Organizace aktivit autopůjčovny

Autopůjčovna je krytá místnost, kde je možné zaparkovat 2-3 auta. Tento prostor je určen pro chemické čištění a čištění strojů. Existují automobily, které zahrnují plně ruční práce, a jsou zde plně automatické podložky (bezkontaktní), které dávají přednost motoristům. Automatické podložky jsou velmi drahé a těžko je můžete koupit. Doporučujeme vám, chcete-li otevřít myčku s minimálními náklady, pak byste měli přestat volit obvyklé ruční mytí.

Co se skládá z běžného mytí auta?

Za prvé - Jedná se o mycí skříňky (odborníci je nazývají příspěvky).

Kolik boxy - tolik aut může být dočasně servisováno.

Obvykle se jedná o dvě nebo tři krabice. Projekt může také zajistit rozšíření pracovních prostor, tj. Možnost přidání nových krabic.

Kromě toho, „velesvatyně“ set prostor by měly být prostory pro elektrická zařízení, místnost na mytí zařízení, místnosti pro zaměstnance se sprchovým koutem a WC, koupelna s WC pro zákazníky. Místnost pro klienty může být sousedena místností správce, kterou lze kombinovat s pokladnou. Odborníci se domnívají, že jde o minimální účelnou sadu. Samozřejmě můžete ušetřit peníze, nechat jednu toaletu. Obecně můžete odmítnout pokoj pro zákazníky nebo správce. Ale tady byste měli myslet na budoucí obraz vašeho mytí aut. Je nepravděpodobné, že by zákazníci rádi čekali venku, nemohli se posadit. Nebo horší, přímo v myčce, kde další osoba nebude nejen zasahovat do práce podložek, ale také spadne pod proud vody.

Navíc, při vývoji specifikací prostor, je žádoucí si představit potenciální zákazníky. Kdo bude hlavní kontingent ve vašem podniku - automobily, nákladní vozy, lehké nákladní automobily a v noci budete se prát autobusy ze sousedního ATP? Samozřejmě na tom závisí velikost sloupků a velikost brány, která by měla být součástí projektu. Rozměry sloupků závisí na tom, jaké zařízení bude použito.

Budeme mluvit o zařízení níže, ale portál nebo praní tunelů vyžaduje mnohem větší prostory než umyvadlo používající vysokotlaké mobilní zařízení.

Povinnou složkou každého praní, bez něhož není možné získat povolení k otevření, je kajon pro čištění odpadních vod a čistící zařízení. Jeho konfigurace závisí na vybavení, které bude použito k čištění, ale obvykle jsou kazóny vyrobeny ze tří komor. Je umístěn pod úrovní podlahy, takže odpadní voda teče volně do přijímací komory.

K zařízení je možné nosit prací vysavače, zařízení na úpravu vody, vakuová čerpadla apod. Výkon zařízení je zvolen na základě zatížení mycího automatu. Důležitou otázkou bude zpracování odpadních vod. Můžete se pokusit vyřešit tím, že uzavřete smlouvu s městskou vodou.

Proces pracího automatu vytváří proud špinavé (odpadní) vody. Pro takové špinavé zařízení na čištění vody vyžaduje systém čištění instalace Vody.Ochistnaya eliminuje špinavou vodu v poměru asi 80% až 20% (tj., Po průchodu výstupem na úpravu vody jsou z 80% čistý recyklované vody, a 20% nečistot, nečistoty). Otočná voda se zpravidla používá v první fázi mytí - klepání volné nečistoty z těla vozu. Samotný princip čištění vody naleznete na stránce "Čisticí zařízení"

Hlavním zařízením myčky je vysokotlaké zařízení (AED, mini-wash). Za prvé, jaké napájecí napětí je vybaveno mycím automatem - jednofázovým nebo třífázovým. V této fázi vybereme umyvadlo podle typu napětí (220V / 380V). Za druhé, kolik napětí je přiděleno pračce - berte v úvahu celkovou spotřebu napětí všech ATS najednou. Spotřeba energie AED činí přibližně 80% spotřeby energie všech strojů v myčce. Zatřetí, princip samotného mytí je jednostupňová - studená voda nebo dvoustupňová - myčka s ohřevem vody (funkce ohřevu vody). A až ve čtvrtém místě vyberte výrobce umyvadlo - Karcher, Kranzle, Portotecnica it.d.

Pro čištění interiéru vozu, čištění koberců a čalounění, umýt myčku vozu vysavačem. Tento vysavač sbírá vodu a suchou nečistotu, je možné použít tento vysavač pro ruční suché čištění prostoru pro cestující. Tyto vysavače jsou vybrány podle objemu, typu skříně (plast nebo kov), počtu turbín (od jednoho do tří). Pro čištění automobilu chemickými činidly (suché čištění) potřebujete prací vysavač, extraktor nebo suché čištění. Chemické čištění má odlišný přívod vody, objem nádrže pro čistou nebo špinavou vodu.

Při vybavení jímky s foukacími pistolemi a pěnovými generátory nainstalujte kompresor. Kompresor je konstruován tak, aby vytvářel proud stlačeného vzduchu v požadovaném množství určitého tlaku. Při připojení několika bodů odfuku a několika pěnových generátorů je třeba současně vypočítat celkový příjem vzduchu. Pro takové potřeby je kupříkladu zakoupeno kompresor o objemu asi 200 litrů a kapacitě 500 litrů za minutu.

Dodatečné vybavení pro vybavení komplexu mycího automatu. Vybavte mycí zařízení, které zajistí bezpečnost personálu a automobilu v myčce.

Rotační tyč (konzola) zabraňuje tomu, aby se hadice dotýkaly povrchu vozu, vyloučily možnost zranění a kolize s RVD při pohybu vozidel v myčce. Konzola může být stropní (volná rotace 360 ​​stupňů na ose) a stěna (omezený úhel otočení - 180 stupňů). Také v zásadě, jaký materiál se skládá z nerezové oceli a pozinkované oceli!

Držáky hadic nebo bubny zajistí pořádek v myčce při ukládání hadic (hadic) s vysokým nebo nízkým tlakem na stěnu v ráně.

PVC záclony zabraňují tomu, aby se voda dostala z postranních vozidel, vizuálně rozlišovala oblast mycího automatu, chránila techniku ​​před vniknutím vlhkosti do elektrických částí.

Dálkový ovladač umožňuje zapnout a vypnout kompresor nebo AVD na dálku, stojící v technické místnosti nebo ve vzdálenosti od mycí skříňky. V tomto případě lze k mycí stanici vyjmout pouze vysokotlakou hadici. Plné ovládání přístroje je dostupné z dálkového ovladače.

Držák pistolí zabrání pohybu pistole, která se nejčastěji nachází na podlaze.

Inerciální pneumatický buben zajistí použití hadic pro vyfukování zámků a snadnější čerpání kol. Vzduchová hadice na setrvačním bubnu se po použití zkroutí.

V závislosti na typu zařízení lze dřezy rozdělit do tří typů: tunel nebo dopravník, portálové a bezkontaktní mytí vysokotlakým zařízením.

První dva typy se týkají automatických podložek. Portálové dřezy jsou známé většině nadšenců automobilů - jsou to dobře známé oblouky s rotujícími kartáči, které se pohybují kolem auta dopředu a dozadu během procesu praní. Tunel nebo dopravník - komplex oblouků, z nichž každá vykonává svou funkci, a uvnitř kterých se stroje pohybují buď na dopravním pásu, nebo vlastním pohybem. Tyto typy zařízení jsou špičkové a vysoce výkonné, což přirozeně ovlivňuje jejich náklady. Nejhospodárnějším, cenově dostupným a běžným řešením je bezdotykové čištění pomocí vysokotlakého přístroje (AED). To je také známo všem obrazům: pračka s "pistolí" v ruce, zatímco "vodní pistole" z "pistole" pod silným tlakem.

Na ruském trhu najdete dostatek značek praček. Nejznámější společností je německá společnost Karcher, její výrobky jsou nejdražší. Víme o Portotecnici, Delviru, Kometě.

Služby mycích automatů nevyžadují licencování a povinnou certifikaci.

V důsledku toho neexistují žádné zvláštní požadavky na personál. Zvláštní znalosti by měly být využity pouze osobou, která se zabývá chemickým čištěním.

Počet a způsob práce pracovníků se určuje na základě provozního režimu umyvadla. Při režimu s nepřetržitým provozem lze provádět různé posuny.

Podle názoru majitelů myčce, vhodné možnosti jsou díky práci přecházejí denní provoz po dvou nebo 12-hodinových směnách s režimem pro zaměstnance: denní směny - Den odpočinku - noční směny.

U dvojpolohového umyvadla vybaveného vysokotlakým přístrojem je vhodné mít 3 až 4 osoby na směnu ve skutečných mycích místech. Jedna osoba může provádět suché čištění (a kombinovat povinnosti supervizora směny) a další - plnit povinnosti správce pokladny.

Doporučená schéma interakce mezi zaměstnanci a zákazníky: klient obdrží administrátora, zjistí, jaké služby jsou požadovány, vypočítá náklady na služby a informuje předáka praček. On, podle pořadí, jmenuje, který ze svých podřízených přijme stroj. Správce na konci procesu obdrží poplatek zákazníka a vystaví doklad o hotovosti.

Tuto možnost doporučili odborníci a vlastníci provozních ostřikovačů, ale samozřejmě je to možné zjednodušit.

Administrátor může kombinovat povinnosti nejen pokladníka, ale i předáka směny, některé podložky lze vyčistit, atd.

Pokud jde o mzdy, praxe ukazuje, že nejoptimálnější je schéma: plat plus úroky z vykonané práce. Průměrné hodnoty platu, které mají být výsledkem, jsou dost obtížné, stejně jako v každém regionu. Podle předběžných odhadů se mzda kvalifikovaných čisticích pracovníků v Moskvě liší od 16 do 20 tisíc rublů a 10-15% z výnosů - v dílčím díle.

mytí zařízení mytí personálu

Při práci u myčky se používá zařízení s vysokým a nízkým tlakem. Během pracího procesu je stroj nejprve předem vyčištěn postřikem změkčené studené vody a vysokotlakého čisticího prostředku. Stroj se pak omyje kartáčem s horkou změkčenou vodou a saponátem. Po promytí je nutné všechny reagencie, které jsou součástí detergentů, vypláchnout, pro které se provádí oplachování běžnou vysokotlakou vodou. Pro čištění a mytí sklenic se provádí závěrečné oplachování demineralizovanou vodou za nízkého tlaku, aby se odstranily minerály, které mohou vyschnout po vyschnutí.

Hlavními hráči na trhu výroby a dodávky automobilových myček jsou Německo, Itálie, Španělsko. Významné postavení na ruském trhu je obsazeno úklidová firma Karcher, Weidner, Wesumat, Kranzle, California Kleindiest (Německo), Istobal (Španělsko), Ceccato, Comet (Itálie), Carebridge (UK)

Popis činnosti myčky automobilů OOO Moment

Obsah

2.1 Analýza stavu věcí v průmyslu

2.2 Poslání společnosti OOO Moment.

2.3 Popis činnosti myčky vozu OOO Moment.

2.4 Politika ceny myčky automobilů OOO Moment.

3.1 Profil návštěvníka

4. Marketingový plán

5. Výrobní plán

6. Finanční plán

SHRNUTÍ

Autopůjčovna "MOMENT" LLC je středně velký podnik poskytující širokou škálu služeb pro automobily.

Mycí vůz OOO Moment byla otevřena 1. dubna 2014. Naléhavost otevření mycího automatu má zvýšit počet vozidel na silnicích země. Podle nejnovějších výzkumů o průměrné rodině je asi 2 auta. Každý majitel automobilu miluje své auto a chce, aby vypadala dobře. Automatické praní pravidelně a, jak ukazuje praxe, většina preferuje provedení postupu na specializovaných mycích automobilech.

V létě se prach usazuje v automobilech, v zimě sluneční soli a bahno na jaře a na podzim. Proto je sezóna po celý rok.

Výhodou naší společnosti jsou doplňkové služby: vyvažování kol, montáž pneumatik; stejně jako pohodlné umístění našeho umývárny u autoservisu a obchodů s auto díly a kavárny. Kromě přilákání zákazníků to může přinést další příjmy.

V současné době naše společnost vstupuje na trh a postupně začíná získávat dynamiku kvůli kvalitní službě a výhodnému umístění v oblasti.

Zakladatelé LLC "MOMENT" jsou majiteli. Činnost podniku spadá do jejich působnosti.

Charta kapitálu určuje minimální výši majetku a je 30 000, který je rozdělen mezi dva účastníky.

Vztahy účastníků s touto společností a mezi sebou, jakož i další otázky plynoucí z práva účastníka sdílet majetkovou hodnotu společnosti jsou upraveny legislativou a chartem společnosti MOMENT LLC. Účastníci mají vedoucí pozici v LLC "MOMENT". Na valné hromadě účastníků jsou diskutovány všechny aspekty aktivit LLC "MOMENT", je vyvíjena společná rozvojová strategie.

Hlavními cíli činnosti společnosti LLC "MOMENT" je poskytování služeb a práce a dosažení zisku.

Podnik je veden ředitelem. Ředitel má vedoucího účetního asistenta. Riaditel se zabývá organizačními aspekty podniku a účetním s finančními výkazy. Ředitel a účetní zaujímají rovné postavení v celkové struktuře řízení.

Podstata projektu

Analýza stavu věcí v průmyslu

K otevření takového podnikání existují všechny předpoklady: za prvé, naše ruské počasí, vždy "příjemné" nám s deštěm a vlhkostí, za druhé, tempem prodeje automobilů, zejména zahraničních značek. Na pozadí všeobecného růstu cen nemovitostí, přebytek peněžní zásoby začaly přelévat do jiných sektorů - zhruba řečeno, když člověk má slušnou částku, ale ne dost na byt a nevidí zlepšení vyhlídek, přijede, a koupí nové zahraniční auto. No, počet prvotřídních automobilů obecně příliš zvýšil - obecně, bohatých lidí v Rusku, a to i v Ufě, je stále více a více, a poptávka po automobilových služeb bude jen růst.

Mezi typy myček patří ruční, portálové, nedávno se objevující mobilní nebo mobilní umyvadla. Nejběžnější je ruční typ - v nich umývání provádí pracovníci, samozřejmě ne s hadrem, ale se systémy, které dodávají vodu pod tlakem. Ruční mytí je poměrně levná a u tohoto typu umyvadla je zvláštní podíl větší důvěra mezi obyvatelstvem. Portalové mytí jsou krabice, ve které je nainstalována pračka - kartáče, napájecí systémy čisticího prostředku atd. Portálové praní je mnohem dražší, ale umožňují vám servis více strojů ve stejném časovém úseku.

Mezi další služby provozované v myčce nejen zúčtování tělo nečistot, ale cuhaya a mokré čištění salon, čistírna, tónování a leštění těla a lakýrnické práce, malování, a dokonce i čištění motoru - zkrátka všechny druhy služeb, které jsou k dispozici v umývárna.

Nejdynamičtěji se rozvíjejí takové typy spotřebitelských služeb jako jsou služby pro údržbu vozidel, strojů a zařízení, jejichž podíl na objemu služeb domácností je více než 30%.

Analýza statistických údajů tak ukazuje, že v posledních letech došlo k výraznému růstu a rozvoji služeb pro domácnosti pro obyvatelstvo, včetně služeb pro opravy a údržbu automobilového vybavení. Nejdynamičtěji se rozvíjející typy služeb pro domácnosti, které spotřebovávají především lidé s vysokým a středním příjmem.

Zvýšení objemu prodeje osobních automobilů obyvatelům v posledních letech přispělo k dynamickému rozvoji služeb pro servis vozidel.

Poslání OOO Moment.

Posláním společnosti Moment LLC je, aby se v Ufě stala první službou pro mytí automobilů v Ufě, která poskytuje svým zákazníkům nejkvalitnější služby a současně přijímá a udržuje nejlepší personál na zemi.

Popis činnosti myčky vozu OOO Moment.

Cílem projektu je organizovat mytí automobilů ve městě Ufa. Projekt má poskytovat úklidové služby pro motorová vozidla, vč. čištění těla, kola, dna, leštění těla, čištění a čištění kabiny.

Pro realizaci projektu se plánuje přilákat investice ve výši 2,1 milionu rublů. Jejich vlastní prostředky budou činit 300 tisíc rublů a 1,8 milionů rublů - úvěrové fondy.

Mycí vůz OOO Moment vám poskytne tyto služby:

1. Mytí aut. Obsahuje umývání těla a ráfků kol. Bude poskytnuta dvěma podložkami po dobu 10 minut. Průměrná cena služby je 250 rublů;

2. Čištění vozu. Tato služba bude zahrnovat tření skla, čištění tkaniny a kožených povrchů interiéru, čištění prachu a nečistot (vysavač). Průměrná cena služby je 300 rublů;

3. Čistírna salonu. Tato služba zahrnuje čištění sedadel, podlahy, stropu, dveří, bezpečnostních pásů, plastů. Průměrná cena služby je 1000 rublů;

4. Leštění. To zahrnuje ošetření těla kapalným voskem, leštění těla leskem, leštění předního panelu a plastu atd. Průměrná cena služby je 400 rublů;

5. Další služby. Patří sem služby, jako jsou čištění disků, zčernalé kola, zpracování zámků, odstraňování stop hmyzu atd. Průměrná kontrola těchto služeb je 100 rublů.

Plánuje se nastavit provozní režim myčky od 10:00 do 20:00.

Podíl každé služby na celkovém objemu poskytovaných služeb mycího automatu je prezentován ve formě diagramu:

Car Wash a Rospotrebnadzor: Tajemství "harmonických" vztahů

Mnoho majitelů automobilů považuje své podnikání za výhodné, slibné. Statistiky ukazují, že s dnešní úrovní popularity těchto položek se podnik vyplatí během 1-2 let. Pronájem pozemku může být po dlouhou dobu, když jste získali toto právo na dražbě. V tomto případě je možné později formalizovat pozemky ve vlastnictví. Pod autoumyvárnou je možné přeměnit kapitálové garáže, čerpací stanice s dodávanou komunikací. Existuje názor na účelnost podnikání ve spacích oblastech nebo v obchodních centrech, neboť pohodlí a správně zformované návyky občanů přispívají k prosperitě podnikatelů.

Připravený projekt by měl být koordinován v šesti případech: TsGSEN, STSI, Gospozhnadzor, Rosprirodnadzor, městská správa. Ujistěte se, že dostanete hygienickou a epidemiologickou zprávu Federální služby pro ochranu spotřebitele, která předpokládá jisté požadavky na instalaci myček.

Hlavním požadavkem je potřeba systému čištění vody, který by měl filtry vyčistit použitou kapalinu z ropných produktů, chemikálií, tuků. Odpadní voda po odpovídajícím ošetření získává vlastnosti, které umožňují opětovné použití v uzavřeném cyklu. Revolvingový cyklus poskytuje zařízení, které lze provozovat při teplotách nad +5 ° C. Podle zákona Ruské federace je přísně zakázáno vypouštět odpadní vody bez předběžného čištění do kanalizace.

Důležitým požadavkem je hranice sanitární ochranné zóny.

Při otevírání autoplachtu musí podnikatel Rospotrebnadzoru předložit následující dokumenty:

 • Osvědčení o registraci pokladních zařízení;
 • Smlouva o nájmu pozemků;
 • Situační plán s vyznačením hranice pozemku;
 • Smlouva o vyčištění území přiléhajícího k mytí aut;
 • Smlouva o vývozu tuhého domácího odpadu atd.

Vzhledem k tomu, že neexistují univerzální obecné požadavky pro všechny podniky, společnost Rospotrebnadzor může určit samostatně určité dokumenty. Vzhledem k této situaci je lepší předem "zabezpečit", a to po vydání všech dokumentů. Pokud nejsou splněny normy a pravidla, výrazně se zvyšují rizika, která mohou brzdit uvedení zařízení do provozu včas.

Aby vaše samoobslužné myčky automobilů přinášely stabilní zisk, aniž by vytvářely problémy pro svého majitele, svěřte stavbu profesionálům! Společnost Aqua Technology provádí projekty výstavby myček na klíč na dobu 12 let. Známe všechna tajemství pracího procesu!

Požadavky dohlížitelů na mytí aut

Když je mycí automat otevřený, podnik je koordinován s přihlédnutím k požadavkům následujících organizací:

 1. S Rospotrebnadzor (SES).
 2. Ministerstvo pro mimořádné události (MES).
 3. Gospozhnadzor.
 4. Architektonické řízení.
 5. Ekologové.
 6. STSI.

Každá z těchto služeb má vlastní požadavky na území, prostory / strukturu, personál (pokud existuje), vybavení podniku.

Při poskytnutí služeb organizace použije příslušné inženýrské sítě:

Příslušné služby budou vyžadovat určité požadavky na zařízení připojené k těmto sítím, místům (jejich umístění) a dalším parametrům. SES například pečlivě sleduje kvalitu vody přicházející z vodovodu a odvodnění, stejně jako osvětlení zaměstnanců pracoviště, pokud se nejedná o mobilní dřez. Ministerstvo pro mimořádné situace je opatrné při sledování bezpečnosti při práci s elektrickými sítěmi, požární bezpečnost a veškerá související zařízení je pod dohledem inspektora požární ochrany.

Požadavky Rospotrebnadzor a ekologů

Tato skupina zahrnuje požadavky ekologů a Rospotrebnadzor týkající se:

 • osvětlení;
 • větrání;
 • kvalita vody;
 • zajištění bezpečnosti personálu a zákazníků mycích automatů;
 • bezpečnosti a pohodlí obyvatelstva z hlediska bezpečnosti životního prostředí.

Kontrola hluku, vibrací, ultra-, infrazvuků a dalších prvků zaměstnanci SES probíhá na základě stížnosti veřejnosti. Tato organizace má právo vzít vzorek vzduchu. Škodlivé látky v něm nemohou překročit MPC stanovené společností GOST.

Regulace práce legislativních aktů v oblasti mytí automobilů

Hlavním dokumentem, kterým stojí majitel mycího automatu, je SanPiN 2.2.1 / 2.1.1.1200-03. To také stojí za čtení:

 • s federálním zákonem 53 ze dne 30. března 1999.
 • PP č. 554 ze dne 24. června 2000.
 • c Usnesení generálního hygienického lékaře č. 38 ze dne 10. dubna 2003.

Tyto dokumenty byly založeny na komisi, která tuto SanPiN rozvíjí. Kromě toho je aktivita mytí automobilů regulována:

Poslední jednání se týká vody jako spotřebního materiálu pro práci podniku.

Požadavky na personál pracího zařízení jsou upraveny vyhláškou hlavního lékaře SES č. 100 ze dne 26. května 2003.

Osvětlovací systém je regulován jak emitovaným světlem, tak i volbou vybavení, pokud je to možné. Dokumenty, které stojí za pozornost, jsou následující:

Požadavky na systém větrání pro mytí automobilů jsou upraveny normou SniPom2.01.57-85.

Návrh tohoto systému je regulován:

Všechny prostory pro stacionární mytí automobilů jsou navrženy podle stejných SNiP 2.04.05-91 a SNiP 2.01.57-85, stejně jako SNiPu 2.09.04-87.

Požadavky na hardware

Hygienické úřady požadují zejména:

 • do zařízení na úpravu vody;
 • osvětlení v pracovním prostoru.

Takže po promývání vozidel je voda znečištěna detergenty, mechanickými prvky (nečistotami, prachem, pískem apod.), Která vstupuje do kanalizace, musí být vyčištěna až do povolených stupňů kontaminace.

Je zakázáno vypouštět odpadní vody do městské kanalizace. Proto mytí aut:

 • nebo používat speciální čistící zařízení;
 • nebo nainstalujte systémy recyklace vody.

Výběr mycího zařízení je podle uvážení majitele. Dnes populární značky jsou: FloTenk, Aros, Scat, UCO, Folamingo. Na všech zařízeních (včetně čištění) jsou vyžadovány:

 • Certifikáty.
 • Povolení od společnosti SES.
 • Pasy instalací.

Ale na začátku práce a přijetí a doručení směny musí být všechna zařízení provozuschopná. Pracovník, který začíná pracovat, musí před zahájením pracovního cyklu a nádrž na odpadní vodu zajistit čistotu vysokotlakých hadic a vysavače (je-li k dispozici), musí být prázdné a vyčištěné. Tyto požadavky musí být uvedeny v bezpečnostních pokynech.

Požadavky na zaměstnance

Hlavním požadavkem pro zaměstnance ze SES je průchod lékařských prohlídek:

 • při podání žádosti o zaměstnání;
 • pravidelně.

To je způsobeno skutečností, že tento typ práce se týká práce se škodlivostí. Předpokládá se, že takové pracovní podmínky jsou pro zaměstnance nepříznivé. A jejich zdraví by mělo být sledováno lékařskou komisí.

Požadavky na vodu

Technologické využití vody. Vzhledem k tomu, že mnohé myčky automobilů zajišťují lidský kontakt s vodou, je kontrolována nejen voda "u výpusti", tedy splašková voda, ale také "u vchodu", která se používá pro mytí automobilů. A to by nemělo být neškodné lidem. Požadavky na vodu jsou uvedeny v MU 2.1.5.1183-03.

Požadavky na odtoky

Majitel mycího automatu nebo osoba, na kterou jsou tyto pravomoci delegovány z personálu, by měly pravidelně kontrolovat odpadní vodu pro údržbu:

 • suspenzí;
 • ropné produkty;
 • počet kolibacilů a koliphází;
 • termofilní bakterie.

