Otevřeme studio pro výrobu a opravu oblečení

V naší době se mnozí snaží najít své místo v podnikání. Jedním z dobrých nápadů je ateliér, podnikání. Být podnikatelem je skvělý způsob seberealizace, dobrý příjem, inspirativní vyhlídky do budoucnosti.

 1. Služby pro individuální šití a opravu jsou vždy požadovány. Velké množství lidí má tendenci se oblékat původně a pohodlně. Takové oblečení lze získat pouze osobním kontaktem s velitelem, takže se vezme v úvahu všechny rysy postavy, předvolby chuti.
 2. K práci nebudou vyžadovat velké investice. Soukromé studio potřebuje minimální vybavení a nástroje. Hlavní věc je dobrý pán, takže všechny provedené příkazy jsou úspěšné.
 3. Rychlá návratnost podnikání. Jedním z definujících okamžiků je schopnost rychle "dostat se na nohy", návrat nákladů a dosažení zisku. Ateliér na šití a opravu oblečení se může splatit za pár měsíců.

Kdo může otevřít ateliéry

Malý fréza může být zahájena dobrým řezačem nebo technikem šití. Je-li přizpůsobení vaší sféře odborné činnosti, pak další organizací úsilí můžete vytvořit malý podnik, který nejenom dá práci, ale přinese i zisk.

Skvělá vyhlídka, ne? Jak otevřít studio opravit šaty od nuly, se dozvíte v tomto článku. Otevřete ateliér jako podnikání podle konkrétních doporučení - je to snadné. Kolem toho je mnoho příkladů úspěšného podnikání.

Tipy a rady pro začátečníky: začínáme počítat

Jak otevřít své ateliéry, a to minimálně? Je rozumné začít s opravou věcí. Nejjednodušší způsob, jak vstoupit na trh šicích služeb, je nabízen. Náklady na otevření oddělení opravy oděvů jsou zanedbatelné: pronájem místnosti je 10-20 metrů čtverečních. m (15.000 za měsíc), šicí stroj a železa (60000) spotřebního materiálu (nitě, jehly, atd. - 10 tisíc).. Náklady na jednu objednávku na opravu oděvů - od 500 do 1000 rublů. Pracovní den je od 5 do 10 objednávek. Maximální (odhadovaný) příjem bude - 10 tisíc rublů denně. Průměrný příjem za měsíc je asi 75 tisíc rublů. Budeme-li odečíst přímé náklady (nájem, služby, mzdy, daně a povinné) a režijní náklady (až 40% základních výdajů), bude zisk asi 15.000. Rublů měsíčně. To není špatný příjem směřující k rozvoji podniku.

Jakmile bude více objednávek, můžete rozšířit a otevřít jeden nebo více bodů nebo větší dílnu pro opravu oblečení. To vám umožní získat dobře placenou práci s minimálními investicemi a přemýšlet o dalších způsobech rozvoje podniku. Mnoho lidí si dnes myslí, jak otevřít studio, obchod, obchod. S určitými zkušenostmi v této činnosti, po odpovídajícím poradenství, je vše možné.

Vaše rodinné podnikání může zahrnovat celou rodinu do podnikání - pak nemusíte utrácet peníze na pracovníky na plný úvazek. Avšak v případě, kdy je třeba najmout šapaře nebo řezačku, je nutné počítat s dalšími náklady na placení práce těchto pracovníků. Opravte výši nákladů mohou být takové položky, jako je nákup materiálu, mzdy, opravy běžného vybavení. Pokud jsou vaše podnikatelské kvality silné, je možné, že v budoucnu se očekává, že vstoupíte na mezinárodní úroveň. Ale všechno začíná prvními nejmenšími kroky. Jak otevřít vlastní studio a dělat všechno od začátku, řekne to zkušenosti úspěšných podnikatelů.

Důležitá nuance šití

Soukromá společnost na šití a opravu oděvů nebo soukromé ateliér může být malý rodinný podnik nebo může získat obrat průměrné společnosti.

Jak otevřít ateliér k tomu, aby vaše peníze šité na míru?

Příslušně rozdělte rozpočet s přihlédnutím k zvláštnostem vašeho regionu. Máte-li, jako zakladatel, už má nějaké kapitál investovala asi 500 000 rublů, můžete vytvořit malý módní obchod (otevřít své studio jako podnikatel), který v deseti - dvanácti měsíců plné výši platu pro sebe a začne generovat stálý příjem.

Co potřebujete k otevření studia pro šití a opravu oblečení, co nejdříve?

Chcete-li otevřít salon, musíte samozřejmě mít dobrého mistra, který by ospravedlňoval investice do pronájmu a nákupu vybavení. Pro prosperitu šicí dílny musíte pozvat kvalifikované švadleny. Dokonce i v případě, že je takový specialista, můžete si pro mladší zaměstnance zorganizovat stáže nebo trénink na plný úvazek, takže v budoucnu budou ve vaší ateliéru pracovat pouze ty nejlepší švadleny. Je důležité nejen otevřít studio, vzdělávání zaměstnanců je jeho image a další úspěchy.

Jak otevřít atelier od začátku a nezklamat?

Stejně jako jakýkoli komerční podnik má tato společnost své riziko. Není jich několik, ale pokud jste rozumní, můžete se vyhnout mnoha nepříjemným situacím. Nejdůležitější je zapamatovat si, že cesta nahoru (k vysokému výsledku) není nikdy jednoduchá. Jak otevřít studio v době informačního boomu je známo mnoha, ale ne všechny obchodní aktivity s ateliérem se úspěšně rozvíjejí. Začátek podnikání je důležité zvážit všechny silné a slabé stránky, najít způsob, jak rychle rozvinout a posílit trh se šicími službami.

Jak rozvinout ateliér pro šití a opravu oblečení?

Ateliér bude potřebovat dobrou reklamu nejen v prvních měsících, ale v prvních dvou až třech letech. Reklamní ateliéry pro opravu a krajčírství jsou důležitou oblastí, která musí být věnována maximální pozornost. Vaše firma je mladá, nemá pravidelné zákazníky a velkoobchodníky. Není snadné získat klientskou základnu, zejména v oblasti šití, kde je konkurence poměrně vysoká. Podnik se musí na trhu těchto služeb hlásit a najít své místo, jeho spotřebitele. Proto musíte využít všechny příležitosti k inzerci:

- reklamy v médiích;

- používat internet a sociální sítě;

- rozdávat pozvánky na přeplněných místech;

- dělat reklamu v obchodním centru, na trhu, ve velkých obchodech.

Kde bude ateliér: vyhodnotit skutečné umístění výpadku

Chcete-li správně zvolit umístění budoucího podniku, musíte provést některé analytické práce:

- prozkoumat umístění konkurentů,

- zhodnotit potenciál podobných bodů, stanovit náklady na nákup nebo pronájem výrobních prostor nebo přijímacích míst.

Tajemství lukrativního ateliéru

Zkušenost mnoha úspěšných vlastníků soukromých workshopů naznačuje, že nejvýnosnější jsou místa, kde je velký počet zájemců o nákup jednoho nebo jiného druhu oblečení:

1. V případě, že společnost je diverzifikovaná (a, pro začátek, můžete vyzkoušet různé směry na výběr „sama od sebe“ Nejslibnější), je rozumné, aby jej otevřít v místnosti velké obchodní - zábavní centrum, domácí osobní služby, na území oděvním trhu. Toto uspořádání umožní získat maximální počet zákazníků i na začátku práce, protože často koupí věc, lidé potřebují, aby „fit“ zvláštní tvar, délku zjemnění (některé nové položky konkrétně prodáno předloženo, takže si můžete udělat příjemnou délku déle pro sebe ) a další pomoc.

2. Pokud se studio otevře ve velkém obchodě s textilem, je to vždycky velká štěstí. Zde můžete udělat roh řezání tkanin nebo přijetí objednávek - zákazníci jsou vždy tam. Kromě toho bude mít obchod také zájem o propagaci vašeho podnikání - čím více zákazníků ve studiu, tím více tkanin se prodává v obchodě. Vzájemná podpora a reklama je možná zde.

3. V případě, že otevření ateliéru v centru města a ve většině průchozích oblastí (trhy, nákupní centrum, v blízkosti stanice přestupní stanici metra) nemají dostatečné finanční prostředky, můžeme omezit letáky nebo přijímacích bodů na malé ploše, a jeho vlastní výrobní závody přesunout na spaní. Náklady na pronájem pokoje budou záviset na průchodnosti, oblasti a další vybavení (telefon, internet, horká voda a další podmínky).

4. S moderním rozvojem komunikace bychom neměli přehlížet možnost přijímat objednávky, jako je například online údržba. Například příkazy pro šití pracovních oděvů ve standardních velikostech, uniformy mohou být snadno vzít on-line, souhlasí produktu (na snímku), konstrukční prvky (ve speciálním technickým popisem), materiál (zasílání vzorků), množství, cena, způsob platby.

Místnost a pravidla pro výběr šicích strojů.

Nákup zařízení pro výrobu - nejnákladnější položka výdajů a nejdůležitější fáze organizace jejich podnikání. Je-li studio malé, můžete si koupit nejvíce potřebné. Některé typy šicích zařízení musí být vyžadovány:

- Chcete-li pracovat, potřebujete šicí stroj s vázaným stehem;

- Zvláště často je požadován šicí stroj;

- Pro zpracování švů a okraje tkaniny je potřeba "Overlock";

- Pro pohodlnou práci při řezání použijte speciální (vysoký) stůl pro řezání tkanin;

- Žehlící zařízení (zařízení na výrobu páry);

- Další zvláštní nástroje a materiály (od nůžek, vzory - linkové, jehly - kolíky do figuríny, nitě, knoflíky, spony, krajky, krajky, gumičky a další spotřební materiál);

- Stojan pro montáž, minimální sada nábytkových předmětů pro pohodlí zákazníků.

Je důležité, aby pokoj byl:

- kvalitní osvětlení (kromě přírodního denního světla bude vyžadovat další osvětlení);

- teplé v chladné sezóně a chladné v letním horku.

Větrání by mělo fungovat, zákazníci potřebují koupit dobré zrcadlo. Všechny místnosti by měly být vybaveny podle požární bezpečnosti a bezpečnostních norem. Je zapotřebí mít stávající prostředky k hašení požáru. K provedení plateb potřebujete přístroj nebo příslušnou dokumentaci.

Koupě zařízení, zejména šití, je důležité poslouchat doporučení odborníků. Úspora kvality v tomto případě může v budoucnu způsobit ztráty. Ceny dobrého profesionálního vybavení jsou poměrně vysoké, ale jeho návratnost a kvalita práce umožní, aby se podnikání postavilo na nohy v co nejkratším čase.

Výhody podnikání krejčovství nebo co potřebujete k otevření ateliéru.

Toto podnikání může začít s minimálním počátečním kapitálem - bude to touha a dovednost. Mnoho slavných osob šití podnikání začalo s individuálním přizpůsobením a po nějaké době již registrovalo jejich autorskou ochrannou známku. Pokud existuje talent - případ bude úspěšný. Individuální přizpůsobení je vždy požadováno. Dokonce i u plných regálů v obchodech jsou vždy předem zaznamenány oděvy pro individuální přizpůsobení dobrému mistrovi. Mnoho lidí se obléká svým vkusem, aniž by napodobovalo masovou módu. Některé profese vyžadují speciální styl v oblečení - pak je také lepší šit oblek ve velikosti a s osobními preferencemi při výběru siluety, délky, materiálu. Dobrá věc z kvalitní přírodní tkaniny se vždy nedá snadno zakoupit. A dobré tkaniny s moderním moderním vzorem - dost. Proto skutečné ženy módy vždy předstihly masové krejčovství a oblečení od osobního mistra, kopírující novinky z nejnovějších módních přehlídek.

Při výrobě oblečení můžete také provádět velkoobchodní objednávky, například šití kostýmů pro taneční nebo jiný tvůrčí tým. Někdy si objednejte stejný typ oblečení pro firemní nebo soukromou kliniku. Jedná se také o výnosné příkazy, které jsou vždy dobře placené.

Registrační ateliér, registrace všech dokumentů potřebných pro začátek práce

Začátek práce bez státní registrace nemá smysl - můžete získat pokuty a ukončit tento obchod navždy. Dnes není obtížné předat formální registraci právnické osoby. Stát dělá vše pro odstranění byrokratických překážek rozvoje soukromého podnikání.

Jakmile je zřizovatel určen právní formou (častý podnik, LLC nebo IP), je nutné pokračovat v registraci zakládajících dokumentů. Nejjednodušší je otevřít IP. Registrace vyžaduje minimální dokumenty, státní daň není příliš velká, účetní výkazy jsou zjednodušené. Během registrace je OKVED označen v obchodním oboru (93.5, 18.2, 18.21, 18.22, 18.24, 52.74).

Kromě zákonných dokumentů a dokladů potvrzujících státní registraci, budeme potřebovat pracovní povolení v této konkrétní místnosti, vydané zvláštními službami ruského dohledu a státního požárního dozoru spotřebitele. Nejpozději deset dnů po státní registraci se musíte zaregistrovat u krajského úřadu Penzijního fondu Ruska.

Organizace ateliéru práce

Tento podnik by mohl vzkvétat, je třeba organizovat práci ateliéru kompetentně od prvního dne. Otevření dílny musí být nutně obsazeno. Pokud je to malý rodinný podnik - je to snadné. Je nezbytné rozdělit kompetentně odpovědnosti mezi příbuzné, které formalizovaly některé obchodní vztahy se smlouvou nebo potvrzením. Pokud se studium otevírá s pronajatým personálem, je velmi důležité vzít v úvahu všechny nuance právní registrace vztahů. Existuje zákoník práce, proto musí být veškeré obchodní vztahy předmětem jeho norem. Základem najímání švadleny nebo účetní, manažer nebo kurýrem musí být smlouva, ve které je třeba pečlivě stanovit povinnosti a práva smluvních stran, že nebude dále komplikuje situace vznikla. Režim provozu je lepší použít stejný způsob jako konkurenti. Obvykle je tento pracovní čas od 9:00 do 20:00. Práce o víkendech se řídí správcem. Pokud se studio nachází v nákupním středisku nebo na trhu, je nutné pracovat o víkendu. V této době je největší počet návštěvníků. Před zahájením studia potřebné k provedení reklamní kampaně, k distribuci pozvánek, aby světlé štíty, oznámení, reklamy běžet v metru, v televizi. Velmi dobře přitahujte akce lidí, které mohou být načasovány k otevření salonu, slevy, dary. Vaše studio by mělo být zapamatováno, takže si musíte vybrat krásné jméno, udělat zajímavé znamení. Jak pojmenovat firmu pro šití a opravu oděvů, odborníci vám pomohou. Chcete-li ušetřit na těchto službách, to není nutné - zaplatí stokrát. Jak otevřít studio od začátku a jak propagovat ateliér lze naučit od úspěšných podnikatelů. Nyní je mnoho takových tipů.

Internetová reklamní ateliér pro opravy a krejčovství

Práce studio by měla být plánována do budoucna. Dnes je reklama v sociálních sítích velmi populární. Využijte sílu Internetu k propagaci vašeho podnikání. Prostřednictvím speciálních místech lze zakoupit nejen vybavení, najmout kvalifikované pracovníky, ale také pro získání příznivé objednávek, ukázat své výrobky do celého světa. vlastník firmy se musí cítit změny v tomto odvětví, reagovat na změny v módních preferencích. Chcete-li to provést, musíte studovat poptávku a neustále se zajímáte o nové výrobky v oděvním průmyslu. Učte se v mistrech tohoto druhu aktivit, přijměte pozitivní zkušenost. Neustále zlepšovat, učit se nové v oděvním podnikání a v podnikání, tam je perspektiva skutečně ziskovou společnost, přináší finanční výhody pro majitele, vysoce kvalitní produkty zákazníkům a morální uspokojení všem členům společnosti.

Podnikatelský plán pro budoucí opravnu oblečení

Moderní svět změnil koncept zákazníků o oblečení - levné ručně vyrobené předměty z Číny, které za rok nemůžete ani nechat na hadřích, zaplavili trh a samozřejmě nikdo nebude opravovat takové věci. Pokud bunda "zemře" za půl roku, tak proč koupit drahou věc - koupil levnou a pokud to bylo žádoucí, změnil se. Takhle si myslí polovina obyvatel, protože příjem vám neumožňuje kupovat drahé výrobky a opravit levné, někdy i dražší. Bude těžké rozvíjet své podnikání na tomto trhu, ale pokud dokážete překonat všechny bariéry, bude zajištěna klientela s tím, co bude konstantní. Podnikatelský plán workshopu pro opravy oděvů obsahuje několik bodů a nyní vám řekneme, jak začít podnikat správně, aby brzy přinesl alespoň nějaký příjem. Nejprve je třeba definovat typ studia - bude to opravna nebo firma, která pracuje na opravách a šití. První možnost je levnější a soutěž zde je několikrát nižší, otevřeme tento případ.

Otevřeme studio pro opravu oblečení - první kroky

Malá dílna na opravu oděvů může být umístěna v interiéru za 15 metrů čtverečních a to stačí. Taková místnost nebo suterén lze najít za přijatelnou cenu i v centru města. Výhodou ateliéru je, že se zřídkakdy hledají velké značky - nejčastěji se opravují obchody s opravami od známých, přátel a tak dále. V Moskvě je pokoj 15 m². za měsíc vás bude stát 15-20 tisíc rublů, v závislosti na tom, jak daleko blíže centru vybíráte stavbu. Pro začátek doporučujeme nejlevnější možnost snížit náklady. Předpoklad musí být opravován, kosmetický, že se klient nebude bát vstoupit do vás. Dát linoleum, vložit tapetu na stěnách a vázat strop bude stát 12 tisíc rublů.

Noví podnikatelé by měli být potěšeni, že při vypracovávání podnikatelského plánu pro dílnu pro opravy oděvů nepotřebujete žádné zvláštní povolení a dlouho procházet kontrolními agenturami. Společnost zaregistrujeme jako LLC, sbíráme zakladatele a schvalujeme autorizovaný kapitál. Poté můžete začít pracovat. Můžete sbírat všechny dokumenty sami, ale to bude vyžadovat čas a úsilí, zejména pokud to děláte poprvé. Můžete zaplatit zvláštní firmu, která bude sbírat dokumenty a bude zaregistrována. Stojí to 3 tisíce rublů.

Jaké vybavení potřebuje servis?

V obchodním plánu by ateliér pro opravu oblečení měl okamžitě přidat náklady na vybavení. Pokud je počáteční kapitál napjatý, na obchodních podlahách můžete najít použité zařízení, kde zničené dílny prodávají své vybavení. Pro běžnou práci dílny potřebujete alespoň jeden jehlový šicí stroj s vázaným stehem, může být přestavěn na různé druhy tkanin a provádí 70% případné práce s oděvy. Nový stroj od japonského výrobce stojí 10 tisíc rublů, od čínských výrobců je dvakrát levnější, ale pokud chcete pracovat dlouho v této oblasti, je lepší koupit japonské auto okamžitě. Druhý stroj japonského výrobce bude stát 5 tisíc rublů. Vzhledem k tomu, že ještě nemáme velký počet zákazníků, koupíme jeden.

Kromě stroje potřebujeme také materiály pro opravu oblečení. Koupit vše, co potřebujete, úkol je velmi obtížné - zákazníci jsou jiní a vyzvednutí každé látky a nit je téměř nemožné. Koupíme základní materiály, které jsou nejčastěji potřeba - nitky různých barev, psy, trochu monofonní tkáň. Materiály stojí 4 000 rublů, pokud si koupíte trochu. Vaše představivost se tam nemusí zastavit, ale musíte si počítat peníze - stále profesionální najat. A blíže ke zime, potřebujete stroj pro silnější textilie, což není také levné.

Kromě toho musí místnost koupit stůl a židli pro velitele, stejně jako skříňku pro materiály. Nebudeme být velmi shiky a koupíme nejjednodušší nábytek v hodnotě 6 tisíc rublů.

Pracovníci opravny

Na první pohled se může zdát, že nalezení švadleny se zkušenostmi bude těžké a bude vyžadovat obrovský plat. To je mylný názor - ani si nedokážete představit, kolik žen v důchodovém věku bude souhlasit, že bude pracovat v této pozici za 20 tisíc rublů měsíčně. Zkušená švadlena, tím lepší pro naši společnost, protože kvalita služeb bude vyšší. Stejná švadlena přijme objednávky na počátku práce opravny oblečení, zapíše údaje do knihy, vytvoří zákaznickou základnu.

Když se tok zákazníků stane trvalým a švadlena začne neustále odvádět práci od přijímání objednávek, bude nutné najmout další osobu, která bude přijímat objednávky a zapisovat data do knihy. Plat za tuto práci činí 10 tisíc rublů, nikoli zvlášť vysoké náklady, ale na začátku práce nepotřebují nás.

Tajemství nalezení zákazníků pro opravny

Bez zákazníků nebudete mít peníze, takže nejprve musíte o tom přemýšlet. Nejjednodušší a nejúčinnější způsob bude virální reklama v sociálních sítích a mezi vašimi přáteli. Analyzujme tyto typy inzerce podrobněji.

Téměř každý den, někdo od vašich přátel vytáhne tlačítko, rozbije mušku na džínách nebo létá z kapuce z bundy. Vytiskněte malé vizitky s adresou a typem poskytovaných služeb, pak rozdělte svým přátelům pět kusů a požádejte je, aby se vrátili svým přátelům. Když jeden z těchto lidí má problém s oděvem, bude fungovat instinkt "jeho osoby" a klient půjde k vám, protože vás pozná a doufá, že vám bude poskytnuta dobrá služba za skutečnou cenu. Neváhejte rozdávat vizitky všem, protože se může stát klientem. Stojí za zmínku, že pokud si člověk opraví své šaty, dělá to ve stejné dílně. Opravte plášť k příteli Vasyi a bude pracovat pouze s vámi. Vybíráme nejjednodušší a nejlevnější volbu vizitek, která by z nich dělala hodně a současně nebudete utrácet spoustu rozpočtových zdrojů - na to stačí 2 tisíc rublů.

Virová inzerce v sociálních sítích funguje poměrně produktivně. Každé město má pár skupin Vkontakte nebo Twitter-re, kde lidé nepřetržitě přijímají mluvit a dívat se na zprávy. Můžete si koupit od majitelů skupiny reklamní příspěvek - bude to stát 300 rublů, ale lidé se o vás dozví a možná se zajímají o služby. Také nepřehánějte pravidelně psát komentáře těchto skupin, inzerujte ateliér na míru. Nechte komentář vidět jen dvacet lidí, ale nebudete stát klidně. Reklamní příspěvky by měly být podávány každé tři až pět dní, takže reklama bude fungovat a nebude se nudit. Rozpočet na reklamu bude 3 tisíc rublů.

Podnikatelský plán pro dílnu pro opravy oděvů: náklady a potenciální příjmy

Začínáme s výpočtem nákladů na ateliér z počátečních nákladů. První věc, kterou budeme věnovat, je registrace společnosti - 3 000 rublů. Potřebujeme opravit pronajaté prostory a koupit nábytek pro stroj. Oprava bude stát 12 tisíc rublů, nábytek na 6 tisíc. Nyní je čas vynaložit na nákup stroje na opravu oblečení a materiálů. Stroj, který se používá, stojí 5 tisíc rublů, materiály budou stát 4 tisíce. Pokud jde o zahájení zpronevěry, je nutné nést 2 000 k tisku vizitek. Obecný ceník je pro začátek 32 tisíc rublů.

Nyní vypočítáme náklady na fungování podniku. Mzdy švadlena stojí nás 20 tisíc rublů měsíčně, pronájem místnosti minimálně 15 tisíc. Zde také přidáme reklamní náklady - 3 tisíce rublů měsíčně. Celkové náklady na provoz jsou 38 tisíc rublů.

Naším minimálním počátečním kapitálem by mělo být 70 tisíc rublů.

Potenciální výnos je obtížné vyčíslit, protože nikdo nemůže říci, kolik zákazníků vás bude první měsíc práce a průměrná šek na opravu velmi obtížné spočítat. Proto budeme jednoduše vypočítat, kolik musíte vydělat za den za účelem obnovení fungování opravny. Pro splacení je nutné vydělat 1200 rublů denně a pak nebudete ztrácet. Minimální objednávka ve studiu je 80 rublů (několik závitů stehů), maximální bar je obtížné si představit. Servírujete asi 10 zákazníků denně a vyplatíte, a to není moc a bar je vysoký.

Ateliér opravy oblečení přináší majiteli 100 tisíc rublů měsíčně

Prokurzní návrh na zahájení podnikání by měl splňovat jednu hlavní podmínku: je nutné najít a nabídnout takové podnikání, které zajistí zaručený stabilní malý příjem s minimálními počátečními investicemi kapitálu. Proč je to malý příjem? Jak víte, čím více příjmů je plánováno, tím větší je počáteční kapitál a tím větší rizika existují. V době krize je nerozumné riskovat a neexistuje riziko. Obrovské půjčky se nedostanou.

Budeme mluvit o otevření malé dílny pro opravu oblečení. Okamžitě uděláme rezervaci, tato firma se bude zabývat pouze těmi, kteří "v předmětu". To znamená, že musíte být švadlena nebo švadlena, abyste mohli pracovat nezávisle a profesionálně sledovat práci několika asistentů. V případě, že byste chtěli jednat jako organizátor případu, jehož technologie není známá, to znamená být pouze "obchodním stavitelem", neměli byste kontaktovat takovou levnou výrobu. Veškeré vaše příjmy budou jíst nájemné a platy zaměstnanců.

Existuje další zajímavá možnost pro ty, kteří chtějí žít u velkého nákupního centra - koupit franšízu. Na naší webové stránce například existuje franšíza s názvem "Agile weaver".

Jednorázová platba za nákup - 8 tisíc dolarů;

Poskytnete své "hlavní" licenční poplatky od čtvrtého měsíce práce. Jinými slovy, měsíční odpočitatelnost ve prospěch franchisora ​​je 180 USD.

Nicméně franšíza je velmi drahá. Jeho cena je často stejná jako vybavení potřebné pro případ.

A první věc, kterou musíte udělat, je koupit zařízení. Budete potřebovat:

a) šicí stroj;
b) kožichy;
c) pletení;
d) dva stroje s vázaným stehem,
e) overlock;
f) parní generátor.

Náklady na každý stroj jsou od 1 do 4 tisíc dolarů a neformální domácí stroje je možné zakoupit za 4-8 tisíc rublů.

Asi 12 tisíc rublů je manekýn.

Celkově vás veškeré vybavení stojí - v 300-500 tisíc rublů.

Průměrná cena objednávky je 300 rublů.

Měsíční příjmy - asi 100 tisíc rublů.

Pronajme si 18 metrůový pokoj ve dvoře bytového domu - asi čtvrtinu tržeb.

Sázíme na nákup spotřebního materiálu a aktuální opravy - 10 tisíc rublů. za měsíc

Opravna bude za půl roku platit za sebe a začne přinášet zhruba 100 tisíc rublů měsíčně. Kolik z toho zůstane pro vás, protože čistý zisk závisí na tom, jak levné budete moci pronajmout pokoj (a díky současné krizi to je dosažitelný úkol) a kolik lidí bude pracovat ve vašem studiu.

Nejjednodušší je pro homosexuální švadleny. Pracují tiše doma, nezajímají se o pronájmy a "ústní slovo" jim poskytuje klientský proud. A nejzajímavější je, že žádný odborník na trhu nemůže přijít s jakýmkoli mínus takového způsobu, jak provozovat osobní podnikání.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Příklad podnikatelského plánu pro šití a opravu oděvů s výpočty

Vážení návštěvníci, níže je příkladem podnikatelského plánu pro šití a opravu oblečení s ekonomickými výpočty. Tento vzorek připravili odborníci v oblasti podnikového plánování a výpočty jsou připraveny ve formátu Excel, který lze přizpůsobit Vašemu projektu.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se přípravy podnikatelského plánu nebo výpočtů, můžete je požádat poštou, v dolní části komentáře nebo ve skupině vkontakte.

Souhrn

Co by mělo obsahovat shrnutí, přečtěte si strukturu souhrnu obchodního plánu.

Účel: otevření šitého šití na míru v centru města Perm

Cíle: Otevření krejčovského dílna pro oblečení zaměřené na zákazníky s příjmy nad průměrem a poskytováním kvalitních služeb těmto zákazníkům.

Iniciátor projektu

Iniciátorem projektu je podnikatel, který se dříve zabýval touto činností v podmínkách samostatné výdělečné činnosti. Podnikatel se rozhodl otevřít ateliér kvůli skutečnosti, že úroveň jeho klientů neustále roste a již se stává špatným pro některé klienty v jeho bytě. Navíc počet objednávek dosáhl úrovně, kterou nelze zvládnout.

Investiční náklady

Částka investičních nákladů činí 653 tisíc rublů, což se bude týkat především opravy, nákupu zařízení, nástrojů a zásob:

 • Registrace a získání povolení - 38 tisíc rublů.
 • Oprava prostor - 230 tisíc rublů.
 • Akvizice zařízení - 143 tisíc rublů.
 • Získání nástroje - 60 tisíc rublů.
 • Akvizice spotřebního materiálu - 60 tisíc rublů.
 • Nákup nábytku - 27 tisíc rublů.
 • Reklamní materiály - 94 tisíc rublů.

Jako prostor pro studio se plánuje pronajmout předpoklad v obytné budově přenesené do nebytového fondu se samostatným vchodem, který se otevírá na centrální ulici města.

Financování projektu

K zajištění opravy je plánováno získání úvěru v bance po dobu až 7 let, a to 15% ročně s plánem splácení anuity. Jako hypotéku na úvěr bude nabízen byt iniciátor projektu.

Ukazatele návratnosti projektu

Na základě provedeného výpočtu podnikatelského plánu ateliéru pro šití a opravu oděvů byly získány následující ukazatele efektivnosti projektu:

Výpočet byl založen na období 10 let, výpočet byl založen na míře inflace 10%.

Dodavatelé a dodavatelé

Jako opravářský tým budou využíváni místní pracovníci, kteří nabízejí nejlepší podmínky pro cenu a kvalitu práce, a také doporučení, webové stránky, pozitivní zpětnou vazbu.

Jako dodavatel vybavení, nástrojů a dodávek se bude zabývat společností, s nimiž podnikatel dlouhodobě pracuje a od něhož dříve využíval vybavení. Existuje dohoda o dodávce zařízení na 50% předplacení, což sníží počáteční investice do podnikání.

Služby

Atelier nabídne svým zákazníkům obvyklý soubor služeb pro šití, opravu a restaurování oděvů:

 • Šití a restaurování kožešinových výrobků;
 • Šití a restaurování kožených výrobků;
 • Šití dámského zboží z látky a pleteniny;
 • Šití mužských výrobků z látky a dresu;
 • Šití večerních šat;
 • Krejčovské šití;
 • Obnova oblečení.

IN NI M A N Y E.

Praxe ukazuje, že při objednávce obchodní plán od odborníků, ušetříte čas, zvýšit kvalitu hotového dokumentu v 4-5 krát, a zvýšit šance na získání investice do 3 krát.

Investiční plán

O tom, jak vytvořit investiční část, si přečtěte článek o struktuře investičního plánu pro podnikatelský plán.

Objem investic

Výše investice do otevření studia pro výrobu a opravy oblečení bude 1,070 tisíc rublů. Rozpis nákladů je uveden níže:

Plán investičních plateb a prací

Platební plán investičních nákladů je uveden v následující tabulce (v tisících rublů):

Pracovní plán pro otevření je uveden níže na obrázku:

Výrobní plán

Informace o tom, co by měla obsahovat výrobní část podnikatelského plánu, naleznete v článku Struktura plánu výroby podnikatelského plánu.

Místnost

Pro krejčovské a opravářské oděvy byla vybrána samostatná místnost, která se nachází v obytné budově, ale má samostatný východ na centrální ulici města. Kromě toho má v místnosti vitrínku, kde můžete zobrazit hotové výrobky a propagační materiály. Rozložení místnosti je znázorněno na následujícím obrázku:

Níže je rozložení v 3D formátu:

Zařízení

Pro práci byla vybrána zařízení, která má podle zkušenosti iniciátora projektu nejlepší poměr cena / kvalita a je také nejspoľahlivější a nejméně pravděpodobné selhání.

Všechna zakoupená zařízení jsou průmyslová a okamžitě se rozhodli opustit domácí šicí stroje, protože rychle selžou. Časté selhání velmi zpomalení práce dílny - musíte opravit, počkat pár dní a někdy dokonce i několik týdnů, dokud nenastane náhradní díl. V důsledku toho negativně ovlivňuje příjmy společnosti.

Pracovní doba

Pro pohodlí zákazníků byla doba práce v krejčovství podobná pracovní době obchodů s oblečením a nákupních center - od 10:00 do 21:00. To se vysvětluje skutečností, že klienti s příjmy nad průměrem jsou docela zaneprázdněni a nemohou si dovolit opustit práci během pracovního dne. A tak, po 18:00 je spousta času dostat se do ateliéru a předat nebo vyzvednout oblečení.

Proces poskytování služeb

Proces poskytování služeb našeho studia se neliší od procesu ostatních ateliérů. Jednoduše zjednodušeně lze jej popsat takto:

 1. Klient přijede do ateliéru a vydá objednávku (v pořadí, co popisuje, co chce, poskytuje materiál);
 2. Návrhář spolu s technologem vypočítá cenu práce a informuje klienta.
 3. Pokud klient souhlasí, uhradí předem platbu ve výši 50%.
 4. S odběratelem proveďte měření.
 5. Materiál je zakoupen.
 6. Materiál je pokryt.
 7. Produkt je vyroben.
 8. Klient přijde na první montáž.
 9. Po namontování jsou oblečení upraveny.
 10. Klient přijde na druhou armaturu a pokud je vše v pořádku - zvedne oblečení, které jí zaplatí zbývající částku.

Náklady na služby

Hlavní náklady na poskytované služby jsou mzdy pracovníků. Takže se předpokládá, že 60% nákladů na práci bude poskytnuto na práci s platbou, s přihlédnutím k daním. Budou distribuovány různě mezi zaměstnanci v závislosti na vyrobeném produktu, ale celková částka se nezmění.

Marketingový plán

O tom, co by mělo obsahovat marketingovou část obchodního plánu, si přečtěte článek Struktura marketingového plánu pro obchodní plán.

Konkurence a umístění

Ve městě je velký počet soutěžících, kteří se nacházejí v různých částech Permu. Nicméně i tak si můžeme být jisti, že projekt začal skvěle, protože iniciátor projektu již má pravidelné zákazníky, kteří přijdou do nového studia. Za druhé, kancelář společnosti se nachází v samém centru města, což jí umožňuje dostatečně vidět a přitahovat více zákazníků.

Studio se nachází v klidném centru města. Na jedné straně vám umožňuje, abyste neplatili za pronájem kanceláře a na druhé straně, abyste byli v centru a získali nejvíce zákazníků.

Sortiment služeb a cen

Jako součást definice tvorby cen byly analyzovány ceny města za služby studia s rozdělením podle úrovně služeb. Pro zjednodušení analýzy jsou ceny překládány za hodinu práce na výrobku. Srovnání je uvedeno v následující tabulce (ruble / hodina):

Podnikatelský plán pro dílnu pro opravu a šití

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 405 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 157 000 rublů.
 • Počáteční náklady činí 310 300 rublů.
 • Splácení - od 2 měsíců.

Obsah

Jak otevřít ateliér

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavujeme podrobný podnikatelský plán pro krejčovské a oděvní opravny s výpočty nákladů a výnosů.

Popis služby

V tomto článku budeme zvažovat podnikatelský plán malého ateliéru zabývajícího se šitím, stejně jako opravy hotových oděvů pro objednávky svých zákazníků. Očekává se také, že textilní výrobky mohou být obnoveny. Realizace hotových výrobků bude prováděna přímo v dílně, kde budou pracovat odborní pracovníci.

Přezkoumáme právní aspekty tohoto podnikání, rizika a složitosti, vypočítáme plánované výnosy a výdaje, vyvozujeme závěry o úrovni zisku a návratnosti investic.

Analýza trhu

Než začnete s vlastním projektem, měl by každý kompetentní podnikatel analyzovat trh průmyslu, v němž se chystá otevřít svůj vlastní podnik.

V současné době je domácí lehký průmysl v závažné a již prodloužené krizi.

Pokud se podíváte na graf, můžete okamžitě vidět, že dynamika je zklamáním. Ve srovnání s rokem 2005 byla výroba zboží mnohem nižší. A to vše navzdory skutečnosti, že poptávka po textilu neustále roste. Kromě toho, oblečení není zboží, které je nakupováno každý den, ale je to nezbytné pro každého.

Obrovský vliv na spotřebitele poskytuje móda. Dnes se mnoho pohybuje mezi drahým zbožím z Itálie a levnými z Číny. První mají vysokou kvalitu a exkluzivitu, což nelze říci o druhé kategorii. Lidé s nízkými příjmy preferují pohodlné a levné oblečení. Jsou připraveni koupit běloruské pleteniny, turecké zboží.

V samostatné kategorii můžeme rozlišit ručně vyráběné výrobky. Toto zboží je velkým požadavkem mezi ruskými spotřebiteli, kteří si nemohou dovolit to, co je v Itálii, ale chtějí se elegantně, módně oblékat a ochotni platit za kvalitu.

Ale ne všechno je tak bezbolestné. Existuje řada důvodů pro rostoucí tlak na malé ateliéry. Patří sem:

 1. Velké množství obchodních center s obrovským výběrem oblečení (včetně vysoce kvalitní evropské).
 2. Odjezd části Rusů v zahraničí na nákup oblečení. Dnes mnoho cestuje do zahraničí, když se obléká do zahraničních obchodů a butiků.
 3. Značný počet ruských návrhářů, jejichž butiky se nacházejí ve velkých městech. A počet designérů neustále roste, což zvyšuje konkurenci v segmentu oděvů.

Chcete-li pochopit, jakým směrem jednat, podnikatel by měl určit specifické rysy svého ateliéru a odkazovat jej na potenciální kupce. Situace je následující:

 • Zástupci s vysokou úrovní prosperity preferují kožešiny, kožené výrobky. Často nakupují pletené ručně vyráběné zboží v ateliéru.
 • Střední třída se obrací na soukromé krejčí pro šaty a kostýmy pro různé oslavy (svatby, výročí). Získávají zde kožichy a ovčí kožichy.
 • Nízkopříjmové občané v ateliéru se zpravidla obrací k opravě svých oděvů.
 • Organizace v podobných salonech jsou na pořadí kombinézy, školní uniformy, firemní oblečení, taneční obleky.

Naše studio bude orientováno především na třídu středních a nízkopříjmových. Hlavními konkurenty budou:

 1. velké, střední a malé oděvní prodejny známých značek (nikoliv butiky);
 2. ostatní ateliéry;
 3. svatební salony;
 4. domácí kadeřníci;
 5. online oděvní prodejny.

Hlavní konkurenční výhody budou: exkluzivita, vysoká kvalita, šití na obrázku. Cena nebude hlavním nástrojem boje, ale bude zaměřena na střední vrstvu spotřebitele.

Je také velmi důležité vybrat správné místo pro vaše ateliér. Tyto salony jsou zpravidla otevřeny v prvním patře budov nebo v nákupních centrech. Je důležité mít vysokou schopnost cross-country, zvláště pokud se zaměřujete na opravu oblečení. Chcete-li začít vybírat pokoj, je třeba se zabývat následujícími otázkami:

 1. Občané s jakou úrovní příjmu žijí v této oblasti města?
 2. Jaké jsou vhodné prostory pro práci v oblasti?
 3. Jaká je úroveň soutěže v místě, kde je plánováno otevření studia?

Samostatně, chci se zastavit v on-line studiu, který je dnes stále oblíbenější. Tento průmysl je v současné době také velmi slibný. Myšlenka je udělat oblečení s jednotlivými výtisky, atributy. Ale to je téměř vždy ruční šití.

Zde jsou údaje pouze několika společností. Je vidět, že ženský oděv přináší největší výnos. Na druhém místě byly boty a na třetím - mikiny. Tyto výklenky se dnes aktivně rozvíjejí a přitahují stále více zákazníků.

SWOT analýza

Chcete-li posoudit své vlastní schopnosti, musíte provést důkladnou analýzu SWOT, která pomůže identifikovat řadu faktorů, které ovlivňují nebo mohou ovlivnit práci budoucího ateliéru. Jsou rozděleny na vnější a vnitřní okolnosti. Vnější faktory zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Přilákat zákazníky tím, že nabízí velmi kvalitní a atraktivní vnější oblečení.
 • Nízká úroveň soutěže mezi ateliéry.
 • Přitahování nových pracovních zdrojů.
 • Použití široké škály modelů, které umožňují realizovat sny klienta.
 • Velké množství technologických novinek, jejich trvalé používání v práci (hovoříme nejen o zařízeních, ale také o technologiích).
 1. Hrozby:
 • Závažné daňové zatížení.
 • Neuspokojivá ekonomická situace v zemi.
 • Inflace, podhodnocující skutečnou velikost zisku.
 • Zvýšení cen spotřebního materiálu, příslušenství, nájemného.
 • Sezónnost podniku.

Interní faktory zahrnují:

 1. Silné stránky:
 • Zkušený a kvalifikovaný personál.
 • Možnost rozšíření, zvýšení objemu výroby.
 • Vynikající kvalita vyrobeného oděvu v důsledku toho a konkurenceschopnost.
 • Flexibilní sortiment.
 • Používání a neustálé zlepšování technologií používaných v práci.
 • Provádění úplného výrobního cyklu (přizpůsobení hotového výrobku od začátku).
 1. Slabé stránky:
 • Nedostatečná pracovní zkušenost s podnikatelem.
 • Potřeba nakupovat materiály, které se mohou stát populární a zakoupené po dlouhé době.
 • Neurčitost ve městě a na trhu zboží.

Otevření studia není tak snadné, jak se zdá na první pohled, protože budete potřebovat dobré zaměstnance, komplexní reklamu, vhodné prostory, vybavení a samozřejmě obchodní důvtip.

Posouzení příležitostí

Prvním krokem je určení místnosti. Existují dvě možnosti:

 1. Otevření v nákupním centru. V tomto případě bude hlavní důraz kladen na vybavení věcí, protože odběratelé oděvů budou nakupovat v místních obchodech. V tomto případě bude nutné pracovat nejen kvalitativně, ale i rychle. Významnou nevýhodou jsou vysoké náklady na pronájem.
 2. Umístěte své studio do prvního patra vícepodlažní budovy nebo malého pavilonu s vysokou průchodností. Zde bude nájem mnohem nižší. Hlavními oblastmi práce budou opravy a přizpůsobení.

Tyto dvě možnosti můžete kombinovat umístěním přijímacího střediska v nákupním centru a přímo v prostoru pro spaní. Ale to je vhodné pro větší podnikatele.

Kromě toho by měla být komora nejméně 7-10 m 2 pro pohodlnou práci zaměstnanců. Později můžete natočit další oblast.

Budeme zvažovat možnost, kdy se studio nachází v místnosti pronajaté za malou cenu. Tato možnost je nejvhodnější pro začátečníky.

Po výběru místnosti je důležité najmout kvalifikovaného personálu. Je lepší, pokud bude nejen kvalifikovaní, ale i kvalifikovaní odborníci. Pro práci budou zapotřebí následující pracovníci:

 • seamstresses (3 osoby);
 • čistič (1 osoba);
 • administrátor (1 osoba).

Zpočátku může podnikatel sám vykonávat funkci správce.

Pracovní režim ateliéru bude následující:

Podnikatelský plán pro otevření úspěšného šicího studia

Ženy, které mají rádi šití, často přemýšlejí o zahájení svého podnikání, ale mají strach, že se s těžkým úkolem nesetkají. Samozřejmě, že rizika jsou vždy přítomna a předtím, než začnete podnikat kroky, musíte udělat podnikatelský plán pro krejčovskou a opravářskou firmu. Předkládáme vám podrobný výpočet nákladů a zisků, který lze použít jako vodítko pro otevření šicích dílny.

Souhrn

V jakémkoli typickém obchodním plánu je prvním bodem příprava prezentace podniku. Měli byste jasně pochopit, jak bude vypadat ateliér pro přizpůsobení a opravu, jaké služby bude mít atd. V našem příkladu je projekt určen pro velké město s dobrou životní úrovní a silnou konkurencí. Všimněte si, že hlavní částí klientely budou ženy středních a vysokých příjmů.

V prvotřídním šicím studiu jsou poskytovány služby pro opravy jakéhokoli oděvu, stejně jako následující šicí služby:

 • večerní a svatební šaty;
 • oděvy individuálního krejčovství;
 • Obchodní obleky pro muže a ženy;
 • vrchní oděvy;
 • dětské oblečení.

Pracovní doba studia je od 10:00 do 20:00 sedm dní v týdnu. Pracovní den je možné snížit o jednu hodinu v sobotu a neděli.

Při sestavování podnikatelského plánu pro opravu oblečení a šití byste měli určit hlavní body:

 1. Velikost a umístění místnosti.
 2. Registrace podniku.
 3. Nákup zařízení a spotřebního materiálu.
 4. Zaměstnávání zaměstnanců.

Zvažte tedy výše uvedené položky. Upozorňujeme, že tento připravený obchodní plán je příkladem pro rok 2018. Ceny se mohou výrazně lišit v závislosti na regionu vašeho bydliště.

Místnost

Doporučená podlahová plocha pro zakládání firmy je až 40 m2. Postupně, jak se vyvíjí workshop, možná budete potřebovat větší prostor. Chcete-li otevřít šicí studio pro malé firmy, je třeba v místech s vysokou průchodností, v prvním nebo suterénním patře bytových domů, v nákupních centrech. Doporučuje se, abyste v blízkosti měli dobrý obchod s tkaninami. Předpoklad bude zahrnovat:

 • šicí dílna;
 • demonstrační hala;
 • místnost pro osazení;
 • pokoj pro odpočinek a stravovací personál.

V závislosti na finančních možnostech si můžete koupit nebo pronajmout pokoj. V obchodním plánu budeme zvažovat druhou možnost pro spací prostor, který bude stát asi 50 000 rublů. za měsíc, s přihlédnutím k zaplacení účtů za služby. Současně pro dokončení a opravy prostor bude muset strávit asi stejnou částku jednou.

Autorizační dokumenty

Chcete-li otevřít firmu pro přizpůsobení a opravu, budete muset formalizovat vaši společnost jako LLC nebo IP. Druhá možnost je jednodušší a je vhodnější, zejména pokud nemáte spoluzakladatele. Samoregistrovaní vás bude stát pouze 800 rublů, a chcete-li získat razítko a zúčtovací účet, pak musíte zaplatit 2 300 rublů.

Autorizační dokumenty budou muset získat od SES a Gospozhnadzor. Také, podle plánu, budete muset zaregistrovat se do penzijního fondu. Kromě výše uvedené dokumentace ve studiu by měla být kniha stížností a návrhů, plán evakuace v případě požáru, osvědčení o certifikaci pracovišť. Tak pro registraci všech dokumentů pro podnikání budete potřebovat až 5000 rublů.

Zařízení

Největší náklady při otevírání ateliéru pro opravy a šití půjde na nákup zařízení a spotřebního materiálu. Takže podle obchodního plánu budete muset koupit:

 1. 2 šicí stroje;
 2. 1 overlock;
 3. 1 železo;
 4. 1 žehlící prkno;
 5. 1 parní generátor;
 6. 1 stůl pro řezání;
 7. 2 zavěšené na oblečení;
 8. 3 pracovní stoly;
 9. 3 figuríny;
 10. 2 velká zrcadla;
 11. 6 židlí;
 12. Spotřební materiál: nitě, jehly, kolíky, knoflíky, centimetry atd.

Náklady na vybavení v obchodním plánu pro otevření dílny pro opravy a přizpůsobení budou přibližně následující:

Jak otevřít šicí studio (obchodní plán)

Zdá se, že v souvislosti s rozsáhlou nabídkou oděvů pro "chuť a barvu" z Číny, otevřených obchodních kanálů s Evropou a Amerikou, se šicí ateliéry musely vyloučit z důvodu neschopnosti poskytovat služby. Ale ne, poptávka po krejčích se naopak výrazně zvýšila a toto podnikání se stalo velmi oblíbeným. Stačí se podívat na internet a zkontrolovat statistiky dotazu "ready-made business plan pro šití a opravu oblečení" a vše bude jasné.

Varujeme, že všechny výše uvedené výpočty jsou relevantní pro druhou polovinu roku 2016 pro Moskvu a centrální oblasti Ruska. V jiných oblastech jsou údaje v obchodním plánu výrazně odlišné od skutečných. do obsahu ↑

Souhrn

Tento projekt je podnikatelský plán pro krejčovskou firmu s dobou návratnosti 7-9 měsíců.

Cíle projektu:

 1. Vytvoření vysoce ziskového podniku
 2. Organizace stabilního zisku
 3. Spokojenost spotřebitelského trhu s poskytováním služeb pro šití oděvů na zakázku, opravu oděvů, restaurování a změnu věci na jinou velikost.

Zdroj financování projektu: vlastní prostředky nebo bankovní úvěr

Forma podnikatelské činnosti: IP

Celkové náklady na projekt: 100 - 250 tisíc rublů

Doba návratnosti: od 4 do 6 měsíců

Úroková míra uvedená do výpočtu: 25% ročně

Celková výše úrokových plateb bude: 8 334 - 31 250 rublů

Příjem investora bude: 8 334 - 31 250 rublů

Platby úvěrových fondů a úroků z úvěru začnou od prvního měsíce projektu. do obsahu ↑

Hlavní etapy realizace projektu

Zahájení projektu - bezprostředně po přijetí obchodního plánu ze strany zákazníka, nebo po přijetí úvěru.

Hlavní etapy realizace tohoto projektu, podmínky pro jeho realizaci jsou uvedeny v tabulce 1:

Obecné charakteristiky projektu (popis společnosti a poskytované služby)

Podnikatelský plán šití a opravářské společnosti je určen k realizaci projektu zahájení workshopu, jehož služby budou využívat obyvatelé určité lokality. Hlavními potenciálními klienty jsou lidé s průměrnou úrovní příjmu.

Předpokládá se, že studio poskytne typické šicí služby:

 • Výroba hotových výrobků standardních velikostí;
 • Šití na zakázku;
 • Malá a komplexní oprava oděvu.

Vzhledem k tomu, že opravy oděvů jsou za nižší náklady, lze konstatovat, že poskytování těchto služeb je nerentabilní. Vzhledem k rychlosti zpracování jedné opravené položky (od 10 minut do několika hodin) a mnohem více takových objednávek je výtěžek z opravy oblečení několikrát vyšší než z ne tak častých objednávek na šití, doba, která se strávila asi 1-3 týdny. do obsahu ↑

Prostory pro podnikovou organizaci

Hledání vhodných prostor by mělo splňovat následující faktory:

 • Umístění v rezidenční oblasti města, nebo ve velkém nákupním centru. Výhodou druhé varianty je vysoká průchodnost takových institucí. Kromě toho lidé, kteří chtějí koupit oblečení, chtějí okamžitě nosit oblečení, ale často potřebují malou "záchranu" pro určitou postavu, například délky souborů, například džíny nebo kalhoty. Ale toto místo ukládá specifika studia a některé omezení, které zahrnují provádění malých oprav a šití věcí. Je nepravděpodobné, že obchodní centrum si objedná vlastní šití. Navíc náklady na pronájem v obchodním centru jsou mnohem vyšší než v samostatné budově.
 • První nebo přízemí budovy. Jakékoli schodiště je potenciální překážkou pro zákazníky, takže umístění studia na podlahách nad prvním je možné ztráta návštěvníků;
 • Umístění vchodu z rušné ulice;
 • Přítomnost několika parkovacích míst;
 • Možnost instalace vývěsní tabule správné velikosti;
 • Tato plocha není menší než 20 metrů čtverečních. metry s možností rozdělení na 3 hlavní oblasti: pracovní místnost, fitnes místnost a místnost pro příjem klientů. Po dosažení určitých výsledků v podnikání může být prostor prostor zvýšen;
 • Pokud je možné otevřít studio vedle stávajících oděvních prodejen nebo prodej textilií nebo obchodů s opravami obuvi - to bude nepochybným plusem.
 • Prostory musí vyhovovat požadavkům Federální služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a Spolkové daňové službě, která určí její připravenost k práci a vypracuje výkon trestu odnětí svobody.

Zhotovení ateliéru místností

Důležitou podmínkou pohodlí zákazníků v ateliéru je vizuální vnímání interiéru. Jak vypadají běžné šicí obchody? Neopatrně položené všude můžete dělat jen věci zákazníků, hory skartace, kusy látek, náhradní díly pro šicí stroje atd. Který klient se chce znovu vrátit?

Další věc, pokud pokoj bude malá kosmetická oprava, na stěnách visel zrcadla, zavěsit televizi, položil měkký nábytek, na konferenční stolky budou módní časopisy. Můžete nainstalovat chladič, vybavit malý stojan s doporučeními, jak vybrat správné oblečení, aby se zdůraznil nebo naopak, skrýval tvar obrázku.

Z takových trivialit se vytvoří pozitivní dojem klienta na obraz ateliéru a bude možné s jistotou říci, že v případě potřeby už nebude mít člověk pochyb, kam se má vyřešit jeho problém. do obsahu ↑

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců bude záviset přímo na počtu klientů, takže v prvních šesti měsících práce budou pracovníci ateliéru tvořit:

 • 1 řezací vůz, schopný řezat jak horní, tak i lehký oděv, a to jak pro muže, tak pro ženy;
 • 2 švadle, které současně střídají úkoly čističe;
 • Ředitel-správce (jeho role může být vykonávána osobně majitelem ateliéru ve stádiu podnikání), přijímání objednávek, módní návrhář, marketingový ředitel atd.

Hlavní kritéria pro výběr pracovníků - dostupnost dostatečných dovedností, zkušeností, odpovědnosti, slušnosti. Platba za personál šicího studia se často vytváří podle schématu "sazba + procento objednávky" (obvykle 15-30%).

V pracovní smlouvě je třeba věnovat zvláštní pozornost věcné odpovědnosti zaměstnanců. Často zákazníci přinášejí drahocenné zboží k opravě v ateliéru nebo materiálu pro přizpůsobení a v případě poškození objednávky musí zaměstnanec plně neset odpovědnost za své chyby.

Obchodní registrace

Jako typ podnikání bude možné formalizovat IP nebo zaregistrovat LLC.

OKVED kódy pro otevření ateliérů:

 • 93.5 - Poskytování dalších osobních služeb veřejnosti (bude sloužit jako hlavní kód);
 • 18.2 - Šití oděvů z textilních materiálů a oděvních doplňků;
 • 18.21 - Šití pracovní oděvy;
 • 18.22 - Šití vnějších oděvů;
 • 18.24 - Šití jiného oblečení a doplňků;
 • 52.74 - opravy zboží pro domácnost, jakož i zboží pro osobní potřebu, nezahrnuté do zbývajících skupin.

Možná volba systému zdanění představuje 2 nejoptimálnější režimy: USN a UTII. Pokud si přejete, můžete tyto dva druhy zdanění kombinovat.

Chcete-li Rospotrebnadzor předložit, musí být uzavřeny smlouvy s příslušnými útvary pro:

 • Odvoz domácího odpadu;
 • Vedení v určitém časovém úseku hygienických a epidemiologických postupů v ateliérové ​​místnosti;

Každý zaměstnanec musí mít osobní zdravotní knížku s aktuální známkou při absolvování hygienického testu podle hygienického minima. Pro kontrolu mohou být vyžadovány také interní registry prostředků dezinfekce, pohybu domácího odpadu apod.

Tento podnik nevyžaduje významné investice a poměrně rychle se vyplácí, ale tyto faktory nezbavují každého, kdo chce začít podnikat, aby musel vytvořit podnikatelský plán na šití a opravu oblečení.

Hospodářská krize, která začala v zemi v roce 2014, "vyčistila" trh šitých služeb od "náhodných" lidí a bezohledných podnikatelů a v současné době je úroveň konkurence malých podniků v oděvním odvětví poměrně nízká. do obsahu ↑

Marketingový plán

Dosavadní stav spotřebitelského trhu šicích služeb má na jedné straně potíže s přilákáním klientů a na druhé straně možnost potenciálního růstu. Lidé se ve svých výdajích stávají selektivnějšími, motivují je tím, že snižují příjmy na pozadí všeobecného růstu cen, ale snaží se také použít věci, v tomto případě nosit oblečení až do konce, tj. opravte jej a nekupujte nový.

Statistika posledních 3 částečných úvazků (od zavedení sankcí proti Rusku) ukazuje, že v minulém období byl poměr uzavřeného šicího studia otevřen asi 5: 2. Ve specifikách služeb byly také pozorovány radikální změny. Pokud do roku 2014 byla objednávka pro šití velmi populární, nyní se zvýšila poptávka po opravě oděvů. Výjimkou jsou slavné modelové domy a vynikající kočovníci.

Samotné otevření šicího studia od začátku vyžaduje minimální náklady. Zařízení s ekonomickou třídou, které slouží klientům s nízkým a středním příjmem, může začít pracovat na ploše 7-10 metrů čtverečních. metr, s "zbrojením" pár starých šicích strojů. Vzhledem k tomu, že ateliér "propagace" "roste", získává nové vybavení, zvyšuje počet zaměstnanců.

Hlavní výhodou v soutěži šití ateliérů je nyní profesionalita svých zaměstnanců. Pokud o několik let dříve, některé obchody by mohly odmítnout složitých příkazů nebo spouštět z nich nejsou tak kvalitní, jak by bylo žádoucí, aby zákazník, v současné době, v náročných ekonomických podmínkách, počet „udělátek“ byla odstraněna a zbývající návrháři soutěžit proti sobě v oboru Krejčí.

Složitost objednávek znamená potřebu kvalifikovaného personálu. Nyní málo pánů bude schopno změnit výrobky, vyměnit podšívku v kabátě nebo odstranit roztržení kožešiny. Kromě toho tato práce vyžaduje dostupnost speciálního vybavení.

Majitelé ateliéru nebo osoby zodpovědné za marketing a práci s klienty by měly hledat zákazníky (a to hledat, a ne čekat na to, že osoba přijde do instituce!) A nejen mezi lidmi "z ulice" a známými. Velké objednávky v pozitivně doporučeném ateliéru pocházejí z různých tanečních skupin, divadel, sběratelů. Uniformní a vojenské oblečení je velice žádoucí, atd.

K vytvoření názorů spotřebitelů o studiu a přilákání klientů by měly být prováděny následující činnosti:

 • Umístěte reklamy do veřejných a specializovaných místních tiskových médií a do televize;
 • Umístěte reklamu na střední školy, připravte švadlery, krajčíři a řezače;
 • Vytvořte si vlastní webové stránky, které popisují ateliér služeb a sazeb;
 • Distribuce letáků, letáků;
 • Pravidelně provádět různé akce, zavádět systém slev.

Nezapomeňte na majitele studia a přinést na vědomí každého zaměstnance, že nejlepší reklama je vysoce kvalitní objednávka, to určuje mzdy všech zaměstnanců.

Doporučuje se omezit provádění reklamních prací na hranice jednoho okresu, ve kterém se ateliér nachází přímo. Převážná většina klientů sídlí v okruhu 1-2 km od ateliéru.

Průměrné ceny za servisní ateliéry ve střední federální čtvrti jsou uvedeny v tabulce 2: