1. Mytí auta jako podnikání. Výhody a nevýhody

Takže uvažujete o otevření myčky. Nevím přesně, co vás pobízelo - starý sen, touha začít podnikat, šťastná náhoda nebo touha investovat peníze bezpečně. Ale ať je to cokoliv, vypadáte správným směrem. Autopůjčovna je jednoduchý, stabilní a výnosný podnik, který můžete dělat bez ohledu na to, zda máte zkušenosti s podnikáním nebo ne. A abyste jasně pochopili, co je to, promluvme si podrobněji o všech výhodách a nevýhodách obchodování s autoumyvárnami.

Autopůjčovna je zaručená poptávka

Vy jste pravděpodobně viděli fronty pro mytí automobilů, takže není potřeba přesvědčit vás, že zákazníci budete mít vždycky. Jedna z nejčastějších chyb novic podnikatelů je, že chtějí najít jistotu magický nápad. Takže, že nebyli konkurenti a že byste mohli s lopatou jedinou rukou. To je bludný postoj. Můžete se vydat na stovky různých obchodních nápadů, kde nebudete mít konkurenci. No, například, otevřít výrobu čtyřhranných kol pro automobily. Zaručuji, že nebudou konkurenti. Ale kdo je od vás koupí?

Nejlepší strategií pro zahájení vašeho podnikání je zjistit, co dělají lidé již ochotně koupit a prodávat je právě to. V žádném případě byste neměli objevovat kolo - je to drahé a neproporcionální. Proč mnoho lidí tráví čas hledáním magického podnikatelského nápadu? Ano, jednoduše proto, že jsou buď vystrašeni slovem "soutěž", nebo se považují za chytřejší než ostatní. Soutěž je dobrá. To znamená, že lidé již kupují něco a nebudete muset vysvětlovat, proč potřebují další nepochopitelné kecy.

Teď v obchodním prostoru. V SSSR nebyly žádné komerční automobily, protože nebylo dost automobilů. A v posledních 15 letech svobodného podnikání nebylo vytvořeno tolik lidí. A pro dnešní země jednoduše nemá dostatek mycího prostředku na mytí, aby umyl všechny příchozí.

Vezměte například své rodné město Petrohrad. K dnešnímu dni v Petrohradě zaměstnává asi 350 myček automobilů (toto číslo zahrnuje i "garážové" podložky). V průměru jsou pro jeden mycí automat tři místa (v garáži - nejčastěji jedna post). Pro den přes jedno ruční umývání je možné předat asi 20 vozů (mimochodem to je 3 až 8 tisíc rublů zisku). Zároveň město oficiálně zaregistrovalo více než 820 tisíc aut, které je třeba umýt alespoň jednou za měsíc a většina lidí chce umýt vůz častěji.

Ale i když vezmeme výpočty pračky jednou za měsíc, St. Petersburg auto může poskytnout pouze 76% požadovaného objemu služeb. To je důvod, proč jsou dlouhé fronty postaveny před umyvadly. Navíc, počet strojů roste mnohem rychleji, než počet myček. A v příštích pěti letech bude tento trend pokračovat.

Růst prodeje nových automobilů v Rusku pokračuje. Roční roční dynamika prodeje se zaznamenává každoročně. Například v prvních šesti měsících roku 2008 bylo v Rusku prodáno zhruba 1 milion 400 tisíc nových automobilů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl prodej automobilů v Rusku o více než třetinu a měsíční objem prodeje současně překonal značku 250 tisíc vozů. A jak jsem řekla, mytí automobilu otevírá mnohem méně, než je nutné s tak silným nárůstem počtu automobilů. Autopůjčovna je tedy podnik, který zaručuje tok zisku.

Likvidita a investiční přitažlivost

To je zvláště důležitá kvalita mytí automobilů v době hospodářské krize. Proč? Všechno je dost jednoduché. Pravděpodobně jste si již vědom toho, co se děje v USA a jaký druh turbulencí zažívá americký finanční systém. Největší společnosti se dostaly do bankrotu, banky se rozplynuly, paniku burzovního trhu. A to je jen začátek krize. Co se stane, když USA deklaruje selhání svých státních dluhopisů, je dokonce obtížné si představit.

Krize přišla na náš akciový trh. Jen proto, že trhy jsou úzce spjaty. A všechno, ve kterém bylo snadné investovat peníze dříve, se stává méně atraktivní každý den. Hlavním problémem, který nyní čelí investoři: co investovat? V dluhopisech? Je velmi pochybné, protože nyní existují případy nesplácení dluhopisů. V akci? Velké riziko. Ve společných fondech? Také pochybná vyhlídka. Ve zlatě? Ale na burze obchodují s "papírovým" zlata, to znamená, že prodávají jen zlato.

Všechny investice do "virtuálních" aktiv jsou nyní velmi riskantní. "Virtuální" aktiva jsou ty, které ve skutečnosti nejsou poskytovány s reálným zbožím a ve skutečnosti neposkytují skutečný příjem po investicích. Veškeré výnosy z investic do virtuálních aktiv jsou získány ze spekulací. Koupil jsem levně kus papíru - prodal jsem ho za vyšší cenu. To je možné jen tak dlouho, dokud mají kusy papíru poptávku a hodnotu, ale když vlna bankrotů pokrývá největší společnosti a jejich akcie už nestojí za nic, není spekulace nic.

Proto nyní, když je krize již na prahu, nejspolehlivější investice peněz bude investovat do skutečné produkce. To znamená, že je pravděpodobné, že v každém případě zůstanou tekutinou. Protože "virtuální" peníze, které leží na účtu, jsou mnohem jednodušší než skutečné hodnoty kapaliny. Stejně jako v devadesátých letech: na účtu 5000 rublů, na které bylo možné koupit auto, se stala osoba, která se však stala 5000 rublů, pro kterou můžete koupit pár chlebů. A pokud si člověk ještě koupil auto, neztratil by peníze. Proto musí být peníze naléhavě investovány do vlastního podnikání a do toho, co bude mít zaručený zisk bez ohledu na krizi.

A to platí i v případě, že máte své vlastní úspory, a pokud hledáte investora. Inteligentní investor se vždy snaží minimalizovat rizika a má záruku, že se z projektu dostane ze zisku. Cílem mnoha investorů je obecně vybudovat podnik a prodat se do dvou až tří let. A jaká je situace při prodeji automobilových myček?

Jak otevřít myčku od začátku, co je pro to nutné?

Otevřením vlastního podnikání se nejprve objevuje otázka: jak výhodný je zvolený směr. Toto kritérium je zásadní pro zvládnutí určitého tržního místa.

Samozřejmě, nikdo nemůže zaručit úspěch události, ale stále můžete udělat přibližný obrázek.

Mám otevřít takovou firmu?

Osoba, která se rozhodla uspořádat svůj mycí automat, bez ohledu na důvody, které ho vedly k tomu (starý sen, touha investovat, kombinace okolností atd.), Určitě přichází. Mytí automobilů je stabilní, stabilní a poměrně výnosný podnik, který může začít absolutně všichni, dokonce i s nedostatkem zkušeností v podnikání.

Vysoká ziskovost je způsobena skutečností, že tento typ služeb je využíván kdykoli během roku, ačkoli se to obecně věří Nejvyšší docházka klesá na podzim-zimní období. V létě samozřejmě dochází k častějšímu návštěvě automobilů, ale všichni navštěvují. Zvlášť se týká majitelů dražších automobilů a také těch, kteří chtějí například komplexní čištění interiéru.

Kde začít?

Žádnou činnost, a to není jen umýt auto, měli byste začít s psaním příslušný podnikatelský plán, který bude zahrnovat všechny aspekty podnikání: obecné strategie, marketing, počáteční kapitál, zdroje financování, ROI atd Vždy byste měli spočítat náklady, odhadované.. příjmů a ziskovosti podniku. Vyhodnoťte možné vyhlídky na rozvoj tohoto komerčního projektu. Před vypracováním podnikatelského plánu musíte také studovat současnou ekonomickou situaci na trhu s mycími automaty ve vašem městě.

Finanční a zúčtovací část podnikatelského záměru závisí na umístění místa umývárny a obsahuje následující položky:

 • konstrukce;
 • provádění dokumentů;
 • náklady na pronájem pozemku;
 • náklady na potřebné materiály a technické vybavení;
 • náklady na opravu;
 • provoz zařízení.

Všechny tyto body je třeba pečlivě promyslet. Po vypracování podnikatelského plánu musíte určit způsob podnikání. Můžete jednoduše získat status individuálního podnikatele nebo můžete zaregistrovat právnickou osobu (například LLC). Registrační proces je následující:

 • tvorba souboru dokumentů (použití zavedeného vzorku, pasu, čísla TIN atd.);
 • platba státního poplatku;
 • zpracování všech dokumentů v registračním orgánu;
 • po chvíli získání povolení.

