trhu v ruské Federální agentury pro tisk a masové komunikace, v posledních několika letech na tuzemském knižním průmyslu existuje trend výskytu tradiční vydávání knih a trvalý pokles objemu knižního trhu. V roce 2014 byly zaznamenány nejnižší výsledky tisku tištěných knih a brožur 7 let. Od roku 2008 se tisková publikace země téměř snížila o polovinu - o 45,3%. Situace v prodeji není tak kritická: zde trhová kontrakce není tak rychlá.

Od roku 2011 do roku 2015 se objem peněžního trhu snížil z 80,5 na 75,2 miliard rublů. Mezi hlavní faktory stagnace lze nalézt snížení čtenářství, postupný odliv čtenářů do sítě a snížení výdajů na knihy z důvodu poklesu kupní síly.

Podle odborníků z knižního průmyslu v současné době v Rusku existuje asi 1500-2000 stacionárních knihkupectví. Navzdory negativním trendům zaznamenávají někteří účastníci trhu nárůst zisku v důsledku zvýšení ceny knihových výrobků, která v posledních letech výrazně vzrostla. Pouze od roku 2014 do roku 2015. průměrná kontrola vzrostla o 10-15%. Průměrná cena za knižní produkce na konci roku 2015 - začátek roku 2016 v regionech na úrovni 300-350 rublů, v Moskvě. - 500-530 rublů. V dobách krize a poklesu prodejů, nejsilnější hráči jsou schopni se přizpůsobit novým podmínkám na trhu, což snižuje finanční zátěž podniků, a zejména obnovit zápůjčku s měnou na rubly a začal aktivněji pracovat ve směru internetového prodeje.

Cílem projektu je otevřít knihkupectví pro maloobchodní knihy. Cílovou skupinou knihkupectví budou všechny skupiny obyvatel, od dětí předškolního věku. S ohledem na současné trendy v průmyslu, budou prezentovány v obchodě Univerzální sortiment knih a souvisejících výrobků, včetně - beletrie, dětské literatury, naučnou literaturu, použité literatury, odborné literatury, knih o umění, kultury, cestovního ruchu a místní historii, stejně jako publikace dárek a papírenské zboží produktů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Rozloha knížky bude 85 metrů čtverečních. metrů. Budova bude umístěna na ulici s vysokou pěší dopravou na první řadě domů. Místo je vybráno s ohledem na maximální pokrytí obyvatelstva, minimální počet stávajících konkurentů, velký počet vzdělávacích institucí.

Organizační a právní forma obchodu - IP. Systém zdanění je zjednodušený (USN 15%). Kód OKVED pro tento podnik - 52.47 Maloobchod s knihami, časopisy, novinami, papírnictvím a papírnictvím.

Struktura řízení knihkupectví je lineární. Povinnosti vedení jsou přiděleny jednotlivým podnikatelům. V jeho podání je administrátor, který řídí prodejní pracovníky a účetní pracující pro outsourcing.

3. Popis výrobků

Tento obchod poskytne kupujícím knihu a papírnictví ve středním cenovém rozpětí. Průměrná kontrola bude 350 rublů s přírůstkem 75%. Podíl knih v sortimentu bude 70%. Počet titulů knih je 15 000. Navrhované produkty budou rozděleny do sekcí:

Beletrie: populární vědecká literatura, klasická literatura, současná literatura, historická literatura, detektivové, dobrodružství, romantika, memoáre, žurnalistika.

Společnost a kultura: literatura o umění, kultuře, psychologii, filozofii, sociálně politických tématech;

Vzdělávací literatura: školní učebnice, učební pomůcky pro studenty vysokých škol, příručky, slovníky, encyklopedie, fráze.

.Náboženství, esoteristika a další: literatura o náboženství, astrologii, magii, ezoterice, mysticismu.

Sportovní a zdravotní literatura: lékařská literatura, sportovní literatura.

Cestovní ruch a cestování: mapy, průvodci, atlasy.

Aplikovaná literatura a koníčky: vaření, rybolov, zahrádkářství, kamionářství, lov, křížovky a tak dále.

Typografie a papírnictví: časopisy, tužky, pera, notebooky, notebooky, deníky, pohlednice, kalendáře a tak dále.

Výběr knižního sortimentu bude založen na analýze nabídek soutěžících a hodnocení nejoblíbenějších publikací a novinek.

Pro organizaci maloobchodních knih a kancelář nepotřebuje licenci. Papírové výrobky jsou však klasifikovány jako nebezpečné. V tomto ohledu existují určité požadavky pro knihkupce, které jsou uvedeny v dokumentu WCL 46-01-95. "Pravidla požární bezpečnosti pro podniky a organizace Roskompechat." Bude také nutné koordinovat aktivity s Rospotrebnadzor.

4. Prodej a marketing knihkupectví.

Jedním z klíčových faktorů ovlivňujících trh s knihami je kupní síla. Podle Ruského centra pro životní normy se počet rusů s vysokými příjmy a středními příjmy v roce 2015 snížil o 25% a 46%, zatímco počet občanů s nízkými příjmy a potřebami se zvýšil o 8 a 28%. Zpomalení rychlosti spotřeby ruských občanů, přechod k úsporným opatřením a zaměření na nákup pouze základního zboží v souvislosti s pokračujícím odebíráním čtenářů do sítě jako celku negativně ovlivňují trh s knihami. Trh s produkcí knih je pomalý, ale "stabilně" stagnuje.

Podle časopisu "Knihářský průmysl" pro rok 2015 činil objem trhu s tištěnými knihami 48,52 miliardy rublů. (při zohlednění nákupů rozpočtovými organizacemi - 75,27 miliardy), zatímco v roce 2011 byl odhadovaný obrat 53,65 miliard rublů. (celkový obrat je 80,58 miliard rublů). Současně je třeba poznamenat, že podíl knihkupectví, včetně regionálních a federálních sítí, zůstává přibližně na stejné úrovni, zatímco podíl kioskových sítí a maloobchodních prodejen se výrazně snížil. Nejlepší ukazatele zaznamenaly on-line obchody, jejichž index vzrostl z 6.69% na 10.16% (podrobnosti - tabulka 1).

Jak otevřít knihkupectví

Přidáno do záložek: 0

Navzdory skutečnosti, že mnoho lidí nemá lásku k knihám, poptávka neustále roste, i když pomalu, zejména ve velkých osadách země. Někteří začátečníci říkají: "Chci riskovat a otevřít knihkupectví, ale co potřebuji?"

Podrobný průvodce krok za krokem vám pomůže porozumět chování takového podniku. Můžete kombinovat knihkupectví a navíc otevřít obchod pro umělce nebo obchod s dětskými knihami

Hlavní výhodou otevření knihkupectví je to, že nevyžaduje velmi vysoké náklady na řešení organizačních otázek. Kromě toho tato firma poskytuje podporu, díky němuž budou moci rozšířit a vytvořit celou síť prodejen, které, pokud se dobře, nahradí všechny hlavní konkurenty ve vašem městě. Pro důkladnou přípravu však bude trvat poměrně dlouho.

Sortiment knihkupectví

Chcete-li otevřít knihkupectví jako sportovní obchod, pak sortiment pravděpodobně hraje nejvýznamnější roli. Podle provedených průzkumů se mnozí lidé, kteří chtěli získat potřebné literární vydání, potýkají s tím, že tato publikace není k dispozici. Proto je důležité, aby potenciální kupující v knihkupectví našel to, co potřebuje.

Dalším problémem moderních knihkupectví je, že existuje spousta pitomé, nezajímavé a není čitelný literatury. Je velmi podivné, že mnoho domácích i zahraničních autorů, uznávané na celém světě vyhnal levné detektivní knihy napsané způsobem prakticky totožné s pozemkem. Totéž lze říci o levných milostných příbězích a sci-fi.

To neznamená, že je nutné vyloučit z prodeje celou moderní literaturu, ale neměli bychom zapomenout na klasiku. To je to, co můžete vyzbrojit, aby se váš obchod stal jedinečným svým druhem. Ve speciálních skladech nebo prostřednictvím internetu je možnost nákupu hromadných praktických knih. Standardní sortiment knihkupectví by měl obsahovat:

 1. Klasická literatura.
 2. Současná literatura.
 3. Referenční literatura.
 4. Knihy pro děti.
 5. Učebnice.

Nákup produktů

Při nákupu knih od dodavatelů zvážit rysy moderního života. Například mezi mládeží, knihy z "alternativní" série "fantasy" jsou velmi populární, kde se ve většině příběhů vypráví o stejné mládí. Mnoho lidí má své vášně a záliby, takže knihy, které se věnují jejich oblíbeným snahám, budou mít mezi kupujícími velkou poptávku.

Neopouštějte stranu klasických spisovatelů. Minimálně musí být v obchodě slavné díla nejslavnějších spisovatelů. Můžete si být jisti, že lidé, kteří nenajdou knihu své oblíbené klasiky v obchodě, budou zklamáni a s největší pravděpodobností se už nevrátí. Sledujte také nové položky. Díla světově proslulých spisovatelů, kteří se nedávno objevili v prodeji, budou mít velkou popularitu mezi milovníky knih.

Nezapomeňte, že pro mnohé - kniha je nejlepší dárek. Proto mnoho lidí přijde do vašeho knihkupectví, aby si vybral dárek pro své blízké. Z tohoto důvodu přemýšlejte o přidání speciálních dárkových vydání do sortimentu, které stojí více než obyčejné knihy.

Co se týče referenční literatury, je zde vše velmi jasné. Slovníky, fráze, atlasy a podobná literatura jsou velmi populární u studentů středních a vysokých škol. Totéž lze říci o učebních pomůckách. Zvláště se to týká studentů vyšších vzdělávacích institucí, protože existuje určitý problém s učebnicemi a v knihovně existuje jen velmi málo takových učebnic.

Knihkupectví

Místnost pro otevření knihkupectví by měla být umístěna v místech s velkou dopravou. Je velmi výhodné, pokud najdete podnik v těsné blízkosti velkého nákupního centra nebo vzdělávací instituce, která zajistí neustálý příliv zákazníků. Prostor prostor by měl být nejméně 50 metrů čtverečních, což poskytne kupujícím širokou škálu knihových produktů.

Velmi záleží na interiéru knihkupectví. Uvnitř by měla být teplá a pohodlná, měla by být měkké osvětlení, které bude atmosféru příjemnější a teplejší. Je důležité správně umístit potřebné vybavení.

Pultová deska je žádoucí, aby se paralelně vytvořila jedna z stěn skladu, která nebrání pohybu. Knihy by měly být umístěny na zvláštních pultech, ale takovým způsobem, aby literatura jednoho žánru nebyla smíšena s knihami jiného. Výška regálů by neměla být příliš velká, takže mnoho lidí může být nepohodlné, kdyby zboží považovalo za takové.

Organizace práce knihkupectví

Knihovna vyžaduje vážný přístup k organizaci. Především se jedná o dodání knih do obchodu. Nejlepší je vyjednávat s různými vydavateli, takže budete moci zakoupit hromadné knihy a navíc rozšířit již existující rozsah. Kromě toho organizace práce knihkupectví zajišťuje nábor potřebného personálu. Pro velký obchod bude optimální mít jednoho staršího prodejce a dva prodejce, kteří budou pracovat na směny.

Důležitým faktorem pro zaměstnance takového prodejního místa bude schopnost odpovědět na libovolnou otázku zákazníka, která se týká literatury. To znamená, že najatí lidé by měli být dobře v literatuře a být schopni provést živý rozhovor se zákazníky. Režim provozu vašeho obchodu bude záviset pouze na vás.

Stáhněte si obchodní plán knížky o 550 rublech, naši partneři se zárukou kvality.

Video: Příklad rozsahu a knihkupectví, dárkové edice

Reklama

Efektivní reklama je nezbytná, aby se otevření knihkupectví stalo známým mezi širokou škálou místních lidí, což pozitivně ovlivní příliv zákazníků. Místní média, tištěné publikace, billboardy se s těmito úkoly nejlépe vyrovnají. Na internetu jsou také reklamy. Kromě toho je třeba se pokusit přilákat kupce samostatně.

Umožněte zákazníkům vzít si knihy, procházet je, poradit je dobře ve vašem názoru práce tohoto druhu. Lidé ocení dobrý postoj pracovníků obchodu a 100% navštíví váš knihkupectví znovu. Také můžete přilákat kupující slevy, systémy spořících karet, dárkové akcie.

Rozšíření podnikání

Pokud se knihkupectví stane oblíbeným mezi milovníky knih, rozšiřování obchodu je klíčem k úspěchu. Toho lze dosáhnout otevřením sítě takových obchodních institucí ve vašem městě a nejen. Můžete také přemýšlet o vytvoření internetové stránky, kde zákazníci budou mít možnost nakupovat knihy online, což bude dělat obchod slavný mimo vaše město. Samozřejmě, co je "expanze", je velmi nákladné podnikání, protože budete potřebovat finanční prostředky pro nový obchod nebo vytvořit obchod online.

Kolik stojí za otevření knihkupectví?

Náklady na otevření knihkupectví jsou asi 1,5 milionu rublů. Tato částka zahrnuje náklady na opravy a vybavení prostor a nákup knih. Obchodní marže je přibližně 40-60%.

Měsíční náklady budou asi 500 tisíc rublů, které se používají k zaplacení nájemného v prostorách, placení platů zaměstnancům av případě nutnosti zakoupení nových knih. V průměru, měsíční zisk obchodu je 1 - 1,5 milionu rublů. Čistý zisk, s přihlédnutím k měsíčním nákladům, stejně jako nezbytné aktualizace v sortimentu knih, bude asi 100 tisíc rublů.

Pokud jste ještě nerozhodli, co přesně chcete otevřít obchod, zvažte podrobné příručky týkající se otevření obchodů různých typů: "Který obchod se otevře."

Stáhněte si obchodní plán knížky o 550 rublech, naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry