Jak otevřít studio: učinit tento svět lepší

Můžete krásně šit, chcete lidem pomáhat a zároveň dělat dobré peníze? Otevřete si vlastní studio a zkuste tento svět lépe!

Dnes nemají problémy s nákupem hotových oděvů, ale většina lidí dává přednost individuálnímu přizpůsobení. A to není překvapující, protože oblečení na míru vždy sedí lépe než zakoupené. Kromě šití šatů nebo obleku v ateliéru budete mít jistotu, že jsou v jedné kopii. Poptávka, jak víte, vyvolává návrhy a mnoho lidí, kteří vědí, jak šit a milovat přemýšlet o svém vlastním podnikání. Jak otevřít studio? Vyřešíme tu otázku.

Ateliér jako podnik

Za prvé, neočekávejte, že by studio mělo v počáteční fázi velké zisky. Zpočátku bude nutné vybavit dílnu pro přizpůsobení všech potřeb a to nebude tak levné. Náklady závisí na tom, co máte v úmyslu a jaké vybavení se rozhodnete koupit nebo pronajmout. Ale v každém případě bude tato investice docela ohromující. Současně se projekt zaplatí za rok, protože tento podnik nepatří do těch nejziskovějších oblastí.

Pokud se jedná pouze o opravu oblečení, můžete to udělat s malou místností a několika šicích strojů. Koneckonců, chcete-li nahradit zip, zkraťte kalhoty, fit číslo nepotřebuje hodně personálu nebo speciální vybavení. Takže je tudíž spíše správné myslet na to, jak otevřít mini ateliér, protože při organizaci takové opravny je nejdůležitější volbou správného místa a poskytováním odpovídající kvality. Pak můžete počítat se stabilním příjmem v rozsahu 75 - 90 tisíc rublů měsíčně.

No, pokud mluvíme o plnohodnotné studiu, je nutné nejprve objasnit: je to firma široký nebo malý řez profil workshopu, který se specializují pouze v jednom směru (např šití uniformy). Pro studio Běžným Potřebujete více řadu profesionálního vybavení, stejně jako různé odborníky: švadleny, řezačky, modelářům. Chcete-li zvýšit ziskovost podniků, odborníci doporučují kombinovat několik typů služeb (např, šití oděvů, vyšívání, zašívání pytlů a šití uniforem) a zapojit specialisty-generalisty.

Dokumenty vydáváme

Takže jakmile jste se rozhodli pro specializaci studia a uvažovali o všech výrobních problémech, musíte dokumenty vydat. Musíte to provést v následujícím pořadí:

 1. Identifikujte s organizační a právní formou podniku, pronajmout nebo zakoupit prostory a předat státní registraci. Ale předtím je třeba rozhodnout, že se zaregistrujete: společnost s ručením omezeným nebo individuální podnikání. V tomto případě je vhodnější zapsat individuální podnikání, protože pro individuálního podnikatele je mnohem jednodušší udržovat účetní a daňové hlášení.
 2. Vyberte kódy NACE. Volba závisí na tom, co přesně chcete dělat v životě: Šití, opravy nebo více směrech. Jak již bylo zmíněno výše, je lepší zvolit smíšené plochy, což znamená, že kód by měl být následující: 93,5 Ostatní osobní služby pro obyvatelstvo (základny), 8,2 Výroba oděvů z textilních materiálů a oděvní doplňky, 18.21 - Výroba pracovních oděvů 18.22 - Výroba ostatních svrchních oděvů, 18,24 - výroba jiných oděvů a oděvních doplňků 52,74 - opravy spotřebního zboží a osobních věcí, které nejsou zahrnuty v jiných kategoriích.
 3. Zaregistrujte se u územního orgánu penzijního fondu.
 4. Získejte pracovní povolení od společnosti Rospotrebnadzor.
 5. Získejte pracovní povolení v konkrétních prostorách Gospozhnadzor.
 6. Nákup nebo pronájem zařízení.
 7. Najděte personál (pokud, samozřejmě, plánujete používat zaměstnance).
 8. Uspořádejte reklamu.

Kde bude ateliér: vyhodnotit skutečné umístění výpadku

I ve fázi podnikového plánování stojí za to hledat vhodný prostor pro studio. Pokud si vyberete mezi nákupem a pronájmem, pak je nejprve lepší upřednostnit pronájem, protože nevíte, jak podnikání půjde. Půjčte si pokoj, který potřebujete, v místech, kde existuje neustálý tok potenciálních zákazníků. Například v nákupním centru. A vy můžete jít naopak a otevřít opravnu na oblečení nebo malou dílnu v ložnici. Dobrá volba - otevření studia v blízkosti obchodů s látkami nebo oděvy.

Pokud jde o oblast, na první pohled můžete získat malé místnosti (asi 15 až 20 metrů čtverečních), která může být umístěna v přízemí domu, vedle opravy obchod s obuví nebo výrobní klíče. Blízkost ostatních dílčích dílů může hrát do rukou, protože lidé, kteří přijíždějí na opravu obuvi, na cestu a ve studiu.

Takže při výběru místa se musíte řídit dvěma kritérii: cena nájemného (neměla by být příliš vysoká, optimální volba je 40-50 tisíc rublů za 15 až 20 metrů čtverečních) a vysoká dopravní kapacita potenciálních zákazníků.

Potřebné vybavení

Pokud jde o vybavení studia, dnes je v prodeji mnoho potřebných a moderních zařízení. Získat je však nemá smysl. Je nutné jasně identifikovat seznam zařízení, bez něhož bude nemožné, a získat (a je lepší pronajmout) pouze to nejpotřebnější. Abyste mohli začít pracovat, budete potřebovat:

 • šicí stroj na šití, který bude použit pro základní šicí a opravářské práce (měli byste si zvolit profesionální modely, které provádějí dvacet nebo více operací). Takové zařízení bude stát asi 18-20 tisíc rublů;
 • překrývání pro zpracování okraje a švů. Nákup kvalitní overlock bude stát asi 12-14 tisíc rublů;
 • šicí stroj, který se používá ke šití dna kalhot a sukní;
 • žehlicí prkno a dobrá pára na žehličku (v průběhu času, jestliže podnikání jde dobře, můžete si koupit žehlicí stroj);
 • (je lepší vybrat si obrazovku nebo prostě opřít záclonu v místnosti a zavěsit tam zrcadlo);
 • řezací stůl;
 • doplňky: řezací nůžky, raspryateli, jehly, vzory, pravítka, nitě, zipy, náprstky, měřicí pásky a tak dále.

Při nákupu zařízení je třeba věnovat pozornost jeho spolehlivosti a multifunkčnosti. Pokud se rozhodnete koupit použitý šicí stroj, buďte připraveni na to, že budete muset zaplatit za jeho opravu a úpravu.

Jiné vybavení

Nezapomeňte, že pokud jste se rozhodli otevřít studio na šití, na rozdíl od profesionálních šicí zařízení je také nutné nějaký nábytek a samozřejmě osvětlení. Co se týče nábytku, pak je třeba dávat pozor na pohodlné židle pro švadleny a nábytku pro rekreační zaměstnance a návštěvníky, stejně jako ramínka, věšáky, figuríny (pokud se chystáte, aby se oblečení od nuly).

Určitě budete potřebovat kvalitní žárovky, které je třeba instalovat na pracovištích, světlé stropní svítidla a samozřejmě hasicí přístroje (jejich počet závisí na prostoru místnosti).

Také se musíte postarat o prázdné polotovary s koncovým číslováním, které nahradí pokladnu. Po získání peněz za služby od zákazníků musíte vypsat příjmy.

Kádry rozhodují všechno

Prodejce řemesel vyšívá jméno ženy na kapotě zakoupené během festivalu Apple Blossom na jižním horském výstavišti Route 234 Arendtsville PA. 2008-05-03.

Zeptat se na otázku: je výhodné otevřít ateliér, většina individuálních podnikatelů pochopí, že hodně závisí na úrovni velitelů, kteří zde budou pracovat. Proto je třeba věnovat maximální pozornost výběru personálu. Nejlepším řešením - známým pro vás zkušené lidi, kteří se nejen dobře šíří, ale také komunikují se zákazníky. Pokud nejsou k dispozici, můžete zaměstnat zaměstnance na doporučení svých kolegů nebo dobrých známých. Pokud je to také problém, pak stojí za to umístit informace o volném pracovním místě, kde ji mohou vidět ti, kteří vás zajímají, například na vysoké škole, kde se vyučují švadleny. Nebojte se najmout nováčky, často vykazují dobrou úroveň znalostí. Při získávání neznámých zaměstnanců je nicméně lepší vytvořit pro ně zkušební dobu.

Co se týče počtu švadlen, to vše závisí na směru ateliéru. Pokud jde o opravy, fit a Individuální šití, že je lepší začít s přijímáním dva lidi a nastavit na minimální mzdy a poplatek - procentem z příjmů společnosti. Postupně, pokud podnikání jde dobře, můžete rozšířit personál.

Jsme otevřeni!

Před otevřením musíte viset jasné znamení, které přiláká pozornost a poslat reklamní plakáty na nejbližší ulice. Bude dobré organizovat distribuci letáků nabízejících slevy pro první zákazníky. Za prvé to stačí, ale to, o čem byste měli myslet, je čas práce.

Studio obvykle pracuje od 9.00 do 20.00 hod., Takže lidé mohou jít do instituce a chodit z práce. Ale je lepší se zaměřit na potenciálního zákazníka. Většina opravny pro oděv vzít na 10-15 objednává denně (náklady na zakázkového listu od 100 do 300 rublů, v závislosti na složitosti práce a individuální šití bude stát 1,500-3,000 za jednotku). Ale, samozřejmě, záleží na tom, kde je ateliér. Chcete-li zvýšit příliv zákazníků, je možné souhlasit s nejbližší oděvních prodejen, pokud je to nutné, aby se poradci doporučují firmu na ty, kteří potřebují, aby se vešly ready-made oděvy. Z tohoto všeho bude mít prospěch pouze: prodejna prodá zboží a získá příjmy a vaše ateliér - přizpůsobit zakoupené oblečení a také získat příjmy.

Cena za dotazy

Stanoveny se všemi složkami firmy, můžete provést jednoduché výpočty pochopit, kolik to stojí otevřít studio a jak výnosné jako biznes.Itak otevřete malé studio, zabírá jednu místnost, asi 20 metrů čtverečních, ve kterém se obě švadleny pracovat a švadlena manažer / hosteska (s funkcí vedoucího účetního). Začněme s náklady:

Jak otevřít ateliér od začátku?

Jak otevřít studio: krok za krokem - stojí za to pronajmout si místo v obchodním centru a 7 základních etapách uspořádání podniku pro šití.

► Kapitál při otevření studia: 286 000 rublů.
► Doba splácení: 6-8 měsíců.

V naší době se prakticky každý člověk snaží následovat módu, ztělesňovat aktuální trendy ve svém šatníku.

Nicméně, zatímco lidé se snaží vyniknout, liší se od sebe navzájem s příslušenstvím, vlasy, a co je nejdůležitější - oblečení.

Každý chce mít jedinečnou a stylovou věc.

Ale v době měnové nestability a všeobecné hospodářské krize, ne každý má prostředky na nákup známých značek.

Samozřejmě můžete vyzkoušet domácí značky.

Ale pokud jde o kvalitní a zajímavý design, musíte ještě zaplatit celkovou částku.

Vycházíme z toho, že důležitost takového směru, jako je podnikání krejčovství, je nyní na vrcholu.

A můžete si uvědomit, jak to otevřete showroom.

Z výhod individuálního krejčovství lze vyčíst skutečnost, že mnoho lidí není standardní postavení.

A to znamená, že dokonce i s finančními zdroji, které kupují drahé a kvalitní oděvy, se zákazníci obchodů potýkají s určitým problémem.

Není to fakt, že nová módní blůza se vejde nebo sedí, jak bychom rádi.

Samozřejmě by se mělo jednat individuálně, kdo má koncept šití.

A nejen všeobecné znalosti a dovednosti, ale mnoholeté zkušenosti.

To je způsobeno skutečností, že v této oblasti existuje mnoho nuancí známých pouze skutečnému odborníkovi.

Co potřebujete k otevření ateliéru: hlavní etapy organizace


První věc, kterou musíte rozhodnout, co přesně bude ateliér.

Koneckonců, kromě toho, že můžete šit šátky, můžete je také opravovat, obnovovat nebo měnit (lemované, šité, zkrácené).

Je vhodné si uvědomit, že není tak důležité vybrat si úzký seznam služeb pro šití šití na míru.

Vzhledem k tomu, že čím více salon může nabídnout, tím více zákazníků se k němu může obrátit, a proto i zisk z toho bude růst.

Další vhodné zvážit možnost podobné situaci: muž přišel do studia, aby šít bundu, av procesu se dozvěděl, že zde bude moci obnovit svou starou koženou bundu, zkrácené kalhoty, a jeho vyzáblé ženě - Take v favorita, ale hodně na tom, šaty.

Tento "sortiment" je vítán a umožní přenést běžného návštěvníka do kategorie běžných zákazníků.

Zejména rada v tomto článku, jak otevřít krejčovskou dílnu pro šití, pokrývá poskytování služeb pro její opravu.

Koneckonců, toto jsou dvě téměř stejné otázky.

Neexistuje žádný rozdíl ani v personálu specialistů nebo v sadě vybavení.

