Obchod na minibusech, nebo Jak otevřít "Shuttle taxi"

V současné době je doprava osob na městských a příměstských trasách pro podnikatele docela lukrativní.

Nicméně, aby to bylo opravdu ziskové a nezavázalo "mistra" do dluhů, je třeba pečlivě naplánovat a naplánovat vše předem.

Cesta k úspěchu na dopravním trhu je velmi trnitá a nikdo ji nemůže předat. Ale dnes vám řekneme několik tajemství, díky nimž budete vědět, jak správně organizovat taxi.

Výběr vozidla

První věc, kterou musíte věnovat výběru vozu, protože v příštích několika letech bude vaším "chlebovým vítězem".

Pokud je váš rozpočet velmi omezen, můžete si koupit podporovanou taxi s pevnou trasou. Ale tady musíte být velmi opatrní, protože ne každý majitel si udržuje své auto tak, jak má.

Někdy soukromí obchodníci jednoduše zabijí své vozy na trasách, v důsledku čehož nový majitel (tj. Vy) bude muset vynaložit spoustu peněz na opravu běhu a případně motoru. Pokud jde o značku, mnoho podnikatelů používá Sprinter pro městské trasy. Tyto německé "koně" nezabrání řidiči v nečekaném okamžiku.

"GAZelle" je také dobrá volba, ale zde se budete muset připravit na různé nepředvídatelné odpady, protože náhradní díly na ní "letí" téměř každý den.

Jaké závěry lze z toho vyvodit?

Pokud se váš rozpočet na nákup dopravy pohybuje od 500 000 do 2 000 000 milionů rublů. pro 1 auto, pak samozřejmě lepší než "německá" technologie není nalezena. A za takové peníze můžete koupit zcela normální "Sprinter" s pracovním odpružením a pracovním motorem.

Koupit minibus typu "GAZelle" - není to volba, protože budete určitě muset investovat do toho ještě více peněz (asi 50 tisíc rublů, a možná i více). Jak říkají řidiči, dokonce i nová "GAZelle" musí pro sebe "dokončit".

Pokud jde o počet vozidel ve flotile - začátečník je žádoucí mít 5-6 minibusů. Ale opět počet aut závisí na rozpočtu. Můžete se pokusit cestovat sám po trasách, ale je nepravděpodobné, že by to bylo výhodné. Po výběru dopravy můžete začít koupit. Ale řekneme vám o tom, kam dostat peníze na loďstvo, o něco později.

Organizujeme obchody na minibusech: výběr tras

Mnoho podnikatelů se nejdříve pokusí o lety na dálku. Proto výhoda - vysoké náklady na cestování (dražší letenku, tím větší zisk), nižší náklady na díly (spojky a brzdy trvat déle) a paliva (v ČR jakýkoliv stroj stráví 10-15 procent méně než benzín). Navíc ne každý soukromý obchodník dokáže využít svého podílu na městských trasách. Proč se to děje? Tady nejsou žádné tajemství.

Schéma podnikání je velmi jednoduché: ve městě se objevuje velká společnost s obrovskou flotilou vozidel (asi 100 a více jednotek). Všechna tato auta začínají běžet na určitých trasách a začínající podnikatel, dokonce i s 5 minibusy, nemá nic co dělat, jak opustit dopravní trh.

Na mezistranných letech je vše mnohem jednodušší a příjem bude stabilní (ačkoli to není fakt - to vše závisí na sezóně). Ale v každém případě můžete získat skutečné zisky. Jak ukazuje praxe, všechny náklady na loďstvo se vyplácejí již v prvních 6-10 měsících přepravy.

Kde mohu získat peníze na dopravu?

Obecně platí, že akvizice vozového parku je pro každého podnikatele poměrně zodpovědným krokem. Níže uvádíme nejběžnější možnosti nákupu vozidla:

 • Pořízení automobilových půjček / leasingu.
 • Vyhledávání investorů.
 • Nákup dopravy za vlastní peníze.

První možnost je velmi riskantní a nedoporučujeme ji používat. Nyní je možné citovat řadu případů, kdy podniky s několika miliony rozpočtu jednoduše zbankrotovaly kvůli vysokému zájmu a vysokým přepravním nákladům. Dohodnout na tom, jak zisky jsou mluvíme, když na jedné straně na vás, jsou náklady na náhradní díly a motorové nafty (nemluvě o plat pro řidiče), a na druhé straně - měsíční splácení dluhů.

Druhá možnost je méně riskantní, neboť všechny náklady zde spadají na ramena investorů. Nicméně, ne každá společnost bude souhlasit s tím, aby spolupracovala s vámi na trhu osobní dopravy. Mnozí podnikatelé, investoři jednoduše odmítl spolupracovat, takže pokud chcete zvýšit své šance, můžete se spolehnout na malém vozového parku - by neměl doufat, že společnost převezme na nákup 100 autobusů a klidně vám jejich použití.

Ale přesto je pravděpodobné, že příští den budete mít peníze na parkoviště a uzavřete smlouvu, jsou minimální (i když stojí za to zkoušet).

Nákup dopravy za vlastní peníze je možná nejbezpečnější způsob, jak začít podnikat. Zpočátku se nebudete starat o dluhy, jako v prvním případě, protože je nebudete mít. Začátek práce s pouze jednou "GAZelkou" ve vozovém parku je také velmi riskantní, totiž je nerentabilní.

V extrémních případech jej použijte pro meziregionální dopravu, ale ne ve městě. Optimální počet strojů, jak jsme již poznamenali dříve, činí 5-6 jednotek. I když ne každý začínající podnikatel bude v rukou asi 7-10 milionů rublů peněz. Ale jak to být, jestliže první metoda je nebezpečná, druhá otázka a třetí je skoro neskutečná? Existuje cesta ven a nazývá se "pronájem automobilu".

Jaké jsou výhody pronájmu minibusu?

Za prvé jde o úsporu peněz. Po uzavření smlouvy vám bude dána příležitost získat celý automobilový vozový park za pouhých 3-5 tisíc dolarů (taková částka jistě může shromáždit nováček podnikatel). Tyto peníze samozřejmě musíte zaplatit měsíčně vlastníkovi jako nájemné.

Za druhé, můžete začít přepravovat téměř okamžitě, protože nájem je uzavřen za pár dní. Současně při nákupu vozidla budete muset čekat dlouhé fronty u dopravní policie při registraci vozidla a získání poznámek. Ovladače taxi s pevnou trasou jsou velmi rychlé, takže by neměly být žádné zvláštní problémy s vyhledáváním personálu.

Zahájení vašeho podnikání je nejlépe na vrcholu turistické sezóny (pokud vy nebo vaši řidiči pracujete na meziregionálních trasách). Můžete uzavřít pronájem po dobu 3 měsíců (červen, červenec, srpen) a klidně získat stabilní zisk z dopravy.

Pokud se vše udělalo správně, po skončení sezóny budete mít peníze pro svůj malý vůz automobilů. Abyste neztratili čas na nákup automobilů, můžete okamžitě umístit inzerát, jako například "koupit taxi s pevnou trasou s trasou" - na takovém autobusu bude již udělena licence a všechna ostatní povolení.

Podnikatelský plán výdajů

Při vytváření své vlastní firmy je nutné předem naplánovat svůj obchodní plán výdajů. Měla by zvážit následující body:

 1. Placení nájemného vozidla nebo jeho pořízení.
 2. Denní tankování.
 3. Placení daní.
 4. Platba mzdy řidičům.
 5. Náklady na pojištění a údržbu vozidel.

Zjistíte-li přesné náklady, můžete stanovit své jízdné za dopravu, která vás nebude přitahovat do dluhového otvoru a současně nebude zákazníkům vystrašit.

Kolik minibusu získáte za den?

Vzhledem k tomu, že ziskovost vozu se může lišit denně, v závislosti na různých faktorech, udáváme přibližné hodnoty zisku. Například, na městských trasách, autobus v průměru dostane asi 800 dolarů za směnu. Odtud je třeba odečíst takové okamžiky, jako jsou:

 1. Plat na řidiče (přibližně 50 USD / auto).
 2. Pojištění nebo splacení půjčky (asi 100 dolarů).
 3. Údržba dopravy (cca 300 USD).
 4. Platba daní (20-50 dolarů / den - maximum).

Čistý příjem z každého stroje činí 350 USD za den. Je to docela dobré, zvlášť když si myslíte, že ve vozovém parku bude několik takových minibusů.

Ale osobní doprava - je to jako hra ruská ruleta: dnešní výnos může dosáhnout $ 400, a necháte zítra v mínusu (protože každý den mění příliv cestujících). Proto není stabilní příjem přesně očekáván. Ačkoli 5-6 tisíc dolarů za měsíc se správnou organizací obchodu budete určitě dostávat. Jak můžete vidět, taxi s pevnou trasou jako podnikání je docela ziskové podnikání.

Jaký je zisk z vozového parku?

Předpokládejme, že v den, kdy vaše zařízení přinese s veškerými náklady 250 až 300 dolarů z čistých příjmů. Pokud tedy máte ve svém vozovém parku 5-6 takových vozů, potom bude ziskovost společnosti činit přibližně 30 tisíc amerických dolarů za měsíc s ohledem na dny volna. Souhlaste, docela solidní částky. S takovými sazbami můžete rychle rozšiřovat svůj vůz (koupit větší autobus) nebo začít svůj vlastní (pokud by byly tyto automobily pronajaty).

Jak mohu zvýšit ziskovost minibusu?

Propagujte své služby v novinách a na internetu. Správně a kompetentně oznamte a vyberte příslušný obrázek. Pokud se jedná o nějakou internetovou stránku (mimochodem, můžete otevřít vlastní a uvést všechny podrobné informace o službách tam), pošlete fotografii minibusu a nejlépe - nejen jeho vnější. Také další zdroj příjmů z minibusu bude na něm inzerovat. Tak můžete zvýšit zisk o 3-4 krát. Podle toho platí v příštích měsících taxi s pevnou trasou.

Jak získat licenci pro taxi s pevnou trasou?

Licence je doklad, bez kterého nemůže žádná legální dopravní společnost. A je to povinné, protože za nepřítomnosti můžete být pokutován až 1 milion rublů. V některých případech dokonce dosáhne konfiskace vlastní přepravy. Při organizaci podnikání na mikrobusy věnujte zvláštní pozornost tomu.

Kde se dostat? Licence na přepravu cestujících se vydává na regionální pobočce ministerstva dopravy nebo na elektronickém portálu státní služby.

Jaké dokumenty jsou potřebné k získání licence na taxi s pevnou trasou?

Chcete-li to provést, měli byste si připravit kopii cestovního pasu, žádosti, osvědčení o registraci IP a kopii osvědčení o registraci vozidla.

Pokud je minivan v pronájmu, připravte kopii nájemního povolení, abyste získali licenci.

Současně s vozidlem jsou kladeny tyto požadavky:

 1. Barevná schéma na těle.
 2. Pracovní taxametr.
 3. Oranžová lucerna na střeše.
 4. Kontrola nejpozději 180 dní před datem podání žádosti.

Kolik stojí taková licence? V závislosti na regionu budete muset zaplatit 4 až 5 tisíc rublů. Jaké jsou jeho přesné náklady, zjistíte v místní správě. Dokumenty je třeba předem připravit, protože doba pro vydání licence je až 30 dní. Licence na taxi s pevnou trasou platí po dobu 5 let od vydání. Na konci tohoto období budete muset projít procesem pro jeho získání.

Jak otevřít taxi s pevnou trasou

Navzdory nárůstu počtu soukromých vozidel z obyvatelstva zůstává doprava taxíkem na pevnou trať stále nadále poptávka. Takováto myšlenka na podnikání může být proto velmi lákavá. Samozřejmě, aniž bychom vedli předběžnou kalkulaci výdajů a zjistili, kolik se podnik ukáže jako výnosný, je obtížné mluvit o ziskovosti projektu. Hovoříme o tom podrobněji.

Definováno s obecnou koncepcí

Po koncipování takové obtížné události, jak otevřít taxi s pevnou trasou, musíte jasně určit požadovaný formát práce. Najednou si všimneme, že tato odvětví bude vyžadovat velké investice, ale i výdělky budou vážné. Proto je důležité vědět, zda budete pracovat na existující trase nebo rozvíjet své vlastní. Navíc musíte určit druh dopravy. Může to být městská trasa nebo dálková doprava.

Bezpochyby může pracovat v mezích města přinést menší zisk. A v této situaci nezapomeňte na vysokou konkurenci této sféry. Mezistátní doprava bude jistě spojena s vysokými režijními náklady. Kromě toho buďte připraveni na vysoké opotřebení vaší dopravy - ve skutečnosti silnice v oblasti a vesnicích nemohou vždycky soutěžit kvalitou s městskými cestami.

V závislosti na zvoleném formátu práce je třeba přemýšlet nad kterou dopravou plánujete provést. Zde odborníci doporučují, aby městská doprava zakoupila vysoký a prostorný autobus, a pro meziměstskou dopravu - domácí auto, například "Sable" nebo "Gazelle".

Vzhledem k poměrně vysokým objemům nákladů na řešení společných organizačních otázek a byrokratických otázek je poprvé možné auto koupit v rámci leasingového programu. Dále, jak se podnik vyvíjí, budete s největší pravděpodobností schopni zakoupit ještě několik autobusů. Pokud mluvíme o zahájení startu, odborníci neposkytují poradenství při nákupu příliš drahých modelů. Věřte mi, můžete získat počáteční kapitál na levnějších domácích analogích.

Dokumentace aktivit

Snad nejtěžší etapa při zavádění takové myšlenky, jak otevřít taxi raketoplánů, bude byrokratická byrokracie. Takže pojďme zvážit pořadí řešení hlavních problémů, které musíte čelit. Je třeba začít registrací v orgánech federální daňové služby. Je lepší vybrat registrační formulář pro PI a zjednodušený systém zdanění.

Chcete-li pokračovat v řešení všech dalších otázek, musíte získat potřebné prostředky k práci, uzavřít smlouvy o lékařské a technické údržbě vašeho podniku a zaměstnat zaměstnance, pokud takovou potřebu potřebujete. A veškerá přeprava by měla být nezbytně pojištěna, protože získala pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Dále, při sběru dokladů, musíte kontaktovat inspekci dopravy s žádostí o vydání licence. Seznam potřebné dokumentace bude přibližně následující:

 • cestovní pas;
 • INN;
 • osvědčení o oprávnění řídit vozidlo kategorie "D";
 • pracovních knih najatých řidičů;
 • všechny dokumenty obdržené v Národním shromáždění po registraci;
 • doklad potvrzující složení zkoušky na právo provozovat dopravu v Ruské federaci;
 • technický pas pro všechny automobily;
 • doklady o dopravním pojištění.

Nezapomeňte, že se všemi dokumenty je nutné odstranit fotokopie a notarizovat je. Budete také muset podat potvrzení o zaplacení licenčního poplatku a žádosti o vydání licence. Podrobný seznam potřebných dokumentů naleznete na portálu Ministerstva dopravy. Odborníci to nedoporučují sami. Bude mnohem efektivnější svěřit tento postup odborníkům, kteří mají zkušenosti s takovou prací.

Poté tím, že kontaktujete místní komisi pro dopravu, získáte právo pracovat na určité trase. V této fázi je mnoho podnikatelů vystaveno největším obtížím. Koneckonců, toto právo je často vydáno na základě výsledků výběrového řízení. To platí zejména pro nejoblíbenější a nejoblíbenější trasy.

Kromě toho může Rada požadovat od vás určité slevy pro různé skupiny obyvatel. Zde, stejně jako při získání licence, je vhodné důvěřovat zkušeným právníkům. Nezapomeňte zahrnout veškeré náklady na to do svého podnikatelského plánu. Cestovní taxi a její organizace, jak jsme již uvedli, nejsou rozpočtovým závazkem.

Tipy pro vytvoření trasy

Budeme se trochu zabývat výběrem schématu navrhované dopravní trasy. Takže pokud vyberete již existující trasu, určitě se dostanete do vysoké konkurence. Proto není špatné zvážit možnost nezávislého rozvoje provozu. Tato možnost má určité výhody. Při plánování nového letu si můžete být jisti jeho ziskovostí.

Je pravda, že to vyžaduje dobré studium skutečné situace: potenciální počet cestujících, poptávka po vašich nápadech a mnohem více. Samozřejmě budou i nedostatky. Pamatujte, taxi s pevnou trasou - podnikání je poměrně specifické, proto lidé mohou nedůvěřovat inovaci. A čas, po který bude let oblíben, bude několik měsíců. Tento faktor je nutno vzít v úvahu a položit určitou částku do celkového plánovaného rozpočtu.

Poskytování hmotných zdrojů

Pokud vyhlídka na obrovské investice ve stadiu vydávání povolení vás nevystraší, zvážíte, co je zapotřebí k otevření taxi s pevnou trasou. Samozřejmě, teď mluvíme o technické podpoře podniku. Můžete začít pracovat na jednom autě, ačkoli, samozřejmě, vaše příjmy budou růst proporcionálně z nárůstu jejich počtu.

Budete potřebovat alespoň jednu sběrnici, abyste zajistili denní přítomnost jednoho vozidla na trati. Ačkoli je lepší koupit alespoň tři auta. Zde všechno opět závisí pouze na finančních možnostech. Je lepší začít buď s nákupem nových domácích modelů, nebo s dovezenými automobily, které jsou již v provozu.

Takže PAZ 3204, nízkopodlažní autobusy pro městskou dopravu, bude stát asi 2,4 milionu rublů a ojeté MAN podobnou třídu - asi 2 000 000. Je však třeba připomenout, že tato technika použita / y klesá mnohem častěji, a bude vyžadovat velké náklady na jeho odpisy. Dnes je začátečník, přesto, že je nutné začít s nákupem „gazely“, jakož i vývoj případu, přejděte do více pohodlná doprava. Tak GAZ 32212 bude stát 1,141 milionu rublů (vznětové motory).

Kromě toho je důležité určit parkoviště, kde budete mít svůj majetek. Další možností, která vyžaduje minimální investice, bude podepsání dohod s jinými řidiči IP, které mají vlastní dopravu. Nicméně, pracujete v tomto formátu, je nepravděpodobné, že můžete počítat s příliš vysokým ziskem. Spíše tato možnost spolupráce bude dobrým přínosem pro vaši stávající flotilu.

Hledáte zaměstnance

Hlavním požadavkem na zaměstnance by měla být dostupnost řidičského průkazu příslušné kategorie a skutečná zkušenost s jízdou po dobu pěti let. Samozřejmě, že je žádoucí, aby řidič byl zodpovědný a vzdělaný člověk - koneckonců, jeho komunikace s cestujícími ovlivní úroveň vašeho příjmu. Kromě toho by řidič neměl mít žádné zdravotní kontraindikace pro řízení městské dopravy.

Pokud mluvíme o finanční stránce problému, potřebujete nejméně dva řidiče pro jedno auto. A můžete buď formalizovat s vaším zaměstnancem a měsíčně mu zaplatit plat asi 20 000 rublů, stejně jako pravidelné státní poplatky nebo podepsat smlouvu s jiným duševním vlastnictvím a spolupracovat s ním s určitým procentním podílem na výstupu. Tyto příspěvky budete také muset otevřít:

 1. Řídicí jednotka. Počet těchto volných pracovních míst by měl být stejný jako počet otevřených sedadel řidiče. Zde bude vhodné nabídnout plat přibližně 18 000 rublů.
 2. Účetní. Chcete-li udržovat aktuální přehledy, budete potřebovat jednoho odborníka, kterému můžete nabídnout plat 17 000 rublů.
 3. Auto mechanik. V takovém případě je vhodné uzavřít dohodu s již fungujícím autoservisem o pravidelné údržbě autobusů a technických prohlídkách. Tyto služby vám budou stát asi 22 000 rublů.
 4. Doktor. Je vhodné podepsat smlouvu o spolupráci s kvalifikovaným lékařem, který může provádět preventivní prohlídky zaměstnanců. To by mělo poskytnout asi 23 000 rublů.

Platba personálu za jedno auto vás tak stává asi 138 000 rublů za měsíc.

Ekonomické zdůvodnění startu

Aby bylo možné zjistit, jak je podnikání efektivní z hlediska nákladů, je nutné sestavit podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou s výpočty, kde je nutné podrobně vypočítat všechny náklady spojené se zahájením projektu. Za účelem zahájení podnikání by měly být zpravidla zahrnuty následující náklady:

 • nákup autobusu (3 GAZ 32212) - 3 423 000;
 • registrace pojištění a dalších dokumentů (3) - 33 000;
 • registrace a získání licence (prostřednictvím zprostředkovatele) - 150 000;
 • vývoj a schválení trasy - 127 000;
 • režijní náklady - 125 000.

Takže můžete začít podnikat z 3 858 000 rublů. Jako příklad vypočítáme náklady na základě nákupu tří transportních jednotek. Nepochybně nákup jednoho autobusu sníží toto číslo na 1 858 000 r. Nyní vypočítat výši roční investice do podnikání. Zohledněte tento podíl celkových příjmů:

 • údržba a doplňování paliva - 25%;
 • plat - 20%;
 • daně a poplatky - 25%.

Jak můžete vidět, vaše výdaje budou přibližně 70% z celkového hrubého důchodu. Vzhledem k tomu, že průměrný příjem v tomto podnikání činí zhruba 10 000 000 rublů ročně, může být čistý zisk 3 000 000 rublů. Takže po 16 měsících práce je možné dosáhnout soběstačnosti projektu.

Takže podnik založený na osobní dopravě ve městě bude docela úspěšný podnik. A můžete vždy zvýšit objem příjmů podepsáním smlouvy s reklamní agenturou o reklamě v interiéru vašeho autobusu, stejně jako na jeho trupu. Je pravda, že tento podnik bude vyžadovat značné úspory a vážné předběžné školení, ačkoli podle odborníků, všechny náklady jistě vyplatí. A o možných rizicích a dalších nuancích se dozvíte z níže uvedeného videa, které je vám věnováno.

Bus na trase

Pracují na minibusech jako továrnách na praní špinavých peněz

Prvním krokem je zavést terminologii, jinak to povede k diskusi o velmi odlišných konceptech, které se promíchají do banda. Za prvé - tento typ dopravy, protože "minibus" neexistuje. Marshrutka, která je v Rusku - je kombinací dvou věcí, které podle klasifikace "způsob dopravy" nechodí. Marshrutki - autobus s mimořádně malou kapacitou, obsluhovaný provozovateli komerční dopravy, mimo obecní objednávku. To znamená, že "jsou všechny druhy dopravy: autobusy, trolejbusy, tramvaje, minibusy, metro" - to je velmi špatné. Takže pro upevnění - minibus je autobus s mimořádně malou kapacitou a současně pracuje pouze na úkor výtěžku z prodeje jízdenek. Protože Mosgortrans má autobusy s mimořádně malou kapacitou Fiat-Dukato, ale pracuje na obecním příkazu - a to už není minibus. V Permu existuje spousta komerčních autobusů s velkou kapacitou, které nefungují podle obecního řádu, ale také nejsou minibusy v chápání většiny.

Rozumím? Pak se ponáhl!

Zpočátku je techničtější otázkou, jak dobré jsou autobusy s mimořádně malou kapacitou a kde je jejich rozsah? Minibusy pro osobní dopravu se používají v rozvinutých zemích: v Rusku, v Africe, v jihovýchodní Asii a v Latinské Americe (v menším rozsahu). V Evropě existují i ​​takové trasy, které jsou však velmi vzácné - zpravidla v historických centrech měst, kde se používají velmi úzké uličky, nebo pro cestující, kteří dosáhnou vzdálených míst, například atrakcí. Obvykle je to doslova 1-2 trasy na město, na kterých ne funguje více než tucet vozů. Proč je to tak? Je to velmi jednoduché. V Evropě mohou vypočítat škody způsobené dopravou do města a minibusy způsobují mnohem větší škody než velké autobusy.

Za účelem posouzení poškození městské dopravy z dopravy existuje koeficient efektivnosti využití městské oblasti. Vypočítává se jako poměr dynamické plochy, kterou vozidlo zaujímá, s kapacitou vozidla. Městský autobus velkého objemu typu LiAZ-5256 nebo trolejbusu typu ZiU-682 má CEPI-4,2; minivan typu GAZelle - 0,9; autobus s malou kapacitou typu PAZ-3205 - 2,4. Maximální účinnost u tramvaje - na jízdním pruhu není manévrován, ale umožňuje maximální počet cestujících. Jak se tato věc projevuje v praxi: ve Voroněži je 96% veškeré dopravy nyní obchodní dopravy, protože Radnice tam pobídla a trolejbus byl špatně poražen (ale podařilo se nám to odmítnout a zachránit). Takže mezi tímto užitkovým vozidlem tvoří velká autobusová doprava velká kapacita. To je hlavní transport Voronezh je jen minibus, podle terminologie popsané výše. Tedy. Voronež je město vítězné myšlenky panu Kozyrevovi.

Co je teď s dopravou? Za prvé existuje podle úřadu starosty 40-procentní nedostatek v poskytování dopravních služeb. To znamená, že lidé mají katastrofální nedostatek dopravy. Maršrunkové se ucpávají "do masa, pro přistání, dokonce i na konečné linii až po obrovské fronty, sedět na zastávkách v žádném případě není realistický. Osobně jsem cestoval do Voronezu v GAZel (kapacita 13 cestujících) 21 cestujících. Pokud mi někdo řekl, že k tomu dojde, tak bych tomu nevěřil, ale všichni jsme vesele počítali, když jsme řídili. Důvodem této hrůzy je, že minibus má velmi nízkou přepravní kapacitu - a osobní doprava ve městě je velmi velká. V důsledku toho jsou vždy technologicky přetíženy. To znamená, že neexistuje žádný způsob, jak spustit ještě více minibusů do jízdního pruhu, že již dosáhli limitu nasycení, ale stále nemohou pokrýt proudový proud.

Současně ve městě Voroněž přispívá osobní doprava 43% z příspěvku k provozu (ve špičce). Jedná se o výpočet v jednotkách na křižovatce Koltsovskaya / Moskovsky Prospekt. To znamená, že téměř polovinu dopravní zácpy města tvoří minibusy. Dále přetížují zastavovací body, protože jsou určeny pro poměrně rozumný počet autobusů za hodinu. Ve skutečnosti, na Moskovsky Prospect Nyní je zde více než 20 tras (si představit, co se orientují lidi!) A vstupní / boarding cestujících probíhá ve dvou řadách na každé zastávce. Toto, samozřejmě, hrozně brání toku veřejné dopravy a osobních vozidel. Ale zdůrazňuji - je to technologická bariéra: zastávka má vždy omezenou kapacitu a autobusy s velkou kapacitou využívají zdroje stop mnohem méně.

Speciálně zaměřili: velký autobus oblast využívány efektivně, jak to má na řidiče, motor, bezpečný volný prostor je zbytečný jednou, ne 13 krát, jako je tomu v případě gazela je schopen přepravit stejné množství cestujících. Tramvaj, zvláště kloubová, je stále účinnější - postranní rozměr je méně bezpečný a má efektivní délku stohovatelnou, jak se vám líbí. To znamená, že to není dosaženo zhutněním cestujících, a sice díky konstrukci vozidel.

Dalším důležitým bodem je chování v provozu. Maršrunkové neustále manévrují, když berou a vystupují cestující. A dělají to nejen v oblasti zastávkových bodů, ale všude jinde. To je velmi zpomalení provozu. Agresivní styl jízdy, který bychom rádi nazvali „manévrovací schopnosti autobusů“, vyvolává četné nehody dopravní stavlyaschie ohrozit lidské životy, a ještě silněji inhibuje tok. V Moskvě nejsou minibusy tolik, ale v každém provinčním městě Ruska - jsou jednou z hlavních příčin dopravní zácpy a zdrojem hromady silničních nehod.

Dalším důležitým bodem - minivany mají pro cestující mnohem nižší stupeň ochrany v případě nehody, zejména jsou často převráceny. V síti můžete snadno najít crash testy GAZel, které provádí časopis "Driving!" ) Pokud vám krátce pořídit - dostat se v nehodě rychlostí 60 km / h, téměř zaručeně - jste zesnulý nebo zdravotně postižený. Podobný příběh s PAZiks, Fords a dalšími fiaty. Důvodem je to, že se jedná o změny z nákladních automobilů, spíše než těch, které byly vytvořeny od nuly jako osobní automobily. Z tohoto důvodu jsou levnější, levnější k údržbě, ale nejsou příliš bezpečné, obvykle mají křenovou suspenzi atd. Jedná se o věci na jedno použití, ale pokud jsou odstraněny a bezpečnost dopravy v minibusech na autobusy s vysokou kapacitou se zvyšuje, cena autobusu se pro dopravce ekonomicky nezlepší.

Takže u autobusů s mimořádně malou kapacitou je jasné. Nyní přejdeme k komerčnímu komponentu této dopravy.

Obvyklá schéma budování podniku v mikrobusu je následující: řidič vlastní mikrobus, určitá kancelář vybírá trasu a na ni dá autobusy. Pro tohoto řidiče polovina výtěžku dává tuto kancelář ve formě poctu, zbytek je opravován a žije sám. Úřad odhaluje peníze úředníkům, aby otevřeli trasy, dopravní policie a GUUGNU, aby je nekontrolovali. Současně hlavní zájem úřadu není takový :) Hlavní zájem je hotovostní obrat. Téměř všechna místa v Rusku, kde je vysoký obrat hotovosti, jsou místem inkasa ve stínových kapitálech. Je velmi obtížné provést přesný výpočet počtu přepravovaných cestujících, na trasách je téměř vždy více autobusů, než je uvedeno v dokladech, a proto není na místě žádné přísné finanční vykazování. V rozsahu hlavní činnosti majitelů mikrobusů je příjem z nich nepatrnou částí obratu. Mechanismus je pro ně velmi důležitý, protože pracují na minibusech jako továrnách na praní černých peněz.

Například - v Samarě je asi 30 dopravců oficiálně, ale ve skutečnosti je toto podnikání vlastněno třemi lidmi - všemi velmi vážnými a respektovanými veřejnými lidmi, kteří mají spoustu svých podniků. Ale když kancelář starosty uvedla, že jízdenka půjde do bílého schématu s bezhotovostní platbou na přepravní kartě, tito respektovaní lidé promluvili v tom smyslu, že úřad starosty. ohromen. Na okraj pány s vazbami vysvětlit, že: „You Th, nah musím autobusu, pokud proplacení nebude Ano, budu shodit obchodní případ?!.“ Na veřejnosti přitahují sdělovací prostředky k šíření myšlenky, že když bude mít elektronické cestovní zvýšit ceny, koupit validátory. No, v Samarině, uvidíme jak a jak skončí vše. V řadě minibusů se již objevily elektronické cestovní karty. Ve Voroneži, jak si pamatuji 47 dopravců oficiálně, všechno opravdu patří k 5 uznávaným lidem, mezi nimiž jsou první osoby Deptransu a UGADN.

Ale zpět k finanční stránce problému. Vlastním vlastníkem podniku je každý řidič samostatně, protože vlastní autobus a shromažďuje peníze. Občas existují situace, kdy autobusy patří do kanceláře, ale častěji každý hledá "řidiče se svým autobusem". Tito řidiči pracují na autobusu po celé dny, po které jsou opraveni. Nemají mnoho peněz, takže je opraví co nejlevněji. Bez kontroly. Nemají také garáž - udržují autobusy u domu a opouštějí linku znovu bez kontroly. V Samarě se objevil nádherný případ - dopravní policie zavolala cestující a hlásila kyvadlový autobus, s opuštěnými brzdami. Dopravní policie si myslela, že lidé přehánějí. ale šel kontrolovat. Ukázalo se, že je to pravda - řidič brzdí stisknutím autobusu na obrubníku, brzdový systém nefungoval. Na otázku: "Co myslíš vůbec?" On odpověděl: "Nechtěli jsem přistát cestující - já bych šel do terminálu a šel opravit."

To znamená, že autobusy jsou mimo kontrolu v podmínkách celkové ekonomiky. Ovladače pracují nepřetržitě, protože jsou napájeny pouze nohama. Ve Voroněži došlo k případu, kdy řidič PAZ usnul na cestě a nastoupil do předního traktoru, protože celou noc před tím byl autobus opravován. Bylo to na severním můstku, ale naštěstí autobus nespadl z mostu. jen poslal jednoho cestujícího do druhého světa. Nejsou to vzácné případy srdečních záchvatů a jiných zázraků s řidičem za volantem. Například ve stejném Voroneži autobus narazil na místo kvůli epileptickému záchvatu od řidiče (!). Podle zákona musí všechny minibusy podepsat poukaz od mechaniků a doktora. Ale skutečně podepisování povolení je zahrnuto jako služba v penězích, které řidiči uvolní majitele trasy.

Řidiči nemají žádné sociální prostředky, ve skutečnosti nikdo neovládá jejich zdravotní stav. Proto jsou často na trasách lidé, kteří zůstali v oblasti, velmi mladí lidé, kteří opravdu nevědí, jak řídit, kteří byli propuštěni z komunálních vozových parků kvůli různým porušením. To znamená, že úroveň dovedností řidičů na trasách je přímým důsledkem finanční struktury dopravních podniků - není to "nehoda, kterou lze snadno napravit".

Veškerá finanční činnost kanceláří "provozního" mikrobusu překonává rozpočet. Jsou registrovány jako IP, na zjednodušené zdanění. To znamená, že platí 6%. Zároveň nevykazují skutečný zisk, který prostě není realistický pro někoho zvenčí. Ve skutečnosti platí ještě méně. Ve skutečnosti by samotné stažení minibusů do bílé ekonomiky umožnilo prudký nárůst rozpočtových opatření ve městech. Městská doprava hradí veškeré pojištění penzijní fondy a tak dále. Asi 40% mzdových nákladů, zaplatí daně z příjmů, majetku atd. Náklady konstrukce jízdenka na městskou hromadnou dopravou trvá 60% z mezd. Plus, obecní podniky zlepšení kvality dovedností pracovníků, investovaných do výcviku, odměny za vysokou kvalifikací a tak dále. K dispozici je také nyní není všechno v pořádku s tím, taky už nucen, aby se pokusili zachránit. ale stále s minibusy obloha a země.

To znamená, že jsme pravidelně požádáni: "ale proč je komunální neziskové a minibusy jsou ziskové?" Ano, protože obec platí všechny daně, všechny poplatky, sleduje, kdo pracuje jako řidič, opravuje vozový park apod. Commerce, pokud to není výhodné něco udělat - není. Proto ve městě vítězné lanové dráhy Voronezh nejsou v odlehlých oblastech žádné minibusy. Večer přestanou pracovat, jakmile spadne tok, a často jen vysazují lidi uprostřed trasy, tk. řidič zjistil, že let by se nezaplatil. Samozřejmě nedodržují žádné plány. Například ve Voroněži stimulovat mikrobusy k práci ve večerních hodinách po 22 hodinách je tarif nastaven na 1,5krát vyšší než v den. Proto od 21 hodin do 22 hodin zanecháte na mikrobusu obtížné: stojí na konci a čekají, dokud zastávky nebudou akumulovat více cestujících, aby je sbírali s vyšší sazbou.

Opět platí, že dokonce i auta stejné trasy jsou si navzájem konkurenty. A vozy sousedních cest jsou zdvojnásobeny. Proto začnou spěchat po ulici jako šílené. Ve Voroněži, tak velkokapacitní autobus vzlétl v plné rychlosti v tramvaji: obogonyal Right soutěžit autobusu a upřeně se na něj :) Samozřejmě v takovém systému je prakticky nemožné zadat lístky: seznámit je, musíme pochopit, kdo je, kdo by měl financovat to, co se bude přenášet. A celý systém je postaven na skutečnosti, že někdo má peníze od někoho. Ještě zajímavější je, když se někdo pokusí přerušit tento systém. V Tomsku se kancelář primátora snažila zastavit minibus, takže prostě nepřišli na linku. A v tramvajovém parku na kolejích v noci někdo nalil betonový vůz :) A autobusové parky byly zablokovány "nápadnými" minibusy. V Biškeku požadovali cestující zvýšení ceny, kancelář starosty odmítla. Pak oznámili, že nebudou přepravovat za starou cenu. i když ne všichni. Některé vozy se vydaly na trasy - kvůli tomu byly zasaženy sklenkou "úchvatných" kolegů na finále.

Prakticky v každém městě mají správci tras, skuteční vlastníci, dobrou lobby v řídících orgánech. Cílem je právě zachovat systém praní špinavých peněz. Tady v Samaru - od tří hlavních lidí - dva poslanci obldumy. Samozřejmě jsou to velkoryse vlivní lidé, kteří se před volbami pokusili dát svého muže na předsednictvo ministerstva dopravy. Můžu seznamovat města na prstech jedné ruky, kde není hlava dopravy spojena s halem trasy. Tady ve Voroněži je každá pravidelná hlava deptranů nutně chráněná ve směrovací hale. Jeden dokonce musel být odstraněn poté, co stát prokurátor začal zjistit, jak ukradl peníze, zatímco ještě vlastnil raketoplán. Hádej, kdo dostal hlavní Togliattiho "dopravu", že se rozhodl zničit trolejbus? :) Lobby lobby, který je silně vázán na černý finanční systém, je jednou z nejdůležitějších překážek běžné dopravní reformy v Rusku.

Často slyším takový nápad: tak udělej kurva městská doprava, pak se na ni vrátíme z mikrobusů! Lidé jsou pro "spravedlivou soutěž". Ale jak čestné je, když taxislužby nezaplatí daně, nestará se o technický stav, neslouží společenským cílům podle plánu? To znamená, že řidič tramvaje také musí opravit auto ve své garáži sám? Minibus nemusí dlouho čekat, protože na linii, kterou řidiči koupili řidiči, je spousta automobilů velmi levně, neplatí daně a tak dále. Lidé si nepřemýšlejí o tom, jak pravděpodobně umírají při nehodě, jsou připraveni vydržet a stát v dřevě, ale rychle. Výsledkem je, že minibus vezme všechny placené cestující ze zastávky, přičemž zůstávají pouze příjemci. Městská doprava a tak uškrcená daní, nemají peníze na zlepšení svého stavu. Koneckonců, všechny minibusy duplikují trasy veřejné dopravy, často dokonce jen 100 procent. Snažte se vydělat upřímně na kartách od ostřejší. Pak promluvte o soutěži městské dopravy a minibusů.

Stává se to ještě zajímavější, když se pokoušíte uzavřít trasu - podjednotku, která krachuje trolejbus. To je téměř nemožné - kouzelně zůstává v síti tras, i když je rozhodnutí učiněno na úrovni starosty města. Ve městech, kde starosta není tento druh, a stává ještě zajímavější: jakmile je vozík cesta začíná vydělávat peníze TTU se okamžitě objeví doubler-bus, a požadavek na snížení výstupu TTU. Deptrans obvykle přesně ví, které trasy jsou prováděny. a paradoxně se okamžitě objeví obchod. A otázka obchodu na trase se zvyšuje a městská doprava je nařízena, aby ji snížila. Cestující na autobusové zastávce vidí, že autobus čekal po dlouhou dobu a autobusy běží často - a začali podporovat rozhodnutí o odstranění autobusu (!). Lidé sami ničí dopravní systém, ne rozumí "kde rostou nohy".

Stále často říkají, že tady v autobuse jezdím sedí - a autobusová zastávka je nezbytná. Jde o to, že autobus je opravdu druh městské dopravy, tedy předpokládá velmi rychlý transport. Předpokládá se, že osoba může stát 30 minut při cestování z domova do práce. Ale u nás kvůli zátkám autobusy jdou pomalu a lidé se unaví stát. Navíc máme velmi málo autobusů. To znamená, že v Evropě, autobusy naplněné něco víc než „sit-on“ ve špičce - i když většina z nich jde do autobusů. Důvodem je nedostatek autobusů, které vyjde na koupi kvůli nekalé hospodářské soutěži ze mikrobusů a které nevyvolávají na datech cest kvůli hale. A důvodem je absence přidělených kapel. Čím rychleji jízdy dopravní cesta, která jsou méně potřebné autobusy pro přepravu stejného cestujícího. Že je uvedení autobusy na vyhrazených pruhů, obnově v nich platící cestující, získáme adekvátní a vhodných intervalech ekonomiky pro velké autobusy. Navíc budou pokračovat podle plánu, a ne v intervalech. Nyní podle plánu zastavte dopravní zácpy. V Evropě, kde tramvaje jít na vydelenka o čase svého příjezdu, aby přestal, můžete porovnat poznámky. Lidé nejsou „čekat na dopravu“, a jít přesně v době, kdy jejich auto. Stejně jako vy nemusíte jít na letišti čekat na první letadla na Vladivostok - jdete na přesný čas. Mikrobusy vyloučit takový systém stavebních prací, a učinit z něj zasahovat do městské hromadné dopravy.

Ve skutečnosti se federální vláda stáhla z problematiky osobní dopravy ve městech. Ve Francii, nové tramvajové linky postavený pro federálních peněz, a otevřít je příchod prezidenta. To, že na nás "otázka dopravní služby" je přenášena na otázky místní správy. Výsledkem je, že prakticky 100% z městské správy není to, že se nesnaží, aby se zabránilo všechny výše uvedené příběhy, ona je aktivně přivádí k nim. Navíc mohou občané se potýkají s několika problémy - ano, tam je kouř v kabině řidiče, ano - Chanson Poslouchej, lihachat. Ale zpravidla ani nereprezentují rozsah ekonomických procesů spojených s osobní dopravou. Tato myšlenka, že tramvaj tak špinavé a je to v zimě tak chladno, ne proto, že tramvaje může být provedeno s teplý, a protože jeho starostenství záměrně tlačí výměnou za finanční pomoc ze strany majitelů minibusů - i myšlení lidí, kteří prostě nemají vzniknout. Obyvatelé snadno koupit do „No my nemáme peníze na tramvaj“, ani se snaží ptát - a jak se to stalo, že každá cesta tramvají v centru daboval 10 trasy mikrobusů, díky nimž je nerentabilní.

V Moskvě však mnoho z těchto problémů neexistuje. Když jsem Deptranse mluvit o tom, jaké druhy problémů, které vyvstaly v rámci reformy dopravy v regionu, v Moskvě říci, šťastně, že každý rag-tag není vyhláška, a že nemají takový problém. Proto se nebojí říkat, že minibus je nesmírně neúčinným způsobem přepravy lidí. Takže tento trh s inkasem v Moskvě se rozhodl uzavřít do pekla. Zásadou je, že město bude zákazníkem dopravy, s pevnou sazbou a dříve známým rozvrhem. V takovém případě jsou Mosgortrans nebo některá Autoline rovnocennými účastníky výběrového řízení na trasu. Veškeré soutěže budou pouze v kanceláři, kde se bude konat nabídka. Na ulici by cestující neměl vůbec vidět žádné rozdíly: autobusy by měly být stejně dobré, řidiči jsou stejně připraveni, všechny vstupenky jsou přijímány stejně, všechny cestovní karty jsou platné.

To znamená, že společnost Deptrans naplánuje a shromažďuje veškeré výnosy prostřednictvím elektronických karet a validátorů. Na základě těchto údajů společnost GLONASS sleduje provoz přepravních prací všemi dopravci (městskými i obchodními) po trasách s plánovaným harmonogramem. A na základě skutečně vykonané práce s přidáním pokut nebo bonusů platí dopravce poplatek. To znamená, že na ulici není žádná konkurence, žádné černé daně, žádné porušení plánu, žádné nebezpečné autobusy. Ale deptrani, kteří takový systém plánují, naplánují celé své hospodářství, mohou přemýšlet o dokování autobusů a dalších dopravních rozvržení a tak dále. Zaplatí za skutečný běh autobusu + prémie, pokud v plánu nebyly žádné nehody a nesrovnalosti. Tvrdí, které autobusy budou na trase.

Takže Moskva nyní ovládá tento systém v Rusku a Samara chce přejít na takový systém. A ještě neznám města, která mají odvahu požadovat řádný dopravní systém. To znamená, že moskevský Deptrans nebude "zakazovat mikrobusy" - prostě zakáže čerpání černého zboží, provoz bez časových rozvrhů, práci bez jízdy, porušování dopravních pravidel a pravidel pro přepravu cestujících, daňové úniky. a zvolí typ kapacity autobusů a v závislosti na osobní dopravě a efektivitě využití městské ulice. Systém tak ekonomicky přijde na to, jak funguje v Evropě: minibusy zmizí, budou nahrazeny velkými autobusy, včetně obchodních společností.

Pro ty, kteří jsou v Moskvě smutní v souvislosti s minibusy, jako rychlý způsob přepravy cestujících: v rámci této reformy se plánuje navýšení o 40% celkové dopravní kapacity dopravního systému. Zhruba řečeno, autobusy jdou téměř dvakrát častěji. A mezi nimi by měl být větší počet expresních autobusů, které by umožnily projíždět zastávkami s malou osobní dopravou + vyhrazenými jízdními pruhy. To znamená, že celkově je cíl takový, že v salonech je spousta prostorných (kvůli růstu počtu autobusů) - a nemuseli jste stát, nebo dokonce méně tlačíte. A z hlediska rychlosti kompenzovat všechno na úkor přidělených proužků a expresních vlaků. Nejzábavnější je to, že z ekonomického hlediska je pro město také výhodné, protože peníze přestanou být skryty ve stínovém sektoru a zátěž na UDS se sníží. Tady Samara něco podobného jako zármutek v polovině také plánuje.

Podnikání na taxi s pevnou trasou

Obchod s automobily

Trénujte svůj mozek s potěšením

Je otevření raketoplánové taxi ziskovou investicí do finančních prostředků? Takové služby jsou v naší zemi velmi oblíbené. Obyvatelé velkých měst a malých měst preferují tento způsob dopravy pro rychlý pohyb a komfort cesty. V důsledku toho roste poptávka každý den. Lidé denně využívají služby taxi s pevnou trasou. Tento druh veřejné dopravy v městech, kde zaujímá první místo mezi všemi druhy pozemního hnutí, je obzvláště populární.

 • Jak otevřít taxi s pevnou trasou?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro provoz mikrobusů
 • Které automobily jsou nejlepší pro podnikání?
 • Nastavení vozu na trase
 • Výběr řidičů pro práci na taxi s pevnou trasou
 • Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou
 • Jak začít podnikat na taxi s pevnou trasou
 • Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou
 • Jak vybrat dopravu pro taxi s pevnou trasou
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Kromě placení za jízdné přináší osobní doprava další zisk, což opět dokazuje ziskovost podniku. Umístění reklamy uvnitř vašeho vozu je dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Mohou to být bannery, brožury, letáky a jiné tištěné výrobky. Přinášejí majiteli vozidla dobré peníze. Takové výrobky by měly být umístěny na místech, které jsou pro cestující viditelné.

Jako místo pro reklamu můžete použít tělo auta. Registraci vozidla provádí zaměstnanec reklamní agentury s použitím filmu s barevným vzorem. Navzdory skutečnosti, že se jedná o nejdražší typ reklamy, získává rostoucí popularitu. Majitel vozidla může zajistit autobusové zájezdy a výlety, poskytnout auto k pronájmu. Pokud vám toto vše vyvolalo otevření taxi s pevnou trasou, níže uvedený obchodní plán vám pomůže začít správně.

Jak otevřít taxi s pevnou trasou?

Jaké dokumenty jsou potřebné pro provoz mikrobusů

Především musíte získat povolení k přepravě cestujících. Chcete-li to provést, požádejte městské oddělení inspekce dopravy. Soulad vozidel s požadavky dozorčích orgánů je povinný. Je třeba najmout zaměstnance, kteří mají řidičský průkaz příslušné kategorie a absolvovali certifikaci.

Licence je vydávána po dobu 5 let, abyste ji obdrželi, musíte zaplatit 2 druhy státní daně. Pro každé vozidlo je vytvořena samostatná účetní karta. Registrace společnosti zabývající se osobní dopravou je možná jako IP nebo LLC. Při zahájení podnikání v trase by měl začínající podnikatel vědět, že nejdůležitějším dokumentem je povolení k přepravě. Vydává jej Ministerstvo dopravy.

Které automobily jsou nejlepší pro podnikání?

Druh zakoupených automobilů závisí na finančních možnostech podnikatele. Nesnažte se snížit počáteční investici kupováním ojetých vozů. Při jedné změně minibus prochází dostatečně velkou vzdáleností. Je důležité vědět, kdy jste otevřeli své podnikání. Použité vozidlo nemůže denně překonávat takové vzdálenosti, což vede k trvalému poruchám.

Nejspolehlivějšími vozy jsou Gazelle pro 13 míst. Ne méně často na silnicích je 18místný Ford Transit a 19místný Mercedes-Benz Sprinter. Gazelles mají atraktivní hodnotu, ale nejsou schopni poskytnout odpovídající pohodlí. Při omezených finančních zdrojích byste měli využívat služby leasingu.

Nastavení vozu na trase

Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou musí obsahovat fázi vývoje trasy.

K získání cesty pro osobní dopravu musí majitel vozidla požádat místní správu. Tam organizují výběrová řízení na organizaci dopravy, ve kterých se může zúčastnit nováček podnikatel. Přeprava cestujících na nejoblíbenějších trasách začíná přinášet příjmy z první pracovní směny. Můžete také vytvořit novou trasu. Chcete-li to udělat, musíte pečlivě prozkoumat infrastrukturu města, je dobré přemýšlet přes všechny jemnosti. Se správným přístupem začnou přepravovat cestující na nových trasách zisky. Nicméně s některými obtížemi se ještě setkáte. Cestující potřebují nějaký čas, aby si zvykli na novou trasu. Malé výnosy nemohou pokrýt běžné výdaje.

Výběr řidičů pro práci na taxi s pevnou trasou

Dalším bodem je výběr pracovníků. Otázka pronájmu řidičů by měla být řešena se zvláštní odpovědností, protože jejich kvalifikace závisí na životě cestujících. Kromě řidiče kategorie D, budete potřebovat účetní, manažer, zdravotnickým pracovníkem, který bude provádět inspekce pre-trip. Nebude nadbytečné nezávisle sledovat stav vozidel. Nepřesnost řidiče je hlavní příčinou poruch automobilů. Zaměstnanec musí mít pět let zkušeností s řízením vozidel této kategorie a lékařský průkaz.

Mzda řidiče se skládá z fixní části a prémií za překročení míry výroby.

Tento přístup dovoluje zaměstnanci motivovat zaměstnance k plnění a překonání plánu. Stejně jako každý jiný typ podnikání vyžaduje taxi s pevnou trasou velkou počáteční investici. Odplata závisí na mnoha faktorech.

Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou

Chcete-li zjistit ziskovost obchodování s trasou, je třeba určit denní příjem. Jeden stroj dokáže přinést denně 3 až 5 tisíc rublů. Z těch, kteří v placení práce odečteno řidič 1000 rublů v povinném pojišťovny - 500 rublů, náklady na palivo a opravy automobilů - 1000 rublů. Čistý zisk se tak bude pohybovat od 500 do 2500 rublů. Daňové poplatky jsou od 1 do 7 tisíc rublů na jednotku dopravy. Celková částka závisí na počtu vozidel ve vozovém parku. Aktuální náklady jsou určeny stavem vozu. Například domácí Gazelle spotřebovávají nejméně 15 litrů benzinu na 100 km.

Aby bylo možné ušetřit peníze, je možné pronajmout si území z vozového parku mimo město. Při vytváření velkého podniku je možné uzavřít smlouvy o dodávkách pohonných hmot a náhradních dílů. Nejvýhodnější je zahájit otevření taxi s pevnou trasou ve velkém městě. Na ploché cestě je spotřeba paliva ekonomičtější a zákazníci jsou téměř vždy.

Přemýšlejte o nutnosti nastavit jízdné, nemělo by být příliš vysoké, ale nezapomeňte na potřebu pokrytí provozních nákladů.

Jak začít podnikat na taxi s pevnou trasou

Podnikání pro přepravu cestujících začíná registrací ve státních úřadech. Registrace stavu osobního dopravce vyžaduje 3-4 týdny. Také je nutné získat povolení k přepravě cestujících na ministerstvu dopravy. Tam je nutné schválit cestu dopravy. Je třeba vzít v úvahu povinné pojištění cestujících.

Potřebujeme si koupit dopravu pro flotilu, rozhodujícím faktorem jsou náklady na auto a prostředky, které má podnikatel. Po výběru dopravy je třeba najmout řidiče, organizovat pracovní plán a platit za svou práci. Po odeslání dopravy na trasy.

Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou

Ziskovost podniku závisí na denním příjmu z jednoho vozidla. Průměrný příjem z jednoho automobilu činí 4 000 až 5 000 rublů, po odečtení mzdy řidiče, pojistného a nákladů na pohonné hmoty činí čistý zisk asi 1 000 až 2 000 rublů z jednoho auta.

Jak vybrat dopravu pro taxi s pevnou trasou

Hlavní volbou kategorie dopravy je dostupný prostředek mezi zahraničními a domácími vozy, rozdíl v ceně je asi 200%. Auto "GAZelle" má malou kapacitu 8 - 15 cestujících, nízkou bezpečnost a nízké náklady. Dovážené protějšky Peugeot Boxer, Ford Transit a Iveco Daily mají větší kapacitu 16 cestujících - 26 míst k sezení, spolehlivější a déle vydrží. Nákup vozidel s rukama nese velké riziko, které povede k problémům s opravou a údržbou dopravy. Je třeba vyjasnit dostupnost potřebných dokumentů o vozidle, konkrétně OTTS. Certifikovaný prodejce může obdržet rady i záruční servis.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Pro postup při přepravě cestujících kyvadlovou dopravou na místním ministerstvu dopravy je třeba tyto doklady předložit:

 • doklad o registraci;
 • kopie kontroly vozidel;
 • zakládající smlouva;
 • bankovní účty, adresy a kontaktní čísla;
 • dokument, který označuje daňové účetnictví;
 • statistické kódy;
 • smlouva o parkování;
 • certifikát PC a DB;
 • pracovních knih a řidičských oprávnění zaměstnanců.

Potřebuji povolení ke spuštění mikrobusů?

Je nutné získat státní licenci pro přepravu více než 8 osob po silnici.