Podnikatelský plán pro mobilní kavárnu: každý detail je vzat v úvahu

Káva je možná nejoblíbenější a nejoblíbenější produkt na světě. Pokud jde o prodej, tento nápoj je na druhém místě a ztrácí vedoucí pozici na černé zlato - olej. Šálek vonné kávy skutečně rozveselí temné ráno a rozveselí.

Kavárna na kolech je fenomén rozšířený v Evropě a poněkud neobvyklý pro Rusy. První mobilní kavárny překvapilo Dánům a Britům. Britská společnost "Bikecaffe" (Velokafe) byla v tomto oboru nejúspěšnější. Používala tříkolky (tříkolky), na kterých byly instalovány kávovary. Produktivita jedné takové kavárny za den byla téměř 500 šálků kávy.

Co je mobilní kavárna?

Jedná se o malý nákladní vůz, jízdní kolo, skútru nebo skútr s tělem, vybavený všemi potřebnými pro vaření kávy. Mimochodem, skútr, jízdní kolo, motorový skútr je mnohem manévrovatelnější typ pohybu a levnější, spíše než kamion. Nákup jízdního kola, například, bude stát asi 20 tisíc rublů.

Mobilní kavárna je dobrým nápadem k zahájení vlastního podnikání. Kavárna na kolech je kombinací kvality stacionární kavárny a mobility stroje.

Můžete začít podnikat několika způsoby:

 • koupit kavárnu;
 • pronájem kavárny;
 • koupit franšízu.

Provádění dokumentů

Registrace právních dokumentů pro vedení takového podnikání zahrnuje určité obtíže. Procházet úřady vyžaduje, aby budoucí majitel patrona měl trpělivost a silné nervy. Paradox, ale Ruská legislativa nezabezpečuje otevření podnikání. Zákon nestanovuje body týkající se parkování, oficiální povolení k prodeji potravin z automobilu.

Získali jste protokol o požární bezpečnosti? Pak byste si měli přečíst pravidla pro vyplnění zde.

V důsledku toho podnikatel očekává dodatečnou položku výdajů: sankce za sanitární služby. Spoluvlastník velké ukrajinské sítě kaváren na kolech uznává, že dokonce i splnění požadavků a dodržování stanovených hygienických norem, pokuty, jsou placeny se záviděníhodnou pravidelností.

 • licence na vybavení;
 • certifikát pro kávu a jiné výrobky;
 • povolení k obchodování (maloobchod) a parkování na určitém místě (otázka je otevřená);
 • dokument potvrzující registraci LLC nebo IP.

Zařízení

Zařízení pro mobilní kavárnu může být následující: kávovar, mlýnek na kávu (s elektronickým počítadlem porce). Je také nutné plynových zařízení, baterie (nebo dva, v závislosti na kapacitě kávovaru) multipodsvetka pracovat plochu (s různými režimy provozu), měnič (měnič napětí), nabíječka.

Akumulátory (každý ze 100 ampérů) pomocí střídače měnit proud od 12W do 220W. Díky němu elektrická pumpa kávovaru funguje tím, že kotel dodává vodu, stejně jako mlýnek na kávu, osvětlení, osvětlení, sledování videa (pokud existuje). Nabité baterie vydrží 12 hodin práce. Pro ochranu autopůjčovny před výpadkem elektrické energie je žádoucí mít regulátor napětí.

Někteří vlastníci dávají přednost použití generátoru pro 1Q místo baterií. Generátor pracuje na benzinu, ale nemusíte si pronajmout garáž pro nabíjení baterií.

Nejlepší možnost: 90% elektrikářů, 10% plynu. Na trvalém místě funguje kavárna z elektřiny a na hřištích (přehlídky, festivaly, mistrovství) se používá plynová válec.

Suroviny a umístění

Bude mít kávu v zrnech (několik odrůd), mléko nebo smetana, cukr. Kromě toho pečení, cukrovinky, cukrovinky. V létě, v teple 30 stupňů, mohou zákazníci nabídnout chladný čaj. Proto je nutné v sortimentu zajistit dostupnost baleného čaje.

Jediné nádobí: šálky na kávu (s víčky), čajové lžičky, tuby, desky na dezert. Nebuďte redundantní s papírovými ubrousky.

Nejvýhodnější místa pro auto-kavárny jsou ty, kde lidský tok je nevyčerpatelný. Jedná se o: parkování v blízkosti supermarketů a nákupních center, kancelářské budovy, vzdělávací instituce, rezidenční oblasti, obchodní část města, městské trhy, přechody na stanicích metra a podobně.

Poprvé mobilní kavárna vybírá vhodné místo pro obchodování a pohybuje se z místa na místo. Pak získá místo registrace trvalého pobytu, kde je největší příjem. Následně není žádoucí měnit umístění kavárny: kupující by si měl zvyknout na skutečnost, že v každém okamžiku může pít sklenici vynikající kávy.

Zaměstnanci

Jeden bod slouží až pro 3 osoby. Počet zaměstnanců závisí na několika důvodech: průchodnost místa, dny v týdnu, různé události kolem kavárny jsou vzaty v úvahu. Pokud se kavárna nachází poblíž obchodního centra, pak bude v pracovní dny lepší průjezdnost než o víkendech. Optimum - 2 zaměstnanci na jeden bod. Odpovědnost jednoho zahrnuje vaření kávy, druhá - výpočet se zákazníky. Je-li tok zákazníků minimální, může se s touto službou vypořádat jedna osoba (je také řidičem kavárny).

Zvláštní pozornost musíte dát recepty na výrobu kávy. Chuť a vůně nápoje budou záviset na kvalitě a množství ingrediencí. Pokud se káva ukázala být syrovou (nebo zakázat, rozpustit), bude zákazník ztracen. Majitelé velkých mobilních kaváren nemají peníze na školení personálu a mají odborníka na zaměstnance se zajímavým jménem - barista.

Barista z italského jazyka je přeložena jako "barman, barman, kávovar". Je to člověk, který ví, a hlavně ví, jak správně připravit kávu. Ve skutečnosti je to sommeliér, ale pouze káva, která vykouzlí nad přípravou kávy nebo nápojů na jejím základě. Jeho deník Plat je 5% z příjmu za den.

Takový odborník není pro každého k dispozici. Ale to neznamená, že není nutné školit personál vůbec. Prosperita a příjem kavárny přímo závisí na tom, jak chutná je káva a zákazník je dobře obsluhován. Jako pracovníci servisu v letní sezóně můžete najmout studenty a naučit je základům tohoto oboru. Expresní školení bude trvat několik dní. Nebudou se vzdát dalších příjmů. Chcete-li to udělat, stačí reklamu vložit do školy.

Vlastník nastaví pracovní dobu. Optimální: od 7 do 8 hodin. Lidová moudrost: vstala jsem brzy - zisk jsem udělal. Potenciální klienti v dopoledních hodinách: kancelářský plán, studenti, školáci. Některé kavárny jsou otevřené nepřetržitě.

Výhody takové kavárny jsou zřejmé: není třeba si pronajmout pokoj a dělat hodně papírů (jako o otevření trvalého bodu). Náklady na mobilní kavárnu jsou nižší než náklady na stacionární. Pro jeho skladování je vhodná garáž nebo sklad. S náklady na dopravu, benzin, mzdy, suroviny, vybavení - je nákladově efektivnější než ostatní provozovny.

Potíže

Spotřeba kávy klesá v létě (zejména v jižních oblastech) a roste s nástupem chladného počasí. Zdá se, že není špatné, aby nabízeli zákazníkům místo kávy alternativu: čokoládu, čaj a jiné chlazené nápoje. Ale kvůli tomu potřebujete chladicí komory, což znamená dodatečné náklady a zvětšení obsazeného prostoru. Ano, a konkurenti, kteří vydělávají za sezónní prodej nápojů, toto vyrovnání nemusí fungovat.

Proto budou mobilní kavárny po celý rok vhodné pro regiony Central Rusko. Další funkce: voda v kávovaru se změní na led na -18-20 stupňů a prodej se zastaví.

Důvody, proč se podnik může stát nezisková:

 • neúspěšně zvolené místo pro kávu;
 • nahrazení přírodní kávy náhradou;
 • nedostatek sortimentu;
 • neznalost klasických receptů a neschopnost vařit kávu;
 • nechutná kvalita služeb;
 • zanedbání pracovního plánu (zpoždění, časté nepřítomnosti);
 • Nedodržování hygienických standardů a základních pravidel osobní hygieny.

Zpětná vazba

Podle podnikatelů je ziskovost 30%. V prvním roce a půl budete muset tvrdě pracovat, aby se náklady vyplatily. Konkrétně: aktivně se podílejí na udržování firemních večírků, narozenin a městských prázdnin.

Jak otevřít obchod s potravinami? Kliknutím na odkaz najdete všechny potřebné informace. http://101million.com/sozdanie/idei/produktovyj-magazin.html.

Jak otevřít mateřskou školu doma? Doporučujeme číst článek.

První půl roku nehovoříme o ziscích vůbec. Kupující by měli zhodnotit navrhovanou kávu a kvalitu služeb a stát se pravidelnými kavárnami. Jejich doporučení na kolech svým přátelům a kolegům budou nejlepší reklamou pro kavárnu.

Každoročně jeden automobilový obchod přináší čistý zisk 250 tisíc rublů (mínus daně, platy, pokuty a jiné nepředvídané výdaje).

Počáteční kapitál potřebný k zahájení práce:

 • nákup dopravy (nejdražší) - 600 tisíc rublů; možnost rozpočtu: nákup scooter;
 • vybavení - 100 tisíc rublů;
 • nákup první dávky jednorázového nádobí a surovin - 20 tisíc rublů; Výrobky nesoucí logo kavárny (to znamená značkové) budou stát víc.

K těmto nákladům je třeba přidat náklady na reklamu: v televizi a populárních rozhlasových stanicích, venkovní, stránky pro propagaci, rozvoj loga.

Celkem, investice do podnikání budou vyšší než 35 000 USD.

Pronájem plně vybavené a připravené k dodávce může být ve společnosti, která poskytuje tento typ služby. Společnost poskytuje možnost nákupu různých doplňků a v případě potřeby poskytne vlastníkovi kávy technickou podporu.

Nákup franšízy

Franšíza (z francouzštiny - privilegium) znamená právo užívat značku a obchodní model společnosti nebo firmy k organizaci a provozování vlastního podnikání. Franchisor (prodávající strana) bude poskytovat pro použití franšízy (nákup-side), mobilní obchod s kávou s vaším logem, vybavení, poradí obchodních problémů, bude poskytovat reklamní podporu, převezme školení personálu a údržby avtokofeyni.

Například franchising "Bikecaffe" bude stát kupující 500 tisíc rublů. V postsovětském prostoru je Ukrajina jedničkou v počtu mobilních kaváren. Akvizice franšízy ukrajinskou společností bude stát 35 000 dolarů.

Takže "zvedněte" firmu od začátku nebo si koupíte franšízu? Obě možnosti mají nevýhody a výhody. V prvním případě jsou všechny problémy spojené s otevřením podnikání těžkou zátěží pro ramena podnikatele. Ve druhém podnikání začíná menší počáteční kapitál (rozdíl je malý) a poskytuje příležitost jít do zbité cesty a cítit podporu zkušených kolegů. Volitelnou volbou je pronájem mobilní kavárny. Po zvážení možností zůstává pouze správná volba.

Podnikatelský plán pro lukrativní kavárnu na kolech

Káva na kolech či mobilní kavárně - velmi populární podnikání dnes, na nejrušnějších ulic v oblastech v blízkosti křižovatky, vysokých škol, kancelářských budov, parků se objeví další a další kávovary. Je mobilní kavárna atraktivní na kolech a jak otevřít takový bod ve vašem městě? V tomto přehledu sestavíme obchodní plán pro mobilní kavárnu "od A do Z" (výpočty pro rok 2018).

Obsah

Nezapomeňte se podívat na video, ve kterém skuteční majitelé mobilních kaváren mluví o zařízení pro podnikání zevnitř

Analýza výklenku podnikání

Není žádným tajemstvím, že mnoho lidí má rády čerstvou, horkou a voňavou kávu. Tento nápoj energizuje a dává dobrou náladu pro den. Lidé pijí ráno ráno kávu, aby rychleji vzbudili a přemýšleli, aby se mohli setkat. V rytmu života velkých měst lidé nemají vždy dostatek času k vaření chutné kávy vysoké kvality a mají čas na pivo. Nejčastěji se jedná o levné lyofilizovanou kávu, která jde pouze na vzdálené srovnání s přírodou.

Na cestě k práci nebo studiu člověk cítí tuto nádhernou vůni čerstvého, silného nápoje vedle něj a přemění svou pozornost. Opravdu potřebuje tuto černou kávu, cappuccino, latte, horkou čokoládu, kávu s mlékem nebo různé přísady. Káva v automobilových kavárnách je vyráběna v profesionálních kávovarech, nikoliv ve špičce jakéhokoli zařízení kávovaru. Navíc je pro koncového uživatele rychlejší a mnohem levnější.

Dát kavárnu na kolech, tak pro živé oblasti, s přílivem lidí: křižovatky ulic, parků, studentské oblastech, kancelářských budov, hlavních ulic, z metru nebo metru, autobusové zastávky. Vzhledem k tomu, že coffee house „na kolech“, můžete si vybrat místo, parkování, v závislosti na pohybu osob, což jistě třeba vzít v úvahu v podnikatelském plánu. Kromě toho, bez ohledu na umístění situace, nebudete muset platit nájemné! Místo toho však neměňte příliš často, jinak bude pro lidi těžké "chytit" a pamatovat si vás. Je lepší rozvinout a spustit další mobilní kavárnu jako další podnik, který často roste do sítě.

Trh s mobilními kavárnami je téměř nerozvinutý, takže je zde možnost vydělat z něj slušné peníze a nabídnout zákazníkům, co není v jedné kavárně na kolech! Podívejte se na podnikání a zkušenosti evropských mobilních kaváren, protože tato myšlenka pochází právě od toho. Vypůjčujte si nápady od zkušených kolegů nebo vytvořte si vlastní. Mimochodem, obrat peněz, který přináší kávu, je druhým největším na světě (první místo zaujímá ropný průmysl).

Chcete-li otevřít takovou firmu, máte 2 způsoby:

Vykoupit povolení společnosti, která je již zapojena;

pokuste se organizovat podnikání sami.

Faktem je, že mobilní kavárna je mladá firma, zatím neexistují dohody se zákonem. Budete buď muset studovat tento trh sami, nebo si koupit franšízu. Ve druhém případě všichni vysvětlí a učí zkušených podnikatelů, ale bude muset koupit franšízu, která stojí asi 300 000 rublů. K dispozici je mobilní autobus nebo auto, recept, právo používat ochrannou známku a počáteční reklamní kampaň.

Je lepší, aby se pokusili otevřít svůj vlastní podnik, vytvořit jedinečný podnikatelský plán, možná dokonce metodou pokusu a omylu, ale při psaní zkušenosti, aby více otevřela další dodávku, např. K otevření mobilní kavárny je k dispozici seznam potřebných dokumentů, které můžete vidět na legálních webových stránkách.

Nákup kavárny

Můžete si zakoupit jízdní kolo pro otevření firmy, tam je minibus, v závislosti na tom, jaký druh příjmu očekáváte.

V průměru by vás stroj měl stát od 300 000 do 500 000 rublů. Navíc baterie na dobíjení kavárny na kolečkách.

Obchodní plán poskytuje měsíční výdaje: mytí a opravy možnosti - od 5000, náklady na benzín - 1000, pronájem garáže (ne) - 10 000, v závislosti na město a umístění.

Chcete-li dekorovat auto a prohlásit, že se jedná o mobilní kavárnu, budete potřebovat služby designéra a designového specialisty, který stojí asi 40 000.

Nabytí vybavení pro mobilní kavárny

Kávovar musí být umístěn v kavárně, aby návštěvníci mohli vidět proces výroby kávy. Na kávovaru a kávových zrnách nešetřete, zákazníci chtějí vypít lahodnou a kvalitní kávu za přijatelnou cenu. To je trik mobilní kavárny a poptávka po podnikání jako taková.

Dobrý profesionální kávovar pro mobilní kavárnu stojí od 50 000 a více, náklady na vybavení musí být součástí obchodního plánu, protože jsou nejvýznamnější. Mimochodem, pokud se výrobce zabývá prodejem kávy a sirupů, pak se můžete dohodnout na slevě a vezmete vše v hromadě.

Navíc v horké sezóně bude potřebovat výrobu ledu, jeho náklady - od 8 000.

Spotřební materiál: káva, voda, mléko, sirupy, cukr

Káva je zakoupena v fazolech, aby se broušila před kupujícím.

Denně budete mít asi 100 porcí kávy. Jedná se o asi 1 kilogram kávy. Vynásobte počet kalendářních dnů, získáváme 30 kg kávy měsíčně.

V obchodním plánu by měly být zohledněny následující náklady: měsíčně:

Voda - jedna 20litrová láhev denně. 80 rublů za láhev. Po 30 dnech 30 lahví - 2400 listů.

Mléko - od 3 balení denně nebo více. 40 rublů na jedno balení je vynásobeno 30 dny = 3600.

Sirupy - nákup několika aromatických sirupů (10 kusů) po dobu 2 měsíců. 300 rublů na láhev (3 000 na 10 lahví) po dobu 60 dnů = 30 000. Po dobu 30 dnů - 15 000.

Cukr - 500 rublů. Je možné, že cukr můžete dát jako dárkovou kávu, od níž kupujete hromadně.

Sklenici papíru s víčkem 100 kusů za den = 15 000 za 30 dní.

Vzhledem k tomu, že si koupíte dobrou kávu (cca 300r na 1 kg) - 9 000 odpadů za kávu za měsíc.

Pracovníci mobilní kavárny

Chcete-li pracovat, potřebujete 2 řidiče prodávající v posunech (je to barista pro mobilní kavárnu) - od 25 000 za každých 30 dní. Nejlepší ze všeho je, když pracují od 7 do 8 ráno, kdy ostatní kavárny jsou stále uzavřeny a lidé už spěchají do práce.

Samozřejmě se nejprve doporučuje pracovat s vlastníkem firmy, aby pochopil a upravil všechny procesy.

Počáteční kapitál a návratnost

Při průměrné kontrole na kávu - 65 rublů za 1 sklo a 100 sklenic denně - bude to 6 500 za den. Vynásobte 30 (kalendářní měsíc) - 195 000 zisk za měsíc.

Nyní vypočítáme všechny výdaje včetně produktu, personálu a dopravy (možné náklady na opravy) - 103 000.

Existuje 92 000 čistých zisků za měsíc. Vynásobíme 12 - 1 104 000 ročně.

Počáteční investice do obchodního plánu automobilového obchodu je od 456 000 rublů (včetně nákupu automobilu za 300 000). To znamená, že za méně než půl roku splácíte svou firmu!

Podnikatelský plán mobilní kavárny na kolečkách s výpočty

Káva je nejslavnější a nejoblíbenější produkt na světě. Ne každý má dost času na vaření a pít ráno "latte" nebo "cappuccino". Chcete-li se probudit a získat dostatek síly po celý den, mnozí si radši kupují osvěžující nápoj na cestě do práce. Autopůjčovna, často nazývaná káva na kolečkách, je pro to ideální.

Kdo odmítne šálek vonného "espresa", který se prodává poblíž? Sortiment kávových nápojů je navržen tak, aby zjednodušil výběr spěchu kupujících někde. Barista je několik minut povinna sloužit návštěvníkovi a mluvit s ním. Rychlá obsluha a přiměřená cena, dobré přání a úsměv jsou klíčovým faktorem úspěchu kaváren na kolečkách.

Jak se objevily mobilní kavárny.

První auta s kávou nám přišly z Ameriky. Základem byla severoamerická společnost "Seattle Coffee" v roce 1992. V Evropě byla tato iniciativa okamžitě zachycena Dány a Brity.

Anglická značka "BikeCaffe" byla obzvláště úspěšná. Britové udělali tříkolky a nainstalovali na ně kávovary. Jedna taková kavárna by mohla prodávat až 500 šálků denně. Později se v Německu objevily kávovary, kde začaly používat šílené požadavky.

V zemích SNS se tato inovace poprvé objevila v hlavním městě Ukrajiny. Kyjev okamžitě ocenil všechny výhody nákupu kávy na ulicích. Nyní se tento podnik aktivně rozvíjí ve velkých městech Ruska a Běloruska, ale podle odborníků není trh nasycen ani o 50%. Samozřejmě je to především kvůli klimatu.

Výhody otevření mobilní kavárny:

 • Nevýznamné investice. Tento typ podnikání nezahrnuje velké počáteční náklady. Za prvé stačí pronajmout si kávu a koupit všechny potřebné suroviny. Můžete si vařit a prodávat zboží sami, nebo najmout kompetentního barista.
 • Možnost výběru místa. Ve srovnání s obyčejnými kavárnami může být kavárna na kolech ve správný čas na správném místě na požádání. To je velmi důležité v prvních fázích, později je nutné "na jednom místě" získat a sloužit pravidelným zákazníkům.
 • Rychlá registrace cenných papírů. Chcete-li legalizovat prodej kávy na ulici, potřebujete malý balíček dokumentů. Zvýšení v čase méně, na rozdíl od stacionární kavárny. Připravte si všechny potřebné dokumenty a začněte pracovat do jednoho měsíce.
 • Autonomie. Kávovary na kolečkách nevyžadují připojení k vývodu a přívodu vody. Jsou vybaveny plynovým válcem a bateriemi. Nabíjení baterie obvykle trvá 12 hodin nepřetržitého provozu. Někteří lidé dávají přednost použití plynového nebo benzinového generátoru místo baterií.
 • Vysoká návratnost a likvidita. Průměrná doba pro úplné vrácení všech investic je půl roku. Vše závisí na kvalitě produktu a na průchodnosti vybraného místa. V extrémních případech můžete snadno prodávat vybavení pro kávu na kolečkách a vyřadit se z obchodu.

Jak otevřít své auto?

 • Začněte vlastní podnik nezávisle.
 1. zaregistrovat tento druh podnikatelské činnosti;
 2. vybavit motorové vozidlo v souladu s hygienickými normami a předpisy;
 3. poskytovat práci s ohřívačem vody v autě;
 4. zvolit nejvýnosnější místo realizace;
 5. zvážit další sortiment výrobků.
 • Pronájem mobilní kavárny.

Kde je výhodné instalovat mobilní kavárny?

Pokud mluvíme o velkém městě, je optimální, aby se nacházel v blízkosti metra, podzemních chodů, zastávek autobusů a trolejbusů. Na veřejných místech je káva na kolečkách vždy vysoká poptávka, zejména v temných počasích a při silných mrazu.

Cílové publikum v dopoledních hodinách - spěcháním na zaměstnance pracovních úřadů, chodí na třídu studentů a studentů. Můžete sedět vedle obchodního centra, univerzity nebo školy. Ve všední dny je víc lidí víc než víkendů.

V době veřejných slavností, městských oslav a svátků se musíte po lidských aktivitách pohybovat. Kde je dav - tam jsi. Najdete-li nejvýhodnější pozici - opravte na to. Neustálí zákazníci si na vás pamatují a budou hledat toto místo.

Jaké povolení je třeba k otevření kávy na kolečkách v Rusku?

Neexistuje žádný jasný legislativní základ pro zahájení takového případu v Rusku. Nyní se podnikatelé pracující v této oblasti řídí zákonem o nestacionární práci. Práce odchozího obchodu není v současné době zakázána, ale auta budou jen na určitých místech, podle nichž mají podnikatelé s městskou správou nájemní smlouvu. V současné době je návrh zákona o mobilním obchodování plánován na konci roku 2016. V současné době je mobilní obchod dobře a rozvíjí se na různých festivalech, na různých akcích.

Pro práci svého mobilního obchodu je lepší použít organizační formu individuálního podnikatele (IP) a přijmout zjednodušený systém zdanění (USN). Parkování na určitém místě může také vyžadovat povolení.

Vzorek požadovaných cenných papírů:

 1. Registrační dokument PI. S pasem a kódem přejděte na daň a napište aplikaci.
 2. Povolení k obchodu. Chcete-li prodat kávu na chodníku, musíte jít do okresní správy. Pokud jste byli na silnici, šli jste na silniční službu.
 3. Doklady o autě nebo přívěsu. Pokud jste převedli osobní auto, musíte projít registraci v MREO.
 4. Povolení sanitární a epidemiologické stanice okresu a závěr o produktech. Měli by dostat od vás seznam výrobků prodávaných s označením "maloobchodní nápoje".
 5. Pracovní smlouva a zdravotní kniha. Potřebujete kontaktovat zaměstnanecké středisko a dohodnout zaměstnaneckou smlouvu. Musí také podstoupit lékařskou prohlídku.
 6. Certifikát kávovaru. Vydává se v centru certifikace kávových zařízení v souladu se státními standardy.

Náklady na povolení k prodeji mobilní kavárny na kolech je přibližně 20 tisíc rublů. Náklady na organizaci, s přihlédnutím k zahájení období šetření, p / sec. bude stát 24 tisíc rublů. Ale i při plném balíčku dokumentů buďte opatrní. Mnoho podnikatelů konstatuje, že i když splňují všechny požadavky a dodržují hygienické normy, pokuty jsou stále placeny pravidelně (až do přijetí zákona o mobilním obchodu).

Několik užitečných tipů

 • Je důležité, aby váš produkt byl vynikající kvality. Pokud kupující nemá rád kávu, v jiném případě si nebude objednávat. Chuť nápoje závisí přímo na zkušenostech a dovednostech pracovníků.
 • Velmi důležitá je trvanlivost zařízení, pohodlné umístění všech komponent - tak, aby bylo vše v pořádku, kvalita montáže přenosné kavárny, koordinovaná práce inženýrských jednotek a zařízení.
 • Nejlepším vozem pro změnu se může stát "Minivan", "Universal" nebo van. Můžete také přijmout speciálně vybavený přívěs s výdejním oknem. Bude schopen přitáhnout pozornost a nutně přilákat zákazníky.
 • Je třeba poskytnout kupujícím kompletní a pohodlný sortiment možností, včetně přísad a dávkování pro konkrétní druh kávy. Při přípravě menu je důležité dbát na dezerty. Croissanty, koblihy a medové buchty dokonale doplňují nápoj.
 • V horku můžete doporučit alternativu návštěvníkům: džus, ledový čaj, další osvěžující nápoje (mojito, frappe, glasse). To bude vyžadovat instalaci dalšího mrazícího zařízení, ale stojí za to.

Výpočet navrácení podniku

Káva je vždy aktuální a populární produkt. Káva na kolečkách jako podnik může poskytnout až 300%. Z jedné zásuvky můžete získat čistý zisk 5 tisíc rublů denně. Proto je důležité vytvořit efektivní obchodní plán pro kavárny na kolech.

Zastavme se ve výpočtech. Prodejní cena 1 šálku kávy - v průměru 120 rublů. Pro jednu porci se používá přibližně 8 gramů mleté ​​suroviny za cenu 1 000 až 1 500 rublů na kilogram. Pro naše výpočty si vezmeme cenu sklenice kávy 17 rublů, toto množství zahrnuje vodu, mléko, cukr, sklenku a lžičku. K organizaci kávovaru na kolečkách potřebujeme plochu 4 - 5 m2, budeme brát náklady na pronájem pozemku pro umístění vozů za cenu 25 000 rublů měsíčně.

Den může být prodáván od 100 do 300 porcí výrobků souvisejících s kávou +.

Pokud provedete přibližné výpočty, můžete odhadnout přibližnou ziskovost. Kompetentní podnikatelský plán pro kávu na kolečkách umožňuje, abyste získali veškeré náklady za rok a půl.

Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě surovin a službám vašich zákazníků. Od jejich loajality k vám bude záviset na popularitě prodejny - a tím i na potenciálním zisku. Hledejte spolehlivé dodavatele a kompetentní zaměstnance.

Pro vlastní podnikání musíte vytvořit kvalitní logo nebo postavu na střeše dodávky. To umožní, aby se vaše značka stala nezapomenutelnější a pomohla s otevřením dalších zásuvek. Po úspěšném spuštění přenosné kavárny můžete v budoucnu otevřít celou síť.

Obchodní myšlenka otevření autopůjčovny

vytvořit vlastní firmu se skromným start-up kapitálu je otevření auto shopu.

Na Západě takový začínající podnikání přináší obchodníkům dobré zisky. Zahraniční podnikatelé také začali postupně realizovat takové projekty.

Nemusíte pronajmout pokoj za to. Servis vozu je v rukou dvou zaměstnanců (řidič a operátor prodejce).

Podrobný plán otevření kavárny

S omezenými finančními možnostmi může podnikatel pracovat v mobilní kavárně bez zaměstnance.

Podnikatel může změnit místo závodu a zvolit nejpalčivější místa ve svém městě.

Kolik peněz potřebujete k otevření auto shopu?

Existuje několik možností pro vstup do podnikání otevírání auto-café:

 • Nejvíce dostupným z nich je pronájem připraveného podniku. Tato možnost je vhodná pro podnikatele s minimálním investičním kapitálem. Podnikatel bude muset platit pronajímateli odměny ve výši 1 až 3 tisíce dolarů měsíčně;
 • Dalším způsobem je koupit hotovou mobilní kavárnu. V tomto případě budou náklady působivější (od 10 do 40 tisíc dolarů).

Cena připraveného podniku bude záviset na značce automobilu, kvalitě vybavení a dalších faktorech.

Optimální volbou pro domácí podnikatele je vybavit vlastní auto v mobilní kavárně.

Jaké vybavení si vyberete pro auto-caf?

V takovém případě bude nutné nakupovat asi 3 tisíce dolarů na nákup kávovaru.

Podnikatel také musí zaplatit do rozpočtu náklady na nákup kávových zrn, plastových kelímků, registrace IP, placení zaměstnanců apod.

Část prostředků bude muset být investována do umístění místní reklamy. Chcete-li to udělat, musíte si objednat airbrushing na nejmobilnější kavárně.

Ziskovost takového podniku přímo závisí na místech, kde podnikatel umístí auto-kavárnu.

Ideální volbou je obchod s městskými parky, rekreačními parky, na náměstí nádraží.

Při plánování velikosti možného zisku by podnikatel měl vzít v úvahu faktor sezónnosti.

V létě poptávka po kávě klesá o 15%. To je důvod, proč v tomto okamžiku má smysl rozšiřovat specializaci obchodu tím, že organizuje odchozí obchod s džusy, soda, zmrzlina.

Ziskovost automobilky je poměrně vysoká, zejména v hlavních městech a střediscích.

Takový projekt však může být realizován v provincii, protože konkurence v této oblasti ještě není tak vysoká.

Kolik můžete vydělat za auto?

V počáteční fázi to bude vyžadovat spoustu práce na vrácení investovaných peněz a prodejce automobilů začal vytvářet zisk. Ziskovost tohoto podniku činí asi 30%. Jedna kavárna se správnou organizací přináší vlastníkovi zisk 250 tisíc ročně.

Jak vybrat zařízení

Při otevírání této firmy budete muset zakoupit nejen kávovary a mlýnky na kávu, ale také související zařízení. To zahrnuje plynové zařízení a baterie. Pokud je kapacita kávovaru malá, postačí jedna baterie. Kromě toho je nutné vybavit pracovní plochu více světly a zakoupit nabíječku, stejně jako související zařízení.

Který OKVED by měl být zadán pro auto-caf?

Při registraci auto-café musíte zadat kód podle OKVED. Jako hlavní kód udáváme 63, což odpovídá ostatním maloobchodním prodejům kávy, čaje, kakaa v neobchodních prodejnách.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li avtokofeynya mohlo fungovat nemusí jen aby měl k dispozici doklady o zápisu jako PI nebo právnické osoby, ale také certifikáty na kávu a povolení pro zařízení, které se používá pro parkování povolení v určitém místě.

Jaký daňový systém si vyberete pro auto-caf?

Pro tuto oblast podnikání je nejlepší volbou jeden ze dvou daňových systémů:

 • PSN - patentový systém zdanění;
 • USN je zjednodušený systém zdanění.

Potřebuji povolení k otevření

Pro otevření a následné práce avtokofeyni vyžadují kromě základního balíku dokumentů, které má k dispozici licenci k ispolzue5moe osvědčení zařízení pro výrobky prodávané, jakož i oprávnění pro maloobchod. Navíc, jelikož se jedná o mobilní kavárnu, bude třeba získat další povolení od těch subjektů, na jejichž území bude kavárna fungovat. Například pokud bude umístěn na chodníku, bude vyžadovat povolení od okresního úřadu, pokud bude na silnici, bude vyžadovat dohodu se silniční službou atd.

Technologie podnikání

V tomto oboru je nejdůležitější volba správného místa a vedení reklamní společnosti. Tyto dva komponenty mají přímý dopad na ziskovost automobilu.

Podnikatelský plán pro mobilní kavárnu

1. Shrnutí projektu

Účelem tohoto projektu je otevření mobilní kavárny nebo kavárny na kolečkách pro prodej přírodní kávy městské populaci více než 1 milionu lidí. Mobilní kavárna je auto vybavené speciálním zařízením pro výrobu kávy a pracuje na principu kávovaru s vlastním formátem. Cílovou skupinou mobilní kavárny jsou lidé, kteří jsou zvyklí na používání kávy na cestách: studenti, kancelářští pracovníci, školní děti atd. Výhodou mobilní kavárny je nízká počáteční investice, žádné výdaje na nemovitosti, rychlý výnos na návratnost.

Realizovaným zbožím mobilní kavárny je káva (hlavní produkt), další teplé nápoje a doprovodné potravinářské výrobky. Sortiment kávy se skládá z:

Investice do otevření budou 724 000 rublů. Projekt je plánován na vlastní náklady. Doba návratnosti - 10 měsíců. Finanční výpočty tohoto podnikatelského plánu byly provedeny na dobu pěti let, přičemž se zohlednily ukazatele sezónnosti, rostoucí uznání kavárny v průběhu času. Přípravné období projektu bude 1,5 měsíce.

* v měsících špičkových prodejů

2. Popis průmyslu a společnosti

Mobilní kavárny se nazývají kavárny, příprava kávy, která pochází z nestacionárního pokoje. Nejčastěji se mobilní kavárna nazývá kavárna na kolech, například obchod s kolébkami, kavárna ve formě van, mobilní přívěs atd. Tento typ činnosti se začal objevovat v Rusku docela nedávno a pocházel z USA a Evropy. Průmysl, který zahrnuje mobilní kavárny, se nazývá "káva s sebou". Tento termín znamená nejen mobilní kavárny, ale také stacionární expresní body - všechny druhy stanů, pavilonů, ostrůvků v nákupních centrech, okna vydávání atd. Podstata jejich práce je velmi jednoduchá. S pomocí kávovaru splňuje zaměstnanec mini-coffee (barista) objednávku vaření a během několika minut obdrží zákazník šálek čerstvě uvařené kávy. Mini kavárny obvykle začínají pracovat v 7 hodin ráno, kdy se velké provozy ještě neotevřou a hlavní proud zákazníků se dostane do práce. Na přeplněných místech jsou mini-kavárny, jelikož hlavní výpočet těchto zařízení je určen k nákupu impulsů, tj. K "koupi".

Účelem tohoto projektu je otevřít mobilní kavárnu založenou na vozidle Fiat Doblo pro prodej teplých nápojů městskému obyvatelstvu více než 1 milionu lidí. Mobilní kavárna bude vozidlo Fiat Doblo vybavené speciálním zařízením pro výrobu kávy. Princip instituce - "kávu s ním". Prodej bude probíhat v pouličním formátu na rušných místech města. Kromě kávových nápojů se plánuje obchod s horkou čokoládou, čajem a doprovodnými potravinářskými výrobky - cukrovinky a pečivo.

Organizační a právní forma mobilní kavárny - IP. Jako daňový systém byl zvolen zjednodušený režim (USN). Předmětem zdanění je dosažený příjem (6%). Všechny základní funkce řízení, organizace a přímého obchodu provádí majitel.

3.Popis zboží

Hlavní výrobek prodávaný mobilní kavárnou je přírodní zrna kávy, která je připravena s pomocí kávovaru instalovaného v autě. Seznam výrobků, které prodává mobilní kavárna, a maloobchodní cena jsou uvedeny v tabulce. 1. V tomto obchodním plánu jsou jako základ nabízeného sortimentu brány nejoblíbenější kávové nápoje, stejně jako další teplé nápoje (čaj, horká čokoláda) a přísady (sirup, krém). Nápoje se prodávají v jednorázových miskách různých velikostí (50 ml, 100 ml, 150 ml, 200 ml, 300 ml). Pro pohodlí zákazníků a zabránění rozlití nápojů mají kávové šálky speciální kryty.

Tabulka 1. Seznam zboží

Výše uvedený seznam nezahrnuje některé produkty, které budou dále prodávány v mobilní kavárně (pekařství a cukrovinky, sladkosti). Nejvíce přijatelný sortiment je plánován v průběhu činnosti. Kromě toho bude nabídka kavárny mírně upravena v závislosti na ročním období. Takže v létě budou zákazníkům dále nabízet studený čaj a další nealkoholické nápoje. V podzimně-zimním období bude hlavní sazba pro teplé nápoje.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obchod s kávou za použití mobilní kavárny bude vyžadovat povolení. Zaprvé je nutné zaregistrovat podnik jako IP a zaregistrovat se u daňové služby. Zadruhé bude nutné získat od společnosti Rospotrebnadzor zprávu o vybavení, osvědčení o kávě a dalších výrobcích, jakož i povolení pro maloobchod. Budete také potřebovat doklady pro prostory, ve kterých bude uložena mobilní kavárna, dokumenty vyžadované zákonem "o ochraně práv spotřebitelů", autorská kniha pro prodejce. Problémem je skutečnost, že v ruských právních předpisech není regulace těchto obchodů jasně stanovena, a proto mohou vzniknout nepředvídané obtíže, například parkování na určitém místě může vyžadovat další povolení.

4. Prodej a marketing

Káva je považována za druhý nejpopulárnější nápoj na světě po vodě a je správně považována za produkt každodenní poptávky. V instituci plánované k otevření bude hlavní službou prodej vaší kávy. Káva s vámi nebo "jít" kávu dnes je nepostradatelným atributem moderního života, který umožňuje člověku vychutnat si přírodní kávy na cestě kamkoli a s minimálním časem. Základní požadavky zákazníků kávy sami mohou být vyjádřeny jednoduše: "rychlé a chutné". Zde můžete přidat slovo "levné", protože formát ulice znamená maximální dostupnost. Hlavní kupci mobilních kaváren jsou lidé, kteří chtějí pít kávu na cestách, aniž by v kavárnách nebo restauracích utráceli hodně času a peněz. Mohou to být pracovníci kanceláře, studenti, školáci a další kategorie obyvatelstva.

Podle průzkumu společnosti RosInx společnosti Synovate Comcon se podíl spotřebitelů kávy u obyvatel starších 16 let žije ve městech ze 100 tisíc lidí v posledních několika letech na úrovni 56-58%. Obecně platí, že 63% obyvatel používá kávu v megacities. Navzdory skutečnosti, že každý druhý obyvatel Ruska pije instantní kávu, každým rokem se stále více fanoušků stává kávou kávy. Tento trend je zvláště dobře vysledován ve městech s populací 1 milionu lidí. Tak, v Moskvě po dobu pěti let (2010 až 2014), se podíl ventilátorů fazolí a mleté ​​kávy se zvýšil z 34% na 36% a počet ventilátorů rozpustných snížil z 59% na 54%. Zvýšená a počet univerzálních kávovarů, kteří upřednostňují několik druhů kávy.

Konkurenční výhoda mobilní kavárny byla vybrána tak, aby byla nízká cena za kávu, široký sortiment kávových nápojů a sirupů pro ně. Navíc je výhodné, aby bylo umístění kavárny s vysokou průchodností a dobrou viditelností pro zákazníky. Hlavní metody reklamních ploch - reklama na povrchu karoserie, která je schopna opožděné paměti, a to i ve chvílích, kdy se kavárna nefunguje (například při vjezdu do areálu) a nevyžadují konstantní výdaje na ubytování. Za druhé, jsou to značkové pokrmy s originálním vzorem na jednorázovém poháru na pití.

Kromě toho bude hudba využívána k přilákání zákazníků a jako bonus k nákupu a zvyšování loajality - distribuce sladkostí, věrnostní akce (jedna ze šesti šálků kávy zdarma). Jako dodatečný příjem je možné provozovat mobilní kavárnu v městských a firemních svátcích, narozeninách, promoci, sportovních akcích a festivalech.

5.Plán výroby

Jako hlavní obchodní místa se plánuje využívat parkování v blízkosti velkých supermarketů a nákupních center, křižovatky velkých pěších ulic, parkoviště u vzdělávacích zařízení, kancelářských center a dalších rušných míst. Na začátku práce se proces výběru místa provádí experimentálně pohybem a nalezením nejvhodnější varianty. Výběr místa je založen na následujících kritériích:

1. úroveň denního provozu zákazníků;

Po výběru nejúspěšnější možnosti se umístění mění co nejméně. Kupující by si měli zvyknout na možnost koupit si kávu na daném místě ve městě. Práce mobilní kavárny začne od 7 hodin, pracovní den a pracovní dny (5 dní v týdnu) budou určeny v závislosti na úrovni provozu. V noci bude tlumič kávy nasměrován do vlastní garážové schránky.

Chcete-li vytvořit mobilní kavárnu, plánuje se koupit auto vybavené veškerým potřebným vybavením. Specializovaná firma získá k dispozici vybavenou kavárnu na kolech založenou na vozidle Fiat Doblo Cargo za cenu 630 tisíc rublů. Vozidlo uvolnění 2011 má vysokou střechu, naftový motor s nákladem 5 l. Posuvné dveře, kompletní sada disků s gumou. Stroj je vybaven novým kávovarem s továrním plynem a automatickým uzávěrem, mlýnem na kávu, mrazničkou, potřebným vybavením pro plynové láhve, solární baterií atd. Ve skutečnosti je auto vyrobeno "na klíč", což umožňuje minimalizovat počáteční čas a náklady na materiál, protože nové auto této značky bez vybavení bude stát nejméně 700 tisíc rublů. Dodatečné výdaje se skládají pouze z potřeby malování automobilu - kreslení grafické reklamy s cílem přilákat zákazníky. Služby značkových automobilů v reklamní agentuře stojí 10 tisíc rublů. (ve výši 2 tisíc rublů na metr čtvereční). Celková investice do vybavení bude 640 tisíc rublů.

Prodej nápojů se plánuje řešit individuálně a kombinuje povinnosti barista s jízdními funkcemi. Vzhledem k nedostatku zkušeností v oblasti obchodního vaření kávy je naplánováno na projít individuálním výcviku baristy (teorie a praxe) $ 4 tisíce. Rublů. Délka kurzu bude 6 hodin.

V srdci běžných výdajů je nákup surovin a produktů - v první řadě, káva, mléko, cukr a vodu. Pro obchod potřebovat zásoby, a to: palivové kofemobilya (náklad DT - 5 litrů), značkové jednorázových kelímků na kávu víček pro kelímky. Také potřebné a spotřební materiál pro espreso stroj a zařízení (filtry, plyn atd.).

6. Organizační plán

Termín přípravné fáze s přihlédnutím k podnikání, registrace dokumentů a potřebných povolení, nákup a přípravu vozu bude 1,5 měsíce. Všechny hlavní povinnosti v počátečním období činnosti jsou přiděleny majiteli. Dále, jak se podnik vyvíjí, plánuje se jeden nebo dva zaměstnanci, kteří přitahují potřebné zkušenosti a shromažďují zdroje pro práci v kavárně.

7. Finanční plán

Investiční náklady na zahájení podnikání budou činit 724 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje nákup vybaveným kofemobilya a branding (640 tisíc rublů..), registrace povolení -.. 20 tisíc rublů, oběžná aktiva investičního období - 40 tisíc rublů, školení baristas -.. 4 tisíce rublů, druhá.. náklady - 20 tisíc rublů.

Mezi hlavní výdaje patří nákup surovin a výrobků, spotřební materiál (poháry, víčka, ubrousky), pohonné hmoty a maziva, odpisy dlouhodobého majetku a další náklady včetně údržby, OSAGO, dopravní daň. Podrobné ukazatele plánovaného výnosu, zisku, nákladů, peněžních toků jsou uvedeny v dodatku 1 tohoto obchodního plánu. Výpočty berou v úvahu sezónní faktory poptávky s poklesem tržeb v letní sezóně, růstovým faktorem popularity kávy v průběhu času ve spojení s "závislostí" zákazníků na jeho místě. Pro získání nejrealističtějších indikátorů je maximální přípustný počet prodaných jednotek (teplých nápojů) nastaven na objem až 167 ks. za den, za předpokladu, že každý pátý kupující kávy objednává sirup a krém.

8. Hodnocení účinnosti projektu

Doba návratnosti projektu je 10 měsíců. Diskontní doba návratnosti je 11 měsíců. Ukazatele výkonnosti kavárny po dobu pěti let jsou uvedeny v tabulce. 2. Při dosažení odškodnění mohou být maloobchodní ceny kávy zvýšeny na 5% bez vážných důsledků pro poptávku.

Tabulka 2. Ukazatele výkonnosti projektu

* v měsících špičkových prodejů

9. Rizika a záruky

Jak je patrné z výše uvedených výpočtů (viz příloha 1), mobilní kavárna je zisková a rychle placená společnost s vysokou likviditou. Hlavní riziko souvisí s úspěšným umístěním, které přímo ovlivňuje výši výnosů a úspěch celého podniku. Správná cenová politika, vysoká kvalita výrobků a pohodlný pracovní plán pomohou minimalizovat rizika. Příznivý faktor lze nazvat současnou situací na trhu - spotřeba zrna kávy v Rusku roste a trh s "kávou s vámi" je stále daleko od saturace. Analýza rizik a preventivní opatření jsou diskutovány v tabulce. 3

Tabulka 3. Hodnocení projektových rizik a opatření k zabránění jejich výskytu nebo jejich důsledků

Podnikatelský plán mobilní kavárny na kolečkách s výpočty

Stručné informace (perspektivní):

 • Přílohy: 1 000 000 s.
 • Doba návratnosti: od 1 roku do 5 měsíců.
 • Čistý zisk: od 700 000 r. za rok z 1 auta.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

Koncept kavárny na kolech

Koncept kavárny na kolech přišel do Ruska z Evropy. Tam je podobný jev považován za normální. U nás dnes takový druh podnikání není tak vyvinutý. Je však třeba poznamenat, že mnoho podnikatelů již projevuje zájem o tento typ podnikání.

Takže, coffee shop na kolech, nebo jak to je také nazýván coffee shop mobilní láká začátečníky v podnikání kvůli nižší ceně ve srovnání s obvyklým kavárně. Zvažte stejné příležitosti pro takovou firmu, její ziskovost, splacení, odhadujeme trh.

Existuje místo pro kavárnu na kolech v podnikání?

Je třeba okamžitě poznamenat, že káva je produktem každodenní poptávky. Tento nápoj je opilý s větší nebo menší frekvencí všemi lidmi. Dá se tedy říci, že káva bude vždy poptávka, pokud se poptávka po ní může trochu změnit v závislosti na některých faktorech, které budou zvažovány později.

Proč lidé pijí kávu? Jednoduše řečeno, je to náboj živosti po celý den, která láká zákazníky s jeho aroma, čerstvost a samozřejmě, schopnost zahřát v chladné počasí. Musíte pochopit, že v současné době pouze se zvýšenou rytmus života, člověk nemusí mít vždy čas na odpočinek u šálku kávy v nějaké útulné kavárně. Často lidé chtějí pít kávu na cestě do práce a není úplně žádný čas jít nikam. V takové době může pomoct mobilní kavárna. Existují dvě hlavní výhody tohoto podnikání před stacionárními kavárnami:

 • Nižší náklady.
 • Dostupnost služby.

První výhodou je skutečnost, že náklady na údržbu kavárny na kolech je mnohem nižší. Následkem toho se výrobní náklady snižují. "Dostupnost" znamená možnost "rychlého" nákupu, protože to můžete udělat za pouhých pár minut a pokračujte v podnikání s horkou kávou v ruce.

Samozřejmě, že by mělo být zřejmé, že lyofilizovaný káva zde je přísně není vhodný pouze skutečný, vaří čerstvé z rozemletých zrn. Tato vůně prostě nebude schopen přilákat potenciální kupce, kteří nemusí chtít koupit kávu, ale nemohl odolat vůni, kolemjdoucí.

Kvalita kávy z auta není horší než v kavárně, ledaže samozřejmě obchodník koupil kvalitní automatický.

Životaschopnost podniku bude také záviset na jeho umístění.

Zvolte umístění autoservisu s ohledem na všechny faktory

Je třeba vzít v úvahu několik velmi důležitých faktorů ovlivňujících ziskovost a ziskovost mobilních kaváren:

 • Denní průchodnost.
 • Přítomnost přímých konkurentů v okolí.
 • Zájem potenciálních kupujících o výrobek.

Na základě těchto faktorů můžeme usoudit, že pro prodej je nejlepší využít živé oblasti, kde je tok lidí významný. To může být různé křižovatek, parků, přeplněných ulic, stop, výstup z metra, stejně jako oblasti, v blízkosti úřadů či institucí.

Pokud zjistíte nízkou úroveň prodeje, můžete měnit umístění z důvodu mobility takového podnikatelského projektu. To by však nemělo být děláno příliš často. Je důležité, aby si spotřebitel pamatoval na prodejních místech.

Myšlenka podnikatelského záměru, účel projektu

Podstatou této myšlenky je vytvoření nákladově efektivní mobilní kavárny ve městě. Úspěch případu je založen na nízké konkurenci, stejně jako na absenci dalších kaváren na kolečkách.

Počátečním úkolem soukromého podnikatele je rozvíjet podnik, který zahrnuje pouze 1 automobil. Po úspěšném vývoji je možné otevřít celou síť.

Počáteční data:

 1. Typ činnosti: Kávový obchod s mobilními kavárnami.
 2. Vzor vlastnictví: IP.
 3. Forma zdanění: USN (příjem nebo výnos - výdaje).
 4. Metoda daňového účetnictví: nezávisle.
 5. Počet mobilních kaváren: 1 kus.
 6. Sortiment: různé druhy kávy.

Účelem tohoto obchodního plánu je:

 • Odhad nákladů a výnosů.
 • Výpočet nákladů.
 • Posouzení možných rizik a možností jejich prevence.
 • Výpočet ziskovosti a doby návratnosti.

Vyhodnocení soutěže, portrét potenciálního kupujícího

Stojí za zmínku, že trh není přeplněný. Přímí konkurenti v mobilní kavárně jsou poměrně malí. Zvláště když si myslíte, že výběr místa závisí na samotném podnikateli. Je zajímavé, že pouze 24% celkové spotřeby kávy v Rusku spadá na mletou kávu z obilovin.

Můžeme tedy říci, že méně než čtvrtina obyvatel má chuť a vůni kávových zrn. Dodávka takové kávy mezi obyvateli bude zřejmá poptávka.

Portrét potenciálního kupce: studenti, kancelářští pracovníci, návštěvníci blízkých obchodů, centra, návštěvníci města.

Způsob otevření mobilní kavárny

Existují dva způsoby, jak otevřít takovou firmu:

 1. Nákup franšízy.
 2. Otevření vlastní firmy.

Budeme zvažovat druhou možnost, protože nákup franšízy zahrnuje učení se podnikat.

Vypracování potřebných dokumentů

Je vhodné si uvědomit, že každá firma poskytuje potřebné dokumenty pro provozování vašeho podnikání. K dispozici je seznam naší kavárny:

 1. Dokument potvrzující registraci obchodníka jako IP. Chcete-li ji získat, musíte požádat daňovou službu. Je třeba aplikovat, poskytnout kopii pasu, seznam vybraných OKEČ (zde je maloobchodní nebo maloobchodní prodejny), údaj o daňovém systému (v našem případě je lepší zůstat na zjednodušený systém zdanění).
 2. Povolení k umístění předmětu obchodu. Vše závisí na umístění instalace:
  1. Pokud je zásuvka umístěna na chodníku, je žádost podána okresnímu úřadu.
  2. Je-li zásuvka umístěna na území silnice, aplikace je zapsána na silniční službu s uvedením místa, termínu, funkcí a charakteristik ubytování. V takovém případě je nutné k přihlášce připojit kopii osvědčení o registraci IP.
 3. Seznam sortimentu prodaných produktů se odehrává v Sanepidstation příslušného okresu s uvedením "maloobchod s nápoji."
 4. Registrace pracovní smlouvy se zaměstnancem v pracovním středisku v místě registrace IP.
 5. Osvědčení o shodě pro kávovar.
 6. Hygienická kniha pro zaměstnance.
 7. Hygienické a hygienické závěry o produktech (je žádoucí).

Nezapomeňte, že převedené auto vyžaduje opětovnou registraci v MREO. Podpůrný doklad může být předložen v několika formách:

 • Osvědčení o schválení konstrukce vozidla.
 • Osvědčení o odborné způsobilosti.
 • Osvědčení o shodě.

Nákup auta

Nejčastěji u autokarů kupují automobily následujících značek: Renault Kangoo, Peugeut Partner, Citroen Berlingo, FIAT Doblo. Vypočítejte průměrné ceny za auto: