Mnoho nápadů pro malé firmy

Obchodování s koníčky (záliby) může přinést dobré peníze. Velmi často zotročují rybáři otevírají zboží pro rybolov, protože vědí téma "zevnitř". V tomto článku, jak otevřít obchod s rybami.

Netřeba dodávat, že rybářské zboží není nezbytným zbožím.

Možná, že náš článek vystraší někoho před otevřením podobného obchodu, ale někdo naopak bude tlačit. Když se díváme kupředu, řekněme, že tato práce je velmi obtížná (na druhé straně, kde jste viděli jednoduchý obchod?), A riziko uzavření je velmi velké, a ne "rasprobovav" skutečný zisk.

Můžete otevřete rybářský obchod od začátku, a můžete si koupit provozní rybářský obchod. Jak se dostat do potíží při nákupu ready-made podnikání - přečtěte si zde.

Analýza konkurentů

To je velmi důležitá otázka. Mnoho lidí při otevření vlastního obchodu podceňuje své konkurenty, ale marně.

Ve velkých městech stojí za to zjistit, zda v okolí nejsou konkurenti. Vstup do soutěže má smysl, pokud jste ochotni nabídnout kupujícím velmi širokou škálu produktů rybolovu nebo nabídnout velmi nízké ceny. V extrémních případech můžete získat lepší služby zákazníkům, ale jedna služba pro úspěch zjevně nebude postačovat.

V malém městě může přebytek rybářských prodejen nepříznivě ovlivnit ziskovost každého z nich.

Vyhodnoťte přítomnost takových obchodů v oblasti - v jakých hodinách je největší tok zákazníků. Podívejte se na zkušený pohled rybáře, co chybí v rybářských obchodech, jaké jsou ceny zboží. Vyhodnoťte kvalitu služby prováděním "nákupu kontroly". Je třeba vyhodnotit trh nejen na trhu dodávek, ale i poptávku samotnou. Dávejte pozor na nedostatek toho, co v rybářských obchodech stěžují rybáře na svých fórech.

Dokonce i provozní režim zásuvky je velmi důležitý. Rybářská dílna má důvod pracovat déle než před 19:00.

Po analýze nabídky a poptávky definujeme koncept výstupu. Bude tam obchod s levným čínským spotřebním zbožím nebo obchod s elitními výrobky od výrobců se světovou pověstí atd.

Obecně platí, že nejprve vychází z potřeb zákazníků.

Sortiment rybářského obchodu

Praxe ukazuje, že úzká škála produktů pro rybolov - to není úplně dobré. Můžete si například vzít šanci a otevřít pouze obchod s wobblery nebo návnadu. Nebo speciální specializovaný obchod. Ačkoli ve vzácných případech (hlavně ve velkých městech) to vede k úspěchu, odborníci však doporučují, aby v obchodě prezentovali širší nabídku.

Tak co by mělo být v rybářském obchodě?

Obecně řečeno - lovná zařízení jakéhokoli druhu. Jedná se především tyče, pruty, rybářský vlasec (monofilu, pletené čára) Klyuchko (různé velikosti a pro lov ryby), platiny, se vznáší, podsaki, navijáky pro rybářské pruty a předení pruty, tyče a naviják pro trolling, rybářské sítě.

Měla by existovat široká škála umělých návnad - vibrační a rotující lžička-návnada, wobblers, poppers, gumové návnady - twisters, vibrospells. Samozřejmě, že tryskací hlavy jsou různé hmoty a tvarů.

Sortiment zboží musí uspokojit potřeby každého rybáře.

Zboží musí být předloženo pro letní a zimní rybolov. Zboží pro chytání dravých a mírumilovných ryb. Zboží pro "rybáře", spřátele, dárce... Zboží pro mořský a řecký rybolov. Pro zimu - ledové šrouby, rybářské boxy-barel varhany, mormyshki.

Vždy je potřeba návnada a návnada. Žížaly, krev, červy by měly být vždy v obchodě. Schopnost poskytovat přítomnost živých malých ryb na návnadu na hrnce, přípravky, praporčíky, učiní Váš obchod oblíbeným mezi rybáři.

Neměli bychom zapomenout na obdobných výrobků - kompasy, světla, kombinézy, gumové holínky, batohy, termosky, nádobí, což odpovídá rybářské literatury... Různé rybářského vybavení, nástroje a materiály pro domácí rybolov je vysoce zisková bude rozlišovat svůj obchod od konkurence obchodů.

Vy můžete stále vyčíslit po velmi, velmi dlouho. Ale je lepší neobchodovat zboží pro pytláky jako elektrické háčky.

Samozřejmě, sortiment závisí především na oblasti obchodní síně a na výši počátečního kapitálu, který máte.

Oblast pro otevírání rybářského skladu je s výhodou alespoň 50 m2. V opačném případě se můžete jednoduše ztratit mezi mnoha malými konkurenty s nízkou úrovní.

Obecně platí, že pro otevření obchodu s rybami budete potřebovat částku jednoho milionu rublů a více.

Ale vynaložit peníze na aktuální opravy v obchodě - výpadem peněz. To je to, co rybářům nejméně zajímá - jaké barevné a kvalitní dlaždice na podlaze ve vašem obchodě. Výjimkou je - pokud neprodáváte vysoce kvalitní zboží od výrobců s celosvětovým názvem, a to výpočty o velmi bohatých osobách.

Ale o dobrém a kvalitním osvětlení v obchodě, musíte se v každém případě postarat.

Místo, kde se nachází rybářský obchod

Mluvit o některých konkrétních požadavcích na umístění nebude zcela správné. I když dobré místo závisí hodně.

Pozornost zákazníků a obchodů umístěných v centru a obchody umístěné ve spacích oblastech.

Je lepší, pokud je vchod do obchodu vhodný. Musí být parkoviště pro zákazníky.

Dobré nakupování požívají obchody nacházející se v zátokách, vedle zastávky veřejné dopravy.

Můžete otevřít oddělení ve velkém nákupním centru, můžete si objednat rybářský obchod v samostatné budově, můžete v místnosti se samostatným vchodem. Je třeba postupovat z konkrétních podmínek, začínajícím podnikatelům je lepší zvolit si stejnou možnost s malým nájemným.

Personál skladů zboží pro rybolov

Je lepší, když jsou lidé seznámeni s procesem chytání ryb. Netřeba dodávat, že prodávající, který mluví s rybářem v jednom jazyce, prodá mnohem více zboží než neprofesionální prodávající.

Prodávající by měl znát zvláštnosti chytání šťuku, biskupa, kapra, křížového kapra, třešně, aby v případě potřeby poradil kupujícímu...

Dobře, pokud prodávající bude pravidelně jít na rybaření a sdílet s informacemi o zákaznících - o způsobech chytání, o testovaných vlnách nebo lžíci, atd. Takže jsou vyhrát běžní zákazníci.

V praxi se často prodejci loví obchody jsou rozděleny do dvou kategorií - ty, kteří obvykle nevědí nic o rybolovu, a těch, kteří se považují za do rybářských guru a dívat se dolů na všechny kupující. Současně se poslední kategorie prodejců bojí spotřebitelů více než první.

Hledání dodavatelů

Je lepší pracovat s několika dodavateli, kteří nabízejí hromadně rybářské zboží. Můžete pracovat s oficiálními zástupci jedné značky a velkoobchodními rybářskými základnami, které nabízejí širokou škálu pro jakoukoli kategorii zákazníků.

Mezi uznávané vedoucí představitelé rybářské potřeby jsou Shimano, Mikado, Daiwa (Japonsko), Rapala (Finsko-United States), Balzer (Německo), Mepps (Francie - Spojené státy) St.Croix (USA), Abu Garsia (Švédsko), Berkley (USA) DAM (Německo), Kuusamon Uistin Ltd (značka «Kuusamo», Finsko), Konger (Polsko), Blue Fox (Finsko - USA), Mustad, SALMO, Flagman, Yo-Zuri, Shakespeare a mnoho dalších respektovaných výrobců...

Reklama rybářského skladu

Nebudeme mluvit o značce obchodu, je to pochopitelné.

Reklamy obchodů je třeba věnovat rybářům. Za prvé, to jsou fóra rybářů svého města. Dobrá bude práce na zadním okně vozidla. Zpočátku také potřebujeme reklamu v médiích, na internetu.

Stojí za to, že neustále navštěvujeme specializované výstavy a fóra, abychom se seznámili s novými známými.

Potřebujeme vytvořit vlastní webové stránky - internetový obchod s rybářskými výrobky dokonale doplňuje "skutečný" obchod a navíc přitahuje zákazníky.

Kupující mohou a měly by poskytovat slevové karty, musí být poskytnuty slevy pro stálé zákazníky.

Otevření rybářského obchodu - ačkoli není snadný, ale velmi zajímavý nápad pro zahájení svého podnikání, který vám vždy přinese radost.

Další informace o této myšlence na otevření a podnikání naleznete zde.

Možná vás zajímá následující obchodní myšlenky:

Naše rada o tom, jak otevřít rybářský obchod

Nedávno se rybářství stalo nejen koníčkem, ale i celkovým uměním, kde každý rybář kromě své dovednosti ukazuje všechny druhy úprav, které zjednodušují proces chytání ryb a dělají to fascinující. S vývojem trhů se začalo objevovat mnoho různých rybářských potřeb: háčky, rybářské pruty, točivé pruty, blesna, cívky, návnada, návnada, ozvěny a technické nástroje pro hledání rybího místa. Někdy, když půjdete do obchodu, vaše oči utíkají od množství nabízeného zboží. Každý rybář, od amatéra až po profesionála, může najít to, co potřebuje. A věřte mi, pokud je rybářská prodejna dobrá, nabízí širokou škálu zboží, pokud se její majitel o tuto záležitost zajímá a vždy je rád, že pomůže kupujícímu s dobrými radami, pak takový podnik může přinést velmi dobré zisky.

Dnes budeme hovořit o tom, jak otevřít obchod s rybami, kde začít a jak rozvíjet své podnikání, abyste se v tomto segmentu mohli stát nejlepšími, získat pravidelné zákazníky a přilákat stále více nových zákazníků každý den. Také se pokusíme sestavit podrobný obchodní plán pro rybářský obchod založený na reálných počtech a cenách. Zdálo by se, že těžké při otevření rybářského obchodu? Ale tato firma má řadu jemností a vlastností, o kterých budeme hovořit dále.

Jak otevřít obchod s rybáři: začít registrací podniku

Pokud chcete otevřít rybářský obchod, je třeba začít s oficiální registrací společnosti, výběrem daňového systému a získáním všech druhů důkazů a povolení k takové činnosti. Aby neměli problémy s legální součástí podnikání, potřebujete:

 • Zaregistrujte se jako individuální podnikatel (IP). Samozřejmě můžete zvážit možnost otevření LLC nebo jiné formy podnikání, které vám umožní podnikat, ale doporučujeme, aby se rybářský obchod zaregistroval přesně jako individuální podnikatel. Tím se zjednoduší vedení účetní závěrky, sníží se zdanění a poskytne se řada výhod.
 • Otevřete účet u banky. Chcete-li podnikat, musíte použít speciální bankovní účet, který bude předkládat veškeré výkazy před zdaněním. Pro finanční transakce nelze použít osobní účty jako součást podnikatelského projektu.
 • Určete daňový systém. Máte dvě možnosti - obecný daňový systém, kdy zaplatíte určité procento zisků nebo rovnou daň, když se každý měsíc platí pevná částka. Doporučujeme, abyste si vybrali jednu daň, protože to je nejlepší možnost v počátečních fázích.
 • Získejte potřebné kódy ve Výboru pro státní statistiky
 • Najděte si prostor pro budoucí obchod a uzavřete smlouvu o jeho pronájmu. Máte-li vlastnictví prostor, pak to stačí.
 • Přiveďte prostory v souladu se všemi normami SES a požární bezpečnosti.
 • Uzavřete smlouvu o odstranění odpadků z území, které vám bylo svěřeno.

Formát rybářského sboru a výběr potřebných prostor

Formát a návrh budoucího obchodu závisí spíše na vaší schopnosti a počátečních investicích. Podívejme se na několik možných formátů pro váš rybářský obchod:

 1. Podnájem ve velkém obchodě. Pokud jste v rozpočtu omezeni a nemůžete samostatně pronajmout a dokončit celý pokoj, můžete jít jednoduchým způsobem - pronajmout tucet metrů čtverečních v jiném obchodě. Nejlepší možností je jednat s majiteli obchodů se sportovním zbožím, zboží pro pěší a piknik nebo s obchody, které se specializují na lov a turistiku. Cílové publikum je zhruba stejné pro vás a existuje šance, že takový formát vám umožní rychle získat zpět počáteční investice do podnikání.
 2. Otevření online obchodu bez zastoupení offline. Online obchod se každým rokem stále více rozvíjí. Nyní mnoho internetových obchodů z hlediska zisku a prodeje výrazně překračuje analogy ze skutečného světa. Pokud tedy vidíte vývoj vašeho rybářského obchodu na internetu, můžete otevřít internetový obchod a prodávat produkty prostřednictvím sítě. Vytvoření dobrého online obchodu bude stát 1000-1500 dolarů. Přidejte také výdaje na popis veškerého zboží, na fotografii, na vývoj a propagaci zdroje. Je to stále asi 1500 dolarů. Měsíční správa a údržba skladu bude trvat o 200 až 300 dolarů. Samozřejmě, pokud chápete komplikovanost provozování internetových obchodů, můžete tuto funkci vzít na sebe a ušetřit peníze na reklamu. Mimochodem, o reklamě. Prodej na internetu - je to vždy soutěž a vyhrát to, musíte být v dohledu. A jak to udělat? To je správné, prostřednictvím reklamy. Přidejte do výdajové položky měsíční náklady na inzerci na internetu, stejně jako inzerujte svůj online obchod v reálném světě.
 3. Tradiční formát rybářského skladu zahrnuje pronájem a uspořádání samostatné místnosti nebo nákup nemovitosti pro konkrétní účely. Ideální volba - otevření sítě značkových rybářských obchodů po celém městě. Taková myšlenka však bude vyžadovat velmi vážné investice, podrobnou analýzu trhu a profesionální přístup k podnikání.

Také bych rád dodal, že žijeme v informačním věku, kdy Internet a počítačové technologie k dispozici pro každého, když on-line nakupování není nic zvláštního, ale zcela běžné a na denním pořádku. Proto, chcete-li otevřít skutečný obchod, kde si zákazník může cítit zboží a požádat o radu, neznamená to, že budete muset opustit myšlenku paralelní vývoj online verzi svého rybářského obchodu.

Volba personálu je důležitou součástí otevření rybářského skladu

Rybářství není jen místem, kde lidé přijdou koupit něco pro rybaření, a rychle jdou o svém podnikání, je to jakýsi zájmový klub. Kupující není tolik potřeba nové háčky, návnady, navijáky, kolik rada prodávajícího, jeho příběh o tom, co a jak nejlépe chytit, příběhy o svých úlovcích ji na lžíci, a jak se minulý týden stáhl kapra o váze 15 kilogramů. Proto prodejci by měli být zkušení, s dovedností, musí být fanouškem rybolovu, nebo alespoň pochopit základy rybolovu. Pokud sami rád opustíte točení a doufáte, že dostanete dobrou bičovitost nebo šťuku, můžete v počátečním stádiu působit jako prodejce ve svém obchodě. Takto ušetříte peníze a navíc budete schopni dělat dobré a rozumné konverzace se zákazníky.

Také musíte najít dobrého správce účetních a obchodů. Pokud byste mohli převzít roli manažera bez přílišných potíží, účetnictví je o něco složitější. Zde je lepší svěřit práci osobě, která ví a která rozumí všem jemnostem účetnictví a zdanění.

Sortiment rybářského obchodu

Sortiment je důležitou součástí každého obchodu s rybami. Musíte svým zákazníkům nabídnout celou řadu potřebných produktů. Pokud osoba jde do vašeho obchodu, měl by vědět, že dokáže koupit vše, co potřebujete pro dobrý a úspěšný rybolov. Ze všech výrobků lze rozdělit do tří skupin:

 1. Základní. Patří sem rybářské náčiní, rybářské pruty, rotující tyče, svitky. Prodej zboží z této skupiny představuje 60% z celkového zisku z obchodu.
 2. Do druhé skupiny patří spotřební materiál: návnada, rybářská linka, háčky, návnada, plováky, návnada a tak dále. Celkem tvoří 30% z celkového zisku.
 3. A třetí skupinou zboží jsou související produkty: lodě, ochranné obleky, nádrže, které skladují vybavení, stany, spací pytle, knihy, disky a časopisy pro rybáře. Prodej těchto produktů přináší 10% zisků z obchodu.

Vědět, jaké produkty a kolik můžete dosáhnout zisku, můžete vytvořit přibližný seznam sortimentu vašeho obchodu. Je třeba si uvědomit, že z první skupiny je zboží nakupováno ne každý měsíc, a ne každý rok. Proto je důležité nejen mít pravidelné zákazníky, ale také rozšířit naši klientskou základnu. Samozřejmě se můžete zaměřit na objemy prodeje a očekávat, že produkty z druhé skupiny budou tvořit základ vašeho prodeje. To však bude muset pro dosažení tohoto výsledku usilovně pracovat.

V závislosti na zboží značka také kolísá. Kupní cena a prodejní cena se zpravidla liší o 30-100%. Například jig-head s hmotností 7 gramů v nákupu stojí 20 centů a v online obchodě se prodává za 70 centů. Jedenáct gramový drop Drop, který byl velkoobchodně uskutečněn na základně, se prodává za tři kusy za 78 centů a v obchodě - za 3,65 dolaru.

Jak propagovat a propagovat rybářský obchod

Reklama a rozvoj rybářského obchodu jsou jen vaše představy. Za prvé, musíte stavět na skutečnostech svého města a analyzovat, jaký druh reklamy poskytuje maximální efekt a výsledek. Můžete jít na standardní schéma - inzerci v časopisech, v novinách, v rozhlase a na internetu. Samozřejmě to může dát svůj účinek, ale náklady nebudou malé. Můžete také ukázat vtip a malou kreativitu a zvolit některé nestandardní, ale efektivní způsoby rozvoje vaší firmy. Například můžete vytvořit úložiště na základě klubové fanoušky rybaření, organizovat společné výlety do vod, volné loď klubu členové rybářské časopisy, videa, poskytnout aktuální informace o rybářských míst a poskytuje slevy na nákupy ve vašem obchodě. Existuje mnoho způsobů, jak inzerovat rybářský obchod, a stačí vybrat optimální.

Počáteční investice a návratnost rybářského skladu

Jako vždy poskytujeme přibližný výpočet počáteční investice do podnikání. Samozřejmě, tyto údaje se mohou lišit v závislosti na vaší oblasti, ekonomické situaci v zemi v době otevření rybářského skladu, ceny nemovitostí a řadu faktorů, které nelze předvídat se 100% jistotou. Můžeme poskytnout pouze přibližné výpočty investice a návratnosti, na základě kterých vyvodíte závěry o potřebě zahájení tohoto podnikání.

Takže bezpodmínečně budete potřebovat finanční prostředky na:

 • Pronájem prostor - od 1000 do 2000 dolarů měsíčně. Pokud vlastníte vhodnou nemovitost, výrazně to situaci zjednodušuje.
 • Mzdový personál - od 2000 dolarů. Jak jsme psali dříve, v úvodních fázích můžete pracovat nezávisle a prodávající a správce obchodů. A účetní není sázet, ale platit pouze za práci vykonanou na konci měsíce. V takovém případě náklady na mzdu nepřekročí 200 USD.
 • Nákup počátečního množství zboží - od 10 000 do 15 000 dolarů.
 • Obchodní zařízení a opravy prostor - 3-6 tisíc dolarů
 • Registrace dokumentů a příjem všech povolení - asi 200 dolarů
 • Měsíční účty za služby - 200-300 dolarů
 • Náklady na reklamu jsou 1500 dolarů.

Celková investice se bude pohybovat okolo 20-25 tisíc dolarů. S dobrým scénářem bude rybářský obchod splatit za necelý rok.

A když byl článek již napsán a připravoval se na publikování, měli jsme štěstí, že mluvíme s mužem, který má síť rybářských obchodů ve velkém městě milionáře. Několik radil a požádal je o zveřejnění pro naše čtenáře.

"Nevystavujte iluzi, že rybářský obchod je jednoduchý obchod. Ve vašem článku hovoříte o nákupu zboží asi 10-15 tisíc dolarů. Upřímně řečeno, tento výrobek se může vejít do obchodu o velikosti 20 čtverečních metrů. Chcete-li otevřít obchod rybolovu, a vytvořit v něm konkurenční nabídkou, pak očekávat, že stráví nejméně 1 milion rublů na nákup původní zásilky. Samozřejmě, pokud je vaším cílem otevřít další "hostinu" s levným čínským nevyžádaným zbožím, pak můžete investovat do 100 000 rublů. Zde mám například například nákup 350 tisíc zboží. Zdá se, že částka je slušná, ale není mnoho zboží. Problém je v tom, že jsme si koupili, řekněme, 5000 rublů háky, 10 druhů, množství peněz strávil a v okně se přidá do všech 10 balíčků s háčky, se domnívají, že bude zabírat místo ve výši tří krabiček cigaret. Pokud jde o počítání, přemýšlíte, jak mohou takové malé věci stát tolik.

Hlavním problémem obchodu s rybářským zbožím jsou dodavatelé. Nejsou tolik, ale všichni mají své vlastní maloobchodní prodejny, porušují základní pravidlo zdravé konkurence. Jaký je problém, zeptáte se? Ano, že dodavatelé mají obrovské slevy na zboží, protože je ve velkém množství od výrobce a prodávají nás s dobrým zabalením. Je zřejmé, že ve svých maloobchodních prodejnách jsou ceny zboží mírně vyšší než ceny, za které nám je nabízejí. Za takových okolností není možné vytvořit skutečnou soutěž. Pokud budeme prodávat za své ceny, budeme pracovat záporně, pokud pro nás přijmeme přijatelné, pak klient prostě půjde na konkurenty. Dilema. Při příležitostech dodatečných poplatků existuje možnost podvádět až 100% z zboží, které není zbožím, u velmi oblíbeného zboží je marže okolo 40%.

Zdá se, že dobrý podvod ve výši 40%, proč si stěžovat. Ale podívejme se opravdu na věci. Řekněme, že jste koupili zboží za 50 tisíc rublů. Současně odměny za dodávku 1000 platí za benzin, aby veškeré zboží ze skladu do skladu, zaplacené za převod peněz na dodavatele, protože není ve vašem městě, a pokud se vaše ceny jsou mnohem vyšší. V průměru se ukazuje, že až po obdržení zboží jsme strávili nejméně 3000 rublů. Pokud se podíváte na trestní oznámení, měli byste vědět, že bez drog jsou prodávány pouze drogy. Zapomeňte na ideální volbu, když vše, co jste si koupili, rychle a zcela rozptýlíte. Něco zůstane a to je mínus. Ale představte si ideální volbu, vy jste ztratili 50% a všechno prodáno. Čistý zisk činil 25 tisíc rublů, ze kterých si odečíst 3000 strávil na dopravu také odečíst nájem, služby, daně, mzdy. Také, co se ukáže? Stejně jako v tomto vtipu, pokud je plat měřena ve skupinách, pak mám díru.

Ano, rybářský obchod může dosahovat zisku, ale potřebuje dobrý obrat. Takový podnikatelský nápad je prostě neproporcionální pro malé město. Samozřejmě můžete riskovat, ale s 99% jistotou mohu říci, že vaše riziko nebude ospravedlnit vaše naděje. "

Podnikatelský plán pro rybářský obchod

Rybolov v Rusku má rádi více než 25 milionů občanů a roční objem prodeje rybářského vybavení je asi miliarda dolarů. Hlavní část obratu (více než 60%) představuje skupina hlavních rybářských výrobků - pruty, rybářské pruty, spinningové pruty a asi 40% - související a spotřební zboží.

Podnikatelský plán pro rybářský obchod

Vzhledem k tomu, že rybářské zboží je mezi obyvatelstvem velkou poptávkou, otevření rybářského skladu je jedním z nejlepších podnikatelských nápadů, které mají být zavedeny jak začátečníky, tak zkušenými podnikateli. Ale než začnete podnikat, musíte vytvořit podnikatelský plán, vypočítat náklady a návratnost, a učit se nuance podnikání.

Výhody a nevýhody podnikání

Hlavní cílovou kategorií kupujících tohoto obchodu jsou muži všech věkových kategorií, kteří mají rádi různé druhy rybolovu. Vzhledem k tomu, že do rybolovu je zapojeno nejméně 17% obyvatel země, nebude k dispozici žádný nedostatek kupujících.

Ale tato firma má své výhody:

 • vysoká poptávka po produktech;
 • není třeba pronajmout velké plochy pro otevření prodejního místa;
 • příležitost spojit oblíbené hobby a výdělky (zpravidla takové obchody otvírají lidé, kteří se profesionálně nebo na úrovni nadšení angažují v rybolovu);
 • zisk z prodeje jednotky zboží je nízký;
 • podnikání je sezónní;
 • majitel musí pochopit vlastnosti prodávaného zboží.

Obchod s rybami - obchod, složitost objevů a údržby nejsou vysoké. Za účelem dosažení zisku rostla, majitel by měl být přidány do základního sortimentu dražších výrobků, které jsou v poptávce nejen pro rybáře, například termální, člun, tábor nádobí, stany a další.

Analýza trhu

Hospodářská soutěž v tomto segmentu podnikání je poměrně vysoká, ale navzdory tomu zůstává obchod s rybářským zbožím ziskové a výnosné, neboť roční tržní růst je více než 15%. prodejní nárůst je způsoben růstem blahobytu obyvatelstva - lidé si mohou dovolit utrácet více na své oblíbené činnosti, otevírání soukromé vodní plochy pro rybaření, potloukal aktivní reklamy v přírodě.

Chcete-li, aby podnikání přineslo nejvíce příjmů, měli byste analyzovat obchodní body konkurence a zjistit:

 • jaký formát obchodů je nejoblíbenější;
 • která přitahuje kupce v konkrétním obchodě (nízké ceny, prodej značkového zboží nebo něco jiného);
 • co chybí z konkurence a co může zákazníkům zajímat?

Po analýze byste měli určit formát obchodního objektu. Může to být:

 1. Profily rybářského skladu, kde budou prodávány pouze produkty rybolovu. Tento prodej je zaměřen na bohaté kupce, kteří mají rádi rybaření. Je vhodné ji otevřít ve velkých městech, kde je průměrný příjem lidí dostatečně vysoký.
 2. Značka otevřená pro franšízu. Nezkušení podnikatelé mohou začít podnikat na povolení - to dá příležitost k pochopení složitosti rybářského obchodu se zbožím pod vedením mentorů, aby prozkoumala potřeby spotřebitelů a výrazně ušetřit na reklamě. Kromě toho bude mít franchisor zájem o prosperitu tohoto bodu a poskytne všestrannou podporu jeho partnerovi.
 3. Multiprofilový obchod, který nabízí širokou škálu produktů pro rybolov, turistiku, rekreaci v přírodě. Zde jsou kupujícím nabízeny zboží jak pro lidi, kteří jsou bohatí, tak pro lidi s nízkými příjmy.

Důležité! Multidisciplinární prodejna je nejslibnější, protože představuje zboží různých cenových kategorií.

Organizační plán

Obchodní registrace

Chcete-li podnikat, musí se majitel obchodu zaregistrovat u daňové kontroly a zvolit formu podnikání - LLC nebo IP. Ve většině případů začínají podnikatelé raději navrhnout jako individuální podnikatel, protože to je méně časově náročné a nákladné. Doporučuje se otevřít LLC, pokud je podnik organizován společně několika lidmi, v tomto případě budou spoluzakladateli.

Obchod "Vše pro rybaření"

Při registraci firmy je třeba zadat klasifikační kód OKVED, zejména - 52.48 a 52.48.23. Bude také nutné uvést zvolenou verzi daňového systému:

 • UTII je přijatelný pro malý podnik, celková hodnota dlouhodobého majetku, ve kterém je méně než 100 000 000 rublů a počet zaměstnanců nepřesahuje 100 osob. UTII lze uplatnit pouze v regionech, kde příslušné orgány schvalují obecní úřady.
 • USN - platí, pokud nelze vybrat UTII. V tomto případě je zjednodušený systém ve výši 15% optimální.

Vyberte místo obchodu

Hlavní nákupci rybářského zboží jsou muži, tvoří více než 95% cílové skupiny.

V blízkosti obchodu by mělo být parkoviště

To je důležité vzít v úvahu při výběru umístění rybářského skladu. Je vhodné uspořádat obchodovací místo:

 1. Nedaleko průmyslových zón, garážových družstev, kde hlavní kontingent kupujících stráví spoustu času.
 2. Na okraji obce. V takovém případě bude podnikatel schopen ušetřit na nájemném. V sortimentu obchodu musí být všechny druhy návnady a zboží, které rybáři často zapomínají kupovat předem.
 3. Na cestě k rybníku. Nejlepším místem pro otevření obchodu bude ta, ze které mohou kupci chodit k řece, jezeru a rybníku.

Důležité! Při výběru místa byste měli vzít v úvahu dostupnost parkování v blízkosti budovy - absence parkovacích míst komplikuje přístup kupujících k vozům do obchodu a tím sníží tok spotřebitelů.

Vyhledávání zaměstnanců

Počet zaměstnanců přímo závisí na oblasti obchodu a nabídce produktů. Takže v maloobchodní prodejně o rozloze až 40 metrů čtverečních stačí najmout 2-3 obchodníky, kteří budou pracovat na náhradním programu, a pro obchod s větší prodejní plochou bude nutné najmout nejméně 5 osob. Povinnosti prodejců budou zahrnovat:

 • komunikace se zákazníky;
 • zastupování a prodej zboží;
 • práce v pokladně;
 • objednávání, přijímání a vykládání zboží;
 • udržování pořádku a čistoty na pracovišti.

Důležité! Ve fázi propagace obchodu může vlastník firmy sám působit jako prodejce a účetní, což ušetří peníze.

Výběr prodejců by měl být zodpovězen zodpovědně

Nepřidejte ženy nebo dívky jako prodejce, protože většina z nich vůbec nerozumí sortimentu. Ideální zaměstnanec rybářského skladu je muž, který miluje rybolov a pravidelně se zabývá rybolovem. Pro nábor zaměstnanců může podnikatel využívat služby online, kde jsou vysílány životopisy uchazečů o zaměstnání. Tento přístup sníží náklady na vyhledávání osob.

Sortiment zboží

Ve fázi otevření bodu si můžete zboží objednat v ruských online obchodech prodávajících hromadně nebo nabízet slevy velkoobchodním kupujícím. Postupně by podnikatel měl kontaktovat zahraniční dodavatele (čínské, japonské), což zvýší přirážku dodávaného sortimentu.

To je mimořádně důležité, protože okrajový zisk z prodeje je nízký a nedostatečný k vytvoření trvale vysokého finančního toku.

Důležité! Vzhledem k tomu, že tento typ obchodu závisí na sezóně, musí podnikatel vzít v úvahu poptávku po prodávaném zboží a zaměřit se na potřeby zákazníků.

Zboží podléhající rychlé zkáze (například prikormku) je vhodné zakoupit od dodavatelů v bezprostředním okolí.

To umožní obchodovat výhradně s čerstvým zbožím. V sortimentu musí být nutně platiny, návnady, plováky a:

 • wobblery;
 • jemné návnady;
 • balancery;
 • rybářské pruty;
 • specializovaná obuv a oděvy;
 • háčky;
 • přílohy a návnada;
 • cívky;
 • spojovací prvky;
 • rybářské linie;
 • vodítka;
 • krabice;
 • výkyvy;
 • různé příslušenství (klece, kvoki, ozvučovače a další).

Důležité! Sortiment by měl být aktualizován dvakrát ročně v závislosti na nadcházející sezóně. Od jara mohou zákazníci nabízet celou řadu repelentů a na podzim můžete dát do prodejní haly ledu, zimní rybářské pruty.

Pokud to dovolí oblast obchodu, je žádoucí rozdělit obchodní prostory na dvě sály - v první se objeví zboží, které je nezbytné přímo pro rybolov, a ve druhém - doprovodné zboží, jako například:

 • stany;
 • batohy;
 • nádobí (termosky, talíře, mísy, termohrnky a tak dále);
 • tepelné spodní prádlo;
 • boty;
 • spací pytle;
 • lodě a další.

Zpočátku se sortiment zboží může skládat z 7 až 9 tisíc kusů a časem se zvýší na 30 až 45 tisíc, pokud oblast povolí obchod. Polovina nabízeného zboží by se měla týkat segmentu středních cen, takže každý rybář mohl produkt koupit.

Nákup zařízení

Aby bylo zajištěno plné fungování obchodu, budete potřebovat takové vybavení:

 • typ displeje - 3 ks * 10 000 rublů;
 • nástěnná police - 9 ks * 9 000 rublů;
 • stojany pro rybářské pruty - 7 ks * 6 000;
 • regály - 12 kusů * 600 rublů;
 • pokladní zařízení - 2 ks * 15 000;
 • osvětlovací zařízení - 8 000 rublů;
 • nábytek pro hotovostní zónu - 15 000.

V souladu s tím bude poskytnutí prodejny se zařízením stát podnikatelem RUB 213,200.

Marketingový plán

Rybářství potřebuje reklamu. Především podnikatel by měl přijít s památným jménem a objednat si znamení. Rovněž stojí za to umístit inzeráty do médií - v rozhlase, v novinách, v televizi, vyrábět letáky, vytvářet skupiny v sociálních sítích. Podnikatel si může vytvořit svůj vlastní internetový obchod - v tomto případě si zákazníci mohou objednat zboží bez opuštění domova.

Také byste měli zvážit systém slev pro velkoobchodníky a stálé zákazníky - může to být buď bonusový systém s financováním, nebo jednorázové snížení ceny při nákupu z určité částky. Efektivním způsobem propagace je sponzorství obchodu v oblasti sportovních a rybářských aktivit.

Důležité! Počáteční náklady na reklamu budou asi 35 000 rublů, v budoucnu budou nižší - až 10 000 rublů měsíčně. Aktivnější marketingové společnosti by měly být v sezóně sezónní změny sortimentu.

Výpočet nákladů a náhrady

Otevřením obchodu s rybáři stojí obchodník 1-1,5 milionů rublů. Současně budou počáteční náklady činit 985 000 rublů, včetně následujících položek:

 • registrace podnikání - 50 000;
 • provádění reklamních akcí - 35 000;
 • nákupy obchodního vybavení - 200 000;
 • nákup minimálního sortimentu - 700 000.

Měsíční náklady se skládají z nájemného plateb a inkaso plateb (50 000 rublů), mezd (z 20 000 na jednoho zaměstnance), výdaje na reklamu (až 10000) a daňové odpočty (20,000). V důsledku toho každý měsíc podnikatel utratí ne méně než 120 000 rublů za údržbu zásuvky.

V průměru rybářství dosáhne bodu zlomu po pěti měsících práce, kdy je měsíční zisk více než 400 000 rublů. Výnosnost odbytu je 17-20%, což je docela dobrý ukazatel pro tento segment podnikání. Počáteční investice budou plně splaceny po 16-18 měsících.

Důležité! Průměrný čistý zisk bude více než 70 000 rublů každý měsíc.

Organizace maloobchodního prodeje zboží pro rybolov jako podnikání nebude pro podnikatele způsobovat potíže. Tato obchodní volba má takové výhody jako nízké finanční investice v počáteční fázi a rychlá návratnost.

Ale, aby se minimalizovala rizika projektu start-up a získat očekávaný zisk, bude muset vzít v úvahu celou řadu faktorů - obchod musí být umístěn na vhodném místě, rozsah by měl být vytvořen správně a s přihlédnutím k potřebám zákazníků, a ceny na výstupu nelze přeceňovat. Správně vypracovaný obchodní plán a přesné výpočty na fázi projektu umožní začít plánovat otevřít výnosný obchod a dostávají měsíční rostoucí příjem.

Rybářský obchod, jednoduchý obchodní plán

Statistiky ukazují, že počet lidí, kteří se zabývají rybolovem, rychle roste, ale není k dispozici dostatek specializovaných prodejen. V podmínkách poměrně malé konkurence a rostoucí poptávky je poměrně snadné změnit své koníčky na výnosný obchod.

Výpočet ziskovosti rybářského skladu

Jakýkoli obchodní plán a obchodní myšlenka začíná výpočtem kapacity spotřebitelského trhu, v tomto případě bude poměr stran relevantní pro rybářský obchod a pro rybáře. Nezapomeňte na ukazatel pohlaví podle statistik, 98% těch, kteří se zabývají rybolovem, jsou zástupci silnějších pohlaví.

Vzorec pro výpočet je takový, že počet spotřebitelů se rovná počtu lidí vynásobenému podílem mužů ve společnosti a vynásobený podílem přímých rybářů.

A opět, na základě statistik, rybář každoročně vynakládá značné finanční prostředky na své koníčky. V důsledku toho, pokud rozdělíte tuto částku mezi potenciálními konkurenty ve vašem městě, můžete získat přibližnou úroveň příjmů z neznačeného obchodu.

Máte-li po ruce údaje získané z výpočtů výše uvedených vzorců a odhadli jste ziskovost obchodu, již máte dostatek informací, abyste mohli otevřít rybářský bod. Ze zorného pole by neměla chybět na skutečnost, že zisky přinesl rok od společnosti, bude i nadále růst, pokud jste schopni organizovat reklamy, skutečné umístění prodejen, rozsah a úroveň cen.

Umístění obchodu pro rybáře

Je nesmírně důležité vybrat správné místo pro obchod. Dávejte pozor na dopravní křižovatku a parkování blízko navrhovaného místa obchodu.

Pro sebe můžete zvolit jednu z užších specializací obchodu:
• Malý obchod s velkým sortimentem a demokratickými cenami.
• Obchody, jejichž sortiment je zaměřen na významné značky.
• Elite centra z velké značkové sítě.

Odborníci dávají doporučení, aby se podnikatel mohl rozhodnout pro relativně malý obchod s nízkými cenami, který se zaměří na nadšence rybářů s průměrnou úrovní prosperity. Je velmi rozumné uspořádat obchod v obchodním centru, na trhu, kde bude denně chodit velké množství lidí, nebo si vyberete místo u navštíveného obchodu zaměřeného také na muže, jako příklad obchodu s díly pro automobily.

Abyste nerozváděli polohu s místem rozmístění, měli byste nejprve převzít prostory pouze k pronájmu a poté je vyzkoušet a koupit. Vezměte v úvahu zeměpisné rysy vašeho regionu. Pokud v blízkosti vaší lokality existují naivní nádrže, zvyšují se šance na ziskovost vašeho podniku. A samozřejmě sledujte soutěž, nedávejte svůj bod blízko již existujícího rybářského náčiní, zvláště pokud byl otevřen mnohem dříve.

Registrace společností

Po určení s umístěním obchodu se postarat o další fázi organizace vašeho podnikání. Jmenovitá právní registrace. Prodej specializovaných produktů pro rybolov nepotřebuje zvláštní licenci.

1. Evidence podnikatelských činností a získávání příslušných cenných papírů.
2. Určete způsob platby daní.
3. Získejte dokumenty od SES a požární bezpečnosti.
4. Vezměte si kódy státního výboru.
5. Obsahuje papír k pronájmu nebo prodeji.

Získání vybavení a sady prodejců

Po dokumentární povyk, což je pravděpodobné, že budou zatíženy byrokratickým sporu, ale měla by být připraveni na to, sledování pořadí - je vývoj designu obchodu, koupit správné vybavení. V případě potřeby proveďte opravy, zajistěte osvětlení, klimatizace a zorganizujte značku. Pro obchod v závislosti na oblasti, kterou budete potřebovat:

• Úložné prostory;
• regály;
• Kancelářský nábytek;
• Pokladna.

Dále byste se měli soustředit na účastníky. Otevřete specializovaný obchod, aby zaměstnanci měli dobré znalosti v otázkách a koncepcích rybolovu a byli by samozřejmě zdvořilí a společenskí.
Souhlasíte, mnozí kupující se ptají na otázku: "Co je lepší vybrat?" Prodávajícímu. A samozřejmě osobní zkušenost, znalost praktického uplatnění jedné nebo druhé komodity prodávajícího přiměje kupující, aby přišel znovu.

Sortiment rybářského obchodu

Závěrečná fáze přípravy na otevření obchodu je nákup zboží přímo, o kterém se domníváte, že budete obchodovat. Na trhu může nabídnout přibližně deset tisíc titulů. Přiměřeně kombinujte poměr zboží.

Celý sortiment je rozdělen do několika kategorií:

• Spotřební materiál (návnada, návnada, háčky a podobně).
• Základní (rybářské pruty, kotouče atd.).
• Související (speciální oblečení, čluny, stany atd.).

Největší podíl obratu je přidělen do výdajové části zboží. Dodatečný poplatek za tuto skupinu by měl být sledován v oblasti 100%.

Zbývající dvě skupiny zboží se prodávají za příplatek v rozmezí 25-50% z kupní ceny. Kresba důsledky z prohlášení nyní otevřít obchod s takovými skupinami zboží, zisky z prodeje hlavních produktových skupin je 60% z celkového obratu hotovosti, spotřební materiál tvoří 30% a příbuzné výrobky zabírají 10% obratu. Racionálně představí širokou škálu výrobků na první a druhé skupiny, protože to je jejich realizace nejziskovější.

Konec

Samozřejmě zboží, které má certifikát kvality, bude nejvhodnější pro vaši rybářskou prodejnu. Nezapomeňte při přípravě svého podnikatelského plánu a nákladů na organizaci reklamy. Můžete se zastavit na reklamách, značkách nebo billboardech. A můžete tento problém přistupovat z interaktivní stránky a propagovat své rybářský obchod přes internet. To vám pomůže sociální sítě, související stránky, fóra pro milovníky rybolovu. Vaším cílem je upozornit potenciální zákazníky co nejvíce pozornosti.

Zvýšit zákazníků a zvýšení počtu stálých zákazníků, je třeba, aby co nejlépe organizovat nasazení store místa, památná interiér, dobře vyškolený a kompetentní personál, slušný výběr zboží k dispozici, a populace je v oblasti svých cen.

Podnikatelský plán pro rybářský obchod

Vzorový obchodní plán pro rybářský obchod byl otevřen ve výši 25 m². m.

Vyhlídky trhu

Navzdory přítomnosti vysoké konkurence na trhu prodeje rybářských potřeb je otevření vlastního rybářského obchodu výnosným obchodem. Podle některých zpráv se objem trhu s rybářskými potřebami v Rusku odhaduje na 1 mld. USD. Současně, roční růst trhu není o mnoho méně než 15-20%. To vše se děje na pozadí rostoucí prosperity obyvatelstva a zvýšení kultury rybolovu. S velkými městy a megacities je stále více a více soukromých rybníků, rybářské služby jsou aktivně inzerovány. Rybáři stále více a více, takže poptávka po rybářském vybavení roste. A pokud bude poptávka růst, nabídka bude růst.

Kolik peněz potřebuje k otevření rybářského skladu?

Podle předběžného plánu pro organizaci rybářského skladu bude nutné investovat nejméně 1 320 000 rublů:

 • Kosmetická oprava prostor - 100 000 rub.
 • Získání komerčního vybavení (regály a vitríny) - 120 000 rublů.
 • Tvorba sortimentu zboží - 800 000 rub.
 • Rozpočet na reklamu - 100 000 rublů.
 • Registrace obchodních a dalších organizačních nákladů - 50 000 rublů.
 • Rezervní fond - 150 000 rublů.

Popis výrobků a služeb

Sortiment našeho obchodu bude obsahovat následující položky zboží:

 • Tyče
 • Cívky
 • Wobbleři
 • Lžíce
 • Rybářská linka
 • Měkká návnada
 • Háčky a platiny
 • Kroužky, spojovací prvky
 • Návnada a tryska
 • Plováky
 • Vedou
 • Oděvy a obuv (boty)
 • Rybářské příslušenství (termosky, klece, ozvučovací sondy, kvoks, atd.)
 • Ice Drills
 • Krabice a krabice
 • Balancer

Zvláštní pozornost bude věnována sortimentu spřádacího zařízení. Mělo by být co nejrozmanitější a mělo by zahrnovat všechny cenové kategorie: od nejdražších až po rozpočtové svazky. Je známo, že asi 70% zisků do skladu je dosaženo prodejem prutů a vybavení. Zbytek "malých věcí", jako jsou plováky a naložené, přestože se prodávají ve velkém množství, ale přinášejí z toho dobrý zisk, nebudou fungovat.
Chcete-li pochopit, kolik můžete vydělat, vypočítáme přibližnou kapacitu trhu s rybářskými potřebami našeho města.

Podle některých zpráv je každý šestý dospělý muž v Rusku rybářem. Pokud se domníváte, že ve městě s 500 tisíci obyvateli je přibližně 150 tisíc dospělých mužů (jak pracovníků, tak důchodců), pak je rybář v takovém městě nejméně 25 tisíc.

Statistiky také ukazují, že průměrný ruský rybář tráví za nákup rybářského zboží přibližně 4500 rublů ročně. Ukazuje se, že v našem městě je kapacita trhu 4500 rublů. * 25 000 (počet rybářů) = 112 milionů rublů. Částka není malá.

Průměrná obchodní marže v našem obchodě činí 70% a průměrná částka je 500 rublů (nakupují se 50 rublů a 5000 rublů). Přibližný počet návštěvníků je obtížné vypočítat. Vzhledem k nedostatku konkurence v okruhu 700 metrů je však bezpečné říci, že návštěvníci budou z prvních dnů odbytu. Podle našich výpočtů bude v prvních třech měsících naše místo navštívit zhruba 30 lidí denně. Naplánovaná návštěvnost - 60 osob denně. Průměrný denní příjem je 15 000 rublů.

