Přitažlivost

Podnikatelé, kteří chtěli začít své podnikání, se k nám častěji obracejí. Přitahují je malé počáteční kapitál a rychlá návratnost jízd.

Společnost Optosib nejen rozvíjí nové atrakce pro parky a zábavní centra, ale také dlouhodobě využívá a obsluhuje své atrakce v novosibirských parcích. Tato zkušenost je při vytváření sofistikovanějších zábavních atrakcí brána v potaz. Naši experti sdílejí tuto zkušenost s radostí.

Soukromé podnikání je riskantní podnikání, ale v době krize je často nucen. A není tak těžké otevřít své vlastní podnikání v oblasti zábavy a je to velmi výhodné ve správném vtipu.

Krok první: Vyberte místo.

Navzdory krizi, federální a městské rozpočty, které se drží sociální orientace, najdou peníze na rekonstrukci parků a hřišť. Navíc růst počtu nákupních a zábavních center také zvyšuje počet míst pro atrakce. Žádná městská dovolená nemůže bez atrakcí. Potřeba zábavního vybavení je.

Tam, kde lidé odjíždějí a kde si můžete dát atrakci:

 • Park je tradičním místem pro rodinný odpočinek. Jedinou nevýhodou klimatu je sezónnost.
 • Nákupní centrum - méně a méně jako shluk obchodů, rozvoj zábavní infrastruktury přitahuje kupující. Další plus - jízdy pod střechou nejsou závislé na počasí a sezóně.
 • Slavnostní náměstí - místo konání festivalů, veletrhů, výstav, městských prázdnin. Plus - vysoká návštěvnost atrakcí. Minus - trvání událostí nepřesáhne 1-2 dny.
 • Pláž - kromě vodních atrakcí, plážový komplex je vybaven běžnými atrakcemi parku.
 • Zábavní centrum - může to být zcela nezávislé podnikání s krytým a venkovním prostorem pro zábavní zařízení. Dokonce i cirkus, bowlingová dráha, klub, kino.
 • Malé města a vesnice jsou zpravidla zbaveny zábavních zařízení, ale mají o tyto služby poptávku.

Zajímavosti společnosti Optosib jsou univerzální. Instalace atrakce nevyžaduje výstavbu zvláštního místa. Pro besfundamentnye atrakcí, asfalt a trávník s trávou, a betonové podlahy (a více v popisu atrakcí) udělá.

Druhý krok: Průzkum.

 • Jaké atrakce byly nainstalovány na zábavní ploše?
 • Na jakých věkových skupinách se počítají?
 • Jaké "prázdné výklenky" mohu vzít?

Atrakce jsou obvykle rozděleny:

 • Děti - od 3 do 7 let a od 7 do 12 let;
 • Rodina - schopná bavit jak děti, tak i rodiče;
 • Dospělí - 12 let a starší, tato kategorie zahrnuje "Extrémní jízdy."

A pokud je na místě mnoho dětských atrakcí, může být užitečné přemýšlet o tom, co mají bavit rodiče. A naopak. Pokud jsou rodiče usazeni v útulné kavárně, měli byste si zajistit malý dětský koutek. Například dětský hrací labyrint, nafukovací trampolína nebo místnost s měkkými herními moduly. Děti zůstávají pod dohledem animátora, rodiče chodí do kavárny nebo nakupují.

Krok třetí: Vyberte atrakci.

Atrakce je poměrně široký pojem. Není to nutně houpačka a veselí. Inženýrské myšlení za století přicházelo s velkou zábavou. To přitahuje lunaparky s zábavními centry, návštěvník zažívá spoustu různých dojmů.

Proto je třeba zvážit, jaké druhy atrakcí jsou již na místě. Jeden karusel - no, dva - ne špatné, tři - nudné. Naše zkušenosti ukazují, že pokud je vedle malé trampolíny umístěna velká trampolína, pak se návštěvníci dostanou do velkého, protože dává více příležitostí, aby dítě mohlo hrát. Totéž s herními labyrinty, které vyhrává více herních prvků a modulů. V případě karuselů je třeba vzít v úvahu věkové skupiny, na které se počítají.

Pneumatický střelnice se bez problémů kombinuje s laserem a střelením.

OPTOTIB zohledňuje zvláštnosti zábavních a nákupních center. Atrakce pro uzavřené prostory jsou navrženy s napájením z běžné zásuvky. Rozměry jízd jsou optimalizovány pro šířku, délku a výšku. Rozsah a velikost atrakce se může lišit v závislosti na přání zákazníka.

Obvykle ke spuštění nákupu:

 • Dětská nafukovací trampolína - mobilní, instalovaná na jakémkoli povrchu, může být umístěna uvnitř, čerpadlo je napájeno ze zásuvky, platí za 1-2 měsíce.
 • Střelnice - mobilní, instalované na jakémkoli povrchu, mohou být umístěny uvnitř, zvedání cílů z konzoly je napájeno ze zásuvky, vyplácí se po dobu 3-4 měsíců.
 • Dětská herna - instalovaná na jakémkoli povrchu, může být umístěna uvnitř, nevyžaduje elektřinu (bez osvětlení a zvuku), vyplatí se pro sezónu.
 • Sportovní trampolína je instalována na jakýkoli povrch, může být umístěna v interiéru, nevyžaduje elektrickou energii, vyplatí se pro sezónu.

Tato volba je způsobena zejména snadnou obsluhou, instalací a údržbou, rychlou návratností a atraktivitou návštěvníků.

Výpočet ziskovosti se provádí podle následujícího vzorce:

n * t * c * k, kde

n - kapacita přitažlivosti (osoba / hodina);

t - doba provozu atrakce za den (hodinu);

c - cena letenky (rub);

k je faktor zatížení přitažlivosti (osoba / místa).

Krok čtyři: Koupit atrakci.

V katalogu jsou uvedeny všechny typické modely jízd s technickými charakteristikami, které Optosib vyrábí. Ceník vás seznámí s cenami. Naše kontaktní údaje:

Telefon: (383) 287-09-81

Fax: (383) 319-19-93

E - mail: optosib @ přitažlivost. en

Adresa kanceláře: Novosibirsk, ul. Chelyuskintsev, 18/2. kancelář 516.

V létě připravte sáňky a v zimě vozík. Umístění objednávky na výrobu atrakcí je lepší předem. Zvažte čas pro výrobu, dodávku a instalaci. Specialisté společnosti vám poradí o všech otázkách týkajících se nákupu, montáže, dodávky a montáže jízd.

V průběhu let jsme získali přátele a partnery v mnoha městech nejen na Sibiři, ale i na celém Rusku. Naše atrakce úspěšně pracují v Kazachstánu a dokonce i v Německu. Příznivá geografická poloha na výrobu atrakcí v centru země poskytuje značné úspory ve výpočtu dodávky zakoupených přitažlivosti.

Jsme rádi, že spolupracujeme se společnostmi ve všech velikostech. Děti a rodinné atrakce v obcích se objevují zřídka, ale okamžitě se staly centrem rodinného volného času. Jednoduchá konstrukce, jako je dětská hra bludiště sportovní trampolíny či nafukovacích nevyžaduje zvláštní údržbu a může být instalován na jakémkoli rovném povrchu, zda tráva, písek nebo asfalt.

Krok 5: Organizace aktivit.

Nebudeme se tady zabývat otázkami registrace firmy nebo jednotlivého podnikatele ve státních orgánech. Poskytování zábavních služeb nevyžaduje zvláštní postupy, povolení nebo doklady.

Mělo by být pouze uvedeno, že v různých městech a regionech byly přijaty různé zákony upravující prohlídku a přijetí jízd. V Novosibirsku je zatím možné pouze dobrovolné vyšetření.

Při pronájmu míst pro atrakce se jistě vypořádáte.

Popis atraktivity udává napětí napájecího zdroje, které musí být přivedeno na místo, kde bude instalována atrakce. Pro malé atrakce je to obvyklé 220V.

Některé atrakce, jako jakékoliv auto, vyžadují pravidelnou technickou prohlídku a údržbu. Předem si dbejte na kompetentního odborníka.

Krok šest: Nastavení atrakcí

Naše společnost doporučuje, aby při nákupu komplexních jízd poskytovala montáž dozorů. Zpravidla je instalace dohledu 5-10% nákladů na atrakci. Sestavování atrakcí pod dohledem našich specialistů má následující výhody:

Spolehlivý provoz bez výpadků způsobený poruchami způsobenými nesprávnou montáží přitažlivosti.

Zvýšení záruční doby z 6 na 12 měsíců.

Nezapomeňte na lidovou moudrost - blázen zaplatí dvakrát. Zaměřujeme se především na to, abychom zajistili, že naše atrakce budou pro vás dlouhodobě, spolehlivě a maximálně profitovat. Hodně štěstí!

8 aktuálních atrakcí pro malé firmy

Sedm aktuální atrakce pro malé firmy: Elektrokarting laserové bludiště, questy, virtuální válka proti housenkám, s pískovištěm a dalších drahokamů.

Co ušetří lidé v krizi? Rusové přiznávají, že se mnohými způsoby odmítají. V TOP-3 seznamu úspor - zábavy (viz obr. 1)

A přesto zábava zůstává v oblasti zájmů malých a středních podniků. Nové dětské atrakce se objevují na otevřených plochách, v samostatných budovách, v nákupním centru. Analytici jsou si jisti, že tempo vývoje tohoto směru se v blízké budoucnosti zvýší. Zde jsou hlavní předpoklady, které z hlediska odborníků přispívají k posílení pozice zábavního průmyslu v naší zemi.

Zájem o "kotevní nájemníky" TRC

Přes krizi a rostoucí konkurenci se majitelé domů snaží přilákat co nejvíce návštěvníků do svých zařízení. Jejich spojenci jsou "nájemní nájemci", což přispívá k nárůstu počtu hostů. Do této kategorie patří majitelé atrakcí.

Podle společnosti Colliers International zaujímají operátoři zábavy druhé místo ve struktuře nákupních center (18%), druhé místo pouze v odvětví krásy (59%). Podle některých odhadů v blízké budoucnosti, mnoho nákupních center dá stravování a zábavu od 15 do 30% jeho plochy, jak odborníci zjistili, že obrovské oblasti zábavy mall provozu se zvýší o 15-25% (podle časopisu „atrakcí a zábavy“, Č. 21, 2016).

Dostupnost hotových obchodních schémat a nízkorozpočtových formátů

Pro začínající podnikatele není snadné nezávisle počítat ziskovost podniku. Františkáři s připravenými nabídkami pro otevírání jízdy se dostanou k záchraně.

"Licence je připravený a testovaný obchodní model. Obchodník kupuje projekt „na klíč“, jasně ví, co a jak se vyvíjet: tím, že se vyhýbá nástrahám a významně snižuje rizika,“- říká Anton Shchipachev, generální ředitel společnosti VIA BOWLING / hraní.

V segmentu atrakcí ready franšízy jsou vzácné, většinou vzdělávací areály dětské a realita jízdy virtuální, ale jsou zde i nové nápady: například povolení elektrokartinga.

Pro podnikatele, kteří nemají významný počáteční kapitál, mohou být levné zájezdy s nízkým rozpočtem dobré řešení:

 • trampolínová centra (velikost počáteční investice 4 miliony rublů)
 • laser tag - laserový paintball (od 2,5 milionu rublů),
 • soft play Play Soft Play nebo vývoj herních modulů (od 300 tisíc rublů).

Touha rodičů zapojit děti do užitečné zábavy

Sen moderních rodičů je "roztrhat" děti od gadgetů a televizorů. Z tohoto důvodu rostoucí poptávka po rozvojových atrakcích: lezecké stěny, trampolíny a lanové parky, freestyle areály atd.

Dochází k posunu zájmu o hrací automaty na sportovní zábavu: matky a tatíčky mají větší šanci dát dětem peníze na aktivní rekreaci.

Zde jsou nové dětské atrakce, které podle odborníků poptávka poroste.

Idea # 1 Elektrokardiografie

Dnes se na západě aktivně rozvíjí elektrokardiogram, ale v naší zemi zůstává exotické. Přesto profesionálové v zábavním průmyslu předpovídají pro něj skvělou budoucnost, protože je jiný

 • ekologická kompatibilita: neexistuje žádný výfukový systém, žádný hluk, nevyžaduje koordinaci s Pozhnadzor nebo vytvoření dalšího ventilačního systému
 • variabilita: "neobtěžuje se" (zejména pokud se čas od času změní konfigurace trasy)
 • po celou sezónu: nejsou žádné rozdíly v docházce v různých ročních obdobích.

Navíc je v naší zemi stále volné místo a ti, kteří otevřou první místa pro tuto velkolepou atrakci, jsou odsouzeni k úspěchu.

Samozřejmě, rozsáhlý projekt bude vyžadovat vážné investice: mezinárodní třídní elektro-kartingové centrum bude stát asi 40 milionů rublů (s výjimkou nákladů na renovaci budovy nebo budovy). Mini formát ("rychlý posun") pro TRC na začátku odborníků odhaduje 15-18 milionů rublů.

Současně existuje hotové řešení vyvinuté italskými výrobci elektrických karet: spojení se značkovou sítí získáním licence. Současně získává franchisant hotový podnikatelský koncept, včetně vývoje souvisejících směrů (veřejné stravování), marketingové a poradenské podpory.

Členství v klubu s velkým jménem umožňuje přilákat prestižní inzerenty. Pevné společnosti si vybírají známé značky jako reklamní partnery, včetně značkové sítě. To vytváří další příjmy.

Tato franšíza bude stát 2,5 milionu rublů. Roční licenční poplatky představují 4% obratu.

Idea č. 2 Laserový labyrint

Nezapomenutelné dobrodružství pro dospělé a děti slibuje laserový labyrint LASER QUEST. Jedná se o malý pokoj (18 m²), pronikající jasnými paprsky, tvořící bizarní vzorek protínajících se čar.

Úkolem účastníka atrakce je projít labyrintem bez zásahu do paprsků, najít klíč ke stopkám, upevněný na stěně u vchodu a poté, co se vrátíte, vypněte. Mise může být provedena třemi pokusy.

Přitažlivost umožňuje, aby se nějaký čas cítil jako hrdina akčního filmu nebo počítačové hry ve skutečnosti. Také v něm můžete soutěžit o rychlost průchodu labyrintu.

 • relativně nízká cena zařízení - od 250 000 rublů
 • kompaktnost
 • Dostupnost pro široké publikum (věk návštěvníků začíná od 5 let)
 • demokratické ceny: doporučená cena letenky je 200 rublů
 • dostupnost dodatečných zdrojů příjmů: prodávání, které si přejí videokazety svých dobrodružství v labyrintu
 • vysoká kapacita - až 30 lidí za hodinu a rychlá doba návratnosti - od 1 měsíce.

Nápad č. 3 - nabíjení mysli

Dalším slibným nápadem jsou hledání dětí. Jedná se o hru ve formátu "opuštění místnosti". Podmínky jsou jednoduché: tým hráčů je dočasně zablokován v místnosti, který může vystoupit, ze kterého mohou postupně vykonávat určité akce.

3 Komponenty úspěchu této atrakce, v závislosti na společnosti «iLocked - questy Vyberte místnost“ - neobvyklý nápad, zajímavý scénář a speciální atmosférické, který vytváří tematické hry a dekorací.

Pokud vytvoříte firmu od začátku, počáteční investice začínají od 800 000 rublů a vyšších: čím komplexnější jsou mechanismy a doprovod questu, tím větší jsou náklady. Doba návratnosti - od 6 měsíců. (v Petrohradě v průměru od šesti měsíců do osmi měsíců ve výši 200 her za měsíc za cenu 3 - 3,5 tisíc rublů za hru).

Začátek podnikatelů ochotně kupuje questy "na klíč" pro franšízu. Výhody:

 • ready-made skript, vybavení a dobře zavedený obchodní model
 • Podpora franchisora ​​od vzniku až po uvedení atraktivity
 • reklama pro partnery na webu vývojáře nápadu atd.
 • Většina úkolů pro děti je určena k hraní her v rozvojových centrech, což vám umožňuje rychle najít vhodný pokoj.

Idea # 4 Virtuální válka s housenkami

Kdo by si myslel, že vývojáři zážitků budou schopni sladit rodiče, kteří sní o roztrhání dědiců od počítačů a dětí, které chtějí trávit své dny hraním her! Řešením byla zábavná rodinná atrakce REALGAME.

Skládá se ze skříně o rozměrech 4 m². Namísto pohlaví - obrazovka, na níž projíždějí škodlivé housenky a nemilosrdně zžírají vidličku zelí. Úkolem hráčů je potápět co nejvíce housenek (v ideálním případě asi 200 za 2 minuty). Ukázalo se, že zbývající zahradní škůdci, kteří se změní v motýly, odletí, a pokud ne - se vesele rozesmáli při selhání hráčů.

 • je k dispozici i dětem: jednoduchá pravidla
 • splňuje potřeby publika dětí i dospělých
 • úsporné: malá cena za pronájem
 • tam je příležitost využít na pryč strany a svátky
 • relativně nízké počáteční investice - 360 000 rublů "na klíč"
 • rychlé období návratnosti
 • mnohem levnější než importované analogy.

Idea číslo 5 Nárazníkové lodě - atrakcí na vodě

Univerzální zábava pro děti i dospělé, vhodná pro venkovní a vnitřní použití. Důležitou podmínkou je přítomnost nádrže nebo otevřené nádrže.

Ve tvaru nárazníku je sníženým modelem tohoto plavidla. Určeno pro 1-2 osoby, takže přitažlivost je vhodná pro děti od 3 let, doprovázené jejich rodiči. Starší děti se s managementem vyrovnávají samy.

 • bezpečnost: boky lodi jsou vyrobeny z gumy, takže srážky nejsou strašné, i když se plavání odehrává v malém bazénu
 • novinka: správa lodí pro mnoho dětí ve zvědavosti, na rozdíl od známých strojů
 • trvanlivost: lodě jsou vyrobeny z odolného materiálu, který nevybledne a nedeformuje, jsou vybaven elektromotorem na bateriích. Většina produktů je zaručena nejméně 1 rok
 • relativně nízká počáteční investice: náklady na nárazník lodí domácí výroby začínají od 33 000 rublů.

Idea # 6 Sandbox se skvosty

Ti, kteří chtějí rozvíjet podnikání v oblasti rodinné zábavy, se budou těšit na franšízu "Poklady pirátů". Nápad vznikl v roce 2015 podnikatelem T. Popovou, který si koupil drahokamy pro své vlastní dětské hry. Když si všiml zájmů dětí na barevné kameny, přišla s pískem se zázrakem s drahocennou náplní. Dnes jsou ve více než 15 městech.

 • snadnost implementace: atraktivita je orientována na nákupní středisko
 • nízká úroveň počáteční investice: 130 000 rublů (bez nákladů na nájemné a plat zaměstnanců)
 • malé pronájmy: pískoviště zaujímá 8 m²
 • možnost dodatečných příjmů z prodeje kamene pro sbírky
 • absence licenčních poplatků
 • zábava: kolem pískoviště neprojde tiše žádný návštěvník
 • příležitost rozvíjet podnikání s pomocí franchisora

Se správnou organizací podnikání můžete získat od 120 000 rublů čistý zisk za měsíc.

Idea № 7 Lety v aerotrub

Tento pocit se cítí blízko padáku, ale je mnohem bezpečnější a je přístupný i pro děti. To spočívá v účinku volného pádu, který zažívá osoba uvnitř instalace.

Obecně platí, že potěšení není levné: koupit aerodynamický tunel bude muset zaplatit v průměru 10 milionů rublů. Navíc zásoby spotřebního materiálu pro vznětové motory s vnitřním spalováním (zhruba 150 000 rublů za měsíc), vybavení návštěvníků, zaplacení instruktora padáku a vybavení pro údržbu zařízení atd.

 • atrakcí - skutečný "magnet" pro sportovní fanoušky
 • je pro mládež atraktivní novinkou pocitů
 • Můžete si prodávat dárkové certifikáty

Odborníci tvrdí, že díky kompetentně postavené marketingové strategii můžete dosáhnout 2 let zpětného odběru. Tato atraktivita je však stále určena pro megacities, kde je více potenciálních návštěvníků a vyšší úroveň příjmů obyvatelstva.

Číslo nápadu 8

Nedávno mezi novými dětskými atrakcemi je zábavná lezecká stěna jednou z nejoblíbenějších. Touha děti vyšplhat na svislých plochách, pokušení stěn, simulující kameny, které lze vidět z dálky - to vše zvyšuje návštěvnost na horolezeckou stěnu a dělat to nejpopulárnější místo v obchoďáku.

 • nízký nájem: zabírá málo místa, mohou být umístěny v „nepohodlné“ K dalším místům nájemníků (tedy na prázdný prostor v blízkosti výtahů, v blízkosti eskalátorů, válce, rollerdromes)
 • Neobtěžujte se návštěvníky, protože má spoustu možností pro cesty, které mohou být čas od času změněny
 • nejsou zde žádné spotřební a provozní náklady
 • rychle se vyplácí (asi 3 měsíce).

Takže zábavní trh má dostatek nápadů pro podnikání. Ale aby se zajistilo, že atrakcí pro návštěvníky potěší a přináší zisk, doporučujeme je zakoupit od důvěryhodných dodavatelů s dobrou obchodní pověstí a také zkontrolovat dostupnost certifikátů pro materiály a bezpečnostní vybavení.

Obchod na zajímavostech

Jak otevřít podnikání na atrakcích pro děti.

Dětské atrakce jsou jedním z nejvýnosnějších podniků v resortových městech. Lidé, kteří přijdou k odpočinku do moře, nešetří zábavy a ochotně vynakládají peníze na různé atrakce pro své děti. V tomto článku budeme zvažovat několik typů atrakcí a jak otevřít podnikání na atrakcích.

Tento druh činnosti je výhodný nejen v městských střediscích, můžete si vydělat v jakémkoli městě, ale že přináší příjmy z atrakcí by měly být umístěny pouze na přeplněných místech - centrálních rekreačních parcích.

Jak otevřít obchod na atrakcích.

Chcete-li otevřít podnikání na atrakcích, stačí zaregistrovat IP a zvolit zjednodušené zdanění. Také je třeba aplikovat na Rospotrebnadzor a Gospromnadzor a seznámit se s požadavky na umístění jízd, získat povolení k ubytování. Je třeba se seznámit s pravidly provozování atraktivního vybavení, které vyžaduje Ministerstvo pro mimořádné situace.

Chcete-li přizpůsobit atrakci, kterou budete potřebovat k pronájmu pozemků, musí být tento problém vyřešen s městskou správou, zejména v oddělení pro kontrolu zlepšení města. Pokud se pozemek nachází v parku, budete muset jednat s administrací parku.

Dalším krokem je nákup atrakcí.

Takže později neexistují žádné problémy s certifikačním a záručním servisem, doporučuje se kupovat jízdy od výrobce. Výrobci firem zpravidla již mají všechna povolení pro své výrobky a zabývají se záruční i pozáruční údržbou zařízení.

Při koupi atrakcí je třeba požádat prodejce o tyto dokumenty:

 • Osvědčení o shodě pro požadavky na bezpečnost výrobku.
 • Certifikát kvality výrobku.
 • Osvědčení o shodě s normami produktu.
 • Technický pas pro daný produkt.

V závislosti na konstrukci atrakce, řekněme, pokud se nejedná o nafukovací trampolínu, ale o mechanickou přitažlivost, pak může být nutné podrobit se další zkoušce v certifikačním centru pro výrobky a získat zákon, který stanoví, že zařízení může být použito.

Při nákupu trampolínů byste se měli pečlivě podívat na materiál výroby, materiál, jako je polyesterový plast, je zakázáno používat.

V současné době existuje poměrně široká škála různých zábavních atrakcí pro děti, zde je několik populárních:

Zisk na atrakcích: možnosti pro malé podniky

Zálohy na zábavní atrakce jsou vhodné pro podnikatele s různými investicemi. U investic bez měřítka existují dva formáty, z nichž každý má klady i zápory.

Obchod v zábavním parku může "jít do kopce" i v době krize. Důvodem je to, že touha lidí k odpočinku nikam nezmizí, ale v obtížných finančních podmínkách bude muset být ve městě. Současně se stále rozvíjí sféra zábavy, zejména v malých městech, s volnými výklenky s různými objemy potřebných kapitálových investic.

Pro malé a střední podniky existují dva různé formáty pro zábavní zóny s atrakcemi, které jsou určeny především měřítkem:

 • stacionární zábavní park - zahrnuje rozsáhlé pouliční atrakce, může také kombinovat vnitřní zábavní prostory;
 • jednotlivými jízdami a malými zábavnými tematickými zónami - jsou soustředěny buď na jedné atrakci, která je "kotvou", nebo na jedné cílové skupině návštěvníků, například v dětské herně.

Stacionární klasický park

Relativně "velký" formát v tomto segmentu. Tato možnost je vhodná pro malé město, kde je nedostatek zábavy.

Formát je také realizován jako krytý zábavní komplex, avšak tato možnost je více v souladu s velkými obchodními aktivitami kvůli potřebě významných investic do výstavby.

Pro průměrné podnikání - nejúspěšnější provedení takového projektu lze provést na základě stávajícího městského parku. To prakticky zaručuje vhodné místo, obvyklé pro zbytek obyvatel města.

Hlavní rozdíl ve formátu: rozsah parku umožní realizaci klasického konceptu s přidělením zón pro děti, rodinu a extrémní rekreace - výběr atrakcí se provádí s ohledem na preference každé cílové skupiny. Koncepce zónování je považována za nejvýhodnější, protože přiláká maximální počet návštěvníků.

 • nedostatek konkurence (a to je jedna z podmínek pro otevření: jestliže město už má dobře vybavené rekreační a zábavní zónu - nestojí za to jít s novým projektem);
 • klasický koncept se zonováním;
 • dobré umístění uvnitř města;
 • počáteční tok běžných zákazníků;
 • dostupnost (částečně) infrastruktury.
 • sezónnost (v parcích jsou hlavní oblasti otevřeny);
 • závislost na administrativním zdroji;
 • nutnost zdokonalování území.

