Podnikatelský plán pro soukromé lázně

Dobrý den! Dnes píšu další obchodní plán pro můj obchodní portál.

Tento obchodní plán mě požádal, abych napsal jednoho z předplatitelů skupiny VC "Obchodní tajemství pro začátečníky".

A tak je ve frontě podnikatelský plán pro soukromé lázně nebo spíše dokonce krok za krokem pro otevření soukromé lázně jako podnikání.

Vezmeme-li v úvahu vyhledávače Yandex na téma otevření soukromé lázně může dostat nervózní tic. Zkontrolujte si, že poslední, kterou jsem právě zabil, byl podnikatelský plán pro soukromý lázeň v roce 2017, dostal jsem podnikatelský záměr na rok 2005... dále bez slov.

Jak otevřít soukromou koupel v krocích

Začneme obchodní plán soukromé lázně, tradičně s oficiální registrací našeho budoucího podnikání, a proto musíme zvolit formu vlastnictví.

Volba formy vlastnictví pro otevření soukromé lázně

Chcete-li otevřít soukromou koupelnu, měli byste věnovat pozornost dvěma formám vlastnictví:

 • Individuální podnikání;
 • LLC (společnost s ručením omezeným).

Doporučuji registraci LLC s jediným zakladatelem, tedy s vámi a ředitelem - jehož povinnosti budete plnit.

Důvody, proč jsem si zvolil LLC a ne několik IP:

 1. Image Ltd.. Řekněme, že to, co se vám líbí, a ve snímku s ručením omezeným v roce řádově vyšší než u podniku. Otevřel jeho soukromé lázně, být připraven k práci nejen s obyčejnými lidmi (jednotlivci), ale také s organizací (právnických osob) často firemní večírky nejsou drženy v dusno sálech orgánů a pod širým nebem se saunou, grilem, apod.
 2. Pojistné jednotlivých podnikatelů. Pokud nevíte, pak podnikatel za své činnosti, kromě daní, musí platit tzv. Fixní příspěvky IP, nezáleží na tom, zda jste podnikání, nebo ne. To je bezpochyby mínus PI;
 3. Platba 1% v FIU pro PI. Další nevýhodou pro SP je to, že má obrat, který přesahuje 300 000 ročně zaplatit penzijního fondu 1%, stejně jako, že to není moc. Ale vzhledem k tomu rok, předpokládejme, že v měsíčním obratu vlastním sociálním zařízením se 100 000, za rok dostaneme (1 200 000 - 300 000) = 900 000 a 1% je 9000 rublů zvýšených nákladů na fixní příspěvek na SP - nepochybně negativní;
 4. Jediným zakladatelem je režisér. Před pár lety bych byl krok za krokem dělat otevření vlastní koupelnou, tak bych zvolil IP jako nejjednodušší forma vlastnictví podniku. V současné době je vybrat firmu pro jednoho dobrého důvodu: v případě, kdy pouze zakladatel Ltd. je jak jeho ředitelem, on se nedostávají plat a jako důsledek neplatí osobní daň z příjmu daň ve výši 13% a pojistného do důchodového fondu, HIF, FSS. Důvodem je velmi jednoduchá - člověk nemůže sám uzavírat pracovní smlouvy, a neexistuje žádná pracovní smlouva, není tam žádný s / n, a pojistné.

To je vlastně důvod, proč jsem zvolil formu vlastnictví pro soukromé lázně LLC.

Dokonce i když z nějakého důvodu nechcete podnikat, pak nikomu neplatíte nikomu, na rozdíl od IP.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED2.

Od minulého roku byl OKVED2001 na internetu na internetu nahrazen OKVED2014 (OKVED2), ukázalo se, že je to naprostý nepořádek a všichni se rozházeli a je to jen znalý člověk, který potřebuje určitou OKVED.

Zde máte štěstí, protože patřím do kategorie lidí, kteří si mohou snadno vybrat potřebné aktivity:

96.04 - Fyzické a rekreační činnosti (zahrnuje parní lázně).

Tento typ činnosti bude hlavní.

Také při sestavování Listiny organizace uveďte seznam aktivit na konci.

"A další typy činností nejsou ruským právem zakázány."

V tomto případě si budete moci, pokud chcete, zapojit do jakékoliv aktivity.

Například prodej alkoholických nápojů (další plus pro LLC, protože IP nemůže prodávat alkohol). Pouze pro prodej alkoholu potřebujete licenci a autorizovaný kapitál společnosti LLC nejméně 300 000 rublů.

Můžete také uspořádat malý obchod v místě, kde budou prodávány doplňky do koupele (košťata, klobouky, palčáky atd.).

Jak můžete vidět, je zde spousta vyvíjení a v budoucnu nejen pronájem soukromé lázně.

Zdanění za otevření soukromé lázně

Po přezkoumání stávajících daňových systémů:

 1. UTII - není vhodné, protože zákazník nebude zpočátku konstantní, ale budete muset v každém případě platit daň;
 2. PSN - uzavřeno pro LLC (daň lze použít pouze v IP);
 3. ESKH - zemědělská daň je okamžitě vypuštěna;
 4. BOTH - stačí smazat, kvůli složitosti a vysokým daním;
 5. USN - právě to, co potřebujeme. USN je rozdělena do dvou typů: USN Výnosy 6% a Příjmy STS mínus výdaje 15%.

Nejlepší volbou je vybrat daň z USN Výnosy ve výši 6%. Zde zaplatíte, daň ze skutečně vydělaných peněz, náklady na soukromé lázně nebudou moc, takže zaplatíme 6% daně z celkového obratu.

Prostory pro soukromé lázně

Pokud máte dům vedle vašeho soukromého lázně vybaveného uvedeným příslušenstvím, bude to obrovský plus (dům musí být samozřejmě vytápěn) a elektrickou energií.

Nezapomeňte na pece a špejle, dřevěné uhlí a dřevo na zapálení, protože s pravděpodobností 90% budou zákazníci chtít smažit šišky kebabů.

Umístění soukromé lázně

Je vhodné, aby vaše vlastní koupelna byl ve městě, na předměstí. Vzhledem k tomu, že zákazníci mohou klidně zavolat taxi a jít domů.

Personál pro vlastní koupelnu

Personál má vlastní koupelnu. Nezapomeňte, že toto je vaše podnikání a nepotřebujete někoho jiného, ​​takže po dobu propagace (asi 6 měsíců) jste právě vy, kdo bude plnit povinnosti zaměstnanců.

To znamená, že jste spolu s majitelem, ředitelem, administrátorem a ošetřovatelkou. Mimochodem, doporučuji cvičit, protože ne každý může létat dobře.

Už s časem si vzít potřebné lidi do práce, ale nejprve budete muset udělat vše sami (to výrazně sníží náklady).

A pokud vím, kompetentní pracovníci v tomto směru jsou velmi vzácní (můj přítel má saunu) a pak trpí tím, že nemůže najít spolehlivé lidi.

Reklama v lázních

Otevřením vaší soukromé koupelny budete bezpochyby potřebovat reklamu pro jakékoli podnikání.

Zvažte, jaká reklama bude fungovat při otevření soukromé lázně:

 • Soukromé reklamy v novinách. V rubrice služeb nezapomeňte uvést své oznámení o poskytování služeb v oblasti lázně. Ve všech novinách města, kde je v rubrice služeb, by mělo být vyhlášeno o službách soukromé lázně;
 • Běžící linka v kabelové televizi. Poprvé musíte neustále otáčet. V tuto chvíli je hlavním úkolem pracovat s klientelou;
 • Telecast. Také reklama v tele-novinách by se měla dennodenně obrátit - to jistě zvýší počet zákazníků;
 • Vizitky. Každému klientovi udělejte vizitku se slevou 5% pro následné návštěvy. Bylo by také příjemné udělat si vizitku pro butikový obchod.

Vytočením páteřní klientely se musíte postarat o to, aby vaše lázeňská budova byla působivá a pohodlná. V opačném případě bude veškeré úsilí marné.

Získejte několik mobilních telefonů s čísly města. Nejprve budou povýšeni a budou v budoucnu u administrátora.

Tady možná je to všechno! Podnikání je nenáročné a je otevřené + nezapomeňte, že to nebude těžké (za předpokladu, že zákazníkům vytvoříte komfort a pohodlí).

Nepotřebujete moc peněz, abyste mohli začít, takže můžete jen vydělat peníze a nepřitahovat investory.

Podrobný obchodní plán pro otevření soukromé lázně s výpočty lze stáhnout: podnikatelský plán pro soukromé lázně.

Máte-li nějaké dotazy, požádejte je buď ve skupině v kontaktu nebo přímo v komentáři k článku.

Koupel jako podnik: je to výhodné

Zahájení podnikání v sektoru služeb může být užitečné zvážit obchodní projekt koupelny. Koneckonců, v tomto odvětví je stále ještě nevyužitá oblast zaměřená na rodinný odpočinek nebo zlepšení zdraví. Nicméně, očekávat otevření elitní uzavřené instituce, být připraven na vážnou konkurenci a potíže v boji za zákazníky. Vzhledem k tomu, že takový projekt jako celek je považován za slibný, dozvídáme se o podrobnostech jeho organizace.

Podrobnosti o případu

Odráží-li se, jak výhodný je lázeň jako podnik, zda je ziskové a co vyhlíží projekt, dozvídáme se, jaká je tato aktivita. Tato činnost obecně předpokládá obrovský prostor pro výběr konkrétního formátu. Koneckonců, můžete otevřít obvyklé pro mnoho institucí, kde se můžete umýt během dne nebo orientovat se na elitní verzi večerního odpočinku. Kromě toho může přidat klasickou parní místnost s komplexem dalších kosmetologických služeb nebo baru přinést dobré peníze - soukromá lázeň jako obchodní myšlenka zahrnuje obrovské možnosti výběru formátu případu.

K dispozici je také výběr směru páry. Samozřejmě, klasická ruská parní lázeň pravděpodobně neztratí svou popularitu, ale dnes jsou požadovány další možnosti. Například turecké, finské a dokonce i japonské analogy umyvadel, stejně jako římská pára, jsou velmi žádané. Navíc je dobrým řešením otevření ekologické lázně.

Samozřejmě, při výběru nápadů na lázeň se řídit průchodností místa vašeho komplexu i zamýšleného publika. I když je vždy dobré kombinovat několik možných formátů. Samozřejmě, hodně závisí na vašich počátečních investicích a celkové koncepci.

Obecně platí, že saunové obchodní hodnocení majitelů parních místností jsou velmi dobré. A množství investic zde může být relativně malé. A můžete organizovat obchod téměř kdekoli v zemi. Zástupci takových zábavení se zpravidla nacházejí všude. Navíc takový podnik dokonale doplní většinu příbuzných odvětví: hotel a restaurace, zdraví a krásu, stejně jako cestovní ruch. To znamená, že když říkáte, že se v kempu nacházíte a rozhodnete se zde otevřít saunu, zvýšíte tok hostů.

Takže se pokuste důvěřovat názoru odborníků, když si položíte otázku: "Je lázeň jako podnik - je to ziskové?" - svědectví zkušených podnikatelů zde jsou zpravidla celkem pozitivní. Rozhodněte se: spojte ve stejné budově tradiční veřejnou parní místnost během dne a elitní komplex večer, můžete pokrýt pevný segment tohoto trhu na úkor demokratických cen za normální praní a kvalitní služby po 18 hodinách. Proto můžeme bezpečně říci o dobrém potenciálu tohoto případu. Mimochodem, nákup koncese na lázeň výrazně usnadní práci pro začátečníky.

Rozšíření servisního komplexu

Samozřejmě, že přilákat první zákazníky a neustále zlepšovat pověst instituce není tak snadný úkol. Nicméně, s použitím některých technik, budete se s ním dokázat vyrovnat. Hlavní věc, o kterou je třeba se starat ve fázi vývoje nápadů, je původní koncept a přibližný rozsah poskytované služby. Například sauna s venkovním bazénem bude mít zjevnou výhodu oproti běžnému termínu.

Také není špatné uspořádat mini-lázně s lázeňským komplexem. Dnes jsou takové služby poptávané mezi různými věkovými a sociálními skupinami. Skvělý nápad je vybavení sůl. Koneckonců, vzduch v těchto místnostech vytváří léčebný účinek srovnatelný s návštěvou horského nebo mořského střediska. Obecně platí, že masáž, vodoléčba nebo jen dětské atrakce mohou výrazně zvýšit image vaší společnosti a zvýšit obrat prostředků.

Samostatně by se mělo říci o možnosti prodeje teplých nápojů. Vybavení baru je pro takovou firmu nezbytnou nutností. Nezapomeňte, že všestranná a všestranná instituce má vždy relativně dobrý úspěch.

Takže se pokuste přemýšlet o co nejúplnějším seznamu služeb, když začnete vytvářet obchodní plán. Lázeň dnes je zcela odlišná od obvyklých míst pro starší generaci, kde se můžete jen umyt. Moderní komplexy jsou spíše zábavnou a zábavnou institucí, kde lidé přicházejí, aby strávili příjemný čas se současným přínosem pro zdraví. Uvažujme o konkrétních nuáních realizace tohoto podnikatelského nápadu.

