Varianty vývoje mycího automatu

Varianty vývoje mycího automatu jsou různé:

 • Rozšíření seznamu služeb poskytovaných autoumyvárnou;
 • Otevření poblíž SRT, pneuservisu nebo autoservisu;
 • Výstavba sítě myček automobilů;
 • Obchodní vitrína.

Nyní promluvte o každé variantě obchodování s mycím prostředkem zvlášť:

Rozšíření poskytovaných služeb

V případě, že se specializujete pouze na mytí automobilů, existuje mnoho přidružených služeb poskytovaných mytí aut. Například například suché čištění a leštění těla.

Zvažte různé možnosti, které vaše mycí linka může poskytnout svým zákazníkům.

Otevírání čerpacích stanic, servis pneumatik, servis automobilů

Tyto oblasti podnikání jsou velmi úzce spjaty s pracími službami. Proto u vašeho mytí aut můžete otevřít některý z uvedených typů podnikání: stanici údržby, pneuservis nebo auto servis, nebo možná všechny.

Pro nadšence automobilů to bude velmi výhodné, protože po příjezdu na jedno místo může získat celou řadu služeb.

Vybudování sítě mycích automatů

Každý podnik má svůj vlastní limit, na kterém se zastaví a již se nevyvíjí, a tak i myje auto. Dřív nebo později nastane čas, kdy mycí automat začne pracovat na hranici svých možností.

Pokud se taková situace stane, bylo by logické rozšířit firmu tím, že otevřete nové mycí linky.

Při budování sítě mycích automatů neotevírejte ještě jeden bod vedle již běžící sítě. Ideální volbou by bylo umístit nové mytí automobilů do různých částí města a už je rozvíjet.

V tomto případě samozřejmě věnujte pozornost konkurentům, vedle nich je rozumné umístit nový mycí automat pouze tehdy, pokud máte před sebou vážnou konkurenční výhodu (například nižší cenu za poskytované služby).

Ale v žádném případě neotevírejte najednou několik nových mycích automobilů, všechno by mělo probíhat postupně a postupně.

Obchodní vitríny

To dává smysl, aby hostit auto umýt malou vitrínu s různými malými věcmi (klíčenky, atd.), Bude možné prát, dokud auto na majitele vozidla budou mít dostatek času seznámit se s obsahem vitrín (vitríně v žádném případě neohrozí v místnosti, kde je pračka.

Showcase musí být nainstalován v čekárně, pokud to samozřejmě není. Zde jsou obecně všechny hlavní body vývoje vašeho mytí automobilů.

Na tom budu článek dokončen. V případě otázek se prosím obraťte na komentáře k článku nebo ke své skupině v kontaktu.

Nové obchodní nápady

Praní prádla se stává stále více výnosnou činností. Každý den po silnicích celého světa existují nové vozy, jejichž majitelé usilují o zachování čistoty svého železného přítele.

Autopůjčovna je schopna generovat příjmy po celý rok. Se správným přístupem se podnik okamžitě vyplatí. Co potřebujete vědět před otevřením myčky.

Správná volba místa pro mytí auta

Rozsah, do kterého bude mytí automobilů ziskové, závisí na jeho poloze. Nejlepší je uspořádat auto, kde se automobily intenzivně pohybují. Velkému počtu návštěvníků je poskytována těm, kteří se rozhodnou umístit automobilovou linku v rezidenční čtvrti města, poblíž stanice, čerpacích stanic a parkovišť. Věnujte pozornost silnici vedoucí k umyvadlu a přímému přístupu k němu. Pokud se například instituce specializuje na nákladní automobily, měl by být vhodný vstup do myčky.

Vhodné místo pro mytí auta

V počáteční fázi rozvoje obchodu bude dostatek prostoru, ve kterém bude možné současně ubytovat 2-3 auta. Časem může být počet krabiček navýšen. Hlavním předpokladem pro normální fungování mycího automatu je trvalé zásobování vodou. Při výběru místnosti si pomyslete, jak drahé bude připojení vody a odpadních vod. Po skončení suchého čištění musí být interiér vozu vysušen v teplé místnosti. Postará se o topný systém, zejména proto, že bude relevantní pro zaměstnance pracující v chladných zimních měsících.

Vybíráme personál pro mytí automobilů

Každý zákazník oceňuje dobrý vztah k sobě a kvalitu služeb, takže personál by měl být zdvořilý a kvalifikovaní. Je vhodné, aby přímou kontrolu nad činností zaměstnanců. Ušetřit na mzdách pracovníků se nedoporučuje, protože má přímý vliv na kvalitu práce. Cena služeb je odůvodněno jejich kvalitu, stejně jako četné průzkumy veřejného mínění, většina řidičů jsou ochotni šetřit na autokosmetiky, šetřící ne vyložit slušnou částku peněz za kvalitní služby.

Vybavení pro otevírání mycích automatů

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat prací vysavač nebo vysavač (asi 500 dolarů), vysokotlaký ohřívač s topením (asi 1500 dolarů), kompresor (asi 300 dolarů). Nebude nadbytečné mít čistící systém, který bude stát kolem 5 000 dolarů. Nejde o nejdůležitější prvek, nýbrž o investice, která ušetří v budoucnu opakovaně s využitím čisté vody.

Mytí vozidel

Průměrné mytí automobilů se zabývá poskytováním služeb, jako je chemické čištění salonu, mytí automobilu zvenčí, mytí motoru, leštění těla, suché a mokré čištění. Nezapomeňte přemýšlet o tom, jak udělat neformální klienta trvalý. Není to špatný nápad - provádění předplatného pro 10-20 promývání, takže náklady na jedno mytí bylo méně. Kromě základních služeb můžete poskytnout další doplňkové služby, například pneuservis, autoservis nebo kavárnu. Radujte se zákazníkům s příjemnými drobností, které vás znova donutí vrátit a využít služeb instituce. Po umytí je možné například plnit nádržku ostřikovače bez vody (v létě) a mrazuvzdorné kapaliny (v zimě). Přilákat nové zákazníky a takovou zajímavou službu, jako je umývání aut se sexy dívkami v plavkách.

Reklama a propagace mytí aut

Je velmi důležité ukázat potenciálním zákazníkům všechny výhody vašeho mytí automobilů. Bylo by hezké přijít s nestandardní reklamou, například za účasti celebrit. Hlavními možnostmi reklamy jsou tradiční - média, internet, billboardy, značky, letáky, vizitky atd.

