Podnikatelský plán pro pronájem automobilu. Jak otevřít pronájem automobilu: potřebné dokumenty

Jak otevřít podnik, aby přinášel stabilní příjem? Především je třeba zkoumat potřeby trhu a poptávku po konkrétní službě nebo produktu. Pokud žijete v rekreační oblasti, nebo ve vašem městě mají historických budov, obchodních center, přilákat turisty a návštěvníky cestovat, pak byste měli zvážit možnosti, jak otevřít půjčení auta, organizovat společnost, aby byl ziskový.

Jak začít podnikat?

Požadavek na pronájem automobilu je vysvětlen tím, že návštěvníci tak mohou ušetřit na taxi a získat svobodu pohybu. Podle statistik je většina spotřebitelů (sedmdesát procent) lidí pocházejících z jiných měst nebo zemí a 30% místních obyvatel. Služba je velmi populární, zejména v létě.

Na začátku činnosti se vyvíjí podnikatelský plán pro pronájem automobilů, měl by brát v úvahu zkušenosti těchto organizací, jejich výhody a nevýhody. Poté by měla být vaše podnikání formalizována jako právnická osoba. Vhodnou formou je společnost s ručením omezeným. Další - registrace u daňových úřadů. Poté si musíte vybrat a pronajmout pokoj, kde bude umístěna kancelář společnosti, garáž a parkoviště.

Finanční náklady

Náklady na registraci společnosti jsou dvě stě padesát dolarů, za pronájem kanceláře bude nutné vyplatit částku šest set až sedm set dolarů. Peněžní investice budou vyžadovat akvizici vozového parku a garážových prostor. Kromě toho musí být všechna vozidla pojištěna (například v případě nehody).

Je třeba, aby podnikatelský plán pro pronájem automobilů zahrnoval organizaci vlastní opravné základny pro odpisy vybavení. Budete muset platit daně, platit zaměstnance. Celkové náklady mohou činit jeden a půl procenta z celkového příjmu. Jako počáteční kapitál při zahájení podnikání můžete požádat o bankovní úvěr. Mezi hlavní náklady na zahájení podnikání patří investice do reklamy.

Je nutné začít s propagací společnosti současně s její registrací, takže v době, kdy funguje, máte potenciální klientskou základnu. Informace mohou být umístěny v novinách, kde zveřejňují bezplatné reklamy, na internetových stránkách, v televizi. Pomáhá přilákat zákazníky a vizuální reklamu na ulicích města. Investice do podpory podnikání mohou být asi tři tisíce dolarů.

V podnikatelském plánu pro pronájem automobilů jsou zastaveny a nepředvídané výdaje. Například například vybavení vozidel se satelitními systémy, které sledují jejich polohu. Obchod můžete organizovat jiným způsobem - zakoupit si licenci. Pak nepotřebujete propagovat projekty. Koneckonců, budete pracovat pod jménem známé společnosti.

Ale právo používat jeho jméno bude muset zaplatit velkou částku, může to být od osm set deset do jednoho milionu dvě stě dvacet tisíc rublů. Navíc tento přístup vás zbaví možnosti jednat tak, jak chcete, a budete muset dodržovat firemní pravidla. Pro použití značky bude muset platit měsíčně deset procent zisku.

Nákup automobilů

Nezbytně podnikatelský plán půjčování automobilů zahrnuje nákup automobilů. Měli by být od deseti do třiceti, s asi polovinou z celkového počtu - cizích automobilů, patřících do třídy "ekonomiky". Zbytek je domácí modely. Stroje zahraniční produkce lze zakoupit za sto třicet sto čtyřicet tisíc dolarů.

Získání modelů domácího automobilového průmyslu bude vyžadovat padesát tisíc v americké měně. Pokud si auto koupíte s rukama, s kilometrovou rychlostí, pak se částka sníží. Můžete si udržet dvacet tisíc dolarů. Ale významná nevýhoda - v tomto případě velké opravy vozidel.

Poskytované služby

Náklady na pronájem automobilů jsou tvořeny podle jejich třídy a značky. Chcete-li vypůjčit pronájem automobilů, může obchodní plán zahrnovat následující sazby. Rezerva na dočasné užívání "Zhiguli" bude devět set padesáti rublů za den.

U zahraničních vozů ekonomické třídy budou zákazníci platit od 1 400 do 1 560 rublů a reprezentativní třída od 1800 do 2650 rublů za 24 hodin. Spotřebitelé mohou být přitahováni systémem slev. Pokud klient nechce řídit vůz sám, může si ve Vaší firmě najmout profesionálního řidiče. Nejčastěji se tato služba nabízí, pokud si klient najme luxusní auto, cizí vůz.

Nábor zaměstnanců

Nepochybně, pronájem aut jako podnikání je pro podnikatele velmi atraktivní. Stejně jako u každé jiné organizace je třeba zaměstnávat zaměstnance společnosti. Bude se skládat z několika lidí.

Bude to trvat administrátor, účetní, řidič, technik a bezpečnostní specialista. Poslední zaměstnanec je odpovědný za veškeré záležitosti týkající se pojištění, kontaktuje pojišťovnu, řeší spory a schvaluje žádosti o pronájem.

Na počátku existence firmy může být nájem takového specialisty přitahován zvenčí, spíše než nepřetržitým pronájmem. Mezi úkoly technického pracovníka patří problematika strojů, jejich údržba a údržba.

Odplata podniku

Vyzkoušejte výhodný pronájem auta, pokud si vyberete termín. Je nutné začít s pracovním zatížením jednoho stroje. Je-li toto číslo sedmdesát pět procent, pak zisk za deset vozů za měsíc bude čtyři sta dvacet tisíc rublů. Z této částky se platí daně a platy zaměstnancům, stejně jako údržba vozidla a případné nepředvídatelné události.

Čistý příjem společnosti bude tři tisíce dolarů měsíčně nebo o něco více. Se správnou organizací může přinést stabilní příjmy pronájem automobilu. Podnikání se stane úspěšným podnikem, bude možné jej rozšířit a získat větší flotilu automobilů. Podnik se vyplácí asi za rok nebo dva.

Půjčovna aut jako podnik

Pokyny od majitele automobilu Natalia Starikova

Chcete uspořádat firmu k pronájmu automobilu? Pak si přečtěte podrobné pokyny od první osoby od majitele automobilu Natalia Starikova.

Půjčovna aut Je podnikání pro poskytování vozidel pro dočasné použití.

Subjektivní pohled

Před nástupem do pronájmu auta můj manžel a já využívali služby pronájmu automobilů po mnoho let. Ať už je to Moskva, kde jsme žili v jednom okamžiku, pronájem bytu, Petrohradu, na pobřeží Černého moře, kde je přítomnost čtyř kol dělá dovolenou mnohem zajímavější a rozmanitý, a moje rodné město, kde se periodicky létat do hotelu.

Komunikovat s lidmi, kteří nám vozům předávali auta, postupně jsme se stali prosíkáni touhou dělat tento druh podnikání, obzvláště proto, že informace, které nám sdílely, nám umožnily vyhnout se chybám mnoha prodejců nováčků. Snad by myšlenka vlastního místa pronájmu vozů zůstala v plánech, pokud ne kvůli náhodě.

Vyhláška, hypotéka a půjčka automobilu jsou individuální, protože znamenají rodinu, samostatný byt a nové auto. Ale souhrnně, tyto tři jevy se stávají velmi těžkou zátěží, která spadá výhradně na rameny mužů. Krátce před tím, než jsem přestala pracovat, koupili jsme auto, za které musím platit tři roky.

Jednou, po počítání toho, kolik peněz zůstalo po zaplacení všech příspěvků, jsem si udělal místo na kolenou o novém autopůjčovně v našem městě a zveřejnil několik bezplatných reklam na městských deskách. Volání proběhla dostatečně rychle. Přirozeně, volajícím, vysvětlil jsem, že všechny automobily v rozptylu a v přítomnosti je jen jedno. Většina z nich byla příliš drahá, ale tam byli ti, kteří se s ní spokojili. O měsíc později jsem vypočítala výsledky, po dobu 30 dní stroj přinesl poloviční platbu. O měsíc později jsme si koupili dva second-hand cizí zahraniční automobily, a to šlo.

Pravda života: Statistiky autopůjčovny

Co je trh s pronájmem aut dnes? Jaké peníze se točí a kdo využívá služby půjčovny aut?

Po dlouhou dobu bylo prakticky nemožné nalézt spolehlivé informace o těchto otázkách. Po dlouhém hledání jsem našel tiskovou zprávu od významné marketingové agentury ve společnosti FOLIO Research Group, jejíž specialisté v první polovině letošního roku prošetřili trh s autopůjčovnami a zveřejnili některé výsledky.

Takže v roce 2012 v zemi pronajal 27 200 vozů, z nichž 76% bylo v Moskvě a Petrohradu. Objem trhu činil 21,8 miliard rublů.

Ukazuje se, že jeden stroj přinesl svým majitelům průměrně 21,800,000,000 / 27,200 / 12 = 68,000 rublů. za měsíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o drahé limuzíny a zahraniční automobily pro korporátní klienty, vypadá to přesvědčivě.

Podíl soukromých osob (kteří se automobily nehodlali na slavnostní události) mezi zákazníky bodů nájemného činil 16%. Ukazuje se, že mimo oba hlavní města byli běžní spotřebitelé oficiálně nabízeni pouze 27200 * (1-76%) * 16% = 1044 strojů! Celému Rusku! Podle mého názoru to ukazuje obrovský potenciál trhu.

Pokud jde o strukturu poptávky, vypadá to takto:

Statistiky jsou převzaty z Rossiyskaya Gazeta. Průzkum byl proveden před třemi lety, ale během této doby se trochu změnilo. Stejně jako dnes se většina zákazníků obrací na pronájem automobilů, aby si vozidlo vyměnili za opravu svého vlastního vozu, nebo ten starý je prodán a ten nový ještě nenastal.

Půjčovna aut jako podnikání z mého pohledu

Věřím, že pronájem auta je skvělý obchodní nápad.

 1. Za prvé to nevyžaduje vysoké investice. Můžete začít s několika auty a postupně se rozšiřovat. Park deset automobilů vám umožní mít dostatečnou úroveň pohody a zabývat se výhradně vašimi oblíbenými věcmi. Při neexistenci okolností vyšší moci investujete pouze jednou při koupi automobilu. Poté zbývá podstoupit včasnou kontrolu a zaplatit za pojištění. A když auto vyrábí určité množství zdrojů (za 2-3 roky), můžete je prodat (v nejhorším případě pro náhradní díly, ale také nejsou levné).
 2. Za druhé, ona nevyžaduje hodně času. Můžete podnikat a pracovat paralelně při své hlavní práci. Během dne budete odpovídat na volání a po 18 hodinách budete muset jen párkrát jet na parkoviště, abyste obdrželi a předali auta.
 3. Za třetí nevyžaduje jedinečné osobní vlastnosti a odborné dovednosti. Nemusíte být talentovaným prodejcem, máte kreativitu a zvláštní schopnost přesvědčit. V dnešní době je vůz základním požadavkem, takže se služba sama prodá.

Právní otázky

Organizační forma

Můžete se zaregistrovat jako IP nebo vytvořit LLC. U malého autopůjčovny, kde je jedna osoba zakladatelem i jediným zaměstnancem, je snadnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Registrace v daňové službě sama o sobě bude mnohem snazší, poté nebudete muset vést účetnictví a postupovat podle pokynů pro provádění hotovostních transakcí. Budete-li IP, můžete si svobodně zlikvidovat obdržené peníze.

Další otázka se týká zdanění. Vybrat peníze vydělané LLC, můžete tak mzdy se jako režisér (pak budou muset zaplatit dalších 13% daně z příjmů fyzických osob) nebo ve formě dividend (pouze jednou za čtvrtletí, v tomto případě z příjmu fyzických osob daňová sazba bude činit 9%). Zadejte kód ОКВУД 71.1 "Pronájem automobilů".

Další informace o všech organizačních krocích, které je třeba podniknout k zahájení podnikání, naleznete v našem materiálu, jak začít podnikat. A článek, že je lepší otevřít PI nebo LLC, vám pomůže zjistit, která organizační forma je nejlepší pro vaši aktivitu.

Zdanění

Půjčovna aut vám umožňuje zvolit jeden ze tří zvláštních režimů zdanění: USN 6%, USN 15% a patentový systém. Pokud kupujete automobily na základě kupní smlouvy, je výhodnější zaplatit 6% daň z příjmů. Pokud jsou automobily pronajaty, je výhodnější zaplatit 15% rozdílu mezi výnosy a náklady, protože leasingové platby snižují daňový základ. Konečně můžete koupit patent, jeho cena je stanovena v každém regionu zvlášť.

Jsem registrován v Moskvě, podle zákona města Moskvy "o zdanění patentů", potenciální příjem z poskytování nájemních služeb je stanovena na 900 tisíc rublů. za rok.

Cena patentu bude 900 000 * 6% = 54 000 rublů. za rok. Ukazuji méně příjmů, vlastním autům vlastním vlastnictvím, a proto raději zaplatím 6% z částky příjmu.

Chcete se naučit ukládat daňové účetnictví? Přinášíme vám přehled o službě My Business, která umožňuje podnikateli nezávisle spravovat všechny účty, aniž by se uchýlili k profesionálním účetním, aniž by museli věnovat mnoho času a úsilí.

Organizační problémy

Přejdeme se k nejdůležitějším - podrobnostem. Jak víte, v nich se skrývá ďábel. Pokud jde o podnikání, jsou to na první pohled sekundární problémy, které někdy nedávají pozor. Komunikace s prodejci v showroomech Trade-in, zaměstnanci a majitelé půjčoven bodů, ve kterých jsem se vzal auto, vyšlo najevo, že právě ignorování tyto „maličkosti“, obvykle vede ke kolapsu podnikatelských aktivit. A ano, v článcích naplněných internetem o nich nepopisují příklady podnikatelských plánů napsaných lidmi, kteří nemají ani tu nejmenší představu o funkcích společnosti konkrétního profilu.

Řekni to: Píšu pouze o tom, co znám zevnitř, tedy o aktivitách malého podniku, který se nachází v prosperujícím městě s regionálním významem ve středním Rusku. Velké metropolitní společnosti hrají podle vlastních pravidel, které vím pouze teoreticky.

Výběr vozidla

Nejdůležitější je vybrat modely, z nichž bude sestávat kostra vašeho vozového parku. Při řešení tohoto problému byste se měli řídit požadavky zákazníků. Lidé, kteří chtějí vzít auto z nás, jsou rozděleni do tří kategorií. Většinou to prostě chcete "Něco levnějšího". To je pochopitelné, vzhledem k tomu, že měsíční náklady na pronájem nejlevnějšího auta (včetně všech slev) zhruba shoduje s průměrnou mzdou (podle Goskomstat v dubnu tohoto roku to činilo 29453 rublů.).

O něco menší část si přeje "Něco levnějšího s pistolí". Zpravidla se jedná o ženy a mladé lidi, kteří chodili na mechaniku pouze během tréninku. Vzhledem k tomu, že nyní jim bylo umožněno okamžitě vzít zkoušku na práva na automobily s automatickým strojem, podíl těchto klientů poroste. Konečně, 10 procent je připraveno vzít si vůz bez ohledu na cenu. Toto je nejbezpečnější část klientely, zvyklá řídit dobré vozy.

Které stroje si vyberete pro každou z těchto skupin zákazníků?

Ještě před pěti lety byl nejnižší cenový segment hustě obsazen auty domácí výroby. Na trhu v Moskvě existovaly velmi velké hráče s parky složenými ze stovek vozů VAZ. Tyto společnosti si mohou dovolit poskytovat služby za velmi nízké ceny. Sami jsme někdy vzali devět 700-800 rublů za den do Elekspole a klasika byla nalezena za 500-600 rublů za den.

Nyní není výhodné zakoupit domácí automobily pro půjčovnu. Tarify zůstaly na stejné úrovni, ale cena automobilu se velmi zvýšila. Použité Lada Grant bude stát půlkrát dražší než Daewoo Nexia ve stejném roce vydání, ale můžete mu dát maximálně tisíc rublů (reputace Zhiguli nezmizela nikde).

Páteř vozového parku by tudíž měl být tvořen rozpočtovými zahraničními vozy. Za tyto účely se obvykle kupují Daewoo Nexia, Chevrolet Lanosa (nyní ZAZ Chance) nebo Reno Logans. Podle mého názoru je optimálním modelem Daewoo Nexia. Nejprve jsme několikrát vzali Lanos a byli velmi nešťastní s touhle touhou tohoto auta (ve městě, kde "jedl" až 14 l / 100 km).

Renault Logan má nyní výrazně vyšší cenu a "křehkost" tohoto vozu je nespravedlivé. Právě druhý den v salonu poslouchal příběh muže, který koupil 15 nových Logánů. Všechno jeho vozy netrvalo ani rok. Nezapomeňte: lidé, kteří berou rozpočet, se o to nestará. Nexia - to je nejodolnější v podmínkách intenzivního provozu stroje.

Ještě jedna věc. Vůz je lepší využít druhou ruku ve věku 2-3 let. Tříletá Nexia je téměř dvakrát levnější než nová (po skončení záruční lhůty auto ztrácí v ceně), což znamená, že se vrátí dvakrát rychleji.

Automobily se strojem, rozpočet Korejci jsou nejvhodnější. Tříletý Hyundai Accent je zhruba 300 tisíc, ve stejné výši bude stát ZAZ Chance s automatickou krabicí.

Pokud jde o auta pro drahé zákazníky, je to vaše volba. Věřím, že malý pronájem je zbytečné koupit auto speciálně pro tuto kategorii. Pokud někdo volá, kdo je zvyklý řídit dobré auto a je ochoten zaplatit za něj, pak mu nabídnu své osobní auto.

Obchodní Thinness

V této části se budeme zabývat nejvíce "problematickými" okamžiky operace pronájmu automobilu. Takže jste si vybrali auta a koupili je, teď je musíte pojistit. A pak začnou překvapení. Pokud nenastanou žádné problémy s OSAGO (nutně v možnosti "neomezený počet řidičů"), je téměř nemožné vytvořit vozidlo CASCO. Většina velkých pojišťoven oficiálně odmítá pojištění vozidel určených k pronájmu, a pokud souhlasí, tarif může dosáhnout 40% tržní hodnoty vozidla.

Co mám dělat?

Vyberte nejlevnější smlouvu. V letošním roce, ruský Nejvyšší soud nakonec chrání řidiče před pojišťoven a vydal dekret, že pojišťovna je povinna uhradit náklady na ukradeném autě, bez ohledu na to, kde jsou dokumenty byly ve vozidle a který byl přijat do provozu vozidla v době krádeže.

Nezapomeňte v každém stroji nainstalovat systém sledování. Jedná se o zařízení, které sleduje všechny pohyby vozu a v určitých intervalech o něm informuje o svém telefonu. Náklady na takové zařízení je 5 až 10 tisíc rublů. v závislosti na modelu. Dobře skrytý maják vám nejen pomůže rychle najít auto v případě krádeže, ale také vám sdělí, zda zákazník porušil územní omezení a odešel například do jiné oblasti, která je zakázána smlouvou.

Kde budou auta?

Pokud celkový počet vozidel nepřekročí 10 a alespoň polovina z nich je na silnici, je nejlepší nechat neobsazené vozy v otevřeném parkovišti u velkého obchodního nebo kancelářského centra. No, pokud bude blízko železniční a autobusové stanice, protože mnoho zákazníků pochází ze sousedních měst. Další možností je pronájem parkoviště u placeného parkoviště.

Další fáze - reklamy, lidé by měli vědět o vaší firmě. Nyní se domníváme, že nejlepším způsobem, jak podporovat malé podniky, je vytvořit reklamní webovou stránku. Samozřejmě, krásné místo bude dobrou pomocí, ale v malém městě většina lidí (včetně mého manžela), pokud je to nutné, se nejprve podívá na sekci "služby" v místních reklamních novinách.

Příspěvek zdarma reklamy v novinách, že každý týden rozšířila do poštovní schránky, zaplatí VIP inzerát s fotografií v „ruku v ruce“ (většina nových zákazníků k nám přicházejí z ní) a „Avito“. Další účinnou metodou propagace je registrace v nejrůznějších místních "žlutých stránkách". Alespoň když jsem ve vyhledávacím nástroji ve vyhledávacím modulu "pronájem automobilů ve městě N", první jsou průmyslové adresáře města.

Nyní, když zákazníci šli k vám, je nutné přijmout opatření, která minimalizují rizika. Chcete-li to provést, odpovězte na několik otázek.

 • Za prvé, Budete pronajmout auta pro obyvatele jiných oblastí? Mnoho pronájmů odmítá sloužit mimo městské zákazníky, což motivuje rozhodnutí, aby následně nehledali své auto v odlehlých oblastech. Podle mého názoru je to strach ze série "ranu u vody". Já sám, přijíždím k rodičům nebo na odpočinek, půjčuji si auto, proto jsou tyto služby zamýšleny. Zákonodárce bude dodržovat podmínky smlouvy za jakýchkoli podmínek a potenciální pachatel nezastaví vydání registrace.
 • Za druhé, jaký denní kilometrový limit nastavujete? Standardní limit je 200 km. Tato hranice pomáhá odstraňovat řidiče taxiů, kteří berou auto do bomby. Nicméně, obvykle varují o tom najednou. Potřebujete takové klienty? Je-li auto staré, ale osoba je ochotna zaplatit zvýšenou sazbou, tak proč ne? Další nuance je územní omezení. Ve výchozím nastavení je zařízení provozováno pouze v jedné oblasti. Pokud klient okamžitě varuje, že potřebuje jít do sousední oblasti, pak se s ním setkáme, aniž bychom zvýšili ceny.
 • Za třetí, zda budete předávat vozy mladým řidičům, tedy osobám mladším 21 let a kteří mají zkušenosti s jízdou méně než 3 roky?

Poslední otázka se týká slib. Obvykle, autopůjčovna, poskytuje auto má s klientem určité množství (5 až 10.000. Rub.), Který slouží jako záruka v případě drobných poranění vinou řidiče a že je třeba věnovat dopravní pokuty. Pokud se zákazník zeptá, souhlasíme s tím, že vozidlo poskytneme bez zajištění, zvyšujeme tarif o 20%.

Pokuty za porušení pravidel provozu - je to zvláštní rozhovor. Měli jsme zákazníky, po kterých přišly tři oznámení denně. Zahrnout do smlouvy položku o závazku nájemce zaplatit pokutu do 10 dnů (jinak je povinna zaplatit pokutu ve výši 300%).

Pokud existuje dohoda o pokutách, nemusíte se vůbec bát. Správní řád uvádí, že vlastník vozidla není odpovědný, pokud v době porušení SDA jednal jiný člověk.

Obchodní plán: jak otevřít pronájem automobilu

Podrobné pokyny k otevření firmy pro pronájem aut

Pronájem automobilů je běžnou činností pro cizince, zejména pokud cestují do jiných zemí a chtějí prozkoumat památky sami. V Rusku zatím půjčovna služeb není tak rozvinutá, ačkoli je už dlouhá doba.

Divize Intourist byly první, kteří vstoupili do autopůjčovny, protože pracují přímo se zahraničními klienty. Později se začaly zvedat další firmy a podnikatelé. K dnešnímu dni pronájem auta v Moskvě stojí asi 80 dolarů za den. A někdy je to výhodnější než používání taxíku. Kromě toho neomezuje volnost pohybu, kterou ocení turisté z různých zemí.

Podnikání autopůjčovny se nadále vyvíjí.

Je výhodné pronajmout si auto?

První otázka, kterou se začínající podnikatel ptá sám, připraven vstoupit do výklenku autopůjčovny, jaký přínos může získat. A zda bude vůbec možné. Nebo bude výhodnější začít s pronájmem nákladních automobilů.

Je důležité pochopit, kdo bude a kdo se může stát vaším klientem. Pokud na počátku století klientské publikum pronajatých organizací sestávalo z 80 procent cizinců, nyní se rychle zvyšuje podíl domácích uživatelů nájemného. Rusko se však v této oblasti považuje za nevyvinuté.

Analytici tvrdí, že důvodem nízké poptávky po pronájmu automobilů mezi našimi krajany je banální neznalost potenciálního zákazníka o službách. A proto, aby vaše podnikání bylo ziskové a výhodné, musíte přemýšlet nad dobrou a efektivní reklamní společností.

Chcete-li inzerovat pronájem automobilů byla vysoce kvalitní a dala vám příležitost získat větší zisk, musíte vědět, na koho bude zaměřen.

Půjčovna aut

Podle průzkumů firem, které se zabývají pronájmem automobilů v Rusku, můžete identifikovat několik skupin významných zákazníků:

 1. Majitelé automobilů, zatím zbývající bez dopravního prostředku. Případy jsou různé. Například auto je v opravě a musíte se pohybovat po městě volněji, než to dovoluje veřejná doprava. To je polovina celé klientské základny mezi krajany.
 2. Čtvrtina zákazníků je těch, kteří si vozu pojízdou. Jako volba - výlet ven z města. Až si budete chtít zarezervovat pokoj v hotelu,
 3. Třetí typ zákazníků - ti, kteří se chtějí ukázat na ziskové straně, ale nemají možnost s pomocí osobního automobilu. Často - to jsou případy obchodních jednání, kdy se VIP auta setkávají s obchodními hosty.
 4. K dispozici je také čtvrtá skupina zákazníků. Mezi těmi, kteří si z jednoho důvodu nebo jiné vozy k pronájmu po dlouhou dobu.

Chcete-li se dostat k publiku, je nejrozsáhlejší a pouze tímto způsobem můžete dosáhnout dobré ziskovosti, musíte mít ve svém parku zhruba 150 -200 vozů různých tříd. Jako ekonomika a reprezentativní.

Důležité je také, s jakými značkami chcete pracovat. Pokud je to domácí výrobce, pak buďte připraveni koupit více strojů. V průměru jsou na každé pozici dvě auta. Druhá - pro náhradní díly.

Pronájem cizích automobilů. Benefit.

Všechny vozy k pronájmu jsou rozděleny na základě členství ve třídě. Ale každý pronájem musí mít stroje všech kategorií.

 • Dostupné zahraniční automobily střední třídy tvoří páteř pronájmu. Taková auta jako Hyundai Accent, Renault Logan, Lacetti, Focus, Corolla mohou být pronajata v průměru za 45 až 50 dolarů za den. Odlišují se v ekonomice spotřeby benzinu.
 • Obchodní auta jsou již řádu dražší - od 80 do 100 dolarů. Ale vypadají jako by měli. Mezi ně patří například Honda Accord, Volkswagen Passat, Škoda Octavia a další. Jejich zákazníci se rozhodli pro větší pohodlí.
 • No a reprezentativní třída. Jedná se o drahé automobily značky Mercedes, BMW, Audi. Pronájem podobného auta bude stát fiktivní klient od 130 do 170 dolarů za den. Mezi touto třídou jsou velmi drahé auta k pronájmu. Například Galendvagen, který bude stát nejméně 250 dolarů.
 • Je zde také čtvrtá třída - Limuzíny. Je však rozdělena do samostatné kategorie a hradí nájemce hodinovou sazbou. Ale podivně, nejdražší třída vozu není mezi zákazníky oblíbená. A hodinová platba je nejlepší volbou. Protože takové vozy jsou převážně přijímány na slavnostní příležitosti. A není třeba jezdit celý den. Cena může dosáhnout 70 USD za hodinu - částku, za kterou můžete po celý den pořídit pravidelné zahraniční auto.

Osobní řidič. Zisk z půjčovny aut.

Samostatným grafem je služba osobního řidiče pro ty, kteří si půjčují auto. A je-li v případě, že je poskytována limuzína priori předpokládá, že tam byly obtíže s vedením tohoto objemného struktury na pozemních komunikacích, tak kdo potřebuje řidiče, když si pronajmete obyčejný, byť často drahé zahraniční automobily?

Hlavními hosty jsou hosté z jiných zemí. A to není vždy v nevědomosti o městě. Často najal řidiče je poptávka, protože na rozdíl od Evropy, na ruských silnicích a jeho nevyslovená pořadí pro osobu jít do jiné kultury je nejen nepříjemné, ale často i nebezpečné.

Když mluvíme o příjmech, podle statistik průměrná organizace, která pronajímá cizí auta, jedno auto pracuje asi 220 dní v roce. Samozřejmě, toto je podmíněno stálým zatížením, které není vždy možné dosáhnout na začátku podnikatelské činnosti. Na základě konkrétního vozového parku můžete však vypočítat, kolik příjmů může podnik očekávat.

Kromě toho je půjčovna aut sezónní. V horkých měsících, kdy se příliv turistů zvyšuje, organizace řídící pronájem automobilů zvyšují sazby na 15 procent. Pro začínajícího podnikatele je důležité otevřít vlastní podnik tím, že udeří právě tento příliv. Takže může okamžitě obsadit mezeru tak, že odskočí z obyčejného dortu.

Výpočet zisku vozového parku

Pro pohodlný výpočet použijte minimální hodnoty indikátorů.

Počet vozů v nejhorším běhu nesmí být menší než deset jednotek. Pět z nich jsou cizí automobily. Ve skutečnosti je zahájení podnikání pouze v jednom případě. Pokud jste připraveni zakoupit nejméně 30 vozů.

Průměrná cena domácího vozu v pokladně je 700 rublů za den. Zahraniční auta - od 1300 do 2100 rublů, v závislosti na třídě auta. Při nakládání takového malého vozového parku o 3 čtvrtletí dosáhne obrat společnosti 335 tisíc rublů.

Ale daně, platy, udržování území a další výdaje budou nejméně 260 tisíc za měsíc. Plus jeden a půl procenta na amortizaci automobilů. Celkem, čistý zisk v případě vozového parku s deseti automobily nepřesáhne 30 tisíc rublů měsíčně.

Cesta je zvýšit flotilu. Měsíční náklady v tomto případě výrazně nezvýší a zisk se několikrát zvýší. Samozřejmě, v závislosti na dostupnosti poptávky.

Náklady na otevírání autopůjčoven

 • Registrace podnikatelských aktivit bude stát 250 dolarů. V případě, že se rozhodnete zaměstnat firmu k převodu správy daňových a právních záležitostí, bude částka odlišná.
 • Pronájem parkovacího místa pro automobily. Standard, pro jedno auto požádat o 2000 rublů. Proto měsíční výpočet - ne méně než 500 dolarů.
 • Pronájem kancelářských prostor - asi 700 dolarů měsíčně. Množství bude opět záviset na mnoha faktorech, včetně umístění situace.

Náklady na pronájem automobilu

1. Plat mzdy

 • Správce / správce. Plat - od 30 tisíc za měsíc.
 • Účetní - 30 tisíc měsíčně. V případě outsourcingové firmy - 20 tisíc měsíčně.
 • Manažer - 20 tisíc měsíčně.
 • Technik (údržba, hodnocení, vydávání a příjem automobilů) - 17 tisíc za měsíc.
 • Bezpečnost. Zaměstnanec - 25 tisíc za měsíc, najatá firma - 15 tisíc.
 • Sběr daní z fondu získaných mezd - 30 procent.

2. Nákup automobilů pro autopark

Vytváří se základna automobilu. Mezi nimi - pět vozů ekonomické třídy, jejichž průměrná cena činí 10 tisíc dolarů na jednotku. A pět vozů střední třídy. 16 tisíc dolarů za auto.

Stroje pro leasing

Pokud se rozhodnete uvést všechny automobily do leasingu, budete potřebovat nejméně 130 000 dolarů najednou. Nabídka leasingu na nákup velkého množství vozů může značně zjednodušit sadu vozidel. Potřebujete však pochopit, že srážky z leasingu výrazně sníží váš měsíční čistý zisk.

Záloha na leasing se pohybuje v rozmezí 20-30% ceny automobilu. Plus zvýšení ceny vozu po dobu 2 let je asi 17-18 procent z ceny. Měsíčně, 3% z celkových nákladů stroje, které klient leasingové společnosti zaplatí, aby splatil dluh. Leasingový termín je standardní dva a půl roku. Po uplynutí tohoto období společnost koupí auto, nebo ji prostě nechá leasingové společnosti, aby ji mohla prodávat prostřednictvím vlastních kanálů.

Je to kvůli variabilitě a ne obzvláště vysoké náklady na měsíční poplatky, leasing - vhodný nástroj pro začátečníky ve výklenku autopůjčovny podnikatelů. Navíc distributoři často vědomě omezují život svých strojů po dobu dvou let. Vzhledem k tomu, že u autopůjčovny je provozováno více než v osobním použití, cena auta každým rokem klesá více.

Rizika autopůjčovny

Tam, kde lidé a stroje komunikují, nelze vyhnout se nouzovým situacím. Proto se firmy snaží snížit rizika a dát vozu všem, kteří nechtějí pronajmout auto. Standard - je to věk 21 let a zážitek z jízdy po 1-3 letech.

Také distributoři chtějí "punč" ty, kteří požadují prémiové automobily. To se provádí neoficiálně prostřednictvím komunikace bezpečnostních služeb s dopravní policií. V případě odsouzení se taková objednávka nepřijme.

Ale ani s takovými opatřeními nezáleží na tom rizika jsou velká.

 1. Každé padesáté auto je uneseno u pokladny.
 2. 15 z 500 vozů během roku selhalo.
 3. Ze sto objednávek je 5 standardních nouzových stavů.

Zklamáním dat, protože náklady je třeba nějak zaplnit. Koneckonců skutečné ztráty ze stejných nehod budou doprovázeny nepřímým ztrateným ziskem pro jednoduché opravy automobilu.

Mimochodem, v případě, že klient dostane penalizaci na silnici, distributor by se neměl obávat. Je zapotřebí dohodnout se předem s položkami ohledně pokuty. Kromě toho jsou právní předpisy také na straně firmy. Vzhledem k tomu, že pravidla říkají, že majitel vozidla nebude odpovědný v případě, že v době přestupku nebyl za volantem.

Ochrana proti rizikům dosud existuje v několika variantách.

 • První je auto pojištění. Všechny vozy jsou pronajaty pod povinným pojištěním. V případě vyšší moci je snadnější získat peníze.
 • Druhým je zavedení slibu klienta. Výše částky se opět liší podle třídy a původních vysokých nákladů stroje. Takže u zahraničních vozů ekonomické třídy bude hypotéka 300-500 dolarů a pro obchodní třídu se zeptat již na 800 dolarů. Záloha je vrácena v případě, že dojde k nehodě, která není způsobena vadou zákazníka. To také musí být vzato v úvahu.
 • Také standardní akce je omezit denní kilometrový výkon. Distributor obvykle stanovuje podmínku, podle které má zákazník právo řídit se již za den, například 200 kilometrů. V případě překročení limitu je právo odvolat určitou část ze zástavy.

Ale přesto, bez ohledu na rizika, musíte zvýšit poptávku po vašich službách, pouze tímto způsobem můžete zvýšit obrat a rozvíjet se. Proto je na začátku také připraveno investovat do reklamní společnosti.

Potřebujete začít hned, a to i při registraci LLC. A je lepší nechat investovat a obrátit se na odborníky. Což nejenže vás vyzve, které kanály inzerce budou ve vašem případě efektivní, ale také vydělávejte co nejlépe za vaše peníze. A bude obsahovat vlastní webové stránky a posílat databázi potenciálních zákazníků a venkovních reklam. Buďte připraveni utratit 3000 dolarů na všechno.

Dalším důvodem pro zaplacení služeb reklamní agentury je umístění Vašeho pronájmu. Vzhledem k tomu, že vliv různých reklam v různých městech je odlišný. Ve velkých novinách například nebude věnovat pozornost žádnému potenciálnímu publiku a v malých osadách to bude efektivní metoda.

Výsledek

Pronájem automobilů je poměrně výnosný podnik, který můžete začít rozvíjet z malého vozového parku a postupně se rozšiřovat. Neustálé riziko ztráty zisku a značné investice v první fázi však může vyděsit určitou část podnikatelů. Ale s náležitým přístupem a jasným pochopením každého kroku může z malého vozového parku o 10 až 30 automobilech vzniknout organizace federálního rozsahu. Koneckonců, služba pronájmu automobilů slibuje, že bude v budoucnosti stále více a více poptáváno.

Jak otevřít obchod s autopůjčovnami?

V Rusku vzrostl roční nájem automobilů o 19%. Měsíční obrat činí 2 500 000 dolarů a každoročně 40 000 000 dolarů. Tyto údaje jsou nižší než v rozvinutých zemích, takže je třeba tento trh rozvíjet. Jak uspořádat svou vlastní valčící společnost, správně přidělit náklady a jít do plusu, budeme to dále hodnotit.

Vyhlídky trhu

Půjčovna aut jako podnikání v naší zemi je vyspělá nika. Pokud jsou v Evropě pronajaty automobily do větší míry turisty, ale pronájmy v Rusku jsou častěji prováděny na slavnostní události, například pro svatby. Prakticky 2/3 celého trhu s pronájmy přichází do Moskvy a Petrohradu.

Podle statistik je v Rusku asi 40 tisíc vozů v pokladně av Evropě - více než 2 miliony kusů.

Vývoj nájemního trhu je přímo spojen s rozvojem domácího cestovního ruchu. V souvislosti s těmito slibnějšími pro otevření takového podnikání jsou následující oblasti:

 • Krasnodarské území;
 • Republika Krym;
 • Oblast Irkutsk (jezero Baikal);
 • Leningradská oblast;
 • Moskevský kraj, Altajská republika.

Volba formy podnikání a analýzy trhu

Existují tři způsoby, jak otevřít pronájem automobilu:

 • podepsat franchisovou smlouvu nebo se stát zástupcem západní společnosti;
 • organizovat pronájem v hlavním obchodním centru;
 • vytvořte svou firmu od začátku.

Chcete-li správnou volbu, musíte analyzovat trh v regionu nebo městě, aby studoval nabídku a poptávku. V tuto chvíli je tato výbava mladá, takže trh je zcela volný, ale může být obtížné najít dobré specialisty.

Chcete-li usnadnit zahájení podnikání, můžete využít franšízy, avšak v tomto případě musíte najít větší počáteční kapitál. Aby se minimalizovaly náklady, podnik by měl být otevřen od začátku, ale v tomto případě vynaloží větší úsilí na jeho organizaci a podporu.

Obchodní registrace

Chcete-li legalizovat firmu, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC). Pokud se plánuje otevření malého vozového parku, kde bude pracovat jen málo zaměstnanců, vhodnou formou je IP. V takovém případě bude proces registrace s daňovou službou mnohem jednodušší a v budoucnu nebudete muset vést účetnictví a postupovat podle pokynů k provádění hotovostních transakcí. Pokud plánujete otevřít velký automobilový park a v budoucnu rozšířit své podnikání, měli byste se zaregistrovat jako LLC.

Co je výhodnější vydávat IP nebo LLC - tento článek vám řekne.

Pokud jde o zdanění, můžete zvolit jednu z následujících tří forem:

 • USN 6%. Vhodné, pokud plánujete koupit vozy na základě smlouvy o prodeji. V takovém případě budete muset zaplatit daň z programu ve výši 6% ze zisku.
 • USN 15%. Pokud jsou automobily pronajaty, je to přijatelnější forma, protože leasingové platby snižují daňový základ. Takže budete muset zaplatit 15% rozdílu mezi ziskem a výdaji.
 • Patentový systém. V takovém případě se očekává nákup patentu. Jeho cena je stanovena v každém regionu zvlášť.

Co se týče kódu OKVED, 71,1 "Pronájem automobilů" je vhodný.

Výběr aut, pronájem a pojištění

Pro novou flotilu vozidel se doporučuje zvolit značky automobilů různých konfigurací - od ekonomické třídy až po elitní automobily. Celkově stačí koupit 10 vozů. Cena za pronájem za den závisí na třídě vozidla, jeho technických vlastnostech a typu přenosu. Zde je přibližný ceník (cena je uvedena za den):

 • Chevrolet Cruze - 2800 rublů;
 • Peugeot 408 - 2800 rublů;
 • Nissan Almera (automatická převodovka) - 2800 rublů;
 • LADA Largus - 2200 rublů;
 • Lifan Solano - 1700 rublů;
 • Chevrolet Lanos - 1700 rublů;
 • Renault Logan - 1500 rublů;
 • Daewoo Nexia - 1300 rublů;
 • Chevrolet Lanos - 1300 rublů;
 • Lada Granta - 1200 rublů.

Minimální doba pronájmu je 24 hodin a celkový počet kilometrů za den je 600 km. Cokoliv vyšší vyžaduje dodatečnou platbu.

Součástí počtu osobních automobilů je Limuzína. Jedná se o luxusní auto, které lze pronajmout hodinově. Typicky je toto auto pronajato pro různé svátky, zejména svatební oslavy. Potenciálními klienty jsou i zahraniční turisté nebo hosté města. Zpravidla si půjčují auto s řidičem. Průměrná cena limuzíny je 60 USD za hodinu.

Obecně platí, že náklady na nájemné jsou ovlivněny různými faktory. Především je třeba začít z takových okamžiků:

 • cena samotného vozidla;
 • náklady na pojištění;
 • výběr daní;
 • způsob nákupu automobilu (byl zcela koupen nebo přijat na úvěr / leasing).

K ochraně vozidel před krádeží a poškozením musí být pojištěni pro CASCO. Samozřejmě je to v zájmu samotného podnikatele. Stojí za to obrátit se na spolehlivé a známé pojišťovací agentury, protože v této věci je ekonomika nevhodná. Můžete také použít pojištění odpovědnosti, ale měli byste vzít v úvahu, že velký počet zaměstnanců - to je faktor, který ovlivní cenu problému.

Pronájem parkovacího a kancelářského prostoru

Je-li společnost malá a vlastní deset vozů, z nichž alespoň polovina je na silnici, stojí za to, že v otevřené parkoviště ve velké kancelářské budově nebo v nákupním centru stojí volné automobily. Stojí za to zajistit, aby byla nedaleká železniční stanice nebo autobusová zastávka, protože potenciální zákazníci mohou pocházet z jiných měst. Další možností - zapůjčení míst pro auta na placené parkovišti.

Bez ohledu na typ válcovacích strojů bude kompetentní vedení podnikání vyžadovat kancelářské prostory, kde budou zahájena úvodní jednání se zákazníky a budou uzavřeny smlouvy s nimi. Takže stojí za to pronajmout kancelář ve výhodné lokalitě s parkovištěm. To může být malé - asi 15 metrů čtverečních. To stačí pro umístění jednoho manažera, který bude zodpovědný za uzavření smlouvy. Výše nájemného závisí na konkrétní oblasti.

Vyhledávání zaměstnanců

Zaměstnanci zaměstnanců závisí na druhu práce, kterou firma bude mít, a kolik vozů je ve flotile. Při 24/7 provozu, to je 24/7, je vyžadován následující personál:

 • 2 dispečeři, kteří budou pracovat na směnách;
 • 4 opraváři, kteří budou sledovat stav vozového parku, a zabývají se problematikou automobilů;

Navíc stojí za to najmout 1-2 nejlepších mužů. Budou pracovat po dobu 8 hodin, a pokud chce klient překročit tento rámec, měla by se platba zvýšit. Trvá nejméně 4 roky, než řidiči pracují, a nesmějí být mladší než 24 let. Faktem je, že mladší a nezkušení řidiči jsou pro válcovací stroje nebezpečnější, protože chtějí rychle řídit, porušují pravidla silnice a tak dále.

Je stejně důležité zajistit, aby řidič měl takové dokumenty:

 • cestovní pas;
 • INN;
 • řidičský průkaz;
 • osvědčení o důchodovém pojištění;
 • lékařský certifikát.

Pokud je společnost nerentabilní k udržení řidičů zaměstnanců, je možné jejich služby využít v případě potřeby. Když společnost začne vytvářet zisk, můžete si najmout jednoho řidiče na plný úvazek na 10 vozů.

Analýza potenciálních zákazníků

Pronájem aut není nejvýhodnější služba, takže potenciální zákazníci jsou lidé s vysokými příjmy. Na tuto službu zpravidla využívají tyto osoby:

 • kteří dočasně nemohou využít svou dopravu;
 • cestující;
 • milovníci zábavy;
 • lidé, kteří potřebují krátkodobý pronájem automobilu, například pro důležitou událost;
 • velké společnosti.

Chcete-li přilákat více potenciálních zákazníků, stojí za to udržovat ve svém vozovém parku auta různých tříd - ekonomiku, střední a obchodní. Takže bude možné přilákat zákazníky z různých segmentů, kvůli nimž auta nebudou stát na parkovišti, ale budou mít zisk.

Reklamní společnost

Po otevření vašeho podnikání budete potřebovat kompetentní reklamní společnost, která přiláká zákazníky. Za prvé, stojí za to otevřít svůj web, kde budou nabízeny všechny služby. Je žádoucí, aby zákazníci měli možnost si pronajmout auto na dálku, tedy bez návštěvy kanceláře.

Ke společnosti se stala více populární, měli byste okamžitě uchýlit se k těmto typům reklamy:

 • inzerovat v místních novinách, které jsou distribuovány týdně poštovní schránkou;
 • zaplatit VIP reklamu s fotkou ve vydání "Z ruky do ruky" a na "Avito";
 • zaregistrovat se na populárních místních "žlutých stránkách", protože budou první, které budou vydány vyhledávači při požadavku na "pronájem automobilů ve městě X";
 • nainstalovat reklamní banner do vozového parku, kde jsou automobily, stejně jako v blízkosti kanceláře;
 • distribuovat vizitky a brožury potenciálním zákazníkům.

Nezapomeňte na cenově dostupnější možnost - reklama na vozidlech společnosti.

Užitečné tipy

Aby si půjčovatel automobilů přinesl velký zisk, je třeba vzít v úvahu následující doporučení:

 • by měli sloužit zákazníkům mimo město, aniž by se museli obávat, že budou muset hledat auto v odlehlých oblastech (zákonodárce dodržuje podmínky smlouvy, ale potenciální pachatel se nezastaví ani před registrací);
 • v případě, že jsou zdarma auto, můžete si pronajmout taxikáři při vyšší rychlosti, ale je třeba předem dohodnout na územní omezení - vozy by měly být provozovány pouze v jednom regionu (v případě, že klient již dříve uvedl, že musel jít na další oblasti, může být stroj uveden do pronájmu bez zvyšování cen);
 • s každým klientem držet kolem 5-10000 jako kolaterál, aby kompenzovat drobné zranění, protože řidiče, stejně jako případné úhradě dopravních pokut.;
 • v dohodě zahrnout do vyplacení pokut pokutu nájemce do 10 dnů, jinak bude nutné zaplatit pokutu ve výši 300%;
 • automobily mohou být poskytovány osobám mladším 21 let a s minimálními jízdními zkušenostmi (méně než 3 roky), ale pokud klient požádá o dodání automobilu bez záruky, měla by se tarifa okamžitě zvýšit o 20%.

Příslušně uzavřená smlouva s klientem umožní, aby se nemuselo obávat pokut, protože podle správního řádu není majitel vozidla odpovědný, jestliže v době porušení dopravních pravidel byla za volantem další osoba.

Náklady na zahájení podnikání

Chcete-li začít podnikat, vzniknou takové jednorázové náklady:

 • nákup automobilů - 4 500 000 rublů;
 • uspořádání kanceláře - 200 000 rublů;
 • pojištění, nákup dodatečného vybavení a dodávky automobilů pro registraci dopravní policie - 650 000 rublů;
 • reklamní společnost - 150 000 rublů;
 • obchodní registrace a další organizační výdaje - 100 000 rublů;
 • rezervní fond - 300 000 rublů.

Celková investice v této fázi bude 5,900,000.

Samozřejmě, podnikatelský plán musí zahrnovat i měsíční výdaje:

 • platy zaměstnancům - 90 000 rublů;
 • pojistné na FSS a PFR - 30 000 rublů;
 • Pronájem kanceláře a parkování - 25 000 rublů;
 • služby účetního - 7 000 rublů;
 • údržba a opravy automobilů - 50 000 rublů;
 • podpora reklamní společnosti - 25 000 rublů;
 • další náklady - 20 000 rublů.

Takže každý měsíc na podporu činnosti společnosti bude muset přidělit asi 246.000 rublů. Pokud kapitál o 40% bude tvořen z investic zakladatelů a 60% z vypůjčených prostředků, každý měsíc bude muset zaplatit i úroky z úvěru. Pokud bylo přijato na 15% ročně, pak přibližná částka měsíčních plateb činí 45 500 rublů. Takže za měsíc je nutné utrácet asi 292 500 rublů a rok - 3 510 000 rublů. Systém nákladů vypadá takto:

Výpočet zisku a ziskovosti podniku

Podle předběžných výpočtů bude v hlavní sezóně (od května do října) jedno auto v pronájmu pracovat 25 dní každý měsíc a v mimořádné sezóně (listopad až duben) - po dobu 16 dnů. Takže s průměrnou nájemnou cenu 2000 rublů za den, měsíční zisk v sezóně s deseti auty bude 500 000 rublů a v nízké sezoně 320 000 rublů. Takže za rok může firma získat zhruba 4 920 000 rublů.

Pro určení hrubého a čistého zisku stojí za pozornost následující přibližná data (uvedená za 1 měsíc):

 • výnosy - 410 000 rublů;
 • náklady - 292 500 rublů;
 • hrubý zisk (výnosy před zdaněním) - 117 500 rublů;
 • daně (USN, 15% zisku) - 17,625 rublů;
 • čistý zisk - 99,875 rublů.

Vzhledem k tomu, že čistý zisk společnosti za měsíc bude činit zhruba 100 000 rublů, ziskovost podnikání je 34%. K plnému pokrytí nákladů, včetně podpory společnosti, bude trvat nejméně 60-65 měsíců (5 let).

Dokonce i před deseti lety Rusové nemohli předpokládat, že by si mohli pronajmout auto, v naší době se tato služba stala poměrně cenově dostupnou, přestože trh je stále zcela volný, zvláště ve srovnání s evropským segmentem. Takže můžete úspěšně otevřít společnost a získat další volné místo, ale protože podnikání vyžaduje velké investice, stojí za to přistupovat k vypracování podnikatelského plánu se zvláštní péčí.

Obchodování s autopůjčovnami: jak uspořádat a kde začít

Pronájem auta je skutečný obchod s obrovským počtem schémat na výdělky. Můžete jednat jako věřitel, stejně jako vypořádat se s denním a hodinovým doručením. Můžete se stát zprostředkovatelem. Počínaje zakoupením jednoho vozu k pronájmu můžete postupně organizovat práci celé flotily.

Výhody obchodní myšlenky

Nabízíme, abychom zvážili hlavní výhody takového podnikání:

 • Na začátku není potřeba vážných investic. Na začátku se můžete omezit na nákup vozů ekonomické třídy (Renault Logan, Lada Granta). V poměrně velkém městě to může přinést zisk 10-15 tisíc za měsíc. Možnost je také možné využít s minimálními náklady bez nutnosti nákupu zprostředkovatelských služeb. Budeme ji zvažovat zvlášť.
 • Podnik nevyžaduje zvláštní výdaje včas. Pro denní nájemné stačí přijít večer na parkoviště, abyste si vzali za sebou auto. Nemůžete se rozptýlit od hlavního zaměstnání nebo jiného podnikání. No, pokud je podnikatel v automobilovém průmyslu již zaneprázdněn.
 • Pronájem auta nevyžaduje speciální údaje, zkušenosti a dovednosti. Každý občan to dokáže.
 • Minimální osobní náklady. Nejprve můžete jednat samostatně, což nelze říci o většině ostatních typů autoobchodu.

Cílové publikum a možnosti vozidel

Nejprve pochopíme, v jakých případech je obecně zapotřebí pronájem automobilů:

 • Dočasná nepřítomnost auta. Vlastně, když si člověk nedokáže představit život ve městě bez automobilů a jeho auto se nedá koupit naléhavě.
 • Auto pro rekreaci. Myšlenka pronájmu je populární v resortových městech a všude, kde si odpočinout turisté.
 • Auto pro dovolenou. Je umístěn v samostatné kategorii. Obvykle jsou objednávány pro svatby, recepce atd. Objednané jsou limuzíny a výkonné vozy.
 • Auto pro návštěvu podnikatelů a hodnostářů. Obvykle se nezanechává pozornosti a objednávají auto s řidičem.
 • Pronájem taxikářů. Ti, kteří pracují bez vlastního vozu nebo nechtějí jej používat pro tento účel - tato možnost může být optimální.
 • Touha seznámit se s konkrétním vozem před nákupem. Můžete si nechat budoucího majitele vozu zajistit kompletní testovací jízdu.

Takže vaše publikum je obyčejní majitelé automobilů, turisté, podnikatelé, taxiči, soukromí řidiči. Od organizací - soukromé firmy, rekreační agentury, dopravce.

Jaké druhy aut jsou vyžadovány? Budeme analyzovat:

 • Pro volný čas levného zahraničního auta, například, Kia Rio. Domácí auto není pravděpodobné, že bude vybrán nikým.
 • Pro taxi - od Lada Granta až do Toyota Corolla a Huyndai, Kia - špičkové modely se střední konfigurací.
 • Pro podnikání - Toyota Camry, VW Passat atd. Obchodní třídy z korejských společností je také přijatelná.
 • Pro svátky - v bazénu motorových vozidel je nutné mít limuzínu.
 • Pro výjimečné případy a VIP - Lexus, Jaguar, Chrysler, Mercedes.

Jak uspořádat firmu

Pronájem pouze na první pohled se může zdát jako jednoduchá schéma. Ve skutečnosti - existuje mnoho možností k vydělávání. Můžete:

 • Poskytněte pouze auta;
 • Být nezávisle na přepravě cestujících;
 • Pronajmout řidiče průběžně nebo mít na vyžádání řadu možností.

Pokud jde o přímé doručení auta pro řidiče k pronájmu - existují dvě možnosti:

 • Pronájem auta s následným nákupem. Pro vůz nájemce provede první platbu. Pak podle svých povinností platí pronájem za 1-2 roky. Nejčastěji se jedná o pronájem za taxíkem. Systém funguje jako půjčka v bance.
 • Pronájem bez vykoupení. Autopůjčovna je pronajata za denní nájem. Je také možné platit za hodinu - pokud jde o konkrétní události, jako v případě limuzíny na svatbu.

Které auto začne

Takže jsme se rozhodli pro druh podnikání, teď se musíme rozhodnout, který vůz koupit jako první. Všichni, kteří se zabývají tímto obchodem, nemají společný názor na mnoho otázek. Například, je dovoleno koupit domácí auto nebo je třeba okamžitě koupit cizí vůz.

Pokud je auto pronajato, pracuje v taxíku - v malém městě můžete myslet na takové stroje jako Daewoo Nexia, Lada Granta a další v tomto cenovém rozpětí. V Moskvě a Petrohradě jsou požadavky na taxikáře obvykle tvrdší. Nejlepší možností je z levných - Renault Logan. Levná a prostorná, a za opravu stojí méně než tolik peněz.

Další dilema je, zda si koupit ojetý vůz. Zde se názory podnikatelů opět liší. Na jedné straně mohou existovat různé "překvapení". Na druhé straně - cena. Řekněme to takto: zahájení podnikání s minimem finančních prostředků (méně než jeden milion rublů) z nákupu nového vozu je nepřiměřené. Vše závisí na cílech a rozsahu. Na 2 miliony rublů. můžete si koupit pár dobrých nových vozů, v blízkosti obchodní třídy. A můžete uspořádat parkoviště.

O klientech

Nejoptimálnější možnostt - spolupráce s firemními klienty. Nejlepší je dát jim dobrou slevu. Nechte to být tak ziskové jako u běžných, ale vždy existuje poptávka po automobilu.

Nabídku pronájmu lze umístit na stránky bezplatných reklam. Také tam jsou specializované služby, kde můžete nechat auto dotazník. Můžete si udělat obchodní nabídku pro taxi služby.

Co bych měl hledat? Poradenství pro zkušené pronajímatele

Pronajímatelé, kteří pravidelně pronajímají své automobily (včetně majitelů velkých vozových parků), sdílejí rady a doporučují následující pravidla:

 • Nemůžeš ignorovat zákon. K poskytování takových služeb je třeba se zaregistrovat jako IP nebo právnická osoba. Jinak ohrožuje odpovědnost, dokonce i zločince.
 • Všechny právní aspekty pomáhají zajistit bezpečnost transakce. Pronájem musí být vypracován, pečlivě navržen, včetně nejmenších podrobností. Pokud plánujete pronajmout více než jedno auto - služby zkušeného právníka nebudou nadbytečné.
 • Při dlouhodobých splátkách by mělo být pravidelné každých 1 až 2 týdny. Tím se zabrání zadlužení, které řidiči nemůže platit.
 • Dávejte pozor na totožnost řidiče. Zkontrolujte jeho data. V ideálním případě je tato osoba od 30 let s dlouhou jízdní zkušeností. Doporučuje se odmítnout začátečníkům, kteří seděli za volantem. Zjistěte také, jak řidič hodlá používat vůz, ať už se usadil v dobré firmě. Neškodí fyzickému vyšetření - na trvalé zaměstnání v taxíku. Zkontrolujte registraci řidiče: ruské občanství je povinné.
 • Nainstalujte systém sledování GPS na vozidlo. Za to stojí levně a vždy bude známo, kde je vůz. Takový systém bude stát méně než 8-10 tisíc rublů.

Když společnosti a soukromé osoby potřebují pronajmout auto s řidičem, měly by být nabízeny pouze zkušení kandidáti. No, kdyby tato osoba měla zkušenosti s řízením tohoto auta opakovaně.

Možnost zprostředkovatelských služeb

Poskytování zprostředkovatelských služeb při pronájmu automobilů riskuje méně - nevyžaduje významné investice. Samozřejmě, že si můžete koupit auto později, ale teď už to není.

Zprostředkovatelské služby vyžadují vytvoření pohodlné služby, kde by řidiči a soukromé společnosti mohli nabídnout své nabídky, a nájemci - je snadné najít vhodné vozidlo.

O tom, co je třeba věnovat pozornost:

 • Pečlivě prostudujte všechny návrhy - aby nebyla ovlivněna pověst služby.
 • Je žádoucí mít jasné oddělení podle třídy strojů a cílových skupin. Stroje všech tříd s různými cenovými nabídkami by měly být nabízeny.
 • Před zahájením podnikání je třeba podrobně studovat trh: služba je užitečná a zisková, pokud může vytvořit odpovídající konkurenční prostředí.
 • Pokud má město několik společností, které nabízejí služby pronájmu - osobně promluvte s jejich zástupci a nabízejte služby.

Teď se podíváme, jak ji vytvořit. Potřebujeme místo, které se neliší od prvotřídního designu. Nejdůležitější je zde funkční. Požadavky jsou stejně rigidní jako v případě prodejce automobilů. Všechno by mělo fungovat 24 hodin denně, takže se musí předem postarat o technickou podporu.

 • Využijte webové stránky sami nebo přilákejte známých vývojářů;
 • Uveďte vývoj webového studia "na klíč".

Druhá možnost je nejlepší, protože nikdo se nebude moci samostatně zabývat danou stránkou, její podporou a rozvojem. Bez poplatku to vývojář nebude dělat. Outsourcing znamená existenci konkrétních povinností developera, zajištění kontinuity služby.

Obvykle se navrhuje zveřejňovat dotazníky o vozidlech:

 • Jednoduché cizí automobily;
 • Limuzíny;
 • Obchodní a prémiové vozy.

Obvykle je poptávka více pro limuzíny a drahé vozy - jsou objednávány pro speciální akce. Ale pokud pracujete s taxikářem - levné automobily přinášejí pravidelný příjem. Zde můžete také přidat kamiony a autobusy.

Při otevírání firmy je třeba mít na paměti, že auto je možné pronajmout za služby řidiče. Je nutné vytvořit filtr pro řízení služeb na webových stránkách služeb. Jako zprostředkovatel riskujete mnohem méně a trvale získáváte pasivní příjem. Později si můžete přemýšlet o vytvoření vlastního vozového parku. Existuje mnoho myšlenek, záležitost zůstává pro implementaci. Přejeme vám úspěch v rozvoji automobilového podnikání!