Atelier jako obchodní recenze

Alexandra, díky za odpověď!
Mám v úmyslu rozvíjet také obchod s tkaninami v našem novém studiu, zatímco jsem si objednal krátký sortiment tkanin z Itálie v množství až 10 metrů jen za indtoshiv a jejich modely. Máte zájem o zástupce v Petrohradě a existují další možnosti spolupráce s vámi (prostřednictvím katalogů, vzorků apod.)? Není čas na to, aby se toto téma vyvíjelo.
Rád bych klientům představil nejlepší výběr exkluzivních tkanin (zatímco v našem městě je to jen "Tissura").
Počkám na odpověď.

S pozdravem, Tatiana

Dobré odpoledne, Alexandře, mám otázku o kurzu. Všude je téma odměňování za práci velmi neformální. Právě otevírám studio a toto téma je pro mě velmi naléhavé. Pokud je systém odměňování dílčí (pro mě to je optimální v současné době), pak v jakém procentu je zaplacena práce designéra, krejčího atd.? Například pouze krejčovské práce s opravami obdrží například 40% celkové ceny práce. A pokud je šití, návrhář a krejčí jsou zapojeni, jak zde vypočítat? Nebo krejčí pracují podle kusových sazeb a návrhář na plat? Samozřejmě, obecně je samozřejmě z finančního hlediska, že existuje mnoho otázek, můžete doporučit, co číst? Nebo kde najdeme alespoň některé drsné schémata. Děkuji.

Další organizační záležitost, kterou jsme nakonec všichni rodiny opustili, jak správně delegovat a kdo jmenovat šéfa během nepřítomnosti ředitele, jsem si z kurzu všiml, že veškerá autorita přechází na správce. Ale existují opět konfliktní otázky.
A například, pokud je studio malé a není možné najat správce, delegovat vše na návrháře?

Díky, s pozdravem Olesya

Dobrý den.
Na mou otázku "je možné zvednout ateliér" dostal jsem velmi podrobnou odpověď - "ano, možná jsem to udělal takhle."
V tomto kurzu neexistuje konkrétní plán akce pro otevření studia a výpočet ziskovosti, ale existuje pojem "Ateliér filozofie", který jsem upřímně řečeno nemyslel. Zvláštní poděkování za seznam literatury.

Vlastní podnikání: jak přežít ateliéry oděvů

V sovětských dobách bylo pořadí v ateliéru normou života. Šití srst na sezónu byla považována za standardní praxi nejen pro ženy módy. Poslední roky mají.

V sovětských dobách bylo pořadí v ateliéru normou života. Šití srst na sezónu byla považována za standardní praxi nejen pro ženy módy. V posledních letech si myslí a srdce zákazníků zachytily masový trh, kde si můžete koupit vše najednou. Jak se vyrovnat s krizí malých oděvních ateliérů a zda je výhodné šit si na zakázku, naučil se odborníci v novém okruhu "Vaše podnikání".

Atelier poskytuje dvě základní služby - opravy a šití. Oprava je oblíbenější službou, zpravidla existuje mnoho objednávek a nejméně 2-3 lidé pracují na opravách i v malých dílnách. V tomto studiu získává zhruba 45% příjmu. Krejčovské služby jsou častěji využívány osobami s nestandardní osobností, vysokými nároky na kvalitu oblečení nebo se obávají, že se ve významném případě objeví v šatech "stejně jako všichni ostatní".

Alena Trojanová, majitelka studia v Moskvě v salonku 6 lidí, říká: "Chcete-li dát jednu náplast, musíte strávit 30 minut, než si šit jedno šaty - alespoň 3 dny. Nejmenší opravy stojí 150-200 rublů, výměna blesku od 250 do 1500 rublů. v závislosti na věci. Při opravě získáváme asi 200 000 rublů. za měsíc, dost pro pronájem a služby, plus plat správce a jedné švadle. "

Ateliér zřídkakdy nezávisle nakupuje textilie, častěji jsou klienti vybaveni připravenou myšlenkou a textilií, která je pod ní zakoupena. Totéž platí pro výměnu blesku a další vylepšení. Existují však různé případy.

Anton Mkichtryan, majitel ateliéru kožených šatů a doplňků «NoDo»: «Prakticky nepřijímáme suroviny zákazníka, šijeme pouze z materiálů. Koupíme kůže od důvěryhodných dodavatelů. Jedna kožená šatka vyjde kolem 7000-9000 rublů. Nízká kvalita kůže sníží tuto cenu nejméně o 2krát. Dáváme přednost tomu, abychom nebrali šance. "

Pokud studio tvrdí, že se jedná o tvůrčí dílnu, která pravidelně nabízí svým odběratelům drobné sbírky oděvů, jsou tkaniny zakoupeny na kanálech a velkoobchodních skladech. 1 metr dobrých nákladů na vlnu od 1200 rublů. (na skladě), oblek potřebuje nejméně 2,5 metru. Navíc příslušenství. Cena kostýmu je asi 5000 rublů. Ale pokud jsou švy opravdu kvalitní a řez je správný - tento oblek nebude vypadat horší než designerové věci a bude se nosit více než rok. Dokončené sukně elementární řez stojí až 3000 rublů. v závislosti na materiálu a vybavení.

"V běžných měsících získáváme 20-30 objednávek na šití a asi 300 pro opravy. V novém roce měsíců, počet objednávek pro šití zdvojnásobil, a vice versa poslenovogodnie sníží o několikrát, „- říká Anna Grinyova“ Dresscode „správce studiu Moskva.

Hlavním nákladem pro otevření ateliéru je vybavení, pak nájemné a plat zaměstnanců. V první fázi mohou být 2-3 lidé.

Minimální sada vybavení pro otevření šicího studia: řezací stůl, šicí stroje, overlock, žehlička, žehlící deska, manekýn, minimálně 1 zavěšený. Pro nákup zařízení jde ze 70 000 rublů. Nájem a plat zaměstnanců od 50 000 rublů. Pomocné nástroje: vzory, jehly, nůžky, centimetry, lampy budou stát dalších 20 000 rublů. Primární spotřební materiál (pokud ateliér používá své suroviny): tkanina, dulerin, nitě, zipy přidá 12-17000 rublů. Cena se odměňuje od tří měsíců do jednoho roku.

Úspěch podnikání při šití prádla přímo závisí na personálu, říká Alain Troyan. Nezaměstnává zaměstnance s méně než 3 roky praxe. Ačkoli pravidelně spolupracuje s absolventy odborných škol, kteří se rekvalifikují "pro sebe".

"Přesnost švů je jedním z nejdůležitějších požadavků, které udělám švadlům. Cutter kontroluje objednávky, jestliže řez "jde" dokonce i na začátku vývoje modelu, taková osoba nemá místo v mém týmu, "sdílí Alena.

Studio často zaměstnává ty specialisty, kteří ještě nejsou připraveni otevřít své podnikání nebo prostě jít na volné noze. Plat mýtníků a řezaček závisí na počtu a složitosti objednávek. "Můj řezač a švadlenka dostanou od 30 do 45% objednávky," říká Anton.

Nejlepší reklama pro jakékoliv studio je samozřejmě ústně, ale to není jediný možný zdroj zákazníků.

U nových ateliérů je první vývěsní tabule a pomocné orientační body na ulici nebo místě. Pak je umístění v telefonních adresářích a na profilech na Internetu. Stojí to asi 3000-6000 rublů. Registrace na webových stránkách je často zdarma.