Kromě registrace na daňových úřadech musíte:

 • získat povolení od místních orgánů k otevření autoplachty;
 • obraťte se na projektovou organizaci na vytvoření projektu mytí automobilů. Projekt by měl odpovídat stávajícím hygienicko-epidemiologickým, architektonickým, požárním a ekologickým normám;
 • získat povolení ve Výboru pro architekturu, sanitární a epidemiologickou stanici, požární ochranu, ochranu práce a ekologický management pro poskytování služeb mycích automatů;
 • obdržet zákon o trvalém nebo dočasném užívání půdy. Teprve po obdržení takového dokladu je vystaven stavební příkaz.

Pokud máte zájem o to, co potřebujete k otevření montáže pneumatik, podívejte se na tento článek.

Hodnocení soutěžících

Konkurenční prostředí firmy je souborem subjektů a tržních faktorů, které ovlivňují vztah mezi prodávajícím a spotřebitelem služby. Hlavní konkurenti každé organizace jsou považováni za nejúspěšnější firmy v určité oblasti.

Ve všech rozsáhlých sídlech existuje velké množství podniků, které poskytují služby pro mytí vozidel. Důležitou, ale nikoli nejdůležitější roli hraje umístění výlevek.

K rozvoji tohoto segmentu trhu je třeba rozvíjet kompetentní marketing, reklama a manažerská politika podniku. Hlavními konkurenty otevíracího automatu budou nejúspěšnější společnosti na trhu, které poskytují služby pro ruční mytí automobilů. Pokud jde o umístění, pak se lépe otevřete v oblasti, kde neexistují velké a dobře zavedené organizace.

Výběr vhodného pokoje

Rychlost návratnosti nákladů a ziskovosti komerčního projektu přímo závisí na umístění objektu. Pokud jde o mytí automobilů, jsou nejlépe umístěny na silnicích velkých městských silnic a po silnicích. Mnoho autoplachů se nachází u vchodů do osady, stejně jako na hraničních a celních stanovištích.

Nicméně otevření v blízkosti hlavního dopravního uzlu nebo křižovatky nemusí být nejúspěšnějším nápadem - zákazníci jednoduše odmítají manévrovat mezi množstvím krátkých vozů. Jak ukazuje praxe, je nejvýhodnější otevřít mycí linky poblíž čerpacích stanic, parkovišť a čerpacích stanic.

Pokud nemáte dostatek peněz na výstavbu vlastní budovy, můžete si pronajmout vhodné místo. Kromě toho bude zjednodušený postup pro vydávání dokumentů (například nebude nutné získat povolení k výstavbě nového zařízení). Při výběru místnosti pro mytí automobilů je třeba vzít v úvahu, že část oblasti bude skladovat sklady a vybavení.

Typy umyvadel

Automatické mytí automobilů jsou dvou typů: tunelu a portálu. V prvním případě je vozidlo na dopravním pásu a pohybuje se vzhledem k mycímu zařízení. Portálové mycí automaty mají tvar U a tři velké štětce - jednu vodorovnou a dvě svislé kartáče. Auto stojí na jednom místě a kartáče se k němu pohybují. Oba typy systému umožňují bezkontaktní mytí, tj. Eliminují účinek alkalických sloučenin a jsou založeny na eliminaci kontaminantů za použití silné vody.

Portálové mycí stroje se hodí dobře do malých místností, protože takový systém je jediný modul vybavený kartáčem, který je přizpůsobitelný pro jakýkoli typ těla.

Mnoho majitelů automobilů upřednostňuje automatické mytí automobilů, neboť se obávají, že zařízení v mycím procesu může poškrábat tělo vozu. Abyste tomu zabránili, je nutné pečlivě sledovat stav zařízení a včas vyměnit nebo opravit poruchovou jednotku. Automatické mytí musí být vybavena systémem předpírky.

Portální praní má mnoho výhod:

 • nezachyti mnoho místa;
 • vhodné pro všechny typy strojů;
 • mají vysoký výkon - až 12 strojů za hodinu;
 • nevyžadují velké investice do vzdělávání;
 • efektivně zvládnout úkoly.

Kromě záchodových portálů jsou k dispozici také systémy bezkontaktního typu. Co se týče myček tunelových aut, jejich optimální velikost je asi 35 metrů dlouhá. Menší parametry negativně ovlivní kvalitu poskytovaných služeb. Proces mytí je následující: stroj je připevněn ke speciálním dopravním pásům a pohybuje se dopředu a obchází všechny zařízení na trati. Takové podložky jsou nejhospodárnější z hlediska času: když se vozidlo pohybuje vpřed o několik metrů, můžete spustit další auto.

Dobrý tunelový mycí automat je absolutně bezpečný pro karoserii vozidla. Negativní přezkum takového systému je ve většině případů způsoben zastaralým zařízením a neochotou majitelů služeb udržovat si ho včas. Důsledkem této nedbalosti může být zhoršení nátěru laku a laku stroje. Dosavadní stav techniky Moderní tunelové pračky jsou komplexem nových technologií, kde jsou zastaralé materiály nahrazeny měkkým pěnovým polyethylenem a bezpečnými textilními tkaninami.

Připojení ke všem potřebným sítím, potřebná oprávnění

Autopůjčovna podle typu stavby je hlavní a prefabrikované. Hlavní město je průmyslová budova postavená na bezpečném betonovém základě. Objekt je spojen s technickou komunikací: elektřina, voda, vytápění, drenážní systém. Takováto mytí automobilů jsou obvykle stavěna v komplexu s autoservisem, pneuservisem, kavárnou apod.

Otevření stacionárního autopůjčovny vyžaduje koordinaci s oddělením architektury a územního plánování v místní správě. Při vývoji projektu je nutné vypočítat technické ukazatele spotřeby elektrické energie a vody, jakož i plánovat systém čištění vody, požární bezpečnost. Chcete-li se dohodnout na umístění umyvadla, musíte předložit:

 • pronájem nebo osvědčení o zápisu vlastnictví pozemků;
 • osvědčení o zápisu IP nebo právnické osoby;
 • osvědčení o registraci daně;
 • náčrtek promývacího projektu, který zahrnuje vizualizaci, technický popis, náklady na zařízení atd.

Nábor, nákup vybavení

Po vyřešení všech byrokratických otázek je nutné se zapojit do vytváření kádru. Budoucí zaměstnanci mohou být prezentováni s následujícími požadavky:

 • dostupnost znalostí o mycích prostředcích (určených specifikami zařízení);
 • odpovědnost;
 • komunikovatelnost a vstřícnost - vybudování klientské základny.

Pokud jde o pracovní plán, je ideální pro naplánování nepřetržitého režimu. Pro stacionární mytí je nutné najmout několik podložek (pět až šest) a jeden předák. Vyšší vzdělání není předpokladem, abyste mohli bezpečně najmout studenty. Mzdy mohou být úměrné množství vykonané práce a ke zvýšení motivace, můžete zavést materiální pobídky pro zaměstnance. Obraz myčky je příznivě ovlivněn značkovým vybavením zaměstnanců s logem služby.

Propagujte svou firmu

Pokud chcete, aby vždy před automobilem bylo osm až deset vozů, musíte pečlivě přemýšlet o reklamní kampani. Chcete-li uložit podnik, musíte neustále hledat nové způsoby rozšíření klientské základny. Obchod spojený s mytí automobilů neumožňuje náhodný nátlak, takže marketingová strategie eroze nebo její nepřítomnost povede k penězům hozeným do větru.

V ideálním případě je lepší požádat o pomoc profesionální reklamní agenturu. Většina peněz půjde na vývěsní tabule, billboardy, vizitky a brožury. Nebude nadbytečné umisťovat reklamy do sítě, novin, rozhlasu a televize.

Jak otevřít úspěšnou službu - na následujícím videu:

Náklady na otevření

Chcete-li vypočítat náklady na mytí automobilů, musíte nejprve vypočítat náklady na pronájem (tato položka stojí závisí na místě) a náklady na vybavení. Zařízení bude vyžadovat:

 • vysokotlaké zařízení s ohřevem vody (od 120 000 rublů po 200 000 rublů);
 • vysokotlaké zařízení pro dodávku vody na jedno pracoviště (od 33 000 rublů po 85 000 rublů);
 • kompresor (od 15 000 rublů po 18 000 rublů);
 • profesionální mycí vysavač nebo vysavač (od 26 000 rublů po 36 000 rublů);
 • systém čištění odpadních vod (od 250 000 rublů až 400 000 rublů).

Většina vlastníků automobilů přednostně dováží zařízení. Německé, italské a dánské vybavení je nejčastěji citováno. Z domácích zařízení, nejběžnější systémy technického zpracování použitých vod.

Vyžaduje se spotřební materiál: automobilové šampony, přípravky na leštění a čištění, nástroje pro čištění ráfků kol, motor a nárazníky. To vše trvá asi 18000 až 20000 rublů za měsíc (za předpokladu, že mycí automat bude sloužit čtyřicet vozů každý den).

Přibližný výpočet výnosů a období návratnosti

Jako příklad existují čtyři samostatné myčky automobilů v terénu. Každý den bude mytí automobilů sloužit 200-300 vozů. Průměrná částka šeku je asi 300 rublů. Zbytek příjmů je způsoben výnosy z kavárny a prodejny pneumatik. Měsíční obrat komplexu bude tak asi tři miliony rublů.

Z většiny nákladů se bude muset vynaložit na platy zaměstnanců, daně a nákup spotřebního materiálu. Velký obrat nám neumožňuje uplatňovat zjednodušený systém zdanění, což znamená, že bude nutné podávat zprávy o obvyklém systému. Měsíčně na platu zaměstnancům a daním může jít až na jeden milion rublů. Ukazuje se, že čistý zisk bude jeden nebo dva miliony. Období návratnosti těchto indikátorů bude přibližně dva roky. Výše uvedený výpočet je samozřejmě přibližný, protože činnost služby závisí na čase roku.

Nové obchodní nápady

Praní prádla se stává stále více výnosnou činností. Každý den po silnicích celého světa existují nové vozy, jejichž majitelé usilují o zachování čistoty svého železného přítele.

Autopůjčovna je schopna generovat příjmy po celý rok. Se správným přístupem se podnik okamžitě vyplatí. Co potřebujete vědět před otevřením myčky.

Správná volba místa pro mytí auta

Rozsah, do kterého bude mytí automobilů ziskové, závisí na jeho poloze. Nejlepší je uspořádat auto, kde se automobily intenzivně pohybují. Velkému počtu návštěvníků je poskytována těm, kteří se rozhodnou umístit automobilovou linku v rezidenční čtvrti města, poblíž stanice, čerpacích stanic a parkovišť. Věnujte pozornost silnici vedoucí k umyvadlu a přímému přístupu k němu. Pokud se například instituce specializuje na nákladní automobily, měl by být vhodný vstup do myčky.

Vhodné místo pro mytí auta

V počáteční fázi rozvoje obchodu bude dostatek prostoru, ve kterém bude možné současně ubytovat 2-3 auta. Časem může být počet krabiček navýšen. Hlavním předpokladem pro normální fungování mycího automatu je trvalé zásobování vodou. Při výběru místnosti si pomyslete, jak drahé bude připojení vody a odpadních vod. Po skončení suchého čištění musí být interiér vozu vysušen v teplé místnosti. Postará se o topný systém, zejména proto, že bude relevantní pro zaměstnance pracující v chladných zimních měsících.

Vybíráme personál pro mytí automobilů

Každý zákazník oceňuje dobrý vztah k sobě a kvalitu služeb, takže personál by měl být zdvořilý a kvalifikovaní. Je vhodné, aby přímou kontrolu nad činností zaměstnanců. Ušetřit na mzdách pracovníků se nedoporučuje, protože má přímý vliv na kvalitu práce. Cena služeb je odůvodněno jejich kvalitu, stejně jako četné průzkumy veřejného mínění, většina řidičů jsou ochotni šetřit na autokosmetiky, šetřící ne vyložit slušnou částku peněz za kvalitní služby.

Vybavení pro otevírání mycích automatů

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat prací vysavač nebo vysavač (asi 500 dolarů), vysokotlaký ohřívač s topením (asi 1500 dolarů), kompresor (asi 300 dolarů). Nebude nadbytečné mít čistící systém, který bude stát kolem 5 000 dolarů. Nejde o nejdůležitější prvek, nýbrž o investice, která ušetří v budoucnu opakovaně s využitím čisté vody.

Mytí vozidel

Průměrné mytí automobilů se zabývá poskytováním služeb, jako je chemické čištění salonu, mytí automobilu zvenčí, mytí motoru, leštění těla, suché a mokré čištění. Nezapomeňte přemýšlet o tom, jak udělat neformální klienta trvalý. Není to špatný nápad - provádění předplatného pro 10-20 promývání, takže náklady na jedno mytí bylo méně. Kromě základních služeb můžete poskytnout další doplňkové služby, například pneuservis, autoservis nebo kavárnu. Radujte se zákazníkům s příjemnými drobností, které vás znova donutí vrátit a využít služeb instituce. Po umytí je možné například plnit nádržku ostřikovače bez vody (v létě) a mrazuvzdorné kapaliny (v zimě). Přilákat nové zákazníky a takovou zajímavou službu, jako je umývání aut se sexy dívkami v plavkách.

Reklama a propagace mytí aut

Je velmi důležité ukázat potenciálním zákazníkům všechny výhody vašeho mytí automobilů. Bylo by hezké přijít s nestandardní reklamou, například za účasti celebrit. Hlavními možnostmi reklamy jsou tradiční - média, internet, billboardy, značky, letáky, vizitky atd.

Příjem

Ziskovost podniku závisí na sezóně. Podle statistik se nejvíce ochotně umýt auto objeví na jaře a na podzim. Pokud je zima teplá a léto je deštivé, pak v těchto sezónách budou poskytovány vysoké příjmy. Přibližně 30 procent příjmů se vynakládá na platy zaměstnanců, stejně jako na spotřební materiál a pronájem prostor, daně apod. Čistý příjem představuje přibližně 40% příjmů. Když mluvíme o počtu klientů v závislosti na denní době, je třeba poznamenat, že nejčastěji se mytí automobilu volá v době od 8-10 hodin. Obvykle na oběd vrchol klesá až na maximu po 16 hodinách, kdy mnoho řidičů přijede na umyvadlo na cestě domů z práce. V noci je návštěva automobilu zřídka navštěvována. Víkendy se vyznačují menším přílivem zákazníků.

Vlastní mytí automobilů je podnik, jehož úspěch závisí na pověsti. Poskytování vysoce kvalitních služeb umožní získání základních pozic mezi lídry na trhu. Návratnost obchodní myšlenky trvá v průměru nejvýše šest měsíců.

Speciálně pro CBS

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak spustit mytí automobilů - vaše podnikání podrobně

Podle výpočtů zahraničních odborníků musí být pro každých 50 tisíc lidí jedno mytí portálu.
Počáteční rozmach pro otevírání automobilů, ale trh s těmito službami dosud nebyl plně rozvinut.

Automatické podložky nabízejí téměř stejné "menu" a pracují se stejnou technikou. Nejvíce preferují značku Karcher a nechtějí vědět. Vskutku je tato technika kvalitativní a spolehlivá, i když ne nejlevnější. Ale rozšířená: ruská dealerská síť tohoto německého koncernu je dobře rozvinutá. Co se týče ostatních výrobců v ruské výroby takových značek jako Istobal (Španělsko), WAP, Weidner, Wesumat, Kalifornie Kleindiest (Německo), Ceccato, Comet (Itálie), Carebridge (UK).

V celé zemi 80% trhu zaujímá technika německých výrobců; Zbývajících 20% jsou děleny italskými, českými a polskými firmami, jejichž výrobky jsou v kvalitě a ceně nižší než v Německu.

Ze tří hlavních typů mycích strojů "moydodyry" s důvěrou zastaví jejich výběr při ručním praní vysokotlakým zařízením - zaujímají 80-90% regionálního trhu. Mimořádně malý segment (10-20%) je uveden pro automatické myčky automobilů portálu, což je samo o sobě zvláštní: tato služba je pro zákazníky velice atraktivní a vysoce výnosná. Samotné podložky říkají, že řidiči nemají rádi "portály": údajně poškozují, škrábávají auto.

Mezitím je to typ mytí, který je v Evropě široce rozšířen, spolu s samoobslužnými body. Ta druhá, mimochodem, jsou na regionálním trhu zcela chybějící. Nemluvě o typu vyplachování tunelu.
Vzhledem k výše uvedeným rysům regionálního trhu, výpočet cesty k "stlačování" do něj není obtížné. Bezkonkurenční, ale zaručená možnost vítězství je koupit portál myčky automobilů, nebo dokonce lepší tunelový typ mytí. To znamená, deklarujte sebe v odvětví s malou nebo žádnou konkurencí. Metoda je vhodná pro podnikatele, která není omezena prostředky.

