Výpočet otevření samoobslužného praní

Mytí aut je trvalým obchodem a stále se zvyšuje počet spotřebitelů této služby v jedné nebo jiné podobě.

Mytí aut se vyznačují typem a formou služby. Typy myček - kontakt, bezkontaktní a kombinované. Podle formy služby - stacionární ruční mytí automobilů (tradiční technologie); mobilní; mytí se samoobsluhou (poskytuje nízkou cenu služeb, minimální počet zaměstnanců); portálové systémy (nákladná efektivní technologie, platí až 3 roky, vyžaduje neustálý tok zákazníků).

Další podrobnosti o tom, jak otevřít mycí automat naleznete v článku "Podnikatelský plán pro mytí automobilů od" nula ". V tomto článku budeme se trochu zabývat popisem a výpočty návratnosti autopůjčovny pro úsporu energie nebo mytí aut s vlastní obsluhou.

Chcete-li otevřít mycí automat, musíte nejprve rozhodnout o volbě právnické osoby. Pro naše výpočty pro podnikání zastavíme registraci IP. Samoobslužná praní nebo mytí automobilů pro úsporu je již známou obchodní možností pro obyvatele v zahraničí. Pro nás je to stále novinka, ale mezitím je již praktikována v Moskvě v Petrohradě. Umyjte auto v takovém autě může být dvakrát nebo třikrát levnější, a proto při plánování takového podnikání se zvýší propustnost automobilů za den a v důsledku toho se zvýší zisk. Hlavním rysem umyvadel je samoobsluha - nedostatek personálu. Na umyvadle je jeden správce a majitel stroje sám umývá.

K umytí svého "koně" si majitel zvolí režim: vysokotlaké mytí, mytí pěny, voskování apod. Zákazník platí za dobu praní, voda, pěna a vosk se podává až do skončení platby.

Jaké oprávnění a licence jsou potřebné k otevření samoobslužného mycího automatu?

Nejzákladnější pro otevření samoobslužného umyvadla je výběr vhodného pozemku. Z místa, od dopravních toků velmi závisí na příjmech myčky.

Takže místo je nalezeno. Pro organizaci aktivit registrovaných IP.

Chcete-li otevřít obchod s mycími pastami na pozemku pronajatém od městských úřadů, budete potřebovat:

- dohodnout se na návrhu (vzhledu) s městskou správou, aby získal povolení k instalaci nestacionárního (stacionárního) zařízení;

- získání povolení od hasičů, v SES, připevnění úplné dokumentace k vybavení samoobslužného mycího automatu;

- smlouvu o dodávce vody a likvidaci od společnosti Vodokanal, smlouvu o vývozu tuhého domácího odpadu, úklid území, doklad o registraci ČKS.

O zahájení práce je třeba informovat v Rospotrebnadzoru.

Jak najít pozemek pro otevření myčky?

Jedním ze základních faktorů pro úspěch podnikání u mycích automobilů je umístění. Chyty při odjezdu z města, na hlavních obchvatových trasách - nejsou nákladově efektivní. Nejlepší uspořádání umyvadla je na cestě z práce do domu. Lidé chtějí umýt vůz a ticho se dostat domů, aniž by ho obarvili. Parkování vedle umyvadla pro dvě místa by mělo být pro 3-5 vozů. Klient má rád kávu u mycího automatu, sleduje televizi a bez obarvení bot, bezpečně sedí v autě. Přítomnost pouličního osvětlení je vítána, pokud ne, pak bude muset být provedeno na vlastní náklady.

Chcete-li najít místo, je lepší kontaktovat městskou správu nebo dát práci realitním kancelářím. Komunikace pro naše podnikání v oblasti mytí automobilů, hlavní věcí je schopnost připojit se k elektrickým sítím, k vodě, je možné použít generátor, ale pro normální fungování podniku není vhodné. Proto při výběru možností pro umístění mycího automatu by měl být komplex umývárny umístěn tam, kde budou náklady na připojení k elektrické síti minimální. Také při uzavření nájemní smlouvy na pozemek, věnujte pozornost podmínkám pro ukončení smlouvy. Můžete umístit svůj vůz, podniknout a po chvíli si s sebou můžete smlouvu ukončit, aby jste tam dal další auto.

Nezbytné náklady na budovu (stavbu) a vybavení pro otevírání aut.

Vybraná sada zařízení pro šest pracovních míst zahrnuje:

- výstavba komplexních boxů na mytí automobilů - 5,5 milionů rublů;

- poskytování komunikace a získání povolení - 2 miliony rublů;

- vybavení, jeho instalace, počítačová podpora - 4,5 milionu rublů;

- video sledování, pokladna - 200 tisíc rublů;

- zařízení na zpracování - 500 tisíc rublů;

- Další počáteční náklady - 500 tisíc rublů.

Celkové investiční náklady činí 13 200 tisíc rublů. Zahájení takové činnosti bude trvat jeden až jeden a půl roku. Na počátku takové instituce bychom neměli zapomenout na hudbu, automat na nápoje.

Jak vypočítat návratnost automobilu?

Výnosy a návratnost investic do automatického mytí aut

U mytí aut je podnikání sezónní, ale pro naše výpočty předpokládáme, že zákazníci jsou přijímáni každý měsíc rovnoměrně a v konstantním množství. Plánujeme, aby bylo 200 zákazníků doručeno denně. S příslušnou propagací a dobrou polohou může projít takovým bodem až 500 vozů denně. Průměrná kontrola je 100 rublů. Tak, příjmy za měsíc bude 200 * 100 * 30 = 600 000 rublů.

Samoobslužný mycí automat jako podnik

Výzkum od společnosti Moneymaker Factory

Každoročně se v Rusku zvyšuje počet vozů o 1,5 milionu kusů. Kromě nárůstu poptávky v důsledku nárůstu počtu automobilů v obchodě s autoumyvárnami je zde i zúžené zhoršení. Výhodou samoobslužných stanic mytí automobilů je rychlá návratnost investic pro investory, protože jsou poptávka mezi obyvateli z důvodu nízké ceny služeb a řízené úrovně kvality.

Co je samoobslužný mycí automat? Jedná se o takovou službu, pomocí níž může majitel vozidla samostatně umýt a starat se o své auto.

K tomu je ve vozidle umýván stacionární stojky, které jsou navrženy pro jedno auto. Každá pozice je vybavena speciálním panelem s připojeným zařízením, na němž může uživatel vybrat několik placených služeb, jako například:

 1. Mytí: horká nebo studená voda, s pěnou, s osmózou;
 2. Voskování voskem;
 3. Léčení hmyzu;
 4. Sušení.

V porovnání s tradičními pracími pracemi bude auto mytí v samoobslužné službě levnější a zabere méně času, protože na takových podložkách nejsou prakticky žádné fronty a samotný prací postup je plně automatizován. Vlastník automobilu sám působí jako obsluha a může nezávisle kontrolovat důkladnost a kvalitu praní.

V krizových podmínkách většina spotřebitelů upřednostňuje samoobslužný mycí automat oproti tradičním službám. Je to mnohem levnější, kromě toho, že je v reálném čase-úspora a kvalita mytí násobí, protože vlastník kontroluje celý proces na vlastní mytí a péče o Váš vůz.

Porovnáme-li samoobslužné mytí aut služby se zdánlivě i levnější alternativy, jako je mytí ve dvoře nebo v blízkosti vodního toku, je kromě zjištění, že jejich akce motorista způsobí značné škody na životním prostředí, přidává další vysoká pravděpodobnost administrativní v pořádku. Velikost pokuty bude od 3 do 5 tisíc rublů, zatímco nezávislé praní v automobilovém umyvadle bude stát jen 100-200 rublů.

Nyní zjistíme, kolik automobilů je v Rusku oblíbeno - pro toto se seznámíme s následujícími statistikami.

Potřeba mycích služeb

Podle dopravní policie, na začátku roku 2016 56,6 milionu vozů bylo registrováno v Rusku, z toho 44,2 milionu osobních a 2,2 milionu motocyklů. Roční nárůst počtu vozidel je 1,5 milionu jednotek (+ 2,7%).

Průměrný majitel auta umývá auto alespoň 2krát měsíčně. Podle investiční společnosti ROSTA, která se specializuje na stavbu myčky na klíč na klíč, samoobslužný mycí automat na 6 pracovních místech může sloužit až 900 vozům denně.

To znamená, že i navzdory myčka aut služeb na trhu cenných papírů v souvislosti s nárůstem počtu vozidel roční poptávka po mycích linkách se zvýší o 110 jednotek.

1 500 000 nových vozidel * 2 krát / měsíc. * 12 měsíců = 36 000 000 umytí za rok pro nová auta

36 000 000 promývání / (900 promývání / den * 365 dnů) = 109,6 komplexů.

Výše uvedený výpočet je velmi obecný, protože nezohledňuje sezónnost podniku. V období od března do dubna, října a listopadu, které jsou špičkou, je maximální zatížení - standardní podložky se nemohou vyrovnat s přílivem návštěvníků.

Navíc autoři zřídka pracují s maximálním technickým zatížením 24 hodin denně a 365 dní v roce. Důležitá je také hustota umístění myček automobilů - nikoli všude, kde je jednotná. Proto roční nároky na výstavbu nových zařízení na mytí automobilů pro pokrytí rostoucích potřeb budou činit 200-300 středisek pro poskytování takových služeb.

Kromě toho je nutné splnit požadavky na mytí všech dostupných motorových vozidel o přibližně 5 000 mycích úklidů - dnes není tento požadavek poskytován ani na polovinu.

Deficit mezi službami mytí vozidel je jasně doložen příkladem města Petrohradu v následujícím rozvrhu (obrázek 2):

Obr. 1. Poptávka a nabídka na mytí automobilů v St. Petersburgu od roku 2013.

Výhody mytí aut se samoobslužnými službami

Při současném nedostatku služeb tak, jak je uvedeno výše, a v době poptávky krize bude výhodná pouze auta s možností samoobslužného (kvůli ceně služby (méně než 3-4 krát), kvalitě a rychlosti poskytovaných služeb), takže by bylo rozumné věnovat pozornost na tento typ podnikání.

Pokud jde o rychlost obsluhy v myčce, budeme tyto údaje studovat. Jsou jasně uvedeny v tabulce 1.

Jak otevřít samoobslužný praní od začátku

V ruských městech se poměrně nedávno objevily samoobslužné mycí auta. Před deseti lety se mohly počítat na prstech a v poslední době počet takových výplachů rostou exponenciálně. To je způsobeno nejen zřejmým faktem, že umývání automobilu na těchto podložkách je levnější než automatické nebo ruční. Jednou z pobídek k odchodu do takového umyvadla je také skutečnost, že ve velkých městech prakticky neexistuje místo na mytí vlastního auta, a takový "postup" o přírodě způsobuje legitimní pobouření druhých.

V závěru 90. let byly samočinné podložky počátkem roku 2000 nerentabilní, jelikož vybavení pro ně bylo mnohem dražší než manuální a práce byla levná. Pokud před 15-20 lety, náklady na úklid byl 20-25% z příjmů, ale dnes to je 50% nebo více. To vše vytváří podmínky pro růst počtu samoobslužných záchytů. Používání takových výplachů je obzvláště populární u lidí, kteří rádi jezdí v prašném autě. S menším znečištěním, mnoho z nich upřednostňuje rychlou a levnou možnost samočistícího vozidla.

Ačkoli samoobslužný mycí automat je teoreticky "neobývaný", nicméně v každodenním životě je stále v pracovním poměru povinná osoba, která pomáhá klientům s jejich obtížemi. Nejnepříznivějším místem pro tyto podložky je údržba a opravy zařízení. Odborníci si dobře uvědomují problémy s vybavením na standardním mytí rukou. Tyto problémy se mnohonásobně zvyšují, protože zařízení je využíváno amatéry v samoobslužných umyvadlech. Někdy takové vykořisťování hraničí s barbarstvím.

Pokud uvažujete o samoobslužném mytí aut jako podnikání, pak je to určitě užitečná záležitost. Zvažte vše v pořádku.

Registrace praní, OKVED kódy, dokumenty

Pokud pro vás podnikání spojené s mytí vozidel není něco nového a jste registrováni jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba, pak tato část není pro vás. Pokud se divíte, jak otevřít samoobslužné mytí od začátku, měli byste se začít registrovat. Nejlepší je registrovat se jako samostatný podnikatel a používat zjednodušený daňový systém (USN).

Volba volby USN (6% hrubých výnosů nebo 15% výnosu mínus výdaje) závisí na vypracovaném obchodním plánu. Pokud jsou potvrzené výdaje méně než 60% výtěžku, je vhodnější první možnost.

Jako hlavní činnost byste měli zadat "mytí, leštění a podobné služby" (kód OKVED 45.20.3).

Pro začátečníky je obzvláště obtížné koordinovat dokumenty s orgány dohledu (ekologie, sanitární epidemiologická služba, energetický dohled, požární inspekce atd.). Nejjednodušší způsob, jak vyřešit tento problém, je objednat samočinný mycí projekt v specializované organizaci. Taková je jistě ve vašem městě několik a takové organizace poskytují plně koordinovaný projekt. To není nejlevnější možnost, ale v praxi nejrychlejší a nejspolehlivější.

Výběr místa a konstrukce umyvadla

Není třeba opakovat, že volba správného místa pro samoobslužné mytí je polovina úspěchu. Při výběru webu však existují omezující faktory. V blízkosti místa by měla existovat minimální infrastruktura:

 • přívod vody nebo jiný zdroj čisté vody;
 • kanalizace (s výjimkou případů zcela uzavřených systémů, o nichž budeme diskutovat níže);
 • možnost připojení k elektrickým sítím.

Spojení s těmito sítěmi "nasytí" lví podíl na investicích do výstavby myčky automobilů.

Zdá se, že nejúspěšnějšími místy pro samoobslužné mytí jsou okraje spacích prostorů, nejlépe na silnicích vedoucích do obchodních a průmyslových center. Také atraktivní jsou stezky, které spojují spací plochy s centrem města. Velmi důležitá je možnost vizuální prohlídky umyvadla ze strany silnice.

Osoba, která se rozhodla využít služeb samoobslužného mycího automatu, obvykle není připravena čekat na svůj obrat nebo si objednat čas, jako v případě předem umýt rukou. Proto je pro zákazníka důležité, aby viděl prázdné místa v autě. Alternativou k vizuálnímu kontaktu je přitažlivá světelná tabule s reklamou na praní a naznačující například "Volná místa jsou".

Vytvoření samoobslužného mytí aut není problém, protože není zapotřebí složitých technických řešení nebo významných vykopávacích prací. Bydlení na typu stavby byste se nejprve měli řídit klimatickými podmínkami vašeho regionu. Zařízení v Sevastopolu nebo Novosibirsku budou radikálně odlišné.

Nákup zařízení a související náklady

Výběr vybavení pro praní, nákup a instalaci určuje především úspěch vaší společnosti. Myšlenka "udělám vše sám" na základě standardního mycího zařízení a nejjednodušší automatizace je nepravděpodobné, že bude úspěšná. Na trhu existuje mnoho nabízených samoobslužných umyvadel pro evropské i domácí firmy. Než si koupíte zařízení, zeptejte se standardní otázky: "A kde vaše zařízení funguje?". Odpovědný dodavatel okamžitě poskytne "adresy a vystoupení".

Pokud je to možné, pokuste se objednat zařízení s instalací na klíč. To podstatně nezvyšuje náklady na dodání, ale významně zjednodušuje problém odstranění závad během záruční doby zařízení. Hlavním problémem, který by se měl řešit v Rusku, je ochrana zařízení před nízkými teplotami. Různí dodavatelé řeší tento problém různými způsoby (nepřetržitá cirkulace vody, vytápění atd.). Standardní rada, která je lepší, nemůže být uvedena zde - to vše závisí na vaší oblasti a především na umístění výlevky.

Nyní o cenách. myčka automobilů Self-service na jeden nebo dva z půstu, jako samostatný subjekt, rozhodně není rentabilní (více o tom níže v popisu podnikatelského záměru). Takový objekt je možný pouze jako rozšíření automatického nebo ručního praní, jako alternativní volba pro motoristy.

Ceny za samoobslužné umyvadla začínají od 300-400 tisíc rublů, pokud jde o jedno místo. To znamená, že pračka pro 4 příspěvky vás bude stát 1,5-1,6 milionů rublů, a 6 míst 2,0-2,5 milionů rublů.

Náklady na "pokročilé" evropské umyvadla jsou asi 2-3krát vyšší. Náklady na dopravní služby jsou obvykle relativně nízké a pokud nejsou zahrnuty v ceně, tvoří 5-10% nákladů na vybavení.

Montáž. Mnoho dodavatelů nabízí provést instalaci dohledu. Obvykle jeho náklady leží v rozmezí 10-20% nákladů na vybavení a je v průměru 250-600 tisíc rublů (v závislosti na počtu pracovních míst). To také zahrnuje zpravidla školení personálu v péči o vybavení. Pokud se rozhodnete umístit umyvadlo sami, pak lze vypočítat cenu této operace.

Kromě toho budete muset zlepšit okolí. Náklady na tento článek se mohou lišit v závislosti na vaší představivosti a možnostech. Pro výpočet standardního praní (4-6 míst) je pro tento článek stanoveno 150 000 až 200 000 rublů.

Samostatně je třeba uvést dostupné nabídky mobilních automobilových myček s uzavřeným cyklem cirkulace vody. V ideálním případě by takové mytí (samoobslužné a ruční) nevyžadovaly připojení k vodovodním a kanalizačním systémům. Některé konstrukce jsou určeny pro elektřinu ze solárních panelů nebo dieselových generátorů. Zařízení takového umyvadla, včetně personální místnosti, je uloženo ve dvou standardních 40-stopových kontejnerech a může být do dvou až dvou dnů přemístěno na nové místo.

Náklady na takovéto kompletní závody jsou přibližně dvakrát vyšší než náklady na tradiční rostliny (především díky systému cirkulace vody). Avšak vysoká cena je kompenzována možností změny umístění mobilní a, co je nejdůležitější, absence nutnosti získání povolení hmoty. Když certifikát uznaný státem, pro nastavení mytí vyžaduje pouze dohodu o uzavření tuhého komunálního odpadu (kaly z kalové jímky).

Zaměstnanci, reklama, náklady na údržbu

Pro údržbu myčky aut je samoobslužná pro jednu osobu na jednu směnu. Obvyklé trvání posunu je 12 hodin. Funkcí obsluhy je vydávání žetonů, ochranného oděvu (zástěra, rukavice a podobně), pomoc zákazníkům při práci s vybavením a čištění území. Velmi důležitá je údržba zařízení. Je samozřejmé, že pro tyto účely je vhodné udržovat speciální pracovníky (nebo alespoň jednoho odborníka) pouze pro síť umyvadel. Proto je tato práce prováděna dodavateli zařízení (optimální, ale ne levná možnost) nebo místní "kulibin".

Při nákupu vybavení byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že vybavení míst bylo relativně nezávislé. To znamená, že pokud nějaké zařízení selže na jednom místě, nebude to pro ostatní problém.

Reklama. Za prvé, reklama (streamery apod.) By se měla objevit 2-3 km před praní. Za druhé, přímo u umývadla je žádoucí deska s informacemi o dostupnosti sedadel. Za třetí, pokud jste si jisti konkurenceschopností svých cen nebo máte síť na mytí automobilů, pak inzerujte po celém městě. Dávejte pozor na to, abyste se umyli na zpravodajských a informačních portálech svého města.

Velmi důležitou položkou příjmů jsou řidiči taxi. Od řidičů taxislužby Yandex Uber a dalších "distribuovaných" služeb je nutné zachovat čistý vzhled vozidel. Mnoho řidičů z této kategorie využívá samoobslužné myčky automobilů, zejména v "klidných" hodinách.

Celkové náklady, náhrada

Je velmi obtížné vytvořit relativně přesný podnikatelský plán pro samoobslužný mycí automat s výpočty, neboť jeho obsah silně závisí nejen na regionu, ale i umístění myčky v konkrétním městě / vesnici. Základní údaje pro výpočet podnikatelského plánu jsou náklady na praní a počet obsluhovaných vozidel na jednom místě za den.

Začněme s počtem vozů. Průměrná doba umytí auta je 20 minut, to znamená, že jeden příspěvek může teoreticky obsluhovat 72 vozů denně. Úroveň nakládání je 25-30%, tj. 18-24 vozů za den. Průměrná hodnota je 21 vozů.

Cena. Při samoobslužném praní stojí auto ve výši 150 až 400 rublů. Pro výpočty je vhodné vzít opatrnou postavu 200 rublů. To znamená, že příjmy z jednoho příspěvku činí 4200 rublů denně, a tudíž z pěti pracovních míst - 630 000 rublů měsíčně.

Budeme provádět výpočty pro mini-praní na pěti místech.

 • design a konstrukce - 1600000 rublů;
 • nákup a instalace zařízení - 3000000 rublů;
 • organizační náklady, povolení, registrace - 300 000 rublů;
 • reklama - 100 000 rublů.

Celkem: 5 000 000 rublů. Proto může být částka 5 až 6 milionů rublů považována za odpověď na otázku, kolik stojí za zahájení autopůjčovny na klíč.

Běžné výdaje (za měsíc):

 • Pronájem pozemku - 150000 rublů;
 • spotřební materiál (auto chemické zboží, kombinézy a další) - 50 000 rublů;
 • plat - 50 000 rublů;
 • poplatek za mzdy a daně - 70000 rublů;
 • údržba zařízení a oprav - 30 000 rublů;
 • (voda, kanalizace, elektřina) - 30 000 rublů.

Celkem: 380000 rublů.

Měsíční příjem bude 630 000 - 38 000 = 250 000 rublů. Splácení počátečních investic (investic) bude:

5000000/250000 = 20 měsíců

Obnovení kapitálových investic, a to i s poměrně opatrnými počátečními údaji, je tedy méně než dva roky. Doufáme, že tento příklad vám pomůže otevřít vaši firmu.

Myšlenky podnikání od začátku

Mytí auta, úskalí

Drenkel »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Mytí auta (je to trojúhelní a přesto)

Administrátor »Před více než rokem

Drenkel »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

gfhfien »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Alex_174 »Před více než rokem

Max 85 »Před více než rokem

Caezar »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

anabel1985 »Před více než rokem

Kolobrod »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

mytí automobilů

vova »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Wad08 »9. července 2018, 14:35

SMS »13. července 2018, 9:36

Dragonsea »24. srpna 2018, 20:40

Jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku

Mytí automobilů jako druhu podnikání je ziskové podnikání. Každý rok se zvyšuje počet majitelů automobilů. Z tohoto důvodu rostla poptávka po této službě. Trh není schopen uspokojit poptávku. Mytí jednoho auta v běžném autě trvá 30 - 40 minut. Majitelé musejí zůstat ve frontách, aby mohli využívat službu. Z tohoto důvodu existoval alternativní typ podnikání - autopůjčovna.

Organizace nabízí majitelům automobilů, aby si umyli vlastní dopravu a poskytli jim všechny podmínky. Služba je oblíbená. Plán pro obchodní samoobslužné mytí uvedené v tomto článku usnadní zahájení vlastního podnikání.

Výběr formy vlastnictví a kódů OKVED

Přemýšlejte o tom, jak otevřít rozpočetovou verzi čistící samoobsluhy od začátku, by měl podnikatel zvolit vlastnictví. Pro typ činnosti je vhodná registrace IP nebo založení LLC. Měla by se zvolit forma vlastnictví, která by vycházela z rozsahu podnikání.

Pokud podnikatel plánuje vytvořit jeden dřez, jehož vlastníkem bude sám, podnikatel by se měl zaregistrovat jako IP. Tento typ podnikání zahrnuje zjednodušené vykazování a podléhá zjednodušenému zdanění.

Pokud plánuje podnikatel uspořádat síť mycích automatů, podnikání je lepší zaregistrovat se jako LLC. Tato forma vlastnictví umožňuje mít až 50 zakladatelů. Díky příspěvkům do charterového kapitálu organizace přispívají partneři k rozvoji podnikání.

Registrace LLC však vyžaduje úplný seznam dokumentů. Registrace společnosti s ručením omezeným se stává sama o sobě problematickou. Chcete-li vytvořit organizaci, budete muset kontaktovat specializované společnosti, které se zabývají sběrem a zpracováváním dokumentů v souladu s požadavky.

Během registrace nemovitého formuláře nebo do 30 dnů od obdržení dokladů musí podnikatel zvolit druh daně. Není-li volba provedena, bude nové organizaci automaticky přiděleno AOT.

Pro podnikání je vhodné pro odpočet ve prospěch státu na UTII. Výše daně se vypočítává nikoliv z přijatého zisku, ale z plochy, která je obsazena. Kromě toho, provádění odpočtů pro UTII vám umožňuje nekupovat pokladnu.

Po dokončení výběru formy vlastnictví musí podnikatel zvolit příslušné OKVED kódy. Pro typ podnikání jsou vhodné:

 1. 45. 2 - údržba a opravy vozidel;
 2. 50. 20. 3 - Poskytování jiných typů služeb pro údržbu vozidel.

Balíček dokumentů

Chcete-li otevřít samoobslužný mycí automat, podnikatel bude muset shromáždit celý seznam dokumentů. Seznam obsahuje:

 1. Povolení od SES;
 2. Povolení požárního útvaru;
 3. Povolení orgánů územního plánování;
 4. Kopie projektu samoobslužného mytí automobilů certifikovaného společností BTI;
 5. Povolení od environmentálních služeb.

Pokud je stavba plánována pro pronajatý prostor, seznam dokumentů se podstatně rozšíří. Chcete-li získat oprávnění, musíte poskytnout:

 1. Plán pozemku;
 2. Plán stavby, který má být postaven;
 3. Povolení místního výkonného výboru.

Připravené dokumenty budou muset být předloženy místní správě, která po vydání rozhodnutí vydá povolení k výstavbě samoobslužného mytí aut. Teprve po získání pracovního povolení ve všech případech může podnikatel otevřít samoobslužný mycí automat a začít komunikovat se zákazníky.

Po dokončení stavby musí být dokončený předmět podroben inspekci:

 1. SES;
 2. GAI;
 3. Protipožární ochrana;
 4. Ekologická služba;
 5. Místní správa.

Výběr místa pro výstavbu

Umístění místa zvoleného pro mytí automobilů závisí na jeho ziskovosti. Dříve, aby se ušetřily peníze, majitelé podniků měli ve svých dvorech zařízení. Praxe však ukázala, že takové podnikání je selhání. Nyní podnikatelé dávají přednost vozidlům na cestě.

Nejatraktivnější místa pro mytí auta jsou:

 • Oblasti u vchodu do spacích prostorů;
 • Parkovací megakomplexy;
 • Živé městské ulice;
 • Vstup do města.

Ideální místo pro samoobslužné mytí automobilů nebo jejich reklama náměstí za semafor. Při čekání na zelený signál se řidič podaří detailně prozkoumat všechny čtvrti a jistě vidí znatelné znamení, které ukazuje, že v blízkosti je umývárna.

Odstraňování odpadních vod, vody a elektřiny musí být připojeno k oblasti zvolené pro umývání v autě. Pokud komunikace není k dispozici, nebudete moci získat povolení k zahájení aktivity.

Plocha pozemku pro stavbu musí být ne méně než 200 - 270 metrů čtverečních. m. Parkování je podporováno pro automobily čekající na fronty. Nicméně, pro její organizaci bude muset pronajmout další prostor. V zimních měsících se zákazníci budou cítit spíše jako vnitřní samoobslužné umývání v teplé místnosti. Dodatečné finanční prostředky jsou však nutné pro její výstavbu.

Typ zařízení

Mytí nemůže fungovat bez vybavení. Pro běžné fungování typu podnikání bude vyžadovat:

 1. Prací komplex;
 2. Sušičky;
 3. Vysavače;
 4. Čisticí zařízení.

Zařízení a příslušenství pro ně můžete zakoupit ve specializovaných firmách. Výběr zařízení pro čištění samoobsluhy, který je nezbytný pro jeho otevření, pomůže pochopit zkušenosti již fungujících organizací.

Dodavatelé kvalitních produktů jsou:

Firmy dodávají vybavení z Německa. Počet pracích míst se získá na základě návštěvnosti a rozsahu poptávky po službě. Nicméně je výhodnější koupit 4-6 pracovních míst najednou.
Zařízení musí být nainstalováno. Rozhodnutí o provedení tohoto procesu samy o sobě mohou podnikatelé potíže čelit. Z tohoto důvodu Pro instalaci je lepší najmout specializovaný personál. Bezkontaktní čištění samoobsluhy lze organizovat.

Zaměstnanci

Pro otevření autopůjčovny samoobsluha nevyžaduje přítomnost velkého počtu zaměstnanců. Podnikatel bude muset najmout:

 1. Dva operátoři;
 2. Opravářský odborník odpovědný za řádné fungování zařízení.

Operátoři musí pracovat ve směnách. V neustálé přítomnosti opraváře není nutné. Stačí, když kontroluje zařízení týdně a přijede v případě poruchy. Neúplné zaměstnání ušetří podnikatele na mzdách zaměstnanců.

Reklama

Nejlepší reklama na mytí aut je její výhodné umístění. Při nákupech náměstí pro stavbu nebo získání místa musíte vybrat místo, které se nachází v blízkosti rušné ulice nebo silnice.

Památný název - Další způsob, jak přilákat zákazníky. Přemýšlejte o tom, jak pojmenovat samoobslužnou službu mytí aut, podnikatel by měl kontaktovat specialisty. Pomohou vám najít zajímavé jméno, které si ostatní budou rychle pamatovat.

Chcete-li přilákat zákazníky, můžete je distribuovat tisková reklama. Vizitky a brožury s informacemi musí být ponechány na čerpacích stanicích nebo v obchodech s auto díly. Malé reklamy můžete umístit do místních novin.

Náklady a návratnost investic

Při navrhování vlastního servisního plánu mytí automobilů s výpočty je nutné vzít v úvahu počet výdajů a výši očekávaných výnosů. K organizaci tohoto druhu činnosti je zapotřebí velké množství základního kapitálu. Rozhodnutím o vytvoření samoobslužného mycího automatu musí podnikatel investovat do podnikání ne méně než 5-7 milionů rublů.

Výdaje na otevření autoservisu:

 1. Nákup zařízení - 3 000 000 rublů;
 2. Stavba - 4 000 000 rublů;
 3. Reklama - 100 000 rublů;
 4. Pronájem pozemku - 100 000 rublů;
 5. Plat - 45 000 rublů;

Celkem: 7 245 000 rublů.

Chcete-li umýt auto, bude zákazník muset zaplatit 250 rublů. Náklady na jeden postup jsou 40 rublů. V den služby jsou využívány až 30 návštěvníků. Měsíční čistý zisk činí zhruba 500 000 rublů měsíčně.

Chcete-li vyplatit samoobslužný obchod s mycími automaty, musí být příjem nejméně 300 000 rublů měsíčně. V případě příhodného souhrnu okolností, 3 roky, tak, aby podnik začal vytvářet zisk.

Povolení samoobslužného praní usnadní start, při jeho koupi podnikatel snadno pochopí, jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku, protože podnikatelský plán poskytuje franchisor sám. Podnikatel však bude muset část svého příjmu poskytnout majiteli podniku. Doba návratnosti se tedy výrazně zvýší.

Články

Jak otevřít automatický mycí automat

Minimální problémy s personálem, maximální automatizace, nulové problémy se zákazníky - tak se podnikatel rozhodne otevřít samoobslužný mycí automat. Ale v tomto oboru existují dost nuance, které nejsou zvenčí viditelné.

O kolik to stálo otevřít samoobslužné mytí aut, jaké jsou jeho výhody oproti ruční čištění, a to, co je potřeba být připraven jít do tohoto podnikání, řekl Benjamin Besyakov, síťovou ředitel samoobslužné mytí auta „můj vlastní.“

Podstata podnikatelského nápadu

Optimální obchodní možnost pro města s počtem obyvatel 500 tisíc až 1 milion osob - mycí automat na šest pracovních míst. Tento typ činnosti má řadu charakteristik. Nejdůležitější z nich je otevřít samoobslužný mycí automat mnohem víc než mytí rukou. Ale tato verze má také výhody:

1. Automatizace

Práce samoobslužného praní je plně automatizovaná, proto je lidský faktor minimalizován. Zaměstnanec nemá možnost pracovat v pokladně. Ano, a samotní zaměstnanci potřebují méně: dostatečně pracovat, několik správců, kteří nemusí být pečlivě vybráni a trénovat dlouho.

2. Tok zákazníka

Kruh klientů ručního praní závisí na různých faktorech (cena, místo, vnější a vnitřní pohled na praní, kvalifikace pracovníků). Pokud podnikatel nastaví své pohledy na drahý segment a náklady na mytí automobilů od 1000 rublů, budou na ni požádáni pouze majitelé prémiových vozů. Zbytek těchto služeb nebude cenově dostupný.

Chcete-li zůstat na hladině, je třeba zavést další služby: leštění, čištění salonu, detiling apod., Jakož i věrnostní systém a dobrou reklamu. Také bude pracovat s 3-4 dodavateli, protože jeden dodavatel nebude schopen poskytnout celou škálu zboží.

Pro praní samoobsluhy takové otázky nejsou k dispozici. Kdo viděl znamení od silnice, vešel do dřezu. Současně bude stačit standardní služba: mytí aut a vysávání. Práce s dodavateli je snadnější: musíte si vybrat spotřební materiál, který vám vyhovuje za cenu a kvalitu. A právě toto je jeden dodavatel.

3. Odpovědnost

Při ručním praní často dochází ke konfliktu s klienty. Nadšenec vozu může obviňovat podložky za poškození vozu nebo krádež ze salonu. Na praní samoobslužného takové situace jsou vyloučeny, je-li klientský počítač poškrábaný, je to jeho vina, když se něco chybí od prostoru pro cestující, na vině třetí stranu.

Jak se připravit na otevření?

Před otevřením je důležité studovat trh města, ve kterém budete pracovat. Počkejte, kolik obyvatel je a kolik samoobslužných vozů umývá. Při výpočtu nepočítajte ruční mytí.

Ideální volbou je jeden post pro 10 tisíc lidí. To znamená, že město se stotisícinou obyvatelstvem je celkem celkem deset míst. Otevřete umyvadlo a zisk se může uskutečnit na přeplněném trhu. Je však důležité si uvědomit, že návratnost investic bude v tomto případě trvat mnohem déle.

Existuje vynikající příklad, kdy podnikatelé nevypočítali kapacitu trhu a trpěli tím. Ve městě s populací 600 tisíc lidí pracovalo samoobslužné mytí automobilů, které každý měsíc obdrželo 1,3 milionu rublů. Později vedle ní otevřel další praní a obrat každého z nich klesl na 700 tisíc rublů. S těmito výnosy jsou zisky minimální a návratnost investic se výrazně zvyšuje

Pokud oceňujete tržní kapacitu a rozumíte potenciálu vašeho podnikání, musíte hledat dodavatele zařízení. Nebojte se pracovat s ruskými výrobci. Nyní, za srovnatelnou nebo nižší cenu, jejich vybavení překračuje kvalitu cizích analogů.

Zařízení je základem pro samoobslužné mytí, proto je nutné zodpovědně zvolit dodavatele.

Zaprvé, na co musíte věnovat pozornost - jaké jsou podmínky pro spolupráci, služby a kompetentnost, s jakou jste byli konzultováni.

Ale i kdyby vám všechno vyhovovalo, neponáhlejte uzavřít smlouvu. Za prvé stojí za to zkontrolovat zařízení v případě. Přejděte tam, kde je instalován, uvidíte, jak probíhá prací proces, promluvte se zákazníky, vyzkoušejte zařízení na vašem voze.

Kolik stojí za to otevřít samoobslužný mycí automat?

Investice do samoobslužného praní jsou vyšší než u mytí rukou. Pokud stavíte pravidelné mytí na šest míst na pronajatém pozemku, můžete splnit 7 milionů rublů. Pro stejné mytí automobilů budou samoobslužné investice činit 13 milionů rublů. Čísla jsou uvedeny bez zohlednění nabídky komunikace.

Je důležité vzít v úvahu, že samoobslužné mytí má větší spotřebu vody a elektřiny než ruční mytí. Připojení, příprava na otevření a nástroje budou dražší.

Neměli byste se zapojit do tohoto podnikání, pokud máte omezené prostředky: náklady mohou neočekávaně růst. Problém propojení komunikace může být například zpožděn. Celý čas praní nemůže fungovat, ale nájemné z pozemku bude muset zaplatit.

Převážná část nákladů na vytvoření tohoto podniku - investice do výstavby umyvadel a zařízení. Určitě budete potřebovat šest příspěvků v hotové konfiguraci. Navíc budete možná muset zakoupit:

 • Přístroje pro dodávání demineralizované vody (systém osmózy),
 • Zařízení pro výměnu peněz za žetony a karty,
 • Vysavač,
 • Prodejní automat na prodej autokosmetiky,
 • Systém sledování videa.

Měsíční náklady na podnikání závisí na tom, kolik vody, chemie a elektřiny zákazníci strávili. Obecně platí, že 35% příjmů půjde na pokrytí nákladů. Je nežádoucí ušetřit na spotřebním materiálu. Zákazníci stojí v řadě pro mytí automobilů, kde mají dostatek vody a pěny k umývání auta od prvního okamžiku.

Mírně nižší náklady mohou být způsobeny topením a osvětlením. Při samoobslužném praní neexistují prakticky žádní zaměstnanci, takže topení může být minimální. Ale i v tomtéž okamžiku budou účty za elektřinu stále vyšší než náklady na ruční mytí.

Výnosy se liší podle města a dalších faktorů. Například jeden den jsme investovali do mycího automu, jehož výtěžek byl naplánován na 1 milion rublů. Ale umyvadlo se přivádí z potrubí osady, takže maximální zatížení vody stačí pouze pro udržení tří míst místo šesti. Kvůli tomuto faktu byly příjmy nižší, než byly plánovány.

Další příjmy lze získat, pokud instalujete prodejní automaty na prodej kávy a občerstvení, zmrzliny nebo autokosmetiky. Pokud dodržujete rovnováhu "cena - kvalita", zvýšíte loajalitu zákazníků.

Návratnost investic do podnikání je od 2,5 let za předpokladu, že trh není přeplněný. Snažíme se nejít do projektů, kde je návratnost investic delší.

Jaké dokumenty je třeba otevřít?

Činnost samoobslužného mycího automatu není licencována. Chcete-li otevřít, musíte projít standardním registračním postupem pro IP nebo LLC. Pokud jste jediným vlastníkem, je lepší zaregistrovat IP. Zjednodušený režim zdanění představuje 6% příjmu.

Nejtěžší věcí je vystavení dokumentů pro výstavbu a komunikaci. Pozemek, na kterém se plánuje vybudování umyvadla, musí mít klasifikaci předmětu garážového úkolu 2.7.1 nebo předmětu silniční služby 4.9.1. Musíme buď najít takové stránky, nebo přenést své stránky do této kategorie. Nemůžete mít dřezy vedle domů.

Na rukou je nutno mít smlouvu o nájmu pozemku nebo osvědčení o vlastnictví.

Dále budeme potřebovat dokumentaci pro připojení k rozvodům a dodávkám vody, hygienickým zařízením, stavebnímu povolení a konstrukci připravené k praní schválené architekty.

V některých městech budete potřebovat povolení k outdoorové outdoorové inzerci. Buďte připraveni na skutečnost, že projekt sanitární ochranné zóny může být požadován.

Jak si vybrat místo?

V případě mytí automobilů závisí obchodní úspěch z velké části na místě. Měli byste být dobře vidět z cesty. Současně by rychlost vozů, která projíždějí, měla být malá, aby řidič nevedl příjezdovou cestu k umyvadlu. Proto je dobré otevřít mycí automat za semafor, přechod pro chodce, značku omezení rychlosti nebo ležící policista.

Prostor pod myčkou je od 240 m². bez ohledu na přístupové cesty a místa, kde mohou majitelé automobilů bezpečně čekat na své kolo, a po umytí vozem otřete. Při ukládání komunikace je třeba vzít v úvahu, že praní vyžaduje velké kapacity: 55-60 kilowattů elektřiny a 30-50 tun vody denně. Při otevřeném mytí aut musí být samoobslužně nutná teplá podlaha.

Zaměstnanci

V této věci je samoobslužné mytí mnohem výhodnější ručně. Bude to vyžadovat tři administrátory pracující na směnách.

Lidský faktor zde je minimalizován. Platba není provedena správcem, ale zařízením. Každé zařízení má počítadlo, které ukazuje, kolik peněz bylo vynecháno. Zjistěte rozdíly mezi odečtem a množstvím na pokladně je velmi jednoduché.

Reklama

Hlavní věc, která byla vidět ze silnice. Proto je 70% úspěchu jasným atraktivním znamením. Několik kilometrů před umýváním můžete umístit několik ukazatelů, takže řidič to nechybí.

Jiné reklamní kanály jsou specifické pro jednotlivé případy. Někde bude fungovat lepší reklama na internetu, někde letáky, někdy věrnostní programy. Stojí za to vyzkoušet různé způsoby reklamy a pochopení toho, co funguje nejlépe ve vašem případě.

Tipy pro budoucí podnikatele

V příštích 3-4 letech v Moskvě a v Moskvě je tento podnik velmi slibný. Ale předtím, než otevřete, zvážíte všechny výhody a nevýhody.

Všimněte si, že na trhu nelze přijmout příliš mnoho myček. Přibližování je špatný nápad. V tomto případě výnosy vůbec klesnou. Samozřejmě, že podnik může v takových podmínkách přežít. Ale je lepší si uvědomit, zda to má smysl a zda bude požadovaný výsledek.

Pokud chcete snížit rizika a potíže na minimum, stojí za to zvážit možnost zakoupení povolení na mytí automobilů. Vyberte si velkou síť zastoupenou v různých oblastech země.

Nezapomeňte věnovat pozornost možnostem, které nabízí franchisor. Nemělo by to být jen značka a firemní identita. Například franšízovi pomáháme organizovat podnikání tak, aby se vyplatí za 10-15 měsíců práce.

Samoobslužný obchodní plán mycího automatu s výpočty, příklad 2017

Podnikání spojené s údržbou automobilů je velmi populární. To je způsobeno velkým počtem motoristů a tím i vysokou poptávkou po souvisejících službách. O tom, jak stojí za to otevřít takovou firmu a jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku, zjistíme později.

Počáteční fáze

Bezprostředně před zahájením podnikání budete potřebovat několik povolení, stejně jako zaregistrovat IP nebo LLC. To je, kolik organizačních dokumentů bude třeba shromažďovat minimálně:

 1. Povolení od požární inspekce, hygienické a epidemiologické stanice a environmentální služby.
 2. Povolení k výstavbě od správy města.
 3. Výběr organizační a právní formy - LLC nebo IP.
 4. Objednejte projekt myčky a jeho schválení v budoucnu.

Náklady na zpracování všech příslušných cenných papírů, které budou požadovány po celou dobu trvání organizace, nepřesáhnou 500 000 rublů.

Vyberte místo

Místo pro samoobslužný mycí automat lze buď koupit k pronájmu, nebo koupit. Začínající podnikatel by si měly zvolit nejvhodnější volbou pro sebe, a to nejen v závislosti na jeho kapitálu, ale také v souladu s mírou ziskovosti a ano, jaký je váš plán na dlouhou dobu. Seznámíme se se základními požadavky pro oblast:

 • Velikost. Ovlivňuje nejen náklady na stránky, ale i počet potenciálních zákazníků. Doporučuje se otevřít mycí automat navržený pro nejméně 2-3 automobily.
 • Pohodlí. Dbejte na to, aby byl klient pohodlný pro vstup a odchod. To bude stimulovat touhu uzavřít jen pro vás.
 • Umístění. Podnikání půjde lépe, pokud se nebudete spoléhat na nízké náklady, ale na ziskovou oblast při výběru místa, kde nejsou žádné další myčky v okolí.
 • Konkurenceschopnost. Pečlivě prostudujte umístění umyvadel, které se již podařilo vytvořit "jméno". Čím blíže je jejich dřezu, tím těžší bude přilákat klienta.

Náklady na pronájem průměrné stránky na dobu 3 měsíců bude asi 200.000 rublů.

Výstavba

Jednou z největších nákladů, která zahrnuje podnikatelský plán, jsou náklady na výstavbu. Lze ji zahájit teprve poté, co je hotový projekt schválen městskou správou a schválen požární službou. Postup je prováděn postupně a představuje následující akční plán:

 1. vedení komunikace (elektřina, odpadní voda atd.);
 2. pokládání asfaltu nebo desek nebo lití betonu;
 3. přímá instalace čistíren;
 4. uspořádání území.

Existují speciální organizace, které se zabývají konstrukcí automobilových myček od nuly pod klíčem. Pracují profesionálně kvalitativně, ale cena jejich služeb je poměrně vysoká. Proto se mohou podnikatelé s omezeným počátečním kapitálem postarat o nezávislou organizaci řady stavebních prací.

Průměrné náklady na mytí automobilů od nuly jsou 2 000 000 rublů.

Nákup zařízení

Samoobslužné mytí aut otvor od nuly je ideální nákup modulární zařízení varianta, která je již dlouho uplynulo téměř všechny evropské auto. Jako obecné pravidlo platí, že získání tohoto zařízení je možné pouze s výrobním závodem, takže změna ceny, protože obsahuje:

 • Platba za modulární zařízení.
 • Platba za doručení nákupu ze zahraničí.
 • Platba za instalační služby.

Celková cena závisí také na počtu bloků. Minimální počet je 2-3 bloky, ale pro město je nejlepší volbou 6 bloků. Celkově tedy váš plán bude muset přidat alespoň 6 milionů rublů.

Další přílohy

Chcete-li optimalizovat fungování vašeho mycího automatu a co nejvíce pohodlně pracovat s klienty, zahrnout do obchodního plánu následující položky:

 1. Zaměstnanci. Nejméně 2 lidé, z nichž jeden se bude zabývat osadami a druhý pomůže klientům.
 2. Videopozorování. Varianta je nejčastější u velkých umyvadel s velkým množstvím zařízení.
 3. Inventář. Požadováno pro zákazníky i zaměstnance. Může obsahovat čisticí prostředky, houbičky a speciální předměty pro snadné mytí automobilů, tužky, tužky, papír apod.
 4. Akční plán. Na každém umývacím místě umístit podrobné pokyny pro manipulaci s přístrojem. Bude to pohodlné jak pro pracovníky, tak pro zákazníky.
 5. Reklama. Nezapomeňte ji zahrnout do svého podnikatelského plánu. Takže odborníci vám pomohou přilákat více zákazníků a poskytnou vám odpovídající doporučení, jak zvýšit atraktivitu podnikání pro nadšence automobilů.
 6. Nepředvídané výdaje. Zvažte, že poprvé s návratností může být obtížné. Odložte určitou částku na případ nouze, ve kterém byste měli mít vždy akční plán - například zaplatit leasing nebo plat včas.

300 000 rublů - to je, kolik peněz bude zapotřebí jako dodatečné investice.

Zisk

Přibližná cena každého klienta je 200 rublů. To znamená, že s nepřetržitým tokem zákazníků bude vaše podnikání moci přinést až 200 000 - 300 000 tisíc rublů měsíčně.

V průběhu času, abyste zvýšili zisky, můžete začít nabízet zákazníkům další služby. Například otevřete minimarket v oblasti umývárny nebo nějaké auto servisu.

 • investice - 9 milionů rublů
 • doba návratnosti - 3-5 let
 • Průměrný měsíční zisk činí 200 000 - 300 000 rublů

Samoobslužný obchodní plán mycích automatů

Věnujeme Vám pozornost podnikatelskému plánu pro organizaci samoobslužného mycího automatu (bezkontaktního mycího automatu) pro 3 mycí linky.

Kolik peněz potřebuje k otevření samoobslužného mytí aut

Výstavba samoobslužného mytí automobilů je nákladný projekt. Přibližné náklady na výstavbu a uvedení jednoho pracovního místa podle výpočtů podnikatelského plánu se pohybují od 1,2 do 1,7 milionu rublů. Otevřením třícestné samoobsluhy na mytí automobilů stojí investor téměř čtyři miliony rublů:

 • Pronájem pozemků po dobu výstavby (3 měsíce) - 150 000 rublů.
 • Výstavba betonové základny (3 sloupky) - 1 000 000 rub.
 • Výstavba těchto. prostory, instalace kovových konstrukcí a dodávky komunikací - 950 000 rublů.
 • Dodávka a montáž zařízení - 1 300 000 rub.
 • Rozpočet na reklamu - 100 000 rublů.
 • Registrace podniků a další výdaje - 200 000 rublů.
 • Celkem - 3 700 000 rublů.

Podrobný plán otevření autoservisu autoumyvárny

Zahájení podnikání začíná hledáním vhodného pozemku pro umývárny. Hlavní podmínky zde: přítomnost velkého provozu automobilů, pohodlné přístupové cesty, nedostatek konkurentů. V ideálním případě by mělo být místo uvnitř městských hranic, v těsné blízkosti dálnice, autoservisu nebo čerpací stanice. V takovém případě vám může být zaručeno, že obdržíte velký tok zákazníků.

Také je třeba se podívat na přítomnost v bezprostřední blízkosti jiných myček automobilů. Úzké uspořádání s dobře umístěným konkurentem nebude mít vždy špatné důsledky. Velmi často se na umyvadlech vytvářejí fronty a majitelé vozů, kteří nechtějí ztrácet čas, půjdou do sousedního umývárny.

Pozemek lze pronajmout po dlouhou dobu s následným právem na odkup. Pozemky pod umyvadlem musí být přeneseny do příslušné kategorie použití. V tomto případě - pro průmyslový rozvoj. Umístění mycího automatu musí být koordinováno s řídícími orgány: městskou architekturou, Rospotrebnadzor, Rostekhnadzor, ekologickým managementem a protipožární ochranou.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření samoobslužného mytí aut

Dokumenty, které musí nutně být v rukou organizátora případu, zahrnují:

 • Organizační dokumenty (potvrzení o registraci LLC, charter);
 • Smlouva o nájmu nebo osvědčení o vlastnictví;
 • Smlouva o vývozu odpadu a pevného odpadu;
 • Smlouva o vývozu kalů a využití ropných odpadů;
 • Zákon dokončených prací na výstavbě zařízení.

myčky Samoobslužné myčky nepotřebují auta, ale administrátoři potřebují sledovat provozuschopnost zařízení a radí majitelům automobilů používat službu (zejména ti, kteří jako první přišli na mycí lince). Zaměstnanci správců by se měli skládat z nejméně tří zaměstnanců pracujících na směnách.

Marketingový plán

I přes velkou konkurenci v této oblasti je samoobslužný mycí automat slibným projektem. Hlavní výhodou této služby je cena, která je 1,5 - 2 krát nižší než u klasických myček. V naší zemi je v současné době otevřeno pouze 10% samoobslužných mycích automobilů z celkového počtu umýváren. Nika je vlastně zdarma.

Největší poptávka po mytí automobilů se používá na jaře a na podzim. V létě a zimě poptávka výrazně klesá. Proto by měl být čas zahájení podnikání plánován předem, aby nedošlo k poklesu.

Reklamy na mytí automobilů

Jako reklamní službu je nejlepší použít venkovní reklamu. Zvláště pokud je mycí automat vedle trati. V takovém případě bude stačit jeden nebo dva jasné bannery, aby přilákaly leví podíl zákazníků.

Finanční plán

Budeme vypočítávat hlavní ukazatele ekonomické efektivnosti samoobslužného mytí aut.

Pravidelné měsíční výdaje

 • Pronájem pozemků - 50 tisíc rublů.
 • Chemie pro praní - 45 tisíc rublů.
 • Salary + pojistné příspěvky (3 osoby) - 100 tisíc rublů.
 • Outsourcing služby (účetní) - 10 tisíc rublů.
 • Čerpání znečištění jejich odpadních jám - 8 tisíc rublů.
 • Zásobování vodou (250 m3) - 15 tisíc rublů.
 • Elektřina (4500 kW) - 14 tisíc rublů.
 • Amortizace zařízení - 15 tisíc rublů.
 • Odstranění odpadků - 5 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 30 tisíc rublů.

Celkem - 292 tisíc rublů.

Příjem

 • Průměrná kontrola - 150 rublů z auta
 • Počet vozů za den za 1 příspěvek - 40
 • Příjmy za den z 1 pošty - 6000 rublů, z 3 míst - 18000 rublů.
 • Celkový příjem za měsíc (minus deštivé a mrazivé dny) - 450 000 rublů.

Kolik můžete vydělat za samoobslužný mycí automat

Z tohoto důvodu se zisk rovná: 450 000 - 292 000 = 158 000 rublů. Výnosnost podnikání je 35%. Návratnost investic s přihlédnutím k období na podporu podnikání přinese 30 až 35 měsíců práce (tři roky).