Velké reklamní kampaně jsou neúčinné pro malé ateliéry, jejichž zákazníci jsou obyvatelé nejbližšího okresu. Další situace s ateliéry umístěnými v nákupních centrech, kde administrace pomáhá nájemníkům propagovat a zveřejňovat informace o svých stránkách nebo sociálních sítích. Ateliéry mohou mít stránky v sítích. Je to zdarma. I když se někteří majitelé studia velmi podařili na úkor placené reklamy v sociálních sítích. Takže Alain Troyan, který vynaložil reklamu na Facebooku na 50 dolarů za 10 dní, obdržel od sítě tři zákazníky, kteří objednávali 50 000 rublů. Samozřejmě, že každý nemá to štěstí. Můžete utrácet více, ale je třeba pravidelně hodnotit efektivitu těchto investic.

"Nejprve jsme nijak neinformovali, ale pak jeden z klientů nás radil, abychom dostali Instagram, to všechno začalo. Síť nám poskytuje zhruba 30 zákazníků za měsíc, což je velmi dobré, pokud si objednávku na přizpůsobení. Kontextová inzerce nepřinesla žádný výsledek, služba YouTube také nefungovala, "sdílí Alain.

Šití a opravy oděvů - ne vše, co ateliér může nabídnout lidem. K přilákání a udržení zákazníků musí majitelé ateliéru přijít s "žetony".

Mnoho nabízejí zákazníkům další služby: Nákup tkanin a doplňků pro jednotlivé objednávky, zasílání odmítnut, co psát do jiného kraje nebo země, šití na úvěr, takže fréza domácí dodávka odmítl věci do domu, takže řídící jednotky na adresu uvedenou na svítidle věc (je-li klient nemá čas, aby se dospělo), nebo měnit fit modelu, síťovaný v dalším studiu, mytí, bělení, barvení, vyšívání na tkanině, zbarvení kůže.

"Můžeme splňovat téměř všechny požadavky klienta, hlavní je, že by měl být v rozumném rámci. Jednou jsem musel přinést šaty šité na nový rok na letišti, protože klient nemohl přijet, aby to vyzvedl, a všichni kurýři byli zaneprázdněni. Tam byl také případ, kdy se klient požádal, abych jít nahradit barvu tkaniny ve skladu, kde ji koupila, "- říká Anna Grineva

"Vždycky říkám svým zákazníkům, jestli jedu do zahraničí a mohu přinést látky nebo nějaké zajímavé doplňky," zdůrazňuje Alena Troyan.

"Jeden z našich klientů je velmi rád Francie, obzvláště ne lhostejná k Paříži a dort, který ovlivňuje její postava. Věděli jsme, že před svými narozeninami jsme se z vlastní iniciativy obrátili na jednoho z korzetních mistrů Paříže, kteří nám rozvinuli korzetové uspořádání pro zákaznické šaty. Z klienta jsme pro korzet nebrali nic. Ale byla tak vděčná, že nám přinesla dalších 5 nových zákazníků. Zde je příběh s korzet, "vzpomíná Anton Mkichrian.

Podnikání stále více směřuje k mezilidským vztahům. Lidé dělají objednávky na místech, kde nejen kvalitou, ale i loajalitou, upřímnou touhou řešit svůj problém. Malé ateliéry nejsou výjimkou. Oni přežijí kvůli úhledným stehů a ochotou přijet, aby měřili domů nebo doručili šaty klientovi v 6:00 ráno.

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Rozhovor s podnikatelem:

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Pokud je místnost 50% finančního úspěchu studia, švadlena je druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze".

Anna Zimová je absolutně úžasný podnikatel. Pokud se většina podnikatelů potýká s tím, že jedna podnikání bude nad vodou uprostřed krize, pak se Anna podaří úspěšně rozvinout dvě nezávislé oblasti. Jako spoluvlastník populární PR agentury Antenna Communications se Anna rozhodla uspořádat více. studio "Button".

Byla to její zkušenost s vytvořením ziskového ateliéru od nuly Anny Zimové a souhlasil se sdílením s čtenáři projektu openbusiness.ru.

A když se díváme dopředu, můžeme vás ujistit, že rozhovor se ukázal jako neobvyklý s informovanými a bohatými praktickými radami.

Anna, jak se stalo, že vy, uznávaný odborník v oboru PR technologie, rozhodl o tak nečekaném kroku jako otevření studia? Jak jste přišel s myšlenkou založit obchodní linku, která zcela neodpovídá specifikám stávajícího? Jak vznikla myšlenka tohoto podnikání?

Ti, kteří mě znají jako PR, nevědí, že mám na starosti studio - a naopak.

V roce 2002, spolu s partnerem v minulém díle jsme uspořádali PR agenturu, která patří do kategorie „butiku“ - pracujeme s poměrně úzkém rozsahu významných klientů, včetně stavebnictví, módy a restaurační řetězce, průmyslové podniky apod Jsme hrdí. většina klientů, s nimiž "to všechno začalo", spolupracuje s námi až dodnes.

Jsme takzvaní "novináři PR", ti, kteří byli novináři, a poté otevřeli svou agenturu a soustředili své úsilí na práci s médii, protože o tom ví ne slyšet a má spojení v tomto prostředí. Takové agentury jako hlavní služby nabízejí pořádání tiskových konferencí, seminářů, instrukcí, pořádání rozhovorů a tak dále.

Jak říkají, nic předstírání otevření studia. Nyní existují 2 zcela odlišné obchodní linie a nemají společný základ. Na první pohled to vypadá, že je špatně, ale podle výsledků této činnosti není nic špatného.

Před mnoha lety vznikla myšlenka, že v průběhu času bude nutné rozvíjet nové podnikání. PR - jako sport s velkým úspěchem, - začnete přemýšlet o tom, co bude "později" docela brzy. Za prvé, je téměř zcela abstraktní, tj. nevidíte plody své práce, nemůžete se je dotýkat - a časem se to u všech objeví. Za druhé, není to jenom pro mladé lidi, ale je to příliš nestabilní a proměnlivé... Zdá se mi, že hlavními možnostmi pro budoucnost pro PR muže je jít do "trenérů" nebo otevřít "továrnu na svíčky".

Možné možnosti nového ateliéru by se ukázaly jako nejvhodnější. Nevyžaduje obrovské počáteční náklady, rychle se vyplatí, zákazníci budou vždy poptávat. Navíc je to velmi mobilní podnik a je na vzestupu.

Dalším důležitým přínosem je dostupnost příbuzných a přátel, kteří v počáteční fázi vyzvou, jak postupovat, zbavit se peněz. Na mně to tak bylo. Otevřete ateliér se nedostal do rukou. Pomohlo to však, jak se zdá, finanční krize, to bylo divné - uvolnilo přesně tolik času, aby organizovala činnost nového směru.

Jak dlouho trvalo, než si uvědomil myšlenku od počáteční myšlenky až po finální organizaci ateliérové ​​sítě?

Celý rok, z čehož přišlo přemýšlet o deseti měsících, mluvíme o tom, jak to bude a očekávání, a jenom dva - nákup zařízení, hledání zaměstnanců a tak dále.

Kolik to stálo, kdybyste ho provedli?

Připojení získaná během práce v agentuře PR pomohla mnohokrát snížit náklady. V době, kdy jsme měli úplnou základnu obchodních prostor, jsme mohli tisknout reklamní média a tisknout doslova "pro mouku". My jsme byli nezávislí. Dokonce i pera-vládci-tužky-složky byly vzaty od agentury. Takže pokud se zmíním o skutečné osobě, pak to bude nespravedlivé pro ty, kteří chtějí otevřít ateliér.

Řeknu o hlavních článcích výdajů:

- pronájem pokoje (bude nutné zaplatit dva měsíce předem a ještě zaplatíte částku na jeden měsíc realitní kanceláři, pokud s ním pracujete.

Pronájem velkého nákupního komplexu je vysoký - kolem 40 000 -100 000 rub. pro pokoj 20-25 m². V obchodních komplexech ve spacích prostorách pro stejné prostory bude požádáno 15 000

- 40 000 rublů.). Místnost byla nalezena přímo, bez agentury a v rezidenční oblasti - úspory jsou zřejmé.

- náklady spojené s registrací právnické osoby (za studium se stane majetkem IP a stojí za registraci asi 1500 rublů), pokud to uděláte sami v daňové inspekci číslo 15, aniž byste museli využít zprostředkovatele

- nákup zařízení. V první fázi bude zapotřebí nejméně dva nebo tři stroje - plochý špičkový šicí stroj (hlavní stroj v ateliéru), lem (pro dno kalhot - velmi oblíbenou službu), pleteniny...

V obchodech stojí až několik tisíc dolarů. Pokud najdete použité zařízení - několik tisíc rublů. Ale musíte pochopit, jak dobře jsou skutečně.

- nákup nábytku (měli byste znovu věnovat pozornost použitým stolům a židlím, pokud chcete ušetřit.

- nákup příslušenství (nůžky, zipy, nitě, pravítka apod.)

- pokud pracujete bez pokladny - budete potřebovat formuláře s koncovým číslováním. V tiskárnách stojí několik tisíc rublů.

Ale nikdo vám nebrání v tom, aby je tiskl na tiskárnu a číslování, aby se dal ručně

- Reklamní - značky, letáky a podobně. Spravidla v nákupních centrech je povoleno zavěsit značku uvnitř, a často - dokonce i na fasádě. Ulice na vchody do prostor musí být dohodnuty s úřady, ale ne všichni to dělají. Čím více je vaše studio "otuženo" reklamou, tím lépe. Ve spacích oblastech funguje distribuce listů na poštovních schránkách dobře, v něm můžete označit "slevu na doručitele". Nikdy jsem se nepokusil inzerovat v novinách, ačkoli snad má smysl umístit do okresního tisku. To všechno - několik tisíc rublů.

- mzdová švadlena. Netýká se přímo položek výdajů, protože se zpravidla vyplácí z výtěžku. To je běžná praxe. Pokud platíte pevnou sazbu, nebude mít žádný podnět k práci.

Jaké služby se vaše studio specializuje? Jak jste se přiblížil k výběru místa a prostor pro organizaci studia? Jaká je jeho oblast? Existují zvláštní požadavky dozorčích orgánů pro umístění pod ateliér?

Za prvé, tato oprava oblečení jakékoliv složitosti - textil, kožešiny. Šití, šití, zkrátit, uspořádat, ve tvaru - to je v podstatě to, co zákazníci potřebují. To je vždy požadováno. Otevřené krejčovské šití je mnohem znepokojivější a soutěž zde vypadá jinak - ty dámy, které šité oblečení na objednávku, zpravidla chodí z osvědčených firem z roka na rok. Kromě toho místo pro něj bude vyžadovat "pathos".

A pro opravny (a malé krejčovství), velká místnost není nutná. Může stačit 10-15 metrů. (Schopnost uspořádat všechno uvnitř, aby bylo dostatek prostoru - příležitost šetřit hodně). Ale místnost by neměla být tak malá, aby způsobila klaustrofobní útoky na návštěvníky - blízkost je spojena s malinkou a lehkostí firmy.

Bude lepší, pokud se prostory nacházejí ve vilové čtvrti. A na "opuštěném" místě. Například v supermarketu, kde prodávají základní zboží a výrobky. Pokud je "bod" - to je lepší někde v suterénu vícepodlažní budovy, obklopené stejnými vysokými domy. Průchod bodu je klíčem k úspěchu.

Není žádným tajemstvím, že výběr pracovníků v tomto oboru je zásadní, protože služby vaší ateliéry budou poptávka záviset převážně na profesionalitě mistrů. Jak a kde jste hledali zaměstnance? Máte speciální požadavky na zaměstnance? Jaký platební režim si cvičíte za práci v práci nebo za pevnou mzdu? Kolik zaměstnanců pracuje v jednom ateliéru?

Nejdůležitější otázka. A nejtěžší. Je-li místnost 50% finančního úspěchu, pak švadlená - druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze. Ideální volbou je najít vhodného kandidáta prostřednictvím známých.

Je lepší, když je to žena (ještě ve studiu většinou přináší ženy věci a práce bude konjugována s hmatovým kontaktem) a ne příliš mladá. S mnoha zkušenostmi (což ještě není dostačující pro vaše studio a bude muset být "učil"). Hlavní věc není ani profesionální kvality, ale slušnost. Majiteli nepatří do studia, pokud jde o "místo, kde se píše na psacím stroji, ale přinejmenším nějakou péči. Také byl schopen nadviazat kontakt s klientem. Přinejmenším to bylo elementární láskavě.

Mám kamaráda v ateliéru - měl jsem štěstí. Každý pokus o přilákání člověka zvenčí je vždy spojen s objasněním vztahu "- šišník může chtít odejít brzy, ne být včas naplnit objednávku a informovat zákazníka" No, co je špatně? No, neměl jsem čas. S kým se nestane ", zapomeňte vypnout žehličku, zanechat horu zbytků.

Jediný způsob, jak si vydělat vlastní "švadlena", je co nejvíce času s ní strávit. Show příkladem, jak mluvit s těmi, které přišel neopomenul připomenout jí zaznamenat jejich telefonní čísla (lidé rádi, pokud nejsou zapomenuty), plnění stvrzenku, aby vypnul stroj, nekuřte po dobu dvou hodin s saleswomen z obchodu, kde pracuje.

Bohužel nejúčinnějším způsobem, jak poukázat na nedostatky v práci, je trestání penězi. V případě manželství, neschopnosti pracovat včas, když o tom neinformovala klienta a tak dále. Pracuje bez problémů. A je důležité - říci (a dokonce předepisovat) od samého počátku VŠECHNY své oficiální povinnosti, aby v budoucnu nebyly žádné nároky.

Ve studiu často pracují dva mistři - 2 za 2 dny. Na mě tak. Jeden mistr může "šit", jestliže jsou tři z nich - jednoduše vydělávají méně.

Jak vyřešíte problém "levé" objednávky?

Finanční nečistota je velmi častá. Podělím se o své zkušenosti s bojem, i když to není originální. (Zvláště je nutné věnovat pozornost novým příchozím).

- nejprve vzít data pasu švadlena. To je pro nejhorší případ - pokud zaměstnanec zmizí s norkovým pláštěm.

- strávit švadlenkou několik dní v měsíci (selektivně). Porovnejte - nebylo to příjmy ve dnech, kdy jste byli blízko, vyšší než v ostatních dnech. Ale věnujte pozornost tomu, že existují "ziskové" dny a ne. Tato metoda vyžaduje spoustu času, ale lépe se poznáte.

- napište reklamu "pokud vám nebyla nabídnuta k zaslání potvrzení, dostanete službu zdarma" a uveďte své telefonní číslo pro komunikaci. Zavěste to na významném místě, aby nemohlo být ošizeno. V tomto případě lidé nebudou souhlasit s návrhem švadle "dělat bez potvrzení, ale levnější", protože zdarma - je to ještě lepší.

- jděte bez varování a ujistěte se, že existují potvrzení se všemi přijatými věcmi s uvedením ceny. Pokud tomu tak není - pak vypočítat částku, která by je stála opravit. To je vaše ztráta.

- pozvat přátele a příbuzné, aby se během vaší nepřítomnosti dostali do ateliéru "špinavých kozáků" a nabídli mistrovi, aby se dohodli na tom, že práce bude levnější, ale bez potvrzení. Podívej, co se stane.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Velmi pečlivě zkoumat smlouvu, že je třeba s pronajímatelem - ať už velké pokuty za selhání platit nájem včas, kdo je na vině v případě, že v noci ztratili své zařízení, a obecně - ať pronajímateli právo vzít svůj majetek k pronájmu. Možná si sám tento pokoj pronajme a nemůže ho převést na třetí strany.

Mohly by být problémy s místností, kde jste pracovali. Jednou jsem náhodou zůstal v ateliéru kočky, která pro noc rozdrtila a zděšila všechno, co se dalo udělat, opět - střecha unikla v TC - těsně nad naší šatnou.

U ostatních majitelů studií se domnívám, že existují další problémy - tento seznam může pokračovat neomezeně.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano. Doslova za tři až čtyři měsíce. V případě, že ateliér stojí v uličce a mistr není líný, bude to pravděpodobně tak.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání? Kolik bodů a kdy je počet objednávek považován za nákladově efektivní?

Podle mého názoru je zde ziskovost relativně vysoká, i přes obrovskou konkurenci. Za prvé, služby studia byly vždy požadovány. Navíc na začátku finanční krize (což nemohu posoudit - ukončeno, či nikoli), většina obchodních odborníci uznal: výroba (bez ohledu na to, jaké) trpí obtížemi, a sféra služeb je na vzestupu. Pokud jde o studio, podle mého názoru je to tak. Ale musíme si uvědomit, že tam pracuje kombinace mnoha faktorů - společnost může mít velký počet zákazníků, ale jít na mizině kvůli vysokým nájemným. Ateliér může být umístěn v průchozím průchodu, ale nemůže se vyrovnat s konkurenty, které lidé už dlouho mají rádi.

Jeden z mých známých otevřel studiové studio na superstabilním místě, sloužil klientům sám (byl to švadlenec) - a tak neplatil plat a zaplatil dokonale zdravé nájemné. A ještě měsíc prodělal úpadek. Tento fenomén jsme důkladně studovali a nenalezli žádné vysvětlení. Pravděpodobně osobní role hrála pouze roli. Takzvaná "bezhlavnost" velmi určuje úspěch. Být ve správný čas na správném místě, abyste přesně odpovídali na toto oznámení - to nebylo zrušeno.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Ateliér je téměř v každém domě. A musíte se pokusit přimět lidi, aby se k vám dostali. Ale někteří majitelé studia místo toho používají bezohledné metody. Můžete začít "posadit se" - poslat "své" lidi, kteří vás udělají skandály nebo dokonce požadují peníze za vykonanou práci, když říkají, že je to "špatně". Dokonce vás mohou ohrozit i soudem. Proto je velmi důležité předepsat veškeré postoje a ateliér zákazníků v příjmech.

Když se rozhlédnete po místnosti, věnujte pozornost sousednímu ateliéru, zjistěte, zda stačí uspokojit okolí. Zeptejte se, jestli se studio před chvílí nedotklo. Přejděte k potenciálním konkurentům - ať už jsou čisté, jak drahé, zda jsou mistři dobří. Možná nejsou vůbec soutěžící - například pracují hlavně s kůží a kožešinami a vy - s textilem.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Nejklidnější sezóna jsou první dvě letní měsíce, doba letních pobytů a svátků. V srpnu jsou děti připraveny na školu a dochází k oživení. Vysoká sezóna - zima, doba kožichů, práce, která je dražší než u tkaniny.

Je téměř nemožné vyřešit problém sezónnosti. Některé programy slev nelze pomoci zde. Někteří posílají například po vzájemné dohodě jednu ze švadlen na dovolené.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály? Využíváte dostupné zdroje reklamní agentury k propagaci služeb nové firmy?

Jako PR nebylo pro mě těžké prosazovat. Za prvé byla v novinách a časopisech uspořádána řada rozhovorů (většinou proto, že s nástupem krize se stalo módou psát o nových podnicích). My jsme vyvinuli jasný firemní styl, slogany, zdravé věrnostní programy, tištěnou polygrafii a bannery. Ve spacích oblastech byly letáky distribuovány do poštovních schránek. Poskytujeme slevy pro důchodce - jejich loajalita vždy láká další zákazníky.

Jak vidíte své vyhlídky na další rozvoj nového směru svého podnikání? Máte v plánu rozšířit otevření nových studiových předmětů nebo rozšíření nabídky nabízených služeb?

Samozřejmě, nejen plánujeme, ale také rozšiřujeme síť a v současné době jednáme s novými potenciálními body. To je nákladově efektivnější než rozšíření kvůli nárůstu počtu služeb.

Jakou radu byste dali podnikatelům, kteří právě přemýšlejí o zahájení podnikání?

Podívejte se úzce na ty, jejichž úspěch se vám zdá atraktivní.

Přemýšlejte často o tom, co se stane s vaším podnikem za rok a dva a deset

Buďte připraveni dělat všechno a pro všechny své zaměstnance v případě potřeby. Znáte otázku zevnitř. Před delegací pravomoci musíte být přesvědčeni, že se vše ukáže správně a dobře.

"Spravovat pouze" zpočátku nefunguje. Sen mnoha - "vše se rychle přizpůsobí a při práci v kanceláři, ve večerních hodinách a běží ve studiu za peníze" - utopie.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít šicí studio? Užitečné tipy

Může žena sama o sobě podniknout vlastní podnikání? Jak otevřít úspěšně se vyvíjející a nadějné šicí studio a učinit jej konkurenční v provinčním městě?

Na to nejen vyprávět náš partnera - Světlana Antonova, který vlastní jeho vlastní oděvní společnost „Christina“, který je umístěn na hlavní ulici města Usman.

- Ahoj, Svetlane. Řekni mi, jak to všechno začalo?

- Nezajímala jsem se v žádné specializované škole na švadle, krajčíři, návrháři oděvů a dalších, profesích souvisejících se šitím. Je to jen ten čas, zpátky ve škole, když jsem to chtěl udělat. Takže jsem začal šití a šití už 20 let.

Zpočátku jsem byl šití na ready-made oblečení vzory, pak přišla populární časopis «Burda», a vzal jsem něco, co studoval samostatně.

- Jak jste se rozhodl otevřít svůj ateliér pro šití a opravu oblečení?

- Pracovala jsem v místním oděvním průmyslu mnoho let jako rozšiřující se vzory a hodně jsem se naučila. Pak jsem se usadil v oděvní továrně "Victoria L", ale už jako návrhář oblečení. Nastal čas, a uvědomil jsem si, že je čas otevřít vlastní podnik.