Rovněž se kontroluje barva, vůně, průhlednost vody a její bio- a chemické potřeby v kyslíku. Normy pro tyto parametry jsou obsaženy v MU 2.1.5.1183-03. Hlavní znečišťující látky vody během provozu těchto podniků jsou:

 • ropné produkty;
 • suspendované látky;
 • pracích prostředků.

Pokud je použit, a znečištěná voda přiváděna do obecně kanalizačního systému majitel vozidla musí zajistit, aby jeho obsah plynů schopných tvořit explozivní sloučeniny (kyanid, oxid uhličitý, sirovodík), obsažené v odpadní vodě na úrovni MAC. Limity uvedené v normách by měly být obsaženy v odpadní vodě:

 • látky náchylné ke spalování, včetně paliva;
 • přípojky uložené na stěnách potrubí a zhoršení provozu kanalizace (různé detergenty, mechanická nečistota různého stupně rozptylu);
 • radioaktivní sloučeniny;
 • chemické prvky, které ničí nebo katalyzují ničení kanalizace;
 • obtížně oxidovat biometodovou sloučeninu.

V žádném případě by nemělo být možné vypouštět odpadní vody do odpadních vod obsahujících komponenty, které nejsou standardizované environmentálními službami. V těchto odpadních vod by neměl obsahovat látka schopná chemických reakcí přidělit ester (více než 20 mg / l) v množství síranu nad 500 mg / l chloridů a 350 mg / l. Při odběru vzorků vody nesmí celý suchý zbytek překročit 2000 mg / l.

Požadavky na prostory, lokalitu a sanitární zónu

Požadavky na Sanzona (SPZ) jsou uvedeny v SanPiN 2.2.1 / 2.1.1.1200-03. Někteří majitelé se zajímají o to, zda je možné zkontrolovat velikost této zóny směrem k jejich poklesu. Podle změn provedených šéfem hygieny v roce 2007 je to možné. Vyžaduje však oprávnění k umístění tohoto zařízení na určené místo a k výpočtu znečištění ovzduší.

Velikost ochranné hygienické zóny je určena stupněm nebezpečí výroby. Celkem je celkem pět. Pračky jsou klasifikovány jako třída nebezpečnosti 4 až 5, v závislosti na počtu stanovených míst:

 • pět nebo více - třída nebezpečnosti V a odpovídajícím způsobem SPZ ve výši 100 m;
 • z dvou až pěti míst - je považována za IV. třídu nebezpečí a SPZ by proto měla mít velikost nejméně 50 m.

To jsou velmi přísné požadavky, protože mytí automobilů obvykle není v terénu, ale ve městě, mezi obytnými a kancelářskými budovami.

Pozemek na stavbu mycího automatu může být pouze technicky použitelný.

Požadavky na osvětlení

Osvětlovací systém pro mytí automobilů musí být:

 • ergonomický;
 • efektivní;
 • ve výbušném provedení.

Komfort zaměstnanců v pracovním procesu pomáhá dosáhnout vysoké úrovně zákaznického servisu díky kvalitě provedené práce. To zvyšuje tok klientů. V případě osvětlení se normalizuje:

 • přirozená (pokud existuje) umělá;
 • horní, boční a kombinované, kombinované osvětlení zohledňuje koeficient přírodního světla (KEO);
 • pulsační index, rovnoměrnost osvětlení.

Normy jsou specifikovány v SanPiN 2.2.1 / 2.1.1.1278-03. Požadavky založené na evropském systému normalizace budou následující:

 • zvlnění ve formě indexu (IP) ne více než 10%;
 • index vykreslování barev (IC) na úrovni -80 Ra;
 • koeficient nepohodlí 22 UGR;
 • úroveň osvětlení je 750 luxů;
 • jeho nerovnost je 0,70.

Pro prostory, které zdvojnásobují svou délku dvakrát, je lepší dodržovat evropské normy touto evropskou normou, ale SES ji nebude kontrolovat.

Vzhledem k vysoké agresivitě prostředí mytí vozidel: vlhkosti vzduchu, jeho nasýcení vodním prachem, suspenzi detergentů a nečistot, jsou provozní podmínky iluminátorů považovány za těžké. Požadavky na osvětlovací zařízení jsou proto velmi striktní:

 1. Třída ochrany není nižší než první (z důvodu úrazu elektrickým proudem).
 2. Přítomnost kovového krytu na lampách.
 3. Úroveň vlhkosti, ochrana proti prachu od IP 65.

Žádný osvětlovač by neměl oslňovat zaměstnance, to znamená, že je třeba zajistit ochranu před oslnivým účinkem. Jako příklad lze uvažovat o polykarbonátovém monolitickém difuzéru. Je odolný proti nárazům a dobře rozptýlí světlo. Při použití přenosných zapalovačů musí mít otočné držáky. Změna úhlu podsvícení.

Vzhledem k pracovním podmínkám souvisejícím s nebezpečím poranění elektrickým proudem zaměstnanci by zaměstnanci měli při kontrolách posuzovat integritu a použitelnost štítu a energetického vybavení (pokud existují), iluminátorů. Musí být v provozním stavu a nemá viditelné poškození. Nemůžete začít pracovat, když je poškozena izolace elektrického osvětlovacího zařízení.

Požadavky na větrání

Vzhledem k tomu, že vlhkost, obsah plynu a přítomnost různých agresivních chemických prvků ve vzduchu ve vzduchu budou vysoké, měla by být vybavena ventilací nejen s přívodem vzduchu, ale s výfukovým elementem. Všechny prvky tohoto systému:

 • by měly být chráněny před korozí;
 • plast není použit jako dýchací cesta;
 • připojení jsou uzavřeny, včetně každé nitě;
 • Spoje na vzduchových kanálech jsou hermetizovány speciálními látkami (tmely).

Výměna vzduchu během praní v normálním režimu je řádově 5 výměnných průchodů za hodinu. To je menší než požadavky stanovené v Snipe. Při výpočtu výměny plynu pro tento podnik se asimilační proces bere v úvahu:

 • vylučování těla;
 • uvolnění vlhkosti;
 • škodlivé plyny.

Pokud se předpokládá speciální úprava dopravy, je ventilace uspořádána podle následujícího principu pomocí sacího a výfukového mechanismu:

 • při udržování teploty vzduchu (během chladného počasí nejméně + 15 ° C;
 • přívod vzduchu do "čisté zóny";
 • organizace odsávání s převažujícím odváděním vzduchu z kontaminované zóny (do 2/3);
 • prevalence čerpání nad dodávkou vzdušných hmot (až do 20%);
 • frekvence výměny vzduchu za hodinu není menší než 10.

Standardní mycí automat může být vybaven doplňkovým vybavením ventilátoru pro přepnutí na sanitární režim dopravy. Ventilační systém je individuálně navržen pro váš pokoj. Projekt je obvykle organizován organizací specializovanými na tuto práci. Před uvedením do provozu je uvedení ventilačního systému do provozu povinné.

Požadavky na návrh zákaznického rohu

Každá společnost, bez ohledu na formu vlastnictví, musí mít takzvaný zákaznický koutek:

 • Stojan (s výhodou).
 • Složka, pokud není pod stojanem místo.

Stánky:

 1. Informace o společnosti (název, forma vlastnictví, DIČ, adresa a telefonní číslo).
 2. Registrační informace (kopie osvědčení o registraci a registraci daní).
 3. Kopie zákona o ochraně spotřebitele.
 4. Kniha recenzí, námětů a stížností.
 5. Harmonogram práce podniku.
 6. Cena, potvrzená první osobou organizace a razítko.

Kniha stížností a návrhů je vypracována podle určitých pravidel:

 1. Název obsahuje: název podniku, datum otevření knihy a podpis první osoby.
 2. První stránka je instrukce, jak ji vyplnit.
 3. Druhý - obsahuje informace o osobách, se kterými můžete podat stížnost a jejich kontaktní údaje (ředitel, zástupce, vedoucí oddělení).
 4. Třetí - informuje klienta o orgánech, které dohlížejí na činnost této společnosti, včetně adresy a telefonního čísla dozoru Ruské federace.
 5. Dále se kniha vytváří podle schématu, kterou si můžete prohlédnout zde.

Ideální je-li kniha zaregistrována v Rospotrebnadzoru, její stránky jsou očíslovány a šité. Ale kvůli chybějící registraci pokut není poskytnut. Absence takové knihy nebo odmítnutí vystavit ji klientovi se považuje za správní porušení.

Další informace

V procesu pracovních mytí automobilů pro automobily tvořené odpady, různé stupně tvrdosti a nebezpečí:

 • žárovky s fluorescenčními žárovkami;
 • odpadky získané po čištění místností pro domácnost a pracovišť;
 • odpad, který byl obdržen po vyčištění území (odhady);
 • ropný kal;
 • sraženina získaná během čištění odpadních vod;
 • Odpadní čistírny odpadních vod v tekuté formě.

Rospotrebnadzor má právo požadovat dohodu o čištění a likvidaci všech těchto druhů odpadu a odpadů podniku.

Požadavky státního inspektorátu a ministerstva pro mimořádné události

Protipožární inspekce vyžaduje, aby společnost měla protipožární zařízení, dostupnost časopisu instruktážních pracovníků o této problematice, správný vývoj ventilačního systému, zřízení ochranného kování pro osvětlovací zařízení. Samostatnou otázkou je téma vybavit mycí automat APS.

Regulační dokumenty

Normativní úkony, které je nutné seznámit s organizací mytí automobilů, jsou následující:

 • FZ č. 123 ze dne 22. července 2008 (není nutné, aby takové předměty podávaly prohlášení o bezpečnosti na ministerstvu pro mimořádné situace). Při stavění autopůjčovny je nutné striktně dodržet bod 12 článku č. 69
 • FZ №69 ze dne 21. prosince 1994 (zvláštní pozornost by měla být věnována právům a povinnostem podnikatelů uvedeným v článku 37).
 • SP7.13130.2009.
 • JV 5.13130.2009.

To není vše, ale pouze základní dokumenty.

Požadavky na prostory

Podle čl. 69 (bod 12) federálního zákona č. 123 ze dne 22. července 2008 by vzdálenost od všech sousedních budov dočasné stavby, která je obvykle umývárna by měla být v rozmezí 6-15 metrů. Specifická vzdálenost je určena materiálem, který je spojen s jeho erekcí.

Podle článku 28 federálního zákona č. 123 patří mycí automat do třídy funkční bezpečnosti do F5.1.

Požadavky na zaměstnance

Pracovníci by měli být poučeni o bezpečnostních opatřeních v podniku, přečtěte si pokyny a dodržujte všechna předepsaná pravidla během pracovního dne. Měli by vědět:

 • kde jsou prostředky k hašení;
 • jaké jsou jejich akce v případě požáru;
 • evakuační plán v domácnosti av pracovním prostoru v uzavřených automatech;
 • Při přijetí změny je třeba zkontrolovat, zda není poškozen napájecí kabel.

Tím se zabrání elektrickému traumatu a minimalizuje se riziko požáru.

Požadavky na hasicí zařízení

Standardní hasiva (hasicí přístroj s Tata kalibrační objímkou ​​pro přivádění vody páčidlo kbelíku s pískem), musí být přítomny v jakékoli myčky, a to navzdory skutečnosti, že samotný proces předpokládá prostředky, schopnými uhašení plamene.

Mnoho otázek vznikají podnikatelům při otevírání zařízení na mytí zařízení pro požární poplachové systémy a detektory kouře. Legislativní akt, který ukládá všem avtmoyki vybavení AUPS, ne. Příslušné struktury však mohou v procesu přezkoumávání projektu vašeho podniku určit, že se jedná o třídu nebezpečnosti. Třída požárního rizika závisí na:

 • Kapitál / čas struktury.
 • Jeho velikost.
 • Podlahy budovy.
 • Některé další aspekty.

Prostory s mokrými procesy AUPS nejsou chráněny podle p. A4 SP 5.13130, pokud je menší než 50 m2. Pokud má vařič významné rozměry, může být rozdělen na oddíly se samostatnými vchody, pak každá krabice spadá pod stanovený zákon. Je možné odvolat se na bod SP.12, odstavec 4.2 (na technologické procesy). Prací proces je téměř způsob, jak vypálit oheň. A nebezpečí požáru vůbec nemůže jít. Ale častěji zodpovědné struktury ukazují třídu na nebezpečí vznícení B2 (s rozměry až do 50 m2) signalizace není nutná. Pokud je mycí automat konstruován pro manipulaci s dlouhými vozidly, může přiřazení třídy B4 vyžadovat požární poplach a instalaci detektorů kouře (podle SP7.13130).

Minimální požadavky na alarm, varování před požárem, skutečné hodnoty ochrany před kouřem, požární odolnost a schopnost zařízení odolávat kouř a gazoproniknoveniyu stanovena experimentálně, v souladu s metodami uvedenými v normách.

Požadavky na větrání

Základní požadavky na tento systém (kouřové větrání, přítok a výfukový systém vzduchových hmot, průchodové kanály, příruby atd.) Jsou následující:

 • vysoká odolnost proti ohni;
 • všechny materiály musí být nehořlavé;
 • Kanály a švy by měly splňovat požadavky stanovené v regulačních dokumentech na mez pevnosti a měly by být nepropustné.

Všechny skutečné parametry se vypočítají a závisí na objemu prostor, práci v něm (praní, zpracování atd.), Tok stroje.

Další informace

Pěkný moment pro majitele automobilů, je skutečnost, že kodex HSC (urbanisté Code) umožňuje, v souladu s článkem 51, odst. 17, neobdrží povolení od výkonných orgánů na výstavbu budov, neboť není považován za hlavní město. Práva k tomuto účelu také nemusí být zapsána podle článku 120 občanského zákoníku Ruské federace (doložka 2).

Všechny výše uvedené informace jsou univerzální a vztahují se na všechna zařízení na mytí. Nicméně:

 • při zřizování pracovních míst kolejových vozidel nákladní dopravy;
 • jeho dezinfekce;
 • uspořádání celkových center pro mytí kapitálu;
 • kombinace obchodu, mytí automobilů, servisu.

A v některých dalších případech jsou na tento typ podnikání kladeny přísnější požadavky. Projekt uspořádání větrání bude komplikovanější, bude nutné zajistit požární bezpečnost a potlačit kouř. Může být požadována dodatečná koordinace s různými orgány a strukturami a budou rovněž uplatňovány další regulační akty.

Čisté podnikání: Organizace mytí automobilů

Kde začít

Samozřejmě bude nutné začít tím, že navštívíte oficiální instituce a zpracováváte dokumenty. V různých regionech Ruska není balíček dokumentů, které se musí dohodnout na otevření myčky automobilu, liší-li se příliš mnoho. Obvykle vyžaduje smlouvu na pronájem pozemku, povolení k obecní orgány, závěry z oddělení: ochrany životního prostředí, požární inspekce, sanitární a epidemiologický dozor, osvědčení o shodě pro zařízení, které budou použity v práci. Někdy je nutná dohoda s ekologickým výborem (pokud existuje v obci). A jistě budete potřebovat smlouvu s podnikem, který vám poskytne služby pro export speciálního produkčního odpadu - v našem případě použitou vodu, která již nemůže být znovu použita i po čištění.

Prvním krokem při získávání cenných cenných papírů bude správa města a podání žádosti o přidělení pozemku pro výstavbu autoplachty. Definice volného
místa, tzv. "skvrny", vhodné, podle úředníků, pro stavbu takového objektu, s největší pravděpodobností je v kompetenci Výboru pro stavebnictví a architekturu. Pro konstrukci konvenčního promývacího komplexu, schopného současně sloužit dvěma strojům
(dvoustupňový umyvadlo) by měl být pozemek o rozloze nejméně 300 metrů čtverečních. m.

Chcete-li mluvit o ceně nájmu v této oblasti je poměrně obtížné, z pochopitelných důvodů, je velmi odlišná v různých oblastech, a to i v rámci stejného města, vedle příznivé podmínky platí v některých městech v rámci městského programu pro mycí linky.

Po posouzení vaší žádosti bude stavební výbor potřebovat objasnit, co je třeba udělat dále. S největší pravděpodobností budou úředníci potřebovat předprojektovou práci,
včetně volumetricko-prostorového rozhodnutí stavby ve spojení s okolím, hlavní plán lokality na topografické bázi. Plán by měl ukázat všechny podzemní konstrukce umyvadla (kolektory kanalizace, kanalizace atd.). Bude také vyžadovat schéma pro organizaci provozu a chodu kolem automového praní a na jeho území, přístupy, vstupy, parkoviště.

Poté můžete obdržet stavební povolení a můžete pokračovat v další etapě - výstavbě stavebního projektu.

Projekt

Správný odhad stavebních projektů je dokument, jehož objem se rovná pětitisíce objemům působivé tloušťky. Projekt zajišťuje vše: konfiguraci budovy, podkladové materiály, stěny, povrchové úpravy, schémata pro zásobování energií apod.

Jedním slovem, projekt je váš připravený komplex, jen když je na papíře.
Právě proto, že vývoj stavebního projektu je velmi složitý
a odpovědné podnikání, je lepší ji svěřit zvláštní společnosti. V tomto je další plus - projekt vyžaduje koordinaci v oficiálních případech a vývojáři si zpravidla dobře uvědomují všechny jemnosti tohoto postupu a dohodnou se sami.

Náklady na projekt závisí na místě, velikosti komplexu a složitosti dohody a mohou činit několik desítek tisíc dolarů.

K dispozici jsou také standardní výkresy umyvadel. Ale podle odborníků, mínus typické projekty v tom, že je nemožné vzít v úvahu geofyzikální, infrastruktury a další rysy každého konkrétního pozemku.

Je možné, že "přizpůsobení" typického projektu vašim specifickým podmínkám bude tak komplikované, že bude snadnější vytvořit samostatný projekt od začátku.

Co se skládá z běžného mytí auta?

Za prvé se jedná o mycí krabice (odborníci jim nazývají místa).
Kolik boxy - tolik aut může být dočasně servisováno.

Obvykle se jedná o dvě nebo tři krabice. Projekt může také zajistit rozšíření pracovních prostor, tj. Možnost přidání nových krabic.

Kromě toho, „velesvatyně“ set prostor by měly být prostory pro elektrická zařízení, místnost na mytí zařízení, místnosti pro zaměstnance se sprchovým koutem a WC, koupelna s WC pro zákazníky. Místnost pro klienty může být sousedena místností správce, kterou lze kombinovat s pokladnou. Odborníci se domnívají, že jde o minimální účelnou sadu. Samozřejmě můžete ušetřit peníze, nechat jednu toaletu. Obecně můžete odmítnout pokoj pro zákazníky nebo správce. Ale tady byste měli myslet na budoucí obraz vašeho mytí aut. Je nepravděpodobné, že by zákazníci rádi čekali venku, nemohli se posadit. Nebo horší, přímo v myčce, kde další osoba nebude nejen zasahovat do práce podložek, ale také spadne pod proud vody.

Navíc, při vývoji specifikací prostor, je žádoucí si představit potenciální zákazníky. Kdo bude vaším hlavním kontingentem - automobily, minibusy, lehké nákladní automobily nebo v noci přijedete k umytí autobusů
další ATP? Samozřejmě na tom závisí velikost sloupků a velikost brány, která by měla být součástí projektu. Rozměry sloupků závisí na tom, jaké zařízení bude použito.

Budeme mluvit o zařízení níže, ale portál nebo praní tunelů vyžaduje mnohem větší prostory než umyvadlo používající vysokotlaké mobilní zařízení.

Povinnou složkou každého praní, bez něhož není možné získat povolení k otevření, je kajon pro čištění odpadních vod a čistící zařízení. Jeho konfigurace závisí na vybavení, které bude použito k čištění, ale obvykle jsou kazóny vyrobeny ze tří komor. Je umístěn pod úrovní podlahy, takže odpadní voda teče volně do přijímací komory.

Zařízení

V závislosti na typu zařízení lze dřezy rozdělit do tří typů: tunel nebo dopravník, portálové a bezkontaktní mytí vysokotlakým zařízením.

První dva typy se týkají automatických podložek. Portálové dřezy jsou známé většině nadšenců automobilů - jsou to dobře známé oblouky s rotujícími kartáči, které se pohybují kolem auta dopředu a dozadu během procesu praní. Tunel nebo dopravník - komplex oblouků,
z nichž každá vykonává svou funkci a uvnitř kterých se stroje pohybují buď na dopravním pásu, nebo vlastním pohybem. Tyto typy zařízení jsou špičkové a vysoce výkonné, což přirozeně ovlivňuje jejich náklady. Ceny za tunely začínají kolem 60 000 dolarů.

Nejhospodárnější, cenově dostupnější a nejrozšířenější možností je
bezkontaktní mytí vysokotlakým přístrojem (AED). To je také známo všem obrazům: pračka s "pistolí" v ruce, zatímco "vodní pistole" z "pistole" pod silným tlakem.

Na ruském trhu najdete dostatek značek praček. Nejznámější společností je německá společnost Karcher, její výrobky jsou nejdražší. Známe Portotecnici,
Delvir, kometa.

Cena ATS se pohybuje od 600 do 3500 eur, v závislosti na funkčnosti a dalších možnostech. K dispozici jsou zařízení s ohřevem vody a bez možnosti dálkového spínání s pevným zapojením do čerpacích stanic atd. Jedna jednotka
můžete sloužit dva příspěvky najednou.

Kromě skutečného mycího zařízení od povinného vybavení
Je zapotřebí pouze čisticí zařízení. Stojí od 3000 do 5000 eur a skládá se z ponorného čerpadla, směšovací nádrže, systému pro dávkování čisticích prostředků, filtrů a zásobníku pro čištěnou vodu. V závislosti na počtu podložek, s nimiž se čistička nachází, může být nutné zvýšit kapacitu nádrží a dodatečných čerpadel, pro které budete muset zaplatit dodatečně.

Zbývající část zařízení závisí na službách, které jsou plánovány na dřezu. Vysavač pro čištění salónu, který je určen pro suché a mokré znečištění, stojí asi 200-600 eur. Prací vysavač - od 400 do několika tisíc eur v závislosti na kapacitě

Pokud hodláte provádět hluboké čištění čalounění a sedadel (suché čištění) - speciální zařízení bude stát od 300 do 600 eur.

Zaměstnanci

Služby mycích automatů nevyžadují licencování a povinnou certifikaci.

V důsledku toho neexistují žádné zvláštní požadavky na personál. Zvláštní znalosti by měly být využity pouze osobou, která se zabývá chemickým čištěním.

Počet a způsob práce pracovníků se určuje na základě provozního režimu umyvadla. Při režimu s nepřetržitým provozem lze provádět různé posuny.

Podle majitelů automobilů jsou přijatelnými možnostmi práce na směny v denním režimu prostřednictvím dvou nebo 12 hodinových směn se schématem pro pracovníky: denní posun - den odpočinku - noční směna.

U dvojpolohového umyvadla vybaveného vysokotlakým přístrojem je vhodné mít 3 až 4 osoby na směnu ve skutečných mycích místech. Jedna osoba může provádět suché čištění (a kombinovat povinnosti supervizora směny) a další - plnit povinnosti správce pokladny.

Doporučená schéma interakce mezi zaměstnanci a zákazníky: klient obdrží administrátora, zjistí, jaké služby jsou požadovány, vypočítá náklady na služby a informuje předáka praček. On, podle pořadí, jmenuje, kdo z jeho podřízených
se postará o stroj. Správce na konci procesu obdrží poplatek zákazníka a vystaví doklad o hotovosti.

Tuto možnost doporučili odborníci a majitelé provozních podložek,
ale samozřejmě to může být zjednodušeno.

Administrátor může kombinovat povinnosti nejen pokladníka, ale i předáka směny, některé podložky lze vyčistit, atd.

Pokud jde o mzdy, praxe ukazuje, že nejoptimálnější je schéma: plat plus úroky z vykonané práce. Průměrné hodnoty platu, které mají být výsledkem, jsou dost obtížné, stejně jako v každém regionu. Podle předběžných odhadů se mzda kvalifikovaných čisticích pracovníků v Moskvě liší od 16 do 20 tisíc rublů a 10-15% z výnosů - v dílčím díle.

Navíc vlastníci doporučují systém zvyšování a snižování koeficientů, které jsou distribuovány týmu.

Výpočty

Na základě zkušeností majitelů může dvoupodlažní podložka vybavená vysokotlakým zařízením začít pracovat "navíc" do konce měsíce již ve druhé polovině roku od otevření.

A plně se vyplatí s počáteční investicí asi dva roky.

Příklad výpočtu nákladů a investic v prvním roce prací, viz tabulka 3. (viz tabulky)

Mějte na paměti, že údaje v tabulce jsou podmíněné a
slouží jako příklad. Pro přesný výpočet je třeba do tabulky nahradit konkrétní hodnoty.

Zdanění

O zdanění mycích linek vše je poměrně jednoduché, pokud obec, na jejímž území se nachází dřez, přijala nařízení o zavedení jednotné daně z imputované příjmy z činnosti kování. V takovém případě na základě článků 346.26 a 246.28 daňového řádu bude vaše činnost automaticky převedena na tento daňový režim.

V Moskvě se můžete libovolně lišit: buď zjednodušený systém, nebo režim obecného zdanění.

Natalia Galkina

(c) časopis "současný podnikatel"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.