Otevřeme obchod s obuví

Mám ve zvyku bezprostředně před zápisem článek jít hledat Yandex vidět Top1 článek, který podle názoru tohoto vyhledávače je nejdůležitější (tedy lepší) a nebyl překvapen, když narazí na místě ideibiznesa.org

Četl jsem článek, v okamžiku, kdy se ukázalo, že je lepší než ty, na které jsem narazil dříve, ale stále se vyskytují spousta stížností:

 • Nejdůležitější je, že se nejedná o obchodní plán obchodování s obuví. Částečně roztrhané informace, z nichž část souhlasím, stále neposkytují úplné informace o tomto podnikání - je to spíše jako obchodní myšlenka;
 • Díky tomu nemůžete ani otevřít obchod s obuví, protože většina otázek se jednoduše nedotkne.

No, pojď - obecně jsem už zvyklý na takové články.

Nyní připravím plnohodnotný obchodní plán pro obchod s obuví, který můžete použít jako krok za krokem k otevření svého podnikání:

Obchod s obuví 2016

A pojďme na to. První věc, kterou musíte udělat při rozhodování o otevření obchodu s obuví, je projít oficiální registrací.

Registrace obchodu s obuví

K tomu musíte zvolit z dostupných forem podnikového vlastnictví nejoptimálnější možnost:

 1. Individuální podnikání;
 2. LLC - společnost s ručením omezeným;
 3. Zemědělská výroba;
 4. AO je akciová společnost;
 5. PAO je veřejná společnost.

Z výše uvedeného se zajímáme pouze o IP nebo LLC, které z nich můžete lépe číst ve svém článku "Co je lepší LLC nebo IP".

Abych neztrácel čas, řekněte, že je nejlepší začít registrovat obchod s obuví s jednotlivými podnikatelskými podnikateli.

Ve výše uvedeném článku můžete vidět všechny výhody a nevýhody IP a LLC, takže nemusím dlouho vysvětlovat své rozhodnutí.

Pro začínajícího podnikatele při otevření prodejny obuvi je IP vhodné, jednou z příčin je možnost využít daň z SPE (toto oprávnění je pouze pro IP). A obecně je IP prvním krokem v podnikání.

Jak správně otevřít PI, můžete si přečíst v článku "Jak otevřít PI v roce 2016".

Činnosti obchodů s obuví

Při registraci IP budete potřebovat typy kódů činnosti.

Od 11. července 2016 vstoupil v platnost nový klasifikátor OKVED 2014, takže je nyní třeba vybírat činnosti z nového klasifikátoru:

52.43.1 - maloobchod s obuví (maloobchodní prodej obuvi z jakéhokoli materiálu a pro různé účely);

Je to takový typ činnosti, který vám umožní obchodovat absolutně jakoukoli obuv v maloobchodě a žádné další aktivity pro obchod s obuví jsou potřeba.

Pokud jste náhle již otevřeli PI, stačí přidat tuto aktivitu k existující.

Nyní máte všechna data k otevření vaší IP a je vhodné vyplnit žádost, zaplatit poplatek a uložit ji do daňových dokladů, které jsou popsány v článku o registraci IP v roce 2016.

Po 3 pracovních dnech obdržíte dlouho očekávané dokumenty.

Zdanění obchodů s botami

Pokud vezmeme v úvahu daňový systém obchodního plánu pro obchod s obuví v roce 2016, pak existují tři hlavní:

 • UTII (imputed). Omezení skladové plochy o 150 m²;
 • SPE (patent). Tento daňový systém je k dispozici pouze v období šetření a má limit 50 metrů čtverečních. (velmi častá akvizice patentů je nejlepší možností pro obchodování);
 • USN (zjednodušená verze). Tato daň může být zapotřebí k práci s právními a rozpočtovými organizacemi. Upozorňuji, že na tuto daň musíte při platbě hotovosti zřídit hotovostní pokladnu a zaregistrovat ji u daňového inspektorátu.

Jak vybrat daň pro svůj obchod s obuvími, musí provést výpočty pro každý z těchto daňových zvláštních režimů.

Mám tendenci získat patent, já sám jsem na této dani, skvělou volbou.

Obchod pro obchod s obuví

Tato položka zcela závisí na množství peněz, které jste ochotni investovat do podnikání v oblasti obuvi. Pokud nemáte dost peněz, přečtěte si článek "Peníze pro podnikání" a článek "Jak vydělat peníze".

Předpokládám, že nemáte mnoho peněz, abyste mohli začít podnikat. Takže budeme souhlasit, že plocha obchodu s obuví bude menší než 50 metrů čtverečních, v takovém případě si můžete koupit patent.

Jaké prostory budou vyhovovat začátečníkům v podnikání pro otevření obchodu s obuví:

 • Butik v nákupním centru nebo nákupním komplexu. Možná je to nejlepší možnost. Nicméně, TC a TC, které budou muset být butik s podobnými produkty, jako je oblečení, žádný velký problém v případě, že jsou konkurenty s bot - to bude vaše jen plus, od svého příchodu do soutěže a lidé budou dívat na vás. A co je velmi důležité, butik nemusí být někde v průmyslové zóně. Ujistěte se, že potřebují dobré tok lidí, ne lidi - to nebude mít žádný zisk - to je zákon;
 • Druhou možností bude pronajmout samostatný pokoj v 1. patře bytového domu. Pokud byste v prvním případě byli přivítáni, musíte provést studii o mikroregionech kvůli nedostatku konkurentů. Výjezd odděleného pokoje v obchodě s obuví by měl být na červené čáře, tj. Na chodníku a na vozovce.

Řeknu hned, že pronájem butiku bude levnější a bude tak snadněji propagovat místo než samostatná místnost pro obchod s obuví (bude to vážně muset investovat do reklamy).

Při výběru místnosti se v žádném případě nepočívejte, počkejte, dokud se nezobrazí vhodné místo: měsíc, dva, pět. Je lepší počkat, pak musíte pochopit, že správně zvolená místnost je již 50% úspěchu a bude mnohem jednodušší rozloučit.

Podrobněji o tom, jakou místnost vyzvednout, napíšu krátký článek "Občerstvení".

Sortiment obuvi

Vybraný typ aktivity 52.43.1 umožňuje obchodovat s jakoukoli obuví.

Zvažte sortiment zboží obuvi:

Pokud zvážíme prodej obuvi z hlediska ziskovosti, pak Nejvýhodnější je prodej dětské boty a důvodem je jasné, že pro děti je obuv zakoupena 1-2krát ročně. Dále jsou dámské boty. Každý zná lásku žen ke koupi a také dostane 1-2 párů bot za rok.

Pokud jde o pánské boty, pak je situace poněkud upřímná, protože muži nakupují boty pouze tehdy, když se stará zlomí. Ačkoli všichni jednotlivě.

Před výběrem jakého druhu zboží se musí zabývat: dětská, dámská a pánská obuv, je třeba provést průzkum trhu.

Může se jednat o situaci, kdy jsou dětské boty uloženy 20 ks, s dámskými botami 5 ks a pouze s mužským. V tomto případě je výhodnější otevřít obchod s pánskými botami.

Ačkoli máte dostatek financí, můžete otevřít plnohodnotný obchod s obuví s dětskou, dámskou a pánskou obuví.

Kdy začít podnikat na botách

Docela často kladené otázky. Obecně platí, že v ideálním případě je během sezóny jarní sezóny změna otevření obchodu s obuví.

Odcházím z těchto kritérií a říkám, že si můžete kdykoli otevřít svůj obchod s obuví (i když stojí za to, že nám chybí leden).

Zde je nejdůležitější věcí správně zvolený předpoklad pro podnikání v oblasti obuvi a pro kterou období budete nakupovat boty - to jde do pozadí.

Měli byste studovat trh, rozsah, který je na něm nabízen a hledat konkurenční výhody.

Jak si vybrat dodavatele obuvi

Důležitá otázka pro obchod s obuví. Takže se o to postaráme.

Dodavatel pro svůj obchod s obuvími musí být prohlédnut na internetu (docela trite), ale to je, byly chvíle, kdy tzv. Kyvadlové obchodníci projížděli.

Podívejte se na velkoobchodníka a nejlépe 3x s různými modely bot. Přečtěte si recenze organizací na internetu. Můžete jít přímo na výrobce, vše závisí na množství, za které si zboží objednáte.

Samozřejmě, zboží by mělo být v sezóně, nikdo nebude kupovat zimní sandály nebo letní tenisky.

Totéž platí pro dodavatele komerčního zařízení. Nedoporučuji kupovat komerční zařízení ve vašem městě, koupit přímo od výrobce a bude moci výrazně ušetřit. Kromě toho je výběr obchodního vybavení od výrobce obrovský a můžete vyzvednout všechny barvy. Budou psát vybavení pro můj obchod s obuvi v samostatném článku "Vybavení obchodů s obuví".

Logistika a dodávka zboží do obchodu

Všechno, které jste zaregistroval, vybral daň, našel předpoklad, koupil zboží a obchodní zařízení, nyní ho musíte nějak dodat obchod s obuví.

Za tímto účelem existují dopravní společnosti. Uveďte, s jakou společností se jedná o dodavatele a také možnost doručení do vašeho města.

Pokud ve vašem městě existuje zastoupení jedné z TC (dopravních společností), srovnejte ceny a podmínky a již zjistíte, který z nich budete dodat.

To se vlastně nazývá vývoj - logistika.

Poprvé to bude děsivé, v mé mysli si vzpomínám, ale po první dodávce bot a objednaného vybavení budete mnohem jednodušší.

Prodejce pro obchod s obuví

Často jsem opakoval a nepřestávám to dělat, měli byste pochopit při otevírání obchodu pro prodej obuvi (a vlastně jakéhokoli podnikání), že vaše podnikání je pouze pro vás. Všechno ostatní na něm je jedno.

Pokud se chcete stát obchodníkem, ukončete svou práci, žádné prodejce nebo jiné zbytečné výdaje na čističe nebo účetního.

Měli byste prodávat boty ve vašem obchodě přesně tak, jak jste nejvíce zainteresovanou osobou a nikdo to nebude dělat lépe než vy. Takže se připravte na to, abyste se vrhli do světa podnikání.

V každém případě, poprvé, kdy obchod dosáhne stabilní úrovně prodeje, můžete o tom přemýšlet na úkor svého vývoje a najmout si prodávajícího.

A pokud si myslíte, že tím, že se stanete podnikatelem, okamžitě získáte vavříny a získáte super zisky, jste hluboce mylní. Podnikání je špinavá práce především v samém počátku, zvláště pokud jste začátečník a podniknete jen první kroky.

Takže jste již prodejce našli - stejně jako vy. Dokonce můžete určit plat a obdržet jej každý měsíc, abyste nezůstali bez příjmu. (To vám řekne 100% podnikatelů, všichni prošli, včetně mě).

Příprava na otevření obchodu

Po registraci IP budete muset provést řadu dalších akcí před nástupem nákladu, podrobně jsem popsal v článku "Po registraci IP".

Chci zdůraznit hlavní body, které je třeba učinit před příchodem zboží:

 1. Objednejte tisk. Doporučuji všem, aby si objednali nejjednodušší pečeť za 800 rublů;
 2. Otevřete zúčtovací účet individuálního podnikatele. Je na tom, že budete platit s dodavateli zboží a služeb. Po objednávkách budete účtovány poplatky, za které budete platit za objednané zboží a zboží;
 3. Získejte platební terminál pro plastové karty. Chcete-li tak učinit, kontaktujte banku, kde se otevře zúčtovací účet PI, jsou vám poskytnuty zdarma a budete moci platit kartami z plastu (to je velmi výhodné);
 4. Malá rekonstrukce. Pokud se v místnosti vyžaduje malá kosmetická oprava, samozřejmě to musí být provedeno;
 5. Laptop a tiskárna.Vytisknout cenové značky a smlouvy;
 6. Koupit NMP s krabičkou za peníze. To může být provedeno ve vašem městě v příslušné společnosti;
 7. Spotřebitelský koutek. Ujistěte se, že ji připravíte bezprostředně před příjezdem zboží.

Nyní zbývá počkat na vybavení a zboží. Zařízení uspořádejte podle plánu, stejně jako zboží a tiskové značky pro zboží.

Zůstává trochu - je to reklama, která přitahuje zákazníky.

Reklama na prodej obuvi

Již jsem napsal podrobný článek o tom, jak propagovat vaše podnikání.

Hlavní věc, kterou děláte na začátku, je barevný znak a sloup.

Podrobně o tom, jak inzerovat obchod s obuvi, si přečtete v článku, který budu připravovat v blízké budoucnosti "Reklama na obuv"

Výnosy a výdaje obuvi

Toto téma také vyžaduje samostatnou úvahu, neboť příjmy a výdaje v obchodě s obuví jsou ovlivněny množstvím nuancí.

Řeknu pouze v plusu, boty mají poměrně vysokou marži (nakrutka) a tento obchod je jistě ziskový a slibný, hlavní věcí není chyba od samého počátku. Počkejte na článek "Příjmy a výdaje na obchod s obuví".

Jak vytvořit obchod s obuví

Vývoj obchodu s obuví je poměrně jednoduchý:

 1. Rozšíříme sortiment. Dále můžete prodávat punčochové zboží, punčochové zboží, opasky a kabelky (nezapomeňte však na zahájení těchto činností);
 2. Realizujeme řetězec obchodů ve městě. Proveďte studii o vašem městě a pokud existuje příležitost, to je dobré místo, pak je vhodné otevřít další obchod.

Jedná se o malou volbu pro vývoj obchodu s obuví, ale pro tuto rubriku připravím článek "Vývoj obuvi".

Stáhněte si podrobný obchodní plán pro obchod s obuví s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s obuví.

Při tom možná skončím obchodní plán obchodu s obuví, a očekáváte články, které jsem slíbil v blízké budoucnosti.

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím v komentářích nebo ve skupině VKONTAKT.

Jak otevřít obchod s botami od začátku?

Nabízíme vám podrobný průvodce, jak otevřít obchod s obuví od začátku. Užitečná doporučení, hotové výpočty a tabulky v článku.

♦ Kapitálové investice - 450 000 rublů
♦ Doba návratnosti - 6 měsíců

Když čtete historické knihy, mnozí jsou zděšeni, jak by mohl žít v době, kdy člověk musel vytáhnout boty nebo boty před otvory a teprve pak koupit další pár.

Ano, je toho daleko: dokonce i naše babičky a některé - a matky - pamatují na sovětskou dobu, kdy nebylo možné koupit krásné boty, všechno bylo trochu monotónní a vzrušující.

V dnešní době se oko líbí botanickým butikům.

Podnikatelé z tohoto důvodu často nepřemýšlejí, jak otevřít obchod s obuví, protože toto spuštění může být přeměněno na ziskové podnikání.

Boty - běžící zboží, naboso teď nikdo nechodí a každý módista v šatně zdobí pár tuctů různých druhů bot.

Závěr - obuv se bude odebírat bez ohledu na ekonomickou situaci, takže můžete od začátku otevřít obchod s obuví.

Vše, co potřebujete, je shromažďovat počáteční kapitál, provádět konkrétní výpočty, přemýšlet o všech nuancích a vyhýbat se hlavním chybám začínajících podnikatelů.

Funkce otevření obchodu s obuví


Nezakládejte novou firmu, aniž byste pochopili všechny její nuance.

Proto je možné se vyhnout hlavním chybám podnikatelů, kteří utrpěli finanční kolaps.

Vlastnictví obchodu s obuví má své vlastní vlastnosti:

 1. Podle statistik, je to ženy, které nejčastěji navštěvují obchody s obuví, i když nezískáte boty pro sebe, ale pro svého manžela nebo dítě, takže v žádném případě nemůže zapomenout na estetické designu interiéru obchodu s obuví nebo výlohách.
 2. Přemýšlejte od začátku až do konce koncepce svého botního butiku a držte se ho ve všem: výběr místa obchodu, sortiment výrobků, cenová politika atd.
  Například, pokud snít o tom, že se stanete majitelem obchodu, kde budou prodány drahé italské boty, pak si na trhu nepůjdete stan.
  Navzdory vysoké propustnosti lidí na tomto místě nenajdete zákazníky za své zboží.
 3. Je velmi důležité vytvořit správný sortiment zboží s přihlédnutím k nejnovějším statistickým údajům o poptávce spotřebitelů:
  60% - dámské boty podle sezóny,
  20% - pro děti,
  15% - samec,
  5% mimosezónní boty.
 4. Správně vykreslete okna vašeho obchodu.
  Umístěte nejzajímavější vzory v vitrínách, které jsou viditelné z ulice, to bude vyzvat kupce, aby šli přímo do vašeho butiku.
  Mnoho majitelů obchodů s botami rozšiřuje nabídku zboží s kabelkami, punčochovým zbožím, opasky.
  To dává smysl, ale nezapomeňte, že hvězda vašeho obchodu je boty, takže je třeba, aby se hlavní místo v oknech.
 5. Nepřeplácejte ceny.
  Nezapomínejte, že obrat je lepší zvýšit kvůli velkému počtu prodaných párů obuvi a nikoliv kvůli vysoké marži na pár.
  Dostupné ceny přilákají více zákazníků k vám.
 6. Pro prodej obuvi je třeba mít certifikáty kvality pro různé skupiny zboží a poskytnout zákazníkům záruku.
  Pokud obuv v rámci záruční lhůty neprošla, pak jste povinen jej vrátit zákazníkovi nebo mu dát další pár.

Nevýhody otevření obchodu s obuví

Majitelé obchodů s botami nemohou vždy spustit start do lukrativní činnosti.

Docela často musí uzavřít svůj obchod, protože to nebylo možné ziskat.

Tento podnik má své nevýhody:

 • otevřeno od začátku je obchod dost obtížný, aby se stal oblíbeným místem pro nákupy pro obyvatele vašeho města;
 • vysoká úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví - bližší pohled a uvidíte, kolik obchodů s obuví se nachází v nákupních centrech, trzích a dalších místech;
 • zisky z prodeje obuvi nejsou vždy dostačující, aby stačily na život samotného podnikatele a udržovaly si obchod a kupovaly si novou dávku zboží;
 • je těžké přesně vypočítat, jaký druh zboží bude mezi kupujícími poptávat, tak často je dvorek plný zbytků bot, které je třeba prodat mnohem levněji, jen aby vrátily peníze vynaložené na nákup;
 • složitost s volbou koncepce: který obchod s obuví se otevře, aby přinesl zisk: žena, muž, děti, kombinované.

Konkurenční výhody a reklama obchodu s obuví


Bez vytváření konkurenčních výhod a úspěšné realizace reklamní kampaně není obchodní činnost spojená s obchodem možná, totéž platí io vlastnictví obuvi.

Měli byste o tom a druhém uvažovat, než se rozhodnete otevřít butik.

Konkurenční výhody

Úroveň konkurence v prodeji obuvi je neuvěřitelně vysoká. Obchody obuvi jsou tolik, že je těžké lákat kupujícího do svého vlastního.

Ale pokud ne, zažijete finanční kolaps.

Konkurenční výhody boutique boty mohou být vytvořeny takto:

 1. Vedení rozumné cenové politiky.
  Náklady na zboží, které prodáváte, musí odpovídat kvalitě a finanční situaci vašich běžných zákazníků.
 2. Servírování všech zákazníků bez výjimky na nejvyšší úrovni.
  Vaši prodejci by měli být zákazníky velmi spokojeni a kompetentně zodpovědět jejich otázky.
 3. Vydávání slevových karet běžným zákazníkům a povzbuzovat je k návštěvě vašeho obchodu.
 4. Být upřímný vůči zákazníkům.
  Není nutné říkat, že čínské sandály za 800 rublů budou nosit deset let.
  Ještě lépe řečeno, že trvanlivost těchto obuvi je malá a pokud má klient zájem o dlouhodobé nošení sandálů, pak je lepší, aby se podíval na kvalitní, ale drahé vzorky.
 5. Umístěním prodejny na místo s nejvyšší dosažitelností lidí, které zvýší množství neformálních klientů.
 6. Pravidelně věnujte různým činnostem a prodeji obuvi - všichni zákazníci ji milují.
 7. Neustále rozšiřování sortimentu ve vztahu k chuti zákazníků.

Reklama na obchod s obuví

Zajímavý fakt:
Vysoké podpatky byly mezi prvními, které nosily mongolští muži, takže jejich nohy by při jízdě nevyklouzly z třmene.

Provedení plnohodnotné reklamní kampaně (videa v rozhlase a televizi, články v tisku, nákup reklamních bannerů atd.) Má smysl pouze tehdy, když otevřete velký obchod s obrovským sortimentem zboží.

Obrat zboží a kapitálu v tomto středisku obuvi bude velký, takže reklamní kampaň bude platit za sebe.