- Jak otevřít ateliér k šití od začátku? Kde jste začali?

- Šití studio, podnik, který vyžaduje významnou investici. Za prvé, rozhodl jsem se zvýšit dotaci ze strany státu na podporu podnikání - 300 000 rublů.

Je velmi důležité si uvědomit, že to byl první rok, kdy nejenom začínající podnikatelé do 30 let dostávali tyto peníze, ale i ti, kteří jsou starší 30 let. V této vlně jsem měl velké štěstí.

- Zde, pokud je to možné, víc. Jaké dokumenty jste shromáždili, aby získali dotaci? Vím, že v tak vysoké výši, velmi velká soutěž. Potřebujete poskytnout podrobný obchodní plán šicího studia?

- Opravdu jsem musel:

 • Zapsat se do pracovního centra obyvatelstva jako nezaměstnaní;
 • Vydání statusu IP;
 • Vytvořte dobře definovaný obchodní plán pro šití a opravu oděvu;
 • Předložit všechny tyto doklady okresní správě, aby schválila příjem finančních prostředků.

- Chcete-li vědět, jak otevřít studiové studio, je třeba podnikatelský plán, nebo je potřeba pouze schvalovat dotaci?

- Program nepochybně znamená mnoho nuancí, které by měl každý začínající podnikatel vědět. V opačném případě je podnikání odsouzeno. Jedná se o druh podváděného listu, který vám pomůže řídit vaše podnikání, aby se nevyhořel.

Například fungující obchodní plán šicího studia mi pomohl pochopit následující problémy:

 • Jaký prostor je zapotřebí pro otevření ateliéru, který jsem vytvořil;
 • Kolik lidí je třeba najat, aby zpracovalo očekávaný počet objednávek;
 • Souhlasíte v různých regionech s různými situacemi. Stává se, že v ateliéru bude vyzdviženo deset zaměstnanců a budou pracovat pár týdnů bez práce a čekají, až jim přinesou nějaké kalhoty. A existuje taková poptávka, že tyto 10 lidí nestačí. To znamená, že je také velmi obtížné vypočítat;
 • Kód zákonných předpisů, požadavky na umístění;
 • Analýza konkurenceschopnosti, jak máme ve městě, o 3-4 šicích obchodech;
 • Výpočet finančních prostředků a výdajů požadovaných pro start;
 • Přibližné podmínky, za které budu splácet vynaložené peníze a budu schopen rozvíjet své podnikání.

- Stahoval jste připravený podnikatelský plán pro společnost na zakázku na zakázku ve formě šablony, na Internetu nebo ke zpřístupnění pro zpracování údajů v poradenské agentuře?

"Ani tohle ani druhé." Dlouhou dobu jsem pečlivě studoval internet, jak kompetentně připravit pracovní program, konzultovat s odborníky v této oblasti.

Návrh podnikatelského plánu jsem vytvořil sám, protože jsem již představoval hlavní údaje o mých výdajích a věděl přesně, jakým směrem se budeme vyvíjet. Pak jsem vzal svůj návrh analytikovi a on zase zpracoval to do připraveného a fungujícího obchodního plánu.

V ateliéru "Christina" z města Usman působí opravdoví profesionálové ve svém oboru

- Máš nějakou dotaci? Co bylo vynaloženo?

- Ano, samozřejmě. Mám ty peníze. Vynaložené na nákup vybavení, šicí stroje.

- Koupili zařízení "z ruky" nebo v obchodě?

"V obchodě." Máme nové stroje a stroje. Můžete si koupit použité, nyní lze najít mnoho reklam na internetu, v novinách. Ale pak utrácejte spoustu peněz na opravu + ztrátu objednávek z důvodu výpadků zařízení, nějak nevhodných.

- Máte dost peněz z dotace na otevření studia?

- Samozřejmě že ne. Je to jen hlasitě řečeno - "teď máme tyto 300 000 rublů." Samozřejmě, toto nebylo dostačující ani pro počáteční potřeby. Koupili jsme tkaniny, vybavení, doplňky, nitě a mnoho dalších.

Fotografie z doprovodných produktů šicích studio "Kristina" prodávané v obchodě

"Kolik peněz potřebovalo k otevření ateliéru?"

- Zpočátku to bylo sto milionů rublů. To je, když si myslíte, že jsem začal s vlastním nahromaděným hardwarem. Pokud by bylo třeba koupit více a její - 2 000 000, bylo by to přesně pryč.

"Jak jste našli pokoj?" Koupil jste si ho nebo si jej koupili s právem koupit?

- Nemyslím si, že v Usmani existuje praxe pronájmu s právem na vykoupení. Nejprve jsem se rozhodl, že budeme koupit budovu, protože jsem si uvědomil, že nájemné mě bude stát značným přeplatkem.

Samozřejmě, bylo možné, jak mnoho známých obchodních dám psal v mnoha časopisech - "tady jsem začal šit někde doma nebo v suterénu, nejprve sám, pak jsem najal další švadlena..."

Takže jsme se začali rozvíjet a tak dále. " Ale je to stejné, ve skutečnosti neoficiální a dokonce i v nevhodných prostorách. Souhlasíte, to v žádném případě není vážné.

První patro budovy, ve které se nacházíme, bylo prodáno jako obyčejná obytná budova. Také jsem musel shromažďovat dokumenty, aby je přenesl z bytového fondu na neobydlené, jak to vyžaduje zákon. Celá výzdoba mě stála budova o něco více než milion rublů.

Kreativní přístup a kreativita odlišují produkty studia Christina

- Ve městě existuje mnoho podobných ateliérů. Jak jste udělal, že vaše podnikání je v těchto podmínkách konkurenční?

Na začátku jsme pečlivě zkoumali, co naši konkurenti nabízejí a vytvořili ve svém studiu, mnoho výhodných bodů, například:

 • Ostatní workshopy nabízejí omezený rozsah služeb - je to buď jen šití, vytvářením některých konkrétních modelů, navrhováním, opravami. Jedna nebo dvě položky z tohoto seznamu. Jsme stejní, jsme se rozhodli spojit všechny - šít šaty se šablonami, nákresu zákazníka, nebo nabízet své vlastní, opravy věci, děláme všechny druhy oblečení - od pracovních uniforem do elegantních svatebních šatů;
 • Máme pouze vitríny, ve kterých jsou výrobky, které můžeme objednat, například, velkolepé polštáře;
 • K dispozici je vitrína s levným vysoce kvalitním zbožím pro mladé mistry - korálky, nitě, zámky, knoflíky;
 • Také vyrábíme originální dárkové suvenýry, obrazové aplikace, Kanzas.

"Viděl jsem ve svém výložníku velmi zajímavé síťky." Jsou také vlastní produkce?

- Ano, vyrábíme tašky podle vlastních výkresů a lze je také zakoupit. Jsou velmi žádané, protože jsou originální, a můžeme v kompletu vyrobit exkluzivní kabelku s oblekem, který musíte souhlasit, je pro každou ženu důležitý.

- Řekni mi, už jsi už vyplatil svou firmu? Začal přinášet příjmy?

- Jak to říkáte... mám pokoj, zakoupený s hypotékou. Ateliér má pouze 2 roky a samozřejmě i nadále platí půjčku.

V tomto smyslu se podnikání vyplatí, tak jste říkali - mnoho pronajatých prostor a já to vlastní. Zisk, samozřejmě, existuje, ale zatím zatím téměř všechno jde do rozšiřujícího se podnikání, například nákup spotřebního materiálu - příslušenství, nití.

Video o dalším majiteli šití

- Slyšel jsem o svých pánů, hodně pozitivní zpětné vazby. Vaše studio, navzdory tomu, že je ještě poměrně mladé, je považováno za jedno z nejlepších ve městě Usman

- No, alespoň bez práce, nejsme přesně sedět. My, včetně mě, máme 5 pánů. Existuje spousta objednávek a jsou velmi různorodé - zde například nedávno jsme šili objednat elegantní svatební šaty.

- Co byste chtěli, poradit, začínající podnikatelé, kteří se jen ptají - jak otevřít studio pro opravu oblečení a šití?

- Přál bych si, aby to byla trpělivost. Je zapotřebí zásobit nesmírnou trpělivost a čekat po mnoho let, dokud se jejich podnikání nezaplatí. 2 roky jsou minimální.

Skutečný příběh, jak vytvořit levný podnikatelský záměr, lze získat z tohoto zajímavého článku: "Jak vytvořit levný podnikatelský plán pro šicí studio".

Velký počet případů vytváření podniků s vysokými výnosy od stávajících podnikatelů naleznete zde >>>

Chcete-li najít, stáhnout nebo zakoupit pracovní obchodní plán pro jakoukoli firmu, můžete v tomto adresáři: https://www.russtartup.ru/skachat-biznes-plan

To je můj biznis, dva roky budou jen v létě a ačkoli se stále vyvíjíme, značné zisky, abych si mohl dovolit koupit drahé auto nebo byt v centru Moskvy, prozatím, samozřejmě ne.

Zároveň jsem vždy v práci. Jedná se o každodenní, tvrdou práci. Odpoledne se zabývám šitím a v noci vyrábím řemesla, dárkové suvenýry. Nic není jednoduché.

Stejně tak úspěch záleží opět na stejné oblasti. Než začnete, měli byste pečlivě studovat potřeby obyvatelstva, saturaci trhu, analyzovat konkurenceschopnost, posoudit svou vlastní sílu a trpělivost.

- Chcete otevřít šicí stůl?

- Ano, jsme s mistrovskými dívkami, sníme o tom, že otevíráme malou školu, ve které bychom mohli školit všechny, kteří chtějí šití, decoupage, Kansasovou techniku.

- Jaké jsou vaše plány do budoucna?

- Zaplatit úvěr a začít postupně rozšiřovat výrobu. Jsem si jist, že i v tak malém městě, jako je Usman, je pro to dost.

Obchodní fórum

Je někdo ateliér? Jak jsou věci v této oblasti?

ЯМаша 28. května 2017

KITcmn 28. května 2017

Nikdy nemyslete na někoho!
Je mnohem jednodušší, abyste vzali a požádali všechny své přátele a současně můžete trochu zvýšit cenu.

v naší mentalitě je vždy přítomna s její levnější cenou, ale je to pro sebe ztrátu.

A tak bude existovat závažný argument, že je nutno odmítnout nájem, takže bych byl rád, ale nemohu snížit.

Kdo šel za vámi ne za cenu, ale za vaši práci zvyšující cenu 500-1000 rublů. Myslím, že to moc nevím.

Radím vám, abyste se vypořádali s uniformami, vydělávali sundres, vždycky měli peníze.

kofelatte 28. května 2017

Přizpůsobením doporučuji provádět opravy oblečení ve studiu, pokud to bude. Mohu předpokládat (ne bez důkladnosti), že vyděláte více na opravách než na šití.

Jak často šité šaty? Kolik jednotek za měsíc? Existují nečinné časy (prázdné měsíce)? Budete sami v ateliéru nebo budou ještě pracovníci? Pokud žoldnéři - pak musí platit daně za ně. Pokud nechcete zamorochek - pak si můžete pronajmout pracovní místa pro profesionály. K pronájmu znovu zaplatíte daně.

Je tu objednávka - jsou peníze. Žádné objednávky - žádné přílohy a žádné ztráty. Není-li jen pronájem.

Zde je chyba. Žádné objednávky - to jsou skutečné ztráty a vyplatí se z vlastní kapsy. Kromě nájemného musíte od 1. července 2018 platit daně, zjednodušené osoby nakupují všechny online pokladny.

Myslíte, možná jen doma pokračovat, jen trochu zvýšit cenu?

ЯМаша 29. května 2017

Nikdy nemyslete na někoho!
Je mnohem jednodušší, abyste vzali a požádali všechny své přátele a současně můžete trochu zvýšit cenu.

v naší mentalitě je vždy přítomna s její levnější cenou, ale je to pro sebe ztrátu.

A tak bude existovat závažný argument, že je nutno odmítnout nájem, takže bych byl rád, ale nemohu snížit.

Kdo šel za vámi ne za cenu, ale za vaši práci zvyšující cenu 500-1000 rublů. Myslím, že to moc nevím.

Radím vám, abyste se vypořádali s uniformami, vydělávali sundres, vždycky měli peníze.

Ano, plánuji také vypracovat uniformu, ale v malých množstvích. Zatímco všechny. Ale obecně je směr zajímavý, děkuji! Přemýšlím o cenách. Je pravděpodobné, že i když domy stále, je třeba začít zvyšovat, že přesně už znát proud objednávek od.

Přizpůsobením doporučuji provádět opravy oblečení ve studiu, pokud to bude. Mohu předpokládat (ne bez důkladnosti), že vyděláte více na opravách než na šití.

Jak často šité šaty? Kolik jednotek za měsíc? Existují nečinné časy (prázdné měsíce)? Budete sami v ateliéru nebo budou ještě pracovníci? Pokud žoldnéři - pak musí platit daně za ně. Pokud nechcete zamorochek - pak si můžete pronajmout pracovní místa pro profesionály. K pronájmu znovu zaplatíte daně.

Zde je chyba. Žádné objednávky - to jsou skutečné ztráty a vyplatí se z vlastní kapsy. Kromě nájemného musíte od 1. července 2018 platit daně, zjednodušené osoby nakupují všechny online pokladny.

Myslíte, možná jen doma pokračovat, jen trochu zvýšit cenu?

Opravy - uvidíme. Záleží na tom, co. Zdá se mi, že polovina oprav není tak výnosná. Myslíte si, že naopak?

Mám v plánu pracovat sám. Pracovníci zatím nechtějí. V tuto chvíli je objednávka z příkazů. Opět jsem si jistý, že je to otázka ceny. Možná ho zvedni - a bude klid. Ale znovu, nikam neumím. Nevzdávám žádné cizince. Shuyu 2-3 kusy za měsíc, paralelně, jsem stále vydělávat na prodej. Bez objednávek to bylo pár měsíců, ale tentokrát si ušila v obchodech. Ve skutečnosti, downtime půjde na přizpůsobení výrobků na prodej. S tímhle také kapkami peněz.

V našem městě nikdo v ateliéru není zaměstnán. Proto předmět daně na zaměstnance mě nezavazuje. A o online pokladně - něco přemýšlím. A kolik to stojí, nevíte?