Další možnosti projektu: přilákání státních dotací, granty nebo přijímání výsad.

Vlastnosti obchodního modelu

Území. Je nutné získat dlouhodobý pronájem obecního majetku - území parku. Během doby pronájmu by měl projekt navrátit investice a dosáhnout zisku. Současně musí podnikatel předem předvídat otázky nejen spuštění, ale také ukončení či ukončení projektu na konci doby trvání leasingu.

Investice. Projekt vyžaduje od investic 250 tisíc dolarů, jejichž zdrojem mohou být vlastní prostředky, dotace, pokud se ukáže, že souhlasí s místními orgány, je možné přilákat další investory. K leasingu je možné zakoupit vybavení. Bankovní půjčky jsou zpravidla nepřístupné, protože zábavní sféra je považována za riskantní a jízdy jsou špatně likvidní.

Realizace projektu. Vzhledem k tomu, že stavba není "na čistém břidlici", zónování, seznam a typy atrakcí budou muset zapadnout do stávající infrastruktury a stávajících zařízení, podobný projekt bude obtížné spustit zcela pod franchisem. Nicméně na trhu existují návrhy na individuální návrh s realizací na klíč, s přihlédnutím k zvláštnostem území a měřítku města.

Zdroje zisku. Dosažený zisk z prodeje vstupenek pro jízd, jakož i doplňkové služby: stravování (ubytování v místě kávy, prodej nápojů, zmrzlina, zákusky), malý obchod (míčů a dalších atributů) na městské akce, reklamy a sponzorství. Formát jednoho vstupenkou pro tento druh parků není vhodný: vstupné na „městském“ parku bude vnímáno negativně lidmi, a je nepravděpodobné, že se dohodnou na obecním úřadem.

Trendy

Hlavním trendem je vytvoření zábavních parků. Otevření jedinečného projektu pomáhá zvýšit zájem o park a zvýšit popularitu.

Jednoduché jízdy a malé zábavné tematické zóny

Nejpočetnější formát v odvětví zábavní zábavy, protože může být proveden s relativně malými investicemi.

Místo, které nevyžaduje velké plochy, zpravidla je formální. Jeden atrakcí (nebo pár - tři) je obtížné vytvářet vlastní proud klientů, i když v kombinaci s úspěšnými sousedy se projeví "synergetický" efekt. Místo v tomto případě je hlavním faktorem úspěchu.

Takže umístění dětských hřišť, například v kavárně (nebo vedle kavárny), umožní rodičům odpočívat a děti - pobavit se. Příznivé sousedství zajistí nárůst počtu návštěvníků a tím i zisky jak pro hlavní, tak i zábavní areály.

 • relativní mobilitu;
 • náklady na terénní úpravy nejsou náklady;
 • možnost umístění v místnosti, která zajistí "celoroční";
 • snížení doby návratnosti;
 • mnoho nabídek s franchisingem a provedením na klíč.

Minus: silná závislost na místě, prostředí a průtoku návštěvníků.

Vlastnosti obchodního modelu

Investice. Vzhledem k relativně nízkým nákladům (z 500 tisíc rublů.), Kromě vlastních prostředků si můžete půjčit. Nicméně, v počáteční fázi, půjčky podnikání a získání peněz pro start-up pravděpodobně nebude k dispozici. Nicméně část financování může být přitahována prostřednictvím osobních spotřebitelských úvěrů.

Realizace projektu. Je možné budovat podnikání jak na základě lineárního modelu (sebeobjevení a vývoje od začátku), tak i na základě franšízy. Pokud by měl být vážnější projekt než nafukovací diapozitivy pro děti a jízda "whiplash", výhodou je franšíza.

Zdroje zisku. Zisk je tvořen prodejem vstupenek, příjmy se skládají z nákladů a trvání hrací doby, stejně jako z počtu her. Pro zábavní zóny s několika atrakcemi je možný formát jediné vstupenky.

Trendy

Hlavním trendem posledních let je otevření zábavních zón v nákupních centrech. Zábavní složka nákupního centra je dalším způsobem, jak přilákat návštěvníky.

Většina hlavních středisek má vlastní rekreační a zábavní zóny. Často jsou to volné a levné možnosti pro dětskou zábavu. Pronájem prostoru v takové zóně s instalací zajímavé atrakce vám umožní získat podíl z provozu a rychle se dostat do zisku.

Příklady povolení pro atrakce

Lanový park sítě PandaPark

 • Cílové publikum: děti, mládež a rodiče - milovníci sportu
 • Startovné: od 2,8 milionu rublů.
 • Prohlášená doba návratnosti: 6 měsíců.
 • Vstupné: 300 tisíc rublů.
 • Licenční poplatky: 50 tisíc rublů. / měsíc.

Trampolínové centrum EVERSI

 • Cílové publikum: děti, mládež a rodiče - milovníci sportu
 • Náklady na start: od 2 milionů rublů.
 • Prohlášená doba návratnosti: 12 měsíců.
 • Vstupné: 150 tisíc rublů.
 • Licenční poplatky: 5% z obratu (obrat deklarovaný dodavatelem činí 600 tisíc rublů).

Zrcadlový labyrint GALAXYMAZE

 • Cílové publikum: dospívající a dospělí.
 • Náklady na start: od 900 tisíc rublů.
 • Prohlášená doba návratnosti: 3 měsíce.
 • Vstupné: ne.
 • Licenční poplatky: ne.

Místnost strachu z Monsterium od Oscar-Sib

 • Cílové publikum: adolescenti.
 • Startovné: od 650 tisíc rublů.
 • Deklarovaná doba návratnosti: od 2 měsíců.
 • Vstupné: 560 tisíc rublů.
 • Licenční poplatky: ne.

Virtuální realita proti realitě

 • Cílové publikum: dospívající, část návštěvníků jsou dospělí muži.
 • Počáteční náklady: od 150 tisíc rublů.
 • Prohlášená doba návratnosti: méně než 3 měsíce.
 • Vstupné: ne.
 • Licenční poplatky: ne.

Nezpochybnitelnou výhodou franchisingu je získání ready-made obchodní koncepce, vestavěný marketing, poradenská pomoc po celou dobu práce. Práce na franchisingu pomohou vyhnout se chybám při otevírání a rozvoji podniku.

Vlastní podnikání: dětské atrakce

Takové podnikání je dárcem pro bývalé trenéry a učitele tělesné výchovy, kteří mají pedagogické dovednosti a jsou schopni organizovat děti. Děti pod dozorem profesionála nebudou vystaveny riziku úrazu. A co je nejdůležitější: atmosféra v takovém dětském hřišti se bude lišit od atmosféry, kterou může číst indiferentní platitel, který čte křížovky.

Během prvního měsíce práce v tomto oboru dosáhnete bodu zlomu. Přitahuje?

Výnosy za rok jsou na trhu v průměru jeden a půl milionu rublů.

Pracujete jako IP na zjednodušenou daň. Registrace IP trvá v průměru týden až dva roky a není to složité dělat sami. Žádné zvláštní utrpení, ale to bude stát - povinnost státu. Firmy, které se zavázaly zaregistrovat IP, zveličují složitost procesu otevírání a registrace nejjednodušší formy podnikatelské činnosti.

Obchod na atrakcích pro děti: Jaké oprávnění jsou vyžadována?

Záleží na tom, kdo je vlastníkem území, na kterém umístíte bod na otevření atraktivity. Zvažte možnosti. Pokud místo patří městu, obraťte se na místní úřady. Jedná se o okresní správu, městskou vládu, kontrolní oddělení pro zlepšení města.

Pokud území, které umístíte atrakcí, patří do správy parku kultury a rekreace, rozhodnete se o všech záležitostech a obejdete město. Kromě správy parku rozhodujete o podnikání s hlavním kulturním oddělením města.

Chcete-li projít příklady, připravte si portfolio, které by mělo obsahovat (1) dokumenty pro zakoupené zařízení a (2) fotografie samotného zařízení.

Než začnete, musíte studovat následující dokument: "Pravidla pro výstavbu a provoz atrakionnoy zařízení." Tento dokument byl vypracován Ministerstvem pro mimořádné události a je řádem 1. března 2006. Ti, kteří o to mají zájem, musí mít v Gospromnadzoru informace.

Obchod na atrakcích pro děti: Jak ušetřit peníze na pronájem?

Extrémně rozšířená praxe, která je rozdělena mezi představitele samotných účastníků trhu. Mezi vámi a pronajímateli je smlouva o pronájmu dvou metrů od oblasti. Toto je pro oficiální dokumenty. A ostatní dokumenty jsou jednoduché. nejsou vzaty v úvahu. To v žádném případě nemohu komentovat. Dokonce podle stejných hráčů na trhu, často podle smlouvy mezi pronajímatelem a vámi (ústní), neplatíte první měsíc nájemného. Hráčům se doporučuje, aby požadovali takové ústupky pro sebe.

Podnikání v dětských atrakcích: Jaké dokumenty jsou potřebné pro technologii?

Osvědčení o jakosti;
osvědčení o shodě s bezpečnostními požadavky;
osvědčení o shodě s normami;
technický pas.
Kromě toho, jestliže to není banální trampolína, ale elektrický vůz, pak před tím, než dítě sedí, musí projít elektrickým vozidlem dvě etapy úředního testování: (1) zkoušky a (2) testy.

Tato přípravná fáze elektrických vozidel se koná v centru certifikace výrobků a systémů řízení jakosti - tedy ve státním podniku Prombezopasnost.

Obchod na dětských zajímavostech: Co je s nimi špatné?

Častěji se opírají o elektrické automobily. Každé vozidlo musí mít bezpečnostní pásy a na něm musí být vyznačena věková kategorie dítěte-cestujícího.

Poté dostanete na své ruce přístroj, který vám umožní pracovat.

Obchod na atrakcích pro děti: Vaše výdaje:

Nákup zařízení (viz níže);
Registrace IP;
Jednodenní daň;
Pronájem území a "garáž" pro skladování.

Nepotřebujete reklamu. Místo toho je v blízkosti bodu jasný sloup, hlasitá, ale kvalitní hudba, světlé trička a čepice u účastníků atrakce a malé ceny pro děti.

Ceny a elektrická vozidla jsou různé, ale neukládejte, nakupujte levnou a nekvalitní věc na čínském trhu, o kterém víte, že je taková, že se rozpadá a způsobí spoustu potíží svým majitelům. Průměrná cena (v závislosti na výrobci) je následující: z 10 tisíc rublů za elektromobil jednodušší až 50 tisíc rublů pro italský model. Budete mít tři nebo pět kusů, abyste dokončili mini-park zajímavostí. Trampolíny, mimochodem, stojí stejný se stejným rozpětím cen.

Tajné materiály: nikdo neví, že můj dům létá.

Při výběru trampolíny nebo kopce si pamatujte, že jsou pouze dva povolené materiály, z nichž lze tyto výrobky vyrobit:
polyvinylchlorid
nylon.

Nedoporučujeme kupovat výrobky z tzv. Polyesterového plastu. Kvůli nedostatku ekologické kompatibility je v mnoha zemích zakázáno a vlna může kdykoli přijít.

Dokumenty pro trampolíny začaly vyžadovat to samé jako u elektrických vozidel. Stalo se to proto, že byly uznávány jako předměty zvýšeného nebezpečí. Velká plachta trampolíny vede k tomu, že se silnými poryvy větru dokáže "vyletět", převrátit a pokrýt lidi a přetáhnout je jako padák na desítky metrů. Když se při špatném krému staly častější případy, trampolína byla uznána za vážnou atrakci vyžadující závažné kontroly.

V sezóně budete pracovat s maximálním přínosem, je to teplá sezóna, ale když skončí, mnozí jdou pod křídlem nákupního centra s velkými plochami a nadále vydělávají. Hodně štěstí!

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Nápad č. 320: Jak otevřít zábavní park a jaká je jeho ziskovost?

Zvažte otevření zábavního parku jako podnikání, jeho ziskovost a zpětnou vazbu od vlastníka. Taková zábava je vždy populární u lidí, protože dávají příležitost uvolnit se z každodenního života, trávit čas s rodinou a ponořit se do rozprávkového světa dobrodružství.

K dnešnímu dni existuje mnoho různých parků, které se vyznačují všemi druhy houpaček, skluzů, trampolín, automobilů a dalších atrakcí. Některé z nich jsou určeny pouze pro dospělé zákazníky, protože se jedná o extrémní zábavu. Po otevření takového komplexu můžete očekávat příliv návštěvníků a získat solidní zisk.

Specificita podnikání

Podle statistických orgánů úspěšně funguje více než 700 zábavních parků různých formátů na území Ruské federace. Ale nenarušují trh správně, protože v mnoha malých regionálních centrech, kde je dostatek lidí, kteří chtějí odpočinout, jsou zábavní aktivity prezentovány ve velmi omezené míře nebo vůbec ne.

Samozřejmě, že takový projekt bude muset vynaložit značnou částku, ale všechny investice se spláce poměrně rychle. Otevřete zábavní park v moderním stylu s využitím nejmodernějšího vybavení, podnikání je velmi výhodné a slibné. Zvláště pokud v blízkosti nejsou žádné velké soutěžící.

Chcete-li provést podnikatelský plán a vypočítat, kolik peněz bude zapotřebí na začátku a jaká je rentabilita projektu, musíte nejprve promyslet ve všech podrobnostech samotného konceptu. Chcete-li to provést, určete formát a hlasitost parku, bude v přírodě nebo v místnosti, které zájezdy by měly být sázeny atd.

Většina zábavního parku je zastoupena nejen houpačkami, skluzavkami a jinými zábavnými akcemi, ale také je doplněna všemi prodejnami, kavárnami atd.

Specialisté upozorňují začínající podnikatele na skutečnost, že 70% zisku by mělo pocházet z přímého provozu zařízení a pouze 30% z doprovodného prodeje. Pokud je poměr porušen vůči dalším službám, pak jsou samotné atraktivity vybrány nesprávně nebo existují další chyby, které jsou naléhavě nutné k nápravě.

Tento projekt má následující výhody:

 1. Nízká konkurence - na území země je velmi málo pevných parků s dobrým provozem návštěvníků.
 2. Poptávka po zábavě ve stejné době mezi obyvatelstvem je dost vysoká, lidé se chtějí pobavit po celý rok.
 3. Chcete-li svým dětem doručit radost, rodiče jsou ochotni platit za zajímavé služby a zajímavosti.
 4. Práce s dětmi je vděčná a příjemná práce s obrovským pozitivním dopadem.
 5. Takový park se správnou a promyšlenou organizací se stane trvalým zdrojem příjmů.

Samozřejmě, jako v každém případě, existují i ​​nedostatky. Hlavní věcí je však být schopnost neutralizovat je. Takže než se zapojte do organizace takového projektu, přemýšlejte o tom, jak se vyrovnat s hlavními potížemi:

 • S otevřeným typem zábavního parku jsou všechny aktivity velmi závislé na sezónnosti a klimatických podmínkách.
 • Koupit moderní zařízení bude vyžadovat velké investice.
 • Některé chyby, které byly provedeny ve fázi plánování, mohou značně ovlivnit budoucí úspěch a ziskovost.

Z tohoto důvodu přistupovat k problematice opatrně a věnovat velkou pozornost málo věcí - zónování, výběr jízd a jejich příslušné uspořádání vůči sobě navzájem, náboru, cenách a tak dále.

Registrační formulář

Proces vydávání dokumentů není příliš komplikovaný. Při otevření zábavního parku nejsou licence, certifikáty a různé postupy pro kontrolu činností potřeba. I když je třeba poznamenat, že pokud se chystáte uspořádat zábavnou instituci v místnosti, nemůžete se vyhnout kontaktu se zástupci SES a GUI.

Pojďme si krátce vyčíst, co to znamená otevřít zábavní park:

 1. Zaregistrujte se jako daňový zástupce nebo LLC v daňové službě. První možnost je vhodná pro malé projekty s možným rozpočtem pro jednoho podnikatele. Je-li zapotřebí financování, má smysl formalizovat právnickou osobu s několika spoluzakladateli.
 2. Forma zdanění je vybrána okamžitě po předložení dokumentů. V tomto případě je nejvhodnější a výhodnější volba zjednodušeného systému pro plán "náklady mínus příjmy", protože nákup zařízení bude tvořit značné částky.
 3. Zadejte kód OKVED, podle kterého můžete provádět své aktivity. V tomto případě je vhodný 93,21 nebo 93,29 - práce kulturních parků a tematická zábava v otevřených nebo uzavřených prostorách.
 4. Při nákupu zařízení nezapomeňte zkontrolovat bezpečnostní přitažlivost a požádejte dodavatele o příslušné certifikáty.
 5. Při hledání personálu věnujte pozornost nejen dostupnosti zdravotních záznamů, ale také nedostatku předchozích odsouzení. Koneckonců, práce zahrnuje komunikaci s dětmi.

Abyste zajistili, že proti vám nebudou vzneseny žádné nároky, musíte mít ve vašich rukou následující dokumenty:

 • Příslušně vypracovala smlouvu o pronájmu pozemků nebo prostor, kde jsou umístěny všechny vaše obchodní zázemí.
 • Písemné povolení městské správy k instalaci atrakcí na určitém místě se stanovenou lhůtou.
 • Certifikáty kvality pro každý typ zařízení a stanovenou toleranci pro věkové kategorie návštěvníků.

Také ještě před otevřením bude společnost Rospotrebnadzor informována o tom, jaké služby poskytujete a kam přesně podnikáte.

Formát parku

Od samého začátku je velmi důležité myslet na to, co bude vaší zábavy. Pokud se jedná o otevřené území, můžete získat pouze v létě. Ve formě uzavřeného pavilonu bude park pracovat po celý rok, ale má významná omezení pro umístění jen malých a jednoduchých objektů.

Obecně platí, že moderní parky jsou rozděleny do těchto možností:

 1. Jednotlivé jízdy, kde je zastoupena pouze jedna zábava. Například často malí podnikatelé získávají trampolínu nebo vodní skluzavky a instalují je na přeplněném místě. Tento typ podnikání nevyžaduje velké kapitálové investice, pronájem pozemků, ale každý rok bude muset získat nové oprávnění od úřadů k vyhledání atraktivity. V tomto případě jsou nejčastěji zaměstnáni pouze členové rodiny a externí pracovníci nejsou zaměstnáni. Pro zimu je zařízení ukryto v garáži.
 2. Mobilní parky - se vyznačují malým množstvím zábavy a častým pohybem z místa na místo. Současně se náklady na organizaci podnikání zvětšují, protože bude muset zakoupit nákladní dopravu za účelem skladování a přesunu zařízení, stejně jako autonomní generátor. Snadná instalace umožňuje výhodnější pozici vůči konkurenci. Existují však i obtíže - majitel parku nikdy neví, jestli se příště bude moci dohodnout s úřady na požadované lokalitě.
 3. Park zajímavostí stacionárního typu malé velikosti je zajímavější. Přitom se snažte nastavit až 8-10 pozic pro různé věkové kategorie. Náklady na organizaci takového projektu budou vyžadovat zhruba 300 tisíc dolarů, ale vyhlídky jsou docela dobré, protože mnoho měst nemá takové místo pro rodinnou dovolenou. Z tohoto důvodu bude park tohoto typu charakterizován neustálou návštěvností.
 4. Můžete se zaměřit na 15-25 pozic, mezi něž patří i extrémní zábava pro mladé lidi. Ale tento park má smysl instalovat pouze v obci s populací 500 tisíc.
 5. Větší komplexy vyžadují vážné výdaje a vyžadují dlouhou dobu návratnosti. Pokud se rozhodnete vytvořit parkoviště, jako je Disneyland nebo jiné střediska světa, budete muset pronajmout pozemky o rozloze 4 a více hektarů a investovat několik milionů dolarů.
 6. Parky "na křižovatce" - téměř nevyvinutý segment trhu pro nás, ačkoli dlouho získal popularitu v západních zemích. Předpokládá se však, že s nárůstem počtu motoristů je rozumné otevřít zábavní parky na cestě mezi městy. Ano, a nedostatek volného prostoru v megacities to maximalizuje.

Vezměme si nuance otevření zábavního parku na příkladu středně velkých ploch (do 2 ha), protože projekt je považován za slibnější, ziskové a sílu uspořádat řadu podnikaví podnikatelé v moderních podmínkách.

Vyhledejte místo pro park

Pokud se rozhodnete koupit a instalovat z 10 až 20 jízd, pak bude trvat 1-2 hektary půdy, i když hodně závisí na samotném zařízení a jeho rozměrech. Důležité je, aby byl terén přístupný většině obyvatel města a byl snadno dosažitelný pěšky nebo veřejnou dopravou.

Za předpokladu, že ve vaší obci jsou opuštěné parky, ve kterých je dostatek prostoru, ale neexistují žádné moderní a oblíbené atrakce, stojí za to jednání s úřady o pronájmu místa.

Předpokládá se, že přítomnost všech orientačních bodů nebo přírodních krásných objektů v blízkosti parku je významnou výhodou. Proto se snažte najít místo, kde úspěch projektu zajišťuje okolní krajina.

Zvláštní péčí je třeba přemýšlet o zónování prostoru, umístění každé atraktivity a očekávaného toku zákazníků. Takže odborníci doporučují instalovat nejatraktivnější vybavení v dosahu od vstupní oblasti, takže návštěvníci prošli celým územím a dostali se k němu.

Řízení a řízení toku lidí je jedním z nejdůležitějších úkolů majitele parku. A za tím účelem stojí za to najmout zkušeného specialistu, aby neztratil.

Nabídka zábavy

Je lepší, aby podnikatel začal věnovat pozornost zařízením, které nevyžaduje komplikovanou opravu a správu, a také není příliš drahé. Musí však být nezbytně moderní, bezpečné a atraktivní pro návštěvníky. Je lepší začít s menším počtem jízd a kupovat je, protože podnikání a zisky rostou.

Upřednostněte pozice, které nejsou zastoupeny ve městě nebo dokonce v oblasti. Proto je třeba nejprve zhodnotit konkurenty a zjistit, které zařízení je v nich instalováno. Pro nový park je lepší vybrat něco jedinečného. Pokud je to obtížné, dáváte přednost kvalitnějším houpačkám, lidé budou chtít používat stejnou zábavu, ale ve své vylepšené podobě.

Vezměte prosím na vědomí, že existují atrakce pro děti, rodinný typ a extrém, vhodnější pro mladé lidi. U středně velkého parku se doporučuje zvolit 4-5 druhy zábavy pro batolata, 4-5 pro rodinu a 1-2 jedinečné a silné emoce, obzvláště oblíbené u lidí ve věku 15-25 let.

Při nákupu vybavení věnujte pozornost bezpečnosti každého prvku, zkontrolujte tyto body osobně nebo se zkušenými mechaniky. Nezapomeňte také certifikáty kvality. Nejlepšími producenty jsou Italové a Němci, ale neměli bychom zanedbávat domácí rostliny, aby vytvářely zajímavosti.

Zaměstnanci

Aby bylo zajištěno plynulé fungování parku, bude zapotřebí mnoho lidí. Je žádoucí trénovat několik odborníků již několik let, aby získali profesionál pro potřeby parku. Ale sezónnost podnikání opouští svou značku v této otázce.

Ve státě musíte:

 • Vstupenky;
 • správce;
 • účetní;
 • mechanik pro opravu zařízení;
 • čisticí prostředky;
 • animátoři.

V přítomnost kavárny nebo obchodech se znovu další specializovaný personál - číšníci, kuchaři, prodavači atd To vše závisí na rozsahu nabízených služeb...

Řešení problému se sezónností

Vzhledem k tomu, že je náročné a nákladné otevřít zábavní park, je třeba vážně zvážit zdroje, z nichž lze v zimě vydělat zisk. Také tato otázka je akutní z hlediska personálu. Musím každý rok propustit a hledat nové zaměstnance nebo zaplatit mzdu, když je park uzavřen?

Zkušení podnikatelé doporučují, aby jednat zvláštním způsobem. V chladné sezóně je žádoucí v parku otevřít následující zábavu:

 1. Kluziště.
 2. Sníhové snímače.
 3. Organizovat soutěže zimních témat.
 4. Podržte koncerty, mistrovské kurzy.
 5. Nechte restauraci nebo jiné stravovací zařízení pracovat po celý rok.
 6. Otevřené bowling, kulečník, go-karting, hrací automaty, střelnice atd.
 7. Vytvořte stopu trubiček.
 8. Nainstalujte ledové sochy.
 9. Organizujte mini-kino atd.

Jak můžete vidět, většina atrakcí může fungovat celoročně nebo změnit jednu sezónu na druhou. Díky tomu nemůže být odmítnut nájemný personál, protože je po dobu jednoho roku zajištěn práce. A zisk roste neustále, protože v zimě se lidé také chtějí bavit a jsou připraveni vynaložit peníze na to.

Reklamní kampaň

Pokud zaparkujete park na místě zastaralého centra města, nebudou vyžadovány zvláštní akce, které by přilákaly zákazníky. Koneckonců, lidé sem přijdou zvyk, a když uvidí nové atrakce, určitě je chtějí vyzkoušet. Pověst o moderní zábavě se rychle rozptýlí po městě.

Pokud se takový park nachází někde na území, které nebylo dříve rozvinuté, budete muset použít reklamu. K tomu můžete najmout speciální agenturu nebo distribuovat informace všemi dostupnými moderními způsoby:

 • polygrafická výroba;
 • billboardy;
 • reklamy na veřejné dopravě;
 • reklama v médiích;
 • internetu.

Finanční otázky

Budete muset vytvořit obchodní plán sami nebo se specialisty v této oblasti. V závislosti na regionu, předpokládané velikosti, pronajaté oblasti a vybraných zařízeních se údaje výrazně liší. Zde jsou průměrné ukazatele toho, kolik podobného projektu stojí v různých formátech.