Výroba

Každý ví, že rytmus velkého města se vyznačuje rychlým tempem života. Lidé, kteří v něm žijí, jsou nuceni optimalizovat a přemýšlet každodenní rutinou. Dnes už není dostatek času na každodenní vaření pro rodinu. Nedávno se zvýšila popularita obchodu "Vaření". Lidé se stali bohatšími a ženy nechtějí ztrácet drahocenný čas při přípravě jídla. Naši zákazníci kupují od nás hotové kuchařské výrobky.

Specializovaný obchod "Cooking" je kouzelná hůlka pro naše oblíbené zákazníky.Obchod s chutnými hotovými jídly vždy čeká na své zákazníky od 9:00 do 22-45.

Profesionální kuchaři vaří s láskou každodenní kuchařské pokrmy z masa, ryb, zeleniny. Sortiment výroby je spíše různorodý, výroba a realizace výroby se provádí v jednom místě. To zákazníkům potěší čerstvě připravené jídlo. Výrobky kuchařského oddělení jsou neustále aktualizovány kvůli dostupnosti vlastní výroby, zatímco skladovatelnost vařených produktů je v souladu s normami Sanpin. Zde si můžete předobjednat oblíbené pokrmy.

Obchodní myšlenka №1049. Jak otevřít vaření?

Předtím si lidé mohli dovolit luxus vaření domácího jídla. Každý byl velký a bude vybaveno nezbytnými kuchyňskými spotřebiči, kde to bylo možné udělat „výrobu“ kulinářských specialit. Ale ve věku rychlosti a informačních technologií se všechno změnilo. Čas pro sebe, ne pro vaření, není skoro žádný. Mnoho domácností nemá ani kuchyň. Vzhledem k jeho zbytečnosti. A pokud je k dispozici kuchyně, neznamená to, že je aktivně používán. Lidé (zvláště ve velkých městech) se aktivně pohybuje na spotřebu hotových jídel, polotovarů, které jsou tak akorát, aby se zahřál v mikrovlnné troubě nebo na jídlo v kavárnách a restauracích (ale tento luxus si nemůže dovolit ne všechny).

Výsledkem je situace, kdy tisíce lidí téměř úplně přestanou konzumovat chutné a zdravé potraviny, které bylo od dětství tak milované. Hamburkáři, hot dogy, pizza, koláče nahradit a vyměnit bramborovou kaši, zelí, kotlety, různé saláty atd. Ale i v nejatraktivnějším "fast food" v tomto či onom okamžiku vzniká touha jíst normální domácí jídlo.

Zdá se, že cesta z této situace je možná ze dvou stran. Můžete určitě uspořádat čas vaření a vaření ve vlastní kuchyni. Druhou možností je získat více a jíst v dobrých kavárnách nebo dokonce i v restauracích. Ale tento způsob pro většinu zůstane nedosažitelným snem.

Jak pomoci těmto lidem?

Objevení vaření pomůže při řešení tohoto problému. Je to takový druh obchodu s hotovými jídly, kde se většina jídel obvykle vaří na místě. Před kupujícími. Nebo v další místnosti, kde je kuchyň vybavena.

V dnešních dnech se ve velkých městech kulinářské obchody tak populární, že jsou schopny soutěžit s běžnými obchody s potravinami. Lidé mají rádi možnost zakoupit hotová domácí jídla. Mohou zároveň ušetřit svůj čas a jíst chutné, čerstvé a zdravé jídlo.

Dobrá poptávka po této kategorii zboží činí podnikatelskou myšlenku na objevení vaření skvělou příležitostí jak pro začátečníky, tak pro zkušené podnikatele.

Otevřeme cookery?

Začátek, samozřejmě, vyplývá z hledání vhodného předpokladu. Spíše nejdůležitějším faktorem není samotná místnost, ale její umístění. Vše závisí na orientaci na toto nebo ono klientské publikum. Ideální volba - dvě. První - obchodní oblasti, kde je mnoho kanceláří různých společností. Za druhé - oblasti pro spaní. Vedle velkých obytných komplexů. Doporučujeme zvolit nejvýkonnější výškové budovy. Jejich nájemníci mají vždy nedostatek času, který můžete kompenzovat nabídkou čerstvých hotových jídel.

Také dobrou volbou je otevřít kulinářský obchod vedle velkého supermarketu nebo hypermarketu. Ale je zde jeden běžný problém. Velmi často se majitelé takových obchodních sítí organizují ve svých obchodech s varnými odděleními. A musím říci, že jídlo je často příliš mnoho. Vedle takových obchodních zařízení, které by mohly otevřít sklad hotových jídel, možná nestojí za to.

Pokud jde o prostory, je žádoucí, aby sestávaly z alespoň dvou místností. V jedné kuchyni máte vybavení. V druhém místě bude obchodní místnost, kde vaši zaměstnanci budou sloužit zákazníkům. Pokud je obchodní plocha dostatečně velká, pak zde můžete uspořádat malou "jídelnu". Obvykle se na takových místech obvykle vyskytují vysoké stoly pro výslovné užívání potravy. Studenti (a nejen) vám budou velmi vděční.

Objevování vaření - registrace a oprávnění

Prvním krokem je registrace kuchařského skladu u daňových úřadů. Tímto nebude nikdo mít problémy.

Složitosti mohou být pouze v souhlasu a získání všech potřebných povolení. Koneckonců, budete se zabývat "výrobou" potravin. A tady je třeba vyvinout dobré úsilí, abyste dostali všechny dokumenty potřebné pro výkon této činnosti. Získejte vše, s největší pravděpodobností to bude možné, ale to bude stát buď peníze, nebo čas, nebo dobré spojení. Obecně, jako vždy.

Otevřeme vaření - tvorbu sortimentu

Samozřejmě, nejdůležitějším faktorem úspěchu každého obchodu, který prodává hotová jídla, je ten správný sortiment. Vaším úkolem je vytvořit seznam jídel, které jsou zákazníci připraveni denně nakupovat ve velkém množství.

Samozřejmě, okamžitě zajistit, že všechny přání zákazníků nebude uspět. Pomůže to pouze pozorování a experimenty. Nicméně existuje určitý seznam hotových jídel, které jsou vždy požadovány.

Za prvé, tam jsou různé pokrmy z brambor. No, co můžeme říct, milujeme brambory. V dosahu vašeho vaření by měly být smažené, vařené, pečené brambory. A také různé pokrmy s těmito produkty jsou založeny.

Za druhé, jsou to všechny druhy masných pokrmů. Kočky, kotlety, řízky, zelí, plněné papriky, palačinky s masem atd.

Za třetí, rybí pokrmy. Rybí kotlety, pečené se zeleninou, rybí, smažené, vařené atd.

Za čtvrté, saláty. Začněte s obvyklým Olivier, krabí salát atd. Jsou vždy v módě. A postupně jim přidávejte něco exotičtějšího.

A samozřejmě byste měli mít z těsta dostatek sladkých pokrmů - koláče, rohlíky, koláčky, koláče, koláče atd.

Za prvé to stačí. A pak - experimentujte, sledujte, rozšiřte rozsah.

Otevřeme vaření - něco, co nebylo uvedeno v předchozích odstavcích

Zde budeme hovořit o některých dosti důležitých bodech, které jsme ještě nezahrnuli. Pojďme začít s obalem. Připravené jídlo, které zákazníci nějak musí předat do svého bytu nebo do kanceláře. Proto musíte vyřešit nejdůležitější problém balení.

Naštěstí to dnes nemá žádné problémy. Vždy si můžete zakoupit potřebný počet balení nebo plastových krabic různých velikostí. Kromě toho si můžete objednat balíček s individuálním designem, včetně názvu a loga vašeho vaření.

Vzhledem k tomu, že v kulinárních obchodech se potraviny prodávají podle hmotnosti, budete muset zakoupit několik jednotek závaží. Potřebujeme vysoce kvalitní elektronická zařízení, která dokáží vážit přesně jeden gram.

Pokud jde o personál, vše závisí na objemu. Ale vy budete v každém případě potřebovat kuchaře, kuchaře asistentky a pokladníky sloužící zákazníkům. Kromě toho je zapotřebí administrátor, který řeší organizační problémy a pracuje s nespokojenými zákazníky.

Několik slov na závěr

Když zjistíte vaření, musíte si vzpomenout na dvě nejčastější chyby, které jsou v tomto oboru prováděny, a to i zkušenými hráči. Nejprve neukládejte na produkty. V srdci vaší pokrmy by měla být kvalita a čerstvá zelenina, ovoce, maso, ryby atd. Věřte mi, teď není čas, kdy jsou zákazníci připraveni na ekonomiku, aby jedli nekvalitní produkty. A co je nejdůležitější - jakékoliv vaše úspora, dříve či později, bude zaznamenáno. A pak vás klient určitě opustí. To nelze tolerovat.

Váš cíl je zcela jiný. Musíte zajistit, aby vaši zákazníci doporučili svůj gastronomický obchod vašim přátelům, příbuzným a přátelům. Po dosažení tohoto cíle vaše podnikání poroste a zisky se budou neustále zvyšovat.

A druhá důležitá věc - pozorujte svěžest pokrmů. Pokud vypršela doba platnosti, nepokoušejte se opakovaně vlepit samolepky a "vparit" zákazníkovi neštandardní produkt. Nejmenší, co se může stát, je odebrání klienta. Maximální je závažná otravou. A pak se nemůžete vyhnout procesu a velké pokuty. Je lepší vyhazovat salát po splatnosti, ale udržet si bezvadnou pověst. Koneckonců věrní zákazníci jsou nejdůležitější součástí této činnosti. A nemohou být vůbec opomíjeni. Přejeme Vám úspěšný obchod!

Vaše podnikání: jak otevřít vaření

Vzhledem k neustále se zrychlujícímu tempu života máme méně času na plnění běžných povinností v domácnosti, včetně dokonce nezbytných věcí, jako je vaření. A pak přijít k vaření. Tento obchod formát nebo speciální oddělení v obchodě, jídelně nebo v kavárně, která je předmětem obchodu a polotovarů jídla, tam bylo v sovětských dobách, ale dosud neztratil svůj význam.

Pokud považujeme vaření za podnik, jeho hlavní výhodou je rozmanitost. Vaření může být jak nezávislou institucí, která slouží určité oblasti, tak i součásti rozsáhlé produkce nebo supermarketu. Úplně bez investic, samozřejmě, ne, ale v prvním a druhém případě se jejich velikost výrazně liší. Je nejvýhodnější otevřít vaření, pokud se již zabývá prodejem některých potravin - maso, ryby, chléb a pečivo, saláty, atd. Tento formát se významně rozšířit škálu výrobků, přilákat více zákazníků a zvýšit ziskovost podnikání a své zisky...

Moderní kuchařství navzdory zachovanému (i když ne tak obyčejnému) názvu se stále výrazně liší od sovětských institucí. Během posledních dvaceti let se s ním odehrávaly různé metamorfózy. Pokud se v časech Sovětského svazu v oblasti veřejného stravování prodávali pokrmy, "stylizované" pro domácí vaření (a ve skutečnosti půjčené z menu jídel), pak od poloviny 90. let byly nahrazeny různými saláty a občerstvením. Kuchařství zahájilo otevření velkých obchodů - super- a hypermarketů, snažících se minimalizovat jejich náklady. Kulinární produkty jsou obvykle umístěny v segmentu s nízkými a středními cenami a produkty, které nabízejí, se považují za "náhradu rozpočtu" za domácí potraviny. Nicméně rozšiřování cen může být velmi významné.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Samozřejmě, že kuchařství v supermarketu je nejvýhodnější možností, protože v tomto případě neexistují žádné náklady na pronájem prostor a organizování prodeje hotových výrobků. S relativně malou investicí takovým způsobem můžete zabít několik much jednou ranou - zbavit se výrobků s vyprší životnost, přilákat více zákazníků (s příchodem kulinářské oddělení proudu by mohly vzrůst o 30%) a zvýšení rychlosti celého obchodu. Obvykle tato část přináší 2 až 6% z celkových příjmů společnosti, v závislosti na lokalitě a průchodnosti obchodě, ale pak se spustí další faktor: lidé, kteří přicházejí zejména v kulinářské oddělení v 90% případů bude kupovat něco jiného z obecného sortimentu.

Sortiment takového oddělení může dělat několik stovek jmen. Vlastní obchod vám umožní dát na trh výrobu. Mimochodem, mnoho supermarketů prodává nejen své vlastní výrobky, ale i výrobky jiných výrobců a nedochází k žádné konkurenci. Takže velké obchodní domy se mohou stát dalším kanálem pro marketing vašich produktů, ačkoli nebude snadné a drahé se dostat na jejich pulty. Musíte zaplatit tzv. Vstupní bonus - částku, kterou zaplatí výrobce nebo dodavatel obchodní sítě za zařazení svého zboží do sortimentu maloobchodníka. Velikost "vstupenky" se může pohybovat od několika desítek tisíc rublů až po několik set. Tyto výdaje nejsou schopny začínat podnikatele.

Vaření: Organizování momentů

Za prvé, musíte se rozhodnout o organizační a právní formě. Můžete zvolit dvě možnosti - IP nebo LLC. Neexistuje shoda ohledně toho, jaká forma je vhodnější. Ale pro začínající firmy, kteří nemají v úmyslu pracovat ve velkém měřítku a zapojit se do velkoobchodního prodeje, nejlepší možností je IP. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma možnostmi spočívá v tom, že v případě dluhu může být vyzván veškerý osobní majetek podnikatele - IP. Vlastník společnosti LLC je výlučně odpovědný za základní kapitál právnické osoby, který činí 10 000 rublů (50% z nich může být prostředkem iniciátora projektu a druhá polovina - prostřednictvím přilákajícího investora). Kromě toho je při registraci LLC nutné mít právní adresu, což může být domovská adresa zakladatele. V žádném případě nekupujte stávající LLC, jinak je vysoké riziko, abyste ji již přijali s dluhy bývalého vlastníka. Pokud nemáte zkušenosti s návrhem PI nebo LLC, můžete získat pomoc od zprostředkovatelské firmy. Postup otevření PI však nevyžaduje mnoho času a peněz. Jako forma zdanění se doporučuje vybrat zjednodušený systém (USN).

Při registraci budete muset vybrat OKVED kódy, které jsou vhodné pro vaši aktivitu. Pokud otevřete vaření v restauraci nebo v kavárně, pak klíčem v tomto případě bude kód 55.30 Aktivity restaurací a kaváren. K prodeji výrobků vlastní výroby není zapotřebí registrovat speciální "obchodování" OKVED. Ale pokud máte v plánu prodat příbuzné a ostatní nakoupené zboží, vyberte příslušnou skupinu výrobků kódů v sekci klasifikátor „maloobchodní“ (první dvě číslice 52). Také by bylo nadbytečné uvést následující kódy (pokud máte v budoucnu v úmyslu doručit své výrobky jiným prodejnám): 55.52 Nabídka výrobků pro stravování. Je také nutné zahrnout kódy: 15.89.1 Výroba dokončil za použití potravinářské výrobky a přípravky pro jejich přípravu, které nejsou zařazeny v jiných třídách 15.81 výrobu chleba a cukrářskými výrobky krátkodobé spotřeby skladování.

Podle federálního zákona „o hygienických podmínkách populace“, jakož i stávajících hygienických předpisů a norem pro zahájení vaření, bez ohledu na jeho typu a velikosti, je nutné získat následující hygienické a epidemiologické doklady:

plánový program pro organizaci a řízení kontroly výroby, který je vypracován pro provádění hygienických norem a provádění povinných sanitárních a epidemiologických opatření při výrobě a prodeji kulinárských výrobků;

smlouvy o pravidelných preventivních opatřeních pro deratizace, dezinsekce a dezinfekci;

hygienické a epidemiologické osvědčení, které jsou povinně registrovány v Rospotrebnadzoru a jsou určeny k potvrzení souladu podniku se stávajícími hygienickými pravidly, normami, normami;

úplný seznam vyráběných a (nebo) prodávaných výrobků (sortiment), který je zpravidla formalizován jako dodatek sanitárního a epidemiologického závěru;

smlouvy o vývozu a využití zářivek, odstraňování tuhého odpadu, organických odpadů;

smlouva o dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů;

v případě přepravy výrobků z kulinárské společnosti - hygienické pasy pro vozidla;

certifikáty kvality vyráběných výrobků pro splnění stávajících státních norem;

dohodu o službách pro suché čističe a prací prádlo pro prací. formy kolektivu.

V závislosti na regionu a specifikaci podniku může být pro otevření vaření požadována jiná dokumentace. Například, pokud se chystáte dělat všechny obvyklé saláty na slavném receptu, nejprve budete muset vařit v šestém provedení, a pak pokračovat na vyšetření, pak se k němu, „Technické údaje“, a pak spustit na salát čárového kódu. A tak na každé pozici z dosahu. Obdržení každého dokumentu a uzavření všech smluv probíhá podle určitých postupů. Můžete to udělat sami, pokud máte čas a zkušenosti. A můžete požádat o pomoc od jedné z mnoha zprostředkovatelských firem. Jejich služby budou stát za 3 tisíce rublů na dokument.

Místnost pro vaření

Nejlepší je pro uspořádání kulinárských dílny vhodné bývalé jídelny. Máte-li dost štěstí, že získáte nájem nebo dokonce vlastnictví takové oblasti, můžete výrazně ušetřit na počátečních nákladech. Takové prostory byly původně určeny a použity pro práci s potravinami, proto odpovídají základním hygienickým normám a požární bezpečnosti. Nicméně, jestliže jídelna byla umístěna na tomto místě po dlouhou dobu, pak oprava je stále nutné. Požadavky na hygienické normy se během posledních několika let ztenčovaly. Například, je-li dříve v obchodě, kde pracují s jídlem, stačilo mít čisté podlahy a natřené zdi, nyní kontrolních orgánů ověřeny pro bezpečnost a ochranu zdraví i tekoucí vodou, centrální kanalizace, WC a tak dále. D. Ne všechny stravovací zařízení Tyto požadavky splňují, ale nelze je ignorovat. Buďte připraveni na neustálé kontroly, které se provádějí nejméně jednou za měsíc.

Pokud se rozhodnete otevřít pouze dílnu pro výrobu hotových pokrmů a potravin, není k dispozici žádné zvláštní požadavky na umístění. Může být alespoň na okraji města, i když náklady na logistiku mohou být vyšší. Nicméně, pokud plánujete otevřít svůj vlastní obchod, na jehož území bude výroba i oddělení prodeje hotových výrobků, požadavky stoupají. A oni se dotýkají nejen oblasti vašeho bodu (nejméně 60 metrů čtverečních), ale také jeho umístění. V každém případě to bude první patro samostatně umístěné budovy. Optimálním místem pro objevování vaření je centrum města poblíž hlavních obchodních center. Přesto je vhodná i rezidenční čtvrť. Hlavním požadavkem je rušná ulice (dobrá dopravní obslužnost, první linka) a nejlépe blízkost nákupních a zábavních center. Otevřené vaření ve dvořech výškových budov nestojí za to - nemůžete přilákat potřebný počet kupujících. Opravy se s největší pravděpodobností musí dělat samy o sobě, ale vysoké stropy a vysoce kvalitní výfukové plyny - což je další výhoda pro danou možnost. Nájem závisí na městu, oblasti a dalších dalších faktorech. V průměru v Rusku, pronájem prostor o rozloze 60 metrů čtverečních. metrů bude stát 40-50 tisíc rublů měsíčně. Často jsou majitelé prostor, které byly dříve používány pro tytéž účely, jako jsou vaše, jsou také připraveni poskytnout potřebné vybavení za příplatek. Poprvé může být výhodné a výhodné zakoupit potřebné vybavení od začátku.

Při plánování místnosti zvažte nejnovější módu v takzvaných "otevřených" kuchařských dílnách, kdy se výroba nachází za sklem v blízkosti prodejního prostoru a kupující mohou sledovat, jak nakupují pracovníci obchodu. To vám umožňuje zvýšit důvěru v kvalitu hotových výrobků, protože si návštěvníci mohou sami uvědomit, že váš obchod splňuje všechny požadavky. Z technického hlediska to však není daleko možné, protože pokud se chystáte zabývat výrobou a prodejem hotových pokrmů z masa a zeleniny, bude vyžadováno několik obchodů najednou: obchod pro řezání masa, skladování a zpracování zeleniny, kuchyně atd.

Vaření obchod jako podnik

Moderní rytmus života se každým dnem zrychluje: práce, studium, aktivní způsob života. V plánu moderního městského obyvatelstva, často, prostě není čas připravit večeři nebo večeři. V tomto případě, nějaký druh "hůlka-zashchalochkoy" může být pravidelné sklad hotových pokrmů - vaření.

Navzdory rostoucí poptávce obyvatelstva po hotových jídlech není otevření kuchařského oddělení snadným rozhodnutím. V současné době je tato výklenka pevně zvládnuta velkými síťovými přehrávači, hypermarkety a supermarkety. A "zaplnět" s nimi pro spotřebitelskou firmu je drahé a ne vždy odůvodněné. V některých ohledech jsou soutěžitelé obyčejní stravovací zařízení - kavárny, restaurace, ulice rychlé občerstvení. Vstup na tento trh by se neměl vyskytovat spontánně - je důležité vážit všechny výhody a nevýhody.

Postupné otevírání kuchařského skladu

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je, že zboží bude doručeno do obchodu. Stabilitu kuchařského obchodu nelze zajistit bez kontaktu s dodavateli. Praxe ukazuje, že problémy s plnění závazků dodavatelů v kulinářské činnosti nejsou neobvyklé. Nejčastějším problémem je nedoručení produktů do gastronomického skladu, například kvůli "špatnému počasí". U obchodu, kde je 90% zboží krátkodobých portálů, není to příliš příjemná situace. Částečně řešit tento problém pomáhá specifikovat ve smlouvách o sankcích za selhání podmínek. Stejně důležité je i odpovědnost samotného obchodu, který spočívá v včasném vypořádání s dodavateli. V každém případě populární výraz - "nekladou všechna vejce do jednoho koše", to znamená, že nefungují pouze s jedním dodavatelem, pokud jde o kuchařský obchod dokonale padne. Šance zůstat s prázdnými vitrínami jsou v tomto případě mnohem menší.

Dodávka hotových jídel se nejčastěji provádí na základě smluv z městských jídel. Certifikace produktů není vyžadována (i když je to lepší).

Požadovaný obchodní prostor pro otevření gastronomického skladu je nejméně 15m2 a nejméně 10m2 je vyhrazen pro sklad. Doporučená lokalita - zastavovací komplexy, oblasti spaní města, kancelářské střediska, trhy. To je místo, kde je průchodnost a přímé zákazníky (lidé, kteří chtějí jíst).

[tip] Doporučujeme také studium článku: "Jak otevřít cukrárnu" [/ tip]

Hlavními konkurenty jsou řetězové obchody s vlastním kuchařským oddělením. Sousedství s velkým trhem však nebude vždy nerentabilní. Pokud v řetězci není kulinární oddělení, umístění vedle tohoto objektu je velmi výhodné řešení. Ukazuje se, že lidé, kteří nenajdou ten správný produkt v obchodě s potravinami, půjdou na vaření.

Kolik můžu vydělat v kulinárním obchodě

K určení hlavních ekonomických ukazatelů v gastronomickém obchodě si vezměme průměrný obchodní bod s hrubým měsíčním příjmem 15 tisíc dolarů.

Hlavní náklady firmy:

 • pronájem;
 • utility;
 • mzdy zaměstnanců;
 • reklama;
 • bezpečnost;
 • správní náklady.

Celková výše těchto nákladů nepřekročí 7 tisíc dolarů Průměrná marže v průmyslu o 50-60%, průměr 8 tisíc dolarů: 5300 -... Pořizovací cena výrobků a 2700 - Zisk před zdaněním zásuvky.. Po provedení platební závazky do státní pokladny, bude čistý zisk bude vařit obchod 2295 US $ / měsíc (USN trvat 15% rozdílu mezi hrubými příjmy a výdaji: 2700 * 15% = $ 405)...

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Kuchařské oddělení patří do provozoven. Při registraci IP LLC nebo kód NACE 15.89.1 „Výroba dokončil za použití potravinářské výrobky a přípravky pro jejich přípravu...“ (pokud máte v plánu vyrobit) a NACE 55.30 „Aktivita restaurací a kaváren.“

Jaký daňový systém si vyberete pro gastronomický obchod

Jako daňový systém je UTII (imputace), USN (zjednodušený systém) nebo patent získán za 365 dní. Otevření kuchařského obchodu je nezbytně doprovázeno oznámením orgánů Rospotrebnadzor o zahájení činnosti.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření kulinářského skladu

 • Osvědčení o registraci IP (LLC);
 • Právní doklady pro nebytové prostory (kupní smlouva, nájemní smlouva atd.);
 • Hygienický a epidemiologický závěr s použitím seznamu prodaných výrobků (by měl být v obchodním patře);
 • Smlouvy o odstraňování odpadu a tuhého odpadu, dezinfekce, deratizace, čištění ventilačních a klimatizačních systémů, využití výbojek obsahujících rtuť;
 • Závěr o shodě zařízení se stanovenými požadavky na požární bezpečnost (vydaný Úřadem Státní hasičské služby města). Školení o pravidlech požární bezpečnosti;
 • Certifikát práce Sanitární předpisy SP 2.3.6.1066-01, RF zákony "O hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva" a "O kvalitě a bezpečnosti potravin";
 • Telefony GO a havarijní situace, GUVD, FSB (v obchodním patře);
 • Certifikáty produktu (je-li požadováno);
 • Osobní lékařské knihy o prodejcích s poznámkami k výsledkům inspekcí a hygienické atestace;
 • Text RF zákona "o ochraně práv spotřebitelů" (v obchodním patře)

Sortiment kuchařských prodejen

Rozsah kulinářského obchodu zahrnuje produkty, jako jsou hotová jídla (maso, ryby, saláty, gril, svitky), chlazených produktů (ryby, maso), drůbeže, pečených (pečivo, koláče), koláče, nápoje a podobně. Na doporučení podnikání masných výrobků musí být nejméně 80 položek, saláty - ne méně než 50 hotová jídla - a ne méně než 50 kusů.

Účtování pohybu zboží v této oblasti by mělo začít s prvními vteřinami vzhledu zboží samotného. Takže nebuďte překvapeni, proč váš personál žije lépe než vy. Za účelem zohlednění obratu zboží doporučujeme použít speciální programy, například systém R-keeper a Store House 4. Náklady na software jsou asi 1000 cu.

Kolik peněz potřebujete k otevření gastronomického skladu?

Jak ukazuje praxe, podíl hotových jídel, pečiva a masa představuje 50-70% příjmů skladu, drůbeží z 10-30%, ryby 5-15%. Pokud jde o obchodní marže, jeho rozsah je 25-40%, v závislosti na dodavatelích produktů. Přítomnost vlastní produkce zvyšuje okrajový příjem kulinářského skladu. Když už mluvíme o výrobě. Chcete-li otevřít "banální" kuchařskou prodejnu, potřebujete: masovou dílnu, chladírny (pro horké a studené obchody), připojení elektrické energie a tekoucí vody (splnění požadavků SES). Investice do vybavení je asi 3000-6000 USD.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro obchod

Současně zařízení samotného skladu zahrnuje: chlazené vitríny, regály, gril, kávovar, pokladní zařízení (pos-terminály), systémy automatického řízení obratu zboží, hmotnostní vybavení. To je v podstatě minimum. Ústřední úloha v zařízení kuchařského oddělení je dána chladicím vitrínům. Vestavěné skříně by měly být správně zadány v konstrukci zásuvky a měly by být vybaveny větracím systémem pro rovnoměrné ochlazování položených výrobků. Podle hygienických pravidel pro každý jednotlivý typ výrobku se vyniká vlastní showcase - zvlášť pro maso a drůbež, ryby, hotová jídla a tak dále.

Dokonce i ve vaření, pokud to prostor dovolí, jsou instalovány malé stoly a židle pro návštěvníky, kteří chtějí rychlé občerstvení. To vám umožní mírně zvýšit obrat zásuvky. Celkově náklady na nákup komerčního vybavení nejsou menší než 5000-10000 USD.

Závěrem je třeba poznamenat, že se všemi jeho výhodami je oddělení vaření velmi složité. Většina výrobků prodávaných v gastronomickém skladu je zboží podléhající rychlé zkáze. Vezměte například salátovou olivu - má maximálně jeden a půl dne a vinaigrette je ještě méně - pouze 4-5 hodin (podle SanPin, saláty by měly být prodány do 1 hodiny po ukázkovém okně). Maso, rybí pokrmy, kuřecí maso mají také krátkou skladovatelnost. Proto dochází k pravidelnému odpisu produktů po splatnosti, nejméně 5% z celkového obratu za měsíc. Přidejte k tomu a ne jednoduchou kontrolu nad prací personálu - instalace speciálních. programy kontroly, motivace práce a tak dále.

Nicméně, s příslušnou organizací je to výnosné podnikání. Od začátku podzimu nebo v chladném období se doporučuje otevřít kulinářský obchod, kdy se zvyšuje spotřeba hotových jídel a pečení. Léto není nejlepším časem, protože poptávka po hotových jídlech a polotovarech klesá. Navíc, v horké sezóně, trvanlivost výrobků klesá, což také ovlivňuje ziskovost obchodu.

Plán vaření podniku

Vaření v potravinářském průmyslu má různé formy. Může se jednat o kavárnu prodávající pekařské výrobky a přijímání žádostí o koláče s různými výplněmi. Dalším způsobem vaření je populární, ve kterém je sortiment prezentován z lehkých občerstvení a zákusků na horké obědy a různé nápoje. Poptávka po produktech je vždy tam. Pracovníci v kanceláři, studenti, jen chodci často vybírají občerstvení mimo dům nebo kupují něco chutného na večeři, vracejí se z práce. Proto má smysl otevřít kavárnu, protože předtím vypracoval obchodní plán pro vaření. Plán je nutný, aby bylo možné pochopit, jaké investice podnikání vyžaduje, po jakém časovém období bude čistý zisk obdržen a zda bude tento podnik úspěšný?

Charakteristika objektu

Chcete-li pochopit, jak svůj projekt učinit, nabízíme k úvaze příklad malého pekařství, které má v jedné oblasti obchodní síň a gastronomický obchod. Bude to podnikatelský plán pro vaření s výpočty, který bude odrážet náklady na přípravnou fázi pro otevření a finanční prostředky, které budou muset být vyvedeny z kapsy ve fázi podpory instituce.

Druh činnosti: stravování.

Adresa: regionální centrum. Ubytování v 1. patře bytového domu s přístupem na centrální ulici a servisním vchodem do dvora.

Předpoklad: Obchodní síň - 25 metrů čtverečních. m, kuchyňská dílna, technická místnost, salonek, administrativa - 35m2. Celková plocha - 60 metrů čtverečních. m.

Prostory k pronájmu. Náklady na 1 čtverec. m - 750 rublů měsíčně.

Rozvrh: denně od 9:00 do 21:00 hodin.

Počet návštěvníků: v nákupní oblasti jsou 4 stoly se židlemi pro rychlé občerstvení nebo čajovou party (určeno pro 8 osob). V podstatě se zboží pro vaření bude prodávat k odběru. V závislosti na velkém toku zákazníků může kavárna sloužit po celý den od 300 návštěvníků.

Seznam služeb

 • Pečení chleba různých odrůd, koláče, sušenky s náplní, koláče.
 • Prodej nápojů (čaj, káva, džus v pytlích, čerstvé ovoce).
 • Prodej výrobků pro přepravu.
 • Přijímání žádostí o pečení koláčů a koláčů.
 • Příležitost vypít horký nápoj s pečivem v prodejním prostoru.

Sortiment

 • Chléb je pšenice, nejvyšší stupeň.
 • Žitný chléb.
 • Bochník žitné mouky s otrubami.
 • Bun s obilovinami z pšeničné mouky.
 • Otevřené pečivo se sladkou náplní.
 • Koláče se uzavřou masem, rybou, mléčnou náplní.
 • Koláče sladké, maso, ryby, s houbami, mrkví, sýrem.
 • Dorty v malém sortimentu.
 • Káva v sortimentu.
 • Čaj v dosahu.
 • Morse z čerstvých bobulí.
 • Šťáva v balení na skladě.

Rozsah se může lišit v závislosti na vzhledu sezónních produktů pro plnění (bobule, ovoce, zelenina).

Organizační a právní forma

Pro zahájení vaření shromažďujeme balíček dokumentů a požádáme federální daňovou službu o registraci podnikatelských činností. Vydáváme IP. Označujeme kód OKVED 56 "Aktivity pro zajištění jídla a nápojů". Forma zdanění: USN (výnosy mínus výdaje). Uvádíme v době registrace IP.

Zařízení pro vaření

Ve vaření je k dispozici vlastní výrobní oddělení, kde zaměstnanci připraví těsto, náplně, pečivo na speciálních zařízeních. Je třeba připravit sklad pro skladování a balení výrobků. Kromě toho budou muset finanční prostředky dokončit a vybavit nákupní oblast pro kupující. Vybavení a další základní potřeby pro vaření jsou uvedeny v tabulce.

Takže v zařízení, nábytku, domácích spotřebičů pro vaření musíte investovat nejméně 1 milion rublů. Náklady na jednotlivé položky se mohou změnit, pokud je nabízena výhodnější nabídka na dodávku vybavení pro kuchařskou prodejnu. Nábytek bude potřebný pro personál, administraci. To může být položeno dalších 100 000 rublů.

Náklady však budou mít vliv na výzdobu interiéru a dokončování ve výrobní místnosti, protože podmínky dílny musí splňovat požadavky SES. Zbývající náklady jsou také uvedeny v tabulce.

Tak, před zahájením vaření v práci strávit 2,1 milionů rublů, s výjimkou nákupů surovin pro pečení, přípravu na otevření kaváren a dodatečné náklady. Při počátečních nákladech dalších 300 000 rublů zohledňujeme.

Plán spuštění projektu

Pro otevírání vaření bude nutný čas na opravu prostor, nákup a instalaci zařízení, hledání personálu, provádění kontrol inspekcí instancí. Sezónnost má malý vliv na počáteční období vaření, ale čím dříve se otevře, tím rychleji se výnos objeví. Místnost je malá, veškerá komunikace probíhá a nevyžaduje další instalaci. Proto je možnost otevřít vaření během tří měsíců.

Pokud se všechny přípravné fáze konají podle schváleného harmonogramu, do 1. června by mělo být vaření připraveno k přijetí prvních návštěvníků. Postupujte podle toho, kdo je vlastníkem a designérem, který se podílel na vývoji projektu.

Formujeme personál kuchařského oddělení a obchodní síň

Vaření bude fungovat denně. Jedna změna je 12 hodin. Produkce bude celý den naložena, takže pečivo je čerstvé a přijde na pult, protože zásoba je prázdná v vitríně. Vaření cukrářských výrobků pro budoucí použití nemá smysl, protože následující den bude muset být prodáván se slevou.

Proto by v posunu měli pracovat jako zaměstnanci kulinárny a prodejci.

Výroba

 1. Baker - 4 lidé pracující ve směnách 2/2. Musí být univerzálie k pečení koláčů, chleba, koláčů.
 2. Pomocný zaměstnanec - 2 osoby pracující ve směnách 2/2. Pomoc při přípravě náplní, sledování čistoty místnosti.
 3. Administrátor - 1 osoba. Plán 5/2 s 8hodinovým pracovním dnem. Zabývá se problematikou zásobování a organizuje práci s vařením. První odpovědnost převezme majitel.
 4. Účetní - 1 osoba na částečný úvazek, pracuje doma.

Obchodní síň

 1. Prodejce-pokladník - 4 osoby, rozvrh 2/2. Podívejte se na zákazníky, pozor na sortiment.
 2. Cleaner - 1 osoba pro práci na částečný úvazek. Přichází ráno nebo večer.

Každý zaměstnanec má zdravotní záznamy a je povinen vykonávat práci podle popisu práce. Všichni zaměstnanci jsou registrováni na základě pracovní smlouvy. Náklady na mzdy se odrážejí v tabulce.

Na všechny zaměstnance je přidělen plat. Pokud je rentabilita vaření vyšší než plánovaná a instituce půjde na čistý zisk, můžete si přečíst plat a vytvořit bonusy pro plnění plánu.

Ukazatele ziskových institucí

Chcete-li odhadnout rentabilitu projektu v obchodním plánu, ukážeme výpočet měsíčního příjmu za daný rok.

Vaření se otevře v prvním měsíci léta. Lidé jsou na ulici mnohem víc, procházejí kolem města a pustí se do kavárny na lehké občerstvení. Existuje tedy možnost, že vaření bude požadováno. A také v létě není touha vařit doma pečení, protože nechcete stát u horké trouby. Hosteska proto chce jít do kuchyně a koupit si koláč na čaj nebo čerstvý chléb.

Na základě očekávaných okolností byly pro výpočty použity následující ukazatele:

 1. Průměrná kontrola: 200 rublů.
 2. Počet návštěvníků za den: 200 zaměstnanců ve všední dny, 100 lidí o víkendech, protože poblíž kanceláří nefunguje.
 3. Tržby za pracovní dny: 200 x 200 = 40 000 rublů.
 4. Tržby za víkend: 100 x 200 = 20 000 rublů.

Takže průměrný měsíční příjem z činnosti vaření bude 1,25 milionu rublů. Postupně se zvýší průměrná kontrola kvůli rozpoznatelnosti instituce, zákazu zákazníků na koláče a koláče na objednávku. To je další příjem.

Chcete-li vypočítat dobu návratnosti a ziskovost zahájení vaření, musíte určit čistý zisk instituce za měsíc.

Takže čistý zisk za měsíc je asi 450 tisíc rublů. Ponecháme 100 000 na nepředvídané výdaje a dostaneme ziskovost ve výši 350 000 rublů.

Investice ve fázi přípravy na otevření činily 2,4 milionu rublů. Vaření bude schopen dosáhnout soběstačnosti po dobu 8-9 měsíců, pokud budou splněny předpovědi počtu návštěvníků a průměrné kontroly. Obvykle se kávovary pekařství vyplácejí během prvního roku, pokud je poptávka po výrobcích vysoká. Ziskovost je až 25%.

Marketing

Marketingovým základem bude analýza trhu, ohrožení konkurencí, vypracování návrhů, které budou přínosné pro potenciální publikum. Existuje možnost poklesu toku návštěvníků, protože v okrese je supermarket, který nabízí zboží pro rychlé občerstvení, včetně pečení jeho produkce.

Několik domů se nachází na vaření se širokým seznamem výrobků (salátů, teplých jídel, pečení v malém sortimentem koláče, pečivo, nápoje).

 1. Stojí za to postarat se o chuť a kvalitu pekařských výrobků.
 2. Vždy udržujte rozmanité zboží a nepřekračujte seznam konkurentů.
 3. Upravte ceny ve srovnání s konkurencí.
 4. Uveďte vřelé přivítání, rychlé služby.
 5. Strávit spoustu peněz na reklamu nestojí za to.
 6. Týden před zahájením ozdobte fasádu s kuličkami a jasnou vývěsní tabule.
 7. Vytvořte atraktivní světelnou krabici.
 8. Nezakrývejte okna cizími předměty, abyste mohli vidět zboží z ulice a způsobit, že přijdete na chutné jídlo, tvarohový koláč.

Samostatná inzerce bude vůně vonící, která bude pocházet z kulinárny. Může se šířit daleko a přitahovat kolemjdoucí.

Chcete-li přilákat zákazníky z jiných ulic nebo oblastí, může být reklama:

 1. Reklama v médiích (noviny, reklamní katalogy, které jsou umístěny na regálech v maloobchodních prodejnách).
 2. Tvorba webu a stránek v sociálních sítích.
 3. Přitažlivost běžných zákazníků prostřednictvím bonusového systému - pevná nebo financovaná sleva.
 4. Na fasádě zavěste na nástěnku, kde ukažte různé akce. Jednou z nich může být sleva 25% na všechny produkty po 20:00 hod., Aby se zbývající zbytky prodaly.

Hlavní důraz je kladen na kolemjdoucí a lidi, kteří žijí nebo pracují blízko vaření. Pokud budou výpočty podle obchodního plánu odpovídat skutečnosti, za rok bude možné otevřít druhý kuchař stejného formátu, ale v jiné čtvrti obce.

Nakonec,

Vaření v malém formátu kavárně s kulinářské dílny - je to případ, že když je racionální přístup přinese měsíční čistý zisk ve výši kolem 400 000, a možná i více. Tak to stojí za to vyzkoušet.

Sortiment hotových obchodů s potravinami "Bakhetle"

Nabídka jídel kuchyňského skladu

Rozsah vitríny hotových jídel

název jídel

První kurzy

Borsch se slaninou

Polévkový sopečný masový tým

Polévka Tukmach s kuřecím masem

Druhé kurzy

Escalope (.147) na 100 g.

Maso na královské (hovězí) 0,062 na 100 g.

Maso je chutné (vepřové) 0,095 na 100 g.

Masový dezert (0,088) na 100g.

Brizole od odes. (prase) 0,091 na 100 g.

Maso ve francouzštině (hovězí) (0,062) na 100 gr.

Nové obchodní nápady

Tajemství století: více výrobků v obchodě a méně času na vaření plné večeře. Rytmus moderního života je ovlivněn. Všechno by mělo být jednoduché, rychlé a pracovat. Poslední, v případě jídla, by mělo být chutné. Toto, mimochodem, je používáno v restauracích rychlého občerstvení. Nemohou však nahradit domácí kuchyni. A pak přijde do záchranné prodejny. Ziskové podnikání, které splňuje všechny požadavky moderní společnosti.

Vaření - obchod nebo oddělení v kavárně, restauraci nebo jídelně, prodej polotovarů a hotových pokrmů z vaší vlastní přípravy.

Moderní vaření je úspěšně vybudováno mezi zařízeními rychlého občerstvení a obchodů s potravinami. Podle odhadů odborníků se poptávka po hotovém kulinářském trhu každoročně zvyšuje o 10-20% a nebude se zpomalovat. A zdá se, že při takovém růstu můžete otevřít gastronomický obchod a okamžitě získat dobrý zisk. To nepřímo potvrzuje úspěch kulinárních oddělení v populárních hypermarketech. Ale je to formát ve velkých maloobchodních řetězcích, který poskytuje lví podíl na poptávce, ponechává drobky na samostatné kuchařství.

Proto, podnikání vaření - podnik spíše riskantní, pokud nevíte o úskalí vlastní na tomto trhu. A v průběhu toho musíte začít vše - neustále zvážit všechny faktory, které ovlivňují podnikání, a přijít s nestandardními marketingovými pohyby. To znamená, že bude muset konkurovat síťovým obchodním společnostem. Je to těžké? Ano! Jak však ukazuje praxe, nedostatky supermarketů lze snadno změnit na osobní důstojnost drobného podnikání.

Plán na otevření vaší firmy při vaření

Takže hlavní část kuchařského trhu obsadily velké maloobchodní řetězce s vlastní kulinářskou produkcí. To je fakt, který nelze ignorovat. Nejprve ocenili toto místo a uvědomili si, že současný požadavek na hotové vaření bude jen růst. Spotřebitelé, kteří žijí v tempo 21. století, ocenili tento návrh: koupili hotové pokrmy domácké kvality bez ztráty času na vaření. A s minimálním rozdílem v ceně mezi vařeným jídlem a potravinami, které jsou nezbytné pro vaření.

Ale velikost maloobchodních řetězců je jejich hlavní slabostí. I přes to, že poskytují objem poptávky, nemohou mu poskytnout flexibilitu. To znamená, že k obnově nebo změnu v poptávce reagují se zpožděním, protože jakýkoli hotový pokrm by měl být vyvinut, schválen a obecně, aby plně prozkoumat jeho kupní sílu, a to zejména při provádění škála jiných produktů v rámci sítě. Ano, vaření v supermarketech není hlavní položkou příjmů.

Proto nabídka nabízená v kulinárních odděleních maloobchodních řetězců, jak si mohou všimnout stálí zákazníci, se poměrně málokdy mění. Na rozdíl od samostatného kuchařství, kde jsou hotové jídla hlavní sortiment obchodu. A kde se nabídka může měnit například měsíčně, v závislosti na sezónnosti.

V souvislosti s touto funkcí supermarketů můžete dosáhnout správného závěru - pokud je plánováno otevření vaření, měla by být vybavena vlastní kuchyňskou výrobou. Být zcela nezávislý na výrobcích hotových jídel od třetích stran. Samozřejmě je možné rozsah rozšířit přidáním řady produktů od jiných, například sendviče, sendviče nebo pečivo. Nabídka sortimentu, která byla zakoupena od výrobců třetích stran, by ale neměla přesáhnout 20% z celkové nabídky nabízených pokrmů. V opačném případě může chyba dodavatele vést k úplné neschopnosti podniku vařit. A to je plné vážných ztrát, na rozdíl od stejných supermarketů, které nebudou vážně trpět, pokud bude kuchařské oddělení uzavřeno.

Také čerstvost a nízké náklady na hotové pokrmy lze připsat výhodám vlastní produkce, které jsou umístěny v kuchaři. Vzhledem k tomu, že výrobce nemá další logistiku. Co konečný uživatel ocení pozitivně. Čerstvost a nízké náklady na hotové jídlo jsou hlavními faktory pro vytvoření jádra pravidelných zákazníků, a to zase pomůže vytvořit trvalý požadavek a zisk podniku.

Při plánování zahájení kuchařského skladu je třeba vzít v úvahu veškeré požadavky vyplývající z kupujícího. Může být podmíněně rozdělen na dva typy - nádobí připravená k použití a polotovary nebo varné soupravy. Druhým je poměrně nový směr poptávky, který získává popularitu. Jedná se o sadu pro vaření, kde jsou všechny ingredience řádně vyčištěny, nasekány nebo krájeny. Kupující je potřebuje smažit, vařit nebo pečeme, aby získali hotovou, krásnou jídelnu ve stylu restaurace. Takové soupravy jsou oblíbené u těch, kteří mají rád nebo chtějí stát u kamen, ale nechtějí se obtěžovat s přípravou - nejšpinavější a nedbalou fázi. Například, sada pro vaření je jistě koupena mladým mužem, který se rozhodl překvapit svou milovanou dívku s "kulinářským talentem". Nebo naopak. Úspora času pro hlavní akci a chuť jídla je zaručena.

Pokud je to možné, je také nutné, aby kupující doma nebo v kanceláři dodal hotové pokrmy a potraviny pro vaši potřebu. Může se jednat o spolupráci s doručovacími službami nebo o vlastní kurýr. V každém případě - pohodlí pro klienta, bude hrát pozitivní roli. V tomto formátu je průběžná dodávka teplých jídel do kanceláří průběžně vynikající. Co také umožní kulinářskému podnikání najít kruh pravidelných zákazníků a uspokojit poptávku tam, kde supermarkety nemohou fungovat.

Hlavním sortimentem vaření by tedy měly být hotové pokrmy - od studených předkrmů a salátů až po teplé pokrmy. Vařené na místě. Další faktory, které ovlivňují úspěch při zahájení podnikání při vaření:

 • Kuchařské místo - měl by být vhodný pro hlavní typ spotřebitelů. Například, blízkost kancelářských center, nebo se nachází v blízkosti hlavního proudu lidí - v blízkosti veřejné dopravy, metra nebo nákupních center.
 • Soutěž - Někteří se bojí, jiní radí, aby v blízkém okolí hledali mírnou konkurenci. Ale blízkost vážného konkurenta, stejných supermarketů, může být velkým plusem. Pokud tuto skutečnost správně uspořádáte. Například prostřednictvím stejného sortimentu, většího než konkurenta nebo velikosti porcí. Koneckonců, co je konkurence? Jedná se o cílovou skupinu s požadovanou poptávkou. Nemusíte utrácet peníze na reklamu a marketing. Stačí stačit "přivést" diváky k soutěžícím. To je dokonale ilustrováno potravinovými šňůrami v nákupních centrech. Kde na malé ploše je spousta slavných a málo známých restauračních míst. Každý má fronty. Stejně jako zisk stačí všem (jinak by na tom místě nepracovali). To vše funguje s řádnou organizací podnikání. Proč? Odpověď je uvedena výše.
 • Vlastní výroba s zkušenými šéfkuchaři, která nabízí širokou škálu za rozumné ceny, kterou nabízí široká škála zákazníků.

Vnější konstrukce vaření není prioritním faktorem poptávky. Kuchař se připravuje na hotová jídla, ale ne na jejich použití. Hlavní věc - místnost by měla být jasná a čistá. Jídlo, umístěné v vitríně, je čerstvé a chutné. Pohodlí přístupu, výběru a platby produktů. Obecně, stejně jako v jakékoli jiné činnosti.

Proto při otevírání vaření v obchodě byste se měli soustředit na nákup kuchyně a obchodního vybavení. Pokud finanční prostředky neumožňují nákup nového vybavení, lze jej pronajmout (firmy nabízející vybavení nabízejí podobnou formu spolupráce) nebo zakoupit podporovanou. Zpočátku je lepší najít inteligentního kuchaře, který připraví menu a na základě jeho požadavků vybere povinné vybavení. V budoucnu může být kuchyň vždy rozšiřována o vybavení - nahradit starý, koupit nový.

V oblasti vaření musí být nezbytně pokrmy všech kategorií. Jak je uvedeno v slavné komedii - první, druhý a kompot. Tradičně může být dovoleno horké pokrmy a občerstvení v celé dávce nebo v polovině. Každá kategorie by měla obsahovat několik titulů, které uspokojují i ​​vynikající poptávku od kupujícího. Například několik druhů salátů, polévek, příloh a druhého jídla.

Povinné marketingové "žetony" v kuchařství jsou - teplé nápoje zdarma pro kupce (čaj nebo kávu), jednorázové nádobí a spotřebiče, ubrousky. Zbytek je kvůli přítomnosti konkurence a majitele fantazie. Známe kuchařství, které nabízejí omáčky a přílohy zdarma při nákupu prvního a druhého jídla.

Například ve Spojených státech je vaření oblíbené a prodává produkty objemově - malé, střední a velké porce. Přitahují tak děti i jejich rodiče. Koneckonců, děti, jak je známo, jako rostoucí organismy, mají vynikající chuť k jídlu. A s malým množstvím spotřeby, ziskové zákazníky. Rodiče budou nutně jít tam, kde budou jejich děti spokojeny.

Vraťme se k realitě otevření obchodu s vařením v Rusku.

Právní úprava vaření. Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Obchod, stejně jako kterýkoli jiný v Rusku, může mít jednu ze dvou forem - soukromého podnikatele (IP) nebo právnické osoby. První je vhodnější pro malé podniky, druhá pro střední a velké. V případě otevření jediného vaření je lepší vybrat IP, pro kuchařskou síť je vhodné otevření LLC.

Vaření se týká společností působících v oblasti stravování. V důsledku toho uplatňují všechny hygienické požadavky na bezpečnost obyvatelstva. Například na základě Spolkový zákon č. 52-FZ "o hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva" vaření by mělo mít potřebná oprávnění a korespondence:

 • Program (plán) kontroly výroby nad hygienickými normami;
 • Pozitivní závěr hygienické a epidemiologické služby o souladu podniku se všemi příslušnými hygienickými předpisy a pravidly;
 • Splnění všech požadavků místních obcí a subjektů;
 • Mají existující smlouvy o likvidaci a odstraňování tuhého domácího odpadu. Dohoda o deratizaci, dezinsekci a dezinfekci prostor.

Seznam potřebných dokumentů pro zahájení vaření se může lišit v závislosti na regionu, kde má podnik začít. Vzhledem k tomu, že kontrola nad cateringovými místy leží na ramenou místní správy. Aktuální požadavky lze nalézt na příslušných místních orgánech. Společnosti, které se specializují na registraci firem, mohou pomoci získat potřebné dokumenty. V případě otevření vaření v oblasti nákupního centra musí správa nebo majitelé prostor také poskytnout potřebné doklady.

Nezkušený podnikatel, který se rozhodl otevřít vlastní vaření, doporučuje zahájit franšízový obchod. To vám umožní naučit se, poznat silné a slabé stránky podniku, prozkoumat poptávku. V tomto případě je lepší vybrat franšízu, kde se majitelé sami zajímají o úspěch podniku.

Podobné obchodní nápady:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.