Obchod na minibusech, nebo Jak otevřít "Shuttle taxi"

V současné době je doprava osob na městských a příměstských trasách pro podnikatele docela lukrativní.

Nicméně, aby to bylo opravdu ziskové a nezavázalo "mistra" do dluhů, je třeba pečlivě naplánovat a naplánovat vše předem.

Cesta k úspěchu na dopravním trhu je velmi trnitá a nikdo ji nemůže předat. Ale dnes vám řekneme několik tajemství, díky nimž budete vědět, jak správně organizovat taxi.

Výběr vozidla

První věc, kterou musíte věnovat výběru vozu, protože v příštích několika letech bude vaším "chlebovým vítězem".

Pokud je váš rozpočet velmi omezen, můžete si koupit podporovanou taxi s pevnou trasou. Ale tady musíte být velmi opatrní, protože ne každý majitel si udržuje své auto tak, jak má.

Někdy soukromí obchodníci jednoduše zabijí své vozy na trasách, v důsledku čehož nový majitel (tj. Vy) bude muset vynaložit spoustu peněz na opravu běhu a případně motoru. Pokud jde o značku, mnoho podnikatelů používá Sprinter pro městské trasy. Tyto německé "koně" nezabrání řidiči v nečekaném okamžiku.

"GAZelle" je také dobrá volba, ale zde se budete muset připravit na různé nepředvídatelné odpady, protože náhradní díly na ní "letí" téměř každý den.

Jaké závěry lze z toho vyvodit?

Pokud se váš rozpočet na nákup dopravy pohybuje od 500 000 do 2 000 000 milionů rublů. pro 1 auto, pak samozřejmě lepší než "německá" technologie není nalezena. A za takové peníze můžete koupit zcela normální "Sprinter" s pracovním odpružením a pracovním motorem.

Koupit minibus typu "GAZelle" - není to volba, protože budete určitě muset investovat do toho ještě více peněz (asi 50 tisíc rublů, a možná i více). Jak říkají řidiči, dokonce i nová "GAZelle" musí pro sebe "dokončit".

Pokud jde o počet vozidel ve flotile - začátečník je žádoucí mít 5-6 minibusů. Ale opět počet aut závisí na rozpočtu. Můžete se pokusit cestovat sám po trasách, ale je nepravděpodobné, že by to bylo výhodné. Po výběru dopravy můžete začít koupit. Ale řekneme vám o tom, kam dostat peníze na loďstvo, o něco později.

Organizujeme obchody na minibusech: výběr tras

Mnoho podnikatelů se nejdříve pokusí o lety na dálku. Proto výhoda - vysoké náklady na cestování (dražší letenku, tím větší zisk), nižší náklady na díly (spojky a brzdy trvat déle) a paliva (v ČR jakýkoliv stroj stráví 10-15 procent méně než benzín). Navíc ne každý soukromý obchodník dokáže využít svého podílu na městských trasách. Proč se to děje? Tady nejsou žádné tajemství.

Schéma podnikání je velmi jednoduché: ve městě se objevuje velká společnost s obrovskou flotilou vozidel (asi 100 a více jednotek). Všechna tato auta začínají běžet na určitých trasách a začínající podnikatel, dokonce i s 5 minibusy, nemá nic co dělat, jak opustit dopravní trh.

Na mezistranných letech je vše mnohem jednodušší a příjem bude stabilní (ačkoli to není fakt - to vše závisí na sezóně). Ale v každém případě můžete získat skutečné zisky. Jak ukazuje praxe, všechny náklady na loďstvo se vyplácejí již v prvních 6-10 měsících přepravy.

Kde mohu získat peníze na dopravu?

Obecně platí, že akvizice vozového parku je pro každého podnikatele poměrně zodpovědným krokem. Níže uvádíme nejběžnější možnosti nákupu vozidla:

 • Pořízení automobilových půjček / leasingu.
 • Vyhledávání investorů.
 • Nákup dopravy za vlastní peníze.

První možnost je velmi riskantní a nedoporučujeme ji používat. Nyní je možné citovat řadu případů, kdy podniky s několika miliony rozpočtu jednoduše zbankrotovaly kvůli vysokému zájmu a vysokým přepravním nákladům. Dohodnout na tom, jak zisky jsou mluvíme, když na jedné straně na vás, jsou náklady na náhradní díly a motorové nafty (nemluvě o plat pro řidiče), a na druhé straně - měsíční splácení dluhů.