Zabýváme se tolerantní dokumentací

Pokud je plánována běžná veřejná lázeň, může plán rozvoje podnikání zajistit zahájení OV. Nicméně, s úmyslem zorganizovat plnohodnotný rekreační a zábavní komplex, optimální formou bude nicméně JSC. Uvědomte si, že realizace silného alkoholu je nemožná bez získání licence a je dána pouze právnickým osobám. Kromě toho při výběru OKVED je nutné v cenných papírech uvést kód 93,04, což vám umožní podnikat v oblasti zdraví a kosmetického průmyslu. Mimochodem, do této kategorie patří i koupele a sauny.

Samozřejmě, nemůžete to udělat bez povolení místní obce, GPN a SES. K získání všech potřebných dokumentů bude nutné shromáždit mnoho dokumentů, které potvrzují legalitu uspořádání areálu a jeho zabezpečení. Dále vám dohlížející organizace neudělí povolení k zahájení podnikání, pokud ignorujete smlouvy o praní a dezinfekci textilií, likvidaci odpadků, sanitární ošetření prostor. Samozřejmě, že nejlepším řešením tohoto problému bude kvalifikovaná pomoc odborníků, která bude stát asi 149 000 rublů.

Vyberte strukturu

Takže, kde začít kouřit? Jak otevřít úspěšný pracovní komplex na vaší zemi? Tyto otázky znepokojují všechny lidi, kteří plánují realizovat takový projekt. Podívejme se na podrobnosti podrobněji.

Samozřejmě, hledání vhodného objektu pro parní místnost je důležitou a důležitou etapou. Zde je třeba dodržet rovnováhu mezi nájemnými náklady, plochou území a výhodou umístění instituce. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost především opuštěným lázním. Přestože jejich rekonstrukce bude stát zhruba stejnou částkou jako přestavba jakékoliv jiné místnosti. Navíc se jedná pouze o snadné získání povolení k opravám a závěrů o shodě budovy s její funkční zátěží.

A pohodlí umístění celého komplexu je důležité. Být na křižovatce silnic s silným provozem, nemusíte se starat o potíže s návštěvou návštěvníků. Možná se v jakémkoli městě pokusíte najít podobné území.

Pokud jde o celkovou plochu prostor, počítat, standardy vyžadují minimálně 5 m² na jednoho klienta v termínu. Přidáním rozměrů sprch, bazénu, koupelny, místností pro odpočinek, baru a různých SPA procedur do přijaté oblasti je snadné zjistit konečnou postavu. Stavba 150-300 m² bude zpravidla dobrou volbou pro zahájení projektu od začátku. Takže můžete naplánovat něco takového:

 • vestibul;
 • šatna;
 • pára;
 • sprchy;
 • společenská místnost;
 • koupelna.

Chcete-li poskytnout rozšířenou škálu služeb, doplňte tento seznam o místo pro koupaliště, tureckou a japonskou lázeň, kosmetologické pokoje, vodní park pro batolata a bar. Náklady na pronájem takových prostor je poměrně vysoké a činí přibližně 150 000 r. A za tyto peníze můžete vyzdvihnout hotovou budovu, která vyžaduje pouze kosmetickou opravu a minimální seznam vybavení.

Specifika návrhu a organizace instituce

Při opravách a rekonstrukcích nezapomeňte na vysoké riziko požáru. Řekněme, že pokud plánujete realizovat obchodní projekt pro saunu na palivovém dříví, musíte pečlivě prozkoumat všechny potřebné požadavky na GPN v těchto zařízeních. Vaše budova musí mít nutně samostatný vchod pro návštěvníky a náhradní východ pro nouzové situace. Všechna okna by měla být otevřena a ventilace - fungovat správně. K tomu je parní místnost vybavena napájecím a výfukovým systémem a ve spodní části dveří je instalována větrací mřížka nebo mezera asi tři centimetry.

K rozměrům místnosti existují i ​​některé požadavky. Maximální plocha parní místnosti je omezena na 24 m² a výška stropu by měla činit 1,9 až 2,4 m. Kromě toho bude předpokladem vybavení těchto místností s antifajním a zavlažovacím systémem. Kromě toho by měly sloupky, podlaha a strop být dokončeny pouze s nehořlavými materiály. Výjimkou zde bude možná pouze tvrdé dřevo. Rekonstrukce kapitálu bude stát 1,200,000 rublů a náklady na drobné opravy budou asi 350,000 rublů.

Nakupujeme zásoby a vybavení

Dále byste měli zvážit, jaké vybavení vaření potřebujete pro normální provoz. Zde opět seznam potřebných zařízení závisí na rozsahu plánovaných služeb. Přímo pro parní místnost budete muset koupit dřevěný nebo elektrický sporák a parní generátor. Finská sauna zahrnuje nákup infračervené prefabrikované konstrukce. Kromě toho nezapomínejte na malé věci: speciální dveřní bloky, teploměry, automatické klimatizační systémy, metly. Tento inventář bude vyžadovat zhruba 900 000 rublů.

Akvizice SPA-pokojů a bazénů bude stát alespoň 2 400 000 rublů. Nákup nábytku a vybavení v místnostech pro odpočinek, stejně jako vybavení baru bude asi 1 300 000 rublů. Koneckonců, je žádoucí nabídnout svým návštěvníkům širokou škálu různých nápojů, několik druhů občerstvení, stejně jako teplé pokrmy. To znamená, že kromě nádobí a oken budou potřebné ledničky, stoly na řezání a profesionální kuchyňské spotřebiče. Vybavení zábavního a rekreačního komplexu v lázních bude vyžadovat přibližně 4 600 000 rublů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Samozřejmě, že plánujete organizaci projektu od začátku, budete muset uvažovat o problému personálního zajištění. Když otevřete podnik poskytující koupání a další služby, budete muset otevřít následující volná místa:

 • vedoucí (2) - 19 000;
 • stoker-koupelna obsluha (2) - 17.000;
 • asistent stoker (2) - 12 000;
 • barman (2) - 17 000;
 • kuchař (2) - 19 000;
 • kuchyně (4) - 12 000;
 • masér (2) - 18 000;
 • kosmetolog (2) - 18 000;
 • technický personál: elektrikář, čistič (2) - 12 000;
 • bezpečnostní stráž (4) - 18 000.

To znamená, že najme 24 lidí, budete muset vypočítat měsíční náklady na platy o 384 000 rublů. Samozřejmě je možné nejprve ušetřit například bez nájemce kosmetičky, maséra a ochrany a spolupracovat s těmito specialisty na základě uzavřených smluv.

Finanční odůvodnění projektu

Takže zjistíme ekonomickou proveditelnost této myšlenky. Obchodní plán lázně s výpočty předpokládá podrobnou analýzu všech položek výdajů a výnosů, aby bylo možné vidět skutečný obraz a určit přibližný přínos podniku. Na začátku se tyto investice vyžadují:

 • registrace - 149 000;
 • kosmetické opravy - 350 000;
 • vybavení - 4 600 000;
 • neplánované náklady - 201 000.

Organizace lázeňského komplexu vás bude stát 5 300 000 rublů. Roční náklady budou následující:

 • pronájem - 1 800 000;
 • plat - 4 608 000;
 • výrobky, nápoje a kosmetické materiály - 950 000;
 • daně - 3 000 000;
 • ostatní - 242 000.

Současné náklady budou značné - asi 10 600 000 rublů. S průměrnou denní návštěvou 400 jednotek rublů. a večerní pronájem komplexu na zhruba 2500 rublů za hodinu, za rok můžete získat 12,800,000 rublů. Zisk ve výši 2 200 000 rublů poskytne příležitost vrátit investice po dobu 31 měsíců.

Po naučení obecných otázek o organizaci takového projektu, o tom, jak otevřít lázeň, bude pro začátečníky mnohem jednodušší naplánovat takové aktivity. Snad jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání bude častá potřeba rozsáhlých oprav za tři až čtyři roky provozu. Stabilní a pravidelné příjmy však povedou k tomu, aby se tato investice dostala do značné míry.

Vlastní podnikání: pravidla lázně

Soukromé koupele ve velkých městech se začaly objevovat po dlouhou dobu. Pouze v posledních třech letech se však trh začal naplňovat a docházelo k významným změnám. Všechny druhy "uzavřených", "elitních" a VIP koupek se příliš rozvedly. Rodinné instituce a komplexy zlepšující zdraví jsou však nedostatečné.

A přesto, nedávno se trh výrazně změnil - koupel je mnohem větší. Takový akutní nedostatek dobrých a "slušných" lázní, stejně jako před třemi lety, totéž není. Je zajímavé, že kardinální změny nastaly na úrovni spotřebitelů. Pokud předtím, než se většina zákazníků propadne v noci, velké hlučné společnosti, nyní většina návštěvníků je odpoledne a večer. Jdou do lázně pro zdraví a pohodu.

Nyní existuje naléhavá potřeba rodinných institucí. A vanu může být takové místo. Lidé chtějí sedět tiše, například v sauně, soláriu nebo v kavárně, a děti se o někoho v této době postarají a baví je.

Obecně platí, že koupel není pro startování velmi obtížné. Přinejmenším s tak intenzivní soutěží, jako na trhu restaurací, kaváren nebo dokonce kulečník, nejdřív nenarazíte. Navíc, při úspěšné shodě okolností, může být lázeň výhodnější než restaurace. Když otevřete vanu, měli byste začít s cenou 1000 dolarů za každý čtvereční metr plochy. A samotné měřiče budou vyžadovat nejméně 150. Ale náklady na údržbu jsou nízké. Lázeň se může vyplatit po dobu tří let a za sedm - vše závisí na marketingu, reklamě, pověsti.

Právě o tom právě mluvíme.

Koupelna: pravidlo číslo 1

Můžete vytvořit celý zábavní a rekreační komplex v jedné oblasti a využít ji co nejúčinněji. Aby se taková instituce učinila zisková, je třeba uspokojit potřeby několika cílových skupin. Během dne se můžete večer věnovat dětem, kteří se zabývají zdravotní gymnastikou, večer, rodinnými návštěvníky - těmi, kteří rádi "baví".

Ve skutečnosti se to týká malých místností. Minimální plocha, na které se lázeň hodí, je 150 metrů. Praxe ukazuje, že i v takovém prostoru je možné vytvořit komplex, který bude v případě potřeby pronajímat a působit jako veřejná lázeň.

Vypočítat ziskovost lázně v tomto nebo ono režimu není příliš obtížné: "vstupenka" pro jednoho návštěvníka náklady 200 až 500 rublů, pronájem místnosti zcela 2 000-6 000 rublů za hodinu. V malé lázni se bude ubytovat 8-15 lidí. Zdá se, že k dosažení optimálního režimu provozu může být zajištění dobrého dne v den a večerní a noční prodejní prodej.

Koupelna: Pravidlo číslo 2

Prodej alkoholu není vždy ziskový, nicméně podle mnoha podnikatelů je stále nutné obchodovat s teplými nápoji. V opačném případě zákazníci "přinesou s sebou". Koupelna by měla být univerzální: jak zlepšující zdraví, tak i zábavu. Ačkoli původní myšlenka výkonu z lázně může dělat a celou atrakci. Například v Petrohradě je plovoucí instituce, hrdě nazývaná "starým ničitelem" Cadet ". Jedná se o patnáctmetrovou loď, na které můžete uspořádat firemní (a nikoli velmi firemní) párty.

Pokud je vana malá, může to být velmi úspěšný "společník" pro nějaký jiný podnik. V restauraci, nočním klubu, zábavním centru, hotelu nebo fitness klubu.

Přesto není nutné, aby byla v nejvhodnějším místě v centru. Ve vaně, koneckonců, nepřijdou náhodou z ulice, ale je také nepravděpodobné, že budou cestovat speciálně z druhého konce města, zvláště pokud jsou velké. Výherní pozice bude počítat s určitou plochou, takže se jedná o saunu vedle domu, kde je vhodné kdykoliv vyjet.

Přitáhnout klienta může být obrovský počet dalších služeb: to je, samozřejmě, vznášející se, klasická masáž, mýdlová masáž, peeling, solárium, kamenná terapie. Kamenná terapie je módní termální procedura, během níž jsou na určité části těla položeny horké kameny. Aby byla zajištěna vysoká kvalita služeb, je třeba věnovat pozornost i náboru zaměstnanců.

Obecně platí, že pro normální fungování lázně lidé nemusí moc - správce, masér, parník a čisticí dáma.

Koupelna: pravidlo číslo 3

Chcete-li otevřít lázeňské licence není nutné, je nutné pro prodej alkoholu. A bez toho dnes koupele nedokážou.

Pokud váš pokoj má malou plochu, pak je zde docela obtížné se vejít do kuchyně, v takovém případě můžete vyjednávat s nedalekou restaurací o dodání jídla na objednávku klienta. Pro takový návrh máte plnou oprávnění požadovat, aby restaurace umístila vaši reklamu. Kromě toho je nutný samostatný rozpočet na reklamu, i když není příliš velký, zejména pokud se snažíte, aby vaše instituce byla masová.

Reklama v médiích zprávy pouze na klientovi, ale nevytváří pověst pro vás, že je to pro lázně velmi důležité. A pokud budete mít VIP lázeň, pak vyberte rozhlasovou stanici nebo časopis, ve kterém se chystáte inzerovat, že je třeba přistupovat se zvláštním zřetelem k informacím, které dosáhl ty potenciální zákazníky, kteří si to přejete. Nejúčinnější reklama je "slovo z úst"

Koupelna: Pravidlo číslo 4

Nechte si postavit samostatnou budovu pro koupání, možná ne každý může. Můžete se pokusit znovu vybavit komerční koupel stará veřejnost. To samozřejmě je levnější než budování nového, ale úspory na opravách a vybavení stále nefungují. Budeme muset provést kompletní rekonstrukci, změnit veškeré komunikace, zvýšit kapacitu a nainstalovat zařízení pro úpravu. Stará budova bude s největší pravděpodobností velmi opotřebovaná, protože zvláštností lázně je, že tam je vždy vysoká vlhkost. Takže by bylo hezké najít mírný pokoj pro koupání, ne nutně v prvním patře.

V každém kouři musí být: šatny, sprchy, masážní místnost, písmo s ledovou vodou, odpočívárna. Nemůžete to udělat bez bazénu - nejméně pět metrů dlouhého. Malá parní lázeň zaujímá nejméně 15 metrů čtverečních. m. Pokud můžete, samozřejmě, je lepší udělat několik různých parních místností: saunu, turecké lázně, římské.

Lázeň vyžaduje náročné technické vybavení. Předpokládá se, že ruská parní komora je nejvhodnější pro kamna na dřevo, ale kachle jsou také elektrické a plynové. Vyrábějí se zpravidla v Rusku, ale ve Finsku nebo ve Švédsku, nicméně to neovlivní jejich hodnotu.

Pro jeden bazén je potřeba asi 10 různých zařízení: čerpadla, filtry, ohřívače, transformátory, žárovky. Je pravděpodobné, že bude nutné, a parogenerátory, topné systémy dlažba, záclony a dveře, které jsou také není levná. Bude se muset nanášet na ventilační a odvodňovací systémy. A pokud je výdaje na vybavení obtížně snižitelné, pak opravdu ušetříte interiér. Není nutné ho ozdobit mramorem, zlata a cennými druhy dřeva.

S takovým množstvím zařízení se lázeň stává poměrně energeticky náročnou institucí, náklady na elektřinu se nakonec ukáží být vyšší než náklady na vodu - hlavní zdroj pro koupání. Voda není opravdu nutná. V povodí se nezmění každý den a pro jednoho návštěvníka se nevyžaduje více než sto litrů.

Koupelna: Pravidlo číslo 5

Ruská parní lázeň by měla být v každé lázni, ale co jiného může přilákat zákazníky a zvýšit přitažlivost vaší instituce, je na vás. Existuje poměrně málo různých národních lázní a dalších zajímavých vodních procedur, které mohou výrazně diverzifikovat rozsah služeb a pomoci vystupovat se z konkurence.

Finská sauna je známa všem. To se liší od parní lázni na vlhkosti vzduchu (5-15%) a vyšší teploty (80-140 ° C), zatímco v ruské dvojici vlhkost dosáhne 90% (v případě, že i je „předměty“), a teplota se udržuje na 60 ° C -80 ° C. Z velké části, pokud existuje ruská parní lázeň, pak sauna není příliš atraktivní. Ale situace může být opravena. Dnes jsou infračervené sauny poměrně populární, což se výrazně liší od tradičních saun. Infračervené paprsky neohřívají vzduch, ale lidské tělo, a v takové sauně stačí strávit jen 5-8 minut.

V moderních lázních jsou také běžné turecké lázně. Hlavní rysy dnešního dne se chápe jako turecká lázeň s vyhřívanými mramorovými nebo keramickými postelemi a párou ve vzduchu. V nich se příliš netoužíte, prostě se umyjí. V takovém pokoji je příjemné a příjemné získat mýdlovou masáž nebo peeling.

Další oblíbenou možností je římská lázeň. Udržuje stálou vlhkost 100%, to znamená, že je naplněna parou, která je vyráběna parním generátorem. Tento typ lázně je mnohem snazší než ruský parní lázeň nebo sauna a má příznivý účinek na pokožku. Současně v římské parní místnosti mohou zákazníci nabídnout také aromaterapii.

Kromě toho ve vaně můžete zajistit sůl. Tato místnost je malá místnost (10 čtverečních. M), stěny, strop a dno, které jsou obloženy přírodní bloků soli nebo dlaždic. Vzduch zde je naplněný částečky mořské soli, což z něj dělá to jako hora. Předpokládá se, že sůl je velmi užitečný terapeutický postup.

Mimo jiné dnes mnoho lidí přitahuje zákazníky tím, co se nazývá SPA. SPA - jedná se o hydroterapii: vodní masáž, bazén s umělým prouděním, vířivka. Zpravidla se SPA - malý hydromasážní bazén plný různých "bublilkami", který může ubytovat až deset lidí.

Existují velmi vzácné druhy vany, například japonské. V Moskvě je jen málo institucí a jedno v Petrohradě. Japonské lázně zahrnuje více postupů, první barel bylinné čaje s teplou a studenou vodou, pak - piliny lázně (ponoření do piliny, vyhřívané na 45 ° C), a pak - masáž na mořské kameny.

Náklady na vybavení pro koupel
(Dolary Spojených států)

Ohřívač dřeva 1 800
Pece-elektrický ohřívač 1 000
Parní generátor 850
Infračervený radiátor (pro saunu je třeba trochu) 170
Dveře pro saunu nebo parní kabinu 200
Solárium 5 000 - 10 000
SPA 10 000 - 20 000
Broom 3 - 7

Na materiálech webu www.i-wm.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

Volba směru

Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

Výběr typu lázně

Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

 • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
 • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
 • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

Výhody a nevýhody

Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

 1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
 2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
 3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

Veřejné lázně

Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

Zvažte následující body:

 • musí existovat individuální sprchové kabiny;
 • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
 • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
 • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

Dokumenty

Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

Zaměstnanci

Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

 1. Jeden nebo několik spánek.
 2. Administrátor.
 3. Čističe.
 4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
 5. Masér.
 6. Specialista odpovědný za inventář.

V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

Video: domácí podnikání na ruské lázni.

Výhody

Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

Počáteční náklady zahrnují následující položky:

Obchodní plán sauny s výpočty nebo otevření sauny

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 248 600 rublů.
 • Čistý zisk činí 85 100 rublů.
 • Počáteční náklady - 965 800 rublů.
 • Návrat - od 1 roku.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro saunu s výpočty.

Popis služby

V tomto obchodním plánu je považována sauna, která poskytuje služby veřejnosti. Budova bude pronajata dlouho. Bude umístěn v obytné budově. Současně je třeba věnovat pozornost organizačním a právním aspektům. Sauna by měla splňovat spoustu požadavků a bude nutné získat předem mnoho povolení.

Analýza trhu

Studie o významu podnikání je nutno pochopit, že potřeby člověka v různých volnočasových aktivitách do značné míry závisí na jeho finančních schopnostech. Ano, teď v zemi těžké časy a mnoho lidí má těžké časy. Někdo řekne, proč potřebujete saunu, pokud se můžete umýt doma? Zde je otázka v jiném. Za prvé, sauna nebo lázeň má řadu terapeutických a profylaktických účinků. Za druhé, mladí lidé stále více využívají tento druh volnočasových aktivit. Proč? Přitahují je neformální atmosféra, omezený okruh lidí.

Když už mluvíme o poptávce po službách, jsou dnes mezi Rusy více oblíbené sauny než lázně. Přestože lázeň je stará ruská tradice. Tento posun v zájmech se projevil většinou kvůli "omlazení" spotřebitelů. Dnes používají lidé ve věku od 20 do 45 let saunové služby. Současně ji navštěvují jak ženy, tak muži.

Stanovení cílové kategorie. Nyní musíme vědět, zda existuje nějaké místo na trhu a jaká je konkurence v tomto segmentu. Existuje konkurence, stejně jako v jakémkoli jiném perspektivním druhu podnikání. Podle Rosstatu je ohromný počet koupelen a saun dnes představován pro střední a velké podniky (více než ¾). Malé podniky vlastní pouze 12% saun a venkovních saun.

Na základě získaných údajů můžeme usoudit, že hlavními konkurenty budou:

 1. Velké podniky. V takových případech organizace obvykle poskytuje širokou škálu služeb. K dispozici jsou také sauny. Náklady v těchto institucích jsou obvykle vysoké. Ale kvalita služeb poskytovaných na úrovni. Můžete také bojovat proti takovým gigantům. Je třeba nabídnout příznivější ceny nebo možná mít akcie a poskytnout slevy. Kvalita musí být také vysoká. Nejlepší je usadit se ve vzdálenosti takových velkých zábavních center, aby se předešlo přímému střetu zájmů.
 2. Malé podnikání. Takové organizace nepokrývají velký segment trhu. Boj s nimi je docela snadný. Potřebujete najít takové místo, aby nedošlo k blízkosti jiných saun. Malým firmám je možné bojovat za pomoci reklamy. Ceny v tomto případě nebudou hrát zvláštní roli (v rozumných mezích, samozřejmě).

Před vytvořením sauny musíte studovat strukturu trhu konkrétního města. Může se lišit od situace i v sousedních oblastech. Níže je uveden seznam měst s milionem obyvatel, které se nacházejí v sestupném pořadí od počtu saun na 100 000 lidí.

Je důležité provést kompetentní geomarketingový výzkum, aby bylo možné nejspolehlivěji odhadnout vaše šance v tomto výklenku a vyvinout strategii.

Je třeba poznamenat, že náklady v tomto odvětví služeb jsou stanoveny spíše specificky. Podnikatelé vycházejí z konkurenční parity, to znamená, že jsou založeny na cenách navzájem.

SWOT analýza

Při vypracování podnikatelského plánu sauny je třeba zvážit všechny možné faktory, které by mohly ovlivňovat nejen výši zisku, ale i dostupnost. Je přijatelné rozdělit tyto faktory na vnější i vnitřní. Externí řízení a korekce není možné. Ale mohou být použity pro vlastní dobro (pokud je to možné) a vyhnout se (jestliže to jsou hrozby). Externí faktory tedy v tomto případě zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Nízká úroveň fixních nákladů.
 • Zvýšená poptávka spotřebitelů pro tuto službu.
 • Zvyšování životní úrovně, zvýšení relevance návrhu.
 • Návrh doplňkových služeb.
 1. Hrozby:
 • Možný nárůst hospodářské soutěže.
 • Ostrá změna chutí zákazníků.
 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže.
 • Docela vážné počáteční náklady.
 • Vysoké požadavky na použitou místnost.
 • Docela těžký technologický proces na začátku, spojený s potřebou přestavby.

S vnitřními faktory můžete pracovat - eliminovat negativní a posilovat vliv pozitivních. Patří sem:

 1. Silné stránky:
 • Neexistence potřeby vysoce kvalifikovaných pracovníků.
 • Poskytování kvalitních služeb.
 • Využití účinných metod propagace.
 • Používání vysoce kvalitních materiálů, konstrukcí.
 • Použití moderního vybavení.
 • Hluboká analýza trhu.
 1. Slabé stránky:
 • Potřeba samofinancování.
 • Nedostatek dlouhodobé strategie.
 • Nedostatek zkušeností.
 • Vysoká míra rizik.

Na základě zjištěných pracovních podmínek lze konstatovat, že je třeba věnovat zvláštní pozornost:

 1. Výběr místnosti a přivedení do vhodné formy.
 2. Vývoj propagační strategie.
 3. Vývoj speciálních nabídek.
 4. Výběr kvalitního vybavení.

Posouzení příležitostí

Sauna bude fungovat bez dnů volna. Největší příliv je pozorován o víkendech nebo odpoledne. Proto bude provozní režim následující:

Celkem: 96 hodin týdně, asi 411 hodin za měsíc.

Bude to vyžadovat 2 administrátory. Budou pracovat 2 až 2. Chcete-li pronajmout čističe, můžete delegovat čištění prostor správci. Takže peníze mohou být ušetřeny a zaměstnance neopírají hodně.

Je třeba poznamenat, že sezónnost v tomto druhu podnikání je možné bojovat s pomocí systému akcií, slev. Kromě toho ve večerních hodinách jsou lidé ochotni jít do sauny. Má smysl, aby se ceny lišily v závislosti na čase.

Organizační a právní aspekty

 1. Organizační a právní forma - IP nebo LLC. Pokud plánujete prodávat alkohol, pak pouze druhá možnost. Samozřejmě bude vyžadovat příslušnou licenci. Kódy pro OKVED, které mohou být potřebné:
 • 93.04 - Fyzická kultura a zdravotní činnosti;
 • 55.40 - Činnosti tyčí;
 • 52.11 - Maloobchod v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin, nápojů nebo tabáku;
 • 52.33 - Maloobchod s kosmetickými výrobky a parfumerie;
 • 52.33.1 - Maloobchod s kosmetickými a toaletními výrobky, kromě mýdla;
 • 52.42.2 - Maloobchod se spodním prádlem.

V každém případě bude soubor kódů vlastní. V tomto případě stojí za to zvážit, jaké další služby poskytuje organizace.

 1. Podnikatel si může zvolit USN nebo UTII. Ve druhém případě existují dvě možnosti - USN "Výnosy" 6% nebo USN "Příjmy mínus výdaje" 6-15% (sazba se určuje v závislosti na regionu).
 2. Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, musíte otevřít účet pro vypořádání.
 3. Podle kódu pravidel SP 54.13330.2011 v obytných budovách je zakázáno otevírat lázně, ale ne sauny. Dříve byly podle SNIP 31-01-2003 zakázány, s výjimkou jednotlivých saun v apartmánech.
 4. Při výběru suterénu bytového domu musíte být připraveni čelit mnoha obtížím. Za prvé, je lepší okamžitě hledat komerční nemovitosti k pronájmu (tj. Již přeložené, nebytové).
 5. Musí existovat oficiální pronájem;
 6. Takže vzhled saun v domovech není zakázán. Musí však dodržovat všechna dostupná pravidla a předpisy. Existují následující požadavky:
 • Spokojenost absolutně všichni normy SNiPs (jinak bude organizace uzavřena).
 • Parní místnost by neměla zaujímat více než 24 m³;
 • V sauně by měla být v topeništi použita speciální trouba pro vytápění s automatickým vypnutím, když teplota dosáhne 130 stupňů a po 8 hodinách nepřetržitého provozu. Tato trouba by neměla stát na stěnách parní místnosti více než 20 centimetrů. Přes troubu je nutné instalovat protipožární tepelný štít.
 • Ventilační potrubí musí být vybaveno protipožárním ventilem.
 • Sanace projekt je nutné sladit s pouzdrem inspektorátu, inspektorát Státní architektonické a stavební dozor, sloužící domácí organizace (MC nebo HOA), zdravotní a epidemiologický Service, státní požární služby a Úřadu Rospotrebnadzor.

Marketingový plán

Náklady se budou pohybovat od 1 000 do 1 200 rublů v závislosti na dni v týdnu a denní době. Průměrná kontrola v budoucnu bude považována za 1 100 rublů.

 1. Vývěsní štít. Stojí u vchodu viset jasný a nápadný znak. To přiláká zákazníky, kteří žijí v blízkosti a projíždějí. A mělo by být jasné, že se jedná o saunu a ne o něco jiného (například můžete použít obrázek osoby v parní lázni nebo zvolit vhodný název).
 2. Registrace v on-line katalozích. Důležité je vybrat nejnavštěvovanější stránky a vyplnit informace na maximum.
 3. Stojí za to, že se skupina dostane do kontaktu nebo do vlastního webu.
 4. Dokonalá a kontextová reklama.
 5. Můžete použít reklamu v televizi, rozhlase, umístit informace v místních novinách.

Je také důležité zvážit držení akcií, výkresy v rámci skupiny. Je důležité přilákat co nejvíce zákazníků. Mělo by být zřejmé, že pouze jedna společnost může zůstat v sauně současně, takže letáky například nebudou účinné.

Existuje jedno důležité pravidlo: čím více pravidelných zákazníků v sauně, tím lepší je reklama a tím lepší je reklama, tím vyšší je příjem.

Vlastnosti koupelny jako podnikání

Koupel v naší zemi se těší velké popularitě od starověku. Dříve, když lidé nebyli k dispozici takové výhody civilizace, jako vlastní koupelna a sprchový kout, sloužila jako místo k udržení čistoty. V současné době je funkce tohoto orgánu se změnil, to slouží jako místo odpočinku, je jakási nemocnice lidí, kde si můžete odpočinout, ohřát, omladit, aby v zájmu zdraví, zbavit se mnoha nemocí.

Lázně jako podnik jsou zajímavou relativní jednoduchostí organizace, vysokou poptávkou po službách a dobrými příležitostmi pro rozvoj. Takže klasická ruská parní místnost určená k rodinnému odpočinku může nakonec vyrůst v komplexu lázní, který poskytuje širokou škálu souvisejících a doplňkových služeb v oblasti krásy a zdraví. Jak uspořádat koupele a jaký je nejlepší způsob, jak si vybrat, přečtěte si.

Jak otevřít obchod s lázní, výběr směru

Před zahájením podnikání musíte rozhodnout o koncepci budoucí instituce. Bude to tradiční sauna pro rodinnou rekreaci nebo například elitní komplex, který se skládá z parních místností, baru a hotelových pokojů. První otázkou, která bude zodpovězena, je, kdo bude vaším cílovým publikem.

Pro lázeňské podnikání se v posledních letech vyznačuje vysokou konkurencí. Proto se v počáteční fázi doporučuje studovat úroveň poptávky a nabídky, vlastnosti již provozovaných zařízení. Váš úkol při otevření - je výhodné vyniknout na pozadí konkurence. To lze provést pomocí externích atributů (například budováním místnosti ze srubového dřeva z přírodního dřeva), jedinečnými službami nebo nízkými cenami.

Dalším důležitým bodem je výběr typu lázně. V Rusku byly nejvíce rozšířeny tyto druhy:

 • klasická ruská - teplota v termálním by měla být od 50 do 90 stupňů, vlhkost kolem 70%. Můžete zůstat v pokoji po dobu až 25 minut, takže wellness procedury se obvykle provádějí v parní místnosti. Předpokládá použití metly;
 • Finská sauna - liší se od ruštiny především kvalitou páry. Teplota v parní místnosti je udržována na 110-130 stupňů s vlhkostí až do 10%. Být v takovém případě nesmí být delší než 10 minut, to znamená významnou přestávku mezi hovory v parní místnosti, a proto je důležité přítomnost takzvané čekárně (viz, jak otevřít saunu od nuly).
 • hammam (turecký) - teplotní režim od 30 do 55 stupňů, udržuje vysokou úroveň vlhkosti. Dekorace areálu je povinná z mramoru, vytápění se provádí pomocí speciálního kotle.

Podle principu organizace mohou být všechny lázně podmíněně rozděleny na soukromé a veřejné. Na území soukromých komplexů je obvykle několik individuálních párů, které jsou určeny pro malý počet lidí z téže firmy.

Výhody a nevýhody soukromých lázní

Pros pro soukromé lázně jako podnik:

 • poptávky. Tento plus může být nazván společný pro všechny typy spárovaných, protože jakýkoli formát jejich výkonu byl, bude a bude oblíbeným pro ruské osoby, které odpočívají a procházejí postupy léčení. Zde stojí za zmínku a jeho univerzálnost, protože mezi fanoušky opající páry jsou ženy i muži. Pro podnikání je tato funkce mimořádně důležitá a vždy "hraje do rukou" majitelů;
 • Jednoduchost provedení. Pokud se velké struktury veřejné lázně vyžadují rozsáhlý areál (kromě nejlépe mimo město), soukromé lázně pro tento problém neexistuje, takže se často stavějí v hustě obydlených oblastech, v blízkosti rodinných domů, rekreačních komplexů a rodinných domků;
 • dostupnost. Chcete-li otevřít svůj vlastní podnik, nemáte moc velký rozpočet, a dobře složený business lázně projekt pomůže podnikatelům vzít půjčku za výhodných podmínek, které, jak praxe ukazuje, že je možné platit za 5 let v průměru (viz. Zásluhu na objevení malého podnikání).

Mezi nedostatky byly zaznamenány příliš vysoké náklady na platby za služby a poměrně dlouhá doba návratnosti investic.

Vlastnosti veřejných koupacích

Nedávno se móda vrací do veřejných lázní, ale nyní existují pro tyto instituce naprosto odlišné požadavky než ve starých dnech. Moderní veřejná lázeň je prostor pro odpočinek, včetně prostorné parní lázně, mycí části vybavené samostatnými sprchovými kabinami, masážemi, kosmetickými místnostmi, bazény a mnoho dalšího. Často mají tato zařízení vlastní kuchyň, zákazníkům jsou nabízeny různé pokrmy a nápoje včetně lehkého alkoholu.

Poskytování dalších služeb, jako je masáž, činí vaši společnost výhodnější. Přečtěte si, co potřebujete k otevření masážní místnosti. Vše o požadavcích na ubytování a vybavení.

Na území moderních lázní se často instalují vybavení pro spálení. Naučte se, jak otevřít solárium a kolik stojí.

Při dodržování vysokých standardů registrace veřejných lázní, protože podnikání může přinést majiteli dobrý příjem. Prostory pro takové komplexy musí být vybrány prostorně. Je důležité poskytnout návštěvníkům veškeré potřebné příslušenství. Musí existovat oddělené samčí a samičí zóny.

Z jakého formátu budou vybrány pro budoucí aktivity závisí potřebné počáteční kapitál, požadavky na ubytování a uspořádání, seznam a náklady na vybavení. Kombinuje všechny typy koupelen s potřebou navrhnout určité dokumenty.

Dokumenty

Na samém začátku cesty čeká nově rozmístěný podnikatel na shromažďování a evidenci mnoha důležitých dokumentů. První věc, kterou udělat - je kontaktovat místní pobočku daňové služby a získat status individuálního podnikatele (SP) se kód NACE (národní klasifikace ekonomických činností) 96,04 - „Činnosti zdraví a kondici“ Od této chvíle bude vaše podnikání považováno za registrované a budete moci pracovat otevřeně.

Nevíte, jak otevřít IP sami - krok za krokem vám pomůže pochopit všechny jemnosti tohoto postupu.

V budoucnu budete potřebovat informace o tom, jak vypočítat daně z IP.

Naučte se, jak ušetřit na povinných platbách, přečtěte si, jak neplatíte poplatky IP legal. Transparentní programy používané ruskými podnikateli v praxi.

Povinným krokem je potvrdit shodu zvolené budovy se stanovenými hygienickými a požárními bezpečnostními standardy. Budete muset obrátit na místní úřad Rospotrebnadzor, připravit prostor v souladu s ustanoveními o „Sanitární-epidemiologické požadavky na umístění, přístroj je hardware, údržbu a provoz lázní a saun“ (SanPiN 2.1.2.3150-13), vyvinout program řízení výroby a úspěšně projít testem. Výsledkem bude pozitivní hygienicko-epidemiologický závěr.

Chcete-li získat povolení k dodržení požadavků požární bezpečnosti, kontaktujte místní pobočku ministerstva pro mimořádné události. Návrhové normy pro tyto prostory jsou uvedeny v SNiP 31-05-2003 "Veřejné budovy pro administrativní účely". Po přípravě všech potřebných dokumentů můžete zahájit vlastní činnost.

Jak je výhodné pracovat s lázní?

Vzhledem k tomu, že lázeňství je podnik, se pokusíme zjistit, zda je to výhodné: pomůžeme nám zpětná vazba podnikatelů a přibližné výpočty ekonomické efektivnosti. Například si vezměte tradiční soukromou saunu vyrobenou z kulatiny, která se otevřela ve spánkovém prostoru (asi 20 000 lidí) průměrného ruského města.

Počáteční náklady na takový projekt budou přibližně 2 000 000 rublů. Tato částka bude zahrnovat nákup pozemků ve městě, nákup hotových budov vyrobené z kulatiny v plochém balení a jeho instalaci na území podnikatel, připojení komunikace, nákup a instalaci zařízení, a tak dále. N.

Aktuální náklady společnosti budou přibližně 150 000 rublů. Patří sem platby za služby, reklamní náklady, poplatky administrátora a bankéře, daně.

Vedle samotných služeb v koupelně budou zákazníkům nabídnuty různé doplňky pro provádění procedur zlepšujících zdraví (župany, košťata, holicí soupravy, hygienické výrobky), vodní dýmky, pronájem židlí. S průměrnou zátěží takového podniku bude moci přinést asi 220 000 rublů. měsíční výnosy, z toho 70 000 - čistý zisk. Celková rentabilita koupelny jako podnik bude tak asi 145%, což je podle názoru zkušených podnikatelů docela realistické. Návratnost investic bude dosažena za 2-2,5 roku.

Závěr

Lázně dnes mají neustálou popularitu mezi lidmi. Moderní spotřebitel je však velmi náročný na kvalitu služeb, které musí zaplatit. Pokud chcete získat ziskové a vysoce efektivní podnikání, měli byste věnovat pozornost úrovni služeb, dodržování saunové kultury, zachování čistoty a pořádku, a také bezvadné pověsti Vaší instituce.