Výroba županů jako obchod

Výroba sudů je zisková záležitost s malou investicí. Výplata takového podniku (vzhledem k dobré poptávce) je jednou z nejrychlejších. Na trhu není tato výplň vyplněna, takže prakticky neexistuje žádná konkurence.

Sudová lázeň je mobilní konstrukce, kterou lze instalovat na jakémkoli dvoře, a některé modely i uvnitř. Systém se může pohybovat a být mobilní. To okamžitě dělalo to populární mezi těmi, kteří chtějí přijmout příjemné chvíle z relaxační a zdravé vodní procedury.

Proces odlehčení stresu získává stále větší naléhavost v dnešním rychle se měnícím světě. Pro nás je to důležité jak z lékařského hlediska, tak z duchovního hlediska.

Koupelové sudy klady a zápory

Ekologický materiál, z něhož je vyrobena taková mobilní lázeň a teplý zdroj uvnitř, bude mít obecně pozitivní zdravotní účinky. Ve vzhledu je exotický exteriér lázně jako sud. Trend k jeho akvizici se objevil kvůli hlavním výhodám:

 1. Neobvyklý design exteriéru a interiéru.
 2. Ergonomie a kompaktnost.
 3. Kruhový oběh páry.
 4. Rychlé zahřátí místnosti.
 5. Účinnost při spotřebě tuhého paliva.
 6. Mobilita.
 7. Trvanlivost a dlouhá životnost.

To vše platí pro pozitivní stranu sudů. Hlavní nevýhodou je cena. Malou nevýhodou je skutečnost, že může obsahovat určitý počet lidí (od 3 do 5).

Výrobní technologie bubnu

Výroba válce může být prováděna osobou i bez kreslení, ale s přípravou základny, která bude později instalována na nosník z nosníků. Obrobek má tloušťku 45 mm a nerovné tyče 100 mm. Vertikální desky s drážkou jsou utaženy a spojeny podél kulatého sektoru. Vazba by měla být těsná, aby se dosáhlo těsnosti, při zachování správného tvaru. Délka stěny může být až 5 metrů. Po upevnění se připevní vstupní bloky. Topné těleso je izolováno od desky pomocí speciálních listů.

Takový systém je populární v zdravotních střediscích, v saunech, v soukromých domech av předměstských oblastech. S využitím myšlenky jejich výroby můžete získat v důsledku rychlého návratného procesu investování prostředků, které se vrátí za 4-5 měsíců.

K tomu potřebujete:

 • pronájem pokoje;
 • najít speciální vybavení a materiály;
 • reklamní kampaň;
 • zvedněte personál.

K zahájení výstavby budete potřebovat pokoj s rozlohou 80 až 200 m². Jeho cena je 1-1,3 tisíc dolarů, po dobu 2 měsíců s komunikací.

Vyberte objekt s větráním pro sušení výrobků (5-8 měsíců) a jejich uložení.

Výpočet maximální částky pro zařízení na výrobní technologii:

 • pro polotovary bude vyžadovat klín s hydraulickým systémem $ 2200;
 • pro řezání na pásku je použita pila 1500 $;
 • pro montáž obrobků je bruska obráběna na 700 dolarů;
 • pro přípravu spojovacího obruče z kovu jsou nutné válce 1700 $;
 • Při příštím montáži obručí se používá parní generátor 900 $.

Pro výzdobu interiérů se stejná sušená deska používá k výrobě sudové vany.

Částka: může být od 6500 $ až po 7000 $.

Jaký materiál je potřeba

Nejlepší, samozřejmě, bude cedr, ale lípa, dub, osika a olše budou také odolávat vysokým teplotám a vodě. Z druhu surovin, které budou vybrány, závisí jeho hodnota, plus příslušenství a obruče z kovu. Suma činí 4000-5000 USD.

Pro velkou produkci bude vyžadovat:

 • 2-3 spolupracovníci, jejich práce bude placena měsíčně ve výši 300-340 USD;
 • technolog, který dokáže zkontrolovat provedenou truhlářskou práci s platou 400 dolarů;
 • správce nákupů s h / п 430 $;
 • v souladu s produkcí výrobků jeden nebo dva nakladače s platu $ 150.

Částka: od 2110 USD do 2750 USD.

Velitel musí mít zkušenosti s výrobou sudů. Pokud je to tak těžké, můžete je naučit.

Podpora výsledků výroby

Tuto položku nemůžete zmeškat, protože se budete moci naučit malé publikum o tom, co dostanete jako výsledek. A je třeba oslovit zákazníky, kteří na základě kvality designu určitě začnou hledat na internetu, kde se můžete dozvědět více informací než od jedné osoby.

Vzhledem k tomu, že nákup bude probíhat v jediné kopii, musí být podrobně popsán jakost hlaveň a možnost jeho použití. Chcete-li přilákat klienty orientované publikum, je také zahájena malá reklamní kampaň z bezplatných reklam v novinách až po šíření informačních letáků. Neobvyklý a užitečný výrobek sám o sobě přitahuje pozornost nových spotřebitelů.

Spolupráce může být s prodejci obchodních míst nebo s velkými obchody. Jednotlivci budou nakupovat v jednom množství a v počtu několika - zdravotních středisek, sanatoria a dalších organizací poskytujících služby zaměřené na zlepšení zdraví. Doporučuje se účastnit se výstav a veletrhů. Částka může dosáhnout 130-200 USD za měsíc.

Výpočet měsíčního výrobního procesu

Tak se společně ukázalo: pronájem 1000-1300 $ + zařízení 6500-7000 $ + suroviny 4000-5000 $ + h пл 2500-2900 $ + dop. Výdaje 100-120 $ + inzerce 130-200 $. = 14230-16520 $.

Výsledkem takového výpočtu pro měsíční proces výroby přenosného typu lázně může být realizace ve výrobě dvaceti jednotek. Je v takovém množství, že prodeje za současného požadavku na takové výrobky po určitou dobu jsou možné.

Deklarovaná cena bude stanovena pro tuto kategorii výrobků na tržní poptávku za jeden barel ve výši $ 6000-8000 (za cenu $ 4700-6900 $). Jinými slovy, pro jednu jednotku produktu bude celkový příjem v rozmezí 1100 - 1300 USD.

Když prodáte za cenu 6000-8000 dolarů za 2 jednotky, dostanete 12000-16000 dolarů za měsíc. To bude produktivní výsledek po dobu jednoho měsíce ve směru zisku.

Přibližně k problému můžete rychle nejen získat zpět všechny investice, ale za pár měsíců získat stabilní příjem. Poptávka po lázních roste pouze a uvolnění zůstává stejné, takže pokud vyrábíte kvalitní barely, jsou vám zákazníci zaručeni.

Nové obchodní nápady

Vrozená touha některých národů o čistotu a tradice koupání ve vaně - je úžasná. Takže obyvatelé severních zemí, Rusko a SNS nikdy odmítnou páru, doslova, aby uklidili svou únavu, aby si odpočinuli. Tah je tak silný, že služby pro výstavbu lázní na nejvíce neočekávaných místech, například na balkon, máme obrovskou poptávku. V tomto článku budeme hovořit o konstrukci neobvyklých vanových sudů.

Co je to vana nebo finská lázeň, výhody těchto typů lázní

"Banya-barrel" - to je populární název malé lázně, vyrobené ve formě válce. Formát lázně je tradiční a oblíbený ve Finsku, odkud se začal rozšiřovat po celém světě.

Tento návrh má řadu nesporných výhod.

 • Mobilita - tato koupel je snadno transportována z místa na místo, konstrukce této lázně nevyžaduje základ. To může být vždy "odebráno" s vámi při prodeji domu, váha hotové lázně je 1,1... 1,5 t.
 • Levné - Náklady na lázeň "na klíč" nepřesahuje 90-100 tisíc rublů.
 • Rychlá dostupnost - od okamžiku zapálení pece, dokud není připravena (teplota 60-70 ° C), nepřesáhne 30 minut.
 • Minimální oblast - tento typ lázně má minimální plochu, může být instalován i na velmi malém zahradním pozemku.
 • Účinnější než tradiční lázně - kvůli zvláštnostem návrhu forem je tato koupel o 20-23% lepší než tradiční koupele.
Japonská lázeň - furako, výhody

Furaco - tradiční japonská lázeňská lázeň, populárně nazývaná prostě japonskou lázní. Jedná se o barel nebo písmo, až do průměru 2 metry, se sedadly uvnitř. Furako je naplněn horkou vodou, kde byste měli ponořit na ramena. Může být instalován venku nebo uvnitř. Taková lázeň je vybavena topným tělesem ve formě speciální dřevěné nebo elektrické pece.

Výhody takového lázeňského bazénu, ale mají několik rozdílů - dokonce i nižší náklady, snadnost a mobilitu, rychlost přípravy, minimální obsazený prostor, ne více než 4 m².

Výstavba lázeňských sudů a japonských lázní furako, obchodní plán

Proč je výstavba takových typů lázní zisková? Hlavní výhodou jejich vlastní, takový koupel je docela obtížné dělat, nemají potřebné tesařské nástroje, to znamená, že na nákup (nájemné) Truhlářské nářadí pro stavbu 1-2 koupele není zisková, protože náklady na sadu nástrojů, je rovna hodnotě dokončeného lázně.

Chcete-li otevřít podnikání na takových lázních, musíte uspořádat tesařskou miniprodukci se sadou standardních truhlářských nástrojů. Pronájem oblasti produkce a nákup nástrojů bude vyžadovat více než 300 tisíc rublů.

Výkresy těchto typů koupelen a výrobních funkcí jsou k dispozici ve volném přístupu na internetu.

Při práci na konstrukci a instalaci lázně se bude vyrovnávat 2-3 osoby.

Chcete-li začít podnikání, můžete sbírat jeden typ lázně, náklady na tyto lázně bude v rozmezí 40-80 tisíc rublů, s přihlédnutím k surovinám. Hotové lázně za dvojnásobnou cenu lze snadno prodávat prostřednictvím internetu a bezplatných bulletinů. Přijatý zisk, který byste měli vynaložit na rozvoj a rozvoj vašeho podnikání.

Pokuste se okamžitě pokrýt trh vašeho rodného regionu a okolních oblastí. Takže zvýšíte prodejní trh a dodávka v rámci původního regionu a okolních oblastí zvýší náklady na lázeň, a to o 10-15%. Možná v budoucnu přemýšlíte o nákupu vlastního kamionu, jako je Gazelle a analogové.

Plánovaný objem objednávek činí až 20 peněz za měsíc.

Kromě toho můžete rozšířit svou firmu vyráběním doplňků a nábytku do koupelny.

Přečtěte si také nápady v oblasti lázně:
 • Jak uspořádat koupel na kolečkách,
 • Výstavba lázní na klíč,
 • Instalace saun v bytě jako podnikání.

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Franchise pro skutečné vany

Já, Dmitrij Glushakov, navrhuji rozšířit své podnikání tím, že vyrábí barelové koupele v Rusku a Běloruské republice. Nabízíme unikátní vany v podobě objemových konvexních sudů.

K dnešnímu dni jsem jediný výrobce takových lázní v Rusku a pravděpodobně ve světě v průmyslovém měřítku.

Podívejte se na sortiment a sortiment těchto lázní na našich webových stránkách. Krásné, neobvyklé, dobré - jsou velmi žádané.

Vypadají takto:

Můžeme vám poskytnout:

Pouze ve speciálně broušené desce na vnější straně lázně jsou sudy vyrobeny z vánočního stromku nebo cedru;

Kompletní sada desek pro celou vanu hlavně (v rozložené podobě, sestavení provádí vaše síly);

Různé prvky vany hlavně: naše unikátní dveře, trouba Váček kompaktní, atd.

Kompletní souprava pro vanu hlaveň až do posledního samorezu.

Podnikatelský plán s výpočty bude zaslán potenciálním partnerům. Pro komunikaci je snadnější psát přímo do soukromých zpráv VKontakte. Odpovím rychle.

Pracovní podmínky se mnou

Pokud si chcete koupit frézované desky pro vany konvexní, skutečné bubny, cena za metr krychlový, abyste se 25 000 rublů za stromem a 33 000 rublů za cedru (u koupacích sudů v kruhu musí být 62 desek v pořadí je velikost 135 x 42 x délka vany);

cena za dílčí dokončení dodatečných prvků se posuzuje samostatně;

Chcete-li vytvořit v této oblasti kompletní výrobní cyklus jakýchkoli koupacích sudů (kulaté, oválné (patentovaný já), a konvexní (také patent), pak musím být členem podnikání v poměru 50 ku 50;

Dodání se provádí jakoukoliv dopravou, která je pro vás vhodná. Od nás - bezplatný pick-up, ať už je to gazela nebo vůz;

na fotografiích na vašich stránkách nebo stránkách vytvořených společně se mnou by mělo být umístěno logo s textem "Lázně Dmitrije Glushakova";

na svých webových stránkách uvádějí vaše kontaktní údaje, kde si můžete koupit lázně;

při nedostatečné kvalitě si vyhrazuji právo zastavit dokončení výroby.

Máte-li otázky, kontaktujte mne předem prostřednictvím společnosti VKontakte a uveďte, jaký je váš stav v oblasti výroby lázně: pracovní zkušenosti, místo, oblast pokrytí atd.

Podnikání v oblasti výstavby a prodeje lázeňských bubnů na povolení "Banochka"

Franchise "Banochka" nabízí zahájení podnikání v oblasti výstavby a prodeje lázeňských barelů, které jsou oblíbené kvůli jejich levosti a mobilitě. Podnik nevyžaduje technické znalosti.

Vany jsou nazývány malými vanami, které jsou vyrobeny ve formě válečku a jsou určeny pro 2-8 osob. Rodinou těchto koupelen je Finsko, jehož tradice se aktivně šíří po mnoha zemích, včetně Ruska. Kvůli jejich mobilitě a nízké ceně byly přijaty lásky z lásky. Taková lázeň nepotřebuje základ, lze ji snadno dopravit na jiné místo, protože hmotnost obvykle nepřesahuje 1,5 tuny. Náklady na koupelnu na klíč jsou obvykle asi 90-150 tisíc rublů, zatímco cena je 3-4krát vyšší. Sprchové vany obvykle spravují minimální prostor, takže je můžete instalovat i na malých zahradních plochách. Kromě toho je účinnost van v porovnání s tradičními lázně mnohem vyšší. Kvůli nepřítomnosti rohů se prostor zahřívá o 20-30% lépe a od okamžiku zapálení do hotové lázně trvá ne více než půl hodiny.

Všechny výhody vany z nich činí nejen oblíbenou komoditou, ale také trendovou firmu, která se spoléhá na vysokou poptávku obyvatelstva. Koupelové sudy jsou k dispozici, jsou vyráběny doslovně denně a neodstraňují nervy zákazníků. Jedním z důvodů pro poptávku po lázních je rozmach výstavby chaty v zemi. Mnoho majitelů vlastních domů má tendenci vybavit své místo co nejpohodlněji - získat koupel, pavilony, letní domy a další věci. Podle nejnovějších výzkumů asi 55% Rusů sní o bydlení v chatkách se soukromým pozemkem a lázní.

Společnost "Banochka" navrhuje otevřít své vlastní podnikání v barech-barely pod franšízou. Partneři společnosti již mohou provozovat truhlářské obchody, které chtějí rozšířit svůj profil, a firmy a osoby, které se netýkají výstavby. Dostupnost vlastní výroby pro start není nutná. Nutným požadavkem je pouze kancelář s kancelářským vybavením, registrovaným LLC nebo IP a počáteční kapitál ve výši 200 tisíc rublů. Partner může jednat pouze o prodeji, práci prostřednictvím internetového obchodu nebo výstavního místa, uzavírání smluv se zákazníky a provádění konzultačních prací. Zisk bude tvořen z provize ve výši 15 až 20%.

Firma „Banbochka“ se objevil na trhu již od roku 2010 a specializuje se na výrobu nejen koupací sudy, ale také všechny druhy výrobků ze dřeva, altány, ploty, roubených sauny, altány, zahradní nábytek, fonty, kurník, a tak dále. Pracuje pro více než dvě desetiletí, projektový tým v tomto segmentu trhu byl schopen se naučit všechna tajemství tesařské zručnosti a filigránské zpracování dřeva, který vám umožní vytvářet krásné, praktické a levné produkty. Vývoj franšízy začal v roce 2016. V současné době má franšízová síť 9 partnerů.

Díky dobře zavedenému obchodnímu plánu je možné zahájit prodej pod značkou "Banbochka" za 1-2 týdny. Partnerem bude poskytována s ready-made internetový obchod s širokým sortimentem výrobků, prodejní skripty, reklamní kampaň na Google a Yandex, balíček propagačních materiálů, školení efektivní reklamy v sociálních sítích. Franšízant vybavit příklady smluv se zákazníky, vzorky výrobků, výkresy a schématy, poskytne základnu dodavatelů a výrobců, jak to bude možné obsluhovat svůj vlastní architekti a množství Surveyors společnost.

Výhodná funkce franšízy "Banbochka" je celoroční. Asi 70% produktů lze instalovat v zimě. Konkurence ve výklenku je minimální: v mnoha částech země jsou vany novinkou. Počet potenciálních zákazníků je obrovský. Zákazníci jsou majiteli soukromých domů a chalup, vlastníci předměstských rozvojových pozemků, hostitelé turistických center, hotelové komplexy a restaurace, zemědělské podniky.

Banbochka je ideální pro start-up, protože nemusíte najímat zaměstnance a investovat do podnikání na začátek. Cena franšízy je 200 tisíc rublů, můžete ji vrátit již za druhý měsíc práce. Ve stejnou dobu je zisk, který může partner očekávat, ze 100 tisíc rublů. Odměna společnosti činí 2% ze zisku.

Chcete-li vydělat za pronájem barel je snadné!

Podnikání - rozhodnutí těch, kteří chtějí pracovat jen pro sebe a získávají vysoké příjmy. Co je třeba pro úspěch? Výhodná výhra, výbušný obchodní nápad a spousta reklamy. Leasingové kabiny pro barel je to, co potřebujete pro výdělečnou činnost! Promluvme si podrobněji o tom, co jsou tyto lázně a proč mohou vydělat peníze.

Koupelna jako taková

Vany jsou vyrobeny ze smrku, cedru nebo modřínu ve tvaru ovál, čtverce, osmiúhelníku. V průměru drží 3-4 osoby. Tam jsou také speciální - konvexní vany-sudy. Jejich forma zcela kopíruje koprodukt se stejným názvem. Odrůdy:

 • Mini model. Celkem trochu: nízká cena ve srovnání s jinými vzorky, menšími rozměry a rozdělením místnosti. Takže nejmenší lázeň dosahuje až 260 cm. Tato volba je ideální pro pár;
 • Model "economy" je o 20 cm větší než předchozí. I když je rozdíl na první pohled neviditelný, ale zisk z vesmíru je stále za druhým modelem. Další rozdíl - cena je mírně vyšší. Pokud je "mini" možné zakoupit za 90 000 tr, pak "ekonomika" je blíž ke sto tisíc rublů;
 • Další největší model je bližší standardu. Jeho parametry jsou optimální - z celkové délky (350 cm) šatna zaujímá metr a parní místnost - 180 cm. Tato volba je výhodnější: nedochází ke změnám v oblečení. Bude obsahovat takovou lázeň - od 2 do 4 osob. Odhadovaná cena 150 000 rublů;
 • Pokud potřebujete ještě větší komfort a prostor - modely z "luxusního" prostoru vám poskytnou vše pro příjemný pobyt: prostorná šatna až 120 cm, parní lázeň - 200 cm, celková délka až čtyři metry. Cena také stoupá - suda s takovými parametry může stát 180 000 r;
 • Ještě větší prostor pro odpočinek má vany o délce až 550 cm. Existuje několik větví: termální voda, relaxační prostor a přímo oddělení vodních procedur. Maximální cena je 240 000 - 250 000 rub. Ubytování pro 6 osob.

Potřebujete něco originálního? Objednejte si od svého výrobce koupelnu na vlastní projekt.

Co "otřáslo" saunou sudu: studujeme výhody

Dokonce i bez znalosti všech pozitivních aspektů vany hlavně, jeden z jeho neobvyklého vzhledu a lákání jít, parní a relaxovat z každodenního shonu. Pomocí této metody pro relaxaci jako obchodní myšlenku otevřete všechny výhody zákazníkům:

 • Mobilita. Po přepravě pro přepravu a nakládání lázně je možné je dopravit do dalšího města - kde si duše zákazníka přeje jen;
 • Dostupnost. Klient s malým rozpočtem, stejně jako s velkými finančními prostředky, najde "stejný" sud. A za cenu a chuť;
 • Estetika. A vzhled lázně a její vnitřní výzdoba nemůže pomoci, ale přitahuje milovníky parních místností;
 • Rychlá instalace. Profesionálům bude trvat hodinu, než instalujete vanu.
 • Zajímavé příležitosti. Koupelna bude přinášena na pozemek země, do soukromého domu a dokonce i na rybaření! Zde u mužů-rybářů v kombinaci - milovníci lázně - stejně jako touha spojit všechny nejvíce příjemné s užitečným!

Ještě více výhod se klientovi odhalí, protože se v praxi pokoušel o takovou neobvyklou koupelnu.

Podnikatelský nápad v číslech

Samozřejmě, jakýkoli podnik by měl začít nejen s nápady, ale také s čísly. A nyní budeme počítat, kolik (pozornost) o odhadovaných nákladech může být dosaženo na cestě k jeho zisku.

Takže nejdůležitějším odpadem je nákup hotové sudové lázně. Jak jsme zjistili, mohlo by to být 80 000 r, 150 000 a všech 200 000. Dopřejte si lákavě svým budoucím klientům, nechte cenu pronájmu vaší koupelny "kousnout". Řekněme, že to stojí 80 000 r, nechť je 2000 r. Přečtěte si cenníky vašich potenciálních konkurentů, zeptejte se svých přátel - jaká cena je přijatelnější? Který model by si zvolil? V průměru, podobné organizace, den nájemného je 2500 - 3500 rublů. Jak můžete vidět, částka je pro většinu zákazníků. Je nepravděpodobné, že by někdo pronajal jen pro milovaného člověka, s největší pravděpodobností to bude velká společnost přátel.

Na co budete utrácet peníze, jako majitel vany se sudy?

 1. Koupit. Za předpokladu, že si koupíte koupel pro 80 000 rublů (pro začátečníky) a pronajmeme si - za 3000 rublů za den, zhruba řečeno, po dobu 30 dnů je 90 000 rublů. Jak se vám líbí tato doba návratnosti? I když nájem nebude každodenní, může být zajištěno 20 dní s dobrou reklamou (60 000 r).
 2. Údržba lázně. To znamená čištění, ochrana stromu před houbou a hnilobou. Zde jsou náklady malé: při výrobě lázně je impregnována speciálními ochrannými prostředky, takže v tomto okamžiku se neprořídíte.
 3. Náklady na dopravu. Plánování dovolené, jen zřídka, jaký typ klienta chce koupit sám - objednávku doručí. Také je třeba doplnit vozidlo a přenést ho na zákazníka. Je těžké pojmenovat přesnou postavu, protože každá jednotlivá technika "jí" svým vlastním způsobem a lze ji objednat jak na předměstí, tak v jiné lokalitě. Vzhledem k době návratnosti a měsíčnímu zisku lze poskytnout slušné dopravní služby.
 4. Odměňování práce pracovníkům instalace a řidiči. Ačkoli to může být stejná osoba, ale s asistentkou.

Na propagaci také musíte přidělit finanční prostředky, i když na začátku můžete říct svým přátelům, kteří se s nimi podělí. Spokojení zákazníci a bez výzvy budou volat kamarády v tak elegantní lázni. Když se rozhodnete rozšířit a zvýšit produktovou řadu, můžete se aktivizovat více reklamou: prostřednictvím sociálních sítí, novin a rozhlasu.

Vše, co potřebujete, je přijmout připravený nápad, asi 80 000 - 90 000 rublů na koupi van, dopravu a kreativitu v reklamě. Ti, kteří chtějí jít do takové lázně, dýchat užitečný trajekt a užít si oblíbeného způsobu, jak relaxovat, bude stále více. Není-li možnost okamžitě zakoupit vybavení pro přepravu, nabídněte majiteli takovou spolupráci - řekněme, 30-40 procent z jeho měsíčního zisku. Téměř 30 000 měsíčně za dopravu - dobrý plat.

Obchodování s pronájmem vany, jak vidíte, je ziskové a příjemné podnikání. Nezanedbáváte reklamu, rozšiřujte se jako podnikatel a nechte lidi tak skvělou příležitost k relaxaci!

Obchodní fórum

Mobilní, mobilní Koupelnové sudy. Zisk.

slinar 14. září 2013

Přibližné náklady na hodiny - 500 rublů. za hodinu. Pro 4 osoby za 250 rublů.

Přibližná cena za den - 5000 rublů. za den. Pro 4 osoby za 1250 rublů.

Kolik můžete získat:

· Pokud si pronajmete den: za nejvíce neúspěšných podmínek, bude lázeň odevzdána jednou za tři dny.
To znamená 10 krát za měsíc. 10 x 5000 rublů = 50 000 rublů.

· Pokud budete trvat hodinu: za nejvíce neúspěšných podmínek bude lázně pronajata 5 hodin denně.

To znamená 150 hodin měsíčně. 150 x 500 rublů = 75 000 rublů.

Prostřednictvím toho, kolik se vše vyplatí:

Igor161 14. září 2013

Nevím, jak jste, ale v naší zemi v létě a vany a sauny jsou prázdné a nikdo nepotřebuje.

a pro 5000 můžete mít barel a dobrý pokoj na den se saunou a všemi případy. a bez sauny to po tři dny stačí))

slinar 14. září 2013

Zřejmě závisí na regionu, protože máme vysokou poptávku.

5000 zaplatíte za mobilitu, nezapomeňte. saunu a pokoje v horách, v lese nebo na řece v době křtu, které nebudete mít

Avtobiznesss 16 Sep 2013

Nevím, jak jste, ale v naší zemi v létě a vany a sauny jsou prázdné a nikdo nepotřebuje.

a pro 5000 můžete mít barel a dobrý pokoj na den se saunou a všemi případy. a bez sauny to po tři dny stačí))

Pravděpodobně, protože na léto každý nechodí k vám, ale od vás

Igor161 16 září 2013

Místní lidé jsou tak přesvědčeni, že pocházejí od nás)), ale pro nás je v podstatě Sibiř. a oni pak asi v koupelně a v domě unaveni)))

slinar 17 září 2013

Nezapomeňte, že mobilní lázně jsou využívány kdykoli během roku.

Zima nebo léto - na tom nezáleží. Koupelny jsou také vysílány na sever, do malých osad.

Připojené obrázky

Avtobiznesss 17 září 2013

Ne špatné lázně pro podnikání, v dobře umístěné poloze na břehu moře

Igor161 18. září 2013

slinar 18 září 2013

Jedna z kompletních sad:

Připojené obrázky

azatoct 24 září 2013

otázka o pohybu? Gaysy jak reagovat na tento druh, přívěs v každém případě potřebují doky.

slinar 24.12.2013

Na přívěsu jsou potřebné dokumenty - správně. Neexistuje žádná koupel

Bok 25 září 2013

otázka o pohybu? Gaysy jak reagovat na tento druh, přívěs v každém případě potřebují doky.

A jaký je problém? pas a pojištění, stejně jako na jakémkoli přívěsu. Gaitsy, pokud se o to nebude ptát, ani po těžkém pracovním týdnu ani proti oceli.

Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

Volba směru

Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

Výběr typu lázně

Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

 • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
 • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
 • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

Výhody a nevýhody

Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

 1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
 2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
 3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

Veřejné lázně

Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

Zvažte následující body:

 • musí existovat individuální sprchové kabiny;
 • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
 • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
 • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

Dokumenty

Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

Zaměstnanci

Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

 1. Jeden nebo několik spánek.
 2. Administrátor.
 3. Čističe.
 4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
 5. Masér.
 6. Specialista odpovědný za inventář.

V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

Video: domácí podnikání na ruské lázni.

Výhody

Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

Počáteční náklady zahrnují následující položky:

Obchodní myšlenka na výrobu mini-van, jako je "barel"

V poslední době se v Rusku zvýšila míra výstavby soukromých domů.

 • Podrobný plán pro zahájení podnikání pro vybudování koupelového bazénu
 • Kolik můžete vydělat na výrobu bubnů
 • Podrobný plán otevření výroby mini-van, jako je "barel"
 • Kolik můžete získat při výrobě mini-koupele, jako je "barel"
 • Začátečník ve výrobě sudů

Tyto stavby jsou zpravidla postaveny na pozemcích spolu s lázněmi, bez nichž Rusové nepředstavují dostatečný odpočinek a výroba lázní v takových místech je vynikajícím obchodním nápadem.

Na stavbě lázní jako sud může uspořádat dobrý obchod.

V tomto segmentu trhu existuje tendence postavit malé konstrukce (vany).

Jedná se o dřevěné rámy kulatého tvaru, z hoblovaných prken.

Maloobchodní hodnota těchto struktur je nízká (z 90 tisíc rublů). To je důvod, proč existuje stabilní poptávka po vanách.

Podrobný plán pro zahájení podnikání pro vybudování koupelového bazénu

Chcete-li začít podnikat tímto směrem, budete potřebovat počáteční kapitál ve výši asi 1,5 milionu rublů.

Tato částka bude stačit k pronájmu výrobních prostor, vydávání povolení, získání souboru nástrojů a placení platů zaměstnancům.

Pro každou oblast bude částka odlišná a znát přesné údaje, které je nutné pro přípravu podnikatelského plánu.

Chcete-li zahájit výrobu bubnů, je nutné najít pokoj o rozloze 200 metrů čtverečních a vybavit ho truhlářskou dílnou.

Chcete-li to provést, je nutné přenést chybějící komunikaci a poskytnout možnost připojení elektrického nástroje.

Kromě toho by podnikatel měl věnovat pozornost takovým detailům, jako je dostupnost pohodlných přístupových cest, jinak by mohlo být obtížné nakládat hotové výrobky.

Poté, co byly nalezeny prostory, Je nutné zakoupit soupravu zařízení a elektrického nářadí pro výrobu sudů.

Musí obsahovat:

 • univerzální truhlářské stroje,
 • pily,
 • letadla,
 • brusky,
 • šroubováky,
 • Ruční nástroje (kladiva, kovové nůžky atd.).

Ve stavu podniku pro výrobu županů by měly být tesaři, projektanti, údržbáři, nakladače, řidič, účetní.

Zákazníkům lze nabídnout saunu podle standardního návrhu.

V takovém případě se pro práci použije připravený výkres.

Ve většině případů však musí být stavební plán upraven podle přání zákazníků.

Kolik můžete vydělat na výrobu bubnů

Kolik můžete vydělat na výrobu barových bubnů:

Závisí na počtu objednávek, jejich složitosti a nákladech.

Pokud bude podnik vyrábět 20 mini-lázní za měsíc, čistý zisk může dosáhnout 600 tisíc rublů.

To umožní, aby počáteční investice byly navráceny během prvních 3 měsíců.

Podrobný plán otevření výroby mini-van, jako je "barel"

Podnikání v této oblasti činnosti by mělo začít s pronájmem prostor pro potřeby výroby. Měla by být v průmyslové zóně nebo ve speciálně vybavených budovách. Velikost území závisí na počtu produktů a materiálů, které budou skladovány tam, minimální plocha pro výrobu je 100 m2. V takovém případě je důležité kromě obecné komunikace (voda, elektřina, odpadní voda) věnovat pozornost větrání. Suroviny budou vysušeny více než půl roku, což znamená, že pokles teploty a vlhkosti nelze tolerovat. Také to stojí za to zvážit, že pronájem místnosti bude stát více než 30 tisíc rublů. Dalším krokem bude výběr pracovníků a nákup potřebných nástrojů a zařízení.
Hlavní zařízení pro zahájení výroby mini koupele je:
- klín s hydraulickým pohonem (rozdělí dřevěné paluby na požadované předlisky);
- pásová pila (pro zadávání požadovaných velikostí);
- bruska (odstraňuje nerovnosti a dává prezentaci výrobkům);
- parní generátor (umožňuje sestavení dílů v obrubě).
Z personálu je nutno najít 2 - 3 spolupracovníky s praxí, je také třeba najat technologa a inspektor kvality, několik nakladačů a bezpečnostní stráž. Chcete-li zakoupit suroviny a prodávat hotové výrobky, můžete se obrátit na manažera, jehož role na začátku podnikání může převzít. Dále je nutné zakoupit suroviny (cedr, dub, olše, lipa). Nejlepším materiálem je cedr, ale vyžaduje se speciální zpracování.
Dále musíte přemýšlet o reklamě vaší produkce. Marketingová kampaň pro tento typ podnikání je zaměřena na získání správného publika a příliv nových zákazníků. Výrobky tohoto druhu se neprodávají hromadně, jsou vyráběny jednotlivě nebo podle objednávky. Reklama spočívá v šíření vašich informací co největšímu počtu potenciálních zákazníků. Zde je třeba vytvořit svůj web s fotografiemi hotových výrobků a cenami pro ně, vytvořit skupinu v sociálních sítích, pronajmout si banner, provozovat reklamu v médiích a v rádiu.

Kolik můžete získat při výrobě mini-koupele, jako je "barel"

Výnosnost tohoto typu výroby je 150 - 200%. Po chytrém přemýšlení o podnikatelském záměru, po přizpůsobení trhu dodávek surovin a prodeje výroby je možné vyrobit 15-20 kusů zboží. Náklady na jednu jednotku se pohybují od 250 do 500 tisíc rublů a výrobní náklady 200-350 tisíc rublů. Pokud odečtete měsíční náklady na zaplacení účtů a placení mezd zaměstnancům, pak do šesti měsíců bude výroba platit za sebe. Poté začne vytvářet každý měsíc zisk okolo 1,5 milionu a váš příjem bude představovat třetinu této částky.

Podnikání na lázni - podrobná analýza výdělků na vlastní koupelně + výpočet nákladů a zisku

Historie vzhledu lázní má nejméně dvě tisíciletí, objevovaly se po celém světě v různých formách od mnoha národů a dodnes jsou velmi oblíbeným druhem rekreace. Lázně jsou v každodenním životě člověka silnější a již dlouho nejsou přírodou. Téměř všechna města na světě je mají k dispozici.

Pro mnohé je lázeň místem, kde se tělo a duše odpočívají, a pro některé je také podnikání. Obchodní model lázně je poměrně jednoduchý, ale zároveň vyžaduje přípravu, protože nikdo, kdo začíná podnikání v tomto průmyslu, chce dostat ztrátu namísto vydělaného zisku.

Typy koupelen

Začněte analýzu s typy vany a jak se liší.

 • Ruská lázeň, to je také parní sauna - je nejvíce obyčejný a oblíbený typ lázně. V takové teplotě lázně dostatečně vysoké (45 až 80 stupňů Celsia), při vysoké vlhkosti vzduchu (70 až 100%), vzhledem k tomuto vysokému stupni zahřívání těla. Pára kondenzuje na těle ve formě kapek vody, takže ruská koupel je nejen dobrým místem k odpočinku, ale také pomáhá k mytí těla je mnohem lepší, než brát sprchu nebo vanu, dělat to jeden z nejlepších míst k udržení osobní hygieny.
 • Finská sauna nebo jak se často nazývá saunou - se liší od ruské vyšší teploty (asi 100 ° C) a nízké vlhkosti (10 až 30%). Finské lázně jsou běžné v západních zemích a prakticky nejsou horší než popularita ruštiny. Jsou plně zasedání, které neposkytují parní lázeň košťat, z důvodu nebezpečí popálení, místo toho, zde ve většině případů použít přírodní nebo umělé vodní útvary, u sauny.
 • Hamam nebo turecké lázně - je rozděleno na Blízký východ, jeho charakteristickým rysem je velmi mírné klima uvnitř místnosti, sauna je vyhřívaná potrubí s vyhřívanou vodou, běží uvnitř podlahy, stěny a dokonce i lehátka. V takových lázních stráví více než hodinu, dosahuje maximální relaxace, zaměstnává zaměstnance pro různé procedury, jako je masáž. Teplota zřídka dosahuje 50 ° C při nízké vlhkosti. Často jsou tyto lázně využívány v lázeňských centrech.
 • Japonská lázeň - malá podobnost k vaně podle našeho názoru tento předpoklad ve kterém se nachází dřevěný soudek naplněný horkou vodou zahřívá na teplotu mezi 60 ° C a lehátka, která se nachází po osobě ve vaně.
 • Zvláštní pohled stojí za zmínku lázně na kolech. Toto získává oblíbenost, kompaktní vany umístěné uvnitř těla kamionu. Tento druh lázně přitahuje svojí pohyblivostí a neobvyklým, ale ve skutečnosti tento druh sauny není nijak podřazen ostatním.

Jiné typy lázní jsou v zásadě uvedeny výše, ale liší se způsobem jejich přijetí, takže nemá smysl rozmontovat je.

Ziskovost

Chcete-li zjistit ziskovost těchto nebo jiných druhů lázní, je třeba ještě před zahájením podnikatelského projektu. Na základě principů popularity, nákladů na výstavbu a složitosti realizace budou nejvýnosnějšími ruskými a finskými lázněmi.

Ruská lázeň s vysokou vlhkostí, obtížné realizovat v městských oblastech, kromě toho, mnoho lidí spojuje s ruským lázně kempování, tekoucí voda, jízdu na sněhu, a tak dále. Dá se dojít k závěru, že je nejlepší založit své podnikání na ruské lázni na venkově.

Finština vyžaduje menší náklady na uspořádání, protože není třeba instalovat parní generátor, jehož cena je poměrně vysoká. Současně finská lázeň soutěží rovnoprávně s Ruskem.

Z dlouhodobého hlediska komerční využití lázně přináší větší zisk než malá kavárna. Toto je poskytováno na úkor malých výdajů na pracovníky údržby, hodinové platby, příjmy z prodeje zboží.

Teoreticky může být lázeň obsluhována vlastními vlastníky, což výrazně sníží počáteční náklady a pomůže rychle vykompenzovat náklady na její výstavbu. Hodinová platba zaručuje příjem z každého klienta a často v koupelích jde do velkých firem. Prodej zboží v těchto zařízeních znamená vyšší ceny než v obchodech. Je na vlastníkovi, aby prodával alkohol nebo ne, ale stojí za to si uvědomit, že zákazníci je přinesou sami, což rozvede část příjmu instituce.

Podnebí

Výběr a udržení klimatu v lázni je základem pro budoucí plánování, takže je třeba nejdříve zjistit, jaká bude budoucí lázeňská atmosféra.

Podnebí bude záviset na několika faktorech:

Dva způsoby vývoje: Buď si postavíte pec sami nebo koupíte hotovou pec.

Nákup sporáku ovlivňuje budoucí náklady na udržování tepla. Elektrický, dřevěný nebo plyn - tato volba nabízí výrobci pecí. Nejpopulárnější a nejspolehlivější jsou finské pece.

Elektrická trouba je nejjednodušší k použití, vyžaduje se pouze správné nastavení.

Plyn jako elektrický je ekonomičtější z hlediska nákladů, ale vyžaduje pečlivé sledování, aby bylo zajištěno jeho bezpečné používání.

Kamna na dřevo jsou nejméně vhodnou volbou pro použití v komerční lázni kvůli stálé potřebě udržovat oheň uvnitř sporáku v důsledku palivového dříví.

Ceny těchto typů pecí začínají od 12 000 a dosahují v milionech rublů. Samozřejmě vše závisí na rozsahu vašeho projektu, na lázeň v prostřední třídě, je vhodný sporák o hodnotě asi 40 000 až 60 000 rublů.

Při ruční výstavbě pece není důležité objednávat ani samostatně, je důležité si uvědomit, že cihelné pece mají mnohem větší tepelnou kapacitu a udržují teplo ve vaně déle než jejich kovové protějšky. Obecně platí, že náklady na materiály pro výstavbu pece nepřesahují 6000 rublů.

Manuální konstrukce není příliš časově náročná a obtížná úloha, při správném přístupu můžete být 100% jistý, že vestavěná trouba bude trvat velmi dlouho.

Parní generátor

Důležitým prvkem v ruské lázni, bez ní bude koupel ve skutečnosti finská bez parní. Náklady na parní generátory jsou řádově vyšší než náklady pecí. Parní generátor střední třídy stojí asi 60 000 až 80 000 rublů. Samozřejmě tam jsou také levnější, nicméně takové parní generátory jsou určeny spíše pro soukromé lázně než pro trvalou práci v komerčních koupelnách.

Větrání a komín

Důležitou podmínkou pro kvalitní lázeň je větrání. Větrání zajišťuje cirkulaci vzduchu a neumožňuje stagnaci uvnitř. Někdy může mít nedostatek větrání nebezpečí pro zdraví a někdy i pro život. Pomáhá při sušení místnosti po jeho použití a při zachování stejné teploty a vlhkosti.

Komín je povinný za předpokladu, že používáte teplo na spalování paliva. Bez toho bude místnost kouřová a nebezpečí bude přítomnost oxidu uhelnatého ve vzduchu.

Výstavba lázně

Před naplánováním koupání byste se měli zeptat: jaký materiál bude z lázní stavět?

Výběr materiálu

Typ materiálu a náklady:

 • Profilový nosník Od 18.000 rub. na kubický metr.
 • Kulatý deník Od 6.000 rub. na kubický metr.
 • Jednoduchý záznam Od 3.500 руб. na kubický metr
 • Cihla (červená) Od 400 руб. pro m² / rub.

Pomocí speciální kalkulačky můžete vypočítat přibližné množství požadované cihly. U zdiva šířky jedné cihly se pro stavbu použije konstrukce o rozměrech 2,3x6x5 metrů (bez stěn uvnitř budovy) asi 4,848 cihel. Pokud cena jedné cihly je 8 rublů. pak náklady na cihly pro výstavbu zdí budou 38.784 rublů.

Při stavbě sauny z baru, ve stejné velikosti, za cenu profilovaného baru 100x100mm. - 18.000 rublů. na metr krychlový, budou celkové náklady činí 91080 rublů., (počet, můžete použít tento kalkulátor http://stroy-calc.ru/raschet-brusa) Tento strom, ve srovnání s cihel, se zahřívá rychle a nevyžaduje vnější a vnitřní povrchové úpravy.

Je třeba poznamenat, že dřevěné lázně mají pro potenciálního klienta velkou lásku kvůli převládajícímu názoru lidí na jeho vzhled.

Rozvržení

Vypadá to jako přibližná dispozice malé lázně, která poskytuje tři pokoje:

Uspořádání lázně je možné bez pračky s přidáním prostoru pro personál před vstupem do rekreační místnosti. Plán je nejlépe projednán se specialisty v této oblasti.

Pokud používáte koupel jako podnikání, doporučujeme vybavit pokoje různými zařízeními, přitahovat zákazníky a rozšiřovat funkčnost naší koupelny. Například: instalace kulečníku nebo solária. To přinese další zisk tím, že přiláká více bohatých zákazníků. K tomu je zapotřebí velká rekreační oblast.

Příklad komerční lázně:

V tomto uspořádání je k dispozici pračka a toaleta, velká relaxační místnost, terasa a parní lázeň.

Výstavba

Konstrukce lázně je rozdělena do několika etap:

 • Instalace základů;
 • Výstavba zdí;
 • Střešní instalace;
 • Nalévání podlahy;
 • Montáž zařízení a interiérů.

To vše se dozvíte podrobněji z různých článků o výstavbě lázní, například z internetu, od nejjednodušších a nejrozumnějších až po výstavbu projektů vícepodlažních rodinných domků.

Každá fáze by měla být zvážena ve fázi návrhu vany, aby se zabránilo problémům v konstrukci.

Konstrukce lázně v závislosti na složitosti trvá tři týdny až tři měsíce. Průměrné náklady na pronájem konstrukčního týmu činí 2 000 rublů denně.

Náklady na nábor pracovníků budou záviset na několika faktorech:

 • Kvalifikace pracovníků;
 • Region;
 • Podmínky a délka pracovního dne.

Výpočet nákladů na stavbu a zařízení

Cena návrhu lázně: cca 10.000 rub.

Vezměte v úvahu návrh lázně o rozměrech 12x8 metrů s přítomností parní lázně, salonku a odpočívárny. Výška zdí bude 2,5 metrů. Z vybavení bude stůl pro 8 osob, kulečníkový stůl, parní generátor, elektrickou troubu.

Konstrukce cihly se šířkou vnější stěny z jedné a půl cihel a šířka vnitřní z cihel o tloušťce spáry 5 mm bude trvat přibližně 21 000 cihel a 5,7 m3 krychlových malt.

Cena řešení je 2300 rublů na metr krychlových

Cihla cena: 400 rublů na metr čtvereční nebo 8 rublů / cihla

Výpočet odhadovaných nákladů: (8x21000) + (2300x5.7) = 168000 + 13100 = 181100 rublů.

Výstavba dřeva za cenu 18.000 rublů. kubický metr se stejnými parametry bude stát asi 210 000 rublů.

Náklady na stavbu deníku za cenu 6000 rublů. levnější třikrát a bude přibližně 70 000 rublů.

Náklady na střechu o přibližné odhady je od 25 do 50 tisíc rublů, pojďme mít průměr 37 500 rublů.

Průměrná cena zařízení na výstavbu lázně je asi 150 000 rublů.

Náklady na pronájem brigády stavitelů budou asi 120 000 rublů.

Celkem: přibližné náklady na kompletní budovu od návrhu až po instalaci zařízení, je-li postavena z dříví, bude: 567,500 rublů. Chcete-li začít plnohodnotné podnikání, je to poměrně nízká cena. Náklady na erekci mohou být buď nižší, nebo mnohem vyšší, dosahující známky milionů rublů. Ve většině případů se však náklady na výstavbu lázně jako podnikatelského projektu pohybují od 500 000 do 1 000 000 rublů.

Optimalizace příjmů

Po výstavbě lázně je nutné zahájit jeho komerční využití. Zde je třeba nastavit tarify pro návštěvu, práce na zvýšení příjmů z užívání vašich zákazníků v lázních. To je především nezbytné pro zvýšení návratnosti tohoto podnikatelského projektu, ale navíc vysoké příjmy zlepší kvalitu nabízených služeb a zajistí stabilní provoz.

Vnitřní mini-obchod, který prodává různé hotové občerstvení, alkoholové výrobky, cigarety atd., Výrazně zvýší ziskovost kvůli nadměrným cenám a vysoké poptávce.

Samostatná služba instituce umožní v počáteční fázi ušetřit najímání správce, což vám umožní investovat více peněz z příjmů za účelem podpory a zlepšení kvality služeb.

Zlepšení kvality poskytovaných služeb zvýší ziskovost instituce zvýšením nákladů na návštěvu. Jednoduchý pokoj bude nabízet své služby asi 200 rublů. / Hodina na osobu a místnost s kulečníkovými stoly, vodovodnímu potrubí, velkým počtem míst k sezení a nabízí občerstvení, bude stát asi 500 rublů. / H.

Nedoporučuje se šetřit na všechno, může to vést k výrazné snížení kvality služeb a ztrátě pověsti. Úspory jsou nutné, avšak v přijatelných množstvích. Racionální využití rozpočtu je často mnohem užitečnější.

Výpočet zisku za měsíc

Nejpohodlnější lekce pro každého podnikatele je výpočet zisku. Potřeba předem vypočítat zisk je jedním ze základů budoucího podnikání. Bez této skutečnosti prostě nebude motivace začít se směrem k tomuto cíli. Proto budete dále informováni o ziskovosti z komerčního využití budoucí lázně.

Nejprve je třeba vypočítat počet návštěvníků za den. Práce v lázni probíhá hlavně večer a v noci, takže od 24 hodin je nutné čistit ráno a odpoledne 12 hodin. Zbývá 12 hodin, v nichž bude lázeň fungovat, ale ne všechny z nich budou ziskové kvůli nedostatku návštěvníků. Průměrný počet "pracovních" hodin denně pro většinu lázní je asi 3-4 hodiny. Nejčastěji v koupelně navštěvují firmy od dvou či více lidí. Pokud vezmete průměrný počet návštěvníků - 3, ukáže se, že za den bude lázeň navštívit asi 9-12 lidí. Tato hodnota se sníží nebo zvýší v závislosti na mnoha parametrech, například popularitě instituce nebo dni v týdnu. Takže můžete vypočítat, že za měsíc může instituce navštívit asi 300 lidí.

Lázeň ze střední třídy, jejíž výše byla vypočtena výše, využívá každému zákazníkovi hodinovou platbu ve výši 500 rublů za hodinu.

Pokud nezohledňujete náklady na nákup produktů a služeb, čistý zisk činí asi 150 000 rublů. Velmi dobré podnikání, které se správným přístupem bude platit za náklady na start za méně než rok.

K dispozici je běžný typ lázně, ve kterém může zůstat velký počet různých lidí současně, tyto lázně využívají nižší ceny, ale dostávají více stabilního a většího přílivu návštěvníků. Častěji se tyto lázně uvědomují lépe, jsou umístěny v blízkosti velkých obchodních nebo sportovních center. V takových lázních platí každá osoba za vstup do 300 rublů a je s dalšími návštěvníky v jedné velké teplo.

Závěry

Z tak rozsáhlého tématu lze vyvodit několik důležitých závěrů.

 1. Koupel může být zdrojem dobrých zisků. Nedostatek lázní v každodenním životě městské populace způsobuje, že je chodí do placených saun a van. To vám umožní přijímat návštěvníky bez zvláštních výdajů na reklamu. Relativně nízké náklady na udržení podnikání po začátku a vysoká ziskovost poskytovaných služeb poskytují prostor pro rozvoj této instituce.
 2. Nízké kapitálové investice jsou velkým přínosem pro zahájení podnikání v tomto odvětví. V souvisejících odvětvích investice často překračují několik milionů rublů, zatímco zde zřídka přesahují hranici 1 000 000.
 3. Příjemné konkurenční prostředí - v prvním závodě zde není tak rozvinutý, což se může zdát téměř všechny sauny nabízejí stejnou škálu služeb, což znamená, že je zde prostor pro fantazii. Za druhé konkurenční prostředí samo o sobě přitahuje návštěvníky, lidé nemají jdi na různé koupele při hledání lepší, ale stále se nepodařilo dostat se do jedné místnosti a pak mohou naléhavě potřebují najít přítele, který by mohl být váš.
 4. Jednoduchost obchodního modelu. Návštěvníci platí za čas strávený v této instituci, je to velmi jednoduché a zároveň efektivní klíč k dosažení zisku.
 5. Povědomí. Všichni lidé z dětství vědí, odkud je lázeň, takže není třeba klienta vysvětlovat o službách, které mu byly poskytnuty, vše sám o sobě ví.