Vše závisí pouze na znalostech a dovednostech.

Jaké služby poskytuje tato řada služeb zákazníkům:

 • navrhování a šití večerních šatů (velmi často jsou v poptávce šaty pro promoce strany);
 • vytvoření jedinečných svatebních šatů, a to jak pro ženicha, tak pro nevěstu (nejčastěji lidé nemají peníze na svatební obřady);
 • šití kopií slavných designérů (i v poptávce, protože je stále levnější než originál);
 • oprava starých věcí (výměna obojků, spojovacích prostředků atd.).

Poté, co zjistíte, která z výše uvedených služeb bude poskytnuta v budoucnu - vaše volba by měla být uvedena v ateliéru podnikatelského plánu.

Jeho vytvoření je jedním z hlavních bodů organizace jakékoli činnosti.

Působí jako pivot v každém úsilí, umožňuje podnikateli cítit sebevědomí a pomáhá identifikovat rizika a slabiny podniku před realizací plánů.

Podrobný algoritmus pro otevření ateliérů:

 1. Určení hlavních charakteristik podniku (stejný směr činnosti a druhy poskytovaných služeb, s nimiž je třeba nejprve rozhodnout).
 2. Registrace podniku (jak správně zaregistrovat podnik).
 3. Pronájem a vybavení pro opravu a přizpůsobení (jaká místnost je potřebná a jaké nástroje je třeba zakoupit).
 4. Zaměstnanci (kteří je třeba najmout a jaké jsou požadavky na zaměstnance).
 5. Atrakce klientů (akce na podporu podnikání, reklama).
 6. Náklady na otevření (spojování všech výpočtů).
 7. Ateliér ziskovosti (výpočet hlavních rizik a návratnosti podniku).

Jak zaregistrovat firmu pro šití a opravu oblečení?


Stejně jako v mnoha dalších oblastech může být soukromé podnikání registrováno a formalizováno dvěma způsoby: individuální podnikání (zkrácená IP) a společnost s ručením omezeným (LLC).

Rozdíl je v tom, že pokud jste jediným vlastníkem a zakladatelem této firmy, měla by být zaregistrována jako IP.

Tím bude mnohem jednodušší pokračovat v účetnictví a zároveň zjednodušovat daňové podmínky.

Ale pokud se rozhodnete otevřít studio společně a zakladatelé budou několik, nemáte jinou možnost, než zaregistrovat LLC.

Budete muset vybrat příslušné kódy OKVED (všestranný klasifikátor ekonomických činností).

V tomto případě je třeba hledat "šití", atd.

Posledním, ale složitějším krokem pro většinu podnikatelů je získání všech potřebných povolení v Rospotrebnadzoru a podobných státních institucích.

Podle průměrných ukazatelů bude registrace trvat asi 5 000 rublů, pokud podnikáte samostatně.

Delegováním případů zprostředkovatelům zvýšíte "cenovou značku" o 2-3 krát.

Jak otevřít ateliér v pronajatém pokoji?


Pronajmout si pokoj pod ateliérem je velmi důležité, kde to bude. Podle statistik, odkud se rozhodnete otevřít bod, dochází k navštěvování více než 70%.

Často se stává, že osoba, která takové služby potřebuje, prostě projde.

Přitahuje-li se znamení, přichází se zeptat, jestli dané studio poskytuje potřebné služby.

A pokud se jim hodí jeho hodnota, obrátil se k němu.

A pokud se vám stále líbí kvalita, stane se stálým zákazníkem.

To platí zejména pro ženy.

Koneckonců, muži mají tendenci jít do ateliéru, když čelí naléhavé potřebě opravit nebo opravovat oblečení.

Ženy však odkládají věci, které potřebují službu studia, a pokud je to vhodné, zahrnout je.

Existují dvě možnosti pro umístění pod ateliér: pronájem pokoje v obchodním centru nebo pronájmu místnosti v rezidenční oblasti.

Každá z možností, kam otevřít studio, má své klady a zápory.

Pronájem prostor v nákupním středisku:

Vlastní podnikání: jak přežít ateliéry oděvů

V sovětských dobách bylo pořadí v ateliéru normou života. Šití srst na sezónu byla považována za standardní praxi nejen pro ženy módy. Poslední roky mají.

V sovětských dobách bylo pořadí v ateliéru normou života. Šití srst na sezónu byla považována za standardní praxi nejen pro ženy módy. V posledních letech si myslí a srdce zákazníků zachytily masový trh, kde si můžete koupit vše najednou. Jak se vyrovnat s krizí malých oděvních ateliérů a zda je výhodné šit si na zakázku, naučil se odborníci v novém okruhu "Vaše podnikání".

Atelier poskytuje dvě základní služby - opravy a šití. Oprava je oblíbenější službou, zpravidla existuje mnoho objednávek a nejméně 2-3 lidé pracují na opravách i v malých dílnách. V tomto studiu získává zhruba 45% příjmu. Krejčovské služby jsou častěji využívány osobami s nestandardní osobností, vysokými nároky na kvalitu oblečení nebo se obávají, že se ve významném případě objeví v šatech "stejně jako všichni ostatní".

Alena Trojanová, majitelka studia v Moskvě v salonku 6 lidí, říká: "Chcete-li dát jednu náplast, musíte strávit 30 minut, než si šit jedno šaty - alespoň 3 dny. Nejmenší opravy stojí 150-200 rublů, výměna blesku od 250 do 1500 rublů. v závislosti na věci. Při opravě získáváme asi 200 000 rublů. za měsíc, dost pro pronájem a služby, plus plat správce a jedné švadle. "

Ateliér zřídkakdy nezávisle nakupuje textilie, častěji jsou klienti vybaveni připravenou myšlenkou a textilií, která je pod ní zakoupena. Totéž platí pro výměnu blesku a další vylepšení. Existují však různé případy.

Anton Mkichtryan, majitel ateliéru kožených šatů a doplňků «NoDo»: «Prakticky nepřijímáme suroviny zákazníka, šijeme pouze z materiálů. Koupíme kůže od důvěryhodných dodavatelů. Jedna kožená šatka vyjde kolem 7000-9000 rublů. Nízká kvalita kůže sníží tuto cenu nejméně o 2krát. Dáváme přednost tomu, abychom nebrali šance. "

Pokud studio tvrdí, že se jedná o tvůrčí dílnu, která pravidelně nabízí svým odběratelům drobné sbírky oděvů, jsou tkaniny zakoupeny na kanálech a velkoobchodních skladech. 1 metr dobrých nákladů na vlnu od 1200 rublů. (na skladě), oblek potřebuje nejméně 2,5 metru. Navíc příslušenství. Cena kostýmu je asi 5000 rublů. Ale pokud jsou švy opravdu kvalitní a řez je správný - tento oblek nebude vypadat horší než designerové věci a bude se nosit více než rok. Dokončené sukně elementární řez stojí až 3000 rublů. v závislosti na materiálu a vybavení.

"V běžných měsících získáváme 20-30 objednávek na šití a asi 300 pro opravy. V novém roce měsíců, počet objednávek pro šití zdvojnásobil, a vice versa poslenovogodnie sníží o několikrát, „- říká Anna Grinyova“ Dresscode „správce studiu Moskva.

Hlavním nákladem pro otevření ateliéru je vybavení, pak nájemné a plat zaměstnanců. V první fázi mohou být 2-3 lidé.

Minimální sada vybavení pro otevření šicího studia: řezací stůl, šicí stroje, overlock, žehlička, žehlící deska, manekýn, minimálně 1 zavěšený. Pro nákup zařízení jde ze 70 000 rublů. Nájem a plat zaměstnanců od 50 000 rublů. Pomocné nástroje: vzory, jehly, nůžky, centimetry, lampy budou stát dalších 20 000 rublů. Primární spotřební materiál (pokud ateliér používá své suroviny): tkanina, dulerin, nitě, zipy přidá 12-17000 rublů. Cena se odměňuje od tří měsíců do jednoho roku.

Úspěch podnikání při šití prádla přímo závisí na personálu, říká Alain Troyan. Nezaměstnává zaměstnance s méně než 3 roky praxe. Ačkoli pravidelně spolupracuje s absolventy odborných škol, kteří se rekvalifikují "pro sebe".

"Přesnost švů je jedním z nejdůležitějších požadavků, které udělám švadlům. Cutter kontroluje objednávky, jestliže řez "jde" dokonce i na začátku vývoje modelu, taková osoba nemá místo v mém týmu, "sdílí Alena.

Studio často zaměstnává ty specialisty, kteří ještě nejsou připraveni otevřít své podnikání nebo prostě jít na volné noze. Plat mýtníků a řezaček závisí na počtu a složitosti objednávek. "Můj řezač a švadlenka dostanou od 30 do 45% objednávky," říká Anton.

Nejlepší reklama pro jakékoliv studio je samozřejmě ústně, ale to není jediný možný zdroj zákazníků.

U nových ateliérů je první vývěsní tabule a pomocné orientační body na ulici nebo místě. Pak je umístění v telefonních adresářích a na profilech na Internetu. Stojí to asi 3000-6000 rublů. Registrace na webových stránkách je často zdarma.

Velké reklamní kampaně jsou neúčinné pro malé ateliéry, jejichž zákazníci jsou obyvatelé nejbližšího okresu. Další situace s ateliéry umístěnými v nákupních centrech, kde administrace pomáhá nájemníkům propagovat a zveřejňovat informace o svých stránkách nebo sociálních sítích. Ateliéry mohou mít stránky v sítích. Je to zdarma. I když se někteří majitelé studia velmi podařili na úkor placené reklamy v sociálních sítích. Takže Alain Troyan, který vynaložil reklamu na Facebooku na 50 dolarů za 10 dní, obdržel od sítě tři zákazníky, kteří objednávali 50 000 rublů. Samozřejmě, že každý nemá to štěstí. Můžete utrácet více, ale je třeba pravidelně hodnotit efektivitu těchto investic.

"Nejprve jsme nijak neinformovali, ale pak jeden z klientů nás radil, abychom dostali Instagram, to všechno začalo. Síť nám poskytuje zhruba 30 zákazníků za měsíc, což je velmi dobré, pokud si objednávku na přizpůsobení. Kontextová inzerce nepřinesla žádný výsledek, služba YouTube také nefungovala, "sdílí Alain.

Šití a opravy oděvů - ne vše, co ateliér může nabídnout lidem. K přilákání a udržení zákazníků musí majitelé ateliéru přijít s "žetony".

Mnoho nabízejí zákazníkům další služby: Nákup tkanin a doplňků pro jednotlivé objednávky, zasílání odmítnut, co psát do jiného kraje nebo země, šití na úvěr, takže fréza domácí dodávka odmítl věci do domu, takže řídící jednotky na adresu uvedenou na svítidle věc (je-li klient nemá čas, aby se dospělo), nebo měnit fit modelu, síťovaný v dalším studiu, mytí, bělení, barvení, vyšívání na tkanině, zbarvení kůže.

"Můžeme splňovat téměř všechny požadavky klienta, hlavní je, že by měl být v rozumném rámci. Jednou jsem musel přinést šaty šité na nový rok na letišti, protože klient nemohl přijet, aby to vyzvedl, a všichni kurýři byli zaneprázdněni. Tam byl také případ, kdy se klient požádal, abych jít nahradit barvu tkaniny ve skladu, kde ji koupila, "- říká Anna Grineva

"Vždycky říkám svým zákazníkům, jestli jedu do zahraničí a mohu přinést látky nebo nějaké zajímavé doplňky," zdůrazňuje Alena Troyan.

"Jeden z našich klientů je velmi rád Francie, obzvláště ne lhostejná k Paříži a dort, který ovlivňuje její postava. Věděli jsme, že před svými narozeninami jsme se z vlastní iniciativy obrátili na jednoho z korzetních mistrů Paříže, kteří nám rozvinuli korzetové uspořádání pro zákaznické šaty. Z klienta jsme pro korzet nebrali nic. Ale byla tak vděčná, že nám přinesla dalších 5 nových zákazníků. Zde je příběh s korzet, "vzpomíná Anton Mkichrian.

Podnikání stále více směřuje k mezilidským vztahům. Lidé dělají objednávky na místech, kde nejen kvalitou, ale i loajalitou, upřímnou touhou řešit svůj problém. Malé ateliéry nejsou výjimkou. Oni přežijí kvůli úhledným stehů a ochotou přijet, aby měřili domů nebo doručili šaty klientovi v 6:00 ráno.

Vytváříme obchodní plán: jak otevřít studio pro výrobu a opravu oděvu od začátku

Pravděpodobně neexistuje žádná osoba, která by alespoň jednou nepřišla do šicí dílny, aby si šila kalhoty nebo změnila zip. V poslední době se také zvýšila poptávka po přizpůsobení na míru. O tom, co je potřeba k otevření ateliéru pro přizpůsobení a způsobu podnikání, pak ve zdroji.

Popis šití malého podniku

O otevření šicího studiové si často myslí lidé, kteří mají profesionální švadlenské dovednosti. To samozřejmě pomůže při podnikání, ale nestačí k dosažení stabilního zisku.

Když otevříme krejčovnu za účelem získání trvalého příjmu, měli bychom přemýšlet o směru její práce, pracovišti, potřebě zaměstnanců a způsobech, jak přilákat zákazníky. Navíc identifikujte možná rizika, vytvořte podnikatelský plán, vypočtěte odhadovanou dobu výnosů a návratnost podniku.

Poskytované služby

Před zahájením šicí dílny je třeba určit rozsah poskytovaných služeb. Může se jednat pouze o opravu oblečení nebo šití jednotlivých oblečení. Můžete si vytvořit návrhářské oblečení a okamžitě je prodávat nebo se zabývat nějakým úzkým směrem: kombinézy, svatební šaty, vnější oblečení atd.

To vše ovlivňuje výpočty při sestavování podnikatelského plánu. Například, opravna může být umístěna v malé místnosti, a 1-2 seamstresses zvládnout práci. Zatímco široký profil šicího podniku bude vyžadovat pronájem velkých ploch, nákup drahého vybavení a hledání profesionálních pracovníků.

Naléhavost projektu

O tom, zda je výhodné otevřít ateliér, musíte také myslet předem. Při obecné úvaze je myšlenkou šití studio skutečné podnikání. Konec konců jsou vždy lidé s neobvyklou postavou, která obtížně vyzvedne oblečení. Mnoho z nich má zvláštní chuť a nechce se oblékat do modelů obchodů. A některé snadněji šit šaty, které budou odpovídat všem jejich rozmarům. Proto mají jen jednu cestu - jít do ateliéru. Ale přesto jsou někteří podnikatelé zničeni.

Klientská základna a umístění mají velký význam pro rozvoj podnikání. Prozkoumejte potřeby obyvatel v oblasti a možnost nových zákazníků.

Další informace o tom, jak začít šití podnikání ve videu Pavla Sikina.

Typy ateliérů

Existuje několik typů ateliérů:

 • mini dílna pro opravu oblečení;
 • ateliér pro šití oděvu určitého profilu;
 • atelier pro přizpůsobení jednotlivých objednávek širokého profilu;
 • šití návrhářského oblečení k prodeji;
 • atelier pro franšízu.

Je snadnější a levnější vytvořit opravnu oblečení. Ateliér je obtížnější vybavit.

Obchodně-ateliér

Store-atelier je kombinace dvou typů aktivit. Zde jsou možnosti: prodávat oblečení v obchodě, šité ve studiu nebo koupit připravené k prodeji. Můžete si prodávat šicí příslušenství nebo tkaniny ve spojení s poskytováním šicích služeb.

Je výhodné přilákat zákazníky do studia a zvýšit celkový zisk. Vyžaduje však další finanční náklady na nákup zboží a mzdy prodávajícím.

Opravy oděvů

Během opravy oblečení neočekávejte velký příjem. Tento typ zaměstnání však vyžaduje menší investice a je více poptávka. Proto můžete začít svůj podnik s malou dílnou a postupně se rozvíjet. Po získání dobré zákaznické základny může být dílna snadno přeměněna na šitý šitý na míru.

Přizpůsobením úzkého profilu

Najděte ateliér s úzkým profilem, kde bude relevantní. Šití pracovní oblečení bude mít dostatek zákazníků v místech různých podniků. Doporučujeme umístit svatební šaty nedaleko od míst registrace svatebních nebo svatebních salonů.

Pro práci zvolte pouze speciální zařízení bez dalších funkcí. Tím ušetříte zálohu a zvýšíte ziskovost.

Široký profil

Nejdražším opatřením je otevření obecné šití. Budeme muset koupit velký sortiment speciálních zařízení.

Věnujte větší pozornost výběru personálu. Měli by být vysoce kvalifikovaní odborníci s rozsáhlými zkušenostmi, které mohou sloužit zákazníkům s různými potřebami. Můžete si vzít mistry různých směrů, z nichž každý se bude zabývat jeho pracovním profilem.

Plus takový podnik - rychlá návratnost.

Domácí podnikání

Výhodou domácího podnikání je, že můžete ušetřit na pronájmu místnosti. Pokud podmínky domu umožňují přidělit určitou plochu pro instalaci zařízení a šití, pak to může být použito.

Tato volba je vhodná pro malou dílnu.

Zahájení franšízového studia

Dalším způsobem, jak začít podnikat, je otevření franšízového studia. To je poměrně drahá metoda, počáteční příspěvek může dosáhnout 2 miliony rublů. Ale nemusíte se zabývat reklamou, přitahovat zákazníky - to poskytuje známou značku. Úkolem majitele ateliéru je splnit požadavky franchisora, aby vyhověl ochranné známce.

Splácení této metody je 2-4 měsíce.

Popis a analýza trhu

Sestavit podnikatelský plán pro podnik, provést analýzu trhu šicích služeb, analyzovat konkurenty a potenciální zákazníky, studovat zpětnou vazbu podnikatelů, kteří mají zkušenosti s prováděním ziskových obchodů.

Přemýšlejte o možných nepříznivých situacích, krizových podmínkách a vypracujte plán, jak se z nich dostat.

Cílové publikum

Počet zákazníků a jejich potřeby závisí přímo na umístění instituce. Spotřebitelská poptávka po ložnicích se liší od požadavků středních.

Analyzujte okolní kontingent a zaměřte se na jeho potřeby.

Jen málo lidí půjde do studia, které se nachází na okraji města. Publikum takové oblasti pravděpodobně potřebuje jednoduchou dílnu pro šití. Obecná instituce může najít své zákazníky ve středu obce, kde chodí spousta lidí denně.

Stojí za to zvážit dopravní výměnu v blízkosti ateliéru a dostupnost parkovacích míst. Tato rekreační oblast přitahuje návštěvníky. Oprava oblečení by měla být umístěna vedle opravy obuvi a při výrobě klíče. Zákazníci těchto zařízení mohou postupně stát vaším.

Konkurenční výhody

Neexistence konkurentů je nepochybně impulsem pro objevování jejich podnikání. Ale přítomnost řady takových podniků může být výhodou.

Prozkoumejte své soupeře a přemýšlejte o práci vaší ateliéry. Chcete-li přilákat zákazníky, vybrat je mezi jinými institucemi, nabídnout služby, které konkurenti nemají, zaměřit se na kvalitu práce. Návštěvníci znají hodnotu svých peněz a udělají správnou volbu.

Reklamní kampaň

Možnosti reklamy jsou obtížně přeceňovány: to je motorem jakéhokoli podnikání. Využijte všechny marketingové příležitosti: letáky, reklamy, sociální sítě, internet a tak dále. Nezanedbávejte a jasné znamení, mnoho lidí se o nich dozví.

Co potřebujete otevřít?

Po určení směru a druhu studia pokračujeme k organizaci otevření instituce. V průměru bude zapotřebí 300-500 tisíc rublů, aby bylo možné založit firmu od začátku. Toto číslo se může lišit v závislosti na nákladech na pronájem prostor, pokud existuje, na nákladech na zařízení a počtu zaměstnanců. Ale i s minimálními náklady, abyste mohli otevřít své podnikání, musíte mít alespoň 200 tisíc rublů.

Současně bereme na vědomí, že příjmy se začnou objevovat ne od prvního měsíce, ale běžné výdaje začnou okamžitě. Proto je třeba je při jejich vypracování přidat k počátečním nákladům.

Jak sledovat budoucí výklenek a jak si vybrat místnost, na videu Pavla Sikina.

Provádění dokumentů

Váš projekt můžete sestavit dvěma způsoby: jako individuální podnikatel (IP) nebo jako společnost s ručením omezeným (LLC). Volba v tomto případě je jednoduchá. Pokud je vlastníkem jeden, je lepší formalizovat PI - bude snadnější se vyrovnat s účetnictvím a zdaněním. Pokud je několik majitelů, budete muset zaregistrovat LLC. V závislosti na tom vybereme kód OKVED. Složitost při registraci je získání povolení v Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor.

Jiný případ - Penzijní fond, prostě se zaregistrujeme. Registrace je nyní dokončena.

Práce můžete svěřit spouštění dokumentů zprostředkovatelům, avšak v tomto případě se výdaje zvýší nejméně dvakrát. Průměrné náklady na registraci budou od 5000 do 15000 rublů.

Místnost

Výběr místnosti závisí nejen na její velikosti, ale také na její poloze. Dobrá lokalita je považována za místa s velkou průchodností lidí. Bude vhodné pro potenciální zákazníky vstoupit do ateliéru na cestě do práce nebo do školy.

Pro opravny jsou vhodná místa v nákupních centrech, na trzích. Často se jedná o montáž nového oblečení nebo opravy starého oblečení. Ale je třeba pracovat v akcelerovaném režimu. Kupující chtějí jít domů s novou věcí, ve které můžete chodit. Nevýhodou těchto metrů čtverečních je jejich vysoká cena, více než 40 tisíc rublů.

Pro vážnější ateliéry je výhodné pronajmout si pokoj ve vstupním dvoře vícepodlažních budov nebo přímo na prvním patře obytných budov. Zákazníci se mohou bezpečně pokusit o výstroj a diskutovat s velitelem jejich přání. V tomto případě bude méně nájemného, ​​až 40 tisíc rublů.

Požadavky na prostory

Ať si zvolíte jakoukoliv místnost, musí splňovat určité požadavky.

Požadavky na pokoj pro studio:

 • dostupnost koupelny;
 • dostupnost elektřiny;
 • plocha od 10 m2. m. (bez koupelny).

Pro zimní období je nutné zajistit možnost vytápění a letní období - klimatizace.

Nuance výběru místnosti viz podrobně video Pavla Sikina.

Zařízení a inventář

Jedním z nejdražších článků podnikatelského plánu je nákup zařízení.

Pro šicí studio budete potřebovat:

 • šicí stroj pro hlavní práci;
 • šicí stroj;
 • overlock;
 • řezací stůl;
 • parní žehlička;
 • žehlicí prkno;
 • nástroje a spotřební materiál (nůžky, měřiče, vzory, jehly, nitě, knoflíky atd.);
 • pracoviště se zrcadlem;
 • zařízení pro osvětlení, hasicí zařízení a tak dále.

Namísto pokladny si můžete zakoupit speciální formuláře s číslováním od konce po konec.

Zaměstnanci

Pokud plánujete opravit výrobky sami, pak zpočátku stačí najít jednoho pomocníka. Ale pro rozvoj dílny a nutnost plnohodnotného volbou personálu studio profesionálů: švadlena, šička, účetní. V malé firmě nemůžete najmout uklízečku a většina udržovat pořádek nebo přiřadit tyto odpovědnosti švadleny.

Výběr zaměstnanců zajišťuje v mnoha ohledech úspěch podniku. Zákazníci oceňují kvalitu, přesnost a včasnou práci.

Chcete-li vybrat vhodného specialistu, zvete žadatele k praktické práci. Tímto způsobem můžete rychle najít skutečného mistra. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho samozásobených kanalizací, které pracují efektivněji a lépe než specialisté se specializovaným vzděláním.

Více o výběru personálu na videu Gregory Pronina.

Pokyny krok za krokem

Chcete-li pochopit, kde začít své podnikání, potřebujete obchodní projekt. Připravený plán pro vytvoření vlastního podnikání vám ukáže, kolik stojí otevření a pomůže napravit náklady: snížit nebo zvýšit jednotlivé položky výdajů. Není to obtížné vytvořit podnikatelský plán, můžete si jej zapsat vzorkem bezplatných vzorků z posledních 2016.

Zaregistrujte ateliér pro potřeby krejčí poté, co jste se rozhodli v místnosti, protože doklady označují adresu společnosti.

O reklamní kampani byste měli předem uvažovat: rozdávejte letáky v okolí, zveřejňujte reklamy v sousedních domech apod.

Finanční plán

Finanční plán se skládá z výpočtů počátečních nákladů a pravidelných investic.

Vytvoření podnikatelského plánu pomůže příkladu roku 2018:

 1. Zvažte náklady na otevření: registrace, pronájem místnosti, nákup zařízení a nástrojů, reklama a tak dále. Ukazuje se v průměru asi 300 tisíc rublů.
 2. Výnos je vypočítán na základě průměrné ceny objednávky a počtu zákazníků za den. Na základě praxe, pro opravy počet klientů může dosáhnout 20 lidí s celkovými náklady na objednávky 600 rublů. V případě individuálního krejčovství se podávají asi 5 lidí, ale cena jedné objednávky bude v průměru 1500 rublů. Z celkových příjmů za měsíc vypočítáváte měsíční výdaje, včetně daní a důchodových poplatků. Získáte průměrný příjem 30 tisíc rublů.
 3. Rozdělením celkových nákladů o částku příjmu za měsíc získáte ateliér doby návratnosti.

Pokud je čistý zisk 30% z celkových příjmů, pak se ateliér vyplatí z 6 až 10 měsíců. Špatný ukazatel - splacení více než rok.

Pravidelné investice

Ať už je otevřený obchod profitabilní nebo ne, budete muset platit měsíční platby. To je třeba vzít v úvahu předem.

Patří sem:

 • pronájem prostor;
 • komunální platby;
 • plat pro zaměstnance;
 • reklama;
 • daně a odpočty penzijního fondu;
 • spotřební materiály.

V důsledku toho bude částka 50 až 80 tisíc rublů. za měsíc závisí na nákladech na pronájem.

Podmínky otevření

Registrace dokumentů a získání všech povolení trvá týden nebo více. Při plánování termínů otevření zvážit stav prostor, čas na nákup a instalaci zařízení. Je-li nutné opravit prostory, je nákup zařízení odložen až do dokončení opravy apod.

Tabulka: přibližné data pro organizaci krejčovské společnosti

Rizika a návratnost investic

Rizika, že podnik nepřinese zisky nebo bude jen málo zákazníků, existují vždy. Chcete-li tomu zabránit, nemusíte ušetřit na marketingových operacích a propagovat svou instituci ještě měsíc před otevřením.

Nejdůležitější je poskytnout kvalitní služby a postarat se o odpovídající služby.

Video "Jak otevřít své studio od začátku"

Jak vypočítat obchodní plán a otevřít ateliér od začátku, podívejte se do navrhovaného videa. Natočen kanálem Business Plan.

Ateliér obchodního plánu

Vzorový obchodní plán pro šití a opravu oblečení. Jak otevřít a rozdělit studio s minimálními investicemi.


Podle některých zpráv se služby domácnosti každoročně zvyšují o 10%. Z toho je podíl služeb spojených se šitím a pletacím prádlem přibližně 8% z celkového počtu služeb pro domácnost. Samozřejmě, přizpůsobení a oprava oblečení bude vždy poptávka, ačkoli tento trh může být považován za přeplněný.
Nabízí šití studio dnes stále se uchýlil lidi, kteří mají vysoké nároky na oblečení, které jsou ochotni zaplatit, jen aby kalhoty nebo sukně, jakož i možných přístupů k jejich postavy.
Pokud se rozhodnete zkusit své štěstí na služby pro šití a opravu oblečení, pak musíte být připraveni na vážnou soutěž pro zákazníka. Zvláště se týká velkých měst. V provinčních městech je situace pro otevření ateliérů více či méně příznivá. Ale poptávka, stejně jako průměrná kontrola, je mnohem nižší. Ziskovost studia, podle různých odhadů je 10 - 30%.

Ceník služeb pro šití a opravu oděvů

Co atelier dělá a opravuje oblečení? Zde je pouze neúplný seznam toho, co může organizace nabídnout zákazníkům:

 • Výměna blesku - od 300 do 800 r. v závislosti na produktu. U kožených výrobků může výměna blesku stát více než 1000 r.
 • Darn, pruhy - 250 - 350 r.
 • Tekutá kůže, opravy průlomů na kožené výrobky - od 300 rublů.
 • Oprava rukávů (zkrácení, prodloužení, změna šířky apod.) - od 250 r.
 • Zkraťte / prodlužte spodní část vnějšího oděvu - od 500 r. v závislosti na produktu.
 • Upevnění postavy na vnějším oděvu (křížové límce, šití po stranách švu, korekce pelet atd.) - od 400 ks.
 • Oprava a výroba kapes - od 150 rublů.
 • Napařování - od 100 str.
 • Drobné opravy (vytváření řas, šití ramenních polštářků, panty atd.) - od 30 rublů.

Nejdražšími službami, na kterých můžete získat slušné peníze, je opravu kožených výrobků. Kožichy od vzácných plemen zvířat, jak víte, nejsou levné a opravy jsou také odpovídající. Například obvyklé šití rukávu s manžetou bude stát zákazníkovi nejméně 2500 rublů a v některých případech všech 5000 rublů. Je pravda, že opravy kožešinových výrobků je poněkud sezónní povahy (zákazníci jsou především na podzim a v zimě).
Pro dětské oblečení zpravidla poskytují vážné ateliéry slevu ve výši 30% ceny. To vám umožní výrazně zvýšit důvěryhodnost organizace (přestože dětské oblečení není tak velké a je s ní snadnější pracovat).

Výrobní plán

Jaká je výhoda ateliéru jako podnikání - nepotřebuje pro něj velké plochy. Hlavní věc je, že tři komponenty jsou úspěšně umístěny v místnosti:

 1. Šití na pracovišti
 2. Šatna (uzavřená skříň)
 3. Tabulka přijatelnosti objednávky (a obchodní plocha)

Nejlepším řešením je proto vybrání místnosti o rozloze 25 - 35 metrů čtverečních. m., ne více. Nemá smysl přeplatku za další čtvereční metry.
Nezapomeňte také pronajmout si místo v nákupních centrech. To je příliš drahé. Pro služby opravy a šití oděvů půjdou lidé v obvyklém, dokonce i polosémém předpokladu. Nadměrný luxus v designu, stejně jako průchodnost objektu, hrají rozhodující roli. I když umístění v těsné blízkosti velkého nákupního centra nebo oděvního trhu bude velkou výhodou. Protože vám budou zaslány lidé, kteří si koupili oblečení a potřebují další služby.

Maximální nájemné, které si začátečník může dovolit, je 500 rublů. pro náměstí. m. (2016).

Jaké vybavení si vyberete pro pracovní ateliér

Další důležitou položkou v obchodním plánu je výběr zařízení. Rovněž potřebujeme vyvážený přístup, abychom nepřeplňovali nadbytečné a ne zcela nezbytné zařízení. Podle statistik studiové nevyužívají své vybavení za 100%, takže nemá smysl kupovat drahé zařízení známých značek. Kromě toho, když je investice k zahájení podnikání velmi omezená.

Podle předběžného plánu podnikání budete potřebovat:

 1. Stroj s vázaným stehem s přímou smyčkou (např. JACK JK 8720H). Vyžaduje také nákup dalších doplňků ve formě jehel pro tkaniny, raketoplány, cívky, oleje atd.
 2. Overlock 4-závit. Je vhodné použít vysokorychlostní overlock s kapacitou 6 000 ot / min.
 3. Šicí stroj pro slepé stehy
 4. Přímý stroj s dvojitým předstihem. Takové zařízení bude muset pracovat s těžkými výrobky, jako jsou kabáty z ovčí kůže, džíny a kožené zboží.
 5. Hemming Machine
 6. Tlačítko stroj
 7. Furrierův stroj pro práci s kožešinou
 8. Žehlicí zařízení - generátor páry a žehlicí prkno.
 9. Pracovní stůl a židle
 10. Zařízení pro šatny (zrcadlo, židle, plátno)
 11. Pomocná zařízení, stejně jako příslušenství (nůžky, knoflíky, nitě, pravítka atd.)

Pokusíte-li se vyhnout některým zařízením v b.., pak můžete splnit 300 - 400 tisíc r.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Hlavní kód: OKVED kód 52.74, který zahrnuje opravu zboží pro domácnost a osobních předmětů. Některé další kódy, které také musíte specifikovat, pokud ateliér bude vyrábět tyto druhy oblečení nebo příslušenství:

 • textilie, kromě oděvů - 17.40;
 • pleteniny: vesty, svetry, bundy, vesty a podobné výrobky - 17,72;
 • vnější oblečení - 18,22;
 • ostatní oděvy a doplňky - 18.24
 • čelenky - 18.24.4.

A také 51.42.5 - obchod s velkoobchodními doplňky pro oděvy a čelenky.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Pokud jde o tento druh podnikání je to nejlépe zařídit individuální podnikání, bude potřebovat cestovní pas, žádost o státní registraci, potvrzení o zaplacení registračního poplatku a kopii certifikátu INN.

Nábor pro práci ve studiu (šicí dílna)

Zaměstnanci. Zde se situace může rozvíjet různými způsoby. Pokud nejprve plánujete otevřít malý ateliér, který bude sloužit výhodě samostatného okresu města, bude personální personál minimální. Ve většině případů stačí najmout opraváři oblečení a správce dílny, která bude přijímat objednávky, včetně materiálů, bude atd. Průvodce Plat se skládají z malého platu plus procento objednávky. (O 30-40000 p měsíčně..). Administrátoři mají zpravidla plný plat: 20 - 25 tisíc rublů. za měsíc. Ujistěte se, že jste si přečetli článek "Jak si vzít pracovníka do práce - návod krok za krokem".

Pokud je o něco více "silný" projekt otevřen, pak řezačky zahrnují šití krajčíři, krajčíři - univerzálie, švadleny (jsou také univerzální mistry). Mzdový fond se přirozeně zvyšuje na 150 až 200 tisíc rublů. za měsíc.
Takové šicí studio potřebuje neustálý proud zákazníků, což je mimořádně obtížné získat od prvních dnů. Vyžaduje již potřebný rezervní fond a ochotu na velké ztráty při podpoře podnikání. Proto správnějším způsobem, přestože začínají být malé a v případě potřeby se rozšiřují, nakupují další vybavení a zvyšují počet zaměstnanců.

Jaký daňový systém si vyberete pro otevření ateliérů

Nyní s ohledem na registraci podniků. Tato otázka může také zachytit začátek "podnikatelů". Co by měla být IP registrována nebo okamžitě LLC? Jak připravit dokumenty, jaký daňový režim si mám vybrat? A tak dále a tak dále. V nezkušeném podnikateli může hlava chodit. Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché. Pokud otevřete obchodní (jeden), pak s výjimkou IP v počáteční fázi, nic nepotřebujete. Jdete na dani a po dobu 5 dnů (to je, kolik daní zkontroluje doklady o registraci) se stávají individuální podnikatele (více podrobností viz článek „individuálního podnikání - pořadí registrace SP“), výdaje na „všechno o všem“ je jen 800 rublů registrační poplatek. Pokud se rozhodnete otevřít v partnerství s někým, pak neexistuje žádný status LLC, myslím, že právnická osoba nemůže dělat. Nedoporučuje se zavírat veškeré povinnosti a rizika na konkrétní osobu (co se stane v případě IP).

Jako daňový režim je klasický "zjednodušený", tedy USN, dokonalý. Podle vašeho uvážení můžete zvolit dvě možnosti: platit měsíčně 6% výnosů nebo 15% ziskového ateliéru. Která možnost je lepší? Musíme vypočítat všechno. Pokud jsou náklady vysoké, je lepší vybrat možnost s 15% zisku. Přechod na USN by měl být proveden bezprostředně po registraci IP (přechod je prováděn při použití). V opačném případě zůstanete na "klasických" místech se všemi náklady.

Potřebuji povolení k otevření

Budou zapotřebí následující zpoždění a registrace:

 • Registrace v územním úřadu penzijního fondu;
 • Povolení k práci Rospotrebnadzor;
 • Vstup do hotelu Gospozhnadzore pro aktivity v této místnosti.

Technologie přizpůsobení nebo opravy oděvů a doplňků

V závislosti na koncepci studia bude záviset další technologický průběh podniku. Pokud se specializace zaměřuje na šití uniformy nebo speciálního oblečení, vyžaduje dlouhodobé smlouvy, a to jak s dodavateli, tak i za prodej výrobků. Pokud výpočet zisku přejde klientovi s individuálními objednávkami, je třeba se soustředit na unikátní armatury, řezy a materiály pro výrobu oděvů nebo textilií pro domácnost. Proto je vybrán personál krejčího.

Finanční plán

A tak vypočítáme odhadovaný příjem a návratnost malého studia, které bylo otevřeno ve vilové čtvrti města o rozloze 25 metrů čtverečních. Velikost obyvatel města je 250 000 obyvatel, průměrná mzda je 18 000 rublů.

 • Plocha pokoje je 25 metrů čtverečních. m.
 • Pronájem za měsíc - 12 500 rublů.
 • Počet stálých pracovníků - 3 osoby.
 • Daňový režim - USN, 6% příjmů

Kolik peněz potřebuje k otevření ateliéru (šicí dílna)

 • Záloha na pronájem pozemků po dobu 2 měsíců. - 25 000 rublů.
 • Kosmetická oprava (tapety, osvětlení, větrání) - 100 000 p.
 • Nákup zařízení a příslušenství (příslušenství) - 350 000 rublů.
 • Reklamní náklady - 30 000 r.
 • Registrace firmy - 1 500 р.
 • Ostatní výdaje - 25 000 rub.
 • Rezervní fond - 150 000 rublů.

Celkem - 681 500 rublů.

Měsíční ateliér výdajů

 • Nájemné činí 12 500 rublů.
 • Mzdy - 90 000 r.
 • Odpočty na mimorozpočtové prostředky - 30 000 r.
 • Účetnictví (outsourcing) - 6 000 р.
 • Komunální náklady (elektřina, voda, topení) - 8000 rublů.
 • Spotřební materiál - 10 000 stran.
 • Reklama - 5 000 р.
 • Ostatní výdaje - 15 000 р.

Celkem - 176 500 rublů.

Kolik můžete získat tím, že otevřete studio (šicí dílnu)

 • Průměrná kontrola je 700 r.
 • Průměrný počet klientů na den je 20 osob.
 • Tržby za den - 14 000 rublů.
 • Pracovní dny v měsíci - 22
 • Tržby za měsíc - 308 000 rublů.

Výpočet čistého zisku:
Zisk před zdaněním bude: 308 000 (výtěžek) - 176 500 (výdaje) = 131 500 rublů. Daň (USN, 6% příjmů) činí 18 480 rublů. Z toho důvodu bude čistý zisk: 131 500 - 18 480 = 113 020 stran.
Kalkulovali jsme s přihlédnutím k tomu, že studio dosáhlo navržené kapacity, jinými slovy - stalo se populární mezi zákazníky. To může pokračovat podle různých odhadů od 6 do 12 měsíců. Náhrada investic v daném případě, s přihlédnutím k výše uvedeným výpočtům, tedy nebude kratší než 11 až 17 měsíců.

Pokud chcete získat procento "prostoru", investujete peníze do kryptonýma. Správná investice může přinést příjmy za pouhý měsíc. Jak pracovat s kryptografickým portfoliem, můžete se dozvědět v našem školení. Přečtěte si a jednat.