Příjem

Ziskovost podniku závisí na sezóně. Podle statistik se nejvíce ochotně umýt auto objeví na jaře a na podzim. Pokud je zima teplá a léto je deštivé, pak v těchto sezónách budou poskytovány vysoké příjmy. Přibližně 30 procent příjmů se vynakládá na platy zaměstnanců, stejně jako na spotřební materiál a pronájem prostor, daně apod. Čistý příjem představuje přibližně 40% příjmů. Když mluvíme o počtu klientů v závislosti na denní době, je třeba poznamenat, že nejčastěji se mytí automobilu volá v době od 8-10 hodin. Obvykle na oběd vrchol klesá až na maximu po 16 hodinách, kdy mnoho řidičů přijede na umyvadlo na cestě domů z práce. V noci je návštěva automobilu zřídka navštěvována. Víkendy se vyznačují menším přílivem zákazníků.

Vlastní mytí automobilů je podnik, jehož úspěch závisí na pověsti. Poskytování vysoce kvalitních služeb umožní získání základních pozic mezi lídry na trhu. Návratnost obchodní myšlenky trvá v průměru nejvýše šest měsíců.

Speciálně pro CBS

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Podnikový plán pro mytí automobilů

Nabízíme nejlepší podnikatelský plán pro mytí aut pro začátečníky. Výpočty, tabulky, užitečné doporučení.

Počáteční kapitálové investice do myčky automobilů: 1 253 000 rublů.
Doba návratnosti: 16 měsíců.
Ziskovost mytí automobilů: 68% (samoobslužná instituce - 75%).

Otevírání mycího automatu plánují především lidé, kteří chtějí dosáhnout zisku bez zvláštních znalostí.

Tato činnost je zisková a má dobré vyhlídky na rozvoj.

Statisticky je pro každou rodinu v Rusku jedno auto.

Majitelé automobilů chtějí, aby jejich vozy byly čisté a dobře upravené. Současně se také zvyšuje podíl vlastnictví drahých importovaných automobilů. Zákazníci už věřili majetku obyčejným klukům s kbelíkem a hadrem. Chtějí získat vysokou úroveň služeb na kvalitních zařízeních a použití speciálních čisticích prostředků. Proto se zvyšuje tok zákazníků mycích automatů.

Zvažte standard podnikatelský plán pro mytí automobilů, které by měly být vedeny při přípravě jejich vlastních.

Podnikatelský plán pro mytí automobilů: plánování

Projekt mytí automobilu

Například se zamyslíme nad podrobným obchodním plánem pro mytí automobilů v Moskvě.

Projekt má tyto cíle:

 1. Spokojenost zákazníků s potřebou pro mytí automobilů za přijatelné ceny s odpovídající kvalitou.
 2. Vytvoření podniku s vysokou ziskovostí.
 3. Získání zisku z činností.

Chcete-li otevřít mycí automat, potřebujete počáteční investice ve výši 1.253.000 dolarů.

Částka 1 000 000 bude získána z investic sponzorů projektu.

Částka 253 000 bude odškodněna z osobních prostředků podnikatelského iniciátora.

Marketing projektu "Podnikatelský plán mytí automobilů"

Přehled trhu s mycími automaty

Analýza trhu v obchodním plánu je nezbytná pro určení výklenku a konkurentů. Před otevřením musíte pečlivě prozkoumat druhy práce poskytované konkurenty, tvorbu cen, reklamní strategii.

Relevantnost nabízených služeb může být hodnocena osobně návštěvou 3-4 myček.

Nedostatek front pro zákazníky hovoří o nízké poptávce.

Je však třeba vzít v úvahu denní dobu, sezónnost takových obchodů, zvláštní příležitosti. Tok zákazníků se zvyšuje na svátky, víkendy a během zamračeného počasí má tendenci k nule.

Krize 2008-2009 negativně ovlivnila všechny sféry poskytování služeb obyvatelstvu. Do roku 2010 se však většina podařilo obnovit úroveň před krizí. Pokud jde o mytí automobilů, od roku 2012 došlo k nárůstu ukazatelů. V současné době využívá služeb 2/3 vlastníků automobilů. To vedlo k objevu velkého počtu nových firem. Současně jsou v této výbavě ještě místa.

Konkurenční výhody mytí


Chcete-li se dostat kolem konkurence, musíte využít výhod, které přinesou zbytek vozu.

V obchodním plánu můžete zadat takové položky:

 1. 24 hodinový prací cyklus.
 2. Optimální poměr ceny a kvality.
  Je zvláště důležité se zaměřit na to v případě otevření samoobslužné instituce. Koneckonců je jejich hlavním cílem nízké náklady na služby.
 3. Dostupnost komfortní čekárny pro klienty.
 4. Prodej nealkoholických nápojů a čaje / kávy.

Cílová skupina

Aby bylo možné odhadnout počet potenciálních zákazníků pro vstup do podnikatelského plánu, je třeba zvážit údaje o počtu vlastníků automobilů v oblasti zájmu. Mohou být získány na oficiálních stránkách Státního výboru pro statistiku.

V Moskvě jsou průměrné ukazatele cílové skupiny automobilových myček následující:

 • Přibližně 47% majitelů automobilů využívá služby mycích automatů;
 • mezi klienty mužů 57%, ženy - 43%;
 • příjmy - průměrné a nadprůměrné.

Taková data v obchodním plánu je lepší uspořádat ve formě diagramů a grafů.

Reklamní kampaň


Úspěšné otevírání a následný efektivní vývoj případu je možné bez reklamy.

Propagace mycího automatu zahrnuje několik možností:

To zahrnuje především značku.
Mělo by být jasné a přitahovat pozornost. Pokud není umyvadlo přímo na silnici, měla by být umístěna značka s dopravní značkou k budově.

P.S. Chcete-li přilákat pozornost zákazníkům, použijte na cestě nafukovací růstové panenky, vlajky a další ukazatele.

Návrh vizitek musí být objednán v reklamní agentuře od profesionálů.

Chcete-li začít, vytiskněte 1000 kusů a pravidelně doplňte zásoby. Jsou předávány zákazníkům a umístěny v tematických oblastech: v obchodech s autodíly, ve střediscích péče o vozidlo.

Pokoj pro mytí automobilů

Existují dvě možnosti umístění umývadla.

 • Vytvořte od nuly.
  Nedoporučuje se. počet nezbytných povolení z různých instancí je obrovský. Existuje riziko, že se odmítne administrativa, a pak se úsilí pustí do odpadu.
 • Pronájem připravených prostor.
  Tato možnost je rozumnější a proto je oblíbená.
  Lepší umístění krabice nebo garáže. Prostory lze koupit nebo pronajmout s možností výkupu.

Vedle hlavní místnosti se postarat o dostupnost parkoviště a čekárny.

Vyžaduje také vysoce kvalitní vypouštění vody nebo vývoj vlastní odpadní jámy.

Podnikatelský plán pro mytí aut: vybavení


Zařízení je zakoupeno v závislosti na typu umyvadla. V Rusku existují čtyři odrůdy:

Vyžadují velké investice pro otevření, což není pro každého podnikatele.
Zákazníci si samostatně umyjí vozidla pomocí poskytovaných zařízení.
Otevření společnosti se samoobslužným režimem je vhodné pouze pro velká města s velkou hustotou obyvatelstva. Vyžádejte si zvláštní obchodní plán.

Namísto místnosti se používá vozidlo typu Gazelle. To vám umožňuje poskytovat služby zákazníkům na jakémkoli vhodném místě.

Mají řadu výhod: vysoký výkon, ziskovost.
Představují plně automatizovaný prací proces.
Hlavní nevýhoda: méně šetrné k pokrytí auta. Kromě toho nedbalost provozovatele může vést k poškození přepravy. Proto - na dodatečné náklady.

Nejoblíbenější odrůda.
Čističe slouží zákazníkům používajícím zařízení, které dodává vodu pod tlakem.

Ačkoli mnoho vybavení není zapotřebí pro mytí automobilu, náklady na kvalitu jsou daleko od malých. Na to nemůžete zachránit.

Seznam závisí na počtu poskytovaných služeb, které jsou také uvedeny v samostatném seznamu v obchodním plánu.

Zaměstnanci aut


Zaměstnanci autoplachty by měli plnit své povinnosti kvalitativně, pracovat rychle a rychle reagovat na vznikající úkoly. Přítomnost technických znalostí není nutná. Pro práci s vysokotlakým přístrojem je však nutný dobrý fyzický tvar.

Jedna schránka stačí pro 2 zaměstnance.

Pokud praní pracuje nepřetržitě, uspořádejte tři směny. Celkový počet podložek je 6 osob.

Tyto údaje nejsou pro samosprávné instituce relevantní. Mytí automobilů tohoto typu vyžadují přítomnost pouze dvou nebo tří administrátorů, kteří pracují na směnách.

1. Mytí auta jako podnikání. Výhody a nevýhody

Takže uvažujete o otevření myčky. Nevím přesně, co vás pobízelo - starý sen, touha začít podnikat, šťastná náhoda nebo touha investovat peníze bezpečně. Ale ať je to cokoliv, vypadáte správným směrem. Autopůjčovna je jednoduchý, stabilní a výnosný podnik, který můžete dělat bez ohledu na to, zda máte zkušenosti s podnikáním nebo ne. A abyste jasně pochopili, co je to, promluvme si podrobněji o všech výhodách a nevýhodách obchodování s autoumyvárnami.

Autopůjčovna je zaručená poptávka

Vy jste pravděpodobně viděli fronty pro mytí automobilů, takže není potřeba přesvědčit vás, že zákazníci budete mít vždycky. Jedna z nejčastějších chyb novic podnikatelů je, že chtějí najít jistotu magický nápad. Takže, že nebyli konkurenti a že byste mohli s lopatou jedinou rukou. To je bludný postoj. Můžete se vydat na stovky různých obchodních nápadů, kde nebudete mít konkurenci. No, například, otevřít výrobu čtyřhranných kol pro automobily. Zaručuji, že nebudou konkurenti. Ale kdo je od vás koupí?

Nejlepší strategií pro zahájení vašeho podnikání je zjistit, co dělají lidé již ochotně koupit a prodávat je právě to. V žádném případě byste neměli objevovat kolo - je to drahé a neproporcionální. Proč mnoho lidí tráví čas hledáním magického podnikatelského nápadu? Ano, jednoduše proto, že jsou buď vystrašeni slovem "soutěž", nebo se považují za chytřejší než ostatní. Soutěž je dobrá. To znamená, že lidé již kupují něco a nebudete muset vysvětlovat, proč potřebují další nepochopitelné kecy.

Teď v obchodním prostoru. V SSSR nebyly žádné komerční automobily, protože nebylo dost automobilů. A v posledních 15 letech svobodného podnikání nebylo vytvořeno tolik lidí. A pro dnešní země jednoduše nemá dostatek mycího prostředku na mytí, aby umyl všechny příchozí.

Vezměte například své rodné město Petrohrad. K dnešnímu dni v Petrohradě zaměstnává asi 350 myček automobilů (toto číslo zahrnuje i "garážové" podložky). V průměru jsou pro jeden mycí automat tři místa (v garáži - nejčastěji jedna post). Pro den přes jedno ruční umývání je možné předat asi 20 vozů (mimochodem to je 3 až 8 tisíc rublů zisku). Zároveň město oficiálně zaregistrovalo více než 820 tisíc aut, které je třeba umýt alespoň jednou za měsíc a většina lidí chce umýt vůz častěji.

Ale i když vezmeme výpočty pračky jednou za měsíc, St. Petersburg auto může poskytnout pouze 76% požadovaného objemu služeb. To je důvod, proč jsou dlouhé fronty postaveny před umyvadly. Navíc, počet strojů roste mnohem rychleji, než počet myček. A v příštích pěti letech bude tento trend pokračovat.

Růst prodeje nových automobilů v Rusku pokračuje. Roční roční dynamika prodeje se zaznamenává každoročně. Například v prvních šesti měsících roku 2008 bylo v Rusku prodáno zhruba 1 milion 400 tisíc nových automobilů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl prodej automobilů v Rusku o více než třetinu a měsíční objem prodeje současně překonal značku 250 tisíc vozů. A jak jsem řekla, mytí automobilu otevírá mnohem méně, než je nutné s tak silným nárůstem počtu automobilů. Autopůjčovna je tedy podnik, který zaručuje tok zisku.

Likvidita a investiční přitažlivost

To je zvláště důležitá kvalita mytí automobilů v době hospodářské krize. Proč? Všechno je dost jednoduché. Pravděpodobně jste si již vědom toho, co se děje v USA a jaký druh turbulencí zažívá americký finanční systém. Největší společnosti se dostaly do bankrotu, banky se rozplynuly, paniku burzovního trhu. A to je jen začátek krize. Co se stane, když USA deklaruje selhání svých státních dluhopisů, je dokonce obtížné si představit.

Krize přišla na náš akciový trh. Jen proto, že trhy jsou úzce spjaty. A všechno, ve kterém bylo snadné investovat peníze dříve, se stává méně atraktivní každý den. Hlavním problémem, který nyní čelí investoři: co investovat? V dluhopisech? Je velmi pochybné, protože nyní existují případy nesplácení dluhopisů. V akci? Velké riziko. Ve společných fondech? Také pochybná vyhlídka. Ve zlatě? Ale na burze obchodují s "papírovým" zlata, to znamená, že prodávají jen zlato.