Náklady, které mám za tu dobu vzniknout, jsou nájemné + penzijní příspěvky. Máme daň z dovolené nyní)


Zpráva editovala ЯМаша: 29. května 2017 - 14:54

kofelatte 29. května 2017

Moje matka pracovala několik let ve studiu. Dívky, které tam pracovaly, se vynakládaly více na opravy než na šití, protože přinesly více peněz a méně potíží. Nejprve všichni byli najati, pak si prostě pronajali své místo. Pracovala tak několik let, pak byla zavřená.

No, pak si myslíš. Pokud vytáhnete nájem, zkuste to.

Zatměli se, protože se musíme zabývat touto záležitostí a pro hostesku to nebylo příliš zajímavé, kdyby šla do kampaně.

Pro opravy pak najdeme někoho, pak jej najmete na polovinu.

Rulík 29. května 2017

V atelierovém průmyslu pracujeme mnoho let. Odešli úplně do výroby, v souvislosti s krizí bylo nutné částečně vrátit. Totéž by měly být živé peníze. Nyní otevíráme síť celé studie. Mohu říci, že soutěž je divoká, protože každý, kdo má malé dovednosti v oboru šití a malý sortiment domácích strojů, už pracuje pro sebe v okrese. Naneštěstí pro ně je jejich profesionalita v 80% případů velmi žádoucí. Atelier proto otevřeme bez problémů. Ale, i když vezmeme v úvahu, že máme celou řadu průmyslových strojů, plus master ne méně technolog (krize poskytuje výhodu v rámci), a my ve svém ateliéru naprosto všechno od spodky do kabátů, plus opravy, restaurování, atd. - přežití zdaleka být lepší. V prvním roce práce jde na nulu (plus nebo mínus), pak se kvůli doplnění zákazníků a přežití z trhu konkurentů začíná objevovat zisk. Domnívám se, že v této situaci je to velmi dobrý výsledek. Dal jsem další příležitost ke změnám v daňovém segmentu v příštím roce, pokud jde o zavedení registračních pokladen - odstraní z trhu více než 30% nekonkurenčních konkurentů. Takže si pomyslete, analyzujte, co máte příští, co konkurenti, jaké ceny vystavují, jaký rozsah služeb poskytují. Buďte lépe než oni, v tomto oboru, nejen ceny taxislužby, ale i postoj k zákazníkům a kvalitu služeb.

ЯМаша 29. května 2017

Moje matka pracovala několik let ve studiu. Dívky, které tam pracovaly, se vynakládaly více na opravy než na šití, protože přinesly více peněz a méně potíží. Nejprve všichni byli najati, pak si prostě pronajali své místo. Pracovala tak několik let, pak byla zavřená.

No, pak si myslíš. Pokud vytáhnete nájem, zkuste to.

Zatměli se, protože se musíme zabývat touto záležitostí a pro hostesku to nebylo příliš zajímavé, kdyby šla do kampaně.

Pro opravy pak najdeme někoho, pak jej najmete na polovinu.

Ve skutečnosti je tato myšlenka zajímavá. Sdílení nájemného s někým Možná bude na začátku, aby se snížily náklady na začátku.

VictorStr 29. května 2017

Myslím, že "sdílet s někým nájemné znamená rovnou sdílet s někým zisk z objednávek."

Dobrý známý otevřel ateliér. Přibližně 12 čtverců. Pronájem 8 tisíc (město je asi 280 tisíc lidí).

Nemám mnoho příkazů, většinou mých známých. Opravy-opravy jsou různé.

Někdy to přinesou tak, že je lepší udělat to samé od nuly, než to roztrhat a znovu sestavit.

Otevřen do nového roku. Dokonce si šil kostým sněhuláka pro jeden patetický hotel ve městě (pro firemní účely).

Dále, leden-leden (velmi slabý), únor a březen.

Přeorientoval se na objemná písmena a "kokony" pro novorozence.

Další - vzal test ze dvou dívek (měl volný čas bez příkazů) a učil je dovednost řezání a šití.

Doklady o dokončení vydaly.

Teď jsou ještě tréninkové dívky.

Sly odvítí, dobře udělal)))

Vadim030 30. května 2017

Vše závisí na umístění a nákladech na pronájem, stejně jako na konkurenci.

V našem městě (Kostroma) jsou tyto oddělení umístěny v každém malém a velkém TC a, jak říkají, netrpí.

Existuje spousta práce na opravách / změnách oděvů, šití samostatného tématu a v mnoha ohledech bych říkala sezónní.

Jako možnost, pokud je velmi vysoké nájemné, někteří dělají v nákupním centru recepce-vydání a opravy doma.

A najít běžného dodavatele hardwaru. Více než polovina objednávek bude na náhradu "blesku", která stojí v maloobchodě až 400 rublů.

Sporthappy 30. května 2017

Opravdu potřebujete v ateliéru někoho jiného, ​​co je na objednávku? Podle mého názoru je nyní vše možné koupit a rychle.

Na Avito ze všech prodaných firem je 10% procenta ateliéru. Jsou prodávány všude. Neviděl jsem žádné nové, takže bych je mohl otevřít, s výjimkou nákupního centra.

Rulik 01 červen 2017

Opravdu potřebujete v ateliéru někoho jiného, ​​co je na objednávku? Podle mého názoru je nyní vše možné koupit a rychle.

Na Avito ze všech prodaných firem je 10% procenta ateliéru. Jsou prodávány všude. Neviděl jsem žádné nové, takže bych je mohl otevřít, s výjimkou nákupního centra.

Věřte tomu natolik, že vždy existovalo, šicí studio je vždycky pracovní téma. Celá otázka je v přístupu. Analyzujete prodej podniku prostřednictvím společnosti Avito? Kolik jste již koupili firmy prostřednictvím společnosti Avito? Existují buď zbytečné nebo nerealistické návrhy. A "svazky" se prodává pouze "ateliér", otevřený neprofesionálem, který se na toto téma ani nedovedl. Vlastně z takových "balíčků" je prodej většinové inzerované společnosti Avito. V obchodním centru se otevírají opravy oděvů, nikoli však ateliéry.

ЯМаша 01 červen 2017

Myslím, že "sdílet s někým nájemné znamená rovnou sdílet s někým zisk z objednávek."

Dobrý známý otevřel ateliér. Přibližně 12 čtverců. Pronájem 8 tisíc (město je asi 280 tisíc lidí).

Nemám mnoho příkazů, většinou mých známých. Opravy-opravy jsou různé.

Někdy to přinesou tak, že je lepší udělat to samé od nuly, než to roztrhat a znovu sestavit.

Otevřen do nového roku. Dokonce si šil kostým sněhuláka pro jeden patetický hotel ve městě (pro firemní účely).

Dále, leden-leden (velmi slabý), únor a březen.

Přeorientoval se na objemná písmena a "kokony" pro novorozence.

Další - vzal test ze dvou dívek (měl volný čas bez příkazů) a učil je dovednost řezání a šití.

Doklady o dokončení vydaly.

Teď jsou ještě tréninkové dívky.

Sly odvítí, dobře udělal)))

Zde je v opravě takový zárubň. Co je často snadnější šit znovu, než něco opravit nebo opravit. Proto trochu pochybuji. Přijal váš přítel licenci na školení? Myslel jsem na takový druhotný příjem. Ale opravdu jsem tuto otázku ještě neštudoval.

Vše závisí na umístění a nákladech na pronájem, stejně jako na konkurenci.

V našem městě (Kostroma) jsou tyto oddělení umístěny v každém malém a velkém TC a, jak říkají, netrpí.