Výběr místnosti

Chcete-li ubytovat obchod, je plánováno pronajmout pokoj pro 25 metrů čtverečních. m., který se nachází v rezidenční čtvrti města. Pronajatá prodejní plocha je hned za vstupem do budovy, což je velký plus. Budova, kde bude náš obchod umístěn, se nachází na první řadě domů, přímo u silnice. Nedaleko se nachází tramvajová zastávka a stále se zvyšuje návštěvnost lidí. Nájemné bude 25 tisíc rublů měsíčně.

Dodavateli zboží v našem obchodě bude řada domácích velkoobchodů a výrobců. Hledáme je po celém Rusku. Část zboží se plánuje dovážet přímo z Číny - je to ziskové. Čínské rybí výrobky (zboží) jsou v některých případech levnější než evropské a ruské. Ve Středním království se koupí hlavně rybářská linka, navijáky a pruty. Místní ruský trh si koupí trysku, návnady, návnady, platiny. Obecně platí, že výrobky, které nejsou vhodné pro přepravu na dlouhé vzdálenosti (kvůli hmotnosti nebo krátké trvanlivosti). Chcete-li vytvořit sortiment zboží, plánuje se strávit nejméně 800 tisíc rublů.

Výběr zaměstnanců

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci plánují zaměstnávat dva prodejce, pracovat ve směnovém plánu 2/2. Prodejci budou podléhat přísným požadavkům: dobré znalosti sortimentu, schopnost nalézt společný jazyk s rybáři (je žádoucí, aby sami byli milovníky rybolovu), zdvořilost a odpovědnost. Podle toho a plat bude normální pro naše město: plat 15 000 rublů. +% z denních příjmů (5%). Průměrný plat jednoho prodejce bude kolem 20-25 tisíc rublů. Projektový manažer se osobně zabývá nákupem zboží a účetnictvím.

Jaký kód OKVED by měl být uveden při registraci rybářského skladu

Organizační a právní forma našeho obchodu bude řádné individuální podnikání. Kód OKVED - 52.48.23 "Maloobchod se sportovním zbožím, rybářským vybavením, vybavením kempování, čluny a jízdními kolami". Systém zdanění - UTII (jednorázová daň z imputovaných příjmů).

Marketingový plán

Vzhledem k přítomnosti velké konkurence mezi rybářskými místy našeho města se stává naléhavá otázka reklamy a propagace nového obchodu. Mezi efektivní metody lze identifikovat:

 • Umístění informací do médií;
 • Distribuce letáků na vchody do více bytových domů a do soukromého sektoru;
 • Umístění venkovní reklamy;
 • Účast na sponzorských akcích. Například v městských soutěžích v sportovním rybolovu.

Měsíčně pro reklamní účely plánujeme utrácet alespoň 30 tisíc rublů.
Co může rozlišovat náš obchod mezi mnoha jinými podobnými body, je dostupnost vlastních webových stránek. Být přesnější - internetový obchod. Město máme velké (více než 500 tisíc obyvatel), takže investice do vytváření stránky by měly splácet se zájmem. Místo lze inzerovat v populárních rybářských komunitách prostřednictvím kontextové reklamy a zasíláním jedinečných článků.

Finanční výpočet a návratnost

Přijměme k výpočtu hlavních ukazatelů ekonomické efektivnosti podle obchodního plánu.
Pravidelné měsíční výdaje rybářského obchodu:

 • Pronájem - 25 000 rublů.
 • Mzdy - 40 000 rublů.
 • Odpočty na mimorozpočtové fondy - 12 000 rublů.
 • Náklady na dopravu - 20 000 rub.
 • Daň (UTII) je 7 000 rublů.
 • Reklama - 30 000 rublů.
 • Ostatní výdaje - 15 000 rub.

Celkem - 149 000 rublů.
Struktura fixních nákladů je následující:

Prodejní bod s prodejní marží 70% je 361 857 rublů:

S měsíčním příjmem přes 500 tisíc rublů bude zisk nejméně 140 tisíc rublů.
Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - prognóza výnosů a nákladů rybářského skladu:

Kolik můžete získat tím, že otevřete rybářský obchod

Čistý zisk, jak lze vidět z výpočtů uvedených v tabulce, bude 71 tisíc rublů měsíčně. Ziskovost obchodu podle podnikatelského záměru je 19%, což je pro tento podnik dobrý ukazatel. Splacení počátečních investic bude dosaženo za 18-20 měsíců.

Podrobný plán otevření rybářského skladu

Organizace a rozvoj podnikání pro realizaci lovných zařízení se provádí podle tohoto plánu:

 • Hodnocení situace na trhu v této oblasti obchodní činnosti.
 • Vypracování detailního podnikatelského záměru, včetně řešení finančních otázek, marketingové politiky, alternativní metody přilákání zástupců cílové skupiny.
 • Obchodní registrace.
 • Řešení právních otázek.
 • Vyhledejte prostory a personál.
 • Organizace reklamních akcí.
 • Tvorba sortimentu prodané produkce.
 • Podpis smlouvy s dodavateli a servisními podniky.

Zvláštní pozornost by měla být věnována firmám, které se zabývají dodávkou návnady. Příjmy z prodeje červů, červů, návnady (pokud jsou dohodnuty s běžnými dodavateli), mohou dosáhnout 1000-5000% nákupních cen.

Jaké vybavení si vyberete pro otevření rybářského skladu

Uvažovaný směr obchodní činnosti podle připraveného podnikatelského plánu zajišťuje pořízení následujících zařízení:

 • výkladní skříně;
 • police, regály pro prodané výrobky;
 • chladicí komory pro návnadu;
 • nádoby na návnadu;
 • osvětlovací zařízení;
 • bezpečnostní poplach;
 • pokladna.

Navíc musíte kupovat nábytek a kancelářské vybavení pro vedení účetnictví a správu obchodu.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření rybářského skladu

Kromě standardního balíku dokumentů IP jsou pro právní činnosti rybářského skladu nezbytné následující dokumenty:

 • smlouvu s majitelem objektu;
 • koordinace s požární inspekcí a Rospotrebnadzor;
 • smlouvy se zaměstnanci;
 • Certifikáty a faktury pro prodané výrobky;
 • s protistranami.

Dalším důležitým bodem je příprava dokladů pro pokladnu. Je třeba jej zaregistrovat u daňového inspektorátu, podepsat všechny záruční kupony a uzavřít smlouvy se společností, která se bude zabývat servisem a opravou zařízení.

Jaký daňový systém mám zvolit pro registraci podniku na prodej rybářského vybavení

Vzhledem k hospodářské výkonnosti odbytu a požadavkům ruské legislativy je optimální daňový režim pro rybářský obchod UTII.

Potřebuji povolení k otevření rybářského obchodu

Uvažovaný směr obchodní činnosti nepatří do kategorie licencované činnosti a nepotřebuje registraci dodatečných povolení.