Všechny investice do "virtuálních" aktiv jsou nyní velmi riskantní. "Virtuální" aktiva jsou ty, které ve skutečnosti nejsou poskytovány s reálným zbožím a ve skutečnosti neposkytují skutečný příjem po investicích. Veškeré výnosy z investic do virtuálních aktiv jsou získány ze spekulací. Koupil jsem levně kus papíru - prodal jsem ho za vyšší cenu. To je možné jen tak dlouho, dokud mají kusy papíru poptávku a hodnotu, ale když vlna bankrotů pokrývá největší společnosti a jejich akcie už nestojí za nic, není spekulace nic.

Proto nyní, když je krize již na prahu, nejspolehlivější investice peněz bude investovat do skutečné produkce. To znamená, že je pravděpodobné, že v každém případě zůstanou tekutinou. Protože "virtuální" peníze, které leží na účtu, jsou mnohem jednodušší než skutečné hodnoty kapaliny. Stejně jako v devadesátých letech: na účtu 5000 rublů, na které bylo možné koupit auto, se stala osoba, která se však stala 5000 rublů, pro kterou můžete koupit pár chlebů. A pokud si člověk ještě koupil auto, neztratil by peníze. Proto musí být peníze naléhavě investovány do vlastního podnikání a do toho, co bude mít zaručený zisk bez ohledu na krizi.

A to platí i v případě, že máte své vlastní úspory, a pokud hledáte investora. Inteligentní investor se vždy snaží minimalizovat rizika a má záruku, že se z projektu dostane ze zisku. Cílem mnoha investorů je obecně vybudovat podnik a prodat se do dvou až tří let. A jaká je situace při prodeji automobilových myček?

Jak spustit mytí automobilů - vaše podnikání podrobně

Podle výpočtů zahraničních odborníků musí být pro každých 50 tisíc lidí jedno mytí portálu.
Počáteční rozmach pro otevírání automobilů, ale trh s těmito službami dosud nebyl plně rozvinut.

Automatické podložky nabízejí téměř stejné "menu" a pracují se stejnou technikou. Nejvíce preferují značku Karcher a nechtějí vědět. Vskutku je tato technika kvalitativní a spolehlivá, i když ne nejlevnější. Ale rozšířená: ruská dealerská síť tohoto německého koncernu je dobře rozvinutá. Co se týče ostatních výrobců v ruské výroby takových značek jako Istobal (Španělsko), WAP, Weidner, Wesumat, Kalifornie Kleindiest (Německo), Ceccato, Comet (Itálie), Carebridge (UK).

V celé zemi 80% trhu zaujímá technika německých výrobců; Zbývajících 20% jsou děleny italskými, českými a polskými firmami, jejichž výrobky jsou v kvalitě a ceně nižší než v Německu.

Ze tří hlavních typů mycích strojů "moydodyry" s důvěrou zastaví jejich výběr při ručním praní vysokotlakým zařízením - zaujímají 80-90% regionálního trhu. Mimořádně malý segment (10-20%) je uveden pro automatické myčky automobilů portálu, což je samo o sobě zvláštní: tato služba je pro zákazníky velice atraktivní a vysoce výnosná. Samotné podložky říkají, že řidiči nemají rádi "portály": údajně poškozují, škrábávají auto.

Mezitím je to typ mytí, který je v Evropě široce rozšířen, spolu s samoobslužnými body. Ta druhá, mimochodem, jsou na regionálním trhu zcela chybějící. Nemluvě o typu vyplachování tunelu.
Vzhledem k výše uvedeným rysům regionálního trhu, výpočet cesty k "stlačování" do něj není obtížné. Bezkonkurenční, ale zaručená možnost vítězství je koupit portál myčky automobilů, nebo dokonce lepší tunelový typ mytí. To znamená, deklarujte sebe v odvětví s malou nebo žádnou konkurencí. Metoda je vhodná pro podnikatele, která není omezena prostředky.

Dalším poměrně standardním řešením je zvětšit plochu "autoprovozu", tj. Její produktivitu. Ale sázet na výši obratu, potřebujete a mít takové mycí automy na vhodném místě: v blízkosti velkých automatických tras, které se poskytují zákazníkům. Nebo hledat "velkoobchodního" zákazníka mezi velkými nákladními podniky a uzavřít s ním smlouvu o výlučném právu na "umytí". Oddělovací stroje se umyjí bez ohledu na počasí - obvykle mají toto pravidlo.

Ve skutečnosti jsou nejvýnosnější pouze dva typy umyvadel. První typ zahrnuje mytí s vysokou produktivitou a minimálním sortimentem služeb. Tyto mycí stroje přinášejí maximální výnos na naložených úsecích dálnic a jsou určeny pro zákazníky, kteří oceňují svůj čas. Na druhou stranu, čím rychleji je jeden stroj zpracováván, tím více automobilu projde mycím prostředkem za den. Průměrná doba údržby jednoho vozu v takových mycích prostředcích by neměla přesáhnout 10-15 minut. Nejúčinnější jsou zejména vstupy do města a trasy spojující spací plochy města s průmyslovými. Zařízení zde potřebuje pouze automatické - portálové nebo tunelové podložky - s kapacitou 12-100 vozů za hodinu. A používání ruční práce je omezeno na minimum. Samozřejmě se snížily i náklady na mzdy.

Druhá alternativní volba - vysoká kvalita čištění a široká škála poskytovaných služeb s nízkou produktivitou. Nastavit z nich může zahrnovat mytí motoru, čistírna, leštění těla leští a polský prostor, černění pneumatiku (zejména jako pre-tréninku), a tak dále. D. Takové praní určen pro zákazníky, a to zejména v plánu strávit určitou dobu výměnou za kvalitu, pohodlí a prestiž. Mohou být umístěny daleko od naložených dálnic, ale určitě by měli zákazníkovi poskytnout maximální užitek. Na propadů použity údaje manuální vybavení: první ruky zařízení na povrch brusiva smýt, a poté jej otřete měkkou houbou, osušte a mistr kontroluje kvalitu práce. V souladu s tím by měly být na záchodech tohoto úkolu poskytnuty oddělené místnosti pro odpočinek a zábavu. Může to být kavárna, hrací automaty, nic cokoli! Vše je omezeno pouze představivostí majitele.

V Novgorodu autoři často pracují ve spojení s servisem automobilů nebo alespoň nabízejí řidiče nejrůznější "vedlejší" služby. V podnikání existuje něco jako "synergismus". To znamená další efekt kombinace dvou nebo více souvisejících podniků. Pokud potenciální klient by měl koupit oleje a pár kousků v kufru ležel praštil rezervu, stroj je špinavý, a kromě toho, že není odpor k jídlu, s největší pravděpodobností bude mu vybrat myčku, která bude spojovat všechny operace namísto čtyř různých míst. Dokonce jen zastavení měnit kola, řidič je často kvůli zájmu a hledá pro mytí, posuzuje, zda tam bude vhodné k mytí auta. Samostatně stojící stojaté podložky jsou někdy po půl roku nerozkládány. Ve většině případů nejsou příčiny selhání podnikání v oblasti mytí automobilů ve velmi nevýhodné situaci, ale ve špatném přístupu k její organizaci. Původní řešení obchodních cílů, transformující rutinní problém prací proces v malém dovolenou pro zákazníka, určitě přinese podnikatel dodatečný zisk, který může být dokonce větší než příjmy z „hlavních“ služby.
Potřebujete reklamu na mytí automobilů? V této otázce existují různé pohledy. Samozřejmě je vhodné umístit reklamy do "automobilových" médií, distribuovat barevné brožury v přeplněných místech a poštovních schránkách.

Vždy je užitečné přijít s nestandardním reklamním pohybem, aby vyniklo. Musíte si pamatovat.
Jako příklad můžeme zmínit výlevky, které se nedávno staly oblíbenými v Moskvě av dalších městech, kde zákazníci přísně zakázali otevřít okna, dveře, vystoupit z auta a. dotkněte se podložek. To je vysvětleno prostě - obřad čištění vozů pro radost (a někdy pro úžas) zákazníky jsou polo-nahé dívky. Není těžké odhadnout, že toto praní nemá žádný nedostatek mužů převážně mužského pohlaví. Tam je také opačný příklad při pohledu na mistra baletu žánr obracející auto do krásné přehlídky, dámy pocházejí z různých částí města. Samozřejmě, příliš konzervativní návštěvník nemusí ocenit vaše úsilí. Ale pro něj existuje mnoho dalších "upozornění". Navrhněte například klientovi v době mytí hrát "šipky" (což je mnohem jednodušší - cíl a šipky) s podmínkou, že pokud získá určitý počet bodů, obdrží malou slevu. V každém případě si můžete být jisti, že zvěsti o existenci neobvyklého praní odletí rychle a daleko. A klienti se na vás budou dívat nejen z okolních oblastí, ale i vzdálenější.

Prah vstupu do "mokrého" obchodu je asi 10-15 tisíc dolarů. Mytí AED se vyplácí po dobu 6-12 měsíců a asi 3 měsíce se o společnosti dozvíte. Kde je podle něj ziskovější portálový dřez. Vyžaduje však mnohem větší investice, protože stojí od 40 000 eur a vyplatí se za tři roky.

Hodně závisí na velikosti výrobního prostoru, počtu vozů, které může mytí automobilů denně obsluhovat. V Nizhni Novgorod, pokud "avtoprachny" zabírá 100 metrů čtverečních. m, pak podle odborníků, průměrně 15-20 vozidel projít přes den. Samozřejmě, každé umývání má své vlastní ukazatele.

Vzhledem k tomu, že čistota auta stojí majitel 100-200 rublů (konečná cena je tvořena tím, co klient chce dostat, a záleží na blízkosti "bodu" do centra města), měsíční zisk průměrného mytí auta může činit 4 až 8 tisíc dolarů.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je ziskovost záchytů, podle odborníků na prádelnách odborníků, nejméně 20%. Nejlépe může lišta ziskovosti dosáhnout 40%. Úroveň ziskovosti je však značně závislá na několika faktorech, z nichž nejdůležitější jsou umístění umývadla, personál, vybavení rozmarů, sezónnost.

Samozřejmě nemůžete vykřičet výrok, že prací podnik je příliš závislá na nestálosti přírody. Ano, jarní jarní pandemonium vozů na umyvadlu je nahrazena relativním letním klidem. Lidé odjíždějí na odpočinek a nevadí jim umýt auto. Ale v létě, jak to svědčí majitelé mycích automobilů, zákazníci přicházejí vysávat salon a provádět suché čištění, na jaře a na podzim obvykle nechtějí utrácet peníze na to. Chcete-li přilákat zákazníky a udržet přijatelný tok automobilů na umyvadle, neublíží to, aby byly poskytovány nějaké slevy v létě, aby se maximalizoval rozsah služeb.

Nejproduktivnější období jsou jaro a podzim. V tuto chvíli jsou často postaveny i fronty. A intenzita návštěv během prázdnin a období letních prázdnin se snižuje. Samozřejmě, jednou z nejdůležitějších podmínek pro úspěch pracího provozu je správná volba místa pro umístění umyvadla (i když i najefe- rčnější místo samo o sobě nezaručuje 100% úspěšnost podniku). Předpokládá se, že nejvýhodnějším místem pro praní jsou hlavní silnice u vchodů do města, zejména před stanovišti dopravní policie.

V Nižním Novgorodovi se to samo ospravedlňovalo. Ukázalo se, že mnohem pohodlnější pro zákazníky, v případě, že dřez se nachází v blízkosti silnice spojující spací prostor s průmyslem, který v dopoledních hodinách a ve večerních hodinách pohybovat silné proudy. V případě praní v „spací“ prostor, zákazník, s výjimkou vnější mytí vozu, často využívá doplňkové služby: čištění interiéru, odstranění skvrn na čalounění, lakování panelů, mytí motoru, atd., Dokud černění pneumatik...

Pokud je mycí automat umístěn na autobus, který je příliš zaneprázdněný nebo u vchodu do města, pak bude klient pravděpodobně méně příležitostný, chtěl jen umýt auto a rychle opustit. Pak má smysl uspořádat pokoj a vybrat zařízení, které poskytuje maximální průchodnost. Tím se zvýší výkon a vyhnout se zařazení do fronty. Ale příliš dobrý - někdy špatný. Existují případy, kdy se mytí automobilů nacházející se v blízkosti velkých dopravních uzlů potýká s nadměrnou námahou. Potenciální zákazníci jsou často jen "v bummeru", aby se proměnili proudem strojů.

Při výběru místnosti je důležité věnovat pozornost dobrému přístupu k umyvadlu, takže cesta je snesitelná a nemusel hledat půl hodiny. Také praxe ukazuje, že "auto-auta" se cítí dobře na údržbových stanicích, čerpacích stanicích a parkovištích. Další možností je výstavba umyvadel u hypermarketů, kde se o víkendu děje spousta automobilů.

Daleko od posledního faktoru, který ovlivňuje ziskovost praní, je přísný výběr pracovníků. Na první pohled není těžké zvednout dělníky na mytí automobilů. Pozvěte první osobu, s níž se setkáte, a nechte ho vykoupat za mírný poplatek. Ale ne. Ačkoli není zapotřebí speciálního vzdělání na vyčištění automobilů, zkušení podnikatelé dávají přednost pracovníkům, kteří mají zkušenosti s automobily. Energetické kluci s "počátečním automobilovým vzděláním", protože je to mimochodem nemožné.

Někteří podnikatelé byli velmi potěšeni tím, že pozvali dívky na práci. Přirozená "čistota" druhého z nich se v plném proudu projevuje v autě. Ale muži jsou stále lepší - práce je poměrně těžká.

Otázka ochrany zařízení před zásahy domácího kulibinu je také aktuální. Zejména při automatickém praní se operátoři podařilo podhodnotit počet vypraných automobilů a způsobit značnou škodu majitelům. Ruské samozásobitele rychle nacházejí slabiny v technologii, takže je lepší zakoupit ty nejlépe chráněné proti vloupání.

Suší auto, zejména portál, nejen v rukou zaměstnanců, ale také z rozbití dováženého zařízení, které je špatně přizpůsobené naší vodě. Porucha jakékoli jednotky nebo jednotky vede k ochrnutí celého pracího stojanu. A pokud servisní společnost nemá potřebné velké části (jak se často stává), musí být objednány v zahraničí.
Řada dodatečných problémů je přinášena majitelům myček a silnému ruskému klimatu. V zimě je třeba auta ohřát a umýt pouze teplou vodou. Náklady na podložky rostou také kvůli potřebě koupit značkovou autokosmetiku. Na druhou stranu není vhodný žádný dovezený prášek nebo šampon.

Nadežda Veselová, Sergej Pichugin
«Nizhny Novgorod Business Journal»
Zdroj: Obchodní věstník č. 9, 2004

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikatelský plán pro mytí automobilů

Představujeme vám standardní obchodní plán (studie proveditelnosti) pro otevírání aut. Tento obchodní plán může sloužit jako příklad pro získání úvěru od banky, státní podpory nebo přilákání soukromých investic.

Příklad podnikatelského záměru pro otevření malého mycího automatu na dvě místa. Můžete využít jak pro osobní ospravedlnění účelnosti investování finančních prostředků do podnikání, tak pro získání finančních zdrojů soukromého investora.

Popis projektu

Cílem projektu je uspořádání autopůjčovny ve městě N. Projekt má poskytovat službu mytí automobilů, vč. čištění těla, kola, dna, leštění těla, čištění a čištění kabiny.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření myčky

Pro realizaci projektu se plánuje přilákat investice ve výši 2,1 milionu rublů. Jejich vlastní prostředky budou činit 300 tisíc rublů a 1,8 milionů rublů - úvěrové fondy.

Ekonomické ukazatele projektu:

 • Čistý zisk za rok = 989 406 rublů;
 • Ziskovost prodeje = 38,5%;
 • Doba návratnosti = 25 měsíců.

Odhad startovacích nákladů:

Jaký daňový systém si zvolíte pro otevírání aut

Organizační a právní forma organizace bude individuální podnikání. Iniciátor projektu - Ivanov II.

Jako daňový režim bude uplatněn zjednodušený daňový systém, tedy 15% zisku podniku.

V současné době byly zahájeny praktické aktivity k realizaci projektu:

 1. Registrace individuálního podnikání v Ústavu daní;
 2. Pronajímá se obecní pozemek určený k umístění jednoplášťového mobilního mycího automatu o rozloze 80m2. Cena pronájmu je 10 000 rublů za měsíc.
 3. Bylo provedeno předběžné hledání společnosti, která dodává modulární (mobilní) mycí vozidlo pod klíčem.

Organizace se bude skládat z 5 osob: administrátor a čtyři myčky.

Popis výrobků a služeb

Zvažte základní služby, které naše organizace poskytne:

1. Mytí aut. Obsahuje umývání těla a ráfků kol. Bude poskytnuta dvěma podložkami do 10 minut. Průměrná cena služby je 250 rublů;

2. Čištění vozu. Tato služba bude zahrnovat tření skla, čištění tkaniny a kožených povrchů interiéru, čištění prachu a nečistot (vysavač). Průměrná cena služby je 300 rublů;

3. Čistírna salonu. Tato služba zahrnuje čištění sedadel, podlahy, stropu, dveří, bezpečnostních pásů, plastů. Průměrná cena služby je 1000 rublů;

4. Leštění. To zahrnuje ošetření těla kapalným voskem, leštění těla leskem, leštění předního panelu a plastu atd. Průměrná cena služby je 400 rublů;

5. Další služby. Patří sem služby, jako jsou čištění disků, zčernalé kola, zpracování zámků, odstraňování stop hmyzu atd. Průměrná kontrola těchto služeb je 100 rublů.

Plánuje se nastavit provozní režim od 10:00 do 20:00.

Podíl každé služby na celkovém objemu poskytovaných služeb je prezentován formou diagramu:

Podrobný plán pro otevírání myčky aut

V naší zemi se počet majitelů automobilů ročně zvyšuje, stejně jako poptávka po mycích automatech. Také počet lidí střední třídy, kteří jsou hlavními zákazníky automobilových myček, roste. Jedná se hlavně o střední manažery a podnikatele.

Naše autopůjčovna bude umístěna v těsné blízkosti komplexu doplňování paliva s velkým tokem automobilů. Toto je velmi dobrá lokalita, takže organizace nepotřebuje další reklamu. Počet obyvatel v oblasti, kde se nachází mycí automat, je asi 30 tisíc lidí.

Nejbližší závodníci jsou v úctyhodné vzdálenosti. V okruhu 500 metrů takový objekt neexistuje.

Přítomnost dvou krabiček na umývání automobilu zabrání velké frontě, a proto vyloučí možnost, že klient opustí nejbližšího závodníka.
Přijměme k výpočtu očekávaných výnosů organizace.

Předpokládá se, že průměrná propustnost mycího automatu bude asi 30 vozů za den. To znamená, že pro každou umývadlu je 15 vozů. S průměrnou kontrolou 350 rublů denní příjmy budou asi 10 500 rublů, měsíčně - 315 000 rublů.

Vezměte však v úvahu sezónnost v oblasti mytí automobilů. Nejvyšší příjmy přicházejí na jaře a na podzim a recese začíná v létě a v zimě:

Měsíční příjem za období je:

 • Jarní období je 504 tisíc rublů (+ 60%);
 • Letní období je 157, 5 tisíc rublů (-50%);
 • Podzimní období činí 472,5 tisíc rublů (+ 50%);
 • V zimním období je 126 tisíc rublů (-60%).

Na základě výše uvedených údajů bude roční obrat organizace 3 777 000 rublů.

Výrobní plán

Mobilní dvousložková autopůjčovna má řadu výhod oproti konvenčním kapitálovým zařízením:

 1. Nízké počáteční investice pro zahájení podnikání;
 2. Návrh mycího automatu umožňuje v nejkratším termínu instalovat předpoklady;
 3. Mobilní mycí automat je zcela nezávislý modul, který nevyžaduje stavební a instalační práce;
 4. V případě neúspěšného umístění může být mycí automat přesunut na jiné místo. Návrh mobilního mycího automatu vám umožňuje měnit umístění dislokace přibližně 30krát.

Balíček obsahuje:

 • Napájecí rám;
 • Izolovaný vnější obrys, který zajišťuje izolaci místnosti od +30 do -30 g;
 • Vnitřní a vnější plášť se skládá ze sendvičových panelů s povlakem z polymeru;
 • Autopůjčovna je vybavena třístupňovým systémem pro cirkulaci vody s koagulační komorou;
 • Kapacita nádrže 80 litrů na motorovou naftu;
 • Systém větrání a odsávání;
 • Úplně autonomní systém vytápění vzduchu na naftu;
 • Elektrické zapojení v provedení nepropustném pro vodu;
 • Vysokotlaké čerpadlo pro mytí automobilů, výrobce - Německo;
 • Vysavač pro suché čištění salonu;
 • Kompresor pro foukání zámků a dalších zařízení.

Nábor zaměstnanců

Plánovaný personální stůl organizace zahrnuje:

Roční náklady na mzdy budou činit 1 312 tisíc rublů.

Finanční plán

Stálé výdaje naší organizace jsou uvedeny v následující tabulce:

Celkové fixní náklady za měsíc budou 214,220 rublů.

Struktura ročních nákladů je prezentována ve formě diagramu:

Hlavními náklady organizace budou náklady na výplatu mezd zaměstnancům - 51% z celkových nákladů, stejně jako zaplacení pojistného na zaměstnance - 42% z celkových nákladů na mytí automobilů.

Výpočet ekonomických ukazatelů je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů organizace:

Kolik můžete vydělat na mytí aut

Čistý zisk u myčky na konci roku bude 989 406 rublů. Výtěžnost myčky je 38,5%. Díky takovým ukazatelům podnikatelského plánu se projekt mytí automobilů vyplácí za 25 měsíců.

Jaké vybavení si vybrat

Zařízení na mytí automobilů bude potřebovat následující:

 • prací komora;
 • nadjezd;
 • ventilace, systémy čištění a osvětlení vody;
 • napájecí a teplovodní systémy;
 • mycí zařízení;

zařízení pro vodu a odpadní kapaliny.

Obvykle je v komplexu již zahrnuto veškeré vybavení, ale pokud chcete poskytovat další služby, budete potřebovat vybavení potřebné pro tyto typy služeb.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření myčky

Nejprve je třeba zaregistrovat IP nebo LLC u daňových úřadů. Pokud plánujete poskytovat služby pouze jednotlivcům, můžete se zastavit na IP. Pokud hodláte sloužit podnikům, je lepší zaregistrovat LLC.

Který OKVED mám specifikovat při registraci myčky aut

Měl byste také vybrat kód OKVED pro registraci firmy. Pro mytí auta můžete použít kód OKVED 45.20.3- "Mytí motorových vozidel...". V tomto případě je to nejvhodnější OKVED a můžete se na něm zastavit.

Potřebuji povolení k otevření myčky?

Potřebujeme také povolení od architektonické komory, SES, Gospozhnadzor, environmentální služby, stejně jako kopie projektu certifikovaného v ZISZ. Dokumenty musí být předloženy místní správě, která po ověření umožní stavbu.

Vlastní mytí aut. Krize je pouze po ruce

V krizi můžete vytvořit ziskové podnikání téměř ve všech oblastech činnosti.

 • Jak spustit otevírání mycího automatu
 • Místnost pro otevírání umývárny
 • Jaké vybavení si můžete vybrat pro mytí auta
 • Kolik peněz je zapotřebí k otevření myčky
 • Pracovní síly pro mytí automobilů
 • Jak rozvíjet firmu mycích automatů
 • Kolik můžete vydělat
 • Jak vybrat zařízení pro podnikání při otevírání aut
 • Které OKVED pro podnikání při otevírání aut
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření
 • Jaký daňový systém si můžete zvolit pro podnikání při otevírání aut
 • Potřebuji povolení k otevření
 • Technologie podnikání při otevírání aut
 • Začátečník při otevření myčky

Faktem je, že v nestabilní ekonomice lidé mají tendenci kupovat tolik různých zboží, protože věří, že se to jen zhorší.

Je pozoruhodné, že v době krize roste objem prodeje automobilů, jak dokazují výsledky nestabilní ruské ekonomiky z minulých let.

Dá se tedy říci, že podnikatelské nápady v krizi více či méně příbuzné automobilovým subjektům bez ohledu na stav hospodářství budou slibné.

Níže budeme hovořit o nuance realizace podnikatelského projektu, který je založen na otevření myčky automobilu.

 • služby mycích automobilů jsou po celý rok poptávané;
 • není potřeba licence;
 • relativně malé investice ve srovnání s mnoha jinými podniky;
 • služby mycích automatů jsou dokonale kombinovány s dalšími zdroji příjmů;
 • garantovanou poptávku po mycích službách. Bez ohledu na ekonomickou situaci v zemi bude počet vlastníků automobilů růst.

V tomto směru se obchodní projekt, který uvažujeme, nekončí. Současně je třeba si uvědomit, že činnost bude zisková, pokud je plánována předem.

Praxe zahraničních, domácích malých podniků ukázala, že kompetentní obchodní plán, optimální marketingová strategie, finanční model jsou zárukou stabilního a solidního příjmu.

Chcete-li sestavit podnikatelský plán, musíte studovat trendy na trhu. V tomto ohledu bude důležité vědět o silných a silných stránkách konkurentů, jejich rozsahu, spotřebitelských preferencích, poptávce atd.

Jak spustit otevírání mycího automatu

Prvním krokem je určit formát praní. Můžete otevřít stacionární nebo mobilní mycí automat.

Druhá možnost se v naší zemi objevila ne tak dávno. Mobilní dřez se liší od tradičních protějšků při rychlejším uvedení do provozu.

V tomto případě objekt nepotřebuje dodávat elektřinu, drenáž, stavět základ.

Výnosnost umyvadla je ovlivněna sezónností. Nicméně, ve srovnání s mnoha jinými typy podnikání, stupeň tohoto vlivu není tak velký.

Nejvyšší poptávka po mycích službách klesá na jaře a v létě. Chcete-li vyrovnat kolísání poptávky, můžete postavit malou kavárnu, otevřít stánku s rychlým občerstvením.

Dobrým výsledkem je prodej pneumatik, motorových olejů atd.

Přibližné náklady na službu mytí je 400 rublů. S největší pravděpodobností se vám investice vrátí za rok.

Místnost pro otevírání umývárny

Pokud ztratíte s ním, můžete zapomenout na zisk. V tomto případě je vysoká pravděpodobnost, že investice zůstanou neoprávněné.

Pokud pochybujete o účinnosti zvoleného místa, odborníci vám pomohou, kdo provede důkladnou geomarketingovou analýzu a poskytne odpovídající závěr.

Pro takové potěšení je nutné zaplatit ne méně než 5000 r. Ujistěte se, že tato částka peněz se vám v krátké době vrátí.

Rozvoj podnikání bude usnadněn řadou čerpacích stanic, nákupních center. Čím blíže k poliům bydlení bude myšlenka realizována, tím lépe.

Předpokládejme, že problém je vyřešen. Dalším krokem bude pronájem pozemku.

Tento problém je řešen správou, ve které je nutné získat informace o vlastníkovi pozemku.

Dobrým řešením je podnájem, tedy rozdělení pronájmu s nájemcem místa, kde čerpací stanice působí.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro mytí auta

Ve struktuře nákladů na zařízení je účtován levý podíl výdajů. Proto musí být jeho volba zodpovězena zodpovědně.

Mnoho nováčků přebírá rizika - vybavují mycí automaty s použitým zařízením.

To vám umožní ušetřit peníze. Staré jednotky jsou však charakterizovány častými poruchami, které souvisejí s neplánovanými náklady spojené s opravou, získáním nových komponent.

Moderní automobilové myčky modulového typu jsou vybaveny zařízením pro ruční mytí, včetně autonomního zdroje elektrické energie, kontejnery, uzavřeného čistícího systému.

Odborníci doporučují, aby neodmítli možnost připojení k sítím osídlení, protože žádný generátor není věčný.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření myčky

Pokud si vyberete nejjednodušší modulární umyvadlo, musíte investovat do realizace myšlenky na nejméně 200 000 rublů.

Pracovní síly pro mytí automobilů

Pokud se stanete vlastníkem jednoduchého umyvadla, měli byste mít alespoň své zaměstnance čtyři pracovníky. Při této velikosti pracovníků je vhodný formát režimu řazení - 2/2.

Sázejte na platební platební styk - 30% nákladů na služby. Platby mohou být buď denní nebo měsíční. Vyberte si vás.

Uchazeči o zaměstnání, v jejichž zkušenostech nelze pochybovat, zaručují atraktivní plat.

Mnoho začátečníků najde studenty, studenty, copecks, což je patrné snižuje kapacitu myčky a odpovídajícím způsobem denní příjmy.

Rozhodně odmítněte takové zaměstnance. Navíc budou fungovat před začátkem školního roku a budete muset znovu hledat pracovníky.

Jak rozvíjet firmu mycích automatů

Na začátku je často obtížné přilákat zákazníky, jejichž počet povede k soběstačnosti.

Bezcenná pomoc je vidět v reklamní kampani. Využijte všechny možné reklamní nástroje.

Budete mít zájem o místní televizi, rozhlasové stanice, média, bannery, reklamy, vizitky, brožury. Pokud budete spokojeni se svými prvními klienty s kvalitní a efektivní prací, pak ve vaší prospěch bude hrát slovo z úst.

Za prvé, a pak pravidelní zákazníci poskytují slevy, bonusy.

Takže jsme zjistili, že podnikové nápady v době krize po jejich realizaci vám umožňují vytvářet ziskové závazky. Výjimkou není náš případ - otevření myčky.

Kolik můžete vydělat

Vycházíme z toho, že průměrná kontrola na takovém podniku činí 300 rublů. Chcete-li mít den pro 50 aut, je schopen dokonce i nově otevřené mytí aut. Odtud se vydáme na 15 000 rublů denně nebo 450 000 za měsíc. Související služby přinášejí nejméně 10% navíc, což vede k hrubému příjmu 500 000 rublů měsíčně. Z těchto nákladů budou náklady na pracovní sílu, služby, půjčování a nákup spotřebního materiálu "odebrány" na 50-60%. Společnost tak může v průměru měsíce počítat s příjmem 200 000 rublů.

Jak vybrat zařízení pro podnikání při otevírání aut

Chcete-li používat mycí automat, potřebujete následující zařízení a vybavení:

 • automatické mytí;
 • přístroje s vysokým tlakem;
 • bezkontaktní mytí;
 • vysavače pro suché a mokré čištění;
 • Zařízení pro chemické čištění;
 • systémy na úpravu vody.

Které OKVED pro podnikání při otevírání aut

Je třeba uvést kód 50.20.3 "Poskytování dalších služeb pro údržbu vozidel", které zahrnují leštění, mytí karosérií vozidel a čištění interiéru vozu.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Podnik potřebuje kontaktovat místní úřady s projektem mytí automobilů a vypracovaným podnikatelským plánem. Po schválení schválení podnikatelský projekt zvažují příslušné orgány (níže uvedený seznam). Před zahájením práce s pracovními pracovníky jsou uzavřeny pracovní smlouvy, poskytující bezpečné pracovní podmínky a poskytování sociálních záruk. K registraci společnosti s ručením omezeným je nutné vypracovat a notářsky ověřit chartu, zakladatelskou smlouvu, protokol o vytvoření a kartu se vzorky podpisů vedoucího účetního a ředitele.

Jaký daňový systém si můžete zvolit pro podnikání při otevírání aut

U tohoto druhu činnosti není možné zvolit patentovou formu plátce daní, protože seznam těchto typů podnikání je jednoznačně regulován. Podnikatel proto bude muset zvolit zjednodušený systém a obecný daňový systém. Nejvíce preferují zjednodušené daně se svými 6 nebo 15% daňového zatížení (z příjmu nebo z provozního zisku). Tento typ schématu zjednodušuje podávání zpráv a minimalizuje náklady na placení daní.

Potřebuji povolení k otevření

Povolení pro otevírání jsou vydávána v několika případech:

 • hygienická služba;
 • environmentální inspekce;
 • orgány ochrany památek;
 • orgány půdních zdrojů;
 • architektura a urbanistické plánování;
 • požární prohlídky.

Technologie podnikání při otevírání aut

Nejprve se musíte rozhodnout o místě, kde bude umýván automobil. Pozemek je zakoupen nebo pronajímán. Mytí by mělo poskytovat okamžitý soubor služeb, aby se staly výnosnými podniky:

 • promývání vnějšího expresu a dokončení;
 • leštění těla;
 • čištění salonu;
 • voskování;
 • mytí motorů;
 • čerpací pneumatiky;
 • čištění koberců;
 • káva a občerstvení (formou bufetu).

Každá krabice by si měla zakoupit vlastní vybavení, aby zvýšila počet servisních vozidel. Správce provádí v elektronické nebo papírové podobě protokol s předběžným záznamem o klientovi. Pro pravidelné návštěvníky je třeba vytvořit bonusový systém. Dokonce i 5-7% sleva na následné služby se stane konkurenční výhodou.