Mnoho nápadů pro malé firmy

Obchodování s koníčky (záliby) může přinést dobré peníze. Velmi často zotročují rybáři otevírají zboží pro rybolov, protože vědí téma "zevnitř". V tomto článku, jak otevřít obchod s rybami.

Netřeba dodávat, že rybářské zboží není nezbytným zbožím.

Možná, že náš článek vystraší někoho před otevřením podobného obchodu, ale někdo naopak bude tlačit. Když se díváme kupředu, řekněme, že tato práce je velmi obtížná (na druhé straně, kde jste viděli jednoduchý obchod?), A riziko uzavření je velmi velké, a ne "rasprobovav" skutečný zisk.

Můžete otevřete rybářský obchod od začátku, a můžete si koupit provozní rybářský obchod. Jak se dostat do potíží při nákupu ready-made podnikání - přečtěte si zde.

Analýza konkurentů

To je velmi důležitá otázka. Mnoho lidí při otevření vlastního obchodu podceňuje své konkurenty, ale marně.

Ve velkých městech stojí za to zjistit, zda v okolí nejsou konkurenti. Vstup do soutěže má smysl, pokud jste ochotni nabídnout kupujícím velmi širokou škálu produktů rybolovu nebo nabídnout velmi nízké ceny. V extrémních případech můžete získat lepší služby zákazníkům, ale jedna služba pro úspěch zjevně nebude postačovat.

V malém městě může přebytek rybářských prodejen nepříznivě ovlivnit ziskovost každého z nich.

Vyhodnoťte přítomnost takových obchodů v oblasti - v jakých hodinách je největší tok zákazníků. Podívejte se na zkušený pohled rybáře, co chybí v rybářských obchodech, jaké jsou ceny zboží. Vyhodnoťte kvalitu služby prováděním "nákupu kontroly". Je třeba vyhodnotit trh nejen na trhu dodávek, ale i poptávku samotnou. Dávejte pozor na nedostatek toho, co v rybářských obchodech stěžují rybáře na svých fórech.

Dokonce i provozní režim zásuvky je velmi důležitý. Rybářská dílna má důvod pracovat déle než před 19:00.

Po analýze nabídky a poptávky definujeme koncept výstupu. Bude tam obchod s levným čínským spotřebním zbožím nebo obchod s elitními výrobky od výrobců se světovou pověstí atd.

Obecně platí, že nejprve vychází z potřeb zákazníků.

Sortiment rybářského obchodu

Praxe ukazuje, že úzká škála produktů pro rybolov - to není úplně dobré. Můžete si například vzít šanci a otevřít pouze obchod s wobblery nebo návnadu. Nebo speciální specializovaný obchod. Ačkoli ve vzácných případech (hlavně ve velkých městech) to vede k úspěchu, odborníci však doporučují, aby v obchodě prezentovali širší nabídku.

Tak co by mělo být v rybářském obchodě?

Obecně řečeno - lovná zařízení jakéhokoli druhu. Jedná se především tyče, pruty, rybářský vlasec (monofilu, pletené čára) Klyuchko (různé velikosti a pro lov ryby), platiny, se vznáší, podsaki, navijáky pro rybářské pruty a předení pruty, tyče a naviják pro trolling, rybářské sítě.

Měla by existovat široká škála umělých návnad - vibrační a rotující lžička-návnada, wobblers, poppers, gumové návnady - twisters, vibrospells. Samozřejmě, že tryskací hlavy jsou různé hmoty a tvarů.

Sortiment zboží musí uspokojit potřeby každého rybáře.

Zboží musí být předloženo pro letní a zimní rybolov. Zboží pro chytání dravých a mírumilovných ryb. Zboží pro "rybáře", spřátele, dárce... Zboží pro mořský a řecký rybolov. Pro zimu - ledové šrouby, rybářské boxy-barel varhany, mormyshki.

Vždy je potřeba návnada a návnada. Žížaly, krev, červy by měly být vždy v obchodě. Schopnost poskytovat přítomnost živých malých ryb na návnadu na hrnce, přípravky, praporčíky, učiní Váš obchod oblíbeným mezi rybáři.

Neměli bychom zapomenout na obdobných výrobků - kompasy, světla, kombinézy, gumové holínky, batohy, termosky, nádobí, což odpovídá rybářské literatury... Různé rybářského vybavení, nástroje a materiály pro domácí rybolov je vysoce zisková bude rozlišovat svůj obchod od konkurence obchodů.

Vy můžete stále vyčíslit po velmi, velmi dlouho. Ale je lepší neobchodovat zboží pro pytláky jako elektrické háčky.

Samozřejmě, sortiment závisí především na oblasti obchodní síně a na výši počátečního kapitálu, který máte.

Oblast pro otevírání rybářského skladu je s výhodou alespoň 50 m2. V opačném případě se můžete jednoduše ztratit mezi mnoha malými konkurenty s nízkou úrovní.

Obecně platí, že pro otevření obchodu s rybami budete potřebovat částku jednoho milionu rublů a více.

Ale vynaložit peníze na aktuální opravy v obchodě - výpadem peněz. To je to, co rybářům nejméně zajímá - jaké barevné a kvalitní dlaždice na podlaze ve vašem obchodě. Výjimkou je - pokud neprodáváte vysoce kvalitní zboží od výrobců s celosvětovým názvem, a to výpočty o velmi bohatých osobách.

Ale o dobrém a kvalitním osvětlení v obchodě, musíte se v každém případě postarat.

Místo, kde se nachází rybářský obchod

Mluvit o některých konkrétních požadavcích na umístění nebude zcela správné. I když dobré místo závisí hodně.

Pozornost zákazníků a obchodů umístěných v centru a obchody umístěné ve spacích oblastech.

Je lepší, pokud je vchod do obchodu vhodný. Musí být parkoviště pro zákazníky.

Dobré nakupování požívají obchody nacházející se v zátokách, vedle zastávky veřejné dopravy.

Můžete otevřít oddělení ve velkém nákupním centru, můžete si objednat rybářský obchod v samostatné budově, můžete v místnosti se samostatným vchodem. Je třeba postupovat z konkrétních podmínek, začínajícím podnikatelům je lepší zvolit si stejnou možnost s malým nájemným.

Personál skladů zboží pro rybolov

Je lepší, když jsou lidé seznámeni s procesem chytání ryb. Netřeba dodávat, že prodávající, který mluví s rybářem v jednom jazyce, prodá mnohem více zboží než neprofesionální prodávající.

Prodávající by měl znát zvláštnosti chytání šťuku, biskupa, kapra, křížového kapra, třešně, aby v případě potřeby poradil kupujícímu...

Dobře, pokud prodávající bude pravidelně jít na rybaření a sdílet s informacemi o zákaznících - o způsobech chytání, o testovaných vlnách nebo lžíci, atd. Takže jsou vyhrát běžní zákazníci.

V praxi se často prodejci loví obchody jsou rozděleny do dvou kategorií - ty, kteří obvykle nevědí nic o rybolovu, a těch, kteří se považují za do rybářských guru a dívat se dolů na všechny kupující. Současně se poslední kategorie prodejců bojí spotřebitelů více než první.

Hledání dodavatelů

Je lepší pracovat s několika dodavateli, kteří nabízejí hromadně rybářské zboží. Můžete pracovat s oficiálními zástupci jedné značky a velkoobchodními rybářskými základnami, které nabízejí širokou škálu pro jakoukoli kategorii zákazníků.

Mezi uznávané vedoucí představitelé rybářské potřeby jsou Shimano, Mikado, Daiwa (Japonsko), Rapala (Finsko-United States), Balzer (Německo), Mepps (Francie - Spojené státy) St.Croix (USA), Abu Garsia (Švédsko), Berkley (USA) DAM (Německo), Kuusamon Uistin Ltd (značka «Kuusamo», Finsko), Konger (Polsko), Blue Fox (Finsko - USA), Mustad, SALMO, Flagman, Yo-Zuri, Shakespeare a mnoho dalších respektovaných výrobců...

Reklama rybářského skladu

Nebudeme mluvit o značce obchodu, je to pochopitelné.

Reklamy obchodů je třeba věnovat rybářům. Za prvé, to jsou fóra rybářů svého města. Dobrá bude práce na zadním okně vozidla. Zpočátku také potřebujeme reklamu v médiích, na internetu.

Stojí za to, že neustále navštěvujeme specializované výstavy a fóra, abychom se seznámili s novými známými.

Potřebujeme vytvořit vlastní webové stránky - internetový obchod s rybářskými výrobky dokonale doplňuje "skutečný" obchod a navíc přitahuje zákazníky.

Kupující mohou a měly by poskytovat slevové karty, musí být poskytnuty slevy pro stálé zákazníky.

Otevření rybářského obchodu - ačkoli není snadný, ale velmi zajímavý nápad pro zahájení svého podnikání, který vám vždy přinese radost.

Další informace o této myšlence na otevření a podnikání naleznete zde.

Možná vás zajímá následující obchodní myšlenky:

Naše rada o tom, jak otevřít rybářský obchod

Nedávno se rybářství stalo nejen koníčkem, ale i celkovým uměním, kde každý rybář kromě své dovednosti ukazuje všechny druhy úprav, které zjednodušují proces chytání ryb a dělají to fascinující. S vývojem trhů se začalo objevovat mnoho různých rybářských potřeb: háčky, rybářské pruty, točivé pruty, blesna, cívky, návnada, návnada, ozvěny a technické nástroje pro hledání rybího místa. Někdy, když půjdete do obchodu, vaše oči utíkají od množství nabízeného zboží. Každý rybář, od amatéra až po profesionála, může najít to, co potřebuje. A věřte mi, pokud je rybářská prodejna dobrá, nabízí širokou škálu zboží, pokud se její majitel o tuto záležitost zajímá a vždy je rád, že pomůže kupujícímu s dobrými radami, pak takový podnik může přinést velmi dobré zisky.

Dnes budeme hovořit o tom, jak otevřít obchod s rybami, kde začít a jak rozvíjet své podnikání, abyste se v tomto segmentu mohli stát nejlepšími, získat pravidelné zákazníky a přilákat stále více nových zákazníků každý den. Také se pokusíme sestavit podrobný obchodní plán pro rybářský obchod založený na reálných počtech a cenách. Zdálo by se, že těžké při otevření rybářského obchodu? Ale tato firma má řadu jemností a vlastností, o kterých budeme hovořit dále.

Jak otevřít obchod s rybáři: začít registrací podniku

Pokud chcete otevřít rybářský obchod, je třeba začít s oficiální registrací společnosti, výběrem daňového systému a získáním všech druhů důkazů a povolení k takové činnosti. Aby neměli problémy s legální součástí podnikání, potřebujete:

 • Zaregistrujte se jako individuální podnikatel (IP). Samozřejmě můžete zvážit možnost otevření LLC nebo jiné formy podnikání, které vám umožní podnikat, ale doporučujeme, aby se rybářský obchod zaregistroval přesně jako individuální podnikatel. Tím se zjednoduší vedení účetní závěrky, sníží se zdanění a poskytne se řada výhod.
 • Otevřete účet u banky. Chcete-li podnikat, musíte použít speciální bankovní účet, který bude předkládat veškeré výkazy před zdaněním. Pro finanční transakce nelze použít osobní účty jako součást podnikatelského projektu.
 • Určete daňový systém. Máte dvě možnosti - obecný daňový systém, kdy zaplatíte určité procento zisků nebo rovnou daň, když se každý měsíc platí pevná částka. Doporučujeme, abyste si vybrali jednu daň, protože to je nejlepší možnost v počátečních fázích.
 • Získejte potřebné kódy ve Výboru pro státní statistiky
 • Najděte si prostor pro budoucí obchod a uzavřete smlouvu o jeho pronájmu. Máte-li vlastnictví prostor, pak to stačí.
 • Přiveďte prostory v souladu se všemi normami SES a požární bezpečnosti.
 • Uzavřete smlouvu o odstranění odpadků z území, které vám bylo svěřeno.

Formát rybářského sboru a výběr potřebných prostor

Formát a návrh budoucího obchodu závisí spíše na vaší schopnosti a počátečních investicích. Podívejme se na několik možných formátů pro váš rybářský obchod:

 1. Podnájem ve velkém obchodě. Pokud jste v rozpočtu omezeni a nemůžete samostatně pronajmout a dokončit celý pokoj, můžete jít jednoduchým způsobem - pronajmout tucet metrů čtverečních v jiném obchodě. Nejlepší možností je jednat s majiteli obchodů se sportovním zbožím, zboží pro pěší a piknik nebo s obchody, které se specializují na lov a turistiku. Cílové publikum je zhruba stejné pro vás a existuje šance, že takový formát vám umožní rychle získat zpět počáteční investice do podnikání.
 2. Otevření online obchodu bez zastoupení offline. Online obchod se každým rokem stále více rozvíjí. Nyní mnoho internetových obchodů z hlediska zisku a prodeje výrazně překračuje analogy ze skutečného světa. Pokud tedy vidíte vývoj vašeho rybářského obchodu na internetu, můžete otevřít internetový obchod a prodávat produkty prostřednictvím sítě. Vytvoření dobrého online obchodu bude stát 1000-1500 dolarů. Přidejte také výdaje na popis veškerého zboží, na fotografii, na vývoj a propagaci zdroje. Je to stále asi 1500 dolarů. Měsíční správa a údržba skladu bude trvat o 200 až 300 dolarů. Samozřejmě, pokud chápete komplikovanost provozování internetových obchodů, můžete tuto funkci vzít na sebe a ušetřit peníze na reklamu. Mimochodem, o reklamě. Prodej na internetu - je to vždy soutěž a vyhrát to, musíte být v dohledu. A jak to udělat? To je správné, prostřednictvím reklamy. Přidejte do výdajové položky měsíční náklady na inzerci na internetu, stejně jako inzerujte svůj online obchod v reálném světě.
 3. Tradiční formát rybářského skladu zahrnuje pronájem a uspořádání samostatné místnosti nebo nákup nemovitosti pro konkrétní účely. Ideální volba - otevření sítě značkových rybářských obchodů po celém městě. Taková myšlenka však bude vyžadovat velmi vážné investice, podrobnou analýzu trhu a profesionální přístup k podnikání.

Také bych rád dodal, že žijeme v informačním věku, kdy Internet a počítačové technologie k dispozici pro každého, když on-line nakupování není nic zvláštního, ale zcela běžné a na denním pořádku. Proto, chcete-li otevřít skutečný obchod, kde si zákazník může cítit zboží a požádat o radu, neznamená to, že budete muset opustit myšlenku paralelní vývoj online verzi svého rybářského obchodu.

Volba personálu je důležitou součástí otevření rybářského skladu

Rybářství není jen místem, kde lidé přijdou koupit něco pro rybaření, a rychle jdou o svém podnikání, je to jakýsi zájmový klub. Kupující není tolik potřeba nové háčky, návnady, navijáky, kolik rada prodávajícího, jeho příběh o tom, co a jak nejlépe chytit, příběhy o svých úlovcích ji na lžíci, a jak se minulý týden stáhl kapra o váze 15 kilogramů. Proto prodejci by měli být zkušení, s dovedností, musí být fanouškem rybolovu, nebo alespoň pochopit základy rybolovu. Pokud sami rád opustíte točení a doufáte, že dostanete dobrou bičovitost nebo šťuku, můžete v počátečním stádiu působit jako prodejce ve svém obchodě. Takto ušetříte peníze a navíc budete schopni dělat dobré a rozumné konverzace se zákazníky.

Také musíte najít dobrého správce účetních a obchodů. Pokud byste mohli převzít roli manažera bez přílišných potíží, účetnictví je o něco složitější. Zde je lepší svěřit práci osobě, která ví a která rozumí všem jemnostem účetnictví a zdanění.

Sortiment rybářského obchodu

Sortiment je důležitou součástí každého obchodu s rybami. Musíte svým zákazníkům nabídnout celou řadu potřebných produktů. Pokud osoba jde do vašeho obchodu, měl by vědět, že dokáže koupit vše, co potřebujete pro dobrý a úspěšný rybolov. Ze všech výrobků lze rozdělit do tří skupin:

 1. Základní. Patří sem rybářské náčiní, rybářské pruty, rotující tyče, svitky. Prodej zboží z této skupiny představuje 60% z celkového zisku z obchodu.
 2. Do druhé skupiny patří spotřební materiál: návnada, rybářská linka, háčky, návnada, plováky, návnada a tak dále. Celkem tvoří 30% z celkového zisku.
 3. A třetí skupinou zboží jsou související produkty: lodě, ochranné obleky, nádrže, které skladují vybavení, stany, spací pytle, knihy, disky a časopisy pro rybáře. Prodej těchto produktů přináší 10% zisků z obchodu.

Vědět, jaké produkty a kolik můžete dosáhnout zisku, můžete vytvořit přibližný seznam sortimentu vašeho obchodu. Je třeba si uvědomit, že z první skupiny je zboží nakupováno ne každý měsíc, a ne každý rok. Proto je důležité nejen mít pravidelné zákazníky, ale také rozšířit naši klientskou základnu. Samozřejmě se můžete zaměřit na objemy prodeje a očekávat, že produkty z druhé skupiny budou tvořit základ vašeho prodeje. To však bude muset pro dosažení tohoto výsledku usilovně pracovat.

V závislosti na zboží značka také kolísá. Kupní cena a prodejní cena se zpravidla liší o 30-100%. Například jig-head s hmotností 7 gramů v nákupu stojí 20 centů a v online obchodě se prodává za 70 centů. Jedenáct gramový drop Drop, který byl velkoobchodně uskutečněn na základně, se prodává za tři kusy za 78 centů a v obchodě - za 3,65 dolaru.

Jak propagovat a propagovat rybářský obchod

Reklama a rozvoj rybářského obchodu jsou jen vaše představy. Za prvé, musíte stavět na skutečnostech svého města a analyzovat, jaký druh reklamy poskytuje maximální efekt a výsledek. Můžete jít na standardní schéma - inzerci v časopisech, v novinách, v rozhlase a na internetu. Samozřejmě to může dát svůj účinek, ale náklady nebudou malé. Můžete také ukázat vtip a malou kreativitu a zvolit některé nestandardní, ale efektivní způsoby rozvoje vaší firmy. Například můžete vytvořit úložiště na základě klubové fanoušky rybaření, organizovat společné výlety do vod, volné loď klubu členové rybářské časopisy, videa, poskytnout aktuální informace o rybářských míst a poskytuje slevy na nákupy ve vašem obchodě. Existuje mnoho způsobů, jak inzerovat rybářský obchod, a stačí vybrat optimální.

Počáteční investice a návratnost rybářského skladu

Jako vždy poskytujeme přibližný výpočet počáteční investice do podnikání. Samozřejmě, tyto údaje se mohou lišit v závislosti na vaší oblasti, ekonomické situaci v zemi v době otevření rybářského skladu, ceny nemovitostí a řadu faktorů, které nelze předvídat se 100% jistotou. Můžeme poskytnout pouze přibližné výpočty investice a návratnosti, na základě kterých vyvodíte závěry o potřebě zahájení tohoto podnikání.