Dalším poměrně standardním řešením je zvětšit plochu "autoprovozu", tj. Její produktivitu. Ale sázet na výši obratu, potřebujete a mít takové mycí automy na vhodném místě: v blízkosti velkých automatických tras, které se poskytují zákazníkům. Nebo hledat "velkoobchodního" zákazníka mezi velkými nákladními podniky a uzavřít s ním smlouvu o výlučném právu na "umytí". Oddělovací stroje se umyjí bez ohledu na počasí - obvykle mají toto pravidlo.

Ve skutečnosti jsou nejvýnosnější pouze dva typy umyvadel. První typ zahrnuje mytí s vysokou produktivitou a minimálním sortimentem služeb. Tyto mycí stroje přinášejí maximální výnos na naložených úsecích dálnic a jsou určeny pro zákazníky, kteří oceňují svůj čas. Na druhou stranu, čím rychleji je jeden stroj zpracováván, tím více automobilu projde mycím prostředkem za den. Průměrná doba údržby jednoho vozu v takových mycích prostředcích by neměla přesáhnout 10-15 minut. Nejúčinnější jsou zejména vstupy do města a trasy spojující spací plochy města s průmyslovými. Zařízení zde potřebuje pouze automatické - portálové nebo tunelové podložky - s kapacitou 12-100 vozů za hodinu. A používání ruční práce je omezeno na minimum. Samozřejmě se snížily i náklady na mzdy.

Druhá alternativní volba - vysoká kvalita čištění a široká škála poskytovaných služeb s nízkou produktivitou. Nastavit z nich může zahrnovat mytí motoru, čistírna, leštění těla leští a polský prostor, černění pneumatiku (zejména jako pre-tréninku), a tak dále. D. Takové praní určen pro zákazníky, a to zejména v plánu strávit určitou dobu výměnou za kvalitu, pohodlí a prestiž. Mohou být umístěny daleko od naložených dálnic, ale určitě by měli zákazníkovi poskytnout maximální užitek. Na propadů použity údaje manuální vybavení: první ruky zařízení na povrch brusiva smýt, a poté jej otřete měkkou houbou, osušte a mistr kontroluje kvalitu práce. V souladu s tím by měly být na záchodech tohoto úkolu poskytnuty oddělené místnosti pro odpočinek a zábavu. Může to být kavárna, hrací automaty, nic cokoli! Vše je omezeno pouze představivostí majitele.

V Novgorodu autoři často pracují ve spojení s servisem automobilů nebo alespoň nabízejí řidiče nejrůznější "vedlejší" služby. V podnikání existuje něco jako "synergismus". To znamená další efekt kombinace dvou nebo více souvisejících podniků. Pokud potenciální klient by měl koupit oleje a pár kousků v kufru ležel praštil rezervu, stroj je špinavý, a kromě toho, že není odpor k jídlu, s největší pravděpodobností bude mu vybrat myčku, která bude spojovat všechny operace namísto čtyř různých míst. Dokonce jen zastavení měnit kola, řidič je často kvůli zájmu a hledá pro mytí, posuzuje, zda tam bude vhodné k mytí auta. Samostatně stojící stojaté podložky jsou někdy po půl roku nerozkládány. Ve většině případů nejsou příčiny selhání podnikání v oblasti mytí automobilů ve velmi nevýhodné situaci, ale ve špatném přístupu k její organizaci. Původní řešení obchodních cílů, transformující rutinní problém prací proces v malém dovolenou pro zákazníka, určitě přinese podnikatel dodatečný zisk, který může být dokonce větší než příjmy z „hlavních“ služby.
Potřebujete reklamu na mytí automobilů? V této otázce existují různé pohledy. Samozřejmě je vhodné umístit reklamy do "automobilových" médií, distribuovat barevné brožury v přeplněných místech a poštovních schránkách.

Vždy je užitečné přijít s nestandardním reklamním pohybem, aby vyniklo. Musíte si pamatovat.
Jako příklad můžeme zmínit výlevky, které se nedávno staly oblíbenými v Moskvě av dalších městech, kde zákazníci přísně zakázali otevřít okna, dveře, vystoupit z auta a. dotkněte se podložek. To je vysvětleno prostě - obřad čištění vozů pro radost (a někdy pro úžas) zákazníky jsou polo-nahé dívky. Není těžké odhadnout, že toto praní nemá žádný nedostatek mužů převážně mužského pohlaví. Tam je také opačný příklad při pohledu na mistra baletu žánr obracející auto do krásné přehlídky, dámy pocházejí z různých částí města. Samozřejmě, příliš konzervativní návštěvník nemusí ocenit vaše úsilí. Ale pro něj existuje mnoho dalších "upozornění". Navrhněte například klientovi v době mytí hrát "šipky" (což je mnohem jednodušší - cíl a šipky) s podmínkou, že pokud získá určitý počet bodů, obdrží malou slevu. V každém případě si můžete být jisti, že zvěsti o existenci neobvyklého praní odletí rychle a daleko. A klienti se na vás budou dívat nejen z okolních oblastí, ale i vzdálenější.

Prah vstupu do "mokrého" obchodu je asi 10-15 tisíc dolarů. Mytí AED se vyplácí po dobu 6-12 měsíců a asi 3 měsíce se o společnosti dozvíte. Kde je podle něj ziskovější portálový dřez. Vyžaduje však mnohem větší investice, protože stojí od 40 000 eur a vyplatí se za tři roky.

Hodně závisí na velikosti výrobního prostoru, počtu vozů, které může mytí automobilů denně obsluhovat. V Nizhni Novgorod, pokud "avtoprachny" zabírá 100 metrů čtverečních. m, pak podle odborníků, průměrně 15-20 vozidel projít přes den. Samozřejmě, každé umývání má své vlastní ukazatele.

Vzhledem k tomu, že čistota auta stojí majitel 100-200 rublů (konečná cena je tvořena tím, co klient chce dostat, a záleží na blízkosti "bodu" do centra města), měsíční zisk průměrného mytí auta může činit 4 až 8 tisíc dolarů.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je ziskovost záchytů, podle odborníků na prádelnách odborníků, nejméně 20%. Nejlépe může lišta ziskovosti dosáhnout 40%. Úroveň ziskovosti je však značně závislá na několika faktorech, z nichž nejdůležitější jsou umístění umývadla, personál, vybavení rozmarů, sezónnost.

Samozřejmě nemůžete vykřičet výrok, že prací podnik je příliš závislá na nestálosti přírody. Ano, jarní jarní pandemonium vozů na umyvadlu je nahrazena relativním letním klidem. Lidé odjíždějí na odpočinek a nevadí jim umýt auto. Ale v létě, jak to svědčí majitelé mycích automobilů, zákazníci přicházejí vysávat salon a provádět suché čištění, na jaře a na podzim obvykle nechtějí utrácet peníze na to. Chcete-li přilákat zákazníky a udržet přijatelný tok automobilů na umyvadle, neublíží to, aby byly poskytovány nějaké slevy v létě, aby se maximalizoval rozsah služeb.

Nejproduktivnější období jsou jaro a podzim. V tuto chvíli jsou často postaveny i fronty. A intenzita návštěv během prázdnin a období letních prázdnin se snižuje. Samozřejmě, jednou z nejdůležitějších podmínek pro úspěch pracího provozu je správná volba místa pro umístění umyvadla (i když i najefe- rčnější místo samo o sobě nezaručuje 100% úspěšnost podniku). Předpokládá se, že nejvýhodnějším místem pro praní jsou hlavní silnice u vchodů do města, zejména před stanovišti dopravní policie.

V Nižním Novgorodovi se to samo ospravedlňovalo. Ukázalo se, že mnohem pohodlnější pro zákazníky, v případě, že dřez se nachází v blízkosti silnice spojující spací prostor s průmyslem, který v dopoledních hodinách a ve večerních hodinách pohybovat silné proudy. V případě praní v „spací“ prostor, zákazník, s výjimkou vnější mytí vozu, často využívá doplňkové služby: čištění interiéru, odstranění skvrn na čalounění, lakování panelů, mytí motoru, atd., Dokud černění pneumatik...

Pokud je mycí automat umístěn na autobus, který je příliš zaneprázdněný nebo u vchodu do města, pak bude klient pravděpodobně méně příležitostný, chtěl jen umýt auto a rychle opustit. Pak má smysl uspořádat pokoj a vybrat zařízení, které poskytuje maximální průchodnost. Tím se zvýší výkon a vyhnout se zařazení do fronty. Ale příliš dobrý - někdy špatný. Existují případy, kdy se mytí automobilů nacházející se v blízkosti velkých dopravních uzlů potýká s nadměrnou námahou. Potenciální zákazníci jsou často jen "v bummeru", aby se proměnili proudem strojů.

Při výběru místnosti je důležité věnovat pozornost dobrému přístupu k umyvadlu, takže cesta je snesitelná a nemusel hledat půl hodiny. Také praxe ukazuje, že "auto-auta" se cítí dobře na údržbových stanicích, čerpacích stanicích a parkovištích. Další možností je výstavba umyvadel u hypermarketů, kde se o víkendu děje spousta automobilů.

Daleko od posledního faktoru, který ovlivňuje ziskovost praní, je přísný výběr pracovníků. Na první pohled není těžké zvednout dělníky na mytí automobilů. Pozvěte první osobu, s níž se setkáte, a nechte ho vykoupat za mírný poplatek. Ale ne. Ačkoli není zapotřebí speciálního vzdělání na vyčištění automobilů, zkušení podnikatelé dávají přednost pracovníkům, kteří mají zkušenosti s automobily. Energetické kluci s "počátečním automobilovým vzděláním", protože je to mimochodem nemožné.

Někteří podnikatelé byli velmi potěšeni tím, že pozvali dívky na práci. Přirozená "čistota" druhého z nich se v plném proudu projevuje v autě. Ale muži jsou stále lepší - práce je poměrně těžká.

Otázka ochrany zařízení před zásahy domácího kulibinu je také aktuální. Zejména při automatickém praní se operátoři podařilo podhodnotit počet vypraných automobilů a způsobit značnou škodu majitelům. Ruské samozásobitele rychle nacházejí slabiny v technologii, takže je lepší zakoupit ty nejlépe chráněné proti vloupání.

Suší auto, zejména portál, nejen v rukou zaměstnanců, ale také z rozbití dováženého zařízení, které je špatně přizpůsobené naší vodě. Porucha jakékoli jednotky nebo jednotky vede k ochrnutí celého pracího stojanu. A pokud servisní společnost nemá potřebné velké části (jak se často stává), musí být objednány v zahraničí.
Řada dodatečných problémů je přinášena majitelům myček a silnému ruskému klimatu. V zimě je třeba auta ohřát a umýt pouze teplou vodou. Náklady na podložky rostou také kvůli potřebě koupit značkovou autokosmetiku. Na druhou stranu není vhodný žádný dovezený prášek nebo šampon.

Nadežda Veselová, Sergej Pichugin
«Nizhny Novgorod Business Journal»
Zdroj: Obchodní věstník č. 9, 2004

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Kolik stojí za otevření myčky?

Vlastní mytí automobilů je ziskové podnikání, ale ne bez potíží. O těchto zřejmých a ne zřejmých obtížích s našimi čtenáři sdílí majitel úspěšného mytí automobilů z oblasti Moskvy. Jurij Zhirov. Jurij vytvořil svou firmu doslova od začátku s minimálními investicemi a je připraven se podělit o nějaké tajemství.

Jak otevřít ve vašem městě myčka a prosperovat

Každý rok roste počet vozidel na silnicích Ruska. Pro potenciální podnikatele je to skvělá šance otevřít podnik, který přinese stabilní a velmi vysoký zisk.

Zvláště jedna z nejzajímavějších oblastí je otevření vlastního mytí aut. A zde existují dva způsoby. Prvním je udělat podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty sami nebo koupit firmu připravenou na mytí automobilů.

Co musíte otevřít myčku

Finanční stránka problému

Chcete-li otevřít mytí automobilů, je žádoucí vydat úvěr ve výši 3,5-5 milionů rublů. Úhrada takového podnikání je dva roky.

Průměrný měsíční příjem je z 500 tisíc rublů. Splácení úroků se provádí od chvíle, kdy je bod otevřen. Průměrná úroková sazba z úvěru je asi 14-16% ročně.

Jmenování

Mytí automobilů je jednou z nejoblíbenějších služeb. Hlavním předmětem činnosti je čištění a mytí vozidel pomocí speciálních chemikálií.

Hlavní zákaznickou základnou zařízení jsou vlastníci osobních a podnikatelských vozidel. Kromě toho mohou návštěvníci obsluhovat řidiče autobusů a kancelářských potřeb.

Typy myček automobilů

Dnes existuje několik hlavních typů:

1. Manuální. Jedná se o nejjednodušší a nejdůležitější rozpočet. Zde se ošetření vozu provádí pomocí speciálních bastardů, vody a auto šamponu.

Ve skutečnosti mluvíme o kontaktním umyvadle. Výhodou této metody jsou minimální náklady (můžete ušetřit na drahém zařízení) a maximální čisticí účinnost těla (dobrý pracovník pravděpodobně nebude chybět na špinavých místech, na rozdíl od automatických zařízení).

Nevýhodou je vysoké riziko poškození automobilové barvy a dlouhá doba obsluhy. Ale návštěvníci takového automobilového dřezu budou vždy nalezeni. Jednoduše to vysvětlit - jedním z hlavních přitažlivých faktorů zůstává cena.

2. Kartáč. Zde mluvíme o kontaktech, ale bez účasti personálu. Hlavní práce provádí speciální pračky.

V tomto procesu probíhá zpracování v několika fázích. Nejprve stroj nalije vodu pod vysoký tlak. Další speciální rotační kartáče jsou používány pro práci (efektivně čistí auto od nečistot). V poslední fázi je tělo pokryto ochranným voskem a sušeno.

Výhodou takového podnikání jsou úspory zaměstnanců a vysoká kvalita čištění. Nevýhody - potřeba nákladů na specializované zařízení. Průměrná cena mycího automatu je z milionu rublů.

3. Bezkontaktní. V posledních letech se těší největší popularitě. Jeho rys - nedostatek kontaktu s karoserií - veškerá práce je prováděna speciální pěnou.

Nejprve je povrch ošetřen běžnou vodou. Poté se aplikuje speciální pěna a pak se nečistota oddělí od těla stroje. V závěrečné fázi se pěna odpaří pod tlakem.

Velkou výhodou takového praní je nejdůležitější údržba laku a laku. V důsledku toho budou častými návštěvníky majiteli nových a drahých vozů.

Jak otevřít samoobslužný mycí automat ve vaší oblasti a uspět

4. Suchý. V této formě mytí automobilů je hlavní účinnou látkou šampon-polštář. V tomto případě je karoserie zcela ručně vyrobená.

Nejzajímavější je, že zde není potřeba voda, protože složky šamponu dokonale zvládnou své úkoly - jsou schopny zjemnit a eliminovat jakékoliv znečištění.

Výhodou suchého čištění je ideální povrchová úprava a minimální náklady na vybavení. Nevýhodou je, že hledání kvalifikovaných odborníků, kteří jsou připraveni provádět takovou práci kvalitativně, se stává komplikovanější.

5. Automatické mytí může být dvou typů - portál a dopravník. V prvním případě stroj stojí klidně a po těle se pohybuje speciální prací technika.

Ve druhém místě - speciální automobil dopravuje auto přes pračky. V tomto případě se provádí kompletní mytí, čištění kol, spodní část vozu, jeho sušení a tak dále.

Pokud vezmeme v úvahu tyto dva typy mytí, vypadá to, že mytí vozu typu dopravníku je výhodnější. Jeho plus je možnost servisu velkého množství aut.

Je to užitečné a zajímavé!
Více než 500 kompletně připravených šablon podnikatelských záměrů v našem katalogu: "Katalog obchodních plánů z ruského startu"

Kvalitní výběr licencí pro začínající firmy, shromážděné zde >>>

Z tohoto článku se můžete dozvědět, jak jednoduchý řidič z Samary vytvořil taxi službu a získal milion dolarů: od jednoduchého řidiče po milionáře, majitel auto-impéria

6. Mobilní mytí automobilů - Nejhospodárnější možnost. Stačí koupit speciální vybavení a vše. Pokud zákazník potřebuje umýt vůz, vytočí telefonní číslo a provede objednávku.

V tomto případě se proces čištění provádí na parkovišti vozidla.
Nejpopulárnější pračky mají vysoký výkon. Průměrná doba údržby jednoho vozu je asi 15-20 minut.

Optimální volba - nákup tunelového nebo portálového mycího automatu, který je schopen umývat několik desítek vozů za hodinu. Hlavní výhoda - jednotné náklady na zařízení a úspory na platy zaměstnanců.

Další dobrá volba - stacionární mytí automobilů s velkým seznamem služeb (to je o něco nižší). Zde je hlavní důraz kladen na kvalitu služeb a pohodlí.

V takových zařízeních lze primární zpracování provádět pomocí ručního zařízení. Leštění se často provádí ručně. V tomto případě je celý proces práce kontrolován odborníkem.

Tabulka č. 1. Potenciál zákazníků mycích služeb v Rusku

Náklady na otevírání umývárny a přípravné práce

Služby

Při navrhování obchodního plánu mycích automatů je třeba zvážit rozsah poskytovaných služeb. Mezi ně patří čištění motorového prostoru, mytí a leštění těla, suché a mokré čištění, čištění interiéru, čištění koberců atd.

Přímo u umývadla lze otevřít malou kavárnu s kapacitou 15-20 osob nebo vytvořit prostor pro zákazníky s měkkými pohovkami a velkým televizorem.

Umístění a umístění

Pro nejrychlejší návratnost finančních prostředků investovaných do podnikání bude nejpřesnějším řešením zařízení rychlého budování mycího automatu - návrhář plné připravenosti výroby

Není-li peníze, vybudovat vlastní prostory, pak je nutné, aby se vhodné prostory v arendu.Preimuschestva této metody je, že není nutné odklonit nebo najít finanční prostředky na její výstavbu, ale negativních momentů v nájemní vůz hodně.

Umístění myčky nemůžu být všude - existují přísné hygienické normy, které budou muset odolat. Průměrné náklady na stavbu myčky (plus všechny schválení) činí více než 2 miliony rublů. V tomto případě je mnohem jednodušší koupit firmu na mytí automobilů.

Optimální místo pro podnikání - na hlavních dálnicích, u vchodu do města, na přechod mezi průmyslovou a spací částí. Dobrá volba - otevření umyvadla v blízkosti stacionárních míst dopravní policie.

Buďte opatrní. Pokud organizujete podnikání u vchodu do města (za předpokladu, že trasa je normální), pak velký počet zákazníků nemůže počítat.

Dokumenty a požadavky

Po vyřešení problému s místem můžete sbírat dokumenty pro mytí aut. Potřebuje to od ekologů, státní odbornosti, SES a dopravní policie. Doba zpracování všech dokumentů je přibližně 2-3 týdny. Průměrné náklady - od 60-80 tisíc rublů.

Navrhování je lepší svěřit jedné společnosti, která musí zohledňovat všechny problémy, včetně komunikace - voda, elektřina, kanalizace a tak dále.

V průměru stacionární mycí automat pokrývá plochu cca 100-150 m2 a očekává se, že bude mít několik míst, odpočinkovou místnost, koupelnu a další zařízení.

Pokud chcete ušetřit peníze, myčka na automobily může být postavena již na základě stávajícího servisního centra, taxi nebo čerpací stanice.

Pokud ruce nemají velké množství, nejlepší možností je pronajmout již připravené prostory. V tomto případě se náklady budou pohybovat od 60 tisíc rublů za měsíc (zde hodně závisí na uspořádání, umístění, dostupnosti komunikace atd.).

Vypracujeme obchodní plán pro mytí automobilů s výpočty

Na internetu můžete najít mnoho různých názorů na potřebu vytvořit svůj vlastní obchodní plán pro všechny nové obchody. Zahrnuje podnikání při otevírání aut.

Podnikový plán je v každém případě nutný. To je předpoklad, pokud jste noví v podnikání a nechcete okamžitě vyhořit a, jak říkají, vyletět do potrubí.

Bez podnikatelského plánu bude velmi obtížné, zvláště na začátku. Chcete-li ušetřit spoustu peněz na vytvoření vašeho podnikatelského plánu, můžete si koupit levnou šablonu a přepracovat ji podle podmínek vašeho podnikání:

Zaměstnanci

Jedním z hlavních problémů je vyhledávání kvalifikovaných pracovníků. Práce s myčkou na auta je obtížné volat jednoduše, takže platba by měla být vhodná.

Průměrná mzda zaměstnance je od 15 do 20 tisíc rublů. Chcete-li přilákat skutečného odborníka, může být plat zvýšena na úroveň 30-35 tisíc rublů.

Počet zaměstnanců závisí na počtu pracovních míst a dostupnosti doplňkových služeb (například v kavárně). S průměrnou zátěží a dvěma nebo třemi místy stačí pro 9-12 lidí, které je třeba rozdělit na tři směny. Budete potřebovat pračky, barmany (pokud je kavárna), 1-2 čističe a pokladní.

Průměrné náklady na práci - od 150 tisíc rublů měsíčně.

Jak otevřít úspěšný mycí automat

Zařízení

Tento článek stojí do značné míry závisí na zvoleném typu umyvadla. Například mobilní mytí aut (bez dalších nákladů) stojí mezi $ 1 až 1,5 milionu rublů.

Pro uspořádání stacionárního praní (za podmínky kontaktního praní) budou náklady nižší - z 500 tisíc rublů.

Zařízení pro stacionární praní může potřebovat pístového kompresoru, parní generátor, čistíren odpadních vod, prací prostředky, čisticí prostředky, speciální oblečení, měkké semišovou, leštění a tak dále.

Reklama

Nikdo nebude vědět o novém podnikání bez relevantní reklamy. Proto při vytváření podnikatelského plánu pro mytí automobilů byste měli také tuto nákladovou položku brát v úvahu.

Zde může být potřeba inzerovat v rozhlase a na veřejných místech. Navíc stojí za to investovat do organizování krásných brožur a instalace bannerů v blízkosti silnice. Chcete-li přilákat zákazníky, můžete poskytnout slevy pro návštěvníky prvních časů a pravidelné zákazníky.

V průměru by měl být rozpočet na reklamu od 100 do 200 tisíc rublů měsíčně.

Tabulka číslo 2. Regionální struktura soutěže v okresech Ruské federace

Zisk

Práce na mytí by měla být nepřetržitě. Za přítomnosti dvou míst může sloužit ze 70 vozidel denně a od 2100 za měsíc.

Průměrný zisk činí 700 tisíc rublů. Při uspořádání mobilního mycího automatu s větší schopností "propustnosti" může být příjem vyšší - z milionu rublů.

Výsledky

 • Celkové náklady na podnikovou organizaci - z 3,5 milionu rublů;
 • Náklady na registraci - od 60 tisíc rublů;
 • Náklady na vybavení - od 500 tisíc rublů;
 • Ostatní náklady (montáž, terénní úpravy, pokoje dekorace, zásobování vodou a tak dále) - 300 tisíc rublů;
 • Odměňování práce - ze 150 tisíc rublů měsíčně;
 • Pronájem prostor - od 60 tisíc rublů měsíčně;
 • Ostatní výdaje - z 20 tisíc rublů měsíčně;
 • Čistý zisk - z 300 tisíc rublů měsíčně.

Závěr

Otevření myčku - velmi výnosný druh podnikání, které může platit pro sebe během 1-2 let. Ale před zahájením projektu ujistěte se, že podniknete obchodní plán a pokuste se zohlednit všechny potenciální náklady. Hodně štěstí.

Jak otevřít myčku od začátku?

V souvislosti se skutečností, že se počet vozidel ve městech neustále a neustále zvyšuje, poptávka po službách souvisejících s automobily roste. To platí pro čerpací stanice, čerpací stanice a myčky automobilů. Ale nebude to chyba pokus o to, aby se místo v této výklenku a jaký příjem přinese auto majiteli?

Výhody mytí aut

Navzdory skutečnosti, že otevření myčky automobilu je spojeno s určitými potížemi, je to nejen rentabilní, ale i poměrně rychle se vyplatí. Část tohoto podnikání je prospěšná, protože mnozí majitelé automobilů jsou ochotni zaplatit za služby mytí automobilů a dnes umýt vůz ve dvoře svého domu - to je dlouhá, tvrdá a nerentabilní.

Kromě toho ruská realita spočívá v tom, že kvalita silnic, trvalé srážky a vlhkost v mnoha regionech Ruska neumožňují udržet vozidlo čisté déle než několik dní. Je zajímavé, že ani s tak velkou nabídkou poptávky stále ještě nestačí a každé nové mytí automobilů se správnými akcemi majitele bude nutně stát se ziskovým obchodem.

Tato firma má tedy následující výhody:

 • Vysoká poptávka po mycích službách téměř kdykoli v roce;
 • Ziskovost podnikání;
 • Nedostatek významné konkurence.

Vyhlídky jakéhokoli mytí automobilů závisí na méně významných faktorech, například na cílení určité kategorie spotřebitelů, na možnosti obsluhy jak domácích automobilů, tak drahých zahraničních automobilů, doplňkových služeb pro zákazníky a úrovně služeb.

Existuje výdělečná činnost s minimálními investicemi? Jaké znalosti a dovednosti jsou pro to nutné? Na tuto otázku jsme odpověděli.

Franchise mytí aut

Teoreticky bude k dispozici dostatek prostoru pro mytí auta, minimální sadu vybavení, čisticí prostředky a několik podložek. Tato možnost však bude fungovat pouze v malých osadách, kde obyvatelé prostě nemají na výběr. V současné době, když si otevřete svůj vlastní mycí automat, bude lepší používat franšízu.

Definice pojmu "franšíza" je velmi rozsáhlá a pokrývá celou řadu činností a činností, avšak obecně je franchisingem hrazené právo obchodního užívání ochranné známky a / nebo systému řízení podniku. V takovém případě je vlastník práv (franchisor) převede za odměnu užívané straně (franchisant).

K dnešnímu dni existuje několik společností v Rusku, které jsou připraveny spolupracovat s podnikateli a převádět práva na jejich obchodní systémy a ochranné známky. Tyto společnosti poskytují franšízy pro mobilní mytí automobilů, jejichž poptávka neustále roste. Všechny se liší v podmínkách a výši platby za franšízu, ale nejzajímavější pro začátečníky lze nazvat tři projekty.

Franchise "Mobile Sink"

Tento projekt funguje od roku 2010. Zvláštnost způsobu práce společnosti spočívá v tom, že klient neprichází do autopůjčovny: samotné podložky dorazí na předem určené místo pro poskytování služeb. Metody práce společnosti nepředpokládají použití vody - pro tento účel se používají speciální chemikálie, takže nečistoty a kaluže nezůstanou v místě umývárny. Kromě toho je jedním z oblastí práce "mobilního dřezu" vytvoření stacionárních malých míst na různých parkovištích, v blízkosti nákupních center, nedaleko kin.

Rychlé a lesklé franchising

Při koupi franchisingové společnosti "FastandShine" vlastní majitel umyvadla připravený obchodní plán a obchodní řešení, která se týkají otevření myčky automobilu a efektivní přitažlivosti zákazníků. Společnost působí v 60 městech Ruska.

LuxCarwash franchise

To je další příležitost uspořádat mobilní dřez, který podle přibližných výpočtů bude stát osmkrát levnější než stacionární box.

Franchises "Autoland" a "Autorealismus" jako alternativy k mytí aut

Obrovské množství vozidel na území naší rozsáhlé země vyžaduje velké množství bezpečnostních poplachů a dalších souvisejících výrobků pro automobily.

V roce 2012 byla zapsána na povolení „Avtolandiya“, protože více než 25 partnerů z Ruska a Kazachstánu se k nám připojili a společně jsme vytvořili rozsáhlou síť internetových obchodů, které prodávají radarů detektory, rekordéry, navigátoři a další.

Zvláštnosti tohoto podniku lze nazvat nejen velkou peněžní injekcí na podporu vlastního podnikání. Více než 50.000. Rublů, bude franchisor poskytnout kupujícímu úplné informace o organizaci podniku, pomůže uvést do pohybu svůj internetový obchod, a bude poskytovat pro začátek bude poskytovat určité množství potřebné položky.

Provozovatel franšízy bude cítit neustálou podporu franchisanta, stejně jako se může spolehnout na jeho všestrannou pomoc při řešení všech vzniklých problémů.

Pokušení tohoto návrhu je následující: možnost získat rychlý zisk s minimálními investicemi v kombinaci s jakýmkoli jiným druhem činnosti se můžete věnovat této práci několik hodin denně.

Hlavní roli v popularitě franšízy "Avtoliand" hraje její online orientace. A to znamená, že nemusíte hledat prostory pro vaši firmu, zaměstnávat zaměstnance, školit a platit platy. Za to všechno ušetříte. Vlastník sám kontroluje celou výrobu, počínaje odkoupením zboží a končící prodejem. Zároveň nepotřebujete zvláštní znalosti a připravenost.

Na výplatě se uvádí následující skutečnost: již otevřeno více než 10 franšízových podniků této značky.

Poptávka po automobilových součástech nikdy neklesá av krizových časech naopak roste, protože peníze nejsou vždy dost k nákupu nových strojů a staré periodické potřebují náhradní díly.

Motoristé stále více raději nakupují náhradní díly samy, aniž by se uchýlili k servisním střediskům. Franchise „Avtorealnost“ dává možnost prodávat náhradní díly od renomovaných firem, kupující vybere značku a dostane právo prodávat své výrobky ve městě. Tento směr je považován za zcela nový, podnikové řízení nevyžaduje zvláštní dovednosti, znalosti a velké investice a zisky jsou zaručeny od prvních dnů provozu podniku. Předmět franšízy předpokládá čtyři varianty spolupráce, z nichž tři jsou obchodovány v online režimu s poskytováním webových stránek, jeden je pravidelným obchodem.

Typy myček automobilů

Výběr typu myčky je velmi důležitým bodem, který je nutno studovat ve fázi plánování. Na tom závisí objem investic do peněz, poptávka po mycích službách a zisk. Všechny mycí linky jsou rozděleny do několika typů:

Mobilní mytí automobilů - nejmenší společný kategorie dnes, ale vzhledem k tomu, že tato záležitost bude vyžadovat poměrně hodně peněz, a použité prostředky a zařízení umožní automatickou myčku rychle a velmi kvalitní, mobilní mycí linka může být považována za slibný směr.

Mytí aut zase jsou rozděleny na bezkontaktní a kontakt. V prvním případě se voda a čisticí prostředky dodávají s pomocí zařízení a pracovník řídí proces bez toho, aby se přímo podílel na něm.

Kontaktní výlevky - nejběžnější a nejlevnější forma. V tomto případě auto umývá člověka a navzdory skutečnosti, že jde o velmi výhodný druh myčky pro majitele a levnou cestu pro zákazníky, ruční kontakty postupně ztrácejí svou relevanci. Manuální aplikace pracích prostředků s houbičkou pro nedbalé akce může vést k poškození těla a v současné době je mytí stroje tímto způsobem nižší než u jiných typů.

Automatické mytí je také rozděleno na dva typy: portál a tunel. V portu se pojíždí po celém autě klenutý automatizovaný design, který čistí tělo buď kartáčem nebo vysokotlakým systémem.

U tunelových typů automobilů se všechno děje trochu jinak: auto se pohybuje kolem mycích jednotek na speciálním dopravním pásu. V takovém případě můžete také ušetřit na zaměstnance: pro provoz mytí existují dva lidé, kteří tento proces řídí. Je však nutné investovat spoustu peněz do výstavby samostatné místnosti, protože není vždy možné najít vhodnou místnost.

Co musíte otevřít myčku


Teoreticky, otevření myčky není tak obtížné, pokud budete postupovat podle pokynů jasně a tržně zhodnotit své schopnosti (včetně finančních). Jak začít mytí aut? Za prvé, budete muset najít místo a zjistit výši nájemného za to. Tato částka vždy závisí na konkrétní situaci.
Ale nejdůležitější a první akce budoucího majitele autoplachtu dostává usnesení z městské správy a podání petičního dopisu. To znamená, že zástupci správy by neměli mít nárok na otevření myčky na vybraném místě.

Od okamžiku podání žádosti může trvat dlouhou dobu, a to ztratit není: v posledních několika týdnech musí připravit a předložit městského úřadu vašeho návrhu projektu, koordinují ji s obecními architekty, SES a požární služby, a pak můžete bezpečně počkat na předchozí souhlas administrace.

Za to, že všechny doklady, které obdržel k otevření vozu spolu s dopisem na jméno starosty je nutné použít znovu do správy města, a po konečné dohodě je možné udělat jen design nebo výstavby budovy pod dřezem.

V této fázi je vyvíjen konečný návrh, který je poslán k přezkoumání SES, je v souladu se službou ochrany práce a se službami ochrany přírody, je schválen požárními inspektory a městskými architekty.

Poslední etapou je státní odbornost, která schvaluje projekt a vydává zákon o výstavbě.

Požadavky na mytí automobilů

Během práce autoplachtu je odpadní voda vypouštěna do městské kanalizace a majitel mycí linky by měl uzavřít vhodnou smlouvu s obecním podnikem vodárenství a kanalizace (WSS).

VKH na základě podmínek smlouvy stanoví regulační požadavky na otevření mycího automatu pro složení odpadních vod. Jednoduše řečeno, WSS upravuje množství a složení odpadních vod: objem by neměl překročit částku stanovenou ve smlouvě a neobsahovat toxické a environmentálně nebezpečné chemické látky.

Také nezapomeňte, že v umyvadle musí být nezbytně instalováno zařízení na úpravu vody pro čištění příchozí vody. Jedná se o levné a kompaktní jednotky, s nimiž nejsou žádné zvláštní potíže.

Místo pro mytí auta

Výběr místa pro mytí automobilů závisí na návratnosti takovéto činnosti. Navzdory skutečnosti, že výplachy automobilů jsou obecně výnosné, měla by být zvolena s náležitou pozorností. Například v obytných zónách, zákazníci mohou být menší, ale měsíční nájemné nezasáhne kapsy majitele vozidla i v „mimo sezónu.“

Autopůjčovna v prestižních oblastech může být charakterizována vyšším nájemným, kromě toho, že na takových místech (zpravidla je to centrum města), administrativa se velmi zdráhá udržet mytí automobilů. Ale i když najdete vhodné místo s vysokou dopravou poblíž centra - můžete si být jisti, že je stále práce. Navíc obyvatelé elitních oblastí velmi často vlastní drahé automobily, mohou si dovolit, aby se pravidelně starali o své auto a často si objednali řadu doplňkových služeb.

Samostatná struktura pod myčce není nutné stavět „na zelené louce“: je možné nalézt možnosti, low-cost s dokončené budovy, ale při stavbě vlastního domu je velmi důležité vybrat si místo, čímž nejen řídí hodně aut, ale které mohou klienti volně řídit, bez ohledu na zatížení silnic.

Budování nebo pronájem krabice

Otevření vlastního mycího automatu vždy zahrnuje výběr: vybudovat samostatnou budovu podle vašich požadavků nebo si pronajmout krabici a pokusit se přizpůsobit se navrhovaným podmínkám?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačná. Pro takové firmy, jako je auto, nejlepší volbou bude stavět své vlastní krabice, ale ne každý má takový velký dost kapitálu investovat do výstavby jeho části.

Pracujete-li v budoucnu, můžete si vybrat ready-made možnost, ale v tomto případě je výběr místa je třeba přistupovat velmi opatrně: velmi nízká cena v první řadě by nemělo překvapit, ale právě stráž. Je možné, že nízká cena je spojena s nerentabilním místem.

Jak vybrat zařízení pro mytí auta?

Jaké vybavení potřebujete? V každém moderním autě by měl být:

 • vysokotlaký ohřívač s ohřevem vody a vysokotlaké zařízení pro zásobování vodou (průměrná cena 3 000 USD);
 • Kompresor (cena cca 250 dolarů);
 • Prací vysavač (od 400 do 550 dolarů);
 • Čištění odpadních vod (od 5000 Kč);
 • Spotřební materiál ve formě čisticích prostředků (asi 300 dolarů měsíčně).

Obvykle náklady na profesionální vybavení závisí na výrobci, ale v takovém případě je výběr majitele mycího automatu malý a není možné výrazně šetřit peníze. Hlavními dodavateli na ruském trhu jsou dnes firmy Karcher, Carebridge, Kalinik Kleindiest, Weidner a další menší výrobci ve Španělsku, Německu a Itálii.

Dobré mytí automobilů je však nejen vybavením, ale také oddělenými prostory pro personál a zákazníky. To přiláká nové zákazníky kvůli dobrým službám, usnadní práci svých zaměstnanců, což znamená, že mytí automobilů přinese i větší zisk.

Pro personál by měl být zajištěn pokoj pro odpočinek, místnost, kde bude umístěna pokladna a kancelář správce. Podmínky v těchto prostorách by neměly být nejmódnější: všechno by mělo být vybaveno pro produktivní práci, ale ne více.

V případě zařízení pro zákazníky omezen na „Spartan“ podmínky, že nebude fungovat: již dávno prokázáno, že se za stejnou cenu za produkt nebo službu zákazníkovi téměř vždy zvolí návrh, který bude mít pohodlný a praktický čekat na objednávku nebo pro svého tahu.

Komfortní pohovka a křesla pro zákazníky, televize nebo standardní sada časopisů v čekárně je dobrá, ale můžete jít dál a dát zákazníkovi možnost jíst, vypít kávu nebo zahřát v zimě.

To nemusí nutně investovat ve velkém rozšíření do kavárny s barem: poskytovat dostatek prostoru, v němž na rozdíl od malé pohovky mohou být umístěny tři čtyři malé stolky, chladič s teplou a studenou vodou a malý sortiment občerstvení.

Zaměstnávání zaměstnanců

Výběr personálu pro mytí automobilů je poslední věcí, kterou je třeba udělat po vyřešení všech otázek týkajících se výstavby a nákupu zařízení. Tento jednoduchý úkol však vyžaduje i zodpovědný přístup.

Abyste se stali autopůjčovnou, nepotřebujete žádné vzdělání nebo speciální dovednosti: tyto zaměstnance se snadno trénují. Kandidáti na tuto pozici však musí splňovat určité požadavky:

 • Učení;
 • Dobrý fyzický tvar;
 • Minimální znalost automobilu;
 • Přátelský a pozorný vůči klientům;
 • Odpovědnost.

Mnoho autoplachů pracuje nepřetržitě a v tomto případě musí pračka dodat takový dodatečný požadavek jako příležitost pracovat v noci.

Základní a doplňkové služby u mycího automatu

V rámci doplňkových služeb není určeno prodávat horký čaj zákazníkům, ale postupy týkající se přímo mytí automobilů. A v tomto případě je třeba být připraveni na skutečnost, že personál bude muset být vyškolen dodatečně a s největší pravděpodobností zvýší plat podložky. Je zřejmé, že motivace k učení, jak se umýt motor pračky, a využívat fondy antipot Antidešť bude záviset na výši platu, a doplňkové služby pro majitele vozidla - je především příležitostí k přilákání nových zákazníků.

Nemyslete si, že ve většině automobilových myček se provádí pouze mytí exteriéru: řada služeb je velmi široká a hlavním úkolem je přilákat klienty k takovým službám a udělat nabídku správně.

Mnoho moderních myček automobilů (zejména ve velkých městech) nabízí svým zákazníkům celou řadu doplňkových služeb. Níže je uvedena jen malá část:

 • Zkrácení kol a nárazníků;
 • Mytí motoru mycím prostředkem;
 • Splachování chladiče;
 • Aplikace ochranného vosku;
 • Brusné leštění;
 • Čištění plastů v kabině;
 • Odstranění hologramů.

Kolik stojí za otevření myčky a jaká je návratnost?

Když byla dohodnutá a postavena budova pod automobilem, zařízení bylo zakoupeno a instalováno a zaměstnanci jsou oblečeni do nových značkových kombinéz - je příliš brzy na to, aby mluvili o úspěchu podnikání. Za to stojí za to otevřít myčku? Ano, otevřít mycí linka je prospěšný, ale každý podnikatel ví, že v nejlepším případě i za přítomnosti dostatečného počátečního kapitálu poprvé, nová společnost bude fungovat jako minimum „na nulu“, a někdy i cena může být a je výrazně vyšší výnosy.

Ale to je krása mycích linek jako podnikání: Tyto služby jsou velmi populární a některé specifické vlastnosti jsou velmi malé, takže pokud ve fázi vytváření vše bylo provedeno správně - firma poroste a generovat příjmy.

Hodně závisí na počátečním kapitálu, a pokud by byly poskytnuty velké půjčky na vytvoření mycího automatu, proces může přetáhnout, ale to se nezastaví. Kolik stojí zařízení? Všechna zařízení budou stát zhruba 300 000 rublů. Spotřební materiál (rychlost 30 vozů denně) bude stát $ 300 za měsíc, pokud k tomu přidáme náklady na výstavbu krabic 2,7 milionu rublů - dopadne, náklady na otevření myčku, je 3 000 000.

Ale je tomu v případě, kdy byly krabice skutečně postaveny: pokud jsou prostory pronajaty - veškeré výdaje v prvním měsíci (včetně platů zaměstnanců) budou asi o půl milionu rublů. Ale jednoduché matematické výpočty ukazují, že příjem za měsíc s průměrnou návštěvou 30 vozidel denně bude 300 000 rublů.

Takže po zaplacení mezd, odpočtu daní a placení nájemného je majitel mycí linky stále ziskem. Samozřejmě stojí za to brát v úvahu tzv. "Mrtvou sezónu": v létě se příjmy značně snižují, protože ulice jsou čisté a většina potenciálních zákazníků je na dovolené. Ale i v tomto případě jsou letní ztráty jako celek kompenzovány díky velkým objemům práce v podzimním jarním období.

Tato otázka byla položena 1000 krát: jak se PI liší od LLC? Snažili jsme se malovat...

Několik vysvětlení o pomoci státu malým podnikům.