Existuje spousta práce na opravách / změnách oděvů, šití samostatného tématu a v mnoha ohledech bych říkala sezónní.

Jako možnost, pokud je velmi vysoké nájemné, někteří dělají v nákupním centru recepce-vydání a opravy doma.

A najít běžného dodavatele hardwaru. Více než polovina objednávek bude na náhradu "blesku", která stojí v maloobchodě až 400 rublů.

Bohužel, normální hardwarový dodavatel bude chtít velký velkoobchod. S mým objemem to není pravděpodobné.

A o sezónnosti indshoshiva. Neřekl bych. Tam jsou ti, kteří šijí na objednávku a neustále jako alternativa k obchodům. Malý počet lidí, samozřejmě. Ale je tu. Ale jak se dostat na ně a co buchty nabídnout, tak oni by šli ke mně. To je úkol))

Opravdu potřebujete v ateliéru někoho jiného, ​​co je na objednávku? Podle mého názoru je nyní vše možné koupit a rychle.

Na Avito ze všech prodaných firem je 10% procenta ateliéru. Jsou prodávány všude. Neviděl jsem žádné nové, takže bych je mohl otevřít, s výjimkou nákupního centra.

Ano, ano. Také jsem o tom pochybovala. Ale stále existují lidé, kteří potřebují nosit dobré oblečení. Většina lidí, samozřejmě, ani nevidí rozdíl mezi aliexpress a zakázkovou věcí. Ale oni nejsou naštvaný o tom), ale tam jsou ty, jejichž oči vidí tuto mezeru mezi čínskými syntetika ušitých sikos Nakos a dobrou italskou dres, například, což je příjemný pocit na těle, nemluvě o další zjevné výhody. No, je to čistě ženský phishing takový)

Vadim030 02.06.2017

Bohužel, normální hardwarový dodavatel bude chtít velký velkoobchod. S mým objemem to není pravděpodobné.

A o sezónnosti indshoshiva. Neřekl bych. Tam jsou ti, kteří šijí na objednávku a neustále jako alternativa k obchodům. Malý počet lidí, samozřejmě. Ale je tu. Ale jak se dostat na ně a co buchty nabídnout, tak oni by šli ke mně. To je úkol))

Problém s kování se skládá ze dvou hlavních problémů: rozložení dvounásobku ceny mezi velkoobchodním a maloobchodním maloobchodem a nedostatek sortimentu. Navzdory přítomnosti 3-4 dodavatelů v mém regionu jsem si vybral dodavatele v sousedním regionu, přínos není daleko (100 km) a běží autobusy zdarma. Nyní zatarivayus asi jednou za 2 týdny, jsem si sundat krabici velikosti přeloženého dole, zboží je převedeno na mě v jednom z velkých textilních nákupních center, kde má tato kancelář malý maloobchodní prodejnu.

Existují také situace, kdy je klient připraven platit dobře, ale pouze pro tu a teď. Na jaře přišla paní, vzala dítě do mateřské školy a blesk se přímo rozběhl v mateřské škole. Aby dítě neopustila bez chůze, byla připravena zaplatit za opravu za hodinu ve výši 3krát více. Nepřijal jsem to z jediného důvodu: bílý blesk, který se hodil na délku, odmítla barevně, běhala kolem města za růžový blesk bez záruky, kterou jsem nenalezl.

Ale takové případy jsou pravděpodobnější než vyšší moc, osobně jsem nikdy nedal na ruku zip na skladě.

O sezónnosti indshoshiva říkají tak.

Samozřejmě, že se v tom nespecializuji.

Ale na jarní masáž se koná absolvování, v září studenty masivně hledají školní uniformy a zimu je čas pro firemní večírky. Jedná se o špičkové, rychle se snižující zátěže.

ЯМаша 02.12.2017

Otevřel jsem ateliér. Zatímco pracujeme. pah-pah-pah. Šil jsem se pomalu, a tak jsem požádal o pronájem. Teď má dvě zaměstnance. Jedna na konstantě, druhá na pick-up. V případě parkování. No, teď jsou objednávky. Ale nový rok je stejný. Stále mám malou výhodu. Šit si šaty, prodávám je v butikách. Na mne se na míru přizpůsobuje nejlépe ve studiích mého města: je kvalitativnější, je modernější. Plus trochu Malmalian, ne, ale "značka". Poskytuji službu vysokou, požehnám, v noci nespím - najdu zákazníky ty nejlepší látky, modely atd. V čisté místnosti pracujeme. Stručně řečeno, i když jsme neměli příkazy, ne seděli.

Mimochodem, díky za radu. Podle vůle osudu přišel na mě výuka šicích kurzů. A teď učím)

Leden však zaklepá na dveře. Dead Band. Nyní sedím a přemýšlím, co se má krmit v lednu. Myslím, že najdu zákazníka na šití uniformy. Pokud nemluvíte o nabídkových místech, ale o přímém vyhledávání zákazníků. Co si myslíte, kam jít? Nebo možná existují další nápady pro leden?


Tento příspěvek byl editován ЯМаша: 02 prosinec 2017 - 17:25

prosinec 02 prosinec 2017

Otevřel jsem ateliér. Zatímco pracujeme. pah-pah-pah. Šil jsem se pomalu, a tak jsem požádal o pronájem. Teď má dvě zaměstnance. Jedna na konstantě, druhá na pick-up. V případě parkování. No, teď jsou objednávky. Ale nový rok je stejný. Stále mám malou výhodu. Šit si šaty, prodávám je v butikách. Na mne se na míru přizpůsobuje nejlépe ve studiích mého města: je kvalitativnější, je modernější. Plus trochu Malmalian, ne, ale "značka". Poskytuji službu vysokou, požehnám, v noci nespím - najdu zákazníky ty nejlepší látky, modely atd. V čisté místnosti pracujeme. Stručně řečeno, i když jsme neměli příkazy, ne seděli.

Mimochodem, díky za radu. Podle vůle osudu přišel na mě výuka šicích kurzů. A teď učím)

Leden však zaklepá na dveře. Dead Band. Nyní sedím a přemýšlím, co se má krmit v lednu. Myslím, že najdu zákazníka na šití uniformy. Pokud nemluvíte o nabídkových místech, ale o přímém vyhledávání zákazníků. Co si myslíte, kam jít? Nebo možná existují další nápady pro leden?

Vezměte si v lednu velký pětidenní kurz a když skončí svátky, zavěste na znamení "Všichni šli na dovolenou" a vylepšete své dovednosti zkušeného krejčího nebo módního návrháře.

ЯМаша 03.12.2017

Vezměte si v lednu velký pětidenní kurz a když skončí svátky, zavěste na znamení "Všichni šli na dovolenou" a vylepšete své dovednosti zkušeného krejčího nebo módního návrháře.

Módnímu návrháři to neznamená. Proč?) Na krejčí se přihlásil na lednu právě ve svém městě. Existují kontroverzní body, které je třeba vyřešit. A povyshchalka v Petrohradě v únoru, počátky tam. Ale nechal jsem ateliér v klidu po dobu jednoho měsíce - podle mého názoru je docela hloupý. Nemyslíš? Nebo jste chtěla něco říct s vlastními radami? Tak mluvte přímo. Takže nemyslím, že;)


Tento příspěvek byl editován ЯМаша: 03 prosinec 2017 - 21:50