Takže bezpodmínečně budete potřebovat finanční prostředky na:

 • Pronájem prostor - od 1000 do 2000 dolarů měsíčně. Pokud vlastníte vhodnou nemovitost, výrazně to situaci zjednodušuje.
 • Mzdový personál - od 2000 dolarů. Jak jsme psali dříve, v úvodních fázích můžete pracovat nezávisle a prodávající a správce obchodů. A účetní není sázet, ale platit pouze za práci vykonanou na konci měsíce. V takovém případě náklady na mzdu nepřekročí 200 USD.
 • Nákup počátečního množství zboží - od 10 000 do 15 000 dolarů.
 • Obchodní zařízení a opravy prostor - 3-6 tisíc dolarů
 • Registrace dokumentů a příjem všech povolení - asi 200 dolarů
 • Měsíční účty za služby - 200-300 dolarů
 • Náklady na reklamu jsou 1500 dolarů.

Celková investice se bude pohybovat okolo 20-25 tisíc dolarů. S dobrým scénářem bude rybářský obchod splatit za necelý rok.

A když byl článek již napsán a připravoval se na publikování, měli jsme štěstí, že mluvíme s mužem, který má síť rybářských obchodů ve velkém městě milionáře. Několik radil a požádal je o zveřejnění pro naše čtenáře.

"Nevystavujte iluzi, že rybářský obchod je jednoduchý obchod. Ve vašem článku hovoříte o nákupu zboží asi 10-15 tisíc dolarů. Upřímně řečeno, tento výrobek se může vejít do obchodu o velikosti 20 čtverečních metrů. Chcete-li otevřít obchod rybolovu, a vytvořit v něm konkurenční nabídkou, pak očekávat, že stráví nejméně 1 milion rublů na nákup původní zásilky. Samozřejmě, pokud je vaším cílem otevřít další "hostinu" s levným čínským nevyžádaným zbožím, pak můžete investovat do 100 000 rublů. Zde mám například například nákup 350 tisíc zboží. Zdá se, že částka je slušná, ale není mnoho zboží. Problém je v tom, že jsme si koupili, řekněme, 5000 rublů háky, 10 druhů, množství peněz strávil a v okně se přidá do všech 10 balíčků s háčky, se domnívají, že bude zabírat místo ve výši tří krabiček cigaret. Pokud jde o počítání, přemýšlíte, jak mohou takové malé věci stát tolik.

Hlavním problémem obchodu s rybářským zbožím jsou dodavatelé. Nejsou tolik, ale všichni mají své vlastní maloobchodní prodejny, porušují základní pravidlo zdravé konkurence. Jaký je problém, zeptáte se? Ano, že dodavatelé mají obrovské slevy na zboží, protože je ve velkém množství od výrobce a prodávají nás s dobrým zabalením. Je zřejmé, že ve svých maloobchodních prodejnách jsou ceny zboží mírně vyšší než ceny, za které nám je nabízejí. Za takových okolností není možné vytvořit skutečnou soutěž. Pokud budeme prodávat za své ceny, budeme pracovat záporně, pokud pro nás přijmeme přijatelné, pak klient prostě půjde na konkurenty. Dilema. Při příležitostech dodatečných poplatků existuje možnost podvádět až 100% z zboží, které není zbožím, u velmi oblíbeného zboží je marže okolo 40%.

Zdá se, že dobrý podvod ve výši 40%, proč si stěžovat. Ale podívejme se opravdu na věci. Řekněme, že jste koupili zboží za 50 tisíc rublů. Současně odměny za dodávku 1000 platí za benzin, aby veškeré zboží ze skladu do skladu, zaplacené za převod peněz na dodavatele, protože není ve vašem městě, a pokud se vaše ceny jsou mnohem vyšší. V průměru se ukazuje, že až po obdržení zboží jsme strávili nejméně 3000 rublů. Pokud se podíváte na trestní oznámení, měli byste vědět, že bez drog jsou prodávány pouze drogy. Zapomeňte na ideální volbu, když vše, co jste si koupili, rychle a zcela rozptýlíte. Něco zůstane a to je mínus. Ale představte si ideální volbu, vy jste ztratili 50% a všechno prodáno. Čistý zisk činil 25 tisíc rublů, ze kterých si odečíst 3000 strávil na dopravu také odečíst nájem, služby, daně, mzdy. Také, co se ukáže? Stejně jako v tomto vtipu, pokud je plat měřena ve skupinách, pak mám díru.

Ano, rybářský obchod může dosahovat zisku, ale potřebuje dobrý obrat. Takový podnikatelský nápad je prostě neproporcionální pro malé město. Samozřejmě můžete riskovat, ale s 99% jistotou mohu říci, že vaše riziko nebude ospravedlnit vaše naděje. "

Jak otevřít online obchod s rybářským zbožím?

Rybářský internetový obchod se týká úzce zaměřeného podnikání, jehož hlavní nevýhodou je potřeba určitých odborných znalostí. Nicméně je to dobrý způsob, bez významných investic (je třeba zhruba 300 tisíc rublů) realizovat své oblíbené hobby v podnikání se stabilním příjmem.

Typy a typy obchodů

Podnikatel může organizovat tradiční obchod, ale k realizaci myšlenky potřebujete vážný start-up kapitál (nejméně 1 milion rublů).

Další možností obchodní organizace zahrnuje otevření internetového obchodu na základě skutečně existující prodejny rybářského zboží. V tomto případě může podnikatel použít virtuální obchod jako nástroj pro rozvoj stávajícího podniku.

Možnosti otevření rybářského obchodu online

Sortiment

Sortiment internetového obchodu pro rybolov je rozdělen do tří skupin:

 1. Hlavní produkty: rybářské pruty, rybářské pruty, spinning tyče, nářadí, cívky, atd.
 2. Spotřební materiál: rybářská lana, šňůry, návnada na lžíci, plováky, návnady, háčky atd.
 3. Doplňkové zboží: speciální oblečení a obuv, klobouky, čluny, spotřebiče, kontejnery, ryby, stany, spací pytle atd.

Online obchod vytvořený od nuly by měl obsahovat asi tři až pět tisíc položek v katalogu. Při sestavování sortimentu je třeba vzít v úvahu potřeby cílového publika.

Optimální poměr skupin produktů:

 • základní zboží - 60%;
 • spotřební zboží - 30%;
 • další zboží - 10%.

