Podnikatelský plán pro soukromé lázně

Dobrý den! Dnes píšu další obchodní plán pro můj obchodní portál.

Tento obchodní plán mě požádal, abych napsal jednoho z předplatitelů skupiny VC "Obchodní tajemství pro začátečníky".

A tak je ve frontě podnikatelský plán pro soukromé lázně nebo spíše dokonce krok za krokem pro otevření soukromé lázně jako podnikání.

Vezmeme-li v úvahu vyhledávače Yandex na téma otevření soukromé lázně může dostat nervózní tic. Zkontrolujte si, že poslední, kterou jsem právě zabil, byl podnikatelský plán pro soukromý lázeň v roce 2017, dostal jsem podnikatelský záměr na rok 2005... dále bez slov.

Jak otevřít soukromou koupel v krocích

Začneme obchodní plán soukromé lázně, tradičně s oficiální registrací našeho budoucího podnikání, a proto musíme zvolit formu vlastnictví.

Volba formy vlastnictví pro otevření soukromé lázně

Chcete-li otevřít soukromou koupelnu, měli byste věnovat pozornost dvěma formám vlastnictví:

 • Individuální podnikání;
 • LLC (společnost s ručením omezeným).

Doporučuji registraci LLC s jediným zakladatelem, tedy s vámi a ředitelem - jehož povinnosti budete plnit.

Důvody, proč jsem si zvolil LLC a ne několik IP:

 1. Image Ltd.. Řekněme, že to, co se vám líbí, a ve snímku s ručením omezeným v roce řádově vyšší než u podniku. Otevřel jeho soukromé lázně, být připraven k práci nejen s obyčejnými lidmi (jednotlivci), ale také s organizací (právnických osob) často firemní večírky nejsou drženy v dusno sálech orgánů a pod širým nebem se saunou, grilem, apod.
 2. Pojistné jednotlivých podnikatelů. Pokud nevíte, pak podnikatel za své činnosti, kromě daní, musí platit tzv. Fixní příspěvky IP, nezáleží na tom, zda jste podnikání, nebo ne. To je bezpochyby mínus PI;
 3. Platba 1% v FIU pro PI. Další nevýhodou pro SP je to, že má obrat, který přesahuje 300 000 ročně zaplatit penzijního fondu 1%, stejně jako, že to není moc. Ale vzhledem k tomu rok, předpokládejme, že v měsíčním obratu vlastním sociálním zařízením se 100 000, za rok dostaneme (1 200 000 - 300 000) = 900 000 a 1% je 9000 rublů zvýšených nákladů na fixní příspěvek na SP - nepochybně negativní;
 4. Jediným zakladatelem je režisér. Před pár lety bych byl krok za krokem dělat otevření vlastní koupelnou, tak bych zvolil IP jako nejjednodušší forma vlastnictví podniku. V současné době je vybrat firmu pro jednoho dobrého důvodu: v případě, kdy pouze zakladatel Ltd. je jak jeho ředitelem, on se nedostávají plat a jako důsledek neplatí osobní daň z příjmu daň ve výši 13% a pojistného do důchodového fondu, HIF, FSS. Důvodem je velmi jednoduchá - člověk nemůže sám uzavírat pracovní smlouvy, a neexistuje žádná pracovní smlouva, není tam žádný s / n, a pojistné.

To je vlastně důvod, proč jsem zvolil formu vlastnictví pro soukromé lázně LLC.

Dokonce i když z nějakého důvodu nechcete podnikat, pak nikomu neplatíte nikomu, na rozdíl od IP.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED2.

Od minulého roku byl OKVED2001 na internetu na internetu nahrazen OKVED2014 (OKVED2), ukázalo se, že je to naprostý nepořádek a všichni se rozházeli a je to jen znalý člověk, který potřebuje určitou OKVED.

Zde máte štěstí, protože patřím do kategorie lidí, kteří si mohou snadno vybrat potřebné aktivity:

96.04 - Fyzické a rekreační činnosti (zahrnuje parní lázně).

Tento typ činnosti bude hlavní.

Také při sestavování Listiny organizace uveďte seznam aktivit na konci.

"A další typy činností nejsou ruským právem zakázány."

V tomto případě si budete moci, pokud chcete, zapojit do jakékoliv aktivity.

Například prodej alkoholických nápojů (další plus pro LLC, protože IP nemůže prodávat alkohol). Pouze pro prodej alkoholu potřebujete licenci a autorizovaný kapitál společnosti LLC nejméně 300 000 rublů.

Můžete také uspořádat malý obchod v místě, kde budou prodávány doplňky do koupele (košťata, klobouky, palčáky atd.).

Jak můžete vidět, je zde spousta vyvíjení a v budoucnu nejen pronájem soukromé lázně.

Zdanění za otevření soukromé lázně

Po přezkoumání stávajících daňových systémů:

 1. UTII - není vhodné, protože zákazník nebude zpočátku konstantní, ale budete muset v každém případě platit daň;
 2. PSN - uzavřeno pro LLC (daň lze použít pouze v IP);
 3. ESKH - zemědělská daň je okamžitě vypuštěna;
 4. BOTH - stačí smazat, kvůli složitosti a vysokým daním;
 5. USN - právě to, co potřebujeme. USN je rozdělena do dvou typů: USN Výnosy 6% a Příjmy STS mínus výdaje 15%.

Nejlepší volbou je vybrat daň z USN Výnosy ve výši 6%. Zde zaplatíte, daň ze skutečně vydělaných peněz, náklady na soukromé lázně nebudou moc, takže zaplatíme 6% daně z celkového obratu.

Prostory pro soukromé lázně

Pokud máte dům vedle vašeho soukromého lázně vybaveného uvedeným příslušenstvím, bude to obrovský plus (dům musí být samozřejmě vytápěn) a elektrickou energií.

Nezapomeňte na pece a špejle, dřevěné uhlí a dřevo na zapálení, protože s pravděpodobností 90% budou zákazníci chtít smažit šišky kebabů.

Umístění soukromé lázně

Je vhodné, aby vaše vlastní koupelna byl ve městě, na předměstí. Vzhledem k tomu, že zákazníci mohou klidně zavolat taxi a jít domů.

Personál pro vlastní koupelnu

Personál má vlastní koupelnu. Nezapomeňte, že toto je vaše podnikání a nepotřebujete někoho jiného, ​​takže po dobu propagace (asi 6 měsíců) jste právě vy, kdo bude plnit povinnosti zaměstnanců.

To znamená, že jste spolu s majitelem, ředitelem, administrátorem a ošetřovatelkou. Mimochodem, doporučuji cvičit, protože ne každý může létat dobře.

Už s časem si vzít potřebné lidi do práce, ale nejprve budete muset udělat vše sami (to výrazně sníží náklady).

A pokud vím, kompetentní pracovníci v tomto směru jsou velmi vzácní (můj přítel má saunu) a pak trpí tím, že nemůže najít spolehlivé lidi.

Reklama v lázních

Otevřením vaší soukromé koupelny budete bezpochyby potřebovat reklamu pro jakékoli podnikání.

Zvažte, jaká reklama bude fungovat při otevření soukromé lázně:

 • Soukromé reklamy v novinách. V rubrice služeb nezapomeňte uvést své oznámení o poskytování služeb v oblasti lázně. Ve všech novinách města, kde je v rubrice služeb, by mělo být vyhlášeno o službách soukromé lázně;
 • Běžící linka v kabelové televizi. Poprvé musíte neustále otáčet. V tuto chvíli je hlavním úkolem pracovat s klientelou;
 • Telecast. Také reklama v tele-novinách by se měla dennodenně obrátit - to jistě zvýší počet zákazníků;
 • Vizitky. Každému klientovi udělejte vizitku se slevou 5% pro následné návštěvy. Bylo by také příjemné udělat si vizitku pro butikový obchod.

Vytočením páteřní klientely se musíte postarat o to, aby vaše lázeňská budova byla působivá a pohodlná. V opačném případě bude veškeré úsilí marné.

Získejte několik mobilních telefonů s čísly města. Nejprve budou povýšeni a budou v budoucnu u administrátora.

Tady možná je to všechno! Podnikání je nenáročné a je otevřené + nezapomeňte, že to nebude těžké (za předpokladu, že zákazníkům vytvoříte komfort a pohodlí).

Nepotřebujete moc peněz, abyste mohli začít, takže můžete jen vydělat peníze a nepřitahovat investory.

Podrobný obchodní plán pro otevření soukromé lázně s výpočty lze stáhnout: podnikatelský plán pro soukromé lázně.

Máte-li nějaké dotazy, požádejte je buď ve skupině v kontaktu nebo přímo v komentáři k článku.

Jak otevřít saunu (koupel): obchodní plán a doporučení

Sauna a podnikání jsou docela fascinující kombinace. Ti, kteří se nebojí konkurence, se mohou rychle setkat a učinit jediné správné rozhodnutí, budou moci otevřít saunu s minimálními náklady. V budoucnu můžete získat dobrou pověst a mít konstantní kontingent fanoušků na páru.

Jak začít podnikat?

Před zavedením myšlenky otevření sauny je nutné jasně představit konečný výsledek, vypracovat postupný akční plán. Čím více se to děje, tím větší pravděpodobnost úspěchu. S čím začít?

Krok 1. Identifikujte:

 • typ sauny (finská (sauna) se suchým vzduchem, ruský (vana) - s mokrou);
 • nutnost instalace zařízení (hlavní a pomocná);
 • soubor poskytovaných služeb (kulečník, sportovní trenéři, masážní a kosmetický salon, SPA-salon, solárium).

Krok 2. Využití nemovitosti, nákup nebo pronájem prostor.

Krok 3. Vypracování podnikatelského plánu.

Krok 4. Oprava, přeplánování, oprava budoucích saunových prostor.

Krok 5. Získání základního a pomocného vybavení.

Krok 6. Registrace IP, získání různých povolení a provozních dokumentů.

Krok 7. Nábor zaměstnanců.

Krok 8. Velkoplošná reklamní společnost, která přiláká zákazníky.

Je výhodné otevřít saunu a proč?

Výnosnost podniku je určena velikostí příjmu. Dobře přemýšlená struktura podniku s poskytnutím nejžádanějších služeb v sauně je závazkem návštěvy takové instituce ze strany zákazníků, což přispěje k dalšímu rozvoji.

Dnes je sauna vnímána nejen jako rekreační zařízení, ale také jako kulturní a zábavná instituce. Je velmi důležité, že podnikání mělo nějakou kůži, nápadně odlišné od podobných, mluvení v moderním jazyce, bylo trochu kreativní. Může se jednat o výzdobu prostor, instalované inovační zařízení nebo zdarma poskytnout zákazníkům nějaké služby. "Vítězství" klienta je možné pouze bezchybnou kvalitou poskytovaných služeb, vysokou profesionalitou personálu.

Kompetentní plánování budoucího podnikání, bezvadná realizace koncipovaných, přitažlivost skutečných mistrů jako zaměstnanců přinese podnikání nejen atraktivní, ale také ziskové.

Podnikatelský plán pro otevření sauny

Podnikatelský plán je dokumentem, na kterém bude podnikání v budoucnu budováno. Všechny náklady a budoucí zisky jsou vypočítány, v důsledku čehož se předpokládá příjem příjmů, které by pokryly výdaje. V budoucnu se plánuje obdržet dividendy, což je hlavní cíl podnikání.

Při výpočtu podnikatelského plánu je třeba pečlivě prozkoumat hlavní body pro dosažení zisku. V první je třeba věnovat pozornost umístění sauny, vnitřní výběr prostor, kvalita nábytku a speciálního vybavení.

Registrační formulář

Hlavním cílem sauny je poskytnutí rekreačních služeb jednotlivcům. Individuální podnikatel je pro daný podnik nejlepší právní formu. Systém zdanění je lepší přijmout jako "jednotnou daň z imputovaných příjmů". Tento druh činnosti, jako je poskytování osobních služeb, v souladu s všestranným kódováním hospodářských činností má kód 93. Do této položky spadá sauna.

Vyberte místo

Umístění sauny musí být velmi opatrně osloveno. Nejvhodnější místo se nachází daleko od hlavních silnic, klidné, obklopené stromy nebo plot. Optimální je umístění sauny na břehu každého vodního útvaru. Přítomnost blízkých sítí zásobování energií, zásobování vodou a kanalizace hrají důležitou roli při výběru místa pro stavbu.

Výběr místnosti

Výběr prostor se provádí, když se plánuje pronajmout a vybavit saunu. Tato metoda je jednou z nejlepších z hlediska budoucích nákladů.

Velikost pronajatých prostor by měla být nejméně 150 m². Tato oblast by měla vyhovovat:

 • pára;
 • bazén;
 • sprcha;
 • pokoj pro odpočinek;
 • šatna;
 • toaletní místnost.

V závislosti na plánovaném objemu služeb je nutné poskytnout oddělené místnosti pro masáže, fyzioterapeutické cvičení. Kulečník lze instalovat v rekreační místnosti.

Je lepší umístit vanu na území hotelu, fitness klubu, zábavních nebo sportovních komplexů.

Varianta pronájmu a malý předpoklad je možná - 50-60 m². Tato sauna může současně užít 4-6 osob. Náklady na opětovné vybavení se výrazně sníží, což znamená, že náklady na služby mohou být zpřístupněny.

Výběr vybavení

Pro popularizaci sauny jsou důležité pohodlné podmínky pro dobrý odpočinek. Doporučujeme koupit a instalovat v rekreační místnosti pohodlný nábytek, plazmovou televizi, karaoke, kulečníkový stůl s kompletní sadou příslušenství. Sprcha musí být vybavena na výstupu z páry, nejlépe u bazénu. Bude mít standardní sadu doplňků do koupele: kbelík, pánve, kadushka.

V šatně instalovat oddělené skříňky, police na boty, zajistit přítomnost vany papuče, klobouky, šaty, instalace zrcadla. Zajistěte vystavování listů nebo ručníků pro návštěvníky. To může být plánováno za poplatek.

Za přítomnosti masáží je k dispozici vybavení fyzické kultury nebo kosmetiky v souladu s požadavky: židle, židle, masážní stoly, různá sportovní výcviková zařízení.

Pro saunu potřebujete speciální vybavení:

 • sporák pro parní místnost;
 • ohřívač vody;
 • kotel pro vytápění místností;
 • systém filtrace vody v bazénu;
 • vnitřní a venkovní osvětlení;
 • parní generátor;
 • poplašný systém, hasicí systém.

Zaměstnanci

"Zákazník je vždy v pořádku" - z této pozice je nutné si vybrat zaměstnanci v sauně - zdvořilý, zdvořilý. Čím je tolerantnější a věrnější zaměstnanec, tím víc ochotně přijdou lidé. V sauně by měl být správce, který by reguloval, umisťoval a přijímal objednávky; čisticí prostředek k udržení čistoty prostor; technický pracovník pro údržbu páry a komunikace. V přítomnosti masáží a kosmetických salonů jsou zapotřebí odborníci. Mohou být přitahovány na základě samostatné smlouvy.

Vzhledem k nepřetržitému režimu provozu je důležitá otázka uspořádání směny.

Reklama a propagace

Reklama je motorem obchodu a nikdo nemůže proti tomu. Čím lépe bude reklamní společnost zahajovací sauny, tím více záruky úspěchu. Je nutné zapojit média, vyrábět a distribuovat vizuální reklamy (navigační odkazy set, nájemné billboardy, rozdávali v malé uličce, pozvánky, brožury, letáky). Pokud je to možné, umístěte reklamy do všech místních internetových stránek, sociálních sítí.

Předpokládaný výpočet nákladů

Náklady měsíčně jsou uvedeny v následující tabulce:

Jednorázové náklady, které jsou vyžadovány při zahájení podnikání, jsou uvedeny v následující tabulce:

Ceny všech druhů nábytku, technologických a speciálních zařízení jsou přibližné. Závisí na výrobci, kapacitě a dalších parametrech, které ovlivňují cenu.

Prognóza návratnosti a ziskovosti

Individuální podnikatel stanovuje ceny za návštěvu sauny nezávisle na základě předpokládané doby výdajů. Z praxe institucí, jako je sauna, se nastavuje nejnavštěvovanější den v týdnu - sobota.

Pro usnadnění výpočtu považujeme za příklad. Přijímáme cenu 200 rublů. za hodinu od jednoho návštěvníka. Možnost současných návštěv - 10 osob. Doba trvání posunu je 12 hodin. Vzhledem k tomu, že ve všední dny může být zatížení sauny až 50%, jednoduché aritmetické výpočty ukazují, že měsíční výnos bude 350 tisíc rublů. Měsíční příjem je 63 tisíc rublů.

S takovým měsíčním příjmem, s přihlédnutím k veškerým nepředvídaným výdajům náhrady sauny budou 1,5 let. Snížení ceny a zvýšení trvání práce za den zvýší dobu návratnosti. S rostoucí "přetížení" sauny - sníží.

Při sestavování odhadu návratnosti výnosů není hlavní otázkou překonat nastavení hodinové sazby. Nastavení příliš nízkého tarifu - způsobí ostražitost, vysoká - "porazí" návštěvníka.

Poskytování zaručených kvalitních služeb je zárukou bezvadné reputace instituce a přílivu návštěvníků.

Požadované dokumenty pro otevření sauny

Otevření sauny je zodpovědným a obtížným obchodem. Licence na poskytování takových služeb se nevyžaduje. Kromě uspořádání areálu je třeba shromáždit balíček různých dokumentů:

 • povolení sanitární a epidemiologické služby pro provoz sauny;
 • koordinaci na požární stanici počátku práce;
 • vypracovaný a schválený program sanitárně-průmyslové kontroly;
 • smlouva v souladu se zavedeným postupem pro dezinfekci, deratizace, dezinsekci saunových zařízení;
 • pro údržbu ventilačního systému;
 • pro vývoz domácího odpadu;
 • pro praní prádla;
 • smlouva o servisu vnitřních energetických sítí;
 • pro dodávku elektřiny, dodávky vody a sanitace.

Aby se zabránilo pokládání uloženým regulačními orgány, je nutné splnit všechny požadavky na právní jednání.

Možná rizika při otevírání sauny

Otevření vlastního podnikání je vždy spojeno s rizikem. Při otevírání lázně před podnikatelem vzniká otázka: kdy budou příjmy pokrývat náklady? Někdy existují obavy - náhle se projekt nevyplatí. Abyste tomu zabránili, je třeba dodržovat některá pravidla pro provozování saun:

 1. Služby poskytované v sauně by neměly být zdraví škodlivé.
 2. Ziskovost podnikání zajistí včasnou registraci všech potřebných dokumentů a smluv v souladu s platnými právními předpisy.
 3. Neposkytujte služby pokryté trestním zákoníkem (intimní služby, distribuce omamných a psychotropních látek atd.).
 4. Vlastník firmy a personál údržby musí přísně dodržovat důvěrnost návštěvníků.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel vytvoří pozitivní pověst mezi zákazníky, dochází ke zvýšení návštěvnosti a příjmy se tak zdvojnásobí nebo ztrojnásobí a ziskovost se zvýší.

Důležitým faktorem pro zvýšení návštěvnosti sauny je hygienický stav prostor, inventář, úroveň kultury zaměstnanců.

Nezanedbávejte pojištění podnikání z bankrotu a sauny z nehody.

Napájení sauny

Saunová místnost označuje pokoje s masivním pobytem lidí a vysokým nebezpečím požáru. Pro kabely v sauně jsou požadavky na zvýšenou bezpečnost. Tepelná izolace drátu musí odolávat vysokým teplotám. Podle "Pravidel pro provoz elektrických instalací" je přísně zakázáno instalovat spínače, zásuvky, krabice v sauně. Nejlepším řešením je položení kabeláže z vnější strany stěny parní komory. Je nutné, aby konce vedení byly vedeny přímo ke sběrnici proudu přes stěnu. Pokud je v termostatu instalována elektrická trouba - kabel musí být instalován v monolitické podlahové konstrukci. V sauně je zakázáno používat kovovou hadici, zvlnění, všechny druhy kabelových kanálů pro pokládku napájecích vodičů.

Neinstalujte světla do termosky ve stropě. Osvětlovací zařízení musí splňovat požadavky na tepelnou odolnost (odolávat teplotě nižší než + 125 ° C) a musí mít zvýšenou odolnost proti vlhkosti. V místnostech s vysokou vlhkostí (bazén, sprchový kout) se doporučuje instalovat vodotěsné lampy a armatury (zásuvky a spínače).

Ovládací panel napájení je lepší instalovat u vchodu do sauny (buben, šatna).

Všechny pantografy v sauně musí mít samostatnou zemní smyčku.

Sauna zásobování vodou

Přívod vody do sauny není poslední v seznamu závazných rozhodnutí. Rozvoj podnikání závisí na kvalitě a množství vody.

Pokud je voda odebírána z městské sítě, je třeba nainstalovat studený vodoměr a filtrační systém. Čištěná voda vyplňuje bazén a je přiváděna do topného zařízení pro použití ve sprše. Kvalita úpravy vody závisí na životnosti topného kotle, uzavíracím ventilu.

Přístroj na dodávku elektrické energie a vody by měl být lépe realizován hotovým řešením.

Jak otevřít saunu (video)

V prezentovaném videu popisují "živé" příklady, jak otevřít saunu od začátku a co je pro to nezbytné.

Z ekonomického hlediska je tento druh podnikání, jako je sauna, výnosný a výnosný. Zpočátku investované prostředky za rok nebo dva přinášejí čistý příjem. Správně sestavený, s přihlédnutím k veškerým potřebám a finančním možnostem, bude podnikatelský plán zajišťovat stabilní obchodní řízení, které přinese nejen peněžní zisk, ale i morální spokojenost.

Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

Volba směru

Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

Výběr typu lázně

Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

 • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
 • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
 • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

Výhody a nevýhody

Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

 1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
 2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
 3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

Veřejné lázně

Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

Zvažte následující body:

 • musí existovat individuální sprchové kabiny;
 • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
 • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
 • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

Dokumenty

Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

Zaměstnanci

Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

 1. Jeden nebo několik spánek.
 2. Administrátor.
 3. Čističe.
 4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
 5. Masér.
 6. Specialista odpovědný za inventář.

V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

Video: domácí podnikání na ruské lázni.

Výhody

Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

Počáteční náklady zahrnují následující položky:

Podnikatelský plán sauny (sauny) s výpočty 2018

Organizace, jako jsou lázně a sauny, které poskytují služby veřejnosti, se stávají stále oblíbenějšími, a proto se začínají zajímat i investoři. Aby bylo možné sestavit podnikatelský plán pro saunu nebo saunu s výpočty, je třeba vzít v úvahu velké množství faktorů a věnovat pozornost organizačním a zákonným výpočtům. Taková instituce, jako sauna, pokud chcete, aby byla stav a prestižní, musí splňovat spoustu požadavků. Níže uvádíme hlavní aspekty, které je třeba věnovat pozornost.

Podnikatelský plán sauny: kde začít plánovat projekt

Před otevřením vlastní sauny nebo sauny je pro každého investora nesmírně důležité vidět konečný výsledek, ke kterému se chystá. Čím více zvažujete možnost otevření podnikání, tím jednodušší bude pro vás realizaci projektu. Hlavní etapy jsou několik:

 1. Určete typ sauny. Může se jednat o finskou saunu nebo si můžete udělat podnikatelský plán pro saunu na palivovém dříví. Jak první, tak druhá možnost naleznou své zákazníky.
 2. Určete, jaké vybavení bude vyžadováno podle typu sauny.
 3. Zjistěte, zda se jedná o doplňkové služby, například billiard, SPA, solárium nebo něco podobného.
 4. Vyberte si pokoj, stejně jako zjistěte, zda si jej koupíte, půjčíte jej nebo jej půjčíte.
 5. Vypočtěte finanční plán instituce.
 6. Proveďte rekonstrukci prostor.
 7. Získejte a nainstalujte zařízení.
 8. Zaregistrujte společnost ve státních orgánech, získáte potřebná povolení a provozní dokumentaci.
 9. Vyzdvihněte personál, který vám podá saunu.
 10. Provádějte marketingovou firmu s cílem přilákat zákazníky.

Také je třeba pochopit: je výhodné využít vůbec otevřít saunu nebo ruskou lázeň? Ziskovost jakéhokoli podnikání je určena částkou obdrženého zisku ve vztahu k nákladům, počáteční a aktuální. Proto je velmi důležité důkladně přemýšlet o organizační struktuře společnosti a poskytnout zákazníkům nejoblíbenější služby. To pomůže přilákat pravidelné zákazníky, což přispěje k dalšímu rozvoji podnikání.

Pro moderní osobu je sauna nejen wellness zařízením, ale spíše místem pro volnočasové aktivity. Proto předem doporučujeme přemýšlet o jedinečné obchodní nabídce pro zákazníky, která se stane hlavním atraktivním faktorem. Jedná se o exkluzivní vybavení, inovativní dokončení, bezplatnou nabídku zákazníků jakékoliv služby. Chcete-li získat zákazníky, může to být obrovský počet způsobů, hlavním úkolem je přistupovat k tomuto problému se zodpovědností.

Analýza trhu a konkurence

Při zkoumání úrovně poptávky po podnikání, zejména v prezentovaném segmentu, je třeba si uvědomit, že potřeby člověka na volný čas jsou přiměřené jeho příjmům a finančním schopnostem. Segment volného času je proto silně ovlivněn celkovým hospodářským poklesem v zemi: kulturní události a zábava jsou první věcí, kterou člověk začne šetřit během krize. Proč je tedy třeba otevřít saunu nebo lázně? Existují dva důvody:

 1. Tato instituce přebírá nejen zábavu, ale i řadu lékařských a profylaktických postupů.
 2. Tento formát volného času přitahuje lidi různých věkových kategorií: mladých i dospělých.

Když hovoříme o požadavku na službu, jsou to dnešní dnešnější finské sauny, nikoliv lázně, a to navzdory skutečnosti, že lázeň by měla být více ruská v duchu. Služby saun a lázní využívají lidé ve věkové kategorii od 25 do 50 let - ženy i muži. To bude cílové publikum, pro které byste se měli orientovat.

Před otevřením podniku je nutné určit úroveň konkurence v tomto segmentu. Stejně jako v jakémkoli jiném perspektivním směru bude úroveň konkurence poměrně vysoká. Vaši hlavní konkurenti budou tedy tyto společnosti:

 • Velké podniky. Tyto společnosti nabízejí svým zákazníkům širokou škálu služeb kromě návštěvy samotné sauny. Nicméně významnou nevýhodou takové instituce jsou vysoké náklady pro zákazníky. Proto je možné bojovat proti takovým gigantům. Můžete nabídnout divákům výhodnější cenu za služby, propagace, slevy. Ale nezapomeňte na kontrolu kvality.
 • Malé podniky. Takové organizace jsou prostě fyzicky neschopné pokrýt velký objem trhu, takže nebude s nimi obtížné konkurovat. Hlavní věc je najít vhodné místo, kde nebude mít přímý konkurent ve formě podobných saun a van. Můžete bojovat s těmito společnostmi pomocí přemýšlivého marketingu, náklady na služby nehrají zvláštní roli.

Před otevřením vlastní sauny se doporučuje nejen podniknout obchodní plán pro otevření sauny, ale také pečlivě prozkoumat strukturu trhu vašeho města, protože v každém regionu se situace na trhu může lišit od ostatních.

SWOT analýza

Tento typ analýzy umožňuje zvážit komplexní faktory, které ovlivňují podnik. Mohou být jak interní, tak i externí.

2. Neustálé zvyšování poptávky po službách u spotřebitelů.

3. Zvýšení životní úrovně zákazníků, což zvyšuje poptávku po službách.

4. Nabídněte různé doplňkové služby.

2. Potřeba získat velký počet různých dokumentů.

3. Změna v chuti mezi spotřebiteli.

4. Stálý růst konkurence.

5. Závažné počáteční náklady.

6. Velké požadavky na pokoj.

2. Poskytování kvalitních služeb.

3. Používání efektivních reklamních nástrojů.

4. Používání kvalitního vybavení a materiálů.

2. Nedostatek zkušeností a obchodní pověst.

3. Vysoká míra rizik.

Z výše uvedeného lze konstatovat, že největší pozornost si zaslouží následující aspekty:

 1. Výběr místnosti a její uvedení do správného tvaru.
 2. Výběr kvalitního vybavení.
 3. Vypracujte speciální nabídky pro zákazníky.
 4. Vypracujte efektivní propagační strategii.

Výběr místa pro saunu nebo saunu

Proč začít kouřit? S výběrem vhodné budovy nebo místnosti pro saunu. Tento typ podnikání předpokládá zvláštní podmínky, takže nebude snadné rychle volit, zejména pokud chcete vyvážit cenu za pronájem, oblast a pohodlí místa.

První věcí, kterou byste měli zvážit, jsou opuštěné sauny a koupelové komplexy. I přes skutečnost, že pro jejich rekonstrukci bude zapotřebí značného množství peněz, zřejmou výhodou této volby je, že bude mnohem jednodušší získat destruktivní dokumentaci pro práci a další realizaci podnikání. Které faktory stojí za to věnovat pozornost při výběru:

 1. Umístění a dopravní křižovatka. Pohodlí místa složitých relativně rušných silnic a okresů města je velmi důležitá. Pokud jste v oblasti s vysokou návštěvností, nemusíte se obávat přítomnosti návštěvníků a dopravní křižovatka bude dalším plusem.
 2. Celková plocha. Aby bylo možné vypočítat optimální plochu sauny v obchodním plánu lázní, je nutné přiřadit minimálně 5 metrů pro každou osobu v termálním prostoru - předepište standardy. Do přijaté oblasti je třeba doplnit čtverce sprchových koutek, šatny, haly, bazén, koupelnu i technické místnosti. V průměru je požadovaná plocha 100-300 metrů. Hodnota se liší v závislosti na formátu instituce a dostupnosti řady dalších služeb.

Než začnete hledat vhodnou strukturu, musíte předem uvažovat, který seznam doplňkových služeb jste připraveni klientovi nabídnout. Může to být japonská nebo turecká lázeň, kosmetika, vodní park pro malé děti nebo dokonce i bar. Buďte připraveni na skutečnost, že náklady budou poměrně vysoké.

Oprava a dekorace sauny: co je důležité zvážit

Při zahájení práce na přestavbě a opravě nezapomeňte na zvýšenou pravděpodobnost požáru. To je zvláště důležité, pokud chcete realizovat projekt v obchodním plánu pro sauny na palivovém dříví. Před provedením práce budete muset studovat požadavky státních institucí na takové instituce, jinak se nebudete vyvarovat byrokratických zpoždění. Například dodržování následujících norem je zvláště důležité:

 • přítomnost dvou východů - jeden pro návštěvníky a jeden nouzový;
 • dobré fungování větrání;
 • správné fungování všech oken - musí být plně a kvalitativně uzavřeny a otevřeny;
 • vybavení parních místností s přívodem a odvětráváním;
 • přítomnost ventilačních mříží nebo vůle na dveřích parní místnosti;
 • dokončení prostor s nehořlavými materiály.

Podle zákona mohou být v obytných budovách otevřeny pouze sauny, nikoli však koupele. Požadavky mohou platit i pro velikost některých prostor. Velikost parní místnosti by tedy neměla být větší než 24 metrů čtverečních. Výška stropů by neměla být menší než 1,9 a větší než 2,4 metrů.

Vybavení a nábor zaměstnanců

Podnikatelský plán pro otevření sauny předpokládá poskytování veškerého potřebného vybavení a vybavení. Tato pozice bude přímo záviset na formátu instituce, její velikosti a rozsahu nabízených služeb.

Totéž platí pro personál. Pokud otevíráte malou saunu s automatickým termostatem, můžete najmout pouze dva správce, kteří budou pracovat s klienty a provádět službu přímo. Další služby vyžadují širší personál.

Organizační a právní otázky otevírání lázně

Abyste mohli začít pracovat, musíte se zaregistrovat u orgánů státní správy. Budete spokojeni s formou vlastnictví IP a LLC, ale druhá možnost bude vhodnější, pokud plánujete prodávat alkohol. Hlavní kód OKVED, který bude muset být předepsán:

93.04 - Fyzická kultura a zdravotní činnosti.

Zbytek je vybrán v závislosti na směru, ve kterém bude práce vykonána. V každém případě bude tato sada individuální.

Dále musíte zvolit daňový systém. Existují dvě optimální možnosti - UTII nebo USN.

Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, budete muset otevřít bankovní účet. Také před registrací společnosti se ujistěte, že máte k dispozici kompletní dokumentaci k objektu:

 • dokument, který potvrzuje, že prostory jsou vyvedeny z bytového fondu, v případě, že sana otevře ve více domcích;
 • oficiální pronájem, pronájem nebo osvědčení o vlastnictví;
 • Projekt rekonstrukce byl koordinován s Inspektem pro bydlení, organizací zajišťující údržbu domu, státním architektonickým a stavebním dohledem, službou SES, Fire Inspection a Rospotrebnadzor.

Nezapomeňte, že prostory musí splňovat všechny požadavky SanPiNs.

Marketingový obchodní plán pro saunu

Podnikatelský plán pro otevření lázně navrhuje volbu strategie pro propagaci. Především je třeba přemýšlet o cenách. Chcete-li zjistit cenu služeb, je třeba vyhodnotit ceny nejbližších konkurentů: pomůže vám to ne nafouknout cenu, ale nechat ji příliš nízké. V průměru se cena za hodinu sauny pohybuje od 1000 do 1500 rublů, v závislosti na dni v týdnu a denní době.

Chcete-li propagovat, použijte následující nástroje:

 1. Venkovní reklama. Udělat znamení, mělo by to být viditelné, jasné a atraktivní. Venkovní reklama v podobě bannerů a letáků může být umístěna v oblasti umístění.
 2. Reklama na internetu. Nejprve zaregistrujte společnost v on-line adresářích. Vytvoření stránky společnosti v síti: může to být vaše vlastní stránka nebo stránka v sociálních sítích. Zde uveďte základní informace o sauně. Místo v síti lze efektivně využívat pro kontextovou reklamu.
 3. Reklama v médiích. Můžete inzerovat v televizi a rádiu, ale bude to velmi drahé. Ubytování v místních novinách je dobrým řešením.

Přemýšlejte o efektivních reklamních pohybech, které zvýší zájem návštěvníků sauny. Může to být propagace a slevy v určitých konkrétních dnech nebo hodinách, čerpá ze skupiny sociálních sítí.

Dalším důležitým faktorem při získávání zákazníků je kvalita služeb. Jakákoli reklama je určena pro nového zákazníka, ale dobrou službou je zajistit, aby se zákazníci stali trvalými. Nezapomeňte: čím více máte pravidelné zákazníky, tím vyšší jsou příjmy.

Seznam poskytovaných služeb

Je třeba předem stanovit povinnosti zaměstnanců sauny nebo sauny. Administrátoři budou:

 • setkávat se zákazníky;
 • dejte návštěvníkům doplňky do koupelny;
 • hovořit o pravidlech chování a bezpečnosti;
 • přijímat platby za služby;
 • rezervace telefonem a internetem;
 • vedou skupinu v sociálních sítích a na internetových stránkách společnosti;
 • provádět čištění;
 • sledovat fungování zařízení.

Měli by být stanoveny mzdy od správců: částka bude od 20 do 35 tisíc rublů. Je třeba se zaměřit na průměrnou úroveň mzdy v regionu.

Výpočet nákladů a ziskovosti instituce

Důležitou etapou podnikatelského plánu pro otevření lázně je výpočet potřebných výdajů a plánovaných výnosů. Zamýšlíme malou saunu s bazénem bez širokého spektra doplňkových služeb. Pro výpočet požadované částky investice budou vyžadovány následující položky:

 • registrační náklady - od 1000 rublů;
 • přepracování a opravy - ze 400 tisíc rublů;
 • nákup vybavení a nábytku - od 350 tisíc rublů;
 • nákup příslušenství a doplňků do koupelny - z 10 tisíc rublů;
 • náklady na reklamu - od 25 tisíc rublů.

Takže v počáteční fázi budete potřebovat částku 786 tisíc rublů.

Výše pravidelných výdajů bude zahrnovat náklady na pronájem místnosti, reklamu, mzdy a změnu spotřebního materiálu. To je přibližně 120-170 tisíc rublů.

Průměrná částka, kterou sauna může vydělat za den, je od 5 do 10 tisíc rublů, v závislosti na pracovní zátěži. Takže průměrný měsíční příjem bude 240 tisíc rublů, a zisk - 120 až 70 tisíc rublů. Za takových podmínek budou počáteční náklady splaceny za méně než jeden rok.

Úroveň ziskovosti takové instituce je od 20% do 35%. Zvýšení úrovně ziskovosti sauny může být přidáno další služby, stejně jako zvýšení nákladů na hodiny.

Analýza rizik

Při otevírání sauny nebo sauny je důležité předem určit, s jakými riziky se setkáte. Proč je to tak důležité? Protože v počáteční fázi očekáváte značnou investiční zátěž a potřebu zohlednit velké množství zákonů a předpisů. Jaké jsou nejpravděpodobnější rizika, kterým můžete čelit?

 1. Nízká účast. Tento faktor negativně ovlivní nejen váš zisk, ale i podnikání jako celek. V některých situacích nemusí být zisk vůbec. Proto je správná strategie propagace nesmírně důležitá: v počáteční fázi, aniž byste měli klienty, použijte co nejvíce reklamních kanálů a nástrojů.
 2. Špatná služba. Špatná služba může být vážným důvodem ke snížení toku zákazníků. Vzhledem k špatné službě trpí obchodní pověst společnosti. Abychom se vyhnuli tomuto rizikovému faktoru, je nezbytné odborně přistupovat k výběru personálu, motivovat je, vycvičit k práci s klienty. Upřednostněte pracovníky, kteří mají již v této oblasti zkušenosti. Nezapomeňte, že zařízení musí být kvalitní a vždy použitelné.

Pokud snížíte pravděpodobnost těchto rizik, určitě získáte ziskové a stabilní podnikání. Zde jsou další pravidla, která byste měli mít na paměti po celou dobu fungování instituce:

 • Služby by neměly poškodit zdraví vašich návštěvníků. Udržujte čisté a hygienické hygienické normy;
 • všechny dokumenty, povolení a licence musí být v pořádku;
 • poskytovat svým zákazníkům pouze oprávněné služby;
 • Dodržujte soukromí návštěvníků sauny.

Poslední otázkou, kterou je třeba věnovat pozornost, je otevřít saunu nebo ji koupit. Nákup ready-made podnikání může pomoci snížit počáteční investiční zatížení, protože velké množství finančních prostředků může přejít na přestavbu a získání všech povolení. Při nákupu podniku se mu můžete vyhnout.

Při nákupu sauny nezapomeňte studovat recenze o instituci: je možné si koupit firmu se špatnou obchodní pověstí. Dokumentace podniku by měla být také v pořádku.

Obchodní plán sauny s výpočty nebo otevření sauny

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 248 600 rublů.
 • Čistý zisk činí 85 100 rublů.
 • Počáteční náklady - 965 800 rublů.
 • Návrat - od 1 roku.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro saunu s výpočty.

Popis služby

V tomto obchodním plánu je považována sauna, která poskytuje služby veřejnosti. Budova bude pronajata dlouho. Bude umístěn v obytné budově. Současně je třeba věnovat pozornost organizačním a právním aspektům. Sauna by měla splňovat spoustu požadavků a bude nutné získat předem mnoho povolení.

Analýza trhu

Studie o významu podnikání je nutno pochopit, že potřeby člověka v různých volnočasových aktivitách do značné míry závisí na jeho finančních schopnostech. Ano, teď v zemi těžké časy a mnoho lidí má těžké časy. Někdo řekne, proč potřebujete saunu, pokud se můžete umýt doma? Zde je otázka v jiném. Za prvé, sauna nebo lázeň má řadu terapeutických a profylaktických účinků. Za druhé, mladí lidé stále více využívají tento druh volnočasových aktivit. Proč? Přitahují je neformální atmosféra, omezený okruh lidí.

Když už mluvíme o poptávce po službách, jsou dnes mezi Rusy více oblíbené sauny než lázně. Přestože lázeň je stará ruská tradice. Tento posun v zájmech se projevil většinou kvůli "omlazení" spotřebitelů. Dnes používají lidé ve věku od 20 do 45 let saunové služby. Současně ji navštěvují jak ženy, tak muži.

Stanovení cílové kategorie. Nyní musíme vědět, zda existuje nějaké místo na trhu a jaká je konkurence v tomto segmentu. Existuje konkurence, stejně jako v jakémkoli jiném perspektivním druhu podnikání. Podle Rosstatu je ohromný počet koupelen a saun dnes představován pro střední a velké podniky (více než ¾). Malé podniky vlastní pouze 12% saun a venkovních saun.

Na základě získaných údajů můžeme usoudit, že hlavními konkurenty budou:

 1. Velké podniky. V takových případech organizace obvykle poskytuje širokou škálu služeb. K dispozici jsou také sauny. Náklady v těchto institucích jsou obvykle vysoké. Ale kvalita služeb poskytovaných na úrovni. Můžete také bojovat proti takovým gigantům. Je třeba nabídnout příznivější ceny nebo možná mít akcie a poskytnout slevy. Kvalita musí být také vysoká. Nejlepší je usadit se ve vzdálenosti takových velkých zábavních center, aby se předešlo přímému střetu zájmů.
 2. Malé podnikání. Takové organizace nepokrývají velký segment trhu. Boj s nimi je docela snadný. Potřebujete najít takové místo, aby nedošlo k blízkosti jiných saun. Malým firmám je možné bojovat za pomoci reklamy. Ceny v tomto případě nebudou hrát zvláštní roli (v rozumných mezích, samozřejmě).

Před vytvořením sauny musíte studovat strukturu trhu konkrétního města. Může se lišit od situace i v sousedních oblastech. Níže je uveden seznam měst s milionem obyvatel, které se nacházejí v sestupném pořadí od počtu saun na 100 000 lidí.

Je důležité provést kompetentní geomarketingový výzkum, aby bylo možné nejspolehlivěji odhadnout vaše šance v tomto výklenku a vyvinout strategii.

Je třeba poznamenat, že náklady v tomto odvětví služeb jsou stanoveny spíše specificky. Podnikatelé vycházejí z konkurenční parity, to znamená, že jsou založeny na cenách navzájem.

SWOT analýza

Při vypracování podnikatelského plánu sauny je třeba zvážit všechny možné faktory, které by mohly ovlivňovat nejen výši zisku, ale i dostupnost. Je přijatelné rozdělit tyto faktory na vnější i vnitřní. Externí řízení a korekce není možné. Ale mohou být použity pro vlastní dobro (pokud je to možné) a vyhnout se (jestliže to jsou hrozby). Externí faktory tedy v tomto případě zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Nízká úroveň fixních nákladů.
 • Zvýšená poptávka spotřebitelů pro tuto službu.
 • Zvyšování životní úrovně, zvýšení relevance návrhu.
 • Návrh doplňkových služeb.
 1. Hrozby:
 • Možný nárůst hospodářské soutěže.
 • Ostrá změna chutí zákazníků.
 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže.
 • Docela vážné počáteční náklady.
 • Vysoké požadavky na použitou místnost.
 • Docela těžký technologický proces na začátku, spojený s potřebou přestavby.

S vnitřními faktory můžete pracovat - eliminovat negativní a posilovat vliv pozitivních. Patří sem:

 1. Silné stránky:
 • Neexistence potřeby vysoce kvalifikovaných pracovníků.
 • Poskytování kvalitních služeb.
 • Využití účinných metod propagace.
 • Používání vysoce kvalitních materiálů, konstrukcí.
 • Použití moderního vybavení.
 • Hluboká analýza trhu.
 1. Slabé stránky:
 • Potřeba samofinancování.
 • Nedostatek dlouhodobé strategie.
 • Nedostatek zkušeností.
 • Vysoká míra rizik.

Na základě zjištěných pracovních podmínek lze konstatovat, že je třeba věnovat zvláštní pozornost:

 1. Výběr místnosti a přivedení do vhodné formy.
 2. Vývoj propagační strategie.
 3. Vývoj speciálních nabídek.
 4. Výběr kvalitního vybavení.

Posouzení příležitostí

Sauna bude fungovat bez dnů volna. Největší příliv je pozorován o víkendech nebo odpoledne. Proto bude provozní režim následující:

Celkem: 96 hodin týdně, asi 411 hodin za měsíc.

Bude to vyžadovat 2 administrátory. Budou pracovat 2 až 2. Chcete-li pronajmout čističe, můžete delegovat čištění prostor správci. Takže peníze mohou být ušetřeny a zaměstnance neopírají hodně.

Je třeba poznamenat, že sezónnost v tomto druhu podnikání je možné bojovat s pomocí systému akcií, slev. Kromě toho ve večerních hodinách jsou lidé ochotni jít do sauny. Má smysl, aby se ceny lišily v závislosti na čase.

Organizační a právní aspekty

 1. Organizační a právní forma - IP nebo LLC. Pokud plánujete prodávat alkohol, pak pouze druhá možnost. Samozřejmě bude vyžadovat příslušnou licenci. Kódy pro OKVED, které mohou být potřebné:
 • 93.04 - Fyzická kultura a zdravotní činnosti;
 • 55.40 - Činnosti tyčí;
 • 52.11 - Maloobchod v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin, nápojů nebo tabáku;
 • 52.33 - Maloobchod s kosmetickými výrobky a parfumerie;
 • 52.33.1 - Maloobchod s kosmetickými a toaletními výrobky, kromě mýdla;
 • 52.42.2 - Maloobchod se spodním prádlem.

V každém případě bude soubor kódů vlastní. V tomto případě stojí za to zvážit, jaké další služby poskytuje organizace.

 1. Podnikatel si může zvolit USN nebo UTII. Ve druhém případě existují dvě možnosti - USN "Výnosy" 6% nebo USN "Příjmy mínus výdaje" 6-15% (sazba se určuje v závislosti na regionu).
 2. Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, musíte otevřít účet pro vypořádání.
 3. Podle kódu pravidel SP 54.13330.2011 v obytných budovách je zakázáno otevírat lázně, ale ne sauny. Dříve byly podle SNIP 31-01-2003 zakázány, s výjimkou jednotlivých saun v apartmánech.
 4. Při výběru suterénu bytového domu musíte být připraveni čelit mnoha obtížím. Za prvé, je lepší okamžitě hledat komerční nemovitosti k pronájmu (tj. Již přeložené, nebytové).
 5. Musí existovat oficiální pronájem;
 6. Takže vzhled saun v domovech není zakázán. Musí však dodržovat všechna dostupná pravidla a předpisy. Existují následující požadavky:
 • Spokojenost absolutně všichni normy SNiPs (jinak bude organizace uzavřena).
 • Parní místnost by neměla zaujímat více než 24 m³;
 • V sauně by měla být v topeništi použita speciální trouba pro vytápění s automatickým vypnutím, když teplota dosáhne 130 stupňů a po 8 hodinách nepřetržitého provozu. Tato trouba by neměla stát na stěnách parní místnosti více než 20 centimetrů. Přes troubu je nutné instalovat protipožární tepelný štít.
 • Ventilační potrubí musí být vybaveno protipožárním ventilem.
 • Sanace projekt je nutné sladit s pouzdrem inspektorátu, inspektorát Státní architektonické a stavební dozor, sloužící domácí organizace (MC nebo HOA), zdravotní a epidemiologický Service, státní požární služby a Úřadu Rospotrebnadzor.

Marketingový plán

Náklady se budou pohybovat od 1 000 do 1 200 rublů v závislosti na dni v týdnu a denní době. Průměrná kontrola v budoucnu bude považována za 1 100 rublů.

 1. Vývěsní štít. Stojí u vchodu viset jasný a nápadný znak. To přiláká zákazníky, kteří žijí v blízkosti a projíždějí. A mělo by být jasné, že se jedná o saunu a ne o něco jiného (například můžete použít obrázek osoby v parní lázni nebo zvolit vhodný název).
 2. Registrace v on-line katalozích. Důležité je vybrat nejnavštěvovanější stránky a vyplnit informace na maximum.
 3. Stojí za to, že se skupina dostane do kontaktu nebo do vlastního webu.
 4. Dokonalá a kontextová reklama.
 5. Můžete použít reklamu v televizi, rozhlase, umístit informace v místních novinách.

Je také důležité zvážit držení akcií, výkresy v rámci skupiny. Je důležité přilákat co nejvíce zákazníků. Mělo by být zřejmé, že pouze jedna společnost může zůstat v sauně současně, takže letáky například nebudou účinné.

Existuje jedno důležité pravidlo: čím více pravidelných zákazníků v sauně, tím lepší je reklama a tím lepší je reklama, tím vyšší je příjem.