Druhá možnost je méně riskantní, neboť všechny náklady zde spadají na ramena investorů. Nicméně, ne každá společnost bude souhlasit s tím, aby spolupracovala s vámi na trhu osobní dopravy. Mnozí podnikatelé, investoři jednoduše odmítl spolupracovat, takže pokud chcete zvýšit své šance, můžete se spolehnout na malém vozového parku - by neměl doufat, že společnost převezme na nákup 100 autobusů a klidně vám jejich použití.

Ale přesto je pravděpodobné, že příští den budete mít peníze na parkoviště a uzavřete smlouvu, jsou minimální (i když stojí za to zkoušet).

Nákup dopravy za vlastní peníze je možná nejbezpečnější způsob, jak začít podnikat. Zpočátku se nebudete starat o dluhy, jako v prvním případě, protože je nebudete mít. Začátek práce s pouze jednou "GAZelkou" ve vozovém parku je také velmi riskantní, totiž je nerentabilní.

V extrémních případech jej použijte pro meziregionální dopravu, ale ne ve městě. Optimální počet strojů, jak jsme již poznamenali dříve, činí 5-6 jednotek. I když ne každý začínající podnikatel bude v rukou asi 7-10 milionů rublů peněz. Ale jak to být, jestliže první metoda je nebezpečná, druhá otázka a třetí je skoro neskutečná? Existuje cesta ven a nazývá se "pronájem automobilu".

Jaké jsou výhody pronájmu minibusu?

Za prvé jde o úsporu peněz. Po uzavření smlouvy vám bude dána příležitost získat celý automobilový vozový park za pouhých 3-5 tisíc dolarů (taková částka jistě může shromáždit nováček podnikatel). Tyto peníze samozřejmě musíte zaplatit měsíčně vlastníkovi jako nájemné.

Za druhé, můžete začít přepravovat téměř okamžitě, protože nájem je uzavřen za pár dní. Současně při nákupu vozidla budete muset čekat dlouhé fronty u dopravní policie při registraci vozidla a získání poznámek. Ovladače taxi s pevnou trasou jsou velmi rychlé, takže by neměly být žádné zvláštní problémy s vyhledáváním personálu.

Zahájení vašeho podnikání je nejlépe na vrcholu turistické sezóny (pokud vy nebo vaši řidiči pracujete na meziregionálních trasách). Můžete uzavřít pronájem po dobu 3 měsíců (červen, červenec, srpen) a klidně získat stabilní zisk z dopravy.

Pokud se vše udělalo správně, po skončení sezóny budete mít peníze pro svůj malý vůz automobilů. Abyste neztratili čas na nákup automobilů, můžete okamžitě umístit inzerát, jako například "koupit taxi s pevnou trasou s trasou" - na takovém autobusu bude již udělena licence a všechna ostatní povolení.

Podnikatelský plán výdajů

Při vytváření své vlastní firmy je nutné předem naplánovat svůj obchodní plán výdajů. Měla by zvážit následující body:

 1. Placení nájemného vozidla nebo jeho pořízení.
 2. Denní tankování.
 3. Placení daní.
 4. Platba mzdy řidičům.
 5. Náklady na pojištění a údržbu vozidel.

Zjistíte-li přesné náklady, můžete stanovit své jízdné za dopravu, která vás nebude přitahovat do dluhového otvoru a současně nebude zákazníkům vystrašit.

Kolik minibusu získáte za den?

Vzhledem k tomu, že ziskovost vozu se může lišit denně, v závislosti na různých faktorech, udáváme přibližné hodnoty zisku. Například, na městských trasách, autobus v průměru dostane asi 800 dolarů za směnu. Odtud je třeba odečíst takové okamžiky, jako jsou:

 1. Plat na řidiče (přibližně 50 USD / auto).
 2. Pojištění nebo splacení půjčky (asi 100 dolarů).
 3. Údržba dopravy (cca 300 USD).
 4. Platba daní (20-50 dolarů / den - maximum).

Čistý příjem z každého stroje činí 350 USD za den. Je to docela dobré, zvlášť když si myslíte, že ve vozovém parku bude několik takových minibusů.

Ale osobní doprava - je to jako hra ruská ruleta: dnešní výnos může dosáhnout $ 400, a necháte zítra v mínusu (protože každý den mění příliv cestujících). Proto není stabilní příjem přesně očekáván. Ačkoli 5-6 tisíc dolarů za měsíc se správnou organizací obchodu budete určitě dostávat. Jak můžete vidět, taxi s pevnou trasou jako podnikání je docela ziskové podnikání.

Jaký je zisk z vozového parku?

Předpokládejme, že v den, kdy vaše zařízení přinese s veškerými náklady 250 až 300 dolarů z čistých příjmů. Pokud tedy máte ve svém vozovém parku 5-6 takových vozů, potom bude ziskovost společnosti činit přibližně 30 tisíc amerických dolarů za měsíc s ohledem na dny volna. Souhlaste, docela solidní částky. S takovými sazbami můžete rychle rozšiřovat svůj vůz (koupit větší autobus) nebo začít svůj vlastní (pokud by byly tyto automobily pronajaty).

Jak mohu zvýšit ziskovost minibusu?

Propagujte své služby v novinách a na internetu. Správně a kompetentně oznamte a vyberte příslušný obrázek. Pokud se jedná o nějakou internetovou stránku (mimochodem, můžete otevřít vlastní a uvést všechny podrobné informace o službách tam), pošlete fotografii minibusu a nejlépe - nejen jeho vnější. Také další zdroj příjmů z minibusu bude na něm inzerovat. Tak můžete zvýšit zisk o 3-4 krát. Podle toho platí v příštích měsících taxi s pevnou trasou.

Jak získat licenci pro taxi s pevnou trasou?

Licence je doklad, bez kterého nemůže žádná legální dopravní společnost. A je to povinné, protože za nepřítomnosti můžete být pokutován až 1 milion rublů. V některých případech dokonce dosáhne konfiskace vlastní přepravy. Při organizaci podnikání na mikrobusy věnujte zvláštní pozornost tomu.

Kde se dostat? Licence na přepravu cestujících se vydává na regionální pobočce ministerstva dopravy nebo na elektronickém portálu státní služby.

Jaké dokumenty jsou potřebné k získání licence na taxi s pevnou trasou?

Chcete-li to provést, měli byste si připravit kopii cestovního pasu, žádosti, osvědčení o registraci IP a kopii osvědčení o registraci vozidla.

Pokud je minivan v pronájmu, připravte kopii nájemního povolení, abyste získali licenci.

Současně s vozidlem jsou kladeny tyto požadavky:

 1. Barevná schéma na těle.
 2. Pracovní taxametr.
 3. Oranžová lucerna na střeše.
 4. Kontrola nejpozději 180 dní před datem podání žádosti.

Kolik stojí taková licence? V závislosti na regionu budete muset zaplatit 4 až 5 tisíc rublů. Jaké jsou jeho přesné náklady, zjistíte v místní správě. Dokumenty je třeba předem připravit, protože doba pro vydání licence je až 30 dní. Licence na taxi s pevnou trasou platí po dobu 5 let od vydání. Na konci tohoto období budete muset projít procesem pro jeho získání.

Jak otevřít taxi s pevnou trasou

Navzdory nárůstu počtu soukromých vozidel z obyvatelstva zůstává doprava taxíkem na pevnou trať stále nadále poptávka. Takováto myšlenka na podnikání může být proto velmi lákavá. Samozřejmě, aniž bychom vedli předběžnou kalkulaci výdajů a zjistili, kolik se podnik ukáže jako výnosný, je obtížné mluvit o ziskovosti projektu. Hovoříme o tom podrobněji.

Definováno s obecnou koncepcí

Po koncipování takové obtížné události, jak otevřít taxi s pevnou trasou, musíte jasně určit požadovaný formát práce. Najednou si všimneme, že tato odvětví bude vyžadovat velké investice, ale i výdělky budou vážné. Proto je důležité vědět, zda budete pracovat na existující trase nebo rozvíjet své vlastní. Navíc musíte určit druh dopravy. Může to být městská trasa nebo dálková doprava.

Bezpochyby může pracovat v mezích města přinést menší zisk. A v této situaci nezapomeňte na vysokou konkurenci této sféry. Mezistátní doprava bude jistě spojena s vysokými režijními náklady. Kromě toho buďte připraveni na vysoké opotřebení vaší dopravy - ve skutečnosti silnice v oblasti a vesnicích nemohou vždycky soutěžit kvalitou s městskými cestami.

V závislosti na zvoleném formátu práce je třeba přemýšlet nad kterou dopravou plánujete provést. Zde odborníci doporučují, aby městská doprava zakoupila vysoký a prostorný autobus, a pro meziměstskou dopravu - domácí auto, například "Sable" nebo "Gazelle".

Vzhledem k poměrně vysokým objemům nákladů na řešení společných organizačních otázek a byrokratických otázek je poprvé možné auto koupit v rámci leasingového programu. Dále, jak se podnik vyvíjí, budete s největší pravděpodobností schopni zakoupit ještě několik autobusů. Pokud mluvíme o zahájení startu, odborníci neposkytují poradenství při nákupu příliš drahých modelů. Věřte mi, můžete získat počáteční kapitál na levnějších domácích analogích.

Dokumentace aktivit

Snad nejtěžší etapa při zavádění takové myšlenky, jak otevřít taxi raketoplánů, bude byrokratická byrokracie. Takže pojďme zvážit pořadí řešení hlavních problémů, které musíte čelit. Je třeba začít registrací v orgánech federální daňové služby. Je lepší vybrat registrační formulář pro PI a zjednodušený systém zdanění.

Chcete-li pokračovat v řešení všech dalších otázek, musíte získat potřebné prostředky k práci, uzavřít smlouvy o lékařské a technické údržbě vašeho podniku a zaměstnat zaměstnance, pokud takovou potřebu potřebujete. A veškerá přeprava by měla být nezbytně pojištěna, protože získala pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Dále, při sběru dokladů, musíte kontaktovat inspekci dopravy s žádostí o vydání licence. Seznam potřebné dokumentace bude přibližně následující:

 • cestovní pas;
 • INN;
 • osvědčení o oprávnění řídit vozidlo kategorie "D";
 • pracovních knih najatých řidičů;
 • všechny dokumenty obdržené v Národním shromáždění po registraci;
 • doklad potvrzující složení zkoušky na právo provozovat dopravu v Ruské federaci;
 • technický pas pro všechny automobily;
 • doklady o dopravním pojištění.

Nezapomeňte, že se všemi dokumenty je nutné odstranit fotokopie a notarizovat je. Budete také muset podat potvrzení o zaplacení licenčního poplatku a žádosti o vydání licence. Podrobný seznam potřebných dokumentů naleznete na portálu Ministerstva dopravy. Odborníci to nedoporučují sami. Bude mnohem efektivnější svěřit tento postup odborníkům, kteří mají zkušenosti s takovou prací.

Poté tím, že kontaktujete místní komisi pro dopravu, získáte právo pracovat na určité trase. V této fázi je mnoho podnikatelů vystaveno největším obtížím. Koneckonců, toto právo je často vydáno na základě výsledků výběrového řízení. To platí zejména pro nejoblíbenější a nejoblíbenější trasy.

Kromě toho může Rada požadovat od vás určité slevy pro různé skupiny obyvatel. Zde, stejně jako při získání licence, je vhodné důvěřovat zkušeným právníkům. Nezapomeňte zahrnout veškeré náklady na to do svého podnikatelského plánu. Cestovní taxi a její organizace, jak jsme již uvedli, nejsou rozpočtovým závazkem.

Tipy pro vytvoření trasy

Budeme se trochu zabývat výběrem schématu navrhované dopravní trasy. Takže pokud vyberete již existující trasu, určitě se dostanete do vysoké konkurence. Proto není špatné zvážit možnost nezávislého rozvoje provozu. Tato možnost má určité výhody. Při plánování nového letu si můžete být jisti jeho ziskovostí.

Je pravda, že to vyžaduje dobré studium skutečné situace: potenciální počet cestujících, poptávka po vašich nápadech a mnohem více. Samozřejmě budou i nedostatky. Pamatujte, taxi s pevnou trasou - podnikání je poměrně specifické, proto lidé mohou nedůvěřovat inovaci. A čas, po který bude let oblíben, bude několik měsíců. Tento faktor je nutno vzít v úvahu a položit určitou částku do celkového plánovaného rozpočtu.

Poskytování hmotných zdrojů

Pokud vyhlídka na obrovské investice ve stadiu vydávání povolení vás nevystraší, zvážíte, co je zapotřebí k otevření taxi s pevnou trasou. Samozřejmě, teď mluvíme o technické podpoře podniku. Můžete začít pracovat na jednom autě, ačkoli, samozřejmě, vaše příjmy budou růst proporcionálně z nárůstu jejich počtu.

Budete potřebovat alespoň jednu sběrnici, abyste zajistili denní přítomnost jednoho vozidla na trati. Ačkoli je lepší koupit alespoň tři auta. Zde všechno opět závisí pouze na finančních možnostech. Je lepší začít buď s nákupem nových domácích modelů, nebo s dovezenými automobily, které jsou již v provozu.

Takže PAZ 3204, nízkopodlažní autobusy pro městskou dopravu, bude stát asi 2,4 milionu rublů a ojeté MAN podobnou třídu - asi 2 000 000. Je však třeba připomenout, že tato technika použita / y klesá mnohem častěji, a bude vyžadovat velké náklady na jeho odpisy. Dnes je začátečník, přesto, že je nutné začít s nákupem „gazely“, jakož i vývoj případu, přejděte do více pohodlná doprava. Tak GAZ 32212 bude stát 1,141 milionu rublů (vznětové motory).

Kromě toho je důležité určit parkoviště, kde budete mít svůj majetek. Další možností, která vyžaduje minimální investice, bude podepsání dohod s jinými řidiči IP, které mají vlastní dopravu. Nicméně, pracujete v tomto formátu, je nepravděpodobné, že můžete počítat s příliš vysokým ziskem. Spíše tato možnost spolupráce bude dobrým přínosem pro vaši stávající flotilu.

Hledáte zaměstnance

Hlavním požadavkem na zaměstnance by měla být dostupnost řidičského průkazu příslušné kategorie a skutečná zkušenost s jízdou po dobu pěti let. Samozřejmě, že je žádoucí, aby řidič byl zodpovědný a vzdělaný člověk - koneckonců, jeho komunikace s cestujícími ovlivní úroveň vašeho příjmu. Kromě toho by řidič neměl mít žádné zdravotní kontraindikace pro řízení městské dopravy.

Pokud mluvíme o finanční stránce problému, potřebujete nejméně dva řidiče pro jedno auto. A můžete buď formalizovat s vaším zaměstnancem a měsíčně mu zaplatit plat asi 20 000 rublů, stejně jako pravidelné státní poplatky nebo podepsat smlouvu s jiným duševním vlastnictvím a spolupracovat s ním s určitým procentním podílem na výstupu. Tyto příspěvky budete také muset otevřít:

 1. Řídicí jednotka. Počet těchto volných pracovních míst by měl být stejný jako počet otevřených sedadel řidiče. Zde bude vhodné nabídnout plat přibližně 18 000 rublů.
 2. Účetní. Chcete-li udržovat aktuální přehledy, budete potřebovat jednoho odborníka, kterému můžete nabídnout plat 17 000 rublů.
 3. Auto mechanik. V takovém případě je vhodné uzavřít dohodu s již fungujícím autoservisem o pravidelné údržbě autobusů a technických prohlídkách. Tyto služby vám budou stát asi 22 000 rublů.
 4. Doktor. Je vhodné podepsat smlouvu o spolupráci s kvalifikovaným lékařem, který může provádět preventivní prohlídky zaměstnanců. To by mělo poskytnout asi 23 000 rublů.

Platba personálu za jedno auto vás tak stává asi 138 000 rublů za měsíc.

Ekonomické zdůvodnění startu

Aby bylo možné zjistit, jak je podnikání efektivní z hlediska nákladů, je nutné sestavit podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou s výpočty, kde je nutné podrobně vypočítat všechny náklady spojené se zahájením projektu. Za účelem zahájení podnikání by měly být zpravidla zahrnuty následující náklady:

 • nákup autobusu (3 GAZ 32212) - 3 423 000;
 • registrace pojištění a dalších dokumentů (3) - 33 000;
 • registrace a získání licence (prostřednictvím zprostředkovatele) - 150 000;
 • vývoj a schválení trasy - 127 000;
 • režijní náklady - 125 000.

Takže můžete začít podnikat z 3 858 000 rublů. Jako příklad vypočítáme náklady na základě nákupu tří transportních jednotek. Nepochybně nákup jednoho autobusu sníží toto číslo na 1 858 000 r. Nyní vypočítat výši roční investice do podnikání. Zohledněte tento podíl celkových příjmů:

 • údržba a doplňování paliva - 25%;
 • plat - 20%;
 • daně a poplatky - 25%.

Jak můžete vidět, vaše výdaje budou přibližně 70% z celkového hrubého důchodu. Vzhledem k tomu, že průměrný příjem v tomto podnikání činí zhruba 10 000 000 rublů ročně, může být čistý zisk 3 000 000 rublů. Takže po 16 měsících práce je možné dosáhnout soběstačnosti projektu.

Takže podnik založený na osobní dopravě ve městě bude docela úspěšný podnik. A můžete vždy zvýšit objem příjmů podepsáním smlouvy s reklamní agenturou o reklamě v interiéru vašeho autobusu, stejně jako na jeho trupu. Je pravda, že tento podnik bude vyžadovat značné úspory a vážné předběžné školení, ačkoli podle odborníků, všechny náklady jistě vyplatí. A o možných rizicích a dalších nuancích se dozvíte z níže uvedeného videa, které je vám věnováno.