Relevance

Spotřebitelská poptávka v rybářských obchodech vytváří omezená skupina lidí, avšak v Rusku je poměrně široká. Počet lidí zapojených do rybolovu je přibližně 25 milionů (17,5% populace Ruska).

Rybářská vášeň vytváří stabilní poptávku, protože pastevní rybáři a amatéři často nakupují rybářské potřeby a další zboží. Pokud se kupující online obchodu rád, pak se pravděpodobně stane jeho stálým zákazníkem a tím se zajistí pravidelný objem prodeje.

Potvrzuje také atraktivitu podnikání, že existuje konkurence mezi rybářskými online obchody.

Analýza trhu a cílové publikum

Podle odborníků kapacita domácího trhu rybářského zboží se pohybuje od 300 milionů dolarů až do 1 miliardy dolarů. Mezi nejoblíbenější kategorie patří spinningové pruty, rybářské pruty a rybářské pruty (60% obratu). Zbývajících 40 procent tvoří spotřební a doplňkové zboží pro rybolov. Analýza trhu, kterou v roce 2014 vypracovala společnost Businesstat, ukázala, že v průběhu roku bylo prodáno 10 milionů kusů rybářských prutů a prutů.

Cílovou skupinou tohoto obchodu budou především muži různého věku. Podíl žen bude alespoň 3%. Podle sociologických průzkumů průměrný rybář každoročně aktualizuje svůj arzenál o zhruba 5 tisíc rublů. Aktualizuje své vybavení jednou nebo dvakrát ročně.

Konkurenční výhody

Konkurenční výhody úspěšného online obchodu s rybářským zbožím:

 • profesionálně navržená webová stránka;
 • funkčnosti, například: filtry, vyhledávání na webu, zpravodaj, online konzultant atd.;
 • jasný a zamyšlený katalog zboží;
 • široká škála zboží, pravidelně aktualizovaná;
 • podrobný popis zboží (s fotografiemi), termíny dodání a platby;
 • návrh webových stránek musí zohledňovat psychologické vlastnosti cílového publika a internetové stránky přímých prodejců přímých konkurentů;
 • provozní činnost obchodních manažerů;
 • kvalitní služby;
 • flexibilní ceny;
 • dobře promyšlený věrnostní program.

Pokyny krok za krokem

Chcete-li vytvořit výherní internetový obchod s rybářským zbožím, podnikatel bude potřebovat:

 1. Proveďte analýzu trhu, která bude vést prodejnu (například konkrétní město, region, několik regionů, celou zemi a širší oblast).
 2. Analyzovat stránky přímých konkurentů.
 3. Vytvořte portrét potenciálního kupce.
 4. Zamyslete se nad sortimentem výrobků.
 5. Pojďte s původním názvem pro obchod a zaregistrujte doménu.
 6. Vypočítat obchodní plán.
 7. Zaregistrujte firmu.
 8. Vytvořte web.
 9. Určete s hostingem.
 10. Vyplňte místo katalogem zboží s podrobným popisem.
 11. Určete dodavatele produktů rybolovu.
 12. Připojte platební systémy na webové stránky.
 13. Přemýšlejte o nejlepších způsobech doručení.
 14. Zajímat se o rozvoj internetového obchodu.

Provádění dokumentů

Virtuální obchod, stejně jako tradiční obchodní podnik, potřebuje registraci. Nejčastěji je online obchod zaregistrován jako IP nebo LLC. Výběr závisí na podnikateli. LLC bude například pracovat, pokud je podnik společný. Forma LLC zpravidla způsobuje větší důvěru mezi dodavateli, partnery a kupujícími. Na druhou stranu je IP o něco levnější a jednodušší, protože bude vyžadovat méně registrací.

U rybářského skladu je vhodný druh činnosti podle OKVED - 52.48.23 ("Maloobchod se sportovním zbožím, rybářským vybavením, vybavením kempování, čluny a jízdními kolami").

Po registraci společnosti od podnikatele bude potřeba:

 1. Otevřete účet u banky.
 2. Tisk objednávek.
 3. Vyberte si daňový systém.
 4. Získejte kódy statistik ve státním výboru.

Výběr dodavatelů

Vzhledem k tomu, že internetový obchod nemusí mít produktový sklad, zvyšuje se důležitost procesu výběru spolehlivých dodavatelů. Neměly by selhat v nejdůležitějším okamžiku, například po objednání zboží zákazníkem na místě. Je důležité, aby byl objednaný produkt odeslán včas dodavatelem a obdržen kupujícím co nejdříve. Rychlost doručování do značné míry závisí na pověsti obchodu a jeho budoucím úspěchu.

Kde hledat dodavatele:

 • na internetu;
 • v katalogu zboží;
 • na výstavách rybářského zboží;
 • v tematických časopisech a novinách.

V roli dodavatele může jednat i zprostředkovatel a výrobce. S těmito se můžete dohodnout na příznivějších podmínkách doručení. Partneři by měli hledat mezi domácími i zahraničními výrobci. Nezapomínejte na čínské dodavatele, mohou být zvednuty na takových portálech, jako jsou Aliexpress a Taobao.

Kritéria pro výběr dodavatele produktů pro rybolov:

 • cenový a věrnostní program;
 • Kvalitativní vlastnosti výrobku;
 • šířka rozsahu;
 • rychlé dodání;
 • otevřenost informací o zbytcích zboží ve skladech dodavatele;
 • právo vyhradit výrobek;
 • právo vrátit produkt;
 • dostupnost zaslání produktu přímo kupujícímu;
 • poskytuje podrobné informace o prodaných produktech a fotografických materiálech.

Proces výběru dodavatelů pro internetový obchod s rybami bude trvat spoustu času, protože sortiment je velmi všestranný. Například, pokud podnikatel stojí před úkolem nalézt dodavatele doplňkových potravin, pak by měli být upřednostňováni místní producenti, protože to je produkt, který podléhá zkáze.

Ve videu přednášející říká, jak správně najít dodavatele pro internetový obchod. Natočený kanálem Antonem Protsenkem.

Vytváření a plnění webu

Proces vytváření online obchodu se skládá z následujících etap:

 1. Registrace domény.
 2. Výběr hosting.
 3. Výběr optimálního CMS (systém správy obsahu webu) a jeho instalace.
 4. Vytváření webových stránek.
 5. Plnění online obchodu s katalogem, popis zboží a dalšího obsahu.

Pokud podnikatel nemá žádné zkušenosti a relevantní dovednosti při vývoji webových stránek a programování, bude obchod optimálně vybudován pro profesionály. Elektronická obchodní společnost může být vytvořena jak pro placené, profesionální CMS, tak zdarma. Vše závisí na rozpočtu, ale pokud jsou peníze, je lepší nešetřit a okamžitě udělat kvalitní obchod.

Nejpopulárnější byly následující placené CMS:

Nejoblíbenější bezplatné CMS:

Návrh internetových stránek musí odpovídat specifikám prodaných produktů a očekáváním potenciálních kupujících. V ideálním případě je návrh virtuálního obchodu nejlépe objednán profesionálním umělcem.

Místo elektronické obchodní společnosti musí obsahovat:

 • informace o společnosti, její poslání, zásadách a politice fungování;
 • podrobný popis prodaných produktů;
 • cena zboží;
 • dostupnost zboží ve skladu;
 • ilustrující výrobky z různých úhlů;
 • pravidla doručení a platby;
 • kontaktní informace;
 • podmínky vernostního programu.

Propagace a reklama

Obchod na internetu je téměř vždy spojen s konkurencí a vyhrát ji musíte dodržovat správné marketingové zásady. Zde je třeba se zaměřit nejen na reklamu v síti, ale také na propagaci virtuálního obchodu v reálném světě.

Klíčové způsoby propagace online obchodu:

 • kontextová a bannerová reklama na internetu na místech a fórech pro rybolov;
 • Přidání informací o obchodu do tematických internetových adresářů;
 • reklama v oblíbených sociálních sítích (včetně vytvoření vlastní skupiny);
 • distribuce vizitek a letáků v místech, kde by mohlo docházet k objevování cílové skupiny;
 • informování zákazníků e-mailem o slevách, propagacích, obnově sortimentu;
 • bonusový program (například na základní nákup můžete udělat malý symbolický dárek).

Je důležité, aby nebyla přeháněná reklamou, nemělo by to být rušivé. Také kupující bude věnovat pozornost době dodání, kvalitě obalu a celistvosti objednaného zboží. Webová stránka obchodu musí mít formulář pro zpětnou vazbu. Abyste neztratili staré zákazníky, můžete vydat slevové karty.

Zaměstnanci

Stav rybářského internetového obchodu závisí na geografii jeho práce, šířce rozsahu a počtu objednávek. Proto bude zpočátku malá a následně se zvýší.

Zaměstnanci průměrného internetového obchodu pro prodej rybářského zboží:

 • správce;
 • obchodní ředitel (dva lidé);
 • courier;
 • IT specialista.

Nejčastěji obchod nemá prospěch z údržby vlastních kurýrů a je jednodušší a levnější používat kurýrní služby a dopravní společnosti. Pokud je však obchod zaměřen na práci pouze v jednom regionu, zvyšuje se účelnost vytváření vlastní kurýrní služby.

Možnost otevření s minimálními investicemi

Vlastní rybolov virtuální obchod lze organizovat s minimálním rozpočtem 30 tisíc rublů. V tomto případě je však podnikatel odpovědný za nezávislý rozvoj místa, jeho plnění a údržbu.

Chcete-li minimalizovat počet lidí, kteří mají udržovat úložiště v průběhu své práce, měli byste rozsah optimalizovat. Je-li to velmi velké, bude trvat spousta času na vyjednávání s dodavateli a zákazníky, na organizaci doručení apod. Poté se podnikatel sám nemůže vyrovnat s obchodem a bude potřebovat pomocníky, kteří budou muset zaplatit.

S minimálním rozpočtem nepotřebujete uspořádat sklad zboží. Po obdržení nové objednávky a obdržení zálohy bude zboží opětovně objednáno od dodavatele. Tento způsob provozu ušetří podnikatele z nepotřebných nákladů na údržbu skladu.

Finanční plán

Vzorek počátečních investic na uvedení online obchodu se středně velkým rybářským zbožím (odhadované ceny jsou v rublech):

 • registrace společnosti: 5 000;
 • nákup CMS: 30 000;
 • Připojení k internetu: 1 000;
 • práce týmu odborníků k vytvoření webové stránky: 30 000;
 • vyplnění místa s informacemi: 25 000;
 • Koupit domény: 1 000;
 • marketingové aktivity: 15 000;
 • nákup pokladní techniky: 25 000;
 • vytvoření minimální zásoby zboží: 150 000;
 • pronájem kancelářského skladu: 10 000;
 • další náklady: 18 000.

Chcete-li vytvořit tento elektronický obchodní podnik od začátku, je třeba 310 tisíc rublů.

Seznam přibližných pravidelných nákladů na internetový obchod s rybáři (ruble měsíčně):

 • Hostovné náklady: 200;
 • Náklady na internet: 1 000;
 • platba za práci s přírůstky (na 4 osoby): 140 000;
 • pronájem prostor pro kancelářský sklad: 10 000;
 • obecní výdaje na údržbu kancelářského skladu: 2 000;
 • mobilní připojení: 1 800;
 • náklady na reklamu: 2 000;
 • Ostatní náklady: 3 000.

V důsledku toho se ukazuje, že náklady na podnikatele za měsíc bude 160 tisíc rublů.

Výhody a nevýhody

Silné stránky online obchodu s rybářským zbožím:

 • široká škála potenciálních kupujících;
 • dostatečně velký požadavek;
 • nízké počáteční investice;
 • kupující má možnost seznámit se s celým sortimentem, klidně přečíst popis zboží a učinit si nákup doma;
 • nemusíte udržovat velký personál;
 • malé náklady na obrat.

Slabé stránky online obchodu s rybářským zbožím:

 • není možnost dotýkat se produktu a požádat prodejce o konzultaci (pokud neexistuje on-line konzultant);
 • práce na výběru dodavatelů a interakci s nimi;
 • sezónní charakter prodeje;
 • Dodací lhůta může trvat několik dní až několik týdnů.

Rizika a návratnost investic

Klíčová obchodní rizika:

 1. Pokles kupní síly mezi obyvatelstvem. Tato situace může vést ke snížení poptávky po rybářském zboží, neboť pro většinu kupujících je rybolov koníčkem.
 2. Zvýšená konkurence.
 3. Sezónní pokles poptávky (nebo z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek).
 4. Zhoršení pověsti skladu kvůli přerušení dodávek v důsledku zavinění dodavatelů, nedostatečné balení zboží, neúmyslné a hrubé údržbě.

Průměrná doba návratnosti pro tento typ podnikání je 10-12 měsíců.

Video

Ve videu níže Konstantin Andropov hovoří o nejlepších online obchodech s rybářským zbožím v Rusku. Natočil Konstantin Andropov.

Podnikatelský plán pro rybářský obchod

Rybolov v Rusku má rádi více než 25 milionů občanů a roční objem prodeje rybářského vybavení je asi miliarda dolarů. Hlavní část obratu (více než 60%) představuje skupina hlavních rybářských výrobků - pruty, rybářské pruty, spinningové pruty a asi 40% - související a spotřební zboží.

Podnikatelský plán pro rybářský obchod

Vzhledem k tomu, že rybářské zboží je mezi obyvatelstvem velkou poptávkou, otevření rybářského skladu je jedním z nejlepších podnikatelských nápadů, které mají být zavedeny jak začátečníky, tak zkušenými podnikateli. Ale než začnete podnikat, musíte vytvořit podnikatelský plán, vypočítat náklady a návratnost, a učit se nuance podnikání.

Výhody a nevýhody podnikání

Hlavní cílovou kategorií kupujících tohoto obchodu jsou muži všech věkových kategorií, kteří mají rádi různé druhy rybolovu. Vzhledem k tomu, že do rybolovu je zapojeno nejméně 17% obyvatel země, nebude k dispozici žádný nedostatek kupujících.

Ale tato firma má své výhody:

 • vysoká poptávka po produktech;
 • není třeba pronajmout velké plochy pro otevření prodejního místa;
 • příležitost spojit oblíbené hobby a výdělky (zpravidla takové obchody otvírají lidé, kteří se profesionálně nebo na úrovni nadšení angažují v rybolovu);
 • zisk z prodeje jednotky zboží je nízký;
 • podnikání je sezónní;
 • majitel musí pochopit vlastnosti prodávaného zboží.

Obchod s rybami - obchod, složitost objevů a údržby nejsou vysoké. Za účelem dosažení zisku rostla, majitel by měl být přidány do základního sortimentu dražších výrobků, které jsou v poptávce nejen pro rybáře, například termální, člun, tábor nádobí, stany a další.

Analýza trhu

Hospodářská soutěž v tomto segmentu podnikání je poměrně vysoká, ale navzdory tomu zůstává obchod s rybářským zbožím ziskové a výnosné, neboť roční tržní růst je více než 15%. prodejní nárůst je způsoben růstem blahobytu obyvatelstva - lidé si mohou dovolit utrácet více na své oblíbené činnosti, otevírání soukromé vodní plochy pro rybaření, potloukal aktivní reklamy v přírodě.

Chcete-li, aby podnikání přineslo nejvíce příjmů, měli byste analyzovat obchodní body konkurence a zjistit:

 • jaký formát obchodů je nejoblíbenější;
 • která přitahuje kupce v konkrétním obchodě (nízké ceny, prodej značkového zboží nebo něco jiného);
 • co chybí z konkurence a co může zákazníkům zajímat?

Po analýze byste měli určit formát obchodního objektu. Může to být:

 1. Profily rybářského skladu, kde budou prodávány pouze produkty rybolovu. Tento prodej je zaměřen na bohaté kupce, kteří mají rádi rybaření. Je vhodné ji otevřít ve velkých městech, kde je průměrný příjem lidí dostatečně vysoký.
 2. Značka otevřená pro franšízu. Nezkušení podnikatelé mohou začít podnikat na povolení - to dá příležitost k pochopení složitosti rybářského obchodu se zbožím pod vedením mentorů, aby prozkoumala potřeby spotřebitelů a výrazně ušetřit na reklamě. Kromě toho bude mít franchisor zájem o prosperitu tohoto bodu a poskytne všestrannou podporu jeho partnerovi.
 3. Multiprofilový obchod, který nabízí širokou škálu produktů pro rybolov, turistiku, rekreaci v přírodě. Zde jsou kupujícím nabízeny zboží jak pro lidi, kteří jsou bohatí, tak pro lidi s nízkými příjmy.

Důležité! Multidisciplinární prodejna je nejslibnější, protože představuje zboží různých cenových kategorií.

Organizační plán

Obchodní registrace

Chcete-li podnikat, musí se majitel obchodu zaregistrovat u daňové kontroly a zvolit formu podnikání - LLC nebo IP. Ve většině případů začínají podnikatelé raději navrhnout jako individuální podnikatel, protože to je méně časově náročné a nákladné. Doporučuje se otevřít LLC, pokud je podnik organizován společně několika lidmi, v tomto případě budou spoluzakladateli.

Obchod "Vše pro rybaření"

Při registraci firmy je třeba zadat klasifikační kód OKVED, zejména - 52.48 a 52.48.23. Bude také nutné uvést zvolenou verzi daňového systému:

 • UTII je přijatelný pro malý podnik, celková hodnota dlouhodobého majetku, ve kterém je méně než 100 000 000 rublů a počet zaměstnanců nepřesahuje 100 osob. UTII lze uplatnit pouze v regionech, kde příslušné orgány schvalují obecní úřady.
 • USN - platí, pokud nelze vybrat UTII. V tomto případě je zjednodušený systém ve výši 15% optimální.

Vyberte místo obchodu

Hlavní nákupci rybářského zboží jsou muži, tvoří více než 95% cílové skupiny.

V blízkosti obchodu by mělo být parkoviště

To je důležité vzít v úvahu při výběru umístění rybářského skladu. Je vhodné uspořádat obchodovací místo:

 1. Nedaleko průmyslových zón, garážových družstev, kde hlavní kontingent kupujících stráví spoustu času.
 2. Na okraji obce. V takovém případě bude podnikatel schopen ušetřit na nájemném. V sortimentu obchodu musí být všechny druhy návnady a zboží, které rybáři často zapomínají kupovat předem.
 3. Na cestě k rybníku. Nejlepším místem pro otevření obchodu bude ta, ze které mohou kupci chodit k řece, jezeru a rybníku.

Důležité! Při výběru místa byste měli vzít v úvahu dostupnost parkování v blízkosti budovy - absence parkovacích míst komplikuje přístup kupujících k vozům do obchodu a tím sníží tok spotřebitelů.

Vyhledávání zaměstnanců

Počet zaměstnanců přímo závisí na oblasti obchodu a nabídce produktů. Takže v maloobchodní prodejně o rozloze až 40 metrů čtverečních stačí najmout 2-3 obchodníky, kteří budou pracovat na náhradním programu, a pro obchod s větší prodejní plochou bude nutné najmout nejméně 5 osob. Povinnosti prodejců budou zahrnovat:

 • komunikace se zákazníky;
 • zastupování a prodej zboží;
 • práce v pokladně;
 • objednávání, přijímání a vykládání zboží;
 • udržování pořádku a čistoty na pracovišti.

Důležité! Ve fázi propagace obchodu může vlastník firmy sám působit jako prodejce a účetní, což ušetří peníze.

Výběr prodejců by měl být zodpovězen zodpovědně

Nepřidejte ženy nebo dívky jako prodejce, protože většina z nich vůbec nerozumí sortimentu. Ideální zaměstnanec rybářského skladu je muž, který miluje rybolov a pravidelně se zabývá rybolovem. Pro nábor zaměstnanců může podnikatel využívat služby online, kde jsou vysílány životopisy uchazečů o zaměstnání. Tento přístup sníží náklady na vyhledávání osob.

Sortiment zboží

Ve fázi otevření bodu si můžete zboží objednat v ruských online obchodech prodávajících hromadně nebo nabízet slevy velkoobchodním kupujícím. Postupně by podnikatel měl kontaktovat zahraniční dodavatele (čínské, japonské), což zvýší přirážku dodávaného sortimentu.

To je mimořádně důležité, protože okrajový zisk z prodeje je nízký a nedostatečný k vytvoření trvale vysokého finančního toku.

Důležité! Vzhledem k tomu, že tento typ obchodu závisí na sezóně, musí podnikatel vzít v úvahu poptávku po prodávaném zboží a zaměřit se na potřeby zákazníků.

Zboží podléhající rychlé zkáze (například prikormku) je vhodné zakoupit od dodavatelů v bezprostředním okolí.

To umožní obchodovat výhradně s čerstvým zbožím. V sortimentu musí být nutně platiny, návnady, plováky a:

 • wobblery;
 • jemné návnady;
 • balancery;
 • rybářské pruty;
 • specializovaná obuv a oděvy;
 • háčky;
 • přílohy a návnada;
 • cívky;
 • spojovací prvky;
 • rybářské linie;
 • vodítka;
 • krabice;
 • výkyvy;
 • různé příslušenství (klece, kvoki, ozvučovače a další).

Důležité! Sortiment by měl být aktualizován dvakrát ročně v závislosti na nadcházející sezóně. Od jara mohou zákazníci nabízet celou řadu repelentů a na podzim můžete dát do prodejní haly ledu, zimní rybářské pruty.

Pokud to dovolí oblast obchodu, je žádoucí rozdělit obchodní prostory na dvě sály - v první se objeví zboží, které je nezbytné přímo pro rybolov, a ve druhém - doprovodné zboží, jako například:

 • stany;
 • batohy;
 • nádobí (termosky, talíře, mísy, termohrnky a tak dále);
 • tepelné spodní prádlo;
 • boty;
 • spací pytle;
 • lodě a další.

Zpočátku se sortiment zboží může skládat z 7 až 9 tisíc kusů a časem se zvýší na 30 až 45 tisíc, pokud oblast povolí obchod. Polovina nabízeného zboží by se měla týkat segmentu středních cen, takže každý rybář mohl produkt koupit.

Nákup zařízení

Aby bylo zajištěno plné fungování obchodu, budete potřebovat takové vybavení:

 • typ displeje - 3 ks * 10 000 rublů;
 • nástěnná police - 9 ks * 9 000 rublů;
 • stojany pro rybářské pruty - 7 ks * 6 000;
 • regály - 12 kusů * 600 rublů;
 • pokladní zařízení - 2 ks * 15 000;
 • osvětlovací zařízení - 8 000 rublů;
 • nábytek pro hotovostní zónu - 15 000.

V souladu s tím bude poskytnutí prodejny se zařízením stát podnikatelem RUB 213,200.

Marketingový plán

Rybářství potřebuje reklamu. Především podnikatel by měl přijít s památným jménem a objednat si znamení. Rovněž stojí za to umístit inzeráty do médií - v rozhlase, v novinách, v televizi, vyrábět letáky, vytvářet skupiny v sociálních sítích. Podnikatel si může vytvořit svůj vlastní internetový obchod - v tomto případě si zákazníci mohou objednat zboží bez opuštění domova.

Také byste měli zvážit systém slev pro velkoobchodníky a stálé zákazníky - může to být buď bonusový systém s financováním, nebo jednorázové snížení ceny při nákupu z určité částky. Efektivním způsobem propagace je sponzorství obchodu v oblasti sportovních a rybářských aktivit.

Důležité! Počáteční náklady na reklamu budou asi 35 000 rublů, v budoucnu budou nižší - až 10 000 rublů měsíčně. Aktivnější marketingové společnosti by měly být v sezóně sezónní změny sortimentu.

Výpočet nákladů a náhrady

Otevřením obchodu s rybáři stojí obchodník 1-1,5 milionů rublů. Současně budou počáteční náklady činit 985 000 rublů, včetně následujících položek:

 • registrace podnikání - 50 000;
 • provádění reklamních akcí - 35 000;
 • nákupy obchodního vybavení - 200 000;
 • nákup minimálního sortimentu - 700 000.

Měsíční náklady se skládají z nájemného plateb a inkaso plateb (50 000 rublů), mezd (z 20 000 na jednoho zaměstnance), výdaje na reklamu (až 10000) a daňové odpočty (20,000). V důsledku toho každý měsíc podnikatel utratí ne méně než 120 000 rublů za údržbu zásuvky.

V průměru rybářství dosáhne bodu zlomu po pěti měsících práce, kdy je měsíční zisk více než 400 000 rublů. Výnosnost odbytu je 17-20%, což je docela dobrý ukazatel pro tento segment podnikání. Počáteční investice budou plně splaceny po 16-18 měsících.

Důležité! Průměrný čistý zisk bude více než 70 000 rublů každý měsíc.

Organizace maloobchodního prodeje zboží pro rybolov jako podnikání nebude pro podnikatele způsobovat potíže. Tato obchodní volba má takové výhody jako nízké finanční investice v počáteční fázi a rychlá návratnost.

Ale, aby se minimalizovala rizika projektu start-up a získat očekávaný zisk, bude muset vzít v úvahu celou řadu faktorů - obchod musí být umístěn na vhodném místě, rozsah by měl být vytvořen správně a s přihlédnutím k potřebám zákazníků, a ceny na výstupu nelze přeceňovat. Správně vypracovaný obchodní plán a přesné výpočty na fázi projektu umožní začít plánovat otevřít výnosný obchod a dostávají měsíční rostoucí příjem.