Pokud otevřete velmi skromný boutique boty s jednou obchodní halou o ploše 20-30 čtverečních, postačí následující:

 • objednat jasný znak, který by okamžitě zachytil vaše oko;
 • tisk vizitek novým zákazníkům;
 • zaregistrovat se na městském fóru av sociálních sítích pod rúškou spokojeného zákazníka, který již koupil;
 • tiskněte malé propagační letáky a rozdělte je na nějakém přeplněném místě poblíž jejich zásuvky.

Kalendář plánuje otevření obchodu s obuví

Jak rychle spustíte spuštění, závisí na rozsahu vašich plánů.

Pokud otevřete obrovský trh, bude trvat asi šest měsíců, než se dostanete první návštěvník.

Pokud se rozhodnete otevřít malý obchod s obuví v obchodním centru, pak za 3-4 měsíce můžete začít pracovat.

Vlastní podnikání: tajemství úspěchu obchodu s obuví

Otevření malého obchodu s obuví může sloužit jako dobrý zdroj příjmů za předpokladu, že je vše organizováno kompetentně. Současně není absolutně nutná velká investice do vývoje odbytu.

Takže považujte za příklad malý obchod s obuví ve spacích oblastech, ve kterých žije 12-14 tisíc lidí. Podle statistik jsou hlavními kupci tohoto obchodu ženy žijící v této oblasti, většinou ženy v domácnosti, matky s kočárky a důchodci.

Největší poptávka, až 70% obvykle připadá na sezónní dámskou obuv, 20% na dětskou obuv, zbývajících 10% je rovnoměrně rozděleno mezi pánskou a mimo sezónu obuv. Příjem z prodeje souvisejících produktů činí nejvýše 5% veškerého prodloužení za měsíc.

Typické problémy, s nimiž se setkávají vlastníci malých regionálních obchodů s obuví, jsou zpravidla nízký zisk, nedostatek pracovního kapitálu, velké množství komoditních zůstatků. Jejich hlavní chyby jsou iracionální využití prodejní plochy, negramotný design vitríny. Zvažte vše v pořádku.

Prodejna obuvi: umístění

S ohledem na lokalitu je považován za dobré sousedství s obchody s potravinami, s velkými známými lékárenskými řetězci, stejně jako s zastavovacími komplexy. S touto čtvrtí je příležitost přilákat návštěvníky těchto zařízení ve vašem obchodě. A můžete to udělat s atraktivním displejem. Obecně stojí za zmínku, že výkladní skříň je bezplatným reklamním prostorem. Měla by se pochlubit nejoblíbenějšími produkty v obchodě. Můžete dát atraktivní, nejprodávanější dámské modely s cenou. Mimochodem, nevyžaduje velké výdaje. Stačí natírat regály z plastu.

Na dveřích můžete viset reklamní plakát s obrazem ženy v krásných botách, které budou plnit funkci pilíře-zavlekalochki. Při prodeji akiey nebo jiných reklamních tahů můžete inzerovat příspěvky na slevy nebo dárky.

Obchody: nákupní oblast

Druhým důležitým bodem je plánování prodejní plochy. Přední okna obchodu, který jako první „meet“ zákazníkům lépe vystavit nejnovější modelky obuvi, která by podpořila potenciální kupce přenést na dílně. Není nutné zajistit to mišmaš zboží - obuv, rukavice, tašky, ponožky, aby nedocházelo ke klamání spotřebitele, a aby ho dělat pochyb o tom, kde se popal- zda při prodeji dárky oddělení, ať už v galanterii.

Odborníci také nedoporučují, aby čítače zboží, které nejsou základní v obratu struktury, většina z oblasti obchodu. To je zcela špatné, když zboží, které tvoří 5-10% z prodeje, zabírá většinu prodejní plochy. Nejlepším místem je dát sezónní dámské boty, protože hlavní kupci obchodu jsou stále ženy. Všechny ostatní, včetně souvisejících produktů, musí být odeslány do vzdálenějšího rohu pro příležitostné a vzácné kupce, kteří jsou také muži.

Obuvnický obchod: sortiment

Co se týče sortimentu, musí být vytvořena na základě potřeb a preferencí klienta, které reagují na poptávku. Chcete-li přivést do obchodu, nepotřebujete to, co je ve skladu, nebo co velkoobchodníci dají levnější, ale to, co zákazník objednává, je hlavním pravidlem majitele obchodu s obuví. A z nemoderní a irelevantní staré sbírky se musíte zbavit a v žádném případě ji nechat vystaven k prodeji. To může zkazit dojem z obchodu jako celku. A pak je zajištěn úspěch obchodu a dobrý zisk s minimálními náklady.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Sortiment zboží v obchodě s obuví

Pokud plánujete otevřít vlastní obchod s obuví, budete muset provést nějaké vážné přípravné práce. Kromě pronájmu místnosti a hledání kvalifikovaných zaměstnanců čekáte také na vytváření sortimentní matice, nalezení vhodných dodavatelů, uspořádání správného uspořádání zboží. Je to na kvalitě jejich implementace bude určovat úspěch vašeho podnikání. Tento článek je navržen tak, aby pomohl podnikatelům zvýšit tržby prostřednictvím řádně vytvořeného sortimentu, efektivního umístění obuvi a spolupráce se spolehlivými partnery.

Jak vytvořit sortiment obuvi?

Samozřejmě, sortiment obuvi je nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím úspěch podniku. Před otevřením maloobchodního místa musí každý podnikatel pečlivě prozkoumat vlastnosti tohoto trhu. První a nejdůležitější je tedy, že ženy, muži a děti potřebují ročně jiný počet párů obuvi. Podle statistik muži potřebují 3,3 párů ročně, děti - 6, ženy - 3,8. Je také třeba vzít v úvahu skutečnost, že dospělí si mohou popřít novou věc, zatímco nákup boty pro dítě je povinným opatřením. To je důvod, proč mnozí podnikatelé dávají přednost otevření "univerzálních" obchodů, ve kterých jsou zastoupeny výrobky pro všechny výše uvedené skupiny, nebo místa, kde se prodává dámská a dětská obuv.

Pokud se rozhodnete otevřít obchodní dům, procento zboží různých kategorií by mělo být následující:

60% - ženské sezónní boty,

5% mimosezónní boty.

Obecně platí, že stejně jako v každém jiném podnikání, musíte určit své cílové klienty, a zaměřit se na jeho přání a potřeby. Takže, pokud si zakoupit výrobky pro ženy od 16 do 35 ° C, bylo by vhodné, aby kupují skončila, nejpopulárnější modely, například v zimě podzimní zimní sezóny může být boty, boty, boty, UGG boty, tenisky, ale na míru pro vaše publikum rozsah je třeba ještě stanovena non-sezónní produkty, jako jsou boty. V takový obchod může být také dětské boty oddělení (měl by být výrazně nižší než základna), který bude chybět nejnovější sezónní modely: boty, boty, boty, boty.

Při vytváření sortimentu je také nutné brát v úvahu nejvíce běžící rozměry. Zanechte běžné mylné představy, že ženská noha by měla mít 35 velikostí. V současné době je nejoblíbenější velikost dámské boty v Evropě 38-39, a muž - 43. Tyto informace jsou samozřejmě klíčem pro formování rozměrů vašeho obchodu.

Neméně důležitou otázkou je šířka rozsahu. Ve skutečnosti je příliš mnoho sortimentů rovnocenné chybějícímu výběru. Jinými slovy, touha zahrnout do sortimentu co nejvíce pozic se rovná nákupu malého množství stejného druhu zboží - to je prostě neúčinné. Podnikatel proto bude muset identifikovat skupiny produktů a názvy, které budou nejlépe prodány, a vyloučit nejslabší pozice.

Nejprve je třeba přemýšlet o struktuře sortimentu, počítat procento skupin produktů. Optimální a nejobecnější distribuce je zpravidla následující:

 • Moderní modely - asi 30%;
 • Základní modely - asi 70% (+/- 10%).

* Pokud váš obchod prodává výrobky z kategorie módy, poměr může vypadat takto: módní modely - 10%, základní modely - 60%, móda - 30%.

Současně by asi 70% mělo představovat sezónní zboží a pouze 30% za mimosezónní období, pokud je to módní obchod. Pokud otevřete místo pro kupce se středně a středně nízkými příjmy, měly by se rozdíly rozdělit, asi o 90% o 10%. Polovina sortimentu musí být v klasickém barevném provedení, asi 40% by mělo padat na boty světlých barev a asi 10% modelů může být vyrobeno v nestandardních, trendových barvách.

Sortiment obuvi může obecně obsahovat následující skupiny výrobků:

 • Boty (na patě, na klínu, na ploché podrážce, na plošině);
 • Polobotky;
 • Nízké boty (jaro-podzim, zima);
 • Boty (nízká, střední, vysoká);
 • Botillons (příležitostná, modelová, podpatková, na klínu, plošina, s řezem na přední nebo patní části, střední výška, nízká, vysoká);
 • Boty (každý den, lodě, modelové lodě, model);
 • Baletní byty;
 • Sandály (rukávy, birkenstocks, stilettos, muly);
 • Espadrilles;
 • Sandály;
 • Gladiátory;
 • Žabky;
 • Tenisky;
 • Keds.

Všechny výše uvedené kategorie a skupiny výrobků jsou klasifikovány podle obecně uznávaných zásad. Jedná se o tzv. Seznam "knih", ze kterého budete muset vybrat nejoblíbenější pozice. To lze provést pouze jasným vymezením koncepce obchodu a jeho cílového zákazníka. Kromě toho by měly být kategorie výrobků vybrány s přihlédnutím k preferencím potenciálních zákazníků. Jít do obchodu, kupující neprodukuje komoditní skupiny, strukturu, značky, a tak dále, vidí celý obraz a vy, jako majitel obchodu, je třeba provést, aby obraz, který vidí, byl integrován. To znamená, že kategorie zboží se musí navzájem doplňovat. Samozřejmě, že v případě, že rozsah je zaměřen na ženy ve věku 16 až 35 let, aby zaplnil police boty, kotníkové boty a vysoké podpatky, jehlovém podpatku a platformě podešví a gumové holínky nebo výprask je prostě absurdní rozhodnutí.

Bohužel začátečníci téměř nikdy nedokáží vyhnout se pokusům a omylům při sestavování sortimentu, nicméně můžete minimalizovat počet nejnovějších pomocí metody popsané níže, která umožňuje optimalizovat sortiment. Dává podnikatelům příležitost porozumět tomu, co by mělo být vždy zboží na policech, a které z nich se zbavit. Hlavní výhodou této techniky je, že je vhodná pro velké prodejny nebo značkové butiky, stejně jako pro malé maloobchodní prodejny.

Metoda optimalizace sortimentu

 1. Minimalizace rizik. Rozdělte zboží do tří skupin: 1) prodej, 2) povinné módní zboží, 3) vysoce rizikové produkty. Univerzální příklady modelů zahrnutých v každé skupině jednoduše neexistuje, protože každý obchod má svůj vlastní cílové publikum. Takže, pokud jste se zaměřují na pracující ženy a muži, střední třídu, elegantní módní lakované kůže čerpadla budou zahrnuty do vysoce rizikových položek, zatímco oni jsou módní butik bude zahrnovat skupinu „povinných módních produktů.“ Existuje však několik principů, které vám umožní rozdělit zboží do těchto skupin:
  1) často koupil modely, základy šatníku cílového zákazníka obchodu, barvy se prodávají;
  2) Nové modelky odpovídající trendům nebo boty, které by jít do předchozího, v hlavní kategorii, ale má jiného materiálu či barevných schémat, které zahrnují ho do kategorie módních produktů;
  3) unikátní, originální, ne podobná ostatním modelům obuvi, obuvi pro zvláštní události, příslušenství. Pokud si myslíte, že poslední skupina by měla být úplně vyloučena ze sortimentu, není tomu tak. Ideální poměr všech výše uvedených skupin bude následující: zboží, které vyrábí prodej - asi 60%, módní výrobky - asi 30%, zboží z rizikové skupiny - asi 10%.
 2. Komoditní směs. Uveďte nejpodrobnější seznam všech typů obuvi, které nakupujete od dodavatelů. Vyberte tři hlavní skupiny sortimentů:
  1) hlavní výrobek - zboží, které se nejlépe podává v sezóně speciálně u vás, například sandály, žabky, ploché boty;
  2) zboží doplňující hlavní produkt - například pohodlné tenisky, tenisky, boty na stabilním klínu;
  3) doplňkové produkty - různé doplňky - kabelky, šátky, brýle, opasky, klobouky, šátky atd. Poměr těchto skupin by měl být následující: 50-60%; 20-30%; až 10%.

Taková zdánlivě jednoduchá analýza sortimentu má obrovskou výhodu - umožňuje vám přezkoumat a analyzovat sortiment výrobků z různých úhlů. V prvním případě berete v úvahu zisk získaný z určitého produktu, zatímco druhý typ analýzy umožňuje pochopit, která konkrétní podmnožina výrobků ovlivňuje ukazatele rizika nákupu. Následně po provedení takové analýzy budete schopni identifikovat komplexně ziskové skupiny a opustit zboží, u něhož se prokázalo, že je ztrátou pro obě položky.

Jak najít a vybrat dodavatele bot

Po určení základních pozic ve vašem sortimentu budete muset najít opravdu spolehlivé dodavatele zboží. Vaše volba bude záviset na kvalitě obuvi, na stabilitě a včasnosti dodávek, na celkovém obrazu obchodu a tedy i na jeho zisku.

Před provedením jakýchkoli aktivních kroků určit částku, kterou jste ochotni vynaložit na první dávku zboží. Je-li váš rozpočet velmi velký, můžete si dovolit hledat velké výrobce, kteří neprodávají malé části a pracují výhradně na předplacení. Pokud nemáte tolik peněz, musíte najít malé dodavatele. Ceny bohužel budou vyšší, ale můžete si koupit malou část zboží a v případě potřeby odložit platbu.

Jak najít dodavatele?

Zatímco váš obchod se nezmění v opravdu velký a oblíbený bod, dodavatelé se s vámi neuspokojí nezávisle. Proto v počátečních fázích musíte udělat vše sami. Existuje několik hlavních způsobů, jak najít dodavatele obuvi:

 • Vyhledávání ve službách Yandex a Google;
 • Vyhledávání kontaktů na stránkách soutěžících;
 • Návštěva specializovaných výstav a veletrhů;
 • Online katalogy.

Každá z výše uvedených metod má své vlastní zvláštnosti a nuance, které jsou popsány níže.

 1. Yandex a Google. Rozhodně to bude trvat spoustu času, ale vyhledávání na internetu je opravdu účinné. Když vyhledávač poskytuje spojení s velkoobchodními dodavateli, nezastavujte se na prvním řádku - skutečností je, že tyto firmy platí za reklamu v síti a kompenzují náklady na úkor zboží. Navíc s největší pravděpodobností narazíte na výrobce a dokonce ani na první zprostředkovatele. Podívejte se na několik stránek a najděte nejlepší možnost, i když bude ve vyhledávači na 10-20 pozicích. Nevěnujte pozornost tomu, co se děje, a je velmi pravděpodobné, že tento dodavatel má mnoho zákazníků a prostě to nemusí potřebovat. Po výběru několika vhodných možností začněte vyzvánět - je mnohem účinnější než odesílání dopisů.
 2. Studium webu soutěžícího. Samozřejmě, že žádné konkurenční obchody, které mají webové stránky nebo internetové obchody, neposkytují informace o dodavatelích na hlavní stránce. Můžete si však prohlédnout fotografie, které mohou vidět značková loga, hledat sekci se zárukami, certifikáty kvality, které jsou často přítomné prodejce tisku.
 3. Výstavy a veletrhy. To je opravdu skvělá volba pro každého podnikatele. Na takových událostech můžete produkty osobně zvážit, mluvit o podmínkách spolupráce a získat správné kontakty.
 4. Online katalogy. Takové adresáře jsou databáze, ve kterých mohou podnikatelé registrovat své společnosti. Na jedné straně to vytváří spoustu příležitostí pro podnikání a na druhé straně taková rozmanitost a dostupnost činí výběrovým procesem velmi obtížným. Hledání v nich je stejné jako ve vyhledávačích - uživateli je dána řada odkazů, po které musí zvolit příslušné možnosti a volat tyto organizace.

Podnikatelé mohou vyhledávat partnery jak mezi domácími, tak zahraničními společnostmi. Pokud plánujete prodávat produkty přinášené ze zahraničí, musíte si uvědomit, že cena takového zboží bude mnohem vyšší, protože budete muset zaplatit také poplatek. Majitelé obchodů s obuví také potřebují pochopit, že s takovou spoluprací je potřeba vzniku určitých potíží. Takže například budete muset překonat jazykovou bariéru, bojovat proti stereotypům o ruských podnikatelích a čelit potížím s dodáním, mezi něž patří nejen zvýšenou cenu, ale také možnost vážného zpoždění při přepravě zboží.

Příklady dodavatelů obuvi

Zkušení podnikatelé pracující v této oblasti doporučuje několik domácích výrobců, mezi nimi "Unichel" (Chelyabinsk) a "Paris Commune" (Moskva). Také výroba obuvi je velmi rozvinutá v regionu Rostov. Můžete také prozkoumat sortiment velkoobchodního internetového obchodu Amorce, který prodává výrobky domácí továrny za snížené ceny. Další dobrou volbou je Tiu.ru, která prodává jak domácí, tak i zahraniční zboží.

Kritéria hodnocení dodavatele

Při výběru partnera by majitelé obchodů s botami měli věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 • Princip tvorby nákladů;
 • Dostupnost nebo absence financované slevy;
 • Minimální částka nákupu pro dlouhodobou spolupráci;
 • Minimální částka jednoho nákupu;
 • Dostupnost zboží v katalogu;
 • Nutnost nebo nepřítomnost nutnosti vyhradit zboží;
 • Dodání nebo nezávislý export;
 • Vlastnosti registrace transakce;
 • Dostupnost certifikátů;
 • Záruční podmínky a možnost vrácení vadného produktu.

Zkušení podnikatelé doporučují nováčkům, aby našli několik dodavatelů - takže se budete moci chránit před selháním dodacích lhůt a nesplněním dalších podmínek jedním z partnerů.

Pravidla kladení zboží v obchodech s obuví

Z výpočtů bude do značné míry záviset na úrovni tržeb, což znamená, že vlastník takových podmínek by měla být věnována maximální pozornost této problematice. Samozřejmě, že umístění techniky se mohou lišit v závislosti na typu obchodu s obuví a její cenovou politiku, ale existuje několik univerzální pravidla, která vám pomohou oba majitelé butiků a podniků, plánuje otevřít obchod zásoby.

Metody uvádění v obchodě středního cenového segmentu

Níže jsou pravidla a doporučení, která pomohou zvýšit tržby v prodejnách působících v segmentu středních cen. Elite obchody a butiky, stejně jako obchody s obuví levných obuvi, rozložení zboží, vedené jinými, zvláštní principy.

Univerzální způsob ukládání obuvi v obchodech jednoduše neexistuje, ale majitelé těchto bodů mohou být vedeni jedním ze čtyř nejoblíbenějších typů umístění produktu, z nichž každý má své výhody a používá se za určitých okolností. Toto je prohlášení značek podle velikosti, sbírek a skupin.

 1. Rozložení podle značky. Tato metoda má své vlastní nuance. Pokud přivážete zboží od různých výrobců do vašeho obchodu, měli byste mít na paměti, že spotřebitel nezná vždy jména každého z nich. V této situaci rozložení značek nepomůže návštěvníkovi obchodu, ale jen to zaměňuje. Podnikatelé by měli vzít v úvahu skutečnost, že výrobky jsou opravdu známých značek prodávaných v samostatných single-značkových prodejen, zatímco ostatní značky jsou prostě neznámé zákazníky (a to i v případě, že jsou dobře známy mezi jednotlivými podniky činné v maloobchodě, obuvní průmysl a výrobci). Proto je tento způsob výpočtu relevantní pouze tehdy, pokud váš obchod má zboží jedné nebo několika značek s vysokou mírou uznání a jste si jisti, že přiláká lidi. V takovém případě musí být zboží rozloženo na samostatném stojanu nebo rohu a zdobeno světlými POS materiály. Snažte se zaměřit se na to - měl by okamžitě upozornit, a to i od vchodu do obchodu.
 2. Rozložení podle velikosti. Tento způsob uspořádání zboží je nejčastěji využíván v levných obchodech, které prodávají zbylé části obuvi nebo neúplné rozměrové sítě. Výhodou této metody je to, že umožňuje vytvořit dojem úplnosti sortimentu, skrýt nedostatek výrobků a také zjednodušit proces nalezení správného páru pro kupujícího. Nicméně, tam jsou některé nuance - pokud například zákazníci ženy takzvané „plovoucí“ velikost obuvi, například 37-38, bude nucena projít mezi dvěma stojany, které mohou způsobit podráždění a neochotu koupit cokoliv v tomto obchodě. Tento typ výpočtu lze obecně použít v časech slev nebo prodejů. Navíc je relevantní pouze pro body s velkou plochou a takové umístění zboží by mělo být zohledněno při plánování obchodu. Pokud budeme hovořit o výpočtu v rámci skupiny velikostí, pak jediné pravidlo, které musíte dodržovat, je, že podobné produkty (jedna kategorie, barva, materiál) by měly být umístěny co nejblíže k sobě.
 3. Rozložení sbírek. Samotný pojem "kolekce" se obtížně aplikuje na obchod s obuví, neboť to obvykle znamená sbírku určitých modelů, nějaký soubor věcí z jedné řady. Proto se v tomto oboru používá slovo "sbírka" k označení souboru podobných modelů obuvi (podle barvy, materiálu), nejčastěji od jednoho výrobce. Pokud váš obchod prodává nejen boty, ale také doplňky (tašky, batohy, opasky, šály atd.), Boty by měly být umístěny vedle jedné nebo několika položek ze seznamu uvedeného výše. Samozřejmě, všechny předložené modely by měly být v souladu s ostatními a vytvořit jeden obrázek. To může motivovat návštěvníka kupovat nejen boty, ale také tašku nebo šátek s rukavicemi. Nicméně, tento způsob umístění produktu není vhodný pro body, které pracují v cenovém segmentu středně nízké, jak návštěvníci přicházejí do těchto obchodů pro určitou věc, a je nepravděpodobné, že by něco získat spontánně. Majitelé také musí zajistit, aby počet sáčků nepřekračoval počet modelů obuvi, jinak se váš hlavní produkt jednoduše ztratí mezi příslušenstvím.
 4. Rozložení podle kategorie. Předpokládá se, že tato metoda uspořádání je optimální pro obchody. Pokud kupující přišel do obchodu pro boty, může okamžitě jít do požadované části. Totéž platí pro sandály, slap, balet, polokošile atd. Existují zde však i určité nuance - kategorie produktu budou muset být členěny do podkategorie. Například skupina "boty" je rozdělena na podskupiny: boty s knoflíkem, plochá podešev, klín, tlustá patka, tenká patka. Nejoblíbenější kategorie jsou nejlépe umístěny na nejvýznamnějších místech. Takže pokud je to teď zima, položení sandálů do středu obchodu neznamená nejmenší smysl. Měli bychom poznamenat, že díky této metodě rozložení můžete boty doplňovat různými doplňky.

Rozložení v obchodech s botami - obecná doporučení

 • Pokud stačí dát spoustu bot za sebou, bude to pro návštěvníka ztížit. Proto se majitelé musí pokoušet udělat jasné akcenty - přilákat kupce k určitým modelům, také jej povzbuzujete, aby pečlivě zvážil zbytek sbírky.
 • Často podnikatelé střídají obuv střídavě - paralelně s dlouhou stranou stojanu a kolmo k němu. Pomocí této jednoduché metody můžete vybrat každý model, který jste prezentovali.
 • Otočte boty o 45 stupňů - vizuálně animuje produktovou řadu. V některých případech prodejci doporučují umístění různých modelů na různé police - což vám umožní rozlišit zboží na různých úrovních.
 • Nezapomeňte, že osoba je schopna udržet v dohledu pouze 5-7 produktů. To je důvod, proč je nutné zajistit, aby na poličce nebylo uvedeno více než sedm modelů bot. Výjimkou jsou pouze levné obchody, kde je sazba provádí přesně na množství zboží - výpočet na principu maximálního maxima.
 • Pokud máte možnost zakoupit víceúrovňový stolek a umístit ho do středu obchodního domu, ujistěte se, že tak učiníte. Samozřejmě, na takovém zařízení je nutné umístit nejlepší modely bot, které však nemusí být nutně nejdražší.
 • Přizpůsobení podle barvy je vždy vítězným rozhodnutím. Pokud máte několik podobných modelů světlých barev, nezapomeňte tuto techniku ​​použít - to vám pomůže udělat jasný přízvuk v obchodním patře.
 • Ve výkladní skříňce stojí za to ukázat v této sezoně nejmódnější, jasnější a nejdůležitější modely obuvi.
 • Pokud váš obchod prodává pánské boty, musíte si pro levé straně obchodního domu přidělit samostatnou a pohodlnou zónu.

Podnikatelský plán pro obchod s obuví

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem tohoto obchodního plánu je otevřít obchod s obuvími za účelem maloobchodního prodeje obuvi a příbuzných výrobků ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion osob. Základem produktů obchodu jsou pánské a dámské boty, především domácí výrobci. Úložiště slouží segmentu středních cen a segment je pod průměrem.

Cílovou skupinou prodejen obuvi jsou maloobchodníci, z nichž 75% tvoří populace žen ve věku 18 až 50 let.

Obuv a oblečení jsou jedním z nejoblíbenějších výrobků. Průměrný měsíční spotřebitel utratí na obuv a oblečení 6 500 rublů. Zvláštnost klimatu v Rusku vyžaduje změnu obuvi v závislosti na sezóně, takže obchodování s obuví nikdy neztratí jeho význam. Hlavní výhodou otevření prodejny obuvi je poptávka po zboží a vysoká úroveň zisku, která je zajištěna obchodní marží 100-300%.

Pro realizaci projektu je pronajata komerční část v rezidenční čtvrti města na rušné ulici. Celková plocha je 55 metrů čtverečních. m., Pronájem - 40000 rublů / měsíc. Výhody lokality: úspory na pronájmu obchodních prostor, odlehlost od konkurentů, blízkost zastávek a umístění v oblasti maloobchodní prodejny.

Objem zahajovacích investic činí 1 460 000 rublů. Investiční náklady směřují na nákup zařízení, počáteční nákup zboží, organizaci prodejního prostoru, podporu propagace společnosti a vytváření fondu provozního kapitálu, dokud projekt nedosáhne návratnosti. Převážná část požadované investice je určena na nákup zboží - 55%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje obuvní prodejny, plánovací horizont je 3 roky. Po uplynutí tohoto období se očekává expanze firmy. Podle výpočtů bude počáteční investice splatit po 11 měsících práce. Ukončení plánovaného objemu prodeje je plánováno na 6. měsíc provozu. Čistý zisk bude současně činit 210 000 rublů za měsíc. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 18%.

Finanční plán bere v úvahu optimistickou prognózu prodeje, kterou lze očekávat díky výhodné poloze obchodu a vysokému provozu potenciálních zákazníků.

2. POPIS VÝROBCE OBUV

Oděvy a obuv jsou mezi nejoblíbenější zboží, za druhé jsou pouze potraviny. Zvláštností trhu s oděvy a obuví je to, že neustále prochází změnami. Důvodem je vývoj módního průmyslu, který zavádí nové trendy, čímž vytváří vysokou poptávku po zboží z této kategorie.

Každý rok se zvyšuje počet obchodů s oděvy a obuví, růst tržeb, což činí tento segment podnikání velmi atraktivní. I v době krize nejsou Rusové vždy ochotni zachránit tento druh zboží. Pouze 30% respondentů přiznalo, že snižují náklady na oblečení a obuv. Rusové v průměru stráví měsíčně na oblečení a botách 6 500 rublů. Průměrný spotřebitel nakupuje jeden pár každých 1-1,5 měsíců a má minimálně 4 typy obuvi. Charakteristiky klimatických podmínek v Rusku nutí změnit obuv v závislosti na období - tzn. čtyři (nejméně dvakrát) za rok. Obchod s prodejem obuvi tedy nikdy neztratí jeho význam.

Obrázek 1 ukazuje dynamiku trhu s oděvy, obuví a doplňky. Pokles objemů trhu v roce 2015 byl v roce 2016 nahrazen mírným nárůstem. Očekává se, že pozitivní trend bude pokračovat.

Obrázek 1. Objem a dynamika trhu s oblečením, obuví a doplňky, biliony. rublů. (zdroj: Fashion Consulting Group)

Nicméně krize ovlivnila ruský trh s obuví. V letech 2015-2016 kumulovaný pokles objemu trhu činil 9,6%. V roce 2016 se objem ruského maloobchodního obuvi snížil na úroveň 1260,8 miliard rublů. v hodnotovém vyjádření a 270,3 milionu párů - v naturáliích. Během tohoto období byla průměrná spotřeba obuvi srovnatelná s úrovní fyzického opotřebení, a to 2,5 páry ročně na osobu - což je minimální ukazatel pro trh s obuví. Před krizí činila tato čísla 2,8 párů ročně. Pro srovnání, v EU na osobu a rok je 5 párů, a v USA - v průměru 7 párů na osobu. Podle odborníků v Rusku by toto číslo mělo být nejméně pět, kvůli drsnému klimatu a měnícímu se počasí. Vycházíme z toho, že v okamžiku, kdy indikátor spotřeby obuvi je dvakrát nižší než doporučuje.

Nejvíce citlivá na krizi byla průměrná cenová část. Vzhledem k růstu směnného kurzu se výrobky zvýšily o 30-35%, což snížilo tržby. Zároveň se snížil tok zákazníků ve velkých řetězcích obuvi o 20-30%.

V roce 2017 se trh živil a cítil se více jistý. Podle odhadů Fashion Consulting Group, v roce 2017 se objem odvětví maloobchodu s obuví v Rusku může růst o 5-10% v rublech za rok v důsledku nahromaděných vlivu odložené poptávky.

Takže hlavní trendy maloobchodu s obuví v Rusku jsou:

- posun poptávky na levnější segment, který je způsoben nárůstem nákladů na obuv a snížením příjmů Rusů;

- přeorientování obuvi na univerzální modely obuvi;

- upevnění trhu, posílení postavení velkých řetězců obuvi a opuštění trhu malých hráčů;

- posílení rusko-vyrobených výrobků na trhu, které je posíleno tváří v tvář cenové výhodě získané v důsledku devalvace rublu a posunu poptávky po levné a univerzální obuvi;

- aktivní proces importu. Dochází k poklesu dovozu obuvi: pokud v období před krizí činil podíl dovozu na domácím trhu obuvi 80%, dnes je méně než 70%. Očekává se, že v příštích dvou letech bude podíl ruské a dovážené obuvi na trhu činit 35%, resp. 65%;

- Dnes portrét klienta obchodu s obuví obsahuje následující charakteristiky: racionalismus, snížení frekvence nákupů, dodržování současného chápání kvality spotřebovaných nákupů.

V období snižování podílu hráčů na trhu existuje příležitost získat v průmyslu oporu, která se postupně zotavuje. Otevření obchodu s obuví se tak může stát slibným obchodem, zejména pokud se zohlední hlavní trendy maloobchodního prodeje obuvi. Krize je dobrá příležitost k zahájení podnikání, pokud je konkurence nižší.

Maloobchodní prodej obuvi je skutečný a univerzální obchod. Tabulka 1 obchodního plánu odráží klíčové výhody a nevýhody obchodů s obuví, které by měly být zohledněny při plánování obchodu s obuví.

Tabulka 1. Výhody a nevýhody otevření prodejny obuvi

- vysokou ziskovost;

- není potřeba zvláštních povolení a licencí;

- vysokou ziskovost

- vysoké počáteční investice;

- vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu;

- závislost poptávky po produktu na ekonomické situaci v zemi

Všechny tyto podmínky by měly být zohledněny při plánování podnikání pro maloobchodní prodej obuvi. Také před organizací podnikání v oblasti maloobchodního prodeje obuvi je třeba podrobně studovat výklenky. Při plánování je třeba vzít v úvahu specifické rysy běhání boty:

- největší poptávka po sezónní dámské obuvi, jejíž podíl na tržbách činí zhruba 60-70% z celkového obratu obchodu; asi 20% prodaných výrobků je určeno pro boty pro děti a zbytek - pro pánské a mimosezónní boty. Prodej souvisejících výrobků (příslušenství, obuvnické výrobky atd.) Nepřekračuje 5% prodeje;

- každou sezónu je nutné aktualizovat sbírku obuvi, zohlednit změnu módních trendů a mít k dispozici celou řadu velikostí;

Nabídky franšíz a dodavatelů

- prodej obuvi má výraznou sezónnost. Vrchol prodeje je na jaře a na podzim. To je třeba vzít v úvahu při plánování prodeje a vytváření sortimentu obchodních produktů;

- obchody vysoce specializované obuvi (sport, design atd.) by měly být otevřeny pouze v městech s počtem obyvatel více než 1 milionu lidí. Výjimkou jsou obchody dětské obuvi, které mají vysokou ziskovost bez ohledu na počet obyvatel města.

To znamená, že obchod s obuví - výnosný druh podnikání, ale aby fungovala a přinést stabilní příjem, je třeba správně napsat podnikatelský plán. V něm by se mělo odrazit tyto otázky: jak otevřít obchod s obuví od nuly, zejména boty podnikání, kolik to stojí, aby otevřít obchod s obuví vyzvednout celou řadu obchodu s obuví, která rizika je třeba vzít v úvahu při podnikání a jak můžete vydělat peníze tím, že prodává boty.

3. POPIS VÝROBKŮ SHOE SHOP

V tomto obchodním plánu je plánováno otevření obchodu s obuví pro účely maloobchodního prodeje obuvi a příbuzných výrobků. Základem produktů obchodu jsou pánské a dámské boty, především domácí výrobci. Úložiště slouží segmentu středních cen a segment je pod průměrem. Tato volba je způsobena posunem poptávky spotřebitelů směrem k většímu počtu obuvi. Současně spotřebitelé kladou vysoké nároky na výrobky z hlediska ceny a kvality obuvi. Aby se splnila poptávka, sortiment skladu je tvořen převážně z domácích výrobků, jejichž cena je nižší než dovoz.

Výrobní program je klíčovým parametrem při plánování otevření obchodu s obuví. Před sestavením sortimentu byste měli provést důkladnou analýzu trhu, dodavatelů a sortimentu obchodů-konkurentů. To určí poptávku spotřebitelů a vyzvedne výrobky takovým způsobem, že vytvoří jedinečnou nabídku na trhu. Kompetentní přístup k výběru sortimentu zabrání zbytečné inventarizaci, snižuje pravděpodobnost nelikvidního růstu obratu, vytvoří konkurenční výhody a přiláká potenciálního kupce.

Rozsah by měl být vytvořen na základě potřeb a preferencí zákazníka, stejně jako vzít v úvahu módní trendy a klima v regionu. Také sortiment obchodu je určen s přihlédnutím k velikosti obchodu. Hlavní podmínkou v tomto případě je úplné vyplnění oken, ale absence hromady zboží. Poloprázdné stánky mohou vyděsit kupující, a v postelných oknech je velmi obtížné navigovat. Nezapomeňte na související produkty (přípravky pro péči o obuv, ponožky, opasky, pantofle apod) - oni vám umožní zvýšit tržby o 5-7%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hospodářská krize ovlivnila nejen prodejní úroveň obuvi, ale i sortiment. Dnes se obchody obuvi snaží optimalizovat sortiment, který se přizpůsobí novým podmínkám a splňuje potřeby zákazníků. Jaký by měl být sortiment obuvi v krizi? Analytici poukazují na několik faktorů, které by mohly v průběhu krize zlepšit prodej obuvi:

- šetrnost k životnímu prostředí. Móda pro celý přirozený a zdravý životní styl neprošla a segment bot. Mnozí kupující se o své tělo starají a kladou vysoké nároky na boty. Do této kategorie patří modely s inovativními technologiemi (například vodotěsný nátěr), sportovní a ortopedická obuv;

- boty s anatomickými vlastnostmi. Každý rok se zvyšuje počet lidí, kteří mají nějaký typ nestandardních anatomických vlastností, což komplikuje proces výběru pohodlné obuvi. U těchto kupujících hlavním kritériem při nákupu bot je její použitelnost, takže rozsah by měl obsahovat nestandardní velikosti boty, boty s anatomickou stélkou, atd.;

- módní boty. Obuv patří do kategorie zboží, které je výrazně ovlivněno módou. Při sestavování sortimentu je proto třeba vzít v úvahu trendy. Je třeba diverzifikovat řadu světlých, módních modelů, které mohou přilákat pozornost náročných zákazníků. Základ sortimentu by však měl být tvořen klasickými modely. V případě, že se část sortimentu neprodává, bude v budoucnu mnohem jednodušší zavádět klasické boty než výrobky, které vyrazily z módy.

Správná sortimentní politika tak přiláká zákazníky a udržuje pozice v podnikání iv době hospodářské krize. Nejdůležitější věcí v maloobchodních obuvech je mít dostatečnou flexibilitu, aby se rychle přizpůsobila měnícím se trendům na trhu.

Předpokládá se, že sortiment tohoto obchodu bude představovat široký sortiment obuvi z různých materiálů (koženka, přírodní kůže, textil, pryž). Současně bude kladen důraz na klasickou, multifunkční obuv. Pro nákup zboží bude vyžadovat průměr 700 tisíc až 1 milion rublů.

Formát zákaznického servisu v obchodě je individuální.

Projekt tak zajišťuje otevření obchodu s obuví s následujícími konkurenčními výhodami:

Nabídky franšíz a dodavatelů

- variabilita sortimentu. Předpokládá se, že řada sortimentů bude reprezentována nejen klasickými, ale i módními modely, které umožní uspokojit poptávku různých kategorií zákazníků;

- dostupnost ekologické a anatomické obuvi v sortimentu;

- cenová politika. Velkou část sortimentu budou rozpočtové zboží, které jsou prezentovány v různých verzích;

- vynikající služby, zdvořilé a kompetentní konzultanti;

- zákaznický věrnostní systém. V tomto obchodě bude zaveden diskontní systém slev a pravidelné uskutečňování různých akcí;

- sortiment je převážně zastoupen výrobcem tuzemského výrobce, který zaručuje vysokou kvalitu za přijatelné ceny.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ OBCHODU SHOP

Cílovou skupinou prodejen obuvi jsou maloobchodníci, z nichž 75% tvoří populace žen ve věku 18 až 50 let. Portrét spotřebitele: průměrný příjem, preferuje vysoce kvalitní, pohodlnou a funkční obuv.

V souladu s určitým cílovým publikem se vytváří reklamní strategie. Reklama obuvi se dá rozdělit na dva typy - pasivní a aktivní. Pasivní reklama zahrnuje značky, bannery, pilíře atd. Aktivní reklama zahrnuje distribuci letáků, distribuci vizitek, reklamu v rozhlase a televizi i na internetu.

Protože konkurence v segmentu je poměrně velká, je nutné pečlivě zvážit reklamní strategii. K propagaci trhu lze použít následující nástroje:

1) Vyzdobené výkladní sklo, které přiláká pozornost potenciálních zákazníků. Výsledky průzkumu trhu ukazují, že 70% zákazníků přichází do obchodu, protože jsou přitahovány krásně navrženou vitrínou. Náklady na registraci obchodu jsou v průměru 25 000 rublů. Displej by měl vyhovovat nejzajímavějším modelům, které mohou přitáhnout pozornost a přilákat nové zákazníky do obchodu.

2) Příslušný návrh obchodní plochy. Podle statistik jsou ženy hlavním publikem prodejen obuvi a jejich výběr je ovlivněn estetickým designem obchodu. Dnes musí mít každý obchod příjemný interiér, který bude kupujícím zajímat. Je také nutné věnovat pozornost umístění zboží - každá pozice by měla být viditelná, měla by být snadno přístupná, aby kupující mohl zboží pečlivě prozkoumat. V obchodování s obuví existuje několik technik, které je třeba vzít v úvahu:

- produkty, které mohou kupujícím nejvíce zajímat, je lepší umístit je vpravo od vchodu. Jak ukazuje praxe, drtivá většina odběratelů (90%), která jdou do obchodu, se nejprve podívá na okna vpravo. Proto je lepší uspořádat nejpopulárnější modely z pravé strany. Také by mělo být poznamenáno, že je lepší položit dámskou obuv na pravou stranu a na levé straně - pánské boty;

- Policie by neměla být příliš vysoká, aby kupující mohl pohodlně vybrat požadovaný produkt;

- Obuv by měla být umístěna ve skupinách podle určitých vlastností. Obchodování s obuví zahrnuje strukturování umístění obuvi na regálech podle stylu, funkčnosti, barvy, ceny, značek, velikosti, období, velikosti, příslušenství (samec, žena, dítě). Odděleně, bez ohledu na zvolenou klasifikaci obuvi, je obvyklé přidělit novou sbírku;

- položení obuvi, bez ohledu na zvolený princip, by se mělo změnit alespoň jednou za dva týdny;

- boty by měly být dobře osvětlené, ale nemělo by dojít k přímému působení osvětlení na boty, neboť to má vliv na topení bot, což může vést k poškození zboží.

3) Před otevřením obchodu můžete zahájit propagaci obchodu. To předem způsobí zájem potenciálním kupcům. Jako taková reklama může být distribuce letáků se slevovým kuponem, reklama v rozhlase, na internetu.

4) Distribuce propagačních materiálů, informace o propagaci a prodeji má za cíl přitáhnout pozornost spotřebitele.

5) Marketing událostí. Doporučuje se označit slevu pro den zahájení obchodu nebo nabídnout prvním návštěvníkům trvalou zákaznickou kartu. Můžete distribuovat informace o otevření v médiích nebo distribuovat letáky s pozvánkou do obchodu.

6) Vytváření účtů v sociálních sítích, kde budou umístěny fotografie sortimentu obchodu, a také informace o slevách a akcích.

7) Venkovní reklama - umístění světlé reklamní značky, která přitahuje pozornost.

Orientační plán propagace obchodu s obuví je uveden v tabulce 2. Podle výpočtů se plánuje utrácet 60 000 rublů na podporu obchodu. Převážná část propagačních aktivit se plánuje na první měsíce otevření prodejny obuvi.

Tabulka 2. Reklamní rozpočet obchodu s obuví

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Propagační materiál obsahuje 10% kupon pro první nákup

Chcete-li upoutat pozornost potenciálních zákazníků, musíte umístit jasné znamení. Náklady zahrnují vytváření značek a úprav

Reklama v sociálních sítích

Vytvoření účtu v sociální síti Instagram a jeho propagace mezi cílovou skupinou

Náklady zahrnují náklady na placení za práci designéra a materiály na zdobení vitríny

Merchandising obchodní plochy

Můžete platit za jednorázový obchodník se službami, ale v tomto projektu by měl najmout odborníka, který neustále provádí funkce obchodníka v obchodě

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje urychlit proces návratnosti finančních prostředků investovaných do otevření obchodu.

Vypočítat příjmy z obchodu s obuví je docela obtížné, protože je třeba vzít v úvahu celou řadu faktorů (sezón, zvýhodnění zboží atd.). Okraj pro zboží může být od 100% do 300%. V tomto projektu jsou výnosy z prodeje obuvi vypočteny na základě nákladů na zakoupené zboží (včetně průměrné přirážky 200%) a měsíční prodejní sazby ve výši 35% sortimentu. Poté bude měsíční příjem obchodu: 800 000 * 3 * 0,35 = 840 000 (rublů). Přejděte na plánované prodeje je plánováno na 5-6 měsíců práce.

Propagace obchodu a dosažení požadovaných objemů prodeje trvá v průměru 3 až 6 měsíců - během této doby mají zákazníci čas naučit se a zvyknout si na novou prodejnu. Při plánování prodeje byste měli vzít v úvahu určitou sezónnost prodeje - vrchol prodeje klesá na jarní a podzimní měsíce a pokles prodeje - v zimě a v létě.

5. PLÁN VÝROBY OBUV NA OBUV

Realizace projektu zahrnuje následující etapy:

1) Obchodní registrace. Pro maloobchodní prodej obuvi nevyžadují zvláštní povolení. Chcete-li otevřít obchod s obuví, je třeba shromáždit soubor dokumentů, který zahrnuje: seznam produktů schválených Rospotrebnadzor, sanitární-epidemiologické závěru Rospotrebnadzor, požární inspekce povolení, předpisy o obchodě. Také budou vyžadovány smlouvy o odstraňování tuhého odpadu, dezinsekci a deratizace prostor.

K podnikání je společnost LLC registrována se zjednodušeným daňovým systémem ("výnosy mínus náklady" ve výši 15%). Druh činnosti podle OKVEAD-2:

47.72.Skupování maloobchodní obuvi a koženého zboží ve specializovaných prodejnách.

Při plánování otevření obchodu s obuvi se často objevuje otázka, kdy začít podnikat. Hlavním doporučením v tomto případě není plánovat otevření pro leden, kdy je poptávka po botách minimální. Zvažte otevření prodejny obuvi během změny podzimní a jarní sezóny.

2) Vyberte místo. Pokud jde o jakoukoli maloobchodní instituci, hraje důležitou roli umístění obchodu s obuví. Výhodná poloha určuje 70% úspěchu zásuvky.

Posouzení umístění skladu zohledňuje takové prvky, jako je charakteristika náměstí, snadnost parkování, intenzita toku pro chodce, viditelnost a notabilita, blízkost podobným podnikům.

Nejvhodnější pro prodejna obuvi je umístění v blízkosti supermarketů, obchodů s potravinami, velkých lékáren a dopravních zastávek.

V obchodech s obuví se můžete dostat jak do nákupního a zábavního centra, tak do místa na rušné ulici ve spánkové oblasti nebo v centrální části města. Výhody umístění obchodu v nákupním centru: vysoká návštěvnost, koncentrace cílového publika. Výhody umístění obchodu ve vilové čtvrti: úspora na pronájmu prodejní plochy, menší koncentrace konkurentů.

Obchod by měl být na přeplněném místě, s dobrým tokem zákazníků, měl by být viděn z různých míst a přitahovat pozornost kolemjdoucí.

Aby bylo zajištěno dobré uspořádání zboží, potřebujete použít místnost pro prodejna obuvi o ploše nejméně 40 m2. Kromě toho by měla být stanovena pomocná zařízení pro personál a sklad. Celková plocha prostor pod obchodem s obuví musí činit nejméně 55 m2.

Při výběru obchodního prostoru je třeba věnovat pozornost uspořádání - obchodní místnost by měla být čtvercová nebo obdélníková, bez zbytečných ohybů - což usnadní umístění vitríny a co nejúčinnější využití volného prostoru.

Je také žádoucí, aby prostory nevyžadovaly větší opravy nebo přepracování, což sníží náklady a urychlí proces přípravy skladu pro otevření.

Tento podnikatelský plán umožňuje pronajmout pokoj v rezidenční čtvrti na rušné ulici. Umístění je přínosné, protože pokrývá širokou škálu spotřebitelů, kteří jsou především obyvatelé oblasti pro spaní. Odlehlé od konkurence, nižší nájemné, blízkost zastávek a umístění v oblasti maloobchodní prodejny jsou výhodami vybraného prodejního místa. Pronájem obchodního prostoru o celkové ploše 55 m2. v průměru stojí asi 40 000 rublů měsíčně. Předpokládá se, že 40 m². bude přiděleno do obchodního sálu, 9 m2. - pro skladu a 6 m2. - pro technické místnosti.

3) Vybavení prodejní plochy. Obchodní prostor by měl být dobře osvětlený a mít příjemný interiér, který by příznivě zdůraznil zboží. Pro opravy a výzdobu areálu je zastaveno 50 000 rublů.

Hlavním prvkem v designu obchodu s obuví jsou obchodní zařízení - regály, výlohy, pokladna, pokladna, stejně jako vločky a zrcadla. Při stanovení počtu potřebných obchodních zařízení je nutné se spoléhat na objem zboží. Nedoporučuje se je umísťovat příliš blízko k sobě, aby potenciální kupující snadno viděl každý vzorek. Nejpopulárnější modely by měly být umístěny na nejvýznamnějších místech displeje. Tabulka 3 uvádí hlavní náklady na zařízení, které činí 245 000 rublů.

Tabulka 3. Náklady na zařízení

Celkové náklady, rub.

Police a regály pro příslušenství

Mobilní terminál pro platby bankovními kartami

Skladovací regál


4) Hledání dodavatelů a nákup zboží. Dodavatelé by měli být prohledáni osobně, a to navštívením velkých skladů města nebo prostřednictvím internetu. První metoda je vhodná, protože je snadnější vyjednávat partnerství s osobním rozhovorem; Druhým je to, že můžete ušetřit na přepravních nákladech, pokrýt širokou škálu potenciálních partnerů, najít výhodnější podmínky a uzavřít smlouvy s dodavateli, kteří nejsou zastoupeni na místním trhu. S dodavateli se doporučuje používat smíšený způsob práce: část zboží okamžitě vykoupit a část, která se má uskutečnit.

Zavedení spolupráce s dodavateli je nezbytné v počáteční fázi otevření obchodu. Obuvní továrny mají být dodavateli. Současně je nutné spolupracovat s několika dodavateli, aby se předešlo přerušení dodávek a nedodržení lhůt.

Po dohodě s dodavateli je nutné zboží zakoupit. Předpokládá se, že pro vytvoření počátečního sortimentu bude vyžadováno zhruba 800 000 rublů. Na základě specifik poptávky a podmínek dodavatelů bude nutné provést nákup zboží. Hlavní věc v této věci je správné počítání požadovaného objemu zboží za účelem diverzifikace sortimentu, ale vyloučení překročení velikosti komoditních regálů.

5) Nábor zaměstnanců. Hlavní zaměstnanci v prodejně jsou prodejní poradci. Právě z nich velmi závisí úspěch obchodu.

Portrét poradce prodávající: žena středního věku, usmívající se a zdvořilý, obeznámený s módními trendy obuvi a znalostí vlastností řady, kteří mohou kupujícího srozumitelně informovat. Praxe ukazuje, že tento typ prodejců způsobuje největší důvěru v průměrného kupujícího. Klíčová kritéria výběru personálu - komunikační dovednosti, odpovědnost, zdvořilost, schopnost pracovat s lidmi. Před zahájením práce by se prodejci měli vycvičit, seznámit se s výrobním sortimentem, jeho charakteristikou a technologií prodeje. Prodejce-konzultant musí znát řadu výrobků a textur tkaniny, stejně jako základ pro organizaci obchodního procesu. Měli byste také zajistit postavení pokladníka. V obchodě s obuví budete potřebovat čtyři prodejní konzultanty a dva pokladníky. Je poskytován plán pracovních směn, jeden konzultant a jeden pokladník v každé směně.

Rovněž se plánuje pronajmout merchandiser na pozici senior manažera, který bude vykonávat funkci specialisty na zadávání zakázek. Pomocný personál (čistič a účetní) má být zadán externě.

6. PLÁN ORGANIZACE OBCHODU

Přípravná fáze trvá přibližně dva měsíce, během něhož jsou naplánovány registrační postupy, vytváří se partnerství s dodavateli, vybere se vhodné prostory, vybere se personál, zakoupí se vybavení a zboží a obchod bude zdoben.

V tomto projektu podnikatel plní základní funkce manažera - předává všechny registrační postupy, zabývá se náborem zaměstnanců, jedná s pronajímateli a dodavateli, koordinuje první nákup zboží.

Provádět obchodní proces v obchodě, prodejní konzultant a pokladní práce. Vzhledem k tomu, že obchod funguje denně, měl by být nastaven plán řazení 2/2.

Plán obuvi je od 10:00 do 21:00. Na základě těchto podmínek se vytváří pracovní stůl.

Celý počet zaměstnanců je tedy 10 osob a celkový mzdový fond je 250 900 rublů.

Tabulka 4. Zaměstnanecký a mzdový fond

Asistent obchodu (plán řazení)

Pokladní (změna plánu)

Celkem s odečtením:

7. FINANČNÍ PLÁN OBCHODU OBUV

Finanční plán zohledňuje všechny příjmy a výdaje v obchodě s obuví, plánovací horizont je 3 roky. Na konci tohoto období se plánuje rozšíření podnikání a otevření druhého prodejního místa.

Chcete-li zahájit projekt, musíte vypočítat výši počáteční investice. K tomu je třeba určit náklady na nákup zařízení, počáteční nákup zboží, propagaci reklamy a tvorbu pracovního kapitálu, kvůli kterým budou kryty ztráty počátečních období. Počáteční investice pro otevření obchodu s obuví je 1 460 000 rublů. Hlavní část požadovaných investic je v komoditních akcích - jejich podíl činí 55%; 17% představovalo provozní kapitál, 17% za nákup zařízení a zbylých 11% - za reklamu, obchodní registraci a uspořádání obchodních prostor. Projekt je financován z vlastního kapitálu. Hlavní položky počátečních investic jsou uvedeny v tabulce 5.

Tabulka 5. Investiční náklady

Pronájem za 1 měsíc

Sada komerčních zařízení

Začněte reklamní kampaň

Registrace podniku, získání tolerantní dokumentace

Variabilní náklady se skládají z nákladů na získání zboží a jeho přepravu. Pro zjednodušení finančních výpočtů jsou variabilní náklady vypočítávány na základě pevného obchodního rozpětí ve výši 200%.

Stálé náklady na obchod s obuví se skládají z nájemného, ​​poplatků za služby, mzdy, reklamních nákladů a odpisových poplatků. Částka odpisů je stanovena lineární metodou, která vychází z doby použitelnosti dlouhodobého majetku za 5 let. Mezi konstantní náklady patří také daňové odpočty, které nejsou uvedeny v této tabulce, protože jejich výše není stanovena, ale závisí na objemu příjmů.

Tabulka 6. Fixní náklady

Množství v měsících, rub.

FOT s odpočty

Proto byly definovány konstantní měsíční výdaje ve výši 356 200 rublů.

8. ODHAD ÚČINNOSTI SHOP SHOP

Doba návratnosti obuvi s počátečními investicemi 1 460 000 rublů činí 11 měsíců. Čistý měsíční zisk při odchodu z plánovaných objemů prodeje činí zhruba 210 000 rublů. Ukončení plánovaného objemu prodeje je plánováno na 6. měsíc provozu. Roční čistý zisk za první rok provozu bude asi 1 520 000 rublů.

Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 18%. Poměr návratnosti investic je 12,4% a vnitřní míra návratnosti přesahuje diskontní sazbu a činí 9,8%. Čistá současná hodnota je kladná a činí 1 101 000 rublů, což naznačuje investiční přitažlivost projektu.

Finanční plán obchodu s obuví zohledňuje optimistickou prognózu prodeje, kterou lze očekávat díky výhodné poloze obchodu a vysokému provozu potenciálních zákazníků.

Integrované ukazatele výkonnosti projektu a finanční plán jsou uvedeny v dodatku 1.

9. MOŽNÉ PŮSOBNOSTNÍ RIZIKA OBUV

Pro posouzení rizikové složky obuvi je nutné analyzovat vnější a vnitřní faktory. Specifičnost obchodování s obuví určuje následující obchodní rizika:

- zvýšení nákupních cen zboží, bezohledných dodavatelů. V prvním případě existuje riziko zvýšení nákladů a v důsledku toho prodejní cena, která může negativně ovlivnit poptávku. Ve druhém případě se riziko týká přerušení obchodního procesu kvůli nedostatku zboží. Snížení pravděpodobnosti těchto hrozeb je možné s příslušným výběrem dodavatelů a zahrnutím do smlouvy všech nezbytných podmínek, které zajišťují věcnou odpovědnost dodavatele v případě porušení;

- odliv zboží z módy, jejich bezvýznamnost. Boty jsou specifickou komoditou, která se rychle stává irelevantní. Toto riziko znamená snížení kupní síly, pozastavení pozic a v důsledku toho snížení celkové rentability podniku. Aby bylo možné minimalizovat toto riziko, je nutné pečlivě sestavit sortiment, sledovat různé zdroje informací a provádět pravidelné prodeje, aby bylo možné realizovat zbývající zboží;

- sezónní pokles tržeb. Vyrovnávání rizika je možné s účinnou reklamní politikou a prováděním různých akcí pro další přitažlivost publika, slevy, speciální nabídky;

- odmítnutí poskytnout pronájem komerčního prostoru nebo zvýšení nájemného. Ztráta místa hrozí ztrátám: za prvé jde o náklady na stěhování zařízení; za druhé, přemístění bude nějakou dobu trvat, během níž nebude obchod fungovat, a proto nebude mít zisk; za třetí, ztráta obvyklého místa pro zákazníky a další náklady na reklamu za účelem propagace nového místa. Všechny tyto důsledky mohou vést k významným ztrátám. K omezení tohoto rizika je nutné uzavřít dlouhodobou smlouvu o pronájmu a pečlivě si zvolit pronajímatele. Z dlouhodobého hlediska stojí za zvážení možností získání vlastního obchodního prostoru;

- nedostatečná úroveň poptávky. Toto riziko je jedním z nejpravděpodobnějších a může vyplynout jak z důvodu nízké solventnosti poptávky, tak z důvodu vysokých nákladů na oběh. Snížení rizika je možné s pečlivým plánováním obchodních a finančních výsledků, kompetentním vytvářením sortimentu a výběrem obchodního prostoru, uskutečňováním různých akcí a slev, podporou opakovaných nákupů, flexibilním stanovením cen;

- reakce soutěžitelů. Vzhledem k tomu, že trh s obuví je poměrně nasycený a konkurence na něm je vysoká (zejména kvůli velkým maloobchodníkům), může mít chování konkurentů silný dopad. Abyste to minimalizovali, je třeba vytvořit klientskou základnu, neustále sledovat trh, dostupnost věrnostního programu, vytvářet konkurenční výhody a vytvářet jedinečné obchodní nabídky;

- problémy s personálem, což znamená nízkou kvalifikaci, obrat personálu, nedostatek motivace zaměstnanců. Snížení rizika je nejjednodušší ve fázi náboru zaměstnanců a zaměstnává zaměstnance, kteří splňují všechny požadavky. Rovněž je nutné zajistit, aby se zlepšila kvalifikace zaměstnanců a jejich prémiová motivace;

- Snížení reputace obchodu v kruhu cílového publika v případě chyb v řízení nebo pokles kvality služeb. Vyrovnávání rizika je možné díky neustálému sledování kvality zboží a služeb, získávání zpětné vazby od zákazníků v obchodě a provádění nápravných opatření.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: магазин обуви

Oděvy pro mládež a děti Orby

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Co by to udělalo tak dobře? Nebo kde hledat nové obchodní myšlenky

Víte, drahá čtenáři, koneckonců, ruský podnikatel je především tvůrcem! Řekl jsem ti to přesně. Nevěřte mi? Mám fakta, mnoho faktů a nechávám jim, aby vám to nebyly vtipné.

Vlastní podnikání: Škola oplocení

Otevření šermířské školy bude vyžadovat od 356 000 rublů. Ziskovost takového podniku nemůže být nazvána vysoká, ale roste s každou osobou, která se má trénovat. Období návratnosti je nepravděpodobné.

Jak otevřít firmu pro leštění automobilů

Výše počáteční investice do leštění automobilů zřídka přesahuje 100 000 rublů. Pokud existuje konstantní tok zákazníků, aby se vrátily obchodní holky.

Dodávka horkých koláčů

Musíte být připraveni na skutečnost, že první měsíce zisku budou jen stěží dost platit nájem a mzdy. Nejlepší je otevřít podnik na podzim, protože se koupí většina koláčů.

Organizace přístřeší pro zvířata

Organizace přístřeší pro zvířata se týká sociálních a užitečných počátků. Nicméně je třeba si uvědomit, že údržba přístřešku téměř nepřináší zisk jeho majiteli, tento směr je nepravděpodobný.

Vlastní podnikání: čajový klub

Velmi malý čajový klub může být otevřen s počáteční investice 200-300 tisíc rublů, ale na začátku bude nutné utrácet peníze na reklamu, a tato podnikání bude téměř vždy nepřináší.

Venkovské podnikání: hospodářství pro chov páv

Při stavbě přístřešků bude nákup potřebného vybavení a krmení vyžadovat zhruba 100 000 až 15 000 rublů. Přesná částka závisí na ploše pozemku, plocha.

Vlastní podnikání: jak otevřít dětskou kavárnu

Podle nejkonzervativnějších odhadů bude otevření dětské kavárny vyžadovat 1 milion 400 tisíc rublů. V takovém případě bude ziskovost takového podniku u příslušné organizace a dostatečný počet návštěvníků.

Zemědělství: králíková farma

Počáteční investice do organizace vlastní králičské mini-farmy budou od 600 tisíc rublů. Čím víc budete dělat, tím více zvířat vašich zvířat, tedy vyšší.

Jak otevřít obchod pro pěstování mandlí

V průměru jedna budova bude vyžadovat přibližně 35 m2, přičemž bude zohledněn přístup ke všem rostlinám. Tak, na jeden hektar se může vejít asi 280 stromů. Ukazuje se, že jeden hektar.

Přehled trhu platebních služeb

Růst podílu placených služeb na struktuře přidané hodnoty HDP Ruska neustále roste v souladu s globálním trendem. Služby dnes představují 2/3 přidané hodnoty HDP.

Vlastní podnikání: výroba invalidních vozíků pro zvířata

Veškeré náklady na první fázi práce na výrobu invalidních vozíků pro zvířata bude asi 70 tisíc rublů. Náklady můžete získat v prvních 1,5 - 2 měsících.