Wind tunnel jako moderní obchodní myšlenka

Aerodynamický stroj již dávno přestal být jen výrobním nástrojem a simulátorem pro výsadkáře. Dnes se toto zařízení nachází v zábavním průmyslu a atrakcích.

Aerodynamický tunel má velmi jednoduchou strukturu, která poskytuje silný proud vzduchu, který drží předmět nebo osobu. Tato funkce umožňuje jeho široké použití v různých sférách podnikání a výroby. Například, aerodynamický tunel je velmi populární mezi fanoušky mimořádné zábavy, což činí tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Je zajímavé, že navzdory popularitě automobilu, a to i ve velkých městech, existuje jen málo společností, které jsou připraveny nabízet služby takové atraktivity, což znamená, že konkurence je také nízká. Být jedním z nových amerických nápadů pro podnikání, přinese vám dobré příjmy, pokud se budete snažit pracovat na tom.

Wind tunel, cena za vybavení - otevření obchodu

Navzdory skutečnosti, že podnikání je považováno za malé, náklady na jeho majitele nejsou v žádném případě malé. Ano, a hodinová zábava v tomto designu je asi 8 tisíc rublů. A tato cena nezahrnuje tolik nákladů na vybavení, jako náklady na napájení stroje.

Náklady na aerodynamický tunel

Dnes na trhu aerodynamických zařízení je možné získat nejen velké agregáty, ale také mobilní, což je docela výhodné. A jsou levnější. Je pravda, že je třeba poznamenat, že nejlevnější mobilní design stojí asi 3-10 milionů rublů, v závislosti na dalších možnostech. Nejdražší ADT se všemi funkcemi a odolností proti opotřebení je asi 20-30 milionů rublů. Rozměry těchto zařízení jsou také výrazně větší než předchozí verze. Nejdražší mezi profesionálními automobily je asi 100 milionů rublů. Takové ADT se liší nejen odolností proti opotřebení a množstvím užitečných možností, ale také s nízkým hlukem a nízkou spotřebou energie. Nákup se však často sám ospravedlňuje, protože se poměrně rychle vyplatí.

Náklady na provoz a údržbu aerosolu

Drahé lze považovat nejen za samotné zařízení, ale za jeho provoz a údržbu. Faktem je, že některá z navrhovaných zařízení vyžaduje spoustu energie, bez ohledu na to, zda funguje na elektřinu nebo na motorovou naftu. Cena za elektřinu začíná na 250 kW / h a končí s obrovskými 2-3 megawattmi. Průměrná hodnota, zejména u mobilních jednotek, je přibližně 350-500 kW / h. Musíte však vzít v úvahu skutečnost, že některý z těchto návrhů má dva režimy: standardní a vyztužené. Vše závisí na hmotnosti osoby, která zařízení použije, a na požadované kvalitě průtoku vzduchu.

Dieselové elektrárny mají zpravidla dvě možnosti práce: střední a zesílené. Spotřeba paliva zde kolísá přibližně 30-50 litrů za hodinu. Takže hodina provozu zařízení bude stát 1200-3000 rublů.

Tip: pokud hodláte stát velkým podnikatelem a koupíte velké a nákladné instalace ADT, možná budete muset přemýšlet o vybudování elektrárny. Je však třeba připomenout, že takové jednotky nestačí nejen proto, že jsou drahé, ale také proto, že pokud hodně hodnou, může to vést k energetické krizi.

Náklady na instalaci zařízení a zahájení podnikání

Kromě skutečnosti, že samotná instalace stojí od 3 do 100 milionů rublů, stojí za to přemýšlet o tom, kam ho opravit. Kromě toho, že budete muset postavit speciální místnost a elektrárnu, v případě potřeby budete potřebovat také služby jeřábu, protože upevnění zařízení není tak jednoduché. Navíc budete muset neustále nakupovat další díly a provádět opravy. Je mnohem jednodušší vytvořit od začátku čistící společnost nebo organizovat miniprodukci v garáži.

Kromě samotné instalace budete potřebovat vybavení, a to: různé helmy, rukavice, kombinézy a masky. Cena 10 setů vás bude stát zhruba 100 tisíc rublů. Reklama, dokumentace a další náklady vám budou stát 100 tisíc rublů. Inventář, různé prostředky bezpečnosti a protihlukové izolace - plus dalších 200 tisíc rublů.

Výnosy z instalace antény

Vzhledem k tomu, že hodina provozu naftového nebo elektrického větrného tunelu stojí asi 3 tisíce rublů a pro zákazníky 8-10 tisíc rublů, obrovský proud lidí, kteří chtějí vyzkoušet zajímavou zábavu, nebude. Měli byste však vzít v úvahu skutečnost, že i když budete zahrnovat ADT alespoň dvě hodiny denně, získáte dobrý zisk. Kromě toho profesionální parašutisty pro trénink neustále tráví obrovské sumy, a pokud budou tvořit většinu vašich klientů, nebudete se obávat příjmů.

Tip: investice do větrného tunelu se netýkají ziskových investic bez rizika. Proto než začnete pracovat v této oblasti, musíte ekonomicky vypočítat poptávku a ziskovost v oblasti, kterou jste chtěli rozvíjet. Riziko nezapočítání obrovských investic je příliš velké, takže se nestaráte a požádejte o odbornou radu v této věci.

Kde koupit aerodynamický tunel?

Vzhledem k tomu, že zařízení pro aerotube je opravdu drahé, je třeba analyzovat trh s takovými zařízeními před nákupem. Kde najít kompetentní dodavatele? ADT se vyrábí nejen v zahraničí, ale také v Rusku. Ujistěte se, že hledáte zpětnou vazbu a rady od těch, kteří se podílejí na takovém podnikání a chápe své detaily.

 • Chcete-li vyzkoušet vzduchové potrubí sami nebo koupit certifikát pro let jako dárek, navštivte stránku http://www.nebo-v-podarok.ru. Pokud máte rádi extrémní sporty, doporučujeme vyzkoušet si padák, balón, vrtulník a mnoho dalšího. Toto vše najdete také ve společnosti Sky jako dárek.
 • Domácí společnost "Tornado" z Voroněže vyrábí přístroje v hodnotě zhruba 4 miliony. Samozřejmě mohou najít dražší a profesionální jednotky.
 • Každý ví, že můžete koupit vybavení pro malé podniky doma z Číny. Ale čínské větrné tunely lze nalézt z 3 milionů rublů. A možná to bude nejvhodnější rozpočtová možnost poměrně vysoké kvality.
 • Německo a Česká republika vyrábějí nejlepší pomůcky v poměru "cena / kvalita" a cena jejich výrobků je mírně vyšší - od 6-7 milionů rublů. Navzdory vysokým nákladům však při jejich instalaci nemusíte brát v úvahu mnoho nuancí a ve službě neustále provádět opravy.
 • Běloruské společnosti vyrábějí spíše vysoce kvalitní a silné ADT za cenu 3,5 milionu rublů.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Obchodování s větrnými tunely je obtížné volat z malých nákladů, i když se nazývá tak. Ti, kteří to chtějí, budou muset investovat spoustu peněz. Takové podnikání zjevně není vhodné pro začátečníky, ale zkušení a zajištění podnikatelé mohou investovat do takovéto obchodní činnosti. Ale také musí být opatrní a pečlivě zkoumat poptávku po těchto službách.

Aerodynamická přitažlivost

Hlavní aerodynamická přitažlivost regionu Chernozem

Dechberoucí simulátor volného pádu nyní ve Voroneži! Překonat zemskou gravitaci a zažít pocity, jako kdyby ses skákal z obrovské výšky, teď může každý. V našem aerotrube se naučíte, jak manévrovat ve vzduchu, jako parašutisty, a cítí jedinečnou volnost letu, který byl dříve k dispozici pouze pro parašutismus a roupdzhampinge.

Aerodynamický tunel simuluje volný pád - okamžik mezi skokem z letadla a otevřením padáku.

Větrný tunel jako podnik

Je téměř nemožné najít někoho, kdo nemá sen, aby cítil, jak to je létat jako pták. Sen, sen, ale ne každý se může rozhodnout skočit s padákem. A poměrně nedávno byla absolutně bezpečná příležitost prožít všechny zážitky letu, ale současně neohrozit život - volný let v lete.

Nedávno byly tréninky ve větrném tunelu k dispozici pouze profesionálním sportovcům, výsadkářům. Dnes díky rozvoji zábavního průmyslu může téměř všichni létat ve větrném tunelu.

Co je aerodynamický tunel?

Takže, co je aerotube? Aerotube je simulátor volného pádu. Jedná se o vertikální potrubí různých průměrů, ve kterém je vytvořen silný proud vzduchu díky silným ventilátorům, které mohou zvednout osobu. To vám umožní získat téměř stejné pocity jako v padáku.

Tato zábava může být připsána extrémním sportům. Hlavními návštěvníky této atraktivity budou tedy děti a mládež. Fotografie těchto zařízení je k dispozici v dostatečném množství na internetu.

Výhody a nevýhody

Nezpochybnitelnými výhodami takové neobvyklé činnosti jsou:

 • nízká konkurence na trhu, zejména ve městech vzdálených od hlavního města;
 • vysokou poptávku po těchto službách;
 • rychlá návratnost;
 • mobilita většiny struktur;
 • bezpečnost letu.

Přirozeně, stejně jako jakýkoli jiný podnik, přitažlivost "Aerodynamická trubka" má řadu nedostatků. Některé z nich jsou velmi významné.

 1. Poměrně vysoké počáteční náklady. Náklady na aerodynamický tunel ve sběru stojí od 6 milionů rublů. Dokonce i modely, které byly v provozu, je těžké najít levnější než 3 miliony rublů.
 2. Vážné náklady na propagaci této činnosti. Vzhledem k tomu, že tato zábava je stále docela nová, za účelem propagace vašeho projektu bude muset vynaložit spoustu peněz a energie.
 3. Pokud se rozhodnete využít atrakci na otevřeném terénu, pak byste měli vzít v úvahu sezónnost podniku.
 4. Při přípravě povolení mohou být potíže.
 5. Obtíž při hledání kvalifikovaných zaměstnanců.

Podnikatelský plán

Je rozumnější začít podnikatelský plán s výpočtem nákladů. Výpočet bude proveden po dobu 10 měsíců. Takže náklady:

 • koupě atrakce samotné, cena vzduchového potrubí od 6 milionů rublů;
 • pronájem z 20 tisíc rublů měsíčně;
 • počáteční reklama 70 tisíc;
 • reklama je konstantní od 20 tisíc za měsíc;
 • registrace podnikání z 18 tisíc rublů;
 • platy zaměstnanců ze 150 tisíc rublů měsíčně;
 • služby z 60 tisíc rublů měsíčně (s ohledem na spotřebu ventilátoru).

Celkem, za prvních 9 měsíců nákladů bude asi 8 milionů 588 tisíc rublů.

Nyní je čas vypořádat se s budoucími výnosy z podnikání. Zpravidla, za hodinu, v airtrue může koupit zpět asi 30 minut. Ale to je samozřejmě velmi optimistické. Předpokládáme, že za 8 hodinový pracovní den navštíví Vaši přitažlivost 20 osob a letí minimálně 3 minuty. To znamená, že za měsíc budeme mít 1800 minut, které s přihlédnutím k průměrné náklady na minutu letu 500 rublů bude 900 tisíc rublů.

Po prozkoumání podnikatelského plánu lze snadno vypočítat, že váš zisk za 10 měsíců bude 9 milionů rublů. To znamená, že v 10. měsíci už získáte zisk ve výši 412 tisíc rublů! Přitažlivost se tedy vyplácí za pouhých 10 měsíců.

Kromě samotných letů můžete nabídnout další služby:

 • prodej dárkových certifikátů;
 • fotografie a video;
 • pronájem potrubí pro různé činnosti (pokud je zařízení mobilní).

Poskytnutí takových dodatečných služeb vám pomůže rychle vykompenzovat počáteční investici a spíše začít vydělávat. Možná, že díky kvalitní reklamní kampani budete mít více zákazníků, vaše atrakce bude schopna splatit i po šesti měsících.

Obchodní registrace

Abyste mohli začít podnikat, je nutné předat státní registraci. Kromě toho musíte získat povolení od místní správy k uspořádání atrakce "Aerodynamic Pipe".

K podnikání je nutné se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo zaregistrovat společnost s ručením omezeným. Samozřejmě, vedení účetnictví je snadnější, pokud se zaregistrujete jako samostatný podnikatel.

Při výběru společnosti jako společnosti s ručením omezeným je třeba mít na paměti, že registrace je poněkud komplikovanější než registrace jako samostatný podnikatel. Za prvé, je třeba vytvořit charter a vydělat peníze jako autorizovaný kapitál. Základní kapitál nesmí být nižší než 10 tisíc rublů.

Navíc musíte zvolit daňový systém. Nejpřijatelnější formou v tomto případě bude zjednodušený systém se sazbou daně 6%.

Volba umístění atrakcí

Při výběru umístění budoucího aerodynamického tunelu není třeba volit místa, kde je vysoká návštěvnost potenciálních zákazníků. To je způsobeno tím, že návštěva takové atraktivity není spontánní událost, ale je plánována předem.

Před výběrem místa, kde budete moci hostit vaši budoucí firmu, musíte rozhodnout, zda se bude nacházet na volném prostranství nebo uvnitř. Pokud se rozhodnete umístit anténu do otevřené oblasti, je třeba vzít v úvahu, že fungování bude záviset v podstatě na sezóně a povětrnostních podmínkách. Vybavení instalované v interiéru vám pomůže pracovat po celý rok, ale instalace zařízení bude stát více, stejně jako pronájem.

Pokud hodláte přilákat mobilní telefon, bude snadnější zůstat na volném prostranství, ale v tomto případě si pamatujte sezónnost. Instalace mobilního zařízení je možná i uvnitř, ale v tomto případě je třeba zajistit pohodlný přístup a možnost odstranění částí atrakcí.

Větrný tunel by neměl být umístěn v blízkosti obytných prostor. To je způsobeno poměrně vysokou úrovní hluku, která přináší atrakci během práce. V opačném případě se budete muset postarat o zvukovou izolaci a to může být docela drahé.

Poměrně dobrým místem pro přijetí takové atraktivity může být příměstská nebo průmyslová zóna. To je výhodné pro několik parametrů:

 • nízké náklady na pronájem;
 • není třeba instalovat zvukovou izolaci.

A protože bude uspořádána dobrá reklamní kampaň a všechny lety budou provedeny na základě předchozího jmenování, budou minuty takového umístění vyrovnány.

Ve skutečnosti pro malou aerotubu bude dostatek prostoru nebo místa o rozměrech 30-35 metrů čtverečních, aby se přizpůsobilo vybavení atraktivity. Další 15-20 metrů čtverečních pro šatnu a místo pro recepci.

Elektrická energie musí být připojena k vybranému místu nebo místu. Pokud je vaše potrubí napájeno elektrickou energií, měl by být elektrický kabel navržen pro vysokou spotřebu energie. Samozřejmě je žádoucí dostupnost vody a sanitace.

Zařízení

Nejdražší část aerodynamické atraktivity je ve skutečnosti zařízení pro aerodynamický tunel. Celé podnikání závisí na tomto zařízení, jeho spolehlivosti a kvalitě.

Dnes má trh dostatek nabídek od zahraničních firem a od domácích výrobců. Navíc existují návrhy na nákup použitého zařízení. Takže, co koupit vybavení pro atrakce - není problém.

Při výběru zařízení je třeba nejdříve věnovat pozornost jeho vlastnostem, jako jsou:

 • výkon;
 • to, co se používá jako palivo, elektřina nebo motorová nafta;
 • výrobce.

Abyste zjistili základní charakteristiky zařízení, potřebujete vědět, za jakým účelem je použití vašeho větrného tunelu plánováno. Pokud máte v úmyslu použít potrubí jako atrakce, můžete si koupit model s menší kapacitou, ale pokud máte v plánu trénovat sportovce, je vaše volba - silný profesionální instalace „Aerotruba“.

Náklady na zařízení pracující na různých palivech se liší. Při výběru paliva je třeba mít na paměti, že větrný tunel, který běží na elektřině, bude snižovat náklady na pohonné hmoty. Mělo by však být zřejmé, že aerodynamická instalace vyžaduje velké kapacity, a ne každé místo nebo místnost se může pochlubit tím, co si spotřebitel může dovolit utrácet více než 300 kWh.

Dotykem na volbu výrobce stojí za zmínku, že tuzemští výrobci zařízení pro takové jízdy přinejmenším stejně dobře jako zahraniční analogové. Často je získání domácího vybavení nejlepší možností, protože v případě poruchy budou opravy a náhradní díly levnější. Ano, záruční i pozáruční servis je dostupnější.

Kromě vybavení, které vám umožní létat, nezapomeňte na nákup vybavení pro návštěvníky. Jedná se zpravidla o kombinézy, rukavice, masky a helmy.

Zaměstnanci

Personál pro takové přitažlivost je lepší vybrat mezi sportovci výsadkáři. To platí zejména pro instruktory. Ideální instruktor pro takovou atrakci by měl mít dobrý fyzický trénink, znát bezpečnostní techniku, mít dovednosti v akrobacii nebo zažít sportovní parašutistický skok.

Výběr zbývajících zaměstnanců antény není obtížný. Správce, recepční a technický personál, který si vyzvedne, není tak obtížný. Pro tyto zaměstnance by základními kritérii výběru měli být pracovní zkušenosti.

Budete také potřebovat účetního. Je lepší zaplatit za konkrétní práci, kterou vám tato osoba vykoná, takže nemá smysl přenést účetního na zaměstnance zaměstnanců.

Reklama a prodej

Hlavními spotřebiteli takového konkrétního "produktu" budou mladí a aktivní lidé, milovníci extrémních sportů. Vzhledem k tomu, že hlavní spotřebitelé nejvíce efektivně podporují novou atrakci, používají následující metody:

 • vytváření skupin v sociálních sítích;
 • distribuce letáků a letáky o různých školách, ubytovnách, sportovní kluby, fitness centra a míst s různými extrémní zábavy (karting, paintball, atd.);
 • reklamy;
 • držení propagačních akcí a různých mistrovských tříd.

Souhrn

Jak lze vidět z článku, otevření atraktivity "Aerodynamické trubky" je nemožné bez dostupnosti počátečního kapitálu. Navzdory skutečnosti, že počáteční náklady jsou poměrně vysoké (nejméně 6 milionů rublů), návratnost je poměrně rychlá.

V takovém relativně novém podnikání je velmi důležitá velmi důležitá reklamní strategie. Nepodceňujte význam reklamy. Vzhledem k tomu, že se jedná stále o mladé podnikání, každý rubl investovaný do reklamy přinese tisíce rublů na zisku.

Je třeba si uvědomit, že volba personálu, jmenovitě instruktory pro aerotube, je spíše komplikovaná záležitost. Možná, že i ve fázi plánování podnikání by bylo hezké mluvit s parašutisty z nejbližšího létajícího klubu, hledat budoucí instruktory. Nezapomeňte, že příslušní instruktoři vám pomohou vyhnout se vážným problémům, protože taková přitažlivost má kontraindikace.

Obecně platí, že podnikání je docela zajímavé, zvláště pro mladé a ambiciózní sportovce. Pokud se nebojíte potíží a máte startovní kapitál - jděte na to!

Průměr zóny letu 2.2 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 360 (dříve 450) kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 15,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 25 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

18 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 2500

Průměr zóny letu 2.5 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřebu energie instalace 650kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16 metrů;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 28 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

24 500 000

Základní cena (bez DPH)

Aeroproject 3000

Průměr zóny letu 3.0 metr

výška zasklení letové zóny 4,2 metru (možná více);

spotřeba elektrárny až do 900kW;

průtok až 75 m / s;

celková montážní výška 16,5 metru;

úroveň hluku až 87 dBA (v letové zóně);

zapíná / šrouby (x2) 1500-2200rpm;

montážní hmotnost cca 38 tun;

Obydlená oblast (ne méně než) 120 m2 metrů

Všechny aerodynamiky v Moskvě - adresy a ceny letu 2018

Všechny aerodynamiky v Moskvě - adresy a ceny letu 2018

Ruský kapitál každým rokem stále více gravituje k obloze. Skok z padáku, let balónem a kluzákem není překvapením. A s takovou atrakcí ("sportovní simulátor"), jako aerodynamický tunel stále ještě málo lidí ví. V našem přehledu "Aerotube v Moskvě - adresy a ceny letu" jsme zahrnovali všechna data, která potřebujete k výběru místa. Vezmeme-li v úvahu, že na celém území Ruska nemá dostatek aerodynamických komplexů, vybrali jsme ty, kteří jsou v Moskvě av Moskvě.

1. Aerodynamika aerodynamiky

Aerodynamika - sedmá aerodynamika v Moskvě.. Nachází se 10 minut od Yugo-Zapadnaya, je to jeden z nejmodernějších aerodynamických komplexů v hlavním městě: tam mít nejnovější elektromotory, takže simulátor je mnohem klidnější než jejich „kolegové“.

Do komplexu se dostanete autem (k dispozici je bezplatné parkoviště před budovou) nebo na bezplatném Chatelet, který běží v určitých intervalech od metra k leteckému potrubí (více informací naleznete zde). Dále jdeme do "kokpitu" (tak zajímavým způsobem, že je vstupní skupina provedena) a jdeme až do druhého patra.

Vezměte prosím na vědomí, že musíte dorazit 30 minut před letem. Tentokrát stačí změnit oblečení, získat výcvik a získat instrukce od profesionálních instruktorů. Nezapomeňte připravit fotografické a videokamery pro zachycení jasných okamžiků letu.

Místo je ideální pro dětské večírky, firemní večírky, banketové akce, stejně jako "dynamické" týmové stavby. K dispozici bude vše, co potřebujete.

Pro dětskou dovolenou

Děti a mládež budou potěšeny! Kromě letu aerotrube můžete „létat“ na simulátoru nebo „jízda“ v automobilovém simulátoru, natáčení v interaktivním pomlčku nebo získat nezapomenutelné emoce ve virtuální realitě atrakci. To vše je na jednom místě. Tým komplexu organizuje dětskou animaci pro každý vkus a věk. Letecké akrobaty, zábavní jízdy a vlastní restaurace s menu pro každý rozpočet.

Pro firemní, teambuilding nebo banket

V restauraci "47 vzducholoď", která se může ubytovat až 100 osob (banket) nebo 150 (čtyřletá), pořádá akce jakékoliv úrovně a stupnice. Samostatně si můžete objednat originální koláče od profesionálních cukrářů, stejně jako vzrušující program "Aeromagia". Tým aerodynamiky má bohaté zkušenosti s pořádáním takových akcí a udělá vše pro to, abyste byli spokojeni.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena (věk 14+): od 320r / min (min 60 min, max 20 osob)
 • Cena (do 14 let): od 270r / min (min 60 min, max 20 osob)
 • Adresa:Moskva, 47 km od Moskevské uličky (mimo), ow. 7.
 • Rozvrh práce: 10:00 - 24:00 (denně), poslední let ve 23:30
 • Telefon: +7 (495) 991-61-88, +7 (499) 650-77-88
Další informace

Zachovejte své příbuzné s certifikátem ve vzduchové trubce!

 • doba platnosti osvědčení je 8 měsíců;
 • dárkové balení;
 • emoce po celý rok;
 • bez dodání v rámci MKAD.
Další informace

2. Kanál Ai-Fly v Kursku

V roce 2017 se na území obchodní čtvrti "Armagh" v blízkosti Gogol-Centra objevila nová aerotube. Šestý v Moskvě. Komplex Ai-Fly se nachází pouhých 400 metrů od stanice metra Kurskaya - to je možná nejvíce výhodná letecká trasa v Moskvě. Tam je velké území a tam je vždy bezplatné parkoviště. Je to mimochodem zaplaceno - 100 rublů za hodinu.

Samotný letoun Ai-Fly se nachází na volném prostranství, takže se cítíte jako pták. Při příjezdu je třeba 40 minut před určeným časem seznámit se s instruktorem, vybavit, předat předletovou přípravu a instrukci - ano, ano, vše je vážné! Změňte oblečení a počkejte, až se vaše řada může stát v místnosti vybavené teplým a pozorovat ty, kteří již létají. Hlavní věc, nezapomeňte nabíjet telefon, fotoaparát nebo fotoaparát a nechat všechny drobné předměty v šatníku.

Instruktoři Ai-Flay doporučují létání po 6 minutách poprvé. Let zpravidla je rozdělen na 2-3 sady po dobu 2-3 minut. To je víc než dost pro začátečníky, aby začali bolet všechny svaly, takže lidé, kteří se zřídka zapojují do sportu, je lepší začít s krátkým letem. Ale po několika zasedáních s trenérem budou získány některé akrobatické triky.

Ti, kteří pravidelně skáče s padákem do vzduchu a drží podstatnou část svého života, nyní příležitost vypracovat prvky letecké akrobacie v AFF kurzu (accelerated free fall) a RW (Relativní práce). Nezapomeňte na dárkové certifikáty. Stane se jasným a nezapomenutelným darem. Certifikáty jsou platné 1 rok a mohou být použity v kterýkoli den.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: věk od 5 let, hmotnost do 120-150 kg
 • Průměr: 2,2 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 400r / min (min. 3 min., Max. 1 osoba). 20% sleva na narozeniny (dva týdny před a po narozenin)
 • Adresa:Moskva, Kurskaya stanice metra, Nizhny Susalny pereulok, 5, strana 19, území obchodní čtvrti "Armagh"
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne), poslední let ve 21:30
 • Telefon: +7 (495) 133-10-34
Další informace

3. SRK "Volný let" na Planernaya

V roce 2011 byla uvedena do provozu první anténa v Moskvě. Samostatná budova se nachází vedle nákupního a zábavního centra VEYPARK. Hlavní výhodou místa je, že potrubí je uzavřeno. To znamená, že vzduch je z místnosti teplý. Proto můžete létat zde po celý rok a nebojíte se, že chladný pouliční vzduch uklidní vaše uši a nos a vaše tvář bude červená a šupinatá další týden.

Projekt komplexu připravili švýcarští inženýři z firmy Bodyflying A.G., která se specializovala na vytváření výcvikových středisek pro výsadkáře. V roce 2011 bylo toto místo certifikováno jako první aerodynamická atrakce. V Aerotrub na Planernaya je pod kopulí instalován obrovský šroubový mechanismus. Vytáhne vzduch skrze mřížkovou základnu a tím vytvoří proud vzduchu, který dosáhne rychlosti 270 km / h.

Pro bezpečnost je tu personál instruktorů a inženýrů. Během letu, za všem, co se děje přes průhledné stěny, pozoruje operátor, který reguluje rychlost proudění vzduchu. S nováčkem v letu se instruktor zotaví, aby nedošlo k odletu. Při přípravě na let zahrnuje povinnou kontrolu zařízení, výcvik a vývoj všech pohybů na zemi.

Zařízení obsahuje speciální celkový obuv a přilbu. Kategoricky je zakázáno "vzlétnout" sponkami, opasky, sponami, nýty a jinými kovovými prvky v oblečení, stejně jako šperky. To vše bude odtrženo od proudění vzduchu a může poškodit šroub. Představitelé spravedlivých sexuálních vlasů musí být nutně zapleteni do těsných prstíků, ocasů nebo trsy, aby se v nich neztratili.

Mimochodem, ve městě VEYPARK se nachází jeden z nejlepších bowlingových klubů v Moskvě - Kosmik. Zde, po létání, můžete dokonale relaxovat a hrát bowling. A také pro vás pracuje kulečník, dětské město, hrací automaty a dobrá restaurace.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 3 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 4,1 metru
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena: 633r / min (min 15 min, max 3 osoby) - 1150r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Planernaya, metro Mitino, vnější část silnice Moskvy, 71 km
 • Rozvrh práce: 16:00 - 24:00 (út-pátek), 11:00 - 24:00 (neděle)
 • Telefon: +7 (495) 225-23-23, +7 (985) 315-66-55
Další informace

4. Letharium v ​​Krylatsku

Komplex se nachází v Krylatskij Hills Landscape Park v blízkosti metra Krylatskoe. K dispozici je letová zóna, šatna, klientská oblast a volně stojící prostor pro oslavy a firemní akce. Aerodynamický tunel je vyroben z průhledných materiálů, takže proces může být fotografován na videokameře nebo fotoaparátu.

V letové zóně je povolen pouze instruktor a pilot samotný, kteří během tréninku a instruktáž obdrží přilbu, kombinézy a speciální obuv. Z důvodu ochrany sluchu se doporučuje mít ušní zástrčky, protože hluk z vrtulových listů je velmi silný.

S instruktorem můžete komunikovat pouze pomocí gest. Podle bezpečnostních předpisů musí být pro tuto chvíli v klientské zóně přátelé, rodiče a další piloti. Odtud můžete obdivovat vše, co se děje, a ocenit milost a krásu letu.

Let ve vzduchu dovolí cítit celé spektrum potěšení z volného pádu, jako když skočíte s padákem, pouze bez přetížení a nebezpečí zranění. Děti mohou létat od 4 let a dospělé, kteří nemají zdravotní kontraindikace týkající se onemocnění srdce a nervového systému.

Vedle Letariium je úžasný design "koule". Je určen pro firemní akce, narozeniny, svatby a jiné oslavy. Zde může skupina až 35 lidí odpočívat a bavit se společně. Zařízení a komunikace umožňují pořádání i koncertu živé hudby nebo malého klubového večera, který vyzývá pár DJů.

Docela je to jedno z neobvyklých kaváren v Moskvě. Jeho hlavním rysem je poloprůhledná kopule, pod níž je po celý rok zábava a vždycky se dá jíst. Právě zde piloty Letaria často oslavují svůj první let.

Stručné informace

 • Typ: Zavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 400r / min (min 60 min, max 20 osob) - 1100r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Krylatskoe, st. Krylatská 5/1
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 241-63-41
Další informace

5. Aeropotok v Lublinu

Attraction (sportovní simulátor) se nachází v blízkosti parku Kuzminki nedaleko paintballe. Je těžké si to představit, ale potrubí je zde otevřené. Volný let je omezen pouze průhlednými stěnami "skla" (tzv. Letové zóny) a kolem nádherné krajiny parku. Za slunečného dne je let ve výšce čtvrtého patra (právě taková výška na "skle") na volném prostranství dechberoucí.

Letíte zde po celý rok, i v zimě, pokud teplota na ulici neklesne pod -10 °. A nebude jistě studené. Standardní vybavení zahrnuje hustou přilbu, oblek a rukavice. Nejdůležitější je, že se budete muset oblékat podle počasí, jako byste šli na procházku venku. A nezapomeňte na boty. Musí to být s vámi. Měla by být hustá, lepší na šněrování a dobře se hodí na nohu, takže nemusíte hledat "boty" kolem okolí.

Příprava na let začíná změnou a poučením všech těch, kteří jsou zaznamenáni v nejbližší hodině, takže je třeba, abyste je dorazili předem a nutně po dohodě. Každý let je doprovázen profesionálním instruktorem. Rychlost proudění vzduchu je sledována obsluhou. Neprovádějí skupinové lety s nově příchozími, takže neletí ze sklenice jako komára.

V aerotube se profesionální parašutisty a parašutisty často trénují. Průměr "skla" je pro lidi nadprůměrný růst příliš malý, ale pro začátečníky, dokonce i pro nejvyšší, to udělá. Zde můžete vyřešit všechny pohyby a manévry, které jsou nutné při skákání. Obvykle 10 minut tréninku v "skle" odpovídá 5-7 skokům s padákem.

Chyť pár kamarádů s dobrými kamerami a kamerami, aby mohli zachytit let. A nekombinujte ji s jinou zábavou. Emoce z volného pádu jsou nesrovnatelné.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: věk od 4 let
 • Průměr: 2,5 - 3,1 metrů
 • Výška: 7 metrů
 • Průtok: až 250 km / h
 • Cena: 250 r / min (min 60 min, max 12 osob) - 600 r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskva, metro Lublino, st. Zarechie, vv.3
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 971-19-19, +7 (495) 795-12-12
Další informace

6. Freezone na dálnici Simferopol

Největší aerodynamické centrum na světě, jehož analog neexistuje. Existují dva profesionální antény - 11 metrů a 15 metrů, navržené a vyrobené americkou holdingovou společností SkyVenture, která nyní zaujímá vedoucí postavení ve vytváření větrných tunelů.

Rychlost vzduchu dosahuje 270 km / h. Bezpečnost zde zajišťuje nejen ostré oko operátora, ale také automatizace. Pohostinství a nezapomenutelné dojmy z neuvěřitelného letu ve výšce 5. patra jsou poskytovány. A co je nejdůležitější, všechno je v bezpečí.

Formálně nemůžete říci, že komplex je v Moskvě. Nicméně se dostal do našeho přehledu "Aerotube v Moskvě - adresy a ceny letu" vzhledem k tomu, že další letecké potrubí jsou ještě vzdálenější od Moskovské silnice - Petrohrad, Samara, Krasnodar, Tyumen a Irkutsk.

Standardní vybavení zahrnuje přilbu, kombinézy, sluneční brýle, zátkové chrániče sluchu. V místnosti av letecké dopravě je samo o sobě teplé, není třeba dodatečně zahřívat ani v zimě. Dokonce i skupinové lety jsou možné, ale pouze pro profesionály. Začátečníci mohou pouze letět s instruktorem.

Komplex Freezone má jedinečnou příležitost realizovat sen dítěte - létat s vašimi oblíbenými superhrdinami. Instruktor se změní na speciální oblek Spider-Man, Superman nebo Santa Claus. A pokud se po tom rodiče nebudou čarodějové, kteří pro den volali skutečné dítě současného Spidermana?

Stručné informace

 • Typ: 2 uzavřeno
 • Omezení: věk od 4 let, hmotnost do 150 kg
 • Průměr: 3,7 metru, 5 metrů
 • Výška: 11 metrů, 15 metrů
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena: 550 min / min (min 60 min, max 10 osob) - 1250 r / min (min 2 min, max 1 osoba)
 • Adresa:Moskovská oblast, okres Chekhov, 59 km dálnice Simferopol (dálnice M2 Moskva-Krym, 39 km od okružní silnice Moskvy)
 • Rozvrh práce: 10:00 - 22:00 (Po-Ne)
 • Telefon: +7 (495) 180-00-18
Další informace

7. MŮŽEM FLY v obchodním centru "Aviapark"

Letecká potrubí I CAN FLY se nachází ve velkém nákupním centru "Aviapark", vedle nové stanice metra ČSKA. Můžete létat po celý rok, hlavní věc je, že teplota je nad -10 stupňů. Každý let zahrnuje vybavení (přilbu, brýle, kombinézy, obuv), předletovou instrukci a letu ve vlaku s instruktorem, který pečlivě sleduje bezpečnost. Vezměte prosím na vědomí, že všechny aktivity (školení, vybavení, letu) trvají 40-60 minut.

I CAN FLY má svou vlastní školu, kde se každý (od 4 let) může naučit profesionální lety (vzlétnout a spadnout, obrátit se na svou osu a řadu dalších věcí). Počáteční kurz se skládá z 8 tříd a stojí 12 000 rublů. Na konci školy budete muset absolvovat zkoušku, po které obdržíte certifikát.

Stručné informace

 • Typ: otevřít
 • Omezení: od 4 let do hmotnosti 120 kg
 • Průměr: 2,5 metru
 • Výška: 6,5 metru
 • Průtok: až do 270 km / h
 • Cena (věk 14+): od 300r / min (min 60 min, max 12 osob)
 • Cena (do 14 let): od 250r / min (min 60 min, max 12 osob)
 • Adresa:Moskva, Khodynský Boulevard, 4, 2. patro parkovacího centra "Aviapark" (m. ČSKA, 990 m)
 • Rozvrh práce: 11.00 - 22.00 (út-pátek), 10.00 - 22.00 (neděle), pondělí
 • Telefon: +7 (495) 508-20-18
Další informace

Co je volný let v airtube?

První letecké potrubí v hlavním městě se objevilo teprve v roce 2011, ale ten chtěl létat vždy a po staletí vynalezl stále více způsobů létání. Padáky, paragliders, kluzáky a křídla si podmanily svět.

Po dlouhou dobu studium vlastností chování těla během letu probíhalo pouze v reálných podmínkách. Zatímco v létě roku 1964 nebyl muž vchodu do aerodynamického tunelu určeného pro testování leteckých zařízení. A... letěl!

"Letěl jsem", v doslovném smyslu slova. Zvednutí dospělého člověka je dost "vánku" a vyfouká rychlostí 130 km / h. Můžete řídit let s rukama a nohama. Při změně polohy vzhledem k vodorovné poloze se člověk zvedne nebo spadne. Pohybuje se nahoru rychlostí až 300 km / h, tok vzduchu umožňuje lidskému tělu "viset" ve výšce téměř 10 metrů od země (úroveň 3 podlaží).

Po dobu 40 let byly lety v letecké dopravě čistě experimentální a vědecké povahy a prováděly se na klasifikovaných vojenských základnách. Rostoucí popularita padáku sportu z nich činí vynikající simulátor a nyní atrakcí (sportovní simulátor). A tato technologie je k dispozici široké škále lidí. Od té chvíle začala doba bezplatného letu pro všechny.

Hlavní výhodou antény v Moskvě je to, že každý může létat, dokonce i dítě. Neexistují žádné takové omezení letu jako věk, váha, fyzická příprava a řada nemocí. Nyní se můžete plně cítit jako pták. Nejstrašnější věc je, že člověk už nemůže žít bez pocitu letu a 90% těch, kteří letěli, se chtějí znovu a znovu trhat.

Jak se oblékat a co si vzít na let v aerodynamickém tunelu

Nemusíte se připravovat na lety v aerotrubech. Jediná věc, která stojí za zmínku, je jídlo - nemusíte přejídat, zvláště lidem se slabým vestibulárním aparátem. Umístění těla pod vlivem proudění vzduchu se může lišit a může se stát, že visíte vzhůru nohama. Tato změna událostí nebude mít žádný žaludek.

Hlavní věc při výběru oblečení spočívá v tom, že na těle jsou pevně a pevně uchyceny všechny věci, zejména helma, brýle, boty a rukavice. Když je průtok vzduchu rychlostí 250 km / h na helmu nebo botách, slabá příloha nebude stát. Pokud máte v úmyslu létat v botách, měli byste mít silné šněrování. Velkro je vypnuto na 10 sekund a posláno samostatně, aby zvítězilo na obloze. Také platí pro přilbu, rukavice a brýle.

Věnujte pozornost nové vyhledávací službě v Moskvě. Zde si můžete koupit dárkový certifikát na dovolenou

Šperky, zejména na krku, kovové nýty, brože, přezky, výstřihy jsou zakázány. Síla větru dokáže tuto situaci narušit, pokud z nějakého důvodu vyskočí z pracovního oblečení. Vlasy jsou lepší předem, aby se splétaly a odstranily, jinak by účes po letu byl velmi extrémní.

Sportovní historie letů

Svět je už dlouho soutěží o padák, což zahrnuje soutěže o přesnost přistání, výkyv, volný styl, přestavování volného pádu, skupinová akrobacie, frelly atd. Mezinárodní letecká federace stanoví pravidla a organizuje rozhodování. Spousta profesionálů a amatérů věnuje veškerý čas a sílu výcviku, aby získali a stali se nejlepšími.

Technika létání v "skleni" není zatím oficiálně jakýmsi leteckým sportem. Mezinárodní soutěže v oblasti leteckého tance se však již po tři roky konají. A nejsou ani méně pestré a někdy i vzrušující. Někdy se to, co se děje v letové zóně, je jako editace počítače.

V roce 2016 byl vítězem soutěže Wind Games, který se konal ve Španělsku, ruský Leonid Volkov, který působil v uměleckém freestyle. Je to nemožné uvěřit, ale on dělá všechny triky bez pojištění a výhradně díky proudění vzduchu pohybující se neuvěřitelnou rychlostí.

Možná vás zaujme vodní parky v Moskvě a karting

Wind tunnel: cena a náklady na podnikání

Vzduchový tunel - zajímavý a relevantní z pohledu organizace simulátoru malého podnikání (atrakcí). Vzhledem k poměrně malému rozšíření tohoto typu zábavy můžete začít v relativně nízké konkurenci, vítězství a velkém spotřebitelském publiku. Na druhou stranu, malý "nenápadný" aerodynamický tunel bude vyžadovat další investice do reklamy, "propagace projektu".

Zařízení přitahování aerodynamického tunelu

Jádrem funkce je simulace efektu volného pádu. Pro ty, kteří chtějí být zapojeni do parašutismu, aerotruba - velké a bezpečné simulátoru, který umožňuje posoudit jejich sílu a schopnosti plnit techniku ​​skákání a automatismu opravdových akcí v průběhu výstavby pareniya.Bolshie šrouby pod tlakem se silným proudem pohybujícího vzduchu, který dosahuje rychlosti až dvě stě kilometrů za hodinu. To vám umožní držet váhu člověka, aniž by ho nechal spadnout se vznáší ve vzduchu v aerotrube. Ventilátor vytváří dostatečnou sílu držet přitažlivost návštěvníka, jehož hmotnost se pohybuje v rozmezí od 25 do 120 kg.Vysota struktuře sám - více než 10 metrů v průměru. - 3 vývojáři m atrakcí doporučuji pro osoby mladší 6 do 70 let. Podle odborníků se vznáší ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské tělo, ale přesto začínající testery se doporučuje začít s nízkou dobu trvání letu, ne více než 5-6 minut, ačkoli technicky to může být v aerotrube libovolně dlouhou dobu.

Cena zařízení a ziskovost podnikání

Aerodynamický tunel je návratnost, ziskový obchod. Práce simulátoru organizuje jeho majitel v teplé sezóně - od května do října. Cena za minutu použití je 500 rublů. Když pracujete výhradně o víkendech, průměrný počet prodaných minut za sezónu je 100 za den. Celkový prodaný měsíční čas je asi 2000 minut, proto průměrný měsíční příjem podnikatele činí 1 000 000 rublů. Průměrné běžné náklady (v rublech):

 • zaplacení práce instruktorů s placením daní (vyžaduje se minimálně 4 osoby) - 120 000;
 • palivo pro fungování konstrukce (spotřebuje 2 litry nafty / min.) - 100 000;
 • pronájem pozemku pro organizaci antény - 180 000.

Celkové náklady - 400 000 / m. Čistý zisk - 600 000 / měsíc.

Měla by brát v úvahu vysokou počáteční investici pro akvizici, instalaci, certifikaci a reklamní společnost.

 1. Podnikatelský plán původního balíčku vypadá takto: Získání samotného zařízení. Jedná se o největší nákladovou položku. V závislosti na konstrukčních prvcích, značky a výrobci se jejich hodnota může pohybovat od 3 000 000 do 100 000 000 RUB.
 2. Dodávka a instalace budou vyžadovat přibližně 500 000 p. Hodně bude záviset na naléhavosti procesu. Účinnost vyžaduje dodatečnou platbu. Projekt instalace může v závislosti na dodavateli trvat až 2 až 7-10 dní v průměru, smluvní podmínky, technologické montážní funkce. Tam jsou také mobilní modely, které nevyžadují přípravnou přípravu pro jejich instalaci, ale takové designy stojí nejméně 10 000 000 RUB a není snadné je najít v prodeji.
 3. Organizace místa pro umístění zařízení, její výzdobu, hlukové izolační práce a aktivity - od 700 000 osob.
 4. Nákup kabin pro skladování komponentů, zásob, pomocných materiálů a zařízení k zajištění bezpečnosti přitažlivosti - 200 000 rublů.
 5. Outfit - kombinézy, helmy, rukavice a masky ve výši 20 setů - 250 000 rublů.
 6. Koordinace, reklama, dokumentace, další organizační a obchodní náklady - 100 000 RUB.

Navzdory tak vysokým finančním požadavkům je návratnost tohoto podnikání blesková a podle různých odhadů je maximálně 3 až 6 měsíců. K tomu je však nutné provést kvalitní, včasnou a řádnou přípravnou kampaň, která zajistí efektivní propagaci služby.

Kromě Moskvy a Petrohradu, pro jiné regiony, PR kampaň bude obsahovat:

 • slevové akcie;
 • distribuce letáků a letáků;
 • sms-distribuce;
 • aktivní interakce s reklamními agenturami regionu;
 • mistrovské kurzy a promo akce;
 • spolupráce s létajícími školami a muzea;
 • propagace ve vyhledávačích a na internetu prostřednictvím vlastního webu (můžete - site-business card).

Kde koupit aerodynamický tunel

Vzhledem k tomu, že většina nákladových položek je nákup zařízení, měli by být výrobci a dodavatelé pečlivě ohodnoceni a analyzováni.

Větrný tunel vyrábí mnoho domácích i zahraničních výrobců. Nejpopulárnější a optimální z hlediska poměru cena / kvalita jsou produkty:

 • Běloruské společnosti. Mezi nejznámější značky jsou „SVP - 650“, jejich cena - asi 3,5 milionu rublů, „Coast.“ - produkce Minsk za zhruba stejné peníze. Tyto atraktivity se vyznačují slušnou kvalitou, vysokou bezpečnostní a spolehlivostí, zárukami výrobce a dostupností instalace.
 • Domácí výrobce "Tornado", město Voronež. Sortiment společnosti má řadu modelů, můžete si vybrat na základě specifikací a cen. V průměru začínají od 4 milionů RUB, jsou také drahé, složité, poskytují řadu efektů a souvisejících produktů.
 • Evropských výrobců. Nejlepší v poměru ceny a kvality jsou výrobky vyráběné v Německu a České republice. Jejich cena je nejméně 7-8 milionů rublů, ale jsou odolné, silné a mají nízké požadavky na instalaci, umožňují rychlou instalaci na místě přímého použití.
 • Čínské výrobky. Najdete cenově dostupné a cenově dostupné produkty. Cenový segment je od 3 000 000. Mínus takového nákupu je minimální zárukou vysoce kvalitního a trvanlivého provozu zařízení.

Použitá aerodynamická trubka: klady a zápory

Další možností pro úsporu je získání použité aerodynamiky. Tyto návrhy jsou však extrémně vzácné a přinášejí určitá rizika, pokud jde o minimální bezpečnostní kontroly a kontinuitu jejich práce. Nicméně, pokud má tento výrobek platnou záruku výrobce nebo dodavatele, bude to nejvýhodnější a nejvýhodnější volba pro otevření tohoto druhu podnikání, což bude účinně minimalizovat investice do projektu.

Podnikový plán pro "Aerodynamické potrubí"

Aerodynamický tunel je atrakcí, která vyžaduje velké investice, ale kompetentní reklama jim za ně může zaplatit za 3-6 měsíců. Aerotrans jsou stále považovány za novinku, takže podnikatel má šanci vydělat peníze za spěchu.

1. Shrnutí projektu "Aerodynamická trubka"

Cílem tohoto podnikatelského záměru je otevřít atraktivitu "Aerodynamic Pipe" pro realizaci řady služeb v oblasti zábavy a extrémních volnočasových aktivit ve městě s populací více než 1 milionu lidí. Zvýšení poptávky po letech v letecké dopravě usnadňují trendy rozšiřování zábavního průmyslu a popularizace aktivních, extrémních druhů rekreace. Vertikální aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Vzhledem k výkonnému ventilátoru a motoru se vzduch v potrubí zrychluje na 200 km / h, což umožňuje, aby osoba zažila téměř stejné pocity jako parašutisté. Aerotube není jen bezpečnou alternativou k parašutismu, ale také jako simulátor pro výsadkáře.

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Cílovou skupinu lze rozdělit do tří skupin: amatéři, firemní klienti, odborníci. V souladu s tím může být aerotube využívána jako atrakce, jako místo pro firemní akce, a také jako simulátor pro profesionální sportovce.

Pro realizaci projektu je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Objem počáteční investice je 3 867 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, reklamu na společnost a vytvoření fondu pracovního kapitálu před tím, než projekt dosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic je určena na nákup zařízení, jehož podíl je 89,2%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky. Finanční výpočty berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, plánovací horizont je 5 let. Doba návratnosti projektu Aerodynamic Pipe je 9 měsíců. Ukončení plánovaného objemu prodeje je naplánováno na 9. měsíc provozu. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 46,5%. V tomto případě mají tržby výraznou sezónnost: maximální prodej se plánuje od května do října.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Hlavní výhodou podnikání při organizaci letů v aerodynamickém tunelu je popularita této oblasti v zábavním průmyslu, vysoký zisk a ziskovost, nízká konkurence v segmentu. Měli bychom však vzít v úvahu i obtíže, s nimiž se podnikatel může setkat: významné počáteční investice, vysoké náklady na reklamu a propagaci, sezónnost prodeje. Praxe ukazuje, že tento druh zábavy může být vysoce výnosný podnik, přinášející roční zisk ve výši 6 milionů rublů. V některých uskutečněných projektech bylo možné nahradit investice po dobu 3-6 měsíců.

2. Popis průmyslu a společnosti

V posledních letech se zábavní průmysl dynamicky rozvíjí a nabízí spotřebitelům celou řadu volnočasových aktivit. Oblíbenost získávají sportovní a extrémní druhy odpočinku: kiting, skákací můstky, snowboarding bruslení a tak dále. Nadšení pro extrémní zábavu získává masový charakter a může zaujmout širokou škálu diváků. Účelem tohoto obchodního směru je zajistit maximální přístup k extrémní zábavě pro všechny hosty. Extrémní, přístupné všem, je moderní koncept zábavního průmyslu. Z tohoto pohledu je vynikající možností aerodynamický tunel. Za prvé, přitažlivost zapadá do libovolného prostoru pro volný čas; za druhé, je to bezpečné; za třetí, umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelné pocity podobné tomu, co parachutisté zažívají. Nezanedbatelnou výhodou této atraktivity jako podniku je poměrně malá prevalence, která vám umožňuje začít v podmínkách nízké konkurence.

Aerodynamický tunel je simulátor volného pádu. Tato konstrukce, ve které v důsledku vrtule a těžká dieselového motoru vytváří silné proudění větru, který směřuje svisle vzhůru při rychlosti 250 km / h, a vytváří podmínky volného pádu. Výsledkem je absolutně bezpečný analog padáku. Komerční popularita aerodynamických tunelů získali teprve před 15 lety, na konci 90. let, kdy došlo k trend růstu seskoky. Aerodynamický tunel je zastoupena nejen jako bezpečnou alternativu parašutismu, ale také jako simulátor pro parašutisty.

V současné době poptávka po letech v aerodynamickém tunelu nadále roste, což činí činnost organizování letů v aerodynamickém tunelu docela populární. Otevření větrného tunelu by mělo být ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion lidí, protože cena za návštěvu atraktivity se pohybuje mezi 400-600 rublů. Existují však případy, kdy byly v městech s počtem obyvatel více než 700 tisíc lidí úspěšně realizovány podobné projekty. Hlavní věcí je řádně organizovaná reklamní kampaň, která může přitáhnout velké množství návštěvníků.

Nevýhody podnikání na větrném tunelu:

 • značné množství počáteční investice, od té doby náklady na aerodynamickou instalaci jsou od 1 milionu rublů. až 30 milionů rublů;

vysoké náklady na reklamu a propagaci. Aerodynamické potrubí jsou stále relativně novým typem zábavy, aby přilákaly dostatečný počet návštěvníků, je třeba organizovat silnou reklamní kampaň;

sezónnost prodeje na otevřených místech;

určité potíže při organizaci podnikání, související s pořízením a instalací zařízení, koordinaci a evidenci potřebné dokumentace, jakož i hledání kvalifikovaného personálu.

Nicméně, se zjevnými obtížemi, aerodynamický tunel jako obchodní směr má své výhody významné výhody:

doba návratnosti 3-6 měsíců (za přítomnosti příslušné reklamní kampaně);

variabilita použití aerosolu: Může být přepravována, pokud je to nutné, k pronájmu, poskytnout zařízení pro zachytávání videa, organizovat školení pro začínající parašutisty na pořádání firemních akcí a jednotlivých letů;

módní obchodní linky, s přihlédnutím k vývojovým trendům na trhu zábavy;

variabilita místa pro ubytování: Aerodynamický tunel lze instalovat na ulici, v samostatné budově nebo v nákupním centru. K dispozici jsou také mobilní modely umožňující volnou pohyblivost;

nízká konkurence a relativně volný trh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžeme tedy mluvit o investiční atraktivitě tohoto podnikání. Otevřením atrakce "Aerodynamic Pipe" se vezmou v úvahu trendy moderního zábavního průmyslu a vezmeme si volné místo.

3. Popis služeb přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Vzduchový tunel je extrémní atrakcí, napodobující volný let, který umožňuje návštěvníkům získat nezapomenutelný zážitek z padáku. Samotný let zpravidla trvá 3-5 minut a vyskytuje se v nadmořské výšce až 10 metrů. Podle názoru odborníků takové vznášení ve vzduchu nepředstavuje žádné nebezpečí pro lidské zdraví, a proto může být technicky v aerotube na neomezenou dobu. Začátečníci se však doporučují, aby začali krátkými lety delšími než 6 minut.

Zůstat v atrakci lze rozdělit do tří etap:

Teoretická příprava. Před letem je nutné instruovat návštěvníka a změnit jej do speciálního vybavení;

Školení. Pro bezpečnost návštěvníka před letem se doporučuje provést zahřívání a zkušební let na několik vteřin. To je nezbytné pro přípravu lidského těla na zátěž a podmínky aerodynamické trubice, a také k vyloučení nepředvídaných situací;

Hlavní let, který nastane pod dohledem instruktora.

Důležité je také poznamenat, že pro přitažlivost je možnost poskytnout první pomoc za pohybovou nemoci nebo ztrátu vědomí návštěvníkem. Zpravidla se sám inženýr s tím vyrovná.

Aerodynamický tunel má omezenou nosnost. Existují různé vzory, některé z nich umožňují zvednout celou skupinu lidí. Takové vybavení je však mnohem dražší. V tomto obchodním plánu je instalace považována za určenou pro 1 návštěvníka a instruktora. Pro lety umožnily návštěvníkům hmotnost 25 až 120 kg. Proto je žádoucí, aby vedle tohoto přitahování byly k dispozici podlahové váhy pro ovládání tohoto okamžiku. Cena 1 minutového letu je 500 rublů, což je průměrná tržní cena v tomto segmentu. Pro pohodlí návštěvníků existuje 5 různých tarifů (tabulka 2).

Tabulka 2. Tarify přitažlivosti "Aerodynamická trubka"

Letový čas - 2 minuty (sleva 10%)

Doba letu - 5 minut

Letový čas - 10 minut (20% sleva)

Doba letu - 30 minut, skupina až 8 osob

Doba letu - 60 minut bez instruktora

K dispozici jsou také další služby:

fotografické a video natáčení letů;

prodej dárkových certifikátů jakéhokoli označení;

nájemné za událost.

Algoritmus pro poskytování služeb na atraktivitě "Aerodynamická trubka":

Klient v telefonu je zaznamenán na letu. Určitý čas je pro něj vyhrazen.

Návštěvník by se měl objevit půl hodiny před určeným časem, aby byl instruován a vložen do zařízení.

Před letovým instruktorem by měl v případě potřeby zkontrolovat váhu klienta a na několik sekund provést zkušební let, aby byla zajištěna bezpečnost letu.

Návštěvník společně s instruktorem provádí placený čas letu.

Při takovém časovém plánu je průměrný počet prodaných minut za den 100.

4. Prodej a marketing

Cílovým publikem větrného tunelu je mladá populace města, která preferuje aktivní odpočinek a extrémní druhy zábavy. Podrobněji lze cílové publikum této atraktivity zastupovat ve třech velkých skupinách:

Milovníci - lidé, kteří považují atrakci za zábavu;

Firemní klienti - skupina lidí, kteří si pronajali vzdušnou trubku po dobu podnikové události;

Profesionálové - výsadkáři a sportovci používající aerotube jako simulátor.

Takže publikum "Aerodynamic Pipe" atrakcí je poměrně různorodé a četné. Vzhledem k tomu, že takový formát zábavy je zcela specifický, podporovat je, aby využily určitou sadu propagačních metod. Atrakce „aerodynamický tunel“ je třeba reklama, protože se jedná o relativně nová forma zábavy, která stanovuje obchodníkům prvořadý úkol vyprávět potenciální zákazníky o výhodách létání v aerotrube.

Propagace atraktivity "Aerodynamická trubka":

propagace v síti s pomocí stránek a skupin v sociálních sítích (soutěž o překlady, připomínky atd.);

distribuce tištěné reklamy v místech přetížení potenciální cílové skupině: nákupních center, hlavní ulice, v blízkosti kolejí, školy, tělocvičny a sportovní kluby, některé stránky s podobnou zábavu (karting, paintball, atd);

dodání obsahu: fotografické sestavy, video reporty, užitečné a zajímavé informace;

umístění reklam (výtahy bytových domů, fitness centra, bazény, zimní stadiony apod.);

vedení demonstračních letů, různých mistrovských kurzů a propagačních akcí, zaměřené na zvýšení loajality a angažovanosti diváků. Událost marketing, kreslení zdarma-návštěva na atrakci.

V tomto obchodním plánu se očekává aktivní propagace aerodynamického tunelu, což znamená určitý rozpočet na reklamu. Plánovaný seznam reklamních akcí a náklady na jejich realizaci jsou uvedeny v tabulce 3. Podle výpočtů se předpokládá, že 82 000 rublů bude vynaloženo na propagaci aerodynamického tunelu.

Tabulka 3. Rozpočet na reklamu aerodynamického tunelu

Vytváření vlastního webu

Místo by mělo odrážet popis a výhody letů v letecké dopravě, míry návštěvnosti, reporty z fotografií a videa, kontakty a adresu, stejně jako možnost rezervovat návštěvu online.

Umístění reklam

Za tímto účelem se plánuje použití reklamních míst: plavecký bazén, fitness klub, kino.

Vysílání reklamy

Náklady na tento typ reklamy zahrnují poplatek za natáčení a úpravu videa, jakož i za vysílání videa na monitorech vodního parku (nebo podobného zařízení). Válec, který trvá 30 sekund s 1 otočením každých 10 minut, bude stát od 10 000 rublů měsíčně.

Distribuce tiskových reklam

Za tímto účelem má vytvářet reklamní materiály (letáky / brožury) a jejich distribuci v místech, kde se cílový segment shromažďuje. Náklady zahrnují náklady na vytváření a tisk letáků a také na mzdy organizátorů. Je možný variant distribuce letáků se slevovým kuponem.

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje několik měsíců získat zpět náklady na aerodynamický tunel, ačkoli obvykle trvá nejméně 1 rok. Kombinace všech výše uvedených opatření zvýší loajalitu návštěvníků a poskytne průměrnou měsíční prodejní cenu 3 000 minut letu. Na základě sazeb pro návštěvu aerotubu vypočítáme plánované tržby: 3000 * 500 = 1 500 000 (rublů). Odhadovaný objem měsíčního příjmu větrných tunelů činí 1 500 000 rublů.

5. Výrobní plán

Zahájení svého podnikání pro pořádání letů na atrakci "Aerodynamická trubka" zahrnuje následující etapy:

1.Zvolte umístění a prostory. Poloha aerodynamického tunelu není tak důležitá. Nepotřebuje vysoký provoz pro pěší, protože návštěva atrakce není spontánní, ale plánuje se předem. Také byste měli zvolit typ místa pro aerotube - ať už se jedná o uzavřenou místnost nebo na čerstvém vzduchu. Každá z možností má klady i zápory: hlavním plusem volné plochy je nízká cena nájemného, ​​avšak v tomto případě bude mít prodej výraznou sezónnost a závislost na povětrnostních podmínkách. Uzavřená místnost umožňuje pořádání celodenních přitažlivých akcí, nicméně pronájem takového prostoru bude dražší. Navíc instalace vzduchové trubky v uzavřeném prostoru je komplikována znaky budovy a nedostatečnou pohyblivostí konstrukce.

Při výběru místa byste měli také zvážit, zda plánujete pevnou nebo mobilní atrakci. Pokud máte v plánu cestovat na různá místa, doporučujeme je umístit na otevřené místo - to usnadní proces demontáže a přepravy. Ideální volbou bude krytá plocha s možností pohodlné dopravy aerodynamické instalace. Vzhledem k tomu, že tyto plochy mohou sloužit jako první patra nákupních center s pohodlným východem, ve skladech a obdobných průmyslových prostorách. Můžete umístit aerotube do města, kde je nájem méně, a ve sportovním centru, který jim nabídne spolupráci nebo souhlasí se značným nájemným.

Důležitou podmínkou - není vhodné umístit aerotrans v blízkosti obytných budov, protože zařízení vytváří hodně hluku a vibrací. Zanedbání těchto faktorů povede k potřebě dodatečných nákladů na izolaci proti hluku. Zvláštní prostory (oblasti) pro umístění atrakce nepodléhají zvláštním požadavkům. Instalace vzduchového potrubí bude stačit 20-25 m2. V této oblasti je možné umístit zařízení, do šatny a technických místností, dalších 10 m². Důležitým požadavkem je přítomnost elektřiny, zejména v případě, že zařízení běží na ní. V posledních letech se však upřednostňují větrné tunely, které spotřebovávají motorovou naftu. Proto před výběrem místnosti nebo oblasti pro umístění atrakce byste měli jasně vědět, jaké zařízení bude použito.

Tento projekt zahrnuje používání dieselových zařízení. Typ stránky - otevřený. Za tímto účelem je pozemek pronajatý na území nákupního centra, které se nachází vedle parkoviště. Plocha pozemku je 30 m2, kde se nachází aerodynamická instalace, šatna a kabina řidiče. Nájemné bude asi 50 000 rublů za měsíc. Vzhledem k umístění v dálce od obytných budov, je možné vyhnout se nákladů na hluk izolace (jejich hodnota se pohybuje od 300-700 tisíc rublů.).

Nabídky franšíz a dodavatelů

2. Nabytí vybavení. Nabytí vybavení je nejdůležitější položkou podnikatelského plánu, protože ziskovost celého podniku závisí na jeho kvalitě a kapacitě. Dosavadní trh nabízí různé úpravy aerodynamických tunelů, které se liší v síle, průměru, výšce, snadnosti instalace, druhu spotřebovaného paliva, nákladů na údržbu a dalších vlastností. Při výběru zařízení byste měli určit klíčové charakteristiky konkrétního projektu. Například, pokud hodláte použít letecký tunel jako simulátor parašutistů, budete potřebovat výkonnější a nákladnější (profesionální) zařízení. Pokud je aerotube ošetřena výhradně jako atrakce, může být zařízení zjednodušeno.

Rovněž je třeba věnovat pozornost množství "paliva" spotřebovaného zařízením, protože aerodynamické instalace vyžadují vysoký výkon, pak náklady na "palivo" představují významnou část nákladů. V současné době existují antény, které provozují elektřinu nebo motorovou naftu. Průměrný indikátor spotřeby elektrické energie je asi 350 kW / h (to vše závisí na hmotnosti osoby, kterou potřebujete zvednout do ovzduší). Na základě průměrné ceny za elektřinu bude provozní doba aerodynamické instalace stát asi 1200 rublů. Pokud vyhodnotíte spotřebu naftových generátorů, pak ve standardním režimu zařízení spotřebuje zhruba 50 litrů paliva za hodinu. Při průměrné ceně motorové nafty 32 rublů na litr bude cena 1 hodiny provozu aerotube přibližně 1600 rublů. Jak vyplývá ze srovnání, elektrická zařízení jsou více rozpočtová než dieselová. Mělo by však být zřejmé, že elektrické zařízení vyžaduje vysoké kapacity, které nemohou být poskytovány všemi místy.

Dále zvažte vlastní zařízení, jehož náklady se pohybují od 1 milionu rublů (lehké, mobilní verze) až po 30 milionů (profesionální vybavení). Můžete si koupit nové nebo použité zařízení. Na internetu existuje mnoho podobných návrhů prodávat zařízení s markdown. To vám umožňuje šetřit peníze, ale může obsahovat určité hrozby, jako jsou problémy s údržbou, časté poruchy, rychlé opotřebení apod. Motor ventilátoru je v průměru po 3 000 hodinách provozu. Tento ukazatel by měl být zohledněn při zvažování možnosti nákupu použitého zařízení.

Pro organizaci atrakce bude stačit, že bude mít dostatečnou výšku aeroplánů 4 až 5 metrů a průměr 2,2-3 metrů. Budete také potřebovat vybavit atrakcí ochrannou sítí, která vám neumožní vypadnout ze vznášející se oblasti a rohože - v případě pádu. Majitel firmy se nemusí potýkat se všemi jemnými detaily instalace, protože v současné době existuje mnoho nabídek na trhu pro organizaci aerotranů na klíč. Některé firmy nabízejí nejen kompletní vybavení, ale také dodávku, instalaci, připojení a údržbu.

Co se týče výrobců, zařízení z různých zemí je zastoupeno na trhu:

domácí společnost z Voroněže vyrábí zařízení v hodnotě zhruba 4 miliony rublů;

Většinou se jedná o čínské zařízení. Jejich kvalita je na správné úrovni a náklady jsou nižší než náklady analogů. Pro 3 miliony můžete koupit výkonné a vysoce kvalitní zařízení;

Česká republika a Německo jsou považovány za lídry na trhu výroby aerotube, nicméně náklady na jejich vybavení jsou mnohem vyšší: od 6-7 milionů;

zařízení bieloruské výroby se prodávají za cenu 3,5 milionu.